Online 2 ľudia. VEPOS Novaky.sk VOĽBY 2022
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 7877 v téme Rôzne / Iné zo dňa 13:19:56 02.01.2024
Rok 2024 – Aký budeš v našom meste???

Dobrý deň vážení spoluobčania.

Tak máme pred sebou ďalší rok života v našom meste. Je logické, že každý z nás si želá, aby bol lepší ako ten uplynulý. Aký bude? To bude záležať do určitej miery i od nás. Aj keď to niekedy tak jednoznačne nevypadá. Musíme si ale uvedomiť, že nielen vedenie mesta s poslancami a úradníkmi ovplyvňujú úroveň žitia v Novákoch. Samozrejme, že sme ich volili hlavne preto, aby mesto napredovalo, aby sme tu spoločne spokojne nažívali. Treba pozitívne hodnotiť, že nastal relatívny pokoj v meste a vidieť snahu o riešenie problémov. Na strane druhej, nie so všetkými krokmi, či opatreniami sa občania stotožňujú. Nakoniec, to je aj správne. Nie je totiž nič horšieho, ako sebauspokojenie, pritakávanie, resp. nezáujem o dianie v meste. No ani bezbrehá kritika, či znevažovanie práce vedenia mesta, tiež nie je krokom vpred. Tých akútnych problémov bude aj v tomto roku viac ako dosť a je doslova našou občianskou povinnosťou na ne poukazovať. No nemyslím si, že treba kritizovať všetko a za každú cenu. Naozaj nie som presvedčený o tom, že riešenie rokovacieho poriadku na MsZ, resp. poradia bodov, je hlavným problémom mesta. Rovnako baviť sa o tom, či máme mať Mestskú radu, alebo nie, je úplne zavádzajúce. A to už nehovorím o vracaní sa do minulosti. Ak sa aj urobili v minulosti chyby, či prešľapy, tak to musí riešiť niekto úplne iný. Niekedy mám dojem, že sa tu na riešenie úmyselne podsúvajú nepodstatné veci, aby na tie podstatné, ostalo menej času. Aby bolo jasné, oprávnená kritika a slobodné vyjadrovanie názorov podľa mňa, môže mestu len pomôcť. No ak kritizujeme len preto, aby sme sa nejako prezentovali, či niekomu poškodili, ublížili, tak to nám naozaj nevyrieši žiadny problém. Naozaj som si myslel, že v ťažkej a zložitej dobe budeme k sebe ohľaduplnejší, solidárnejší, ústretovejší. Žiaľ nedokážeme sa počúvať, ani rešpektovať. No osobne som si myslel, že aj vedenie mesta s poslancami, bude viac kontaktovať ľudí, ktorí by možno vedeli pomôcť, poradiť, či nájsť riešenie. V Novákoch takí občania určite žijú. O tom som
presvedčený.

Vážení spoluobčania, čaká nás zrejme opäť ťažký a zložitý rok. Spoliehať sa na to, že všetky problémy a nedostatky vyrieši primátor s poslancami, by bolo asi príliš optimistické, aj keď by som si to želal. Nakoniec veľa vecí bolo povedané na ostatnom MsZ. Prekážky sú však na to, aby sa prekonávali a problémy, aby sa riešili. Základom je však zlepšenie vzájomnej komunikácie. Vedenie mesta by sa malo snažiť nájsť väčšiu oporu, či podporu v občanoch. Naopak občania by mali minimálne s úctou a prirodzeným rešpektom pristupovať k činnosti našich volených zástupcov a triezvo ju hodnotiť, či analyzovať. K riešeniu a vyriešeniu problémov totiž nikdy nevedie iba jedna cesta. Treba však nájsť tú správnu. No a tú by sme mali hľadať spoločne.
Začiatky rokov vždy slúžia na vyslovenie našich želaní a predsavzatí. Aj keď sú to želania, prevažne osobné, či rodinné. Pokúsme sa však spoločne aj my v Novákoch zmeniť niektoré veci i politickú kultúru. Viem, že to naše problémy nevyrieši, no môže to byť cesta k ich riešeniu. Nedávajme do popredia, čo nás rozdeľuje, ale naopak, čo nás spája. Veď toho, čo nás spája je ďaleko viac a to je pre naše mesto a život v ňom, ďaleko dôležitejšie.
Preto si spoločne zaželajme okrem zdravia a lásky, vzájomného porozumenia, rešpektu, aj kúsok toho potrebného šťastíčka. Verte, budeme ho všetci v tomto roku potrebovať.

S úctou
Ľubo Dzurák


Hodnotenie: 4   0

Kladne hodnotil:
03.01.2024 08:43:27 Mária123
06.01.2024 18:38:12 Vladimír
08.01.2024 17:59:59 novacan33
24.01.2024 20:51:47 Ja som…
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky
Meno:
Heslo:
Bane na hornej Nitre skončili, banskí záchranári sú v pohotovosti naďalej. Je otázne dokedy
Banskí záchranári pomáhajú i pri rôznych nešťastiach.
zobraziť podrobnosti »
12.01.2024
FOTO: Elektráreň Nováky odstavila poslednú turbínu, skončila sa tak výroba elektriny z uhlia
Výroba elektriny a tepla z domáceho hnedého uhlia v Elektrárni Nováky po 70 rokoch definitívne skončila.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
Final coal mining cart pulled from Nováky mine
More trains for Christmas holidays, Bratislava outskirts teeming with culture, and a recipe for Christmas baking.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
Z nováckej bane vyťažili posledný vozík uhlia, o zamestnanie prídu stovky ľudí
Uzatváranie bane potrvá roky.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
zobraziť podrobnosti »
15.03.2023
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.