Stránku si prezeráš sám... FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Nováky pozitívne
62 príspevkov
Uveďte udalosť alebo čin, ktorý Vás v Novákoch zaujal a ktorý považujete za príkladný.
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
14:55:23 29.06.2020 [7328] Nevhodný príspevok?
Tak uvažujem...
Dobrý deň vážení spoluobčania.
Úspech v živote sa dá dosiahnuť hlavne dvomi spôsobmi. Talentom, alebo dlhoročnou poctivou prácou v zamestnaní, či v rôznych organizáciách. Pre naše malé mestečko je toto obdobie, čo sa týka úspechov, tak trošku výnimočné. Pred pár týždňami, vďaka svojmu nespornému talentu dosiahla veľký úspech vo svojom živote žiačka nováckej ZUŠ Barbora Piešová, ktorá vyhrala SuperStar. Som rád, že táto informácia odznela aj na tejto stránke. Rovnako s potešením som si tu prečítal aj správu, že tento spevácky talent prijal aj primátor mesta a ocenil Barboru cenou Primátora mesta Nováky. Ocenil som aj to, že tejto slávnostnej a pre mesto aj výnimočnej udalosti sa zúčastnili aj ľudia, ktorí stáli v pozadí tohto úspechu, p. riaditeľka, učitelia a žiaci ZUŠ. Je to nesporne dobre vyslaný signál o našom meste. Tak toto je ten prvý spôsob, ako sa dá úspech vďaka talentu, dosiahnuť ešte v mladom veku.
Ten druhý spôsob je trošku namáhavejší, zložitejší, sprevádzaný dlhoročnou aktivitou a prácou. Aj preto som si dnes na tejto stránke s potešením prečítal, že pár týždňov od úspechu Barbory dostal občan nášho mesta významné celoslovenské ocenenie – Strieborný odznak Slovenského olympijského a športového výboru. Toto ocenenie na rozdiel od Barbory bolo získané zodpovednou, mnohoročnou prácou v Olympijskom a športovom výbore. A tak uvažujem, či aj tento nesporný úspech p. Milana Oršulu bude nejako ocenený aj primátorom mesta. Určite by nás mnohých zaujímalo, čo všetko je skryté za týmto ocenením a úspechom nášho občana. Takáto informácia by mala prebehnúť nielen na tejto stránke, ale možno aj v mestskej TV. Naše mesto má naozaj ľudí, ktorými sa môžeme pochváliť. Osobne ako bývalý futbalista som hrdý na Aďa Guľu, ktorý trénuje jeden z najlepších klubov v Čechách- Viktóriu Plzeň a predtým aj Slovenskú reprezentáciu do 21 rokov. Nováky majú aj ďalšieho známeho trénera Štefana Zaťka, ktorý síce teraz trénuje druholigový Mikuláš, no trénoval aj Slovan Bratislava. Ako tréner Púchova v roku 2005 viedol v európskej súťaži toto mužstvo na slávnom Camp nou proti Barcelone.
Vážení spoluobčania, som hlboko presvedčený, že takýchto ľudí ako som spomenul je v Novákoch určite viac, no sú v ústraní. Je to škoda pre nás, pre mesto, našu históriu i súčasnosť. Aj preto ma mrzí, že dnes v našom meste vystupujú viac do popredia negatívne veci. Ja to síce nepozerám, no keď počúvam občanov ako prebiehajú zastupiteľstvá, ako sa tam oslovujú niektorí poslanci i občania mesta, je mi z toho nielen smutno, ale i zle. Nakoniec stačí si prečítať predchádzajúci príspevok Peťa Bošiaka a hneď viem o čom to všetko je. Určite všetci máme svoje problémy, má ich aj mesto, poslanci i primátor. Problémy, ani rôznosť názorov sa však nedajú riešiť aroganciou, silou, ani nadradenosťou a už vôbec nie dehonestáciou a nadávkami. Nie som naivný, tak viem, že svojim príspevkom nič nezmením, dokonca to možno bude niekto brať, ako osobný atak. S tým však naozaj nič nenarobím. No poteší ma, ak sa niekto nad tým čo som napísal, aspoň zamyslí.

S úctou Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 1   0
20:29:43 18.05.2020 [7277] Nevhodný príspevok?
Ešte raz dobrý podvečer, vážení priatelia.

" Dobrí a úprimní priatelia, nás zbytočne nechvália, ale upozornia, ak urobíme chybu."

Ospravedlňujem sa za chybu v mojom príspevku. Bol som presvedčený, že Baška je našou občiankou, no dobrý priateľ mi hneď po uverejnení môjho ostatného príspevku zavolal a kamarátsky ma upozornil za chybu, keď som napísal, že mladý talent je z Novák. Chybička se proste sem tam vloudi. Nič to však nemení na skutočnosti, že Baška chodí do ZUŠ v Novákoch, teda jej úspech je spojený aj s našim mestom. Samozrejme okrem tejto nepresnosti nič na svojom príspevku nemením, lebo je to naozaj aj novácky úspech. Preto by som rád poďakoval p. riaditeľke ZUŠ Zdenke Duchoňovej a samozrejme aj jej kolegom. Baška má určite talent, no na úspech to nestačí. Za každým úspechom vždy stoja aj ľudia v pozadí, ktorí ako správni profesionáli, vedia talent posunúť ďalej tak, aby sa stále rozvíjal. Takže ten môj palec hore, možno ešte väčší, viac patrí učiteľom našej ZUŠ. V podstate by som sa teda ani nemusel nikomu ospravedlniť, len predbieham skutočnosť, aby som nebol niekým označený za klamára. V našom meste je to dosť možné. No čo už. Život naozaj nie je žiadne peříčko.
Začal som priateľmi, tak priateľmi aj skončím.
" Dobrí a úprimní priatelia sú ako hviezdy na nebi. Aj keď ich nevidíme, vieme, že tam sú."
Pekný večer, priatelia.

Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 0   0
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Nových pracovníkov chce prievidzská radnica zamestnať v rámci spoločného projektu s mestami Handlová a Bojnice.
Cieľom tohto projektu je posilnenie koordinačných a implementačných kapacít v týchto troch mestách. Hlavným partnerom je mesto Prievidza, ďalšími dvoma partnermi sú mestá Bojnice a Handlová. Výška finančného príspevku, ktorý budeme žiadať, bude pravdepodobne až 500.000 eur
zobraziť podrobnosti »
28.03.2020
Web pre rodičov: ucimenadialku.sk
V spolupráci viacerých mimovládnych organizácií a MŠVVaŠ SR vznikla táto webová stránka ako nástroj oficiálnej komunikácie počas prerušeného vyučovania na školách a prerušenej prezenčnej výučby na vysokých školách v čase epidémie koronavírusu. Cieľom webovej stránky je pomôcť pedagogickým a odborným zamestnancom, manažmentu a zriaďovateľom škôl, ale i žiakom, študentom a rodičom zorientovať sa v množstve informácií, odporúčaní a usmernení, ako aj pomôcť všetkým aktérom počas prerušenia vyučovania či prezenčnej výučby nachádzať riešenia vzniknutej situácie.
zobraziť podrobnosti »
25.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.