Online 2 ľudia. VEPOS Novaky.sk VOĽBY 2022
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 7873 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 10:11:44 19.12.2023
„ Rozdeľuj a panuj je dobré motto. Zjednocuj na veď je múdre motto."
Johan Wolfgan Goethe

Dobrý deň milí spoluobčania.

Tak som sa po vyše roku rozhodol ísť na MsZ. Za občanov sme tam boli štyria. Ja s mojim priateľom Jankom a dvojičky. Bol som prekvapený, že rokovanie MsZ ani nezačalo, ani sme nevedeli, či bude uznášania schopné a už padali návrhy na zmenu programu. Pre mňa osobne to bolo úplne nepochopiteľné. Musím priznať, že niektoré body rokovania neboli pre mňa veľmi povzbudivé. Reštrikcie, alebo ak chcete, ľudovo povedané, uťahovanie opaskov, nie je nikdy populárne. Žijeme však zložitú a náročnú dobu a tento trend viac menej postihol všetky mestá a obce na Slovensku. Nie, vôbec nechcem obhajovať nepopulárne kroky mesta. Je síce pravda, že som volil zmenu, no nie som zaslepený. Aj preto, nie so všetkými krokmi a rozhodnutiami súhlasím. No život ma naučil, práve v zložitých a ťažkých chvíľach podávať pomocnú ruku.
Keďže som mal stretnutie s priateľmi, ľuďmi ktorých si vážim, odišiel som v prestávke zo zasadnutia. Samozrejme som to dopozeral cez Youtube. Mrzí, že som nezostal až dokonca. Som totiž večný optimista a veril som, že dvojičky práve na konci roku, v predvianočnej atmosfére, zmenia svoju rétoriku. Áno sú problémy, je aj zložitá doba. Aj preto som očakával od človeka, ktorý tu bol sedem krát primátorom, iný postoj. Naivne som dúfal, že ponúkne mestu svoje skúsenosti, kontakty a schopnosti na prekonanie tohto zložitého a ťažkého obdobia. Naozaj neviem pochopiť že práve tento človek doslova zasypáva mesto a pracovníkov úradu tzv. 211 a dáva zabrať, prokuratúre aj vysokopostaveným úradníkom v štátnej správe. Miesto toho, aby sme hľadali čo nás spája, dávame do popredia to, čo nás rozdeľuje. Miesto toho, aby sme hľadali cestu, či postavili most cez rieku, staviame prekážky a mosty k sebe búrame. Ak je niekto presvedčený, že tým ubližuje funkcionárom mesta, tak to je omyl. Ubližuje hlavne nášmu mestu a žiaľ aj sám sebe.
Možno si mnohí z vás teraz pomyslia, že takto píšem preto, lebo som prívrženec terajšieho vedenia a nemám rád pána ex primátora. Nie je pravda ani jedno, ani druhé. To, že som podporoval p. Adamca za primátora, ešte neznamená, že si dám klapky na oči. Ak bude múdrym primátorom, tak si starostlivo vypočuje aj kritiku. No a čo sa týka ex primátora, je pravdou, že mi nikdy neublížil. My máme len rozdielne názory. Mám plný rešpekt k tomu, že je mnohonásobným primátorom mesta. To asi ťažko niekto prekoná. On však nie je mojím nepriateľom. Ak som ja jeho, tak to nie je môj problém.
Vážení priatelia, spoluobčania, naozaj som si myslel, že napriek problémom a neľahkej situácii, bude MsZ v znamení blížiacich sviatkov, v znamení porozumenia, rešpektu a spolupráce. Nie som na to síce nikým oprávnený, no dovolím si nielen čitateľom tejto stránky, ale aj všetkým mojim priateľom a spoluobčanom mesta zaželať príjemné a láskyplné Vianoce. V roku 2024 vám všetkým zo srdca prajem veľa - preveľa zdravia a toho povestného šťastíčka. Verte, všetci ho budeme potrebovať.

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 4   0

Kladne hodnotil:
19.12.2023 18:09:10 Vladimír
20.12.2023 08:47:16 Mária123
20.12.2023 16:50:36 AccickVep
24.01.2024 20:55:08 Ja som…
Záporne hodnotil:

K tomuto príspevku boli napísané ďalšie reakcie:
[7874] 19.12.2023 13:22:21 od AccickVep otvor reakciu...


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky
Meno:
Heslo:
Bane na hornej Nitre skončili, banskí záchranári sú v pohotovosti naďalej. Je otázne dokedy
Banskí záchranári pomáhajú i pri rôznych nešťastiach.
zobraziť podrobnosti »
12.01.2024
FOTO: Elektráreň Nováky odstavila poslednú turbínu, skončila sa tak výroba elektriny z uhlia
Výroba elektriny a tepla z domáceho hnedého uhlia v Elektrárni Nováky po 70 rokoch definitívne skončila.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
Final coal mining cart pulled from Nováky mine
More trains for Christmas holidays, Bratislava outskirts teeming with culture, and a recipe for Christmas baking.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
Z nováckej bane vyťažili posledný vozík uhlia, o zamestnanie prídu stovky ľudí
Uzatváranie bane potrvá roky.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
zobraziť podrobnosti »
15.03.2023
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.