Stránku si prezeráš sám... VEPOS Novaky.sk VOĽBY 2022
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Primátor / Poslanci
1085 príspevkov
Do tejto témy vkladajte sformulované otázky pre pána primátora a pre pánov poslancov.
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
14:11:53 27.04.2020 [7249] Nevhodný príspevok?
Zdravím všetkých.

Tak ako vidím, mlčí primátor Duško a mlčí aj Lavida.

Asi je už neskoro odpovedať na otázky, ktoré tu boli položené. Občania si pomohli sami. Je viac ako mesiac a pól po vypuknutí koronavírusu a my ani nevieme či máme primátora. Dozvedel som sa, že Duško je veľmi aktívny na polícií, kde podáva trestné oznámenia alebo podnety na občanov. Keď je potrebné niekoho znemožniť, tak správu vie rýchlo vyhlásiť v rozhlase, umiestniť ju na novaky.sk, alebo odvysielať v televízií. Keď má informovať, tak zrazu sa mu nedá, alebo nevie? Je ticho. Nič nerobiaci primátor by bol ešte ako tak lepší, ako tento, ktorý podáva na vlastných spoluobčanom trestné oznámenia alebo podnety na polícií. Pracuje zjavne len v záujme svojom a vo svoj prospech. Bolo by treba mu vysloviť nedôveru a spísať petíciu. Len ľutujem toho, kto by sa chcel stať primátorom po tom, čo dokázal zase napáchať v krátkom - opakovanom, volebnom období Duško.

Predpokladám, že zastupiteľstvo bude zase 8 hodinové a nič sa nevyrieši.

Novákom mier a od Duška pokoj.
Hodnotenie: 2   0
21:33:06 24.04.2020 [7247] Nevhodný príspevok?
Uverejňujeme nasledujúci príspevok, tak ako sme ho dostali.

=========================
Otvorený list človeku, ktorý sa cíti byť primátorom.

P. primátor, začneme od spoluobčanov, nie od vás. Vy si ani len toto oslovenie nezaslúžite.

Milí spoluobčania,
možno mnohí z vás netušia, že niektorí naši občania sú v tieto dni vypočúvaní na polícii. Čo spravili?

Nepoznáme presne znenie obvinenia, ale v krátkosti takto: chceli pomôcť z vlastnej iniciatívy v dobe korony s ochranou spoluobčanov, a tak zvolili výzvu, že ak ďalší občania chcú finančne prispieť, môžu sa pripojiť ku ich finančným darom zaslaním svojho finančného príspevku na účet. Áno, na súkromný, nie transparentný. Áno, je to chyba, ale veď kto chce, peniaze pošle, kto nie, nepošle. Ak by ste chceli poslať peniaze na osobný účet komukoľvek, je to vaše rozhodnutie, nik vás nenúti.

Čo sa teda stalo?

Pán primátor týchto ľudí nielenže dehonestoval, ale dal na nich trestné oznámenie. Áno, pochybili s transparentnosťou účtu ale aký bol ich úmysel? My, občania, týchto aktívnych spoluobčanov poznáme a NIK z nás si nemyslí, že sa chceli obohatiť. Nik, pretože vieme, že nie sú odkázaní na financie niekoho iného, nie sú odkázaní kradnúť, LEN chceli pomôcť. Ako je teda možné, že skončili na polícii?

Nuž, každý si z konania a myslenia ľudí vyberie to, čo mu je blízke. Väčšina z nás vidí v ich snahe pomoc, podporu, lásku, ochotu a snahu, ľudskosť. Čo to však vidí primátor? Ako vníma „svojich“ spoluobčanov? Je smutné, že práve primátor si vyberie z ich činu len to, čo chce, čo ich očierni, čo ich znemožní, miesto toho, aby ich zavolal na pivo či do svojej obľúbenej svätyne na úrade a povedal im: „Chlapci, takto nie, to môže byť problém, skúste/skúsme to inak cez transparentný účet, rád vám pomôžem a sám vkladám prvý vklad.....“ Nuž, to by ale musel chcieť podporiť nápad niekoho INÉHO ako svoj, to by sa zrazu mohol cítiť ohrozený vo svojej všemohúcnosti...

Prejavili iniciatívu a to je v našom meste trestné.

Preto sa pýtame, p. „primátor“ (musíme dať toto pomenovanie do úvodzoviek, lebo primátor znamená osobnosť, ktorá je na svojom poste pre ľudí svojho mesta) pýtame sa a budeme očakávať odpovede najlepšie očíslované na tieto otázky:

1. Koľko trestných oznámení ste vo svojom pracovnom živote primátora dali na občanov mesta Nováky a koľko z nich potvrdilo trestný čin?

2. Koľko občanov a kedy naposledy ste vyzdvihli, ocenili verejne, sám od seba, bez návrhu niekoho iného?

3. Koľkým občanom (mimo vašich osobných priateľov či pritakávačov, ktorí vás smiešne využívajú a vy to ani netušíte) ste nezištne pomohli ako vzorný občan zo svojho príjmu, nie ako primátor mesta, či už v dobe korony alebo pred ňou?

4. Koľkým zamestnávateľom ste volali ohľadom Vašich „nepriateľov“, aby ste im alebo ich rodinným príslušníkom „zavarili“ u zamestnávateľa, vykreslili ich obraz podľa svojho videnia, resp. so snahou o ich prepustenie? Robíte si takúto štatistiku?

5. Koľkým občanom (mimo vašich osobných priateľov) ste pomohli získať pracovné miesto?

6. Koľko finančných prostriedkov zo svojho vlastného vrecka ste investovali do pomoci občanom mesta?

7. Ktorých občanov a kedy ste vy sám , osobne spojili ľudí do nejakého pekného prospešného projektu pre mesto?

8. Koľko arogantných smsiek, s náznakom vyhrážok ste poslali „svojim“ občanom?

9. Koľko a ako „transparentne“ ste prepustili či preradili nepohodlných zamestnancov z úradu?

10. Koho máte vôbec rád, p. primátor? Ako prejavujete svoju ľudskosť, citlivosť k problémom iných, akú podporu prejavujete núdznym, kedy preboha už postavíte ten dlhoohlasovaný Dom seniorov??? Už o tom meliete niekoľko volebných období .....

To, čo budete teraz robiť, je, že budete pátrať po tom, kto tento list napísal, aby ste pisateľov opäť mohli zničiť, našli ich slabinu, ktorú každý z nás má, aby ste vyzdvihli len seba, lebo len vy, sám, tu môžete rozhodovať, kto čo napíše, kto čo povie, kto je spravodlivý..... teda, kto vám zobe z ruky a je ticho = dobrý človek.

Každý kto má iný názor alebo si nepýta dovolenie čokoľvek spraviť, vás ohrozuje, lebo vynikne niekto iný ako vy. Tak dopadla aj iniciatíva vyššie spomínaných občanov mesta, ktorí chceli pomôcť , ale zabudli, že LEN VY môžete rozhodnúť o všetkom.

Viete, kam ste dostali toto mesto?

Do občianskej izolovanosti a strachu. Dnes, keď niekto nechce byť trestne stíhaný, nerobí a nehovorí radšej nič. Netrápi vás to? Netrápi vás, že sa bojíme svojho primátora?? Nie je vám to trápne? Žiaľ, taká je pravda. Chceme žiť pokojne, a preto sa nepodpíšeme – ani pod tento list, ani na referendum za vaše odvolanie. Verte však, že je nás veľa nespokojných.

Len jedno povieme:

Žije sa nám tu zle, p. primátor, páni poslanci, pani poslankyne. Občania sa boja stretávať sa, hovoriť nahlas, sú izolovaní, žiadna iniciatíva, žiadna radosť. Takto spravujete toto mesto. Tak, že hoci máme najvyšší počet prípadov korony v okrese, nevieme o tom nič ani o vašich opatreniach, ani o rokovaniach a akciách. Verte, že v tejto dobe zasadať raz za 2 – 3 mesiace je hanbou, ako sa o občanov staráte.. teda, nestaráte..

VŠETKÝM TÝM, KTORÍ MIESTO POĎAKOVANIA ZA SNAHU POMÔCŤ DOSTALI PREDVOLANIE NA POLÍCIU, VŠETKÝM VÁM TÝMTO CHCEME POĎAKOVAŤ A VYJADRIŤ VÁM PODPORU!
=========================
Hodnotenie: 5   0
11:43:35 24.04.2020 [7246] Nevhodný príspevok?
Pani JANA K

Dovolím si k Vášmu príspevku uviesť jednu asociáciu zo slovenskej politickej scény. Peter Pelegriny odkázal súčasnému premiérovi, že Slovensko nie je SULTANÁT a premiér Matovič nie je SULTÁN, aby prikazoval, zakazoval, pranieroval, obviňoval. Takže naše mestečko sa môže hrdiť nielen štatútom mesta, ale i sultanátu.
A ešte jedna podobnosť z našej slovenskej politiky, jej bývalý vrcholový predstaviteľ, ktorého výkon bol hlboko pod priemerom a po vrchole len veľmi túžil ....bol všade, všade sme ho videli, počuli, sľuboval dobro a neviem čo všetko, a zrazu NIČ. Prišla pandémia, a politik zmizol, stíchol, schoval sa....a nechal napospas všetkých, ktorých obalamutil. Také zbabelé, však ?

Takže pani Jana K, budeme počúvať OZVENU, cez internet, cez youtube, cez www.novaky.sk sa nedozvieme nič. Žijeme v SULTANÁTE
Hodnotenie: 1   0
10:15:07 20.04.2020 [7242] Nevhodný príspevok?
Jana nečakaj zázraky. Lavida ani mne už dlho nereagoval na príspevky, asi došli argumenty. A od Duška tiež nečakaj info, ten vie rýchlo uverejniť správu že poslanci niečo neschválili, doslova do pár hodín, ale odpovedať na otázky, alebo informovať o tom čo konkrétne robí, to neodpovie a neinformuje. Schováva sa, presne ako píšeš. Na novaky.sk už dávno mali byť informácie s odpoveďami čo tu odzneli a s aktuálnym využitím daru od sponzorov a podobne. Ale, zázrak nečakaj!
Hodnotenie: 0   0
21:09:25 19.04.2020 [7239] Nevhodný príspevok?
Ahojte ešte raz.

Chcela som ešte dodať, nedávno sa tu vyjadroval pán Lavila, ale v posledných príspevkoch som nezaznamenala, že by niečo písal. Veľmi rada by som si prečítala jeho názor na správanie sa primátora, jeho nič!?-nerobenie a jeho mlčanie.

Prajem pekný záver víkendu a prajem veľa zdravia.
Janka.
Hodnotenie: 0   0
21:00:55 19.04.2020 [7238] Nevhodný príspevok?
Ahojte.

Musím sa aj ja pridať a môj názor zdieľajú aj moji priatelia z môjho okolia. Má toto mesto vlastne primátora? Poslanci sa vzdali odmien, rozdali rúška. Dokonca sa im podarilo získať financie aj od niektorých ďalších ľudí. Občania sa spojili a rozdali už viac ako 2000 rúšok zadarmo. Občania zabezpečili roznos letákov do schránok seniorom s podstatnými informáciami pre seniorov, písaný dostatočne veľkým písmom, čo veľmi ocenili aj moji rodičia. Občania zabezpečili ochranné štíty pre zdravotníkov. Spoločnosť Noving prispela 1000€ na boj proti vírusu. Ale toto mesto mlčí, neodpovedá na žiadne otázky občanov a dokonca ako pozerám, tak ani na tie podpísané. Už sme viac ako mesiac v opatreniach a naše mesto mlčí.

Pán Šimka, nezdá sa vám, že to už preháňate? Schovávate sa? Ak patríte medzi tých nakazených, tak máme tu aj pracovníkov úradu, alebo prednostu, alebo viceprimátorku, kde sú všetci? Na stránke novaky.sk žiadna informácia o opatreniach, žiadne plány, žiadna aktivita, ale len nevhodná informácia „Návrh VZN o ochrannom pásme pohrebísk“. Jedna informácia o zabezpečení rúšok pre občanov nad 60 rokov, za čo patrí veľké ďakujem, ale čo ostatní ľudia? Prečo mesto nezriadilo zbierku na pomoc občanom? Určite by sa našli občania ktorí by pomohli aj finančne. Prečo mesto nedezinfikuje ulice, keď tu máme chemickú rovno pod nosom? Prečo sa nedezinfikujú zastávky? Malá obec ako Bystričany ma rozdané rúška pre každého občana a aj dezinfekciu https://myhornanitra.sme.sk/c/22384779/bystricany-kupili-pre-svojich-obyvatelov-1800-litrov-dezinfekcie.html A čo robí náš primátor? Rieši len svoje osobné spory a podáva trestné oznámenia? Haloooooooooo, pán Šimka, zobudíme sa.

Neviem či niekto situáciu vníma inak ako ja, ale pochybujem.

Prajem pekný záver víkendu a prajem veľa zdravia. Asi si musíme pomôcť sami.

Janka.
Hodnotenie: 0   0
12:17:25 17.04.2020 [7235] Nevhodný príspevok?
Dostáva sa k nám množstvo dotazov a otázok na primátora mesta Nováky Ing. Dušana Šimku. Prosíme primátora mesta aby odpovedal na otázky občanov písomne z bezpečia svojho domova prostredníctvom Internetu. Odpovede môžete napísať po prihlásení na http://www.novaky.com/?list=login po predchádzajúcej registrácií http://www.novaky.com/?list=registracia alebo nám odpovede môžete zaslať na webmaster@novaky.com. Keďže tento web podrobne sledujete, veríme, že aspoň v tejto kritickej situácií budete občanom odpovedať. (otázky boli zaslané aj na primator@novaky.sk)

===============================================
uvazuje vobec toto mesto aj nad dezinfekciou verejnych priestorov? Kde mame v tejto kritickej dobe p. primatora, p. viceprimatorku? Ostatne obce v okolí dezinfikuju namestia, autobusove zastavky a my opat nic? Ci cakame, kedy to u nas naplno prepukne? Na autobusovej zastavke aj dnes okrem par cestujucich posedkavaju nasi spoluobcania...... Nielen ruska nas zachrania, p. primator...
===============================================
Hodnotenie: 1   0
21:29:17 15.04.2020 [7228] Nevhodný príspevok?
Dobrý večer.

Myslím, že je čas poďakovať aj spoločnosti NOVING s. r. o., ktorá darovala mestu Nováky 1000€ na opatrenia mesta Nováky proti šíreniu pandémie, spôsobenej KORONA vírusom. Viď zverejnená zmluva na https://novaky.digitalnemesto.sk/DmApi/fileDownload/4147767788 .

Chcel by som sa pána primátora Ing. Dušana Šimku opýtať, ako plánuje využiť tento dar? (Na moje otázky, ktoré som zaslal na primator@novaky.sk dodnes neodpovedal aj napriek tomu, že aj jeho brat potvrdil, že určite odpovedá na takto zaslané otázky.)

Napríklad v Bystričanoch, okrem ochranných rúšok pre všetkých obyvateľov, práve distribuujú aj dezinfekciu do každej domácnosti:


---
Pridané 17.04.2020 12:14
https://myhornanitra.sme.sk/c/22384779/bystricany-kupili-pre-svojich-obyvatelov-1800-litrov-dezinfekcie.html
Hodnotenie: 2   0
12:45:47 11.04.2020 [7227] Nevhodný príspevok?
Reakcie občanov na nové dopravné značenie (zákaz státia) na časti ulice Lelovskej v Novákoch:

Občianka VV:
Dobry deň. Viete mi vysvetliť, prečo musí byť cesta voľná pre záchranné zložky(3,5m v oboch smeroch-tak nám povedal mestský policajt) len na časti ulice Lelovskej(ani nie na celej?)? Všade v celom meste auta môžu stáť na chodníkoch pred rodinnými domami a na Lelovskej nie???? Ja keď chcem ísť s ročnou dcérou autom ku rodičom kde mam auto nechávať?

Občan MC:
Zakaz statia pred obchodom, dodrzanie 3m prejazdneho pruhu pre kazdy smer jazdy ked cesta tuto normu nesplna,nevytvorenie parkovacich miest pre obyvatelov tejto casti a ich navstevu je take TROCHU sebecke bezne v Novakoch. Tymto chcem podakovat vsetkym zainteresovanym a kompetentnym za ulahcenie a sprijemnenie zivota.Oni vedia kto to je a dufam ze sa im a ich navstevam pred ich domami dobre parkuje.Zaroven chcem upozornit na rovnake a este horsie pristupne ulice v meste.Treba sa povozit pani ...
V Prievidzi dnes a dalsie dni rozdava primatorka obyvatelom mesta ruska ZDARMA!!! V Novakoch sedi na kamerach a rozdava pokuty obyvatelom za parkovanie aj napriek situacii aka je. Je to clovek so srdcom na mieste!!! ( v penazenke)
Hodnotenie: 1   0
10:53:26 10.04.2020 [7226] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň. Dovoľte mi vrátiť sa jedným postrehom k mojím obľúbeným video novinám. V nich primátor informuje o rúškach so striebornými vláknami. A pozor, dobre počúvajte, dajú sa až 1000 krát oprať , samozrejme na 60-tke. A je na to aj certifikát. No nekúp to. Tak ma to zaujalo trochu bližšie. Vlákna nie sú strieborne, ale modifikované antibakteriálnym aditívom na báze biogénnych iontov striebra - tak to uvádza výrobca. Žiadne uvoľňovanie jodov striebra sa nikde nespomína. A tie certifikáty - nuž naozaj dajú sa pozrieť, ale sú to certifikáty na materiál z ktorého sú rúška ušité a nie na rúška samotné, ako sa nás snaží presvedčiť primátor. A to je veľký rozdiel. No a k praniu . Kde zobral primátor to čislo neviem, avšak výrobcovia rúšok z toho istého materiálu hovoria o niekoľko násobnom pratí a nie o sto násobkoch. Takže niekto nás tak trochu zavádza. Alebo ???
Hodnotenie: 0   0
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
Bane na hornej Nitre skončili, banskí záchranári sú v pohotovosti naďalej. Je otázne dokedy
Banskí záchranári pomáhajú i pri rôznych nešťastiach.
zobraziť podrobnosti »
12.01.2024
FOTO: Elektráreň Nováky odstavila poslednú turbínu, skončila sa tak výroba elektriny z uhlia
Výroba elektriny a tepla z domáceho hnedého uhlia v Elektrárni Nováky po 70 rokoch definitívne skončila.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
Final coal mining cart pulled from Nováky mine
More trains for Christmas holidays, Bratislava outskirts teeming with culture, and a recipe for Christmas baking.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
Z nováckej bane vyťažili posledný vozík uhlia, o zamestnanie prídu stovky ľudí
Uzatváranie bane potrvá roky.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
zobraziť podrobnosti »
15.03.2023
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.