Stránku si prezeráš sám... FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Rôzne / Iné
148 príspevkov
Váš príspevok sa nehodí do žiadnej otvorenej témy? Šup s ním sem...
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
09:50:33 25.01.2020 [7111] Nevhodný príspevok?
Tentokrát o jedenej SMS.

Dobrý deň vážení spoluobčania.

„ Dobrý večer pán bývalý poslanec NR SR! Ešte nedávno si sa vyjadroval, že nemáš žiadny problém komunikovať so Šimkovcami... Či už s primátorom, alebo s jeho bratom, teda so mnou...VYJADRIL SI SA, ŽE MI VŽDY ZDVIHNEŠ TELEFÓN. AKO VIDÍM DOKAZATEĽNE SI KLAMAL!!!!! Pretože mi už niekoľko týždňov telefón nezdvíhaš!!! TAKŽE SI ROVNAKÝ ZBABELEC AKO XY, XY, XY, XY, XY, XY, XY, ČI XY!!! VŠETCI TOTIŽ KONAJÚ ROVNAKO ZBABELO AKO TY. Pekný večer Ti prajem.“
Takže to je skoro presný obsah SMS od jedného z dvojičiek, ktorú som dostal včera o 21:26 hod. ako reakciu na to, že som mu v ten večer 2x nezdvihol telefón a od začiatku roku niekoľko krát. Ospravedlňujem sa čitateľom i dvojičke, že som neuviedol mená 8 ľudí v SMS. Som totiž hlboko presvedčený, že nazvať niekoho zbabelcom len preto, že dvojičke nezdvíha telefón je minimálne zcestné. Navyše, keby pozorne čítal moje príspevky, tak by vedel, že som si dal pauzu.

Takže milá dvojička asi takto. Je úplnou pravdou, že som Ti kedysi povedal, že nemám problém dvihnúť obom dvojičkám kedykoľvek telefón. To som aj určitý čas robil a mnoho ľudí sa tomu čudovalo. Keď však telefonáty začali byť stále o tom istom a plné poúčania, čo mám písať, ako mám písať, jednoducho ma to prestalo baviť. Vážení priatelia ruku na srdce, kto z vás by dvíhal telefón človeku, ktorý pozná len svoj názor a diktuje vám ako sa máte správať, čo máte písať a navyše kydá na vás, kde len môže. Rodičia ma naučili, že názory treba meniť, no hodnoty nie. A práve moje životné hodnoty rozhodli o tom, že som zmenil názor i na telefonáty s jedným z dvojičiek. Netýka sa to oboch. Aj keď nevylučujem, že v blízkej budúcnosti možno názor opäť zmením.
Toľko z mojej strany. Na obsah tejto SMS nech si urobí čitateľ svoj vlastný názor. Ja sa jednoducho necítim byť zaviazaný, ani podriadený, ani jednému z dvojičiek a preto nevidím žiadny dôvod, aby som skákal tak, ako oni pískajú. No a o zbabelosti mám úplne inú predstavu. Keby som bol zbabelý, tak by som nepísal otvorene na túto stránku a ešte sa aj pod príspevok vždy podpísal. Dvojička má však na zbabelosť svoj názor. No čo už, človek sa vždy učí. Teraz aspoň viem, akú má zbabelosť jednoduchú definíciu. Stačí tak málo-nezdvihnúť telefón.
Nakoniec ešte jeden odkaz dvojičke. Ak zmení rétoriku, bohorovnosť, nadradenosť, neomylnosť, nebude problém znovu spolu telefonovať. No musí to byť hlavne dialóg, nie monológ, vzájomný rešpekt a úcta. To však naozaj záleží len a len na ňom.

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 3   0
19:43:17 23.01.2020 [7108] Nevhodný príspevok?
Trápna bodrosť šaškov v rozhlasovom éteri


Mnohí ľudia počúvajú pri svojej práci rozhlas, ako určitú zvukovú kulisu. Ak patríte medzi nich, asi vám neušlo, že veľa moderátorov priam oplýva radostným nadšením a entuziazmom. Akoby tesne pred reláciou užili nejaké zázračné pilulky šťastia. Za každú cenu sa snažia vyvolať dojem pohody a dobrej nálady. Je viac ako isté, že takéto niečo majú aj v popise práce, hoci skutočná realita a skutočné dianie okolo nás je vo väčšine prípadov úplne iné. Tak zásadným spôsobom iné, že v rozhlasovom éteri prezentovaný, prehnaný optimizmus je lžou. Je vedomým klamstvom, so snahou skrášliť reálnu skutočnosť a zbytočne neznepokojovať ľudí.

Viac sa dozviete na:
http://kusvetlu.blog.cz/2001/trapna-bodrost-v-rozhlasovom-eteri
Hodnotenie: 0   0
19:29:31 13.01.2020 [7091] Nevhodný príspevok?
Príspevok je schovaný!
Príspevok je dostupný len pre prihláseného používateľa.
11:14:41 31.12.2019 [7089] Nevhodný príspevok?
V novom roku veľa pohody,
šťastné náhody,
žiadne nehody,
významné dohody,
úsmevné príhody
a ďalšie života výhody.
To všetko vám všetkým praje Janka.
Hodnotenie: 2   0
19:32:56 09.12.2019 [7071] Nevhodný príspevok?
Bezhraničné sebectvo a osobná uhlíková stopa


Skutočnosť, že ekologické aktivity boli v súvislosti s Gretou Thunberg a ľuďmi, čo stoja za ňou v značnej miere sprofanované neznamená, že teraz máme mávnuť nad všetkým rukou tak, ako to mnohí s radosťou urobili. Zásadný obrat v našom vzťahu k prírode je potrebný, ale nevedie cestou vyrúbenia nových daní a ďalšieho, podobného sofistikovaného zarábania na obyčajných ľuďoch pod zámienkou boja za ekológiu. V skutočnosti však kvôli stále väčšiemu hromadeniu ziskov tak, ako vždy. Bábkou a nástrojom v rukách práve tohto typu ľudí sa stala naivná Greta Thunberg. My sa však teraz pozrime na ekológiu trošku inak. Nie teda z hľadiska ziskov, ktoré by sa dali z tohto celosvetového problému vytĺcť, ale jednoducho kvôli tomu, že je to potrebné.

Viac sa dozviete na:
http://kusvetlu.blog.cz/1912/bezhranicne-sebectvo-a-osobna-uhlikova-stopa
Hodnotenie: 0   0
20:08:15 26.11.2019 [7037] Nevhodný príspevok?
Zo starého ihriska urobili pomôcku pre dopravnú výchovu

V jednej z obcí hornej Nitry zrekonštruovali staré detské ihrisko. Pribudli na ňom nové hracie a športové prvky, aj dopravné ihrisko.Čítajte viac: https://myhornanitra.sme.sk/c/22268516/zo-stareho-ihriska-urobili-pomocku-pre-dopravnu-vychovu.html
Hodnotenie: 0   0
12:47:29 23.11.2019 [7027] Nevhodný príspevok?
Nielen pán Oršula....
Vážení spoluobčania.
Život naozaj nie je o tom čo chceme, ale o tom čo je. Aj keď som vo svojom ostatnom príspevku napísal, že je to asi môj posledný príspevok v tomto roku, osud rozhodol inak. Dnes som bol aj ja poctený osobitnou pozvánkou od pána primátora na zasadnutie MsZ dňa 2.12.2019 z ktorej citujem :
„ Na rokovaní budem hovoriť okrem iného aj o nespočetných príspevkoch na web stránke www. novaky.com , kde vedome píšete nepravdivé informácie o mne ako o primátorovi mesta Nováky.“
Pán primátor zrejme využil nejakého poslíčka, ktorý mi to hodil do schránky. Ani len tú známku na mne neobetoval. Škoda papiera aj času poslíčka, lebo ja na zasadnutia MsZ chodím pomerne pravidelne. Chcem ho uistiť, že prídem aj bez pozvánky i na to nasledujúce MsZ, ak mi do toho nič vážnejšieho nepríde. Prídem tam, aj keď to bude pre mňa určite zabitý čas, lebo presne viem o čom to bude. Možno sa naozaj podarí p. primátorovi počas svojho rétorického cvičenia, presvedčiť vás občanov o svojej pravde, čo mi však nezabráni hovoriť a písať o tej mojej pravde ďalej. Sloboda slova, aj to je súčasť demokracie a v tom sa určite zhodnem aj s p. primátorom. Pán primátor nech teda využije svoje právo slobodne sa vyjadriť, tak ako to robím ja. Predpokladám, že si to pohodlne vypočujem a zo zasadnutia odídem. Potom bude už len na samotných občanoch, aby posúdili, kto je kto. Ak občania viac uveria p. primátorovi, ak ich presvedčí, že takto sa má riadiť mesto, budem to musieť len a len rešpektovať. Každý z nás by si mal však uvedomiť aj to, že ani primátor, ani poslanci, nie sú tými rozhodujúcimi hráčmi na ihrisku. Oni len nejaký čas spravujú mesto. Tými rozhodujúcimi hráčmi sme my občania, voliči. Čím skorej si túto silu uvedomíme a použijeme, tým to bude lepšie pre budúcnosť nášho mesta.

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 3   0
10:57:26 23.11.2019 [7026] Nevhodný príspevok?
A keď už píšem... Vidím, že štát opravuje cestu. A čo mesto? Ten odstavný pruh pred drogériu, na ten kúsok sa peniaze nenašli? Jaj vlastne nenašli lebo pán urodzený jazdi na aute za viac ako milión Slovenských korún. Veď jemu je dôležitý len jeho osobný osoh, veď to všetci hovoria.
Hodnotenie: 0   0
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
Farebné noty pre deti - vhodné pod stromček.
Jednou vetou povedané: 8 nôt má 8 farieb, ktorými sú zapísané známe piesne. Notová osnova má 5 čiar a na jej začiatku je husľový alebo basový kľúč. Ak chceme zahrať pieseň podľa nôt, potrebujeme na to hudobné vzdelanie. Každá nota má svoju dĺžku (iný tvar) a výšku (iné umiestnenie na notovej osnove).
zobraziť podrobnosti »
13.12.2019
Prievidza peniaze na novoročný ohňostroj pošle do Prešova
Vedenie okresného mesta chce finančne pomôcť ľuďom postihnutým nedávnym výbuchom v bytovke na východe Slovenska. Pridať sa plánujú aj Nováky.
zobraziť podrobnosti »
13.12.2019
Slovenské mestá rušia silvestrovské ohňostroje. Peniaze chcú radšej venovať Prešovčanom
Prešovu pomáha celé Slovensko, ako sa len dá. Banská Bystrica a Liptovský Mikuláš rušia ohňostroj a peniaze radšej venujú metropole Šariša.
zobraziť podrobnosti »
12.12.2019
Bojnice majú novú atrakciu. Návštevníkov odvezie turistický vláčik
Turistický vláčik odvezie ľudí na dvoch trasách.
zobraziť podrobnosti »
09.05.2019
Nebezpečné znečistenie. Bývalý zamestnanec odhalil nekalé praktiky
NOVÁKY / Rybári už niekoľko rokov upozorňujú na znečistenú vodu v rieke Nitra. Tá je najmä v úseku pod Novákmi plná chemických látok. Do redakcie TV JOJ sa ozval bývalý hasič, ktorý pracoval v tamojšej chemičke. Informoval o tom, ako tam zneškodňovali ortuť.
zobraziť podrobnosti »
20.03.2019
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.