Online 11 ľudí. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Kultúra / Školstvo Mestský dom kultúry, Centrum voľného času, školy... 27 príspevkov OTVOR TÉMU >
Nováky pozitívne Uveďte udalosť alebo čin, ktorý Vás v Novákoch zaujal a ktorý považujete za príkladný. 62 príspevkov OTVOR TÉMU >
Pohostinstvo Jedáleň, reštaurácia, krčma, bar... 1 príspevok OTVOR TÉMU >
Politika Primátor, mestský úrad, podnikanie v meste... 126 príspevkov OTVOR TÉMU >
Pouličné športy Freestyle, mtb, bmx, skateboard, freerun, le-parkour a podobne... 0 príspevkov OTVOR TÉMU >
Primátor / Poslanci Do tejto témy vkladajte sformulované otázky pre pána primátora a pre pánov poslancov. 914 príspevkov OTVOR TÉMU >
Rôzne / Iné Váš príspevok sa nehodí do žiadnej otvorenej témy? Šup s ním sem... 164 príspevkov OTVOR TÉMU >
Šport Tenis, futbal, plávanie, vodne pólo, kanoistika, karate, lyžovanie... 49 príspevkov OTVOR TÉMU >
Ak máte návrh na vytvorenie novej témy, prosím kontaktujte nás.

Ďakujeme za pochopenie.


Najnovšie príspevky
Posledných 30 príspevkov v diskusnom fóre
11:23:48 24.09.2020 [7399] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň priatelia, veľmi oceňujem príspevok poslanca Mestského zstupiteľstva Ing.Branka Adamca a jeho postoj k veľmi významnej agende, ktorá sa v súčasnosti dotýka nášho mesta, ktorou je téma „Stretnutie k vykurovaniu Hornej Nitry po r. 2023“, kde sa má preberať problematika vykurovania v mestách Prievidza, Nováky a obci Zemianske Kostoľany po r. 2023., a ktorá téma je súčasťou riešenia Transformácie regiónu horná Nitra.
Po odprezentovaní problematiky Ing. Dušanom Šimkom, primátorom mesta Nováky som sa znova presvedčil, že táto významná agenda regiónu hornej Nitry, s ktorou sa do budúcna budeme potýkať viac a viac aj my ,občania mesta, nášmu primátorovi nesvedčí, nenachádza sa v nej, nerozumie jej a je preto namieste argumentácia zhodou okolností Ing. Branka Adamca ,poslanca v obvode kde žijem, a najmä by som chcel jeho pozornosť upriamiť na to, aby si okolo seba sústredil poslancov v dôsledku kolektívneho posudzovania postupu, lebo apel primátora nášho mesta len podčiarkuje skutočnosť,že je ,ale to je len moja mienka, tak akosi z kolečka von. Jednoducho ho nemusia. Honosiť sa, s ktorými zamestnancami rokoval, ktoré ministerstvá obehal, na ktorých skončil len na vrátnici je veľmi zavádzajúce a občas možno i nepravdepodobné a najmä nedôležité s ohľadom na výsledky z hľadiska vyššieho záujmu o riešenie Covidu.

Naše mesto, ktoré bolo roky odkladané na marginálu záujmu s ohľadom na sústredenú priemyselnú aglomeráciu z priameho rokovania o jeho potrebách, keďže na zábrany rozvoja mesta ,znižovanie envirozáťaže, rozširovanie poddolovania, v neposlednej miere banský uzáver pre výstavbu v meste a rozvoja mestskej infraštruktúry samozrejme predčil spoločenský záujem potrieb rozvoja priemyselnej výroby pre celú republiku. A tak mesto muselo tento hendikep vyrovnávať investíciami budovanými formou tzv. akcie“Z“ založenej na občianskej angažovanosti, vzájomnej občianskej spolupatričnosti, dnes už veľmi vzácnych medziľudských vzťahov medzi funkcionármi mesta a občanmi mesta v akomkoľvek funkčnom postavení, bez povyšovania sa nad občanom. Verte mi, že to bola naozaj náročná doba na organizačné schopnosti aparátu MÚ (v tom čase MsNV) Inak by sme nedokázali aspoň málinko meniť infraštruktúru mesta a občiansku vybavenosť a zabezpečovať služby, keďže na území nášho mesta sa v pracovných dňoch grupovalo cca šestnásť tisíc ľudí, samozrejme vrátane obyvateľov nášho mestečka.
Ak opakovane spomeniem včerajšie vysielanie z mestského zastupiteľstva je mi zle. To, čo predvádzal primátor mesta je nielen neskutočný verejný lynč svojej zamestnankyne ,ale aj kopu klamstva si difamačne ukrajoval bez úcty k žene, matke tak, ako sme videli v súvislosti s pani exriaditeľkou ZŠ,či jej teraz už exzástupkyňou a ďalšími zamestnankyňami MsÚ. Jedným slovom nepozerateľné. Verím, že sa títo ľudia budú brániť právnou cestou.
Páni poslanci, ak by som mal byť úprimný vedzte, že hodenie flinty do žita je to najjednoduchšie čo by ste mohli urobiť. Konečne musím vyzdvihnúť prvý krok ,ktorý urobil poslanec Ing.Branko Adamec a jednoznačne naznačil, že vy musíte prevziať agendu kvoli vlastným vedomostiam, študovať, sledovať a najmä spolupracovať s pani JUDr. Katarínou Macháčkovou, primátorkou mesta Prievidze. Je vzdelaná , už dlhšiu dobu funkcionárka a ako ju poznám je ochotná poradiť a najmä sa vyzná v predmetnej agende. Preto apelujem na vytvorenie kolektívu poslancov, keďže spĺňate kritéria verejných činiteľov, aby ste sa zomkli a spoločným úsilím občanom tohto trápeného mesta aspoň málinko priblížili, že ktosí za nich bojuje a najmä tomu rozumie.

S úctou

Mgr. Peter Bošiak
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 2   0
08:02:03 24.09.2020 [7398] Nevhodný príspevok?
Príspevok od pána Ing. Branislava Adamca, poslanca MsZ, predsedu EK a člena mestskej rady.
===============================================

Dobrý deň všetkým.

Dnes, 24.09.2020, o 14:00 hod. sa v priestoroch DK v Prievidzi uskutoční podujatie pod názvom: „Stretnutie k vykurovaniu Hornej Nitry po r. 2023“, kde sa má preberať problematika vykurovania v mestách Prievidza, Nováky a obci Zemianske Kostoľany po r. 2023.

Účasť verejnosti, teda vrátane občanov mesta Nováky, je na podujatí obmedzená, resp. vylúčená (predovšetkým z dôvodu Covid-19).

Na základe aktívneho prístupu niektorých poslancov MsZ Nováky (mňa, p. Mariána Mištinu, p. Michala Gogolu, p. Romana Jakubisa, p. Juraja Svitka ako aj teraz už exposlanca, p. Ivana Hvojníka) boli, v nedávnych dňoch, zorganizované dve stretnutia v NCVP Nováky medzi týmito poslancami a vrcholnými predstaviteľmi Slovenských elektrární, a.s., (prvé stretnutie) a vrcholnými predstaviteľmi HBP, a.s. (druhé stretnutie). Druhého stretnutia sa zúčastnila aj primátorka mesta Prievidza, JUDr. Katarína Macháčková.

Predovšetkým na základe týchto rokovaní, kde sme, okrem iného, informovali druhú stranu, že zo strany primátora mesta Nováky, p. Dušana Šimku, nemajú občania mesta Nováky, vrátanie poslancov, rýchle, úplné a pravdivé informácie k danej problematike (vo všeobecnosti nemáme včasné a spoľahlivé informácie od primátora Šimku k ničomu – to je ale nateraz vedľajšia téma), bolo narýchlo zorganizované vyššie uvedené stretnutie.

O danom stretnutí boli poslanci MsZ Nováky informovaní mailom, v utorok 22.09.2020, v popoludňajších hodinách. Na pondelňajšom (21.09.2020) podvečernom stretnutí s primátorkou mesta Prievidza a vrcholnými predstaviteľmi HBP (ako aj PTH – Prievidzské tepelné hospodárstvo) nebola poskytnutá žiadna informácia, že vo štvrtok (24.09.2020) sa má konať v DK Prievidza vyššie uvedené podujatie, preto sa domnievam, že toto plánované dnešné (štvrtok, 24.09.2020) podujatie bolo zorganizované narýchlo a vďaka patrí primátorke mesta Prievidza, že sa zaslúžila o to, že na toto podujatie dostali pozvanie aj poslanci MsZ Nováky.

Nakoľko takto narýchlo zorganizovaného podujatia sa ja osobne nemôžem (z pracovných dôvodov) zúčastniť, mailom som sa ospravedlnil primátorke mesta Prievidza z mojej neúčasti, zároveň som ju požiadal, aby možný výstup z daného podujatia mi bol v zaslaný v elektronickej forme.

Včera (streda, 23.09.2020) mi bol, z kancelárie primátorky mesta Prievidza, zaslaný email, v ktorom som bol informovaný, že dnešné podujatie pod názvom „Stretnutie k vykurovaniu Hornej Nitry po r. 2023“, by malo byť vysielané naživo na Facebooku, na stránke „Transformácia Hornej Nitry“ https://www.facebook.com/transformaciahornejnitry/ , zároveň som bol informovaný, že video z daného podujatia bude dostupné aj po skončení podujatia.

Nakoľko včerajší podvečerný email z mesta Prievidza som si čítal až neskoro v noci a to z dôvodu včerajšieho (23.09.2020) zasadnutia MsZ Nováky (na ktorom, samozrejme v negatívnom ponímaní, znova „excelovali“ dvojičky Šimkovci, Marián a Dušan :-( ), poskytujem túto informáciu (predovšetkým občanom mesta Nováky) až dnes.

S úctou a pozdravom

Ing. Branislav Adamec,

člen MsR, predseda EK a poslanec mesta Nováky
===============================================
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 2   0
22:31:20 23.09.2020 [7397] Nevhodný príspevok?
Ahojte, dobrý večer.

Tak unavená som dopozerala "Rokovanie MsZ Nováky 23.9.2020", ktoré bolo vysielané niekoľko hodín naživo. Sledovala som ho spolu s cca 38 občanmi na internete, čo je veľmi málo. Jedno jediné čo sa mi potvrdilo je to, že primátor mesta Nováky Ing. Dušan Šimka je určite psychopat (má všetky príznaky) a k tomu ešte aj klamár, podvodník. To čo predviedol nemá hranice. Vyhráža sa poslancom, skáče do rečí. A ku koncu som sa dozvedela, že si nečíta ani prílohy, ku zmluvam, ktoré podpisuje, aj napriek tomu, že sú neoddeliteľnou súčasťou. Veď on je ešte k tomu aj neschopný klamár. Je to veľký hnus, on a aj jeho .......

Je mi veľmi zle z neho, musím sa z toho vyspať a možno potom budem mať silu napísať aj Lavidovi. Ostatným sa ospravedlňujem, ale s týmto psychopatom na čele mesta to nikde nedotiahneme. Fuj.

Ahojte a pokiaľ ste nesledovali MsZ, tak určíte máte aj krááásny večer.

Janka
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 1   0
20:03:19 22.09.2020 [7396] Nevhodný príspevok?
Priame priznanie?
V pondelok 07.09.2020 dostala moja dcéra aj takýto e-mail:

From: Dušan Šimka [mailto:dusan.simka@gmail.com]
Sent: Monday, September 07, 2020 10:59 PM
To: primator@novaky.sk
Cc: vladimira.trojanova@novaky.sk
Subject: P. Bošiak na čaji s Milanom Oršulom a asi aj Vladom Richterom!!!!
Priame priznanie pravidelných stretávok 3 gaunerov!!!
Screenshot_20200907_225450_com.android.gallery3d.jp

Pbošiak
príspevok číslo 7327 v téme Šport zo dňa 09:51:55 29.06.2020 Nevhodný príspevok?
Milan. Úprimne blahoželám. Prajem Ti pokojné dni v kruhu Tvojej rodiny a samozrejme i s nami pri obvyklom čaji. S úctou Peter.
Hodnotenie: 0
(koniec e-mailu)
Dušan Šimka v úlohe detektíva, z blahoželania (príspevku Mgr. P. Bošiaka č. 7327, na stránke www.novaky.com ), vydedukoval, že P. Bošiak , Milan Oršula sa asi aj s Vladom Richterom (traja gauneri) pravidelne stretávajú na čaji.
Priame priznanie čoho to dokazuje?
No čo sa na to dá povedať? Primátor mesta sa vážne zapodieva takýmito vecami ? Kto je tu pre neho gauner? Kto mu dal právo kohokoľvek takto nálepkovať? On sa vo svojej primátorskej nadutosti už ani nekontroluje? Každý z nás, ktorých v e-maile uvádza má už riadny kus života za sebou a s ním ani husi nepásol.
Mgr. P.Bošiak, ktorého s obľubou jeho brat uvádza ako posledného komunistického predsedu , je otec dvoch vysokoškolsky vzdelaných detí a starostlivý starý otec vnúčat. Že bol predsedom MsNV za predchádzajúceho režimu, má byť pre neho niečo ponižujúce? Vykonával funkciu v správe vecí verejných porovnateľnú s funkciou dnešného primátora, ibaže v dobe možno neporovnateľne komplikovanejšej. Nevšimol som si, že by sa bol niekedy chválil, tým čo za v Novákoch za jeho pôsobenia vybudovalo, hoci bol na mesto uvalený stavebný uzáver. Pokiaľ viem, bola to prístavba obradnej siene, poliklinika, bytovky za Novingom, plynofikácia asi dvoch tretín mesta, krytá plaváreň a zelovoc za potokom v tzv. akcii Z a možno i ďalšie. Množstvo starostí s likvidáciou Laskára v súvislosti s poddolovaním hádam ani netreba rozvádzať. Občas počujem od starších ľudí si s dávkou nostalgie zaspomínať na Nováky ako mesto ruží. Alebo p.Milan Oršula, otec troch vysokoškolsky vzdelaných detí, sa dlhodobo- celé štvrťstoročie venoval mladým ľuďom v Klube rýchlostnej kanoistiky. V klube vychoval množstvo reprezentantov Slovenska, ktorí šírili a šíria dobré meno nielen nášho mesta, ale i našej republiky na najvýznamnejších svetových podujatiach.
Mám taký dojem, že Dušan Šimka už prekračuje povestný Rubikon a mali by jeho počínanie preskúmať odborníci z odboru práva a psychiatrie.
P.S.
Je neuveriteľné, že hoci na e-mail zo 7.septembra som doteraz nereagoval, dňa 18. septembra dostala moja dcéra od primátora ďalší veľmi hlúpy e-mail. Znova s titulom gauner a s odkazom pre mňa, že ma „naživo“ pozve, aby som sa v „priamom televíznom prenose“ vyjadril. Takže ak nepochopil, čo som mu v odpovedi na jeho písomnú pozvánku napísal, ešte raz a naposledy. Môže ma pozývať a vyzývať koľko a ako chce. Ja som s ním skončil, je to zbytočné a on to dobre vie. On jednoducho je pre mňa nula. Dokonale poznám jeho kvality a ak by chcel hovoriť o klamaní, on v mojich očiach na to nemá najmenšie právo. Len nech si spomenie na návštevu prvého prezidenta SR M.Kováča v našom meste.
V.Richter
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 3   0
10:18:33 22.09.2020 [7395] Nevhodný príspevok?
Priatelia, zase nič nové. Došli argumenty lavidovi, človeku z bubliny, keď sa uchyľuje k zavádzaniu ,bagatelizovaniu dodržiavania zákonnosti a difamácii ? Ako malé deti, presne, lopatka,vedierko a ich piesoček. Skúste im čo len kúsoček odhrabnúť a máte to ako vyšité. Žiadna sebareflexia na zákonnosť v konaní, slová, ktoré primátor citoval, dnes je jasné ,že len ako frázu v sľube, pri nástupe do funkcie primátora mesta.
Lavida, opakovane,pamätajte si, že klamstvo je klamstvo bez ohľadu kto ho povie, bez ohľadu na to, či ten, ktorý ho vyslovil je "náš", alebo proti nám... , pretože , ja som žiadal oficiálne v súlade so zákonom tak, ako ste nám to onehdá, poradiil(?) doporučovali,aby sme požiadali tak ako to robíte vraj aj vy, žiadosťou o poskytnutie informácie poľa zákona č.211/2000Z.z. (ďalej Infozákona)
Požiadal som, nuž a výsledok. Naozaj pekne ste v ňom stav „informácií v BUBLINE „ nakladania s nimi vysvetlili, opísali. Mohol by som konštatovať spokojnosť s tým, k čomu ste v BUBLINE dospeli.
Tak na margo vášho príspevku, v ktorom ste sa mi snažili vysvetliť všetko ohľadom PROTESTU PROKURÁTORA spojené s BUBLINOU skúste lavida, aký dôvod viedol primátora k vybudovaniu vlastnej DOMOVEJ ČOV-ky,keď 16, slovom šestnásť rokov klamal, že NEVEDEL,že zo svojho rodinného domu ním vyprodukované splašky vyvádzal do rieky Nitry, pretože vraj stavbu mu manažoval otecko, etc.etc.,hoci podpísal sám sebe ROZHODNUTIE O KOLAUDÁCII jeho rodinného domu?
Lavida, opakovane,“ klamstvo je klamstvo bez ohľadu kto ho povie, bez ohľadu na to, či ten, ktorý ho vyslovil je "náš", alebo proti nám... ,, alebo je to v poradí ďalší človek z „fenomenálnej“ BUBLINY.
A tak lavida, na záver, tiež opakovane:“ Starosta (primátor)skladá podľa §-13 zákona O obecnom zriadení sľub, ktorý znie: „Sľubujem na svoju česť a svedomie, že budem riadne plniť svoje povinnosti, ochraňovať záujmy obce a Slovenskej republiky. Ústavu Slovenskej republiky, ústavné zákony, zákony a ostatné všeobecne záväzné právne predpisy budem pri výkone svojej funkcie starostu uplatňovať podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia.
Teda v čom bol a vy vidíte problém z mojej strany?, .Spomeňte si na osobu primátorovi blízku v súvislosti s Protestom prokurátora k ňou podanej sťažnosti a konaním mesta z minulého volebného obdobia. To bolo jačania. Aj v tomto prípade, ktorý svojsky odôvodňujete a radíte mi, ako mám pokračovať sú neprehliadnuteľné myšlienkové pochody pána primátora. Nemyslím si, že mi nerozumiete.
Preto opakovane, lavida. Je to jasné. Ak indoktrinovaná osoba túžiaca po moci a pomste prehliadne, odmietne z uvedených dôvodov aj za cenu porušenia zákonnosti, ktorej dodržiavanie jej vyplýva z funkcie, ktorú v meste zastáva, zákonne konať, je to naozaj v intenciach, ako ste to napísali. S s posmechom mi doporučujete konať, hoci ja to viem už dávno, ale prečo vy ste určený k tomu, čo máte a ako napísať To by ma zaujímalo. Ale nie nezaujíma ma to, veď my svoje vieme všetci a je nás naozaj väčšina .PB
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 3   0
21:11:53 21.09.2020 [7394] Nevhodný príspevok?
Príspevok je schovaný!
Príspevok je dostupný len pre prihláseného používateľa.
12:26:17 21.09.2020 [7393] Nevhodný príspevok?
Priatelia, niekedy stoja naozaj za zamyslenie úvahy vyplývajúce z citátov ,ktorých autormi sú ľudia povedzme takmer dve a viac tisícročí, teda od časov, pokiaľ ich bádatelia dokázali objaviť, či dokázali prezentovať ich obsah do súčasnej podoby. Jedno však je isté, že sa v súčasnosti akosi veľa krát boríme so spravodlivosťou, dobrom, ale naopak i zlom, a podobnými vlastnosťami, ktoré odporujú pozitívnym hodnotám (morálke, blahu človeka ap.).
Takže tiež vari možno pripomenúť, že : „ Nemať ani potuchy o spravodlivom a nespravodlivom, o dobrom a zlom je vec, ktorá je skutočne veľmi hanebná, i keby to davy chválili.“ — Platón .
Priatelia, útočné a dehonestujúce príspevky, maily , oficiálne, či neoficiálne ,teda osobné vyjadrenia Ing. Dušana Šimku primátora mesta, čoby verejného činiteľa, ktoré sú v mnohých prípadoch neprijateľné, neetické, nemorálne a dehonestujúce postavenia verejného činiteľa, vo vzťahu k ním difamovaným občanom, akýmkoľvek spôsobom, si vyžadujú niekedy naozaj dávku dlhej chvíle, so zaťatými zubami.
Z toho naozaj už sa dá konštatovať, že nevie vyhodnotiť v sebe samom skutočnosť, že aj keď určitú osobu nemáte radi a nie je práve výkvetom vtipnosti a komunikatívnosti, neznamená to, že jej sťažnosť nie je oprávnená.
No a kto iný, ak nie primátor mesta ,je k tomu povolaný, aby takéto prípady sťažností občanov a požiadavky štátnych orgánov, resp. orgánov verejnej správy riešil, zohľadňoval všetko pre a proti, ale v rámci zákonnosti, a aby, ako tomu hovorí lavida, nehádzal na ne kladu.
Totižto tiež len malú pripomienku k lavidovmu poslednému príspevku, tomuto vševedovi z Bubliny, ak upozorňoval na správu verejnej ochrankyne práv, v jeho zverejnenom nie tak dávno príspevku, hoci ja ako občan, mohol by som mať názor, ale pri našom primátorovi už vopred viem, že bezvýznamný pre neho.
No lavida sa nevyjadruje, nepripomína primátorovi jeho povinnosti ,ktoré mu-primátorovi vyplývajú zo zákona, aby konal ako verejný činiteľ, keďže obdržal z Okresnej prokuratúry PROTEST PROKURÁTORA v súlade so zákonom O prokuratúre tak, ako sa v ňom píše, že by mal primátor občanovi oznámiť, že prijal od prokurátora Okresnej prokuratúry v Prievidzi „PROTEST PROKURÁTORA“ a porozumel mu.
Lavida, nie je to pre vás meranie dvojakým metrom?. Veď ak vám poskytne primátor informáciu len tak, akoby nič, ruka z Bubliny vám to akože vysvetlí a vy prezentujete tu, velebíte ho, citujete na jeho chválu citát, že je to s rekonštrukciou Mestského úradu a možnosťami rekonštrukcie Materskej škôlky úplne inak a občania tomu vraj nerozumejú.
Lavida, veď o tom je BUBLINA. Ako malé dieťa s lopatkou a vedierkom na pieskovisku. Ja to druhým deťom nepoviem, nevysvetlím (veď spomínam si na jeho – primátorov výrok ,keď ho onedá žiadali poslanci MsZ,aby im povedal o svojich výsledkoch v práci, resp. plánoch, jeho odpoveď znela asi takto, há, to by ste chceli vedieť,čo? Myslíte, že povedal, Nie.) len mojim blízkym v Bubline sa zverím
Ako je to však s Protestom prokurátora sa treba naozaj zamyslieť o genialite BUBLINY. S tým sa naozaj dá súhlasiť, Prečo sa s tým dá súhlasiť potvrdzuje, podaná vám expresná informácia rukou z Bubliny, s ktorou ste vystúpili v poslednom príspevku. Ešte stále si myslíte, že je konanie primátora a ľudí z bubliny správne? PB

[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 3   0
09:28:20 20.09.2020 [7392] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň. Ešte dodatok ku mojej reakcii na príspevok prispievateľ/ky/ JanaK.Na otázku prečo sa namiesto realizácie projektu škôlky realizoval projekt budovy úradu som dostal takúto odpoveď.Neralizovala sa škôlka preto,lebo ten projekt ktorý bol na škôlku nespĺňal podmienky tej konkrétnej výzvy,pretože to bol projekt na rozšírenie kapacity objektu škôlky a nie na zateplenie.Skrátka nebol použiteľný na tú konkrétnu výzvu.
Túto informáciu prosím nechápte tak,že je to slovo od slova presná formulácia.Je to moja interpretácia a teda môže obsahovať skreslenia a nepresnosti,ale vraj o tejto veci ešte budú podávané informácie na najbližšom MsZ,teda predpoklad je ten,že tie informácie ,ktoré tam budú podávané budú presné a ako terajší primátor mnoho krát zdôrazňuje ľahko overiteľné.
Z tohto uhla pohľadu mi vyplával z pamäti jeden priliehavý citát od Leonarda da Vinci:“Nerobíme dobre,keď chválime to,čomu nerozumieme,ale ešte horšie je,ak to haníme“
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   0
13:47:10 19.09.2020 [7391] Nevhodný príspevok?
Tak priatelia, ako to je, akú reakciu čoby názorovú dať na príspevok vedenom pod č.7389 od anonymného prispievateľa lavidu? Takže takto lavida. Buď tu máme mesto, ktoré funguje normálne, alebo keď tomu tak nie je a mesto nefunguje , tak je možnosť ho k tomu dotlačiť, nechcem byť expresívnejší, alebo budú referendá, petície, ktoré riadia občania na základe svojich emócií, alebo možno ako pred voľbami, veď si len si spomeňte, na divoko rozvášnených facebookových nadšencov.
Lavida, mojou a mojich priateľov , či našou verejnou tvárou sú príspevky na túto webovú stránku. Ale naozaj, okrem vás a človeka, ktorému už dlhodobo robíte causidicusa, si nikto doposiaľ nedovolil toľko špiny, klamstva difamácie ,posmeškovania, osočovania voči nám, občanom mesta Nováky zneužiť skutočnosť, že píšeme na ňu, pod vlastnou identitou, neanonymne, ako vy a ten váš človek z Bubliny.
Lavida, umravnite sa najmä v poznaní ľudí. Človek, ktorý dokáže napísať knihy, ktoré mu vydavateľstvá vydajú, a ktoré majú ,veľmi vážne to prehlasujem“ citlivé autorské vnímanie o skutočnostiach, o ľuďoch, osobnostiach, ku ktorým sa ako autor dokonale a s úctou vyjadruje, prenechávajúc tak budúcim generáciám inšpirujúce myšlienky a tým občan, obyvateľ nášho mesta pán Ľubomír Dzurák nepochybne je, mali by ste zvážiť vaše zvrátené myšlienkové pochody.
To platí v rovnakom poradí aj o prístupe k pánovi Milanovi Oršulovi,st. Riadiť športový klub, byť štvrťstoročie prezidentom Športového oddielu „Klub rýchlostnej kanoistiky“ je bez úspechov len pozlátka. Menovaný pán sa môže hrdiť však zlatými výsledkami, ktoré sa zapísali do Kroniky slovenského športu na najvyššej úrovni Slovenskej reprezentácie doma i v zahraničí. Nedovolím si porovnávať s Vašou takouto a podobnou činnosťou. Je preto neospravedlniteľné ,ak sa vyjadrujete, či si oprávňujete sa vyjadrovať rovnako so zvrátenými myšlienkovými pochodmi k nemu, jeho práci a vzornému občianskemu životu, čoby občana v našom meste.
Priatelia, nemyslím si, že písať na túto stránku je celý, tak ako to vidí lavida, skutočný môj život. Ubezpečujem Vás, že ani zďaleka. Pravdou však je, ak by som nemal záujem o chod mesta, o život v meste, ktorý sme sem tam rozoberali v debatách s priateľmi, ako píšete, teda nie pre nadobudnutie jednostranných poznatkov, tak ako ich lavida od človeka z bubliny dostávate, vedených o téme nášho mesta k situácii v meste ,etc.,etc., my sme triezvo hodnotili stav v meste, postoje ľudí z Bubliny voči nám, našim rodinám, priateľom a napokon aj vo vzťahu k ostatným občanom. Lavida možno by ste mali vedieť, že „ Starci chodie zle, ale radia dobre- Dánske príslovie.
Lavida, aby ste pochopili, kladiem vám otázku, k čomu by to všetko bolo, aby som si napr. ja osobne koledoval o útočné a dehonestujúce, s obrovskou dávkou difamačné blogy, statusy v Diskusiách k článkom v rôznych printových médiách, ktoré písal váš človek, ktorému pripisujete humánny,ľudský, inšpiratívny a morálny či etický prístup, lebo vraj dodržiava Etický kódex???. To uznáte, že taký naivný nie som. Lavida, ja si uvedomujem, že nechápete naše myšlienky, ich podstatu a tak vám nezostáva nič iné, len to že váš prejav je konfúzny ,pretože však áno, memento: “ žijete v bubline a tak musíte aj konať“, ale mali by ste rovnako vedieť, že „ vyť spolu s vlkmi, ešte nie je garanciou, že nás nezožerú.“
A tak na záver lavida, Už od roku 2012 a v ďalších rokoch som na tejto stránke uverejňoval príspevky, ktorými som sa snažil dávať na správnu mieru v počiatku ako oponent na difamujúce pohľady a kritiku na činnosť novozačínajúcich poslancov zo strany aj vtedy, ako aj s menšou štvorročnou na obdobie 2014-2018 vynútenou prestávkou, zahanbujúcou pre dnes súčasného primátora, vašimi ľuďmi vytvorenej nátlakovej skupiny svojou činnosťou operujúcou vo verejnom priestore pod falošnými identitami. Identifikoval som niekoľko jej kľúčových hráčov, a vy sám ak sa dobre pamätám ste sa mi priznali, takto:“ Ja som lavida“, len si spomeňte. Bol som rád, že som vás poznal. Či ste to však aj v súčasnosti vy? To vie len Pán Boh. Vedzte, že ma to vôbec nezaujíma. Ale, aj byť slušným je cnosť, takže lavida veľa zdravia, a počítajte mi príspevky, mne to až tak veľmi nevadí,asom zvyknutý. PB.
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 3   0
11:38:10 19.09.2020 [7390] Nevhodný príspevok?
Nick lavida,
navrhujem ukončiť našu debatu na tejto stránke. Myslím si, že už asi otravujeme čitateľov. Teda aspoň ja s Vami na nejaký čas končím, nech už napíšete čokoľvek. Samozrejme vždy si Vás rád prečítam, hlavne Vaše návrhy na propagáciu mesta. Tie aspoň pobavia. Navyše nechcem si kvôli nejakému nickovi navyšovať počet príspevkov. Možno mi neuveríte, ale jeden občan v Novákoch sa tak nudí, že mi ich počíta. Keďže nie som si úplne istý do koľko vie počítať, tak mu nechcem narobiť problémy pri rátaní. Prajem Vám pekný a úspešný deň.
Ľubo Dzurák
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 3   0
08:44:14 19.09.2020 [7389] Nevhodný príspevok?
Domnievam sa,pán Lubomír ,že ste ako sa hovorí pomiešal hrušky s jablkami a nadôvažok je u vás identifikovateľný bias.
Totiž podľa môjho názoru je nesporné,že na podstatnú informáciu a výpovednú hodnotu v mojom príspevku týkajúcu sa účelovej cenzúry na tejto stránke nemá podpis pod príspevkom žiaden vplyv.Napokon už som tu písal,že nemám žiaden problém s tým,pokiaľ sa zmenia pravidlá fóra a príspevky bude možné zverejňovať nie pod nickom ,ale len pod skutočným menom,tieto dodoržiavať.Dôležité je si tiež uvedomiť,že otázkou anonymity sa podchvíľou zaoberajú prevádzkovatelia a užívatelia všetkých diskusných fór aké len existujú a doteraz sa na tom nič nezmenilo.Teda je dôvodné sa domnievať,že otázka anonymity nie je vo virtuálnom priestore diskusných fór tou najpodstatnejšou.Aj z toho uhla pohľadu si dovolím vysloviť môj údiv,že Vás vo vašej reakcii na môj príspevok primárne namiesto vyjadrenia sa ku problému cenzúrovania príspevkov na tejto stránke ,zaujíma skôr otázka anonymity pisateľa príspevku,ktorá je domnievam sa v diskusii o danom probléme účelovej cenzúry absolútne nepodstatná.
Podstatným meradlom informácie je jej pravdivosť a vy dobre viete,že si nevymýšľam.Taktiež som si istý,že veľmi dobre viete,kto v skutočnosti som a že som občanom mesta,tak potom je zrejme na mieste otázka,čo je skutočným dôvodom vašich výhrad.A verte,že byť PB,tak by som tých dôvodov vedel vyfabulovať viac a onakvejších,ako je tá jeho a teraz už aj vaša “ruka z bubliny“.
Cit.….“ Vy naozaj ešte nechápete, neviete, že v Novákoch sa za iný názor psychicky prenasleduje? „
Nuž čo sa toho týka,tak ja skutočne môžem hovoriť len za seba a mňa nikto psychicky neprenasleduje.Ja som občan mesta a zodpovedný volič a život ma naučil vnímať politiku aj s jej aktérmi s chladnou hlavou bez škodlivých emócií a s patričnou rezervou.Otázne je do akej miery sa mi to darí aj s prihliadnutím na to žiadúce kritické myslenie,ale podstata je tá,že ja som len takpovediac pozorovateľ a aktéri na scéne sú tí ,ktorí sa ma snažia ovplyvniť.Je len na nich,ako sa s tým vysporiadajú vo svojej snahe ovplyvniť môj názor a získať môj voličský hlas.Viem ,že chápete jednoduchosť toho mechanizmu.Ja sa tu nehrám na mienkotvorcu,len slobodne vyslovujem svoj názor na to,ako dianie vnímam.
Súhlasím s vami,že rany na duši sa ťažko hoja a aj s tým ,že emócie sú neoddeliteľnou súčasťou každého našeho konania,dokonca som ochotný sa v niektorých prípadoch prikloniť aj ku názorom niektorých odborníkov,podľa ktorých sú emócie v skutočnosti tým hlavným motorom všetkého našeho konania,ale v tomto prípade má vec aj druhú stránku a tou je skutočnosť,že emócie má aj druhá strana.Z toho pohľadu ma preto neudivuje,že pokiaľ sú p.Ing.M.Šimkovi na tejto stránke upierané jeho ústavné práva slobodne šíriť svoje názory,nech sú už akékoľvek,že tým sú postihnuté aj jeho emócie a taktiež sa preto nedivím jeho snahe tieto svoje názory šíriť inými náhradnými spôsobmi.O ich vhodnosti,alebo nevhodnosti vyjadrovať sa nie je predmetom môjho príspevku,ale podstata je myslím jasná.Pokiaľ máme záujem dostať diskusiu do tej polohy,ktorá je vyjadrená v príslušných článkoch ústavy SR a ľudsky emocionálne cítime nespravodlivosť a meranie nerovnakým metrom,tak potom niet iného východiska,len sa permanetne a dôrazne zasadzovať o želanú zmenu a nápravu terajšieho stavu.
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   0
22:42:14 18.09.2020 [7388] Nevhodný príspevok?
Priatelia, dvojaký meter, alebo nemerané rovnakým metrom. To je známa frazeológia, resp. spôsob vyjadrovania sa už dlhšiu dobu, používaná od lavidu na obranu ,nielen toho jedného prispievateľa, jemu milému , ktorý sa snaží na túto stránku podľa lavidu „korektne, objektívne a v súlade vraj s etickým kódexom tejto webovej stránky“ písať.
Ale lavida,to nemyslíte vážne. Takže naozaj pripomínam vám len pár postrehov, pretože vy ako sa zdá naozaj nemáte žiadnu spätnú väzbu, sebareflexiu. Keď máte lavida taký zmysel pre rovnosť metra, rád by som poznal váš názor na nekonanie primátora vo veci Protestu prokurátora, čo istotne uznáte je vážne porušenie zákona o Prokuratúre, zo strany verejného činiteľa Ing.Dušana Šimku, primátora nášho mesta, ktorý som zverejnil v príspevku č.7376. Viete prečo mi primátor neposkytol odpoveď? Ak nie, načim si lavida vypýtať od primátora názor, keď vám ho tak rád dáva, aby ste boli aspoň vy „v obraze, aspoň vy informovaný“.
Lavida, bolo by vari vhodné odpovedať Vladimírovi na otázku,“ Kto to nemá v hlave v poriadku?“, ktorú položil v príspevku č. 7365 ako odpoveď na nevhodné, neúctivé až trestuhodné ing. Dušana Šimku, primátora nášho mesta správanie sa k jeho dcére, ale napokon i k celej Vladimírovej rodine, pretože ak Ing. Dušan Šimka, čoby verejný činiteľ- primátor mesta sa vyjadruje o otcovi zamestnankyne radnice takýmto ponižujúcim, nemorálnym , neetickým difamujúcim spôsobom a žiada ju, aby doručila od neho svojmu otcovi mail, ktorý citoval Vladimír, je zahanbujúce a od primátora mesta trestuhodné.
Opakovane vám lavida pripomínam, odhliadnuc od vašej mentálnej výbavy, či už to pochopíte, alebo nie, Ing. Vladimír Richter a jeho rodina má v našom meste vysoký občiansky a morálny kredit a z toho dôvodu naozaj vyslovujem opakovane verejný protest proti tomu, ako oslovuje a sa vyjadruje Ing.Dušan Šimka, primátor mesta Nováky, voči členom tejto rodiny, napokon i voči ďalším občanom a voči mnohým rodinám , oslovuje ich a nielen on, napokon i jeho osoba blízka (za ktorú tak orodujete) spôsobom nevhodného, nemorálneho, neetického mailovania ,ako som už pred nedávnom napísal, ktoré považujeme za veľmi difamačný spôsob a maximálne nevhodný voči upevňovaniu slušných občianskych vzťahov v spolunažívaní občanov. A tak lavida, nemusíte byť vzdelaný, ale mali by ste byť informovaný, či vedieť, že občania majú právo na súkromie a právo na ochranu pred zásahmi do osobných práv, či údajov!!!!!. A vy si mailovanie ,sms-kovanie predstavujete, ako Alenka v ríši snů ?????
Lavida, primátor mesta musí byť vždy slušný, primátor musí hovoriť vždy pravdu, primátor mesta musí vždy konať v súlade so zákonom. Klamstvo je klamstvo bez ohľadu kto ho povie, bez ohľadu na to, či ten, ktorý ho vyslovil je "náš", alebo proti nám... , pretože je občan Slovenskej republiky a obyvateľ tohto mesta, ktorého je on primátor.
A to je aj odpoveď na vaše zamyslenie sa,cit.“ To je veľký problém Novák a je smutné, aspoň tak to vyzerá, že som jediný tu píšúci (lavida píše sa píšuci) občan, ktorému to vadí.“ Naozaj prečo ste jediný???????? Mimochodom, k úcte k nášmu veku by sme si mohli odpustiť takéto upozornenia na prípadné lapsus calami. Bolo to z vašej strany detinské.
A celkom na záver, súhlasím s Ľubomírom, že „Bublina“ je geniálny útvar v spoločenstve ľudí, či nováckej elity, ktorá sa zrodila, či vytvorila, v tomto malinkom mestečku , prejavujúca sa rukami z nej vystreľujúcimi a zasahujúcimi hlava, nehlava tých, ktorí osôbkam v Bubline akosi pripomínajú, že okrem ich blaženého pokoja a pohody vyplývajúcich z elitného postavenia v našom meste, by mali z Bubliny aspoň občas vystúpiť, múdro prehovoriť a spravodlivo konať, pretože sú tu i občania s kritickým myslením, poukazujúc na ich nedostatky, na nedostatky v ich práci vyplývajúce z nečinnosti elity, občania poukazujúci na svoje potreby, na požiadavky väčšiny, ktoré by mali ich život v meste robiť občiansky spoločenskejší, príjemnejší. PB.
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 3   0
21:30:28 18.09.2020 [7387] Nevhodný príspevok?
Ešte malá poznámka.

Lavida, dnes som mal výnimočne dobrý a úspešný deň pri dvoch dôležitých rokovaniach. Takže z dôvodu dobrej nálady, Vám môžem venovať ešte trošku času. Vy ste ma dnes správne upozornili na moju chybu, ktorá spôsobila hrubku, za čo Vám ďakujem. Tak ja Vás na oplátku upozorním tiež na jeden omyl, ktorý ste uviedli vo Vašom ostatnom príspevku. Píšete že ste možno jediný občan Novák, ktorý upozorňuje, že sa na tejto stránke meria dvojakým metrom. Ja si nemyslím, že je to pravda, lebo podľa mňa, žiadny človek s menom lavida v Novákoch nežije. Pre mňa osobne je to len nejaký vzduchoprázdny, či bublinový nick, ktorý môže žiť v ktorejkoľvek obci, či meste na Slovensku. Môže to byť, žena, muž, proste ktokoľvek, kto sa snaží schovať svoju totožnosť. Samozrejme nie ste jediný, ktorý používa nick. Tí ostatní ho však zrejme používajú, zo strachu pred následkami. Lavida, Vy naozaj ešte nechápete, neviete, že v Novákoch sa za iný názor psychicky prenasleduje? Keby ste naozaj bývali v Novákoch, tak takéto príspevky nepíšete. Navyše Vám určite nemusím vysvetľovať, že rany na duši, sa hoja omnoho ťažšie, hlavne dlhšie, ako tie na tele.
P.S. Ešte sa chcem ospravedlniť priateľovi Peťovi Bošiakovi, že som zase použil jeho doslova geniálny výraz „Bublina.“ Len tajne dúfam, že si ho nedal patentovať, to by som si narobil asi ďalšie problémy a tých mám aj bez toho dosť. Veď predsa na rozdiel od nejakého lavidu žijem a bývam v Novákoch. Môžete si to overiť na MsÚ. Ak tam niekto nájde aj občana s menom lavida, tak sa Vám verejne ospravedlním. Ja s tým naozaj nemám problém.

Ľubo Dzurák
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 3   0
19:54:43 18.09.2020 [7386] Nevhodný príspevok?
Absolútne nemám nič proti tomu,aby občania písali akékoľvek svoje názory,či na túto stránku,či priamo primátorovi,alebo poslancom.Rovnako budem len rád,keď pôjdu na zasadnutie MsZ a tam si povedia to svoje.O tom predsa je demokracia.O tom sú jej pravidlá.
Ibaže ktosi tu pravidlá svojvoľne ohýba podľa svojej optiky a diskusia nie je slobodná,lebo je tendenčne moderovaná.To je v slušnej demokratickej spoločnosti neprípustné.Neustále počúvam sťažnosti Ing.M.Šimku,že sú mu na tejto stránke zmazávané všetky príspevky,hoci neporušuje kódex prispievateľa a ja si potom tie jeho príspevky od neho musím vyžiadať.
Toto mne ako občanovi Novák vadí.To nemá s demokracoiu nič spoločné.Tu nemeriame rovnakým metrom.To je veľký problém Novák a je smutné,aspoň tak to vyzerá,že som jediný tu píšúci občan,ktorému to vadí.
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   0
10:53:56 18.09.2020 [7385] Nevhodný príspevok?
Ahojte,

Lavida, ako tak čítam tvoje príspevky, mám pocit, že sa snažíš vždy vyhnúť tomu podstatnému a to je ako nás Šimka klame. Napríklad čítal si si tento príspevok http://www.novaky.com/?list=forum&prispevok=7299 ? Ja som si ho čítala a aj som hľadala ten projekt a aj som si pozrela záznam zo zastupiteľstva.

Poslanec Adamec informoval, že poslanci mali v prioritách zatepľovanie škôlky a pýtal sa prečo sa zatepľuje mestský úrad iným projektom, čím sa vlastne zruší už schválený prvý projekt na kompletnú rekonštrukciu mestského úradu za necelých pol milióna eur, čo je v Šimkomene cca 14 miliónov SKK (nie len zatepľovanie).

Na tom mu Šimka aj s viceprimátorkou odpovedali, že tento projekt bol len na mestské úrady a nebolo možné ho použiť inde. A smiali sa tam Adamcovi do oči. Okrem toho tam sedel aj pán Horný (vedúci oddelenia výstavby a rozvoja mesta) a ten by mal o tých projektoch vedieť najviac a tiež bol ticho. Snáď mi niekto nepovie, že nevedel aké je znenie ponuky. Oficiálny názov projektu je „L. OBLASŤ: ZVYŠOVANIE ENERGETICKEJ ÚČINNOSTI EXISTUJÚCICH VEREJNÝCH BUDOV VRÁTANE ZATEPĽOVANIA Činnosť L6: Zvyšovanie energetickej účinnosti existujúcich verejných budov vrátane zatepľovania (mimo najmenej rozvinutých okresov)“ viď http://www.envirofond.sk/sk/prehlady/dotacie/rozhodnute . Áno „EXISTUJÚCICH VEREJNÝCH BUDOV“ a nie „Mestských úradov“ ako to bolo prezentované na zastupiteľstve.

Čiže vidíš ako Ing. Dušan Šimka vedome a zámerne, zrejme aj s poslankyňou Hornou klamali iných poslancov a občanov a pán Horný ako vedúci oddelenia výstavby a rozvoja mesta bol tichúúúúúčko. Ešte verím, že pani poslankyňa Horná bola tiež oklamaná a nemala záujem klamať, zrejme to vysvetlí na ďalšom zastupiteľstve. Lavida toto je jednoznačný dôkaz ako Šimka roky klame, zavádza, manipuluje aj pri ďalších záležitostiach. Avšak v dnešnej dobe si asi neuvedomuje, že všetko sa dá overiť. Tie jeho táraniny, ktoré vypúšťa, sú len aby zastrel svoje klamstvá a podvody. Je to obyčajný podvodník a klamár. Už dávno sme mohli mať zateplenú škôlku, alebo inú mestskú budovu a nemusel padnúť projekt za pol milióna eur konaním Šimku.

Lavida poukazujem na konkrétnu vec. Šimka je pre toto mesto zlo, škodca, klamár, podvodník a všade naokolo hovoria, že je blázon z toho čo sledujú. Zbytočne Lavida budeš písať, že dôležité je čo je v jeho volebnom programe a čo z toho plní, keď nás klame, podvádza a manipuluje. A o jeho volebnom programe radšej pomlčím, to nie je program to je skôr na plač.

Toľko zhrnutie tvojich príspevkov ktoré tiež odbiehajú od skutočných dôležitých udalostí.

Pozdravujem všetkých spoluobčanov, prajem pekný víkend, snáď raz budeme mať od Šimku pokoj a nebudeme musieť už riešiť takéto podvody, hlavne keď tu chceme kľudne a bezstarostne žiť.

Janka
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 4   0
10:40:25 18.09.2020 [7384] Nevhodný príspevok?
Ach, ach lavida.
Rozmýšľal som, či zareagujem na váš príspevok. Viete reagovať na niekoho, kto sa hanbí podpísať pod svoj názor, kto schovaný v bubline, ako sa to správne cituje na tejto stránke, sem tam niečo vypustí, to naozaj nemá význam. Debatovať s človekom, ktorý nevidí, resp. nechce vidieť, čo sa v tomto meste deje, to je pre mňa strata času. Éto vsio. Aj tak som sa vám venoval až, až.
P.S. Za tú hrubku sa samozrejme čitateľom ospravedlňujem. Nikdy som nemal s tým problém, ak som urobil chybu, resp. som sa pomýlil.
Ľubo Dzurák
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 3   0
21:42:04 17.09.2020 [7383] Nevhodný príspevok?
....."Osobne si myslím, že každého z nás zaujíma tak ako lavidu, čo sa v Novákoch urobilo, ako sa plní volebný program. Jediný rozdiel je v tom, že mi to až tak ružovo nevidíme."
Reagujem na túto citáciu z príspevku p.Lubomíra,lebo je domnievam sa tou o ktorej má zmysel diskutovať.
Po prvé tam máte hrubku,ale to len tak na okraj.Po druhé mi nie je jasné,prečo píšete "my",keď píšete svoj subjektívny názor.
Z povahy veci logicky vyplýva,že občan volič očakáva splnenie volebného programu od toho človeka,ktorému dal svoj hlas a to do bodky.Pokiaľ sa podarí viac,tak je to len plus a logicky nie je dôvod na kritiku.
Teda ak máte p.Lubomír relevantné dôvody na to,aby bol nespokojný s plnením volebného programu terajšieho primátora Ing,Šimku,tak je rozhodne potrebné uviesť ich konkrétne a jednoznačne.Pocity a traumy z mailovej a či telefonickej komunikácie sú teda úplne logicky z tejto kategórie vylúčené.To by som si nechal na stretká pri pive,alebo čaji.Aby som bol úplne presný,tak poviem,že ak mne ako voličovi niekto predkladá ako dôkaz nekompetentnosti terajšieho primátora súkromnú mailovú komunikáciu,tak mi hneď napadne,že nemá skutočný,relevantný,vážny dôvod na kritiku,nemá čo povedať a tak si pomáha aj takýmto zástupným a pre mňa osobne politicky neželaným spôsobom.
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   0
12:46:20 17.09.2020 [7382] Nevhodný príspevok?
Priatelia, nuž takto to je, keď problémy malého mestečka, akým naše Nováky sú, podľa nášho pána primátora Ing.Dušana Šimku, majú nejakým spôsobom ospravedlniť jeho neospravedlniteľné chovanie, správanie ,konanie , ktorý išiel dobrovoľne a vari aj s plným vedomím, že s akými problémami sa bude potýkať pri výkone svojej funkcie. Akosi prirýchlo zabudol, aké problémy spôsoboval a pokračuje v nich predchádzajúcemu vedeniu mesta on sám, aj s jeho osobami blízkymi.
A jeho pozvánka, pozývajúca nás na rokovanie Mestského zastupiteľstva? Sami čítate priatelia. Presne platí, ako aj v jeho maile, len toť nedávno, ním napísanom a rozposlanom po kadejakých inštitúciách, citujem ho: “Zdrap papiera“.
Priatelia, čo k tomu dodať? Ak sa primátor nedokáže ovládnuť pri zapnutej kamere, čo myslíte, ako sa chová, správa a koná, napr. voči jeho podriadeným, poslancom, členom Mestskej polície, obyvateľom mesta, občanom s kritickým myslením, keď kamera tam nie je? Najmä ak občanov bezostyšne ohovára, vulgarizuje,difamuje uverejňovaním nepravdivých skutkových tvrdení a neoprávnenou kritikou zasahuje do zákonom chránených prav na ochranu osobnosti, čím občanom znižuje ich ľudskú dôstojnosť,vážnosť,profesijnú a občianku česť a dobré meno a už sa vari k ničomu nedá prirovnať jeho správanie. Padol na samé dno, ak ho už neprerazil.
Keďže, osobne som nemal možnosť pomerne veľmi dlhú dobu osobne hovoriť s priateľom Milanom, Vladimírom, Ľubomírom (však isto chápete, obmedzenie stretnutí v reštikách, zaneprázdnenosť v dôsledku starostlivosti o naše vnúčatá, pretože ich rodičia sú zamestnaní, prázdniny a korona a ochrana pred ňou, však nás nabádali kvôli veku sa chrániť, obmedziť stretávky, atď.,atď. !!!) ,počúvam ,najmä pri nákupoch v obchodoch, OD Lidl a pod. ,ktoré sú vari pre každú domácnosť nezbytné ich navštíviť a stretávky s priateľmi, známymi a pod sú naozaj možné, rôzne názory o mojich, našich stretnutiach a ako kriticky poukazuje na ne náš primátor Ing. Dušan Šimka mimo kamery!!!
V nadväznosti na uvedené sa naozaj možno už domnievať, že tento človek, ako čítate i ďalší z jeho blízkosti sú mimo realitu, ak takýmto spôsobom uvažuje, ako však čítate i jeho blízky uvažujú, o dobrých vzájomných vzťahoch medzi občanmi, ktorí sú dobrí priatelia a sa stretávajú!!!.
Priatelia, i preto som osobne ocenil informáciu ,ktorú na svojej fcb stránke uverejnila JUDr. Katarína Macháčková, primátorka Prievidze 3. septembra , pod názvom „ROKOVANIE SO SUSEDMI“, cit. : „Dnes sme sa stretli so susedmi v Bojniciach a predebatovali viaceré aktuálne témy, ktoré sa týkajú našich miest. Napriek tomu, že je niekedy umelo vytváraný obraz, podľa ktorého Prievidza a Bojnice nemajú dobré vzťahy, realita je úplne iná. Sme dobrí susedia, ktorí si vždy radi pomôžu. A ak je to potrebné, bez problémov dokážeme spolu diskutovať a hľadať dobré riešenia pre obyvateľov našich miest. Aj touto cestou ďakujem pánovi primátorovi a jeho kolegom za pozvanie a spoločne príjemne strávený čas! „ potiaľ cit.JUDr. K.Macháčková, primátorka mesta Prievidza.
Priatelia, tak takýto je prejav vzájomnej úcty dvoch predstaviteľov významných miest nášho okresu Prievidze a Bojníc, ktorí sa neboja zverejniť, že v záujme spolupráce miest sa stretávajú a spoločne riešia problémy. Naozaj chvályhodné.
A tak na záver, malá rada nášmu nezávislému primátorovi. Pán primátor, ak už viete, kto je proti vám, môžete spokojne pracovať, nemusíte sa nás báť. Báť by ste sa však mali tých , ktorí vám pochlebujú. PB
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 3   0
12:01:42 17.09.2020 [7381] Nevhodný príspevok?
Asi ma tu niekto nemá rád a najradšej by ma.....
Dobrý deň, vážení spoluobčania.
Nie, nemajte strach, nebudem písať o pozvánke na zasadnutie MsZ, ja som ju totiž nedostal. No čo už, nemôžem mať všetko. Za to ma včera večer poctila telefonátom dvojička. Videl som neznáme číslo, nehrala „Balada o Johnovi a Yoko“ tak som to zdvihol, čo ak niekto potrebuje nejakú pomoc či radu. No a na druhej strane dvojička. Tak som začal debatiť v nádeji, že to bude korektný dialóg. No začal hneď zostra. Či viem, že mu zamedzili prístup na stránku, kde uvádzam s Bošiakom, ako ináč neuveriteľné klamstvá. Neslušne som mu skočil do reči a vyzval som ho, aby mi povedal aspoň jednu vetu, kde klamem. Tak začal hovoriť o Peťovi. Opäť som mu skočil do reči, nech nechá Peťa na pokoji a hovorí o mne. Zmohol len na to, že jemu stačí, ak ho lajkujem. Vážení priatelia, už nemusím ani nič písať, stačí dať niekomu palec hore a ste zlí a klamete. Ešte raz som ho vyzval, že ak nebude hovoriť o mne, tak ho vypnem. Keďže znova začal o Peťovi, tak som ho možno pre niektorých neslušne – vypol. O Chvíľu sa mi snažil dovolať ešte 2x no to som už nezdvihol. Tak mi poslal SMS o jej úbohom obsahu nebudem radšej písať, ale som si ju uložil. Predsa taký skvost nevymažem.
Vážení spoluobčania, priatelia ( dúfam, že ešte v Novákoch nejakých mám ) v niektorom ostatnom príspevku lavida napísal : „ Pre mňa ako voliča je dôležité to čo sa v meste robí pre občanov, ako sa napĺňa volebný program. Zákulisné poťahovačky sú v takom prípade druhoradé, lebo to je takpovediac viac o emóciách a nie o faktoch.“ Osobne si myslím, že každého z nás zaujíma tak ako lavidu, čo sa v Novákoch urobilo, ako sa plní volebný program. Jediný rozdiel je v tom, že mi to až tak ružovo nevidíme. To je však vec názoru. Tí ľudia, čo sem píšu sa však zaujímajú aj o život v meste a atmosféru v ňom. Inak povedané, napísané. Ak by som si mal vybrať pozlátené lavičky, pochromované zábradlia v meste a zlú atmosféru, alebo drevené lavičky, železné zábradlia a dobrú, či pokojnú atmosféru v meste, tak ja osobne si vyberiem určite to druhé. Veď je naozaj nenormálne, ak ste za svoje názory pozývaní na zasadnutie MsZ, alebo vám niekto zavolá len preto, že ste si dovolili niekoho príspevok na tejto stránke lajknúť. A o toto tu predovšetkým ide, vážení spoluobčania. Osobne vyjadrujem na tejto stránke len svoj názor, či už príspevkami, alebo lajkami. Samozrejme si uvedomujem, že sa to niekomu nemusí páčiť, dokonca ho to môže aj vytočiť. Ja tiež nesúhlasím s niektorými mailam, či SMSkami čo dostávam, no nikomu nevyvolávam, neotravujem ho mailami, lebo to pokladám, len za jeho osobný názor.
Teraz si zase u dvojičky nešplhnem, no aby to nebolo len lajkami. Plne súhlasím s postojom Peťa Bošiaka a Vladimíra o ich neúčasti na zasadnutí MsZ. Všetci sme slobodní ľudia a máme právo sa nielen slobodne vyjadrovať, ale aj rozhodovať. Aj keď sa to niekomu nemusí páčiť. To však už nie je môj, ani mojich priateľov problém.

S úctou
Ľubo Dzurák
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 3   0
08:32:13 17.09.2020 [7380] Nevhodný príspevok?
Pozvanie – odpoveď
Primátor mesta Ing. Dušan Šimka ma osobnou pozvánkou zo dňa 10.09.2020 pozval na rokovanie MsZ, ktoré sa uskutoční dňa 23.09.2020. On bude na rokovaní hovoriť o.i. aj o nespočetných mojich príspevkoch na web stránke www.novaky.com, kde vraj vedome klamem a píšem nepravdivé informácie o ňom ako primátorovi mesta Nováky. Rokovanie bude vysielané v priamom prenose v Televízii Nováky a na YOUTUBE kanáli mesta Nováky. Dá mi dostatočný časový priestor, aby som sa mohol ku všetkému vyjadriť a verí, že sa rokovania osobne zúčastním.
Dovolím si na pozvanie odpovedať nie osobným listom, ale prostredníctvom tejto ním „obľúbenej“ stránky dúfajúc, že sa mu odpoveď dostane jeho kanálom včas.
Na rokovanie neprídem.
Mám vlastne pocit, že pozvánka ani nebola určená pre mňa, keďže sa v nej píše o nespočetných mojich príspevkoch a ja som v tomto volebnom období, v roku 2019 a 2020 na predmetnej stránke napísal iba štyri príspevky- pod č. 7336, 7358, 7361 a 7365, pričom ten posledný bol vlastne jeho vlastný e-mail, ktorý poslal mojej dcére. Ak budem mať niekedy záujem sa zúčastniť na rokovaní MsZ, tak to bude len z mojej vlastnej vôle a bez jeho komickej pozvánky. Napriek tomu nič jemu nebráni, aby dostatočne a nekonečne dlho vysvetlil moje údajne klamstvá a nepravdy v mojich príspevkoch. Ja na moje vyjadrenie „jeho“ priestor nepotrebujem, mne osobne dostatočne stačí a vyhovuje priestor na stránke www.novaky.com.
V.Richter[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 3   0
21:47:21 12.09.2020 [7377] Nevhodný príspevok?
Priatelia, dovoľte mi, aby som reagoval na pozvanie primátora mesta o moju účasť na zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Novákoch, ktoré sa má uskutočniť dňa 23.9.2020

Vážený pán primátor,
Dňa 11.9.2019 som si zo svojej poštovej schránky vyzdvihol obálku s listom, neoznačenom číslom odoslanej pošty v Poštovej knihe MsÚ a neoznačenej obálky oficiálnym razítkom MsÚ v Novákoch. V liste, resp. v pozvaní ako to uvádzate, mi oznamujete, že sa dňa 23,09.2020 uskutoční zasadnutie mestského zastupiteľstva ( v roku s priamym prenosom k problematike mesta).
Ako dôvod Vášho pozvania mojej osoby na rokovanie MsZ uvádzate,cit.: „ Na rokovaní budem hovoriť okrem iného o nespočetných Vašich príspevkoch na web stránke www.novaky,com, kde vedome klamete a píšete nepravdivé informácie o mne ako primátorovi mesta Nováky (prosím, osobitným listom mi doručeným, obratom bod po bode uveďte, kde vo svojich príspevkoch sa vyjadrujem ako Vy tvrdíte)
Najskôr začnem pán primátor s Vašim dovolením asi takto. V súvislosti s Vašou pozvánkou mi prišiel na um Váš povzdych pri istej príležitosti a slová, ktorými Ste Váš povzdych sprevádzali a zneli jednoducho: „ To je politika“. Áno pán primátor, svet politiky je už taký, len Vy ste si to predstavovali ako v rozprávke z filmu “Pyšná princezná“, že Ste vstúpili do kráľovstva kráľa Miroslava, kde vládne iba Vaša spravodlivosť. Áno, verte mi, že by som Vám to zo srdca doprial, ale... „ V zemi krále Miroslava se všem žije dobře, protože panovník je laskavý, spravedlivý a moudrý „.
Pán primátor, neviem čo si predstavujete pod Vašou štábnou kultúrou, aké sú Vaše myšlienkové pochody, ale ak nemáte pocit, že mi účasť nariaďujete, alebo ak máte pocit, že ma nepozývate ako súkromná osoba, ale ma pozývate ako primátor mesta, mám za to, že by som si zaslúžil ako občan podieľajúci sa na budovaní tohto mesta takmer dvadsať rokov , mimochodom tiež ako Váš predchodca na Mestskom národnom výbore, ako ma tituluje osoba Vám blízka, „ ako bývalý, resp. totalitný komunistický predseda“ kultúrnejšie pozvanie po toľkých rokoch Vášho pontifikátu, a určite okrem tohto posledného pozvania, aj pri iných príležitostiach tak, ako je to zvyklosťou v iných mestách a obciach.
Pán primátor, ak ste pochopili diskusiu na webe ako diskusiu o Vás, ak ju nechápete ako kritiku v istých prípadoch Vášho nezmysluplného konania voči poslancom, občanom nášho mesta, najnovšie morbídneho konania voči vlastným zamestnancom, ktorých nemáte rád, tak potom sa vážne pýtam s očakávaním Vašej odpovede, načo také divadlo a hystéria, keďže Ste Vy a osoby Vám blízke okrem iného, podali na moju osobu nezmysluplné trestné oznámenia a ja som k týmto veciam podával výpovede orgánom činným v trestnom konaní .
Ak teda si myslíte, že neviete dôvody môjho konania a chcete ich vedieť, odporúčam Vám, spomeňte si, lebo ja ešte chvalabohu mám pamäť dobrú. A tak sa len čudujem Vašej namyslenosti, že beriete na seba úlohu vyšetrovateľa ,prokurátora, či sudcu. Som však hlboko presvedčený, že táto úloha Vám v mojom prípade, najmä voči mojej osobe a mojej rodine neprináleží!
Musím však konštatovať, že pravdou tiež je, že až takú pozornosť , ako občan mesta som si nezaslúžil, pretože celé Vaše praktizovanie takéhoto vysielania, musíte mi uznať , sa mi naozaj nemusí páčiť, naozaj sa mi nemusia páčiť Vami určované pravidlá, a keďže sa mi ani jedno také vysielanie Vami manažované doposiaľ nepáčilo ,oznamujem Vám ,že sa ho nezúčastním (!) vo Vami určenom dni, keďže je to vysielanie z pracovného zasadnutia poslancov a primátora mesta, teda orgánov mesta. Pre moju osobu, ako občana však nezáväzné, opakovane tvrdím nič nehovoriace o Vašej práci, ktorú hodnotím i naďalej ako slabú ,bez významných výsledkov.
Pán primátor, som však absolútne presvedčený, že ani moja prítomnosť, ani moja neprítomnosť Vám nezabráni tomu, čo vyslovíte, lebo už niekde som napísal, že nemáte cit na korektné vedenie rôznych hovorov, ani hovorov v orgánoch mesta a to ani vo voľnej debate, ani hovorov v priamom prenose. Nemáte trpezlivosť vypočuť názor druhého a neviete byť zdržanlivý po vyjadrovaní sa iných diskutujúcich, v podstate neznesiete akúkoľvek a najmä opodstatnenú kritiku občanov s kritickým myslením voči Vašej osobe v postavení primátora mesta Nováky.
Vážený pán primátor, a na záver Vám rovnako oznamujem, že nie som taký naivný, aby som nepochopil, že som sa pre Vás stal objektom, na ktorom chcete postaviť kostru ďalších svojich postojov a výrokov, ako aj kostru svojho predmetného vysielania, ako svoj blackpiár, či svoje promo.
Vážený pán primátor, doposiaľ Vám Vaše ponuky na debatu a podávanie Vašej ruky cez televíznu obrazovku takmer všetci bývalí Vaši priatelia odignorovali, tak Vašu ponuku s „ ľútosťou“ keďže som nebol nikdy a teraz už naozaj ani nechcem byť Váš priateľ ,odmietam aj ja. Ale i tak Vám za Vaše „pozvanie“ ďakujem.

S úctou

Mgr. Peter BOŠIAK, dôchodca
P.s.:
• čl. 26 Ústavy SR • Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. • Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, písmom, tlačou, obrazom alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu. Sloboda slova alebo aj sloboda prejavu je právo slobodne prejaviť vlastný názor, rovnako ako aj počúvať/sledovať názory ostatných. Je jedna z občianskych slobôd; zakladá sa na slobode myslenia. V dnešnej dobe slobodu slova chápeme širšie ako pôvodný termín, preto sa niekedy používa termín sloboda vyjadrovania sa.

• ESĽP rozšíril hranice prípustnej kritiky reprezentanta štátnej moci v porovnaní s kritikou súkromnej osoby. Záver ESĽP: „Človek, ktorý vstúpil do politického života si musí uvedomiť, že jeho súčasťou je aj určité obmedzenie jeho práva na súkromný život a môže byť vo verejnom záujme predmetom širšej i ostrejšej kritiky, nie len zo strany novinárov, ale aj svojich politických oponentov.“


[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 3   0
22:37:44 09.09.2020 [7376] Nevhodný príspevok?
Priatelia, nuž ľudia z nováckej bubliny pomáhajú. ako môžu, Ing. Dušanovi Šimkovi,primátorovi mesta zmierňovať, ba bagatelizovať následky rôznych difamačných vyjadrení, ktoré vzniesli obaja bratia proti vám ich spoluobčanom, nevynímajúc zo sústavného difamovania i mojej osoby.
Veď, čo už, ak v prostredí , v ktorom žil, ale najmä pracoval po roku 1989 prisvojujúc si svoju veľkosť a neomylnosť, či vedomie nenahraditeľnosti za pomoci tolerovania miestnych nazvime to politických „ špičiek“ ho uviedlo do osoby neomylného narcistu. Však vari sledujete jeho systém vedenia mesta a riadenia aparátu radnice. Človek ťažko indoktrinovaný túžbou po moci. Pohráva sa s ľuďmi bez pokory, hoci celú situáciu po nástupe na stoličku primátora mohol na sto percent riešiť inak!!! V prvom rade, ľudsky
A lavida nám odkazuje, že ,cit.“ ... lebo ja sa domnievam, že v prípade zverejneňovania nejakých súkromných mailov pán PB nafukuje tú svoju bublinu,ako to s chuťou robí už nejaký ten rôčik“ potiaľ lavida. Nuž takto lavida, veď asi viete, veď ste medzi mne doručovanými mailami tiež poctený ako prijímateľ. V maile zo dňa ,napr.11.08.2020 je na strane odosielateľ M.Š. a na strane komu boli odoslané počet ľudí (fyzických osôb a právnických osôb ) cca 51 subjektov, teda tí, ktorým boli dvojčatami,dvojčaťom expedované??? O obsahu,škoda vravieť.
Samozrejme,že naviažem na slová napísané o emóciách,však takto o nás asi „bez emócií“!!! píše odosielateľ mailu M.Š.,cit,: „...že práve Mgr. PETER BOŠIAK a ĽUBOMÍR DZURÁK sú, ako sami na tej stránke uvádzajú, VEĽMI DOBRÍ PRIATELIA... ... Oni dvaja sú - takpovediac- "dvorní "pisatelia" NA HRUBO MANIPULOVANÚ WEBOVÚ STRÁNKU www.novaky.com.
A tak tomuto odosielateľovi ,len malá poznámka, myslím, že by sa mal spýtať lavidu ,ako sa manipuluje s jeho statusom , pokiaľ lavida relatívne píše v norme? Ruky z nováckej bubliny, hoci už mohli vedieť ,mali vedieť a vedeli, že ako píšeme, nemali by naše DNA, však svojich spolubčanov, či obyvateľov tohto mestečka, spájať naozaj bezdôvodne s Mafiou(!!!)
Vo svojom konaní pokračovali, a je naozaj úsmevné (samozrejme, hovorím o ich konaní, že je to konanie vyvolávajúce trpký úsmev!!! ) ak nás spájali s kauzou M.Kočnera, porovnávali s jeho opičkami (hoci sme im dostatočne odkazovali a preukázali na základe ich osobne nimi zverejnených dôkazov, že opak je pravdou, ak si sami do svojho rodinného alba ako pamiatka na dovlolenkovú kávu, či pobyt v morských vlnkách vyrobili spoločné foto s údajným mafiánom K.M.,t.č. na úteku.
A tak, ak sú nevzdelaní, mohli by byť aspoň informovaní, že zbytočne ruka z bubliny pripájala vo svojich mailoch k zvýšeniu účinku „ len ich vraj pravdy „vo svojich difamačných statusochv odosielaných mailoch výslovne zamerané voči ich spoluobčanom, obyvateľom tohto mestečka, novinové výstrižky s údajným mafiánom Vadalom pôsobiacom kdesi na Východe Slovenska(t.č. väzobne stíhaný v Taliansku za pašovanie drog) poukazovali , porovnávali s mafiánskymi opičkami.
Napokon vám lavida a spolu s vami aj vašim donorom odporúčam , aby ste začali s poctivými názormi na život v našom meste, aby ste informovali ,avšak s kritickým myslením, nech je už akékoľvek,aby som vám vyhovel,hoci môže byť len jedno ak ma byť krickým myslením a nevytvárali si vlastnú, prípadne paralelnú virtuálnu realitu. Možnože by sme sa mohli viac brániť,čo nevylučujem, že sa nebudeme, ale ako vidíte, prípad “Kočner- Zsuzsová” (sú zatiaľ nevinní!!!) ukazuje, že v právnom štáte mediálna masáž vedená vašim a spôsobom D.Š. M.Š.nebýva zárukou úspechu. Naopak.
Mali by ste vy ľudia z bubliny pochopiť rozdiel medzi dojmom a dôkazom. Mali by ste pochopiť ,že nemáte suplovať policajtov, vyšetrovateľov, prokurátorov, sudcov a najmä difamovať vlastných spoluobčanov. A na záver malá rada. Ak chcete lavida s ľuďmi z bubliny byť hľadačom pravdy ,tak musíte byť jej nositeľom, ale bez príkras, bez teatrálnosti a veľkého gesta. Keďže ste ma menovali vo svojom príspevku č.7368 vo veci spojenej s verejnou ochrankyňou práv ,cit.: „Vtedy ombudsmanka povedala jasne,že ide o porušenie ústavy,ale to veru nevyrušilo z pohody ani pána PB a ani príslušné štátne orgány. Lavida,zase ste sa vyznamenali, ja som nepodával podnet a odpoveď ombudsmanky nebola mne určená.
Lavida, pravdou však je, že som podal na mesto niekoľko žiadostí o poskytnutie informácií, podľa INFOZÁKONA, teda nie zas až tak veľa(okolo 5, lebo M.Š a D.Š. ich stihli v minulom volebnom období okolo 300), jedna je však výnimočná ,pretože primátor mesta Nováky mi na moju žiadosť o kúpe a nakladaní s troma minikamerami (moja žiadosť zo dňa 05.09.2019) neposkytol informáciu v súlade so zákonom a môj podnet riešil prokurátor Okresnej prokuratúry v Prievidzi tak, že na fiktívnu odpoveď primátora podal PROTEST PROKURÁTORA (Upovedomenie OP pre mňa zo dňa20.05.2020) a mne prokurátor v závere odpovede o vybavení môjho podnetu za stranu OP v Prievidzi oznámil, cit.:, že „... Rozhodnutie o proteste prokurátora Vám podľa §24 ods.10 zákona o prokuratúre doručí mesto Nováky. A lavida,čo myslíte??? Stalo sa??? No, nie!!!
Teda lavida , ako píšem primátor je informovaný ale... Nepozná, nerešpektuje zákon,... teda je právne nedovzdelaný. Čo iné si o takomto prístupe myslieť o človeku, ktorý za tri-štyri tisíc riadi naše mesto a žije z našich peňazí? Takže tak lavida. PB

[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 3   0
20:51:30 09.09.2020 [7375] Nevhodný príspevok?
No nech sa páči.Rozhodne sa u mňa nedá hovoriť o stagnácii.Z šedej myši som cez člena suity najnovšie postúpil na ruku z bubliny.To je rozhodne vývoj.A najvačšá prča je,že sa tu o kúsok nižšie jeden prispievateľ v rovnošate slušnočloveka oháňa zástavkou argumentum ad hominemm ako plácačkou na muchy,akurát že to nie je plácačka na muchy, ale verbálna po papuli.
A prečo som si zaslúžil tú virtuálnu po papuli? Lebo som pripomenul jeden princípiálny problém a to ten,ktorý hovorí o potrebe merania rovnakým metrom v súvislosti s dianím na našej politickej mini scéne.No čo sa už s tým dá robiť?Asi nič,lebo ako v tej riekanke “keď dvaja robia to isté,neznamená to to isté”,tak aj pre kritické myslenie platí,že keď dvaja kriticky myslia,neznamená to to isté.
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   0
19:27:27 08.09.2020 [7374] Nevhodný príspevok?
Príspevok je schovaný!
Príspevok je dostupný len pre prihláseného používateľa.
22:55:11 07.09.2020 [7373] Nevhodný príspevok?
Priatelia, naozaj sa dá súhlasiť s Ľubovým zdesením, ktoré uviedol slovami,“ Preboha, veď tu niekomu vadí už aj to, ak niekoho verejne nazveme svojim priateľom.“ I preto mám ambíciu s vašim dovolením, v tejto súvislosti sa pozastaviť, nad súčasným stavom v poskytovaní informácií našim lídrom, za ktorého sa dá vari po jeho zvolení k službe voličom, občanom, obyvateľom mesta považovať každý primátor ktoréhokoľvek mesta, či starosta obce. Tvrdiť však, že ak má človek-líder kopu informácií o všeličom možnom, ešte neznamená byť vzdelaný. Iba je informovaný. Ak je však lavida, ako občan z prvej ruky (od lídra mesta) informovaný, teda nie je isté, že je vo veciach, ktoré nám predkladá aj vzdelaný. Je len informovaný.
V jeho duši, ako badať z príspevkov lavidu neprebieha z titulu poznatkov, informácií ( ktoré nadobúda od lídra ) jej kultivácia. I preto sa mu dá odpustiť, že mu je pojmovo egál, nerozlišuje čo a ako čestný človek, rodina, deti, priatelia, susedia, vážení ľudia medzi spoluobčanmi, ostatní obyvatelia mesta, je mu absolútne jedno , že takouto mentálnou dehydratáciou u ľudí v jeho okolí, nechcem sa ho - lavidu naozaj dotknúť, aby to nebral osobne, sa čiastočne vymyká, naozaj len čiastočne z potierania potreby tejto webovej stránky, pretože významne neguje ako človek pojem o „mafiánskej stránke“. Však na ňu sám píše. To sú paradoxy lavida ?
Ale ,aby som pokračoval vo význame obsahu lavidových informácií. Naozaj je nutno podotknúť ,že už sa ani nesnaží preukazovať svojim manévrovaním zastierať základnú mentálnu dehydratáciu jeho a jeho spolupútnikov z bubliny. Totižto priatelia, k spomenutej mentálnej dehydratácii sa dá jednoznačne zaradiť nedostatok múdrosti. Múdrosť je v prvom rade schopnosť prežiť plnohodnotne svoj život. Je to schopnosť vyberať si len tie veci, ktoré slúžia k životu, rastu a rozvoju, a odmietať tie, ktoré nás vedú smerom opačným. A tak si kladiem otázku. V koľkých prípadoch ideme od novembra 2018 v tomto mestečku smerom opačným ? No vie len sám lavida. A či?
Prečo pojem mentálna dehydratácia? Ak považujeme vodu za životodarnú tekutinu, nezbytnú pre naše bytie na tejto matičke Zemi, potom líder, či jeho myslenie, ba i jeho intelekt nesmie byť odstrihnutý vo všeobecnosti od „životodarnej tekutiny poznania“, kultúrnosti, vzdelanosti a múdrosti.
Ja si uvedomujem, že plytkosť a povrchnosť, je prítomná všade, najmä ak navyše komunikáciu v súčasnosti medzi obyvateľmi nahradila aj komunikácia na sociálnych sieťach, nie vždy mi sympatická (áno s ohľadom na sklamania i z vašich mailov lavida aj maily osočujú a tvrdo zasahujú do integrity človeka, ľudskej bytosti – múdro vám to Ľubo vysvetlil a nezamieňajte zásah do integrity človeka mailom za emočný nedôležitý prejav mentálne dehydrovaného človeka ) ba dokonca si myslím, že v našom nováckom prípade prakticky nahradila skutočnú osobnú komunikáciu ,medzi lídrom a občanmi.
I z toho dôvodu lavidove príspevky sú povrchné, v prístupe k poznaniu nejde do hĺbky, ale cudzími výrazmi ,ktorým možno rozumie len podľa wikipédie takpovediac encyklopedicky po vzore lídra kĺže po povrchu. Lavida, vodca a líder mesto posunie k prosperite len vtedy, keď bude múdry a nesebecký, nie naopak. PB
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 3   0
14:18:33 07.09.2020 [7372] Nevhodný príspevok?
Ale, ale, Lavida.
Dobrý deň vážení spoluobčania.

Nebol by som rád, aby niekto bral tento príspevok ako moju obhajobu Petra. Tým by som ho možno urazil, lebo on to jednoducho nepotrebuje. Som však rád, že konečne sa do diskusie po dlhšom odmlčaní zapojil aj lavida. Už som si myslel, že sa urazil. Otváral som túto stránku s nádejou, že si tam prečítam jeho príspevok a dlho nič. Už som začínal byť nervózny. Rovnako ako keď mi v mobile nezaznie pieseň od Johna Lennona „ Balada o Johnovi a Yoko“, ktorú mám veľmi rád. Túto pieseň som si dal ako zvonenie od dvojičiek a keď zaznie, hneď viem kto je na druhej strane.
No vrátim sa k lavidovi. Som rád, že sa po čase znovu ozval. Je dobré, ak na tejto stránke sú uverejňované protichodné názory. Veď predsa nemôžeme mať na všetko všetci rovnaký názor. Mne napríklad chýbajú jeho návrhy o propagácii mesta, ktoré práve tu Lavida uverejňoval. Mali však podľa mňa jednu veľkú chybu. Boli pomerne finančne dosť nákladné, teda v dnešnej Korona dobe, asi ťažko realizovateľné. Našťastie je tu jeden občan, ktorý dokáže urobiť propagáciu mesta úplne zadarmo. Aby som však nepísal nič nepodložené, budem citovať z jeho jednej z mnohých SMS.
www.novaky.com je vydieracká a mafianska stránka, tak ju nazývajú mnohí občania SR.
Takže vážení priatelia, pán lavida, takto sa robí propagácia nášho mesta a ešte aj zadarmo. Už si živo predstavujem ako niekde v Stropkove, Námestove, v Štúrove, či v nejakých malých dedinkách ľudia vášnivo debatujú o tom, čo sa to vlastne v Novákoch deje. Určite teda lavida uznáte, že so svojimi návrhmi na propagáciu Novák, nemáte proti tomuto pánovi žiadnu šancu.
No a čo sa týka emócii, to je Ok, veď tie predsa patria k nášmu životu, tak isto ako rozvaha, či zdržanlivosť. Veď tie emócie sú aj na zasadnutí MsZ a to Vám nevadí?. Preboha, veď tu niekomu vadí už aj to, ak niekoho verejne nazveme svojim priateľom.
Úprimne, som rád, že sem píšete, aj keď o tejto stránke nemajú dobrú mienku mnohí občania SR a kto vie, možno aj EÚ. No predovšetkým nováčania nech si slobodne vyberú, kto to myslí s týmto mestom naozaj úprimne a dobre. Uvidíme komu sa viac podarí presvedčiť občanov. To sa však dozvieme pre niektorých až, pre iných už, za štyri roky.

S úctou
Ľubo Dzurák
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 3   0
11:57:06 07.09.2020 [7371] Nevhodný príspevok?
Priatelia, tak toto je myšlienkový svet zabudnutého chlapca z nášho mestečka. Ale čo ďalej? Lavida, ani jeden primátor mesta, či starosta obce sa nemá správať ako chalan, ktorý nemá vychodenú, ani základnú školu slušného života. To, po prvé.
Všetci sme unavení z koronavírusu, starostlivosť o rodiny a obmedzené stretnutia s najbližšími mnohým ranilo , duše. To po druhé
Po tretie, mnohým pomáhajúcim dobrovoľníkom z radov občanov mesta, v tomto pandemickom období sa nedostalo primeraného pochopenia, ocenenia, skôr naopak, teda ako sme zvyknutí, osočenia a ironizovania, so samozrejmým zvýraznením vlastného ega, významu konania vrchného z radnice. A vy dookola píšete tliachaniny. Neviete čítať? Takže ,ako ďalej lavida???
Boli však časy, keď ľudia, aspoň v niektorých témach boli jednotní. Iste, bolo to také obdobie iné. A tak prečo sú občania, či mladí ľudia, poslanci MsZ naštvaní? Nuž preto ,že ľudia z bubliny im kladú „ chúlostivé“(?) otázk, ako napr.: ...Ako si ty môžeš myslieť iné, ako ja? Ako to, že tvoje poznanie je odlišné? A do toho ešte nová životná skúsenosť. Víťazi kontra porazení. To sa dnes aj v Novákoch nosí. Jedni hlúpnu z moci, druhí sú frustrovaní. Jedni sa tešia, skáču po kariérnej príležitosti, druhí sú naštvaní.
A lavida z dvora v obkolesení svojich psíkov filozofuje a píše nezmysly ,akoby nevedel čítať, čo ľudí, obyvateľov mesta kvári A tak opakovane, už po koľký krát moja odpoveď znie: „ vlastne je to tak, že obeť si za to, že na ňu zazerá vrčiaci pes, s vycerenými zubami a prípadne zaútočil, môže sama. Vraj obeť nemala byť zlá (?!), nemala zazerať, alebo byť nervózna. Priatelia, tomu sa hovorí „ victim blaming“.
Asi tak je to podľa lavidu správne. A nevyhovorí sa, máme s ním skúsenosti. A ako je to u ľudí, keď pred primátorovými atakmi chráni rodič svoje dieťa, ponechám na Vašej úvahe,priatelia. To lavida nepochopí, tak ho nechajme na pokoji. PB
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 3   0
08:55:33 07.09.2020 [7370] Nevhodný príspevok?
Keď už je reč o tých mimoriadne nebezpečných signáloch,tak mi z pamäti vyplávala spomienka na ten trápny prípad cenzúry záznamov zo zasadnutí MsZ ešte za primariátu pána Daniša.
Vtedy ombudsmanka povedala jasne,že ide o porušenie ústavy,ale to veru nevyrušilo z pohody ani pána PB a ani príslušné štátne orgány.
To len tak na okraj pre komparáciu,lebo ja sa domnievam,že v prípade zverejneňovania nejakých súkromných mailov pán PB nafukuje tú svoju bublinu,ako to s chuťou robí už nejaký ten rôčik.
Pre mňa ako voliča je dôležité,čo sa v meste robí pre občanov a ako sa napĺňa volebný program. Zákulisné "poťahovačky" sú v takom prípade druhoradé,lebo to je takpovediac o emóciách a nie o faktoch.
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   0
19:58:48 06.09.2020 [7369] Nevhodný príspevok?
Celý život sa naháňame za množstvom vecí. Dospievame vtedy, keď zistíme, že len tri stoja za to. Zdravie, rodina a priatelia.

Vážení spoluobčania.

Dnešná doba má mnoho prívlastkov. Asi ten najvýstižnejší je ten, že je to doba uponáhľaná. Akosi čím ďalej, tým menej máme času na spomalenie, obzretie sa okolo seba, venovať čas tým, ktorých máme radi, ktorých si vážime, ktorí si to zaslúžia. Takéto spomalenie určite príde všetkým vhod aj preto, že si viac uvedomíme hodnotu života a citlivejšie začneme vnímať všetko, čo sa okolo nás deje. A verte, deje sa toho hodne, dokonca i v našich malých Novákoch. Kto pozorne číta príspevky na tejto stránke a nie mu je ľahostajný osud mesta, mal by minimálne spozornieť. Dvojičky síce nazývajú túto stránku mafiánskou ( pardon vraj to niektorí občania, oni to len šíria po meste, regióne a celom Slovensku ), no ja som v tu uverejnených príspevkoch nič takého nevidel. Ak ich porovnám s mailami od dvojičky, dvojičiek, tak to je sakramentský rozdiel. Nenájdete tu slová ako gauner, zlodej, manipulátor.... však som o tom už písal. Práve naopak, pisatelia sa snažia, veľmi citlivo, tolerantne, s veľkou dávkou úprimnosti a zodpovednosti k mestu v ktorom roky žijú, poukázať na veci s ktorými sa nevedia stotožniť o ktorých si myslia, že sú nesprávne a škodia mestu. Žiaľ predovšetkým dvojičky to berú ako osobnú kritiku, ktorú sa snažia prostredníctvom mailov, SMS, či iným spôsobom umlčať. Pritom jeden z článkov Ústavy SR hovorí o tom, že za názor nesmie byť nikto prenasledovaný, ani vinený. Ostatné príspevky prispievateľov na túto stránku Peťa Bošiaka a Vladimíra, však hovoria o niečom inom.
Vážení spoluobčania, čitatelia tejto stránky, oni však svojimi príspevkami nechránia seba. Chránia nás všetkých, aby sme mohli všetci slobodne v tomto meste, bez akýchkoľvek následkov vysloviť, či napísať slobodne svoj názor. Verte obaja títo páni, by mohli byť dvojičkami hodnotení aj ako ctihodní občania tohto mesta. Stačilo by aby boli slepí a hluchí k tomu, čo sa tu deje, nepísať na túto stránku, sem tam trošku zapochlebovať, aké je tu všetko úžasné, jedinečné a verte, maily od dvojičiek by boli diametrálne odlišné. Ak sa však vrátim k môjmu úvodnému citátu, tak títo páni už dávno dospeli a vedia, čo je v živote pre každého z nás skutočne dôležité. Navyše nielen pre Nováky, ale aj pre celé Slovensko nemôže byť nič horšie a nebezpečnejšie, ako báť sa vysloviť, či napísať svoj názor. Verte, títo páni to robia aj za nás, a buďme radi, že ich tu máme, rovnako ako aj túto stránku. Ja samozrejme rešpektujem aj slobodu vyjadrenia názoru dvojičiek, no svojim názorom neotravujem nikoho mailami, SMSkami, ani telefonátmi. Tu však musím aj napísať, že som veľmi sklamaný mailami od jedného z dvojičiek. Dochádza mu akosi inšpirácia. Všetky maily sú ako cez kopír, tak už ich ani nečítam, idú rovno do koša. Keby aspoň pomenil sled slov vo vetách, ale zrejme nemá už ani na to. No čo už.
Pri debatách sa ma ľudia pýtajú, ako túto dusivú atmosféru v našom meste zmeniť. Odpovedám stále rovnako. Momentálne nijako, no už teraz si treba všetko pozorne všímať a bez emócií, všetko vyhodnocovať, lebo za dva roky tu bude opäť šanca veľa zmeniť. Možno nebudeme presne vedieť koho voliť. No z poznania tohto obdobia, by mali byť vnútorne presvedčení, koho nevoliť.

S úctou
Ľubo Dzurák

[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 3   0
12:02:03 06.09.2020 [7368] Nevhodný príspevok?
Priatelia, ak verejný činiteľ- primátor mesta sa vyjadruje o otcovi zamestnankyne radnice takýmto ponižujúcim, nemorálnym , neetickým difamujúcim spôsobom a žiada ju, aby doručila od neho mail, ktorý citoval Vladimír, je zahanbujúce a trestuhodné . Rodina Ing. Vladimíra Richtera má v našom meste vysoký občiansky a morálny kredit a z toho dôvodu naozaj vyslovujem verejný protest proti tomu ako oslovuje a sa vyjadruje Ing.Dušan Šimka primátor mesta voči členom tejto rodiny, voči občanom a voči mnohým rodinám ,oslovuje ich a nielen on, napokon i jeho príbuzní spôsobom nevhodného, nemorálneho, neetického mailovania ,ako som už pred nedávnom napísal, ktoré považujeme za veľmi difamačný spôsob a maximálne nevhodný voči upevňovaniu slušných občianskych vzťahov v spolunažívaní občanov.
Preto je dôvodné sa domnievať, že je to naozaj veľmi zlý signál, pre upokojovanie vzťahov medzi ním a obyvateľmi tohto mestečka, byť aj sú k nemu oprávnene kritickí ,ak nedokáže Ing.Dušan Šimka primátor mesta Nováky sa zdržať, ale nekriticky, so samoľúbym urážaním sa, reaguje, ako deti v materskej škôlke, ako medzi deťmi v škôlke v spore o kúsok miesta na pieskovisku.
Ja si dovolím pripomenúť len skúsenosť, keď som v minulosti reagoval na ironizujúce, byť mi nie na česť, postoje a výroky k mojej osobe od Ing.Dušana Šimku, v jednom z mála – živých televíznych vysielaní, na jeho ironický výrok, s odkazom na môjho syna, čoby v tom čase poslanca MsZ v Novákoch cit. „ A toto je syn bývalého predsedu Mestského národného výboru, ( funkcia, ktorú som naozaj do roku 1989 v našom meste zastával) ,keďže môj syn nesúhlasil pred kamerou počas živého vysielania s názorom Ing. Dušana Šimku, vtedy tiež primátora mesta.
Samozrejme, ako politicky v tom čase neangažujúceho sa občana, ma jeho poznámka (viac ako desať rokov po ukončení výkonu funkcie predsedu MsNV v Novákoch) vypustená v priamom televíznom vysielaní do verejného priestoru na úkor mojej osoby dotklo. Ohradil som sa voči difamačnému spájaniu pracovnej činnosti poslanca MsZ a životom členov jeho blízkej rodiny, keďže primátor v tej chvíli, nemal žiadny dôvod sa takto vyjadrovať, najmä nie spájať problematiku s mojou osobou.
Curriculum vitae Ing.Dušana Šimku na Internete nie je zložité si vyhľadať ,čo je však závažnejšie na všetkých absentuje obdobie a pracovné jeho zaradenie,t.j.,že zastával funkciu podpredsedu SZM v okresnej mládežníckej organizácii SZM do novembra roku 1989. Skúste si,napr. naklikať stránku Novaky.sk –samospráva- primátor, ani zmienka o jeho činnosti „bývalého“ podpredsedu Okresného v ýboru SZM v Prievidzi a keďže zamlčal na internetovej stránke aj jeho pôvod, teda koho je syn, tak som zverejnil , že je synom šoféra autobusu. Čo myslíte vážení, že čo sa stalo? No len to, že obratom na moju osobu podal trestné oznámenie.
Je nanajvýš povážlivé sebavedomie Ing.Dušana Šimku , primátora mesta Nováky, ak považuje za vhodné takéto konanie a svoje výroky, v ktorých ironizuje, difamuje spoluobčanov, rodičov svojich zamestnancov, oponentov s kritickým myslením a nevidí, tak ako v inej súvislosti varuje ústredný riaditeľ kancelárie Združenia miest a obcí Slovenska PhDr. Michal Kaliňák , že aj takéto konanie a výroky na adresu občanov tohto nášho mesta, toť len nedávno i na poslancov mestského zastupiteľstva, či v mailoch, ale i výroky na ešte donedávna vysokých štátnych a politických predstaviteľov Slovenskej republiky v maile okrem mojej osobe od neho doručenom množstvu osôb je mimoriadne nebezpečný signál aj preto, lebo takéto spôsoby správania sa môžu vytvoriť búrku nevôle alebo nedôvery nielen voči našej mestskej samospráve, nielen voči záujmom nášho mesta, ale i voči celej miestnej územnej samospráve, voči ostatným starostom, primátorom aj poslancom zastupiteľstiev, ktorí to robia s tým najúprimnejším vedomím“.
A tak, dá sa s PhDr. Michalom Kaliňákom súhlasiť i s ďalším jeho názorom, že aj poslanci, aj primátor by si mali uvedomiť, že ľudia ich zvolili preto, aby spolupracovali. „ Primátor míňa už dlhodobo energiu na pomstu „za prerušenú pieseň“, keď na jedno obdobie nedostal od voličov mesta Nováky mandát zasadnúť na stoličku primátora.
Míňa energiu na podozrenia, nedôveru, znevažovanie alebo skryté osobné útoky. Sám ich však vyrába s ľuďmi z bubliny a zdá sa, že nič z toho však neprospieva plneniu samosprávnych úloh, ale ani tomu, aby mesto Nováky zabezpečovalo rozvoj a prihliadalo pritom na oprávnené potreby svojich obyvateľov,“ PB
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 3   0
Meno:
Heslo:
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Nových pracovníkov chce prievidzská radnica zamestnať v rámci spoločného projektu s mestami Handlová a Bojnice.
Cieľom tohto projektu je posilnenie koordinačných a implementačných kapacít v týchto troch mestách. Hlavným partnerom je mesto Prievidza, ďalšími dvoma partnermi sú mestá Bojnice a Handlová. Výška finančného príspevku, ktorý budeme žiadať, bude pravdepodobne až 500.000 eur
zobraziť podrobnosti »
28.03.2020
Web pre rodičov: ucimenadialku.sk
V spolupráci viacerých mimovládnych organizácií a MŠVVaŠ SR vznikla táto webová stránka ako nástroj oficiálnej komunikácie počas prerušeného vyučovania na školách a prerušenej prezenčnej výučby na vysokých školách v čase epidémie koronavírusu. Cieľom webovej stránky je pomôcť pedagogickým a odborným zamestnancom, manažmentu a zriaďovateľom škôl, ale i žiakom, študentom a rodičom zorientovať sa v množstve informácií, odporúčaní a usmernení, ako aj pomôcť všetkým aktérom počas prerušenia vyučovania či prezenčnej výučby nachádzať riešenia vzniknutej situácie.
zobraziť podrobnosti »
25.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.