Online 3 ľudia. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Primátor / Poslanci
1061 príspevkov
Do tejto témy vkladajte sformulované otázky pre pána primátora a pre pánov poslancov.
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
18:55:08 01.05.2017 [6077] Nevhodný príspevok?
Reakcia prednostu MsÚ Nováky Milana Oršulu:
====================================================

Dobrý deň florida.

Rado sa stalo, ďakujem za Váš prístup, sme k dispozícií na MsÚ.

Pekný deň.

Milan Oršula
Prednosta MsÚ
Hodnotenie: 0   0
18:42:36 01.05.2017 [6076] Nevhodný príspevok?
Dakujem za odoved pan Orsula. Skusim prekonzultovat s rodicmi, ktori prejavili zaujem o ozivenie plavania v Novakoch, ci by sa niektori podujali znovu ozivit tuto tradiciu pre nase deti a potom Vas oficialne oslovit. A dakujem za Vasu ustretovost.
Hodnotenie: 0   0
14:20:35 01.05.2017 [6075] Nevhodný príspevok?
Reakcia prednostu MsÚ Nováky Milana Oršulu:
====================================================

Dobrý deň florida.

Ospravedlňujem sa ak som vo Vás vyvolal pocit prekročenia akéhosi limitu, určite to tak nebolo myslené. Za Vaše otázky Vám ďakujem a som rád, že sa nájdu aj slušní ľudia, ktorí majú záujem komunikovať slušne. Tak poďme na to postupne.

Na Vašu otázku „či by mesto nepomýšľalo obnoviť tradíciu plaveckého klubu“:
Nemám vedomosť, žeby mesto niekedy prevádzkovalo plavecký oddiel. Všetky športy v našom meste sú zastúpené občianskymi združeniami, či už je to futbal, kanoistika, vodné pól, karate, tenis a podobne. Čiže mesto ako také, neprevádzkuje, žiadny športový oddiel, všetko sú to samostatné inštitúcie. Každá takáto inštitúcia podáva žiadosť na mesto o podporu. Mesto tieto žiadosti prijíma a ako píšete aj finančne podporuje. Čiže mesto určite chce podporiť aj plavecký oddiel, ale mesto ho nebude zriaďovať. Je na nadšencoch okolo plávania, aby si založili a obnovili tradíciu plaveckého klubu a podali žiadosť o podporu na mesto. Ja pevne verím, že poslanci by takýto klub podporili, tak ako to robia aj teraz pri podpore iných klubov.

Na Vaše tvrdenie „Myslim, že percentuálne osloví plávanie viac detí, ako napr. kanoistika.“:
Na toto Vám neviem zareagovať, z môjho osobného pohľadu je veľmi dôležité hlavne to aby deti niečo robili, či už športovali, alebo sa zúčastňovali iných záujmových krúžkov, či už športových, alebo vedomostných a podobne.

Na Vaše tvrdenie „Ja ako obyčajný rodič ťažko niečo vylobujem u pána Gogolu“:
Myslím, že za opýtanie sa a informovanie u pána Gogolu v Klube vodného póla nič nedáte, pokiaľ viem, robia rôzne výcviky či už plávania alebo vodného póla a zrejme by Vám vedeli poradiť aj s kým spolupracujú. Čiže stále odporúčam sa informovať aj v Klube vodného póla.

Na Vaše tvrdenie „Preto som si dovolila osloviť Vás takýmto spôsobom......myslela som, že je to v kompetencii mesta vypočuť občana bez toho, aby som mala z Vašej reakcie pocit, že som prekročila akýsi limit.“:
Ako som už spomínal úvodom, ospravedlňujem sa ak som vo Vás vyvolal pocit prekročenia akéhosi limitu, určite to tak nebolo myslené. V kompetencii mesta je samozrejme to aby si vypočul občana a som rád, že máte snahu komunikovať. Veľké množstvo občanov by len nadávalo kade tade bez snahy niečo vyriešiť.

Stále pripomínam, že stále máte možnosť túto tému rozobrať podrobnejšie so mnou osobne, som Vám k dispozícií počas týždňa na mestskom úrade, poprípade ma môžete kontaktovať na telefónnom čísle, ktoré nájdete na stránke https://www.novaky.sk/msu/24/Prednosta-MsU . V prípade, že sa nechcete stretnúť so mnou, môžete sa skontaktovať aj s poslancom MsZ pánom Kačenákom, ktorý je predsedom športovej komisie a informovať sa aj u neho (kacenak.j@gmail.com).

Zhrnutie a odporúčanie Vašich ďalších krokov:
- Kontaktovať poslanca MsZ a teda predsedu športovej komisie pána Kačenáka a prediskutovať možnosti.
- Kontaktovať KVP Nováky a zistiť aké sú možnosti pre plávanie.
- Založiť občianske združenie / plavecký oddiel a požiadať mesto o podporu.

Ďakujem Vám za Váš čas.

Pekný deň.

Milan Oršula
Prednosta MsÚ
Hodnotenie: 0   0
11:19:54 01.05.2017 [6074] Nevhodný príspevok?
Asi sme sa zle pochopili pan Oršula. Ja nemám "potrebu", ani "enormný záujem", ako ste to pomenoval. Ja som si dovolila ako občan tohto mesta, ktorý tu vychováva deti opýtať sa, či by mesto nepomýšľalo obnoviť tradíciu plaveckého klubu. Myslim, že percentuálne osloví plávanie viac detí, ako napr. kanoistika. A ano, ku tejto otázke ma tiež doviedla suma, ktorú mesto investovalo do lodenice....Moj dotaz bol apolitický a nezištný. Tiež som nechcela, aby mesto budovalo nejaké cyklotrasy pre deti a malo náklady na nejaké nové "samopaše"......len som chcela nadviazať na to, co tu roky fungovalo a k čomu má veľa nováčanov pozitívny vzťah. Ja ako obyčajný rodič ťažko niečo vylobujem u pána Gogolu, nemám čo ponúknuť. Nemám žiaden podnikateľský zámer. Preto som si dovolila osloviť Vás takýmto spôsobom......myslela som, že je to v kompetencii mesta vypočuť občana bez toho, aby som mala z Vašej reakcie pocit, že som prekročila akýsi limit. Ďakujem
Hodnotenie: 1   0
12:40:00 30.04.2017 [6071] Nevhodný príspevok?
Reakcia prednostu MsÚ Nováky Milana Oršulu:
====================================================

Dobrý deň.

Ak je tu z Vašej strany enormný záujem o plávanie, prosím Vás, aby ste sa obrátili na Klub vodného póla, konkrétne na pána Gogolu - manažéra klubu ( http://www.kvpnovaky.sk/kontakt/ ).

V prípade, že máte potrebu túto tému rozobrať podrobnejšie, som Vám k dispozícií počas týždňa na mestskom úrade, poprípade ma môžete kontaktovať na telefónnom čísle, ktoré nájdete na stránke https://www.novaky.sk/msu/24/Prednosta-MsU .

Ďakujem.

Pekný víkend.

Milan Oršula
Prednosta MsÚ
Hodnotenie: 0   0
20:41:13 29.04.2017 [6069] Nevhodný príspevok?
Dakujem pan Orsula za odpoved. No nemyslim, ze dlzka bazena je prekazkou...este za tenerskej ery pana Tarnoczyho, pana Kizeka nikomu neprekazala dlzka bazena. Pocas uradovania p. Simku mesto poporovalo stedro plavaren pre plavcov a samozrejme aj pre novacanov. Neviem, kto plati trenerov a nadsencov futbalu a kanoistiky, asi tam prispieva aj mesto....to skutocne neviem. Ale nedalo by sa "nadsencovi" pre plavanie platit, alebo prispiet na tych niekolko hodin mesacne a uhradit par hodin za prenajom niekolkych drah narodnemu centru???? Ja teraz nehovorim o ziadnom biznise...ale o nasich detoch. Ako rodic by som s radostou mesacne stedro prispievala ......viete, kde je vola, tam je cesta. A naopak.
Hodnotenie: 3   0
10:53:23 29.04.2017 [6067] Nevhodný príspevok?
Reakcia prednostu MsÚ Nováky Milana Oršulu:
====================================================

Dobrý deň.

Môžem len plne súhlasiť s Vašim názorom. No je nutné aby boli splnené dve podmienky: kto a kde. Síce mesto podporuje významným spôsobom športové kluby, no nevlastni ich. Je to iniciatíva nadšencov, ktorí sa popri iných povinnostiach venujú aj svojim záľubám, ktoré v prípade futbalu a kanoistiky sú na hranici profesionality. Preto je nutné aby boli, tak ako vyššie uvádzam, splnene tieto podmienky.

Musím podotknúť, že bazén v národnom vodnopólovom centre zďaleka nespĺňa, čo sa dĺžky bazéna týka, plavecké normy a teda nie je možné odborne sa v takýchto podmienkach rozvíjať.

Pekný víkend.

Milan Oršula
Prednosta MsÚ
Hodnotenie: 0   0
08:21:09 29.04.2017 [6066] Nevhodný príspevok?
Dobry den. Vidim, ze mesto investuje velke prostriedky do futbalu a lodenice. Chcela by som sa opytat, a myslim ze je to otazka mnohych rodicov, ci mesto neuvazuje o zriadeni PLAVECKEHO KLUBU v Novakoch. Plavanie tu malo dlhorocnu tradiciu, a myslim, ze si nevyzaduje od mesta take enormne financne naklady. Pokial sa deti nevenuju futbalu, alebo kanoistike, nemaju ziadny vyslovene sportovy klub, kde by sa mohli deti zdravo vyvijat.Myslim, ze vela rodicov by tuto moznost uvitalo a hradilo si. Dakujem vopred za odpoved.
Hodnotenie: 3   0
17:05:10 27.04.2017 [6064] Nevhodný príspevok?
Dalsi pekny cirkus v podani bratov Simkovcov na zastupitelstve. Zlodej krici chytte zlodeja. Dufam ze to bude v televizii a vsetci budu mat moznost si pozriet co za individua mame v meste. Oni sa maju asi velmi radi ked sa navzajom kameruju a fotia. Jeden bol uz vyvedeny z miestnosti, druheho to asi tiez neminie za take nehorazne spravanie. Katastrofa ti dvaja.
Hodnotenie: 0   3
21:06:55 23.04.2017 [6061] Nevhodný príspevok?
To je dobre, že konečne vynaložilo prostriedky na športové zariadenie v ktorom bol vychovaný olympijský medailista, majster sveta, majstri Európy, účastníci viacerých olympijských hier. Teda vynaložené na zariadenie pre najúspešnejší šport v Novákoch ale i okresu PD. Dúfam, že to bolo aj uhradené, aby sme nedopadli tak, aby potom mesto muselo zaplatiť súdne poplatky, ušlé úroky a podobné poplatky, ako muselo zaplatiť cca 60 000 € za nekompetentnosť bývalého primátora pri stavbe futbalového ihriska s umelou trávou. Alebo chcel potrestať svojho viceprimátora, ktorý sa odvážil proti nemu kandidovať na post primátora?
M.O.
Hodnotenie: 1   2
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
VIDEO: Mestské zastupiteľstvo zo dňa 19. februára 2018
www.video.novaky.sk
zobraziť podrobnosti »
NOVÉ! 14.04.2018
VIDEO: Vyjadrenie primátora mesta k aktuálnemu dianiu
VIDEO: Vyjadrenie primátora mesta k aktuálnemu dianiu
zobraziť podrobnosti »
21.03.2018
Počas likvidácie vetracej šachty nastali problémy (+FOTO)
KOŠ. Pri likvidácii bývalej vetracej šachty v Koši došlo v piatok k poškodeniu jedného z potrubí. Technickú poruchu, v súvislosti ktorej sa ľahko zranili traja zamestnanci Hornonitrianskych baní Prievidza (HBP), už odstránili. Informovala hovorkyňa spoločnosti Adriana Siváková.
zobraziť podrobnosti »
12.03.2018
Zemianskymi Kostoľanmi sa od včera šíri neznámy zápach
Včera vo večerných hodinách zaznamenali obyvatelia obce neznámy zápach. „Približne od osemnástej hodiny sme dostávali od občanov informácie o šírení zápachu. Postupne sme ho mali hlásený zo všetkých častí obcí,“ informovala starostka Zemianskych Kostolian Jana Školíková.
zobraziť podrobnosti »
08.03.2018
VIDEO: Koncert k 60. výročiu založenia umeleckého školstva v Novákoch
Ak máte čas a chuť, určite si pozrite záznam z koncertu k príležitosti 60. výročia založenia umeleckého školstva v Novákoch.
zobraziť podrobnosti »
31.01.2018
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa.