Online 7 ľudí. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Kultúra / Školstvo Mestský dom kultúry, Centrum voľného času, školy... 28 príspevkov OTVOR TÉMU >
Nováky pozitívne Uveďte udalosť alebo čin, ktorý Vás v Novákoch zaujal a ktorý považujete za príkladný. 44 príspevkov OTVOR TÉMU >
Pohostinstvo Jedáleň, reštaurácia, krčma, bar... 1 príspevok OTVOR TÉMU >
Politika Primátor, mestský úrad, podnikanie v meste... 81 príspevkov OTVOR TÉMU >
Pouličné športy Freestyle, mtb, bmx, skateboard, freerun, le-parkour a podobne... 1 príspevok OTVOR TÉMU >
Primátor / Poslanci Do tejto témy vkladajte sformulované otázky pre pána primátora a pre pánov poslancov. 830 príspevkov OTVOR TÉMU >
Rôzne / Iné Váš príspevok sa nehodí do žiadnej otvorenej témy? Šup s ním sem... 139 príspevkov OTVOR TÉMU >
Šport Tenis, futbal, plávanie, vodne pólo, kanoistika, karate, lyžovanie... 50 príspevkov OTVOR TÉMU >
Ak máte návrh na vytvorenie novej témy, prosím kontaktujte nás.

Ďakujeme za pochopenie.


Najnovšie príspevky
Posledných 30 príspevkov v diskusnom fóre
22:59:28 18.11.2019 [7006] Nevhodný príspevok?
Priatelia, možnože je smiešne písať o zrkadle, ale neverili by ste, že aj lavida kritk mojich statusov má v slovnej výbave „krivé zrkadlá“ viackrát i na tejto stránke, ich akosi zatavil do svojho statusu. Nič by na tom nebolo, veď zrkadlá nie vždy sú na parádu a hlavne spätné zrkadlá na automobile, pretože majú pre bezpečnosť vodiča určite veľký význam, väčší, ako lavidom spomínané „krivé zrkadlá“ . Ale potom k čomu sú rovné zrkadlá a na čom sú postavené tvrdenia lavidu o krivých zrkadlách ?.
Verili by ste priatelia, že páchateľom vzniku zrkadla je dusičnan strieborný? Áno, to je základná surovina, ktorá po nanesení na sklo a ďalšími technologickými postupmi sa premení spolu so sklom laicky povedané na zrkadlo. Sami iste uznáte, že neprejde deň, aby sme sa doň nepozreli. Sebakritickí ľudia aspoň raz, parádnice a mladí, vari ako viac dbajúci ľudia o svoj zovňajšok viackrát a ľudia zahľadení do seba, vari aj tisíckrát.
Hádam by stačilo. Nuž a keďže som v mojom príspevku č. 6978 uviedol, že:... „ teda priatelia, nič iné sa k tomu nedá konštatovať, leda len to, že tento kvázi „politický diskutér“, ktorý dnes už možno nahrádza „originál lavidu“(???), je v textoch príspevkov lavidu už uvádzaný aj ako „la vida“ , sa odrazu rozdvojil na lavida a la vida). Je to zvláštne, ale internetová diskusia je taká, aká je a hoci pripúšťa i tento spôsob anonymity, je mi však záhadou, že prečo v príspevku od „lavidu“ na tejto webovej stránke č. 6972 jeho slová takto znejú „ la vida „ vo svojom príspevku nikde netvrdil, že jeho informácia je overená. Naopak jasne upozornil, že tomu tak nie je.!!! Tak „lavida“, alebo „la vida“. Kto je kto???
Nuž a s dovolením ešte jeden od lavidu vraj nedemagogický príspevok č. 6969:... „Mne bol daná informácia, že Šimka médiá nevolal. K médiám to "presiaklo "z iného zdroja. Ale pretože niet nad presnosť a jasnosť tak pre vyvrátenie podozrenia zo zavádzania, opakujem , je to informácia, ktorej pravdivosť si neviem overiť, teda je to agentúra JPP.“ Toľko lavida .Čiže je úplne normálne že pán primátor vystúpil v televízii bez poznania autora podnetu a vystúpil v televíziách len na vyzvanie televízie? Lavida, nie sme ovce. I v tomto prípade lavida varí z vody. Aj z toho dôvodu je naozaj povinnosťou zo strany predstaviteľa mesta nás informovať o problémoch mesta jasným, odborným a korektným spôsobom a zo strany obyvateľov trvať na plnení si jeho povinností.
Nuž priatelia, z toho vyplýva, aspoň pre mňa a tých, ktorí ma upozornili na túto „ lavidovu leváreň “, že on a jeho donori, nám obyvateľom nenastavujú korektne „ korektné zrkadlo “. Teda tí, ktorí do istej miery prostredníctvom lavidu, a Občannnnnnnnnnna Novak sa snažia „formovať verejnú mienku v Novákoch“ (!!!), pre zvýšenie ich PR .
A tak sme pri koreni veci. Možno konštatovať , že práve im ide len o to, aby „zrkadlo bolo pokrivené“!!! Sami sa svojim nekorektnými obštrukciami a politikárčením, či populistickým konaním, alebo infantilnou hrou, znechucovaním žijúcich tu obyvateľov nachytali . Lavida v istom svojom príspevku veľmi, naozaj v jeho závere sa premúdrelo vyjadruje k mojim písačkám ( i preto ma chytili pochybnosti o pravom lavidovi), ale nech už je ako je, píše:... „Záverom si dovolíme malý postreh, čoby reakciu na Pbošiakove citačné „krivé zrkadlá“. ... Lavida, teda kopte si spolu aj s , Občannnnnnnnnnn- om Novak do nekomunistov, komunistov. Veď sloboda slova u každého končí tam, kde u druhého začína.
A tak lavida, i preto, aby som odstránil vaše obvinenia o komunistickej demagógii v mojich príspevkoch, obdržali ste dňa 10.11. 2019 príspevok, čím sa vám poskytla možnosť, aby ste sám osobne si ho naštudovali a vyznačili v ňom, resp. vyjadrili sa, skôr než bude zverejnený, v čom spočíva komunistická demagógia v texte príspevku, čo je v ňom napísané v rozpore s pravdou a odoslali mi vaše stanovisko. Doposiaľ ste však nereagovali !!!. A ja priatelia s vašim dovolením, ako takmer vždy na záver, uvediem tentoraz český bonmot,na ktorý som pri labzovaní internetom narazil a znie:„ Neobviňuj zrcadlo, máš-li křivou hubu“. PB
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   0
17:12:23 18.11.2019 [7005] Nevhodný príspevok?
Keby som bol primátorom.....
Dobrý podvečer vážení spoluobčania.
Začnem hneď dobrou správou. Toto je asi môj posledný príspevok v tomto roku. Už vás nebudem obťažovať, ani manipulovať, aj keď sa hovorí „ Nikdy nehovor nikdy“ zvlášť v Novákoch.
Už som si myslel, že nenapíšem ani tento príspevok, no pár dobrých priateľov mi poslalo mail, kde bol prefotený blog jedného z dvojičiek. Je pravda, že v niektorých telefonátoch ma dvojička upozorňovala na to, že o mne niečo zverejní. Na to som mu odpovedal : „Nech sa páči“. Počítal som však, že to bude len o mne. On tam však zamontoval aj môjho priateľa Peťa Bošiaka, za čo sa mu takto verejne ospravedlňujem. Opäť sa ukázalo, že súpera nie je možné nikdy podceňovať.
Nebudem komentovať celý blog. Stačí len zdôrazniť, že je o mojej minulosti a že som komunistický demagóg. No ako vždy odvoláva sa pritom na iných ľudí. To nie ja, to hovoria ľudia, to nie ja, to si myslia ľudia, resp. takto uvažujú. Je naozaj veľmi ľahké a pohodlné skrývať sa za iných. Ja na rozdiel od neho, píšem tak, ako veci vidím. Nikdy som však netvrdil, že vždy správne a neomylne. Nakoniec sa aj podpisujem pod každý príspevok a to nielen na tejto stránke. Keby som mal písať o všetkom, čo počúvam od ľudí na dvojičky, tak to by boli iné príspevky. Nikdy sa však neskrývam za názory iných, aj keď sa s nimi niekedy stotožňujem.
Práve novácky jarmok bol veľkou príležitosťou stretnúť sa s ľuďmi. Úmyselne som na ňom strávil dosť času, nielen preto, aby som pokecal s priateľmi. Myslel som si však, že uvidím aj pána primátora na jarmoku v debate so spoluobčanmi. ( Ak bol a debatil s ľuďmi a ja som ho nevidel, tak sa mu ospravedlňujem.) Veď práve pri takýchto akciách je šanca stretnúť čo najviac ľudí a porozprávať sa s nimi o radostiach i starostiach mesta. Keby som bol primátorom, nevolal by som ľudí k sebe, ale naopak, šiel by som za nimi, aby som sa dozvedel, čo ich trápi, s čím sú spokojní. Možno mám opäť zlý názor, ale je môj. A tak musím napísať, že aj cez tento víkend som sa dozvedel zaujímavé veci. Napr. ako skončila jedna služobná cesta p. primátora v Bratislave. Ak je to len spolovice pravda, tak je to hrozné. Samozrejme, že nebudem o tom písať, aj keď by som sa mohol skryť za slovíčko počul som, ľudia hovorili. Čas totiž vždy všetko odhalí. Ako však hovorí klasik Béla „ O tom, po tom.“
Vážení spoluobčania, blížia sa Vianoce, čas pokoja, porozumenia a spoločnej radosti. Verím, že každý z nás využije tieto sviatky na stretnutia s rodinou, priateľmi a známymi. Osobne verím že budem mať len príjemné maily, telefonáty, či SMS-ky. Nech aj v našom meste nevraživosť a zlosť vystrieda aspoň v decembri porozumenie, úcta, priateľstvo a láska. Život je naozaj krátky, tak si ho zbytočne nekazme vecami, ktoré nie sú pre šťastný život ani dôležité, ani podstatné. Hovorí sa totiž, že všetci dospievame vtedy, keď zistíme, že pre šťastný život sú dôležité len tri veci. Zdravie, láska a priateľstvo.

S úctou
Ľubo Dzurák
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 2   0
11:43:08 16.11.2019 [7003] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň priatelia, naozaj nemám v úmysle popierať názor Ľuba ,v jeho poslednom príspevku, keď označil moje príspevky a príspevky lavidu za vraj diskusii vedenú medzi mnou a lavidom , pretože sa domnievam, že ak by som viedol s lavidom diskusiu o práci vedenia mesta a pána primátora, bez akéhokoľvek návrhu na riešenie problému zo strany lavidu, aký by to malo zmysel? Avšak, ak si otvoríte prístup k príspevkom na tejto webovej stránke, je v záhlaví nadpis „diskusné fórum“ a tak s odpustením, si dovolím poopraviť Ľubina o ním použitom slove diskusia medzi mnou a lavidom a možno s tým aj jeho názorom, že je to naša vec. Prečo? Totižto mám za to, ak považujeme túto stránku vedenú zodpovednými ľuďmi, webmasterom (čo nespochybňujem ako, napr. lavida), podľa pravidiel (napr. Etický kódex a pod., čo nespochybňujem ako lavida, ktorý všetko skrýva za akúsi jeho demokraciu) za akúsi organizovanú povedzme výmenu názorov na istú tému a ktorá by mala smerovať k zaujatiu postoja, ale „aj vyriešeniu nejakého súvisiaceho problému“, tento spôsob komunikácie za diskusiu možno považovať. Vyžaduje to vedomosti o téme a ak ktosi pristúpi k diskusii, aj istú rečnícku spôsobilosť. To znamená, že ak je to diskusia a je verejná, osobne sa domnievam, že sa počíta s aktívnou účasťou viacerých osôb, teda nielen účasti mojej a lavidu a tým pádom nie je to len naša vec. Ľubino však odmietol vniesť svoj názor vraj do mojej diskusie s lavidom.
Nech mi je teda odpustené, ale stupeň kvality príspevkov zo strany lavidu, ma nikdy nijako neočaril, neoslovil , preto lavida už dávno nie je môj osobný problém. Pamätám si však na obdobie, keď sa lavida zapojil v písaní na túto stránku a od samého začiatku každý nastolený, čo i len malinký problém sa nikdy nesnažil riešiť, nepodal racionálny nápad, návrh, ale ho vždy obišiel a v podstate iritoval, zosmiešňoval a urážal tu píšucich prispievateľov, maiteľov stránky,webina , mnohokrát už dlhšie i v poslednom období nedôstojne a vulgárne, najmä ak sa ľudia, čo i len zamysleli, či vari nadýchli, keď dvíhali ruku nad klávesnicou počítača, aby kriticky poukázali na ne - činnosť teraz už staronového pána primátora. Mám za to, že nech si mesto k pripomienkam občanov zriadi vlastnú stránku, aby sme mohli expresnejšie reagovať svojimi požiadavkami a názormi na veci kritické i chvályhodné.
A tak nie som presvedčený, že možno vravieť o mojej akejsi diskusii s lavidom, pretože sa domnievam, že netreba si mýliť diskusiu s polemikou , ktorá je tiež možno ostrá, ak nie ostrejšia ako diskusia, pretože je to výmena názorov možno aj s citovým postojom a z toho plynúcim hodnotením, avšak v tomto prípade sú dôležité argumenty, nehovoriac, že argumentáciou by sa malo predchádzať konfliktom.
Nuž priatelia, aby som bol konkrétny ,tak skúste diskutovať, argumentovať, alebo polemizujte s lavidom o jeho „ Návrhu na vybudovanie lanovky z elektrárenského komína v ENO s ukotvením o vrch Vtáčník „ Vraj ako atrakciu na zvýšenie a podporu turistického a cestovného ruchu v Novákoch.
Priatelia, isto chápete, že nemôžem s takýmto človekom viesť diskusiu, dokonca nechať sa urážať označovaním mojej osoby za demagóga . Je to priatelia absurdné, aj keď to lavida možno myslel odľačene, odpútavajúc od problémov, ktoré sme v tom čase na tejto stránke riešili, naozaj absurdné.
To, že podľa slov pána primátora sa tam však (v ENO) pripravuje , resp. plánuje vybudovanie „Spaľovne komunálnych odpadov“, je lavidovi šuma ,fuk. Ale to je predsa veľmi závažný a rigorózny problém na verejnú diskusiu pre občanov nášho mesta, ak sa to naozaj zvažuje a nebodaj schváli v rámci akýchsi odporúčaní orgánov sídliacich v iných, menej znečisťovaných čo do životného prostredia regiónov a Nováčania tak idú z titulu ukončeniu spaľovania nováckeho uhlia v ENO s ochranou životného prostredia z dažďa pod odkvap.
A tak ako dumám, tak dumám, áno aj lanovku, ale azda len vtedy, ak by sa z priemyselných areálov ENO a Fortischem urobili ako pastva pre oči turistov a návštevníkov nášho mesta také čosi, ako je Central Park, New York, Hyde Park, Londýn a pod.
A na záver, najzvláštnejšie na písačkách lavidu je, že sa domáha slobody prejavu aj s jeho družinou a naopak bezohľadne útočia a osočujú, diskreditujú, diskriminujú a kriminalizujú iných za prejavený názor , ba robia veci ešte horšie,ako som napísal. PB
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   1
19:18:09 14.11.2019 [7002] Nevhodný príspevok?
Poďakovanie
Dobrý podvečer vážení spoluobčania.
Po dlhšom čase, som si dnes otvoril com – ku. So záujmom som si prečítal príspevky Peťa Bošiaka i lavidu. Aj keď píšu o veciach, ktoré sa mnohé priamo dotýkajú nášho mesta a nás obyvateľov, je to diskusia hlavne medzi nimi dvomi. Takže sa mi nepatrí do toho zasahovať. Nováky sú tak maličké, navzájom sa tu poznáme, vieme kto je kto. Každý si teda môže urobiť na túto ich komunikáciu svoj vlastný názor.
Potešila ma však iná vec. Naozaj ma potešilo to, že som sa na tejto stránke dočítal aj o postoji mesta k hroznej tragédii pri Nitre. Je dobré, že táto stránka informuje aj o takýchto veciach, čím vyvracia mýtus, že slúži len na kritiku predstaviteľov mesta. Som naozaj rád, že samospráva, vedenie mesta rýchlo zareagovalo na túto tragédiu a zrušilo v piatok zábavné vystúpenia, aj keď tie neodmysliteľne patria na jarmok.
Solidarita je totiž jedna z úžasných vlastností nás ľudí. Škoda len, že sa akosi rýchlo vytráca z nášho života. Pred 30 rokmi sme uvítali návrat demokracie do života, ktorá priniesla nielen demokratické voľby, ale aj slobodu vyjadrovania sa. Dnes mám osobne pocit, že tá demokracia je nejaká hrbatá. Len ťažko dokážeme prijať iné názory a tie svoje mnohokrát presadzujeme pomocou sily, či postavenia. To všetko potom vnáša do nášho života, nevraživosť, pomstichtivosť, nenávisť.... Stále viac a viac sa vytráca solidarita, spolupatričnosť, úprimnosť, priateľstvo.
Aj preto ma veľmi potešilo vyhlásenie vedenia mesta, že v piatok ruší zábavné programy. Som rád, že tá solidarita a spolupatričnosť je stále niekde v nás, len ju akosi málo používame. Chcem naozaj vedeniu mesta veľmi úprimne poďakovať za toto rozhodnutie.

S úctou
Ľubo Dzurák
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 1   0
16:49:22 14.11.2019 [7001] Nevhodný príspevok?
Priatelia , vedzte, že u M.Š. , brata nášho primátora viedlo vymazanie môjho príspevku č. 6998, zo dňa 11.11.2019 ako vždy,k tomu, aby si kopol, k rozposlaniu emailov rôznym ľuďom v snahe prejudikovať a vnútiť im jadro jeho myslenia, že len on vie „vo co kráči“. Nuž ,neberme mu to. Vraj, som musel azda Etický kódex porušiť, lebo mi zmazali príspevok. Nuž vedzte priatelia moji, okrem tejto možnosti, je tu i taká možnosť, požiadať si o zmazanie príspevku z iných ,racionálnych“ dôvodov, ak to stihne samotný pisateľ. Nuž, toto už pochopiť ,pre niektorých ľudí je asi ťažšie. A tak som sa rozhodol, že požiadam pána webmastera, aby v pôvodnom znení „pustil“,resp. zverejnil môj zmazaný status na tejto stránke. Takže to sorry môjho konania spočíva v tom že príspevok som písal veľmi promptne a nebol som celkom pripravený na Vysvedčenie pre Ing. Dušana Šimku, primátora mesta Nováky za obdobie jedného roka o plnení jeho Volebného programu.
Priatelia, to že slovo má veľkú silu aj dnes, je nepopierateľné. A tak spolu so mnou sa ani nečudujte , ak aj niečo na túto stránku napíšem, hlava ideológie protistrany ma vyhlasuje hneď za demagóga. Je preto mojou ambíciou v tomto príspevku, keďže prešlo obdobie jedného roka, čo v kresle primátora nášho mesta Nováky gazduje Dušan Šimka (58), bez ohľadu na reči poukázať na niekoľko zaujímavostí, ktoré sa dotýkajú našich obyvateľov, ktoré si treba pripomenúť ako veci minulé a tiež, že treba pripomenúť aj veci, úlohy, ako veci do budúcna a nami voličmi žiadané.
Najskôr však chcem poprieť akúkoľvek zaujatosť tých, ktorí kriticky poukazujú, alebo v mene ktorých aj ja poukazujem na populizmus, zjavný papalášizmus, na nič nerobenie , alebo na vykazovanie len veľmi slabých výsledkov v práci primátora, že tak nekonáme z osobných pohnútok, ale na základe preukázateľného nášho záujmu o konanie pána primátora v jeho gazdovaní s mestom. Je potom naozaj pre nás úsmevné, ak vyvracanie našich konkrétnych poznatkov o pochybeniach a zlyhaniach pána primátora, nás pán primátor a jeho suita poúča a navyše nás upravuje na koľaj vystlanú demagógiou, hoci na nej oni stoja.
Nechcú uveriť (hoci pardoxne ho, ich ide roztrhnúť od jedu, že nás veľa ľudí číta) , že nám ľudia, obyvatelia veria, že máme priateľov a známych. Priatelia, verte mi, dobre sa to počúva. Baviť sa s nimi o kritickom myslení je pre nich ťažká téma, chcem ich a pána primátora ubezpečiť, že nemusia mať o nás obavy, pretože si uvedomujeme , že naozaj niekedy, keď chce človek čosi vytvoriť a ak už to vytvorí, to naozaj aj niekedy bolí. Verte, že tvoriť bolí. Nuž a potom asi tie rozumné hlasy ani voliť, pristúpiť k volebným urnám z obavy, že ich to má bolieť nechodia. Čo je vari škoda. Aj preto je to tak v našich „Novákach“ Takže ako to vlastne je u nás „v Novákach“?
Víťazom a teda i novým primátorom mesta Nováky sa v posledný komunálnych voľbách stal Ing. Dušan Šimka. Pripomeňme si priatelia, že zrodenie jeho vstupu na scénu nováckej politiky spočíva v tom, že z 3 633 zapísaných voličov, iba 533 ľudí s volebným právom volilo Ing. Dušana Šimku (58r.), čo je 14,67%. Účasť voličov 55,02%. A čo väčšina? Nuž, hamletovská otázka, ak som povedal. Tvoriť bolí. Priatelia, nie tak dávno, som chcel túto stránku oživiť akousi diskusiou o Volebnom programe staronového pána primátora. Lavida sa predvádzal a čaroval, aby dokázal moju naivitu, že vari naozaj neviem, kde je skrytý Volebný program primátora nášho mesta a tak ma nakeroval , že si ho trebalo nagúgliť a on sa zrazu objaví. Neuviedol však tento človek nič o kvalite Volebného programu, lebo tomu azda aj nerozumie. Ku takémuto konštatovaniu ma primäl článok v dnešnej PRAVDE od Martina Kováčika, v ktorom píše, cit.:“ Reči pred voľbami a skutky po nich dokazujú, že niektorí idú do politiky nepripravení a nejde im vôbec o ľudí. Tak, ako vo veľkej politike i v našom meste platí: Rozdeľuj, šír klamstvá a panuj. A potom, napokon ako všade mu prídu na pomoc pätolízači , možno oportunisti. A kladie si otázku, kde sú demokrati, To sa i v našom meste nehovorí.
Tak priatelia, aké by sme mali dať vysvedčenie pánovi primátorovi za rok jeho vlády? Aké vysvedčenie by sme mali dať tým poslancom nášho mestského parlamentu, ktorí od samého začiatku sú dobrovoľne nesvojprávni v prospech vedenia mesta a kryjú neplnenie potrieb obyvateľov tohto mesta.
Nebudeme známkovať, lebo to by chcelo anketu a tá druhá strana by to zase nepochopila, lebo by nám to aj zazlievala, že ešte prešiel len rok a hoci máme na to oprávnenie, vraj len rýpeme. Takže len jednoduché konštatovania, pretože hoci nemusíme pripustiť ( dvojčatá nepripúšťali v minulom volebnom období nič) , pripúšťame, že rok je krátka doba, hoci iní majú názor ,že je to akurát. A tak skúsme spolu pouvažovať, ako sa darilo, aspoň v tom čo som zozbieral priatelia od vás:
1. Doprava:
- Všeobecné záväzné nariadenie o parkovaní - relevantná parkovacia politika v meste - 0
- Vyhradené miesta pre parkovanie osôb so ZŤP- 0
- Nové parkovacie plochy- chýbajú, resp. nie sú verejnosti sprístupnené informácie, kde sú
vytypované, neexistuje projekt a ak áno neviem, kde ho nájdem -0
- Bezbariérové chodníky – vo väčšej miere chýbajú
- cyklotrasy- možnože neskôr, je na ne ešte čas (existuje smerom do Kocúrian. )
- Cyklistika cez Laskár v dôsledku silnejúcej premávky je už nebezpečná,
- Chýbajú bus pruhy, autobusy zastavujú hoci kde, na ul. A Hlinku -0

2. Výstavba

- Absentuje dôsledné záväzné stanovisko mesta a kontrola dodržiavania stavebných
priestorov po dokončení stavebných prác. Vstup do Novák od Prievidze v tzv. areály
priemyselnej zóny, neporiadok , od juhu Fortischem, zarastená plocha pri vstupe do mesta
krovím, ospravedlnením je pokračujúca výstavba, chválime.
- Štátna cesta prechádzajúca mestom, ohlásená rekonštrukcia a jej údržba ako aj starostlivosť o ňu -0, ale to aj tak štát (!)
- Štátna cesta prechádzajúca cez mestskú časť Horné Lelovce -0 primátorm mesta vedené neplodné rokovania so správcom št.cesty -0 ale to aj tak štát (!)
- Územný plán - rok je dostatočná doba na posúdenie pokroku či stagnovania v oblasti ,
akou je Územný plán (ÚP) – stagnácia, resp. slabý pokrok, pretože mesto akútne
potrebuje aspoň doplnky územného plánu, keďže nový územný plán je v nedohľadne.
- Nasadenie primátora vo veci ÚP- 0 ( Vyhýba sa problémom a nehľadá riešenia , hoci sú napr. veľmi žiadúce pre výstavbu bytov a IBV)
- Výstavba bytov, dostupného bývania, výstavba nájomných bytov- odmlka, bez potrebnej a žiadúcej pre informovanosťvoličov - bez informačnej vlny, ako ďalej – 0.

3. Seniori a sociálne slabší

- Nájomné bývanie, miesta v škôlkach ( či jasliach ) musia byť dostupné pre všetkých
Nováčanov, pani riaditeľka málo na zastupiteľstvách informuje
- Posilnenie domácej opatrovateľskej služby
- Výrazné zvýšenie počtu dostupných nájomných bytov pre Nováčanov-0
- Jednoduchšie parkovanie pre osoby ŤZP-0
- Osadenie lavičiek pre oddych , dlhú dobu nič alebo málo- .0
- Rada seniorov - Neexistuje - 0
- Súkromné zariadene pre seniorov- začať sa naozaj vážne zaoberať touto otázkou
a prípravou projektu - 0.
- Vyčleniť byty podľa možností - 0
a) tzv. krízové pre obete náhlych životných udalostí,
b) pre ľudí z ulice s odbornou podporou
c) pre najohrozenejšie rodiny, ktoré máme v poradovníku viac ako 5 rokov. Nikto o tomto za rok neinformoval voličov. Primátor sa vyhýba problémom.

4. Kvalita životného prostredia

- Zber dát o stave podzemných vôd následkom neriadenej skládky odpadov
v Laskári je na marginále záujmu primátora mesta, hoci už dnes je možno neskoro
upozorňovať na vážne znehodnocovanie a poškodzovanie životného prostredia, za čo
niekto musí vziať pre budúce generácie osobnú zodpovednosť - 0
- Vytvorenie okrem Parku Š Moyzesa, ( v ktorom sa na proklamovanú rekonštrukciu nič
nedeje) aspoň jednu mestskú alej -0
- obnoviť výsadbu stromov, v Novákoch sa sadí veľmi málo stromov a kríkov .
- Výsadba ruží a ružových okrasných záhonov, vázy s kvetinovou výzdobou, či kvetináče
s kvetinovou výzdobou na stĺpoch verejného osvetlenia -0.
- Skvalitnenie systému zberu a triedenia odpadu, najmä plastov- slabá úroveň, bez kontroly
- Primátor sa málo zaujíma o problematiku skládok v Laskári -zasanovanej bývalej mestskej časti , rovnako sa málo zaujíma o kontrolu spodných vôd,
- Ako sa bude nakladať a čo sa zamýšľa s existujúcimi tzv. vápennými jamami v časti smerom k Dolným Lelovciam – 0
- Slabá, alebo takmer žiadna diskusia občanov po vyhlásení pána primátora, že by v ENO mala byť „ Spalovňa odpadov“. Už dávno mal reagovať. Nesleduje televíziu s rovnakou problematikou v iných mestách, ktoré
tejto otázke venujú významnú časť svojej činnosti ?-0
- Primátor sa málo, alebo vôbec nezaujíma o výraznejšie posilnenie rekreačnej funkcie lesov na území nášho mesta 0.
- Kanalizácia- venovať pozornosť najmä s ohľadom na to, že kedy má byť naše mesto úplne odkanalizované -0.
- Nikto z radnice neinformuje, či je pripravený projekt na rozšírenie najnovšieho cintorína
v Horných Lelovciach v dôsledku jeho rýchleho zaplňania hrobovými miestami- 0 .
- Primátor nevenuje pozornosť kanalizačnému systému v Baníckej kolónii, resp. zatápaniu pivníc v prípade prívalových vôd z východnej časti mesta, rovnako v centrálnej časti mesta, neinformuje o riešení pochybenia
v kanalizácii pre odvedenie splaškov v Horných Lelovciach -0
- Oprášiť myšlienku odvdenia prívalových vôd z východnej časti mesta do potoka Lehôtka
- Vyčistenie miestnych potokov v zastavanej časti mesta- požiadavka poslancov MsZ(!)0

5. Fungovanie mesta

- Aj keď je len môj skromný názor, pretože zatiaľ to je tak ,ako je ,ale mne osobne chýbajú Mestské organizácie na zabezpečenie služieb pre obyvateľov so 100% účasťou mesta
- Rada riaditeľov na podporu riešenia problematiky mesta , prečo nefunguje a z akých dôvodov zanikla?-0
- Organizovať stretnutia s občanmi. V stretnutiach s obyvateľmi, kde sa riešia konkrétne podnety, problémy daných častí mesta. -0
- Vylepšiť štábnu kultúru pre zasadnutia poslancov Mestského zastupiteľstva - 0
- Zriadiť Správu telovýchovných a rekreačných zariadení ( ak sú zariadenia v majetku mesta) - 0
- Zriadiť riadnu príspevkovú organizáciu na úseku kultúry(tak ako to funguje, napr. v Prievidzi, kde je riaditeľkou naša viceprimátorka mesta) -0
- Vykonať finančný audit činnosti a hospodárenia zrušeného KCMN -0
- Vykonať opatrenia, aby Mestské Kino bolo opäť funkčné, nesúhlasiť s jeho odpredajom
tretej osobe – 0
- Likvidácia nefunkčnej Mestskej plavárne v dôsledku zanedbania starostlivosti mesta o tento objekt. – 0
Priatelia, okrem týchto úloh je to množstvo nezanedbateľnej prípravnej práce úradníkov na radnici, ktorým prajeme pri ich práci, vybavovaní občanov, príprave projektov a pod. kľudné pracovné prostredie
Nuž a napokon dilema, aké vysvedčenie ? Pán primátor, je to, ak sa nuly nahradia známkou za? ...., . Koniec koncov ,nie všetko by malo byť tak, ako ja uvádzam. Môžu byť aj iné ne- odporúčajúce návrhy, hodnotenia
a vyhodnotenia. Za prípadný nedostatok sa ospravedlňujem PB
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   1
19:25:39 11.11.2019 [6999] Nevhodný príspevok?
Choromyseľnosť rozumu nemá hraníc! Katastrofická vízia!


Etiketa správneho stolovania sú rozumom určené pravidlá, ako sa slušne správať pri jedení. Ak sa však človek začne riadiť týmito pravidlami a nemá v sebe nič vyššieho, čo by mu umožnilo nadhľad nad matériou a čisto rozumovým uvažovaním, môže skĺznuť až k obmedzenosti a smiešnosti. Dôkazom takejto úbohosti bol krátky rozhovor v slovenskom rozhlase s odborníkom na etiketu stolovania.

Viac sa dozviete na:
http://kusvetlu.blog.cz/1911/choromyselnost-rozumu-nema-hranic-katastroficka-vizia
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   0
18:54:23 11.11.2019 [6998] Nevhodný príspevok?
Nuž priatelia tak, ako píše vo svojom blogu v SME zo dňa 8.11.2019, pedagóg a spisovateľ Jaroslav Rumpli , bývalý občan Novák- Laskára, cit.“: . Močiar je všade a my sme jeho súčasťou.“ Čítam rád jeho blogy, majú trefné a racionálne, kritickým myslením autora podložené vnímanie súčasnej toxickej spoločenskej atmosféry na tom malom Slovensku. Autor celkom otvorene píše, ako nestrácať nádej a energiu. Čítajte viac: https://komentare.sme.sk/c/22255026/mociar-je-vsade-a-my-sme-jeho-sucastou.html#ixzz64g9FBhIy
Pokračujúc jeho slovami, „valí sa to ozaj zo všetkých strán a otvorov a už ani nejde o to, kto s čím príde prvý, rozdiely sa zamazali a je to celé jeden súvislý prúd bahna, ktorý nás nemá ako nezašpiniť každého.“ .... Aj ja, rovnako ako autor blogu, si kladiem otázku. Lavida, čo tu kto ešte nechápe? Lavida, je detinské, ak ma upozorňujete, kde si mám načítať volebný program nášho pána primátora. Zase ste nepochopili, ako vždy. Veď preboha nejde o to, že si ho mám kde prečítať, ale hanbím sa priznať k tomu, že náš primátor s dvadsaťpäťročou praxou na poste primátora, tie nesúrodé súvetia a vyhlásenia považuje za jeho Volebný program hoci úprimne povedané, nie že ma prekvapil, ale na celej čiare sklamal. Som hlboko presvedčený, že za možnosťami, ktorých Nováky majú podstatne viac , ako okolité obce a čiastočne i mestá, ďaleko, ďaleko, ak tento program považuje pán primátor za svoj volebný, zaostal. A vy si ho ešte jeden krát pozrite. Tu je: https://www.google.com/search?q=Volebn%C3%BD+program+Ing.Du%C5%A1ana+%C5%A0imku&rlz=1C1RUCY_skSK745SK745&oq=Volebn%C3%BD+program+Ing.Du%C5%A1ana+%C5%A0imku&aqs=chrome..69i57j33.14222j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8
Už ste pochopili lavida, že je to znôška primátorových odvolávaní sa na predchádzajúce vedenie , ktoré robilo rovnako, alebo možno na rozloženie rozvinúť svoje schopnosti viac, ako si naložil súčasný staronový pán primátor na papier, ktorý sa volá jeho Volebný program. Takže lavida, čo sa za rok 2019 splnilo a urobilo???!!! Lavida, poprosím vás, sám vystavte vysvedčenie pánovi primátorovi za jeho plnenie za rok 2019 a vystúpte ako verejnosť na najbližšom zasadnutí Mestského zastupiteľstva. Ja vysvedčenie mám pripravené, ja ho zverejním.
Lavida, celé minulé štyri roky ste kalili vodu a teraz navyše varíte z vody a výsledky žiadne. Ak vás trápi zmazávanie príspevkov, ktoré sú pre našu občiansku verejnosť toxické, v tom vám ja ani nepomôžem, ani neporadím. Nemám naozaj, také kompetencie. nenesiem zodpovednosť.
Takže po ďalšie, musím vás sklamať lavida a poopraviť. Priatelia, totižto lavida k „ ságe splaškov“ tvrdí, že nie ako ja tvrdím na tlak verejnosti musel pán primátor odstrániť nezákonné vypúšťanie splaškových vôd zo svojho RD so zaústením v konečnej fáze do rieky Nitra, ale že príslušný úrad to má na svedomí, ale len na podnet kohosi neznámeho. Lavida , to že primátorova obrana vedená slovami, „že on ani netušil, že kanalizácia do ktorej zaviedol produkciu splaškov z jeho RD neslúži na odvedenie splaškových vôd je „účelové klamstvo“ je viac ako isté, najmä preto, ak si pán primátor, predstavte si, po šestnástich rokoch nakoniec uvedomil, že ak chce byť, ako sa doposiaľ tvári „mravnou autoritou“, ak chce dosiahnuť, aby občania podporovali jeho záujmy v dodržiavaní zákonov a zásad ochrany vôd, ochrany životného prostredia, nemôže to zabezpečiť bez toho, aby on sám konal v rozpore s §13 Zákona o obecnom zriadení, keď sľuboval na prvom zasadnutí Mestského zastupiteľstva, cit. „Sľubujem na svoju česť a svedomie, že budem riadne plniť svoje povinnosti, ochraňovať záujmy obce a Slovenskej republiky. Ústavu Slovenskej republiky, ústavné zákony, zákony a ostatné všeobecne záväzné právne predpisy budem pri výkone svojej funkcie starostu uplatňovať podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia!!!
Už tomu rozumiete lavida? Dodržiavanie zákonov a žiadny papalášizmus! Lavida, vedzte, že akékoľvek porušenie sľubu primátora, čo i len na podnet jedného obyvateľa mesta je tlak verejnosti, ak je podnet na porušovanie zákonov zo strany starostu obce dôvodný. Vaša exegéza v tejto veci je absolútne neodborná a zavádzajúca verejnosť.
No a po ďalšie lavida , ak vás trápi záplava mojich príspevkov počas mnohých rokov podľa vás, vraj len tu na málo(!!!) navštevovanej stránke, tak je vari namieste otázka, lebo tomu nerozumiem, že čo a prečo vás potom, tak veľmi moje písačky trápia? Odporúčate mi, aby som svoje kritické názory predostrel verejnosti na zasadnutí MsZ. Lavida, ku všetkej úcte, ale to, čo odo mňa žiadate je riadna pablbosť. To vy , ako mne, chcete organizovať, kedy, kde a kam mám ísť a vystúpiť?. Ále choďte voľakde, ak nechcem byť vulgárny. To nemyslíte vážne.
Nuž a napokon lavida, podľa posledného nakuknutia na Novaky.sk, kde sú uverejnené YouTube záznamy zo zasadnutí Mestských zastupiteľstiev sa pohybuje počet zhliadnutí zverejňovaných záznamov tak v priemere 200 zhliadnudtí. Ešte som vás nevidel, nepočul ani raz vystúpiť, aby vás občania videli, ale mocne sa zapájate do prispievania na túto, podľa vás málo navštevovanú stránku. Lavida skúste si ešte raz naštudovať,čo je kritické myslenie, logické myslenie a potom píšte . Toľko k vášmu emailu, zdá sa,že si vari budem musieť zvykať na nesúrodé,osočujúce emaily aj od vás. PB
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   1
23:14:18 07.11.2019 [6996] Nevhodný príspevok?
Priatelia to, že som o vulgárnostiach vypúšťaných z úst pána primátora písal v diskusii na tejto webovej stránke mnohokrát o.i. už 1.9.2019 v príspevku č. 6921, len potvrdzuje fakt, že v Novákoch už dávno netolerujeme vulgárnosti, vulgarizovania obyvateľov z úst najvyššieho predstaviteľa mesta, primátora nášho mesta Ing.Dušana Šimku. Totižto v Novákoch sme už reagovali na vulgárne prejavy primátora nášho mesta skôr, ako šéfredaktor v úvodníku PRIEVIDZSKA ( zo dňa 01.11.2019) s názvom „Čas vulgárny“.
S ohľadom na skúsenosti v Novákoch si dovolím zacitovať slová z uvedeného periodika v úvodnom jeho článku: „ Vulgarita vo verejnom priestore sa stáva synonymom pre „smutnosť“ únavu či stereotyp. Vulgárnosť je plytkosť, nízkosť, zámerná povrchnosť. Alebo -obmedzenosť. Áno aj obmedzenosť, vedomostné prázdno, aj to je vulgárne. Neschopnosť používať vlastný rozum a jeho degradácia iba na preberanie a ďalšie hlásanie vulgárnosti iných, aj to je vulgárnosť“. Potiaľ citácia.
Nuž, akoby šité na toxickú atmosféru v Novákoch. Naozaj u nás platí, že ... ak si verejnosť, ako píšem vo svojom príspevku z 01.09.2019 ,zvolí do kresla primátora človeka „s hrošou kožou a silným „ black PR „ musí vidieť, že v rozhodovaní politický štýl, ako sa ukazuje aj u nášho staronového pána primátora, znova vykazuje znaky malého despotu, nerešpektujúceho etiku, morálku a právny poriadok SR.
Nuž a lavidovi neimponuje, že som to odhadol. A tak píše hlúposti. Je preto pre mňa úsmevné, ako lavida vnáša svojimi toxickými úvahami, vyjadreniami, ironizáciou, snahou ľudí zosmiešňovať poznatkami, ktoré nijako nesúvisia so zveľaďovaním a rastom našej samosprávy. Lavida, rok je fuč a v našom meste“ zdochol pes“ !!!. Vy to nevidíte???
Naozaj mi názory na politiku v Novákoch od lavidu pripadajú ako z knihy o Dobrom vojakovi Švejkovi, cit.: „Zasáhnutí dobrého vojáka Švejka do světové války. „ Tak nám zabili Ferdinanda,“ řekla posluhovačka panu Švejkovi, který opustiv před léty vojenskou službu, když byl definitivně prohlášen vojenskou lékařskou komisí za blba, živil se prodejem psů, ošklivých nečistokrevných oblud, kterým padělal rodokmeny. ... Kerýho Ferdinanda, paní Müllerová?“ otázal se Švejk, nepřestávaje si masírovat kolena, „já znám dva Ferdinandy. Jednoho, ten je slouhou u drogisty Průši a vypil mu tam jednou omylem láhev nějakého mazání na vlasy, a potom znám ještě Ferdinanda Kokošku, co sbírá ty psí hovínka. Vobou není žádná škoda.“... .Priatelia, kto má záujem, ako to pokračuje, nech si prečíta dielo od českého spisovateľa Jaroslava Haška.
Zdá sa, že lavida sa naozaj zabáva, vypĺňa svoju nudu, ktorú si ošetruje filozofovaním od stola, menovite sa baviac, že "kohézna „ politika zo strany staronového pána primátora je tu preto, aby sa podarilo odstrániť nerovnosti medzi časťami obyvateľov nášho mesta a občanmi, resp. u občanov Novák, občannnnov Nováky a stále viac a viac nnnnn...n v slove občan Nováky, jednoducho toľko nnnnn..... n , koľko títo ľudkovia sú ochotní, alebo si dokážu v mainstreamových periodikách zaplatiť účty
Lavida, doba sa radikálne zmenila. My to vidíme tak, že kohézia, resp. politika súdržnosti je ako cement, ktorý spája naše spoločné hodnoty a ciele(!!!), nie len Dušanove Šimkove. Nováky nepotrebujú len hovoriť jedným hlasom, ale aj jednotne konať, pretože jednota preukazuje svoju skutočnú hodnotu v skutkoch . A tie nie sú, práve pre toxicitu atmosféry spoločenského života v našom meste, za ktoré nesie zodpovednosť aj pán primátor. A to je o tom.
Avšak vy vytvárate toxickú atmosféru lavida, vaše toxické návyky, ktoré sa snažíte vniesť do miestnej kohéznej politiky, ako odpútavanie, zahmlievanie, či bagatelizovanie od práce v prospech obyvateľov, máme za povinnosť , ba čo, musíme z obavy, že celú občiansku spoločnosť ňou zašpiníte, brániť sa proti vašej toxicite. Odporúčam vám, čítajte po sebe a po vašich donoroch, čo napíšete, čo oni napíšu, či vyslovia.
V našom komunále, ako aj čítate od prispievateľov na tejto stránke, je prakticky v súčasnosti nemožná kritika, pretože reakcie pána primátora a jeho ekipy na kritikov, byť aj so slušným kritickým myslením sú tak toxické, že sa priečia logike. Vôbec netušia, že aký majú na svoje okolie negatívny vplyv. ... ... však to vnímate, keď sledujete záznamy z rokovaní MsZ, alebo čítate statusy a poniektorí e-meily, či absolvujete telefonický rozhovor s nimi, alebo ich vystupovanie v mainstreamových periodikách. Tí, čo sú dnes pri moci, s pravdou už dávno nepočítajú, alebo asi ako v tomto príbehu:„ Svojho času zakončil anglický biskup Butler omšu výzvou k veriacim, aby si prečítali sedemnástu kapitola Markovho evanjelia, pretože na nedeľnej omši bude hovoriť o lži. Na ďalšej omši vyzval prítomných, aby zdvihli ruky tí, ktorí si zmienenú kapitolu prečítali. Väčšina rúk sa zodvihla. Biskup povedal: „Budem vám skutočne musieť kázať o lži. Markovo evanjelium žiadnu sedemnástu kapitolu nemá.“
A tak si pripomeňme lavida našu skúsenosť o pravde. Ak Ing.Dušan Šimka, pán primátor, Ing. D.P. bývalá vedúca stavebného oddelenia MsÚ v Novákoch, atď. tvrdili, že oni ani netušili, že na ulici Duklianska nie je kanalizácia vhodná na odvedenie splaškov z novopostaveného domu pána primátora (???) hoci projekty na kanalizáciu Horných leloviec im na úrade ležali na stole mali pravdu, alebo klamali??? No a veľmi sa nevyznamenali ani iné verejné orgány. Tak prišiel s voľbou za primátora mesta tlak verejnosti a lavida, naozaj len tlak verejnosti , nováckej verejnosti voči porušovateľovi zákona, ktorý po dlhom a hlbokom zvažovaní sa napokon rozhodol konvalidovať svoje nezákonné konanie. Vybudoval si domovú ČOV-ku. Lavida, tlak verejnosti!!! Že nie je v Novákoch toxická atmosféra si môžete namýšľať len vy. Podľa nás ,aj s ohľadom na vami spomínanú kohéziu, je potrebné o tom verejnosť neustále informovať! Sága „ o splaškoch „ je prvá výhra verejnosti i napriek vašim lavida rečiam obskúrne vedeným.PB.
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 1   1
20:06:59 06.11.2019 [6995] Nevhodný príspevok?
Tomuto hovorí Pbošiak vážnejšia debata?Veď tu ide len o adhominem na lavidovu adresu.Tak to obyčajne býva,keď dojdu argumenty.
Citovaný článok v periodiku Prievidzsko od p.Ivana Brožíka som si prečítal a domnievam sa,že je z niektorých ulov pohľadu tendenčný a tiež sa autor snáď nevedome nevyhol nesprávnym momentom zovšeobecnenia,Autorské spojenie kritizovaného problému vulgarity vo verejnom priestore s časom vianočným a s potrebou akéhosi bližšie neurčeného stíšenia mi príde ako vecne nepatričné,hoci osobne proti kritike vulgarity vo verejnom priestore vo všeobecnosti nemám absolútne žiadne výhrady.
Napokon aj v reakcii na prispievateľa Dezider som tento môj postoj vyjadril dostatočne zrozumiteľne.
Z toho dôvodu je reakcia Pbošiaka len ďaľším potvrdením v lepšom prípade nepochopením písaného textu a v tom horšom /rozhodne pravdepodobnejšom/zámernou interpretáciou skreslenej formy reality,teda demagógiou.
Aby sme boli konkrétni,uvediem príklad toho, čo označujem v tzv.objektívnej kritike Pbošiaka za nadprácu. Sú vyjadrenia typu:
“ proti propagande sa aktívne postaviť , dôsledne ju demaskovať, odhaliť jej metódy a mechanizmy."
"Ing. Dušan Šimka, pán primátor nášho mesta poslancom a nám obyvateľom doposiaľ nepredstavil svoje ciele, priority a svoje plány, svoj program!!!. „
Na tomto príklade je vidieť na čo trpí „objektívna „ kritika Pbošiaka,pretože hovorí v súvislosti s primátorom o demagógii,ale už sa neobťažuje konkretizovať,ktoré jeho vyjadrenia je možné jednoznačne označiť za demagogické.Takisto tvrdenie,že primátor nepredstavil svoje ciele,priority a plány nezodpovedá skutočnosti,pretože jeho volebný program je verejne prístupný na internete a ak by som chcel byť mierne demagogický aj ja,tak veselo môžem tvrdiť,že aj na základe toho,bol opätovne občanmi zvolený do funkcie aj napriek hujerskej snahe Pbošiaka a jeho lobby/suity/.
A príkladov takejto nadpráce v tzv.objektívnej kritike Pbošiaka,ktorými hýria jeho príspevky je od začiatku jeho účinkovania na tejto stránke naozaj nad rámec.
Predpokladám,že odpoveďou na tento môj príspevok bude reakcia Pbošiaka v zmysle,že ako člen primátorovej suity,len plním svoju úlohu pridelenú mi v rámci objednávky na vytváranie jeho „píár“citujem:“Lavida dokola tlmí, zahmlieva, bagatelizuje a tak zjemňuje, zakrýva neschopnosť pána primátora sa vysporiadať s úlohami, ktoré vyplývajú s jeho nástupom do funkcie „
Pochopiteľne,je to blud ako Brno,teda aj moja úloha v suite,aj neschopnosť primátora vysporiadať sa z úlohami,ale tak ma napadá/keď sa teda bavíme vážne?/,že sa mi tu črtá možnosť privyrobiť si k dôchodku.Zavolám Šimkovi a otrčím dlaň.Kamoško pekne zaplať,keď ti tu tak ohromne píárujem.
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   0
10:12:28 04.11.2019 [6994] Nevhodný príspevok?
Naozaj priatelia, je to už na čosi vážnejšiu debatu. Lavidovi, ktorý mnoho rokov ani neťukol o Nováky, totižto žil isté obdobie v okresnom meste, je v tomto období naozaj dobre sa priživovať a ťažiť z chýb iných !!! Megacirkus v Novákoch s občanmi... až občanmi s mnohými nnn , keď divákmi a čitatelia sú obyvatelia Novák a blízkemu okoliu nášho mesta , doposiaľ v ňom účinkujúci aj lavida, neukázal za celý rok žiadne výsledky.
Za ľudí, ktorí by aj písali na túto stránku, ale sa boja malý odkaz lavidovi. Aj keď nepíšu, čítajú ju. Najskôr začnem čo počúvame od ľudí. Lavida ukážte nejaké osobné výsledky v prospech obyvateľov a nie len v prospech seba, lebo inak je to z vašej strany farizejstvo.
A lavida po druhé, určite aj vy ste dostali, ako mnohí Nováčania do schránky posledné vydanie regionálneho periodika Prievidzsko!!!!. Lavida, poprosím vás, skúste sa prekonať a prečítajte si úvodník, ktorý píše šéfredaktor tohto periodika a zamýšľajte sa nad sebou a vašou partiou, čo vám odkazuje tento pán redaktor a čo vy produkujete do verejného priestoru, keď vy osobne infantilne, vašim osobitým štýlom obhajujete pána primátora, jeho vulgárne označovanie ľudí, teda obyvateľov nášho mesta.
Lavida, vari naozaj si ešte myslíte, že je to moja nadpráca, ak s kritickým myslením mám jednoznačné výhrady k používaným vulgárnym prejavom pána primátora voči obyvateľom, poslancom??? Ešte stále si myslíte, že je to len o mojom názore o mojej nadpráci (???), hoci prejav vulgarizmu, navyše zverejnený v zázname na YouTube je nielen podľa mňa neobhájiteľný. PB
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 2   1
07:57:43 04.11.2019 [6993] Nevhodný príspevok?
No nech sa páči.Vtáka poznáš po perí a človeka po reči.A Pbošiak nám povedal opäť len to,čo už povedal X krát,že Šimka a jeho suita sú skazou pre naše mesto.K suite sa vyjadrovať nemá zmysel,lebo to je neznáma množina,existujúca zrejme len v Pbošiakovej hlave.
Ku kritike primátora len toľko,že pokiaľ je objektívna tak s tým nemám žiaden problém.Lenže v objektívnej kritike Pbošiaka je evidentná aj nadpráca ,ktorej sa prívlastok objektívna nedá pripísať.Teda nie je pravda,to čo píše Pbošiak,že každú kritiku je treba brať vážne.Vážne je treba zaoberať sa len s naozaj objektívnou kritikou.
K takej neobjektívnej kritike je možné priradiť aj výrok:“neschopnosť pána primátora sa vysporiadať s úlohami, ktoré vyplývajú s jeho nástupom do funkcie. „
Toto je ukážka tej nadpráce Pbošiaka,kde zovšeobecnením sú porušené veci zásadné.
Zamýšľam sa aj nad tým,z akého dôvodu Pbošiakovi nevadí,že Lavidovi a trebárs M.Šimkovi tu zmazávajú príspevky,hoci nijako neporušujú kódex prispievateľa.Veď predsa z pohľadu demokracie ide o základný princíp,keď subjekty v spoločnosťi by mali fungovať tak,aby realizovali svoje ciele a túžby a zároveň nebránili to isté druhým. V prípade PBOšiaka ide snáď o fenomén dlhoročného modu vivendi pretrvávajúceho doposiaľ v jeho vnímaní,keď v spoločnosti bola prípustná len jediná alternatíva pravdy,možno tiež posilnená prežitými rokmi vo funkcii v spojení s egom.S egom v dobrom zmysle slova ako subjektívne vnímaným prežitím seba a okolitého sociálneho prostredia.Iste je možné aj to,že taký stav mu zámerne vyhovuje,pretože si uvedomuje,že akákoľvek oponentúra jeho politických názorov by mohla znižovať ich váhu a konzekvencie v cieľovej komunite.Naozaj netuším ,čo je pravým dôvodom jeho zmýšľania,ale s jedným som si istý,že sa v tomto prípade potýkame s vážnou kolíziou s princípom demokracie ktorý hovorí asi toto: Pane hlboko s vami nesúhlasím,ale urobím všetko preto,aby ste mohol slobodne vyjadrovať svoje názory.
Teda ak pravidlá,tak by mali platiť pre všetkých a nie selektovane.Pokiaľ chceme byť komunitou s vysokou vnútornou kohéziou,tak je jasné,že takéto javy by sa mali stať natrvalo minulosťou.
Očakávam,že odpoveďou na tento príspevok Lavidu bude Pbošiakove pojednanie o tom,aký veľký je podiel terajšieho primátora na vnútornú kohéziu komunity,dokonca už sú tu na to aj stávky,tak uvidíme.A možno bude príspevok zasa raz zmazaný z dôvodu selektívneho vnímania princípov demokracie.Necháme sa prekvapiť.
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 2   0
23:25:16 03.11.2019 [6992] Nevhodný príspevok?
Priatelia, každú kritiku treba brať vážne. Veď ako vidieť, nemá vždy zmysel hneď útočiť, najmä ak nekompetentné informácie a nekritické reakcie lavidu na kritiku práce pána primátora od Mojmíra a Dezidera (okrajovo lavida spomenul i mňa, preto píšem) dokolečka, dokola tlmí, zahmlieva, bagatelizuje a tak zjemňuje, zakrýva neschopnosť pána primátora sa vysporiadať s úlohami, ktoré vyplývajú s jeho nástupom do funkcie. Takmer rok po voľbách ( sa pán primátor vo funkcii stále hľadá!!!), zatiaľ bez náležitých výsledkov (avšak neustále pripomínajúc svoju dvadsaťštyriročnú vládu v tomto meste), ktoré by boli adekvátne jeho platu a bonusom k pohodlnému užívaniu si primátorského kresla.
Hoci sa dá uznať, že nikto nie je neomylný, pán primátor strká pred mnohými úlohami hlavu do piesku a tvári sa spolu so svojou suitou, teda i lavidom , ktorý sa k nemu vehementne hlási, že sa radnici, či mestu, ktoré vedie darí, alebo že je to len on, ktorý robí bez chýb.
Vedzte priatelia, naozaj, ak trošku, čo i len málinko pogúglite na stránkach obcí a miest SR, prepadnete do občianskej frustrácie a vyvoláte v sebe podozrenie, že s ohľadom na rozdielnosť vo výsledkoch rozvoja obcí a miest v neprospech nášho mesta ,naozaj vari „sa treba vrhnúť???“ na rozvoj cestovného ruchu, ktorý ako zahmlievací nápad, asi sedem rokov demonštruje na týchto stránkach lavida. Je pre mňa záhadou, že prečo sa však jeho geniálne myšlienky doposiaľ neobjavili ani v jedinej úlohe či volebnom programe súčasného staronového pána primátora, keďže by asi v osobnej ,či verejnej domluve s ním - s pánom primátorom, nemal mať problémy??? Takže zatiaľ kecy a nič iné zo strany lavidu len kecy. Ale, aby som bol úprimný, možnože to má vo svojom volebnom programe niektorý z poslancov vo volebnom obvode , v ktorom lavida má trvalý pobyt. Lebo, ako som napísal už minule, lavida sa naozaj nezdá.
Priatelia, veď všetkým ľuďom žijúcim v Novákoch je jasné, že niektorí dôchodcovia majúci záujem sa aktivizovať, alebo ľudia so zdravotným postihnutím, ako aj ďalší občania sa naozaj môžu, pokiaľ majú záujem, v rôznych spoločenských organizáciách a spolkoch stretávať. O tom , možno viac ako lavida čosi viem, pretože tieto veci sa až tak nemenia, aspoň nie v Novákoch ( leda okrem zariadenia pre seniorov???!!!). Ale, ako vidieť, ani to nie.
Avšak iné to je v otázke, ako lavida píše, možnosti demokratického získavania informácie. Takže na základe vystúpenia občana na verejnom MsZ. Tak si spomeňme na vyhlásenie pána primátora ,ktorý sám seba sa vyhlásiac za zjednocovateľa v spore spoluvlastníkov obytného domu č. 96/2 na ul Svätoplukovej o akýsi altánok, že ľudí zjednotí. Mĺkvo. A nič!!! Vlastníci bytov určite budú radi, ak sa mýlim. K tomu, ako sa správal k vystupujúcemu v tejto veci nášmu obyvateľovi, no... (jednoznačne je potrebné prijať Etický kódex správania sa primátora, poslancov a úradníkov MÚ)
K druhej možnosti, vraj osobne rokovať s pánom primátorom ( po toľkých skúsenostiach s nahrávaním telefonických rozhovorov a potenciálnou hrozbou kamerovania nakúpenými minikamerami a zverejnenia ich obsahu , si odpovedzte lavida sám, alebo už ste fakticky aj v príspevku odpovedali, že by sa tu črtala paralela s vysokou politikou???
Filozofia rozvedená lavidom o slove „klamať,klamár, je od neho neskutočne infantilná. A čo tak lavida vysvetliť význam vulgárnych, znevažujúcich výrokov ma adresu občanov, poslancov? . Takže vysvetľujte lavida vulgárne výroky k občanom ako sú barbari, záškodníci, organizovaná podvratná skupina, amatéri a najmä gauneri!!!. Kto dal takéto práva sa vyjadrovať na adresu spoluobčanov, poslancov najvyššiemu predstaviteľovi mesta??? Vy nevidíte v tom neslušnosť mierne povedané, neúctu k ľuďom žijúcim v našom meste?
Takže po tretie lavida, na rozdiel od vašich jednostranne prijímaných informácií od vašich donorov, na základe ktorých rozkokošene píšete nezmysly a kecy , a ktoré sa pravdivosťou len priblížili k hranici pravdy. Na rozdiel od vás pravdu si treba brať od slušných ľudí, slušných poslancov MsZ a vychádzať z ich objektívnosti a pravdivosti. A prípadne im pomáhať s návrhom na ich riešenie. To som presvedčený, že vy ste k takejto dispozícii, ešte nedošiel.
Lavida, ja si myslím, že obyvatelia Novák vyjadrili svoju ne - spokojnosť vo voľbách a nedá sa hovoriť, teda aspoň nie s takou istotou ako píšete, že väčšina obyvateľov je spokojná. Desať hlasov rozdiel. To je hodnotovo jeden názor na spokojnosť???!!!
Druhý je ten, na ktorý tu upozorňujeme už dlho, že naozaj, len ten človek získa informácie podľa toho, ako si ho ľudia vážia a akú v nich vyvolá svojou ochotou, odpoveďou, radou, či prípadnou pomocou reagovať a pomôcť jednoduchým ľuďom na ich osobné, či spoločenské problémy. A preto i mne je divné (jasné lavida, že mi to nie je divné), že prečo sa ľudia nevyjadrujú verejne. Ešte raz, lebo už som vám to viackrát písal, boja sa, nechcú mať starosti.
No a záverom. Takže, čo čaká obyvateľov s kritickým myslením v prípade ich nespokojnosti s riešením života v našom meste??? Ešte raz lavida. Kašlem na vaše lanovky z elektrárenského komína (skúste riešiť vraj navrhovanú spaľovňu odpadov), na vaše spomienky uletené do kopčekov v Chorvátsku, lebo vozík so štyrmi koliečkami, ale žiadame pripraviť a zverejniť volebný program na roky, ktoré najmä vekovo najstaršiu časť obyvateľov zaujímajú (lebo prirodzene,že starnú a sú nespokojní) a za tú mladšiu generáciu ( odpoveď na výstavbu bytov, dokončenie telocvične ,atď. ) odpočet za rok strávený na radnici na stoličke primátora. Je to presne to, čo žiadali Mojmír a Dezider, možno inými slovami. Toť vsjo. PB
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 1   1
09:24:07 02.11.2019 [6991] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň.Reagujem na prispievateľa Mojmír.
Áno mal som v reakcii na príspoevok Dezidera napísať,že čo sa dĺžky záznamov týka,sú na tom občania Bojníc o kúštik horšie.Tak by to bolo vecne a významovo správne.Mohol som si ušetriť písanie vysvetlenia Mojmírovi,ale možno/čaro nechceného /to nakoniec bolo dobre.
Pokiaľ som označil informácie v Deziderovom príspevku ako diskutabilné,tak platí,že ako emotívne ladený názor to beriem,ale ako relevantný argument v objektívnom hodnotení rozhodne nie,pretože sú to tzv.fallacy argumenty.Podstatné v tomto prípade je uvedomiť si,že prílišným zovšeobecnením sú tu porušené niektoré /nie všetky/ veci zásadné a tak by to byť nemalo.
Cit.z príspevku Dezidera:“nepozerateľné,nepočúvateľné“ svedčia o emotívnom stave a nie o objektívnej realite,to hádam netreba vysvetľovať.
S názorom že:“rieši len seba a nie mesto a nováčanov;akýkoľvek názor berie osobne;nerieši zamestnanosť,seniorov a stratégiu mesta“ sa rozhodne nestotožňujem.
Neviem aký spôsob používa Dezider na získanie informácií o dianí v meste a práci primátora a poslancov,ale predpokladám,že sa obmedzuje len na sledovanie záznamov zo zasadnutí MsZ.Pokiaľ je tento môj predpoklad správny,tak pre Dezidera,ako aj pre všetkých občanov mesta platí,že je len na nich samotných ako využívajú demokratické mechanizmy zriadené pre občanov za účelom získavania informácií a tiež priameho ovplyvňovania života v meste podľa svojich predstáv!! Iste aj napísať svoj názor na túto stránku je možnosť,ale podľa množstva príspevkov súdiac v súčasnosti sa o nejakom enormnom záujme občanov zrejme hovoriť nedá,čo je iste škoda,ale tiež by to mohlo nasvedčovať aj tomu,že väčšina občanov je pravdepodobne celkove spokojná so stavom takým aký je.
To s čím sa s Deziderom stotožňujem,je jeho výtka primátorovi ohľadom používania slov „klamár,klameš“.Ide o to,že emotivita a expresivita týchto slov priamo evokuje súvislosť so zámerným nekalým,nečestným úmyslom predkladateľa takto vyhodnotenej a označenej nformácie.Iste ale netreba zabudnúť,že je tu aj možnosť chybného pochopenia a či účelovej dezinterpretácie/platí aj pre Pbošiaka/.Osobne by som s ohľadom na emotívnosť, expresivitu,zlepšovanie politickej kultúry,ale tiež aj negatívne konzekvencie v súvislosti s celkovým obrazom ktorý o nás ako komunite vytvárame,používal len v skutočne odôvodnených prípadoch.Pravda je aj to ,že sa tu črtá istá paralela s vysokou politikou,kde sú podobné koreniace prísady v polievočke tiež častou ingredienciou,čo nás pravdaže neospravedlňuje.
V súvislosti s riešením problému zamestnanosti,ktoré je predmetom Deziderovej výtky na adresu primátora si dovolím takpovediac prihriať si svoju polievočku a to pripomenutím politiky podpory rozvoja turistického ruchu v meste,ktorú považujem za jednu z významných možnosťí ako zvýšiť význam našeho mesta v regióne hojne navštevovanom turistami z celej republiky,ale aj zo sveta, hlavne kôli prítomnosti blízkych Bojníc s ich atraktívnym zámkom a ZOO.Zvyšujúci sa podiel ekonomických a iných spoločenských profitov v obciach ,kde si už uvedomili význam podpory podnikania v turistickom ruchu by mal byť aj pre nás stimulom,aby sme nastavili svoje vedomé snahy v oveľa väčšej miere týmto smerom.Príklady konkrétnych možných turisticky atraktívnych projektov nabudúce,lebo to nie je podstatou obsahu tohto príspevku.
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   0
14:36:11 01.11.2019 [6990] Nevhodný príspevok?
Milí priatelia,
isto to všetci poznáte, že v tom každodennom zhone, nám spomienka na našich blízkych neraz nespravodlivo voči ním uniká. Peknú , naozaj jeseň i v tomto roku,ako zhasínajúcu farebnú prírodu, s množstvom sviečok , spájame s pamiatkou na zosnulých, alebo so sviatkami Všetkých svätých i „dušičkami“.

Prejdime sa teda na miesta posledného odpočinku a zapáľme prosím, sviečku aj za tých, ktorí vo večnosti ostali sami a v spomienkach ľudí pomaly vybledli. Večný pokoj všetkým, ktorí už nie sú medzi nami.

Nostalgia jesene. Teraz je čas, ponoriť sa do sveta medzi nebom a zemou a pripomenúť si ich v tej najkrajšej podobe, v akej nám ostali v pamäti. Pekný deň priatelia PB
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 3   0
11:17:12 31.10.2019 [6989] Nevhodný príspevok?
Priatelia, teda ten lavida sa nezdá. Neustále dokola, dokolečka, prechádza touto stránkou a v príspevkoch, (teda ak obsah jeho príspevkov je v súlade s etickým kódexom tejto webovej stránky) píše o demokracii. Už myslím, že jedenkrát použil vo svojom príspevku slabikovanie JUDr. Harabína, keďže lavida chcel rovnako ako JUDr. Harabín dať dôraz na povýšenie svojho názoru. A tak lavidovi pripomínam tiež, že aj tieto slová vyslovil o pravde pán Dr. Harabín: „Američania často používajú nevedecký, zjednodušený princíp na rozoznanie pravdy podľa niekoľkých vonkajších znakov. Hovoria, že ak to vyzerá ako kačka, pláva ako kačka a ak to hovorí ako kačka, tak je to pravdepodobne kačka. A kde je lavida vaša pravda??? Trvá zasadnutie zastupiteľstva od 15,00 hod. do polnočnej hodiny? Trvá!!! Osočuje, nadáva do klamárov a gaunerov obyvateľom nášho mesta primátor mesta??? Áno, nadáva!!!. Rieši svoje problémy narážkami na predchádzajúce vedenie mesta, že ho v prípade neslušného jeho chovania nechali vyviesť zo zasadačky??? Rieši!!!. Tak si položme otázku. Čo sa to deje? Otvorme oči, ale neseďme v nemom úžase a paralyzovaní aroganciou človeka pri moci!!!.
Nesmieme dovoliť vládu plnú veľkohubej primitívnej nenávisti k vlastným spoluobčanom ,nesmieme dovoliť zmeniť naše mesto na štruktúru zastrašovaných úradníkov, potom neschopných hájiť práva a slobody obyvateľov tohto mesta.
Lavida, na tému socializmus, kapitalizmus a demokracia, sa už popísalo toľko, koľko len mohla sloboda slova uniesť. Aj vám vraj padli v roku 1989 klapky z očí. Avšak je tu isté múdre poňatie od pána Dr. Harabína, ktoré som kedysi čítal a tak s dovolením Vám ho priblížim“ Slobodu slova máme, len čo potom nastane? Ja mám poznanie, že každý sa na vás vykašle. A to je najhoršie!“ potiaľ citát.
A ak nechcem mať navyše starostí , snažím sa zdržať , čo však nie vždy je naozaj možné, i tak dávam na vedomie, že ja nemám záujem na tom, aby medzi mnou a lavidom vznikla akási prestrelka, najmä nie na stránkach sociálnej siete a zároveň, aby naša komunikácia slúžila na zastieranie, odpútavanie pozornosti od prešľapov pána primátora a jeho suity.
Totižto, už vedia, že ľudia majú veľkú moc, pretože sme im ich zlyhanie už preukázali, aj keď to dlhšie trvalo. Aby som pripomenul, odvádzanie splaškov zo svojho rodinného domu do rieky Nitry, pán primátor opravil svoje chybné, nezákonné konanie, nazvime to „osobnou stavebnou autoremedúrou“. Jeden boj verejnosti na podporu verejného záujmu je tak víťazný boj, za dodržanie zákonnosti zo strany primátora mesta.
To je moje vysvetlenie, k slovám vyplývajúcim z obsahu posledného lavidovho príspevku o mojich záujmoch a možnostiach hoci byť aj vo vzťahu k tejto webovej stránke. Lavida, jednoducho Etický kódex.
I z toho dôvodu mi lavida nevadí vymazávanie vašich príspevkov, lebo neberiem za ne zodpovednosť, nie som majiteľ ani webmaster tejto stránky. Zavedený Etický kódex tejto webovej stránky ma však nabáda položiť vám otázku, že z akých dôvodov ste doposiaľ nezverejnili dotaz na pána primátora – aký je dôvod absencie Etického kódexu, ktorý by ukladal správanie primátora nášho mesta, poslancov MsZ a zamestnancov radnice mesta Nováky, pri ich práci???!!!
A na záver, aby sme i v našom meste mohli realizovať myšlienku premiéra P.Pellegriniho, ktorý nabáda na ZMENU MYSLENIA, sa dá s jeho nasledovnými slovami plne súhlasiť. „. Posledné udalosti z parlamentu ma utvrdili v presvedčení, že potrebujeme zmenu!!! Potiaľ premiér. A parafrázujúc jeho slová, i v Novákoch slušní ľudia odmietajú chaos a škriepky. Požadujú prácu a konanie orgánov mesta uskutočňovať na stabilite a zodpovednosti, etike, morálky a slušnosti. Prajem pekný deň PB
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 3   1
09:35:17 31.10.2019 [6988] Nevhodný príspevok?
Ospravedlňujem sa za svoju mentálnu výbavu, ale akosi som nepochopil obsah príspevku. Kto a v čom je pri rokovaní zastupiteľstva v Bojniciach na tom o kúštik horšie ako v Novákoch ? Žeby poslanci , ktorí nemusia dookola počúvať tie isté frázy, osočovanie a nezriedka zvýšený hlas sťaby neposlušní žiačikovia , pretože majú iný názor ako pán primátor? Že majú vytvorené dôstojné podmienky na svoju prácu a materiály a aj to občerstvenie si môžu položiť na stôl a nie mať to porozkladané na kolenách či nebodaj na zemi. Je to nedôstojné. Alebo v tom že rokujú dlhšie? Nuž Štefan čas 7:14 nech Ťa nemýli, medzi tým mali vyše dvojhodinovú prestávku na obed. Na budúce ak na niečo odkážeš , tak si to aspoň pozri.
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 4   0
20:07:06 30.10.2019 [6987] Nevhodný príspevok?
Tak tak,chýbajú nám demokrati.Toto je jeden z mála názorov kde je možné s PBošiakom súhlasiť.Lebo veď aký iný logický záver si môže človek urobiť ,keď sú tu zmazávané príspevky diskutérov podľa kohosi ľubovôle. A ako sa zdá,tak nášmu demokratovi Pbošiakovi to nevadí,lebo práve naopak mu to zrejme ohromne vyhovuje.
Hodnotenie: 0   1
10:46:00 30.10.2019 [6986] Nevhodný príspevok?
Priatelia, tak ako píšem, niektorí to zvrátia vždy naopak. Ako deti na pieskovisku pri hre s pieskom. Len aby zahmlievali akútne problémy, ktoré v našom meste je potrebné riešiť, ale pre všetkých tu žijúcich ľudí. Prispievateľ Dezider naozaj relevantným spôsobom poukázal na konanie nášho pána primátora, ktorého konanie v súčasnom období je bez významného vplyvu na rozvoj mesta, ale rok „ošetruje“ svoje ego, „aby ľudia videli“.
No, a nadšenec zo suity pána primátora, na podporu ochrany jeho ega, poukazuje v príspevku celkom tak, ako to prebieha v tom imaginárnom našom pieskovisku . Poukazuje na iné, tam sa hrajúce deti, ktoré z nich je na tom lepšie, či to dieťa, ktoré sa pocikalo, alebo to ,ktoré sa pokakalo. Nuž, aby vedel, prezradím mu to. Najlepšie je na tom ten, kto sa už vie pýtať a nepoukazuje na nikoho, lebo nemá dôvod na nikoho poukazovať a buduje si svoje dielo.
Keď to prenesiem do života dospelých, obyvateľ s kritickým myslením, má záujem o život v tomto meste bez toho, aby poukazoval na život a nedostatočné správanie ľudí, poslancov, aparát v iných mestách, v inom cudzom svete, so škodoradosťou, že nič na tom nie je, veď aj v iných mestách, obciach , ba napr. v Afrike, je to horšie. Obyvateľ s kritickým myslením má však záujem na slušnom živote v našom meste!!! A o tom to je.
Z toho dôvodu sa dá s istotou konštatovať, že pripomienka lavidu na slová prispievateľa Dezidera je zlomyseľná, lebo však ľudia naozaj bez akejkoľvek spornosti, či diskutability vidia , ako to je v našom meste. Slová Dezidera sú naozaj primerané stavu v našom meste, ak nahliadnete na záznamy z rokovaním poslancov Mestského zastupiteľstva v Novákoch, ktoré vedie primátor nášho mesta. To predsa na rozdiel od uvažovania tých detí na pieskovisku, dospelý človek, obyvateľ nášho mesta vie vari racionálne posúdiť.
Vážime si kritické myslenie prispievateľa Dezidera. Nenechajte sa odradiť, veď ide o Nováky a my v nich riešime úplne iné starosti a problémy ako mesto Bojnice. Mimochodom odporúčam si všimnúť ,v akých podmienkach rokujú bojnickí poslanci MsZ PB
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 2   0
19:39:28 29.10.2019 [6985] Nevhodný príspevok?
Názor Dezidera je diskutabilný.Myslím tým,že ako argument je diskutabilný,lebo aha toť kúštek za humnami v Bojniciach sú potom na tom ešte horšie. https://www.youtube.com/watch?v=8pJAZalSQMQ
Hodnotenie: 0   0
23:19:50 28.10.2019 [6984] Nevhodný príspevok?
Priatelia, hneď v úvode sa dotknem pracovnej filozofie staronového pána primátora vo veci úloh a najmä požiadaviek miest a obcí pre ne vyplývajúcich z „Akčného plánu transformácie hornej Nitry“. Úprimne povedané, nie som celkom presvedčený, že staronový pán primátor a osoby z jeho suity naozaj rozumejú obsahu a významu ( okrem urážok a osočovaní ,ktoré sú nezbytným sprievodným znakom ich príspevkov) Akčného plánu transformácie hornej Nitry.
Doposiaľ sme totižto, len veľmi málo počuli od primátora nášho mesta o jeho poznatkoch a prípadnom postavení nášho mesta, najmä o jeho predstavách, čo bude predmetom jeho požiadaviek na prospech obyvateľov nášho mesta a aké odborné stanovisko z úloh vyplývajúcich z Akčného plánu... predstaviteľom štátu predloží. Hoci k poskytnutiu informácií slúžia verejné stretnutia s občanmi, najmä ak existuje predstava, že mesto a jeho konšelov očakávajú ťažké negociácie (rokovania) týchto ľudí, zástupcov obyvateľov nášho mesta to zatiaľ akosi nedesí, nemám vedomosť, že prečo nie i napriek tomu sa bojím a otvoriť myšlienku, že po troch rokoch končí volebné obdobie a po mne ako sa vraví potopa ... , verím, že rozumiete o čom píšem.
Priatelia prečo??? Nuž, vari azda máme právo, ako jeho voliči sa domnievať, že sa nám - obyvateľom nášho mesta, naplnia, možno áno, možno nie, isté kompenzácie za obmedzenia obyvateľov nášho mesta, strádajúcich veľmi dlhé obdobie, až desaťročia, v dôsledku výstavby mnohých významných závodov a v nich sústredenej priemyselnej výroby na území mesta, najmä však v dôsledku aktívnej ťažby uhlia a ochrany ťažobných uhoľných polí tzv. banskou uzáverou, ktoré obmedzovali a najmä znevýhodňovali pred niektorými obcami a mestami priemyslom obídených vo výstavbe infraštruktúry, občianskej vybavenosti , hoci samozrejme nesmie nám z pohľadu uniknúť ani spravodlivá skutočnosť, že obyvatelia nášho mesta nemali problém so zamestnanosťou.
Tak, ako sa konštatovalo na stretnutí primátorov a starostov miest a obcí hornej Nitry (myslím, že 17.10.2019), cit., že „v médiách stále počúvame informácie, ako má samospráva dostatok peňazí, že má vysoké podielové dane a pod., či ako sa ďalej na stretnutí konštatovalo, že podielové dane sa napĺňajú, ale na druhej stane bolo schválených neskutočne veľa noviel zákonov, ktorými boli mestám a obciam uložené povinnosti a vraj kvôli tomu bude len veľmi ťažko napĺňať potreby obyvateľov miest a obcí zasiahnutých vplyvmi vyplývajúcimi z ťažby uhlia kompenzáciou.
Z úst staronového pána primátora (pokiaľ si nevšímam nevhodné a hlúpe výroky jeho suity) sa dá označiť, že o úlohách vyplývajúcich z Akčného plánu transformácie hornej Nitry varí z vody, inak povedané, že vedenie nášho mesta je argumentačne či metodicky nepripravené a tak jeho vari jedinou frázou je veta „o výstavbe rýchlostnej komunikácie Prievidza-Trenčín „, ktorej výstavba dotiahne vraj investorov a tí by mali zamestnávať baníkov, ktorí v dôsledku útlmu banskej činnosti prídu o prácu (????).
Naozaj nič proti tomu, ale som presvedčený, že vedenie nášho mesta nemá v súčasnosti vypracovaný ako sa ľudovo povie „fahrplan“, ktorý by v číslach napr. poznal počet zamestnancov HBP a.s. z radov obyvateľov nášho mesta a tak, nemá pravdepodobne ani istotu, či počet zamestnancov HBP,a.s. žijúcich v našom meste, bude tak relevantný a „ vládou SR akceptovaný“, v prepočítanom čo do počtu zamestnaných tam nováčanov, aby bol významný pre isté programové regule vyplývajúce z Akčného plánu. ... vypracovaného vládou SR. .
Uvádzam to preto, že sa domnievam, že je dôležité predložiť k negociačným sedeniam o našom meste také argumentačné podklady, ktoré nebude vládna komisia považovať za malicherné a nároky obyvateľov nášho mesta neodsunie na marginálu záujmu štátu. V súčasnom období, za danej bytovej situácie, v dôsledku takmer nulovej bytovej výstavbe, resp. záujmu o rozvoj bytovej výstavby zo strany vedenia mesta, som viac a viac presvedčený, že mestu Nováky bez ohľadu na vybudovanú rýchlostnú komunikáciu, po ktorej rozhodne viac túži Prievidza , najvýznamnejšie mesto okresu Prievidza za daného záujmu, sa dostane Novákom len veľmi málo, lebo na „území mesta Nováky je „ rovnako veľmi málo stavebného priestoru vhodného pre záujem investorov tu realizovať investičné zámery.
Domnievam sa, že v našom meste je dôležité zamerať sa na získanie finančných prostriedkov na dobudovanie infraštruktúry, odstránenie následkov na devastovanom životnom prostredí a obnoviť a dobudovať občiansku vybavenosť,t.j. slušnú obchodnú sieť, Mestské kino, povýšiť úroveň školstva , školských zariadení ,znovu zaradiť do programu rozvoja mesta výstavbu Mestskej Polikliniky, jednoznačne výstavbu seniorského centra, v ktorom by starší obyvatelia- seniori mohli dožiť v našom meste, výraznejšie sa zaoberať výstavbou nájomných bytov, IBV -ou a s tým spojená výstavba a rekonštrukciu, ciest, chodníkov, kanalizácie potoka Lehôtka, Mestského parku, atď zariadení podľa Generelu Územného plánu, teda toho všetkého, čo z titulu banského uzáveru a ťažobnej činností banských závodov sa do istej doby nemohlo z uvedeného dôvodu realizovať.a nedá sa rovnako nepredpokladať, že odstraňovanie následkov zanedbania starostlivosti mestských orgánov o životné prostredie v dôsledku uvedených obmedzení si vyžiada na ich odstránenie veľké úsilie a zrejme i problémy.
Preto sa prikláňam k slovám a výzve prispievateľa na túto stránku ,ktorý píše pod anonymom Dezider takto, cit.: „Niekoľkohodinové zastupiteľstvá sú nepozerateľné, pán primátor rieší len seba a nie mesto a nováčanov, Akýkoľvek podnet berie osobne....ale je verejná osoba, pre nás všetkých, tu musí ísť ego absolútne bokom. Slová : klameš, klamár, on klame sú už nepočúvateľné. Chceme vidieť, že na zastupiteľstve sa PRACUJE: čo sa robí, čo sa bude robiť, kto to bude robiť a za koľko a pre koho sa niečo robí. Má sa riešiť zamestnanosť, seniori, budúca stratégia mesta.“ Potiaľ citát.
Podľa mojej mienky k práci na tomto projekte už mal byť odsúhlasený okruh odborníkov z radov obyvateľov a mesto už malo mať mesto pripravený projekt, či štúdiu, alebo čosi podobné s obsahom reagujúcim na pripravovaný Akčný plán. ... . Ale na to si treba sadnúť doma a nie vyvážať sa v aute a robiť si píár v mainstraimových médiách po celom Slovensku a riešiť veci, väčšinou zatiaľ len k posmechu Slovenska a väčšiny našich obyvateľov. PB
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   0
07:06:33 27.10.2019 [6983] Nevhodný príspevok?
Na internete nedávno kolovalo zábavné video zo zastupiteľstva v obci Fekišovce. Asi je otázkou času, kedy bude kolovať video z nováckeho zastupiteľstva. Zábavné bude pre každého, len nie pre nováčanov. Predpokladám, že úradujúci primátor stratil a stráca postupne svojich sympatizantov a voličov. Niekoľkohodinové zastupiteľstvá sú nepozerateľné, pán primátor rieší len seba a nie mesto a nováčanov, Akýkoľvek podnet berie osobne....ale je verejná osoba, pre nás všetkých, tu musí ísť ego absolútne bokom. Slová : klameš, klamár, on klame sú už nepočúvateľné. Chceme vidieť, že na zastupiteľstve sa PRACUJE: čo sa robí, čo sa bude robiť, kto to bude robiť a za koľko a pre koho sa niečo robí. Má sa riešiť zamestnanosť, seniori, budúca stratégia mesta. Kozmetické úravy, ktoré posledne pán primátor zverejnil považujem za samozrejmu kozmeticku okrajovú záležitosť. Také smutné konštatovanie pre nováčanov, že ešte tri roky by to malo fungovať takýmto spôsobom. Dúfam, že pán primátor začne pracovať racionálne a prakticky.
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 3   0
17:58:13 25.10.2019 [6982] Nevhodný príspevok?
Priatelia, rozhodol som sa zverejniť, že istý, aktívny člen suity pána primátora sa obrátil na mňa, avšak nie cez telefón, ako píše Ľubomír, ale cez nevyžiadaný e-meil. Pravdou je, že takéto osobné otravovanie od nich som už zažil viac krát a podstatne, podstatne agresívnejšie ,ale fakt je, že tento ich spôsob otravovania nikomu na pokoji nepridáva. Naozaj sa bavia ako decká, presne tak, ako som už napísal, na svojom piesočku so svojou hračkou – formičkami a presýpanie piesku si filmujú, vari pre rodinný album.
Hoci čiastočne obsah e-meilu naznačuje, že je písaný v akomsi zmierlivom duchu i napriek jeho al -obalu, nedá sa nepovažovať jeho obsah, za falošný, nič nehovoriaci, neúprimný a zavádzajúci. Tento nekompetentný človek ma nijako neprekvapil. Jeho neskutočná drzosť spočíva najmä v tom, že po napísaní mnohých osočujúcich , fabulujúcich a diskreditujúcich jeho bezbrehých príspevkov vo vzťahu nielen k mojej osobe, je i v tomto prípade napriek zdaniu istej zmierlivosti, jeho snaha naozaj falošná a najmä nepochopiteľná.
Ak sa tento človek rozhodol písať o etike, morálke, či o demokracii a nedbať na absenciu osobnej etiky, morálky, je odvolávka na demokraciu zo strany odosielateľa e-meilu nezmysluplná, pre mňa neakceptovateľná.
Tak mu len pripomínam slovmi, ktoré povedal pri istej príležitosti Winston Churchill: „ najlepším argumentom proti demokracii je päťminútová konverzácia s priemerným voličom“.. Ako to je u nás, čítame v poslednom období v mainstreimových médiach, volič nie je rovnako považovaný za nič, ak to nedefinujem tak, ako to bolo v tlači pertraktované, že podľa oligarchov je volič ešte čosi, za horšie považovaný. Aj v našom meste sa mnohé zmenilo, hoci.... a bolo to na voličoch. Žiaľ..., teraz už nič nie je z volieb a sľubov pravda.
Otázka znie, že prečo ? Takže, ak nemáme v našom meste lepšiu formu vlády, nehľadajme inú. Hľadajme len spoľahlivejších a zodpovednejších lídrov a to preto, ale nechajme to na významnejších ľudí, pretože, excelentne túto tému vystihol v krátkom období po vzniku Československa T.G.Masaryk, ktorý povedal: „Demokraciu by sme mali, len demokrati nám chýbajú“. To platí aj o vás milý pane. Vy každopádne aj so svojou skupinou nie ste demokrati , pretože pán e- meilsta, niekomu chutí káva, inému čaj. Ale pre slušný život v našom meste musí tiež platiť, že každý kto vyhrá voľby, musí myslieť aj na tých, ktorí voľby nevyhrali, teda aj na tých ľudí, ktorým chutí čaj, ak vám chutí káva.
A na záver, ako hovorí Milan Pitkin : „a v tom to je „ !!! PB
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 1   0
08:54:03 22.10.2019 [6978] Nevhodný príspevok?
Priatelia naozaj si niekedy náš život, teda ľudí žijúcich v našom meste odvodzujem od výroku slávneho Švejka, z rovnomenného románu známeho českého spisovateľa Jaroslava Haška , keď hlavný hrdina Švejk pri istej životnej situácii vyslovil svoj názor v období rokov monarchie na život človeka, že cit.: „ Život lidskej je tak složitej, že život člověka je proti němu úplnej hadr.“ Prečo o tom píšem ? Vedie ma k tomu miera lavidovej perfídnosti , ktorú výstižne ilustruje fakt, že bez vecnej logiky pripomína obdobie môjho pôsobenia vo funkcii predsedu Mestského národného výboru a porovnáva s politikou môjho, v nej pôsobenia pred tridsiatimi rokmi, hoci ona sa viedla v úplne inej politickej rovine, veď to každý nakoniec vie. A to vraj len na obhajobu politiky, vedenej dnes prvým mužom na nováckej radnici. Lavida, nehanbím a nebojím sa vám povedať, že nesiem politickú spoluzodovednosť za všetko dobré, ale aj všetko zlé, čo sa v Novákoch udialo počas obdobia, keď som bol predsedom Mestského národného výboru. Rovnako som sa zodpovedne vyporiadal aj s mojou činnosťou po roku 1989, žijem skromne ,takmer ako každý dôchodca.
Nič by na tom nebolo, ale lavidova perfídnosť odhalila i to, že lavida nekontrolovane však zadefinoval čosi, čomu sa v duchu smejkám (a to nie po prvý krát), pretože priatelia, ten kto vie čítať medzi riadkami nájde v lavidových riadkoch poukaz na to, že naozaj takýchto „inteligenčných lapsusov“ lavida píše nápadne v podobnom štýle už veľmi veľa a koniec koncov, ako ho opoznal aj Ľubo Dzurák, ba čo opoznal, odhalil to, o čom ja i okrem mňa mnohí ďalší obyvatelia ( z mnohých osočujúcich príspevkov v diskusii k rôznym článkom v celoštátnych periodikách, či rôznych e- meilov s textami znevažujúcimi množstvo našich obyvateľov a pod.) nepochybujeme, slovami, že :“ Neuveríte mi, ale presne takéto slová ja počúvam od jedného z dvojičiek.“
Teda priatelia, nič iné sa k tomu nedá konštatovať, leda len to, že tento kvázi „politický diskutér“, ktorí dnes už možno nahrádza „originál lavidu“ (???) reaguje tak, ako malé detičky v hre na pieskovisku. Majú svoje formičky a presýpaním piesku a naberaním znova a znova piesok do formičiek si vytvárajú detskou hrou svoj svet, ktorý im prináša radosť a v našom prípade ešte väčšiu, ak niektorému decku na pieskovisku hrajúcom sa zopár zrniečok ujde do očka len preto, aby mu znepríjemnil život.
Lenže priatelia, my sme dospelí ľudia, ktorí chcú a koniec koncov majú právo v tomto meste žiť v podmienkach rozhodne lepších, ako nám ich vytvára súčasný radničný pán, honosiac sa viac ako dvadsaťštyriročnou praxou a preto právom očakávame, že by tu mala žiť ďalšia generácia, ktorá sa postará o nás, pretože ak chceme, aby tu zostala žiť, a aby sa postarala o nás, musí mať k tomu podmienky. Podmienky podstatne lepšie ako sme mali my v čase, keď sme tu žili v rodinách a starali sa o našich rodičov. A tak, aby ste lavida pochopili, kašlem vám na lanovku z elektrárenského komína, kašlem na vozíčky z kopčekov!!!!.
Chýba tu, v našom meste, okrem dobrých medziľudských vzťahov, ktoré nemáte vôľu upraviť, aj vôľa konečne začať pracovať, aby sa napr. okrem iného, starí Nováčania nepozerali z okien zariadení o starých ľudí, na okolie zo zariadení v iných obciach a mestách k pobytu starých ľudí počas tridsiatich rokov vybudovaných v týchto obciach, ale v Novákoch nie. PB
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 1   0
19:36:48 21.10.2019 [6977] Nevhodný príspevok?
Čipovanie! Cesta k totálnemu zotročeniu človeka v mene pohodlnosti!


Najskôr letel do vesmíru pes a potom človek. A rovnako je to aj s čipmi, čiže podkožnými implantátmi. Najskôr bolo povinné čipovanie psov a zanedlho bude povinné čipovanie ľudí. Prajú si to mocní nášho sveta a už v tomto smere podnikajú patričné kroky. Už mediálne spracovávajú verejnosť informáciami o veľkých výhodách, aké nám to prinesie. Slovenská verejnoprávna televízia napríklad nedávno informovala o inovatívnej vedeckej konferencii v Stockholme, kde vedci predstavili podkožný čip, implantovaný do ruky človeka.

Viac sa dozviete na:
http://kusvetlu.blog.cz/1910/cipovanie-cesta-k-totalnemu-zotroceniu-cloveka-v-mene-pohodlnosti
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   0
12:22:44 21.10.2019 [6976] Nevhodný príspevok?
Priatelia, len pripomínam, že ja nemám záujem na tom, aby medzi mnou a lavidom vznikla akási situácia, odpútavajúca od môjho upozorňovania na nedostatky v práci vedenia mesta, či zahmlievajúca prestrelka. Preto dávam najavo lavidovi, ktorý nás oblažuje svojimi „jednoduchými riešeniami(?)“,že nikto, ani ja mu nezazlievame, že je častý účastník diskusie na stránke www.novaky.com, hoci nie tak názormi ku riadeniu a dodržiavaniu kompetencií primátorom - Ing. Dušanom Šimkom, ale najmä statusmi voči jeho kritikom, teda i voči mne. Práve lavida, čoby „nasadený „ichpozitív“ je doposiaľ ten, ktorý ako ich „slušnočlovek“ od samého začiatku tvrdo a nekompromisne sa v svojich statusoch vyjadruje voči mojej osobe. Mnohí už poznajú jeho štýl, mentálnu výbavu, poznáme jeho – ich, bez zveličenia, akože konšpiračné hrátky a ich hlášky. Sú však bezvýznamné ako vždy, ide v nich len o inteligentské zabŕdanie, osočovanie a bez vecného opodstatnenia a nezmyselného sa predvádzania používaním latinovýrazov. Čo je však najzvláštnejšie na ňom, že keď sa ho začnete pýtať na sporné otázky takýchto „riešení“, prestane si problematiku akoby urazene všímať a obíde ju, nevyjadrí sa. A tak dokolečka,dokola.
Naozaj. Však uznajte, veď chváliť primátora za to, že dá opraviť cesty, alebo budovy z peňazí štátu alebo našich peňazí,teda z mestského rozpočtu, je ako tlieskať bankomatu, keď Vám vydá Vaše peniaze …. Veď to je úloha splniteľná aj pre žiačika Materskej školy. Veď, ako sa hovorí, za peniaze aj v Prahe dom.
Iné však je to vo vzťahu ku takým kompetenciám, kde sa od primátora mesta žiada slušnosť, úcta a pokora, najmä však vtedy, ak sa má Ing. Dušan Šimka, ktorý ním je a má sa ako výkonný orgán nášho mesta prejaviť navonok, v záujme obyvateľov mesta. Prečo? Pretože za mnohé jeho výroky vo vystúpeniach pred mainstreamovými médiami, sa už naozaj mnohokrát hanbíme. Lavida, nech už to skončí akokoľvek, máme za to, že tak, ako bola zverejnená informácia o telocvični našej Základnej školy v spojení s vyhláseniami staronového primátora vo vysielaniach televízií s celoštátnym rozsahom bola neprofesionálna, jednoducho nekompetentná trapošina. No a pani riaditeľka ZŠ svoj diel zodpovednosti tiež nezvládla, hoci na jej obhajobu vari možno povedať, že vstúpila do situácie, ako sa vraví, že ako „pilát do kréda“.
Teda informácia sa mala podať až po jej došetrení a prijatých opatreniach, teda po vyjadrení všetkých zainteresovaných strán. Nuž, ale to by nesmela existovať možnosť na osobnú reklamu, ktorá sa volá „píár“ (PR). Náš súčasný pán primátor má s ňou skúsenosti, v konečnom dôsledku nielen dobré, ale aj zahanbujúce. Veď vieme o tom svoje.
Takže lavida, je to o tom, že primátor mesta je ten človek, ktorý vie,alebo by mal vedieť,kedy a ako, s dostatočnou politickou obratnosťou bez toho, aby v televíznych vystúpeniach pár občanov na“ povýšenie svojho píár“ zneužil na „poníženie iných občanov“ najmä tých nezainteresovaných občanov tohto mesta, bez akejkoľvek vnútornej spoločensko - občianskej debaty!!!!!!
Samozrejme, a to sa nedá poprieť, mal by mať tiež toľko slušnosti v sebe, aby nevytvoril pre niekoľko rodín tu žijúcich, možno doživotne zničený susedský vzťah, či vzťahy tvoriace občianske spolunažívanie, vytvorením vzájomnej morozity, či vzájomnou nevraživosťou medzi aktérmi ním menovaných do konca ich života v tomto malom meste a evokoval v nich nesporne vzájomnú doživotnú animozitu. Jednoducho, to nie je úloha primátora!!!
Aj preto si myslíme, že úloha primátora spočíva najmä v tom, že by mal predovšetkým upokojovať situáciu v prípade narušenia vzťahov medzi obyvateľmi , či časťou obyvateľstva v meste a najmä problémy vyskytnuvšie sa v meste s ohľadom na skutočnosť, že sa jedná o školstvo, výchovu detí o vzťahu rodičov, učiteľov a detí , že by mal postupovať s vyššou, či intenzívnejšou citlivosťou v riešení školských problémov!!!!!! Tak v prípade nášho mesta sme si so školstvom svoje zažili, dokonca aj zábavu so Skrúcaným nám ukázali. Účet za jeho vystúpenie je na webe.
Takýmto spôsobom je viac ako isté, že sa tu vo výchove zavádza istá dvojkoľajnosť, keďže určite v niektorých rodinách sa rodičia so svojimi školopovinnými deťmi rozprávajú, bavia iným spôsobom o súčasnej situácii v nováckej základnej škole a prístupe k učiteľom ,ktorí ich vyučujú, ako vidia vo vystúpeniach pána primátora v Jehotelevízii a určite každý rodič má k situácii v mestskej škole svoj názor. Jednoznačne to však vyrušuje učiteľov, rodičova aj deti. A tak lavida, každá minca má dve strany.
Na záver. Fenomén GENIUS LOCI je tiež o tom, že všetci, ktorí žijeme v tomto meste, máme ľudskú povinnosť chrániť, nazvime to rodostrom s menom genius loci, na ktorom sa rodili a rodia mimoriadne myšlienky, silné príbehy, historické činy našich obyvateľov, bezosporu s nárokom na ich zachovanie. Ako to však dosiahnuť, keď vzťahy medzi ľuďmi nechránime. A tak na slušné pomery aj zásluhou lavidu v Novákoch je zatiaľ ako čakanie na GodotaPB

[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 4   1
23:15:00 18.10.2019 [6975] Nevhodný príspevok?
Teraz o jednom nezdvihnutom telefonáte.
Dobrý neskorý večer, vážení spoluobčania.
Hneď v úvode sa chcem veľmi ospravedlniť jednému z dvojičiek, že som mu nezdvihol telefón. Teraz si uvedomujem, že som mal, lebo vďaka nemu so vyhral tri fľaše šampanského. No ako vždy, všetko pekne po poriadku.
Dnes na večer som mal stretko s priateľmi. Samozrejme sme všeličo preberali, hlavne atmosféru v Novákoch. Okrem iného som spomenul, že dnes som dal palec hore Peťovi Bošiakovi a určite mi zavolá jedna z dvojičiek. Priatelia neverili a tak vznikla stávka o tri fľaše šampanského. Ak zavolá do troch hodín vyhrávam ja, ak nie platím ja. Aby som bol presný, svoj palec hore som dal Peťovi presne o 18:49:08. Telefón zazvonil o 20:36 s klipkom jedného z dvojičiek. V návale radosti som otváral šampanské a telefón som nezdvihol. Všetci len krútili hlavou, ako som to vedel. Proste súperov treba mať prečítaných. Mrzí ma však, že som sa nestavil o viac. Na strane druhej ma teší, že dvojička ma nesklamala.
Nezdvihnutím mobilu však viem, že som o nič závažné neprišiel. Presne viem, ako by ten telefonát vyzeral. Plný poúčaní a napomínaní, kedy si konečne prečítam správu kontrolóra mesta, kedy sa k nej vyjadrím, prečo píšem na mafiánsku stránku, prečo manipulujem mienku občanov atď, atď, atď........
Prečítal som si naozaj so záujmom aj príspevok lavidu. Písal o nekompetentnosti, zavádzaní, manipulácii, neobjektívnosti v príspevkoch Peťa Bošiaka. Neuveríte mi, ale presne takéto slová ja počúvam od jedného z dvojičiek. Som demagóg, manipulátor, človek ktorý svojimi názormi a postojmi neuveriteľne škodí rozvoju mesta a narúša idylickú atmosféru v ňom. Je to náhoda??? Ja samozrejme lavidovi jeho názor neberiem a som dokonca rád, že aj takéto stanoviská sú uverejňované na tejto stránke. Občania Novák si určite urobia na toto všetko svoj názor. Akurát mi je divné, že sa nebojí písať na mafiánsku stránku, resp. že ju aj číta. Ja osobne, keby som bol presvedčený, že táto stránka je mafiánska, verte nenapíšem sem ani jedno slovo. Nakoniec, podľa hodnotenia ju zrejme čítajú aj dvojičky, teda minimálne jedna z nich. Takže to s tou mafiou nebude asi také horúce. Či.....?
Vážení priatelia, čo myslíte budem mať zajtra, dúfam, že dnes už nie, telefonát od jedného z dvojičiek??? Osobne si myslím, že áno a ak budem mať priestor, tak mu to určite zdvihnem. Bude to ako vždy zaujímavé a hlavne veľmi poučné. Aspoň sa dozviem, kto som, ako zavádzam, manipulujem, čo mám čítať, písať a hovoriť. No čo už. Demokracia je úžasná vec.

S úctou
Ľubo Dzurák
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 4   0
21:53:32 18.10.2019 [6974] Nevhodný príspevok?
Príspevok je schovaný!
Príspevok je dostupný len pre prihláseného používateľa.
00:00:45 18.10.2019 [6973] Nevhodný príspevok?

Priatelia je veľmi zaujímavý spôsob zapájania sa členov suity pána primátora do diskusie na tejto stránke, ktorí berúc si akýsi vzor z veľkej politiky, sa nám snažia vtĺkať do hlavy kaleráby o našej demagógii a ich pravde. A spoza iPadov, nootebukov, alebo s inou podobnou technikou pracujú, a usmievkajúc sa v izbe, si namýšľajú o svojej myšlienkotvornej veľkosti a o nás si myslia, že aké sme ovce. A to navyše v poskytovaní informácií od staronového pána primátora majú akúsi protekciu. Dostali ju osobne, telefonicky, alebo na požiadanie podľa Infozákona Lavida, vy huncút.
Ja však len opakovane a to nie je demagógia, pripomínam absenciu informácií pre voličov, obyvateľov nášho mesta o výsledkoch práce najvyššieho predstaviteľa nášho mesta , za ekvivalent - mzda vo výške cca 4.000,- euričov mesačných. Aj keď šimkovci a ich klan šíria negatívny obraz o vlastnom meste, o ich občanoch, nedá mi nič iné, len venovať im jeden odkaz. Začnite robiť!!! Rok po voľbe za primátora a veľké nič, alebo len málo pre ľudí a pre ich život v našom meste. To nie je o mne, ja nemusím nikomu skladať účty za môj dôchodok.
Keďže nikto z nás tu nežije od roku nula, život v Novákoch je i v súčasnosti aj o ostatných ľuďoch a nielen o šimkovcoch a ich klane, lebo aj šimkovci a šimkovci sú rozdiel. Z osobných dôvodov a z úcty k niektorým z nich, si nedovolím spájať tieto dva pojmy.
A tak priatelia, boli by ste mnohí prekvapení, koľkým sa nepáčia a považovali výroky a chovanie staronového pána primátora na zasadnutiach pri riadení rokovania mestských poslancov vrátane toho posledného, najmä jeho vulgárne, pejoratívne invektívy a výroky za dehonestujúce, nereprezentujúce osobu primátora mesta, čoby verejného činiteľa.
Dovolím si tvrdiť, že väčšina z obyvateľov mesta má záujem na tom, aby sme žili v Novákoch v istom usporiadanom spoločenstve. Mne je to úplne jasné, že je to z jeho – ich strany o ohrdnutej ješitnosti, či následnej pomste, najmä ak im bol prerušený mandát na jedno volebné obdobie ( ó pardón vyvádzali ich zo zasadacej miestnosti, keď vyrušovali na zasadnutiach mestského zastupiteľstva ) v riadení nášho mesta a odrazu museli aj oni zakúsiť, ako sa aj v nickoch oslovovali, že sú občania Novák ,že sú v skutočnosti obyčajní občania Novák. Nuž, ale vážení, to je politika. I takéto slová vyriekol pán staronový primátor pri jednej príležitosti, keď zdôvodňoval svoj neúspech. Vari si spomenie, kedy to bolo. Ale ja som ho nenútil do politiky. On sám sa dobrovoľne vystavil tomu, že sa ho budeme pýtať a kontrolovať rovnako, ako to robil on sám ešte nie tak dávno na zasadnutiach poslancov nášho mesta!!!. No a ja som si vybral túto formu. V čom som zhrešil?
A tak k tomuto len jeden citát pani herečky Jiřiny Jiráskovej, cit.: „Namlouvala jsem si, že nechci rodit děti do doby, ve které jsem žila. Hovadina, tenhle důvod. Sama mu nevěřím. Spousta přátel vychovala ze svých dětí slušné lidi bez ohledu na dobu.“ !!!
No a tak sa vari dá oprávnene domnievať, že by súčasný primátor slová, ktoré zo svojich úst vypúšťa do éteru voči mladým občanom, neberúc do úvahy, že jeho slová svojou vulgárnosťou zraňujú rodičov tu žijúcich, mal zo svojho verbálneho prejavu vynechať a to jednoznačne a hneď, ba naopak, keby mal charakter ,tak by sa mal ospravedlniť za tieto hrubé vulgárne prejavy!!!!!!!. Nuž tak.
Na záver: „„Nikdy nehovor pravdu niekomu, kto si ju nezaslúži.“ Hoci slová vyslovil americký autor a humorista Mark Twain „ uvedomujem si ,že má pravdu, ale čo už, riskol som to a vari sa aj tí,čo si vravieť im pravdu nezaslúžia, spamätajú PB
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 2   0
20:19:45 17.10.2019 [6972] Nevhodný príspevok?
Tak teda opätovne aj pre prešpekulovaného PBošiaka,ktorý nesklamal a presne potvrdil náš predpoklad,že demagogicky prekrúti významy slov,na základe podivných mentálnych kotrmelcov vyfabuluje akési podozrivé konotácie.
La vida vo svojom príspevku nikde netvrdil,že jeho informácia je overená.Naopak jasne upozornil,že tomu tak nie je.
A tak sa pýtame.Pokiaľ PBošiak nedokáže objektívne kriticky myslieť,kto odobrí jeho kompetentnosť?V príspevkoch PBošiaka je pojem nekompetentnosť zneužívaný ako zámerne ladená demagógia jedinej pravdy,ktorá ale pravdou nie je.S nádejou očakávame,či si tento grafoman uvedomí,že zohráva masívnu rolu pri vzniku ponerologického /komunitného/zla,pretože zavádzanie,manipulácia,prekrúcanie a iné demagogicko-špekulatívne praktiky nesvedčia ani spravodlivosti a ani demokracii.
[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   1
10:29:47 17.10.2019 [6971] Nevhodný príspevok?
Priatelia, nuž aká „agentúra JPP?“ Či už vari naozaj nevedia, rozoznať svetlo od tmy... ? Už je to naozaj mrzuté, neustále konštatovať, že pokiaľ my, obyčajní obyvatelia tohto mesta žijeme svoj reálny život, so svojimi reálnymi problémami, pýtam sa v akom paralelnom svete to pán primátor a jeho klan žije?
Nuž povedzte, či vari sa nedá, na pomery takého malého mestečka, ako sú Nováky, z doposiaľ už mnohých, na desiatky v počte preukázateľne iniciovaných mediálnych vystúpení bratov šimkovcov v celoštátnych televíziách predpokladať, že sú objednávatelia medializovaných pomerov o Novákoch, a že ak by to "presiaklo "z iného, tak teda sa pýtame z akého zdroja, pretože reálne i tentokrát staronový primátor ako hlavný protagonista vystúpil v mainstreamových televíziách k reálnej téme. ???.
Takže tvrdenie o „priesaku“ je naozaj absurdné, až komické. Nie sme predsa ovce. Naivné odôvodnenie „o priesakoch“ je naozaj pre stádo oviec, ale nie pre ľudí, žijúcich v našom meste, čím len potvrdzujem pravdu, že Nováky nie sú mainstreamové médiá s ich témami, ale reálni ľudia s reálnymi problémami.
Nič zlého sa vari nedopúšťame, ak pri týchto konštatovaniach vychádzame z premisy , že primátor mesta musí mať vo svojej mentálnej výbave, za každých okolností, dobré chovanie a úctu k ľuďom, ktorých aj v periodikách, mainstreamových televíziách zastupuje , avšak bezosporu všetkých obyvateľov nášho mesta, bez ohľadu na to, či ho ten alebo onen volil !!!!!!!!. Je to o dobrom mene nášho mesta a ľudí, ktorí tu zostanú i naďalej žiť, keď sa jeho funkčné obdobie skončí!!!!!!!.
Osobné útoky, invektívy na kritikov, sokov, či odporcov alebo nesúhlasných stanovísk od poslancov mestského zastupiteľstva sa stále, ako to pozorujeme viac a viac zvyšujú. Kto a kedy začne hovoriť z radov poslancov , občanov o zabrzdení tejto neužitočnej politickej taktiky staronového pána primátora a jeho suity??? Musíme sa predsa posunúť ďalej. Nikto mu predsa nezazlieva, že získal úctu na úkor iných ľudí, ale zazlievame mu to, že jeho ctižiadosť prerástla z cností do nerestí, urážok a vulgárnych nadávok .
Možnože, pre niektorých ľudí poučenia vyplývajúce z citátov nie sú až také dôležité, či to, kto ich povedal. Ja si to však nemyslím, pretože vo vzťahu k citátom je dôležitý fakt, ako Vás dokážu inšpirovať, či ich viete zaradiť do svojho života. Veď napokon aj veľký nemecký spisovateľ Johan Wolfgang von Goethe, povedal, že cit.: „Chovanie je zrkadlo, v ktorom každý ukazuje svoju povahu. „ potiaľ cit. Dovolím si tvrdiť, že väčšina z obyvateľov mesta má záujem na tom, aby sme žili v Novákoch v istom usporiadanom spoločenstve!!!!.
A koniec koncov určite je dôležitá tiež skutočnosť, že zatiaľ staronový primátor jasne a stručne s odbornosťou 24-ročnej praxe na poste primátora , ktorou sa neustále vychvaľuje o svojom volebnom programe a jeho plnení pre toto volebné obdobie ucelene, odborne, jednoznačne s vypracovanými projektmi v ich v štádiách sa nepredviedol, nevystúpil na verejnosť, nič svetoborné nepovedal, okrem tém škandalizujúcich naše mesto a jeho obyvateľov!!!!!.
Myslím, že by to malo byť o efektívnej komunikácii (!!!!) medzi občanom a politikom, kde sa politik následne v prípade úspešného zvolenia skupinou občanov stáva zástupcom všetkých občanov mesta a táto komunikácia musí prebiehať aj naďalej. Veď predsa nejde to len tak vymeniť naše zvyky, naše priateľstvá, našich známych, zmeniť len peknými rečičkami, či akýmsi kategorizovaním ľudí kvôli voľbe toho, lebo onoho za primátora. Ten je s tým, ten je proti tomu a onomu, povedzte, čo je toto za spoločenstvo?
Na záver: „Moc nie je ani dobrá, ani zlá. Moc sa môže stať dobrom, moc sa môže stať zlom, záleží na tom, kto ju používa a ako s ňou dokáže zachádzať.“ Ladislav Mňačko. Ako je to v Novákoch ,vidíme i v zázname Jehotelevízie z posledného zasadnutia MsZ .PB.

[rozbal celý tento príspevok]
Hodnotenie: 0   0
Meno:
Heslo:
Bojnice majú novú atrakciu. Návštevníkov odvezie turistický vláčik
Turistický vláčik odvezie ľudí na dvoch trasách.
zobraziť podrobnosti »
09.05.2019
Nebezpečné znečistenie. Bývalý zamestnanec odhalil nekalé praktiky
NOVÁKY / Rybári už niekoľko rokov upozorňujú na znečistenú vodu v rieke Nitra. Tá je najmä v úseku pod Novákmi plná chemických látok. Do redakcie TV JOJ sa ozval bývalý hasič, ktorý pracoval v tamojšej chemičke. Informoval o tom, ako tam zneškodňovali ortuť.
zobraziť podrobnosti »
20.03.2019
VIDEO: Prievidza má letisko. Ani Federer už nemusí dosadať na trávu
Lúka s ďatelinou bola dlhých sedemdesiat rokov letiskom v Prievidzi. To sa teraz zmenilo. Trávu nahradil asfalt. Pomôcť to môže celému regiónu.
zobraziť podrobnosti »
19.03.2019
Budú sa preverovať výsledky volieb: Neúspešní kandidáti žiadajú o prepočítanie hlasov
NOVÁKY - Jeden z neúspešných kandidátov na primátora Novák v novembrových voľbách do orgánov samosprávy obcí požiadal Ústavný súd (ÚS) SR o prepočítanie hlasov. Podanie odôvodnil tesným rozdielom hlasov voličov medzi ním a zvoleným kandidátom.
zobraziť podrobnosti »
28.11.2018
Hlasuj za ZŠ Nováky a vyhraj
V hre sú 3x plne vybavené počítačové učebne s interaktívnou tabuľou v hodnote 21 000 € pre tvoju školu a viac ako 120 vecných cien pre teba, hlasovanie prebieha do 31.12.2018
zobraziť podrobnosti »
22.11.2018
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.