Online 2 ľudia. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Primátor / Poslanci
854 príspevkov
Do tejto témy vkladajte sformulované otázky pre pána primátora a pre pánov poslancov.
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
17:55:38 28.09.2019 [6945] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň.

Už sa nám ochladilo, a značne to cítime aj v bytoch, ktorým teplo zabezpečuje firma Benet. Táto firma je veľmi pružná pri inkasovaní a počítaní nedoplatkov. I keď o reálnosti týchto výpočtov pochybuje už snáď každý. Kto má vlastné kúrenie, vie si spríjemniť večery a noci, ale my, odkázaní na túto firmu musíme čakať, kedy bude táto firma pružná aj pri odovzdávaní služby, z ktorej nadštandartne profituje.
Hodnotenie: 0   0
13:18:49 26.09.2019 [6944] Nevhodný príspevok?
Priatelia , ja si uvedomujem, že žijeme v dobe, kedy sa lož možno stala povinnosťou a každý môže tak vyjadrovať svoju pravdu. No, to áno, ale po pravdivej informácii túžiaci ľudia, zriedka ju tak môžu presadiť, ako napríklad v našom meste. Stále u nás platí spôsob poskytovaných informácií podľa starého príslovia - Keď vtáčkov chytajú, či lapajú, pekne im spievajú, ktoré naozaj nestráca na aktuálnosti ani dnes a tak, ak určite platilo pred voľbami, vo voľbách a platí žiaľ pre všetky sféry nášho denného nášho života v našom meste, aj po voľbách.
Už som niekoľko krát na tejto stránke porovnával, niektoré konania staronového pána primátora a jeho ekipy, pretože sa neustále preukazuje, že pán primátor je expert na klamlivé a navyše popudlivé odpovede občanom, ak ho otázkami v akomkoľvek slova zmysle požiadajú o odpoveď na tú, ktorú jeho činnosť, za ktorú nesie zodpovednosť. Len málokedy objektívne odpovedá, poväčšine expresívne dáva najavo, že ho dráždia!!!. A tak, však to poznáte, sa z jeho úst rinú poväčšinou nekompetentné, ale obyčajne urážlivým tónom voči ,niekedy nepochopiteľne takmer všetkým a nielen jeho kritikom odpovede.
No, i preto takto píšem, lebo pri čítaní jeho odpovede na moju žiadosť o poskytnutie mi informácií, ktorú som obdržal od neho, som si spomenul na výroky, ktoré som si po odpozeraní filmu Černí baroni zapamätal. Ide o ukážkovú odpoveď dôstojníka ČSLA – „ Soudruzi, kontrolní otázka. Co udělá náš dobře známy samopal vzor 24, když ho ponecháme na větru a dešti? Zrezaví ne, vole... Správně, ale co hlavně? Zkoroduje, vy tupci! „
I preto, že nie sme ovce ma napadá rozdiel medzi stanoviskom Ing. Dušana Šimku ,staronového pána primátora, ku bezpečnostnej kamere osadenej na ochranu majetku mesta, telocvične Základnej školy a nakúpeným trom minikamerám, ktoré boli zakúpené z rozpočtu mesta, z našich daní, teda daňových poplatníkov.
Určite si mnohí odpoviete kamera, ako kamera, no nie je to celkom tak a ani radšej nenapíšem, ako mi pán primátor odpovedal, vedzte však, že len statočne potvrdil v odpovedi na moje otázky, o zodpovedanie ktorých som ho vo svojej žiadosti požiadal, v zmysle zákona 211/2000 Z.z. o poskytnutí informácií svoje dlhodobo „nekompetentné status quo“, pretože po nazretí na odpoveď po jej prevzatí, som bol priatelia presvedčený, že nastúpi silná obhajoba nákupu minikamier a dôvodu ich zakúpenia.
Verte,neverte, Ani ťuka. Bezdôvodne sa vyjadroval však k osobe, ktorá s mnou mu položenou otázkou v žiadosti o poskytnutie informácie, vôbec nesúvisela. Pán primátor však nezabudol pripomenúť, že on vždy konal a koná zákonnne. Nuž ,ale i tak še da.
Ak je ale nespochybniteľné, že právo na slobodný prístup k informáciám je základným ústavným právom vychádzajúcim z Článku 26 zákona č. 460/1992 Zb. Ústavy Slovenskej republiky a citované ustanovenie garantuje právo na informácie a tiež, že na vykonanie ústavného práva na slobodný prístup k informáciám bol v roku 2000 vydaný zákon č. 211/2000 Z. z. o slobode informácií a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a napokon, že právo na informácie môže obmedziť len osobitný predpis, a to spôsobom, ktorý Infozákon stanovuje je takýto výklad k INFOZÁKONU potrebný??? Teda vari nie celkom „i tak še da“.
Ja si naozaj uvedomujem, že je nemožné žiť bez konfliktov , ale ak sa Ing. Dušan Šimka dal zvoliť, že chce pracovať pre ľudí - je vari normálne žiadať od neho, aby sa naučil konflikty, väčšinou však ním vyvolané aj zvládať. Množstvo majetku nášho mesta, počas vlády staronového primátora v stave čiastočne, alebo totálne devastovanom, nepoužiteľnom, je v stave len bezprízornej evidencie rovnako, ako niektoré zmarené investície (mestská kanalizácia v Lelovciach ) do ktorých boli vložené peniaze z daní daňovníkov a neslúžia v 100% -nom využití. A vari to platí i o minikamerách ak sú zakúpené a nepoužívané ,a na druhej strane ,ak sú zakúpené , zaujíma nás , k akému účelu sú používané?
A tak majú niektorí spoluobčania veľkú pravdu, a nás niektorých to len utvrdzuje v tom, že nástupom do vedenia mesta sa pán primátor mylne domnieva , že mu opakovane tento stav dovoľuje pokračovať v tom, čo už ovláda viac ako dvadsať rokov na výbornú - obviňovanie.
Nie je nám potom zrozumiteľné, ako potom tento človek na radnici, nás chce utvrdzovať v tom, ako mu záleží na Novákoch, na ľuďoch v nich žijúcich a na hodnotení mesta Nováky vo verejnom priestore???
Čo s tým urobíme, ak je pravdou, že človek dneška, ktorý zvláda vesmírne vzdialenosti – tak človek ,politik ,primátor nášho mesta ,ktorý sedí na našej radnici , nedokáže zvládnuť aj malú vzdialenosť medzi ním a druhým človekom, najmä vtedy, ak mu má slúžiť a navyše má za to dobre zaplatené z našich daní, daňových poplatníkov???. PB
Hodnotenie: 3   0
17:06:53 20.09.2019 [6942] Nevhodný príspevok?
Priatelia nedávno, som si znova otvoril knihu o tienistej stránke kariéry a pádu bývalého prezidenta USA Nixona. Bolo to v dôsledku aféry Watergate a za celou aférou vraj stál človek ,ktorý mal anonym „hlboké hrdlo“. Volal sa Mark Felt. A práve on, púšťal prísne tajné informácie reportérom denníka The Washington Post. Isté však podľa zverejnených poznatkov je, že aféra Watergate, to nebolo len odpočúvanie politických oponentov. Bola to a to predovšetkým najmä aj diskreditácia protivníkov, peniaze z čiernych kont, atď.,atď. !!! Watergate sa preto na mnoho rokov, vari až doposiaľ stalo symbolom nečistej politiky!!!
Verte, či neverte priatelia, ale pri nazeraní na zverejnené faktúry a dôvody platby , ktoré sú uvedené na stránke mesta Nováky som zostal v šoku!!! Mesto Nováky zverejnilo faktúru č. 282/2019 zo dňa 17.4.2019 , podľa ktorej vykonalo úhradu z rozpočtu mesta za 3 MINIKAMERY, ktoré sa zjednodušene nazývajú aj „ŠPIÓNKAMERAMI“???!!!. Nuž priatelia, naozaj si aj vy, ešte stále myslíte, že komunálna politika , podľa všetkého nemôže mať podobu prehnitého komunálneho Watergate ?
Hoci naozaj to, o čom nás informuje a čím pri telefonátoch, nazvime ho s dvojčaťom prechádza Ľubomír, je na rozdiel od mojich skúseností s týmito ľuďmi, zatiaľ z Ľubovej strany len prechádzka ružovým sadom, v túžbe po udržaní si moci, roztúžená partička nášho mestečka, sa bojí, že píšeme, zúria nad našim statusmi a túžia dokázať, že sa pokakáme. Musím však priatelia opakovane a opakovane týchto ľudkov sklamať. Ak si myslia, že niekomu slúžime, tak im odkazujem, že neslúžime nikomu!!! Povedzme, že sme pomerne dobre informovaní ľudia, ktorí sa radi podelia s ostatnými, ktorí nás čítajú, ak ich zaujíma, čo vieme o meste. Verte, že to akosi prichádza samo, od skvelých priateľov. To na jednej strane. Nuž ,ale na strane druhej, kto chce, nech nás číta, kto však nechce ,nemusí nás čítať. My, ostatné súvislosti neovplyvníme.
V mojom záujme ide naozaj len o to, aby mestská správa vykonávaná v záujme našich obyvateľov tak, ako to vyplýva z Charty miestnej samosprávy zabezpečila, aby vzťahy orgánov mesta, boli založené na vzájomnej spolupráci a nie na „boji“ orgánov mesta!!! Toť vsjo!!!
Pravdou však je, že ma život a rozvoj mesta, z mojich osobných dôvodov, môjho vzťahu k nášmu mestu zaujíma a aj preto som volil v tomto statuse úvodné slovo tak, ako čítate. Priznám sa, že som bol naozaj šokovaný pri pomyslení, či sa vari niekto z radnice chystá na nezákonné anonymné sledovanie a nahrávanie nás občanov??? Že by sa MINIKAMERY zakúpili na nekalé ciele, nekalú činnosť , na sledovanie návštev na radnici, alebo k čomu ??? Napokon, možno sa mienili použiť na inú, nezákonnú, či ako často pánom primátorom používaný výraz, záškodnícku činnosť??? Veď ako teraz, ak už existujú, sú zakúpené, evidentne uhradené, sú uložené predpokladám na radnici, ale dvere na sekretariát, ani do kancelárie pána primátora, aspoň čo ja mám poznatky nenesú žiadne bezpečnostné oznámenie, že v priestore sú uložené MINIKAMERY, alebo že priestor je monitorovaný MINIKAMEROU!!!??? Alebo si máme myslieť, či pre partičku, roztúženej po moci, nastal čas obštrukcií a všade tam, „kde sa im nedarí presadiť k vlastnému videniu sveta zákonnými prostriedkami, teda asi tak, že kde sa „NIČ“ potrebuje tváriť ako „ NIEČO“, sa proti nemu nakúpia anonymné MINIKAMERY, za peniaze daňových poplatníkov, aby tam kde existuje „NIEKTO“, kto dokáže nastaviť zrkadlo nováckemu „PRÁZDNU“, bol povedzme diskreditovaný ???!!!.
Tak naozaj ,to už je za čiarou!!! Priatelia, oni sa nás fakt boja!!!. Chcú nás sledovať, oni však nechcú byť odhalení, preto MINIKAMERY!!!. Oni z nás zúria!!!. Oni sú plní nenávisti a zloby a takto nás chcú prinútiť, aby sme prestali písať!!!. Však to čítate. Uvidíme, ako verejnosti odôvodní pán primátor nákup „ŠPIÓNKAMIER“. Možno sú tieto zabudované v kvetináči, alebo v gombíku, a tak prečo by som nemohol aj ja špekulatívne množiť podozrenia, či nie sú zakúpené na diskreditáciu osôb, daňových poplatníkov???
A tak som na rozpakoch a tieto slová staronového pána primátora, ale už naozaj považujem tento raz naozaj za farizejské, neúprimné, ktoré vyslovil aj v súvislosti s mojou osobou v relácii „Primátor informuje“ na YOUTUBE zverejnenej zo dňa 15.9.2015, cit., že: A tak ešte raz slová pána primátora ,cit.:“ ...kedykoľvek budú ľudia pochybovať, nech sa páči, tu sú dvere otvorené, u mňa v kancelárii a na mestských zastupiteľstvách takisto a vždy kladiem verejný záujem pred osobný, potiaľ cit. Priatelia, no už len to by mi chýbalo!!! Ako som nedávno napísal , že to niekedy tak možno , po ďalších voľbách, aj bude. Avšak dnes je to pán primátor, aby vysvetlil verejnosti dôvody, ktoré ho viedli k nákupu ŠPIONKAMIER z rozpočtu mesta !!! Už teraz sa však dá konštatovať, že sú to premrhané peniaze daňovníkov.
Veď kto iný, ak nie primátor sa má s otvorenou náručou bez podozrenia občanov, „bona fide“ ( v dobrej viere), že im nič nehrozí , stretávať s občanmi, aby si pohovorili bez ohrozenia osobnostných práv o sebe, o meste. Budeme sa pýtať pánov primátorov iných miest na ich názor.
Na záver. Škoda, že niektorí voliči majú mnohokrát tendenciu sa nekriticky spoliehať, že problémy za nich bude riešiť niekto iný. Nie sú schopní začať od seba a aktivizovať sa vo svojom okolí. Sú presvedčení, že ak vyhrá ich kandidát, o všetko sa postará. Tak to ťažko, to mi verte. Ale ,čo nebolo, môže byť. Budeme pokojne čakať. PB

Hodnotenie: 2   0
10:24:29 18.09.2019 [6940] Nevhodný príspevok?
Priatelia, jeden môj z mnohých kamarátov, nie ako tvrdí jeden psíčkar, vraj imaginárnych, hoci nebýva v Novákoch, má také, na súčasné novácke pomery, naozaj aktuálne porekadlo, ktoré často používal, ak chcel svojmu priateľovi, kamošovi , či len tak v dobrej viere niekomu poradiť, ako ďalej, ,cit: „Nespor sa s hlupákom, lebo ťa pretiahne na svoju stranu a tam ťa prevalcuje svojimi skúsenosťami“. Obyčajne to z jeho strany malo platiť ako výstraha, či priateľské upozornenie pre prípad, že nepovažoval človeka sporiaceho sa s jeho priateľom za dôvod hodný sa s takýmto človekom zaoberať, lebo je to strata času a okrem iného je to človek nebezpečný.
Musím sa priznať, totižto i napriek upozorneniu môjho priateľa, ja som si týmto „ peklom“ prešiel, nebál som sa a postavil som sa zlu, ktoré na mňa, moju rodinu a známych tlačilo neskutočnou zlobou, pretože tí ľudia nositelia zla, vyžarujúci nesúhlas s obsahom mojej kritiky, vlastnou zlobou a na jej základe vytvorenou negatívnou energiou sa snažili ma takto odradiť od môjho kritického myslenia, od môjho písania, od kritiky . A teraz nech mi je odpustené, ak sa dopustím málinko istej komparácie, resp. porovnania, mnou opisovanej mojej anabázy s ľuďmi, ktorí roky vysielali a vysielajú negatívnu energiu do verejného priestoru v spojení s mojou osobou, so situáciou, ktorú opisuje Ľubomír.
Veľmi mi to pripomína moju situáciu. Ak sa vrátim ku svojim príspevkom, veľmi ma ich odmietanie zo strany týchto, nebojím sa povedať ľudí vedených zlom posilnilo a vyvolalo rozhodnutie, držať sa zásady - nebáť sa zla, ak mieniš obhajovať dobro.
Uvedomujem si tiež, veď skúsenosti nezradia, že čo nastane, čo budem počuť po zverejnení tohto príspevku. Samozrejme ako a od koho, ale už teraz sa dá povedať, že moje slová narazia na múr sebeckosti, ktorá je ako krivé zrkadlo, ktoré obrazne slovami „nemaľuj čerta na stenu“ všetko prekrúti, aj keby človek povedal akúkoľvek múdrosť.
I napriek týmto možným ohlasom sa však teším na ten čas, keď budem môcť stáť na námestí so známymi ľuďmi, ktorým nebude ľahostajný rozhovor so mnou do času, pokiaľ sa v našej blízkosti neobjaví tieň, či priamo osoba pána primátora a v ten moment sa všetko zmení a nastane útek môjho spolu diskutujúceho, lebo je to zatiaľ pre nemenovanú osobu z osobných dôvodov nutné.
Teším sa na čas, keď k nám možno, ak to dožijem, pristúpi pán primátor a ako dôchodcov sa spýta, ako sa máme a popraje nám veľa zdravia i napriek tomu, že sa mu sem tam na čo to posťažujeme, či mu poradíme alebo požiadame ho o nápravu a nebude selektovať, že ten je ten a ten druhý onen.
Teším sa preto, lebo si myslím, že „V zúfalstve a v nebezpečenstve sa naučí človek veriť v zázrak, inak by to neprežil.“ — Erich Maria Remarque
Hodnotenie: 2   0
23:28:09 16.09.2019 [6938] Nevhodný príspevok?
Priatelia, určite každý z vás vo svojom živote prežíval ľahšie a ťažšie obdobia. Na ľahké obdobie života si viažeme pekné spomienky a tie ťažšie obdobia, ak sme ich prekonať chceli, tak len v dobrej viere, že sa nám to podarí i napriek tomu, že sme nemuseli, že nebudeme okolo seba šíriť nenávisť, „zlú náladu“. Lebo však naozaj, by to nič neriešilo. Aj preto si myslím, že človeka ktorý sa opakovane prisal na rozpočet nášho mesta a zo samosprávnej politiky si spravil celkom slušné živobytie, najmä však s dôrazom na to, že je to bez odovzdávania reálnych výkonov (!!!) bolo opakované jeho zvolenie pochybením , keďže veľmi detinsky ľudia v našom meste,volili v roku 2018 len obal a obsah ich nezaujímal !!!
Viete priatelia, som presvedčený, že ak by v našom meste u voličov, resp. ich časti v čase volieb bol záujem o dosiahnutie „najlepšej hodnoty za vynaložené finančné prostriedky“, teda voľba primátora za cca mesačný plat 4.000,-€ dôsledne uplatňovaný , tak by tento náš pán primátor nemohol byť zvolený. Čas ukáže, že je tomu tak. A tak, už možno vám niektorým dochádza, že prečo sa naše mesto Nováky nachádza v stave, v akom sa nachádza, v porovnaní s obcami menšími a podstatne s menším finančnými možnosťami v rámci ich obecných rozpočtov za obdobie od volieb v roku 2018?
Ja sa k bratovi pána primátora nebudem zmieňovať, je pre mňa nezaujímavý, nazáujmový, pretože o výrokoch oboch bratov, ako vidieť a počuť sa dá domnievať, že ich správanie je len forma akéhosi politického boja a možno marketingu medzi nimi a druhou dookola nimi obviňovanou stranou a ja som ten, ktorý možno len argumentuje a triafa sa aj s Ľubomírom do stredu terča ich poloprávd a lží. Veď prečo nie? Staronový pán primátor , ak chce mať odmenu 4.000,- mesačne a navyše pomerne slušné nad rámec ním poberané benefity musí čosi preukázať, vykonať pre občanov a mesto!!!. Zatiaľ sú to však len a len do ovzdušia volajúce želania za plus ,mínus 36.000,-€, mzdy, ktorú doposiaľ odobral z rozpočtu nášho mesta. A staronový pán primátor nás „potešil informáciou“, že výmenou NÁJOMCU v Kaderníctve za obdobie päť rokov, zarobí pre mesto od nového nájomcu cca okolo 30.000,- €. Čo zarobí mesto, ak už teraz je v strate , keďže výkon a výsledky jeho „pracovného nasadenia (?) je bez preukázaných výsledkov v strate cca 36.000,-€, čo sa mu vyplatilo v mesačných odmenách?
Priatelia, nech sa nikto nehnevá na mňa, ale musím vám povedať, že i napriek jeho „dokonalosti“, ktorú si staronový pán primátor pripisuje, aký je jeho verejný záujem pred osobným je opakovane to tvrdím farizejské. Ja nemám nič proti pánovi Ing. Jankovi Martinovi, ale prijať dôchodcu do pracovného pomeru na takú, v podstate po funkcii primátora druhú najdôležitejšiu funkciu v mestských štruktúrach je vari verejný záujem??? Alebo osobný záujem staronového pána primátora. A plat prednostu radnice?Určite nie je vo výške eléva? Je to určite pekný mesačný zárobok k prilepšeniu si k dôchodku. A v podstate ani v riadení radnice ako takej, nedošlo k nejakým výnimočne úspešným zmenám, lebo však aká motivácia, pre dôchodcu, okrem platu!!!
Aj na YOUTUBE, staronový pán primátor ,veľmi nepresne interpretuje naše príspevky, teda môj a Ľubomírov. A tak znovu o strate pamäti. Ja som sa vyslovil asi takto , že, cit: „ ... Pán hlavný kontrolór, kde ste, že vás nie je počuť, že vás nie je vidieť, vyzývam vás, aby ste začali konať, veď to nie sú hry o fazuľky. To sú peniaze občanov, to je doterajšia dlhodobá spokojnosť so službami poskytovaných kaderníctvom v priestoroch bývalého domu služieb, je naozaj potrebné konať pán hlavný kontrolór.“, potiaľ môj citát z príspevku. Nuž a pán staronový pán primátor by nemal vypustiť vari z pamäti, ak vyčítal bývalému kontrolórovi, Ing.P.P., že mu „neporadil“, keď v ním rozhodovanej veci urobil onehdá pán primátor chybu !!! Vypustil z pamäti ,pretože moja výzva k súčasnému kontrolórovi nie je o nedôvere k osobe primátora, ale k jeho rozhodnutiam. A tam mal pán kontrolór konať. Dá sa len uveriť, že budú konať páni poslanci.
A na záver, ako vždy pár slov. Priatelia, aj vy si myslíte, že „ Mier s mečom v ruke“ , sa dá hlásať!!!. Ak by ste aj chceli použiť takýto spôsob boja a víťaziť v samosprávnej politike, tak povedzte, nad kým a nad čím? Nad obyčajnými obyvateľmi tohto mesta? Je pán primátor tak veľmi presvedčený, že ten pomyselný „ mierotvorný meč“ mu prinesie lepší poriadok v meste, pokojné prostredie, plnenie volebného programu (ak nejaký existuje)? Priatelia, zatiaľ to vidím tak, že nič z toho, leda ak túžbu po pomste!!! A tá sa mu z jeho výrokov a konaní rinie ako voda v znečistenej rieke Nitra. A tak ešte raz slová pána primátora ,cit.:“ ...kedykoľvek budú ľudia pochybovať, nech sa páči, tu sú dvere otvorené, u mňa v kancelárii a na mestských zastupiteľstvách takisto a vždy kladiem verejný záujem pred osobný, potiaľ cit. Priatelia, treba len dúfať, že to niekedy tak možno , po ďalších voľbách, aj bude .PB
Hodnotenie: 2   0
23:10:54 15.09.2019 [6936] Nevhodný príspevok?
Sedem statočných.
Dobrý večer, vážení spoluobčania.
Chcem aj ja podporiť postoj poslancov ohľadom uznesenia o odvolaní Hlavného kontrolóra. Zrejme už všetci občania Novák vedia, že tu nejde o meno, ani o obhajobu bývalého kontrolóra, ale o uznesenie. Všetci to chápu, len p. primátor akosi nie. Navyše ich ešte aj obviňuje z nejakých komplotov a spojenia proti nemu. Veď kto iný ako on, môže mať v Novákoch pravdu. Za ním stoja občania a za poslancami nikto. Budem sa opakovať, lebo mi nedá pripomenúť, aký je život ohromný scenárista. Vo chvíli keď primátor vyslovil túto vetu, bola za ním naozaj len biela stena. Žiadni občania.
Sám som zvedavý a budem pozorne sledovať ďalší vývoj, dokedy vydržia poslanci prezentovať svoje názory, dokedy dokážu odolávať tlaku primátora. Dali sa na ťažký a zložitý boj. Určite tu bude snaha rozložiť ich, prípadne zvaľovať všetky neúspechy na nich. Niektorí sú noví a mladí. Bude to tvrdá skúška ich charakterov. Ak v nej počas ďalších troch rokoch obstoja, bude to nielen ich veľká životná skúsenosť, ale aj nádej pre budúcnosť tohto mesta. Možno by som im teraz odporučil, aby si prečítali povesť „ O troch Svätoplukových prútoch.“ Je v nej veľa pravdy i poučenia.
Aj keď bolo zastupiteľstvo zrušené, som rád, že si občania začínajú všímať správanie sa primátora k poslancom. Upozornil na to aj jeden občan, keď vyzval primátora, aby sa k poslancom správal s väčšou úctou. Aj ja mám dojem, že p. primátor sa k poslancom správa ako k svojim podriadeným. Ak nezdieľajú jeho názor, už hľadá príčiny nejakého zákulisia, či spiknutiu sa proti nemu a teda samozrejme aj proti nám občanom. Niekedy mám dojem, ako keby on menoval poslancov do funkcií a nie my občania. Žiadny rešpekt pred ich názormi a postojmi.
No a takto nejako vypadajú aj moje telefonáty s dvojičkami. Je to ako postavenie učiteľa k žiakovi, ktorý neposlúcha. Pokiaľ však nebudem dostávať za neposlušnosť trest 100x niečo opísať, tak tie telefonáty budem dvíhať ďalej. Lebo práve tieto telefonáty od dvojičiek ma utvrdzujú, že nemám ísť do žiadnej diskusie ani s jedným z nich. Dám len malú ukážku z posledného telefonátu. Volal mi Marián, no je to jedno, lebo oni sú v rétorike i uvažovaní úplne rovnakí. Takže sme sa naposledy bavili okrem iných vecí aj o vyvádzaní občanov zo zastupiteľstva. Keď som si dovolil povedať, že obaja svojím správaním a vykrikovaním rušili zasadanie, tak mi jednoducho povedal, že klamem. „ Ja som nikdy nevykrikoval!!! Ja som nikdy nerušil zasadnutie!!! Vyviedli ma preto, lebo som slušne a ticho stál pri dverách a ešte mi aj zranili ruku. Čo k tomu dodať. Hádam len poďakovať, terajšiemu primátorovi, že svojim víťazstvom vo voľbách, nás zbavil takej neslobody, kde boli ľudia z MsZ vyvádzaní za to, že sa správali slušne. No čerešničkou na torte bola odpoveď na otázku: Kto začal s tým vyhadzovaním. Uznal síce, že to bol terajší primátor, no vtedy to bolo správne a potrebné. No a potom choďte s nimi do diskusie. Keby radšej p. primátor inicioval diskusiu o rozvoji mesta.
Na záver však aj niečo optimistické. Nevedel som o tom, ale práve v tomto telefonáte ma Marián upozornil na to, že primátor robí mne aj Peťovi Bošiakovi reklamu na nejakej stránke tým, že tam uverejňuje naše články. Osobne som tomu len rád, lebo píšem preto, aby to ľudia čítali. Rovnako som aj rád, keď pri stretnutiach s ľuďmi sa bavíme o tom, čo píšem na tejto stránke. Niektorí mi síce vyčítajú, že píšem príliš jemne a to si terajší primátor nezaslúži. Ja im odpovedám, že kvôli primátorovi nebudem meniť zvyky.
Na úplný záver mám pre Peťa Bošiaka dve správy. Tá dobrá je, že to čo píšeme, číta zrejme stále viac ľudí. Tá horšia je, že to nie je naša zásluha. Koho? Na to čitatelia určite prídu sami.
S úctou
Ľubo Dzurák

Hodnotenie: 2   0
19:18:37 15.09.2019 [6935] Nevhodný príspevok?
Priatelia,hoci som sa chcel venovať platu pána primátora, dovoľte mi, aby som reagoval na nezmyselné obvinenia Ing.Dušana Šimku staronového pána primátora v jeho monológu zverejnenom na Internete.YOUTUBE, v ktorom rozvádza, ako chce mesto zarábať v tomto volebnom období neobvykle, výškou nájomného za nebytové priestory , v ktorých sa poskytovali služby pre obyvateľstvo, výslovne pre bývalé kaderníctvo „ Eva „.
Chválabohu, že tu žijeme a pamätáme. Staronový pán primátor už asi začína naozaj trpieť zábudlivosťou. Však aj v posledných príspevkoch bolo pripomenuté „jeho urazenosti“, kto zaviedol, napr. „vyvádzanie jemu nepohodlných občanov z rokovacej miestnosti, počas zasadnutí Mestských zastupiteľstiev. Staronový pán primátor nemôže odpustiť bývalému vedeniu mesta, že ho napokon karma ,tak ako v mnohých iných, ním zabudnutých konaniach dobehla. Nuž z dôvodu neprimeraného správania a rušenia počas prítomnosti na zasadnutí poslancov MsZ musela aj jeho Ing. Dušana ŠIMKU, dnes staronového pána primátora mestská polícia vyviesť zo zasadnutia MsZ. Prečo? Na to si musí dať staronový pán primátor odpoveď sám tak, ako aj prečo neuspel pri presadzovaní svojho záujmu dostať sa do riadiacich štruktúr v ZMO Horná Nitra, v ZMOS- u. Nemienim hodnotiť jeho ego.
Ako to je aj v prípade nájmov nebytových priestorov v majetku mesta Nováky? Nuž , ako to len on sám osobne odôvodnil, teda čo mu bolo v danom čase a priestore prijateľnejšie, nie však pre mesto ( spomeniem na spory vedené okolo nebytových priestorov BENET,s.r.o, či nebytové priestory bývalej ZBERNE ŠATSTVA v tom samom DOME SLUŽIEB, ktoré sa viedli medzi ním a poslancami MsZ v čase minulom a mohol by som ďalej menovať), ale fakt priatelia nemá to význam, je to o nekompetentnosti, ale i o tom, ako kto a v akej dobe s ním vychádzal. No a však to sledujete.
Aj v súvislosti s kauzou PROTEST PROKURÁTORA , kde i v tomto prípade, sa nekompetentne postavil k úlohe a významnému postaveniu Hlavného kontrolóra mesta, ktorý však žiaľ mlčí, furt mlčí. Nuž, tak sa pýtam a prečo by vás pán primátor nemohol alebo nemal kontrolovať Hlavný kontrolór, ak sú k tomu dané dôvody?
Ing. Dušan Šimka si uvádza v curriculum vitae ,resp. v profesionálnom životopise na stránke Nováky.sk, aj so svojim vyobrazením, že do služieb mesta Nováky nastúpil opätovne po voľbách v roku 2019 z občianskeho zamestnania, z pracovného pomeru v spoločnosti Energochemica Trading a.s. Bratislava, kde zastával funkciu „supervízor pre kontrolu“.
Nuž, vážení priatelia, ak človek, ktorý prišiel z funkcie „supervízora pre kontrolu“ a vo svojom výstupe zverejní a zdôvodní problém tak, ako ho zverejnil Internete - YOUTUBE , opakovane musím konštatovať, že to bol nekompetentný výklad človeka , ktorý žiaľ vedie naše mesto tak ,ako vedie. Ing. Dušan Šimka,staronový pán primátor nášho mesta poslancom a nám obyvateľom doposiaľ nepredstavil svoje ciele, priority a svoje plány, svoj program!!!. A tak čakáme. Bez výsledkov, bez sebareflexie. Z jeho vystúpenia bolo badať zjavnú nervozitu . Je však už mesiac September.
Totižto, aby mohla osoba vystúpiť k danej problematike takým spôsobom, ako staronový pán primátor , v prvom rade nesmie byť bez sebareflexie, bez odbornosti, ku ktorej sa radšej nevyjadrím .
A tak vo vystúpení Ing.Dušana Šimku absentovalo niekoľko významných skutočností, ktoré mali byť prezentované , čiže moje otázky sú nasledovné:
1. Pán primátor, kto podpísal za mesto Nováky prvú Nájomnú zmluvu s pani Evou Miklášovou na poskytovanie služieb v Kaderníctve Eva ?
2. Aká bola dohodnutá výška nájomného v prvej nájomnej zmluve?
3. Prečo ste nezverejnili obsah Nájomnej zmluvy s pani Evou Miklášovou, predpokladám Vami podpísanou?
4. Pán primátor, prečo ste nezverejnili obsah Nájomnej zmluvy, resp. ste nepoukázali, kde si môžu občania obsah nájomnej zmluvy uzatvorenej so súčasným Nájomcom nebytových priestorov prečítať a vaše slová a tvrdenia overiť?
5. Pán primátor, hoci ja nemám nič proti novému nájomcovi, z akých dôvodov ste nezverejnili aké máte referencie o novom Nájomcovi na priestory Kaderníctva,resp. o jeho kreditbilite?
6. Ako zaručíte, že nový nájomca ceny za strihanie vlasov a účesy v dohľadnej dobe nezvýši? Je to v nájomnej zmluve ošetrené?
7. Takže takáto je podpora pána primátora malému podnikateľovi, resp. malej podnikateľke p. Miklašovej? Totálne v rozpore so záujmami veľkej politiky o podpore malých a stredných podnikateľov zo strany štátu.Veď nie sme ovce. A osobný automobil v luxusnej výbave za 40.000,-€??? Ale,ale pán primátor. Tak hrozne mestu chýbali euričká od malopodnikateľky?

Na záver ako vždy, pán primátor, ak si myslíte, že ja nie som občan tohto mesta tak vedzte,že som o 12 rokov dlhšie občanom tohto mesta ako vy a rovnako ako vy, s istým podielom na jeho živote, v prospech tu žijúceho obyvateľstva. Istá miera skromnosti by vám však neuškodila.

Ak nechcete byť kritizovaný, tak choďte robiť supervízora. Vy sám ste sa vystavil kritike z našej strany tým, že ste sa uchádzal o post primátora . Vaše reakcie teda na vami konkretizovaných občanov sú však neprimerané a aj vaše vystúpenie len naznačilo, resp. potvrdilo, že aj nekompetentné. Okrem iného pán primátor, vaša reakcia k problému si myslím, len naznačila záujem o moju osobu, pretože v ostatnom je inak nezmysluplná .S úctou PB
Hodnotenie: 2   1
22:12:52 13.09.2019 [6933] Nevhodný príspevok?
Priatelia, nie som smutný, že to našim odvážnym siedmym poslancom Mestského zastupiteľstva (ďalej len MsZ) nevyšlo. Páni poslanci, ktorí sa zomkli ,aby odstránili svojvôľu, obštrukciu Ing. Dušana Šimku, staronového pána primátora, sú i napriek nezdaru aj pre prípad pochybenia v organizovaní mimoriadneho MsZ, ktoré zvolal staronový pán primátor na základe žiadosti poslancov MsZ(málinko pochybenej) na deň 12.09.2019 víťazi, pretože sa zjednotili(konečne!!!) na právnom a vecnom záujme proti istej ľudskej vlastnosti, ktorá sa nazýva nespisovne ješitnosť, a ktorá má blízko k vystatovaniu, ktorá sa prejavuje zdôrazňovaním vlastných predností a snahou o to, aby ho ostatní vnímali, aj keď ich uráža.
Dôvodom zvolania mimoriadneho zasadnutia MsZ na deň 12.09.2019 bola skutočnosť, že na návrh Ing. Dušana Šimku ,primátora mesta bol odvolaný Ing.P.P. z funkcie hlavného kontrolóra a ako sa vraví žiaľ, dôvody im predložené, poslanci MsZ mu „zhltli aj s navijakom“ a k tejto skutočnosti, resp. o odvolaní Ing. P.P. z funkcie HK mesta Nováky prijali Uznesenie č.50/2019 zo dňa 19.02.2019.
Vyššie citované a prijaté na návrh Ing. Dušana Šimku ,primátora mesta Nováky Uznesenie MsZ je však v rozpore s ustanovením §18 ods.9 zákona č.369/1990 Zb. O obecnom zriadení , teda takto to konštatoval na základe podania prokurátor Okresnej prokuratúry v Prievidzi a sám podal proti predmetnému Uzneseniu MsZ č. 50/2019 zo dňa 19.02.2019 v súlade so zákonom O prokuratúre č.153/2001 Z.z. právny prostriedok dozoru „protest prokurátora“. Čítajte viac : file:///C:/Users/Peter/Documents/1560349031_4-protest-prokuratora_hlavny-kontrolor.pdf
A tak pochopiteľne s istou úľavou a s rešpektom nahliadam na našich poslancov MsZ, ktorí sa zišli 12.09.2019 v obradnej miestnosti, aby nás presvedčili, že konečne oni, títo zástupcovia nás - voličov pochopili, že jedinou skutočne účinnou obranou proti nekompetentným rozhodnutiam pána primátora a zvyšku poslaneckej množiny, je zapojiť do hry svoj vlastný názor.
To predovšetkým teda pre pánov poslancov znamená, neprijímať automaticky a nekriticky informácie , ale sústrediť sa na ich zdroj, ich dôveryhodnosť a najmä si ich overovať. Ba ešte dôležitejšie je, byť opatrný s prijímaním napr. až možno príliš jednoznačne vyznievajúcich oznámení, správ, im, poslancom MsZ vo forme informácií poskytovaných pánom primátorom .
No, tiež je dôležité do budúcna sa akosi odpútať, oslobodiť sa od vzmáhajúcich sa emócií, ktoré sú vyprovokované a nenechať sa nimi pohltiť. Jednoducho byť opatrný pri prijímaní informácií a pri ich vstrebávaní a následnej ich činnosti v práci poslanca, pri ich aplikácii do života mesta v prospech ich voličov. No a v konečnom dôsledku sa proti propagande aktívne postaviť , dôsledne ju demaskovať, odhaliť jej metódy a mechanizmy.
Ing. Dušan Šimka, pán primátor nášho mesta poslancom a nám obyvateľom doposiaľ nepredstavil svoje ciele, priority a svoje plány, svoj program!!!. A tak čakáme. Že má problémy s jasnou definíciou svojich cieľov ,priorít plánov a programu dal najavo aj svojou obvyklou reakciou na kritické pripomienky jedného obyvateľa nášho mesta ,prítomného na mimoriadnom zasadnutí. MsZ.
Je to jasné, ako facka. Staronový pán primátor nemá program a tak sa hnevá, ak sú mu kladené otázky na túto tému, jeho nekompetentnosti, neschopnosti. Ale, čo potom naozaj chce ak nemá výsledky, je naozaj pre nás mnohých, nepochopiteľné . PB
Hodnotenie: 2   1
13:05:35 08.09.2019 [6931] Nevhodný príspevok?
Ako vidieť priatelia moji, ak je tu niečo pokrytecké, potom dozaista je to snaha Dušana Šimku, staronového pána primátora odbúrať stav kritického myslenia, u niektorých obyvateľov majúcich záujem sledovať diania nášho mesta kriticky vecnou optikou. Veď, ako sa zdá ( naozaj nechcem nikoho uraziť pre svoj zástoj a presviedčať), ale s istotou môžem potvrdiť, že i časť voličskej základne, ktorá ho volila, začína vyrušovať jeho nečinnosť a neplnenie úloh, v ktoré uverili, že ich naplní pre prípad, že bude zvolený. Však sami vidia, v čom sa utápa .
Náš pán primátor stále nechápe, nechce, ba odmieta pochopiť, že sa má za to, že z verejných činiteľov predovšetkým vo vzťahu i k politikom v samospráve platí, že hranice povolenej kritiky sú u nich širšie, ako u súkromných osôb. Nechce akosi pochopiť , že on ako samosprávny politik sa tým, že sa nechal zvoliť, vedome vystavuje podrobnému skúmaniu všetkých svojich slov a činov zo strany verejnosti (občanov mesta Nováky, byť aj jeho nevoličov) a vzhľadom na to musí preukazovať väčšiu mieru tolerancie.!!!
A tak naozaj sú pokrytecké jeho vyhlásenia ak navyše má nimi tendenciu zastaviť, odmietnuť, ľudí s kritickým myslením akýkoľvek kritický názor na jeho negatívne konanie , činnosť v riadení, či vo vytýkanej mu nečinnosti pre mesto a jeho obyvateľov. Hoci súčasný primátor svojmu predchodcovi nedal prakticky šancu sa rozbehnúť, on sám teraz netolerantne sa správajúc k obyvateľom, ktorí kriticky poukazujú na jeho neschopnosť naštartovať plnenie jeho „sľubov“ pre potreby nášho mesta sa intolerantne bráni a zubami ,nechtami sa snaží udržať si momentum!!!.
V podstate sa dá dnes už s istotou potvrdiť, že niektorí, podľa môjho názoru jeho voliči, boli naivní najmä v tom, mysliac si, že jeho program, ktorým sa predháňal, hoci bol v skutočnosti jednoduchý a pomerne všeobecný a chýbali v ňom nielen čísla a presné termíny, ale najmä, čo chce urobiť, ak ho zvolia, že zvládne „ľavou zadnou“.
Faktom ostáva, že nič nezvláda. Hnaný túžbou po pomste, nič nezvláda. Vidím však v tom, podľa môjho názoru, istý „politický fígeľ“, keďže o čo menej konkrétne Dušana Šimkove sľuby boli na naše mesto na mieru šité, o to ťažšie sa hodnotí ich plnenie a tak mu nič pre to, aby sa čo najmenej narobil cca za 4.000,-€ mesačnú odmenu a najviac prevozil v ním vysnívanom novučičkom aute za 40.000,-€ nezostáva len, že využíva pre svoj marketing cielene „hry“, ktoré postavil tak, že do hlavnej roli, akoby svojho trápenia a prekážok na jeho ceste „ za svetlejšie zajtrajšky“ stavia predstaviteľov mesta, ktorí viedli mesto v minulom období rokov 2014-2018 a angažovaných i na tejto stránke občanov!!!
A on, ako? Nuž, však to vidíte, sám si vysvetľuje, ako on za nič nemôže. Nemôže za to, že sa štátne cesty nedorobili, nerobia, čo ohlásili, že budú robiť, atď.atď. Prečo??? Nevie nik, lebo ja muzikant!!!
Priatelia, takmer rok po voľbách a nič, naozaj celkom nič. Vie vari niekto niečo , že áno, že sa niečo urobilo také ,čo by sa mohlo hodnotiť ako pozitívna investícia pre naše mesto ??? To vari naozaj si máme myslieť, že je to preto, že staronový primátor použijúc ním sprofanované slovo netuší, aký rozdiel je medzi rečami doma na pohovke a verejnými prejavmi? To je ťažko uveriteľné, to je to naozajstné pokrytectvo. PB
Hodnotenie: 2   1
19:01:28 06.09.2019 [6929] Nevhodný príspevok?
Jednoducho kamera. Ale to tak predsa v Novákoch nemôže ísť. A tak na začiatok len pár slov o ochrane osobných údajov .Mestský úrad vyhlasuje výberové konanie na obsadenie funkcie odborný referent. Jednou z požiadaviek, kritérií je súhlas (!!!) uchádzača so spracovaním osobných údajov pre potreby výberového konania v zmysle Zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.
Čo je osobný údaj? Čo sú osobné údaje podľa Nariadenia č. 2016/679 z 27. apríla 2016 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES /všeobecné nariadenie o ochrane údajov/ (ďalej tiež ako „nariadenie GDPR“ alebo „nariadenie o ochrane údajov“)?
Definícia, čo je osobný údaj, nájdeme aj v novom nariadení GDPR. Osobné údaje sú podľa Článku 4 odsek 1 nariadenia GDPR akékoľvek informácie týkajúce sa identifikovanej alebo identifikovateľnej fyzickej osoby (ďalej len „dotknutá osoba“); patrí sem aj meno (!!!) Osobným údajom je teda aj emailová adresa, dokonca podľa nového nariadenia GDPR osobné údaje sú aj cookies.
A ja nenachádzam slov, ako sa nakladá pred kamerou na zastupiteľstve s osobnými údajmi obyvateľov mirnix, dirnix zo strany pána primátora , bez zvolenia s osobou oprávnenou. A on ma vraj pozýva na zastupiteľstvo. Môj odkaz. Prídem, ale až keď sa umravní.
Dnešný, už takmer víkendový deň sa pomaličky končí. Situácia v našom meste ,ako ju vykreslil Ľubomír, je ešte vari horšia, ako si myslíte . V deň zahájenia školského roku som sa v doobednajšom čase potuloval po meste. Hneď na začiatku som zamieril na tunajší poštový úrad pre zásielku, ktorá mi na Pošte „trčala“ už tretí deň. Však musela počkať, veď boli ešte prázdniny a ako aj iní starí rodičia, sme boli ešte v zamestnaní.
Po vystúpení z auta na parkovisku pri spomenutej inštancii som zbadal rovnako ako on mňa, tak aj ja jeho, môjho známeho a po chvíli sme po podaní si ruky boli v priateľskej debate. Už ,už sme končili, keď odrazu tvár známeho zbledla a zhrozene, takmer s výkrikom veľmi rýchlym slovosledom , takmer tým smerom ukazujúc rukou mi oznámil, keďže som stál svojim chrbtom na inej strane toto: Aha, tam ide primátor ( zrejme z otvorenia školského roku) . Vravím. Tak sa vari rozlúčime. No, no. Tak ahoj. A rýchlym mu možným krokom odkráčal, asi Kvitákovi a ja na Poštu.
Dnes (06.09.2019) som si v novinách Pravda prečítal komentár Petra Javůrka, ktorý ma veľmi zaujal, teda istá definícia o politikoch. Málinko strapato Vám opíšem čo komentátor píše. Písal, asi takto, cit: „Nie je zločinom „iba“ byť zlý, alebo byť pomstychtivý. Zločinom by bolo, keby niekto zneužíval verejný úrad na to, aby ventiloval svoju zlobu a prenasledoval svojich domnelých či ozajstných oponentov. Už samotné rozvíjanie a šírenie košatých konšpiračných teórií, ktoré má vyústiť do nejakého „nastolenia poriadku“ nemožno potom vnímať inak, než ako istý druh nebezpečného vyhrážania., potiaľ koment komentátora.
A tak si kladiem otázku sebe, Ľubomírovi, a tým, ktorí sa nebudú báť stretnúť sa v mojej, neskôr i našej prítomnosti s pánom primátorom. Čo s tým urobíme priatelia? Ešte vážne neveríte priatelia, že sme na posmech, že si dianie v našom meste všímajú i tí, ktorí v ňom nežijú? Ešte stále si myslíte, že máme len imaginárnych a nie skutočných priateľov, ako píše sem prispievajúci istý milovník psov? Nechápu títo ľudkovia, tak ako poslednou vetou uzavrel svoj komentár Peter Javůrek, že:, cit. zloba a túžba po pomste sú smrteľne nebezpeční politickí poradcovia?,potiaľ cit. Ale obyvatelia si pýtajú, sa pýtajú na výsledky a tie nám akosi absentujú. Niet ich a trištvrte roka fuč. PB
Hodnotenie: 1   1
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
Farebné noty pre deti - vhodné pod stromček.
Jednou vetou povedané: 8 nôt má 8 farieb, ktorými sú zapísané známe piesne. Notová osnova má 5 čiar a na jej začiatku je husľový alebo basový kľúč. Ak chceme zahrať pieseň podľa nôt, potrebujeme na to hudobné vzdelanie. Každá nota má svoju dĺžku (iný tvar) a výšku (iné umiestnenie na notovej osnove).
zobraziť podrobnosti »
13.12.2019
Prievidza peniaze na novoročný ohňostroj pošle do Prešova
Vedenie okresného mesta chce finančne pomôcť ľuďom postihnutým nedávnym výbuchom v bytovke na východe Slovenska. Pridať sa plánujú aj Nováky.
zobraziť podrobnosti »
13.12.2019
Slovenské mestá rušia silvestrovské ohňostroje. Peniaze chcú radšej venovať Prešovčanom
Prešovu pomáha celé Slovensko, ako sa len dá. Banská Bystrica a Liptovský Mikuláš rušia ohňostroj a peniaze radšej venujú metropole Šariša.
zobraziť podrobnosti »
12.12.2019
Bojnice majú novú atrakciu. Návštevníkov odvezie turistický vláčik
Turistický vláčik odvezie ľudí na dvoch trasách.
zobraziť podrobnosti »
09.05.2019
Nebezpečné znečistenie. Bývalý zamestnanec odhalil nekalé praktiky
NOVÁKY / Rybári už niekoľko rokov upozorňujú na znečistenú vodu v rieke Nitra. Tá je najmä v úseku pod Novákmi plná chemických látok. Do redakcie TV JOJ sa ozval bývalý hasič, ktorý pracoval v tamojšej chemičke. Informoval o tom, ako tam zneškodňovali ortuť.
zobraziť podrobnosti »
20.03.2019
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.