Online 2 ľudia. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Kultúra / Školstvo Mestský dom kultúry, Centrum voľného času, školy... 26 príspevkov OTVOR TÉMU >
Nováky pozitívne Uveďte udalosť alebo čin, ktorý Vás v Novákoch zaujal a ktorý považujete za príkladný. 62 príspevkov OTVOR TÉMU >
Pohostinstvo Jedáleň, reštaurácia, krčma, bar... 1 príspevok OTVOR TÉMU >
Politika Primátor, mestský úrad, podnikanie v meste... 126 príspevkov OTVOR TÉMU >
Pouličné športy Freestyle, mtb, bmx, skateboard, freerun, le-parkour a podobne... 0 príspevkov OTVOR TÉMU >
Primátor / Poslanci Do tejto témy vkladajte sformulované otázky pre pána primátora a pre pánov poslancov. 893 príspevkov OTVOR TÉMU >
Rôzne / Iné Váš príspevok sa nehodí do žiadnej otvorenej témy? Šup s ním sem... 143 príspevkov OTVOR TÉMU >
Šport Tenis, futbal, plávanie, vodne pólo, kanoistika, karate, lyžovanie... 49 príspevkov OTVOR TÉMU >
Ak máte návrh na vytvorenie novej témy, prosím kontaktujte nás.

Ďakujeme za pochopenie.


Najnovšie príspevky
Posledných 30 príspevkov v diskusnom fóre
00:46:06 10.08.2020 [7343]
Príspevok bude dostupný až po jeho kontrole! Ďakujeme za pochopenie.
15:14:08 08.08.2020 [7341] Nevhodný príspevok?

Dobrý deň, vážení spoluobčania.

Chcem touto cestou naozaj úprimne poďakovať priateľovi Peťovi Bošiakovi za ostatný príspevok na tejto stránke. Musím priznať, že som nevedel o takýchto aktivitách nášho p. primátora. Denník N nečítam. Aj keď som vedel o výzve p. premiéra, aby sa občania, ak majú dôvod, vyjadrili k vymenovaniu nových prednostov okresných úradov. Nenapadlo ma však, aj keď som to asi mal tušiť, že práve náš primátor bude v tejto veci taký aktívny. Viem, že predovšetkým dvojičky nemajú o tejto stránke dvakrát dobrú mienku. Ja osobne jej však ďakujem za dve veci. Po prvé, že sa tu dozviem informácie, ktoré nemám šancu nikde zistiť. Po druhé, že nastavuje zrkadlo tým, ktorým sme zverili správu mesta na štyri roky. Je síce pravdou, že v našom rozhlase sme pravidelne informovaní, kedy a ako často budú odvysielané jednotlivé ( niektoré takmer nekonečné časti ) seriálu s názvom „Zasadnutie MsZ,“ kde hlavnú rolu hrá náš primátor. Je naozaj skvelé, že si tento seriál môžeme pozrieť aj niekoľkokrát za sebou. To je všetko pekné, no žiaľ je to len jedna strana mince. Tou druhou i šťastím pre mesto je práve táto stránka. Tu sa totiž dozvedáme, že nie je všetko také skvelé, ako nám ponúka mestská televízia. Že aj tí, ktorí sa tu snažia ukázať v tom najlepšom svetle, za všetko zlé a podlé vinia iných, že v skutočnosti je to všetko trošku inak. Takže ak p. primátor poukazuje na chyby, či prešľapy iných na čo má samozrejme plné právo, mal by rešpektovať, že rovnaké právo máme aj my občania poukazovať na jeho chyby a prešľapy. To je demokracia. Nielen obviňovať iných, ale aj zamyslieť sa nad sebou. To predsa nemôže fungovať tak, že ja sa mám ospravedlniť občanom mesta za zvolenie p. Daniša za primátora v predchádzajúcom období, ako by som spáchal nejaký veľký priestupok. Na strane druhej p. primátor nepovažuje za potrebné ospravedlniť sa občanom napr. za roky vypúšťania splaškov do rieky Nitry, za čiernu stavbu na námestí, za obvinenie školy o tajnom namontovaní kamery v telocvični, čo nakoniec podpísal on sám, za....škoda písať aj tak som si už zrejme dosť zavaril. Pritom len píšem svoj názor, pod ktorý sa vždy podpíšem aj s vedomím, že sa každému páčiť nebude. Rôznosť názorov by však z nás nemala robiť nepriateľov na celý život.
Uvedomujem si, že v tejto dobe spravovať mesto nie je jednoduché a vypadá to, že to bude v blízkej budúcnosti ešte ťažšie. Tento región a tým aj naše mesto čaká zložité obdobie. Transformácia nášho regiónu neprinesie len zatiaľ sľubované finančné prostriedky, ale zrejme aj množstvo problémov, ktoré boli načrtnuté pri stretnutí s podpredsedníčkou vlády SR p. Remišovou, ktorého som sa osobne za Združenie zamestnávateľov hornej Nitry zúčastnil. Bude treba spojiť a vynaložiť všetky sily, schopnosti na prípravu takých projektov, ktoré budú úspešné a prinesú nachystané finančné prostriedky. Tu by mali všetci naši primátori, starostovia, rozhodujúci zamestnávatelia spoločne zabrať zamerať sa na našu blízku budúcnosť. Ak premrháme a nezvládneme túto príležitosť doplatíme na to všetci.
S úctou
Ľubo Dzurák
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 2   1
22:39:43 07.08.2020 [7339] Nevhodný príspevok?
Priatelia a opäť neuspel, keďže šliapol hm ...vedľa. V periodiku Denník N z 31.júla 2020 na podnet , no uhádnite koho, samozrejme, že je ľahké uhádnuť, veď na podnet nášho primátora sa v článku pod názvom „Moderuješ míting Smeru, cenzuruješ vyjadrenia občanov. Problém? Pre OĽaNO nie, môžeš byť aj prednostom „ ... takto sa píše o inštalácii prednostov Okresných úradov z dielne OĽaNO, v ktorom sa o.i. ďalej uvádza, „ vylustrujte nám prednostov, vyzývalo OĽaNO.
A tak ako zvykne primátor Novák? Lustroval. Systémom pokus-omyl. A na lustráciu primátora mesta Nováky reakcia OĽaNO ? Je to kompromateriál, zareagovalo na konkrétne pripomienky, ktoré dostalo od primátora Novák na jeho bývalého podriadeného.“ https://dennikn.sk/1988312/moderujes-miting-smeru-cenzurujes-vyjadrenia-obcanov-problem-pre-olano-nie-mozes-byt-aj-prednostom/
A reál? Z Ing. Petra Paulíka je už prednosta Okresného úradu v Partizánskom. Veru tak, reč je o Ing.Petrovi Paulíkovi, bývalom kultúrnom pracovníkovi Mestského úradu v Novákoch. No však, najmä je to reč, o opakovanom, resp. ďalšom šliapnutí vedľa, predstaviteľa nášho mesta, ktorý opakovane, ako vo veľa, naozaj, dá sa už povedať vo veľa neetických, nemorálnych a diskreditačných krokoch, pri pomste hnanej túžbou poškodiť mnohým ľuďom, v tomto prípade človeku, ktorý nie vždy skákal, ako si primátor mesta Nováky Ing.Dušan Šimka želal, hoci aj po období ,keď už nesedel na primátorskej stoličke, keďže k jeho ľútosti, mu vo voľbách 2014 bola prerušená pieseň a nebol za primátora v rokoch 2014-2018 zvolený, a svoju boľačku z tohto obdobia, si ofukuje doposiaľ i takýmto nekompetentným spôsobom.
Áno, áno, a je zase tiež aj o primátorovi nášho mesta slovo, keďže, ako sa tiež vo vyššiešpecifikovanom periodiku píše, Dušan Šimka podľa Matovičových inštrukcií spísal pod svojím menom a s uvedením funkcie svoje skúsenosti s potenciálnym vtedy kandidátom na post prednostu Okresného úradu v Partizánskom na web Prednostovia.sk.
Priatelia, nie je vôbec podstatné, čo konkrétne. Podstatné je, že opäť v snahe poškodiť človeku, primátor nášho mesta NAHLÁSIL A NEPRESVEDČIL.(!!!) Tak, ako vždy v minulosti, o mnohých našich spoluobčanoch, NAHLÁSIL A NEPRESVEDČIL. Tak aj tentoraz, v prípade designovania Ing. Petra Pavlíka za prednostu Okresného úradu v Partizánskom, síce NAHLÁSIL A NEPRESVEDČIL. A znova je to len o morálnom pokrytectvo človeka, ktorý, v snahe sa pomstiť je hnaný túžbou poškodiť mnohým ľuďom a žiaľ, vo verejnom priestore sa vyjadruje tak, ako čítame v periodikách.
Má primátor mesta Nováky krátku pamäť? Zabudol totiž, že on v postavení primátora mesta Nováky, ( bol zvolený do funkcie o.i. i za HZDS ) odmietol, dnes už je úplne jedno z akého dôvodu (podľa pokynov HZDS?!), uvítať na vopred prezidentským úradom ohlásenej návšteve Ing. Michala Kováča, prezidenta Samostatnej Slovenskej republiky na Mestskom úrade, na území mesta Nováky. Chceš ,nechceš, celý uvítací protokol a starostlivosť o Ing. Michala Kováča, dnes už bývalého prezidenta Samostatnej Slovenskej republiky, bez problémov zmenežoval a zvládol, vtedajší prednosta Mestského úradu Ing.Vladimír Richter.
Nuž, tak porovnajme konanie primátora mesta Nováky, s moderovaním Ing. Petra Paulíka, dovtedy tiež známeho ako moderátora aj v Televíznych reláciách pre celé Slovensko, ktorý moderoval míting SMER-u SD pre kandidáta SMER-u SD, a ktoré moderovanie primátor nášho mesta vytýka, dnes už prednostovi Okresného úradu v Partizánskom. Čo k tomu viac dodať? Len vari málinko štatistiky .V posledných parlamentných voľbách (r.2020) v meste Nováky z celkového počtu voličov- občanov mesta Nováky!!! najviac hlasov bolo odovzdaných práve SMER-u SD ( 26,95%) a OĽaNO (22,03%). Uvedomil si túto skutočnosť primátor, alebo to bude občanom mesta Nováky – voličom SMER-u SD vytýkať,či pripomínať? Absolútna nekompetentnosť primátora Mesta Nováky. PB
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 2   0
13:09:45 06.08.2020 [7337] Nevhodný príspevok?
Morálne pokrytectvo je situácia, v ktorej ľudia nedodržiavajú morálne pravidlá a princípy. Radnica, či Mestský úrad mesta si nevšíma v mnohých prípadoch odbornú argumentáciu obyvateľov nášho mesta. A tak sa nedajme primátorom mesta očariť aj rekonštrukciou úradnej budovy, v ktorej má on sám pracovné sídlo. O tom píše môj predchodca Vladimír vo svojom príspevku.
Priatelia, hoci kaštieľ rodiny Majthényi má počas svojej existencie niekoľko príbehov , vari najdôležitejšie z nich sú len dva, jeden majthényiovský a ten druhý, azda povojnový . Ten prvý ,má určite dlhší príbeh v užívaní kaštieľa rodinou Majthényi, pretože bol pre rodinu určite rozmanitejší, osobnejší. Jeho vlastníci v ňom žijúci ho opustili v povojnovej politickospoločenskej situácii, ktorej dôsledky neobišli ani pôvodných vlastníkov kaštieľa a ani našu obec Nováky.
A druhý, je už aj príbeh dotýkajúci sa súčasných obyvateľov mesta Nováky , keďže budova kaštieľa postupne rokmi poskytla svoje priestory pre mnohé činnosti ,počnúc od priestorov pre školskú výuku, neskôr pre úrad štátnej správy obce Nováky.
Niet sa preto čomu čudovať a je naozaj pochopiteľné, že budova Kaštieľa a jej interiér ,ale aj jej okolie prešli v tomto období až po dnešok rôznymi zmenami podľa daných možností, teda v ktorej dobe sa realizovali. Historicky by sa dalo konštatovať, že snaha o jeho obnovu (kaštieľa) bola na mieste, ak slúžil kaštieľ ako som uviedol a tým pádom sa dá rozumieť aj dôvodu, vyňať budovu zo zoznamu chránených kultúrnych pamiatok. Veď, to ju napokon možno zachránilo.
To však pravda neznamená, že budovu Mestského úradu, ktorú nadobudlo mesto Nováky do vlastníctva vysporiadaním zákonne uplatneného reštitučného nároku s oprávnenými osobami, je jej rekonštrukciu nutné vykonať nasilu, bez technických , stavebných a historických poznatkov (teda asi len ukázať, „aby ľudia videli“, ako sa dokážu minúť nezmysluplne peniaze) . Zdá sa, že súčasné necitlivé nakladanie s fasádou budovy Kaštieľa, s poukazom na zlikvidovanie dekoratívnych zložiek, prvkov na fasáde, ktoré charakterizovali určitý stavebný, či možno aj umelecký sloh . K tomu, aby sa na fasáde objavili po poslednej rekonštrukcii, bolo nutné vynaložiť isté peniaze, ktoré však jednoducho odrúbaním sekerou z fasády sa stratili do nenávratna. Mal vôbec niekto z úradu naštudovaný projekt do detailov? Asi nie.
Vykonávané stavebné práce zbytočne nehospodárne navyšujúcich potrebu finančných prostriedkov na zateplenie budovy ( obvodové múry o hrúbke 90 cm) znižujú priestor v rozpočte na ostatné práce , ktoré sa tak nerealizujú, ale sú zapotreby, keďže vek a stav budovy si to žiada. Uvidíme, ako sa primátor v tak vehementnej starostlivosti (?) o budovu Mestského úradu vysporiada napr. s vysokou vzlínavosťou spodnej vody, ktorá mnoho rokov devastovala objekt. Ako sa teda upravia pomery vlhnutia obvodových múrov, zateplených Nobasilom, etc.,etc. ? Alebo to zostane možno len v dobre renovovanom interiéri jeho kanclíka.
Sám som niekoľkokrát , okrem iného i na tejto stránke sa vyjadril k spolucíteniu s našim mestom, históriou, k zachovaniu artefaktov , vytvorených našimi ľuďmi, kultúrou, postojom k fašizmu protifašistickým odbojom, tradíciami. Pravdou je, že to mnohokrát nezaujalo ani súčasného primátora mesta, ani súčasnú viceprimátorku, čoby šéfku zlikvidovaného (!) KCMN. Bolo by to na škodu,ak to nezaujme najmä generáciu, povedzme dnes už stredného veku , ktorá, ak sa toho neujme, tak sa hodnoty a tvorba našich predkov stratí nadobro. Zdá sa, že súčasná rekonštrukcia Mestského úradu , nevráti genius loci tak významne, ako sa genius loci vrátil Kaštieľu pôvodne patriacom rodine Majthényi , v ktorom v súčasnosti sídli Spoločný obecný úrad , pretože sa pri jeho obnove zachovalo takmer všetko, čo sa zachovať dalo. Druhou stránku je či sa budova , v ktorej sídli SOÚ nemohla z hľadiska historického využiť napr. na celomestské účely, Mestské múzeum a pod. Ale i o tom už niektorí sme na tejto webovej stránke i súčasného primátora upozornili, nevynímajúc renováciu Kultúrnej pamiatky „Pmätníka SNP“ na vzdialenosť len pár metrov od radnice. PB

[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 2   0
10:08:43 05.08.2020 [7336] Nevhodný príspevok?
Majthényiovci sa môžu v hrobe obracať.
Budova Mestského úradu v Novákoch bola pôvodne kaštieľom rodu Majthényiovcov-pánov hradu Sivý kameň. Nechcem sa tu zapodievať históriou, kto by mal záujem, odporúčam článok https://myhornanitra.sme.sk/c/22208791/panmi-siveho-kamena-boli-majthenyiovci.htm .
Nie som rodený Nováčan, no viaže ma k tejto budove zvláštne puto. V čase, keď som nastúpil do práce do MsÚ na pozíciu prednostu, sa budova nachádzala v štádiu nedokončenej prístavby obradnej siene. Následne bolo potrebné vykonať ešte viacero nadväzujúcich prác modernizačného či údržbového charakteru na pôvodnej budove, vrátane brizolitovej fasády- ktorá bola po necitlivej prestavbe v päťdesiatych rokoch už značne ošumelá. Aj keď nie som architekt, môj technický cit ma nútil premýšľať o tom, ako prinavrátiť budove aspoň kúsok jej pôvodnej krásy. Trochu neskromne tvrdím, že sa to podľa mojich inštrukcii šikovným stavbárom aj podarilo. Dokonca sa o novej fasáde pochvalne vtedy vyjadril aj istý architekt z Bratislavy, v tom čase v našom okrese veľmi dobre známy.
Žiaľ to, čo sa s budovou deje v súčasnej dobe, nemožno nazvať inak, ako obyčajné barbarstvo. Doteraz som sa nikde nedočítal a ani som nepočul, že by sa niekde nobasilom zatepľovala budova kaštiela s kamennými múrmi o hrúbke asi 90 cm. Pracoval som medzi tými múrmi 16 rokov a nemyslím si, že ich zateplenie, má nejaký racionálny zmysel. Jediné čo sa tým dosiahne je podľa mňa ďalšia devastácia historickej pamiatky a minutie dotačných peňazí. Uvedomujem si síce, že budova nie je evidovaná ako chránená kultúrna pamiatka, no natíska sa mi tu otázka - nemala by byť chánená? Veď bola kedysi vlastníctvom toho istého panstva ako chránené nepatrné zbytky hradu Sivý kameň v neďalekom Podhradí.
Zaujímavé tiež je, že aj v roku 1992, keď bola budova „vypeknená“ bol a aj teraz je ten istý primátor mesta. Myslím, že aj to o niečom hovorí.
V. Richter
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 2   0
19:47:59 27.07.2020 [7335] Nevhodný príspevok?
O kľúčovom význame nenápadných vecí


Existujú veci tak prosté a prirodzené, že si ich vôbec neuvedomujeme. A predsa majú ten najzásadnejší vplyv na celý náš život. To však, že si ich neuvedomujeme a nechápeme ich dôležitosť, z nás robí ľudí nevedomých. Ľudí, nevedomých si tých najzásadnejších skutočností, ktoré nimi samými hýbu.

Viac sa dozviete na:

http://vaznost-doby.bloger.cz/Skryte-suvislosti/O-kucovom-vyzname-nenapadnych-veci
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   0
19:15:19 06.07.2020 [7331] Nevhodný príspevok?
Cesta k prebudeniu zo sna materializmu


Tento text má byť pomôckou pre všetkých, ktorí žijú v ilúzii materializmu, a v tomto nereálnom sne premrhávajú svoje životy. A premrhávajú ich tak, že sa ženú za hodnotami materialistického charakteru, ktoré sú hodnotami len tu na zemi. Avšak z hľadiska celkového kontextu nášho bytia, ktoré je duchovné, je to omyl! To všetko je len dočasné a pomíňajúce, ako poľná tráva. V žiare Svetla Pravdy bytia ľahne rýchlo popolom celý falošný hodnotový systém, a človeku nezostane v rukách absolútne nič.

Viac sa dozviete na:

http://kusvetlu.blog.cz/2007/cesta-k-prebudeniu-zo-sna-materializmu
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   0
17:57:46 03.07.2020 [7329] Nevhodný príspevok?
Zaujímalo by ma, z akého dôvodu je zatvorený mestský úrad od 2.7.2020. Na webovej stránke mesta je uvedené z technických príčin. Ale neviem, čo je tou technickou príčinou, to už mestský úrad neuvádza. Občanom táto informácia patrične zdvihla tlak. Predpokladajú, že príčinou je obava pána primátora z nákazy coronavírusom, ktorý sa vyskytol u prevádzkovateľa zmrzliny. Mesto má slúžiť obyvateľom, nech primátor vybaví zamestnancov rúškami a štítmi a nech pracuje pre ľudí. A pokiaľ sa obáva pán Šimka, nech pracuje z domu, možno to mestu aj prospeje. Plné nasadenie prezentuje primátor na siahodlhých zastupiteľstvách, kedy sa zaoberá len sám sebu, svojim egom a uráža a znevažuje všetkých okolo / okrem svojich agilných/.....ale keď má odovzdávať niečo občanom, zamkne zo strachu celý úrad. Trápne.
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   0
14:55:23 29.06.2020 [7328] Nevhodný príspevok?
Tak uvažujem...
Dobrý deň vážení spoluobčania.
Úspech v živote sa dá dosiahnuť hlavne dvomi spôsobmi. Talentom, alebo dlhoročnou poctivou prácou v zamestnaní, či v rôznych organizáciách. Pre naše malé mestečko je toto obdobie, čo sa týka úspechov, tak trošku výnimočné. Pred pár týždňami, vďaka svojmu nespornému talentu dosiahla veľký úspech vo svojom živote žiačka nováckej ZUŠ Barbora Piešová, ktorá vyhrala SuperStar. Som rád, že táto informácia odznela aj na tejto stránke. Rovnako s potešením som si tu prečítal aj správu, že tento spevácky talent prijal aj primátor mesta a ocenil Barboru cenou Primátora mesta Nováky. Ocenil som aj to, že tejto slávnostnej a pre mesto aj výnimočnej udalosti sa zúčastnili aj ľudia, ktorí stáli v pozadí tohto úspechu, p. riaditeľka, učitelia a žiaci ZUŠ. Je to nesporne dobre vyslaný signál o našom meste. Tak toto je ten prvý spôsob, ako sa dá úspech vďaka talentu, dosiahnuť ešte v mladom veku.
Ten druhý spôsob je trošku namáhavejší, zložitejší, sprevádzaný dlhoročnou aktivitou a prácou. Aj preto som si dnes na tejto stránke s potešením prečítal, že pár týždňov od úspechu Barbory dostal občan nášho mesta významné celoslovenské ocenenie – Strieborný odznak Slovenského olympijského a športového výboru. Toto ocenenie na rozdiel od Barbory bolo získané zodpovednou, mnohoročnou prácou v Olympijskom a športovom výbore. A tak uvažujem, či aj tento nesporný úspech p. Milana Oršulu bude nejako ocenený aj primátorom mesta. Určite by nás mnohých zaujímalo, čo všetko je skryté za týmto ocenením a úspechom nášho občana. Takáto informácia by mala prebehnúť nielen na tejto stránke, ale možno aj v mestskej TV. Naše mesto má naozaj ľudí, ktorými sa môžeme pochváliť. Osobne ako bývalý futbalista som hrdý na Aďa Guľu, ktorý trénuje jeden z najlepších klubov v Čechách- Viktóriu Plzeň a predtým aj Slovenskú reprezentáciu do 21 rokov. Nováky majú aj ďalšieho známeho trénera Štefana Zaťka, ktorý síce teraz trénuje druholigový Mikuláš, no trénoval aj Slovan Bratislava. Ako tréner Púchova v roku 2005 viedol v európskej súťaži toto mužstvo na slávnom Camp nou proti Barcelone.
Vážení spoluobčania, som hlboko presvedčený, že takýchto ľudí ako som spomenul je v Novákoch určite viac, no sú v ústraní. Je to škoda pre nás, pre mesto, našu históriu i súčasnosť. Aj preto ma mrzí, že dnes v našom meste vystupujú viac do popredia negatívne veci. Ja to síce nepozerám, no keď počúvam občanov ako prebiehajú zastupiteľstvá, ako sa tam oslovujú niektorí poslanci i občania mesta, je mi z toho nielen smutno, ale i zle. Nakoniec stačí si prečítať predchádzajúci príspevok Peťa Bošiaka a hneď viem o čom to všetko je. Určite všetci máme svoje problémy, má ich aj mesto, poslanci i primátor. Problémy, ani rôznosť názorov sa však nedajú riešiť aroganciou, silou, ani nadradenosťou a už vôbec nie dehonestáciou a nadávkami. Nie som naivný, tak viem, že svojim príspevkom nič nezmením, dokonca to možno bude niekto brať, ako osobný atak. S tým však naozaj nič nenarobím. No poteší ma, ak sa niekto nad tým čo som napísal, aspoň zamyslí.

S úctou Ľubo Dzurák
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 1   0
Pbošiak na tému Šport
09:51:55 29.06.2020 [7327] Nevhodný príspevok?
Milan. Úprimne blahoželám. Prajem Ti pokojné dni v kruhu Tvojej rodiny a samozrejme i s nami pri obvyklom čaji. S úctou Peter.
Hodnotenie: 0   0
19:44:22 28.06.2020 [7325] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň priatelia. Všetci to vedia, len pán primátor to netuší. Silou mocou nám preukazuje, aby sme si zvykli na to, že i v Novákoch plati, kto z poslancov, obyvateľov a slušných ľudí zasvieti svetlo, tak je zlý, je PODVODNÍK , CVOK, PSYCHICKY LABILNÝ ČLOVEK, a napokon vraj PRE SPOLOČNOSŤ NEBEZPEČNÝ ČLOVEK. Takže, takto boli i v minulosti, takto sú i v súčasnosti, nepravdivými skutkovými tvrdeniami, resp. nepodloženými hodnotiacimi jeho úsudkami hodnotení občania nášho mesta . Tak to asi pán primátor vidí, a aby som bol presnejší spolu s ním, aj jeho bývalí a súčasní nadbiehači a obľúbenci.
Prečo? Nuž preto, že pán primátor v každej svojej ONE MAN SHOW chce tmu, ktorá jeho nadbiehačom a obľúbencom a aj jemu samotnému vyhovuje. Kto však z voličov v Novákoch očakával svojou voľbou v komunálnych voľbách v osobe súčasného primátora nášho mesta zmenu, či ako sa dnes často opakuje, „novú tvár“ a uveril mu, musí byť určite sklamaný.
Veď napokon po odpozeraní naživo - rokovania zastupiteľstva, mnohí vnímame, že je to z jeho strany, celé zle. Aby som bol presný, je to celé zle s poukazom na ním produkovaný papalášizmus ,na jeho politickú nekultúru v riadení zasadnutia MsZ, ale i radnice a chod mesta, na ním porušované ZÁKLADNÉ ETICKÉ,MORÁLNE, SPOLUOBČIANSKE PRAVIDLÁ a v neposlednej miere ,v tom ktorom prípade, či momente bez SEBAREFLEXIE A POKORY a navyše zasahujúce do osobnostných práv občanom.
Je to naozaj HANBA na celý svet (!!!), ak to tomuto svetu, sám primátor mesta ukazuje, prostredníctvom priameho prenosu, ako v Novákoch, pod jeho riadením rokuje Mestské zastupiteľstvo, ako pod jeho riadením v súčasnosti radnica a mesto funguje a zmysluplnosť odôvodňuje slovami ,cit. „ aby ľudia videli“. Nuž, možnože to naozaj je dobré k tomu, aby ľudia videli, pretože je to naozaj čoraz viac, zo strany pána primátora NEKOMPETENTNÉ a je to naozaj čoraz viac o jeho neschopnosti spojiť záujmy – dnes už akoby nespojiteľných ľudí v našom meste.
Zdá sa, že pán primátor je naozaj nepoučiteľný. Nespomína pri konfrontácii s poslancami (veď aj na čo?), neuvedomuje si, že by mal byť naozaj pokornejší, a sebakriticky priznať svoje neúspechy v sporových kauzách, morálne svoje prešľapy. Veď už má vari dostatok dokumentov, aby sa spamätal, dokumentov preukazujúcich jeho pochybenia, ktoré len dotvárajú jeho neúspešnosť. Sú to uzavreté súdne spory - jeho osobné, vedené proti svojim spoluobčanom,susedom, či v rámci jeho funkcie primátora v ním zavedených kauzách, resp. súdnych sporoch, ako štatutár mesta, či dnes už právoplatných a vykonateľných súdnych rozhodnutí, počnúc rozhodnutiami najnižších súdnych inštancií, okresných súdov a naposledy, len nedávno mu doručeným Uznesením Najvyššieho súdu SR.
Je to naozaj z jeho strany celé zle.
Ak primátor mesta sa hrdí, že sa ním stal z vôle voličov vo voľbách a popritom á priori, jedným dychom úplne, naozaj úplne difamujúco uráža poslancov zvolených rovnako, ako bol zvolený on, v demokratických voľbách, popierajúc im hrdosť na vôľu svojich voličov, je celé zle. To by mu občania –voliči poslancov, pri najbližších voľbách nemali odpustiť.
Je to naozaj tragédia. Jeho prejav v riadení posledného naživo odvysielaného rokovania poslancov bol nehodný primátora mesta. Nedá sa mu poprieť a nikto ani nepopiera, že mu ľudia, voliči dali mandát. Nuž, naozaj mandát dostal, ale ako vidieť, ANI NETUŠÍ, na aký účel!!! Naozaj ho nedostal k tomu , čo stvára s poslancami na rokovaniach Mestského zastupiteľstva!!!
Rovnako mu vari voliči nedali mandát k tomu, aby občanom, celým rodinám, i rodinným príslušníkom poslancov MsZ zasahoval do zákonom chránených práv na ochranu osobnosti, znižoval ich ľudskú dôstojnosť,vážnosť, profesijnú a občiansku česť a dobré meno a tiež nemá mandát od svojich voličov uvádzať nepravdivé skutkové tvrdenia, resp. tvrdenia ničím nepodložené, hodnotiacimi úsudkami.
Písať o občanoch, rozprávať takéto reči, nepatrí ani do krčmy. Veď napokon nám je známe, že ak používa silné slová, na prekrytie samotnej podstaty problému, tak je to už čitateľné, lebo vždy keď má problém, hľadá nepriateľa. Veď tí občania, ktorí roky sledujú a sledovali aj posledné rokovanie poslancov ,to napokon videli a môžu posúdiť.
Výroky z úst pána primátora neomalene , bezprízorne vypúšťané v živom vysielaní rokovania poslancov do verejného priestoru, takmer bez sebaovládania, bez sebareflexie, bez štipky náznaku použiť vo svojom prejave istú politickú kultúru, dnes už naozaj nikoho z občanov nášho mesta nezaskočili. Je však naozaj celé z jeho strany zle, ak jeho výroky produkoval bez náznaku sebaovládania, bez náznaku naplniť princípy etiky, morálky a pokory.
Veď napokon sú neprehliadnuteľné výroky primátora, keďže i naďalej vyslovuje neoprávnené hodnotiace úsudky o občanoch, ktorými tak zasahuje do ich osobnostných práv a popritom je mu úplne jedno, či sú na rokovaní poslancov MsZ občania prítomní, alebo nie. Pre nás, obyvateľov mesta Nováky to znamená, že v žiadnom prípade nemožno trpieť takúto politickú nekultúru, paplášizmus zo strany predstaviteľa mesta - primátora mesta a nemožno považovať jeho difamačné výroky za správny postoj.
Z našich poslankýň a poslancov len ten, kto chce vidieť tmu a nechcel zasvietiť, nevidl, že pán primátor vo svojich výrokoch, vystúpeniach, odôvodneniach bol nekompetentný, nekompetentne argumentoval, nepresvedčivo preukazoval oprávnenosť svojich tvrdení a napokon tak, ako to označilo konštatovania Hlavného kontrolóra mesta Nováky Ing. Peťa Baláka, ktoré vyplynuli z pasáží jeho Správy vykonaných kontrolách, len potvrdzujú to, že nie sú naše názory márne, ak tvrdíme, že primátor Mesta Nováky bol a je nekompetentný. Je to zahanbujúce riadenie mesta. Je to tma. PB
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 3   1
12:44:04 19.06.2020 [7324] Nevhodný príspevok?
Všetko zlo pochádza z duševnej prázdnoty. To všetko príde, keď si človek zvykne na svoju neomylnosť a nenahraditeľnosť. K. Čapek

Dobrý deň, vážení spoluobčania.
Začnem ospravedlním sa, že vstupujem do dialógu medzi Peťom Bošiakom a Lavidom. Pozorne si prečítam oboch s tým, že každý ma na veci svoj názor, ktorý aj slobodne prezentuje. Nemusím zdôrazňovať, že ďaleko bližšie i racionálnejšie sú pre mňa názory Peťa. Nezatracujem však ani názory Lavidu, lebo rôznosť názorov nám dáva možnosť rozmýšľať nad problémom a vybrať si z toho, čo si myslíme, že je správne. Každý kto číta tieto statusy si iste svoj názor na život v našom meste urobí sám. No a za niečo viac ako dva roky, občania svojou voľbou vyjadria, kto ich viac presvedčil. Aj keď sú Nováky z môjho pohľadu rozhádaným mestečkom, žije tu drvivá väčšina múdrych, rozhľadených a nekonfliktných ľudí. Píšem to z vlastnej skúsenosti, lebo takých ľudí ja prevažne v našom meste stretávam a rozprávam sa s nimi. No a mnohé ich myšlienky a názory na život v meste používam aj vo svojich príspevkoch, lebo sa s nimi plne stotožňujem. V dnešnej dobe je naozaj nesmierne dôležité, aby ľudia mohli vyslovovať svoje názory slobodne, bez strachu, že raz prídu za slobodu prejavu nejaké následky. Žiaľ tento základný princíp demokracie nie úplne platí v našom meste. A to je dôvod, prečo som možno netaktne vstúpil do dialógov medzi Peťom a Lavidom. Prinútil ma k tomu mail, ktorý som dnes ráno dostal od nášho pána primátora. Bol krátky, preto ho budem citovať:
„ Ľ. Dzurák sa musí ospravedlniť občanom za Daniša!!!“
No podtext k tomu : Tak ako smeráci za Kičuru!!! K tomu boli predané ešte dve fotografie tohto pána. Takže vážení priatelia čo k tomu dodať. Nikdy v živote som nemal problém sa ľuďom ospravedlniť, ak som spravil chybu, nedajbože som niekomu ublížil. Proste to patrí k životu. Musím však priznať a tým asi aj sklamem p. primátora, že nevidím dôvod sa teraz ospravedlniť. Možno v budúcom maily mi pošle p. primátor text ospravedlnenia sa, aj s mailovými adresami občanov, ktorým sa mám ospravedlniť. Lebo ja naozaj neviem, či sa mám ospravedlniť tým, ktorí v roku 2016 volili p. Daniša, či tým, ktorí ho nevolili, resp. tým, ktorí neboli vôbec voliť. Je to pre mňa naozaj Hamletovský problém. Pre mňa z tohto vyplýva zatiaľ len jedno. Toto mesto musí šlapať ako hodinky, keď má p. primátor toľko času venovať sa takýmto veciam. No čo už. Nakoniec aj tak mám šťastie, že p. primátor nevie, kde mám ukryté zlaté tehličky. To by som už asi nepredýchal.
Priznám sa, ani neviem, čo by som ešte k tomu napísal. Záver nechám na tých, ktorí to čítajú a možno sa k tomu aj vyjadria. To bude asi to najspravodlivejšie hodnotenie celej veci. Začal som však citátom, tak ním aj skončím. Tak ako Peťo, tak aj ja používam vo svojich vyjadreniach, článkoch a knihách citáty. Je v nich skrytá obrovská múdrosť a pretrvávajú stáročia. Dokonca niektoré z nich sú dnes aktuálnejšie, ako keď boli pred stáročiami vyslovené.
„ Ak sa vzdáme princípov a zásad, môžeme získať postavenie. Stratíme však česť a svedomie.“ Ron Todd

S úctou
Ľubo Dzurák
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 2   0
22:03:27 18.06.2020 [7323] Nevhodný príspevok?
Pán lavida, zatiaľ platí, ako som uviedol v predchádzajúcom príspevku:,, Neboj sa svojich nepriateľov, môžu ti vziať maximálne tvoj život. Je to však stále omnoho lepšie, než médiá. Tých sa boj, pretože ti ukradnú tvoju česť.“ Potiaľ citát Marka Twaina. A v týchto slovách je veľmi veľa pravdy. Takej pravdivej pravdy. Nie vašej pravdy, primátorovej pravdy a pravdy ľudí v jeho okolí.
Je to tak preto, že jeho pravda je pre vás a jeho okolie voda, ktorá vás drží nad vodou, hoci je kalná ,mútna. Je to voda, ktorá vás živí, ako následok jeho sebastrednosti, spríjemňuje vám a pár ľuďom v jeho okolí život v tomto meste a pomáha vám obchádzať problémy, ktoré iným občanom spôsobil primátor a musia ich so zaťatými zubami zvládať. Lavida nahrám vám na smeč.
Asi sa zdá, že vám vyhovuje takýto vzťah medzi samosprávnymi politikmi a občanmi. Teda, idem na to. Niektorí občania sa z nevysvetliteľných dôvodov domnievajú, že ich úlohou je vládnuť. Aj keď sprostredkovane, prostredníctvom svojho zástupcu. Dokonca svojich volených zástupcov pozorujú, či niečo robia. Takýto prístup občanov k nášmu politikovi, alebo k niektorým poslancom je podľa vás nekorektný. Veď komu by neliezlo na nervy, keby vás ustavične niekto pozoroval?
Aj zástupcovi občanov, pánovi primátorovi, by sa vládlo podstatne vyrovnanejšie, keby vedel, že občania mu, i koaličným poslancom dajú svätý pokoj. Je to vraj preto, že úlohou občanov nie je vládnuť, ale vyvoliť si svojich zástupcov. A tak hneď po vykonaní volebného aktu účasť občana, na správe vecí verejných, podľa vás končí. Až do najbližších volieb.
Čo z toho vyplýva? Nuž to, že sa takto občania delia i v Novákoch na dve skupiny:“ občania spokojní – pán primátor a politici pozostávajúci z časti poslancov , občania nespokojní-ostatní(okrem vás). To je vaša predstava o politikovi a občanoch v našom meste. Ak áno, nič sa nedá naozaj robiť. Veď i preto máte ďaleko, naozaj ďaleko od odbornej, spôsobilosti sa vyjadrovať k veciam verejným
1. A tak lavida, v minulosti nie tak dávnej ste mi radili ,ako mám klikať na google. A tak vám takto odpoviem k autu. Nuž ja som tiež nebol proti nákupu auta, ale po googlovaní som dospel k názoru, že prečo by mal mať primátor nášho mesta s počtom obyvateľov okolo štyritisíc, auto v nadštandartnej výbave a v cene (zámerne ju už neuvádzam), na ktorú sa všetci skladáme? A tak si nagooglite, v ktorých mestách, v podstatne s väčším počtom obyvateľov a podstatne nižšou cenou za jeho nákup sa vozia primátori, starostovia. Podľa môjho názoru je to správna pripomienka. Nehospodárny nákup!!!.A poslanci? Nuž schválili tak kúpu auta, ako i predaj pozemku podnikateľovi v centre mesta(rovno na námestí).Boli zavedení?
2. Lavida , ak stále pripomínate Volebný program, tak už konečne bod po bode s konkrétnymi úlohami(nie pseudoúlohami) zverejnite jeho Volebný program, či je v súlade s jeho sľubmi, čo sa podarilo cca za dvadsať mesiacov od volieb pripraviť a čo splniť tak, že sa to považuje za splnenú úlohu, ktorú si vo VP uložil, ktorú svojim voličom sľuboval. Zanedbateľné nie je ani to, v akej korelácii záujmov občanov , poslancov, tej ktorej časti mesta je plnená ním úloha a najmä napíšte termíny ukončenia úloh.
3. Submisivitu, nechápete ,pretože je nami niektorými a by ste sa čudovali, keby chceli hovoriť, koľko ich je, že zotrvanie pána A. H. na oddelení výstavby je výsmech nielen Etickému problému, ale aj zákonu. Pre vás ako občana ,ktorý si neuvedomuje, že Mesto Nováky ,nie je s.r.o.-čka pána primátora, že môže konať ako šéf firmy, že čo je dovolené. Pán primátor nie je majiteľ mesta, ale je verejný činiteľ, ex lége povinný, dodržiavať ako orgán moci Ústavu a zákony.!!! Ostatné vám dávam k dispozícii k vlastnému zamysleniu sa nad personálnou politikou na našej radnici.
4. Lavida, doposiaľ som v ničom nekonšpiroval a tak sa čudujem, že prečo ma obviňujete z takej hlúposti? Nuž lavida, som za a verím, že kritika napriek tomu, že bolí, je potrebná, ale vraj ju nesmie hovoriť politik.A to absolútne platí v Novákoch. Musí si nájsť slabšieho jedinca jednotlivca, ktorého na kritiku nahucká. Ďalej nemá zmysel sa touto vecou a vašim podozrievaním mojej osoby o konšpiráci zaoberať.Je to nezmysel a je to naozaj pod moju úroveň sa ďalej tomu venovať.
5. Lavida, čo vám vadí na príspevku Jany 1234, ak ste zástanca slušnej kritiky. Tak neosočujte ju. Sám ste ma upozorňovali na inštitút „argumentum ad hominem“. Nebuďte podráždený, veď naozaj ja určite a ani vy neviete, kto to píše pod nickom Jana 1234. Myslím si, že to bolo od nej úprimné a korektné. Ak vás dráždi jej vyjadrenie o mojej osobe, zverejnite svoje curricullum vitae. Je to o poznaní ľudí.
6. Čo vy splietate o Marianovi Mištinovi. Bude zastupiteľstvo a osobne si to sním vybavte. Že vás hanba nefackuje z takejto neúcty k jeho rodičom!!! Pokiaľ sa týka vašej výtky k poslancom je zarážajúce, že ste si vybrali práve p. Mariana Mištinu. Prečo si myslíte, že by Klub kanoistov nemohol poďakovať pánovi primátorovi a prečo by kriticky nemohol poslanec vystúpiť k zaujatosti pán primátora voči Klubu kanoistiky. Je to len otázka slušného vzájomného komunikovania a pochopenia,či argumentácie. A k tomu sa pán primátor nie veľmi rád približuje. A tak prečo práve vy, vyťahujete primátorské listy s poďakovaním mu za podporu, alebo platí bod 4.?
7. Lavida, veď áno utiera poslancov. Lavida, rozumiete vy vôbec tomu, ako zákon ukladá viesť primátorovi diskusiu na zasadnutiach Mestského zastupiteľstva ,zastupovanie a vystupovanie vo verejnom priestore? Ale nechajme to tak, už teraz viem, že to nechápete.
8. K Materskej škôlke sa vyslovím najskôr týmto bonmotom , ktorý vo všeobecnosti platí pre politikov. Charakter politika sa prejaví, keď končí v politike. Väčšina ľudí nie je so svojim povolaním spokojná a chcú ho zmeniť. Politik by nemenil za nič na svete. A to, že mal náš pán primátor v sebe po prerušenej piesni v období rokov 2014-2018 to, čomu sa hovorí „ťah za mocou“, nuž ,čo už?
9. Lavida, axióma je výrok, ktorý je absolútne pravdivý. Axióma je preto axiómou lebo platí. Punktum. Avšak nechápem tomu, že prečo jasáte, ak si strelil v súvislosti s rekonštrukciou MŚ, s prehratými súdnymi spormi, sám priznávate s umiestnením kamery v škole atď. atď. pán primátor gól do vlastnej brány rovnako tak, ako sme boli svedkami už po mnohokrát v minulosti. Veď áno, kritiku nemáme radi ani lživú, nieto ešte pravdivú.
Lavida, je preto pre mňa preto vaše hodnotenie, jeho politického marketingu na podklade ako tvrdíte mailov, ktoré dostávate k dispozícii od neho, nedôveryhodné. A asi aj preto tak na naše príspevky absurdne reagujete, alebo ste nám odpísali (bod 4)...No a hodnotiac podľa vášho príspevku celú situáciu som presvedčený, že vašu nenávisť ,ktorú neviete v sebe potlačiť a vychádza z vašich vnútorných pohnútok , neviete jej zamedziť, a ktorá ako prameň prýšti z vašich príspevkov, zverejňujete a spájate s človekom, ktorý verejne prezentuje svoju nenávisť voči skupine ľudí, hoci z jeho postavenia by mala vyplynúť iná úloha, a tou je úloha konať v záujme spájania ľudí. A to je váš problém. Je mi vás ľúto.A tak v závere si dovolím Vám položiť otázku. Vy nemáte obavu z pohľadu na tento fotozáber? Pekne si ho obzrite aj v reáli. Po dnešných opakovaných meteorologických výstrahách v správach v Televíznych novinách dávam z dôvodu na dnešné prognózy meteorológov do pozornosti vám a pánovi primátorovi , či vám nevadí, neprekáža tento záber, ak sa predpokladá v istých lokalitách veľké množstvo spadnutých vodných zrážok a hrozba záplav, a nikde nie je napísané, že to musí obísť naše mesto. PB
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   1
08:56:14 18.06.2020 [7322] Nevhodný príspevok?
Primátor podľa vás  „ nevie ... kde, čo a ako „?A to je čo za argument? Mňa ako občana v prvom rade musí a aj zaujíma,ako plní svoj volebný program.
Auto mu schválili poslanci,takže pre mňa no problema.Že robí na úrade opatrenia,ktoré sa dotkli aj ľudí?Mal to vo volebnom programe?Mal.Takže pre mňa no problema.
Absolútna submisivita? A to je čo prosím?Aký to má vo výsledku súvis s prácou úradu pre mňa ako občana?Ja ako občan potrebujem,aby sa na úrade ku mne správali slušne,úctivo a s rešpektom a aby som bez problémov vybavil to,čo potrebujem.Teda submisivita je pre mňa takisto no problema.
„uvedomujem si,že ma chytáte na háčik“ ….Viete kam si môžete strčiť vaše konšpiračné háčiky?
….„ A tak sa nesmieme čudovať, že po 30 rokov, ako správne podotkla Jana1234 od nežnej revolúcie, to v našom meste nefunguje. „
Babička od Boženy Němcovej by řekla:“I jdi někam ty jeden brepto“.Ja si myslím,je to tak,že niečo funguje a niečo nie.To,čo v meste podľa mňa nefunguje,je relevantná politická opozícia.Písačky na tejto stránke sú z môjho pohľadu triviálne./“primátor okráda občanov“/Na zasadnutiach MsZ „utiera“primátor interpelujúcich poslancov ako nič.Viď príklad s pánom Mištinom,keď vyslovil názor,že primátor chce potierať šport v meste a zvlášť kanoistov,na čo primátor vytiahol ďakovný list za podporu práve od tých kanoistov.Tomu ja hovorím argumentácia par excellence a pochopiteľne je to pre mňa aj dôkazom kompetentnosti primátora a nekompetentnosti opozičného poslanca.A skutočnosť,že poslanci v návale emócií nedodržiavajú rokovací poriadok a skáču primátorovi do reči,je pre mňa viac frustrujúca,ako obsah toho,čo nakoniec povedia.
Prijateľným dôkazom napríklad v prípade kauzy škôlka by bolo vyjadrenie zodpovedných pracovníkov z ministerstva.Bolo by zaujímavé vedieť,či niektorý z pánov opozičných poslancov,či z radov občanov žiadal na príslušných miestach informácie podľa zákona.Bohužiaľ ako sa zdá,nič sa od Šimku za tie roky nenaučili.Šimka ani po volebnom neúspechu zo scény neodišiel.Bol neustále prítomný ako občan a zviditeľňoval sa prácou pre mesto a pre občanov.A čo robí taký pán Daniš?A ako sa zviditeľňujú prípadní kandidáti na primátora v budúcich voľbách?
….“Bez vzájomných úprimných medziľudských vzťahov to ani asi nepôjde. „
Ale pôjde to ,pôjde.Aj to ide a aj to pôjde.O to ja strach nemám,lebo vždy to nejako šlo,teda to aj nejako pôjde.:)sme se šebe pobavili? :)
Medziľudské vzťahy sú v mnohom determinované kvalitou komunikácie.V tomto smere mohla veľa pomôcť táto stránka,ktorá si dala do vienka motto:“Najlepšie je všetko si povedať“,ale realita je bohužiaľ niekde inde.Príspevky sa mažú jedna radosť.A keď taký zmazaný príspevok pošlem mailom,tak reakcia je „no interes“a zdvihnutý výhražný prst.Tiež ak sa opýtam z akého dôvodu bol príspevok zmazaný,odpoveďou je:“skúste porozmýšľať“.Opozičný poslanec sem prispel tuším dvakrát.Ale vraj sa chystá oficiálna fasabúková stránka mesta.Uvidíme.
Tunajšia opozícia sa od Šimku naučila len jedno-neustálu prítomnosť,ale kvalitou politiky sa mu ani nepribližuje.Nekonkrétnosť,slabá práca so zvýraznením a poukázaním na detail,zaoberanie sa nepodstatným v štýle mnoho kriku pre nič.Ale aby som bol korektný,takým prístupom sa sem tam prejavil aj primátor.Napr.v kauze kamery v telocvični.Tiež neschopnosť prezentovať svoj pohľad na dianie verejne na zasadnutiach MsZ,napriek verejným pozvaniam primátora.To opozíciu diskvalifikuje v očiach občana a robí jej politiku bezzubou.To na čo v našich malomestských podmienkach občan napokon pred voľbami reflektuje sú výsledky práce,ktoré vidí v meste na vlastné oči.Z toho dôvodu aj mňa bude v prvom rade zaujímať primátorský odpočet naplnenia volebného programu a pochopiteľne aj spôsob ,ako sa k nemu postaví opozícia.
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 1   0
10:50:38 17.06.2020 [7321] Nevhodný príspevok?
Však áno lavida. Veď o to ide. Už sme si tu svoje odrecitovali a mohli by sme odložiť klávesnicu a odísť od počítača. A čo ďalej??? Ak sa však občania, ako píšete navyše pragmatickí domnievajú , že konanie človeka, ktorého voľbou poverili, aby ich zastupoval a preto mu zverili do rúk svoju moc ,nemal by si tento človek nezmysluplne namýšľať ,že už je cár, a že mi ostatní sedliaci. Hoci ja osobne mám sedliakov v úcte, pretože nie sú dosť učení na to, aby tárali dve na tri.
Ak však zo slovníkov vyplýva, že slovo pragmatický znamená - vecný, praktický, zodpovedajúci potrebám praxe; dbajúci o vnútorné súvislosti; rozumne a chladne uvažujúci a ja sa vraj k tomu, o čom píšem staviam podľa vás pragmaticky, dokonca mnohokrát v tom dobrom slova zmysle prispôsobivo , v čom a v kom je problém? Každý máme svoj štýl písania. Napokon existuje taký bonmot o štýle,že :“ : “Tí, ktorí píšu tak ako hovoria, píšu zle, aj keď hovoria veľmi dobre”. Potiaľ cit. Vyberte si .
Ale ak po šiestich volebných obdobiach primátor nevie ... kde, čo a ako ..., ako mu naznačíte ,poradíte, usmerníte, najmä ak je samostredný, ak je ako ten kráľ z rozprávky, ja sám, ja sám. Ako mu pomôžete, ak je zaťažený neskutočnou nenávisťou voči pomerne veľkej skupine ľudí, teda ľuďom žijúcim v tomto meste a neuhasína v ňom plameň pomsty.
Lavida, ja si uvedomujem,že ma chytáte na háčik, ale napíšem to. Len taká maličkosť ,napr. ako je možné, že na vedúcom poste obrazne povedané , neprežila manželka poslanca ,čoby zamestnankyňa Mestského úradu a musela ne-dobrovoľne odísť z úradu, hoci spĺňala všetky kritéria k funkcii, ktorú zastávala, len poslanec-jej manžel nebol vždy názorovo zhodný s výkladom, názorom a postojom pána primátora? To na jednej strane. Na strane druhej, ako je možné že po odstúpení vedúcej stavebného oddelenia povýšil do tejto funkcie zamestnanec, ktorý porušil stavebný zákon, uprednostnil osobný záujem pred verejným záujmom tak, ako pán primátor, pri stavbe rodinného domu,a nespĺňa kvalifikačné predpoklady jeho predchodkyne a naviac jeho manželka je v súčasnosti viceprimátorka a ako bývalá riaditeľka KCMN,n.o. túto organizáciu spolu s pánom primátorom zrušili, bez vyvodenia osobných konzekvencií. (Nález z kontroly NKÚ). Absolútna submisivita.A vy mlčíte o dôveryhodnosti týchto ľudí.
Nechce sa mi znova o funkcii prednostu, ani o kamerovom systéme v ZŠ a neskutočných bezdôvodných osočovaní občanov bez, v tejto prekérnej situácii (v súvislosti s vraždou vo Vrútkach) akejkoľvek pokory a ospravedlnenia bývalej pani riaditeľke ZŠ,pani zástupkyni ZŠ, a nechce sa mi vyjadrovať k našim učiteľom, z ne- solidarity našich učiteľov vyjadrených do verejného priestoru. Nuž, tak to chodí .
A tak sa nesmieme čudovať, že po 30 rokov, ako správne podotkla Jana1234 od nežnej revolúcie, to v našom meste nefunguje. (samozrejme dávam na vedomie,že to nemám v úmysle paušalizovať) To, o čo ľuďom má ísť… je naozaj hospodárenie... ...hospodárenie, ...hospodár a tí čo hospodária …ale naozaj hospodária a nie bašujú…. v hospodárskych jednotkách rodina, firma, samospráva ,...
Bez vzájomných úprimných medziľudských vzťahov to ani asi nepôjde.
Je rozdiel iba v tom, že mňa zaujíma, ako sa hospodári s mojimi, s vašim dovolením, vašimi peniazmi!!! Existujúcimi. Nie v lufte. A prečo je v tom problém? Počnúc od kúpy nového s plnou výbavou vybaveného automobilu a atď.,aď. Až po naposledy ambivalentnú rekonštrukciu jeho úradovne. Prečo nie Materská škôlka? Čo si ľudia o tom majú myslieť, aby neprekročili prah pochybovania o poznaní rodičovstva ? A rodičia? Mlčia.Prečo? A keď napíše niekto čosi, tak si to odrecitujeme tu, my sami, akurát, že sme vystavení okrem vás,vari všetci ostatní, neskutočnej zlobe pána primátora a jeho okolia. Ale i pre nich platí, že tu žijú mnohí rodičia a ich deti,či vnúčatá. PB
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   1
18:59:32 16.06.2020 [7320] Nevhodný príspevok?
Cit.z prísp.:"Naozaj si myslím, že sa dajú s istotou potvrdiť názory, či závery jednej i druhej Janky, ale žiaľ, len tie negatívne, pretože tie pozitívne, ako aj oni potvrdzujú, v Novákoch nie sú.."
Bojužiaľ nemôžem súhlasiť s týmto názorom pána PB.Nie je to pravda,pretože sú tu aj pozitíva.Tento názor pána PB a aj oboch Janiek je neobjektívny.Zo strany Janiek vnímam dominanciu emócií nad objektivitou a pragmatizmom
a zo strany pána PB je vec hodnotenia myslím jasná.Tam je pragmatizmus a účelové zameranie nepopierateľné.
To pochopiteľne neznamená,že jeho vnútorné pohnútky nechápem,ale taktiež to neznamená,že s ním bojujem,alebo osočujem,alebo bohvie čo všetko mi tu povyčítal v tých svojich elaborátoch.
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   0
12:18:41 16.06.2020 [7319] Nevhodný príspevok?
Mám rád citáty. Nie je ich veľa, ale viac je tých, ktoré som si zapamätal na zvýraznenie, podčiarknutie významu svojich slov, pretože niektoré citáty povzbudia, motivujú, nútia zamyslieť sa nad životom, inokedy pozdvihnú náladu, keď je človek smutný a potrebuje napríklad nakopnúť, aj v úplne obyčajný deň. Ale sú aj také, ktoré človeka rozladia, demotivujú a preto ich uplatňovanie v živote ,naozaj nie je ošúchaný slovný zvrat, či múdro povedané, žiadne klišé.
A tak mám za to, že výroky od múdrych ľudí, nech i naďalej pôsobia. V súčasnosti mi často rezonuje citát Marka Twaina, cit.:,, Neboj sa svojich nepriateľov, môžu ti vziať maximálne tvoj život. Je to však stále omnoho lepšie, než médiá. Tých sa boj, pretože ti ukradnú tvoju česť.“ Potiaľ citát Marka Twaina.
Neskutočná pravda, ktorá platí veľmi dlhé obdobie od času vyslovenia jeho autorom.A mám za to, že platí aj pre Nováky. A pán primátor to vie, i so svojimi ľuďmi, excelentne využiť. Cez média. Čože využiť, zneužiť. Bez bázne a ľútosti k človeku, k ľuďom, k rodičom, deťom rodičov, rodinám ,ktorých si vzali na paškál. A tak sme mnohí len oči otvárali ,keď nám známi, priatelia, ale aj pokrytci s istou dávkou irónie, pri stretnutiach pripomenuli, aby sme si všimli tú a tamtú tlač, periodikum, pozreli televíziu, lebo sa tam o nás hovorí, píše.
A hoci vo svojich, pre neho vraj nespochybniteľných tvrdeniach viac ako je mnohokrát, pochybil a čo sa stalo? Nič. Komu sa ospravedlnil? Nikomu. Ááno ospravedlnil sa ,dopadli na neho v dôsledku jeho nezmyselných výrokov konzekvencie, pretože súdne orgány od najnižšej až takmer po najvyššiu inštanciu rozhodli, že voči druhej strane pochybil, porušil zákon. Ale a zase nič. Možno nejakú nemajetkovú újmu druhej strane zaplatí,resp. zaplatil, resp. verejne sa ospravedlnil a nič. A ďalej nám tento človek cáruje, kraľuje a vládne si, ako vraj verejný činiteľ. A my nič. Vraj sa len hádame ,vadíme sme nekritickí a tiež bez výsledku, lebo nikto nedosiahne nič. Tak je to v Novákoch. Kto tomu rozumie ,nech vysvetlí.
A deti mnohých, dotknutých, tu žijúcich obyvateľov, prichádzali domov smutné zo školy ,z hier medzi priateľmi, staršie z práce. A niektorí dospelí s dávkou pochopenia a ľútosti, niektorí so skrytou iróniou sa tvárili, že prečo s tým niečo nerobíme, alebo v tom rozporuplnejšom prípade, prečo sa na to nevykašleme, či tak nám treba.
A tí, ktorí si hovoria, že môžu všetko a že len oni majú pravdu, či patent na pravdu, bez sebareflexie kydali a kydajú na ľudí s kritickým myslením, na naše deti, spoluobčanov. Mlčíte, zle je, vzopriete sa i tak je zle. Kto potrebuje neustáli boj? Veď to čítate. Práve títo ohovárači, fabulátori a difamátori, ako čítate i na tejto stránke sami sa hlásili k spoluobčanom a nanucovali im osobnými hovormi, telefonickými hovormi ( pokiaľ im to dovolili), písomne, že budú, ak neotočia obsah písania (ak vynechám moju osobu) o nich hovoriť, písať atď. Obyčajne lož a nepravdu a s dávkou difamácie a záujmom poškodiť občiansku česť, profesijnú česť, vážnosť. To vám poviem, to je sila, v Novákoch takto žiť. A to Mark Twain je už na pravde božej 110 rokov.
A nás tu zabáva svojou pseudotvorbou nejaký lavida, ktorý tu žije a baví sa, a vstupuje do života cudzím ľuďom bez toho, že ak by tu možno s ním spolunažívali jeho príbuzní, blízki, teda takí ľudia, ktorí by možno chápali, že však kritizovať áno, kriticky myslieť áno, ale možno by ho upozornili , zdvihli obočie, varovný prst, že prečo cez médiá, bez akéhokoľvek zachvenia, váhania znižovať ľudskú dôstojnosť (Veď už sa takto lavida prezentoval, ako prispievateľ – začiatočník, pred niekoľkými rokmi, pri vstupe na túto stránku prideľovaním psychiatrických diagnóz oponentovi ), vážnosť, profesijnú a občiansku česť a dobré meno, len preto, aby nám dali najavo svoju sebastrednosť a papalášske maniere, že oni môžu všetko. A primátor si užíva titul, verejný činiteľ.
Veď predsa ten, kto sa ním stane, lebo mal o to záujem, kandidoval a zvolili ho, by si to mal uvedomiť. A tak ,ako vidíte, stačilo len pár rokov po Nežnej a Ihrisko za Pekárňou sa vyparilo, ako gáfor, nekompetentným rozhodnutím predstaviteľa mesta a s ním aj možnosť vykonávať voľnočasovú činnosť v prírode na čerstvom vzduchu a na trávniku. Zrušilo sa Mestské KINO. Znefunkčnila sa MESTSKÁ PLAVÁREŇ, atď.,atď.
Dnes by som nešiel už ani do telocvične, veď technika napreduje, čo ak sú tam minikamery? Ále žarty nabok. Už ani v telocvični ZŠ, hoci kamerový systém osadený v rohu telocvične je tam pri porovnaní so zabezpečením školy vo Vrútkach naozaj oprávnený to nie je také veselé,zábavné. Lebo treba najskôr okukať,či ma niekto nešpehuje, alebo si byť istý,že či mi chráni bezpečnosť.
Dnes vstúpiť na akúkoľvek zelenú plochu, bez súhlasu vlastníka, je takmer nemožné. Ja som síce súhlasil s návrhom lavidu, lebo sa mi zalieča sedenie na Lelovských vŕškoch, ale i pre toto územie ,to z pohľadu vlastníctva k pozemkom platí rovnako.
Ťažko sa hľadajú slová na povzbudenie, ak populizmus, papalášizmus a nekompetenciu mnohí z nás bagatelizujeme, neberieme vážne, hoci práve dnes vychádzajúc z takýchto charakterových čŕt, sa máme mať na pozore pred nenávisťou, ktorá môže byť naozaj ničivejšia, ako globálna pandémia.
Naozaj si myslím, že sa dajú s istotou potvrdiť názory, či závery jednej i druhej Janky, ale žiaľ, len tie negatívne, pretože tie pozitívne, ako aj oni potvrdzujú, v Novákoch nie sú..
Podľa istej známej osobnosti ,si dovolím parafrázovať jeho slová , že v našom meste, si ja, Jana K.,Jana1234,webmaster,Ľubomír,lavida a ďalší môžeme medzi sebou všeličo vyrecitovať tak, alebo onak, ale i tak Ing. Dušan Šimka je najlepší primátor, akého teraz máme. Jeho štýl sa dá prirovnať k predsedovi, ktorý vraví: „Ak budem chcieť vedieť tvoj názor, tak ti ho poviem…“ .
Milé Janky, dúfam, že ste to pochopili, a i preto sme tu, aby sme dospeli k tomu jednému zrnku z misy plnej hrachu, postupne prekladali do druhej misky, až sa táto naplní a až podľa počtu názorov, keď bude mať väčšina voličov navrch náš názor, nemôže v tom prípade nikto na radnici odmietnuť tak ,ako to bolo aj v súlade so zákonom, vybudovať si domovú ČOV-ku k RD pána primátora a možno s pohľadu estetik voči kupujúcim y okolitých obcí odstrániť hromadu betónového odpadu pred OD LIDL-om atď.
Takže nebojujme proti sebe, my sme tí, ktorí sme splnomocnili pána primátora, aby robil robotu pre mesto za nás všetkých, hoci ehm, volila ho len 1/6-ina voličov z celkového počtu voličov oprávnených. On však zabúda na to podstatné – tých 14 % nedostal preto, že by ho ľudia milovali. Boli to do veľkej miery hlasy ľudí, ktorí nevedeli, koho voliť, alebo nešli k urnám, alebo volili škodoradostne a iracionálne. PB
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 1   1
14:04:52 15.06.2020 [7318] Nevhodný príspevok?
Ahojte, pozdravujem všetkých.

Ja plne, vedome a pri zmysloch súhlasím s Jana1234. Nikoho v meste nezaujíma milión krát spomenutý ten či onen, či Daniš, Oršula a nekonečne veľa krát spomínaný nejaký Ing. Oršula. Ale absolútne nikoho. Do dnes nebolo odpovedané na množstvo otázok, ktoré tu boli uvedené a boli zaslané primátorovi mesta Nováky. Pozrela som si priamy prenos zo zastupiteľstva a hlavne bod informácie primátora, taktiež som si pozrela na internete videonoviny s titulkom - primátor informuje a ani v jednom z jeho vystúpení neodzneli odpovede na otázky, na ktoré občania čakajú, že im budú zodpovedané, už od MARCA! Takéhoto ignoranta nemá žiadna obec na Slovenksu.

Pán Šimka, kedy bude najbližšie mestské zastupiteľstvo? Do tretice už môžeme očakávať, že budete odpovedať na otázky, ktoré tu odznievajú od nás občanov už od marca? A veľmi ma zaujíma ako vysvetlíte, že ste poslancov oklamali ohľadne rekonštrukcie a výzvy na zatepľovanie mestských budov a povedali ste že to sa vzťahuje len na budovy mestských úradov. Tá škôlka nikdy nebude zateplená, keď takto vedome klamete.

Pán Šimka, znovu si prečítajte:
http://www.novaky.com/?list=forum&prispevok=7172
http://www.novaky.com/?list=forum&prispevok=7173
http://www.novaky.com/?list=forum&prispevok=7175
http://www.novaky.com/?list=forum&prispevok=7177
http://www.novaky.com/?list=forum&prispevok=7178
http://www.novaky.com/?list=forum&prispevok=7179
http://www.novaky.com/?list=forum&prispevok=7180

Veľmi som nahnevaná čo sa v našom meste deje a naozaj táto komunita v meste je rozhádaná a ustráchaná len kvôli jednému bláznovi bláznivému, ktorý je doslova posadnutý Oršulovcami. Aby mestský rozhlas takmer dva týždne hlásil skutočne hlúposti. Fekišovce sú nič proti Novákom, ako pani Horná povedala.

Ahojte a prajem pekný slnečný deň.

Janka
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   0
11:07:12 15.06.2020 [7317] Nevhodný príspevok?
No tak teda, i keď sa mi veľmi nechce ísť do debát smerujúcich do suterénu spoločnosti, nedá mi neodpovedať na tú poslednú vetu, v ktorej ste ma vyzvali o podanie vysvetlenia. Zároveň chválim myšlienku s ktorou ste pán lavida prišli ohľadne tých Horných Leloviec. Ja si veľmi dobre pamätám na tieto udalosti. Vatra na LELOVSKÝCH vŕškoch. Smerovalo tam vždy veľa krokov zo všetkých kútov Novák. Nebolo by na škodu, keďže spoločenstvo v Novákoch je rozhádané začať od detí pokračovať športovcami a vytvoriť si NOVÉ NOVÁKY. Tieto súčasné sú jak rozhádaní manželia, ktorí sa nikdy neposunú ďalej. Nech je ktokoľvek v kultúre, nech čokoľvek usporiada, ľudia sú ako mŕtvou vodou obliaty. Keby sa čokoľvek usporiadalo, príde pár divákov aj z toho páru je jeden kritik. Smutné. Ale zase tisíckrát opakovaní hádzania hrachu o stenu sa snáď jeden hrášok uchytí.
A teraz k tej vete, za ktorou si stojím.
Ing. Dušan Šimka na pozíciu primátora nastupuje mladý muž plný elánu, jedno zo šikovných dvojičiek Šimkových. Zoznamuje sa s agendou s ľuďmi, obklopuje sa poradcami, staršími, zrelšími Nováčanmi od ktorých si nechá aj poradiť. Má svojich tzv. poslancov, s ktorými sa pekne posúva ďalej. Nováčanov si berie za svoje deti, Nováky za svoj domov. Dnes musí uznať, žeby nebol dobrým rodičom, lebo deti ho neposlúchajú. A veru ani ten dvor nevie dobre poupratovať. Zabúda na tých najmenších, ktorý mohli byť jeho pokračovateľmi. A to sú deti, deti nás ľudí žijúcich v Novákoch. Začína sa správať tak, akoby nik nečakal, a sám sebe podkopáva nohy. Hľadá vinníkov v ľuďoch, ktorí mali byť nápomocní v celej tej 30 ročnej ére Novák. To by vedeli rodiny rozprávať. A nie len rodiny, ale aj riaditelia podnikov. S ľuďmi s ktorými mal mať úctivé rozhovory, pracovné porady a tak svoje mesto posunúť do nedotknutých výšav. Veď ten pomer priemyslu-daní-počet obyvateľov, nemal snáď nikto a dovolím si povedať v Československej republike, nie len na Slovensku. Vedel, že sú zákonom schválené reštitúcie, vedel, že komu patrila časť Novák ako aj kaštieľ v ktorom sídli, ale i napriek tomu si dovolil rozoštvať Nováčanov proti sebe. Platili sme všetci najdrahšieho právnika i keď veľmi dobrého, ale zákon nepustil. A ten príbeh o právnikoch ako sa syn chváli otcovi ako rýchlo vyriešil prípad, toho sa asi držal aj sám pán právnik. Máme v meste podnikateľa, ktorý má okrem iného aj stavebnú činnosť, ale prečo by s ním mal spolupracovať, keď útočiť je jednoduchšie. Mesto, ktoré malo byť spádovou oblasťou pre ľudí od Oslian až po Valaskú Belú či už ako úrady, tak aj centrum obchodov a bez pochyby zdravotné stredisko plné lekárov odborníkov. Predmestie Prievidze. Dnes nás už aj dediny predbehli. Ľudia tu chodili do závodov boli tu naučený. O škole nehovoriac. Lebo keby bol naozaj vsadil a venoval čas deťom, dnes tu mohla byť lukratívna vyhľadávaná škola, ktorá sa mohla zamerať na jazyky a šport, ktorá by pokračovala športovým jazykovým gymnáziom. Športovcov, ktorý vyrástli a robia dobré meno až na olympijskej úrovni, tých máme v Novákoch aj dosť. Nemuseli deti chodiť až do Trenčína mohli byť v Novákoch. Ale to tiež by museli byť na pozíciách schopní, a aj keď chceli byť, tak sme ich odohnali. Akosi sa všetko rieši tak úradnícky a bez srdca, t.j. „ako sa to nedá“ . Vytratila sa ľudskosť a dôvera neexistuje, všade sa vidí zlo. Úprimne. Je mi ho ľúto. Nebudem viac písať nemám rada dlhé články v ktorých sa človek stratí. Dnes vlastne žne, čo zasial, lebo tak to jednoducho v tom živote chodí.
Ale zase vie, že nedať kontajnery ľuďom, ktorí si potrebujú upratať svoje obydlia, nezametať chodníky, nečistiť od snehu je najväčšia hlúposť. Sú to jeho ľudia, jeho poplatníci a je to jedna z vecí, ktorá je tak viditeľná a citeľná. Veď nie každý má auto, prívesný vozík, aby vedel svoje smeti zaniesť do zberného dvora.

RNDr. Daniel Daniš. Tak dlho čaká na túto udalosť, už to hádam ani sám nečakal. Keď už dostane príležitosť, keď má veľmi, veľmi zvážiť kým sa obklopí tak si za prednostu Novák dá, prepáčte za vyjadrenie ale žalúdočný vred staronového primátora. Kam sa chcel posunúť? A nehnevajte sa urobiť budovu domu služieb s výhľadom, že sa mi investície vrátia na nájme je ako keď ja každý mesiac rozdeľujem výhru z jackpotu, ktorý ani nepodám. Pumptrakové ihrisko, dobre áno, ale tam? Čo tak urobiť z tej budovy denný stacionár a pekný park okolo. A tá posilňovňa kanoistov s príspevkom mesta. Áno mal ten prednosta športového ducha, ale čo tak rozmýšľať za všetkých športovcov. Demolácia starej plavárne, kde hrozí naozaj nebezpečenstvo a je to otázka času kedy sa niečo stane, sa mohlo stať prekrásnou posilňovňou s trenažérom aký potrebujú pre tréning kanoisti, ako aj celý saunový svet. Slúžil by naozaj všetkým športovcom, vedľa je národné centrum. Nováky mohli prekvitať športovými aktivitami.

A to zbúranie „tzv.amfiteátra? „ pár dní pred voľbami. A všetky útoky lebo Šimka, prečo nevoliť Šimku. Však mu robili kampaň za ktorú nemusel vyhodiť ani cent. Keby ľuďom vysvetlili, že dostali podnet z vodárenskej spoločnosti, že musia okamžite zbúrať tú čiernu stavbu, lebo v prípade žeby došlo k niečomu sú celé Nováky bez vody. Všetko je o komunikácii.

Takže do budúcna keď sa niekto rozhodne ísť za starostu tak aj so svojou osádkou poslancov. Skúste začať detičkami, posedenie pri kaplnke je top. Ľudia si radi idú opiecť, škoda že zabudnú upratať. Ale napr. v Lelovciach je ihrisko, ktoré môže slúžiť mládeži na šport, môžu sa vyzývať triedy, kluby, ulice na zápasy. Dajte tam aj basketbalové koše ktoré museli byť zlikvidované z iných ihrísk, lebo rušili starých ľudí. Skúste tam urobiť aj zo dve ohniská, kde si rodičia prídu s malinkými deťmi opiecť a urobiť si oslavu. Je tam na autobusovej zastávke nevyužitý priestor, kde šikovný podnikateľ bude vedieť čo ponúknuť, lebo tam budú ľudia radi chodiť. Skúste si dať malé výzvy.

Atď, atď, atď.....

Neživme sa minulosťou tá sa už nevráti, zlé rozhodnutia sa však dajú napraviť. A nezabúdajme, že tá zatrpknutosť je zrkadlom vašej duše a je veľmi čitateľná na tvári.
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 2   0
Pbošiak na tému Politika
13:59:39 13.06.2020 [7315] Nevhodný príspevok?
Pán lavida, načo si táraninami vynucujete súhlas, najmä však nesúhlas s Vašim návrhom, keď by ste vyžadujúcu adekvátnu reakciu zneužili voči pisateľovi, možno až na podanie trestného oznámenia proti nemu . Je naozaj škoda, ale vám sa už nedá dôverovať!!! A tak čítajte,
https://www.teraz.sk/slovensko/zaznam-z-incidentu-v-spojenej-skole-ni/473376-clanok.html
a rovnako pozerajte na záznam v úvode tejto stránky www.novaky.com , pozerajte, kam smeruje ruka nášho pána primátora, vypočujte si jeho argumenty a porovnajte. Nuž to je o kompetentnosti lavida.
Dnes sa mohol náš pán primátor pochváliť (však podpísal Dohodu o dielo... ), ako mala Základná škola v Novákoch zabezpečené kamerovým systémom vnútorné priestory školy, možno aj pre prípad takéhoto nech Boh chráni násilného útoku, ale aj pre prípad ochrany majetku školy v interiéri školy. A rovnako vstupy do budovy jednej, alebo druhej Základnej školy.
Lavida, mimochodom chodíte cez Bojnice? Ak nie, ja takmer každý deň. Navrhnite starostom a primátorom nášho regiónu ,aby solidárne podporili opravu cesty, prípadne inú jej úpravu v rámci námestia ,ktorá vedie stredom mesta Bojníca, pretože už je v stave zlom a pre návštevníkov najmä zo zahraničia nie vhodnou ukážkou starostlivosti štátu o túto pamiatku a príslušné mesto Bojnice , pretože ako vidíte ,je rozdiel v rozvoji Kúpeľov Bojnice ,ktoré sú v súkromných rukách a obce Bojnice, ktorá ledva, z daní dýcha. Všimnite si i to prosím, ak by ste sa chceli pokochať slovenským striebrom, resp. kultúrnou pamiatkou, Bojnickým zámkom a pohľadom z tamojšej vyhliadkovej veže na údolie rieky Nitry ,ešte donedávna znečisťovanej domovými splaškami osobami vo vedení nášho mesta, hoci povinnými ex lege brániť takejto nekalej činnosti.
No a medzitým je bicykel(!) a Váš čas k tomu, aby ste majetkoprávne a dokumentačne podporili u obyvateľov, trebárs aj petične výzvu pánovi primátorovi, pretože ja som za, mám rád Lelovce, mám rád Mráčkovú (ale kvôli futbalu v detstve) a Lelovské vŕšky, Vrchy, v spomienkach na zber šípok najskôr s mojou maminkou a neskôr so svojimi deťmi a v lete som mal rád plávanie v Jazere a v zime, hokej a korčuľovanie na Jazere. Čo je však veľmi dôležité ,všetko bolo spojené s úprimným priateľstvom a priateľmi z akejkoľvek časti mesta, teda i spolužiakmi, obyvateľmi mestskej časti Horné Lelovce. Týmto ich pozdravujem, hoci mnohí už nežijú v našom mestečku, alebo žiaľ už naozaj nežijú, čo je mi ľúto.PB
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   0
lavida na tému Politika
12:00:45 13.06.2020 [7314] Nevhodný príspevok?
V nadväznosti na výzvu prispievateľky Jana 1234 chcem iniciovať realizáciu projektu vyhliadky nad mestom Nováky na Lelovských vŕškoch na mieste kde bývali v minulosti vatry pri výročiach osláv SNP.
Projekt predstavuje vyklčovanie a odstránenie porastov v potrebnej miere,využitie získanej drevnej suroviny na výrobu a osadenie prístrešku so sedením,s vyhliadkou do budúcnosti vybudovať ozajstnú vyhliadkovú vežu aj s vybudovaním prístupovej cesty a parkoviska pre motorové vozidlá,bycikle, kočíky a lietadlá:).K realizácii je potrebný záujem občanov a ochota vedenia mesta nevymýšľať prečo to nejde,ale naopak,možno preplatiť PH.K samotnému projektu bude potrebné náradie-motorová píla,odvoz /ponúkam bezplatne traktor/.A to je v podstate vsio.V prípade záujmu o tento projekt prihláste sa formou súkromnej správy tu na fóre.
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 2   0
22:19:11 12.06.2020 [7313] Nevhodný príspevok?
Človek si číta príspevok od Jany1234 a hovorí si –veru,do kameňa tesať a tu zrazu posledná veta a že verte,že doteraz nebolo správne ani jedno rozhodnutie.A tak si dumám,čo tým chcela tá pani povedať?Veď logicky,za tridsať rokov dvaja primátori a ani jedno rozhodnutie správne?To jednoducho nemá logiku.To postráda akúkoľvek logiku.No hádam to prispievateľka Jana1234 objasní,ako to v skutočnosti myslela.
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   0
21:30:43 11.06.2020 [7312] Nevhodný príspevok?
... A teraz ešte Vrútky. Hrozná tragédia. Politika v tejto chvíli musí ísť bokom - násilie je zlo a treba ho tvrdo odsúdiť, obzvlášť ak ide o deti. Vyjadrujem v mene svojom i mojej rodiny úprimnú sústrasť pozostalým, ale i obdiv tým, ktorí sa útočníkovi postavili, vrátane príslušníkov Policajného zboru . Je to o statočnosti, ktorá dojíma.PB
Hodnotenie: 0   0
17:40:32 11.06.2020 [7311] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň. Pán lavida, už dlhšiu dobu sa v vyjadrujete k môjmu kritickému postoju v nakladaní s majetkom mesta, a požadujete odo mňa, aby som odôvodnil, v tomto prípade rozdielne moje postoje k exprimátorovi Dr. Danišovi a súčasnému primátorovi Ing. Šimkovi. Súčasný primátor vraj na základe akýchsi výpočtov vypočítal škody spôsobené mestu. Pán lavida,to konštatujete len na základe výpočtov Ing.D.Šimku? Neuveriteľné. Nuž tak požiadajte ho o tie výpočty a argumentujte vy, krok za krokom.
Dovolím si použiť vaše slová " ,cit.: Hmm. Ja len k tejto apelatívno -manipulatívnej rečníckej otázke pána PB doplním,že je nanajvýš podivné,keď terajší primátor mesta Ing.D.Šimka vyčíslil škody na majetku mesta spôsobené konaním bývalého vedenia na pár miliónov, tak vtedy bol pán PB akosi potichu a poslepu. Žeby funkčná slepota?, potiaľ vaše slová.
Lavida, snažíte sa trafiť do terču, vyťažujete tretie osoby. Ale veď to je váš dlhodobo neprehliadnuteľný ,infantilný trik a pritom sa tvárite ako tie tri opičky. Ak vám naozaj ide o mesto, k čomu sú z vašej strany takéto tanečky. Osočujete ma zbytočne. Urážate ma naozaj ,neúnavne, ale zbytočne. Pán lavida, vždy pri hodnotení čohokoľvek, ale aj osoby, treba mať k dispozícii argumentačnú výbavu a aspoň zlomok dôveryhodnosti(!!!) by mala záujmová osoba k vám vysielať hodnoverné signály. Skôr než tu budete písať, overujte si veci ktoré odprezentujete do verejného priestoru.
Dajte si niekomu vysvetliť, že ak hodnotíte človeka, byť aj sa stane primátorom mesta, mali by ste mať, ba musíte v rukách držať argumenty o jeho dôveryhodnosti k argumentáciám, k veciam, k občanom a tretím osobám, napr. dodávateľské firmy, o ktorých vyhlasuje svoje „ overené poznatky do verejného priestoru“.
Teda pokiaľ ma pamäť neklame, argumentácia zlyhala už niekoľkokrát a u mňa a u časti mojich spoluobčanov, priateľov, či mi veríte alebo nie, ja som pána Ing.D.Šimku z tých dôvodov ani nevolil. Pre mňa bol pri rozhodovaní vo voľbách v roku 2018 nedôveryhodný kandidát. Na to, čo píšem sú relevantné dôkazy.
Veď aj v súčasnosti, ak nazeráte na stránku a čítate môj status, či nad vašim príspevkom je taký dôkaz. Len pred nedávnom, tam bol zavesený dôkaz, preukazujúci iné nedôveryhodné výroky o občanovi, za ktoré sa musel podľa Rozsudku OS v Prievidzi občanovi verejne ospravedlniť a aj sa ospravedlnil.
Jeho právny názor a tvrdenia v kauze so spoločnosťou xy ,ktorá bola zhotoviteľom Futbalového ihriska s umelou trávou, podľa Zmluvy o dielo... len potvrdili nekompetentnosť jeho výrokov, pretože mesto, bolo v kauze neúspešné a malo to i finančné konzekvencie voči mestu.
Najnovšie je na svete ďalší dôkaz o nekompetentných jeho vyjadreniach vypustených do verejného priestoru (Uznesenie NS SR) , ktoré je tiež len potvrdením, slúžiace, resp. ako argument potvrdzujúce hodnotovú úroveň jeho vyjadrení. Takže pán lavida, nehovorte o mojej slepote. Verte mi, že nebudem rád, ak by sa náhodou vám v tejto poruche zaťažilo, lebo vy už naozaj nič nechcete vidieť.
Preto som toho názoru, že dôveryhodnosť vyhlásení primátora je založená na istých princípoch. , ale ak má byť primátor dôveryhodný, či sa vám to páči, alebo nie, mesto Nováky musí mať vypracované ZÁSADY O VZÁJOMNEJ DÔVERYHODNOSTI , medzi predstaviteľmi mesta a voličmi, poslancami,etc.,etc. Takým dokumentom je ETICKÝ KÓDEX VOLENÝCH PREDSTAVITEĽOV SAMOSPRÁVY. Skúste ho u pán primátora presadiť,aby ho vypracoval a poslanci schválili.
Lebo len tak sa zbavíme zlozvyku kydať na kde koho, ako aj v prípade záverečných slov mnou spomínaného lavidu v jeho príspevku č.7306, keď sa mi žiada lavidovi v nadväznosti na jeho úvahy pripomenúť, že Dr.Daniš kandidoval v obidvoch prípadoch, ako nezávislý kandidát. Prečo tam splieta stranu SMER a Ing. Bašku? No, samozrejme, že Ing.Baška hovoril tak, preto, aby podporil Ing.Baláka kandidáta za SMER SD a vy ste ho počúvali s otvorenou pusou. Mimochodom, ak by váš diskus s Ing. Baškom bol tak relevantný ,je na mieste otázka, aký relevantný význam mali reči ,ktoré vediete pre pána Ing.Peťa Baláka? No, žiadny.Nebol zvolený za primátora. Toť vsjo. Je pre mňa záhadou, že prečo ste Ing.Baškovi (hoci si ho veľmi vážim) nepoložili otázku, ako naloží TSK s budovou bývalého Internátu Chemického učilišťa, ktorá chátra a rozpadá sa pred očami obyvateľov Novák. Ale taká je predvolebná kampaň lavida. Veď sme naozaj z vašich úst počuli aj iné názory. Ale to je už o inom. Och lavida,lavida... PB
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   1
09:32:35 11.06.2020 [7310] Nevhodný príspevok?
Nereagujem na komentáre pretože nevyzývam nikoho do debaty len som si povedala svoj názor. Priznám nečakala som od Vás reakciu pán Bošiak. Keď som to písala vôbec ste mi mysľou neprebehli. Ste vzdelaný, sčítaný máte veľký rozhľad. Pracoval ste v oblasti práva, taktiež ste zastával funkciu predsedu MsNV v Novákoch, takže ste veci znalý. To že sa zapájate do aktivít oceňujem, veď nech si robí každý čo chce a čo vie. Každý si svoj čas riadime sami, rozhodujeme sami a už tobôž v neskoršom veku. Niekto športom, niekto literatúrou, niekto záhradkou atď. Každému čo je srdcu milé. Veď prácu s ľuďmi máte takpovediac v malíčku viete akí sme rôznorodí.
Ja momentálne nemám chuť vstupovať na mínové pole, ja si vážim svoje zdravie a svoj čas. Ja nedokážem bojovať s veterným mlynom. Nemám rada intrigy, faloš, zlosť. Pri myšlienke zanechať túto vojnu a uvoľniť miesto žene som mala pred očami pani prezidentku. Ženu „distingvovanú“.
Jej správanie je cez môj pohľad veľmi príjemné, neútočí, neponižuje, nerozlišuje, nedelí spoločnosť. Veľmi jemne poukáže a vystihne danú situáciu a navyše to vie veľmi príjemne podať. Pozerala som jej prejav, a veru som o tom presvedčená, že tam kde je dobrá žena je teplo, je rasť, je radosť, úcta aj pokora.
Ja sa nechcem a ani sa nemám za čo ospravedlňovať, za svoj názor sa nehanbím. Neobávam sa útokov, pretože ja neútočím na nikoho. Je pravdou - nemám žiadnu agendu, žiadne čísla, len postrehy. Svoj pohľad na situáciu ktorá sa odohráva za 30-ročné obdobie. A keďže za toto obdobie boli len dvaja primátori je to veľmi jednoduché porovnanie. Ale verte, že doposiaľ nebolo ani jedno správne rozhodnutie.
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 2   0
09:25:09 11.06.2020 [7309] Nevhodný príspevok?
" to je o mrhaní s majetkom mesta. Vy to nevidíte? Ak áno, prečo to prehliadate?"
Hmm.Ja len k tejto apelatívno -manipulatívnej rečníckej otázke pána PB doplním,že je nanajvýš podivné,keď terajší primátor mesta Ing.D.Šimka vyčíslil škody na majetku mesta spôsobené konaním bývalého vedenia na pár miliónov,tak vtedy bol pán PB akosi potichu a poslepu.Žeby funkčná slepota?
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   0
14:13:06 10.06.2020 [7308] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň. Presne tak Jana 1234. Vynútiť si takúto a vašej podobné reakcie na spoločenský a občiansky život v Novákoch v procese tridsiatich rokov od nežnej znamenalo, že to mohol, ak by som začal od šitia rúšok späť, len človek s pohlavím muža. A zatiaľ nijako inak to nemohlo a nebude.
Naozaj je preto na škodu, že vôbec nedávate význam tomu, že to nie je len osobné, zo strany nás, tu píšucích, ale aj v prospech záujmu ostatných spoluobčanov, ktorí boli zatiahnutí do špiny v nováckej komunálnej politike a ako sa povie, keď už toho mali dosť „zacúvali do garáže“. Prečo?? Lebo ...!!!
A tak obzerajúc sa spätne, musím však žiaľ, tiež pripomenúť, že som nenašiel na tejto stránke , či na fcb, či v printových médiách príspevok od ženy ,občianky, obyvateľky nášho mesta, ktorá by nekompromisne (možno, aby som bol korektný až na jeden, dva prípady) tak, ako kriticky poukazujete teraz vy ,na povedzme podľa vás ping-pong mužského pokolenia, sa postavila a vyjadrila svoj názor k vedeniu mesta bez obáv o čistotu svojho mena vo verejnom priestore,etc.etc. voči kritickým postojom pána primátora k ženám.
A možno, ak nemáte obavu, že vaša osoba sa v prípade požiadaviek stane pre dvoch troch ľudí hneď “persona non grata“, obratom denne otravovaná SmS-kami, telefonátmi, meilovou poštou a verejným pranierom, rád vám odovzdám na tejto stránke pertraktovanú moju agendu, aj s množstvom mailov, odpovedí a vyjadrení šéfa radnice a ľudí z jeho okolia na moju osobu. A viete prečo to je? Pretože to nie je zabíjanie času!!! To je trpezlivá ochrana záujmov určitej, istej časti chápajúcich obyvateľov, zo strany nás ,tu píšucich obyvateľov. A to je o znečisťovaní rieky Nitry z titulu nezákonného vpúšťania splaškov do tejto regionálnej rieky tečúcej cez Nováky, to je o nezmysluplnom mrhaní peňazí z rozpočtu mesta, teda našich peňazí na nezmysluplný nákup špiónkamier, to je o ambivalentnom ukončení činnosti KCMN, dotovanej z prostriedkov rozpočtu mesta Nováky, to je o mrhaní s majetkom mesta. Vy to nevidíte? Ak áno, prečo to prehliadate?
Takže áno. Však teda, nech tie naše ženy kandidujú na post primátora. Ja budem prvý,kto jej dá hlas.
Ubezpečujem Vás, že nie som ako osoba k sebe nekritický, že nie som osoba sebastredná (však už mám svoj vek) . Ubezpečujem vás, že som osoba milujúca svoju rodinu, že som osoba vážiaca si priateľov , vážiaca si možnosť, sa na tomto svete, ešte s nimi stretávať verím, že i oni vice versa.
Tiež mi však môžete uveriť, že nie som osoba, ktorá len tak ľahko zacúva kvôli neľúbosti k mojej osobe do garáže (veď, žiadnu garáž nevlastním ). Som však občan, s istým principiálnym vzťahom k mestu Nováky a z neho odvodeného postoja a záujmu o dianie v meste. A na to mám vari právo!!!.
To, že nechodím na brigády???, Kto ich organizuje ? Naposledy sme sanovali našu bytovku a jej okolie po výbuchu vo VOP-e a ani pes neštekol, Poslancom bol pán J.M.A nech mi je odpustené. Dnes sedí ako dôchodca , bez transparentného výberového konania na úrade. Ja nemám proti nemu nič, ale to vám nevadí, že na jeho mieste nesedí vzdelaná transparentne vo výberovom konaní vybraná žena? A dnes už môj vek ,čo mám vám viac k tomu... a tak asi nemusím hovoriť. Takže tak. Naozaj sa teším na realizáciu vášho návrhu, a držím vám palce,so želaním veľa zdravia. Však prečo nie?. No, nie? No a tiež aj za „podporu“, že píšem aj o ženách. A ak som niečo prepískol ospravedlňujem sa za to. S úctou PB.
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 1   1
11:59:39 10.06.2020 [7307] Nevhodný príspevok?
Nechcem reagovať na komentáre ktoré momentálne prebiehajú na tejto stránke, táto stránka má svojho majiteľa, ktorý rozhodne čo uverejní. Ale príde mi úplne smiešne a zbytočné takéto prekáranie sa cez akúkoľvek stránku. Nováky sa už dávno rozdelili na tábory (v minulosti súperili medzi sebou ulice, potom kolónie, potom základné školy až sa to zmenilo na tábory). Vždy bol jeden dobrý, druhý zlý. Ktorý bol ktorý nikto nevie , záležalo v ktorom tíme bol. Niektorí ako vidím zostali deti - deťmi. Akurát trošku povyrástli rastom, ale ničím iným. Nikdy sa to už do normálnych koľají nedá, lebo nikdy nikto nepopustí, predsa jeho ja by to nikdy nedovolilo. Kľudne sa zabávajte, kľudne si popisujte, zabíjajte čas nezmyslami. Míňajte svoju energiu na hlúposti. Nikto nie ste tak dokonalý, že by ste si povedali, že ste spravili pre obyvateľa najviac ako ste mohli. Aj jeden aj druhý potrebujete nepriateľa aby ste vôbec žili, čo by ste ináč robili. To že sa prekárate a nezmyselne zhadzujete, možno strácate súdnosť nad sami sebou. Mysliac si , že tým ubližujete druhým, ale skutočnosti ubližujete sebe a svojej rodine.
Čo má z toho obyvateľ. Nič úplne nič. Ide po ulici M. R. Štefánika šľahajú mu konáre do tváre, ide starší obyvateľ po ulici a naozaj nevládze prejsť takú trasu, rád by šiel lebo je to jeho jediná spoločenská udalosť a rád by si sadol po ceste do príjemného prostredia na lavičku, no nemá kam. Prečo? Lebo všetci chodíte autom. Čo tak naozaj spraviť niečo pre občana.
Dokedy chcete bojovať, veď ten slušný a inteligentný človek sa musí hanbiť pri Vás. Kto by šiel do komunálnej politiky v Novákoch? Koho by bavilo takéto bojové pole? Nikoho kto má svoju hrdosť, svoju dôstojnosť, spravodlivosť, úctu , pracovitosť a svoju horiacu sviecu s ktorou dokáže zapáliť aj toho spiaceho obyvateľa Novák. A prečo? Skúste si odpovedať.
A viete čo? Všimli ste si, že chlap je len vtedy dokonalý, keď má pri sebe schopnú ženu. Čo tak uvoľniť miesto pohlaviu ktoré vie čo je materinský cit, čo je obava, strach, zodpovednosť, a vie dodržať sľub. Nebráňte už rozvoju tohto zanedbaného mesta. Keď neviete čo s voľným časom, berte náradie a poďte upratovať Nováky. Môžete kľudne začať v lelovciach.
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 1   0
09:03:07 10.06.2020 [7306] Nevhodný príspevok?
Pravda je pán MilanO,že ja nepíšem ako odborník.píšem ako občan a zodpovedný volič,ktorý sa chce správať zodpovedne a chce oportunisticky sám pre seba a pochopiteľne aj pre ostatných občanov mesta to najlepšie.K tomu "účelu"potrebujem čo najviac objektívnych,pravdivých a relevantných informácií.A domnievam sa,že to isté platí aj o ostatných občanoch mesta.Teda logicky ak máte relevantné,objektívne a pravdivé informácie,tak sem s nimi.To,čo ste napísal v poslednom príspevku domnievam sa je málo,zvlášť subjektívne emocionálne podfarbené hodnotenie morálneho profilu terajšieho primátora nie je to,čo mňa primárne zaujíma a nie je to z dôvodu,že mám jeho fotku nad posteľou ako svätý obrážtek,ale z dôvodu,že mňa zaujímajú primárne výsledky práce volených zástupcov.Pochopiteľne vnímam aj pochybenia,ale je tu po posledných voľbách domnievam sa viditeľný posun povedzme že k vyššej profesionalite a tiež aj tej jedným tunajším vysoko morálne a emocionálne vybaveným klamárom tak často pertraktovanej kompetentnosti.
Ćo sa týka polikliniky,pre mňa ako občana a voliča má vysokú relevanciu potvrdenie mojich názorov rozhovor s pánom Ing.Baškom pred voľbami 2018,keď strana Smer už nenominovala do funkcie primátora Rndr.D.Daniša,práve z dôvodu nekompetentnosti.

[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   0
22:53:01 09.06.2020 [7305] Nevhodný príspevok?
V mediálnej vede je známych minimálne 11 logických klamov v argumentácii, a medzi nimi vyčnieva argumentum ad hominem. Ide o situáciu, kedy sa nech mi je odpustené pán lavida ako oponent povedzme s označením „A“, snaží previesť dialóg od diskusie o probléme samotnom, k diskusii o mravnej či inej oponentovej integrite, v tomto prípade k pánovi Milanovi O.
Jasné je ,že u pána lavidu je absencia poznatkov a argumentácia zlyháva, želá si presné a jasné konkrétne informácie od pána Milana O. Paradoxne však, ako vždy doposiaľ, pán lavida nevenoval obsahu, nie tak dávno v zverejnenom príspevku pán Milana O. primeranú pozornosť, hoci je táto téma v súčasnosti napríklad veľmi zaujímavá pre NKÚ, tak ako je to na jeho stránke uvádzané.
Odporúčam pánovi lavidovi, aby si naštudoval poznatky o výhrade poslancov k predajú pozemku pánovi J.D.na námestí vraj z dôvodu hodného osobitného zreteľa (!!!) . Nech si prečíta výhradu najmä pána MilanaO., a nielen jeho, ktorá k predaju pozemku mesta Nováky je zapísaná v zápisnici z MsZ, č.3/2012, ak sa nemýlim zo dňa 20.3.2012.
Totižto ide o to, že NKÚ v súčasnosti ( a je pravdepodobné,že sa zmení aj zákon vo veci osobitného zreteľa) konštatuje rozporuplné nakladanie s majetkom obcí a miest, pretože formulka "Osobitný zreteľ" sa používa pričasto, pri prevodoch nehnuteľností v majetku mesta ,obce resp. " pri väčšine kontrol, ktoré realizujeme v miestnej samospráve a pozeráme sa na využívanie verejného majetku, zisťujeme, že osobitný zreteľ sa stal národným športom," informoval NKÚ.
Takže by to naopak chcelo presné a jasné konkrétne informácie od pána lavidu, ako to a či sa o vysporiadaní pozemkových nehnuteľností dostatočne informoval u svojich susedov. Nebudem však až tak zvedavý, či sa tak dialo i v prípade nadobúdania pozemku, povedzme jeho rodiny. Však, čo už?
Ak je všetko OK, tak to bude svedčať o tom, že pán lavida nazerá na situáciu v meste naozaj v súlade s tým, ako píše, cit:“ Sú to len naše názory z nejakého uhla pohľadu. To, čo je podstatné budú konkrétne výsledky práce terajších volených zástupcov mesta položené na misku váh pred budúcimi voľbami. A to zrejme chceme všetci občania mesta, aby tých výsledkov na váhe bolo čo najviacej. S tým sa dá súhlasiť. Veď to je aj nielen môj záujem. PB
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   1
Meno:
Heslo:
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Nových pracovníkov chce prievidzská radnica zamestnať v rámci spoločného projektu s mestami Handlová a Bojnice.
Cieľom tohto projektu je posilnenie koordinačných a implementačných kapacít v týchto troch mestách. Hlavným partnerom je mesto Prievidza, ďalšími dvoma partnermi sú mestá Bojnice a Handlová. Výška finančného príspevku, ktorý budeme žiadať, bude pravdepodobne až 500.000 eur
zobraziť podrobnosti »
28.03.2020
Web pre rodičov: ucimenadialku.sk
V spolupráci viacerých mimovládnych organizácií a MŠVVaŠ SR vznikla táto webová stránka ako nástroj oficiálnej komunikácie počas prerušeného vyučovania na školách a prerušenej prezenčnej výučby na vysokých školách v čase epidémie koronavírusu. Cieľom webovej stránky je pomôcť pedagogickým a odborným zamestnancom, manažmentu a zriaďovateľom škôl, ale i žiakom, študentom a rodičom zorientovať sa v množstve informácií, odporúčaní a usmernení, ako aj pomôcť všetkým aktérom počas prerušenia vyučovania či prezenčnej výučby nachádzať riešenia vzniknutej situácie.
zobraziť podrobnosti »
25.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.