Stránku si prezeráš sám... FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Rôzne / Iné
184 príspevkov
Váš príspevok sa nehodí do žiadnej otvorenej témy? Šup s ním sem...
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
19:03:46 11.01.2021 [7496] Nevhodný príspevok?
Dosť bolo mlčania! Nepohodlná pravda o nemorálnosti vakcíny!
V otázke morálneho, etického a ľudského rozmeru vakcíny nie je dokonca zajedno ani cirkev, pretože aj tá sa vo vzťahu k tejto problematike rozdelila na dve skupiny. Na veľkú a oficiálnu skupinu podporovateľov vakcinácie, a na menšiu a neoficiálnu skupinu jej odporcov.
http://vaznost-doby.bloger.cz/Vystrahy/Dost-bolo-mlcania-Nepohodlna-pravda-o-nemoralnosti-vakciny
Hodnotenie: 0   0
11:25:24 07.01.2021 [7491] Nevhodný príspevok?
Ahojte priatelia,

prajem vám všetko dobré v novom roku a hľavne veľa zdravia, nech nás všetko zlé obchádza.

Pekný dník.

Janka
Hodnotenie: 0   0
19:48:16 24.12.2020 [7490] Nevhodný príspevok?
Prečo sme v takejto situácii? A ako sa z nej dostať?


To čo prežívame v súčasnosti nemá z globálneho hľadiska na našej planéte obdobu. Hovorí sa, že takejto výzve svet nečelil od druhej svetovej vojny. Či si to chceme priznať alebo nie, okolo nás prebieha niečo výnimočné, o čom sa bude ešte dlho hovoriť. Niečo, čo na dlhé obdobie poznamená národy zeme.
http://vaznost-doby.bloger.cz/Vystrahy/Preco-sme-v-takejto-situacii-A-ako-sa-z-nej-dostat
Hodnotenie: 0   0
16:11:58 19.12.2020 [7489] Nevhodný príspevok?
„Náš život je popretkávaný množstvom ciest a ľudských hľadaní. Je šťastím, keď na týchto cestách, pri hľadaní toho lepšieho a krajšieho nám pomáhajú tí, ktorých máme radi a úprimní priatelia. Len tí, ktorí žijú s láskou a vierou v srdci, ktorí majú úprimných priateľov, žijú šťastne.“

Dobrý deň vážení spoluobčania.

Vianoce, s nimi aj blížiaci sa koniec roka, sú určite tým najúžasnejším obdobím v našom živote. Aj keď v ďalšom roku budeme opäť o rok starší, predsa tento čas je v našom živote výnimočný. Je dobré, že práve teraz sa snažíme aspoň podvedome zabudnúť na to zlé, resp. na to, čo sme v tomto roku nezvládli, ale naopak, bude prevládať radosť zo stretnutí a strávenia šťastných i príjemných chvíľ aspoň s tými najbližšími. Žiaľ aj to bude v tomto roku veľmi obmedzené. Iste, tento rok nebol pre nikoho z nás ani ľahký, ani jednoduchý. Zákerný nepriateľ Covid 19 zasiahol do života každého z nás. Obmedzil našu slobodu, spoločenský život, cestovanie, stretnutia s priateľmi. To čo bolo doteraz pre nás úplnou samozrejmosťou, začína byť vzácnosťou. Neviem, či aj vám vážení spoluobčania, ale mne osobne, veľmi chýbajú pravidelné stretnutia s priateľmi, s ľuďmi, ktorých si vážim, ktorých mám rád. Určite v živote každého z nás je rodina prvoradá, no stretnutia s priateľmi, sú aspoň pre môj život taktiež dôležité. Takže tento rok nebol, teda z môjho pohľadu ten, na ktorý budem len s radosťou spomínať. Na druhej strane si však myslím, že sme ho spoločne, aj napriek nepríjemným opatreniam zvládli. Aj preto je dobré, že sú tu Vianoce, aby sme zažili trošku radosti, pohody, šťastia v kruhu tých najbližších, aby sme s úsmevom na tvári, s odhodlaním a novými predsavzatiami privítali rok 2021. Tak ako celý rok, aj tieto Vianoce, či privítanie Nového roku bude žiaľ iné. Zrejme zložitý bude aj rok 2021. Nebude ľahší, ani jednoduchší, skôr ťažký a náročný. Budeme však skúsenejší a možno i lepšie pripravení. Takže čo si zaželať???
Predovšetkým zdravie všetkým, lebo to je pre šťastný a spokojný život to najdôležitejšie. Možno viac porozumenia a rešpektovania iných názorov. Keďže som pravidelným prispievateľom tejto stránky, tak jej prajem, aby tu v roku 2021 odznelo čo najviac príspevkov od nových pisateľov. Viem síce, že nie každý občan má ku Com-ke kladný vzťah, alebo názor, no vedzte, práve pre demokraciu, pluralitu názorov, je nesmierne dôležité i šťastím, že ju máme. Ponúka totiž občanom iný pohľad na dianie v meste. Pisateľom, ktorí sem píšu želám, aby tu uverejňovali vždy myšlienky z hlbokého presvedčenia a nikdy sa neznížili k dehonestovaniu a vulgarizmom. No a nakoniec mojim tu píšucim priateľom želám, aby sa nedali ničím a nikým odradiť a verejne presadzovali svoj názor, či postoj. No a tak trošku pod čiarou im želám, aby v roku 2021 nedostávali nevyžiadané maily a nemuseli blokovať nechcené telefonáty.
Vážení spoluobčania, priatelia, uvedomujem si, že som tak ako vy, len bežný občan nášho mesta. Takže určite nie som ten najpovolanejší, kto by vám mal zaželať niečo k Vianociam. Rozhodol som sa však využiť pre svoj ostatný príspevok v tomto roku, túto stránku. Veď bola vytvorená pre nás, občanov Novák. Využime teda tieto sviatky na nabratie nových síl a odhodlania. Ten nový rok z môjho pohľadu, nebude určite o nič ľahší, ako bol tento. Aby sme ho zvládli potrebujeme:

„Zdravie, lebo je vzácne,
šťastie, lebo je potrebné
lásku, lebo je krásna.“

To vám všetkým úprimne a zo srdca želám.
S úctou
Ľubo Dzurák

Hodnotenie: 5   0
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
Ľudia, ktorí sa nezúčastnili prvého kola testovania, môžu prísť na druhé
Možnosť tento víkend majú aj tí, ktorí sa uplynulý víkend celoplošného testovania nezúčastnili. „Účasť na druhom kole testovania antigénovými testami spadá pod neodkladné vyšetrenie, môžu sa ho preto zúčastniť aj občania bez certifikátu z 1. kola celoplošného testovania,“ povedal minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
Bojnická nemocnica prosí o pomoc, chýbajú jej zdravotníci
Nemocnica vo štvrtok reprofilizovala desiatky ďalších lôžok.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.