Online 2 ľudia. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Rôzne / Iné
143 príspevkov
Váš príspevok sa nehodí do žiadnej otvorenej témy? Šup s ním sem...
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
15:14:08 08.08.2020 [7341] Nevhodný príspevok?

Dobrý deň, vážení spoluobčania.

Chcem touto cestou naozaj úprimne poďakovať priateľovi Peťovi Bošiakovi za ostatný príspevok na tejto stránke. Musím priznať, že som nevedel o takýchto aktivitách nášho p. primátora. Denník N nečítam. Aj keď som vedel o výzve p. premiéra, aby sa občania, ak majú dôvod, vyjadrili k vymenovaniu nových prednostov okresných úradov. Nenapadlo ma však, aj keď som to asi mal tušiť, že práve náš primátor bude v tejto veci taký aktívny. Viem, že predovšetkým dvojičky nemajú o tejto stránke dvakrát dobrú mienku. Ja osobne jej však ďakujem za dve veci. Po prvé, že sa tu dozviem informácie, ktoré nemám šancu nikde zistiť. Po druhé, že nastavuje zrkadlo tým, ktorým sme zverili správu mesta na štyri roky. Je síce pravdou, že v našom rozhlase sme pravidelne informovaní, kedy a ako často budú odvysielané jednotlivé ( niektoré takmer nekonečné časti ) seriálu s názvom „Zasadnutie MsZ,“ kde hlavnú rolu hrá náš primátor. Je naozaj skvelé, že si tento seriál môžeme pozrieť aj niekoľkokrát za sebou. To je všetko pekné, no žiaľ je to len jedna strana mince. Tou druhou i šťastím pre mesto je práve táto stránka. Tu sa totiž dozvedáme, že nie je všetko také skvelé, ako nám ponúka mestská televízia. Že aj tí, ktorí sa tu snažia ukázať v tom najlepšom svetle, za všetko zlé a podlé vinia iných, že v skutočnosti je to všetko trošku inak. Takže ak p. primátor poukazuje na chyby, či prešľapy iných na čo má samozrejme plné právo, mal by rešpektovať, že rovnaké právo máme aj my občania poukazovať na jeho chyby a prešľapy. To je demokracia. Nielen obviňovať iných, ale aj zamyslieť sa nad sebou. To predsa nemôže fungovať tak, že ja sa mám ospravedlniť občanom mesta za zvolenie p. Daniša za primátora v predchádzajúcom období, ako by som spáchal nejaký veľký priestupok. Na strane druhej p. primátor nepovažuje za potrebné ospravedlniť sa občanom napr. za roky vypúšťania splaškov do rieky Nitry, za čiernu stavbu na námestí, za obvinenie školy o tajnom namontovaní kamery v telocvični, čo nakoniec podpísal on sám, za....škoda písať aj tak som si už zrejme dosť zavaril. Pritom len píšem svoj názor, pod ktorý sa vždy podpíšem aj s vedomím, že sa každému páčiť nebude. Rôznosť názorov by však z nás nemala robiť nepriateľov na celý život.
Uvedomujem si, že v tejto dobe spravovať mesto nie je jednoduché a vypadá to, že to bude v blízkej budúcnosti ešte ťažšie. Tento región a tým aj naše mesto čaká zložité obdobie. Transformácia nášho regiónu neprinesie len zatiaľ sľubované finančné prostriedky, ale zrejme aj množstvo problémov, ktoré boli načrtnuté pri stretnutí s podpredsedníčkou vlády SR p. Remišovou, ktorého som sa osobne za Združenie zamestnávateľov hornej Nitry zúčastnil. Bude treba spojiť a vynaložiť všetky sily, schopnosti na prípravu takých projektov, ktoré budú úspešné a prinesú nachystané finančné prostriedky. Tu by mali všetci naši primátori, starostovia, rozhodujúci zamestnávatelia spoločne zabrať zamerať sa na našu blízku budúcnosť. Ak premrháme a nezvládneme túto príležitosť doplatíme na to všetci.
S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 2   1
19:47:59 27.07.2020 [7335] Nevhodný príspevok?
O kľúčovom význame nenápadných vecí


Existujú veci tak prosté a prirodzené, že si ich vôbec neuvedomujeme. A predsa majú ten najzásadnejší vplyv na celý náš život. To však, že si ich neuvedomujeme a nechápeme ich dôležitosť, z nás robí ľudí nevedomých. Ľudí, nevedomých si tých najzásadnejších skutočností, ktoré nimi samými hýbu.

Viac sa dozviete na:

http://vaznost-doby.bloger.cz/Skryte-suvislosti/O-kucovom-vyzname-nenapadnych-veci
Hodnotenie: 0   0
19:15:19 06.07.2020 [7331] Nevhodný príspevok?
Cesta k prebudeniu zo sna materializmu


Tento text má byť pomôckou pre všetkých, ktorí žijú v ilúzii materializmu, a v tomto nereálnom sne premrhávajú svoje životy. A premrhávajú ich tak, že sa ženú za hodnotami materialistického charakteru, ktoré sú hodnotami len tu na zemi. Avšak z hľadiska celkového kontextu nášho bytia, ktoré je duchovné, je to omyl! To všetko je len dočasné a pomíňajúce, ako poľná tráva. V žiare Svetla Pravdy bytia ľahne rýchlo popolom celý falošný hodnotový systém, a človeku nezostane v rukách absolútne nič.

Viac sa dozviete na:

http://kusvetlu.blog.cz/2007/cesta-k-prebudeniu-zo-sna-materializmu
Hodnotenie: 0   0
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Nových pracovníkov chce prievidzská radnica zamestnať v rámci spoločného projektu s mestami Handlová a Bojnice.
Cieľom tohto projektu je posilnenie koordinačných a implementačných kapacít v týchto troch mestách. Hlavným partnerom je mesto Prievidza, ďalšími dvoma partnermi sú mestá Bojnice a Handlová. Výška finančného príspevku, ktorý budeme žiadať, bude pravdepodobne až 500.000 eur
zobraziť podrobnosti »
28.03.2020
Web pre rodičov: ucimenadialku.sk
V spolupráci viacerých mimovládnych organizácií a MŠVVaŠ SR vznikla táto webová stránka ako nástroj oficiálnej komunikácie počas prerušeného vyučovania na školách a prerušenej prezenčnej výučby na vysokých školách v čase epidémie koronavírusu. Cieľom webovej stránky je pomôcť pedagogickým a odborným zamestnancom, manažmentu a zriaďovateľom škôl, ale i žiakom, študentom a rodičom zorientovať sa v množstve informácií, odporúčaní a usmernení, ako aj pomôcť všetkým aktérom počas prerušenia vyučovania či prezenčnej výučby nachádzať riešenia vzniknutej situácie.
zobraziť podrobnosti »
25.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.