Online 5 ľudí. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Kultúra / Školstvo Mestský dom kultúry, Centrum voľného času, školy... 30 príspevkov OTVOR TÉMU >
Nováky pozitívne Uveďte udalosť alebo čin, ktorý Vás v Novákoch zaujal a ktorý považujete za príkladný. 41 príspevkov OTVOR TÉMU >
Pohostinstvo Jedáleň, reštaurácia, krčma, bar... 1 príspevok OTVOR TÉMU >
Politika Primátor, mestský úrad, podnikanie v meste... 83 príspevkov OTVOR TÉMU >
Pouličné športy Freestyle, mtb, bmx, skateboard, freerun, le-parkour a podobne... 1 príspevok OTVOR TÉMU >
Primátor / Poslanci Do tejto témy vkladajte sformulované otázky pre pána primátora a pre pánov poslancov. 809 príspevkov OTVOR TÉMU >
Rôzne / Iné Váš príspevok sa nehodí do žiadnej otvorenej témy? Šup s ním sem... 122 príspevkov OTVOR TÉMU >
Šport Tenis, futbal, plávanie, vodne pólo, kanoistika, karate, lyžovanie... 54 príspevkov OTVOR TÉMU >
Ak máte návrh na vytvorenie novej témy, prosím kontaktujte nás.

Ďakujeme za pochopenie.


Najnovšie príspevky
Posledných 30 príspevkov v diskusnom fóre
13:29:05 23.07.2019 [6882]
Príspevok bude dostupný až po jeho kontrole! Ďakujeme za pochopenie.
09:57:29 23.07.2019 [6881] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň.

Po včerajšom vyše polhodinovom telefonáte s p. primátorom, chcem upraviť jednu vec v mojom príspevku. Uviedol som neprávne, že víťaz výberového konania nedoniesol obálku na MsÚ polhodinu po p. Miklášovej, ale 5 min. po nej. Za nepresnosť sa čitateľom ospravedlňujem. To však nič nemení na podstate celej veci, že to odovzdal až po nej, keď vedel, aká suma bude v obálke p. Miklášovej. Samozrejme čitateľ sa môže opýtať prečo ten dotyčný pán, ak vedel sumu s ktorou išla do súťaže p. Miklášová, nedal vyššiu cenu len o pár eur. Zrejme si uvedomil, že rozdiel pár eur by nestačil presvedčiť p. primátora, aby sa rozhodol pre neho, pre úplne neznámeho človeka z iného okresu. No z telefonátu som sa dozvedel aj to, že komisia naozaj rozhodla v prospech p. Miklášovej. O to väčšia úcta a poďakovanie celej komisii.
Ako teda ďalej? Čas ukáže, či rozhodnutie p. primátora bolo správne, hlavne v prospech občanov Novák. Osobne s určitosťou očakávam, že p. primátor na najbližšom zasadnutí MsZ mi nič nedaruje a obviní ma zo všetkého možného, aj nemožného. Veď ako by to bolo, aby sme v našom meste nepranierovali, či nekritizovali iný názor. Mať iný názor síce nie je trestné, ale v Novákoch sa jednoducho neodporúča. Určite však, ak mi to čas dovolí, na to zastupiteľstvo prídem, aby som si to vypočul v priamom prenose, lebo záznamy z nováckej televízie nepozerám.
Začínam sa tu naozaj cítiť ako po roku 1989. Aj vtedy som verejne prezentoval svoje názory, pod ktoré som sa podpisoval. Aj vtedy som bol tŕňom v oku mnohých ľudí. Čas neskôr ukázal, že som mal v mnohom pravdu. Uvidíme, čo ukáže čas dnešný. Nakoniec, ak sa ukáže terajšie správanie, kroky a spravovanie mesta primátorom ako správne a prospešné pre naše mesto, tak určite nebude mať problém vyhrať aj ďalšie komunálne voľby. K tejto úvahe je samozrejme ešte ďaleko. No už teraz sa však začínajú zbierať body k ďalším voľbám. Či budú kladné, alebo záporné o tom našťastie budeme rozhodovať my všetci.
Predsa však musím povedať, že z jedným názorom pána primátora sa úplne stotožňujem. V telefonáte mi povedal, aby som si pri písaní uvedomil, že každý z nás si zo svojich výrokov a krokov stavia svoj vlastný pomník. S tým sa naozaj nedá nesúhlasiť.


S úctou
Ľubo Dzurák
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   0
21:53:08 22.07.2019 [6880] Nevhodný príspevok?
Priatelia, fakt sa mi tlačí do klávesnice otázka. Tak s odpustením si ju dovolím položiť. Pán hlavný kontrolór, kde ste, že vás nie je počuť, že vás nie je vidieť, vyzývam vás, aby ste začali konať, veď to nie sú hry o fazuľky. To sú peniaze občanov, to je doterajšia dlhodobá spokojnosť so službami poskytovaných kaderníctvom v priestoroch bývalého domu služieb, jenaozaj potrebné konať pán hlavný kontrolór. PB
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   1
19:19:38 22.07.2019 [6879] Nevhodný príspevok?
Príspevok je schovaný!
Príspevok je dostupný len pre prihláseného používateľa.
17:52:32 22.07.2019 [6878] Nevhodný príspevok?
Miesto poďakovania, sklamanie.

Dobrý deň.
Skutočne som mal pripravený príspevok v ktorom som chcel poďakovať p. primátorovi za jeho rozhodnutie, čo sa týka výberového konania na priestory v holičstve Eva. Hneď na začiatku chcem povedať, aby bolo všetkým jasné, že p. Miklášová a jej manžel, sú moji dlhoroční priatelia. No verte, napísal by som tento príspevok, aj keby neboli.
Takže pekne po poriadku. Na priestory holičstva Eva vypísalo mesto výberové konanie. Bola určená komisia, ktorá vyhodnotila žiadosti tých, ktorí prejavili záujem o tieto priestory. Osobne som si naozaj myslel, že jediným kritériom nebude cena, ale zohrá úlohu aj to, akým spôsobom zabezpečovala p. Miklášová služby občanom mesta, teda hlavne kvalitu i cenu služieb. Toto holičstvo tu funguje už vyše 27 členov a jeho služby využíva väčšina občanov Novák. Nikdy som nepočul sťažnosť na služby, nehovoriac o cene, ktorá bola široko ďaleko najnižšia. Za tých 27 rokov, investovala p. Miklašová takmer 10 000 eur do prerábky zariadenia. Stierky, elektrina, podlahy, zariadenie, rozšírenie služieb o kaderníctvo, to všetko prispelo k skvalitneniu služieb, aj k spríjemneniu prostredia. To všetko zrejme zobrala do úvahy aj výberová komisia, lebo podľa vyjadrenia p. Miklášovej, zrejme komisia rozhodla v prospech nej. Ak to tak naozaj bolo, tak všetka česť členom komisie a posielam im úprimné poďakovanie. Samozrejme o všetkom však nakoniec rozhoduje primátor, aj keď celkom nechápem, načo sú komisie, keď potom niekto rozhodne inak. Dnes sa tak žiaľ aj stalo. Pána primátora zaujímala len jediná vec - cena. A tak vyhral človek niekde od Turčianskych Teplíc, ktorý si len pred mesiacom založil živnosť, ktorého nikto nepozná. Čo tam po 27 ročnej dobrej práci a spokojnosti občanov, keď môže mať mesto o pár desiatok eur v kase viac. Už ako keby som počul jeho odpoveď. Čo by povedalo mesto, čo by povedalo Slovensko, keby som sa rozhodol pre nižšiu cenu? Pán primátor, myslím si, že mesto a možno aj Slovensko, ( aj keď tomu to môže byť ukradnuté) by naopak ohodnotilo tento krok. Viac totiž v živote neznamená vždy lepšie a kvalitnejšie. Je to len proste viac. Naviac je tu ešte jedna vec o ktorej p. primátor vedel ešte pred svojim rozhodnutím. Stal sa tu jeden obrovský morálny prešľap. Pani Miklášová sa samozrejme radila so svojimi spolupracovníčkami ako napísať žiadosť, čo do nej dať, s akou sumou ísť do súťaže. Nakoniec sa spoločne dohodli na 253v eur mesačne. Zaniesla tak žiadosť na MsÚ. Pol hodinu po nej prišiel aj pán, teraz už nový majiteľ holičstva a doniesol tiež ponuku. A tu bol ten podraz. Nový majiteľ bol totiž v spojení s jednou pracovníčkou holičstva, ktorá teraz bude zrejme vedúcou. Takže summa-summarum. Táto pani, meno jej darujem, celý čas vedela nielen o krokoch p. Miklášovej, ale aj o cene s akou pôjde do súťaže. Potom už len stačilo zavolať novému majiteľovi, ktorí dopísal patričnú sumu a zaniesol to na úrad. Určite, bola to chyba p. Miklášovej, že sa zdôverovala svojim pracovníčkam o svojich krokoch. No nemohla vedieť, že ju podrazí žena, ktorú pred rokmi prijala do práce, lebo bola nezamestnaná. Žiaľ morálny pokles nie je priestupok a nezavážil ani pri rozhodovaní p. primátora. Škoda. Život pôjde určite ďalej. Proste aj toto je Slovensko, aj toto sú Nováky, aj toto je demokracia. Nám neostáva nič iné len si zvykať?!

S úctou

Ľubo Dzurák
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   0
15:58:02 22.07.2019 [6877] Nevhodný príspevok?
Priatelia, len málo týždňov po nástupe do funkcie si náš staronový primátor obstaral „fungl“ nový osobný automobil. Nič proti tomu , veď možno mu ho bolo „trebalo“. A tak, keď sa ku mne začali kotúľať rôzne pripomienky od našich obyvateľov o jeho cene, vhodnosti výšky ceny, neefektívnosti a vôbec okolností, za ktorých sa osobné vozidlo získalo k užívaniu výlučne len primátorom(!!!) nech mi je odpustené, ale nadobudol som dojem, že nie je všetko čisté ako krištáľová guľa. Je síce pravdou, že naozaj, za možný zdroj financovania obcí a miest možno považovať tzv.komunálny leasing. Ako sa píše, podľa zákona č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení je obec samostatným, samosprávnym územným celkom SR,združuje... ... a obec je právnickou osobou, ktorá za podmienok ustanovených zákonom samostatne hospodári s vlastným majetkom a s vlastnými príjmami. Inak povedané, že vychádzajúc zo zákona by malo byť snahou či vari povinnosťou i nášho mestského zastupiteľstva, ako voleného správneho orgánu komunálnej sféry, ako som už v rôznych príspevkoch viackrát uviedol, zabezpečovať obyvateľom mesta ich rastúce potreby a túžby!!!. Samozrejme , že zvládnutie tejto úlohy závisí predovšetkým od dostatku finančných zdrojov!!!. Ak nie je dostatok vlastných zdrojov, na realizáciu sa preto využívajú aj cudzie zdroje, medzi ktoré sa zaraďuje, napr. aj spomenutý komunálny leasing. Vari asi takto dospelo naše mesto k financovaniu „prepotrebného“(!!!) fungl nového a nie najlacnejšieho osobného automobilu pre potreby staronového pána primátora. Stačilo sa pohrať s účtovníctvom , pretože mesto Nováky ako nájomca je v tomto prípade subjekt, ktorý predmet leasingu využíva, ale účtovne ho nemá podchytený vo svojej bilancii (to je asi dôvod, že to nie je zavesené na internete. Eviduje ho iba na podsúvahových účtoch. Avšak platby za jeho používanie (os. automobilu) predstavujú výdavky v rozpočte mesta !!! Dodávateľ je podnik, ktorý dodáva (predáva) predmet leasingu spravidla leasingovej spoločnosti a táto vlastne prenajíma autíčko mestu. Doba leasingu je rozdielna pri komunálnom leasingu hnuteľností a nehnuteľností a závisí od doby odpisovania hmotného investičného majetku a jeho zariadenia do odpisovej skupiny, ako o tom hovorí zákon č. 286/1992 Zb. o daniach z príjmov. Najkratšia možná doba komunálneho leasingu je tri roky. Priatelia, podľa zmluvy o leasingu medzi Oberbank Leasing s.r.o. a mestom Nováky, auto primátora stálo 36.714,82 €. Slovom (tridsaťšesťtisíc sedemstoštrnásť EURa 44 centov) v aktuálnom slovenskom konverznom kurze je to cca jeden milión jednostošesťtisíc slovenských korún. Mesto zaplatilo Prvú zvýšenú splátku vo výške 11.014,44 € a potom malo mesačne platiť 48 mesiacov dohodnutú sumu podľa splátkového kalendára. No žiadna platba nie je zverejnená, aspoň som nezistil. Vo Všeobecných zmluvných podmienkach k leasingovej zmluve č. 19066 je v bode 6.7. uvedené: LP (leasingový prenajímateľ) vystaví po aktivácii (po prevzatí predmetu leasingu) splátkový kalendár, ktorý je faktúrou. Pri akejkoľvek zmene výšky leasingových splátok vystaví LP nový splátkový kalendár, ktorý je daňovým dokladom. Takto je možné konštatovať, že mesto Nováky porušuje zákon č. 211/2000 o slobodnom prístupe k informáciám, v ktorom je uvedené:§5b (1) Povinná osoba zverejňuje na svojom webovom sídle, ak ho má zriadené, v štruktúrovanej a prehľadnej forme najmä tieto údaje:
b) o faktúre za tovary, služby a práce
1. identifikačný údaj faktúry, ak povinná osoba vedie číselník faktúr,
2. popis fakturovaného plnenia, tak ako je uvedený na faktúre,
3. celkovú hodnotu fakturovaného plnenia v sume, ako je uvedená na faktúre, ako aj údaj o tom, či je suma vrátane dane z pridanej hodnoty, alebo či je suma bez dane z pridanej hodnoty,
4. identifikáciu zmluvy, ak faktúra súvisí s povinne zverejňovanou zmluvou,
5. identifikáciu objednávky, ak faktúra súvisí s objednávkou,
6. dátum doručenia faktúry,
7. identifikačné údaje dodávateľa fakturovaného plnenia:
Ak viete niektorí viac a máte lepšie informácie,prosím opravte moje a zverejnite. Aby ste sa dostali do obrazu a aby ste zvážili , či pánom primátorom nášho mesta dojednaná suma je opodstatnená a účelne vynaložená z rozpočtu , tak veľmi napádaného a s poukazom na kriticky vraj chudobného rozpočtu, s ktorým jeho predchodcovia neúnosne vraj nakladali posúďte sami. Ak sledujete ZMOS, dá sa na internetovej stránke zistiť, že Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) dokáže s výrobcami aut zjednať pre starostov a primátorov výhodné podmienky. „Samosprávam ponúkajú podmienky na to, aby vo viacerých automobilkách mohli výhodnejšie obstarať motorové vozidlá. Je to príležitosť, pri ktorej mestá a obce musia brať do úvahy svoje reálne finančné možnosti,“ uviedol hovorca ZMOS–u Michal Kaliňák. Na otázku, na akých autách by mali jazdiť šéfovia samospráv, M. Kaliňák odpovedal: „Vozový park je vnútornou vecou každej samosprávy. Je iba na konkrétnych mestách a obciach, na aké účely budú využívať motorové vozidlá. Je však potrebné dbať na efektívnosť ich využívania a výšku prevádzkových nákladov. Obstaranie vozidla musí podliehať verejnému obstarávaniu.“ (!!!) (Či naše mesto si zaobstaralo osobný automobil podľa zákona o verejnom obstarávaní mi nie je známe. Avšak pre porovnanie s obcami počtom obyvateľov porovnateľných ,alebo len s malou odchýlkou uvediem ,že takto sa kupovali autá pre potreby obce a za uvedenú cenu: Margecanoch žije 1 690 ľudí, starosta jazdí na štvorročnej Kii Ceed. Stála do 16 600 eur.V Rudňanoch si iba pred mesiacom kúpili Kiu za 13 000 eur. Kupovali za hotové, peniaze vyčlenili v rozpočte. Predošlé auto Škoda Octavia malo už trinásť rokov. V obci žije 3 900 obyvateľov. V Nálepkove, kde žije 3 142 obyvateľov, jazdí starosta na 4-ročnom Peugeote 307.V Prakovciach obec využíva Škodu Roomster, auto má štyri roky, kúpili ho za viac ako 13-tisíc eur na lízing. V obci žije 3 400 ľudí. Špecifická situácia je v Markušovciach. Dnes už bývalý starosta kúpil za hotové Alfa Romeo za viac ako 23-tisíc eur, za čo zožal poriadnu kritiku. Krátko nato aj havaroval. Súčasný starosta nám povedal, že len za opravu dali približne 3 300 eur, auto je odvtedy stále poruchové. V Markušovciach evidujú 4-tisíc obyvateľov. A tak záverom, keďže sa ľudia z okolia pána staronového primátora často odvolávajú na vyjadrenie Transparency Internacional je tu ich vyjadrenie takéto: K dobrému gazdovaniu pri vozovom parku vyzýva starostov aj odborník na samosprávy Ivan Rončák z Transparency International Slovensko: „Starostovia musia zvažovať, či investície do vozidla budú adekvátne aktivitám, ktoré vyvíjajú pre obec. Bude musieť s obecným autom reprezentovať? Bude musieť veľa cestovať kvôli obecným záležitostiam? Na tieto otázky by si mal vedieť odpovedať každý starosta.... Nuž, čistý ako krištáľová guľa. PB

[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   1
16:43:00 21.07.2019 [6873] Nevhodný príspevok?
Priatelia, sto ľudí, sto chutí a názorov. Pravdou však je, že bez aktívneho zapojenia obyvateľov nášho mesta , mesto nemá žiadnu perspektívu. Pravdou tiež je, že niekto a to je veľmi dôležité, musí obyvateľov k aktívnej činnosti kompetentne viesť, nabádať, usmerňovať , aby tu zostali žiť ,mnohí so svojimi deťmi, vnúčatami a ostatnou blízkou rodinou, v prostredí pre ich život vyhovujúcom,ktorý im ten kompetentný má za povinnosť pripraviť a zabezpečovať. A tak pre Dezidera len pár slov. Víťaz volieb v novembri v roku 2018 je známy, ale ak ich vyhral, ktovie čo ho vedie k tomu, keď sa správa, ako keby bol osou zemegule a my by sme sa mali okolo nej točiť. Už je nám naozaj tak trápne, že sa tým musíme zaoberať. Ak je náš, súčasný predstaviteľ mesta, s niektorými ním odmietanými obyvateľmi nášho mesta , takpovediac akoby v hybridnej vojne, chvála bohu, že zatiaľ prebiehajúcej len na poli médií, napr. YOUTUBE a jeho nepochopiteľný expresívny slovný prejav a neskutočná jeho mimika s poukazom napr. len na nezdvihnutý, resp odmietnutý telefonický hovor obyvateľom mesta, ho vytočila na nedávnom mestskom zastupiteľstve naozaj na tom tak, že sa vytáča takmer do nepríčetnosti, no je to hrozné. Priatelia, ste svedkami, že staronový pán primátor s členmi svojej miestnej rezidentúry, šíria nezmysly, ktoré medzi sebou preberajú , predstierajúc, že sa jedná o mestskú politiku. A my sa vraj musíme tváriť, že to je téma??? Veď to vidíte na YOU TUBE. A tak v súlade s mojim kritickým myslením sa pýtam pánov poslancov Mestského zastupiteľstva v Novákoch či mesačná odmena cca 4000,- € (vrátane benefitov) pre primátora nášho mesta je v súlade s morálnym kreditom, etickým princípom a s absentujúcim vecným odôvodnením dôvodná, keďže v súčasnosti pán primátor nevykazuje od jeho zvolenia do kresla primátora vo svojej práci, takmer žiadne výsledky, pozitívne prvky, ktoré by preukazovali, že mal ihneď po nástupe do funkcie na odmenu vo výške cca 4.000,-e zaslúžený nárok???. Ja netvrdím, že časť voličskej základne nemá k staronovému primátorovi pozitívnu náklonnosť. Ale ak nimi zvolený človek má konanie, vyjadrovanie sa, rétoriku, vzťah k časti obyvateľov nášho mesta len a len s negatívnou náklonnosťou a snahou čo najviac rozdeľovať ľudí, stratou ovládania sa pred verejnosťou, stratou etických ,morálnych hodnôt, neúctou k zákonu (vypúšťanie splaškov a neplatenie za ich likvidáciu nikomu a nikde, ktoré sa dá istým spôsobom nazvať bezdôvodné obohacovanie sa, ba čo horšie ponechávať tento stav bez ospravedlnenia sa verejnosti, atď.atď.) , ak sa vysmieva verejnosti do očí, tak potom ako dokážeme mladú generáciu žijúcu v tomto meste presvedčiť, keď nemá staronový pán primátor k tejto generácii pozitívnu náklonnosť. Čo sa to deje? Veď otvorme oči, ale neseďme v nemom úžase a paralyzovaní aroganciou chorých plánov, napr. nezmyselných trestných podaní na obyvateľov nášho mesta ako ich nie tak dávno zverejnil,že ich podáva. A na záver vari len toľko. Nemali by sme, nesmieme pripustiť jednému človeku vládu plnú veľkohubej primitívnej nenávisti k vlastnému obyvateľstvu nášho mesta, nesmieme dovoliť zmeniť naše mesto na štruktúru zastrašovaných úradníkov na mestskom úrade, policajtov mestskej polície, učiteľov a riaditeľky v školských zariadeniach, predovšetkým z dôvodu, aby boli schopní hájiť práva a slobody nás, ostatných obyvateľov. Nepripusťme hrubo neodborné , nekompetentné aktivity, ktoré sa vynorili z rybníka naplneného túžbou po moci jedného človeka teraz i do budúcna. Veď je to naše mesto , naši spoluobčania, naše deti, naše vnúčatá, naša kultúra. Prečo by sme si ju mali nechať ukradnúť jedným človekom a len pre neho samého, bez zodpovednosti a pocitu hanby voči jeho vlastným pokoleniam? Pomerne často sa stretávam a sa priatelím s obyčajnými ľuďmi, robotníkmi, živnostníkmi, ale i so vzdelanými ľuďmi a tak nečudo ,že sa mi niektorí sťažujú ,keď zárobkom 600€ mesačne sa im nenaplnia ich finančné túžby. A tak ich upokojujem, že na rozdiel od nich bohatí nemajú skutočných priateľov a ani kamarátov, na ktorých by sa mohli bez akejkoľvek vypočítavosti obrátiť , ani keď zarábajú 4000,-€. Oni si žijú len ten svoj uzavretý nudný život vypchatý peniazmi. Verte, že tí prostí ľudia pochopili, že sa nežije pre peniaze a drahé veci, ale že sa žije pre ľudí. Pre dobrých ľudí. A tak to má byť, vtedy má život cenu. A celkom na záver. Takže Dezider, ak neviete zverejniť kto ste, vaše úvahy o mojom charaktere beriem ako púpavové páperie už pri slabom vánku, letiace nevednom kam. W.Churchill povedal: "Rečník má vyčerpať tému a nie poslucháča". Inými slovami píšte preto len vtedy, ak máte čo povedať, lebo naozaj ,je mi ľúto, keď musím konštatovať, že píšete zase mimo misu. Snažil som sa na vaše urážky odpovedať slušným a kultivovaným spôsobom a nedostávať sa tak na vašu intelektuálnu úroveň, za ktorú ste si zodpovedný predovšetkým sám. PB
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   1
AccickVep na tému Šport
11:26:39 21.07.2019 [6872] Nevhodný príspevok?
Janka, neviem prečo si taká rozčarovaná, ešte si si nezvykla? On je schopný objednať bager a dať to ihrisko do pôvodného stavu - zarastená tráva a kríky, pretože to nebolo postavené za jeho éry ale za Daniša. A to on neznesie. On nespravil za 20 rokov ani štvrtinu toho, čo Daniš za 4 roky. Veď to je aj odpoveď na tvoju otázku "Kde máme rekonštrukciu budovy úradu, kde máme rekonštrukciu telocvične na hornej ZŠ, kde máme kompostéry?" - keď je raz niekto neschopný, tak je neschopný. Daniš tu za 4 roky preinvestoval 3,9 milióna eur, čo je ako by Šimka povedal NEUVERITEĽNÝCH 117 MILIÓNOV slovenských korún, z toho 2,4 milióna eur, čo je ako by Šimka povedal NEUVERITEĽNÝCH 72 MILIÓNOV slovenských korún z externých zdrojov - z dotácii. Rád si na konci roka pozriem koľko preinvestoval Šimka a koľko z dotácií. Zrejme to ostane len pri tom, že si kúpil nové auto aj to pohonné hmoty mu platíme my aby sa vozil po celom Slovensku.
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   1
08:07:02 21.07.2019 [6871] Nevhodný príspevok?
Tak ste mi neodpovedal pán Bošiak na moju otázku. Aby som Vás dostal do obrazu, nenosím žiaden "dres" , nechápem tú politickú omáčku, keď mi odpovedáte. Pýtal som sa, pretože máte potrebu vyjadrovať sa vždy a ku všetkému a pýtal som sa ako bežný občan, ktorý o PHSR dostal dve protichodné informácie a štát sa postavil k dotáciám pre mesto negatívne z dôvodu neplatného PHSR.
Takže vidím, že k bežnému občanovi neprechovávate žiadnu úctu. Vrámci letného čítania Vám preto odporúčam slovník cudzích slov, pojmy ako pýcha, arogancia, sebareflexia, pokora.......študujte......
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   0
21:26:50 20.07.2019 [6869] Nevhodný príspevok?
Priatelia, hoci som zrozumiteľne oznámil, že chcem byť v súčasnosti viac so svojimi vnúčatami (veď sú prázdniny), vypustiť z hlavy reči vedené staronovým pánom primátorom, diskutér Dezider podpisujúci sa nickom v mužskom rode, možno však človek píšuci v ženskom outfite mi kladie otázku po funuse, keďže výklad o PHSR si na stránke Nováky.com môže odpozerať, poťažne vyhodnotiť už aj „vlastnou hlavou“. Ani neviem, či stojí za to rozmýšľať, ako si jeho výzvu vysvetliť. A tak sa posuniem ďalej. Nuž povedzme obrazne takto, že pred voľbami v roku 2014 bol uskutočňovaný zo strany súčasného primátora a jemu blízkych ľudí hurhaj, ako sa patrí. Povedal som si, čo už? Kortešačka. Ale, on pokračoval aj so svojou suitou celé volebné obdobie 2014-2018. Ak sme si vychutnali, alebo užili obdobie činnosti primátora mesta slúžiaceho do roku 2014, s počudovaním som hodnotil konanie voličov, ktorí mu v roku 2018 umožnili zvíťaziť. Prečo, ak nemal, ako to konštatovali voliči v roku 2014 primerané výsledky a nezvolili ho. Nuž nič k tomu, len to, že svojou voľbou mu od roku 2018 dovolenkovým spôsobom, umožňujú užívať si pre neho pokojné preddôchodkové obdobie, až do odchodu do starobného dôchodku. Kto ma presvedčí, že nie je pravdivé tvrdenie hodnotiace doterajšiu prácu od jeho zvolenia, ktoré znie:“ Nikto vám nemôže dať viac, ako vám ja sľúbim“ ???. Presne tak. Jeho záujem o robotu pre naše mesto je viacmenej divadlo, , ktoré si sám necháva pre svoje potešenie nakamerovať, aby ho napokon uverejnil so znôškou osočení jeho predchodcov, rodičov a ich deti, funkcionárov, bez hanby, pokory a bázne k ľuďom tu žijúcim so svojimi rodičmi, alebo deťmi, vnúčatami, včera, dnes a dobudúcna!!! Samozrejme priatelia, ako vždy s odôvodnením staronového pána primátora:“ ja by som aj, ale najskôr musia tí, ktorí si dovolili vo voľbách v roku 2014 vyhrať byť osočení, ponížení verejne dehonestovaní a to v čo najväčšom počte, teda celé rodiny a ich potomstvo“. Neskutočné. Priatelia, v podstate pri možnostiach, aké sa naskytli nášmu mestu, po zrušení banskej uzávery, vďaka slabej činnosti vtedy slúžiaceho pána primátora a už dnes žiaľ staronového nášho primátora túžiaceho viacmenej po vysokých straníckych, samosprávnych, či politických funkciách táto nekompetentná túžba, zabrzdila vývoj nášho mesta. Nevenoval sa podľa môjho názoru mestu dostatočne!!!. Som presvedčený, že sa to dá zhrnúť do jednej otázky, ktorá znie:“ k akému prospechu pre naše mesto (ak nie len k jeho prospechu) priviedli politické ambície staronového pána primátora, keď nás v mnohých rozvojových činnostiach, v službách poskytovaných v prospech obyvateľov predbehli okolité obce, ako napr.Lehota pod Vtáčnikom, Kanianka, Čereňany ,Oslany, ale i ďalšie menšie počtom obyvateľov v porovnaní s našim mestom???. A to prosím mal na to dvadsaťštyri rokov a to prosím obce, za podmienok s podstatne nižšími finančnými rozpočtami, aký malo k dispozícii naše mesto!!!. A tak sa mi nečudujte, ak považujem postoj exprimátora ( verte,že nie som mu ničím zaviazaný, ani on mne,je to môj názor) jeho rétoriku v porovnaní so súčasnou rétorikou staronového pána primátora za podstatne rozumnejšiu, skromnejšiu a zmierlivejšiu. A na záver želám pre mladých ľudí žijúcich v tomto meste veľa šťastia, aby v budúcom volebnom období urobiť z tohto mesta fungujúce mesto mali šťastnejšiu ruku pri volebných urnách. Budete to šťastie pre seba a vaše deti, prípadne vašich rodičov v dožívaní pokojnej staroby potrebovať... PB
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 1   1
Jana K na tému Šport
12:07:57 20.07.2019 [6868] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň všetkým.

Nedá mi nepodeliť sa s vami o moje pocity. Ako aj minulý rok, tak aj tento rok som prišla pozrieť sem na pumptrackové ihrisko a podporiť tak naše ratolesti na vydarenom PUMP CUPe. Držím im palce, nech sa im darí, dnes majú toho ešte veľa pred sebou.

Keď prišiel a prehovoril primátor mesta Šimka, ostalo mi až nevoľno, koľko zla ide z tohto človeka. Spomenula som si, ako tento človek bol proti vybudovaniu tohto ihriska, ako tento človek hádzal špinu na vtedajšieho primátora a prednostu, čo robí aj dodnes. A takýto človek nemá žiadnu chrbtovú kosť, príde sa sem ukazovať pred všetkých, pred fotoaparáty a kamery a tvári sa ako keby on vybudoval všetko a ako keby on mal zásluhy na všetkom. Takýto človek bez chrbtovej kosti, že sa nehambí ukázať na ihrisku, proti ktorému bojoval. Nič nevybudoval, nič nespravil. Všetky projekty, v ktorých sľuboval, že bude pokračovať, všetky sú preč. Kde máme rekonštrukciu budovy úradu, kde máme rekonštrukciu telocvične na hornej ZŠ, kde máme kompostéry? Či za všetko môžu zase iní. Nič, ale absolútne nič nespraví. Obávam sa, že ešte aj štát, ktorý ma potiahnuť nový asfalt na štátnej ceste sa sem bojí prísť kvôli takému zlému človeku. Len rozbroje, len spory, nič neurobiť, voziť sa na zbytočne drahom mestskom aute za mestské peniaze, to je on Dušan Šimka - nešťastie tohto mesta. Neviem k čomu je toto dobre všetko a na koho prospech to je. Neustále len vojna a rozbroje, čo vyvoláva Šimka. Už nech začne pracovať na rozvoji tohto mesta a prestane dookola sa chváliť, ako založil novácku televíziu pred "milión" rokmi.

Nechcela som vám nejak znepriemniť víkend, ale s tým čo som videla, a to čo cítim, s tým som sa musela podeliť.

Pekný deň a víkend.

Janka
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 1   0
19:27:32 18.07.2019 [6867] Nevhodný príspevok?
Príspevok je schovaný!
Príspevok je dostupný len pre prihláseného používateľa.
12:06:10 18.07.2019 [6866] Nevhodný príspevok?
Pán Bošiak, vyzývate k pokore a slušnosti v predchádzajúcom príspevku, tiež Vás poprosím, aby ste sa snažil v tomto duchu reagovať. Ono je ťažké Vám uveriť, keď : "vodu kážete a víno pijete".
Len otázku si dovolím, bol plán rozvoja platný, alebo neplatný. Skutočne mi stačí odpovedať holou vetou, áno, alebo nie. Zaujíma ma Váš názor. Dakujem
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   0
11:41:54 16.07.2019 [6865] Nevhodný príspevok?
Priatelia, chcem uveriť, že každý z vás, kto o našom meste uvažuje empaticky si nemyslí, že píšem na základe fabulovaných podkladov. Jednoducho sa mi nepáčilo vystúpenie ,resp. reakcia Dušana Šimku, súčasného staronového pána primátora, ako podal odpoveď poslankyni pani Mokrej na zasadnutí MsZ dňa 19.04.219 ,ktorej otázka bola zameraná na nespokojnosť jej voličov, ako i jej samej s kvalitou a tiež aj ukončením ,resp. neštandartnou koncovkou rekonštrukcie štátnej cesty prechádzajúcej cez mestskú časť Horné Lelovce ( Nováky-Dolné Vestenice). Vo svojej odpovedi v oboch prípadoch však staronový pán primátor si nekládol servítku pred ústa a považujem jeho slová, podľa môjho názoru naozaj za nehodné primátora mesta ,neadekvátne, neodôvodnene posmešné až osočujúce, navyše porušujúce zákon, čo vyvolalo vo mne pochybnosti o tom, či naozaj je taký stav, ako on uvádza a či naozaj je to na vrub zodpovednosti jeho predchodcov na mestskom úrade . A tak som požiadal Slovenskú správu ciest v Žiline o poskytnutie informácie podľa zákona 211/2000 Z.z. O poskytnutí informácií, aby sa vyjadrili. A tak tu je zo dňa 06.05. 2019 ich e-meilová odpoveď):, citujem: “ Dobrý deň, napojenie nového asfaltového krytu s existujúcim asfaltovým krytom je vykonané odborne spôsobilou organizáciou a pri prejazde daným úsekom nevnímame žiadnu zvýšenú hlučnosť ani nerovnosť napojenia vozovky( jedná sa o súvislú obnovu krytu vozovky, stavba " I/9 Brezina - Nováky, MO rieka Nitra) .S pánom primátorom ( moja poznámka – súčasným) sme nekomunikovali žiadnym spôsobom a o tejto skutočnosti/sťažnosti počujeme až teraz. D. R. Príjemný deň želá B. B. sekretariát PhDr. Ivan Brečka riaditeľ IVSC Žilina.“, potiaľ citát. Priatelia, na základe mojej mienky sa dá konštatovať, že Dušan Šimka, staronový pán primátor, ak chcel pomôcť veci a vyjsť v ústrety pani poslankyni a obyvateľom mesta mohol sa angažovať, ale tak, aby to malo efekt a istú mieru pokory a slušnosti. Ako vidno tá mu ,žiaľ chýba. Domnievam sa, že tak , ako to predviedol na zasadnutí MsZ, to nebolo kóšer, mu išlo len o vytĺkanie politického kapitálu s nevhodnou, ponižujúcou kritikou žiadateľa o poskytnutie informácie a predstaviteľov mesta, jeho predchodcov. Keďže som ďalej slúžiaci, málinko sa odmlčím, lebo sú prázdniny a svoje štyri vnúčatá milujem nadovšetko.PB
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   1
22:49:15 15.07.2019 [6863] Nevhodný príspevok?
Priatelia, tak si kladiem otázku, že prečo? Prečo, keď po neodôvodnenej, navyše veľmi nekorektnej kritike Dušana Šimku staronového pána primátora mesta voči jeho predchodcom, v prípade rekonštrukcie štátnej cesty prechádzajúcej cez mestskú časť Horné Lelovce, vykonanej Slovenskou správou ciest IVaSC v Žiline , alebo po absolútne neodbornom urážlivom a osočujúcom príspevku v denníku SME diskutéra zo známeho klanu obhajujúcom spackanú vec - nedostatočne predjednanej rekonštrukcie štátnej cesty prechádzajúcej centrom mesta Prievidza –Partizánske ( od hotela Domus až po koniec Ul. A Hlinku) medzi vedením mesta a dodávateľom prác spoločnosť Metrostav Asfalt, a. s.
dochádzajú argumenty , tak sa zaručene v ich mene nájde diskutér, ako napr. Dezider, ktorý sa vydá na únikovú trasu, ktorou je ako vždy to, že píšu mimo misu. Ale, aby som vám nebol dlžný odpoveď ,keďže budete rozčítaný, ako píšete, že sa hotujete, prečítajte si tiež moje príspevky k PHSR,PHR č. 6395,6397,6520,6522,6580,6583, ktoré boli zverejnené na tejto webovej stránke. A teraz ste na rade vy a odpovedzte, ako hodnotíte otázku PHR,PHSR? A na záver dovetok. Vy asi máte blokovanú chrbticu. Ani doľava ,ani doprava? , Musíte viac čítať a ak myslíte, že je tu niekto cenzor ste na omyle, hľadajte to , čo potrebujete medzi riadkami. Tam sa v tom správnom zrkadle uvidíte. PB
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   1
14:40:35 15.07.2019 [6862] Nevhodný príspevok?
Prečítam. Ďakujem.
Hodnotenie: 0   0
14:11:44 15.07.2019 [6861] Nevhodný príspevok?
Myslím, že tie články su účelové z jednej dielne.

Dezider, už si čítal?


https://www.novaky.sk/spravodajstvo/850/Nekonecny-pribeh-PHSR--mesto-Novaky-podava-odvolanie
https://www.novaky.sk/spravodajstvo/852/Fabulovana-informacia-o-neplatnom-PHSR-mesta-Novaky-ohrozila-dalsie-dva-projekty
https://www.novaky.sk/spravodajstvo/855/Mesto-Novaky-pokracuje-v-implmentacii-projektu-BRO
---
Nekonečný príbeh PHSR – mesto Nováky podáva odvolanie
V júli 2017 požiadalo mesto Nováky o financie z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP). Týmto spôsobom malo v pláne získať nenávratný finančný príspevok na projekt rozšírenia kapacít Materskej školy. Cieľom projektu malo byť vybudovanie prístavby, zvýšenie energetickej efektívnosti budovy, úprava vonkajšieho areálu či obstaranie nevyhnutného materiálno-technického zabezpečenia.
Dňa 29. mája 2017 bol na Mestský úrad Nováky doručený podnet na preskúmanie porušenia zákona o podpore regionálneho rozvoja z okresnej prokuratúry na základe podnetu pána Mariána Š., ktorý tvrdí, že mesto v čase podania žiadosti nemalo platný PHSR. Po prešetrení podnetu občana mesta Nováky prokuratúra dospela k záveru, že nie je potrebné vydať žiadne opatrenie a tento fakt oznámila mestu Nováky listom 5. septembra 2017. Samotná prokuratúra tak minulý rok nemala výhrady voči rozsahu PHSR Nováky, jeho obsahu, štruktúre a ani spôsobu schválenia – predĺženia jeho platnosti.
Občan Marián Š. však opätovne podáva podnet na prešetrenie. Mestu Nováky je doručený protest prokurátora sp.zn. Pd 172/17/3307-7 dňa 17. januára 2018, ktorý uvádza, že mesto Nováky nemá schválený Program rozvoja mesta Nováky, pričom starý Program hospodárskeho rozvoja mesta Nováky (2008 - 2013) nie je z hľadiska obsahovej štruktúry v súlade s ustanovením paragrafu 8 ods. 3 zákona o podpore regionálneho rozvoja.
Mesto Nováky podáva 29. mája odvolanie, v ktorom uvádza, že prokurátor žiadnym spôsobom nespochybňoval PHSR Nováky (2008 - 2013) z hľadiska jeho obsahu, iba poukázal, že bolo prijaté v inej formálnej štruktúre, aká je požadovaná. V čase podania žiadosti o NFP malo mesto Nováky platný PHSR a v tom čase neexistovali voči nemu žiadne výhrady.
Primátor mesta RNDr. Daniel Daniš vysvetľuje: „Trváme na tom, že po celý čas mesto malo a má platný rozvojový dokument a tým pádom si v každom momente rozhodovania o podanej žiadosti o NFP splnilo podmienku schváleného programu rozvoja. Napriek tomu sme však vyhoveli protestu prokurátora a mesto v zmysle zákonnej lehoty o prokuratúre schválilo nový PHSR Nováky (2018 - 2024) dňa 4. apríla 2018. Prioritou je zachrániť projekt rozšírenia kapacít Materskej školy a neprísť o plánované investície kvôli fabulovaným podnetom občana Mariána Š.“
Mesto v žiadnom prípade nemalo v úmysle púšťať sa do mediálnej vojny a snažilo sa tejto situácii vyhnúť. Táto situácia ale trvá vyše roka a vedenie mesta si je isté, že skutočnosti vo veci PHSR nie sú z právneho hľadiska také jednoznačné, ako uvádzajú médiá či občan Marián Š.. Preto mesto Nováky využilo možnosti, ktoré sú dostupné a najlacnejšie, aby informovali občanov o predmetných skutočnostiach aj z druhej strany. Médiá s celoslovenským dosahom, ktoré o týchto veciach informovali občanov, stanoviská mesta nezaujímajú. „Mrzí nás, že iné články vydané mestom Nováky v súčasnosti boli zverejnené médiami a práve tie, ktoré by mohli vniesť do celej situácie svetlo, sú týmito médiami ignorované a občania tak majú k dispozícií len informácie, že mesto vyšetruje NAKA.“ Dodáva primátor mesta RNDr. Daniel Daniš.
Aj napriek stanoviskám prokuratúry, ktorá uzavrela problematiku ohľadne PHSR, Marián Š. podal opätovne podnet, tentokrát na NAKA. Jeho konanie evidentne smeruje k zabráneniu získavania finančných prostriedkov pre projekty, ktoré môžu pomôcť mestu modernizovať zanedbané objekty a ktoré majú slúžiť občanom mesta.
24.07.2018
---
Fabulovaná informácia o neplatnom PHSR mesta Nováky ohrozila ďalšie dva projekty
V predchádzajúcich troch článkoch sme vám priniesli informácie o projekte rozšírenia Materskej škôlky v meste Nováky, ktorého realizácia bola v ohrození z dôvodu podania podnetu občana mesta Nováky na prokuratúru, čím začalo aj preverovanie podozrenia z trestných činov poškodzovania finančných záujmov Európskej únie a subvenčného podvodu Národnou kriminálnou agentúrou (NAKA).
Na základe fabulovaných informácií o neplatnom PHSR mesta Nováky bol však ohrozený aj projekt Triedený zber a zhodnotenie BRO v meste Nováky a projekt Predchádzanie vzniku odpadu kompostovaním.
Ohrozený projekt Triedený zber a zhodnotenie BRO:
Žiadosť o nenávratný finančný príspevok na projekt Triedený zber a zhodnotenie BRO bola schválená 10. novembra 2016 v rámci programu Kvalita životného prostredia. Ukončenie realizácie hlavných aktivít projektu bolo plánované na február 2018. Vzhľadom na fabulované informácie občana mesta Nováky Mariána Š. však bol aj tento projekt pozastavený z dôvodu prebiehajúceho preverovania podozrení NAKA.
Ohrozený projekt Predchádzanie vzniku odpadu kompostovaním:
Na základe nepravdivého podnetu Mariána Š. bolo ohrozené financovanie projektu Predchádzanie vzniku odpadu kompostovaním v sume 117 192,00 €. Projekt bol registrovaný 26. októbra 2017, schválený bol v rámci programu Kvalita životného prostredia 21. mája 2018, no k podpisu zmluvy došlo až v týchto dňoch z dôvodu vyššie popisovaných skutočností.
Súčasnosť: Projekty Triedený zber a zhodnotenie BRO v meste Nováky a Predchádzanie vzniku odpadu kompostovaním v rozbehu:
Vedenie mesta Nováky v súčasnosti opäť pracuje na implementácií vyššie spomínaných projektov:
Primátor mesta Nováky RNDr. Daniel Daniš vysvetľuje - "Na základe fabulovaných informácií o údajnom neplatnom PHSR mesta, boli oba vyššie spomínané projekty spolu s rozšírením MŠ v minulosti pozastavené. V súčasnosti sa opäť projekty rozbiehajú. Verím, že sa nám ich podarí úspešne dokončiť a že nebudú viac sabotované občanmi mesta Nováky, ktorých činy by sa dali označiť za súčasť stratégie predvolebnej kampane. Rád by som však upozornil, že takýmto počínaním poškodzujú najviac občanov mesta Nováky, a hlavne dobré meno mesta."


01.08.2018

---
Mesto Nováky pokračuje v implmentácii projektu BRO
Projekt Triedený zber a zhodnotenie BRO, ktorý bol pozastavený z dôvodu vyšetrovania údajne neplatného PHSR mesta Nováky je opäť v rozbehu. Žiadaná celková výška oprávnených výdavkov na daný projekt bola 542 081, 28 €, z čoho suma 514 977, 22 € je výška nenávratného finančného príspevku a výška spolufinancovania z vlastných zdrojov predstavuje sumu 27 104,06 €.
Projekt bude realizovaný v rámci operačného programu Kvalita životného prostredia. Cieľom projektu je zaviesť systém separácie biologicky rozložiteľného odpadu zo záhrad, parkov, cintorínov a inej verejnej zelene v meste Nováky. Najčastejšie bude zhodnocovaný biologicky rozložiteľný odpad ako tráva, lístie, konáre zo stromov, odrezky z krov a zvyšky rastlín. Projekt realizujeme v meste Nováky a zahŕňa celkové zlepšenie, zvýšenie zberu a nakladanie s biologicky rozložiteľným odpadom.
"Predpokladáme, že realizáciou projektu sa zvýši celková vybavenosť mesta na uskutočnenie cieľov s nakladaním BRO. Zakúpením traktora a komponentov k nemu: miešacieho voza s hydraulickou rukou a štiepkovača sa zlepší zber a nakladanie s BRO a následne jeho ďalšie využitie. Určenie celkového zozbieraného množstva odpadu nám zabezpečí mobilná nájazdová váha. K traktoru sa zakúpil aj teleskopický nakladač a lopata s pridržiavačom. Zberné nádoby, ktoré boli zakúpené, budú rozmiestnené v meste. Na zber BRO zaobstaráme zberné vozidlo. Zakúpené sú aj veľkokapacitné kontajnery na zvoz BRO. Máme za to, že projekt zvýši mieru zhodnocovania odpadov so zameraním na ich prípravu na opätovné použitie a recykláciu a podporí predchádzanie vzniku odpadov v našom meste." – dodáva k projektu primátor mesta Nováky RNDr. Daniel Daniš.


03.08.2018
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   0
13:25:30 15.07.2019 [6860] Nevhodný príspevok?
AccickVep

Napr. SME Horná Nitra.......
Hodnotenie: 0   0
13:12:35 15.07.2019 [6859] Nevhodný príspevok?
Dezider, chcem sa opýtať z akého zdroja čerpáš, keď tvrdíš, že "mesto nemalo schválený Program rozvoja"?
Hodnotenie: 0   0
12:30:22 15.07.2019 [6858] Nevhodný príspevok?
Chcem sa opýtať pána Bošiaka, keďže je na tejto stránke akýmsi cenzorom a kritikom politického diania v našom meste, prečo sa neozval, neupozorňoval, nepísal, keď mesto nemalo schválený Program rozvoja. Predĺženie platnosti starého Programu rozvoja mesta Nováky bolo neplatné. Globálne to poškodilo všetkých občanov, naše deti v školách a škôlke, bez ohľadu na opozíciu a koalíciu v našom meste /ako ste sa vyjadril/, ja sa pýtam ako nestranný bežný občan, prečo ste ako znalec zákona neupozornil kompetentných, že sa stala chyba ?
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   0
12:18:55 14.07.2019 [6857] Nevhodný príspevok?
Priatelia, nevidím dôvod nevážiť si ľudí aj z nášho mesta , ktorí sa podieľali na nežnej revolúcii a možno tak sa aj oni istým spôsobom pričinili k pohybom v spoločnosti smerom k demokratickému zriadeniu. Potiaľ by to bolo OK. Avšak sami badáte, že problém začal nastupovať, hoci veľmi opatrne ,ale agresívne od času, keď sa vymenili tribúny za politické funkcie. Už ste asi pochopili kam mierim a čomu napovedajú moje úvodné slová. Veď po novembri roku 1989 to bol práve náš súčasný primátor, ktorý moderoval schôdzu v mestskom kine vzniku VPN v Novákoch a hoci nerokoval o hladkom prevzatí moci v Novákoch ,pretože na to ako aparátčik OV SZM k tomu naozaj nemal kredit (mal len šťastie) bol to práve on, ktorý sa za tajuplných okolností tichúčko prepracoval na jediného kandidáta po bývalom komunistickom predsedovi, ako ho verejne oslovuje jeho brat v médiách a všelijakých iných, ním naškriabaných statusoch. Priatelia, takže človek , ktorý je v súčasnosti dosť zamestnaný ako riaditeľ obchodného zariadenia, tieňový primátor a člen klanu staronového pána primátora si naozaj umanul, že bude tvorca mojej biografie a tak píše statusy o mojom živote, o mojom curriculum vitae, pokiaľ mu ich nezmažú z rôznych dôvodov. Možnože nechápe, že ono to v tej, ním vykľúčikovanej demokracii chodí aj tak ,že každá koalícia má aj opozíciu . A tej je svätou povinnosťou odhaľovať a poukazovať na nekalé praktiky vládnucej sily a mašinérie, nielen vo svete, ale i v našom meste, najmä však s poukazom na prácu primátora a poslancov mestského zastupiteľstva vždy a za každých okolností. Niekto to robí z pozície riaditeľa obchodného zariadena, tieňového primátora a člena klanu staronového primátora na strane koalície , iní zase z pozície občianskej iniciatívy, na strane opozície. Avšak chcem sa poďakovať riaditeľovi, ale i tieňovému primátorovi, za ktorého sa dotyčný môj človek píšuci mi moju biografiu pasuje a tiež aj za to, že si ma vôbec všíma člen klanu tak významnej rodiny v našom meste. No, musí sa však ešte okrem iného učiva, veľa učiť. Napríklad i to, aby vynechal vo svojich statusoch porušovanie mojich osobných údajov. Ale k tomu neskôr dôjdeme. A tak k veci priatelia. Tento životopisec značiaci si obdobia môjho života, mojej kariéry a nadobudnutia môjho vzdelania i praxe,ktorú som si založil na základe nadobudnutého vzdelania, však musím doznať, zrejme stratil pojem o realite a myslí si, že môže všetko. Klamať, podvádzať, manipulovať. Zdá sa, že ktosi na ňom zrejme dosť odflákol jeho výchovu. Nuž takto mi vo svojom statuse kladie otázku, cit.: Nevie bývalý komunistický predseda MsNV PETER BOŠIAK, že je to "štátna" cesta I/64 a nie "miestna komunikácia", ktorej opravu teda nezabezpečuje samospráva Nováky ??? A to je bývalý totalitný predseda MsNV Mgr. PETER BOŠIAK - právnik, advokát... potiaľ citát. Nuž veď milý pánko, práve o to ide. V demokracii nemôže platiť, že čo je dáno bohovi, nie je dáno volovi. No a vytýkam vám, že ste mi zabudli pripomenúť, že aj časť Kollárovej ulice bola onehdá prednostná miestna komunikácia(???). Pán životopisec, túto otázku ste mali položiť Dušanovi Šimkovi, staronovému pánovi primátorovi, keď kriticky poukazoval na to, že neštandartné ukončenie rekonštrukcie štátnej cesty Nováky – Dolné Vestenice (cez Brezinu) kládol za vinu jeho predchodcovi, teda exprimátorovi. Ja náhodou viem o čo ide pri oboch rekonštrukciach, resp. opravách štátnych ciest, ale nevytĺkam z toho politický kapitál, ako náš staronový pán primátor, lebo mne ide len to, aby niekto vzal za to, čo tvrdí staronový pán primátor, za pochybenia zodpovednosť. Takže sa treba naučiť, že kto? Takže len pre vašu vedomosť. Nuž, všetkými oblasťami cestnej infraštruktúry sa zaoberá Slovenská správa ciest. Je nositeľom koncepcie rozvoja cestnej siete na Slovensku, dopravného plánovania, ako i technického rozvoja. Zabezpečuje prípravu a výstavbu ciest I. triedy a na dobu prechodnú (do dokončenia výstavby) vybraných diaľničných privádzačov, a tiež výstavbu ciest II. a III. triedy, ktoré sú od 01.01.2004 vo vlastníctve samosprávnych krajov a v správe nimi zriadených organizácií. Zabezpečuje vykonávanie a priamo vykonáva údržbu, opravy a správu cestnej siete, s ohľadom na hospodárnosť, plynulosť a bezpečnosť dopravy. Mimoriadnu pozornosť SSC venuje ochrane životného prostredia. Na jednotlivé druhy činnosti vynakladá primerané finančné prostriedky, v rámci schváleného rozpočtu a uzavretého kontraktu s Ministerstvom dopravy, pôšt a telekomunikácií SR(!!!).„potiaľ citát. Čo s tým má mesto Nováky a aký dôvod mal Dušan Šimka, staronový pán primátor k tomu, že znosil pod čiernu zem svojho predchodcu a prednostu jeho úradu??? (Nechcem sa vracať k pódiu na Námestí SNP, keď sa nedokázali v meste dodiskutovať majetkoprávne vzťahy so správou ciest k pár metrom pod pódiom). Ja netvrdím, že sa to nemohlo usledovať, ja len vravím, že nie je možné, aby človek ktorý sa dostal z titulu vox populi vox dei do kresla primátora si nárokoval aj na to, že je stredom zemegule. Obyvatelia tohto mesta žiadajú od neho ,aby ich nerozdeľoval!!!. Súčasný pán primátor by mal by svojho tieňového primátora poučiť, že nech ho nesupluje, pretože jeho výroky v médiách sú už na hrane pohŕdania súdom. Prečo? Nuž preto, že on sám, pán staronový primátor sa na základe Rozsudku Okresného súdu v Prievidzi evidentne ospravedlnil za svoje výroky voči webmasterovi tejto stránky(!!!) a to zverejnením jeho ospravedlnenia na tejto stránke. Veď aj on je človek s pochybeniami, ktorých je veľmi veľa v jeho práci. A môj životopisec si naťahuje traky ako mu to pasuje. Pch, načo blcha kašle, keď nemá pľúca. PB
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   1
15:16:43 13.07.2019 [6855] Nevhodný príspevok?
Priatelia, takže ďalší diel volebného zlyhania. Ďalší diel neopodstatnenosti šokovania staronového pána primátora v inej, ale porovnateľnej situácii v našom mestečku, resp. v jeho rodnej mestskej časti a predvídavosti, či sledovania situácie ,alebo sľubov. Už by bolo vari načase ,aby sa náš staronový pán primátor prestal prezentovať za čistého spasiteľa. Však priatelia, posúďte sami. Nikto zodpovedným z vedenia mesta sa obyvateľom mesta neospravedlnil, za zverejnenie informácie v nadväznosti na informáciu ktorá nám oznamovala ,že v Novákoch mali počas celého tohto týždňa opravovať cestu I/64 vedúcu smerom na Partizánske. Priatelia, oprava sa však nezačala. Nášmu mestu to koncom týždňa oznámila spoločnosť Metrostav Asfalt, a. s. „Rekonštrukcia cesty I/64 Nováky, Mestský úrad je pozastavená z technických príčin. Z uvedeného dôvodu sa začiatok prác odkladá na neurčito. O termíne realizácie Vás budeme vopred informovať,“ píše spoločnosť v liste pre mesto. Jednoducho vyhlásenie o technických príčinách znemožňujúcich na strane dodávateľa predprípravy a položenia asfaltového koberca na uvedenom cestnom telese je bez komentára pána primátora. Oddýchnutý z dovolenkovej siesty ho nič nešokovalo, nič nefilmoval, nekameroval, ani nevydal spoločné komuniké s dodávateľom, len sa čoby ako výhovorku na zlyhanie dodávateľa uskutočniť práce už v stanovenom termíne odvolal, teda na list dodávateľa. A tak priatelia, žiadny spasiteľ , žiadny šok pre obyvateľov. Tiché mlčanie, ako vždy, hoci si myslím, že by sa malo diskutovať s obyvateľmi tých úsekov št. cesty, ktorá sa mala opravovať. Vari netreba diskutovať o tom, že tí obyvatelia, ktorých sa oprava cesty má priamo dotknúť, že asfaltérske práce, keď už sa uskutočnia, sa mohli vykonať v súčinnosti s rekonštrukciou chodníkov, prípadne s kanalizáciou na jednej strane št. cesty. A tak zase ako vždy, amaterizmus v práci staronového pána primátora sa prejavil v plnej nahote. Nechce sa mi viesť diskusia na tému, aké poznatky, lebo zdá sa, že žiadne, mal staronový pán primátor o firme, ktorá mala opravu cesty realizovať. Keby mal dostatočné informácie od obyvateľov a dodávateľa, možnože by aj dovolenkový raj počkal. Takže tak PB
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   1
21:42:28 07.07.2019 [6854] Nevhodný príspevok?
Priatelia, ten pocit, keď vám súdruh Dušan Šimka, človek, ktorý bez reptania slúžil boľševikom, chce zavrieť ústa je nezabudnuteľný. Tak to vám poviem. Niektorí podporovatelia tejto novej doby v istom periodiku, ako veľmi obsažnú a (Bohu žiaľ) pravdivú myšlienku. A tak tu sú ich slová: „Vždy si pamätajte! Revolúcie začínajú idealisti, realizujú romantici a plody zbierajú všiváci“. A tak naozaj som prekvapený, že človek, ktorý sa len pár mesiacov pred rokom 1989 domáhal kandidátskym sľubom pri vstupe do KSČ, že bude hrdým členom KSČ, sľuboval, že bude, atď. atď.... , mi nezákonne zasahuje do osobnostných práv. Zverejňuje moje osobné údaje a nielen moje, porušuje zákony o životnom prostredí a rôzne iné v tejto súvislosti zákony spojené. A tak k veci. Totižto požiadal som riaditeľa Slovenskej správy ciest IVaSC v Žiline podľa zákona č. 211/2000Z.z. o poskytnutie informácie. Teda nič viac a nič menej, inými slovami mal som záujem sa presvedčiť , či odpoveď Dušana Šimku, ktorú on, primátor, poskytol p. Mokrej , poslankyni MsZ na Mestskom zastupiteľstve 29.4.2019, je povedzme pravdivá. Prečo? Nuž preto, že tak, ako som už na tejto stránke uviedol v inom príspevku, predsa len považujem konanie Dušana Šimku, primátora mesta a investora rekonštrukcie št.cesty I/64 (Brezina) za veľmi netypické a najmä laxné. Veď koniec koncov, nie ja som vraj zbabranú prácu napadol, ale hádam poslankyňa MsZ, veď ja som nenatáčal na kameru cestné teleso, ale Dušan Šimka, teraz už primátor a nie ja , ale zodpovední činitelia pristupujú k riešeniu otázky položenej poslankyňou MsZ tak, že sa nevedia za polroka stretnúť a hodiť reč. No, nezamyslíte sa nad takou ľahostajnosťou? Ale nie, ja viem, že to bola od p. poslankyne nahrávka na smeč. Prečo, nuž dá sa len domýšľať, že buď problém považujú za triviálny, alebo sa vymyká plánovanému procesu a prideleniu finančných prostriedkov a vykonanie prác podľa predstáv poslankyne mesta v súčasnosti nie je možné. Však v tej televízii sa na kilometre devastovaných cestných telies a chátrajúcich premostení pozeráme ako na veľký problém takmer denno denne. Toť vsjo. Takže ten pocit, keď sa súdruhovi Dušanovi Šimkovi zachcelo zavrieť mi hubu, pre názory, ktoré sa mu nepáčia , či pre moje konanie, lebo som žiadal informáciu , to sa len tak nedá zopakovať a ani nikomu odporučiť. A tak mu kladiem otázku . A čo bude ďalej pán primátor nasledovať? Domnievam sa, že sa oprávnene pýtam, pretože, kto si napozeral záznam zo zasadnutia Mestského zastupiteľstva musel nadobudnúť dojem, že to budú ľudové tribunály, sudca lynč, nútené práce, klietka hanby, konfiškovanie majetku ? A niektorí naši poslanci, nepoznajúc zákon o ochrane osobných údajov, zákon o poskytnutí informácií , či porušenie osobnostných práv občana s neoprávneným nakladaním s osobnými údajmi občana ( § 374 Trestného zákona ) , ktorí si hoci v malom počte hovoria, vraj demokrati, len očami prevracali a to je všetko. Ani jeden vrátane Hlavného kontrolóra mesta Nováky, sa nezmohli na odbornú otázku, či na akýsi mini protest a nepoložili primátorovi mesta otázku, či je zákonné to, čo vraví a zverejniteľné o mojej osobe. Švejk by to hodnotil slovami „ hnus velebnosti“. A ako to bolo ešte pred polrokom, čítajte: Na stránke mesta sú zverejnené materiály na jednotlivé zastupiteľstvá.
https://www.novaky.sk/download/zastupitelstvo/1537256638_2-Sprava-o-cinnosti-24.09.2018.pdf
Na každé zastupiteľstvo je predkladaný materiál: Informácia o činnosti Mestského úradu od zasadnutia Mestského zastupiteľstva .... Oddelenie vnútornej správy uvádza vždy v prvom riadku svojej činnosti nasledovné:

MsZ 19.2.18 Oddelenie vnútornej správy
- spracovanie 31 infožiadostí,

MsZ 23.4.18 Oddelenie vnútornej správy
- spracovanie 46 infožiadostí,

MsZ 2.7.18 Oddelenie vnútornej správy
- spracovanie 20 infožiadostí

MsZ 24.9.18 Oddelenie vnútornej správy
- spracovanie 80 infožiadostí,

Spolu za rok 2018 to bolo zatiaľ 177 žiadostí o informácie. Od 1. 1. 2018 do 18. 9. 2018 (deň spracovania materiálu podľa novaky.sk) bolo 179 pracovných dní. Z toho vyplýva, že pre potreby bratov Šimkovcov MsÚ denne spracováva nejakú žiadosť, t. j. úspešne zamestnávajú minimálne jedného zamestnanca MsÚ denne.
No a postup pána primátora tak, ako sa predvádzal na poslednom zasadnutí Mestského zastupiteľstva 19.6.2019 dáva podnet k zamysleniu sa ( len nechápem, že prečo poslanci, Hlavný kontrolór mesta Nováky mlčali?) . Vážení páni poslanci, vážený pán Hlavný kontrolór mesta Nováky, nemal by vari pán primátor a jeho klan prestať s takouto vnútornou agresivitou, expresivitou, nemal by si dať prestávku a uľaviť svojej urazenej ješitnosti na nejaké obdobie a konečne začať pracovať v pokore na tom, čo je tomuto mestu a jeho obyvateľom prospešné ? Veď naozaj sa váľam od smiechu, keď vidím jeho zúfalú snahu vyhľadávať špinu na Daniša, Pešku a Oršulu a pridal si do ringu i moju osobu a ako kolovrátok dookola opakujú tie jeho výtvory. Chytá sa všetkého, ako topiaci slamky, sami ste videli, je tou štvanicou akoby posadnutý a vôbec si neuvedomuje, že je, sú už trápni , že tie ich hlúposti nikoho nezaujímajú, pretože ľudia už majú tejto štvanice plné zuby. Snaží sa vsugerovať ľuďom, že on je ten kto má právo byť oznamovateľom, prokurátorom, vyšetrovateľom a sudcom. Neverí, že to tak nejde, že to nemôže tak v demokracii byť, ak chce byť aj on demokrat. Je trápne, ak poslanci vydržali pol, alebo možno hodinu počúvať a pozerať len na to, ako natáčal kontrolóra a bránil mu v pokojnej práci provokačnými poznámkami. Skúste to urobiť baníkovi na bani. No, choré. Čo sme to za ľudia? Kde je pokora verejného činiteľa k ľuďom? Kam nás to vedú títo ľudia? Bez vlastnej sebareflexie, sebakritiky, bez úcty k dodržiavaniu zákonov , nerozumiem tomu a verte ani pri takomto stave nechcem tomu rozumieť, pokiaľ si mladí ľudia nezačnú klásť rovnakú otázku a nespoja sa, nezačnú čosi robiť na referende . Priatelia, Dušan Šimka, ma tiež pozýval na debatu pred verejnosťou. Prídem, keďže však to nebolo prvé pozvanie a na to prvé pozvanie som mu doručil moju odpoveď s požiadavkou, že prídem až potom , ak sa zaviaže , že ju prečíta pred mojou účasťou na zasadnutí Mestského zastupiteľstva. Som presvedčený, že si ju dobre uložil. Či ju prečíta, neviem, netuším. PB
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   1
19:35:32 01.07.2019 [6853] Nevhodný príspevok?
Zdrvujúca kritika mentality najširších más obyvateľstva


Väčšina obyvateľstva našej planéty vníma realitu veľmi povrchne. Vníma ju iba čisto prvoplánovo a plytko. Je to len konzumné vnímanie sveta a života, bez akejkoľvek ochoty a chuti hlbšie sa zamýšľať nad vecami a nad tým, čo sa nachádza v hĺbke, pod ich vonkajším povrchom. Ide teda iba o čisto materialistické poňatie reality, v ktorom má cenu a v ktorom sa počíta len to, čo je možné mať, čo je možné dosiahnuť, čo je možné získať a na základe čoho si je možné užiť všetkých pôžitkov a radostí materiálneho sveta. Takéto sú očakávania konzumnej väčšiny obyvateľstva našej planéty od života. Takéto sú ich ciele a takéto sú ich hodnoty.

Viac sa dozviete na:
http://kusvetlu.blog.cz/1907/zdrvujuca-kritika-mentality-najsirsich-mas-obyvatelstva

[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   0
09:48:46 27.06.2019 [6852] Nevhodný príspevok?
Priatelia, vždy pred voľbami, akéhokoľvek typu i kúsok po voľbách, je vari každého, toho ašpirujúceho kandidáta, či víťazného kandidáta vo voľbách snaha pristúpiť k zvolenej funkcii s ambíciou, pokiaľ sa týka veľkej politiky vraj obetovať sa národu, v malej politike obetovať sa v našom prípade mestu,t.j. pracovať pre národ, pracovať pre obyvateľov, mesta, aspoň tak tvrdia. Ako vždy a opakovane, títo ľudia, vzídení z vôle ľudu, nás presviedčajú, že sa budú snažiť povzniesť mesto i to naše, v ktorom žijeme, no a potom to, ale začne . Však ste to na obrazovkách videli, počuli, že len málo po voľbách v snahe ovládnuť mesto, chce sa voziť v novučičkom aute, snaží sa prekryť porušovanie zákonnosti svojimi trikmi, lebo tak to bolo za neho aj dávnejšie. Zadarilo sa zaobstarať si osobný automobil a to v super rýchlom čase, naozaj za pár týždňov. Nie lacné auto a navyše v elegantnej výbave .No zdá sa, že akonáhle si ho zaobstaral, začal byť sebou očarený, až veriac, že dokonalý. Možnože nič nepokazím, ak pripomeniem, že v tomto sebaočarení, začína iná schopnosť tohto človeka. Vraj ponižuje platy, vymieňa na postoch ľudí, odľudšťuje sa, stráca záujem vypočuť si toho druhého, nemá schopnosť byť empatický a mnoho atď.. No a v Novákoch je to tak, že pani prokurátorku, ktorá vydala protest proti „spackanému“ Uzneseniu MsZ, vo veci odvolávania Hlavného kontrolóra mesta slúžiaceho do marca 2019 , väčšina poslancov podporila a namietajúcemu pánovi primátorovi vystavila jasný odkaz o úcte k zákonu a zákonnosti!!! Je nesporné, že Ing. Peter Balák, Hlavný kontrolór mesta pri nekompetentnom komente pána primátora na poslancov MsZ nevystúpil a nepredložil odborný výklad, pretože ak by chcel byť kompetentný, muselo by smerovať jeho vystúpenie proti pánovi primátorovi a tak i pán primátor mlčal a nevyniesol súdy tak, ako predchádzajúcemu Hlavnému kontrolórovi, že ho mal opraviť a neopravil ho v jeho vedomostiach a konaní . Veď to ani nie je povinnosťou kontrolóra. A tak vari bude lepšie ,ak budem pokračovať v mienenej téme. Prečo kladiem tento problém na verejnosť? Nuž odpoviem. Samozrejme, že bez mojej výhrady k poslankyni, na rokovaní Mestského zastupiteľstva (MsZ) dňa 19.4.2019 predložila poslankyňa za mestskú časť Lelovce p. Mokrá pripomienku k len prednedávnom ukončenej rekonštrukcii štátnej cesty, ktorá prechádza cez mestskú časť Horné Lelovce. Dušan Šimka staronový pán primátor sa pripomienky chytil a v reakcii hneď poskytol p. poslankyni odpoveď k tomuto problému, vehementne gestikulujúc, ako to u neho bolo zvykom, dokonca použijem dávno jeho zabudnutý bonmot , pretože ja som pripomienku vnímal „ako nahrávku na smeč“ od pani poslankyne, čím dal najavo, že pozná problém už od obdobia posledného zimného obdobia (možno i skôr), teda po nástupe do funkcie, takmer na začiatku tohto roka, má vedomosť ako tam „nákladiaky „ hrmocú po zvlnenej zmienenej vozovke. No a vo svojej odpovedi hneď aj so spŕškou naloženia obvinení ako na válov starému vedeniu, staronový pán primátor uviedol, že s ohľadom na pretrvávajúce zimné podmienky sa vraj dohodol s riaditeľom Investičnej výstavby a správy ciest – Žilina (IVSC Žilina), ktorým je PhDr. Ivan Brečka. Uviedol tiež, že ho pozval na úrad a pri kávičke prerokujú otázku predmetnej pripomienky od p. poslankyne Mokrej. Čo myslíte, čo sa stalo a ako to skončilo? Nuž tak, že Dušan Šimka staronový pán primátor s dvadsaťosem ročnou praxou, v podstate triviálny(!!!!!) problém rieši v pracovnom režime takmer pol roka!!!. To, či pracovný čas v trvaní takmer pol roka na stretnutie s riaditeľom IVSC Žilina je krátke obdobie, alebo dlhé obdobie ponechám na zvážení čitateľov (hoci osobný automobil bol vybavený za pár týždňov, vrátane zaradenia do rozpočtu mesta), ale aby sa niekto o takejto banálnej veci nedokázal za pol roka stretnúť a pohovoriť o jej riešení, považujem za nekompetentný pracovný postoj!!!. No, aby som vysvetli, že podstatou celého môjho príspevku nie je hodnotiť, či možno podozrievať, že klamal, alebo či neklamal náš pán primátor, nielen poslankyni a poslancom na zasadnutí MsZ , ale to, že takú triviálnu pracovnú úlohu, ku ktorej sa vlastne k zisteniu problému, aby im mohol – poslancom a obyvateľom Horných Leloviec odpovedať sám verejne zaviazal, nevie za takmer polroka uzatvoriť, je pri ním proklamovanej dvadsaťosemročnej praxi na poste primátora priam komické !!!. Ja som pre získanie informácie využil možnosti mi vyplývajúce z Infozákona, pretože z titulu právnej istoty to mám na písme, keďže i v tomto prípade platí, najmä pre prípad možného konfliktu s predstaviteľom mesta „Lex est quod notamus" , teda v preklade „ Právo je to, čo je zapísané." Priatelia, samozrejme, že ja nepopieram, že rozumný volič chápe, že v politike je nutné robiť kompromisy a často nie je možné naplniť všetky predvolebné, či povolebné sľuby, ale to si musí človek nazrieť aj na charakter toho, ktorého politika. Ak politik poruší slovo, ktoré dal poslancovi, ktorý zastupuje jeho voliča, má morálnu a politickú zodpovednosť pravdivo vysvetliť, čo ho k tomu viedlo. Ak prezentuje dostatočne presvedčivé argumenty, väčšina voličov „klamstvo“ pochopí a prijme ako súčasť politickej reality. Ak toho schopný nie je, vo vyspelej demokratickej spoločnosti by mali nasledovať politické dôsledky (na čo stále čakáme i v súvislosti s ďalšími jeho pochybeniami, najmä z titulu uprednostnenia osobných záujmov pred verejnými)). Ale takmer pol roka získavať pre poslankyňu MsZ relevantnú odpoveď od akejkoľvek firmy je tuhý tabak!!!. A tak úprimne sa priznám, že sa mi do klávesnice pýta mnoho otázok s dodržiavaním zákonnosti, termínov ,etc.etc., na ktoré si on a jemu blízky pýtali odpovede v predchádzajúcom období, ale naozaj priatelia musíme byť pri hľadaní pravdy trpezliví. PB
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   1
13:45:50 23.06.2019 [6851] Nevhodný príspevok?
Priatelia, tak to je bomba. Bude jedno rozčarovanie za druhým, vari až pokiaľ voliči nebudú búchať hlavou o stenu, komu vraj úprimne verili, koho si to zvolili a komu že to naleteli??? Dušan Šimka, náš staronový pán primátor priznáva, že osamel!!!. Vo svojich skeptických výrokoch ku tzv.“ Akčnému plánu Transformácie regiónu Horná Nitra, Nováky..., ktorý navrhuje ako riešiť a plánovať úlohy vyplývajce v prípade zastavenia ťažby uhlia v banskom ťažobnom závode Baňa Nováky , v rozhovore pre aktuality.sk , čítaj viac: https://www.aktuality.sk/clanok/700457/primator-o-sluboch-ficovej-vlady-uprimne-som-im-veril/ , doslova a do písmena uviedol, že sa cíti ako „ PIATE KOLESO NA VOZE“. Zostal sám, AKO KÔL V PLOTE? Tak to vari nie, to už tu bolo!!!. Dalo sa očakávať a i z toho dôvodu je to o to varovnejšie a zahanbujúce , že pol roka od volieb v roku 2018 ,Dušan Šimka staronový pán primátor mesta Nováky, začal svoj politický boj o budúcnosť nášho mesta Nováky, v prípade odstavenia banskej činnosti v spoločnosti HBP,a.s. a boj o ďalší život nás obyvateľov žijúcich v meste všetkých vekových kategórií, výhovorkami na vládu SR a Róberta Fica.

Ide nášmu pánovi primátorovi naozaj o snahu nás zodpovedne zastupovať v tejto časti – významnej etapy aktuálneho vývoja nášho mesta, alebo ako viac badať, je jeho snahou sa zbaviť zodpovednosti za to čo nevykonal od roku 1990 a za to , čo mohol robiť, a keď robil ,tak to, čo robil, robil len špatne? Som presvedčený, že pán primátor a jeho klan ani nechápu, čo nás čaká a čo neminie a čo doposiaľ bolo a je dôležité v dôsledku Akčného plánu Transformácie regiónu Horná Nitra v záujme mesta Nováky a jeho obyvateľov pripraviť a obhájiť. Nie je vari privčas takto bedákať??? Čo vy na to priatelia? Nuž, ja osobne si len myslím, že je to privčas a ako píšem, sa mi čoraz viac potvrdzuje, že absencia odbornej , etickej morálnej a kompetenčnej výbavy staronového pána primátora v poznaní problematiky v predmetnej téme, aby začal s najvyššími orgánmi nášho štátu negociovať v záujme nášho mesta, jeho rozvoja, potrieb obyvateľov a nebáť sa ísť do sporu pre vec našich obyvateľov, vyplýva aj z jeho vyjadrení v predmetnom rozhovore. Veď riešenie sporov v politike, je predsa prirodzenou, či dokonca esenciálnou súčasťou politiky. Priatelia, Dušan Šimka, staronový pán primátor o sebe pyšne vyhlasuje, že je politik s 28-ročnou politickou skúsenosťou, ale po dvadsiatich ôsmych rokoch na poste primátora zverejní vyhlásenie, že na rokovaniach o budúcnosti nášho mesta „ cíti ako piate koleso na voze „(!!!). Ak však nejde do sporu, nevzoprie sa v tak závažných veciach v mene voličov ,obyvateľov nášho mesta, či ako on vraví nežičlivosti z dôvodu iných záujmov, možno vyšších záujmov je „contradictio in adjecto“ !!! No, druhá vec je, keďže máme isté skúsenosti s ním a s jeho charakterovými vlastnosťami , či jeho klanom mu blízkym, či dokáže odborne negociovať a prípadný vzišlý spor viesť slušne a či je schopný a spôsobilý sa i v prípade sporu dohodnúť, pretože aby to politik dokázal , musí byť v jeho výbave i to, že je slušný, empatický, etický s vysokým morálnym kreditom človek, pretože všetko to, čo som vymenoval je základnou vlastnosťou dobrého politika.(!!!).Ak vravím o medziľudských vzťahoch, ani jeho hlavný adut, ktorým by mala byť „Zrýchlená cestná komunikácia“ povedzme Prievidza –Trenčín, ducha našej nováckej komunity neobnoví tým, že pretneme naše mesto diaľnicou, či rýchlostnou cestou(???!!!). Veď komunita stojí práve na tom, že ľudia spoločne spoluurčujú podobu priestoru, v ktorom žijú, pretože im vari na tom záleží(!!!). Vo svete je veľa príkladov ako zmeniť mesto. Ak sa do rozhodovania o budúcnosti mesta nezapoja samotní jeho obyvatelia, dalo by sa to označiť za pohŕdanie ľuďmi. A tak si myslím pán primátor, že najväčšou výzvou je zmena myslenia a nie financie. Ale ako vidieť, vážne sa treba zamyslieť nad tým, čo na nás pán primátor do budúcna chystá. Zatiaľ , ako vidieť z jeho vyjadrení vieme, o čo mu ide. Vyhovára sa na druhých, na predchodcu, ktorý pôsobil na poste primátora len štyri roky(???) a pri jeho atakoch nemohol za nijakých okolností vniknúť do tak náročnej problematiky, keďže takmer denno denne Dr.Daniel Daniš a jeho podriadení na Mestskom úrade boli doslova a do písmena účelovo vyrušovaný istými občanmi, bez ohľadu na zmysluplnosť ich požiadaviek. Aj práve preto sa domnievam, že by malo u každého, kto má záujem o dianie v meste nastúpiť kritické myslenie, ako povinná výbava každého z nás, pretože kritické myslenie vo všeobecnosti znamená schopnosť nepodliehať prvému dojmu, ktorý je všeobecne mienený (tak, ako sme niektorí podľahli vo voľbách). Ide teda o vytvorenie si vlastného názoru na základe získaných vedomostí, skúseností, nielen svojich poznatkov, ale aj poznatkov iných ľudí, možno povedať s vysokou odbornou, morálnou, empirickou kredibilitou, ktorých si treba nájsť a získať na zvýšenie vedomostí o tom, na čo a k čomu by mal slúžiť v súčasnosti tak veľmi pertraktovaný Akčný plán... (!!!). A tak v závere si dovolím ukončiť otázkou: „ Quo vadis mesto Nováky, ak pán primátor sa cíti „ako piate koleso na voze.???? „. No, tak to vám priatelia poviem, to sme dopracovali !!! Tak potom naozaj asi márne dumáme, ak myslenie staronového pána primátora je bez entuziazmu. Ale veď i malé dieťa snáď vie, že bez entuziasticky zmýšľajúcich ľudí sa nedá nič dokázať. Ále, ále pán primátor, mali by ste pochopiť, že kto nenaskočí na ducha doby, dodržiavania zákonnosti, uprednostňovania verejných záujmov pred osobnými je v politike nenávratne stratený. Pochopili ste ma, nás, tiež obyvateľov tohto mesta??? PB
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   1
12:14:38 21.06.2019 [6850] Nevhodný príspevok?
Hokejová legenda v Novákoch.

Dobrý deň,
včera usporiadal klub Zdravotne postihnutých v Novákoch posedenie na Motoreste pri guláši. Z družnej besedy ich vyrušil príchod známej hokejovej legendy Jožka Golonku. Samozrejme nikto o jeho príchode dopredu nevedel, tak boli veľmi prekvapení. Privítali ho však veľkým potleskom, ktorý zaskočil aj hokejovú legenu. Jožko Golonka bol vyše hodinu pod paľbou otázok, fotenia i rozprávania o svojej výnimočnej kariére. Jeho účasť bola nielen oživením a spestrením celej akcie, ale aj možnosťou pre mnohých, osobne sa stretnúť a porozprávať s týmto výnimočným športovcom. Aj preto som rád, že môžem aj touto cestou tlmočiť poďakovanie Jožka Golonku všetkým prítomným, za príjemne prežité odpoludnie a oživenie jeho pobytu v kúpeľoch.

S úctou Ľubo Dzurák


PS. pripájam aj foto cez webmastera[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   0
22:59:51 19.06.2019 [6849] Nevhodný príspevok?
Čakanie na zmenu. Neskoro, ale predsa , pretože priatelia, tak ako vo veľkej politike i v našej, počtom obyvateľov v podstate malej samosprávnej jednotke ako vidieť, musia byt ľudia, ktorí nastavujú samosprávnemu, samoľúbemu politikovi zrkadlo. Hoci by sa zdalo byť, že krivé zrkadlá sú len v rozprávke a na púťach ako atrakcie, u nás to voličmi nastavené zrkadlo, prenesené na volených zástupcov –poslancov mestského zastupiteľstva, nám ako vidieť, začína reálne poukazovať na „odbornú erudovanosť“(???) predstaviteľa nášho mesta a poslanci posielajú dobré signály nielen voličom, obyvateľom nášho mesta ,ale verím že i širšej regionálnej verejnosti. Je dobré a najmä dôležité, dospieť k poznaniu, že poslanci mestského zastupiteľstva, začínajú chápať, možno z obsahu i tu napísaných príspevkov a po zopakovaní si základných pravidiel permanentného politického, nazvime to boja, v našom mestečku, že existuje síce malá, ale aká, taká naozaj správna politika. Politika v mene ľudí, voličov, obyvateľov tohto mestečka. Hoci výsledky komunálnych volieb v novembri 2018 nenaznačili až také veľmi rozdielne volebné víťazstvo Dušana Šimku, staronového pána primátora, čo do počtu hlasov (ozaj len minimálny rozdiel 10-ich hlasov), ale ako čítate i na tejto stránke opakovane sa potvrdzuje , že staronový pán primátor nevie zniesť ohrdnutie, že ho v roku 2014 nezvolili za primátora a nebojím sa vysloviť, že pomstychtivosť je jeho túžba, však to vidíte a počujete vo vysielaniach, pokiaľ ste nebrali priamo účasť na zasadnutiach zastupiteľstva. Zaťahuje do špiny predchodcov vo vedení mesta a mstí sa tým ľuďom, ktorí nepochopili veľkosť jeho génia. Jednoducho sa nestotožňujem s takýmto myslením a konaním Dušana Šimku nášho staronového pána primátora a ako som sa už raz vyjadril na tejto stránke vo svojom predchádzajúcom príspevku a mnohokrát i pred ním, že sa oprávnene domnievam, že v tomto období si jeho práca, práca súčasného pána primátora pýta korekciu a kreatívnejšie prístupy, konštruktívnejšie riešenia, viac ľudskosti a menej povýšenosti a nie zlobou a nenávisť. Je viac ako isté, že si to vyžaduje iný systém, aby sme neboli politikom Dušana Šimku tak polarizovaní, lebo nám to a rozvoju nášho mestečka, znova si dovolím zopakovať, ako ste na tejto stránke mnohokrát čítali neprospieva ... Dúfam, že to chápu i naši zástupcovia v mestskom parlamente a budú nás v duchu prosperity nášho mesta,spokojnosti ich detí, rodín, zastupovať. Veď napokon ide o ich deti, rodiny a o nás starších obyvateľov .PB
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   1
21:05:49 19.06.2019 [6848] Nevhodný príspevok?
Dobrý podvečer vážení spoluobčania,
dnes som prišiel z pracovných dôvodov na zasadanie MsZ až po hodine od jeho začiatku. Bol som tam vyše polhodku, no verte stačilo. Stále sa totiž prerokovával list prokurátora, v ktorom navrhoval zrušiť uznesenie o odvolaní hlavného kontrolóra mesta, ktoré bolo v rozpore s ustanovením §18a odst. 9 zákona č. 369/1990 zb. List prokurátora bol veľmi jasný a presný, preto som si naivne myslel, že tento bod sa veľmi rýchlo vyrieši. To by sme však nesmeli byť v Novákoch. Pán primátor si pripravil vyše hodinovú prezentáciu o predchádzajúcom vedení mesta aj s pomocou video techniky. Nakoniec, tí ktorí si pozrú záznam zo zastupiteľstva urobia si svoj názor. Dozvedel som sa všetko možné, vlastne všetko to, čo som už nespočetne krát počul a vypadá to tak, že ešte počuť aj budem. No takmer úplne sa obišiel protest prokurátora teda, či schválilo zastupiteľstvo uznesenie v rozpore so zákonom, alebo v jeho súlade. Nakoniec aj sám pán prokurátor, keď sa takmer po dvoch hodinách dostal k slovu jasne vysvetlil, že oni neskúmali dôvod odvolania, ale to, či je uznesenie v súlade s právnymi predpismi. Vážim si poslancov, ktorí napriek snahe primátora nepodporiť návrh prokurátora a ponechať v platnosti zlé uznesenie, zahlasovali za jeho zrušenie. Ďakujem siedmim statočným, ktorí jasne pochopili, že tu nejde o zbavenie bývalého kontrolóra jeho chýb, či prešľapov, ale o to, aby sa zrušilo zlé resp. zmätočné uznesenie. Bol som prekvapený z reakcie p. primátora, ktorý miesto toho aby priznal chybu, obvinil siedmich poslancov z nejakého tajného dohovoru. Bol som prekvapený aj z dvoch poslancov, ktorí sedia možno tretie volebné obdobie v poslaneckých laviciach, že práve oni nepodporili návrh prokurátora. Je pre mesto len a len dobré, že máme aj poslancov, ktorí sa snažia uvažovať racionálne a hlavne vecne. Myslím si, že konečne začínajú chápať, že vracať sa stále dozadu na zastupiteľstvách, neustále preberať jedno a to isté, to neposunie naše mesto dopredu. Mal som stretnutie s nejakými starostami, ktorí boli už niekoľkokrát na kraji, na vláde, rôznych úradoch, kde sa snažia dostať financie na rozvoj ich obcí. U nás žiaľ, ako by sa život zastavil. Pán primátor má určite pravdu v tom, že zlé rozhodnutia, alebo ako on hovorí okrádanie mesta, treba trestať. Len to sa nedá na zastupiteľstve!!! Zastupiteľstvo nemôže vyniesť žiadny rozsudok. Našťastie. Na to sú iné orgány. Zastupiteľstvo je tu na to, riešilo život v meste a problémy občanov. Tomu treba všetok čas na zastupiteľstvách. Alebo, že by som sa mýlil??? Ak áno, tak sorry važení spoluobčania.

S úctou
Ľubo Dzurák
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   1
19:26:20 15.06.2019 [6847] Nevhodný príspevok?
Keďže máme novú pani prezidentku, ktorej chcem vo svojom úvode poblahoželať, a popriať jej veľa úspechov v najvyššej funkcii a želám si, aby naozaj naplnila svoje slová, cit: „Neprišla som vládnuť, ale slúžiť občanom“. Veľká výzva. Priatelia, keď Dr. Daniel Daniš ohlásil svoju vôľu kandidovať v novembri 2018 v komunálnych voľbách, dalo sa v istom slova zmysle z jeho aktivity v predvolebnej kampani a prístupu k voľbám očakávať, že ho čaká sklamanie a precitnutie. K tomuto názoru ma doviedli úvahy niektorých voličov, ktorí mi vraveli, ako sa povie, nevedeli k nemu doklopať, aby ho upozornili na reči o prípadných pochybeniach, ktoré sa šírili medzi potenciálnymi voličmi, a ktorým mohol zabrániť, či mohol a mal ich v predstihu odstrániť. To je pravda. Teda pri jeho možnostiach aj tisíckrát vysvetliť a odstrániť tak pochybnosti. A tak, ako som predpokladal, stalo sa. Žiaľ pre neho aj pri takom nelogickom obrate niektorých voličov voči nemu vo voľbách, hoci títo za Šimku boli verejne Šimkom pranierovaní, niektorí takmer celí obliati obsahom z vedra hanby a poníženia, ktoré mal vtedy tento predstaviteľ mesta vždy na nesúhlasiaceho obyvateľa pripravené, aby ponížil, pokoril a dehonestoval človeka, majúceho iný ,ako mal on názor. A tak sa repríza nekonala, keďže Dr. Daniel Daniš takmer bez záujmu o boj ,akoby oznámil, ohlásil nezáujem o reprízu v mestskom dome a ako hovorím , takmer bez boja vydal svoje veliteľské stanovište silám zápasu, s ktorými spolu so svojimi voličmi získal svoj prvý mandát a pripustil tak, že ním vydané veliteľské stanovište obsadila opakovane arogancia moci, neskutočná bohorovnosť spočívajúca v pokračovaní nekompetentnosti a neodbornosti. Však napokon to už badať, že Dušan Šimka, staronový pán primátor sa vôbec neodkláňa z hodnotových koľají, ktoré si vyšliapal v rámci svojho postavenia primátora mesta v predchádzajúcich obdobiach. Teda, ako sme konštatovali, nie moc učenlivo pristúpil k nadobudnutej funkcii, hoci mnohí ľudia sa za posledné štyri roky vyučili viac ako on za dvadsaťštyri rokov. Ak niekto nepochopil , čo som uviedol, pripomínam, že nové situácie, ktoré život priniesol, len potvrdzujú moje slová, keďže ako vidieť staronového nášho pána primátora za jeho výsledky aj ľudia z jeho rangu (regionálni a celoslovenskí starostovia a primátori) vnímajú tak, ako to sledujeme. Odmietajú ho poveriť funkciami, v ktorých by im vládol , pretože cítia, že cesta arogancie už nie je až tak vhodná pre počiny primátora a že práca primátora si pýta korekciu a kreatívnejšie prístupy, konštruktívnejšie riešenia, viac ľudskosti a menej povýšenosti. Po odpozeraní jeho vystúpenia vo VVN 4/2019 mi pripadlo jeho vystúpenie tak, ako by sa správny chlap nemal správať. Vysvetľujem to tým, že ak tak veľmi veľa nedostatkov bolo v minulom volebnom období, aký dôvod ho viedol kandidovať, aby vstupoval do vraj bahna jeho predchodcu, ak by to nemalo ( pre neho Dušana Šimku samého, osobné a to mi verte, že má, veľké zvýhodnenie oproti dovtedajšiemu zamestnaniu na poste supervízora ,o.i. s dochádzkou za prácou až do Bratislavy). A tak ak je pravdou, že jeho plat je:
NOVÁKY - Ing. Dušan Šimka
ZÁkladný plat zo zákona: 2.441 €- Navýšenie platu poslancami: 30 %
Podiel úväzku: 100.00 %
Počet obyvateľov: 4 262
A VÝSLEDOK JE 3.174 € MESAČNE V HRUBOM, SI MYSLÍM, ŽE BY SA MAL VIAC VENOVAŤ PRÁCI A UKAZOVAŤ VÝSLEDKY SVOJEJ PRÁCE.
No, zatiaľ z jeho tvrdení je opak pravdou- nie o svojej práci , ale devalvovať prácu predchodcu. Veľmi sa snaží, až verejnou, ako som sledoval dehonestáciou. Aby som pokračoval, teda uznajte, aký dôvod ho viedol, aby kandidoval na tak významnú funkciu, teda primátora nášho mesta a neponechal dovtedajších funkcionárov mesta v tých jeho tvrdeniach, v tom bahne, ako sa vraví škvariť? Dalo by sa? Však, áno. Ale to by sme výrazne museli voliť inakšie. Len slepý nevidel, že čo nastane, ak voľby vyhrá Dušan Šimka súčasný staronový pán primátor. Som skeptický a nie vždy všetkému sa dá porozumieť. Ako však rozumieť (???), keď pre niektorých voličov, ako keby nebolo kauzy " odpadové vody vypúšťané z jeho rodinného domu do rieky Nitra, totálnej devastácie Futbalového ihriska na ul. S.Chalupku, neslávne ukončenej činnosti Kultúrneho centra Mesta Nováky, nefunkčného Mestského kina, devastovanej Mestskej plavárne, vyhrotené občianske a medziľudské vzťahy , atď, atď., pretože školstvo je osobitný úkaz. Akoby nebolo rôznych káuz, ktoré zaviedol voči spoluobčanom, akoby neboli preukázané zbytočné trestné oznámenia otravujúce život mladým ľuďom, poslancom, len aby ich zastrašil, len pre to, že sa stretli so svojimi voličmi. To bolo dovtedy naozaj v tomto pokojnom mestečku nevídané. Ozaj nechápem, ako to môže nevadiť jeho voličom. A tak len počkajme do parlamentných volieb, kam sa naši ľudia naklonia v snahe získať, vypýtať si akúsi trafiku. A na záver si dovolím konštatovať. Žijeme v rýchlej dobe paralelných svetov. Žiaľ, človek človeku sa stal vlkom. Priatelia však to poznáte, kto chce s vlkmi žiť ,musí s vlkmi vyť. No, priatelia, možno áno, ale to neznamená, že vás ten vlk nemôže uhryznúť. PB
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   1
Meno:
Heslo:
Bojnice majú novú atrakciu. Návštevníkov odvezie turistický vláčik
Turistický vláčik odvezie ľudí na dvoch trasách.
zobraziť podrobnosti »
09.05.2019
Nebezpečné znečistenie. Bývalý zamestnanec odhalil nekalé praktiky
NOVÁKY / Rybári už niekoľko rokov upozorňujú na znečistenú vodu v rieke Nitra. Tá je najmä v úseku pod Novákmi plná chemických látok. Do redakcie TV JOJ sa ozval bývalý hasič, ktorý pracoval v tamojšej chemičke. Informoval o tom, ako tam zneškodňovali ortuť.
zobraziť podrobnosti »
20.03.2019
VIDEO: Prievidza má letisko. Ani Federer už nemusí dosadať na trávu
Lúka s ďatelinou bola dlhých sedemdesiat rokov letiskom v Prievidzi. To sa teraz zmenilo. Trávu nahradil asfalt. Pomôcť to môže celému regiónu.
zobraziť podrobnosti »
19.03.2019
Budú sa preverovať výsledky volieb: Neúspešní kandidáti žiadajú o prepočítanie hlasov
NOVÁKY - Jeden z neúspešných kandidátov na primátora Novák v novembrových voľbách do orgánov samosprávy obcí požiadal Ústavný súd (ÚS) SR o prepočítanie hlasov. Podanie odôvodnil tesným rozdielom hlasov voličov medzi ním a zvoleným kandidátom.
zobraziť podrobnosti »
28.11.2018
Hlasuj za ZŠ Nováky a vyhraj
V hre sú 3x plne vybavené počítačové učebne s interaktívnou tabuľou v hodnote 21 000 € pre tvoju školu a viac ako 120 vecných cien pre teba, hlasovanie prebieha do 31.12.2018
zobraziť podrobnosti »
22.11.2018
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.