Stránku si prezeráš sám... VEPOS Novaky.sk VOĽBY 2022
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Primátor / Poslanci
1086 príspevkov
Do tejto témy vkladajte sformulované otázky pre pána primátora a pre pánov poslancov.
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
22:43:17 03.09.2020 [7364] Nevhodný príspevok?
Priatelia, človek na stoličke primátora by mal pamätať. „ Život je dobrý učiteľ, keď nepochopíš lekciu, zopakuješ si ju.“ On a ďalší z bubliny, nechcú pochopiť, nechcú pamätať, ktorú im voliči už raz nadelili. A tak lekcie, ktoré nám udeľovali, chcú v nich pokračovať v rôznom prevedení (One man show primátora, účelové vystúpenia v štátnej, či komerčnej televízii, v tlači, hlásia sa, často krát do diskusného fóra na stránkach periodík, no a v neposlednej miere, otravujú verejný priestor elektronicky, mailami ), ktoré už naozaj sú pre ich oponentov nebezpečné, otravné. Venujme málinko priestor mailom od M.Š., ktorými nás otravuje, nebezpečne prenasleduje až stalkuje, už naozaj neúnosné obdobie.
Priatelia, asi každý, ktorí ste niekedy dostali elektronickou poštou nevyžiadaný mail, určite skúmate od koho je, vyhodnocujete dôveryhodnosť autora mailu , obsah mailu a pri pochybnostiach, resp. nekorektnom obsahu mailu, si isto položíte otázku ,aký dôvod viedol autora, aby sa o vás interesoval, najmä ak sa v maile vyjadruje difamačne, píšuc s nepravdivými skutkovými tvrdeniami o osobe, ktorú si vzali na paškál.
Od dvojčiat počúvame rôzne ich výroky a to naozaj už roky, ktoré postupne vo svojej bezočivosti gradujú a hoci ich podobnosť je u obidvoch bratov takmer navlas rovnaká, ľahko pamätateľná, avšak ťažšie rozpoznateľná, pretože je otázne ich autorstvo. To, že autor je niekedy jedno dvojča a rozposieľateľ mailov je druhé dvojča je vec známa. To však dnes nebudeme skúmať,
K výrokom, ku ktorým sa vyjadrujem nesporne patria i výroky, v ktorých dvojčatá už roky unisono verejnosť ubezpečujú, že ich výroky sú „LEGITÍMNE“. Pravdaže, len ,treba pripomenúť, že len na základe ICH PRAVDY !!! Dvojčatá si vynucujú, aby sme reagovali na ne, zverejnili im ich, prípadne vraj zariadili u toho, alebo onoho , aby ich on zverejnil. A tak z mailu M.Š., (zámerne neudávam dátumy, lebo to je furt ako gramafón, dokolečka,dokola), citujem: „ ZMAZÁVAJÚ z uvedenej HRUBO MANIPULOVANEJ stránky VŠETKY MOJE LEGITÍMNE PRÍSPEVKY, V KTORÝCH PRIAMO REAGUJEM NA OHOVÁRANIA A OSOČOVANIA MOJEJ OSOBY, NEMÁM INÚ MOŽNOSŤ PÍSOMNE REAGOVAŤ, AKO FORMOU E-MAILU. Toľko M.Š.
A tento občan pokračuje bohorovne ďalej : „ Ako vidíte, páni, moje e-maily zasielam predovšetkým osobám ... ,potiaľ M.Š. . Dá sa potvrdiť, že áno, ale vždy, ale naozaj vždy ich zasiela mnohým osobám (aby nás difamoval i u ľudí, ktorí vari ani nevedia kde Nováky sú, nieto že by poznali o koho z ľudí, ku ktorým sa M.Š vyjadruje ide),ale zasiela ich aj tým osobám, ktoré s nami a s ním ,alebo so situáciou v Novákoch nemajú nič, ale naozaj nič spoločné, to po prvé, a po druhé, nielen fyzickým osobám, policajtom, vyšetrovateľom policajného zboru SR, redaktorom v médiách, webmasterom periodík, ale i vedúcim zamestnancom periodík, napr. denníku SME, či MY HORNÁ NITRA, ktorí právom a legitímne (!!!) M.Š. pre porušenie Etického kódexu prispievateľa zrušili množstvo, naozaj veľa príspevkov dvojčaťu z dôvodu s difamujúcich a nepravdivých skutkových tvrdení a neoprávnenou kritikou voči mnohým ľuďom, najmä však občanom nášho mesta :):):)
Je naozaj už na zamyslenie sa, ak ich odosiela i štátnym orgánom, a to až do najvyšších, ako sa povie poschodí štátnych úradov, poväčšine bezdôvodne len preto, aby čo najviac osočil, urazil, pokoril, nepravdivými skutkovými tvrdeniami vstúpil do osobnostných práv.
Už dlhšie obdobie difamačne spája naše DNA s mafiou ,porovnáva nás s Kočnerovými opičkami, pripája novinové výstrižky o Vadalovi a jeho činnosti, ktorú tento občan Talianska vykonával kdesi na Východe Slovenska a M.Š. takouto komparáciou uráža celé rodiny a ich príslušníkov žijúcich v tomto meste.
Priatelia, občan M.Š. sa v jeho maile sťažuje na ľudí, ktorých uvádzam s ich zvolením a dôvodí to takto, citujem: NA HRUBO MANIPULOVANEJ webovej stránke www.novaky.com OHOVÁRAJÚ, OSOČUJÚ A UVÁDZAJÚ O MNE NEPRAVDIVÉ INFORMÁCIE !!!!!!!!!!!!!!!!! A to sú tieto osoby - Pbošiak-Mgr. PETER BOŠIAK, VLADIMÍR DZURÁK (osobne nepoznám tohto človeka), M.O. A R.O !!! Práve Pbošiak-Mgr. PETER BOŠIAK dodnes NAPÍSAL na stránku www.novaky.com VIAC AKO 500 PRÍSPEVKOV, ktoré mal, resp. má uverejnené !!! potiaľ M.Š. Takže toľko k jednému nám doručenému z premnohých mailov .
Kladiem si otázku. No, a čo:):):). Ak nám to Ústava zaručuje ako naše právo, no tak píšeme. Baví nás to. Veľa čítame, rozumieme tomu, o čom píšeme. A M.Š??? Trápi ho ,že ho OHOVÁRAJÚ, OSOČUJÚ A UVÁDZAJÚ O ŇOM NEPRAVDIVÉ INFORMÁCIE !!!!!!!!!! Paradoxne ho netrápi, že jeho tvrdenia sú bez ARGUMENTUM AD REM (k veci), a tak používa k svojim oponentom „argumente ad hominem“ ,čo znamená, že pri takejto argumentácii „ad hominem“ sa obmedzuje na útok na človeka, ktorý zastáva istý názor, namiesto toho, aby ponúkol argumenty dokazujúce, prečo sú oponentove názory mylné,"
A tak sa posuňme ďalej. Ako píšem, nekorektných difamujúcich mailov bolo premnoho. Priatelia, v ďalšom podľa neho „legitímnom“ maili M.Š. uvádza, citujem“ ZMAZÁVAJÚ VŠETKY MOJE LEGITÍMNE PRÍSPEVKY, jedinou mojou možnosťou je ZASIELAŤ VÁM E-MAILY, ABY SOM MOHOL TAK REAGOVAŤ NA KLAMSTVÁ, OHOVÁRANIA A OSOČOVANIA, KTORÉ na uvedenej HRUBO MANIPULOVANEJ STRÁNKE www.novaky.com O MNE UVÁDZAJÚ WEBMASTERI, R.O,. M.O., Pbošiak-Mgr. PETER BOŠIAK, V.R., POSLANEC MsZ B. A., Ľ.DZ. a ďalší.,potiaľ cit.
Priatelia, neviem, či ste postrehli, ale nedá sa nepostrehnúť, že M.Š. k už niekoľkokrát menovaným oponentom, povedzme k mojej osobe pridal slovný výraz i „ĎALŠÍ„ doposiaľ ešte nemenovaných, na ktorých by chcel reagovať. M.Š. sa sám priznáva, že okrem nás, jeho kvázi „stabilných vraj oponentov“, na ktorých sa prisal, ako nemluvňa na matkin prsník, ktorých bezdôvodne difamuje, existujú okrem tých, ktorých v mailoch výslovne menuje i ĎALŠÍ obyvatelia :):):), ktorých zaradil do radov jeho oponentov. Veď to čítate, M.Š. to sám nepochybne s plným vedomím vo svojom „legitímnom“ (???) maile priznáva!!!!! Nedá mi v tejto chvíli nespomenúť výrok Vladimíra“ Kto nehovorí pravdu, musí veľa vysvetľovať. Presne tak.ARGUMENTUM AD REM!!!!!
A tak si položte priatelia otázku, AK I TÍTO „ ĎALŠÍ“ (!!!) ĽUDIA veľmi výrazne, reagujú na nepravdivé skutkové tvrdenia M.Š. (veď to sám priznáva) a sú z jeho strany vystavení neoprávnenej kritike a kade, tade, s úsilím, snahou čo najväčšieho možného zásahu do ich, osobnostných práv , tak ,koľkí sú proti nemu a jeho dvojičke???? Verím, že to obaja vedia.
Priatelia, pochopili ste, už tomu rozumiete? M.Š. sám priznáva, že okrem nás už dvíhajú hlavy aj ĎALŠÍ. Je nás viac a bude nás ešte viac. To mi pripomína bradatý vtip, :):):) Vtip ,ktorý koluje najmä medzi vodičmi. „ Na autostráde, si vodiči vypočuli z rádia k dopravnej situácii na cestách Slovenska apel, aby dali pozor, zvýšili opatrnosť, pretože po diaľnici v protismere D1 sa rúti veľkou rýchlosťou automobil. Vodič nebezpečne sa pohybujúceho automobilu, idúceho po diaľnici v protismere, si po vypočutí výstrahy z rádia popod nos mrmle,“ keby jeden, ale všetci“.
Priatelia, čo k tomu dodať. Samoľúbosť, sebastrednosť, ego, pýcha a narcizmus zo strany niektorých ľudí nepozná hranice. Bez pokory. Je im úplne jedno, že veľa ľudí, občanov, obyvateľov, s ními nesúhlasí, ale „pravdu a legitimitu“(????) ku všetkému si nadeľujú len pre seba :), bez pokory a ospravedlnenia.
Priatelia, ak človek prizná svojim vyhlásením o množstve oponentov ,spoluobčanov , politicky a ľudsky stratených a zanevretých, ako môže viesť mesto a kto by už mal veriť poznatkom o situácii v meste, ak pracuje človek 90km od svojho bydliska,čo predstavuje len na príchode do zamestnania a zo zamestnania domov premárnený čas 2 hodiny. Vari nepotrebuje bezprostredný kontakt, jeden názory voličov, ľudí, druhý občanov . Verím, že nie. Vystačia si sami. Ako v poslednom mi doručenom maile, bez použitia Infozákona. Len tak. Ja na bráchu,brácha na mne. Ja netvrdím, že nežijú v našom meste ľudia, ktorí ma nemajú dôvod zaraďovať medzi svojich obľúbencov. Ale, ja si uvedomujem, že som rovnako ako M.Š. len občan, verím, že mi nemáte za zlé ,ak sa M.Š. nepodriadim, čoby si naivne namýšľal, že je TIEŇOVÝ PRIMÁTOR“ . M.Š. je však nepoučiteľný, hoci je tiež len bežný občan ,naivne si namýšľa, že môže s právami občanov disponovať ako malý Boh. Chcem vás priatelia ubezpečiť, že musí v tejto chvíli na to zabudnúť. Už niet dôvodu na odpúšťanie. A tak vám poviem, že prečo nás difamuje dvojča primátora.Je to veľmi jednoduché, pretože k nemu ako osobe, musíme mať opatrnejší prístup s ohľadom na kritériá opodstatnenosti kritiky, ktorú však primátor podľa judikátov Európskeho súdu musí zniesť vo vyššej miere. V tomto je pes zakopaný.
Tak, ako nás , jedného po druhom menuje ruka z bubliny- dvojča a sám bez rozpakov a pokory k ostatným ľuďom konštatuje, že KU NÁM MOŽNO PRIDAŤ I ĎALŠÍCH , no priatelia, k tomu niet čo dodať. Je to pre neho, jeho hanba. A vôbec sa nedá spochybňovať počet tých ľudí, najmä bagatelizovať množstvo ľudí, teda výrok a „ĎALŠÍ“. Je ich naozaj dosť. Je nás naozaj dosť. ZATIAĽ SA ICH MNOHÍ BOJA. MAJÚ SVOJE S NIMI SKÚSENOSTI. VERTE MI, ŽE NIE DOBRÉ.. Ale prestanú sa báť. To mi verte. Som o tom presvedčený a verím, že o dva roky to spoločnými silami tak, ako to pripomína i Vladimír, dáme . Keď nie my starší, tak určite vy, mladší naši spoluobčania.PB
Hodnotenie: 3   0
20:35:09 01.09.2020 [7362] Nevhodný príspevok?
V reakcii na odpozeraný záznam zo zasadnutia MsZ a tiež na informácie z médií o prostriedkoch z EU poskytnutých pre členské štáty únie na potrebné projekty dúfam,že vedenie mesta,teda primátor,úradníci a poslanci nezabudnú v pripravovaných projektoch aj na nedostatočne vybudovaný kanalizačný systém v meste.
Hodnotenie: 0   0
21:35:40 30.08.2020 [7361] Nevhodný príspevok?
Najväčšia chyba exprimátora.
Nikto nie je dokonalý - je otrepaná fráza, ktorú bežne v komunikácii s priateľmi používame, ba používa sa aj v názve obľúbenej televíznej šou. Určite teda nebol bez chyby ani exprimátor RnDr. D.Daniš a počas jeho pôsobenia sa dopustil možno aj viacerých chýb. Je to normálne, lebo chyby sa nikdy nedopustí len ten, kto nerobí nič.
Za jeho najväčšiu chybu ja osobne považujem zbúranie pódia s tzv. „múrom nárekov“ na námestí pred MsÚ. Presnejšie povedané ani nie vlastné zbúranie lebo toto bolo nariadené príslušným úradom v súlade so zákonom, ale termín jeho realizácie - pár dní pred komunálnymi voľbami. „Radovému“ občanovi sa v takomto prípade, keď sa búralo nové dielo postavené len nedávno, nemusí zdať úradný výkon mimoriadne dôležitý. Podľa môjho názoru to však malo fatálny dopad na voľby a výsledkom bola jeho volebná prehra o 10- slovom desať hlasov.
Na búranie mal totiž exprimátor čas ešte celý mesiac po voľbách a keby bol tak urobil určite by bol výsledok volieb iný a my občania sme mohli byť ušetrení od tých tragikomédii, ktoré teraz vídame na videozáznamoch z rokovaní mestského zastupiteľstva.
Len tak mimochodom, na rokovaní mestského zastupiteľstva dňa 24.8.2020 sa primátor dosť venoval strateným financiám na nerealizované (šuplíkové) projekty z obdobia pôsobenia exprimátora Daniša aj s vyjadrením v eurách. Bolo by určite zaujímavé napočítať v eurách ( a prepočítať aj na slovenské koruny) stratu za vybudovanie a zbúranie čiernej stavby -pódia na námestí, vrátane nákladov na projekt. Prípadne v akej hodnote sa nenávratne stratilo dielo-fasáda na historickej budove mestského úradu -osekaním fasádnych ozdôb a zabalením budovy do nobasilu. Okrem vtedy ešte československých korún vynaložených na fasádne práce, sa nenávratne stratila aj hodnota „historična“ ( ako to bolo nazvané na rokovaní) čo je zrejme hodnota finančne nevyčísliteľná.
Možno si niekto keď číta tento môj príspevok povie, načo to teraz píšem - o voľbách, keď je už je dávno po nich. Áno, je to tak, ale tiež je pravdou, že len o trochu dlhší čas, ako uplynul od posledných volieb, ešte ostáva do volieb nasledujúcich.
V.Richter
Hodnotenie: 2   0
12:31:43 29.08.2020 [7360] Nevhodný príspevok?
Priatelia, nielen ja ,ale i ďalší spoluobčania poukazujeme, že sa voľbou Ing.Dušana Šimku za primátora takmer úplne stratili jeho voľbou za primátora, vari už aj tie najzákladnejšie predpoklady dobrého správania v spravovaní nášho mesta. Vidíte to, čítate to, sledujete to. Viac než 30 rokov sledujem nepriamo, ale isto badáte ,že aj priamo, keď reagujem ( takmer od roku 2012) na svojvôľu primátora nášho mesta, čoby verejného činiteľa, ale nikdy by som si nebol myslel, že zneužije post , ktorý zastáva, respektíve, že zneužije autoritu primátora mesta, ktorú mu odovzdali voliči vo voľbách v novembri 2018 , keďže ho opätovne zvolili za primátora mesta.
Nikdy by som si nebol pomyslel, že tak, ako som a nielen ja, ale i ďalší ľudia zaregistrovali, že si osobne sám dovolí, že dovolí svojim blízkym príbuzným, nenávistne sa vyjadrovať k spoluobčanom, a tiež aj jeho podriadeným zamestnancom zamestnaným na nováckej radnici, poslancom MsZ, doslova a do písmena, mnohým v našom meste, difamujúco, hanlivo, nepravdivo, urážlivo sa vyslovovať ,vyjadrovať, správať sa k nim .
A tiež si úprimne povedané myslím, že je omylom domnievať sa, že nezávislé (najmä po skokanských premetoch z jednej politickej strany do druhej, tretej, štvrtej politickej strany) sa u nášho primátora odvodzuje od skutočnosti, že kandidoval ako nezávislý kandidát v komunálnych voľbách v roku 2018 na post primátora. Som presvedčený a životné skúsenosti niektorých tu píšucich s ním to preukazujú, že málokto a málokedy sa rozhoduje nezávisle, keď „voľbou do funkcie mu prischne moc“. Buď je tento, zvolený človek, závislý na svojej morálke, svojich voličoch, svojich túžbach a záujmoch, alebo na moci mocnejších.
Veď sľub po zvolení za primátora mesta aj súčasný primátor, urobil pod štátnym znakom Slovenskej republiky, pod štátnym znakom, ktorým vykonáva činnosť primátora mesta a je preto povinný dodržiavať zákony, ústavu, rešpektovať ľudské práva a princípy demokracie. Či tak koná, ponechávam na vašej, tento môj status čitajúcich čitateľoch.
Medzi základné samosprávne princípy patrí aj informovanosť verejnosti. Verejnosť má právo na informácie!!!. Niet ich, však. Zámerne, nezákonne ich primátor neposkytuje, čo sa dá označiť,ako zneužívanie moci. Ako jeden z viacerých príkladov uvádzam, jeho protizákonný postoj k podanému „PROTESTU PROKURÁTORA Okresnej prokuratúry v Prievidzi, o ktorom ma informoval prokurátor listom zo dňa 20.5.2020. Čo k tomu dodať? Asi taká je predstava nášho primátora o zodpovednosti a dodržiavaní zákonnosti.
A tak i vari preto hovoríme, píšeme o BUBLINE, keďže žiadané, i zo zákona povinné poskytovanie informácií, sa tieto vôbec nedostanú, neprerazia stenu Bubliny, aby naplnili verejný priestor, alebo sa nepustia z Bubliny von, kvôli svojmu vlastnému uspokojeniu, v strachu pred verejnou kritikou.
Ľubomír vo svojom nedávnom statuse v periodiku Nové slovo sa zamýšľa nad skutočnou hodnotovou ľavicou .Dovolím si prevziať prvok z témy, o ktorej píše a vysloviť názor na súčasný stav v našom meste a použiť ho v téme Bublina Prečo? Pretože v otázke mestských politík vari najdôležitejšie je, hodnotové nastavenie nováckej mestskej spoločnosti. Ale jedným dychom treba podotknúť, že na to, ale treba pozorného a premýšľajúceho voliča, a nie jedného, ale väčšinu z nich.
Keďže slobodné voľby sú každé štyri roky, dá sa domnievať, že ostávajúce, málinko viac ako dva roky, by mali byť tiež dostatočnou hrozbou pred ďalším zneužívaním moci. Takže priatelia, ešte raz, treba pozorného a premýšľajúceho voliča, a nie jedného, ale väčšinu z nás. I preto sa musíme spojiť, aby sme dosiahli pokojný život v tomto meste, v ktorom sme rástli, chodili do školy, pracovali a dožívame na dôchodku. PB
Hodnotenie: 2   0
08:38:13 28.08.2020 [7358] Nevhodný príspevok?
Kto nehovorí pravdu....
Pozrel som si na internete záznam z rokovania mestského zastupiteľstva dňa 24.8.2020 a je mi to jasné. Mojim predchádzajúcim príspevkom pod názvom „Majthényiovci sa môžu v hrobe obracať“, som riadne „niekomu“, ako sa hovorí, stúpil na otlak.
Je to viac ako jeden aj pol roka čo som sa na tejto stránke odmlčal a prestal som sem písať. Mal som na to osobný dôvod-nechcel som strpčovať život vlastnému dieťaťu v práci pri egocentrickom a mstivom primátorovi.
Vyrušil ma až pohľad na budovu mestského úradu- bývalý kaštieľ panstva z hradu Sivý kameň, ako ho balia do 20 cm hrubého nobasilu. Táto doslova neúcta k histórii ma vyprovokovala k napísaniu uvedeného príspevku. Ako občanovi a človeku, ktorému pamiatky minulých čias nie sú ľahostajné, mi je jedno, podľa akého projektu sa ( vraj) rekonštrukcia robí a kto bol v čase projektovania primátorom. Pre mňa je podstatné čo sa deje práve teraz. Nejdem citovať názory diskutérov na rokovaniach mestského zastupiteľstva okolo využitia nenávratnej dotácie-100 tis.€. Bola tu aj iná možnosť, oveľa racionálnejšia a efektívnejšia. Prístavba vrátane obradnej siene, si totiž zateplenie priam vyžaduje. Fasádu na historickej budove by bolo stačilo poopravovať a premaľovať. Po necelých tridsiatich rokoch od predchádzajúcej úpravy si to fasáda budovy v tesnej blízkosti mimoriadne frekventovanej štátnej cesty tiež vyžadovala.
Nuž a aj v tom práve tkvie čaro práce starostu, či primátora-vedieť sa správne rozhodnúť. Naopak, v prípade pochybenia, dokázať si aj chybu priznať a sa ospravedlniť. To ale v prípade nášho primátora neplatí.
Nedávno som niekde našiel citát, ktorý je pre jeho prípad presne priliehavý, citujem:
Kto nehovorí pravdu, musí veľa vysvetľovať.
V.Richter

Hodnotenie: 2   0
15:48:58 23.08.2020 [7355] Nevhodný príspevok?
Priatelia, takže na úvod som si tentokrát vybral nasledovný citát: „ Na svete nie je nikto tak vysoko, aby som vedľa neho pohŕdal sám sebou.“ - Friedrich Schiller. Ani by to v tejto chvíli nebolo odo mňa dôstojné vo vzťahu k mojej osobe, k mojej rodine a mojim priateľom a k osobám, ku ktorým sa naťahuje ruka z bubliny a ktorá sa vyvyšuje egom a pýchou . Samozrejme, že dôvod a význam citátu tohto veľkého básnika a klasika mi slúži k tomu, aby som vyjadril môj zásadný postoj k písačkám ruky z bubliny, ktorej e-meily, už dlhodobo vyznievajú, o nás niektorých ,ako difamujúce, nepravdivé skutkové tvrdenia už v takom rozsahu, že nám niektorým v značnej miere zasahujú do našich, zákonom chránených práv a znižujú nám už dlhšiu dobu našu ľudskú dôstojnosť, vážnosť ,profesijnú a občiansku česť a dobré meno a naozaj je žiadúce sa brániť.
Sám bývam niekedy prekvapený množstvom poznatkov z môjho okolia, od ľudí, či zo situácií, ktoré vznikli v priebehu toho, ktorého dňa a dotýkajú sa nášho mesta. Ale i mimo neho. Pre potvrdenie ich relevantnosti (aby sme neboli v podozrení o ich pravdivosti, vraj preto, že vznikli ako JPP ) ich dôkladne korektne osievame cez „sito pravdivosti„, lebo však od predstaviteľa mesta medzi zasadnutiami poslancov Mestského zastupiteľstva je embargo - neprekonateľná stena bubliny, pri prípadnom zákonnom domáhaní sa z našej strany informácií, od predstaviteľa mesta. Je však nutné zdôrazniť, že aj keď ich podá, poskytne, akože ako informácie, sú nepoužiteľné, ba vystaví o nás niektorých difamujúce, nepravdivé skutkové tvrdenia cielene Argumente ad homine, teda nie k veci, k predmetu žiadosti o poskytnutie informácie, ale k človeku, ktorý žiada poskytnúť ex lege informáciu. No a na hodnotení obyvateľov použitím Argumente ad homine, ako sa povie, sa dokáže „vydováděti „ .
Hoci jeho konanie nie vždy je zákonné , verte mi ,že sa mi po toľkých sklamaniach a zásahoch do mojich osobnostných práv od primátora informácií nežiada, sú pre mňa, na základe preukázateľných mojich skúseností, vo väčšine prípadov nedôveryhodné.
Neuvedomujú si ľudia z radnice, keď už tam pracujú, že Zákon o slobodnom prístupe k informáciám č. 211/2000 Z.z. (ďalej len „infozákon“) je výsledok dlhého boja neziskového sektora, na čele s Transparency International Slovensko (na ktorú, treťosektorovú organizáciu sa tak úpenlivo odvoláva ruka z bubliny) , za dôslednú kontrolu verejných orgánov a riadny prístup k informáciám a keďže ex lege, resp. z ustanovení Infozákona vyplýva, že povinnou osobou (!!!) je obec (pre nás mesto), Infozákon ustanovuje povinnosť pre tzv. povinné osoby sprístupňovať informácie na základe žiadostí o informácie podaných občanmi, resp. zverejňovať niektoré zákonom stanovené informácie?!.
Je preto pozoruhodné, ak súčasný primátor v predchádzajúcom volebnom období s ďalším spoluoponentom , jeho príbuzným, voči vtedajšiemu vedeniu mesta Nováky, dokonale využili existenciu Infozákona a svojimi žiadosťami v počte viac ako 300 žiadostí o poskytnutie informácie, takmer znefunkčnili Mestský úrad v Novákoch. No a v súčasnosti, on sám, má problém , pravdivo a korektne, podať na zákonné žiadosti o poskytnutie informácie odpovede.!!!
Zamestnanci z radnice, za administratívu ktorých zodpovedá prednosta MsÚ Ing. Janko Martina, vedia o čom píšem. Totižto vedia, že Mestský úrad, primátor, obdržal ŽIADOSŤ PODĽA INFOZÁKONA (vo veci nákupu a nakladania s minikamerami) a rovnako vedia, že porušil primátor ustanovenia INFOZÁKONA, keďže prokurátor Okresnej prokuratúry v Prievidzi napadol nezákonnosť v spôsobe vybavenia infožiadostí - „fiktívne rozhodnutie“, t.j. napr. že povinná osoba nerozhodne v zákonom stanovenej lehote a ani informáciu nesprístupní. – „PROTESTOM PROKURÁTORA „ (!!!!!!) sp.zn. Pd 7/20/3307-9 zo dňa 20.05.2020 (!!!!) .
A z Mestského úradu, hoci mal reagovať, nič. Ticho, žiadna reakcia. Len dúfam, že sa poslanci aspoň opýtajú na stav vo vybavovaní PROTESTU PROKURÁTORA. Byť to na ruku z bublinynich, už by tento prejav bol šokujúci. Mňa mrzí len akurát to, že otravujem prokuratúru vecou, ktorá by mala byť pre takéhoto, „vraj skúseného primátora“ bezproblémová.
Verte, že začínam neznášať slovo „šokovaný“ ,ktoré tak často počúvame z úst primátora a jeho suity. Už sa len ticho usmievam pri tom jeho slove, ak vysloví, že je, že bol šokovaný. Prečo??? Deti tomu občas vravia, „lebo medveď.“ A tak poďme ďalej
Jednoducho, tí z bubliny sa aj v súčasnosti prispôsobujú danej situácii, aby sa „prilíškali“ ľuďom vo vládnej garnitúre, mysliac si, že ich podporí v ich difamáciách produkovaných o občanoch, zamestnancoch, MsÚ, zariadení Mesta Nováky, nevynímajúc poslancov MsZ, funkcionárov športových a ostatných organizácií, ktorých oni nemajú radi. A tak prečo a komu to má prospieť????? Nuž , ako občan mesta Nováky si kladiem túto otázku aj ja sám. „Argumente ad hominem“. Tak, ako to urobil aj v prípade súčasného prednostu Okresného úradu v Partizánskom, ktorému infantilne, ako dôvod nedôvery, vyčítal Ing. Dušan Šimka,ako sa píše v Denníku N, že moderoval predvolebnú kampaň poslanca NR SR za SMER SD Ing.Takáča z Prievidze.
Tak vedzte, že takáto výčitka, to neuvidíte, či nezaznamenáte ani z hier medzi deťmi
v Materskej škole, keď si urobia zle Prečo? Veď predsa v meste Nováky vo voľbách 2020 do NR SR najviac hlasov získal SMER SD, a vo voľbách v roku 2018 Ing.Peťa Baláka, teraz to myslím úprimne, možno na škodu Mesta Nováky (!!!), neúspešného kandidáta na post primátora, prišiel podporiť do mesta Nováky, sám predseda SMER – u SD Dr.Róbert Fico.
A či uveríte, alebo nie, čuduj sa svete, medzi oboma bývalými protikandidátmi – kandidátskymi rivalmi na post primátora v meste Nováky, v súčasnosti existuje veľmi úzky, ( vari až evokujúci isté podozrenia o osobitnej submisivite ) vzťah, hoci Hlavný kontrolór mesta Nováky , by sa mal správať podľa nášho názoru oveľa, oveľa nezávislejšie.
Je preto na zamyslenie, že prečo súčasný primátor pri tomto mladom mužovi rýchlo zmenil rétoriku a nemá ku podivu výhrady, že prečo súhlasil, hoci bol zo strany Ing. Peťa Baláka vystavený v predvolebnej kampani (i na fcb),celkom opodstatnenej a niekedy až prisilnej kritike . Ak by v tom niekto hľadal politické obezličky, tak vari len v našom mestečku by to bolo k ničomu, lebo však ľudia v Novákoch moc politiku nemusia, skôr sa venujú boju o moc. Ten ich škádli.
Uznám, mladý človek, rodina, zabezpečenie rodiny, istý mesačný ,celkom slušný príjem, ale čo slušnosť ,spravodlivosť voči ostatným? Tak, aby som bol konkrétny, naposledy sa takémuto personálnemu faux pas nonšalantne vyhol po nedávnom Sneme politickej strany - KDH - novozvolený predseda KDH Milan Majerský a neprijal alternatívu na Sneme KDH po svojom zvolení za predsedu KDH, t.j. ponuku dovtedajšieho predsedu Alojza Hlinu a odmietol jeho pôsobenie v riadiacich štruktúrach KDH. Dôvody sú všeobecne prirodzené. Veď to v tej personálnej politike na našej radnici vidíte. A tak len v Novákoch platí vari, ako sa povie, vsjo jásno, vsjo v pariadke !!!!! A všetci len zírame,čo sa to tam deje.
Nuž, ale ak áno, ak je tomu tak, zistí tento mladý človek, ako naložil primátor mesta s „Protestom prokurátora, sp.zn. Pd 7/20/3307-9 zo dňa 20.05.2020“, ktorý podal prokurátor Okresnej prokuratúry v Prievidzi keďže správny orgán – Mesto Nováky nepostupoval v súlade so zákonom č.211/2020 tzv.Infozákona (Vo veci nákupu minikamier!!!)????? Ani poslanci nevedia???. Každý z Mestského úradu mlčí.
Prečo mlčí prednosta MsÚ Ing. Janko Martina ??? Alebo koná tak , ako keď zatĺkali roky ,rokúce , zverejniť im zákonom uloženú informáciu (ktoré nám radnica potvrdila, až na základe žiadosti podľa Infozákona) o odmene pre primátora mesta Nováky (50.000,- Sk ), ktorú si síce nechal schváliť, vraj za činnosť po priemyselnej havárii vo VOP-e, ale nezverejnil ju bezprostredne po jej schválení v Mestskom zastupiteľstve tak, ako mu zákon prikazoval.
Pravdou však bezpochyby je , že mnohí by sme sa asi takto odmeniť, za daných tragických okolností „vzniku nároku na odmenu“ (???) nedali. To vám garantujem. Z akých dôvodov, nechám čitateľom na posúdenie. A tak si položme otázku??? To nebola nezákonná cenzúra priamo vykonaná štatutárom mesta Nováky a úradníkmi Mestského úradu? Prečo si neplnili a neplnia povinnosti???
A ruka z BUBLINY nás a okolie bulíkuje, ako sa cenzurujú ich , vraj príspevky. Nuž a vari nezabudli na svoje výkriky na sociálnych sieťach,ako sa údajne, nezákonne vraj konalo vo veci Protestu prokurátora v období za bývalého vedenia, keď išlo o ich človeka, resp. príbuzného súčasného primátora mesta. Nuž, čo už. Ani sa už nečudujem, že je tu použitý dvojaký meter. A tak sa nečudujme, že ľudia sú v rozpakoch a sa boja dôsledkov vyjadrenia svojich názorov.
Určite môžem spoluobčanov ubezpečiť, že z tých ľudí, ktorých opakovane vo svojich e-meiloch menujú RUKY Z BUBLINY a sú z nich šokovaní (!!!!), sme v našom meste tí , ktorí v súčasnosti NEPODLIEHAME FALOŠNEJ PREDSTAVE počas súčasného vedenia nášho mesta a nežijeme v ilúzii ,že sme na tom výrazne lepšie z hľadiska slova a slobody prejavu, ako nám to bulíkuje ruka z BUBLINY.
Moje slová potvrdzujú poznatky, ktoré sme aj na tejto stránke naznačili, že majú nepríjemné dôsledky v pracovnom, či osobnom živote týchto ľudí. Veď Novákmi sa šíri strach z vyslovenia vlastného prejavu a z obavy pred akýmkoľvek konaním a dostupným ruke z BUBLINY spôsobom . PB
Hodnotenie: 1   0
21:34:16 18.08.2020 [7353] Nevhodný príspevok?
KTO DOBABRAL NOVÁKY?
Priatelia, možnože by sme sa naozaj nemuseli vŕtať do mestskej politiky, veď starostí o zabezpečenie potrieb našich rodín, či u niektorých osobné záujmy nás vari zamestnávajú nadostač, keby sme pochopili a správali sa k sebe, že každý je iný a vidí ten náš svet iným spôsobom. Bolo by i v Novákoch sveta žiť, pretože ego a pýcha sú nástrojom zla a keby sa neobtierala a neudierala do nás ruka z bubliny, v ktorej si nažíva novácka elita. Keby tá ruka z bubliny nás nekŕmila demagogickou floskulou o akútnom ohrození mesta, vraj niektorými cvokmi, psychicky labilnými ľuďmi a pre spoločnosť nebezpečnými ľuďmi ,teda občanmi, poslancami MsZ a pod., o ktorých sa otiera vo svojich vyjadreniach posielaných kde komu a kade tade. Keby ruka z bubliny sa nesnažila, v tomto pokrivenom jej svete, spájať naše DNA s mafiánmi, či porovnávať s ich opičkami. Je až únavné, neustále pozerať na ich ego a pýchu, ktoré ako nástroje zla, rozdeľujú a zlo bránia až tak, že dobro z ich strany sa úplne stratilo.
A tak naozaj nechápem, prečo sú k sebe samým precitlivelí na spätné väzby a kritiku, niektorých z nás, veď právoplatným a vykonateľným Uznesením v právnej veci o ochranu osobnosti a náhradu nemajetkovej ujmy zo dňa 31.03.2020, Najvyšší súd SR ODMIETOL DOVOLANIE žalovného v prvom rade Ing.D.Š. proti Rozsudku OS v Prievidzi z.13.2.2015 a žalobcovi známemu podnikateľovi, občanovi nášho mesta priznáva náhradu trov dovolacieho konania voči žalovanému v celom rozsahu.
Za uverejnenie difamujúcich a nepravdivých skutkových tvrdení a neoprávnenou kritikou, ktorou v značnej miere zasiahol do zákonom chránených žalobcových práv, čím znížil jeho ľudskú dôstojnosť, vážnosť, profesijnú a občiansku česť a dobré meno ktoré predniesol žalovaný v relácii Paľba sa žalovaný v prvom rade - Ing.D.Š. verejne ospravedlnil. Pripomínam, že súčasťou nepravdivých výrokov boli i difamačné výroky o mafii.
A tak sa len čudujeme, že sa vzájomne nepoučili z Rozhodnutia OS v Prievidzi, zo dňa 13.2.2015 , ktorý hoci rozhodol tak ako som už uviedol, ruka z bubliny i naďalej, neustále spája naše DNA s mafiánmi, či porovnáva s opičkami. NEPOUČILI SA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ruka z bubliny Nováčanom nehovorí, ako to bolo s fotením známej, vysmiatej rodinky, ktorú ich dvorný fotograf urobil na rodinnej dovolenke, strávenej na Rodose, v spoločnosti K.M., údajného bossa. Ruka z bubliny nehovorí ,nepíše o tom ,čo hovorili pri kávičke ,ktorú údajne spolu pili, alebo čo mali rozrobené v reči, kúpajúc sa v mori. Nehovoria nič, ale nás otravujú nezmyselnými blábolmi o mafii, a že píšeme na mafiánsku stránku a chce nás ruka z bubliny trestať na hulváta za to, že ktosi, kto zodpovedá za túto stránku rozhodol o dôvode nezverejnenia jeho príspevku na stránke.
Ruka z bubliny nám počíta počet príspevkov, koľkými sme prispeli na stránku. Nikomu sa nezverí však, nezverejní, jeho neúspešné zapojenie sa do difamačnej blogérskej činnosti v denníku SME. A najmä nik z nás nespočítaval ich diskusné statusy v SME a v MYHorná Nitra, ktoré im rušili,zmazávali, až jedna radosť.Pre porušenie ETICKÉHO KÓDEXU. Koľko ich - zmazaných príspevkov bolo, vie len ruka z bubliny.
Ale ja som periodikum SME pripomenul len z toho dôvodu, že tam píšu blogeri, ktorých počet blogov, je u niektorých, čo do počtu napísaných a uverejnených aj vyše tisícky. Samozrejme, že musia písať vecne a slušne. To sa v bubline nenosí,pretože im je jedno, či o niekom píšu PRIVÁTNE, ALEBO SLUŽOBNE NA HLAVIČKOVOM PAPIERI S ERBOM MESTA NOVÁKY. MYSLIA SI,ŽE ONI MÔŽU.????????????? Ale o tom, možno neskôr.
Ruka z bubliny fabuluje ,difamuje, opakovane píše nezmysly, pretože svoju nezmyselnú tvorbu spočívajúcu v snahe, čo najviac osočiť, ponížiť, ohovoriť, poškodiť dobré meno, opakovane, distribuuje jej dostupným spôsobom do sveta ako zlátaniny, ako ponižujúcu odplatu za kritické myslenie, za vecné pripomienky k spravovaniu mesta súčasným primátorom. Trestajúca ruka nám bulíkuje, že jediný správny a pravdivý pohľad na svet má len ona a ďalší to žijúci v bubline?????????????
Priatelia, vedzte, že nie ku všetkým obyvateľom sa informácie tohto typu dostanú, však aj nie všetci majú záujem to vedieť. Trestajúca nás ruka, chce zabrániť, aby ľudia, občania s kritickým myslením, sa nezamýšľali nad konaním predstaviteľov mesta, primátora a nebodaj si kládli otázku, “...KTO DOBABRAL NOVÁKY?“
No, ale veci, ako vidieť, sa majú asi tak, že cítiť, prečo tak píše ruka z bubliny , alebo prečo je až tak elitne nervózna? Cítia , že sa asi láme tradícia, cítia, že ich snaha mať z Nováčanov ustrašených občanov, voličov, obyvateľov mesta, že z brutálnej manipulácie bublinovej elitnej skupinky, nič politického pre nás nevyplýva, ani mať z nich strach?
Ale pravdou tiež je, že vari nik z nás, vás, občanov mesta, by nevyžaroval spokojnosťou, ak by niektorí z nich, ako píše, povážte si, možno sa to nebude ruke z bubliny zase páčiť, ale čo je pravda, je pravda a tak napíšem môj priateľ Ľubomír, obdržali SMS-ky a nevyjadrili vážne znepokojenie nad osočujúcim, difamačným, znevažujúcim jeho osobu a iných občanov, znížením dobrého mena textom,resp.obsahom, priamo na hulváta !!! Nemám dôvod mu neuveriť, že texty páchnuce intoleranciou, difamáciou znižujúcu ľudskú dôstojnosť vážnosť,vyplývajúce z doručených textov znepríjemňujú pokojné rána ľudí, ktorí ich čítajú, či už vo forme správy SMS, či elektronicky doručeným e-meilom, ba telefonicky.
Či áno, či nie, po rannom sa prebudení, viacerým ľuďom je jasné, že v meilovej pošte naskočila zvukovým oznámením na ich mobile správa, asi pol hodku po polnoci a tak už vopred pri pokazenom začiatku dňa, sa unudene, po prečítaní, že od koho dostali pozdrav, obrátia na druhú stranu s povzdychom, zase??? Kto? Jasné , ruka z bubliny a dospia čas, ktorý potrebujú venovať k svojej práci, či osobným záujmom počas niekedy ťažkého dňa, ktoré ich očakávajú. No, choré.
A tak sa ani nečudujem Ľubomírovi, že ho to rozladilo a napíše, cit: „Tak niečo úbohé a poľutovania hodné som už dávno nečítal. Nemôžem tomu uveriť, že takto uvažuje a píše vysokoškolský vzdelaný človek. A on sa ešte čuduje, že som mu prestal dvíhať telefón.“ Potiaľ citát.
A ja sa pripájam, že sa to naozaj nedá pochopiť a preto nemôžeme predsa pre naše deti, pre deti našich detí , zakliať budúcnosť v ich živote ,pokiaľ sa rozhodnú žiť v Novákoch a nevyberú si život mimo Novák tak, ako deti elitných ľudí z bublinovej skupinky, a tak si kladieme otázku, ako trestajúcu ruku z bubliny, zbaviť takýchto návykov o osočovaní a difamovaní,poškodzovaní dobrého mena ostatných obyvateľov. Tie naše deti tu predsa žijú s nami a vnímajú to.
Polemiku o tom, „KTO DOBABRAL NOVAKY“ nemá na svedomí len ruka vyrážajúca od ktoréhokoľvek človeka domýšľajúceho si o svojom elitnom postavení a udierajúca niektorých občanov, voličov, obyvateľov nášho mestečka na hulváta.
Občanov, ktorí sa vždy nestotožňujú s myslením a konaním primátora mesta a neboja sa, resp. našli v sebe toľko odvahy, aby svojim kritickým myslením zabránili tomu, že novácka elita z bubliny sa práve transformuje do ovládania mesta s nejasnými konzekvenciami. Veď za dva roky sú voľby.
Veď vari nie všetci sme stratili pamäť. A tak si spomeňme .Na začiatku jeho vlády, teda už za neho, si pamätáme slohové cvičenia po „nežnom novembri roku 1989“ ,ktoré súčasný primátor v Jehotelevízii vysvetľoval občanom sledujúcim program, ako to bude v Novákoch za neho. Hovoril o slobode, o humanizme, o tom, ako si budeme všetci rovní, najmä pred zákonom, ako to bude pri privatizácii Chemickej fabriky, Uhoľných baní, Pórobetónu, príspevkovej a hospodárskej organizácií nášho mesta. Kto však len málinko tomu rozumie a má otvorené oči môže hodnotiť.
Sen sa rozplynul, vyparil. Čo je horšie i mnohí ľudia, istú dobu občiansky, či politicky angažujúci v meste, sa vyparili. Niet ich. Však áno, nestratili sa, len chcú mať pokoj a prestali sa angažovať, alebo boli elitou z bubliny z nováckej politiky vybokovaní. A sám sa ani nečudujem, ba naopak, je mi to ľúto, aký ich značný odstup od primátora je cítiť, už nielen zo spomienok, ale i z rozprávania s ľuďmi v súčasnosti, ktorí sa rozišli s ním, ako politicky, tak i ľudsky .
Už som o tom písal a s dovolením zopakujem citát od Marka Twaina,cit:“ ,, Neboj sa svojich nepriateľov, môžu ti vziať maximálne tvoj život. Je to však stále omnoho lepšie, než médiá. Tých sa boj, pretože ti ukradnú tvoju česť.“, potiaľ citát. A oni infaltilne svoje difamačné konanie voči nám odôvodňujú tak , že nemôžu publikovať na tejto stránke a tak píšu e-meily. Ale to je predsa demagógia. Tlačia na pílu tejto stránky, na webmastera a pritom zabudli na ich ataky o PHSR mesta Nováky, ktoré zaznievali pár rokov späť z ich úst. Tak si prosím vygúglite, vážená ruka z bubliny PROGRAM HOSPODÁRSKEHO A SOCIÁLNEHO ROZVOJA MESTA NOVÁKY (2008 – 2013) (ďalej len PHSR ) a na strane 116 si prečítajte Úlohu, ktorú mestské orgány v PHSR na roky 2008- 2013 schválil a mesto za vedenia súčasného primátora nesplnilo.
Úloha:„ Organizovanie verejných diskusií obyvateľov mesta na aktuálne témy
Zodpovedný za realizáciu: kancelária primátora a prednosta MsÚ.
Spolupráca na realizácii: občania mesta
Termín realizácie: od roku 2009 priebežne.
Úloha: Prevádzkovanie anketového fóra na webstránke mesta (výmena názorov obyvateľov mesta na vybrané témy) a odkazového formulára na webstránke mesta Zodpovedný za realizáciu: webmaster. Termín realizácie: od roku 2009
A tak si položte otázku, ak sa úlohy s termínom –rok 2009 nesplnili, ak sa nič od diania z bubliny nedozvieme, pretože sú v bubline a za memento a praktickú skúsenosť považujú fakt, že na jedno volebné obdobie 2014-2018 im to voliči spočítali a nezvolili do kresla primátora ,súčasného primátora,kandidáta na tento post, oni pokračovali cielene tak, že všetko čo sa povie napíše a zverejní ku činnosti primátora, sa bude komentovať všeobecne , neargumentujúc kritiku oponentov voči ich konaniu vecne ,teda argumente „ad rem“, ale nastúpia oni sami útokmi formou „argumente ad hominem“, teda to, čoho sa dnes všetci dožívame a dostávame do našej súkromnej elektronickej pošty a nielen do pošty natvrdo, bez nášho zvolenia.
Takáto argumentácia pre primátora, ktorý si to, ale vôbec neuvedomuje , je najčastejšie argumentačné zlyhanie. Totižto "pri argumente ad hominem sa rečník obmedzuje na útok na človeka, ktorý zastáva istý názor, namiesto toho, aby ponúkol argumenty dokazujúce, prečo sú oponentove názory mylné," A tak už roky absentuje vysvetlenie, že prečo sa nesplnila úloha pre primátora zapísaná na strane č.116 v PROGRAME HOSPODÁRSKEHO A SOCIÁLNEHO ROZVOJA MESTA NOVÁKY (2008 – 2013), aby ruke z bubliny umožnili písať o meste, orgánoch, funkcionároch, občanoch, aby sa mohla ruka z bubliny dozvedieť všetko ,čo sa jej zažiada, priamo od primátora. Meilovanie považujem za veľmi difamačnú techniku voči oponentovi, keď sa zneužije na útoky formou „argumente ad hominem“. A tak, ak takto oponujeme, len sa bránime, bránime svoju česť a česť našich rodín a nebojím sa povedať, i svojich priateľov. Ospravedlňujem sa za dlhší text.PB.
Hodnotenie: 2   0
08:47:22 11.08.2020 [7345] Nevhodný príspevok?
Priatelia, dnes začnem netradične. Ak má niekto psa, najhoršie je, keď si drží psa zlý človek. Psa, ktorý zúrivo šteká na všetko, čo sa pohne. Niektorí si však určite myslíte, no a čo? Veď pes. A mnohí ste sa stretli s tým, ako ho pánko obhajuje, keď napríklad s ním chodí po meste bez vôdzky, náhubku. Obhajuje agresivitu svojho psa tak, že vraj pes vycíti to, keď je niekto zlý, alebo nervózny človek a potom je k takému človeku vraj nepriateľský.
Takže vlastne je to tak, že obeť si za to, že na ňu zazerá vrčiaci pes, s vycerenými zubami a prípadne zaútočil, môže sama. Vraj obeť nemala byť zlá (?!), nemala zazerať, alebo byť nervózna. Priatelia, tomu sa hovorí „ victim blaming“.
Ako to však vnímať, ak sa k takémuto „victim blamingu“ uchyľuje človek ? Argumenty pre „victim blaming“- obviňovanie obeti, tyxxxxx znie v zmysle, že si obeť činu „o to koledovala “, alebo, že „provokovala“, ba dokonca , že človek uchyľujúci sa k „victim blamingu“ nemal na výber, ale len se daným spôsobom správať. A tak si kladiem otázku. Nemal by sa tento človek aspoň hanbiť, ospravedlniť za pochybenie v návale emócií, najmä ak je človek v pozícii voleného funkcionára,teda vo funkcii ,ktorá si v záujme zastupovania voličov pri je výkone vyžaduje aj ľudí, ktorých môžme nazvať opozícia. Chápe takýto človek význam demokracie? Chápe, že úloha opozície je v skutočných demokraciách nenahraditeľná. Opozícia má povinnosť moc primátora kontrolovať, má jej nastavovať zrkadlo, kritizovať, namietať, pýtať sa, ba i spochybňovať.. a tým vlastne posúvať veci dopredu...
Priatelia, no a o to ide, že ak pri akomkoľvek opozičnom návrhu, pripomienke poslancov ,občanov sa uchyľuje k obviňovaniu, ktoré sa mnohokrát dá porovnať s verejným lynčom, najmä ak v difamačných e-meiloch, ktoré nám s „neúctou“ zasielali , zasielajú takíto ľudia tak, ako dnes v noci a aj na najvyššie štátne úrady, alebo ak si vynucujú viac ako polhodinové telefonáty na tému „o tom, akí sme naničhodníci, gauneri, vypisujú po vysokých úradoch, akí sme cvoci, a ako škodíme spoločnosti a zneužívajú médiá a témy podobné tej, ktoré mi zverejnili na tejto stránke, tak čo s tým urobíme? Verte mi, naozaj, taká je pravda, že to robí, ba ešte zlomyseľnejšie, ako si viete predstaviť..
Priatelia, obviňovanie obetí je typickým obranným mechanizmom manipulátorov . Mnohí obyvatelia nášho mesta sú už niekoľko rokov obviňovaní, že vystavujú objektívnej kritike súčasného primátora. a poukazovaním na pochybenia v činnosti primátora a koaličných poslancov ,obviňovaní sú z nevďačnosti , keď sa vyslovujú proti zlým rozhodnutiam a správaniu sa „tejto nováckej elity“, napríklad pri presadzovaní ich osobných záujmov, pred záujmom verejným apod.
Obvyklý mýtus, že zvolená, v demokratických voľbách osoba, ktorá má poskytovať pomoc, ktorá má ľuďom-voličom,občanom slúžiť, zároveň vraj nemôže být násilníkom, napomáha prehliadnuť to, že zvolený funkcionár k citovanému poslaniu, niekedy naopak, využíva svoje postavenie poskytovateľa autority k následnému zneužívaniu obetí na strane občanov!!! Píšeme o tom permanentne a vy, ktorí sledujete túto stránku. to predsa čítate, ba napokon niektorí aj vidíte zo záznamov z mestského zastupitelstva vo vystúpeniach primátora. Ide o to, že ak občan s kritickým myslením poukazoval na objektivně nedostatky, na zlý prístup k občanovi, k ľuďom , nemôže očakávať milosť. To sa dnes v Novákoch nenosí.
Povedzte priatelia, nie sú takto voliči, občania, kritici s kritickým myslením poukazujúci na prácu primátora , obete človeka derúceho sa po nadobudnutí a ak ju má čo i len málinko, po udržaní si takejto moci ? Obete človeka, ktorému, sa pretrhla v roku 2014 na obdobie štyroch rokov červená niť, ťahajúca sa od roku 1990 jeho politickou kariérou, dokázal zneistiť, znervózniť uraziť, osočiť, difamovať, diskrediovať celé rodiny, ktorých členovia sa stali obeťou jeho ťahu za mocou, jeho populizmu a zlým charakterovým vlastnostiam až tak, že im ohrozuje ich životné osudy, že im vstupuje do života?. A on, človek, ktorého sme obete, nechce pochopiť. Ale. veď je to také jednoduché. Ak chcel byť nekritizovateľný, stačilo málinko. Byť dobrým človekom, alebo nekandidovať na post primátora mesta.
A tak ešte k úvodným slovám príbeh v istom článku: „ ... raz som v lese stretol ženu s voľne pusteným vlčiakom, ktorý bol agresívny. Tak som zastavil pri nej a upozornil ju, že ho má mať na vôdzke a s náhubkom. Ona mi povedala že keď bežím okolo jej psa tak mám spomaliť, inak je agresívny. Ja som zopakoval že ho má mať na vôdzke a s náhubkom. A ona zase že keď bežím okolo jej psa, tak mám spomaliť lebo inak je agresívny. Takto sa to zopakovalo ešte asi tri krát. Hádať sa s ňou bolo úplne zbytočné. Skončilo to tak, že agresívneho psa som zneškodnil paprikovým sprejom. A to bol koniec našej debaty. Pre majiteľku psa to bol šok. Dovtedy bola asi v tom, že z jej psa majú všetci strach a nič ho nemôže ohroziť.... potiaľ príbeh.
Priatelia, už chápete, že prečo to píšem. Cítite, že niektorí, ak ide o pravdu, nemáme strach , a že nemienime byť i naďalej obeťou nášho velepolitika. Priatelia, verím, že sa mnohí zbavíte strachu. Veď voľby sa nezadržateľne blížia a je na nás ,aby sme spojili sily a vybrali naozaj jedného spoločného kandidáta na primátora nášho mesta, ktorého voliči, obyvatelia tohto mesta sa nestanú jeho obeťou, obeťou jedného človeka, ktorý sa cíti byť cárom nášho mesta a nie služobník občanov, obyvateľov nášho mestečka.
Musíme odstrániť nebezpečný trend vytvárania si nepriateľov a kastovania nášho mestečka, jeho občanov, na tých „našich“ – ktorí sa nemýlia a chyby sa im odpúšťajú a na tých ostatných, ktorí ak nevidia veci tak, ako my, stávajú sa nepriateľmi nášho bájneho spoločného dobra. Takto správne to vystihol aj môj priateľ Ľubomír Dzurák. A tu sú jeho slová, cit.: „ Čo ešte musí prísť ,aby sme prestali byť ľahostajní?“,... z jeho príspevku z periodika „ Nové slovo . A ja len dodávam známy výrok, po dnes v noci obdržanom e-meili od primátorovho dvojčaťa:“ Psy brešú, ale karavána ide ďalej“. PB
Hodnotenie: 2   0
22:39:43 07.08.2020 [7339] Nevhodný príspevok?
Priatelia a opäť neuspel, keďže šliapol hm ...vedľa. V periodiku Denník N z 31.júla 2020 na podnet , no uhádnite koho, samozrejme, že je ľahké uhádnuť, veď na podnet nášho primátora sa v článku pod názvom „Moderuješ míting Smeru, cenzuruješ vyjadrenia občanov. Problém? Pre OĽaNO nie, môžeš byť aj prednostom „ ... takto sa píše o inštalácii prednostov Okresných úradov z dielne OĽaNO, v ktorom sa o.i. ďalej uvádza, „ vylustrujte nám prednostov, vyzývalo OĽaNO.
A tak ako zvykne primátor Novák? Lustroval. Systémom pokus-omyl. A na lustráciu primátora mesta Nováky reakcia OĽaNO ? Je to kompromateriál, zareagovalo na konkrétne pripomienky, ktoré dostalo od primátora Novák na jeho bývalého podriadeného.“ https://dennikn.sk/1988312/moderujes-miting-smeru-cenzurujes-vyjadrenia-obcanov-problem-pre-olano-nie-mozes-byt-aj-prednostom/
A reál? Z Ing. Petra Paulíka je už prednosta Okresného úradu v Partizánskom. Veru tak, reč je o Ing.Petrovi Paulíkovi, bývalom kultúrnom pracovníkovi Mestského úradu v Novákoch. No však, najmä je to reč, o opakovanom, resp. ďalšom šliapnutí vedľa, predstaviteľa nášho mesta, ktorý opakovane, ako vo veľa, naozaj, dá sa už povedať vo veľa neetických, nemorálnych a diskreditačných krokoch, pri pomste hnanej túžbou poškodiť mnohým ľuďom, v tomto prípade človeku, ktorý nie vždy skákal, ako si primátor mesta Nováky Ing.Dušan Šimka želal, hoci aj po období ,keď už nesedel na primátorskej stoličke, keďže k jeho ľútosti, mu vo voľbách 2014 bola prerušená pieseň a nebol za primátora v rokoch 2014-2018 zvolený, a svoju boľačku z tohto obdobia, si ofukuje doposiaľ i takýmto nekompetentným spôsobom.
Áno, áno, a je zase tiež aj o primátorovi nášho mesta slovo, keďže, ako sa tiež vo vyššiešpecifikovanom periodiku píše, Dušan Šimka podľa Matovičových inštrukcií spísal pod svojím menom a s uvedením funkcie svoje skúsenosti s potenciálnym vtedy kandidátom na post prednostu Okresného úradu v Partizánskom na web Prednostovia.sk.
Priatelia, nie je vôbec podstatné, čo konkrétne. Podstatné je, že opäť v snahe poškodiť človeku, primátor nášho mesta NAHLÁSIL A NEPRESVEDČIL.(!!!) Tak, ako vždy v minulosti, o mnohých našich spoluobčanoch, NAHLÁSIL A NEPRESVEDČIL. Tak aj tentoraz, v prípade designovania Ing. Petra Pavlíka za prednostu Okresného úradu v Partizánskom, síce NAHLÁSIL A NEPRESVEDČIL. A znova je to len o morálnom pokrytectvo človeka, ktorý, v snahe sa pomstiť je hnaný túžbou poškodiť mnohým ľuďom a žiaľ, vo verejnom priestore sa vyjadruje tak, ako čítame v periodikách.
Má primátor mesta Nováky krátku pamäť? Zabudol totiž, že on v postavení primátora mesta Nováky, ( bol zvolený do funkcie o.i. i za HZDS ) odmietol, dnes už je úplne jedno z akého dôvodu (podľa pokynov HZDS?!), uvítať na vopred prezidentským úradom ohlásenej návšteve Ing. Michala Kováča, prezidenta Samostatnej Slovenskej republiky na Mestskom úrade, na území mesta Nováky. Chceš ,nechceš, celý uvítací protokol a starostlivosť o Ing. Michala Kováča, dnes už bývalého prezidenta Samostatnej Slovenskej republiky, bez problémov zmenežoval a zvládol, vtedajší prednosta Mestského úradu Ing.Vladimír Richter.
Nuž, tak porovnajme konanie primátora mesta Nováky, s moderovaním Ing. Petra Paulíka, dovtedy tiež známeho ako moderátora aj v Televíznych reláciách pre celé Slovensko, ktorý moderoval míting SMER-u SD pre kandidáta SMER-u SD, a ktoré moderovanie primátor nášho mesta vytýka, dnes už prednostovi Okresného úradu v Partizánskom. Čo k tomu viac dodať? Len vari málinko štatistiky .V posledných parlamentných voľbách (r.2020) v meste Nováky z celkového počtu voličov- občanov mesta Nováky!!! najviac hlasov bolo odovzdaných práve SMER-u SD ( 26,95%) a OĽaNO (22,03%). Uvedomil si túto skutočnosť primátor, alebo to bude občanom mesta Nováky – voličom SMER-u SD vytýkať,či pripomínať? Absolútna nekompetentnosť primátora Mesta Nováky. PB
Hodnotenie: 2   0
13:09:45 06.08.2020 [7337] Nevhodný príspevok?
Morálne pokrytectvo je situácia, v ktorej ľudia nedodržiavajú morálne pravidlá a princípy. Radnica, či Mestský úrad mesta si nevšíma v mnohých prípadoch odbornú argumentáciu obyvateľov nášho mesta. A tak sa nedajme primátorom mesta očariť aj rekonštrukciou úradnej budovy, v ktorej má on sám pracovné sídlo. O tom píše môj predchodca Vladimír vo svojom príspevku.
Priatelia, hoci kaštieľ rodiny Majthényi má počas svojej existencie niekoľko príbehov , vari najdôležitejšie z nich sú len dva, jeden majthényiovský a ten druhý, azda povojnový . Ten prvý ,má určite dlhší príbeh v užívaní kaštieľa rodinou Majthényi, pretože bol pre rodinu určite rozmanitejší, osobnejší. Jeho vlastníci v ňom žijúci ho opustili v povojnovej politickospoločenskej situácii, ktorej dôsledky neobišli ani pôvodných vlastníkov kaštieľa a ani našu obec Nováky.
A druhý, je už aj príbeh dotýkajúci sa súčasných obyvateľov mesta Nováky , keďže budova kaštieľa postupne rokmi poskytla svoje priestory pre mnohé činnosti ,počnúc od priestorov pre školskú výuku, neskôr pre úrad štátnej správy obce Nováky.
Niet sa preto čomu čudovať a je naozaj pochopiteľné, že budova Kaštieľa a jej interiér ,ale aj jej okolie prešli v tomto období až po dnešok rôznymi zmenami podľa daných možností, teda v ktorej dobe sa realizovali. Historicky by sa dalo konštatovať, že snaha o jeho obnovu (kaštieľa) bola na mieste, ak slúžil kaštieľ ako som uviedol a tým pádom sa dá rozumieť aj dôvodu, vyňať budovu zo zoznamu chránených kultúrnych pamiatok. Veď, to ju napokon možno zachránilo.
To však pravda neznamená, že budovu Mestského úradu, ktorú nadobudlo mesto Nováky do vlastníctva vysporiadaním zákonne uplatneného reštitučného nároku s oprávnenými osobami, je jej rekonštrukciu nutné vykonať nasilu, bez technických , stavebných a historických poznatkov (teda asi len ukázať, „aby ľudia videli“, ako sa dokážu minúť nezmysluplne peniaze) . Zdá sa, že súčasné necitlivé nakladanie s fasádou budovy Kaštieľa, s poukazom na zlikvidovanie dekoratívnych zložiek, prvkov na fasáde, ktoré charakterizovali určitý stavebný, či možno aj umelecký sloh . K tomu, aby sa na fasáde objavili po poslednej rekonštrukcii, bolo nutné vynaložiť isté peniaze, ktoré však jednoducho odrúbaním sekerou z fasády sa stratili do nenávratna. Mal vôbec niekto z úradu naštudovaný projekt do detailov? Asi nie.
Vykonávané stavebné práce zbytočne nehospodárne navyšujúcich potrebu finančných prostriedkov na zateplenie budovy ( obvodové múry o hrúbke 90 cm) znižujú priestor v rozpočte na ostatné práce , ktoré sa tak nerealizujú, ale sú zapotreby, keďže vek a stav budovy si to žiada. Uvidíme, ako sa primátor v tak vehementnej starostlivosti (?) o budovu Mestského úradu vysporiada napr. s vysokou vzlínavosťou spodnej vody, ktorá mnoho rokov devastovala objekt. Ako sa teda upravia pomery vlhnutia obvodových múrov, zateplených Nobasilom, etc.,etc. ? Alebo to zostane možno len v dobre renovovanom interiéri jeho kanclíka.
Sám som niekoľkokrát , okrem iného i na tejto stránke sa vyjadril k spolucíteniu s našim mestom, históriou, k zachovaniu artefaktov , vytvorených našimi ľuďmi, kultúrou, postojom k fašizmu protifašistickým odbojom, tradíciami. Pravdou je, že to mnohokrát nezaujalo ani súčasného primátora mesta, ani súčasnú viceprimátorku, čoby šéfku zlikvidovaného (!) KCMN. Bolo by to na škodu,ak to nezaujme najmä generáciu, povedzme dnes už stredného veku , ktorá, ak sa toho neujme, tak sa hodnoty a tvorba našich predkov stratí nadobro. Zdá sa, že súčasná rekonštrukcia Mestského úradu , nevráti genius loci tak významne, ako sa genius loci vrátil Kaštieľu pôvodne patriacom rodine Majthényi , v ktorom v súčasnosti sídli Spoločný obecný úrad , pretože sa pri jeho obnove zachovalo takmer všetko, čo sa zachovať dalo. Druhou stránku je či sa budova , v ktorej sídli SOÚ nemohla z hľadiska historického využiť napr. na celomestské účely, Mestské múzeum a pod. Ale i o tom už niektorí sme na tejto webovej stránke i súčasného primátora upozornili, nevynímajúc renováciu Kultúrnej pamiatky „Pmätníka SNP“ na vzdialenosť len pár metrov od radnice. PB

Hodnotenie: 2   0
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
Bane na hornej Nitre skončili, banskí záchranári sú v pohotovosti naďalej. Je otázne dokedy
Banskí záchranári pomáhajú i pri rôznych nešťastiach.
zobraziť podrobnosti »
12.01.2024
FOTO: Elektráreň Nováky odstavila poslednú turbínu, skončila sa tak výroba elektriny z uhlia
Výroba elektriny a tepla z domáceho hnedého uhlia v Elektrárni Nováky po 70 rokoch definitívne skončila.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
Final coal mining cart pulled from Nováky mine
More trains for Christmas holidays, Bratislava outskirts teeming with culture, and a recipe for Christmas baking.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
Z nováckej bane vyťažili posledný vozík uhlia, o zamestnanie prídu stovky ľudí
Uzatváranie bane potrvá roky.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
zobraziť podrobnosti »
15.03.2023
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.