Stránku si prezeráš sám... FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Kultúra / Školstvo Mestský dom kultúry, Centrum voľného času, školy... 27 príspevkov OTVOR TÉMU >
Nováky pozitívne Uveďte udalosť alebo čin, ktorý Vás v Novákoch zaujal a ktorý považujete za príkladný. 59 príspevkov OTVOR TÉMU >
Pohostinstvo Jedáleň, reštaurácia, krčma, bar... 1 príspevok OTVOR TÉMU >
Politika Primátor, mestský úrad, podnikanie v meste... 126 príspevkov OTVOR TÉMU >
Pouličné športy Freestyle, mtb, bmx, skateboard, freerun, le-parkour a podobne... 0 príspevkov OTVOR TÉMU >
Primátor / Poslanci Do tejto témy vkladajte sformulované otázky pre pána primátora a pre pánov poslancov. 936 príspevkov OTVOR TÉMU >
Rôzne / Iné Váš príspevok sa nehodí do žiadnej otvorenej témy? Šup s ním sem... 194 príspevkov OTVOR TÉMU >
Šport Tenis, futbal, plávanie, vodne pólo, kanoistika, karate, lyžovanie... 48 príspevkov OTVOR TÉMU >
Ak máte návrh na vytvorenie novej témy, prosím kontaktujte nás.

Ďakujeme za pochopenie.


Najnovšie príspevky
Posledných 30 príspevkov v diskusnom fóre
15:02:20 07.04.2021 [7538] Nevhodný príspevok?
Takže Ing. Dušan Šimka cenzuruje, smejem sa veľmi. Aspoň mohol povedať prečo tak koná. Ale to on nevie odpovedať.
Hodnotenie: 0   1
06:24:03 03.04.2021 [7535] Nevhodný príspevok?
Volám sa Dušan Štígel a mám 56 rokov. Pred týždňom som uverejnil kratučký článok o mojom koncepte Integrovanej Informačnej Spoločnosti, Integrated Information Society IIS, aby som získal spätnú väzbu na môj email a vyvolal diskusiu v blogu, ktorý sa približuje tejto tématike a na mojom icq portáli, kde pre túto diskusiu sú vytvorené skupiny prispievateľov: skupina IIS Fund candidates, skupina IIS Fund members a skupina IIS experts.
Momentálne vyhľadávan blogy, kde sa dá záujemcom vyjadriť ich stanoviská a pravidelne prispievať tak k zavedeniu, rozvoju a skvalitňovaniu nadácie IIS Fund? Koncept potrebujem pravidelne doplňovať na túto tému mojimi príspevkami aj príspevkami iných expertov, rozpracovať ho vo wikipédii a odbornej tlači, publikovať ho aj v angličtine a globálne integrovať záujemcov a odborníkov na túto problematiku. Cieľom je aj presadiť aby google termín IIS a spriaznené termíny google poznal nie ako len Microsoft Internet Information Services. Teda aby google novozavedené kľúčové slová rešpektoval a umožnil nájť potrebné linky zaoberajúce sa rozvojom tohto obsahu zainteresovaným. Moja firma IS-COMM linky a výrobky je už trochu vyhľadateľná na google, na čom si pracujem sám ako majiteľ maličkej firmičky posledné dva mesiace. IIS nie je company teda firma ale iná spoločensko-ekonomická forma, pre ktorú hľadám iných investorov ako pre svoje malé firemné aktivity. Na Slovensku nemôžete finančne záujemcov združovať podľa IIS princípov, nakoľko združovanie formou akciových spoločností alebo družstiev nevyhovuje tomuto konceptu. Štát nepripravil pre takýto proces vhodné legálne mechanizmy a podmienky. Naopak kriminalizuje systémy združovania prostriedkov, na akých boli založené všetky koncepty a subjekty, ktoré prispievali po roku 1918 k rozvoju Martina: Živnostenská Tatrabanka, Pivovar v Martine, Tatranábytok, Matica slovensá a mnohé iné. Zo zbierok občanov musíte dnes odviesť týmto ... 20% pretože to zaraďujú medzi Vaše príjmy. Verejná diskusia môže štát dotlačiť k tomu aby novú formu aj obchodneho ale nielen, združovania nerozbil svojou finačnou políciou. Dlhodobo sa posledných 40 rokov, keď som prvý krát použil tento termín v roku 1982 pripravujem byť sám expertom na tomto poli. Zaujímajú ma len blogy kde ktokoľvek môže zadarmo pridať svoj obsah. Nemám zatiaľ svoj blog. Aj keby som ho mal jeho návštevnosť by bola určite bez zavedenia google kľúčovej terminológie IIS chatrná. V blízkom horizonte chcem čítať reakcie verejnosti na moju tématiku v dobre zavedených blogoch a reagovať v prípade potreby na príspevky účastníkov diskusií na tieto témy. Navedenie na linky tých, ktorý majú k veci čo povedať si poriešim vo vlastnom príspevku blogu. Pridávam niektoré odkazy na moje web stránky.
http://iis6019.szm.com/
http://iscomm.szm.com/
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_intentional_communities#Europe
https://www.info-martin.sk/fotovoltaika-balancer-liion/index.html
https://www.zlatestranky.sk/firmy/Martin/H1618756/Du%C5%A1an+%C5%A0t%C3%ADgel+IS+-+COMM/
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   0
13:04:58 01.04.2021 [7534] Nevhodný príspevok?
Pandemicko – Veľkonočné zamyslenie sa.
Dobrý deň vážení spoluobčania.

Pôvodne to malo byť trošku iné zamyslenie sa. Včera som však, videl v TV novinách na RTVS v krátkom šote stáť vedľa, už dnes menovaného ministra školstva p. Grolinga, aj bývalú riaditeľku ZŠ v Novákoch p. Chlupíkovú. ( teda aspoň si myslím, že to bola ona, lebo dnes tie rúška dosť mýlia ) Viem však že robí na ministerstve Školstva a zastáva významnú funkciu. Takže mohla to byť ona.
Priatelia verte, neverte, potešilo ma to. A nielen to. Donútilo ma to aj nad takým zamyslením sa nad súčasnou i nedávnou históriou nášho mesta. No a prišiel som k záveru, že malé mestečko na hornej Nitre sa má naozaj čím pýšiť. Samozrejme nie je to len naša úspešná bývalá riaditeľka ZŠ, ale aj mnohí ďalší, čím sa môžeme pýšiť. Spomeniem len napr. ktorý pred pár rokmi riadil kultúru v našom meste a teraz je prednostom OÚ v Partizánskom, kde ho vymenovala vláda SR. Rovnako som rád, že sa darí môjmu priateľovi Vladovi Zaťkovi, ktorý už tretí rok úspešne pôsobí vo funkcii prednostu obecného úradu v Nedožeroch Brezanoch. Nemôžem nespomenúť, ako bývalý aktívny futbalista aj dvoch úspešných futbalových trénerov, občanov nášho mesta Aďa Guľu, ktorý trénuje Viktóriu Plzeň, ako aj Štefana Zaťka ktorý pôsobí v ligovom Pohroní. Rovnako neslobodno zabudnúť na úspešnú žiačku nováckej ZUŠ Bašku Piešovú, ktorá vyhrala československú Superstar. Samozrejme máme tu aj súčasné skvelé športovkyne v kanoistike i lyžovaní, ktoré reprezentujú Slovensko na svetových podujatiach. Možno pri tomto mojom zamyslení sa, som ešte na niekoho zabudol, za čo sa ospravedlňujem, no aj tento zoznam ľudí, ktorých som spomenul je na maličké Nováky veľmi významný. Ak by som chcel zájsť ešte do nedávnej minulosti, tak nemôžem nespomenúť v športovej oblasti úspechy vodných pólistov, kajakárov, futbalistov, lyžiarov, ale aj hádzanárov. Keby som mal nazrieť do oblasti politiky, tak v našom meste dnes žijú dvaja poslanci NR-SR, jeden SNR a jeden poslanec Federálneho zhromaždenia. Ak k tomu pridám ešte množstvo odborníkov pracujúcich v nováckej chemičke, v bani, elektrárni, či iných odvetviach, tak je sa čím pýšiť. A to ešte nepíšem o učiteľkách, či už terajších resp. tých na dôchodku, ktoré nedávno tiež oslávili svoj sviatok a patrí im všetkým naša vďaka za to, čo dnes vieme, za to, ako sa vieme v živote uplatniť. Samozrejme dnes nemožno zabúdať hlavne na našich spoluobčanov, ktorí pracujú v zdravotníctve, ktorých hodnotu a neoceniteľné služby oceňujeme práve v tomto nešťastnom období. Proste klobúk dole pred mnohými v našom meste.
Prečo toto práve dnes spomínam? Pred nami sú, predovšetkým pre kresťanov, najväčšie sviatky v roku. Sviatky života, nádeje a dúfam, že aj spokojnej budúcnosti Práve na takéto sviatky sa patrí nielen nad životom zamyslieť, ale aj nabrať optimizmus a pozitívne myslenie do ďalších dní, mesiacov a rokov. Veď to je ten najlepší a najúčinnejší liek v tejto dobe. Nakoniec už Anatole France, francúzky básnik a spisovateľ povedal : „ Cesta do lepšej budúcnosti sa nikdy nekončí“.
Vážení priatelia, spoluobčania dovoľte, aby som vám všetkým zo srdca a úprimne poprial šťastné, pokojné i veselé Veľkonočné sviatky.
S úctou
Ľubo Dzurák
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 3   0
16:47:43 20.03.2021 [7533] Nevhodný príspevok?
CENZÚRA ING. DUŠANA ŠIMKU v službe YouTube

Z Youtube bolo odstránené video 2. časti z MsZ zo dňa 19.06.2019 a následne dňa 19.12.2020 bolo znovu uverejnené video z tejto 2. časti avšak je kratšie o 9 minút a 30 sekúnd.

Video je dostupné na oficiálnom kanáli Mesta Nováky https://www.youtube.com/watch?v=5uuSAG9dYME kde v čase 2:29:57 je strih, čo je aj vidno a každý z vás si to môže pozrieť.

Porovnanie pôvodného nezostrihaného a nového videa nájdete tu https://youtu.be/mcgO1KEG3Us spolu s vystrihnutou časťou, ktorá bola odstránená.

Ak podľa slov Ing. Dušana Šimku, ombudsmanka SR prof. Patakyová oficiálne potvrdila, že takáto činnosť je nezákonná cenzúra, tak cenzúry sa vedome dopustil prevádzkovateľ daného kanála na Youtube a teda štatutár Ing. Dušan Šimka - primátor mesta Nováky.

Ing. Dušan Šimka vedome klame. Odstránil, doslova ODSTRÁNIL časť záznamu Msz, tak aby nikto nezistil, čo sa na MsZ dialo 9 minút a 30 sekúnd a to bez akejkoľvek informácie alebo vysvetlenia, prečo táto časť bola vystrihnutá.

Ing. Dušanovi Šimkovi sme niekoľko krát poslali otázku, prečo bola daná časť odstránená, ale odmieta odpovedať.

Pekný deň.
Webmaster
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 4   0
15:32:27 17.03.2021 [7531] Nevhodný príspevok?
Siedmy „pontifikát“.
Dovolím si nadviazať na môj predchádzajúci príspevok č.7529, ako aj na príspevok priateľa Ľ. Dzuráka.
Nazývať videonahrávky televíziou a oslavovať výročia od vzniku tej prvej, je pre občanov mesta asi tak dôležité, ako vlaňajší sneh.(Obzvlášť v tejto dobe pandémie.) Sledovať videonahrávky z rokovaní nášho mestského zastupiteľstva, pre nás starších si vyžaduje riadnu dávku sebazaprenia a trpezlivosti. Celá výročná videonahrávka svedčí len o jednom, svedčí o záujmoch a hierarchii hodnôt nášho sedemkrát zvoleného primátora. To, že bol zvolený sedem krát je fakt. Nikto mu to neupiera a bola by to paráda, keby občania nášho mesta namiesto oslavy výročia nejakej, nazvem to, videovízie mohli oslavovať napríklad rozšírenie kapacity materskej školy, alebo výročie otvorenia domu sociálnych služieb. (DSS-ky fungujú vo viacerých dedinách nášho regiónu a podstatne chudobnejších ako naše mesto). Viem, že pokiaľ to nie je pandemickými opatreniami obmedzené, primátor chodí do kostola, čo mu kvitujem a teda mali by pre neho byť inšpirujúce slová pápeža Františka, ktorý napísal:
„Tam, kde nie je starostlivosť o starých, nie je ani budúcnosť pre mladých.“
V.Richter

[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 4   0
14:28:19 16.03.2021 [7530] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň, vážení spoluobčania.
Chcem len krátko zareagovať na príspevok môjho priateľa Vladka Richtera, konkrétne na skutočnosť, že nevie čo si myslia, parafrázujem, Peter Bošiak a Ľubo Dzurák o tom, že TV Nováky neexistuje. Slušnosť káže dobrému priateľovi odpísať. Neviem, čo so myslí o tom Peťo Bošiak, ale u mňa je to asi takto:
Pokiaľ ma pamäť neklame, nikdy som sa nevyjadril, že TV Nováky neexistuje. Nemal som na to žiadny dôvod. Jediné čo som na adresu TV Nováky povedal, že ju nepozerám, lebo na to nevidím dôvod a je to pre mňa strata času. To platí dodnes. Aby som si urobil o veciach a atmosfére v Novákoch svoj obraz, k tomu mi úplne stačia nevyžiadané maily, hlavne v posledných dňoch, od p. primátora. Teda, aby som bol úplne presný, ich obsah a tým aj ich úroveň, mi k tomuto poznaniu úplne stačia. K tomu sa však ešte dnes vyjadrovať nebudem, lebo na to sa Vladko nepýtal. No možno , ak doba dobu nájde, vyjadrím sa aj k tomu. Myslím si, že dnes sa treba venovať ďaleko zložitejším, závažnejším veciam a problémom, ako nejakým mailom.
Priatelia, spoluobčania, všetkým vám úprimne prajem, aby ste zákernú pandémiu i súčasnú dobu, prežili v plnom zdraví a v čo najlepšej pohode.
Už sa teším, keď sa budem môcť s mnohými opäť niekde stretnúť. Len tí, ktorí poznajú silu a čaro skutočného priateľstva, dokážu toto moje prianie doceniť.
S úctou Ľubo Dzurák
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 3   0
08:24:08 16.03.2021 [7529] Nevhodný príspevok?
30 rokov TV Nováky?
Nemal som v úmysle v dohľadnom čase na tejto stránke napísať nejaký príspevok. Robím to iba na podnet e-mailu od primátora mesta, ktorý sa ku mne dostal z druhej ruky, pretože g-mailovú schránku, na ktorú mi bol poslaný, nemôžem otvoriť a ani ju teda nepoužívam:

Dňa pi 12. 3. 2021, 16:05 primator@novaky.sk <primator@novaky.sk> napísal(a):
https://youtu.be/41C-t-bIDhw

P. Vladimír Richter,
odporúčam ti, keby si si dôkladne pozrel celú reláciu, aby sa ti vrátila pamäť!!!
Je to živá kronika mesta bez cenzúry!!!
Je to teda o Televízii Nováky , ktorá podľa teba a tvojich priateľov Petra Bošiaka a Ľuba Dzuráka neexistuje?!!!!

S pozdravom
Ing. Dušan Šimka, primátor mesta Nováky 7 volebné obdobie
(koniec e-mailu)

Aj napriek zjavne urážlivému obsahu e-mailu, som sa rozhodol reagovať. Neviem čo si myslia v e-maile uvedení moji priatelia, ale ja tvrdím, že áno, Televízia Nováky ako mestská televízia skutočne neexistuje. Netvrdím však, že tu istá amatérska forma kedysi dávno (pred 30-timi rokmi) neexistovala. Je skutočne fakt, že v porevolučnom období, t.j. po roku 1989 mestský bytový podnik v rámci svojej aktivity vybudoval v meste káblovú sieť pre šírenie satelitných zahraničných TV programov. Dôvodom bol tiež nekvalitný terestriálne šírený TV signál v bytoch spravovaných bytovým podnikom. Tento fakt využila partia šikovných mladých ľudí, na zriadenie akéhosi amatérskeho televízneho vysielania v našom meste za použitia uvedených káblov a videoprehrávača. Videoprehrávač bol istú dobu umiestnený v budove MsÚ a ja osobne som „vysielanie“ chodil vo večerných hodinách cez víkendy manuálne zapínať. Bolo to v čase, keď nová legislatíva vo všeobecnosti bola v procese tvorby a súhlasím s názorom primátora, že uvedené vysielanie sa realizovalo v zmysle zásady – čo nie je zakázané, je dovolené. Dokonca to „požehnal“ aj vtedajší minister kultúry Ladislav Snopko. Podľa mojich vedomostí, uvedený legislatívny stav trval až do roku 2000, kedy bol schválený Zákon o vysielaní a retransmisii, ktorý upravil chýbajúce pravidlá. Okrem iného v § 45 uvedeného zákona jasne ustanovil aj podmienky na udelenie licencie na vysielanie televíznej programovej služby pre právnické a fyzické osoby. Musia to totiž byť podnikateľské subjekty-teda buď obchodné spoločnosti, alebo živnostníci, čo podľa zákonodarcu by zrejme malo byť zárukou nestrannosti a objektívnosti vysielania. Mesto Nováky síce je právnickou osobou ale nie je obchodnou spoločnosťou. Teda mestu Nováky v zmysle platného zákona nemôže byť vysielacia licencia udelená.
Ja teda neviem, ale tá rímska múdrosť, že pravda sa ničoho okrem utajovania nebojí, (odprezentovaná primátorom v „jubilejnom videofilme“) mi tu nepripadá ako najpríznačnejšia.
V.Richter

[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 3   0
15:08:36 14.03.2021 [7528] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň pán Dzurák,

ďakujeme, potešili ste.

Pekný víkend.

Janka.
Hodnotenie: 1   0
14:12:58 07.03.2021 [7527] Nevhodný príspevok?
Milé ženy, z úcty k vám....

„Vždy budeme malým národom, ale pokiaľ si budeme chrániť svoju pravdu, históriu a hodnoty, nikdy nebudeme bezmocní. Nie moc ktorá je pominuteľná, ale duch v ktorý nás pretrváva to je naša cesta, náš cieľ, náš osud.“

Takto nejako to povedal náš spisovateľský velikán Vladimír Mináč. Aj keď tento jeho výrok som tu už spomenul, treba si ho pripomínať, lebo jeho slová, zvlášť v dnešnej neľahkej a zložitej dobe platia dvojnásobne. Nielen preto , že nás ohrozuje zákerná pandémia, ktorá nám berie všetko to, čo bolo ešte včera neodmysliteľnou súčasťou nášho života. Navyše sa žiaľ akosi rýchlo vytrácajú, resp. sa menia skutočné hodnoty života. Moc, postavenie, honba za majetkom, peniazmi, nenávisť, zlo, neúprimnosť, začínajú prevládať v našom živote. Mám pocit, že sa stále niekam ženieme , podráždene reagujeme, nerešpektujeme iné názory a pohľady, čo všetko ešte viac negatívne na nás pôsobí. Akoby nám tá korona nestačila. Našťastie je tu ešte stále dosť vecí a chvíľ, ktoré nám vedia spríjemniť aj dnešný život. Aj keď máme obmedzený pohyb , ktorý nám bráni stretať sa s tými, ktorých máme radi, ktorých si vážime, s ktorými sa už dlhé roky priatelíme, aspoň z časti to nahrádzame telefonátmi, mailami, SMS-kami, či video-hovormi. To je to čo nám dnes spríjemňuje život. No a samozrejme k tomu príjemnejšiemu patria aj sviatky, ktoré tvoria nielen našu históriu, ale sú aj neodmysliteľnou súčasťou nášho života. Medzi takéto sviatky určite patrí aj 8. marec-Medzinárodný deň žien.
Nie je to však len oslava tej krajšej polovici ľudstva. Aj MDŽ, tak ako iné sviatky má svoju históriu, ktorá je odkazom predchádzajúcich generácií pre nás. Bez ohľadu na to, aké máme vierovyznanie, či sa politicky angažujeme, alebo nám je politika úplne ukradnutá, by sme si mali všetci takýto sviatok ctiť a vážiť. Práve prostredníctvom takýchto sviatkov sa máme možnosť dozvedieť, ako žili, aké hodnoty ctili predchádzajúce generácie. Nakoniec aj my môžeme cez takéto sviatky niečo podobné odkázať budúcim generáciám. Odkázať im ako žijeme, aké hodnoty si ctíme a vážime. Aj keď sa možno teraz zdá, že nie je sa čím veľmi chváliť, resp. nie je toho veľa pozitívneho čo môžeme odkázať, som presvedčený, že krásne ľudské hodnoty sú stále v nás ukryté. Žiaľ zlo je vždy hlučnejšie ako dobro, preto to dobro niekedy slabo počujeme.
Keďže dnes nie je možnosť organizovať oslavy MDŽ, či už v rámci mesta, alebo našich spoločenských organizácií, tak využívam túto stránku nielen na pripomenutie tohto sviatku našich žien, ale aj ako možnosť, v mene svojom, verím, že i ďalších mužov nášho mesta, všetkým ženám úprimne zablahoželať.

Verím, že využijeme tento sviatok na príjemné posedenie v kruhu tých najbližších a aspoň na chvíľu zabudneme na starosti a problémy, ktoré nám prináša dnešná doba. Veď práve takéto dni a bodaj by ich bolo v tomto roku čo najviac, nám môžu pomôcť prekonať v zdraví túto dobu, aby sme sa čo najskôr mohli vrátiť k spôsobu života, na ktorý sme zvyknutý, ktorý nám je blízky a ktorý nám prináša radosť.
Milé dámy, ženy, prajem vám predovšetkým zdravie, lebo práve dnes doceňujeme jeho nesmiernu hodnotu. Okrem zdravia je však neodmysliteľnou súčasťou nášho života aj láska, porozumenie, dobrí a úprimní priatelia. To všetko zahrňuje to šťastie, po ktorom všetci túžime a navzájom si ho aj želáme.
S úctou

Ľubo Dzurák
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 4   0
19:22:28 27.02.2021 [7524] Nevhodný príspevok?
Hm, to na ministerstve školstva sa obchádzajú pravidlá? A vybavuje sa poza dohodovacie konanie? A to nie je korupcia? Na to by sa bolo treba pozrieť....

https://youtu.be/37iuyPnp0Mc?t=1340

Hodnotenie: 0   0
23:45:50 18.02.2021 [7523] Nevhodný príspevok?
Pozdravujem Vás, milí spoluobčania, nováčania.
Streda bola popolcová, tradičné jedlo boli šišky. Mal som, s čučoriedkovou penou. Boli vynikajúce, pochutil som si. A čo Vy? Dodržujete tradície? Mali ste šišky? S akou penou, džemom, alebo lekvárom ich máte najradšej? Ak mi odpoviete, potešíte ma. Ak ma zaujmete s prílohou na šišky, vyskúšam a dám Vám vedieť či mi to chutilo. :)
Vlado Hagara
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   0
19:48:55 15.02.2021 [7520] Nevhodný príspevok?
Fiasko násilného plošného testovania! Už je toho dosť!

Atómová zbraň proti koronavírusu zlyhala! Všetky celoplošné testovania, urobené doposiaľ na Slovensku, sa ukazujú byť neúčinné a neprinášajúce takmer nijaké výsledky. Keby sme ich totiž vôbec neboli robili, boli by sme v súčasnosti presne v takej istej situácii, v akej sa nachádzame dnes. V presne takej istej situácii, v akej je napríklad susedné Česko, kde sa nijaké celoplošné testovania nerobili. A čím viac sa testuje, tým je situácia horšia.

http://vaznost-doby.bloger.cz/Politika/Fiasko-nasilneho-plosneho-testovania-Uz-je-toho-dost
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   0
13:36:33 12.02.2021 [7517] Nevhodný príspevok?
Už ako aj Ľubomírovi, mi je trápne si dopisovať dookola s človekom, ktorý sa i tak nakoniec nechá počuť a to tak, že sa tvári, že nevidí, nepočuje a mlčí. Lavida,ak niečo prečítate odo mňa ako odporučenie ,tak nezastierajte vašimi manipulatívnymi interpretáciami tento priestor, že to nie je k mestskej problematike, ale že to môj interpersonálny problém, že je to o mne. To vám garantujem, že sa veľmi mýlite .
Veď lavida, sám ste niekedy napísali čosi „o príčine a následku “. To,že nemáte nastavené zrkadlo vlastnej sebareflexie, však napokon potvrdzuje aj môj priateľ Ľubomír,ktorý si to napokon po svojom príspevku odniesol od Šimku ako následok za jeho odvahu čosi písať. Hoci to Ľubomír predvídal a isto ste čítali, len vy samozrejme nechápete, že stupídne SMS s takým obsahom je akt pomsty Šimku, za Ľubov príspevok a že zo strany Šimku je toneúcta k občanovi, stupidny prejav k občanovi.Prečo?
Preto, že podľa legislatívy EÚ, čo sa týka znášania istej miery kritiky, túto musí osoba, verejný činiteľ, alebo verejne činná osoba (politik, sudca, prokurátor, starosta), zniesť s väčšou mierou. Aký je následok na kritiku Šimku? Sprostá SMS-ka. Tak by som lavida ,byť vami, sa k takejto problematike nevyjadroval a ak tak, sa prosím odosobnite, lebo naozaj vám doporučujem, inak byť zalezený v obývačke doma a hladkať proti srsti svojich psov.
Takže opakujem, že nie je to o mne. Je to práve o Šimkovi, o ktorom Úrad na ochranu osobných údajov rozhodol, že porušil zákon, ak zneužil a zverejnil na zasadnutí poslancov informáciu ,ako cestou z Prahy počas služobky vraj, volal na SSC s riaditeľom zo Žiliny ...., atď . Keďže to predstaviteľ SSC nepotvrdil formou vyjadrenia jeho právneho zástupcu.
Keby ste si lavida ,ako som vám odporučil vypýtali a prečítali rozhodnutie spomenutého úradu, zistili by ste čosi o príčine môjho,podotýkam konania v súlade so zákonom a následku, zistili by ste, že choré výplody predstaviteľa mesta,ktoré uviedol vo svojom vyjadrení za mesto Nováky,podotýkam, ako verejný činiteľ, že neboli a nie sú hodné primátorskej cti. Teda rovnako ako som spomenul pri stupídnej SMS-ke..... .Ako píšem, choďte na zasadnutie rokovania poslancov a prečítajte Rozhodnutie Úradu na ochranu osobných údajov.
Nenúťte ma, aby som len tak, podľa vašich hlúpych úvah diskreditoval Šimku. To som bez príčiny ,nikdy na rozdiel od neho ,nemal v úmysle a ani som to doposiaľ neurobil. Lavida,už ste si prečítali Uznesenie Ns SR, v ktorom sa uvádza, že ako ohováral občana na verejnosti a dal podnet k medializácii a akú pokutu „vyfasoval“ za to, čo je v Uznesení uvedené??? Verím a som presvedčený, že áno, ale vy to nechcete počuť, lebo však Šimka,a opakovane ma žiadate ,aby som vám repetíroval už neviem po koľký krát jeho prešľapy. To však márne žiadate,veď napokon aj prečo práve vám.
A tak skúste opakovane ho požiadať - Šimku (je mi úplne jedno akým spôsobom ho požiadate), aby vás informoval o obsahu oznámenia z Úradu pre reguláciu regulácie sieťových odvetví, prečo má tento úrad zatiaľ výhrady ku kanalizácii v Lelovciach. A je len škoda ,že ju Accick Vep nespomenul spolu s asfaltom aj na ulici Kollárovej. Rád by som si vypočul vaše hodnotenie , ako následok príčiny záujmu ÚRSO a doterajšieho postoja k tejto veci , ako aj vyjadrenie mesta k tejto veci.
Takže tak, to maslo nie je na mojej hlave, nie je moje. Rovnako by som bol rád,ak silou vašej odbornosti, ktorú si tak prisvojujete vysvetlíte verejnosti, prečo bola o cca 300 bm ukrátená ulica A.Hlinku o pokládku nového asfaltového koberca. A naopak, bez projektu ,len tak, bola vyasfaltovaná cesta, D. Vestenice - Prievidza ( bez akéhokoľvek odôvodnenia navýšenia jej pôvodného rozpočtu, keďže aby ste vedeli existuje doklad potvrdzujúci ,že vyasfaltovanie tejto št. cesty bolo ukončené tak, ako aj bolo pôvodne ukončené a štátna organizácia potvrdila, že podľa projektu a teda neurobila chybu. No, ale je to majetok štátu. Môže mesto zasahovať do majetku štátu, lavida????. (Viď bývalé javisko na námestí, pre nevysporiadané vzťahy aj s SSC ,vodárenskou spoločnosťou) nedostalo stavebné povolenie a bolo vydané rozhodnuti o jeho zbúraní. Takže ,ako vy tvrdíte vo svojom príspevku, nie tak dávno zverejnenom, vraj ako spomienka na film Pacho hybský zbojník,keď Pacho hovorí družine „rovným dielom chlapci moji,rovným dielom“!
Dá sa prito domnievať, že vo veci asfaltovania št. cesty to bol istým spôsobom klamlivý lobizmus, v prospech tej časti mesta, ( na tlak poslakyne p. Mokrej) kde má Šimka voličskú základňu a bolo mu „putna“, čo si kto bude myslieť o skrátení pokládky asfaltu na cestu Topoľčany –Prievidza. Lavida, je to podľa vás kóšer??? To je podľa mňa,možno aj diskavifikujúci zásah do štátneho rozpočtu a nakladania s financiami štátu. Samozrejme, chlapské by bolo, keby sa vyrobil aj úsek na Ul. Hlinkovej, Nuž, ale príčinu a následok si môžu občania domyslieť. Takže zbytočné bolo vytýkanie Dr.Danišovi,alebo mne. Mám veľa priateľov z tejto mestskej časti,myslím leloviec, hoci, ako sa povie pomaly sa míňame, táto časť príspevku však nikdy mnou nie je a nebola mienená proti občanom a mojim priateľom, bývalým spolužiakom, spolupracovníkom, žijúcim, bývajúcim v Lelovciach.. Vedzte, že si uvedomujem, že by to bola možno samochvála, ale ak by som bol požiadaný, možno že by som vybavil obidve cesty. Jednu bez skrátenia a druhú s predĺžením.To je hodné primátora. Ostatné slová pred aj po, sú kecy.
Lavida, ak mi dávate na vedomie, že sa ja urážam na konanie Šimku, tak prečo vás to trápi, ak je to moja osobná vec. Ak nevnímate dôvod, ako čítate v príspevku od Ľubomíra ako etický prešľap nehodný primátora mesta, tak prosím prestaňte „kecať „, alebo kecajte do foroty“, ale neotravujte slušných ľudí. a iných nechajte na pokoji. ale aj vy len o Šimkovi,rovnako ako adrian, a tak znovu len je to z vašej strany charakteristické,ako pre tri opičky, pretože zase ste si zakryli obe oči,ústa a obidve uši.
A na záver k volebnému programu, ktorý vás vraj zaujíma. Tak mi povedzte,ako sa v tejto pandemickej dobe má realizovať opätovné otvorenie hlavného vchodu. A kvôli komu a čomu?.Poviem vám, jedine z hľadiska historického,aby si stránky pozreli erb rodiny Majthényi,lebo mladí ľudia ho naozaj nepoznajú a mali by. To po prvé. A po druhé .Zrušenie nestránkových dní- Mestský úrad tu musí byť pre ľudí a nie naopak! Nuž áno,ale čo s prácou „home office“??? Lavida ,nechcite mi nahovoriť ,že tieto technicko-organizačné opatrenia sú dôvodom pre úlohu zapísania hodnú ako bod do volebného programu.Nie sú, ani pre školský poriadok v MŚ. K tomu tam slúži vedenie škôlky. a v meste vedenie , ad hog v prípade potreby, aby ich zabezpečili. Napokon aj tak tam zavadzia odparkovaná Šimkova limuzína,PB
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 5   0
09:15:38 12.02.2021 [7516] Nevhodný príspevok?
Gauner je len Gauner!!!

Dobrý deň vážení spoluobčania.

Ospravedlňujem sa tým čitateľom, ktorým už moje príspevky idú na nervy, resp. ich nimi otravujem. Chcem však zareagovať ešte na jeden príspevok, tentokrát na môj ostatný. Teda presnejšie na jeho záver. Napísal som tam okrem iného, že čakám dnes ráno aj mail z úradu, ako reakciu na môj príspevok. Mýlil som sa v tom, že odpoveď neprišla dnes ráno, ale už včera cca o 23:30 a nebol to mail, ale SMS. Obsah ma ale trošku sklamal : Gauner je len Gauner!!! Toto je totiž klasický a charakteristický slovník pána primátora. Myslel som si, že mne napíše niečo tvrdšie. No čo už. Zrejme už pod vplyvom prichádzajúceho Valentína – sviatku Zamilovaných, zvolil jemnejšiu rétoriku.
Mám pár priateľov lekárov, ktorí mi tvrdia, že najlepší liek ako prekonať túto nešťastnú dobu je optimizmus a pozitívne myslenie. Skúsenosti zo života mi hovoria, že úspešní a šťastní sú nielen tí, ktorí životné problémy neberú ako prekážky, ale príležitosti veci zvládnuť, ale aj tí, ktorí aj v nepríjemných veciach vedia nájsť niečo pozitívne, resp. sa z nich aspoň dokážu poučiť. Tak nejako totiž beriem aj včerajšiu SMSku od pána primátora. Ak sa povznesiem nad obsahom, ktorý mi je aj tak ukradnutý, tak potom sú tam už len pozitíva. Veď pán primátor nielen naplnil moje očakávanie, ale reagoval skôr ako som predpokladal, čo značí, že napriek jeho výhradám ku comke, pravidelne chodí na túto stránku a zodpovedne ju číta. To je pre mňa pozitívum a klobúk dole. No a čerešničkou na torte je to, že na mňa myslí aj o polnoci. Veď priatelia, koľkí z vás sa môžu pochváliť tým, že dostanú takmer o polnoci SMSku od pána primátora???
Priatelia, život naozaj nie je čierno-biely, ale plný krásnych a zaujímavých farieb. Ja osobne mám rád takýto život. Samozrejme musím však vždy počítať s tým, že sem tam sa v ňom objaví aj čierna farba.
Úprimne prajem všetkým čitateľom, včítane pána primátora, krásny pestrofarebný deň. No a ak sa v ňom náhodou objaví aj čierna farba, pozitívnym myslením ju určite rýchlo vymažete. Verte, zajtra tam už nebude.

S úctou
Ľubo Dzurák
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 4   0
08:39:30 12.02.2021 [7515] Nevhodný príspevok?
Nikdy nič nezmeníš bojom s existujúcou realitou. Aby si niečo zmenil, vytvor novú realitu, ktorá presunie starú realitu do zabudnutia… Buckminster Fuller.
Pán PB vaše osobné súdne spory a traumy ktoré ste si svojimi aktivitami v rámci mestského politického „ekosystému“ zrejme sám sebe privodil, sú len na marginále môjho záujmu.Môj primárny záujem je záujem o prácu primátora pre mňa a pre ostatných občanov ako jeho zamestnávateľov.Teda primárne ma zaujíma,ako je napĺňaný volebný program primátora.Pri mojom hodnotení vychádzam z informácií,ktoré sú verejne dostupné, z tých ktoré si vyžiadam a z tých ,ktoré mi predkladajú tí čo sú presvedčení o tom,že by som ich mal pri svojom hodnotení a vytváraní svojho názoru mať.Teda ak sa domnievate,že som informovaný nedostatočne,jednostranne,alebo sú mi informácie podávané selektovane,tak je zrejme len jedno riešenie.Moju mailovú adresu máte a je už len na vás aké informácie budete považovať za vhodné mi predložiť,aby ste tak prispel k „vytvoreniu novej reality“.Nie je v mojej kompetencii posudzovať do akej miery náležite vyhodnocujete a dostatočne predvídate dôsledky svojich vyjadrení,ale pokiaľ viete o porušeniach zákona zo strany Ing.Šimku,alebo rozhodnutiach ktorými prekročil svoje kompetencie, tak viete čo je vašou zákonnou povinnosťou,ale to,čo v príspevku prezentujete je z môjho pohľadu a tých kritérií,ktoré ja preferujem v práci primátora relevantné len okrajovo,pretože ako píšem môj primárny záujem je práca primátora pre mesto a občanov ako celku,ako fungujúcej samosprávnej jednotky štátu.Tie lapálie,ktoré riešite Vy, sú pre mňa z toho uhla pohľadu preto len na marginále,ale to neznamená,že ich nevnímam.A takisto rozhodne s vami nezdieľam názor,že Šimka už „nemá žiadne brzdy“,pretože domnievam sa je to presne naopak.Ako verejne činná osoba je o to viac v hľadáčiku verejnosti ako laickej,tak i odbornej a zrejme nie je dôvod predpokladať,že jeho oponenti nebudú váhať poukázať na akýkoľvek jeho prešľap,čoho ste sám dôkazom a on si to veľmi dobre uvedomuje.V tej súvislosti domnievam sa ako občan mesta nemám dôvod sa zvlášť znepokojovať,lebo tie prešľapy na ktoré je verejne poukazované ako uvádzam vyššie nie sú pre mňa svojou dôležitosťou určujúce pre hodnotenie práce primátora.A čo je dôležité pripomenúť,je skutočnosť,že Ing,Šimku rozhodne nie je možné považovať za niekoho,kto by mal problém s uplatňovaním zásad transparentnosti v porovnaní s pánom RnDr.Danišom o ktorom sa to povedať nedá.
Ešte k tej /ne/kompetentnosti.Je jasné,že ľuďom sa huby zapchať nedajú a reči sa jednoducho vedú.V konečnom dôsledku to vyzerá tak,že kecajú všetci do všetkého a je len otázkou miery do akej kecajú kompetentne.V tomto prípade je mojim právom a kompetenciou kecať do politík mesta a nikdy som netvrdil,že sa považujem za toho najkompetentnejšieho v porovnaní napr.s takým pánom PB.Ale v komparácii s inými občanmi mesta domnievam sa nie je možné ma považovať za úplne nekompetentného,pretože sa v porovnaní s tzv.mlčiacou väčšinou svojim spôsobom aktívne zaujímam a snažím sa do chodu mesta vnášať svoj pohľad.Nakoľko je môj pohľad kompetentný to posúdia iní občania, s tým rátam a som s tým zrozumený,ale v tomto prípade porovnávam naozaj len s tou tzv.mlčiacou väčšinou.
Záverom a len tak na okraj.V príspevku píšete:“ Mať vo všetkom pravdu je znakom hlúposti „
Domnievam sa,nešťastne zvolený citát.Rozdiel medzi nami je ten,že ja píšem svoje názory ako laik a verejne to prezentujem,takisto ako aj skutočnosť,že netrvám na pravdivosti svojich názorov,pretože uznávam relativitu pravdy/koľko hláv,toľko právd/.Na rozdiel od Vás,ktorý sa tu prezentujete ako etalón pravdy,hoci občania aj vďaka tejto stránke vedia,aká je skutočnosť/účelové klamstvo pred KAS v snahe vyhnúť sa dôsledkom vlastnej nekompetencie/.
Pokiaľ chcete aplikovať tento citát na prácu terajšieho primátora Ing.Šimku,tak buďte konkrétny v ktorých svojich vyjadreniach nemal pravdu,inak mi neostáva iné ,ako označiť vaše konanie za zavádzanie a manipuláciu,pretože vytvárať u občanov dojem,že primátor pravdou ani nedýchne je logicky nezmyslom.
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   0
19:08:26 11.02.2021 [7514] Nevhodný príspevok?
„Úprimní a otvorení ľudia môžu toho v živote veľa stratiť. Nikdy nie však svoju tvár.“

Dobrý podvečer vážení spoluobčania.

Pôvodne som nepredpokladal, že tento mesiac napíšem ešte nejaký príspevok na comku. To čo som chcel napísať som urobil a nechcem sa zbytočne zapájať do diskusií, ktoré sa ma síce priamo nedotýkajú, no ako občana Novák určite áno. Svoj názor som zmenil dnes, keď som si vo svojej mailovej pošte našiel dva príspevky od môjho priateľa Peťa. Preposlal mi dva maily, ktoré dostal od nášho pána primátora. Musel som si naozaj 2x preveriť odosielateľa, lebo som neveril, že by sa nejaký občan a už vôbec nie primátor mesta, dokázal znížiť k takýmto vetám. Samozrejme nebudem to tu citovať, lebo tie slová neboli určené pre mňa i keď si viem živo predstaviť, že by mohli byť určené aj mne.
Priatelia, boli časy, keď sa dalo 2x do týždňa zájsť si s priateľmi na pivo. Môžem vám povedať, že takto sa v krčme nevyjadroval nikto. A rovnako si nedokážem predstaviť, že by ešte nejaký starosta, či primátor na Slovensku, posielal takéto maily svojim občanom. Keby takéto maily dostávali od nášho primátora aj tí občania, ktorí nedokážu pochopiť prečo Peťo, či ďalší oslovení, nechcú ísť s pánom primátorom do diskusie pred kamery, či na zastupiteľstve, určite by ihneď pochopili dôvod. Pochopili by to, že sa nedá diskutovať s niekým, kto diskutovať nedokáže. Veď nakoniec stačí sa len pozrieť na diskusiu primátora s niektorými poslancami MsZ. Správa sa k nim ako k nejakým podriadeným a pritom sú rovnako volení, ako on. Jediné argumenty primátora na ich pripomienky, poznámky, či kritiku, sa dajú zhrnúť do štyroch slov: “Neskutočné, neuveriteľné, šokujúce a slovíčko klameš.“ Do takejto diskusie naozaj nehodno ísť. Jednak by nič nepriniesla a ešte viac by vyostrila aj tak napätú atmosféru v našom meste. Ako poznám Peťa, to je to posledné, čo by si prial. Takže neprijať pozvánku od primátora do nič nehovoriacej diskusie, nie je zo strachu, ani z obavy, že by to nezvládol. Práve naopak jeho rozhodnutie nedať sa zatiahnuť do takejto hry je rozumné a racionálne.
Takže čo na záver? Uvedomujem si, že týmto príspevkom, možno niekoho naštartujem a možno si aj znepriatelím. Som však človek, ktorý sa jednoducho nedokáže nad niektoré veci povzniesť, ani privrieť oči, aj keď by to bolo pre môj osobný život, asi lepšie a pohodlnejšie. Proste som tak nadstavený celý život a bolo by doslova hlúposťou, toto v mojom veku meniť. Ak niečo je potrebné v mojom veku meniť, tak to sú názory, v žiadnom prípade nie hodnoty. Aj keď som nemal v úmysle nikoho svojím príspevkom dnes uraziť, či nazlostiť, myslím si, že to nebude bez odozvy. Možno mi ešte dnes zaznie v mobile skladba Balada o Johnovi a Yoko, alebo zajtra aj ja dostanem mail z nášho úradu. Nakoniec, prečo nie. Veď ja predsa nie som horší ako Peťo. Či???

S úctou
Ľubo Dzurák
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 3   0
14:57:15 11.02.2021 [7513] Nevhodný príspevok?
Lavida, niekedy je fakt dôležité, mať čosi málo znalostí z rôznych oblastí, ktoré človeku vytvárajú určitý obraz o ľuďoch ,pre ktorých sa stal z nejakých, niekedy absurdných pohnútok záujmovým typom. Prvým momentom je isté poznanie , že žiaľ, väčšina ľudí sa mnohokrát domnieva, že sú v odlišnosti od iných nadpriemerní, inteligentnejší a možno krajší (Šimka tých ktorých nemá rád, opisuje ako o ksichte a nie o tvári) než ostatní ľudia. Je zjavné preto, že ilúzia nadradenosti, ktorú sme im niekedy voľbou do funkcie v komunálnych voľbách a nielen v nich poskytli, sa ako červená niť tiahne ich životom. Nič by na tom nebolo, keby v záujme tejto ilúzie nadradenosti nezanechávali s takouto charakteristikou – zásluhou v občianskych vzťahoch, v duši mnohých ľudí , spoluobčanov hlbokú brázdu vyrytú ich nesprávne pochopeným a správne užívaním fenoménu ilúzia nadradenosti.
A tak vidieť a aj som už napísal, že pri internetovej diskusii vedenej i na tejto stránke k predmetným článkom pisálkovia skrytí pod anonymom lavida, la vida,napokon i v poslednej dobe adrián, si tvrdo stoja za svojimi názormi a nezmenili ho ani vtedy, keď im ho niekto relevantné vyvrátil (viď taká maličkosť „primariát“). Teraz už lavida viete prečo sa nekompetentní,považujú za kompetentných???. A tak po odpozeraní každého rokovania poslancov Mestského zastupiteľstva , sa asi bude dobré zmieniť o slovách renesančného mysliteľa, humanistu Michela de Montaigne, ktoré geniálne popisujú pravú podstatu nekompetencie,: .“ Mať vo všetkom pravdu je znakom hlúposti „.
Lavida, dobre, ale naozaj dobre si ešte a nielen raz pustite vysielania rokovaní poslancov MsZ a rétoriku Šimku voči zamestnancom MsÚ, dehonestujúco vystupujúc voči občanom , byť aj bez ich prítomnosti na rokovaní,čo je porušenie zákona o ochrane osobných údajov a Kompetentný úrad rozhodol v neprospech mesta Nováky za výroky vyslovené Šimkom voči občanovi, zakladajúce sa na klamstve a ohováraní občana a nechceli by ste určite čítať Šimkove oficiálne vyjadrenie spomenutému ÚOOÚ, pozor, napísal ho ako verejný činiteľ. No chrapúnstvo!!! Ale tiež aj voči bývalým dlhoročným zamestnancom, ktorí riadili chod mesta a úradu vo veciach ,o ktorých Šimka nemal a možno doposiaľ nemá ani tušenia, pretože tých kompetencií o riadení mesta vyplývajúcich zo zákona je okolo 4 200 a tie bolo treba študovať (lavida aj o primariáte), poslancom, voči vedúcim zariadeniam v zriaďovateľskej kompetencii mesta . No a napokon , ak som spomenul, že Šimka bránil česť svojej manželky verejne v televízii za svoje vlastné faux pa, mali by ste čítať, ako píše o otcovi, ktorý bráni česť svojej dcéry. Však vy to viete, len ako vždy, vy lavida, hoci ste sám takýmto príspevkom prispeli, tak vy len okolo misy. Ja nič ,ja muzikant. No rovnaké chrapúnstvo. Lebo veci to nepomohlo, však ako cár Šimka aj tak rozhodol po svojom (viď vyššie Michel de Montaigne,: .“ Mať vo všetkom pravdu je znakom hlúposti „.)
Lavida, ako vidíte, to nie je o mne , to nie je len o mojom názore, ja sa len, my sa len bránime, proti Šimkovej neskonalej obsesivite, indiktrinovanej naozaj neskonalou túžbou po pomste a moci, Šimka sa nezmení ,toho dôvodom je aj to, že mesto v súčasnosti nemá vo vyšších stupňoch samosprávy a štátnej správy zastúpeni. Vy si myslíte, že to mám na svedomí ja? Tak rozmýšľajte. Alebo, to čo mne vytýkate a menujete ostrakizáciou či nespôsobil svojim vystupovaním a ne -reprezentáciou predstaviteľ nášho mesta???!!! Nikde ho nechceli, mali výhrady,(ZMO Horná Nitra, ZMOS ,nominoval sa na kandidátky a...???
Napokon, lavida, požiadajte Šimku, ,aby vám dal prečítať Uznesenie NS SR NS SR č. 16C/85/2010 zo dňa 31.3.2020, ktoré by malo slúžiť ako judikát,v ktorom sa konštatuje, že rovnako ako my, nezdieľa ani NS SR s konaním a výrokmi Šimku spoločný názor, keďže Šimka bez akejkoľvek opory v preukazovaní svojich nepravdivých skutkových tvrdení a neoprávnenou kritikou, nám rovnako ,ako poškodenej strane, ktorá sa uvádza v Uznesení NS SR podľa môjho názoru, v značnej miere zasahuje, bez osobnej sebareflexie (lavida spätné zrkadlo), najmä tu niektorým píšucim a ich rodinným príslušníkom do zákonom chránených práv, na ochranu osobnosti (podotýkam, že moje tvrdenie zakladám na skutočnosti, že mám o tom právoplatné a vykonateľné Rozhodnutie zo dňa 23.11.2020 Úradu na ochranu osobných údajov v Bratislave, ktorý rozhodol a potvrdil, že Šimka konal v rozpore so zákonom,). No, ale on už nemá žiadne brzdy, ako verejný činiteľ s hlavičkou mesta Nováky, s jeho parafou, čoby primátora mesta Nováky zasiela o občanoch vyjadrenia s neskutočne dehonestujúcim hodnotením občanov.
A tak by ste sa vari, ako jeho advokát mali zjednotiť v hodnotení mojej osoby, keď on píše o mne a oznamuje vyšetrovaciemu ÚOOÚ okrem iných znevažujúcich slov charakterizujúc kontrolnému a vyšetrovaciemu úradu , ako o človeku nebezpečnom pre našu spoločnosť a vy naopak aspoň vo vašom príspevku fakticky konštatujete, že cit.: Áno jedno je isté.Pán Bošiak rozhodne zaujíma v kronike mesta čestné miesto a bol by som vrcholne neobjektívny a nespravodlivý,keby som to popieral.Aj argum“ ,potiaľ citent o predávaní skúseností beriem,pretože to je úplne normálne,že zo skúseností sa učíme
Ako tomu mám lavida potom rozumieť??? Ak totižto „sloboda prejavu platí, presne potiaľ, odkiaľ začínajú iné práva fyzických osôb, napríklad právo na rešpektovanie Európskym dohovorom o ochrane základných práv a ľudských slobôd a Ústavou SR zaručenú prezumpciu neviny. Čo sa týka znášania istej miery kritiky, túto musí osoba, verejný činiteľ, alebo verejne činná osoba (politik, sudca, prokurátor, starosta), zniesť s väčšou mierou. Ak tomu Šimka nerozumie tak potom naozaj nech mi je odpustené ,ja len, že možno mu ,aby aspoň v e-meiloch mne zasielaných, ako sa vraví dožičím, cit.: maličkým kúsok slávy, lebo ich bude kráľovstvo nebeské.
Alebo možno i takto sa dá. Už som písal ako reakciu na váš,lavida príspevok o tzv. Dunning – Krugerovom efekte, ktorý sa zaoberal myšlienku v istom slova zmysle ako je to u človeka s jeho kompetenciou. Nechcem k tejto téme polemizovať,treba si to načítať, ale to je môj záver :“ ): „Jediný spôsob ,ako dokázať ľuďom ich nekompetenciu, je urobiť z ľudí kompetentných“. A to sa stalo v Novákoch , a či.... pochybujete??? PB
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 1   0
11:23:17 11.02.2021 [7512] Nevhodný príspevok?
Lavida presne
Pacho hovorí družine „rovným dielom chlapci moji,rovným dielom“!

Len škoda že práve Šimka tak nekoná. Kollárova ulica je aká dlhá? Lebo vyasfaltovaná bola len tá časť kde býva Šimkov brat.

KCMN prečo Šimka dal do likvidácie pred ukončením svojho pôsobenia na poste primátora? Zariadenia, ktoré mesto do tejto organizácie presunulo za takpovediac korunu, ostali tu a sú nepoužiteľné a mesto si muselo nanovo kúpiť nové (ozvučenie, osvetlenie). Toto ti príde ako správne konanie zrušiť organizáciu, v ktorej má mesto majetok a to pred príchodom nového primátora?

Lavida, aj ty spievaš len o tom, čo chceš.... už si trápny.
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 1   0
11:13:02 11.02.2021 [7511] Nevhodný príspevok?
Ako sa hovorí, kto nič nerobí nič neminie, aj tak sa dá hodnotiť to zlepšenie finančnej kondície :D
Hodnotenie: 0   0
11:06:46 11.02.2021 [7510] Nevhodný príspevok?
Je možné,že sa nesprávne orientujem vo veciach tohto sveta.Pripúšťam,že je tu tá možnosť,že moje videnie sveta je iné,ako je videnie druhých.Áno pripúšťam tú možnosť,pretože si uvedomujem,že relativita sa týka všetkého a všetkých a zvlášť pokiaľ sa týka kategórií pravdy.
To samozrejme platí aj v prípade mojich názorov na politiku v našom meste.Predkladám svoj občiansky názor na informácie ktoré prináša život,svoj názor,svoju relatívnu pravdu na relatívne pravdy iných.Sám posudzujem a prijímam posudzovanie iných.Skrátka diskutujem o svojom videní sveta a aj to je demokracia.Je na každom jednom či si moje názory prečíta a ako ich bude vnímať a je to aj o možných riešeniach,ale vždy to bude aj o relativite pravdy,pretože koľko hláv,toľko právd.
Pri čítaní príspevku pána Lubomíra mi ako prvá napadla spomienka na film Pacho hybský zbojník,keď Pacho hovorí družine „rovným dielom chlapci moji,rovným dielom“!
A potom som si spomenul na jeden bonmot nespomínam si už ktorého politika:“Kto nemá žiadne argumenty,začne sa oháňať zásluhami.“
K obhajobe pána Bošiaka jeho priateľom Lubomírom.
Áno jedno je isté.Pán Bošiak rozhodne zaujíma v kronike mesta čestné miesto a bol by som vrcholne neobjektívny a nespravodlivý,keby som to popieral.Aj argument o predávaní skúseností beriem,pretože to je úplne normálne,že zo skúseností sa učíme.A ak teda /Pachovým/rovným dielom,tak potom Ing,D.Šimku pri tých zásluhách zrejme obísť nemôžeme.Či?
Lenže my tu na tomto fóre neriešime voľakedajší život a kariéru pána Bošiaka,ale riešime problémy dneška.Domnievam sa,že nie je správne posudzovať dnešné konanie kohokoľvek prihliadaním na jeho zásluhy z minulosti.Vysvetlím to na inakšom príklade.Ak by boli zodpovedným odpúšťané ich prešľapy len na základe prihliadania na ich nespochybniteľné zásluhy v minulosti,tak by trebárs taký gen.Lučanský/nech mu je zem ľahká/ teraz pravdepodobne ešte žil v pohode a kľude.A takých príkladov máme z histórie veľa.Určite sa ale zhodneme na tom,že pohľadať v segmente politiky osobnosť s ktorej politikou by boli všetci spokojní je skrátka nemožné.Vieme,že aj matka Tereza,Ghándí,alebo pápeži mali a majú svojich oponentov.A to sa pochopiteľne týka aj politikov regionálnych.

Tým chcem povedať aj to,že pokiaľ Pán Bošiak chce predávať svoje skúsenosti,tak moja predstva ako sa to má robiť,sa nezhoduje s tou jeho.Pokiaľ pán Bošiak chce kritizovať,nech kritizuje.Ak kritizuje objektívne,nech má aj mozole na rukách od písania,nikto mu nič nebude vytýkať a ja budem prvý čo bude nadšene čapkať ručičkami a nebudem mu oponovať,ale pokiaľ tomu tak nie je a on sa k prípadným oponentnom správa z pozície „mister arogant“,no tak nech nečaká jednanie v rukavičkách.To je moje videnie sveta.A to nie je o priateľstve,alebo nepriateľstve.To je skôr o riešeniach,alebo lepšie malo by byť.
Ešte sa to dá povedať aj inak.Dobrý pedagóg,ktorý chce viesť,učiť a odovzdávať múdrosť svojich žiakov nedehonestuje,ale vedie a to za každých okolností,pričom kladiem dôraz na to „za každých okolností“.A PB je poväčšine mimo toho,lebo za každých okolností prácu Ing.Šimku len a len kritizuje,ale pozitíva prehliada.Je to dobre viditeľné aj na tom,že počas primariátu Rndr.D.Daniša kritizoval jeho prácu a prácu poslaneckého zboru pokiaľ sa dobre pamätám asi dva krát a aj to štýlom -páni čas beží,dobre by bolo zobudiť sa a niečo robiť.Ale o to viacej bola jeho kritika zameraná na Ing.Šimku v tej dobe radového občana,ktorý z pozície svojich skúseností mohol byť akýmsi poradcom,ale jeho rady neboli prijímané.Dobre si pamätám,ako v kauze PHSR upozorňoval na riziká a prosil na zasadnutí MsZ všetkých prítomných,aby konali.Kde bol vtedy pán Bošiak s jeho radami a skúsenosťami?A kde je so svojimi radami a skúsenosťami dnes,keď je pozývaný na verejnú diskusiu? Nie,on nemá záujem poučiť,odovzdať skúsenosti.On má v merku iba jedinú ideológiu - ostrakizovať a odstrániť občanov s iným vnímaním reality z ringu!
Teda pokiaľ hovoríme o riešení problémov dneška,tak k tomu rozhodne patrí aj to známe poučiť sa z chýb minulosti pre budúcnosť.Z tohto uhla pohľadu rozhodne plne chápem snahu terajšieho primátora Ing.D.Šimku prezentovať tie prešľapy bývalého vedenia mesta,na dôsledky ktorých sme my občania doplatili a vlastne ešte aj doplácame. A zástoj pána Bošiaka v tomto ohľade je možné celostne charakterizovať jednou vetou-len bez Šimku môže byť život blažený!No a taký zástoj rozhodne nie je možné vnímať v intenciách tej v príspevku pána Bošiaka prízvukovanej apelácie na spoluprácu v mene spoločného cieľa.
Je to síce mimo hlavnú tému príspevku,ale aby bolo úplne jasné,ako sa hovorí kde je sever a hlavne preto,aby ma tu zasa niekto nehrešil,že len obhajujem Šimku.Nič také.Už som to tu napísal a píšem to znovu.Ing.Šimku nevnímam ako ideálneho politika a rozhodne vnímam aj niektoré negatíva,ale čisto pragmaticky,pozitíva prevažujú a na „pľaci“ momentálne nie je nikto lepší.
K poslednému príspevku č.7509 od PB.
O škodlivosti prílišnej akcentácie emócií v praktickej aplikácii kritického myslenia pri posudzovaní akéhokoľvek spoločenského javu som sa už vyjadril.Z toho dôvodu asi najracionálnejším prístupom k obsahu tohto príspevku pána PB bude,keď mu vrátim jeho odporúčanie pre mňa z minulosti.Takže len klídek pán PB,len klídek!:)))
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   0
18:20:18 10.02.2021 [7509] Nevhodný príspevok?
Pre Tacitusa, rímskeho senátora, právnika a predovšetkým historika, je významná predovšetkým jeho zásada písať sine ira et studio, teda v preklade to znamená „bez hnevu a zaujatosti „
Lavida, už dlhšie obdobie ma neprekvapuje, že vo vašom „ spätnom zrkadle, ktoré sa nazýva sebareflexia“, ste nastavený tak, že vo vašich príspevkoch – v zrkadle charakterizujúcom vaše postoje je ono zrkadlo poväčšine rozbité , alebo zahmlené. Zvykol som si. I tak ďakujem môjmu priateľovi Ľubomírovi za stručné vysvetlenie rozdielu a významu slova patologický. Práve naopak, hoci často sa kryjete za pragmatizmus, klamete vy a to často. Vyhýbate sa témam, mlčíte, v ktorých vás usvedčuje napokon aj Šimka, tým, že nezobral v potaz vaše názor na historické stavby v našom meste a bezprecedentne dal vykonať zateplenie podľa vás hnilej tristoročnej búdy za eurofondy. A vy,držali ste hubu. Prečo? Ak ste tak premoderný, nezastali ste sa predchádzajúceho vedenia, ktoré zabezpečilo modernú technológiu v súlade so zákonom na budove Domu služieb. A spochybnenie nestihnutých dokončovacich prác s pridanou hodnotou komentára Šimku, bolo postavené na slzavom údolí akejsi kaderníčky. Držali ste hubu. Poradím vám. Skúste požiadať v Nemocnici Bojnice, aby vám ukázali potrubie v priestore röntgenovej miestnosti slúžiace na jej klimatizáciu. To len k vášmu pragmatizmu. Necháte kydať ,ba sám sa nekiepne vyjadrujete svojim „podareným“ pragmatickým príspevkom na ženu, matku vysokoškolsky vzdelanú, ktorej vedomosťami nesiahate ani po päty. A vy držíte aj teraz hubu. Viete ako sa klimatizujú miestnosti na po zateplení úrade? Otvárajú sa na kanceláriách okná. A tak len klamete, Klamete preto, aby ste sami získali výhodu žiť v BUBLINE, alebo výhodu u Šimku a súčasne, aby druhí , povedzme občania s kritickým myslením poukazujúci na Šimkove pochybenia v riadení mesta, poukazujúci na zámernú polarizáciu občanov mesta a znevažovania občanov mesta, vo verejnom priestore nezákonnými výrokmi zaznamenanými kamerou a vysielaných na YOU TUBE, boli u Šimku v nevýhode. Hovorí sa tomu ,zabiť dve muchy jednou ranou.
Lavida, ste napáchnutý smradom a okolo seba šírite smrad pomstychtivosti, hašterivosti, na ľuďoch si všímate to najhoršie, nesnažíte sa byť veľkorysým a súcitným. Komenty vo vašich príspevkoch naznačujú už dlhú dobu,že chcete žiť v prostredí, ktorému sa nechcete vyhnúť i sám. Neberiete do úvahy, ako svojimi nezmyslami škodíte občanom. Vaša obsesivita je ťažko spojená s indokrinovanou túžbou Šimku po moci a pomste. Správate sa ako protagonisti v knihe od Joža Banáša s názvom „Idiot v politike“, alebo ako užitočný idiot.
Dávate nám do zodpovednosti riadenie a chod mesta, hoci nikto z tých ktorí kritizujú pochybenia Šimku nesedia na primátorskej stoličke ,ale pociťujú dôsledky jeho charakterových čŕt a pochybení !!!. (veď i môže byť reč o mojich ,našich, vašich peniazoch).
Ale veď ja nie som Šimka. Ja nezodpovedám za chod mesta, len mám právo sa vyjadrovať k jeho práci a ako nakladá s našimi peniazmi. Veď, keď niekto kriticky poukáže na Šimku, tak on, ako kritizovaný,má dokazovať, ako rozhodol a prečo tak rozhodol v nakladaní s peniazmi? (Viď príklad: spor a ich obviňovanie Remišová-Nicholsonová Ďuriš)!!! A tak si kladiem otázku, že prečo vy, lavida sa tvárite ako advokát Šimku, vyjadrujete sa už psychpaticky a nielen k mojej osobe, a ak áno, tak prečo nevyvracia moje tvrdenie sám Šimka, a ak áno, kde nájdem jeho argumentáciu, proti mojim tvrdeniam?. Ale nikde doposiaľ som nenašiel od neho osobnú argumentáciu, ktorou by vyvracal jeho zaujatosti (Tacius!!!)tvrdenia, že ho ohováram, že zavádzam a klamem . Mnohé jeho tvrdenia sú v už čase keď ich vyhlasuje obsolétne, nikomu neslúžiace, alebo slúžia len ako dôvod odpútať pozornosť od riešenia existujúceho problému útokom na tú, alebo onú osobu s kriticky myslenou pripomienkou. Je to rétorika, ktorá dlhodobo podnecuje nenávisť, rozdeľuje občanov, burcujete skupinu občanov voči inej. A vy nás nútite ísť do vzájomného duelu verejne vysielaného.
Neodmietať Šimkove pozvania na zasadnutia poslancov, z ktorých priam sršal zámer obsesisivity (posadnutosti) indoktrinovanej túžby po pomste a upevnení túžby verejne znevážiť a ponížiť moju osobu,by z mojej strany bol neuvážený krok, pretože v prípade prijatia pozvania, napokon aj dôvodov v pozvánke Šimkom uvedených dať sa mu do rúk a chorých jeho mysle výplodov o mojej osobe lavida , „ buď by som ja bol padnutý na hlavu , alebo vy by ste pred obrazovku duševne aj fyzicky zrútili od smiechu aj so svojimi psami od samého šťastia ako ma Šimka svojou indiktrinovanou túžbou po pomste a moci znevažuje, bez akýchkoľvek etických pravidiel, pretože nielen on ich nemá v sebe zakódované (máme a nielen ja veľa dôkazov) ale ani pre mestské orgány vrátane zverejňovania na YOUTUBE nemá mesto ETICK7 KÓDEX VYPRACOVANÝ(!!! ) a zastupiteľstvom schválený , hoci ho už roky o to žiadame. A tak jeho bláboly vyrieknuté pred kamerou, na ktoré som kriticky poukázal, mi uznal a Úrad na ochranu osobných údajov mu uložil z dôvodu porušenia mojich osobnostných práv , zabezpečiť isté povinnosti. To vám nepovedal lavida.Veď ani poslancov neinformoval,hoci to bola ich záležitosť,keďže ma ohováral na zasadnutí zastupiteľstva. Verím, že sa nájde odvážny poslanec,ktorý ho k tejto téme bude interpelovať, a možno i k ďalším témam.
Lavida, choďte vy osobne na zasadnutie MsZ a položte mu otázky, ktoré kladiete mne a a pýtajte sa Šimku na názory a nech Šimka odpovedá. Rozumiete o čom hovorím??? Hoci si v tomto období užívate, mysliac si, že ste v BUBLINE pupočnou šnúrou zviazaný s ľuďmi, ktorí sa považujú za najdôležitejšiu kastu v meste, uvedomte si ,že si dovoľujete naozaj priveľa ,ale nielen voči mne. Prekračujete hranu.
Ak nedokážete pochopiť volebné postupy a následky pre víťaza volieb, o korektnom kontinuálnom naviazaní na prácu predchodcu, v našom prípade Dr. Dana Daniša, kladiem si otázku, ak predpokladal Šimka a isto vedel, že ho čaká práca a nie bezstarostný život papaláša, z akého dôvodu kandidoval, a napokon sa posadil do kresla primátora, a vôľu k riadeniu mesta mu dalo 14% občanov z celkového počtu vyše 3.000 oprávnených voličov????. Veď dovtedajšia funkcia supervízora mu istila dobrý plat a mohol sa každý deň voziť do Bratislavy ,ale na svojom aute a nie ako teraz, na služobnej, komfortne vybavenej limuzíne zakúpenej za naše peniaze v časoch ako pragmaticky tvrdíte , „ že mesto bolo ekonomicky defaultné“ !!! ( a keď sa len málo poinformujete od občanov, tak je služobná limuzína parkovaná ,no..., všelikade aj počas dní pracovného pokoja ) a my sme mohli byť zbavení od jeho rétoriky z jeho strany ktorá dlhodobo podnecuje nenávisť, rozdeľuje občanov, burcujete aj vy s ním skupinu občanov voči inej.
Lavida, ja som s vami husi nepásol, nepásli všetcí tí ,ktorých ste ako podstatne starších ľudí osočili, znevážili, tvrdo bezprecedentne zasiahli do rodín svojimi neuváženými výrokmi a hlúposťami Trčíte zo zadnej časti tela, niektorým vám blízkym ľuďom z bubliny. Pritom však nechápete, že si iba užívate ich sedlácke maniere. Na pokoj sa nevyzýva s plamenným mečom v ruke. Vy si vážne myslíte, že ja, moji priatelia nechápeme o čo vám ide. Šimka sa nezmení, Šimka si už v tejto dobe u veľa ľudí renomé pokazil. Lavida, kde sa vo vás berie tá odvaha a drzosť, že zabŕdate neoprávnene do života mnohých rodín???!!!, Nie ste ani minister, ani poslanec ,ste presne v takom istom postavení ako ostatní občania tohto mesta, nemáte žiadne ani politické nadpráva a nie ste ani zbavený povinností a zodpovednosti za svoje nezodpovedné konanie a výroky. Dnes ešte nejde o percentičká. Veď napokon ako píšem , vaša a ľudí z BUBLINY rétorika dlhodobo podnecuje nenávisť, rozdeľuje občanov, burcujete skupinu občanov voči inej. Užívate si s ľuďmi z BUBLINY moc a neviete, čo robíte. Vaša túžba po pozornosti je neskutočná.
A tak mám za to, že výroky od múdrych ľudí nech i naďalej pôsobia. MarkTwain, cit.:,, Neboj sa svojich nepriateľov, môžu ti vziať maximálne tvoj život. Je to však stále omnoho lepšie, než médiá. Tých sa boj, pretože ti ukradnú tvoju česť.“ Potiaľ citát Marka Twaina.
Hoci mohol Šimka vyjsť z koronakrízy s istou dávkou obľúbenosti, všetko si pokazil u veľa občanov Novák , najmä u tých, ktorí sa chopili iniciatívy, šitia rúšok v počiatkoch koronakrízy a ak nie celkom, tak sa mu ju – iniciatívu ,podarilo znevážením niektorých iniciatívnych poslancov, občanov, občianok potlačiť, iných ktorí sa podieľali peňažne podporiť následkom jeho obsesivity posadnustosti, aby mu ktosi azda neukradol jeho spôsob a schopnosť zdolať Koronavírus. Testy v našom meste preukazujú, no nic moc.
Lavida, vtedy ste držali hubu, a ak ju otvoríte ,tak si ju otierate o ženy, matky, prenasledované,šikanované a znevažované Šimkom, ktorý i proti nim tak, ako vždy vystupoval , podotýkam, že nie po prvý krát, emotívne ,chaoticky nediplomaticky a znevažujúco, pohrdlivo. Lavida, žene, voči ženám, matkám, občiankam nášho mesta a navyše v televízii sa nevystupuje a bez pravidiel etického prístupu sa to nezverejňuje. Je to chrapúnstvo. To sa naozaj voči ženám, matkám nerobí. Siahol týmto ženám, matkám , ktoré si vo väčšine občania mesta vážia na česť. A poznáte porekadlo o vypustenom slove? U mnohých je názor na poškodeného navždy zlý, tí druhí sa boja ozvať a tí,ktorí sa bránime, už máme v rukách dôkazy, že Šimka, resp. mesto pod jeho vedením často pochybili a zvažujeme požiadať o právne služby. Vôbec mi nevadí, že nás je zatiaľ takto na verejnosti vystupujúcich málo. Už som písal, že mnohí sa boja. Ale čo keď tí, ktorí nepoznajú situáciu v meste zostanú na názore Šimkovom a vašom? Lavida, len tak z pragmatického hľadiska, pamätáte si ako bránil Šimka česť svojej manželky v mestskej televízii onehdá po istých okolnostiach, po služobnej ceste v Bratislave so zapeklitou situáciou na Zlatých pieskoch? Hoci poviem úprimne bol som naklonený Šimkovi,bolo to faux pa, ale napatrilo sa to zverejniť.
Adrián, to sú tie jaloviny a nie čo občania píšu. Ak nechápete ,nechajte si to niekomu vysvetliť. Adrián alebo čítajte, a snažte sa pochopiť význam slova, pokora. Ešte raz pokora a nie absencia pokory ku občanom, ženám, matkám. Alebo poviem veľmi otvorene. Na Šimkovi a na vás z BUBLINY vidieť aj cítiť že ste ľudia pochádzajúci z rurálneho dedinského, vidieckeho) pro¬stredia. Neprekročili ste hranicu mestského občana , bohužiaľ, neprekročili ste túto hranicu myslenia a mnohí ,verte mi, bude ich dosť, sú sklamaní, pretože k čomu je človek múdry, šikovný, ak ale nemá žiadne, alebo len málo EQ (EMOCIONÁLN INTELIGENCIA). Ä
A potom ako vidieť, ak aj sem tam robí racionálnu politiku, ale tá je neprimerane, ak nie celkom naozaj vo veľa prípadoch surová, chladná bez lásky a empatie k ľuďom. Dôsledky nedostatku takéhoto emocionálneho kvocientu pocíti , verte mi, lebo ja v to verím vo voľbách, ale aj vy lavida a Adrián, a všetci tí, ktorí sa na vlne nenávistnej rétoriky, obsesivity a indoktrinovanej túžby po pomste a moci stále veziete (hoci doteraz nechápem, prečo lavida a najmä adrián?
Obnoviť a získať stratenú u občanov dôveru, bude totiž čoraz ťažšie, lebo život občanov je stále ťažší a ľudia sú naštvanejší.A napokon Šimka by si mal uvedomiť, že i my sme o pár rokov,oveľa starší a chválabohu ešte neosprostievame. Už sa Vás nebojíme. Nemáme sa čoho. Už ste všetku hnusobu, špinu a zneváženia k našim osobám povypúšťali do sveta, Orgánom činným v trestnom konaní,od ministrov až po prezidentskú kanceláriu , čitateľom cez Blogy v Sme, e.meily znevažujúce sa orientujúce vo vzťahu k nášmu členstvu v KSS,či k práci na Mestskom úrade.
Lavida,adrián, čisto „z pragmatického hľadiska“, všimli ste si besedu moderovanú , Ľ.J. zamestnancom MsÚ, ako oficiálnu činnosť Domu kultúry so súdruhom PhDr. Jozefom Hrdličkom, ktorý je slovenský politik, súčasný predseda Komunistickej strany Slovenska a Mgr. Romanom Michelkom politológom (ktorých si mimochodom obidvoch vážim) a uverejnenú Mestskou televíziou .) Tak si kladiem otázku,načo toľko znevažovania spoluobčanov, od ľudí z Bubliny, ak beseda bola uskutočnená a zverejnená za “ primariátu(/???!!!) ŠIMKU???!!!.
Choďte lavida z čisto pragmatického dôvodu na zastupiteľstvo a verejne sa Šimku spýtajte,že ak súhlasil s takouto besedou, prečo neumravnil a neumravňuje í svojich blízkych ľudí z bubliny, aby sa k nám vo vzťahu k členstvu v KSS nevyjadrovali znevažujúco, zavádzajúco a posmešne. A tak, kto chce si to prečíta a tým, ktorých to unavuje sa ospravedlňujem.Ale, už Už je toho naozaj dosť.PB
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 2   0
10:55:25 09.02.2021 [7508] Nevhodný príspevok?
„ Pravdivé slová nie sú vždy príjemné, tak ako príjemné slová, nie sú vždy pravdivé.“

Dobrý deň vážení spoluobčania..

Nemám vo zvyku reagovať na príspevky na comke, zvlášť ak sú od anonymných prispievateľov. Aby som však potvrdil pravidlo, urobím výnimku.
Začnem citovaním z ostatného príspevku na tejto stránke:
„ a teda musím s poľutovaním konštatovať, že ho vnímam /teda ten zvyšok/ ako prejav typickej bošiakopatie. Je to smutné a na škodu veci, že ten , čo chce poučiť, sa sám nepoučil.“
Je to naozaj smutné, ale v inej súvislosti. Je to smutné hlavne v tom, že si nedokážeme keď už nie vážiť, tak aspoň rešpektovať ľudí, ktorí sú síce už na zaslúženom dôchodku, no v minulosti urobili pre naše mesto veľmi veľa. A vôbec sa nejedná len o Peťa Bošiaka, ale mnohých ďalších ľudí, ktorí ešte pred nedávnom zastávali rôzne dôležité funkcie v našom meste a nemalou mierou sa pričinili o jeho rozvoj. Takých ľudí v našom meste až tak veľa nie je o to viac by sme si ich mali vážiť. Nie, nemusíme ich ospevovať, ani velebiť, no určitú našu úctu si naozaj zaslúžia. No a pokiaľ sa týka samotného Peťa Bošiaka myslím si, že v našom meste je minimum ľudí, ktorí sa tak dobre vyznajú v komunálnej politike ako on. Ako ho už dlhé roky poznám, veľmi si dá záležať na tom, čo napíše, čo povie a dvakrát si premyslí, čo urobí. Aj preto mi dehonestovanie nielen Peťa, ale aj niektorých ďalších ľudí, ktorí urobili pre naše mesto ďaleko viac, ako my bežní občania, pripadá veľmi úbohé. Naopak je obrovskou škodou, že terajší primátor, nedokáže využiť skúsenosti i nespornú odbornosť týchto ľudí. Myslím si, že títo ľudia aj dnes, keď sú už na dôchodku, by mali čo ponúknuť nášmu mestu. Už som to tu písal, no keby som bol primátorom, tak minimálne 2x do roka by som si ich pozval na úrad, aby som poznal nielen ich názory ale aj príčinu prečo inak uvažujú, prečo niektoré veci kritizujú. Som presvedčený, že aj dnešný primátor sa poteší, ak bude na dôchodku tomu, ( ten čas letí, takže nebude to v nedohľadne, zvlášť keď koncom roku oslávi okrúhle narodky ) ak ho budúci primátor pozve k sebe a on mu bude môcť povedať svoj názor, poradiť a bude môcť aj takto využiť svoje nemalé skúsenosti z komunálnej politiky. Žijeme totiž nielen v zložitej dobe, ale hlavne v dobe, kde sa nemôžeme spoliehať veľmi na to, že nám niekto z vonku pomôže. Aj preto je potrebné viac do diania v meste zapájať ľudí, ktorí vedia a majú záujem pomôcť, či poradiť. V našom meste, tak sa mi zdá, ideme opačnou cestou. Cestou znevažovania ľudí, len preto, že majú iný pohľad, či názor na spravovanie mesta. Samozrejme tú cestu vždy vyberajú hlavne tí, ktorým vo voľbách zveríme dočasné spravovanie mesta.
Keď som bol v roku 1993 zvolený za predsedu OV SDĽ v Prievidzi, prišiel za mnou po konferencii jeden oveľa starší delegát a povedal mi niečo, čo si pamätám dodnes:
„ Vieš táto funkcia Ti prinesie priateľov, čo ti budú fandiť, no aj takých, čo ťa budú chcieť utopiť v lyžičke vody. Preto musíš vždy spozornieť, ak ťa budú kritizovať priatelia. No ešte väčší pozor si musíš dávať na to, keď ťa budú chváliť tí druhí. Ver, nie každý, kto ťa bude kritizovať bude aj tvoj nepriateľ.“
Éto vsio.
S úctou
Ľubo Dzurák

[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 4   0
20:34:26 08.02.2021 [7507] Nevhodný príspevok?
cit...."hľadajme spoločne cestu za niečo a nie proti niečomu a niekomu"

Čisto pragmaticky súhlasím s citovanou vetou z príspevku pána PB,čoby kladným počinom pre potrebu zmeny v celospoločensky,dokonca v dnešnej dobe aj globálne sa v čoraz väčšej miere presadzujúcej potreby zmeny pohľadu na riešenia všetkých problémov,teda vznešene povedané zmeny paradigmy z "My a Oni" na "My".
Ibaže zvyšok jeho prípsevku s tým nekorešponduje a teda musím s poľutovaním konštatovať,že ho vnímam/ten zvyšok/ ako prejav typickej bošiakopatie. Je to smutné a na škodu veci,že ten,čo chce poučiť,sa sám nepoučil.
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   0
10:27:22 08.02.2021 [7505] Nevhodný príspevok?
Však áno lavida, "littera scripta manet" (napísané slovo platí), to znamená, že rovnako platí, hľadajme spoločne cestu za niečo a nie proti niečomu a niekomu. Ľudia sú z politiky unavení, majú dosť svojich starostí v rodine, so zabezpečovaním rodiny a tak ťažko vám uveriť,že chcete hľadať pravdu a nie ako doposiaľ hľadáte len na každého nejaké svinstvá. Veď sa z tej vašej obsesisvity zobuďte, veď sa tej vašej indoktrinovanej túžby po pomste a moci nabažte, ale ľuďom dajte pokoj a nevyzývajte ich k hodnoteniu Šimkovej politiky. Tá sa nezmenila a nezmení,ako sa nezmení jeho vzťah k mnohým spoluobčanom. Toť vsjo.PB
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 3   0
09:00:59 08.02.2021 [7504] Nevhodný príspevok?
http://www.hospodarenieobci.sk/files/vystupy/analyza_miest_2020.pdf
Pokúsim sa odpovedať/pochopiteľne že laicky/na otázku p.Bošiaka ohľadom finančného zdravia mesta.
Nuž nebudem asi ďaleko od pravdy,ak poviem,že po opätovnom zvolení Ing.D.Šimku je tu viditeľné zlepšovanie finančného zdravia mesta,aj keď ten posun je malý,ale je to posun k lepším číslam.O tom asi spor nebude.
Pravda ak sa teda budeme držať tých štatistických údajov uvedených v linku a zameriame pozornosť na porovnanie čísel z minulých volebných období na obdobie primariátu p.Daniša,/2014-2018/tak je evidentný skokový posun z veľmi dobrých popredných pozícií ako sa zvykne hovoriť v športe na koniec pelotónu.
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   0
23:34:18 06.02.2021 [7502] Nevhodný príspevok?
Nuž, ako to je, a kto tomu rozumie!!!! Naozaj, sa aj ja prikláňam k slovám Ľubomíra v príspevku č.7500, v ktorom sa Ľubomír snaží veľmi sympaticky prispieť k pokojnej atmosfére a s pokorou ďakuje Šimkovi – primátorovi mesta, mestským orgánom, za dodanie rúšok zdarma, pre staršie osoby ,resp. seniorov z radov obyvateľov nášho mesta a takýto prístup zo strany mesta k seniorom považuje za chvályhodný. Napokon i počet lajkov so zobrazeným palcom nahor nasvedčuje o súhlase s obsahom príspevku Ľubomíra ako pozitívnom hodnotení atmosféry v našom meste.
To sa však nedá tvrdiť o témach, ku ktorým sa hlásia vo svojich uverejnených príspevkoch prispievatelia adrián v príspevku č.7492 a lavida v príspevkoch č.7495 a 7501. Domnievam sa, že ich, v tejto chvíli nepatričných príspevkoch, viacmenej polarizujúcich, občiansku spoločnosť, zjavne so snahou názorovo opakovane rozdeliť občanov mesta ako nazerajú na riadenie mesta, je v tejto, chvíli nežiadúce z ich strany, najmä však neobjektívne a neodborné a ničnehovoriace. Jednoducho žvásty,či blá,blá, blá. Keďže ich máme dobre prečítaných, opakovane nič v tej svojej bubline nevymysleli a len iritujú atmosféru vo svojom okolí.
Tak napríklad, ako vyplýva z príspevku lavidu č.7495,ktorý sa významovo stráca v nadmernom používaní cudzích slov snažiac sa občanom nimi argumentovať, ba sťaby ohúriť ich a jeho poznatky podložiť neprimeranou akože odbornou terminológiou. No, nejde mu to. Prečo? Totižto, označiť obdobia vlády exprimátora Dr. Daniša a súčasného primátora Šimku slovom „primariát“ je nepoužiteľné v kontexte príspevku, pretože ani jeden z primátorov nie je primár (lekár).
Avšak „Zákon o obecnom zriadení“, ustanovuje kedy vznikla funkcia primátora a čo všetko s ňou súvisí , aké zákonné znaky odlišujú primára primariátu ,napr. v Nemocnici a starostu obce, či primátora mesta. To po prvé. Po druhé, lavida sa priznáva adriánovi k tomu,že aj on vníma prijaté rozhodnutia v období, v ktorom na primátorskej stoličke sedel Dr.Daniš vraj ako“ekonomicky defaultné“. Nuž to už naozaj stojí za úvahu nazrieť do slovníka cudzích slov, v ktorom sa píše, že ,cit.: „Default : neschopnosť splácať dlh alebo iný záväzok. Tento pojem sa často používa na popísanie situácie, pri ktorej štát nie je schopný dodržať splátky svojich medzinárodných pôžičiek, tzn. nie je schopný plniť svoje záväzky... „ .potiaľ cit.
A tak si kladiem otázku, ak by boli tvrdenia lavidu pravdivé, prečo nie je mesto Nováky po nastúpení Šimku na post primátora v nútenej správe??? Tak lavida, je financovanie mesta kreditbilitné, alebo nie je???
Lavidove úvahy v ostatnej časti jeho príspevku vyššie označeného sú naozaj len jeho úvahy. Zachovám preto pri ich hodnotení svoj dekor a neznížim sa k vyjadreniu, ktoré by nedopadlo dobre i preto, že pre súčasný pandemický stav v republike,v našom meste si myslím, že teda naozaj platí do bodky, čo popísal môj priateľ Ľubomír, vrátane pochvaly pre Šimku.
Samozrejme lavida, ak reagujem na váš posledný príspevok môj názor, je taký, že ste zbytočne veštecký s krištálovou guľou vo vašej ruke. A k pochmúrnemu vášmu príspevku č.7501, len toľko, že naozaj platí,cit.:“ Keď človek plánuje, tak Boh sa usmieva, či tomu uveríte, alebo nie?
Ak som spomenul adriána, tiež si dovolím mu položiť otázku, čo a ako je to v meste s kultúrnou ustanovizňou,kultúrou??? Je alebo nie je produkovaná kultúra, a ako??? Alebo kultúrnik čaká na čas ,kedy mu cinkne mobil a oznámi mu, že mu nabehli na jeho účet euríčka, aby mal z čoho žiť???
Jedno si však neodpustím, keďže som si spomenul na jeden židovský vtip a rovnako súvisí s mentálnou výbavou adriána ,ako sa prejavil vo svojom vyššiespomenutom príspevku. Takže s dovolením, v češtine, cit.: „, Na hodině matematiky se učitelka ptá dětí kolik je 2 + 2.Dlouho se nikdo nehlásí, až tu najednou vyletí Moritzkova ruka, a tak ho paní učitelka vyvolá."A paní učitelko, prodáváme, nebo kupujeme?"
Vážení čitatelia, moji spoluobčania, priatelia, napokon výsledky ukážu, kto sa kedy a na koho bude pri hodnotení Volebného programu a hodnotení Šimkom vypracovaného a poslancami MsZ potvrdeného slávneho PHR mesta Nováky vyhovárať ,že prečo a začo a pod., to nešlo, hoci to mnohí už vopred vieme. I preto pre lavidu a adriána platí:Vox populi,vox dei“ PB
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 3   0
13:36:38 05.02.2021 [7501] Nevhodný príspevok?
cit....." Verím však, že zodpovedným prístupom spoločne vyženieme Covid 19 nielen z nášho mesta a Slovenska, ale aj zo sveta"....
Zlatý voči,co to videli!Tým chcem povedať/čisto pragmaticky/,bodaj by tak bolo,ale obávam sa,že Covid tu je a bude a my sa s ním musíme naučiť žiť.

Hodnotenie: 0   0
18:21:52 04.02.2021 [7500] Nevhodný príspevok?
Dobrý podvečer vážení spoluobčania.

Zdravie. Najčastejšie toto slovo používame pri blahoželaní k rôznym udalostiam. V dnešnej dobe má však zdravie ďaleko väčší význam a ďaleko viac si uvedomujeme jeho hodnotu. Nešťastná pandémia vo forme Covidu 19 nám ohrozuje nielen zdravie, ale obmedzuje aj náš život, na ktorý sme boli doteraz zvyknutý a bol pre nás všetkých prirodzenou samozrejmosťou. Určite každý z nás má na túto pliagu svoj názor, každý reagujeme po svojom. Niekto to berie veľmi vážne, niekto dosť ľahkovážne. Sám v tom nemám úplne jasno. Možno je to aj pod vplyvom mnohých informácií a žiaľ i dezinformácií. Sú určite aj takí, ktorí sú presvedčení o tom, že je to len nejaký druh chrípky, ktorý ako prišiel, tak aj odíde a netreba z toho robiť vedu. Prosím, aj to je názor. No ak sú títo ľudia presvedčení, že nemusia chrániť seba, lebo im sa nič nestane, mali by chrániť aspoň tých druhých, menej odolných, či viac zraniteľných. To je ľudské, teda aj prirodzené. Práve v dnešnej dobe by sme mali byť k sebe viac ohľaduplnejší, pozornejší i vľúdnejší. Aj preto som dnes nielen ocenil, ale som sa aj potešil respirátorom v mojej poštovej schránke. Som rád, že aj naše mesto sa pripojilo k iniciatíve iných miest a obcí a takýmto spôsobom sa snaží nám pomôcť zvládnuť toto obdobie. Iste v prvom rade sa musíme o to pričiniť sami. No každá pomoc, aj keď možno malá, či zanedbateľná, je v tejto dobe vítaná a neoceniteľná. Vyjadrím to výrokom matky Terezy :

Niekedy máme pocit, že to čo robíme je len malá kvapka v mori. Treba si však uvedomiť, že každá takáto kvapka by moru veľmi chýbala.“

Aj preto by som chcel prostredníctvom tejto stránky poďakovať vedeniu mesta, poslancom, mestskej polícii, skrátka všetkým, vďaka ktorým sme si my skorej narodení, dnes našli vo svojich schránkach respirátor. Určite by som doprial takýto darček každému obyvateľovi nášho mesta, lebo si želám, aby to zdravie mal každý môj spoluobčan. Verím však, že zodpovedným prístupom spoločne vyženieme Covid 19 nielen z nášho mesta a Slovenska, ale aj zo sveta. Prajem všetkým, aby v zdraví prežili túto dobu, aby sme sa čo najskôr mohli vrátiť k spôsobu života, ktorý nás bude tešiť a robiť šťastnými.
S úctou
Ľubo Dzurák
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 5   0
19:27:36 23.01.2021 [7499] Nevhodný príspevok?
Vakcína! Moje osobné legitímne pochybnosti

Z verejnoprávneho rozhlasu som sa dozvedel pre mňa osobne dosť znepokojivú informáciu, že priemerný čas vývoja vakcíny je dvanásť rokov. A všetky vakcíny, ktorými má byť očkované takmer celé ľudstvo boli vyvinuté za rok. Média však hovoria o ich absolútnej bezpečnosti a na dôkaz toho sa dávajú mnohí politici demonštratívne očkovať pred kamerami. V protiklade so všetkými tvrdeniami médií však prostá ľudová múdrosť naopak hovorí, že práca chvatná je málo platná.
http://vaznost-doby.bloger.cz/Sucasna-spolocnost/Vakcina-Moje-osobne-legitimne-pochybnosti
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 1   0
Vladoh na tému Politika
20:24:36 20.01.2021 [7497] Nevhodný príspevok?
Pozdravujem Vás nováčania. Chcem na tomto mieste poďakovať primátorovi, akým spôsobom zareagoval na sťažnosť moju, ale aj iných spoluobčanov, keď sme chceli, aby odstávka elektriny plánovaná od 19.01. do 27.01.2021 bola presunutá z pochopiteľných dôvodov (studené počasie, dištančné vyučovanie) na mesiace, keď netreba vykurovať (jar, leto). Po zaslaní tejto sťažnosti, hneď na druhý deň konal a riešil so Stredoslovenskou distribučnou spoločnosťou túto situáciu, o čom mňa, ale aj ostatných sťažujúcich sa občanov informoval. V nasledujúci deň nám napísal, že Stredoslovenská distribučná navrhla, že odstávka bude, ale občania, ktorých sa to týka (celkom 171 domov) budú odpojení, len na cca 15 minút ráno a cca 15 minút odpoludnia, pretože uvedená spoločnosť dodá motorgenerátor, ktorý počas odstávky bude do siete dodávať elektrinu. Toto riešenie je lepšie, ako to, čo sme navrhovali, teda posunúť to na leto. Teraz máme dva dni odstávky za nami, všetko je v poriadku, vypnutie elektriny je ráno na 10 minút a popoludní na 5 minút. Ďakujem za seba, pán primátor, ale určite sú spokojní aj ostatní susedia z dotknutých domov.
V. Hagara
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 4   0
Meno:
Heslo:
Ľudia, ktorí sa nezúčastnili prvého kola testovania, môžu prísť na druhé
Možnosť tento víkend majú aj tí, ktorí sa uplynulý víkend celoplošného testovania nezúčastnili. „Účasť na druhom kole testovania antigénovými testami spadá pod neodkladné vyšetrenie, môžu sa ho preto zúčastniť aj občania bez certifikátu z 1. kola celoplošného testovania,“ povedal minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
Bojnická nemocnica prosí o pomoc, chýbajú jej zdravotníci
Nemocnica vo štvrtok reprofilizovala desiatky ďalších lôžok.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.