Stránku si prezeráš sám... FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Kultúra / Školstvo Mestský dom kultúry, Centrum voľného času, školy... 27 príspevkov OTVOR TÉMU >
Nováky pozitívne Uveďte udalosť alebo čin, ktorý Vás v Novákoch zaujal a ktorý považujete za príkladný. 62 príspevkov OTVOR TÉMU >
Pohostinstvo Jedáleň, reštaurácia, krčma, bar... 1 príspevok OTVOR TÉMU >
Politika Primátor, mestský úrad, podnikanie v meste... 126 príspevkov OTVOR TÉMU >
Pouličné športy Freestyle, mtb, bmx, skateboard, freerun, le-parkour a podobne... 0 príspevkov OTVOR TÉMU >
Primátor / Poslanci Do tejto témy vkladajte sformulované otázky pre pána primátora a pre pánov poslancov. 954 príspevkov OTVOR TÉMU >
Rôzne / Iné Váš príspevok sa nehodí do žiadnej otvorenej témy? Šup s ním sem... 208 príspevkov OTVOR TÉMU >
Šport Tenis, futbal, plávanie, vodne pólo, kanoistika, karate, lyžovanie... 48 príspevkov OTVOR TÉMU >
Ak máte návrh na vytvorenie novej témy, prosím kontaktujte nás.

Ďakujeme za pochopenie.


Najnovšie príspevky
Posledných 30 príspevkov v diskusnom fóre
12:59:28 29.08.2021 [7597] Nevhodný príspevok?
Pekný sviatočný deň vážení spoluobčania.
SNP patrí určite k najsvetlejším stránkam našich dejín. Aj vďaka SNP a tým, ktorí sa ho zúčastnili, dokonca položili v ňom aj svoje životy, žijeme už desiatky rokov bez vojnového násilia. Som rád, že aj moje mesto každoročne nezabúda na túto udalosť a vždy si ho pripomína pietnou spomienkou. Zvlášť, keď je tu aj snaha určitých síl o skreslenie týchto významných udalostí pre nás všetkých. V piatok som však zostal trošku na pochybách, či sú to pre nás naozaj oslavy? Spokojný som bol hádam len s programom a príhovorom primátora. Čo sa týka účasti, tak to som bol sklamaný. Doslova pár občanov mesta. Navyše, mne osobne chýbali vojaci ako čestná stráž, čo by nemal byť problémom ich zabezpečiť. Rovnako si takáto oslava zaslúžila aj živú hudbu. Škoda, že p. primátor neoslovil aj predsedov spoločenských, záujmových a športových organizácií, aby účasťou svojich členov podporili túto významnú udalosť našich dejín. Nebol by som rád, aby to čo som teraz napísal, bolo brané, ako kritika niekoho. Je to predovšetkým na každého z nás, ako si ctíme naše dejiny. Preto ma mrzí malý záujem nás všetkých o takúto významnú udalosť. Aj napriek tomu som rád, že Nováky nezabúdajú. A rovnako som rád, že pri oslavách bola umiestnená aj pamätná tabuľa s menami občanov mesta, účastníkov SNP, ktorí položili svoje životy za našu slobodu. Aj preto by sme mali vždy urobiť všetko preto, aby tí čo položili životy za našu slobodu neboli nikdy zabudnutí. No a my čo žijeme, aby sme na nich nikdy nezabudli.
Prajem vám všetkým ešte raz krásny a pokojný sviatočný deň.

S úctou Ľubo Dzurák
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   0
19:52:05 09.08.2021 [7591] Nevhodný príspevok?
Príspevok je schovaný!
Príspevok je dostupný len pre prihláseného používateľa.
17:25:54 08.08.2021 [7590] Nevhodný príspevok?
Podnet od občana:
========================================================

Milí Nováčania.

Občas tak, ako vy všetci, prídem s pietou navštíviť hrob svojich rodičov na cintorín do Novák. Aj dnes, 6.8. som bol na starom cintoríne v Lelovciach. Musím vám povedať, že som zhrozený, ako toto mesto nedbá o spomienkové miesto našich predkov! Tráva po kolená, všetko zarastené, neupravené, až mi je ľúto, že som rodičov pochoval práve sem, v meste, kde žili, pracovali, odvádzali dane! Takto sa staráte o miesto odpočinku našich predkov? Hanbite sa! Povedzte, ak treba, nabudúce si prinesiem vyžínaču a novácky cintorín pokosím. Prešiel som viac cintorínov po Slovensku, ale ANI NA JEDNOM som takýto bordel nevidel. „Ďakujem Vám“.

Váš bývalý spoluobčan Emil Líška.

========================================================
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   0
10:28:27 25.07.2021 [7589] Nevhodný príspevok?
Pán primátor,
na základe zákona 460/2019 z 27. novembra 2019, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 79/2015 Z.z. o odpadoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a ktorým sa menia a dopĺňajú niektoré zákony je povinné separovať ,,BIO odpad,,. Mali ste na to 1,5 roka aby ste si pripravili kampaň a prišla, prišla mini hnedá nádoba s návodom ktorý bol písaný asi deň vopred.
Pravdepodobne si ľudia neštudovali tento zákon, a možno ich ani neprekvapí prečo sú rôzne druhy hnedých kontajnerov na jednom stojisku. Lebo podľa toho letáka je aj tak jedno čo budú do neho dávať. Možno by bolo dobré sa pozrieť do zákona a napísať občanom mesta nový a menej zavádzajúci leták, pretože sa tam miešajú ,,konáre s čajom,,(jablká s hruškami). Katalóg o odpadoch rozlišuje 200108 biologicky rozložiteľný kuchynský a reštauračný odpad a 200201 biologicky rozložiteľný odpad.
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   0
23:03:11 12.07.2021 [7588] Nevhodný príspevok?
„Otrokom je ten, ktorý nemôže nahlas vysloviť čo si myslí.“ Euripides

Dobrý večer, vážení spoluobčania.
Ako chladný dúšok pramenistej vody, tak na mňa zapôsobil ostatný príspevok priateľa Petra Bošiaka. Má úplnú pravdu. V dnešnej hektickej, uponáhľanej a navyše pandemickej dobe, kde sa všetci niekam ženieme, máme žiaľ nasadené prevažne tmavé okuliare a snažíme sa vysielať len negatívne signály. Jeho príspevok dokazuje, že skôr opak je pravdou. Chce to naozaj mnohokrát len zastaviť sa a pozorne sa poobzerať okolo seba. Peťo to presne vystihol. Aj v maličkých Novákoch nielen žili a pôsobili, ale aj žijú, resp. pochádzajú ľudia, na ktorých by sme mali byť všetci právom hrdí. V jeho príspevku bol síce spomenutý len p. Tomislav Jurik, náš bývalý spoluobčan, no takých ľudí malo, našťastie i má, naše mesto určite ďaleko viac. Zdravotníci, učitelia, športovci, predsedovia spoločenských a záujmových organizácii, podnikatelia, zamestnanci v štátnych, či súkromných zariadeniach, odvetviach, o mnohých z nich by sme mali asi vedieť viac. Som preto úprimne rád, že aspoň na tejto stránke, ktorú ja osobne beriem, ako určitú protiváhu mestskej televízie, odznievajú aj takéto príspevky. Rôznosť názorov, ich verejná propagácia, to je jeden zo základných princípov demokracie. Samozrejme nie každý čitateľ musí vždy súhlasiť s tým, čo tu jednotliví prispievatelia uverejňujú. My sa jednoducho len snažíme reagovať na dianie v meste z nášho pohľadu. Snažíme sa to robiť slušne, otvorene, bez nenávisti a osočovania s tým, že čitatelia sami ohodnotia, to čo napíšeme, čo im je bližšie, čomu viac veria.
Príspevok Peťa Bošiaka len potvrdzuje, že táto stránka nebola vytvorená len na kritické pohľady na dianie a život v meste. No a práve v dnešnej nie príliš radostnej dobe sú takéto príspevky, zamyslenie sa nad našim životom, veľmi potrebné. Aj preto chcem Peťovi za jeho príspevok určite aj v mene mnohých občanov poďakovať. Možno nás donúti naozaj trošku spomaliť a viac si všímať ľudí i veci okolo seba. Veď život naozaj nie je čierno-biely. Je úžasne farebný. Treba mať však oči na to, aby sme to videli, dušu, aby sme to cítili a srdce, aby sme to milovali.

S úctou Ľubo Dzurák
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 2   0
14:54:53 11.07.2021 [7587] Nevhodný príspevok?
Ján Amos Komenský : „ Nesľubuj že to spravíš, nehonos sa, že si to vykonal, ale nech tvoje skutky hovoria za teba“.
Priatelia, po otvorení mojej poštovej schránky, som si len pred niekoľkými málo dňami, v schránke s doručenou mi poštou, vybral Regionálne noviny MY HORNONITRIANSKE NOVINY, zo dňa 28.6. 2021 . Som čitateľom tejto regionálnej tlače, ktorá naozaj podáva informácie regionálneho dosahu takmer zo všetkých oblastí spoločenského a občianskeho, kultúrneho ,či života zo športovej činnosti.
Pravdou tiež je, že doposiaľ v citovaných novinách pomerne málo píšu o našom meste, činnosti v meste Nováky. Priznám sa, že nie veľmi som sa zamýšľal nad dôvodmi, že prečo tomu tak je, ale tentoraz som pri bežnom listovaní menovaných novín narazil na článok, ktorý ma veľmi zaujal. Ba i potešil. Je to článok s názvom :“ TOMISLAV JURÍK OTVORENE O ODCHODE Z UNIPHARMY .NAPRIEK TOMU,ČÍM VŠETKÝM SOM PREŠIEL,NIČ NEĽUTUJEM.
Milí spoluobčania, k tomu, že prečo ma zaujal a zároveň potešil citovaný článok je potrebné vari len pripomenúť, že v Novákoch pôsobili, alebo boli rodiskom viacerých osobností, ktoré sa výsledkami svojej práce pričinili o pokrok, rozvoj v rôznych oblastiach života či priamo pre naše mesto ,alebo v rámci svojho regionálneho pôsobenia, alebo napokon ako ľudia spájaní s úspechmi Slovenska doma i v zahraničí.
Oceňovanie osobností by malo byť významnou súčasťou občianskeho, spoločenského a kultúrneho života nášho mesta. A tak si osobne myslím, že by sme nemali zabúdať na žijúce, ale i nežijúce osobnosti nášho mesta a mali by sme si uvedomiť, že sú súčasťou istej etapy nášho života, ktorú sme spolu s nimi odžili v našom mestečku, pretože niektorí skôr narodení, alebo niektorí od nás mladší si to plnou mierou zaslúžia ,najmä preto, že sa stali osobnosťami, ktoré sa pričinili o pokrok, rozvoj v rôznych oblastiach života či priamo pre naše mesto ,alebo v rámci svojho regionálneho pôsobenia, alebo napokon ako ľudia spájaní s úspechmi Slovenska doma i v zahraničí. A takou osobnosťou nesporne je i RNDr.TOMISLAV JURÍK ,CSc. PB

http://www.novaky.com/dokumenty/20210711_my_noviny.pdf

[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 2   0
14:49:41 30.06.2021 [7585] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň.

Dnes 30. júna v Rádiu Slovensko o 12.30 bola relácia o školstve, kde jedným z dvoch pozvaných hostí bola pani Chlupíková, ako zástupca Ministerstva školstva.
Počas rozhovoru došlo aj k téme zasahovania obcí do riadenia škôl a jej spolubesedník uviedol, že nech pani Chlupíková o tom niečo povie, že má s tým osobnú skúsenosť. No ona, veľmi distingvovane uviedla že: "Keď som bola riaditeľkou ZŠ, bol zo strany zriaďovateľa na mňa vyvýjaný tlak".
Nič viac, nič menej. Nespomenula ani mesto, kde pôsobila.

Vtedy sa mi vybavila scéna z ustanovujúceho rokovania MsZ v Novákoch. To máva aj pomenovanie - slávnostné. Tam vo vystúpení, občan mesta, nenechal na bývalej pani riaditeľke suchú nitku. Slová ako klamárka a podvodníčka boli v jeho prejave opakovane omieľané, lebo chcel pani riaditeľku Chlupíkovú dostať do povedomia prítomných, ako zlú a neschopnú. Darmo sa pani riaditeľka bránila, darmo plakala. Pán novo nastupujúci primátor si ju nezastal ani slovíčkom. Dokonca hrdo vyhlásil, že vždy bude skôr veriť tomu občanovi ako jej.

Pani Chlupíková to dnes mohla týmto pánom vrátiť. Pomenovať ich, uviesť mesto, kde intrigy a manipulácia sú nástrojom "riadenia" mesta. No ona sa zachovala tak, ako ju väčšina Nováčanov pozná. Slušne a s obrovským nadhľadom.
Môžete byť hrdí na to, že táto dáma učila vaše deti.

Pavol Peško
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 6   0
09:37:23 29.06.2021 [7584] Nevhodný príspevok?
Tento štát je doslova právne dokaličený a zásady práva sú už akoby minulosťou. Kde sme sa to vôbec dostali a ako hlboko sme klesli? Tu sa už naozaj úcta k občanom stala minulosťou?“, Tak, s týmito slovami pána Juraja Zábojníka, čoby kandidáta na prezidenta SR, ktoré poskytol v rozhovore pre Parlamentné listy, chcem naznačiť už v úvode súhlas a poukázať na to, akú biedu kultúry prejavu vidíme u predstaviteľa mesta Nováky, pretože tak, ako nám ju preukazuje Šimka, primátor ,tak určite kultúra predstaviteľa mesta a úcta k občanom, ako sme ju poznali v minulosti, naozaj vyzerať nemá !!!!. A ako hlboko sme klesli???
Šimka,primátor, so svojim dvojčaťom sa rád hrá na udavača, vyšetrovateľa, prokurátora a sudcu súdu v jednej osobe, Osočuje, znevažuje, uráža bez akejkoľvek kultúry v jeho prejavoch, vyjadreniach a všetko to, bez úcty k občanom nášho mesta!!!. Takáto rola zasahovať neodôvodnene do života občanov nášho mesta, však, ani jednému z dvojčiat šimkových v nijakom prípade naozaj nesvedčí, nenáleží, neprislúcha. V meste, kde takmer každý, každého pozná, sa emotívnejšie prežívajú neodôvodnené zásahy Šimku do rodín, poškodzujúce dobré meno členov rodín a ruší ich pokojný život v našom meste!!!
Šimka, primátor a jeho dvojča sa nevedia ovládať!!! Veď slová, ktoré Šimka, primátor zverejnil v jednom zo svojich nedávnych psychomaiiov vo svojej mailovej psychohre,, cit.: ...“ Gauner veľmi dobre vie, o čom hovorím.... Ale som presvedčený, že tí ľudia skôr, či neskôr skončia tam, kde patria..... „. potiaľ Šimka, primátor, sú hlboko urážlivé, nebezpečné. Ja považujem jeho vyjadrenie za drzý a nebezpečný prejav nadradenosti, ktorá Šimkovi neprísluší. Zdá sa ,akoby sa pre Šimku stalo akýmsi „národným športom“, robiť v tomto meste z ľudí idiotov???!!!
Šimkom, primátorom mesta, označovanie ľudí za gaunerov, podliakov, ľudí pre spoločnosť nebezpečných, či zmyslov zbavených a napokon jeho odporúčanie, resp. neodôvodnená, nekompetentná predikcia o tom, kam „ patria ľudia“ ,naši spoluobčania, ktorí sa nepáčia Šimkovi, primátorovi, je v rozpore so základnými kultúrnymi, morálnymi, etickými a právnymi zásadami funkcie primátora mesta Nováky, ktorú Dušan Šimka v súčasnosti zastáva.
O čo ide, už väčšinou občania Novák zistili, pochopili. Nedôvera v jeho osobu, ktorá bola vo voľbách viac než 80 percentná, je ukážkovým obrazom toho, ako nepremyslene ľudia uverili niekomu, kto na to nemá, aby riadil mesto. Nechápem, že ľudia zhltli Šimkovi návnady, ako sú ťažko premrhané milióny eur predchádzajúcim vedením mesta. Je strašidelné, čím sa nechali obalamutiť .
A to, že sa Šimka neocitol v absolútnom suteréne bol len záujem tých, ktorí sú mu za jeho služby z predchádzajúcich období zaviazaní, alebo aby zostali, pri korytách, alebo ich dostali. Teraz už tým človiečikom rozumieme prečo spievajú pieseň toho, čo ich kŕmi resp. toho, čo ich núti spievať to, čo chce počuť ten, čo ich tam drží resp. drží pod krkom…!!!
A tak sa mi vážení nečudujte, ak som hlboko znepokojený, takýmito predikciami Šimku, primátora, s ohľadom na diskusiu ním vedenú predovšetkým v jeho mailovej psychohre s občanmi mesta(!!!), i mimo nej, napr. ku niektorým občanom, poslancom na rokovaniach naživo vysielaných zasadnutí Mestského zastupiteľstva, do verejného priestoru.
A tak sa mi naozaj nečudujte, že i z uvedených dôvodov mám za to, že je naozaj potrebné sa brániť, pretože ak Ing. Dušan ŠIMKA, primátor mesta nezmení svoju rétoriku voči občanom, tak potom akýmkoľvek jeho výzvam na diskusiu (!!!) s ním kedykoľvek, kdekoľvek a o akejkoľvek téme, najmä v Jehotelevízii, vysielanej naživo do verejného priestoru cez YouTube , nemôže byť ani reči (ani na zajtrajšom rokovaní poslancov MsZ) , najmä ak produkuje ako národný šport - robiť v tomto meste z ľudí idiotov???!!!
Priatelia, hoci je pravdou ,že Šimka presne neurčuje, kam patria ľudia, ktorých on osočuje ,znevažuje tak, že ich urážlivo nazýva osloveniami gauner, podliak, cvok a človek pre spoločnosť nebezpečný, alebo považuje ním menovaných ľudí za zbavených zmyslov (!!!) s jeho očakávaním, ba dokonca presvedčením, že ... „ tí ľudia skôr, či neskôr skončia tam, kde patria, v nás evokuje istým spôsobom zamyslieť sa nad historickým obdobím, ktoré v médiách už niekoľko dní rezonuje, ako významná téma .!!! Práve v tomto období priatelia, keď viac ako inokedy, vnímame Výročie invázie nemeckých vojsk do Sovietskeho zväzu (80. Výročie), viac tiež vnímame, že história nám priniesla na ideológiu fašizmu, nacizmu, na Hitlera a Nemcov v druhej svetovej vojne nekonečné množstvo uhlov pohľadu, názorov.
Hitler a nacisti potláčali akúkoľvek opozíciu!!!. Pre svojich ideologických a „rasových nepriateľov“ prikázal zriadiť koncentračné a vyhladzovacie tábory. Mali slúžiť na izoláciu, otrocké využívanie a genocídu osôb, ktoré nacisti považovali za nepriateľov nemeckého štátu a národa. Do koncentračných táborov boli ľudia posielaní bez súdneho rozhodnutia a na neurčitý čas!!!
A tak s ohľadom na vydobytú DEMOKRACIU si dovolím tvrdiť, že Šimka, primátor, nemôže nijakým spôsobom , predikovať (prisudzovať niečo) svojim spoluobčanom, kde budú vraj žiť a zaraďovať ich kam, podľa jeho názoru „patria“!!!.
Na to je aj „veľký“ Šimka, „malý pán“ a z jeho strany sa jedná nesporne o morálny a etický „VEĽKÝ PREŠĽAP( !!!), na hrane porušenia zákona, najmä za vyjadrenie absolútnej neúcty k občanom.
Šimka, primátor, neustále porušuje záväzky, ku ktorým sa zaviazal, keď pri nástupe za primátora týmito slovami sľuboval, cit.: „Sľubujem na svoju česť a svedomie, že budem riadne plniť svoje povinnosti, ochraňovať záujmy obce a Slovenskej republiky. Ústavu Slovenskej republiky, ústavné zákony, zákony a ostatné všeobecne záväzné právne predpisy budem pri výkone svojej funkcie starostu uplatňovať podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia.
A rovnako sa domnievame, že jeho pochybenia a nekompetentné výroky vyvstávajú z jeho právneho analfabetizmu, keďže neuznávajú aj s jeho dvojčaťom Mariánom Š. neakceptujú významný právny princíp , Ústavnú zásadu, ktorou je PREZUMPCIA NEVINY. Prezumpcia neviny, čoby významný právny princíp a ústavná zásada znamená, že každý občan, ktorý je obvinený zo spáchania priestupku alebo trestného činu, je považovaný za nevinného dovtedy, kým sudca nevznesie právoplatné rozhodnutie o jeho vine (pričom nezáleží na tom, či ho naozaj spáchal, alebo nespáchal).
A tak si kladieme otázku, dá sa správanie Šimkových dvojčiat (lebo porušovanie Ústavnej zásady“prezumpcie neviny“ sa týka obidvoch dvojčiat), ako infantilná hra dvoch šesťdesiatnikov, čo sa týka ich veku, alebo, keby naozaj sa niečo vo svete stalo ...???, ako sa zachovajú, ak jeden z nich už teraz morbídne uvažuje, kde by sme, a ktorí, vraj pre spoločnosť nebezpeční ľudia podľa neho, mali svoj život odžiť ???!!!.
Priatelia, i preto, nie je možné, takýchto ľudí nebrať vážne. To je to najjemnejšie konštatovanie, aké sa dá ,ako reakcie na výroky, správanie a konanie šimkovcov vysloviť.
Ing. Dušan Šimka, pán primátor, by však mal vedieť, že pravdou však je, že všetko sa dá argumentačne postaviť z jednej strany, či z druhej strany. Minca má vždy 2 strany a záleží len na tom, ktorú z nich chceme vyzdvihnúť, či ospevovať. Je však potrebný triezvy pohľad. Pravda býva zvyčajne niekde uprostred!
V roku 1990 sformulovalo Združenie miest a obcí Slovenska desatoro starostu podľa učebnice „Občianska náuka a výuka pre meštianske školy“ z roku 1936, ktoré je aktuálne dodnes a znie takto:
1. Si starostom všetkých občanov, aj tých, ktorí ťa nevolili.
2. Na čelo obce ťa postavila dôvera občanov. Byť prvým občanom v obci je veľké vyznamenanie. Sľúb sám sebe na svoju česť a svedomie, že túto dôveru nesklameš.
3. Pri výkone svojho čestného úradu nerozlišuj príslušníkov politických strán, ale viď v nich predovšetkým občanov.
4. Usiluj sa podľa svojich síl a možností obce, aby si uľahčil život starým, chudobným a práceneschopným občanom.
5. Podporuj všetko, čo napomáha rozvoju školstva tvojej obce a rastu vzdelanosti. Nič lepšie ako dobré vzdelanie – okrem lásky a zdravia – našim deťom nemôžeme dať.
6. Nezabúdaj na obecnú knižnicu, aby poskytovala ušľachtilú zábavu a vzdelávala.
7. Buď ústretovým podporovateľom všetkého, čo prispieva ku skrášleniu a zveľadeniu obce a ku zvýšeniu kvality životného prostredia v prospech zdravia občanov.
8. Naštuduj si najdôležitejšie právne predpisy a nauč sa ich využívať v praxi, aby tvoja obec napredovala a aby si nezabudol na nič, čo by mohlo byť tvojej obci prospešné a užitočné.
9. Obecný majetok spravuj úzkostlivejšie a nakladaj s ním opatrnejšie, ako so svojím vlastným majetkom. Ak premrháš svoj majetok – bude to len tvoja škoda, keď premárniš majetok obci – prídeš o svoje dobré meno a česť.
10. Buď pre spoluobčanov príkladom dobrého človeka nielen na funkcii starostu, ale i v súkromnom živote. Príklady priťahujú viac ako prázdne reči a dlhé dohovárania
Po prečítaní „ Desatora dobrého starostu si priatelia prosím všimnite, že ak máme výhrady k správaniu Šimku primátora mesta, tak sa dá potvrdiť, že sú to výhrady oprávnené, keďže s poukazom na ustanovenia v Desatore... Šimka primátor ( svojho času vrcholový predstaviteľ orgánov ZMOS-u) mnohokrát porušil to, čo patrí k dobrým mravom starostu, resp. primátora mesta takmer v každom bode, možno aj ním schváleného ZMOS-om Desatora .... PB
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 3   0
18:45:17 24.06.2021 [7583] Nevhodný príspevok?
Testovaním zlomené, posledné zbytky hrdosti nášho národa

Pandémia cez leto ustupuje sama! Nejde vôbec o výsledok testovania za šialené peniaze tak, ako sa domnievajú politici. Tým samozrejme nemá byť povedané, že určité rozumné a umiernené opatrenia nie sú potrebné. Ale žiaľ, práve umiernenosť a rozumnosť doteraz chýbala väčšine z nich. Pre úzku skupinu podnikateľov, spriaznených s politickou špičkou, sa stali tieto opatrenia vynikajúcim prostriedkom pre vlastné obohatenie. Práve toto obohacovanie, spojené s cicaním štátu je hlavným zmyslom väčšiny z nich.
https://smeromkzivotu.blogspot.com/.../testovanim-zlomene...
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   0
13:43:24 23.06.2021 [7582] Nevhodný príspevok?
Priatelia, je mi ľúto adresátov, ktorým sú opäť zasielané nevyžiadané psychomaily. Šimkovci opäť nevydržali. Spustili nový diel mailovej psychohry, adresovaním nevyžiadaných psychomailov. Síce s obohranou LP platňou, so starým evergreenom „ My sme tí slušní, všetci ostatní ľudia sú gauneri a skôr, či neskôr skončia tam, kde patria.....“ No hotová tragédia. Nebojíme sa. Však všetci vieme prečo!!!
Priatelia, je mi ľúto, ak mi niektorí občania kladú otázky typu, či sedia na mestskej radnici v Novákoch kompetentní ľudia? Nedovolím si vysloviť odpoveď, ale isté pochybnosti vari áno.
Ako vyplýva z historických záznamov, vyhlásenie SNP v roku 1944 už zastihlo i občanov obce Nováky pripravených. Na naliehavú výzvu povstaleckého vysielača vo veľkom počte nastúpili k vojenskému útvaru v Zemianskych Kostoľanoch a spolu s vojakmi sa zúčastnili prvých bojov proti nemeckým okupantským vojskám v priestoroch Baťovian, Oslian, Skačian, Dolných Vesteníc a na Brezine pri Novákoch.
Blíži sa výročie pamätných dní Slovenského národného povstania a Nováky ako zvyčajne si možno vyrobili problém spočívajúci v nekompetentnom, neodbornom a neúctivom prístupe k občanom mesta Nováky, účastníkov bojov v SNP a najmä ešte k žijúcim pozostalým po priamych účastníkoch Slovenského národného povstania.
Už isté obdobie, teda od ukončenia prác na veľmi rozporuplne zo strany Šimku obhajovanom a ešte rozporuplnejšom, z pohľadu potrieb mesta, zateplení budovy Mestského úradu v Novákoch na fasáde budovy od cesty č. I/64 (ako ju v Novákoch nazývame, od Hlavnej cesty) do začatia zateplovacích prác bola osadená z príležitosti 15. Výročia SNP PAMÄTNÁ TABUĽA s označenými na nej zlatými písmenami , menom a priezviskami občanov nášho mesta Nováky, účastníkmi Slovenského národného povstania.
Súčasný stav je taký, že PAMÄTNÁ TABUĽA ,nie je umiestnená na svojom pôvodnom mieste?! Jednoducho jej niet. Aké má Šimka, primátor mesta vysvetlenie k takejto neúcte k účastníkom Slovenského národného povstania, nehovoriac o úcte k ešte v malom počte žijúcim pozostalým a navyše občanom mesta Nováky nemáme poznatky. Neosadenie PAMÄTNEJ TABULE na pôvodné miesto po vykonaní zateplovacích prác a ich skolaudovania pre mnohých a nielen obyvateľov nášho mesta, je nanajvýš nepochopiteľné, ak podiel obyvateľov obce Nováky na zapojení sa do Slovenského národného povstania nebol nijako najmä na Hornej Nitre bezvýznamný.
Na Internetovej stránke mesta Piešťany, a to podľa dostupného informačného zdroja „Press-PNKY, sme si prečítali článok s názvom: „ Umelecké dielo na fasáde – Mesto Piešťany, z obsahu ktorého vyplýva, že „ umelecké dielo na fasáde PRIOR-U zmizlo pod polystyrénom „???!!!
Totižto práve na Obchodnom dome Prior, ktorého riaditeľ je občan nášho mesta ,Marián Š., bolo až do zahájenia zateplovacích prác obvodového plášťa celej budovy OD Prior, vedľa vstupných dverí umiestnené umelecké dielo - plastika.
Plastika možno hodnotovo nepožívala postavenie chránenej kultúrnej pamiatky a preto ju pravdepodobne nič nezachránilo pred aroganciou súčasných „odborníkov“ ( ani riaditeľ OD Prior) a „pochovali“ ju pod polystyrén použitý ako zateplovací materiál, ktorý na plášť budovy OD Prior v Piešťanoch použili . A tak sa nečudujte pri čítaní tohto môjho statusu, že je tu istá paralela v konaní „zodpovedných funkcionárov !!!??? Ja si netrúfnem hádať o tom, čo sa v ich rozhodovaní zanedbalo.
Rozdiel je však v tom, že v Piešťanoch občania mesta Piešťany podľa toho, čo sme si mohli načítať, márne volali po záchrane, zanechaní plastiky, ktorej význam nepodceňujem ,ale ani nepreceňujem a ak to skončilo tak, ako skončilo, tak to aj pre mňa skončilo, ako nedôležité, ale asi nesprávne konanie.
Avšak v Novákoch? Je akosi divne ticho, hoci tak nekompetentne, ako odôvodnili zamestnanci z Mestského úradu v Novákoch neosadenie PAMÄTNEJ TABULE s menami účastníkov SNP na pôvodné miesto, po vykonaní zateplovacích prác na budove Mestského úradu v Novákoch, je neúcta k samotným, na PAMÄTNEJ TABULI označených našich bývalých občanov , zahynuvších v SNP, alebo zomrelých na následky zranení z bojov v II.sv. vojne a SNP, a väzenia v koncentračných táboroch.
Ak doposiaľ „veľká váha“ (To je vraj dôvod na neosadenie a hľadanie iného vraj vhodného miesta?!) PAMÄTNEJ TABULE nespôsobovala problémy a bola upevnená na fasáde budovy Mestského úradu roky, rokúce, až do jej zloženia v dôsledku zateplovacích prác, pri súčasných možnostiach a technike,nemohol byť problém PAMÄTNÚ TABUĽU súčasne s ukončením zateplovacích prác zabudovať- osadiť na pôvodné miesto!!!
Ak by niekto tvrdil opak, pripadalo by mi to ako absurdné tvrdenie, bez akéhokoľvek racionálneho základu, keďže stavebné úpravy vykonané na budove Mestského úradu boli povolené na základe vlastníka stavby, čo je Mesto Nováky a zrejme osadená tabuľa mala byť, čo sa týka po ukončení zateplovacích prác, súčasťou projektu, tejto investície.
Nemecká kancelárka Angela Merkelová, nie tak dávno označila deň útoku Nemecka pod vedením Adolfa Hitlera na Sovietsky zväz za „dôvod k hanbe pre Nemcov“. Je preto na škodu, že ponechávame občanov mesta v neistote a zvyšujeme intenzitu neúcty k spomenutým občanom zapísaným na pamätnej tabuli a ich pozostalých, či už zosnulých, alebo ešte žijúcich s blížiacim sa dátumom výročia SNP. Kto ubezpečí občanov Novák, že Mestský úrad zaujme zodpovedný postoj a PAMÄTNÚ TABUĽU nechá osadiť na pôvodné miesto, čo najskôr???. PB

https://www.vets.cz/vpm/18356-pamatna-tabula-obetiam-snp/#18356-pamatna-tabula-obetiam-snp


Nápis:
HRDINOVIA SLOV. NÁR. POVSTANIA
Z OBCE NOVÁKY, KTORÍ PADLI, ABY SME MY ŽILI.

PADLI V BOJI:
DADÍK VINCENT, GAŠPAROVIČ ĽUDEVÍT, HRDÝ JÁN, HRIVNÁK ANTON, HVOJNÍK ANTON, KROP JÁN, MARTINEK STANISLAV, PETRISKA JÁN, ORŠULA VALENT, ŠTANGA ANTON

ZAHYNULI V KONCENTR.
TÁBOROCH:
ANTAL ŠTEFAN, DOBROVODSKÝ JÁN, KOVÁČ VALENT, SRŠEŇ LADISLAV

NÁSLEDKOM UTRPENÝCH
CHORÔB:
CACHOVAN JOZEF, DUBEC STANISLAV, VIDA VALENT

SPB V NOVÁKOCH Z PRÍLEŽITOSTI 15. VÝROČIA SNP
ČESŤ ICH PAMIATKE ![rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 2   0
09:59:24 21.06.2021 [7581] Nevhodný príspevok?
Chcela by som v mene celej rodiny poďakovať za úprimné vyjadrenie sústrasti spolužiakom zo Základnej školy Nováky, spolužiakom zo strednej priemyselnej školy v Handlovej, mestu Nováky, kamarátom a kolegom z SSE Prievidza, vedeniu, futbalistom a priaznicom FK Iskra Nováky a všetkým Vám, ktorí ste sa prišli v piatok 18.6. rozlúčiť s naším ockom, bratom, dedkom, švagrom, bratrancom Ľubkom Hvojnikom. Všetkým Vám ďakujeme za vyjadrenie sústrasti a podpory v týchto ťažkých chvíľach. Prajeme všetkým pevné zdravie!
rodina Hvojniková
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   0
23:24:19 15.06.2021 [7580] Nevhodný príspevok?
Ďakujem v mene celej rodiny za Váš dojemný príspevok. Som tiež rada, že ľudia ešte aj dnes vedia ocenit hodnoty, ktoré ocko vyznával. Jeho pevné základy a presvedčenia ho sprevádzali až do posledného výdychu. Bol okrem iného aj vytrvalý bojovník, mimochodom mal to dané v numerologickom výpočte dátumu jeho narodenia :) Spomínajte preto na neho pozitívne, to ho vzdy velmi motivovalo.
Vďaka a prajem pokoj v duši.
Peta
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   0
18:06:57 15.06.2021 [7579] Nevhodný príspevok?

Odišiel Ľubo Hvojník - človek s veľkým ľavicovým srdcom.

„ Život je naozaj zvláštny. Denne stretávame desiatky ľudí a nič sa nedeje. Niekedy však stačí stretnúť jedného a ten sa vryje do našej pamäti na celý život. „

Včera som sa dozvedel jednu z najsmutnejších správ v mojom živote. Navždy nás opustil môj kamarát, spolupracovník i spolustraník. Odišiel človek, s ktorým som prešiel kus náročnej, zložitej, ale krásnej cesty. Takéto správy každého z nás vždy nájdu nepripravených a sú pre nás doslova zdrvujúce. Aj keď si uvedomujem, že možno nie som ten najpovolanejší, ktorý by o tomto človeku s veľkým ľavicovým srdcom, mal právo niečo napísať nedá mi, aby som si aspoň pár vetami, s vďakou a úctou spomenul na človeka s veľkým Č. Na človeka, ktorý po zmene režimu v roku 1989 vedel presne kde je jeho miesto, ktorý až do konca svojho bohatého, čestného a plodného života ctil hodnoty, ktorým zasvätil svoj život.
Naša spoločná cesta začala niekedy v roku 1974 kde sme spoločne začali pracovať ako elektrikári v nováckej chemičke na cechu VC/B. Dokonca sme mali vedľa seba aj pracovné stoly. Okrem elektriky nás spájalo aj členstvo v SZM, v strane i odboroch. Rovnako nás spájal aj futbal, ktorý sme si sem tam spoločne zahrali. Po pár rokoch šiel Ľubo pracovať ako majster Kyslikárne na tom istom cechu. No a potom sa už naše cesty rozišli, lebo prešiel do komunálnej politiky a začal pracovať ako tajomník MsÚ v Novákoch. Naše stretnutia sa obmedzili viac menej na stretká pri futbalových zápasoch. Po tzv. Nežnej revolúcii nám však osud zamiešal karty tak, že sme sa opäť stretli pri tvorbe novej slovenskej ľavice – SDĽ. Som pevne presvedčený, že pre SDĽ bolo nesmierne dôležité, že sa na okresnej úrovni stretli ľudia ako Ľubo Hvojník. Ľudia s jasnými ľavicovými hodnotami, presvedčením, nezmeneným myslením a postojmi sa rozhodli naďalej presadzovať ľavicovú politiku, jej myšlienky a hodnoty v dobe, keď slovo Ľavica znelo ako nadávka. Aj dnes si živo pamätám na Ľubove vystúpenia pri rokovaniach okresného výboru SDĽ v Prievidzi. Presná argumentácia, pokoj, rozvaha, zmysluplné návrhy a hlavne zanietenosť pre ľavicovú politiku, to bolo to, čo sprevádzalo Ľuba, to bolo to, za čo sme si ho všetci vážili, rešpektovali a mali aj radi. Bol veľmi dôležitou persónou nielen okresného výboru ale aj celej okresnej organizácie, ktorá bola hodnotená ako jedna z najlepších v rámci Slovenska. Nebol nikdy sólo hráč, nepresadzoval nikdy svoje názory za každú cenu. Práve naopak vážil si ľudí okolo seba i silu kolektívu. Okrem toho mal aj vynikajúce organizačné schopnosti, ktoré sme plne využívali pri organizovaní rôznych spoločenských, politických i športových akciách. Bolo pre nás oboch veľkým šťastím, že sme na spoločnej politickej ceste kráčali s ľuďmi s jasnými hodnotami a presvedčením. Určite by som mohol ešte dlho písať, nielen o Ľubovi o ľuďoch, s ktorými sme spoločne prežili opakujem, kus zaujímavého a krásneho života.
„ Hovorí sa, že dobrí a úprimní priatelia k nám prichádzajú vtedy, keď nám odchádza celý svet. Tí priatelia k nám obom prišli, keď nám ten svet naozaj odchádzal.
Česť Tvojej pamiatke priateľ.
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 3   0
20:53:19 14.06.2021 [7577] Nevhodný príspevok?
Milí priatelia,
dnes ma obostrel smútok. Smutná správa, ktorú mi priatelia telefonicky, alebo mailom oznámili ma zarmútia. Môj bývalý kolega a priateľ ,s ktorým sme pracovali v službách nášho mesta Nováky Ľubomír HVOJNÍK, nás navždy opustil. Veľmi som si vážil jeho oddanosť mestu, športovú zanietenosť , zodpovednosť, odbornosť a prirodzenú zdvorilosť. Bol nielen pre mňa, ale aj pre mnohých z nás, úprimným priateľom Pre tieto vlastnosti som si ho vážil. S Vašim dovolením som mu vďačný za všetko, čo pre naše mesto a jeho obyvateľov urobil. Patrí mu za to úcta a vďaka,
Česť jeho pamiatke.
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 5   0
17:39:13 11.06.2021 [7576] Nevhodný príspevok?
Mailová psychohra začal opäť. Nuž ja viem, že šimkovci túžia veľkým srdcom ,azda ešte väčším ako je vystavené na námestí,ale ako vidieť slová môjho priateľa Ľuba neplatia naozaj pre nevychovaných ľudí. Potrebujú témy. Tak začnime.Prvé podlosti začal Šimka plodiť, keď si začal uvedomovať, že skutočne zmena režimu, ktorú spôsobila „ Nežná revolúcia“ mu vyhovuje. Ona „nežná“ mu dala dôvod egocentricky namýšľať si, že jeho konanie a rozhodnutia sú podľa jeho názoru absolútne zákonné a nikto nemá právo spochybňovať(?!!!) jeho rozhodnutia, výroky, hodnotenia, hoci sú rozporuplné a nezákonné . Počiatky nadobudnutej demokracie „krivil“ a kríví doposiaľ, len tak sviští . tak došiel nezákonne k bytu.
Šimka, primátor, si bezdôvodne začal prisudzovať akúsi imunitu, na udelenie ktorej síce ako primátor a verejný činiteľ nemal zákonný nárok,(napr. ako poslanci NR SR), lebo zákony mu ju nenadeľovali ,konal už v počiatkoch vstupu do samosprávnej politiky neoprávnene vo svoj prospech , v prospech svojej family,príbuzných, riešením osobných pracovnoprávnych vecí dvojčaťa mariana Š.), teda takmer hneď po nástupe do funkcie primátora.
A tak ,keď dnes čítame obsah ich nevyžiadaných mailov, v ktorých opakovane oni, tento krát dvojča primátora začali ďalšie kolo svojej psychohry , a v ktorých spolu so svojim dvojčaťom Marianom Š. v istej synergii urážajú svojich spoluobčanov, ktorí majú iný názor ako oni, no fuj!!! Nič primitívnejšie som už dlho nevidel. To je realita, Šimka, primátor nezohľadňuje vo svojich osočujúcich mailoch to, že Európsky súd pre ľudské práva (ESĽP) rozšíril hranice prípustnej kritiky reprezentanta štátnej moci v porovnaní s kritikou súkromnej osoby. Záver ESĽP: „Človek, ktorý vstúpil do politického života si musí uvedomiť, že jeho súčasťou je aj určité obmedzenie jeho práva na súkromný život a môže byť vo verejnom záujme predmetom širšej i ostrejšej kritiky, nie len zo strany novinárov, ale aj svojich politických oponentov.“
A dvojičky šimkovci ??? Arogancie majú na rozdávanie. Viete, keď bývalý supervízor a jeho dvojča- terajší správca kamennej tržnice sa rodinkársky spoja a arogantne nás poučujú, akí sme blázni, ak reagujeme na ich nezmysly, lebo vraj len oni žijú správne a teda len oni nás majú právo ochraňovať, tak niečo nie je s kostolným poriadkom. Napokon, možnože Šimka ,primátor možno (?) ale prečo primátor sa zapája do mailovej diskusie vyvolanej jeho bratom Marianom a chrapúnsky reaguje na človeka, ľudí, ktorého v nevyžiadanom maili jeho dvojča uráža, znevažuje a nespratné dvojča, Šimka, primátor ako rodinného príslušníka, obhajuje (ESĽP!!!). No rodinkárstvo vyšité ako remeň.
To je tak, keď guľový dolník nadobudne presvedčenie, že je srdcové eso. A tak je možno dobré vystaviť svietiace srdcia na námestí, ale ak dvojčatá nechápu ich prínos, zmysel ,k čomu sú vystavené na námestí??? Čo navrhujete s tým urobiť priatelia???V tichosti ich mali namontovať v kancelárii primátora. On je v tej kancelárii do večera zavretý, vraj pracuje. A píšu, až z každého z nich narastie taký gigantický chrobák Truhlík - všetko vedia lepšie a všetko nám vysvetlia.
Ani vzdelanie k tomu nepotrebujú. Načo knihy? Načo čítať? Múdrosť im vlievajú prevzaté články z novinových plátkov, ktoré vystavujú na obdiv ,ako vlastnú tvorbu. Problém je, že takéto nevzdelané a nabubralé nuly nás kádrujú, vynucujú si priestor v mainstremových médiách. Tvária sa, že určujú diskusiu. A kopú do bežných ľudí na sociálnych sieťach, do každého, kto má iný názor. PB.
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 3   0
13:11:05 11.06.2021 [7575] Nevhodný príspevok?
„ Keď sme zdraví, máme tisíc želaní, keď ochorieme, máme iba jedno.“

Dobrý deň vážení spoluobčania.

Chcem vysloviť poďakovanie, že som sa na comke dozvedel dôvod vystavenia nádherného srdca na našom námestí. Priznám sa, že som si nevedel vysvetliť tento dôvod, aj keď som tušil za tým obrovskú humánnosť. Poďakovanie v množstve jazykoch sveta, však naznačovalo, že to má široký rozmer, ďaleko za hranicami, mesta, regiónu i Slovenska. Neviem síce koho to bola myšlienka, ale je to jedinečné, ľudské a ušľachtilé. Mnohokrát totiž nevieme doceniť, to čo iní robia pre nás, pre naše zdravie. Mnohé veci sme sa naučili brať ako samozrejmosť a to je zlé, veľmi zlé. Viem doba nie je jednoduchá, ani ľahká. Možno si ani neuvedomujeme, že pandémia v podobe Covidu 19, zmenila náš život. To čo bolo pre nás bežné, stretávanie sa, cestovanie, posedenia s rodinou, či priateľmi, začalo byť pre nás všetkých vzácnosťou. Práve v tejto zložitej dobe, bez veľkých rečí a chvály sa pustili do boja s pandémiou lekári, zdravotné sestry a ďalší zdravotníci. Za pomoci armády, komunálnych politikov a ďalších zložiek, dlhé mesiace bojovali s týmto zákerným nepriateľom. Aj keď dnes už vidíme a pociťujeme výsledok ich práce v uvoľnení opatrení a život sa pomaly vracia do normálnych koľají, všetci vieme, že bude veľmi zložité vrátiť sa do života pred pandémiou. Každopádne, že dnes môžeme opäť žiť trošku voľnejšie, za to môžeme ďakovať našim zdravotníkom, nevynímajúc tých nováckych. Im predovšetkým patrí to červené srdce na námestí, im patrí naše poďakovanie za ich nesmierne obetavú prácu a činnosť počas pandémie, aby ochránili naše zdravie, aj keď to bolo mnohokrát na úkor ich samotného zdravia a veľkého vyčerpania. Vzájomná dôvera, spojenie síl, obetavosť, spolupatričnosť, úcta k iným, tom je to, čo pomáha prekonať ťažké obdobie, to je to čím môžeme úspešne bojovať s takým nepriateľom, akou je nesporne pandémia aj v budúcnosti. To veľké srdce na našom námestí zaslúžene patrí tým, ktorí nás ochraňovali pred následkami ochorenia z pandémie. Škoda len, že takýto prejav našej vďaky vo forme srdca, symbolu lásky a ľudskosti je putovné. Takýto symbol našej vďaky by mal byť v našich obciach a mestách nastálo. Možno aj preto by sme mali všetci využiť príležitosť, prísť k tomuto symbolu našej vďaky a možno si urobiť aj nejaké foto. Aspoň takto vyjadriť svoje poďakovanie a úctu k tým, ktorí chránili naše zdravie.
„ Celý život sa totiž naháňame za množstvom vecí. Potom príde chvíľa, keď zistíme, že len tri stoja za to. Zdravie, rodina a láska. „
S úctou a úprimným poďakovaním

Ľubo Dzurák
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 3   0
19:58:45 31.05.2021 [7574] Nevhodný príspevok?
Úloha médií v čase pandémie a iné závažné skutočnosti

Aká je pravá úloha súčasných médií? Snažia sa obyvateľstvu sprostredkovať skutočnú pravdu, alebo niečo úplne iné? A ak im nejde o objektívnu pravdu, o čo im ide? Oficiálne média v dnešnom svete plnia v prvom rade objednávku mocných. Objednávku zo strany najbohatších a najmocnejších, ktorí ich vlastnia, alebo majú na ich fungovanie nejaký iný zásadný vplyv.

https://smeromkzivotu.blogspot.com/2021/05/uloha-medii-v-dobe-pandemie-jine.html
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   0
18:18:51 29.05.2021 [7572] Nevhodný príspevok?
Priatelia, dovoľujem si doplniť môj príspevok o dôležitú poznámku , ktorá nejakým technickým nedopatrením vypadla z môjho príspevku, a odstavec,ktorý citujem mal znieť takto,cit: „Zo Šimkovho konania vychádza možno i ten dôvod , že chcel Znalecký posudok použiť na okydávanie predchádzajúceho vedenia. O jeho výsledku sa primátor nechcel podeliť s poslancami asi z dôvodu, že výsledkom vyplývajúcim z obsahu Znaleckého posudku je ODPORÚČANIE dokončiť rekonštrukciu do úspešného konca, cit.: Z posúdenia rekonštrukcie vyplýva, že projekt zabezpečenia zníženia energetickej náročnosti objektu je potrebné cez garantovaciu energetickú službu dotiahnuť do úspešného konca pre obidve zainteresované strany. "Potiaľ cit.
Priatelia, takto znie ODPORÚČACIE VYJADRENIE POSUDZOVATEĽA A SPRACOVATEĽA ZNALECKÉHO POSUDKU. Naozaj záležalo len na kompetentnom prístupe , dobrej vôli nastupujúceho primátora, ktorý však zavrhol viacej podobných projektov pri nástupe do funkcie.

Ďakujem za pochopenie ,Mgr.Peter Bošiak
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 2   0
12:39:03 29.05.2021 [7571] Nevhodný príspevok?
Priatelia, Šimka, klame a zavádza pri každej príležitosti, lebo si dobre uvedomuje, že mnohí z občanov nemajú záujem a mnohí ani nemajú vedomosť o možnostiach kontroly jeho výrokov či sú pravdivé ,alebo výmysly z jeho hlavy sú výmysel, blaf, ako napr., ... keď hovoril a poskytol neúplnú, negatívnu informáciu o finančnom zdraví mesta Nováky za minulé volebné obdobie, len aby si mohol kopnúť a aby verejne zostudil predchádzajúce vedenie mesta Nováky. https://youtu.be/N0oPhZL5-rE
Priatelia, Šimka môže zverejniť čokoľvek a hovoriť akokoľvek o finančnom zdraví mesta Nováky, pretože to je len jeho manipulovanie s informáciami o danej téme, ale pravda je asi takáto:
Šimka , ešte pred nedávnom v tej svojej mentálnej a „odbornej“ (?) výbave nekompetentne, evidentne v snahe znevážiť minulé vedenie, hostílne a difamujúco a zavádzajúco informoval o poslednej priečke ,na ktorej sa umiestnilo mesto Nováky pri informácii o Finančnom zdraví mesta Nováky. Je to len pár mesiacov späť. Áno je pravda, že sa stav zhoršil ,ale nie z dôvodov ako ich vyhodnotil a odôvodnil Šimka.
Hodnotenie vyplýva aj z nových úprav v hodnotení miest, kde sa píše: za uplynulý rok zhoršilo finančné zdravie miest Nováky, Dudince, Kežmarok, Leopoldov a Modrý Kameň – v prípade všetkých týchto miest došlo k poklesu známky najmä v dôsledku významného nárastu hodnoty dlhu.
Je pravdepodobné, že je to zväčša následok zmeny metodiky merania dlhu, teda, že tieto mestá už aj predtým mali dané záväzky, no s rozdielom, že do minulého roka sa do dlhu podľa zákona nepočítali, po novom tam už ale zahrnuté musia byť. Takže Šimka by mal hovoriť kompetentne a nezavádzať národ novácky.
Najskôr si odpovieme na otázku ,čo je podľa INEKO (INEKO je mimovládna nezisková organizácia, ktorá podporuje ekonomické a sociálne reformy s cieľom odstraňovať prekážky dlhodobého pozitívneho vývoja) ... finančné zdravie?
Priatelia, „FINANČNÉ ZDRAVIE“ vypovedá o tom, do akej miery hospodári samospráva udržateľne. Nehodnotí jej efektívnosť, teda či bolo každé euro využité najlepším možným spôsobom, ale či jej hospodárenie môže teraz alebo v budúcnosti spôsobovať problémy pri výkone správy.
Je to číslo v intervale 0 až 6 počítané zvlášť za každé mesto, mestskú čast, obec a vyšší územný celok na základe údajov za najnovšie 4 dostupné roky ako vážený priemer piatich vybraných ukazovateľov uvedených nižšie. Vyššia hodnota predstavuje lepší výsledok.
A tak sa pozrime na Finančné zdravie mesta Nováky, vyhodnotené podľa INECO za rok 2015- 2019 Nováky


Veľmi zlé
Zlé
Nedostatočné
Dostatočné
Dobré
Výborné
Finančné zdravie mesta Nováky, vyhodnotené podľa INECO za rok 2015 Nováky
Aktuálny stav
5,2
z max. 6
Výborné
finančné
zdravieFinančné zdravie mesta Nováky, vyhodnotené podľa INECO za rok 2016 Nováky
Aktuálny stav
5,1
z max. 6
Výborné
finančné
zdravie


Finančné zdravie mesta Nováky, vyhodnotené podľa INECO za rok 2017 Nováky
Aktuálny stav
5,1
z max. 6
Výborné
finančné
zdravie
Finančné zdravie mesta Nováky, vyhodnotené podľa INECO za rok 2018 Nováky
Aktuálny stav
4,7
z max. 6
Dobré
Finančné zdravie mesta Nováky, vyhodnotené podľa INECO za rok 2019 Nováky
Aktuálny stav
4,5
z max. 6
Dobré

Nuž vari niet čo k tomu navyše povedať. Ale pravdou je, že keby sa bola odovzdávala a preberala moc z rúk bývalého vedenia mesta do rúk Šimku, terajšieho primátora s ohľaduplnejšou a vyššou politickou kultúrou vo vzájomnom porozumení a pochopení potrieb občanov mesta, bez osobnej posadnutosti po pomste za stratenú moc na jedno volebné obdobie, mohli byť naozaj výsledky mesta Nováky úplne iné a vo väčšej miere prospešné pre obyvateľov mesta. Avšak Šimkova posadnutosť po pomste a túžba po moci bola prekážkou vzájomnému porozumeniu.
A tak si pozrite posledné výsledky uvedenej agentúry ,keď už sme takmer dva a pol roka po voľbách , ktoré sa uskutočnili v novembri roku 218.
https://povazska.dnes24.sk/odbornici-sa-pozreli-na-financne-zdravie-miest-povazska-bystrica-je-naspodku-381092
Priatelia veď aj zo súčasných Šimkových psychomailov , ktoré nám niektorým veľmi horlivo a v pomerne veľkom množstve adresoval v ním zavedenej mailovej veľmi, veľmi vulgárnej z jeho strany nehodiacej sa na postavenie primátora psychohry,
Šimkove odporúčajúce pokyny upozorňujúce časť poslancov MsZ (nazvime ich v tejto chvíli opozičných ) vyznievajú podozrivo ,ak nie smiešne, po toľkých urážkach a nekorektných, nekompetentných výplodoch voči nim, ktoré bez sebareflexie vyrobil Šimka sú tvrdá, arogantná manipulácia .
Je zarážajúce ak sa Šimka odvoláva na svoje (nekorektné) zistenia, avšak nevenuje pozornosť až trestuhodne, možno i s trestnoprávnou zodpovednosťou listine, ktorú zamlčal pred poslancami MsZ a napr. doposiaľ nezdôvodnil, kto nesie zodpovednosť za vynaložené prostriedky na objednávku Znaleckého posudku renomovaného a na Slovensku jediného odborného Ústavu na posúdenie Efektivity energeticko stavebných zariadení.
Je podľa môjho názoru v tejto chvíli irelevantné, že sa Šimka neriadil a neriadi pokynmi a odporúčaniami (hoci na jeho pokyn bol objednaný a bolo za jeho vypracovanie vyfakturované 10.000,-€ a hoci nebol Šimkom akceptovaný, Šimka neprevzal žiadne osobné konzekvencie za zbytočne vynaložené finančné prostriedky z rozpočtu mesta Nováky) uvedeného Ústavu pre ..... .
Zo Šimkovho konania vychádza možno i ten dôvod , že chcel Znalecký posudok použiť na okydávanie predchádzajúceho vedenia. O jeho výsledku sa primátor nechcel podeliť s poslancami asi z dôvodu, že výsledkomvyplývajúcim z obsahu Znaleckého posudku je ODPORÚČANIE dokončiť rekonštrukciu do úspešného konca, cit.:


Dá sa len domnievať ,že ak obsah znaleckého posudku nebol naklonený jeho – Šimkovej chuti okydávať kde koho a tak ho zavrhol,resp. zamlčal na pár mesiacov pred poslancami MsZ!!!, ... čo je v rozpore s jeho záväzkom,ktorým sľuboval pri svojom sľube pri nástupe do funkcie primátora, že bude dodržiavať Ústavu a príslušné zákony právneho poriadku SR na prospech občanov,voličov.
Podľa periodickej tlače, na júnovej schôdzi predloží parlamentu poslanec Miroslav Kollár „Návrh zákona o hmotnej zodpovednosti politikov“. – Ako sa uvádza v zdroji: spravy.pravda.sk, tak, exkluzívny prieskum agentúry AKO sa v máji tisícky respondentov pýtal, či by mali byť politici ako osoby finančne postihovaní a potrestaní za to, keď ich chybným rozhodnutím vznikne štátu,obci ekonomická škoda. Podľa výsledkov 67,2 percenta opýtaných uviedlo, že by mali byť politici určite potrestaní, podľa 23 percent by mali byť potrestaní. S trestaním nesúhlasilo 5 percent opýtaných a 4,7 percenta nevedelo alebo nechcelo odpovedať.
Vyzerá to tak, že Šimka s tým rátal, že ak raz dôjde na lámanie chleba nebudú ho stíhať. Ale ako vidieť ,nemusí to byť práve po jeho, hoci sa to stalo za neho. On pri inej príležitosti píše, že uvidíme v júni a ja mu kontrujem, že uvidíme v júni.
A tak ,ako rád vravieva Šimka, počkáme si ,pretože doteraz má a mal len šťastie, že mladí poslanci MsZ nemajú toľko síl ,možno odhodlania, lebo nerátali, že sa vo svojej práci poslanca, stretnú u Šimku s takou šialenou obsesivitou – posadnutosťou po moci a túžbou po pomste.
Šimka nás o týchto jeho charakterových vlastnostiach natvrdo presviedča takmer denno - denne v psychomailoch vo svojej,resp. ním zavedenej psychohry, ktorá spočíva v adresovaní nám jeho vulgárnych, nami nevyžiadaných e-meiloch. No,des a hrôza.
Poslanci nemajú toľko síl a odhodlania, aby presadili pravdu ,na základe relevantných dôkazných prostriedkov, napokon ako to vyplýva aj zo Znaleckého posudku. tak ako vidieť z výsledkov, ktoré sú uvedené na Internetových stránkach sa dá ľahko odhadnúť, ba potvrdiť, že zvolenie Šimku za primátora mesta Nováky bol omyl tých voličov, ktorí mu dali hlasy ,na základe ktorých vyhral tesne voľby ,rozdielom 10-ich hlasov. PB

[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 3   0
20:42:02 27.05.2021 [7569] Nevhodný príspevok?
„ Úprimnosť, otvorenosť a česť nás mnohokrát privádzajú do nebezpečenstva.“
W. Shakespeare

Vážení spoluobčania.
V týchto dňoch som dostal od dlhoročného, veľmi vzdelaného priateľa, s ktorým už roky vediem debaty o politike, dobe i dnešnom živote, jeho uverejnený príspevok na tému :
„ Arogantní ľudia: Prečo sú úspešní a zastávajú vysoké pozície?“
Veľmi ma to zaujalo a chcel som tento príspevok uverejniť aj na comke s tým, že by možno zaujal viacerých čitateľov tejto stránky. Možno v blízkej budúcnosti ho predsa len uverejním???
Dnes však dávam prednosť niečomu, čo môj priateľ Peťo Bošiak nazval veľmi výstižne – mailová psychohra. Aj keď obsah mailov sa ma priamo netýka, takže úplne nerozumiem tomu, prečo mi ich p. primátor zasiela, predsa len mi je z rétoriky otca mesta smutno. Smutno hlavne z toho, že pán primátor útočí na človeka, ktorého si ja osobne za to, čo v minulosti pre toto mesto spravil, veľmi vážim. Útočiť, dehonestovať, znevažovať niekoho len za to, že otvorene prezentuje svoje názory, pod ktoré sa aj podpíše, sa mi naozaj zdá úbohé. Navyše slovník p. primátora by bol odsúdenia hodný aj v krčme tej najnižšej cenovej skupiny. Možno by bolo vhodné, aby sem tam zavítal p. primátor medzi ľudí na nejaké to pivko, aby videl, ako medzi sebou komunikujú občania, ktorí nie vždy majú na všetko rovnaký názor. Teraz si možno čitateľ povie, čo sa do toho starám, veď to nie je môj problém. Určite, to naozaj dnes nie je môj problém. No už zajtra to môže byť aj môj problém a pozajtra možno kohokoľvek z vás priatelia. Stačí len napísať svoj názor na túto stránku, ktorý je rozdielny od toho, ktorý vychádza z radnice a máte problém. Naozaj by som doprial, aby sa táto mailová komunikácia p. primátora s radovými občanmi mesta dostala medzi ľudí. Keď už p. primátor takmer k každom maily píše, že o všetkom sa dozvedia všetci občania Novák, tak v rámci jeho spravodlivosti, by mal zverejniť aj obsah svojich mailov. Len opakujem, že takto nekomunikujú, ani ľudia v krčme.
Píšem tieto riadky napriek tomu, že môžem možno už dnes očakávať ďalšiu nepríjemnú SMSku, či mail. Politika, šport, nakoniec i sám život ma naučil vážiť si ľudí, čo v živote niečo dokázali, vážiť si priateľov. Mnohokrát totiž som pocítil silu priateľov hlavne, keď sa nedarilo, keď som bol znechutený. Vtedy sa vždy potvrdilo pravidlo, že : „Dobrí priatelia prichádzajú vtedy, keď nám odchádza celý svet.“ Keďže práve Peťa pokladám nielen za priateľa, ale aj človeka, ktorého si vážim, nemohol som nenapísať tento príspevok. Život je totiž tou najlepšou školou, tým najvyšším naším vzdelaním, ako sa máme práve v takýchto chvíľach, či situáciách správať. Pre mňa to určite tak je. Predovšetkým politická činnosť mi dala veľa. Spoznal som tam množstvo skvelých, múdrych a hodnotových ľudí, od ktorých som sa veľa naučil a ich myšlienkami sa riadim dodnes. Z mnohých, ktorými sa riadim vyberám jednu:
„ Radšej budem liezť niekomu na nervy, ako do zadku.“

S úctou
Ľubo Dzurák
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 3   0
10:11:54 27.05.2021 [7568] Nevhodný príspevok?

Priatelia, u mnohých, ktorých poznám ako slušných ľudí, pozorujem prirodzený odpor, keď sa niekto teší z nešťastia iného. Pri stretnutiach mi mnohí spoluobčania dávajú za pravdu, vyjadrujú so mnou solidaritu, dávajú mi nahlas najavo, že obdivujú moju odvahu v prípadoch,ak kriticky poukazujem na to, pokiaľ šimkovci prenášajú dôsledky ich mailovej psychohry aj na najbližších rodinných príslušníkov, ich oponentov. To si nevymýšľam, to sa dá potvrdiť dôkazne. Nuž a šimkove výroky typu ,, Šialenec" vypisuje BLÁZNOVSTVÁ?!!!!! , potiaľ cit., musíte uznať, zamrzia, ale odhodlanie bojovať voči jeho egocentrizmu, zavedenému vulgarizme, hostílnemu prejavu, jeho sedláctvu, neznížia. Nepoľavíme.
Ja sa len čudujem Šimkovi, primátorovi a jeho blízkym ľuďom zo šimkovskej Bubliny, že veselo v prípade nášho mesta vymýšľajú jednu konšpiračnú teóriu za druhou, ale dôkazy o pravdivosti svojich tvrdení, hoci ich mnohokrát žiadame, však nezverejnia. No, to je naozaj perfektné. Pre šimkovcov stačí len šíriť nenávisť, proti niektorým spoluobčanom a vlastne teda občanom mesta Nováky.
A tak je pravdepodobné, že slová Šialenec" vypisuje BLÁZNOVSTVÁ?!!!!! sú ako vyššie uvádzam, reakcia Šimku ,primátora na link, ktorý som zverejnil v prílohe príspevku č.7565, nedôstojné vyjadrovaniu sa primátora mesta, pretože podľa môjho názoru mal vysvetliť dôkaznými prostriedkami, že prečo mesto Nováky je na to spôsobilou inštitúciou vyhodnotené na 130 –om mieste z celkového počtu miest 141 a na poslednom mieste z miest v našom okrese Prievidza.
Dodržiavanie princípov právneho štátu a demokracie je znakom vyspelosti štátu, jej občanov, politikov, osôb verejne činných atď.,atď. To pre Šimku primátora, je španielska dedina. Dvojčatá, ako ich nazývame medzi sebou, vypisujú v mailoch nezmysly, nechápu vlastne, kedy je ten-ktorý občan vinný, či vtedy, keď ho zadržala NAKA, alebo keď bol vzatý do väzby alebo vtedy, keď prokurátor podal obžalobu na súd alebo vtedy, keď to vykrikujú politici ,ako mnohokrát i Šimka, primátor. Jednoducho chaos a zmätok produkovaný z ich strany a pritom stačí rešpektovať prezumpciu neviny. Nuž a to nám známe dvojčatá roky rokúce nie a nie pochopiť.
A tak opakovane pre zvýšenie právneho vedomia dvojčiat , „Každý, proti komu sa vedie trestné konanie, považuje sa za nevinného, kým súd nevysloví právoplatným odsudzujúcim rozsudkom jeho vinu (čl. 52 ods. 2 Ústavy SR, Listina základných práv a slobôd, Dohovor o ochrane ľudských práv a slobôd a ostatné medzinárodno-právne normy). No a to dvojčatá neakceptujú, hoci po toľkých pre nich neúspešne skončených kauzách (v ich neprospech, či už osobných, alebo v rámci mesta Nováky, vieme o všetkých čo,to) by to už mohli pochopiť. Ale oni nie a nie. Nechápu vlastne, kedy je ten-ktorý občan vinný. Nerešpektujú tak, ako by mali rešpektovať, prezumpciu neviny, robia z vlastnej hlavy vymyslené rozporuplné závery , detinské konšpirácie, ako deti z materskej škôlky ,avšak neakceptujú objektívne vyšetrovania orgánmi na to zákonom určenými. Však to niektorí v ich nevyžiadaných mailoch v nimi zavedenej psychohre čítajú. Des a hrôza. Bežný občan by sa triasol z obavy, čo s ním bude,ak také nezmysly niekde napíše. Dvojčatá sú však bez obáv. Nepochopiteľné.
Priatelia, čo záverom? Treba len dúfať, že raz príde čas, keď sa nadšenia politikov, médií a občanov nebudú prejavovať v tom, že ich spoluobčan, prípadne aj politický oponent bol vzatý do väzby, bol odsúdený, boli nedodržané jeho práva v zverejňovaných rokovaniach poslancov MsZ v Novákoch (vyhrážky neustále zo strany Šimku primátor, pokračujú asi takto, citujem Šimkove vyhrážky z posledného psychomailu:“ Ale z televízie sa občania mesta Nováky dozvedia pravdu o všetkých ,indivíduách"! To mi verte. Mafiánska stránka vám už nepomôže“potiaľ Šimka. Nuž no koment.
Priatelia, viete koľko bolo na rokovaní poslancov v auditóriu zúčastnených občanov? Nula,možno plus,mínus jeden. Taký je záujem občanov o primátora a o jeho reči vedené na zastupiteľstve.
Ale naopak, budú sa tešiť z toho, že spoluobčan, prípadne aj politický oponent mal vo svojej práci úspech, že tento úspech je na prospech nášho mesta, Slovenska a teda na prospech nás všetkých. Priatelia tak ako mnohí z vás i ja, mám prirodzený odpor, keď sa niekto teší z nešťastia iného, hoci chápem, že niekedy sa bez spravodlivého potrestania nedá. Nechápem však, prečo aj pred prípadným potrestaním je potrebné človeka urážať, dehonestovať,znevažovať hostílne sa vyjadrovať.
Za dokonalé chrapúnstvo však považujem, pokiaľ niekto prenáša hostílne vyjadrenia znevažovanie, osočovanie aj na jeho najbližších rodinných príslušníkov. To sa však v Novákoch zo strany šimkovcov stáva veľmi často. A tak sa nečudujte, že sa bránime, proti takýmto svinstvám, a i naďalej sa budeme brániťPB

https://povazska.dnes24.sk/odbornici-sa-pozreli-na-financne-zdravie-miest-povazska-bystrica-je-naspodku-381092
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 3   0
23:28:12 24.05.2021 [7565] Nevhodný príspevok?
Priatelia, rozišli sme sa so Šimkom,primátorom mesta v piatok minulý týždeň v domnienke, že asi pochopil, že otravovať starších ľudí, teda mňa a ostatných adresátov ho už nebaví a prestal adresovať v jeho mailovej psychohre s asi okolo dvadsiatimi adresátmi, okrem mojej osoby adresovaných im nevyžiadaných mailoch , v ktorých nás kŕmil, svojimi neskutočne ,naozaj neskutočne infantilnými rozumovými výplodmi, no naozaj ako malé decko. Myslel som si ,že ho to prestalo baviť.
Priatelia, mýlil som sa. Zrejme sa v ňom znova prebudila nedocenená samoľúbosť o jeho neskutočnej vodcovskej úlohe a v pondelok, hoci som nebol prekvapený, skôr sklamaný, že ho drží táto metóda, ktorou si šimkovci jednoznačne udržujú svoj“štandart“ a miesto odpovedí urážajú tak ako aj Šimka ,primátor výrazmi , ktoré sa hanbím zverejniť.že to vyslovuje takéto hanebné slová o svojich spoluobčanoch primátor.
Pravdou je, že doba a ľudia nie sú mu naklonení, nedarí sa, ale však ako mu pomôcť, keď nevieme ako, keď ho chytá predvolebná triaška a vtedy ,kto si len málo pamätá bol ako urvaný z reťaze.
Takže , Šimkov dôvod, aby ma kontaktoval, je jeho súkromné video o rekonštruovanej lávke, ktorá sa robila v minulom volebnom období,teda priatelia, nie za neho a vo videu sa náš milý Šimka predvádza ako malý chlapčisko. Čo však chcem zdôrazniť, opakujem zdôrazniť, že moja noha na lávku cez rieku Nitra smerom do Leloviec , alebo späť nevkročila najmenej 30 rokov. Takže sa zamýšľam nad zdravým rozumom Šimku, že čo tým myslel, keď mi poslal nevyžiadaný mail ku lávke cez rieku Nitra. No, choré. Treba nám len veriť,že sa voliči už nikdy nedopustia omylu a nepripustia, aby nám Ing.Dušan Šimka vládol i naďalej.
To, že Šimka nemá výsledky nasvedčuje aj v prílohe priložený link a teda v ňom sa potvrdzuje, že Šimka klame, zavádza občanov mesta Nováky. Občania, nenaleťme mu. A napokon sa vrátim k minulosti. Priatelia, ukážte mi obec,mesto na Slovensku, kde v máji nekvitne na verejnom priestranstve ani jediný kvietok,ani jediný malý tulipánček, kde sa nevysadí jeden krík, či strom????.
Kto si pamätá na Nováky spred tridsiatich rokov mi určite dá v Šimkom zanedbanej
kvetinovej výsadbe za pravdu. No a terminus technikus ,čoby výrok primátora po kritike na zaostávanie v kosení trávnatých plôch verejných priestranstiev len potvrdzuje jeho nekompetenciu, výrok znie asi takto:“ Nováky budú do konca mája „výborne pokosené“ ???!!!.
A tak priatelia, znova a opakovane tu pripomínam výrok Tomáša Baťu, ktorý v súvislosti so zvolením jeho osoby za starostu Zlína vyhlásil: Veci verejné musia riešiť ľudia mysliaci ,nielen zvolení (!!!),
Takže, opakovane sa ukazuje, že óda na „pamätník,“ , ktorý si Šimka postavil a ako hlasno ju ľudia z Bubliny ospevovali a ospevujú okolitému svetu, ako jeho triumf , že Ing. Dušan Šimka bol sedemkrát zvolený a že to postačuje na to, že by to malo byť dostatočým prejavom jeho kompetentnosti, vládnuť v Novákoch. Tak to teda nie. Z miest v okrese Prievidza sme, čo sa týka výsledkov ,ako vyplýva z priloženého linku mesto s najslabšími výsledkami, posledné v okrese. Takže naozaj Šimkovi dáme nie. Rastie nám nová garnitúra mladýc a mudrych i vzdelaných ľudí.Dáme im prednosť. Je z čoho vyberať.PB

https://povazska.dnes24.sk/odbornici-sa-pozreli-na-financne-zdravie-miest-povazska-bystrica-je-naspodku-381092


[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 2   0
19:15:09 18.05.2021 [7559] Nevhodný príspevok?
Co si nepokosis, nemas. Alebo ako pan primator “vraj” usetril na koseni pre mesto. Co k tomu dodat?... Trava pred bytovkou bola po pas. Manzelke urcite. Uz nie je.
Hodnotenie: 0   0
21:42:13 17.05.2021 [7556] Nevhodný príspevok?
Priatelia. opakovane mi primátor mesta na moju mailovú adresu doručuje jeho psychomalily a naozaj je nutné sa brániť a tak som sa rozhodol reagovať týmto spôsobom na konanie Šimku,primátora mesta.
Priatelia, zdá sa, že voľby klopú na dvere kancelárie primátora. Veru, veru. Nuž , čochvíľa nás dobehne rok 2022 a čo sa stane? No, len to, že každý z tých kandidátov, ktorí budú chcieť kandidovať na post primátora mesta Nováky v komunálnych voľbách v roku 2022, bude mať samozrejme handicap, lebo v rukách má teraz moc Šimka, terajší primátor a potenciálny kandidát na primátora do ďalšieho volebného obdobia 2022-2026.
Ak ste vážení, budúci kandidáti na post primátora zabudli, tak vám pripomínam, že Šimka, terajší primátor a jeho alter ego rachotili, bubnovali ,nechali sa vyhadzovať z obradnej siene, len aby sa dostali do optiky občanov, len aby sa pomstili za prehru v komunálnych voľbách v roku 2014, a aby moc nad mestom opäť v roku 2018 získali. Posadnutosť po pomste a moci, ktorú produkujú nemá v dejinách komunálnej politiky v nováckej pospolitosti obdobu. Je to strašné konštatovanie, ale pravdivé. A Šimka nemá v rukách len moc, ale vládne aj rozpočtom a jeho hra s peniazmi je všetkým, ktorí jej – jeho hre s prostriedkami v rozpočte rozumejú príliš priehľadná.
A tak sa pozerajte milí voliči, Nováčania, na fotozábery. Tie naozaj neklamú , kde sa kosí? Nuž tam , kde prevláda jeho – Šimkova , budúca voličská základňa, nuž tam kde by mohol zožať najviac výčitiek od občanov Horných Leloviec za možný konflikt záujmov. I preto sa Šimka dobre domnieva , ža ak uprednostní svoju voličskú základňu , lebo zistil, ako ju zanedbával a klamal v prospech seba a svojej family a tak robil síce akože pre Lelovce,ale preferenčne v prvom rade pre svoju blízku rodinu, na ul. Kollárovej a pre seba a známych na na ul. Duklianskej, aj keď viackrát v rozpore so zákonom. K tomu sa napokon ešte v blízkej dobe dostaneme. Takže Šimkovi odporúčam, aby mlčal .ako sa sťažoval na stránku www.novaky.com, pretože ako správne Šimka,primátor uviedol, ktorej majiteľom je Ing. Rado Oršula!!! Priatelia „MA-JI-TEĽ. Prečo ???
Nuž , vari i preto, že Šimka primátor a jeho alter ego naozaj píšu hostílne, difamujú, fabulujú, dogmaticky prekrúcajú pravdu, píšu polopravdy a lži , a takýmto spôsobom to zverejňujú bez akejkoľvek etiky, logiky, bez hanby, posmešne v nevyžiadaných mailoch, adresovaných adresátom, ktorých si šimkovci vyberajú, poväčšine s ich osobným záujmom, čo najviac obsahom mailu tej, ktorej dotyčnej osobe, čo najviac poškodiť a hrubo zasiahnuť v rozpore s GDPR ich osobnostné práva, napr. už tým, že ma neustále zaťahuje do svojej hororovej psychohry a adresuje mi nevyžiadané jeho maily!!!.
Nikto z rozumných ľudí preto nechápe, že prečo zaviedli mailovú psychohru, ktorej už celkom podľahli, a ktorú už roky produkujú, zasielaním znevažujúcich nevyžiadaných mailov osobám, vybraných podľa ich vôle, kľúča, poväčšine tým subjektom, aby čo najviac znevážili,ponížili.
Je pravdepodobné, že možno to naozaj začalo tým, keď sa Marián Š. začal sťažovať pánovi Milanovi Oršulovi v jednom maily takto, cit.: „ A keďže som - ako osoba Marián Š. na webovej stránke www.novaky.com, ktorej prevádzkovateľom je Váš brat - Xxxxxxxx Xxxxxx, a Vy - pán Milan Oršula ste údajne tiež webmaster uvedenej stránky, ohovárany,osočovaný a sú tam o mne uvádzané nepravdivé informácie, pričom sú tam všetky moje legitímne príspevky zmazávané, jedinou možnosťou, ako sa môžem vyjadriť, je e-mailová komunikácia... ,potiaľ Marián Š..
Priatelia, dvojčatá takýmto fabulačným, rozprávkovým odôvodnením, klamstvom začali opakovane v poslednom období intenzívne produkovať súbor klamstiev, poloprávd a lží. Obaja vo svojej hororovej „mailovej psychohre“, ktorú prostredníctvom nevyžiadaných mailov začali v rozpore s ustanoveniami zákona GDPR (zákon o ochrane osobných údajov), adresujú a rozposielajú rôznym adresátom nevyžiadané maily, aby pred nimi, šimkovcom nepohodlné im osoby, ostatných občanov, spoluobčanov, čo najviac osočili, znevážili a poškodili im povesť, či znížili ich ľudskú dôstojnosť, vážnosť, profesijnú a občiansku česť a dobré meno.
Je dôležité pripomenúť ,že právne vedomie obidvoch dvojičiek je na nízkej úrovni, napokon ho postupne odhalím, že hoci majú sestru absolventku práva , dvojičky šimkových, majú o práve a dodržiavaní zákonnosti veľmi úbohé vedomosti.
Takže priatelia, venujme sa možnostiam Mariána Š., Marián Š. sa stavia do role „mučeníka“,vo svojich príspevkoch klame a zavádza, ak v nich uvádza, že preto píšu a produkujú svoje statusy v nevyžiadaných mailoch ( s obsahom, aby adresátov-svojich ním vybraných spoluobčanov čo najviac osočili, znevážili a poškodili im povesť, či znížili ich ľudskú dôstojnosť, vážnosť, profesijnú a občiansku česť a dobré meno ) , hoci, už mohli byť roky a roky so svojim dvojčaťom, teraz primátorom mesta a ich suitou zo šimkovskej BUBLINY dávno realizované, čím by vlastne odstránili dôvod svojho klamstva v sťažnosti p. Milanovi Oršulovi.
Naozaj, občanovi Mariánovi Š. nerozumieme, že prečo sa cíti byť mučeníkom??? Nemá k tomu ani jeden dôvod!!!!! Prečo? Nuž preto, že si sám, alebo so svojimi priateľmi, či príbuznými mohol a môže založiť stránku, fcb skupinu, webku, profil a šíriť čo uzná za vhodné, čo sa mu a aj ostatným z jeho suity zo šimkovskej bubliny , zamanie! Samozrejme s plnou zodpovednosťou za obsah, ktorý zverejní. Priatelia, to je len jedna možnosť, existovali však aj ďaľšie možnosti,ktoré obaja bratia zavrhli.
Všimli ste si vážení, že Ing.Dušan Šimka ,nemal problém so zverejnením svojho podnetu ,poskytnutím informácie o pokračovaní v kosení trávy aj v ostatných častiach mesta Nováky???
Priatelia, to však nič nie je, že Šimka,primátor koná v rozpore so zákonmi. Zrejme si opakovane uvedomuje po krutej skúsenosti, keď v roku 2014 bol vo voľbách porazený, že musí voľby vyhrať a musí sa postarať, preto musí ukŕmiť v prvom rade svojich potencionálnych voličov, z Mestskej časti Horné Lelovce, ktorých sklamal.
A tak sa nečudujte ,kde sa kosia trávnaté plochy, tak ako nám to prezentuje Šimka na svojich foto, že sa kosia práve tie trávnaté plochy a práve v tej mestskej časti mesta Nováky, ktorá je mu asi srdcu najmilšia. Čo tam po harmonograme kosenia, čo tam po tom, že je centrum mesta zarastené vysokou trávou , ak platí´“ VYHRAJ VOĽBY, MÔŽEŠ VŠETKO. No a v Novákoch tento úzus ,ktorý vyslovil bývalý vysoký štátny činiteľ, to skvele ovláda Šimka, primátor mesta Nováky, odchovanec istej ,dnes už odpočívajúcej na smetisku dejín politickej strany.
Priatelia, je dôležité si uvedomiť ,že sa kandidáti na post primátora v čase pred voľbami budú nielen nenávidieť, však Šimka je doposiaľ, takmer 6 rokov obsesívny indoktrinovanou túžbou po pomste a moci, plný nenávisti voči bývalému vedeniu a ľuďom,ktorí si trúfli byť jeho protikandidátmi na post primátora, alebo tým, ktorí nesúhlasili s jeho spôsobmi v riadení mesta, ale sa stanú, takpovediac aj ideoví konkurenti a to hlavne z toho dôvodu ,že sú aj konkurentmi v boji o toho istého voliča aj v mestskej časti Horné Lelovce. No a v tom, ako čítate je Šimka, primátor šaman, majster. Takže, potencionálni kandidáti, ktorí nájdu odvahu bojovať o mandát primátora mesta Nováky zobuďte sa!!!!
A tak na záver s dovolením. Dobrý večer pán Ing. Dušan Šimka. Opakovane ma obťažujete svojimi nevyžiadanými urážlivými ,osočujúcimi a difamačnými e-meilami .Z uvedeného dôvodu, keďže si od mojej osoby týmito nevyžiadanými difamačnými výrokmi neustále vyžadujete moju pozornosť a konanie podľa Vašich pokynov!!!???, Vám opakovane oznamujem, že Ste pre mňa osoba nezáujmová a žiadam Vás, aby ste ma nekontaktovali na môj súkromný e -mail peterbosiak @gmail.com.
Vaše konanie považujem za nebezpečné prenasledovanie, stalking pretože svojimi výrokmi bez akejkoľvek opory v preukazovaní svojich nepravdivých skutkových tvrdení a neoprávnenou kritikou, mi podľa môjho názoru, v značnej miere zasahujete a mojim rodinným príslušníkom do zákonom chránených práv na ochranu osobnosti, čím nielen mne, ale aj mojim rodinným príslušníkom znižuje našu ľudskú dôstojnosť, vážnosť, profesijnú a občiansku česť a dobré meno nielen u našich spoluobyvateľov, ale i vo Vašich oficiálnych vyjadreniach v postavení ako verejného činiteľa, primátora mesta Nováky a znižujete kvalitu môjho života ,keďže ma kontaktujete bezdôvodne prostredníctvom elektronickej komunikačnej služby, proti mojej vôli.
V prípade, že budete pokračovať v obťažovaní mojej osoby prostredníctvom zasielania elektronickej pošty na moju súkromnú emailovú adresu Vás upozorňujem, že budem sa musieť brániť prostredníctvom svojho právneho zástupcu.PB,
Mgr.Peter Bošiak
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 4   0
00:02:28 17.05.2021 [7554] Nevhodný príspevok?
Pokračovanie podnetov od občanov:

Milan Oršula:
ďakujem za odpoveď. Ešte rád by som sa opýtal. Viem, že časť kde mám RD je v časti kde nie sú pozemky vysporiadané. Ale nemyslíte si že keď platíme tiež dane máme nárok na to aby sme mali pokosené? Za môjho pôsobenia boli vyčistené všetky jarky až po rodinné domy. Dnes to všetko zarastá a objavujú sa tam opäť čierne skládky.

Zuzana Benkova Oršulova
Pán primátor pán Milan Oršula nie je môj brat (len menovec) ja som sa sem aj s manželom prisťahovala pred 7 rokmi. Prišli sme sem v nádeji že sa nám tu bude dobre bývať, že keďže Nováky sú menšie mesto isto sa bude primátor starať o to aby sa tu občanom žilo čo najlepšie, ale bohužiaľ som sa presvedčila že vo vašom prípade to tak nie je. Verejné budovy chátrajú, všade sa hromadia odpadky a zeleň ani nehovorím. Viete čo je zaujímavé, že sme žili aj v Nitre a tam sa verejné priestranstvá kosili každé 3 týždne nebolo tam kríku alebo stromu ktorý by nebol ostrihaný a verejné budovy, vždy sa našli v rozpočte peniaze aby sa nenechali schátrať. Vy ste asi nepochopil jednu vec vám ako primátorovi by malo najviac záležať, aby sem do mesta prichádzali žiť nový ľudia a hlavne aby sa tu žilo tým ľuďom dobre, no vy ste docielil pravý opak, vaši občania sú v tomto meste nespokojní ba dokonca sa aj boja na vás čo i len krivo pozrieť, aby náhodou nemali od vás trestné oznámenie, zdá sa vám toto normálne a v poriadku? Zaujíma ma ešte ako často je naplánovaná údržba zelene a ktoré verejné budovy plánujete v roku 2021 dať do stavu aby padajúce kusy omietky alebo striech niekoho z nás nezranili? Načo potom platíme mestu dane keď my občania nevidíme, že by sa tu meste niečo robilo?
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 2   0
17:01:01 15.05.2021 [7552] Nevhodný príspevok?
Podnet od občana:

Vážený pán primátor, rada by som dostala odpoveď na otázku, kedy sa konečne začne robiť údržba zelene a verejných priestranstiev. Verejné plochy sú absolútne neni pokosené (tráva je až po kolená), kríky a stromy sú neni vôbec upravené, všetko je pozarastané, po celom meste sa hromadia odpadky (plechovky od piva sklenené fľaše plastové obaly) nie raz som bola svedkom toho, ako tento odpad zbierajú aktívni občania mesta a aj ja sama som veľakrát tento odpad zbierala (ktorým sa chcem veľmi za to poďakovať) okolo svojich bytoviek, pretože vy, ako zastupujúci mesto sa kašlete na to. Taktiež ani pred zimou nebolo pohrabané lístie na verejných plochách. V každom meste alebo aj v malých obciach to ide, ale v Novákoch to nejde.

Zuzana Benkova Oršulova

==============

Ďalšie reakcie na FB:

Marek
Dažďové zvody na uliciach plné lístia. Rozbite ulice x rokov... škôlka je ako ju postavili...ale úrad zateplený atď...

Branislav
Ako už uviedli iní komentátori - ten pán, či je v súčasnosti primátor mesta Nováky (Dušan Šimka), zaujíma len vlastne "ja", chod mesta je pre neho cudzí, to jeho absolútne nezaujíma!
Od neho odpoveď nečakajte (a nejakú rozumnú už dupľom nie)!

Rado
On Vám nikdy neodpovie (-; to on nerobí... On len svoje osobné záujmy rieši a nie Nováky.

Milan
Dušanko už Lelovce pokosil ale len po svoj dom. My čo žijeme vyššie neexistujeme. Ale dane platíme

Zuzana
Pripájam sa aj ja tiež sa pozastavujem nad neschopnosťou....všade neporiadok burina bordel

==============

Reakcia Ing. Dušana Šimku:

Od: primator@novaky.sk
Dátum: ne, 16. máj 2021, 17:28

Pani Zuzana Benková Oršulová mi môže písať podnety priamo na primator@novaky.sk - dokonca môže prísť za mnou osobne na MsÚ, aby som s ňou prerokoval akúkoľvek problematiku osobne. Samozrejme, že už sa začalo kosiť v Novákoch v tomto týždni, avšak kvôli dažďu kosenie muselo byť prerušené.
V prílohe vám zasielam fotky vykosených plôch - Motorest pri jazere, všetky plochy okolo autobusovej zastávky v Lelovciach, parčík za zástavkou, detské ihrisko, nohejbalové ihrisko v Lelovciach, časť Kollárovej ul., Duklianska ul. atď.
To musí vidieť aj váš brat Milan Oršula, bývalý prednosta MsÚ Nováky, ktorý má postavený rodinný dom na Duklianskej ulici.
Kosenie bude ihneď pokračovať v celom meste Nováky (ako to umožní počasie).

Ubezpečujem všetkých občanov, že celé mesto bude v máji výborne pokosené!

S pozdravom
Ing. Dušan Šimka, primátor mesta

[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   0
13:21:50 08.05.2021 [7551] Nevhodný príspevok?
Ľubko, úprimná vďaka aj za nás ostatných, vážime si naše matky,naše deti si vážia svoje matky,svedčia o tom mnohé dary, kytice ruží a niekedy úprimné slzy lásky v ich očiach. Ešte raz ďakujem PB
Hodnotenie: 0   0
08:07:10 08.05.2021 [7550] Nevhodný príspevok?
Deň matiek – my nezabúdame.

Milé dámy, mamy.

Som hlboko presvedčený, že žiadny mesiac sa nehodí lepšie na oslavu Dňa matiek, ako je máj. Už v minulom príspevku som písal, že je to podľa mňa určite ten najkrajší a najúžasnejší mesiac každého roku. Moje presvedčenie znásobuje aj skutočnosť, že sa v ňom snúbi láska s vami milé mamy. Som rád, že žijem v krajine, kde si ľudia takéto sviatky ctia a pripomínajú. Aj keď tento váš sviatok, podobne ako MDŽ, má pôvod v Amerike, ešte zo začiatku minulého storočia a vznikol v dôsledku boja za práva matiek, je nám všetkým aj dnes veľmi blízky. Navyše, som rád, že si ho pripomíname práve v tomto mesiaci, lebo nie v každej krajine si pripomínajú Deň matiek, práve v druhú májovú nedeľu. .
Aj keď dnes vinou pandémie – Covid 19 sa nám život pomerne dosť zmenil, predovšetkým vinou rôznych opatrení a obmedzení, čo negatívne ovplyvnilo hlavne našu spoločenskú oblasť , nemali by sme zabúdať na takéto dni. Veď práve vy matky, ste nositeľkami života na tejto planéte. Ste to vy milé dámy-mamy, ktoré sú hlavnou súčasťou, či základom každej rodiny, aj keď my muži, to nie vždy radi konštatujeme. Nehovoriac už o tom, že už aj to najmenšie batoľa, ako prvé vysloví slovo – mama. Určite život dnes nie je ľahký, ani jednoduchý. Nakoniec nikdy nebol a vyzerá to tak, že ani nebude. O to viac je dôležité vytvárať aspoň v rodinách takú atmosféru, aby sme tie životné prekážky dokázali ľahšie prekonávať. No a tu opäť vy milé matky a dámy, vaša láska, cit, dobrota a neha, zohrávajú rozhodujúcu úlohu. Nech už je doba akákoľvek zložitá, práve takéto sviatky by nám všetkým mali pripomínať skutočné hodnoty života. Je na škodu, že v týchto dňoch, sa nedá váš sviatok milé mamy pripomenúť si, či osláviť tak, ako sme boli zvyknutí po iné roky. Verím však že drvivej väčšine našich miest a obcí, nakoniec aj v rodinách, nájdeme spôsob, ako si Deň matiek pripomenúť a tým aj určitým spôsobnosť zvýrazniť postavenie vás matiek v našom živote.
O živote, ktorý vašou zásluhou na tejto planéte nikdy nekončí bolo vyslovených množstvo prekrásnych citátov a myšlienok od ľudí, ktorí toho v minulosti, ale aj súčasnosti, veľmi veľa dokázali a dosiahli. Dovolím si jeden z nich pre vás milé mamy dnes použiť.

„ Keď každú hodinu, každý deň nebudeme venovať pozornosť tomu čo nemáme, čo je nesprávne, ale naopak sústredíme sa na to, čo máme radi a vážime si, náš život sa stane krajší a plnohodnotnejší.“ Carol Pearsonová

Milé mamy, dovoľte mi, aby som vám aspoň prostredníctvom tejto stránky a minimálne v mene tých, ktorí ju radi čítajú, zaželal k vášmu krásnemu sviatku predovšetkým veľa, preveľa zdravia, lásku v srdci, pokoj v duši a úsmev na tvári.
S úctou
Ľubo Dzurák

[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 3   0
10:55:44 06.05.2021 [7549] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň vážený občania chcem týmto spôsobom upozorniť vás všetkých občanov mesta Nováky na občana Š***** V*** na ulici Trenčianská ktorý svojím konaním ohrozuje zdravie nás všetkých! Po meste Nováky chodí na voľno zo svojim psom rasy NEMECKÝ OVČIAK! tento konkrétny pes v meste už dohrýzol piatich známych ľudí ktorý potrebovali lekárske ošetrenie. Na ulici kde býva sa spoluobčania boja púšťať svoje deti len tak hrať bez dozoru. Podľa mojich informácií ho viackrát upozorňovala aj mestská polícia že keď jeho pes napadne človeka mal by ho mať na vôdzke a z košíkom na pysku. Ale on si s toho nič nerobí a psa má na voľno a bez košíka. Poprosím vás dávajte pozor na svoje deti aj na seba a šírte toto upozornenie medzi sebov aby sa nikomu viac nič nestalo. Dakujem.
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   0
07:11:02 04.05.2021 [7548] Nevhodný príspevok?

Démon konfliktu. Priatelia, mnohí ani netušíte, že už niekoľko dní, poťažmo týždňov sú nám, niektorým občanom mesta Nováky, adresované, doručované NEVYŽIADANÉ maily (!!!). Čo je však dôležité pripomenúť, že autorom tohto absurdného konania - tejto psychopošty,a tým zároveň potvrdzujem slová svojho priateľa Ľuba Dzuráka ,že autorom nami nevyžiadaných mailov je na hanbu sveta, primátor nášho mesta Dušan Šimka, ktorý ich píše veľmi hostílne (hostilita - sklon ublížiť inému človeku, nepriateľstvo ) v značnej miere ako znevažujúce proti jednotlivcom, či skupinám osôb a napokon nám maily adresuje už dlhšiu dobu, s krátkymi prestávkami, bez akéhokoľvek racionálneho dôvodu, najmä ak hlavnou témou, sú uzavreté pre každého súdne kauzy, ku ktorým sa Šimka postavil ako „vykladač práva“.
Šimka, ako „vykladač práva“, s právnymi názormi nekompetentného človeka, však napokon nemôže poprieť, že sám sebe si na poslednom zasadnutí poslancov Mestského zastupiteľstva ( 28.4.2021) verejne vystavil hodnotiacu nálepku v tom zmysle, že nerozumie až tak právu, keďže nemá právnické vzdelanie.
No, i napriek tomuto priznaniu,Šimka, primátor mesta, nie je ochotný uznať, že okrem hrubých znevažujúcich urážok niektorých adresátov,ktorým „venuje svoju neskonalú pozornosť“ v nevyžiadaných meilami, je zverejňovanie a výklad práva z jeho strany nekompetentný.!!!
Šimkove prejavy sú nekompetentné najmä preto, že základným operačným kódom Dušana Šimku je pomsta!!!. Obyčajná detinská pomsta. Priatelia, ako tento prejav definuje psychológia, sa dá v ktorejkoľvek odbornej literatúre načítať. Vôbec nemám pochybnosti o tom, že z tejto posledno- niekoľkotýždňovej hororovej mailovej psychohry Šimku, primátora mesta Nováky, ide len o snahu znevážiť slušných občanov, ako dôsledok jeho obsesivity (posadnutosti) ktorá vyplýva ním indoktrinovanej túžby po pomste, za stratu moci po prehratých voľbách v roku 2014 na celé volebné obdobie . Vlastné zlyhania Šimka, za jeho volebný neúspech vo voľbách v roku 2014, nevidí, nechce vidieť!!!.
A tak vari nášmu pánovi primátorovi treba pripomenúť, že nie tak v dávnych dňoch vydal úrad špeciálneho prokurátora vyhlásenie, v ktorom krotí verejne činné osoby, politikov a vyzýva ich, aby sa zdržali verejných vyhlásení na adresu orgánov činných v trestnom konaní bez znalosti spisu, relevantnej právnej úpravy a súdnej praxe ( PRAVDA 14.3.2021).
Šimka takéto vyhlásenie nerešpektuje, neberie v úvahu a k Orgánom činným v trestnom konaní sa vyjadruje po svojom, robí si výklad práva po svojom ( pozri jeho vystúpenie na stránke Novaky.sk ,na YouTube s názvom „Vyjadrenie primátora mesta Ing. D. Šimku k výstavbe futbalového ihriska v Novákoch v roku 2008, zo dňa 30.4.2021. Nedá sa to inak komentovať ,len slovami: „ Všetci okolo mňa ste chorí, len ja som zdravý“.
Možno si kladiete otázku, že aké dôvody Šimku vedú k takémuto postoju. Jednoduchý dôvod priatelia. Vôbec nemám pochybnosti o tom, že z tejto posledno-niekoľkotýždňovej hororovej mailovej psychohry Šimku, ide z jeho strany, opakovane zdôrazňujem, len o snahu znevážiť slušných občanov, ako dôsledok jeho obsesivity (posadnutosti) ktorá vyplýva z jeho indoktrinovanej túžbe po pomste a moci, predovšetkým preto, že nebol zvolený za primátora vo voľbách v novembri roku 2014.
Šimka preto šíri lži, ktoré ľuďom ubližujú, lebo lži ním šírené, pomáhajú jeho cieľom. A on si začína uvedomovať, že jeho ciele veľmi rozvoju nášho mesta neprospievajú, najmä ak začínajú mať k nim výhrady aj doteraz jemu submisívni poslanci, a tak akceleruje, pridáva svoje psychohry do verejného priestoru, aby zakrýval svoje nedostatky v chápaní samosprávnej politiky, ktorej i napriek tomu, že bol 7 krát zvolený nerozumie.
Veď áno, usvedčovanie politikov, najmä samosprávnych je ťažké, keďže vplyv sociálnych sietí je agresívnejší , a o to viac sa vyžaduje pred nimi ochrana občanov. Teda ešte raz, Je na nás, ako sa dokážeme vysporiadať s démonmi konfliktu, je na nás, aby sme tento konflikt nepodporovali, ale neutralizovali.
Dušan Šimka, primátor mesta opakovane vo svojich nenávistných prejavoch označuje ľudí za gaunerov, za ľudí píšucich bláznovstvá, priraďuje im cvokárne, psychickú labilitu a pod. Primátor Šimka ,hoci nemá na to kvalifikáciu, no stanovuje diagnózu!!! Tým druhým, samozrejme . Je to z jeho strany naozaj všetko choré.
A tak platí výrok Tomáša Baťu, po zvolení jeho osoby za starostu Zlína, keď vyhlásil: Veci verejné musia riešiť ľudia mysliaci ,nielen zvolení (!!!), A my v Novákoch, na našu škodu, máme len sedemkrát zvoleného. PB
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 3   0
Meno:
Heslo:
Ľudia, ktorí sa nezúčastnili prvého kola testovania, môžu prísť na druhé
Možnosť tento víkend majú aj tí, ktorí sa uplynulý víkend celoplošného testovania nezúčastnili. „Účasť na druhom kole testovania antigénovými testami spadá pod neodkladné vyšetrenie, môžu sa ho preto zúčastniť aj občania bez certifikátu z 1. kola celoplošného testovania,“ povedal minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
Bojnická nemocnica prosí o pomoc, chýbajú jej zdravotníci
Nemocnica vo štvrtok reprofilizovala desiatky ďalších lôžok.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.