Online 2 ľudia. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Rôzne / Iné
194 príspevkov
Váš príspevok sa nehodí do žiadnej otvorenej témy? Šup s ním sem...
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
06:24:03 03.04.2021 [7535] Nevhodný príspevok?
Volám sa Dušan Štígel a mám 56 rokov. Pred týždňom som uverejnil kratučký článok o mojom koncepte Integrovanej Informačnej Spoločnosti, Integrated Information Society IIS, aby som získal spätnú väzbu na môj email a vyvolal diskusiu v blogu, ktorý sa približuje tejto tématike a na mojom icq portáli, kde pre túto diskusiu sú vytvorené skupiny prispievateľov: skupina IIS Fund candidates, skupina IIS Fund members a skupina IIS experts.
Momentálne vyhľadávan blogy, kde sa dá záujemcom vyjadriť ich stanoviská a pravidelne prispievať tak k zavedeniu, rozvoju a skvalitňovaniu nadácie IIS Fund? Koncept potrebujem pravidelne doplňovať na túto tému mojimi príspevkami aj príspevkami iných expertov, rozpracovať ho vo wikipédii a odbornej tlači, publikovať ho aj v angličtine a globálne integrovať záujemcov a odborníkov na túto problematiku. Cieľom je aj presadiť aby google termín IIS a spriaznené termíny google poznal nie ako len Microsoft Internet Information Services. Teda aby google novozavedené kľúčové slová rešpektoval a umožnil nájť potrebné linky zaoberajúce sa rozvojom tohto obsahu zainteresovaným. Moja firma IS-COMM linky a výrobky je už trochu vyhľadateľná na google, na čom si pracujem sám ako majiteľ maličkej firmičky posledné dva mesiace. IIS nie je company teda firma ale iná spoločensko-ekonomická forma, pre ktorú hľadám iných investorov ako pre svoje malé firemné aktivity. Na Slovensku nemôžete finančne záujemcov združovať podľa IIS princípov, nakoľko združovanie formou akciových spoločností alebo družstiev nevyhovuje tomuto konceptu. Štát nepripravil pre takýto proces vhodné legálne mechanizmy a podmienky. Naopak kriminalizuje systémy združovania prostriedkov, na akých boli založené všetky koncepty a subjekty, ktoré prispievali po roku 1918 k rozvoju Martina: Živnostenská Tatrabanka, Pivovar v Martine, Tatranábytok, Matica slovensá a mnohé iné. Zo zbierok občanov musíte dnes odviesť týmto ... 20% pretože to zaraďujú medzi Vaše príjmy. Verejná diskusia môže štát dotlačiť k tomu aby novú formu aj obchodneho ale nielen, združovania nerozbil svojou finačnou políciou. Dlhodobo sa posledných 40 rokov, keď som prvý krát použil tento termín v roku 1982 pripravujem byť sám expertom na tomto poli. Zaujímajú ma len blogy kde ktokoľvek môže zadarmo pridať svoj obsah. Nemám zatiaľ svoj blog. Aj keby som ho mal jeho návštevnosť by bola určite bez zavedenia google kľúčovej terminológie IIS chatrná. V blízkom horizonte chcem čítať reakcie verejnosti na moju tématiku v dobre zavedených blogoch a reagovať v prípade potreby na príspevky účastníkov diskusií na tieto témy. Navedenie na linky tých, ktorý majú k veci čo povedať si poriešim vo vlastnom príspevku blogu. Pridávam niektoré odkazy na moje web stránky.
http://iis6019.szm.com/
http://iscomm.szm.com/
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_intentional_communities#Europe
https://www.info-martin.sk/fotovoltaika-balancer-liion/index.html
https://www.zlatestranky.sk/firmy/Martin/H1618756/Du%C5%A1an+%C5%A0t%C3%ADgel+IS+-+COMM/
Hodnotenie: 0   0
13:04:58 01.04.2021 [7534] Nevhodný príspevok?
Pandemicko – Veľkonočné zamyslenie sa.
Dobrý deň vážení spoluobčania.

Pôvodne to malo byť trošku iné zamyslenie sa. Včera som však, videl v TV novinách na RTVS v krátkom šote stáť vedľa, už dnes menovaného ministra školstva p. Grolinga, aj bývalú riaditeľku ZŠ v Novákoch p. Chlupíkovú. ( teda aspoň si myslím, že to bola ona, lebo dnes tie rúška dosť mýlia ) Viem však že robí na ministerstve Školstva a zastáva významnú funkciu. Takže mohla to byť ona.
Priatelia verte, neverte, potešilo ma to. A nielen to. Donútilo ma to aj nad takým zamyslením sa nad súčasnou i nedávnou históriou nášho mesta. No a prišiel som k záveru, že malé mestečko na hornej Nitre sa má naozaj čím pýšiť. Samozrejme nie je to len naša úspešná bývalá riaditeľka ZŠ, ale aj mnohí ďalší, čím sa môžeme pýšiť. Spomeniem len napr. ktorý pred pár rokmi riadil kultúru v našom meste a teraz je prednostom OÚ v Partizánskom, kde ho vymenovala vláda SR. Rovnako som rád, že sa darí môjmu priateľovi Vladovi Zaťkovi, ktorý už tretí rok úspešne pôsobí vo funkcii prednostu obecného úradu v Nedožeroch Brezanoch. Nemôžem nespomenúť, ako bývalý aktívny futbalista aj dvoch úspešných futbalových trénerov, občanov nášho mesta Aďa Guľu, ktorý trénuje Viktóriu Plzeň, ako aj Štefana Zaťka ktorý pôsobí v ligovom Pohroní. Rovnako neslobodno zabudnúť na úspešnú žiačku nováckej ZUŠ Bašku Piešovú, ktorá vyhrala československú Superstar. Samozrejme máme tu aj súčasné skvelé športovkyne v kanoistike i lyžovaní, ktoré reprezentujú Slovensko na svetových podujatiach. Možno pri tomto mojom zamyslení sa, som ešte na niekoho zabudol, za čo sa ospravedlňujem, no aj tento zoznam ľudí, ktorých som spomenul je na maličké Nováky veľmi významný. Ak by som chcel zájsť ešte do nedávnej minulosti, tak nemôžem nespomenúť v športovej oblasti úspechy vodných pólistov, kajakárov, futbalistov, lyžiarov, ale aj hádzanárov. Keby som mal nazrieť do oblasti politiky, tak v našom meste dnes žijú dvaja poslanci NR-SR, jeden SNR a jeden poslanec Federálneho zhromaždenia. Ak k tomu pridám ešte množstvo odborníkov pracujúcich v nováckej chemičke, v bani, elektrárni, či iných odvetviach, tak je sa čím pýšiť. A to ešte nepíšem o učiteľkách, či už terajších resp. tých na dôchodku, ktoré nedávno tiež oslávili svoj sviatok a patrí im všetkým naša vďaka za to, čo dnes vieme, za to, ako sa vieme v živote uplatniť. Samozrejme dnes nemožno zabúdať hlavne na našich spoluobčanov, ktorí pracujú v zdravotníctve, ktorých hodnotu a neoceniteľné služby oceňujeme práve v tomto nešťastnom období. Proste klobúk dole pred mnohými v našom meste.
Prečo toto práve dnes spomínam? Pred nami sú, predovšetkým pre kresťanov, najväčšie sviatky v roku. Sviatky života, nádeje a dúfam, že aj spokojnej budúcnosti Práve na takéto sviatky sa patrí nielen nad životom zamyslieť, ale aj nabrať optimizmus a pozitívne myslenie do ďalších dní, mesiacov a rokov. Veď to je ten najlepší a najúčinnejší liek v tejto dobe. Nakoniec už Anatole France, francúzky básnik a spisovateľ povedal : „ Cesta do lepšej budúcnosti sa nikdy nekončí“.
Vážení priatelia, spoluobčania dovoľte, aby som vám všetkým zo srdca a úprimne poprial šťastné, pokojné i veselé Veľkonočné sviatky.
S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 3   0
15:08:36 14.03.2021 [7528] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň pán Dzurák,

ďakujeme, potešili ste.

Pekný víkend.

Janka.
Hodnotenie: 1   0
14:12:58 07.03.2021 [7527] Nevhodný príspevok?
Milé ženy, z úcty k vám....

„Vždy budeme malým národom, ale pokiaľ si budeme chrániť svoju pravdu, históriu a hodnoty, nikdy nebudeme bezmocní. Nie moc ktorá je pominuteľná, ale duch v ktorý nás pretrváva to je naša cesta, náš cieľ, náš osud.“

Takto nejako to povedal náš spisovateľský velikán Vladimír Mináč. Aj keď tento jeho výrok som tu už spomenul, treba si ho pripomínať, lebo jeho slová, zvlášť v dnešnej neľahkej a zložitej dobe platia dvojnásobne. Nielen preto , že nás ohrozuje zákerná pandémia, ktorá nám berie všetko to, čo bolo ešte včera neodmysliteľnou súčasťou nášho života. Navyše sa žiaľ akosi rýchlo vytrácajú, resp. sa menia skutočné hodnoty života. Moc, postavenie, honba za majetkom, peniazmi, nenávisť, zlo, neúprimnosť, začínajú prevládať v našom živote. Mám pocit, že sa stále niekam ženieme , podráždene reagujeme, nerešpektujeme iné názory a pohľady, čo všetko ešte viac negatívne na nás pôsobí. Akoby nám tá korona nestačila. Našťastie je tu ešte stále dosť vecí a chvíľ, ktoré nám vedia spríjemniť aj dnešný život. Aj keď máme obmedzený pohyb , ktorý nám bráni stretať sa s tými, ktorých máme radi, ktorých si vážime, s ktorými sa už dlhé roky priatelíme, aspoň z časti to nahrádzame telefonátmi, mailami, SMS-kami, či video-hovormi. To je to čo nám dnes spríjemňuje život. No a samozrejme k tomu príjemnejšiemu patria aj sviatky, ktoré tvoria nielen našu históriu, ale sú aj neodmysliteľnou súčasťou nášho života. Medzi takéto sviatky určite patrí aj 8. marec-Medzinárodný deň žien.
Nie je to však len oslava tej krajšej polovici ľudstva. Aj MDŽ, tak ako iné sviatky má svoju históriu, ktorá je odkazom predchádzajúcich generácií pre nás. Bez ohľadu na to, aké máme vierovyznanie, či sa politicky angažujeme, alebo nám je politika úplne ukradnutá, by sme si mali všetci takýto sviatok ctiť a vážiť. Práve prostredníctvom takýchto sviatkov sa máme možnosť dozvedieť, ako žili, aké hodnoty ctili predchádzajúce generácie. Nakoniec aj my môžeme cez takéto sviatky niečo podobné odkázať budúcim generáciám. Odkázať im ako žijeme, aké hodnoty si ctíme a vážime. Aj keď sa možno teraz zdá, že nie je sa čím veľmi chváliť, resp. nie je toho veľa pozitívneho čo môžeme odkázať, som presvedčený, že krásne ľudské hodnoty sú stále v nás ukryté. Žiaľ zlo je vždy hlučnejšie ako dobro, preto to dobro niekedy slabo počujeme.
Keďže dnes nie je možnosť organizovať oslavy MDŽ, či už v rámci mesta, alebo našich spoločenských organizácií, tak využívam túto stránku nielen na pripomenutie tohto sviatku našich žien, ale aj ako možnosť, v mene svojom, verím, že i ďalších mužov nášho mesta, všetkým ženám úprimne zablahoželať.

Verím, že využijeme tento sviatok na príjemné posedenie v kruhu tých najbližších a aspoň na chvíľu zabudneme na starosti a problémy, ktoré nám prináša dnešná doba. Veď práve takéto dni a bodaj by ich bolo v tomto roku čo najviac, nám môžu pomôcť prekonať v zdraví túto dobu, aby sme sa čo najskôr mohli vrátiť k spôsobu života, na ktorý sme zvyknutý, ktorý nám je blízky a ktorý nám prináša radosť.
Milé dámy, ženy, prajem vám predovšetkým zdravie, lebo práve dnes doceňujeme jeho nesmiernu hodnotu. Okrem zdravia je však neodmysliteľnou súčasťou nášho života aj láska, porozumenie, dobrí a úprimní priatelia. To všetko zahrňuje to šťastie, po ktorom všetci túžime a navzájom si ho aj želáme.
S úctou

Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 4   0
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
Ľudia, ktorí sa nezúčastnili prvého kola testovania, môžu prísť na druhé
Možnosť tento víkend majú aj tí, ktorí sa uplynulý víkend celoplošného testovania nezúčastnili. „Účasť na druhom kole testovania antigénovými testami spadá pod neodkladné vyšetrenie, môžu sa ho preto zúčastniť aj občania bez certifikátu z 1. kola celoplošného testovania,“ povedal minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
Bojnická nemocnica prosí o pomoc, chýbajú jej zdravotníci
Nemocnica vo štvrtok reprofilizovala desiatky ďalších lôžok.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.