Online 3 ľudia. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Kultúra / Školstvo Mestský dom kultúry, Centrum voľného času, školy... 26 príspevkov OTVOR TÉMU >
Nováky pozitívne Uveďte udalosť alebo čin, ktorý Vás v Novákoch zaujal a ktorý považujete za príkladný. 61 príspevkov OTVOR TÉMU >
Pohostinstvo Jedáleň, reštaurácia, krčma, bar... 1 príspevok OTVOR TÉMU >
Politika Primátor, mestský úrad, podnikanie v meste... 124 príspevkov OTVOR TÉMU >
Pouličné športy Freestyle, mtb, bmx, skateboard, freerun, le-parkour a podobne... 0 príspevkov OTVOR TÉMU >
Primátor / Poslanci Do tejto témy vkladajte sformulované otázky pre pána primátora a pre pánov poslancov. 894 príspevkov OTVOR TÉMU >
Rôzne / Iné Váš príspevok sa nehodí do žiadnej otvorenej témy? Šup s ním sem... 148 príspevkov OTVOR TÉMU >
Šport Tenis, futbal, plávanie, vodne pólo, kanoistika, karate, lyžovanie... 50 príspevkov OTVOR TÉMU >
Ak máte návrh na vytvorenie novej témy, prosím kontaktujte nás.

Ďakujeme za pochopenie.


Najnovšie príspevky
Posledných 30 príspevkov v diskusnom fóre
21:05:39 27.05.2020 [7284] Nevhodný príspevok?
Priatelia, k môjmu príspevku, sa prispievateľ lavida vyjadruje spôsobom, ktorý by vari nikoho nenechal chladným, bez zvýšenej emócie, ktorá by sa prejavila v tom, že sa patrí mu naložiť, čosi mu odvrknúť, špľechnúť do očí, alebo natvrdo vykričať , že sa doposiaľ nedoučil kritickému mysleniu a jeho, práve jeho argumentácia postráda logiku, je manipulatívna, klamlivá a zavádzajúca tak, ako to sledujeme zo záznamov zasadnutí poslancov Mestského zastupiteľstva pri tej,ktorej argumentácii v presadzovaní názoru,či veci od predstaviteľa nášho mesta.
Ak to prispievateľ lavida nevidel, nezaznamenal, po deväťhodinovom nazeraní na prenos, či záznam z toho ktorého rokovania poslancov zasadnutia Mestského zastupiteľstva u predstaviteľa nášho mesta, tak práve aj prispievateľovi lavidovi chýba schopnosť argumentovať a efektívne komunikovať. Veď sám priznáva,ako rýchlo zabudol na vecný význam zastupiteľstva a jeho programu Zdá sa, že život ho málo nútil naučiť sa kritickému mysleniu, ktorého schopnosť mu chýba. Prečo? Nuž preto, že práve jeho argumenty postrádajú logiku, sú manipulatívne, klamlivé a zavádzajúce .Jednoducho ich možno nazvať argumentačné fauly.
S ohľadom na moje osobné skúsenosti, zatiaľ je to však v pohode, lebo na iné som zvyknutý. Prispievateľ lavida, to sú iné bičovania mojej osoby. A tak mu tieto jeho pochybenia bez mrknutia okom odpúšťam. I o nenávisti, však on vie svoje a rovnako aj o fanatizme. A tak pravdou je naozaj, že nič nie je lepšie, ako si všetko povedať.
Takže znova a opakovane prispievateľ lavida, čo všetko ste vlastne chceli vo svojom statuse povedať, a ako sa mám ja a ostatní čítajúci môj status naučiť čítať medzi riadkami ? Vy vážne myslíte, že keď budú ľudia čítať moje a vaše príspevky, akože medzi riadkami, (neviem posúdiť koľko takých čitateľov s bolesťou schizofrenických trápení pôsobí na tejto stránke), tak to, čo mám čítať medzi riadkami, má podľa vás inú reálnejšiu vypovedaciu hodnotu, ako to čo je v originále príspevku napísané?
Prispievateľ lavida ,prepáčte, ale nerozdvojuje vás takáto úvaha? Nemáte vo svojom duchovne jeden čihí, druhý hota, lebo inak si neviem vysvetliť vaše tvrdenie. Prispievateľ lavida, prosím konšpirácie a vyťažovanie tu píšucich prispievateľov dajte bokom a možnože sa aj ja priučím čomusi od vás. Lebo naozaj, a to nie som, čestne vyhlasujem povýšenecký „ ľudí s intelektuálnym senom obchádzam“. Takže tak PB
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   1
10:20:30 27.05.2020 [7283] Nevhodný príspevok?
Ako sa hovorí „diabol je ukrytý v detailoch“.Ak si neinformovaný človek prečíta príspevky pána Lubomíra a pána PB,tak zákonite získa dojem,že tu v Novákoch je všetko hore nohami a všetci sú nepriatelia a všetci len nadávajú,ale to ani zďaleka nevystihuje celý obraz diania v našom meste.
Prečo píšem,že dôležité sú detaily?Lebo ten štýl písania hlavne pána PB je možné považovať za manipulatívny.Vo svojich textoch kritizujúcich konanie primátora využíva hlavne hrubé zovšeobecnenie,vytrhnutie so súvislosti,faul argumenty ad populum/však to všetci vidíme a čítame/ bez uvedenia konkrétnych príkladov poukazujúcich a dokazujúcich správnosť a overiteľnosť jeho názoru.Tým zavádza čitateľa na cestu domnienok a negatívnych emócií,samozrejme tým jeho kritickým smerom.Pochopiteľne kritika je v poriadku a je potrebná,ale musí byť objektívna.A pre kritiku pána PB je signifikantné,že jej ťažiskom je jednostranné videnie,skoro sa chce povedať,že až fanatické .Dúfam,že neurazím a ak áno vopred sa ospravedlňujem,ale tak to vnímam,lebo hoci sa pán PB snaží,ten kto vie čítať významy medzi riadkami si je veľmi dobre vedomý podsúvania negatívnej emócie. Tým ale nechcem povedať,že sa so všetkými jeho názormi nestotožňujem,lebo sa nájdu aj také s ktorými sa stotožniť dá.Skrátka nie je všetko tu u nás v Novákoch len čierne tak,ako to tu podsúvajú niektorí vo svojich emóciami nabitých príspevkoch.A vice versa sú tu aj mnohé príklady ,kedy činnosť staronového primátora vo výsledku priniesla mestu a jeho občanom značné finančné úspory a taktiež aj konkrétne projekty,napr.rekonštrukciu tepelných rozvodov,alebo stavbu bytoviek.Konkrétnosti v číslach nebudem uvádzať,aj keď by som rád,ale presné čísla si nepamätám a nechce sa mi znovu odpozerať celé posledné 9 hodinové zasadanie MsZ.
Aby to nevyznelo,že tu len nekriticky kritizujem pána PB a nekriticky obhajujem primátora,taktiež zastávam názor,že ním vedené zasadnutie MsZ,myslím spôsob niektorých/zdôrazňujem niektorých/ jeho vyjadrení a reakcií na vystúpenia niektorých /zdôrazňujem niektorých/poslancov nepovažujem za politicky a vecne správny a korektný,ale naopak podporujúci negatívne emócie.Taktiež sa domnievam,že rozsah jeho rečového prejavu vedený zrejme snahou podrobne vysvetliť poslancom a občanom obsah a význam ním podávaných informácií je pre dnešného občana zvyknutého na istú skratkovitosť a rýchlosť vo verejnom mediálnom priestore unavujúci a následne nezaujímavý.Totiž viackrát som sa stretol z názorom občanov,že kto by už sedel 9 hodín pri sledovaní záznamu z MsZ.
Pochopiteľne kritika sa týka všetkých aktérov na scéne a teda nie je možné z toho imperatívu vyňať aj poslancov.Tu by som chcel poprosiť niektorých pánov poslancov,aby zásadne dodržiavali rokovací poriadok,hlavne v tom,že nebudú skákať primátorovi do reči,lebo po tom ani nie je rozumieť,čo to tam vykrikujú.Ak chcú reagovať na primátorom predkladané informácie,nech si robia poznámky,čo chcú povedať a následne sa prihlásia a reagujú,veď terajší primátor na rozdiel od toho minulého nemá s transparentnosťou žiaden problém a každému dáva možnosť sa vyjadriť.To je domnievam sa každému súdnemu človeku úplne jasné.V tej súvislosti /štylistický a rečový prejav/ mi nedá nespomenúť pána kontrolóra Ing.P.Baláka,ktorý mi v intenciách vyššie spomínaného konvenoval korektnými,jasnými a vecnými formuláciami bez náznaku akejkoľvek zbytočnej emócie a pôsobil na mňa osobne svojim spôsobom upokojujúco.Viem,že je to z mojej strany o emócii,ale pochopiteľne v spojení s racionalitou sú to spojené nádoby a teda v určitých ,ak nie vo všetkých situáciách neoddeliteľné.Z toho dôvodu nie je možné výrazne zazlievať prispievateľom ich emocionálne ladené príspevky,hoci vo veci tu často pertraktovaného problému naprávania a či zlepšovania medziľudských vzťahov to prináša istú kontraproduktivitu.Ale ako píše pán Lubomír,túto skutočnosť si musia veľmi dobre uvedomovať hlavne tí ľudia čo mali záujem prijať a prijali mandát od voličov na toto volebné obdobie,teda primátor a poslanci.
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 1   0
21:48:18 26.05.2020 [7281] Nevhodný príspevok?
Pravdu nepresadíme ani silou, ani mocou.

Dobrý večer vážení spoluobčania.

COVID 19 nás donútil nielen zostať doma, nosiť rúška, obmedziť spoločenský život, ale aj zamyslieť sa nad životom a dobou, ktorú práve žijeme. Aj preto som si zo záujmom prečítal ostatný príspevok človeka, ktorého si vážim a verím, že aj môjho priateľa Peťa Bošiaka. Aj táto, pre nás zlá doba, môže byť pre nás poučná minimálne v tom, aby sme si viac ako inokedy uvedomili hodnotu života i našich krokov v ňom. Netvrdím, že každý sa musí stotožniť s tým o čom Peťo písal. Minimálne však niektoré jeho vety, stoja za zamyslenie. Raz niekto múdry povedal, že všetci sa celý život naháňame za množstvom vecí, aby sme nakoniec zistili, že len tri stoja za to. “Zdravie, láska a priatelia.„ Myslím si, že svojim príspevkom trafil klinec po hlavičke. Všetko v našom živote je totiž ohraničené, teda aj náš život. Aj to je dôvod, aby sme si ho čo najviac užili a tešili sa z toho, že sme tu. Žiaľ mnohokrát si ho úplne zbytočne komplikujeme a znepríjemňujeme. Veľmi jasne to vyjadril Peťo vo svojom príspevku. Keby som bol primátorom mesta, tak by som sa minimálne zamyslel nad tým, prečo tak v našom meste ľudia uvažujú, prečo tak píšu. Prečo tak píše človek, ktorému by mohlo byť vlastne jedno, ako to v našom meste vyzerá, aké sú tu medziľudské vzťahy, ako primátor a poslanci spravujú naše mesto. Na strane jednej všetci hlásame, že každý má právo na svoj názor. Na strane druhej, ak nie je v súlade s našim názorom, tak toho človeka pokladáme nielen za svojho nepriateľa, ale aj nepriateľa celého mesta. Pritom práve Peter Bošiak patrí medzi tých, ktorí pre naše mesto urobili toho veľa a kedykoľvek sa môže pozrieť každému z nás priamo do očí. Samozrejme bol predsedom MnV v inej dobe, v ktorej sme predovšetkým my starší prežili väčšinu života. Myslím však, že tú svoju funkciu zvládol tak, že si pred nikým nemusí dnes spytovať svedomie. Ostalo po ňom kus dobrej roboty. Naozaj ma mrzí, že si nedokážeme dnes takýchto ľudí viac vážiť. Ak je dôvodom len to, že aj dnes má ostré pero a kritizuje nedostatky v meste , tak niečo tu nie je v poriadku.
Pamätám si, ako ľudia po roku 1989 vítali, nielen otvorenie sa svetu, náboženskú slobodu, ale aj slobodu prejavu a vyslovenia svojich názorov. Dajme si ruku na srdce. Vieme dnes bez emócií, či doslova nenávisti prijať iný názor, či kritiku? Vieme dnes moc získanú od ľudí v akýchkoľvek voľbách, využívať a nie zneužívať? Dokážeme pokladať ľudí s iným názorom za svojich súperov, nie za nepriateľov na život a na smrť? Demokracia je síce krásna vec, no nie dokonalá. Zdokonaľovať ju môžeme len my sami, svojim správaním, postojmi, krokmi a činmi. Ak do nej začneme vkladať prvky sily postavenia, neomylnosti, bohorovnosti, ješitnosti, namyslenosti a čo ja viem ešte čoho, tak to asi nie je to pravé orechové. Raz mi jeden priateľ na túto moju úvahu povedal, že ľudia sú takí preto, lebo je doba zlá. Ja osobne si myslím, že doba je vždy taká, akí sú ľudia, predovšetkým tí, ktorí získali moc, či postavenie. Ľudstvo vymyslelo demokraciu a voľby v nej, aby sme si slobodne vybrali tých najlepších, ktorí našu krajinu, či mesto budú spravovať tak, aby sme tu všetci žili šťastne a spokojne. To je teória. Aká je prax? Na to si vážení spoluobčania musíte dať odpoveď sami.
S úctou Ľubo Dzurák
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 1   0
16:41:37 26.05.2020 [7280] Nevhodný príspevok?
Tak páni poslanci, zajtra sa držte ale schválili ste riadnu somarinu, len pekne vymalovať budovu úradu. Veď vo vnútri to od vlhkosti hnije (nie len budova). Keď schválite uzatvorenie zmluvy na rekonštrukciu budovy MsÚ, tak sa tej budovy nebude môcť nikto ani chytiť 5 rokov alebo koľko a úplne tým znemožníte projekt na kompletnú rekonštrukciu budovy. Škoda, zase s vami psychopat vybabral.
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   1
20:11:01 25.05.2020 [7279] Nevhodný príspevok?
O nenávisti, obľúbenosti a populizme, alebo možno o zodpovednosti. Nikto z rozumných obyvateľov nášho mesta nenamieta, že vari každý človek, a o to viac samozrejme obzvlášť politik, chce byť obľúbený. Táto snaha politikov, ktorá ich vedie až k sebastrednosti, ich evokuje akosi viac sa domáhať u občanov byť obľúbený, lebo v tomto neprajnom čase, ktorý obmedzuje ich možnosti verejne sa zviditeľňovať, to ešte viac, ako inokedy potrebujú . Potrpia si na tom. Veď azda ťažko by sme hľadali človeka a asi ani takého nikto z nás nepozná, kto by sa dobrovoľne rozhodol byť neobľúbený.
Ten, kto sa vie vcítiť do „kože“ politika pochopí, že sú istotne v živote politika chvíle, kedy politik musí urobiť rozhodnutie, ktoré je zodpovedné, ale podotýkam, nie populistické. My, obyvatelia Novák, ideme v spájaní obyvateľov vedením mesta pre dobro mesta z blata do kaluže. Pán primátor vedie už takmer pravidelne diskusie témami a jazykom, ktoré majú ďaleko od dôstojnosti a rešpektovania práv všetkých ľudí, ktorí tvoria novácku spoločnosť. Selektuje ľudí za, a proti jeho konaniam a tak i o nich rozhoduje. Niekedy až vulgárne. Človek, ktorý je postihnutý primátorovou nevôľou sa síce môže tváriť, že však áno, on je náš primátor, ale prečo by sa nemal ten človek čudovať a neskôr nesúhlasiť s primátorom, ak všetko robí tak, aby znížil vážnosť primátorskej funkcie svojim nevážnym prístupom. Prečo predstaviteľ mesta nechápe, že je a bude to kontraproduktívne pre jeho voličov a že nie len pre jeho voličov, ale i pre neho samotného, v súčasnosti primátora mesta a koniec koncov i pre celé mesto.
Veď priatelia, napokon ani DEŇ VÍŤAZSTVA NAD FAŠIZMOM, 8. máj, keď sme si pripomenuli 75 rokov od ukončenia najkrvavejšieho konfliktu v modernej histórii ľudstva, neprekážal primátorovi nášho mesta vo vyprodukovaní nenávistnej relácie, ktorú nechal uverejniť prostredníctvom káblovej televízie mesta Nováky.
Súdny človek už naozaj prestáva rozumieť myšlienkovým pochodom najvyššieho predstaviteľa mesta Nováky. Oslava ukončenia II. svetovej vojny, teda Deň víťazstva , ku ktorému sa na celom svete viaže veľká úcta k našim osloboditeľom za oslobodenie od fašizmu, ku ktorému sa viaže pieta k viac ako 60 mil. obetiam, teda v tento celosvetovo významný a pietny deň, primátor mesta Nováky na základe vyhlásenia v Mestskom rozhlase rozhodol o vysielaní, na jeho zákazku vopred natočeného videozáznamu, v ktorom sa predvádzal v nenávistnom tóne, ako hlavný protagonista celej relácie, voči ním špecificky vybraným obyvateľom nášho mesta .
A tak si kladieme otázku, ako môže viesť také, ešte pred pár rokmi významné priemyselné mesto, ako sú Nováky primátor, ktorý nedokáže utlmiť nenávisť v sebe voči niektorým obyvateľom a verejne dať najavo, že sa z tragédií minulosti, aby sa neopakovali, nič nepoučil. A tak ani nie pandémia koronavírusu, ale ako sa zdá, na Deň víťazstva nad fašizmom sa v našom meste produkovala nenávisť, ktorá je nielen podľa niektorých, ako čítame a počúvame najväčšia epidémia.
V čase, keď sme všetci, ale naozaj bez rozdielu takmer všetci v situácii, keď je svet ochromený globálnou pandémiou koronavírusu COVID-19, keď naozaj všetci zažívame stav neistoty ,keď nikto z nás nevie, čo príde o deň, o dva, a i preto sme sa od seba izolovali ,veď každý si uvedomuje, že v istom slova zmysle v súčasnosti po stránke ochrany zdravia pred nákazou jedinec predstavuje potenciálnu hrozbu a sme radi ,že sa hrozba ochorenia a nákazy znižuje, primátor nášho mesta nás dal vyzývať k pozeraniu jeho, na tieto dni nepodstatnej ním ohlásenej One man show .
Ekonomiky naprieč svetom prechádzajú strmým pádom, kolabujú zdravotné systémy a z obetí vírusu sa stávajú čísla v štatistikách a primátor nášho mesta pripravil pre občanov, či obyvateľov, teda nás všetkých, jeho One man show, ako ním vyprodukovanú reláciu. Ona relácia, keďže je však neobjektívna, je tým pádom aj nevedúca k ničomu!!!! Každý súdny človek azda potvrdí, že reláciu o nenávisti a nenávisť v nej povyšovanú nad záujmy obyvateľov nášho mesta , dnes potrebujeme najmenej. Žijeme naozaj v ťažkých časoch a aká bude naša životná úroveň a zdravie, ktoré sú v ohrození, dnes ťažko predpovedať.
To všetko vytvára neistotu u ľudí, ktorú už možno badať. Nechcem, však byť nositeľom skepsy a zaoberať sa témou, čo by bolo a čo bude, keby..., pretože mi prichodí na um výrok, ktorý použil pán Juraj Jakubisko len nedávno, keď sa sťažoval, ako sa mu kazia plány, a ktorý možno použiť i na adresu pandémie ako poučné slová, cit: „ Chceš pobaviť Boha? Povedz mu svoje plány na zajtra“. A tak naozaj, Ak má primátor mesta svoje byť aj malé plány, nech ich plní v pokore bez nenávisti. Majme sa na pozore pred nenávisťou, ktorá môže byť ničivejšia ako globálna pandémia.
Mnohí sme sklamaní, otrávení z prostredia a atmosféry v našom meste, hoci o podiele zo zodpovednosti za vzťahy v nováckej spoločnosti sa veľmi veľa nemusí diskutovať. Veď , kto zodpovedá za atmosféru v meste? Ja, a určite nielen ja , som naozaj z reakcií primátora nášho mesta sklamaný. Fúka si svoju, pre nás obyčajných obyvateľov tohto mesta nepodstatnú boľačku ( pomsta za jeho nezvolenie na post primátora v roku 2014) , hoci možno bude vysoká nezamestnanosť, možno i ďalšie, iné neduhy, jeho nezáujem hovoriť o tomto trende, alebo nezáujem sa proti nemu pripravovať budí pochybnosti, či chápe, čo napr. naše mesto čaká a možno i v dôsledku vyššej nezamestnanosti znamená.
Asi ťažko si uvedomuje, že sú to najmä individuálne príbehy ľudského nešťastia, a z ktorých sa desili nielen primátori iných miest , z nich sa desili nielen premiéri od pánov Mečiara po pána Fica, desia sa i súčasní, len pár mesiacov novozvolení politici, ale aj politici v iných, bohatších krajinách, ako je naše Slovensko
Ťažko sa hľadajú slová na povzbudenie, ak populizmus, papalášizmus a nekompetenciu mnohí z nás bagatelizujeme, neberieme vážne, hoci práve dnes vychádzajúc z takýchto charakterových čŕt sa máme mať na pozore pred nenávisťou, ktorá môže byť naozaj ničivejšia, ako globálna pandémia
Dá sa predpokladať, keďže mnohí odborníci sa zhodujú na tom, že možno stojíme pred najhoršou ekonomickou krízou, akú si naše generácie pamätajú, ak si to dokážeme preložiť do ľudskej reči, nemali by sme zabúdať, že pre nás - obyčajných obyvateľov, občanov Novák to znamená, že nie všetci dokážu byť iniciatívnejší a hľadať aj náhradné riešenia. Prečo? Nuž jednoducho preto, že stačí sa pozrieť na demografickú skladbu obyvateľov nášho mesta a z titulu veku ,teda istej odkázanosti na iných, nemôžu byť starší obyvatelia tí, ktorí majú hľadať náhradné riešenia. Musí to za nich urobiť o niečo mladšia generácia ľudí. Ale ako, keď ich nič v Novákoch nemotivuje, keď ich vedenie mesta nespája, skôr naopak. A ak sa aj do niečoho naozaj vložia, výstup z radnice, však ste pozerali v telke.
A verte, že ani naše mesto, aspoň si to niektorí myslíme ,nemôže len čakať od štátu finančnú pomoc, inštrukcie, čo majú robiť. Ak sa mestskí činitelia nevedia zbaviť nenávisti, nevedia stáť na princípe solidarity silnejších so slabšími , teda ak nie sú kompetentní, nech robia niečo iné!!!. Nech odídu zo svojich postov. Inak to nemôže v našom meste naozaj fungovať PB
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   0
19:40:29 25.05.2020 [7278] Nevhodný príspevok?
O pozitívach koronavírusovej krízy a o poučení z nej

Koronavírus je ťahom šachového Veľmajstra na šachovnici planéty Zem, ktorý donútil súpera, čiže ľudstvo, urobiť presne takú sériu protiťahov, aké boli jeho zámerom. Tieto opatrenia a ich dôsledky majú totiž duchovne pozitívny účinok. Pozitívny účinok z hľadiska kritérií a požiadaviek vyššej Moci! Čiže z hľadiska toho, čo je pre ľudstvo skutočne dobré. Dobré v zmysle jeho posunu k lepšiemu a morálnejšiemu.

Viac sa dozviete na:
http://kusvetlu.blog.cz/2005/o-pozitivach-koronavirusovej-krizy-a-o-pouceni-z-nej
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   0
20:29:43 18.05.2020 [7277] Nevhodný príspevok?
Ešte raz dobrý podvečer, vážení priatelia.

" Dobrí a úprimní priatelia, nás zbytočne nechvália, ale upozornia, ak urobíme chybu."

Ospravedlňujem sa za chybu v mojom príspevku. Bol som presvedčený, že Baška je našou občiankou, no dobrý priateľ mi hneď po uverejnení môjho ostatného príspevku zavolal a kamarátsky ma upozornil za chybu, keď som napísal, že mladý talent je z Novák. Chybička se proste sem tam vloudi. Nič to však nemení na skutočnosti, že Baška chodí do ZUŠ v Novákoch, teda jej úspech je spojený aj s našim mestom. Samozrejme okrem tejto nepresnosti nič na svojom príspevku nemením, lebo je to naozaj aj novácky úspech. Preto by som rád poďakoval p. riaditeľke ZUŠ Zdenke Duchoňovej a samozrejme aj jej kolegom. Baška má určite talent, no na úspech to nestačí. Za každým úspechom vždy stoja aj ľudia v pozadí, ktorí ako správni profesionáli, vedia talent posunúť ďalej tak, aby sa stále rozvíjal. Takže ten môj palec hore, možno ešte väčší, viac patrí učiteľom našej ZUŠ. V podstate by som sa teda ani nemusel nikomu ospravedlniť, len predbieham skutočnosť, aby som nebol niekým označený za klamára. V našom meste je to dosť možné. No čo už. Život naozaj nie je žiadne peříčko.
Začal som priateľmi, tak priateľmi aj skončím.
" Dobrí a úprimní priatelia sú ako hviezdy na nebi. Aj keď ich nevidíme, vieme, že tam sú."
Pekný večer, priatelia.

Ľubo Dzurák
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   1
18:26:11 18.05.2020 [7276] Nevhodný príspevok?
Konečne aj niečo pozitívne.
Dobrý deň priatelia.

Vždy som tvrdil a na tejto stránke som sa o tom aj niekoľkokrát zmienil, že naše mesto a občania v ňom sú iní, ako sa neraz dozvedáme z mestskej televízie, či z mestského rozhlasu. Je pravda, že mestskú televíziu nepozerám, stačí keď ma o všetkom informujú tí, ktorí to pozerajú. Tie informácie mi úplne stačia, lebo sú od ľudí, ktorých si vážim a dôverujem im. Aj keď každý deň dookola počúvam v našom rozhlase termíny vysielaní, venujem svoj čas dôležitejším a príjemnejším veciam. To samozrejme záleží na každom z nás, ako vníma všetky tie dostupné informácie a aký názor si na to všetko spraví. Keďže nepozerám, tak ani úroveň ponúkaného spravodajstva nehodnotím. No podľa toho čo počúvam, resp. sa dozvedám, moc pozitívny signál o sebe, o živote a atmosfére v našom meste nevysielame. Negatívne informácie doslova valcujú tie pozitívne. Ako občana mesta ma to samozrejme mrzí, no nič s tým zrejme nenarobím. Kedysi mi jeden dobrý priateľ povedal krásnu myšlienku. „ Čo momentálne nemôžeš zmeniť, musíš sa s tým aspoň dočasne zmieriť. Takže asi tak.
Nakoniec, s tými signálmi von, to asi nebude až také zlé. Dnes som si na tejto stránke prečítal a pozrel som si aj video o úspechu našej mladučkej občianky Baške Piešovej. Tí ďaleko mladší, zrejme už dávno vedia o tomto našom speváckom talente. Ja som sa to vďaka tejto stránke dozvedel až dnes. Superstar, to síce už nie je pre mňa to pravé orechové, ale úspech tohto nášho mladého talentu ma potešil. Netrúfam si hodnotiť jej výkon, to urobila porota a následný postup už do finálových kôl. Ak sa na tejto stránke dávajú palce hore, tak ho dávam s veľkou radosťou i patričnou hrdosťou výkonu, ktorý predviedla Baška. To všetko je o to krajšie a príjemnejšie, že tento úspech prichádza v čase, keď nežijeme práve najšťastnejšiu dobu, keď nám chýbajú stretnutia s rodinou, priateľmi, či známymi. Keď nám tvár zakrývajú rúška a my mnohokrát ani nevieme, ako dotyčnú osobu pozdraviť. Našťastie to zlo už ustupuje a život sa pomaly vracia do normálu. Aj keď ešte zrejme dlho, tu bude zdvihnutý prst nad tým ako žijeme, ako sa správame k sebe, k prírode i k životu, ako takému. Každopádne však takéto informácie a úspechy nielen Novák, ale aj celého Slovenska, dávajú nádej na lepšiu príjemnejšiu a hlavne spokojnejšiu budúcnosť.
Vrátim sa však k nášmu mladému talentu. Verím, že tú príležitosť a hlavne nesporný talent využije čo najlepšie. Nie je ani tak dôležité, či túto súťaž vyhrá, aj keď by sme jej to všetci úprimne priali. Dôležitejšie bude, aby svoj talent správne využila v ďalšom živote. Má na to príležitosť, či šancu. Nie každý to dokáže správne využiť. Každopádne treba zabojovať a zistiť na čo má. V živote jednoducho treba využiť každú dobrú príležitosť, lebo ich nebýva veľa. Ak ju zvládneme, sme šťastnejší, ak nie, mali by sme byť z takejto skúsenosti aspoň múdrejší.
Už si presne nepamätám kto to povedal, no pred rokmi som si prečítal jednu úžasnú myšlienku, na ktorú si spomeniem vždy, keď sa o niečom rozhodujem :
„Len tí, ktorí sa odvážia v živote zájsť ďaleko, môžu zistiť, ako ďaleko sa v ňom dá zájsť.“

S úctou
Ľubo Dzurák
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 1   0
12:58:09 12.05.2020 [7272] Nevhodný príspevok?
Dostáva sa k nám množstvo dotazov a otázok na primátora mesta Nováky Ing. Dušana Šimku. Prosíme primátora mesta aby odpovedal na otázky občanov písomne z bezpečia svojho domova prostredníctvom Internetu. Odpovede môžete napísať po prihlásení na http://www.novaky.com/?list=login po predchádzajúcej registrácií http://www.novaky.com/?list=registracia alebo nám odpovede môžete zaslať na webmaster@novaky.com. Keďže tento web podrobne sledujete, veríme, že aspoň v tejto kritickej situácií budete občanom odpovedať. (otázky boli zaslané aj na primator@novaky.sk a sekretariat@novaky.sk)

===============================================

Vážený p. primátor, dňa 05.05.2020 bolo vydané opatrenie č. OLP/3795/2020 ÚVZ SR pri ohrození verejného zdravia, v zmysle ktorého sa uzatvárajú prevádzky voľnočasového charakteru, pod definíciu ktorých nespadajú ihriská v rámci občianskej vybavenosti, nachádzajúce sa v exteriéroch obcí, resp. mestských častí. Vzhľadom na stabilizujúcu sa epidemiologickú situáciu v SR je možné aktuálne pristúpiť k znovuotvoreniu týchto zariadení, avšak za predpokladu striktného dodržiavania prísnych hygienických opatrení, akými sú:

- obmedzený počet súčasne sa hrajúcich detí (odporúčanie pre rodičov zabezpečiť odstupu detí v okruhu 2 metrov),

- povinnosť nosenia rúšok v zmysle aktuálne platného opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR,

- povinnosť rodičov alebo osôb sprevádzajúcich deti zabezpečiť, aby sa deti fyzicky minimálne kontaktovali,

- povinnosť rodičov alebo osôb sprevádzajúcich deti mať so sebou prostriedok na dezinfekciu rúk.

Prevádzkovateľ každodenne pred otvorením priestor uprace, piesok prehrabe, očistí a vydezinfikuje dotykové plochy jednotlivých herných zostáv a raz za týždeň pieskovisko preleje pitnou vodou, alebo vodou zodpovedajúcou požiadavkám na kvalitu vody na kúpanie. Preto sa pýtam: Keďže sú v našom meste detské ihriská stále otvorené, AKO je dodržiavané toto nariadenie? Sú detské ihriská každodenne dezinfikované? Je piesok v pieskoviskách preliaty pitnou vodou raz do týždňa? Či s pokojom v duši čakáme v kancelárii, kedy ochorie prvé dieťa na nováckom MESTSKOM detskom ihrisku?

===============================================

Pripomíname, že toto je v poradí deviaty dotaz, ktorý posielame primátorovi mesta Nováky, avšak doteraz neodpovedal ani na jeden z nich.

---
Medzitým v Trnave:

---
Medzitým v Handlovej:

Silvia Grúberová - Primátorka Handlovej
8. mája o 15:31 ·
OTVORILI SME DETSKÉ IHRISKÁ 👨‍👩‍👦‍👦 Tu je pár foto z dnešnej "dezinfekčnej akcie ", do ktorej sa zapojili zástupcovia Mestskej polície, poslankyne nášho zastupiteľstva Danica Baranovičová, Lucia Jonásová, Marcela Šimonová, dobrovoľníci a DAMP-áci 👍👍👍 Ste skvelí!

Z večera do rána zabezpečiť, aby bolo všetko vydezinfikovane vo sviatok, to chce tím a chuť 🙋‍♂️❤️🙋‍♀️

==================================
Pridané 15.05.2020 12:35
Odpoveď od primátora síce stále nemáme, ale mesto uverejnilo nasledujúci oznam:
https://www.novaky.sk/spravodajstvo/1184/Oznamenie-o-otvoreni-detskych-ihrisk
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 2   1
17:40:56 07.05.2020 [7270] Nevhodný príspevok?
V prvom rade priatelia ,vari treba zodpovedať tým, ktorí nechcú, či nevedia pochopiť zmysel obecného zriadenia, že postavenie obce (mesta) je zadefinované v zák.č.369/1990Zb. Voľne definovaná formulácia obce je asi taká, že obec je základná územnosprávna jednotka verejnej správy a jej predstaviteľom a najvyšším výkonným orgánom je v prípade nášho mesta primátor. Keďže funkcia primátora je verejná funkcia , nemožno si zamieňať mesto a jeho riadenie za nejakú privlastnenú eseročku ,alebo iný druh obchodnej, či inej spoločnosti. Ak by to tak bolo, je to prejav papalášstva, sebastrednosti a je to v rozpore so zákonom O obecnom zriadení a vôbec so zákonmi Právneho poriadku SR.
Nikto nemôže bez predrokovania, či dokonalej písomnej agendy, ktorú musí vypracovať a predložiť, ako formuláciu dôvodu predaja nehnuteľnosti z majetku mesta Nováky k naštudovaniu poslancom Mestského zastupiteľstva, Nikto nemôže len tak mirnix dirnix nakladať s majetkom mesta. Veď napokon aj naše mesto musí mať vypracované a schválené v súlade so zákonom č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov, so zákonom č. 138/1991 Zb. „ ZÁSADY HOSPODÁRENIA S MAJETKOM MESTA NOVÁKY. Veď predsa Zásady... by mali mať hneď v preambule zvýraznenú základnú zásadu starostlivosti v nakladaní s majetkom mesta Nováky, ktorej znenie s odvolaním sa na ustanovenia zákonov o samosprávnej politike v Právnom poriadku SR je nasledovné: „ Orgány mesta a mestské organizácie sú povinné majetok mesta zveľaďovať, zhodnocovať a vo svojej celkovej hodnote v zásade nezmenšený (!!!!) zachovať!!!!“
Je preto neprirodzené znižovaním majetku mesta sanovať napĺňanie rozpočtu, napríklad pre úlohy, ktoré majú charakter populizmu ,papalášizmu alebo z nedostatku empatie k hodnotám, ktoré vytvorili naši predchodcovia. Preto som na strane poslancov, ktorí odmietavým, v záujme zachovania zákona svojim postojom vyvažujú , ako ochrancovia majetku mesta Nováky, snahu vedenia radnice pred dostatočne nedorokovaným s poslancami MsZ (povedzme jednoduchou ekonomikou (má dať-dal) predaj nehnuteľností v majetku mesta!!!!
Však si pamätáme, ako to bolo s rekonštrukciou námestia. To bolo plaču, vtedajšej vedúcej oddelenia výstavby, pána primátora, ako sa mesto môže dostať do nútenej správy (!!!), keď sa nepredá pozemok na námestí dodávateľovi prác, ktorí vehementne vraj namietal odklad fakturácie za vykonané práce pre mesto, ba dokonca aj s budovkou, kde sa teraz predáva kebab, alebo také čosi, a ten dodávateľ prác (firmu nemenujem v dôsledku prekážky zákona) po nadobudnutí pozemku a budovky do vlastníctva ju obratom predal tretej osobe tak, predstavte si, že na námestí v Novákoch cca okolo 2 áre, mesto Nováky nemá vo vlastníctve pozemok a okrem iného, je ňom ešte postavená budova vo vlastníctve rovnako tretej osoby. (Ak to ešte doposiaľ trvá, tak je to trapas, ak mesto má vodovodnú šachtu pre mestskú fontánu zabudovanú na „cudzom pozemku“, ktorého sa neuvážlivo zbavilo.
Aby ste ma pochopili priatelia, mne budova a činnosť , na ktorú sa využíva neprekáža, alebo podstatne menej , ak je postavená tam kde je, prekáža mi otázka majetku, či vlastníckych práv k týmto nehnuteľnostiam. A tak sa naozaj niet čo čudovať opatrnosti časti poslaneckého zboru
Je treba pripomenúť občanom, že v období rokov 2010-2014 terajší pán primátor plašil poslancov nútenou správou (!!!), poslanci na jeho naliehanie naskočili ako mucha na lep, schválili ním predložený návrh a Kúpnu zmluvu a hoci sa neskôr ako vyplýva zo Zápisnice ... ohradili ( keď po pár dňoch nabehli peniaze na účet mesta) myslím, že z chemičky ,už bolo neskoro. A tak zase – ja nič, to poslanci. Za každú cenu prežiť a po mne potopa, nuž to je naozaj málo.
A záverom len taká poznámka. Technické pamiatky (možno z istého uhla pohľadu budovu Gastropola možno tak nazvať ) nám približujú vynaliezavosť a kreativitu našich predkov pri riešení ich každodenných starostí. To, čo môžeme , tak si myslím, si zachovajme.

Športové kluby pri nedostatku peňazí na ich činnosť a voľnočasovú aktivitu detí mládeže,ale i dospelých si musia riešiť najmä v tomto období s ohľadom na ich záujmy zachovania vôbec ako takej ich činnosti sami. napríklad aj so zapojením rodičov. Tí by nemali chýbať. Preto je pozoruhodné, až vari neprirodzené, že mlčia. Vedúci ,či prezidenti klubov vzali na seba povinnosť viazanú k jednotlivým športom ,ale mlčia. Nevyjadrujú sa. Nuž takto sa nevedie boj o prežitie. Rokovať,rokovať,rokovaťPB
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 3   0
13:00:21 07.05.2020 [7269] Nevhodný príspevok?
Tak Lavida skúša koľko si môže dovoliť v nútenej obhajobe konania primátora. Pán Lavida, my na tejto stránke nie sme hlupáci, to ste už mohli zistiť dávno. Vieme pochopiť aj krátenie rozpočtu mesta z dôvodu zníženia podielových daní, spôsobených korona pandémiou. Ale nevieme pochopiť prečo krátiť rozpočtovú čiastku len športu, prečo nie kultúre, prečo nie iným spoločenským organizáciám, prečo nie v iných častiach rozpočtu, bez ktorých by sa mesto zaobišlo. Prečo mesto písomne nevypracovalo rozpočtové opatrenie, prípadne zmenu rozpočtu z dôvodu krátenia a nepredložilo do ekonomickej komisie na posúdenie, prečo nepredložilo požiadavku, na krátenie prostriedkov pre šport, športovej komisii , aby mohla pre zastupiteľstvo vypracovať nové prerozdelenie pre jednotlivé športové kluby???. Prečo toto všetko nebolo pred zastupiteľstvom poslancom písomne predložené??? Toto mesto nie je sultanát jeho veličenstva, čo sa mu kedy zachce to si navrhne a to sa musí schváliť . V programe zastupiteľstva bol bod „Rozdelenie finančných prostriedkov pre športové kluby na rok 2020“ a nie krátenie prostriedkov pre šport a toho sa malo zastupiteľstvo držať. Prečo sa porušuje schválený program rokovania zastupiteľstva a prečo sa podsúvajú zastupiteľstvu nepripravené veci, nechám na kontrolóra mesta.
Prajem pekný deň.
PS. Ak mi pán primátor pošle správu, že som gauner, budem vás informovať.
M.O.
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 3   0
10:12:03 07.05.2020 [7268] Nevhodný príspevok?
Rád by som vedel,aké relevantné dôvody mali tí poslanci,ktorí hlasovali proti predaju nehnuteľného majetku mesta,pokiaľ bolo povedané,že mesto nemá a ani v budúcnosti nebude mať prostriedky na rekonštrukciu týchto objektov a ich zmysluplné využitie.Jediný argument z úst poslanca Mištinu bol návrh ohľadom rekonštrukcie gastra na nájomné byty.V tejto súvislosti je odôvodnená otázka,akým spôsobom by mala byť financovaná takáto investičná akcia.
Rozhodnutie časti poslancov zahlasovať za schválenie dotácie pre športové kluby z rozpočtu mesta v plnej výške ako bola navrhovaná pred vypuknutím pandémie aj napriek informáciám o dopadoch pandémie na ekonomiku štátu a obcí a ochote primátora v skrátenej výške dotáciu poskytnúť aj v súlade s budúcimi možnosťami mesta považujem za krátkozraké.Z toho dôvodu považujem rozhodnutie primátora nepodpísať poslancami schválený návrh za správne.Je potrebné zobrať do úvahy pre porovnanie postup mesta Handlová,kde boli škrtnuté dotácie na šport komplet,pritom to nie je len prípad Handlovej a takisto dôležité je brať do úvahy,že v súčasnosti vlastne žiaden klub činnosť nevykonáva z dôvodu opatrení stanovených štátnymi orgánmi pre boj proti dôsledkom pandémie.
Na otázku poslanca Jakubisa v bode rôzne,prečo ho primátor vyhodil z rokovania mestskej rady ,keď mu to umožňuje mestom schválené opatrenie,primátor odpovedal,že také opatrenie bolo schválené v dobe keď nebol primátorom a on o tom nič nevedel.Aj napriek nevedomosti primátora o takom opatrení považujem jeho konanie za nešťastné a kontroverzné svedčiace o osobnej averzii a neochote spolupracovať s poslancom,ktorého je možné na základe jeho vystúpení na MsZ označiť za opozičného.Tež je tu otázka ,prečo dotyčný poslanec neargumentoval spomínaným opatrením priamo na rokovaní,z ktorého bol vylúčený.
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   0
07:10:49 07.05.2020 [7267] Nevhodný príspevok?
Komu slúži toto mesto?

SENIOROM - NIE ! Dlhodobo neriešená otázka, ktorú vedenie mesta ani nemá záujem riešiť. Ľudia, ktorí tu žili, pracovali a zostarli chodia dožívať do zariadení mimo svojho rodného . Bez možnosti prechádzať sa po miestach, s ktorými sú zrastení a stretávať ľudí, s ktorými prežili kus života. Čiže pre niekoho bezcenná skupina obyvateľov.

DEŤOM - NIE ! Najnovšie neschválenie finančného príspevku pre športové kluby muselo rodičov absolútne zdvihnúť zo stoličiek. Takže už aj naše deti budú doplácať na neschopné vedenie mesta. Nehovoriac o tom, že školy nemajú žiadne kvalitné športové krúžky, ktoré by mohli deti navštevovať po vyučovaní, najnovšie nedostanú peniaze ani športové kluby !!!! Ešte spomeniem skupinu malých detí s jedným detským ihriskom pri hudobnej škole, cez leto absolútne nevyužitým, nakoľko by sa deti na priamom slnku upiekli. Pri fontáne, v parku, pri obytných domoch žiadna jednoduchá šmýkala, hojdačka....nič !
OBČANIA ekonomicky poškodení COVID pandémiou - NIE. Dávnejšie som kládol otázku, či bude mesto nejakým spôsobom nápomocné občanom, ktorých sa bytostne dotkla pandémia. Už máme v meste rodiny, ktorých živitelia sa museli vrátiť na Slovensko, sú bez príjmu, v rodinách sú malé deti. Rodiny už nedisponujú finančnými prostriedkami, nemajú na nájomné. Rieši mesto túto situáciu s firmou Benet ? Budú takýto občania vypísaní na tabule hanby? Budú od nich vymáhané peniaze exekútorom ? Rieši túto otázku mesto s bytovým podnikom ? Možno sa dostanú tieto rodiny do situácie, že budú mať problémy s holou existenciou, vie byť mesto nápomocné ? /ľudia nápomocní z vlastnej iniciatívy sú v tomto meste totiž pranierovaní/

MESTSKÝ ROZHLAS - ja ako občan považujem spôsob využívania tohoto komunikačného prostriedku ako zásah do vlastného súkromia. Niekoľko krát denne s náležitou dávkou hlasitosti mi je oznamované, čo si mám vlastne myslieť, čo kto urobil a kto škodí tomuto mestu. Neviem, či spôsob používania mestského rozhlasu nehraničí so zákonom, nakoľko sú v ňom vyhlasovaní konkrétni občania, pranierovaní, osočovaní a za svoju aktivitu lynčovaní. Osobne tento spôsob považujem za ŠIKANU vlastných občanov zo strany vedenia mesta. Nežijeme na lazoch, kde je potrebné vyhlasovať každú informáciu mestským rozhlasom a jeho využívanie považujem za INDOKTRINÁCIU obyvateľov Novák zo strany primátora.
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 2   0
17:15:05 06.05.2020 [7266] Nevhodný príspevok?
Ahojte.

Podľa toho čo počas týždňa znie ulicami mesta z rozhlasu usudzujem, že niekto tu už na 100% stratil rozum. Niekto a teda mám na mysli primátora mesta Nováky. Nič iné mi nevychádza z toho čo počujem a z toho čo hovoria ľudia v mojom okolí.

Modlime sa za lepšie zajtrajšky, nech prídu čo najskôr.

Pekný deň.

Janka
Hodnotenie: 1   0
lavida na tému Politika
08:32:04 05.05.2020 [7265] Nevhodný príspevok?
Ach jaj, tie emócie.Stavy,keď racionalita je potlačená do úzadia a konanie ovláda prvá signálna sústava.Tak aj pri čítaní posledného príspevku od Accickvep-a mi prebehla hlavou spomienka na jednu príhodu,ktorá sa stala ešte za starého režimu.Na ulici ma pristavil dlhovlasý bradatý chlapík okolo 40-tky a núkal mi výtlačky Strážnej veže.To by pravda nebolo nič mimoriadne,keby správanie toho chlapíka nepripomínalo niekoho,kto si predtým šľahol dávku nejakého matroša.S uhrančivým plamenným pohľadom a akoby v extatickom stave neustále opakoval--“Jehova príde,Jehova príde!“Pôsobil ako posadnutý príslušník nejakého barbarského fanatického kultu až to mrazilo.A presne tú istú emóciu som pocítil aj teraz.
Je priam signifikantné pre väčšinu prispievateľov na tejto stránke,že sa nechajú ovládať emóciami nad mieru,ktorá by sa dala označiť prívlastkom zdravá.V takom prípade,plus malá snaha o získavanie a overovanie si informácií nie je možné odlíšiť veci podstatné od nepodstatných,pravdu od klamstva a realitu od fikcie.
V prípade posledného MsZ tými podstatnými vecami boli informácie :správa kontrolóra mesta,informácia primátora o prevedených úsporných opatreniach a vyčíslenie dosiahnutých výsledkov,informácia o realizovaných investičných prácach a tiež významná zmena na základe ktorej majú byť dosiahnuté úspory pri realizácii údržby mesta/kosenie a pod./
U mňa ako voliča zarezonovala odpoveď pána poslanca Adamca na otázku primátora z akého dôvodu neodpovedá na maily od jeho brata Ing.M.Šimku.Odpoveď pána poslanca bola taká,že on nie povinný odpovedať občanovi z iného volebného obvodu.Rád by som dostal relevantnú odpoveď na otázku,či je takýto prístup pána poslanca v súlade s normami.Totiž ak poslanci rozhodujú o peniazoch,tak rozhodujú o peniazoch všetkých občanov a nie len o peniazoch občanov zo svojho volebného obvodu.

[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   0
22:19:02 04.05.2020 [7264] Nevhodný príspevok?
Pán Ľubomír.

Napísal ste, že sa Vám zdali posledné reakcie na zastupiteľstvo ostré. To boli reakcie od ľudí, ktorí si dali tú námahu a odsledovali zastupiteľstvo celé. Ako ste sa vyjadril, vydržal ste to sledovať 15 minút. Plus ste mal KOREKTNÝ telefonát od primátora. Takže nemôžete mať reálny obraz, čo sa v tomto meste deje . Odsledujte si prosím celé zastupiteľstvo, až potom môžete napísať relevantnú reakciu...
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 2   0
22:17:41 04.05.2020 [7263] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň. Priatelia, istotne ste si všimli ,že ako radový občan mesta Nováky pozorne sledujem ako nás, občanov, nami volení zástupcovia – páni poslanci a sám pán primátor mesta zastupujú, najmä teraz v období pandémie koronavírusu. A i po poslednom, len v nepatrnej časti (nedalo sa viac) odpozeranom zázname z posledného zasadnutia Mestského zastupiteľstva v Novákoch, ono nepredstavuje pre mňa nijakú výraznú zmenu klinického obrazu života v našom meste. Avšak musím priznať a výrokom často proklamovaným súčasným primátorom mesta, že som šokovaný z jeho vystúpenia, ako hlavného protagonistu zasadnutia Mestského zastupiteľstva (MsZ), ktoré nechal zverejniť prostredníctvom YouTube.
Primátor nášho mesta opakovane preukázal, že nechápe v akej ťažkej dobe žijú mnohé rodiny - obyvatelia nášho mesta, nehovoriac o tých rodinách, ktorých sužuje navyše ochorenie Covidom 19.!!! Veď, ak si spomeniete na jeho vystupovanie, čoby ešte občana Ing. Dušana Šimku , v období rokov 2014-2018, ktoré bolo postavené výlučne na často ostrej konfrontácii s vtedajším vedením mesta, tak vari nespochybníte, že v ňom pokračuje i po jeho zvolení za primátora mesta, hoci za daných okolností, z titulu celosvetovej pandémie koronavírusu, by sa mal správať málinko, ak nie oveľa viac inak, rozvážnejšie.
Z toho ,čo uverejnil primátor je zjavné, že mnohí, naozaj obyčajní ľudia, si viac, než primátor nášho mesta uvedomujú, že pandémia komplikuje ich život, život spoločnosti a politiky a že tento, nemožno to nazvať inak ako jeho akt pomsty, postavený na vlastnej ješitnosti a túžbe po revanši (dal sa očakávať), je nedôstojný, bez úcty a pokory k obyvateľom, ktorí jeho prejavy odmietajú, byť aj niektorí viac, iní menej, a niektorých to vôbec, alebo len okrajovo zaujíma. Prejavy jeho nechutných, urážajúcich komentov, k niektorým poslancom MsZ, k obyvateľom, alebo obyvateľkám, ktoré by si zaslúžili väčšiu úctu od jeho osoby, čoby primátora mesta, to len potvrdzujú.
Ak sa však primátor pokúšal o zvýraznenie svojho ega, nuž mám za to, a nielen ja, pán primátor, nepodarilo sa!!! Naozaj sa vám to nepodarilo!!! V skutočnosti ste si vyrobili , nemôžem si pomôcť, zahanbujúci BLACKPÍÁR. Teda, pre obyvateľov nášho mesta to znamená, že primátor svoje ego nasilu povyšuje predvedeným spôsobom tak, že jeho vystúpenie je sprevádzané nie vždy citlivým zásahom do osobnostných práv obyvateľov mesta, ovplyvňujúci ich život, život v ich rodinách, život v komunite kde žijú, v ich práci, pokiaľ môžu, alebo je im umožnené v tejto pandemickej dobe pracovať. Napokon, dá sa v tejto súvislosti rozmýšľať o dôvode vzdania sa mandátu pána poslanca D.Ž.
Po tom, čo som naozaj, len chvíľami odpozeral spomenuté zasadnutie MsZ ( doposiaľ som priebeh zastupiteľstva z istých, osobných dôvodov nepozrel kompletne a ako mám už poznatky od ľudí, že sa to ani nedá odpozerať) ma pochytil a ako počúvam, nielen mňa, des a hrôza.
To si niekto naozaj myslí, že takáto atmosféra ,ktorá nemá nič spoločné s dôležitosťou predloženej k prejednaniu problematiky o potrebách ľudí, je obyvateľom na prospech v tejto pandemickej dobe ??? Veď to nie je o živote v našom meste a hoci sme na všeličo u pána primátora zvyknutí a nachystaní, ale toto, čo sa zrodilo pod jeho vedením a uverejnil to, musel naozaj dlho vymýšľať!!!.
A tak si položme otázku. Však, ako je to v živote? Predsa, ak sú problémy prirodzené, alebo nezvratné, si myslíme, že sú i cesty ich normálneho vyriešenia. No a kto si dobre všímal vystúpenie primátora mesta v daných prípadoch, vo väčšine ide z jeho strany o akési nekonečné umelé problémy, ktoré ani nemohli a nemuseli byť a ak vraj vznikli, samotný ich vznik, svedčí o ich umelom charaktere.
Aj v čase takej zložitej situácie, v akej sme sa v meste ocitli v súčasnej dobe, pracujú v našej nováckej mediálnej sfére zavedenej nazvime to“ Jehotelevíziou“ na plné obrátky rôzne špekulácie typu, „ako by to bolo, keby bolo“, alebo dokonca porovnávania s činnosťou samosprávy v obci Fekišovce. Chápete to??? Porovnávajú sa Nováky !!!
A tak prečo je to tak??? Nuž pravdepodobne preto, že za neúspech pri nenaplnení predstáv o svojom Volebnom programe, treba niekoho obviniť, to na jednej strane a na strane druhej, niekoho vyzdvihnúť, ako zachraňoval po utíšení koronavírusu zdevastované mesto. No a koho si na to vybral vážení čitatelia, ste mohli sledovať aj sami, že ide o časť súčasných poslancov mestského zastupiteľstva a časť ľudí z predchádzajúceho vedenia mesta a všetkých spája s ostatnými členmi ich rodín a ich životom založenom v Novákoch.
Pán primátor, prosíme, aspoň v tieto ťažké dni, nielen pre obyvateľov nášho mesta, nájdite v sebe silu, dôstojnosť, zodpovednosť a najmä pokoru. Ja osobne som zhrozený. z rozporuplného, až zahanbujúceho vášho vystupovania počas niekoľkohodinového rokovania s poslancami Mestského zastupiteľstva v Novákoch, keďže po jeho čiastočnom možno tiež krátkodobom vzhliadnutí už naozaj vôbec netuším, v akej korelácii chcete navzájom byť s tými ľuďmi do budúcna, s ktorými by ste mali spoločne zabezpečovať potreby nášho mesta, či potreby jeho obyvateľov. Aké môže mať dojmy novozvolený pán poslanec, ktorý do vašich rúk zložil sľub? Bude vystupovať ako mažoretka s ostatnými, submisívnymi vám tromi, štyrmi poslancami? Alebo sa bude rozhodovať podľa vlastného vedomia a svedomia? No, uvidíme.
Totižto, ako vyplynulo z vášho predvádzania sa, sme sa o tejto, vašej úlohe z hry, ktorú ste zahrali, takmer nič dôležité nedozvedeli, alebo v úvodzovkách dozvedeli viac, ako sme chceli. Minimálne to, či sa vám to páči, alebo nie, ste sa osvedčili nie ako líder, ale vy, ako primátor mesta Nováky, namiesto spájania našej ,mestskej ,či občianskej spoločnosti a upokojovania situácie v tomto pandemickom období, rozoštvávate ľudí medzi sebou. Naozaj už vyrušujete celé rodiny, odpudzujete si celé rodiny, rozosievate strach z vás, aby ľudia vedeli, že ešte čosi (v talóne) máte voči tým, ktorí nesúhlasia s vašim, nie vždy kompetentným názorom .
Nepochopiteľné, ako vám vyhovuje mať každého za nepriateľa, kto prejaví vlastný názor. Je nepochopiteľné a už sa vari na to nedá pozerať, nieto ešte počúvať, ako pri každej príležitosti hádžete vinu na niekoho iného.
A tak, ak ste úplne vy sám, svojim voličom vyhlásili, že vraj nebudete praktizovať vo svojej práci štýl „pokus-omyl“, je v súčasnosti preukázateľné, že sme svedkami prešľapávania na mieste, v štýle jeden krok vpred, jeden vzad, potom otočka o 180 stupňov.
No, a tak nám vysvetlite, ako nám, obyvateľom tohoto mestečka, vaše konanie môže dodávať naozaj v týchto preťažkých časoch istotu, ktorú tak naozaj nevyhnutne obyvatelia potrebujú. Pán primátor, naozaj sa vnútorne vzchopte a dajte funkcii primátora, ktorú ste tak veľmi, veľmi túžili zastávať, trochu normálne prirodzenej dôstojnosti. Viac pokory, ako dôstojnosti, viac úcty k obyvateľom mesta, ktorého ste z vôle voličov štatutárny zástupca !!!.
Vaše vystúpenie v niektorých fázach rokovania MsZ, je flagrantná urážka obyvateľov nášho mesta. Podľa niektorých obyvateľov nášho mesta, ide o neprijateľné konanie a urážku obyvateľov, ktorí pristúpili k volebným urnám a si zvolili súčasných poslancov, aby ich zastupovali. Veď predsa počet hlasov majú poslanci, ktorých nemáte rád viac ,ako ste získali vy, od svojich voličov. Niektoré hodnotenia a vaše postoje ako primátora k občanom, k časti poslancov sú prejavom papalášizmu, politikárčenia a politickej korupcie. Veď pán primátor, nie vy ste sa mali zastávať časti poslancov, ako detí v materskej škôlke, ale ak sa cítili poslanci dotknutí konaním inej skupiny z radov poslancov, že ich vo veci založenia účtu neoslovili , alebo v akejkoľvek inej veci, mali sa sami ohradiť voči ich konaniu a nie sa nechať vami, primátorom mesta suplovať, ako malé deti z materskej škôlky. Veď každý vie, že skupina poslancov, ktorej ste sa zastávali sú vaši politickí koaličníci, je to tá skupina poslancov, ktorá je vám a vami vedenej samosprávnej politike maximálne submisívna.
Prejav slobodného rozhodnutia, rozhodovanie podľa vlastného vedomia a svedomia, platí u poslancov podľa pána primátora len vtedy, ak o tom rozhodne primátor? Neuveriteľné. Prečo a kedy by sa mali poslanci názorovo spájať, je však v zákone ustanovené málinko inak, pán primátor. Sľub poslanca: „Sľubujem na svoju česť a svedomie, že budem riadne plniť svoje povinnosti, ochraňovať záujmy obce, dodržiavať Ústavu Slovenskej republiky, ústavné zákony, zákony a ostatné všeobecne záväzné právne predpisy a pri výkone svojej funkcie poslanca mestského zastupiteľstva ich budem uplatňovať podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia.“
Naozaj, neurážajte oplzlo všetkých, ktorí majú iný názor. Uvedomte si, že reprezentujete celé mesto, ako vyplýva zo živého prenosu Mestského zastupiteľstva aj navonok, do celého sveta a doprajte nováckym ľuďom pocit, že sa za svojho primátora naozaj nemusia hanbiť.
A celkom na záver, ak bude bežať v televízii niečo podobné ako seriál „Jednoducho Mária“, tak som presvedčený, že to pre mnohých obyvateľov nášho mesta bude príjemnejšie sledovanie, ako rokovanie Mestského zastupiteľstva v Novákoch, najmä vtedy, ak ste vy ten, ktorý zasadnutie poslancov Mestského zastupiteľstva riadi tak, ako riadi. Už sa v Novákoch naozaj aj tak cítime ako v nejakom Švejkostane..PB
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 3   0
20:12:07 04.05.2020 [7262] Nevhodný príspevok?
A je po idylke!
Dobrý podvečer vážení spoluobčania.
Môj ostatný príspevok na tejto stránke bol zameraný hlavne na dobrú atmosféru v našom meste v tomto zložitom období. Na atmosféru vzájomnej pomoci a spolupráce, na zlepšení medziľudských vzťahoch. Možno, že to bolo zavinené aj tým, že pomerne dosť času trávim na chalupe mimo mesta, tak som to všetko asi správne neodhadol. Stačilo však jedno zasadnutie MsZ a zdá sa, že je všetko opäť v starých koľajach. Nechcem hodnotiť úroveň zastupiteľstva, lebo som ho vydržal pozerať len cca. 15 minút, no z toho, čo počúvam, čo mi ľudia píšu, to asi nebolo bohvie čo. To že sme zase tam, kde sme boli včera, ma utvrdili i telefonáty, SMS, či maily od dvojičiek. Na druhej strane však musím priznať, že telefonát od primátora bol veľmi korektný, aj keď sme sa vo veľa veciach nezhodli. Myslím však, že sme si obaja vysvetlili svoje stanoviská a budeme ich aj rešpektovať. Teda ja určite.
Určite tak ako mňa, verím, že aj drvivú väčšinu občanov nášho mesta mrzí atmosféra i úroveň rokovania MsZ. Viem pochopiť, rôznosť názorov, postojov i to, že mnohí sa nemusia, no myslím si, že rokovanie MsZ by sa malo zaobísť bez invektív, znevažovania, urážok a pod. Nebudem o tom písať, kde vidím chybu, na to musia prísť zainteresovaní sami. Viem však jedno. Úroveň každého rokovania, nielen MsZ, zväčša záleží od toho, ako je vedené. Čokoľvek by som teraz k tomu napísal, je to zbytočné, lebo na to nemám žiadny vplyv. Vyslovil som len svoj názor.
Z príspevkov na tejto stránke som sa dočítal, ako niektorí pisatelia odsudzujú spôsob, či úroveň rokovania ostatného MsZ. Chcel by som však každého prispievateľa tejto stránky poprosiť, aby sa vo svojich príspevkoch neznižoval k nijakým vulgarizmom, či bezbrehému osočovaniu kohokoľvek. Ak niečo vnútorne odsudzujeme, tak by sme to nemali aj robiť. Kritika sa dá vysloviť slušne, čo je mnohokrát ďaleko účinnejšie, ako nadávky, či vulgarizmy. Bol by som rád, keby sa táto stránka stala predovšetkým miestom výmeny názorov a pohľadov i kritických pripomienok k dianiu v meste. Osobne by som bol rád, keby sa na tejto stránke uverejňovali všetky názory, od všetkých prispievateľov, pokiaľ nebudú dehonestujúce, znevažujúce, vulgárne... Samozrejme je to len môj návrh, či pohľad na vec. To všetko je však plne v kompetencii zriaďovateľa tejto stránky. Presne tak, ako to robia všetky naše média. Aj mne niektoré z nich uverejňujú moje príspevky, niektoré nie. Nerobím z toho žiadne závery. Prestal som tam písať a hotovo. Aj v tom je kus demokracie, že každý sa slobodne rozhoduje, nielen čo napíše, kam napíše, ale aj kto čo uverejní.
Napriek môjmu nie príliš optimistickému príspevku, ako večný optimista verím, že aj v Novákoch sa hrany aspoň trošku otupia. Nie je predsa možné, aby sme sa v zlej atmosfére posúvali ďalej dopredu. Každý, včítane mňa, by sme mali hľadať cestu k zlepšeniu atmosféry v meste. Keď už nie k spolupráci, tak aspoň k vzájomnej úcte a rešpektu.
S úctou Ľubo Dzurák
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 1   0
09:14:01 04.05.2020 [7261] Nevhodný príspevok?
Primátor Šimka zase klame!
Vážení priatelia, predkladám vám dôkaz ďalšieho klamstva primátora z rokovania Mestského zastupiteľstva, v ktorom sa uchyľuje k manipulácii a klamstvu len preto, aby mohol iného obviniť z manipulácie klamstva a dokonca podvodu, teda úmyselne ho poškodiť v očiach širokej verejnosti. V časti rokovania zastupiteľstva, v TV zázname v čase 36:50 , hovorí: „.... hrubá manipulácia, podvody, zo strany Radoslava Oršulu. Voči tomu sa ohradzujem a preukazujem to, čiže preto máte celú zmluvu, (myslí zmluvu na základe ktorej sa inštalovala kamera aj v telocvični Základnej školy a ktorú Šimka podpísal) lebo tento človek neustále manipuluje a klame.....“ Toľko citát z príhovoru primátora. Skutočnosť. Na základe informácie nemenovaného poslanca síce predložil poslancom predmetnú zmluvu ale akosi zabudol priložiť aj prílohy v tejto zmluve uvedené, verejne dostupné a z právneho hľadiska ťažko spochybniteľné. V časť jednej z týchto príloh je popísané aj o kamere v telocvični ZŠ. Tak kto v tomto meste manipuluje, klame a podvádza, nie len nás občanov, ale hlavne poslancov, ktorí sa majú rozhodovať na základe pravdivých informácii a údajov. Tento dôkaz potvrdzuje klamlivý úmysel nášho primátora a nie nášho spoluobčana.
M.O.
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 2   0
16:48:56 03.05.2020 [7260] Nevhodný príspevok?
Definícia psychopata = Definícia Dušana

#1 Psychopat nemá žiadne emócie
Podľa Scotta Bonna, doktora psychológie, psychopat nie je schopný rozoznať smútok v tvárach ostatných. Ale zato vie dobre imitovať emocionálnu odpoveď. Takže, ak si uvedomí, že niekto je smutný, môže povedať niečo milé, potľapkať ho po ramene, dokonca objať. Ale žiaden z týchto prejavov sa neodrazí v jeho tvári.
Štúdie dokazujú, že skutočný psychopat netuší, čo ľudia cítia, keď sa boja. Doktori skúmali jednu vrahyňu a tá im povedala: „Neviem, čo tá emócia znamená, ale viem, že ju ľudia majú v tvári, keď sa na nich pozerám."

#2 Nepotrebuje veľa spánku
Štúdie dokazujú, že väčšina psychopatov spia menej ako bežní ľudia. Zvyčajne spia 4 až 6 hodín. Je to preto, že sú neustále z niečoho vzrušení a je pre nich ťažké upokojiť sa a zaspať. Vravíš si, že aj ty hocikedy ponocuješ a neznamená to, že si hneď psychopat? Rozdiel oproti bežným ľuďom spočíva v tom, že ak psychopat poriadne nespí, vôbec sa necíti vyčerpaný.

#3 Tešia sa z pocitu viny iných
Psychopat nikdy neprizná svoju chybu. Prekrúti situáciu tak, aby bol vinný niekto iný. Napríklad môže tvrdiť, že ich partner je prehnane žiarlivý, dokonca aj v prípade, že s niekým viditeľne flirtoval. Alebo ťa môže vyprovokovať k porušeniu pravidiel a potom ťa preto súdiť. Jednoducho provokuje ostatných, aby ukázali svoje zlé vlastnosti. Prečo? Lebo ho jednoducho to baví.

#4 Ich obľúbené miesto je v stredobode pozornosti
Psychopat vie byť očarujúci. Zbožňuje, keď je „vo svetle reflektorov". Je to herec. Nasadí priateľskú masku a získa si tvoju dôveru. Ak sa zoznámi s niekým novým, presvedčí ho, že toho majú veľa spoločného, dáva mu množstvo komplimentov a zaujíma sa o jeho osobný život. Nerobí to ale len tak bezdôvodne. Jeho cieľom je zblížiť sa s človekom, aby s ním mohol v budúcnosti ľahšie manipulovať.

#5 Len ja a nikto iný
Psychopat v každej situácii urobí to, čo je najlepšie preňho. Šliape ľuďom na päty, ale pritom je vždy o krok pred nimi. V spoločnosti sa prezentuje svojimi úspechmi a veľmi dobre si pamätá zlyhania ostatných. Umožňuje mu to pôsobiť na ľudí lepšie a priťahovať väčšiu pozornosť.

#6 Klamstvo ako hobby
Klame, aby zmanipuloval iných a dosiahol to, čo práve chce alebo potrebuje. Vie sa vynájsť v každej situácii a každého zaslepiť. Tiež je známe, že ozajstný psychopat je na svoje klamstvá hrdý a nerobí si starosti s tým, že ho niekto odhalí. Pýtaš sa prečo? Pretože si vie rýchlo a jednoducho vymyslieť nové klamstvo, ktorým vysvetlí to predošlé.

#7 Vždy bez viny
Psychopat nepovie nikdy nič zlé o svojom správaní. Vždy odmieta zodpovednosť za svoje činy a ich dôsledky. Vie rýchlo zhodiť vinu na niekoho iného alebo jednoducho povie, že v tejto situácii sa nedalo nič iné robiť a bohužiaľ to bolo jediné možné riešenie.

#8 Pravidlá sú na to, aby sa porušovali
Toto je snáď najbežnejší znak psychopatov. Psychopat je veľmi narcistický a nedodržiava zákony. Je príliš dobrý na to, aby preňho platili rovnako ako pre všetkých ostatných. Porušuje pravidlá a núti do toho aj svoje „obete".Nemôžem si pomôcť, ale po odpozeraní záznamu z MsZ som nadobudol už definitívny pocit a so 100% istotou tvrdím, že ten náš Dušan má všetky tieto príznaky. Neliečil sa on už niekedy niekde? Môže psychopat byť v takejto funkcii?
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 2   0
11:25:38 28.04.2020 [7256] Nevhodný príspevok?
Dal som si včera tú námahu a snažil sa pozrieť gro mestského zastupiteľstva. Zo strany primátora to vnímam ako čistý TOTALITARIZMUS. Bezbrehé klamanie a manipulovanie. Ten "kakadu" efekt opakovania sa dokola už musí otravovať aj jeho fanúšikov.
Vyjadrujem podporu šiestim poslancom, ktorí tvoria opozíciu súčasnému primátorovi a sú stupídne napádaní, nielen slovne, ale i právne.
Pán primátor neustále hovorí o slušnosti, tak do tej kategórie nespadá náš primátor. Za slušných ľudí považujem dotknutých šiestich poslancov.
Pokiaľ tam vydrží Ing. Dušan Šimka do konca volebného obdobia, v nových voľbách už zvolený nebude. Prajem si, aby nové vedenie mesta malo toľko razantnosti, guráže a zbavilo mesto celej garnitúry, ktorá nám občanom škodí, tým mám na mysli aj zištných poslancov, ktorí primátorovi sekundujú, čušia a vedú análnu politiku.
Ešte na záver, pani Horná sa vyjadrila, že dúfa, že zastupiteľstvo sleduje čo najmenej ľudí, nakoľko ten " Ein kessel buntes" pripomína virálne zastupiteľstvo z Fekišoviec. Včerajšie zastupiteľstvo ho predčilo, a náš pán primátor tú pani starostku tiež. Pochopiteľne, pani Horná, ako pravá ruka Ing.Šimku zmysel Fekišoviec myslela ináč....tak trochu jej to nevyšlo.

Pekný deň nováčania.
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 2   0
00:59:27 28.04.2020 [7254] Nevhodný príspevok?
Občania, prosím vás, hľadajú sa dôležite silné lieky, ktoré malý Duško stratil včera okolo 15tej hodiny. Vzhľadom na to, že ich nemohol užiť, bol nasledujúcich takmer 10 hodín úplne nepríčetný a prispaný. Ak ich nájdete, dajte Duškovi vedieť na primator@novaky.sk. Vopred ďakujem.
Hodnotenie: 0   0
19:19:13 27.04.2020 [7253] Nevhodný príspevok?
Presne pre toto si radšej pozriem MZ na YouTube,tam si to môžem posunúť...obdivujem tých poslancov aj riaditeľky škôl,že tam musia sedieť...tiež si vážim poslancov,ktorým na srdci leží osud Novák a ich občanov...prajem veľa trpezlivosti,možno raz...
Hodnotenie: 3   0
16:43:00 27.04.2020 [7252] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň ahojte ešte raz.

Úplne z rozhorčenia som zabudla.

ĎAKUJEM poslancom za to, že na MsZ vydržia čeliť arogancii primátora a jeho moci. Obdivujem poslancov aj za to, ako bránia občanov. Primátor sa prejavil presne tak ako sa dalo čakať. Do plaču mi je.

Pekný deň.

Janka
Hodnotenie: 3   0
16:22:07 27.04.2020 [7251] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň ahojte.

Pozrela som kúsok MsZ a teda bod informácie primátora mesta a teda ani tam neboli zodpovedané moje otázky a vlastne ani žiadne iné otázky občnov, ktoré boli zasielané pánovi primátorovi mesta Nováky.

Je mi do plaču ako sa chová pán primátor mesta Nováky Ing. Dušan Šimka. Jeho konanie je úplne šialené. Neustále skáče do reči každému, nenechá nikoho dohovoriť. Za toto ho platíme? Koľko má plat? 4000€? V jeho prepočte viacej ako 120 000 Sk! Do plaču mi je, s kým to tu žijeme a ešte je to aj náš primátor.

V čase tejto krízy koronavírusu som za 30 minút informácie počula len meno Rxxx Oxxxxx asi 15 krát, ale žiadne relevantné informácie pre občanov. Nič, absolútne nič. Po tomto chabom bode programu som to vypla, lebo sa nedalo pozerať na tak arogantného človeka ako je primátor. Jeho ego asi siaha do nebies.

Skutočne do plaču z chovania primátora.

Pekný deň všetkým, aj napriek tomu, že niektorým našim spoluobčanom (primátorovi) chýba sebareflexia.
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 3   0
16:17:17 27.04.2020 [7250] Nevhodný príspevok?
Momentálne vysiela naživo primátor zastupiteľstvo. Pomenoval by som to ako niečo malígne a deštruktívne. Ja mám skutočne pocit, že ten človek potrebuje odbornú pomoc a nemyslím to zle. Pozerať sa na to nedá.
Asi STAČILO !!! V čase pandémie, keď je potrebné akútne riešiť priority mesta a občanov primátor drží poslancov ako rukojemníkov a rieši svoje choré JA !
Chápem, že sa občania boja vyjadriť svoj názor, od človeka s chorou psychikou môžte čakať čokoľvek. Ale toto je stránka, kde sa môžete vyjadriť diskrétne. Veľa nováčanov číta nováky com, pretože nemá iný zdroj informácií. Tak sa tu prosím Vás vyjadrite, aspoň jednou vetou, myšlienkou, lajkom. Takto nadobúdam pocit, že je tu každý spokojní. Nech majú podporu poslanci, ktorí sú perzekuovaní, pretože obhajujú väčšinu slušných, poctivých občanov nášho mesta.
Ďakujem.
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 3   0
14:11:53 27.04.2020 [7249] Nevhodný príspevok?
Zdravím všetkých.

Tak ako vidím, mlčí primátor Duško a mlčí aj Lavida.

Asi je už neskoro odpovedať na otázky, ktoré tu boli položené. Občania si pomohli sami. Je viac ako mesiac a pól po vypuknutí koronavírusu a my ani nevieme či máme primátora. Dozvedel som sa, že Duško je veľmi aktívny na polícií, kde podáva trestné oznámenia alebo podnety na občanov. Keď je potrebné niekoho znemožniť, tak správu vie rýchlo vyhlásiť v rozhlase, umiestniť ju na novaky.sk, alebo odvysielať v televízií. Keď má informovať, tak zrazu sa mu nedá, alebo nevie? Je ticho. Nič nerobiaci primátor by bol ešte ako tak lepší, ako tento, ktorý podáva na vlastných spoluobčanom trestné oznámenia alebo podnety na polícií. Pracuje zjavne len v záujme svojom a vo svoj prospech. Bolo by treba mu vysloviť nedôveru a spísať petíciu. Len ľutujem toho, kto by sa chcel stať primátorom po tom, čo dokázal zase napáchať v krátkom - opakovanom, volebnom období Duško.

Predpokladám, že zastupiteľstvo bude zase 8 hodinové a nič sa nevyrieši.

Novákom mier a od Duška pokoj.
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 2   0
21:33:06 24.04.2020 [7247] Nevhodný príspevok?
Uverejňujeme nasledujúci príspevok, tak ako sme ho dostali.

=========================
Otvorený list človeku, ktorý sa cíti byť primátorom.

P. primátor, začneme od spoluobčanov, nie od vás. Vy si ani len toto oslovenie nezaslúžite.

Milí spoluobčania,
možno mnohí z vás netušia, že niektorí naši občania sú v tieto dni vypočúvaní na polícii. Čo spravili?

Nepoznáme presne znenie obvinenia, ale v krátkosti takto: chceli pomôcť z vlastnej iniciatívy v dobe korony s ochranou spoluobčanov, a tak zvolili výzvu, že ak ďalší občania chcú finančne prispieť, môžu sa pripojiť ku ich finančným darom zaslaním svojho finančného príspevku na účet. Áno, na súkromný, nie transparentný. Áno, je to chyba, ale veď kto chce, peniaze pošle, kto nie, nepošle. Ak by ste chceli poslať peniaze na osobný účet komukoľvek, je to vaše rozhodnutie, nik vás nenúti.

Čo sa teda stalo?

Pán primátor týchto ľudí nielenže dehonestoval, ale dal na nich trestné oznámenie. Áno, pochybili s transparentnosťou účtu ale aký bol ich úmysel? My, občania, týchto aktívnych spoluobčanov poznáme a NIK z nás si nemyslí, že sa chceli obohatiť. Nik, pretože vieme, že nie sú odkázaní na financie niekoho iného, nie sú odkázaní kradnúť, LEN chceli pomôcť. Ako je teda možné, že skončili na polícii?

Nuž, každý si z konania a myslenia ľudí vyberie to, čo mu je blízke. Väčšina z nás vidí v ich snahe pomoc, podporu, lásku, ochotu a snahu, ľudskosť. Čo to však vidí primátor? Ako vníma „svojich“ spoluobčanov? Je smutné, že práve primátor si vyberie z ich činu len to, čo chce, čo ich očierni, čo ich znemožní, miesto toho, aby ich zavolal na pivo či do svojej obľúbenej svätyne na úrade a povedal im: „Chlapci, takto nie, to môže byť problém, skúste/skúsme to inak cez transparentný účet, rád vám pomôžem a sám vkladám prvý vklad.....“ Nuž, to by ale musel chcieť podporiť nápad niekoho INÉHO ako svoj, to by sa zrazu mohol cítiť ohrozený vo svojej všemohúcnosti...

Prejavili iniciatívu a to je v našom meste trestné.

Preto sa pýtame, p. „primátor“ (musíme dať toto pomenovanie do úvodzoviek, lebo primátor znamená osobnosť, ktorá je na svojom poste pre ľudí svojho mesta) pýtame sa a budeme očakávať odpovede najlepšie očíslované na tieto otázky:

1. Koľko trestných oznámení ste vo svojom pracovnom živote primátora dali na občanov mesta Nováky a koľko z nich potvrdilo trestný čin?

2. Koľko občanov a kedy naposledy ste vyzdvihli, ocenili verejne, sám od seba, bez návrhu niekoho iného?

3. Koľkým občanom (mimo vašich osobných priateľov či pritakávačov, ktorí vás smiešne využívajú a vy to ani netušíte) ste nezištne pomohli ako vzorný občan zo svojho príjmu, nie ako primátor mesta, či už v dobe korony alebo pred ňou?

4. Koľkým zamestnávateľom ste volali ohľadom Vašich „nepriateľov“, aby ste im alebo ich rodinným príslušníkom „zavarili“ u zamestnávateľa, vykreslili ich obraz podľa svojho videnia, resp. so snahou o ich prepustenie? Robíte si takúto štatistiku?

5. Koľkým občanom (mimo vašich osobných priateľov) ste pomohli získať pracovné miesto?

6. Koľko finančných prostriedkov zo svojho vlastného vrecka ste investovali do pomoci občanom mesta?

7. Ktorých občanov a kedy ste vy sám , osobne spojili ľudí do nejakého pekného prospešného projektu pre mesto?

8. Koľko arogantných smsiek, s náznakom vyhrážok ste poslali „svojim“ občanom?

9. Koľko a ako „transparentne“ ste prepustili či preradili nepohodlných zamestnancov z úradu?

10. Koho máte vôbec rád, p. primátor? Ako prejavujete svoju ľudskosť, citlivosť k problémom iných, akú podporu prejavujete núdznym, kedy preboha už postavíte ten dlhoohlasovaný Dom seniorov??? Už o tom meliete niekoľko volebných období .....

To, čo budete teraz robiť, je, že budete pátrať po tom, kto tento list napísal, aby ste pisateľov opäť mohli zničiť, našli ich slabinu, ktorú každý z nás má, aby ste vyzdvihli len seba, lebo len vy, sám, tu môžete rozhodovať, kto čo napíše, kto čo povie, kto je spravodlivý..... teda, kto vám zobe z ruky a je ticho = dobrý človek.

Každý kto má iný názor alebo si nepýta dovolenie čokoľvek spraviť, vás ohrozuje, lebo vynikne niekto iný ako vy. Tak dopadla aj iniciatíva vyššie spomínaných občanov mesta, ktorí chceli pomôcť , ale zabudli, že LEN VY môžete rozhodnúť o všetkom.

Viete, kam ste dostali toto mesto?

Do občianskej izolovanosti a strachu. Dnes, keď niekto nechce byť trestne stíhaný, nerobí a nehovorí radšej nič. Netrápi vás to? Netrápi vás, že sa bojíme svojho primátora?? Nie je vám to trápne? Žiaľ, taká je pravda. Chceme žiť pokojne, a preto sa nepodpíšeme – ani pod tento list, ani na referendum za vaše odvolanie. Verte však, že je nás veľa nespokojných.

Len jedno povieme:

Žije sa nám tu zle, p. primátor, páni poslanci, pani poslankyne. Občania sa boja stretávať sa, hovoriť nahlas, sú izolovaní, žiadna iniciatíva, žiadna radosť. Takto spravujete toto mesto. Tak, že hoci máme najvyšší počet prípadov korony v okrese, nevieme o tom nič ani o vašich opatreniach, ani o rokovaniach a akciách. Verte, že v tejto dobe zasadať raz za 2 – 3 mesiace je hanbou, ako sa o občanov staráte.. teda, nestaráte..

VŠETKÝM TÝM, KTORÍ MIESTO POĎAKOVANIA ZA SNAHU POMÔCŤ DOSTALI PREDVOLANIE NA POLÍCIU, VŠETKÝM VÁM TÝMTO CHCEME POĎAKOVAŤ A VYJADRIŤ VÁM PODPORU!
=========================
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 4   0
11:43:35 24.04.2020 [7246] Nevhodný príspevok?
Pani JANA K

Dovolím si k Vášmu príspevku uviesť jednu asociáciu zo slovenskej politickej scény. Peter Pelegriny odkázal súčasnému premiérovi, že Slovensko nie je SULTANÁT a premiér Matovič nie je SULTÁN, aby prikazoval, zakazoval, pranieroval, obviňoval. Takže naše mestečko sa môže hrdiť nielen štatútom mesta, ale i sultanátu.
A ešte jedna podobnosť z našej slovenskej politiky, jej bývalý vrcholový predstaviteľ, ktorého výkon bol hlboko pod priemerom a po vrchole len veľmi túžil ....bol všade, všade sme ho videli, počuli, sľuboval dobro a neviem čo všetko, a zrazu NIČ. Prišla pandémia, a politik zmizol, stíchol, schoval sa....a nechal napospas všetkých, ktorých obalamutil. Také zbabelé, však ?

Takže pani Jana K, budeme počúvať OZVENU, cez internet, cez youtube, cez www.novaky.sk sa nedozvieme nič. Žijeme v SULTANÁTE
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 1   0
19:41:09 20.04.2020 [7243] Nevhodný príspevok?
Nepremárnime čas na zamyslenie, darovaný koronavírusom!


Nikto nemôže prehliadať, že to prvé a zásadné, čo spôsobila súčasná koronavírusová kríza, je zastavenie aktívneho života. Takmer všetko, až na to najnutnejšie, sa v spoločnosti náhle zastavilo, a tisícom ľudí bol darovaný čas. Zrazu majú toľko času, ako nikdy predtým. Ale pozor! Staršia mládež, schopná už trošku hlbšie uvažovať, ako i všetci ostatní si musia uvedomovať, že ich voľno má mimoriadne trpkú príchuť, pretože je zaplatené tisícami zmarených ľudských životov po celom svete.

Viac sa dozviete na:
http://kusvetlu.blog.cz/2004/nepremarnime-cas-na-zamyslenie-darovany-koronavirusom
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   0
Meno:
Heslo:
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Nových pracovníkov chce prievidzská radnica zamestnať v rámci spoločného projektu s mestami Handlová a Bojnice.
Cieľom tohto projektu je posilnenie koordinačných a implementačných kapacít v týchto troch mestách. Hlavným partnerom je mesto Prievidza, ďalšími dvoma partnermi sú mestá Bojnice a Handlová. Výška finančného príspevku, ktorý budeme žiadať, bude pravdepodobne až 500.000 eur
zobraziť podrobnosti »
28.03.2020
Web pre rodičov: ucimenadialku.sk
V spolupráci viacerých mimovládnych organizácií a MŠVVaŠ SR vznikla táto webová stránka ako nástroj oficiálnej komunikácie počas prerušeného vyučovania na školách a prerušenej prezenčnej výučby na vysokých školách v čase epidémie koronavírusu. Cieľom webovej stránky je pomôcť pedagogickým a odborným zamestnancom, manažmentu a zriaďovateľom škôl, ale i žiakom, študentom a rodičom zorientovať sa v množstve informácií, odporúčaní a usmernení, ako aj pomôcť všetkým aktérom počas prerušenia vyučovania či prezenčnej výučby nachádzať riešenia vzniknutej situácie.
zobraziť podrobnosti »
25.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.