Stránku si prezeráš sám... FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Nováky pozitívne
45 príspevkov
Uveďte udalosť alebo čin, ktorý Vás v Novákoch zaujal a ktorý považujete za príkladný.
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
13:08:33 05.12.2019 [7068] Nevhodný príspevok?
„ Život každého z nás nikto nebude hodnotiť podľa veľkosti bohatstva, ani postavenia, ktoré sme v ňom dosiahli, ale podľa skutkov, ktoré sme vykonali a podľa hodnôt, ktorými sme sa v ňom riadili.“

Dajme si všetci pauzu.

Dobrý deň vážení spoluobčania.
Začnem tam, kde Peťo skončil, že si dá pauzu. Správne rozhodnutie. Zajtra je Mikuláša, za chvíľu tu máme najkrajšie sviatky v roku. Užime si ich aj v Novákoch v pohode. Presne v zmysle ako to včera urobil klub Zdravotne postihnutých v Novákoch, Vianočným večierkom, resp. ako to pripravuje Klub dôchodcov na budúci týždeň, posedením pri Vianočnom stromčeku. Aspoň toto obdobie nech je len o príjemných veciach, príjemných stretnutiach a posedeniach. Keď to dokážu v iných mestách a obciach, urobme to aj my. Ja sa osobne teším na stretnutia nielen s rodinou, ale aj s priateľmi, s ktorými som strávil veľa času v tomto roku. Verím, že budem dostávať len príjemné maily a SMSky a nebudem mať nepríjemné telefonáty. Naozaj prajem všetkým, aby tieto dni každý strávil príjemne a s úsmevom na tvári. Veď aj v našom meste sú veci, ktoré všetkých potešia. Aj preto chcem poďakovať tejto stránke za informáciu o úspechu Big bandu zo ZUŠ Nováky v súťaži "Česko-Slovensko má talent." Skvelá práca ZUŠ, skvelé vystúpenie našich detí a mládeže, skvelá reprezentácia nášho mesta. Po nešťastnom vystúpení o kamerách, to bol doslova balzam na dušu. Toto sú jednoducho pravé Nováky. Škoda len, že samotné mesto tento úspech viac nespropagovalo. Myslím si, keď sa toľko propagujú vysielania mestskej televízie, mal by sa minimálny priestor nájsť aj na propagáciu tohto úspechu.
Vážení priatelia, napriek tomu, že o tejto stránke nemajú niektorí občania tú najlepšiu mienku, vážme si, že je tu. Demokracia totiž nie je o jednom názore, ani o pravde, ktorá je vytváraná len vplyvom moci a postavenia. Práve rôznosť názorov núti ľudí rozmýšľať a hľadať pravdu. Pravda sa naozaj nedá stvoriť ani mocou, ani hlasovaním. To by si mali uvedomiť predovšetkým tí, ktorí sú, resp. v budúcnosti sa budú uchádzať o verejné funkcie. Ak uspejú tak jednoducho musia počítať aj s verejnou kontrolou. Tá býva mnohokrát tvrdá a nemilosrdná. Verte zažil som to na vlastnej koži. Aj keď veľakrát bola tvrdá, musím priznať, že niekedy aj spravodlivá. Presne tak, ako život sám.

Takže pripojím sa k Peťovi a ešte raz vám všetkým prajem príjemné prežitie týchto predvianočných dní, mnoho stretnutí s ľuďmi, ktorých si vážite a máte radi. Vianoce nech sú plné radosti a pravého ľudského šťastia. V novom roku vám želám samozrejme veľa zdravia, pohody, úspechov. Nezabudnite však. Aj rok 2020 bude hlavne taký, aký si ho urobíme sami.


S úctou

Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 2   0
17:12:23 18.11.2019 [7005] Nevhodný príspevok?
Keby som bol primátorom.....
Dobrý podvečer vážení spoluobčania.
Začnem hneď dobrou správou. Toto je asi môj posledný príspevok v tomto roku. Už vás nebudem obťažovať, ani manipulovať, aj keď sa hovorí „ Nikdy nehovor nikdy“ zvlášť v Novákoch.
Už som si myslel, že nenapíšem ani tento príspevok, no pár dobrých priateľov mi poslalo mail, kde bol prefotený blog jedného z dvojičiek. Je pravda, že v niektorých telefonátoch ma dvojička upozorňovala na to, že o mne niečo zverejní. Na to som mu odpovedal : „Nech sa páči“. Počítal som však, že to bude len o mne. On tam však zamontoval aj môjho priateľa Peťa Bošiaka, za čo sa mu takto verejne ospravedlňujem. Opäť sa ukázalo, že súpera nie je možné nikdy podceňovať.
Nebudem komentovať celý blog. Stačí len zdôrazniť, že je o mojej minulosti a že som komunistický demagóg. No ako vždy odvoláva sa pritom na iných ľudí. To nie ja, to hovoria ľudia, to nie ja, to si myslia ľudia, resp. takto uvažujú. Je naozaj veľmi ľahké a pohodlné skrývať sa za iných. Ja na rozdiel od neho, píšem tak, ako veci vidím. Nikdy som však netvrdil, že vždy správne a neomylne. Nakoniec sa aj podpisujem pod každý príspevok a to nielen na tejto stránke. Keby som mal písať o všetkom, čo počúvam od ľudí na dvojičky, tak to by boli iné príspevky. Nikdy sa však neskrývam za názory iných, aj keď sa s nimi niekedy stotožňujem.
Práve novácky jarmok bol veľkou príležitosťou stretnúť sa s ľuďmi. Úmyselne som na ňom strávil dosť času, nielen preto, aby som pokecal s priateľmi. Myslel som si však, že uvidím aj pána primátora na jarmoku v debate so spoluobčanmi. ( Ak bol a debatil s ľuďmi a ja som ho nevidel, tak sa mu ospravedlňujem.) Veď práve pri takýchto akciách je šanca stretnúť čo najviac ľudí a porozprávať sa s nimi o radostiach i starostiach mesta. Keby som bol primátorom, nevolal by som ľudí k sebe, ale naopak, šiel by som za nimi, aby som sa dozvedel, čo ich trápi, s čím sú spokojní. Možno mám opäť zlý názor, ale je môj. A tak musím napísať, že aj cez tento víkend som sa dozvedel zaujímavé veci. Napr. ako skončila jedna služobná cesta p. primátora v Bratislave. Ak je to len spolovice pravda, tak je to hrozné. Samozrejme, že nebudem o tom písať, aj keď by som sa mohol skryť za slovíčko počul som, ľudia hovorili. Čas totiž vždy všetko odhalí. Ako však hovorí klasik Béla „ O tom, po tom.“
Vážení spoluobčania, blížia sa Vianoce, čas pokoja, porozumenia a spoločnej radosti. Verím, že každý z nás využije tieto sviatky na stretnutia s rodinou, priateľmi a známymi. Osobne verím že budem mať len príjemné maily, telefonáty, či SMS-ky. Nech aj v našom meste nevraživosť a zlosť vystrieda aspoň v decembri porozumenie, úcta, priateľstvo a láska. Život je naozaj krátky, tak si ho zbytočne nekazme vecami, ktoré nie sú pre šťastný život ani dôležité, ani podstatné. Hovorí sa totiž, že všetci dospievame vtedy, keď zistíme, že pre šťastný život sú dôležité len tri veci. Zdravie, láska a priateľstvo.

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 3   0
12:04:49 31.08.2019 [6920] Nevhodný príspevok?
Samozrejme že tento prispevok si zasluži kladne hodnotenie za omyl/lajk dole sa ospravedlňujem.
Hodnotenie: 0   0
16:28:57 28.08.2019 [6918] Nevhodný príspevok?
SNP – Návrat k hodnotám!!!

Národ, ktorý si neváži svoju minulosť a nehlási sa k nej, si nezaslúži lepšiu budúcnosť.

Dobrý deň vážení spoluobčania.

Chcem hneď v úvode poďakovať vedeniu mesta, primátorovi, ZPOZ, za dôstojné oslavy 75 výročia SNP. Takéto výročie by si určite zaslúžilo väčšiu pozornosť obyvateľov nášho mesta. Viac ma však mrzí, že tam neboli mladí ľudia. Teda aspoň ja som to nejako nepostrehol. Je to nezáujem, ľahostajnosť, či znechutenosť?
V dobe, keď mladí ľudia ovládajú niekoľko rečí, otvorený im je celý svet, ovládajú najzložitejšie veci a techniku, ktorú priniesla doba, vďaka internetu majú neobmedzený prístup k informáciám, by nemal byť problém vyznať sa i vo vlastnej histórii a vážiť si ju. Opak je však pravdou. Dnes mladí ľudia o SNP toho naozaj veľa nevedia a to ešte mnohokrát používajú aj poprekrúcané fakty. Žiaľ to je ten najsmutnejší fakt. Nechcem tu dnes na tejto stránke písať o najväčšej a najsvetlejšej udalosti v našich novodobých dejinách. Nechcem písať o hrdinstvách ľudí, ktorí išli do povstania, aby aj za cenu svojich životov, porazili fašizmus, čím zabezpečili, aby ďalšie generácie, samozrejme aj tá naša, mohla žiť v mieri. Ani si len nechcem položiť otázku, koľko ľudí by dnes riskovalo život, za lepšiu budúcnosť ďalších generácií? Našťastie táto otázka je dnes bezpredmetná a verím, že už aj vždy zostane.
Aj preto som privítal prístup vlády SR, NR SR, STV a samozrejme aj môjho mesta k oslavám 75. výročia SNP. Osobne to beriem ako veľké uctenie si pamiatky všetkých účastníkov SNP, samozrejme predovšetkým tých, ktorí položili svoje životy. Verím, že tieto oslavy nebudú len krátkym návratom do nedávnej minulosti Slovenska. SNP nám vyslalo množstvo odkazov nielen o hrdinstve ľudí. Boli to odkazy spájania sa národnosti, uvedomelosti, oddanosti i nádeje pre lepšiu budúcnosť. Dajme si ruku na srdce. Plníme dnes aspoň časť týchto pre Slovensko nesmierne vzácnych odkazov. Spomínať SNP a ľudí, ktorí sa ho zúčastnili, len pri oslavách jednotlivých výročí, je nielen málo, ale doslova trestuhodné. Zato dávame veľký priestor veciam, ktoré sú pre náš život absolútne nepodstatné. Zo života sa nám vytratili hodnoty, resp. sú pomaly ale iste nahrádzané inými. Zaoberáme sa nejakými dúhovými pochodmi, stavaniu stožiarov, sme k sebe zlí a nenávistní. Takéto odkazy nám určite SNP nezanechalo. Za toto určite neriskovali životy účastníci SNP.
Veľmi by som si prial, aby sa práve SNP stalo akosi symbolikou Slovenska. Aby sme si vždy a pri každej príležitosti uvedomili, že za život, ktorý dnes žijeme vďačíme aj tým, ktorí v roku 1944 pochopili, kde je ich miesto.
„Aby tí, čo položili životy za našu slobodu neboli nikdy zabudnutí. Aby tí, čo dnes žijú i tí čo tu budú po nás, na nich nikdy nezabudli.“

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 2   0
12:14:38 21.06.2019 [6850] Nevhodný príspevok?
Hokejová legenda v Novákoch.

Dobrý deň,
včera usporiadal klub Zdravotne postihnutých v Novákoch posedenie na Motoreste pri guláši. Z družnej besedy ich vyrušil príchod známej hokejovej legendy Jožka Golonku. Samozrejme nikto o jeho príchode dopredu nevedel, tak boli veľmi prekvapení. Privítali ho však veľkým potleskom, ktorý zaskočil aj hokejovú legenu. Jožko Golonka bol vyše hodinu pod paľbou otázok, fotenia i rozprávania o svojej výnimočnej kariére. Jeho účasť bola nielen oživením a spestrením celej akcie, ale aj možnosťou pre mnohých, osobne sa stretnúť a porozprávať s týmto výnimočným športovcom. Aj preto som rád, že môžem aj touto cestou tlmočiť poďakovanie Jožka Golonku všetkým prítomným, za príjemne prežité odpoludnie a oživenie jeho pobytu v kúpeľoch.

S úctou Ľubo Dzurák


PS. pripájam aj foto cez webmasteraHodnotenie: 0   0
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
Bojnice majú novú atrakciu. Návštevníkov odvezie turistický vláčik
Turistický vláčik odvezie ľudí na dvoch trasách.
zobraziť podrobnosti »
09.05.2019
Nebezpečné znečistenie. Bývalý zamestnanec odhalil nekalé praktiky
NOVÁKY / Rybári už niekoľko rokov upozorňujú na znečistenú vodu v rieke Nitra. Tá je najmä v úseku pod Novákmi plná chemických látok. Do redakcie TV JOJ sa ozval bývalý hasič, ktorý pracoval v tamojšej chemičke. Informoval o tom, ako tam zneškodňovali ortuť.
zobraziť podrobnosti »
20.03.2019
VIDEO: Prievidza má letisko. Ani Federer už nemusí dosadať na trávu
Lúka s ďatelinou bola dlhých sedemdesiat rokov letiskom v Prievidzi. To sa teraz zmenilo. Trávu nahradil asfalt. Pomôcť to môže celému regiónu.
zobraziť podrobnosti »
19.03.2019
Budú sa preverovať výsledky volieb: Neúspešní kandidáti žiadajú o prepočítanie hlasov
NOVÁKY - Jeden z neúspešných kandidátov na primátora Novák v novembrových voľbách do orgánov samosprávy obcí požiadal Ústavný súd (ÚS) SR o prepočítanie hlasov. Podanie odôvodnil tesným rozdielom hlasov voličov medzi ním a zvoleným kandidátom.
zobraziť podrobnosti »
28.11.2018
Hlasuj za ZŠ Nováky a vyhraj
V hre sú 3x plne vybavené počítačové učebne s interaktívnou tabuľou v hodnote 21 000 € pre tvoju školu a viac ako 120 vecných cien pre teba, hlasovanie prebieha do 31.12.2018
zobraziť podrobnosti »
22.11.2018
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.