Online 5 ľudí. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Nováky pozitívne
37 príspevkov
Uveďte udalosť alebo čin, ktorý Vás v Novákoch zaujal a ktorý považujete za príkladný.
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
22:37:09 22.12.2018 [6728] Nevhodný príspevok?
Rok 2018.

Rok 2018 má už len pár dní pred sebou. Aspoň pre mňa je to čas na obzretie sa späť a zhodnotiť, aký bol pre mňa, aký bol pre mesto v ktorom žijem.
Pre mňa osobne bol približne taký, ako tie predošlé. Nakoniec ja si vždy do Nového roku prajem hlavne to, aby ten nový nebol horší, ako odchádzajúci. Aj keď je to stále ťažšie a ťažšie, lebo z roka na rok, akosi rýchlejšie stárnem. No zákony prírody a života sa obísť jednoducho nedajú.
Pre moje mesto a ľudí v ňom to bol rok, zvýšených emócií, ktoré boli vyvolané predovšetkým komunálnymi voľbami. Aj keď sa nesúťažilo zrovna v rukavičkách, čo samozrejme k voľbám patrí, myslím si, že to bolo v duchu Fair play. Boli víťazi a tí, ktorí neuspeli. Úmyselne som nenapísal prehrali. Vo voľbách totiž nevyhrávajú silnejší, rýchlejší, ani tí, ktorí dajú viacej góĺov. Voľby sú viac o emóciach, sympatiách, kamarátoch, rodinách a pod.
Aj preto by som nepreceňoval víťazstvá tých, ktorí uspeli a nepodceňoval tých neúspešných. Oni neboli horší, len menej úspešní. Úspech v akýchkoľvek voľbách by sa mal brať predovšetkým s veľkou pokorou a zodpovednosťou. Neúspech zase s triezvou hlavou, už aj preto, že tieto výsledky sú len dočasné. A tak som veľmi zvedavý, ako sa tí čo uspeli, budú prejavovať v najbližšom období. Naopak,pre tých ktorí neboli úspešní, by to mohla byť motivácia pre ďalšie voľby. Teda určite aspoň pre tých mladších. Je to naozaj predovšetkým súťaž a neúspech by nemal znechucovať, skôr naopak. V žiadnom prípade výsledky týchto volieb netreba preceňovať, ale samozrejme ani podceňovať. Ja osobne čím som starší, tým viac rozumiem výroku českého geniálneho herca p. Wericha . " Ak nejde o život, tak ide o h.... Aj keď tu určite nejde ani o jedno, ani o druhé. Len som chcel povedať, že pre náš život sú ďaleko dôležitejšie veci, ako úspech či, neúspech vo voľbách.
Takže ak subjektívne hodnotím rok 2018 pre naše mesto, tak bol síce dôležitý pre ďalšie štyri roky, ale o tom ako sa bude žiť v našom meste, aká tu bude atmosféra, ako sa budeme k sebe správať, na to budeme mať vply a myslím si nemalý, aj my ostatní. Osobne verím, že k tomu prispeje aj táto webb stránka. Ak sa dokážeme počúvať, ak dokážeme rešpektovať aj iné názory, ak budeme uprednostňovať to čo nás spája pred tým, čo nás rozdeľuje, tak to bude to najlepšie, čo si môžeme želať pre budúcnosť Novák. Treba si jednoducho uvedomiť, že nie každý, kto nás chváli je náš priateľ a nie každý, kto nás kritizuje je náš nepriateľ. To platí pre túto stránku, pre primátora, poslancov a samozrejme aj nás občanov.
Takže čo si priať v Novom roku???
Určite minimálne to, aby nebol pre nás horší, ako tento odchádzajúci. Aby bolo v ňom viac porozumenia a vzájomnej úcty, menej falošnosti a ľudskej zlomyseľnosti.
Hovorí sa : "Ak chýba zdravie, bolí telo. Ak chýba láska, bolí duša." Všetkým čitateľom tejto stránky a samozrejme aj všetkým občanom Novák želám, aby vás v roku 2019 nič nebolelo.
S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 4   0
21:23:21 14.11.2018 [6677] Nevhodný príspevok?
Bravooó Frederika!!!
Ospravedlňujem sa, že som nedal pred Vaše meno oslovenie, lebo neviem kto ste. Po prečítaní Vášho príspevku, ma však napadlo jediné slovo. Bravó. Naozaj aj toto sú Nováky. Jednoducho tu treba začať likvidovať všetko, čo slúži občanom. Vám vadí krčma v priestoroch pod Gastropólom. Škoda, že ste tie priestory nevideli pred tým, ako sa tam "Krčma" obnovila. Plesnivé, zapáchajúce a zdevastované priestory. Prišiel človek s nápadom skultúrniť majetok mesta tak, aby slúžil občanom. Vy prichádzate s návrhom to zrušiť. Viete, keby som bol primátorom mesta, tak naopak, vyzvem občanov, aby prišli s nápadom, ako využiť priestory Gastrapóla z ktorého sa stalo skladište nepotrebných vecí, ako využiť napr. budovu bývalého kina a ďalšie nevyužité budovy v meste. Prenajal by som to nováčanom, lebo to je náš majetok aj za symbolické euro, len nech je to využité pre občanov a nech z toho mesto má aj nejaký príjem. O zveľadení majetku mesta už nehovoriac. Vy však rozmýšľate inak. Ak s nejakým nápadom príde nováčan, tak treba urobiť všetko preto, aby sa nepresadil. Veď čo ak sa nabalí??? Poznám množstvo miest a obcí, kde platí jedno. Najprv náš občan, potom človek z regiónu, z kraja a zo Slovenska. To je postupnosť, ktorá je samozrejmosťou keď sa dáva majetok do prenajmu. A to sa nejadná len o prenájom. Ak si to vieme urobiť sami v meste, za približne rovnakú cenu, ako ponúkajú tí z vonku, tak jednoznačne by tá zákazka mala zostať doma. Podľa Vášho názoru je však asi moje rozmýšľanie zcestné. V poriadku, je to Váš názor.
Vrátim sa však ku krčme. Nielen, že sa zhodnotil majetok mesta, ale aj zimným vykurovaním ďalej neplesnivie spodná časť Gastropóla. A nechcem už písať o tom, že sa tam v lete robili akcie, na ktorých sa zúčastnilo a prišli sa zabaviť stovky nováčanov. Ale možno máte pravdu. Treba začať likvidovať, všetko čo vytvorili naši občania, všetko, čo slúži občanom. Sám som zvedavý, ako bude na podobné veci reagovať nový primátor.
Aby som však len nekritizoval a nemoralizoval, bol by som rád, keby ste na tejto stránke zverejnili, čo ste urobili Vy ako občianka, pre toto mesto, pre nás občanov. Ak to bude porovnateľné aspoň s touto krčmou, nemám problém sa Vám na tejto stránke ospravedlniť. A aby som bol úplne korektný, pozývam Vás do tejto "Krčmy" na pohár vína, kde Vám ukážem, ako tieto priestory vypadali pred pár rokmi. Možno potom zmeníte názor na ľudí, ktorí sa snažia pre toto mesto urobiť niečo naviac.

S priateľským pozdravom
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 3   0
14:37:33 31.10.2018 [6626] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň pán Theis,

príspevky na novaky.com necenzuruje a ani nekontroluje prednosta MsÚ.

Pekný deň.

Webmaster.
Hodnotenie: 0   1
13:19:38 31.10.2018 [6624] Nevhodný príspevok?
Pisem, aj napriek tomu, ze bude priapevok zmazany.
Pokial bude stranky cenzurovat prednosta, nikdy sa k pravde nedostaneme. Sebalubost a arogancia by tu nemala co robit.
Primator moze byt aj o zlata a mat strieborne topanky. Pokial nebudü v kresle sediet poslanci, co chcu nieco robit pre mesto, ale budu si robit prieky, rozbroje, hadat sa ako psi,... nic sa nedokaze.
Chamtivost na ziskanie miesta prednostu je velka a iniciativa provokatera, tuziaceho po tomto mieste nema hranice.
Vasne by sa mali stlmit a konat s chladnou hlavou, inak sa z toho marazmu nedostaneme ani za 40 rokov.
Hodnotenie: 2   0
14:44:20 26.10.2018 [6610] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň prajem. Všetci by sme boli radi aby nastala taká doba ako píše pán Ľubomír. Avšak nemôžem súhlasiť s výrokom o voľbách "nech už dopadnú akokoľvek". Nakoľko jedného kandidáta na primátora a jeho chovanie k spoluobčanom poznám dlhé roky, neverím, že keby sme ho zvolili za primátora, nastane v Novákoch raj. Neverím tomu, že z vlka sa môže stať baránok. Aby sme sa k tomu raju aspoň priblížili opätovne zdôrazňujem, že ja Ing. Dušana Šimku za primátora mesta voliť nebudem. Zla sme si v tomto meste užili už dosť.
M.O.
Hodnotenie: 3   3
12:34:10 26.10.2018 [6609] Nevhodný príspevok?
Dobré správy pre naše mesto.

Dobrý deň.
Som rád, že po čase môžem ladiť svoj príspevok pozitívne. Aj keď v našom meste vrcholí predvolebná kampaň, ktorá samozrejme prináša emócie, sem tam aj určité napätie, predsa sa tu však uskutučňujú akcie, ktoré hladia dušu, prinášajú pohodu a náladu.
Je totiž október a ten je vždy spájaný s "Úctou k starším".
Je dobré, že v našom meste pracujú organizácie, predovšetkým Klub dôchodcov a ZO Zdravotne postihnutých, ktorí venujú tomuto sviatku primeranú pozornosť.
Bolo mi cťou, zúčastniť sa na akcii, ktorú poriadala ZO Zdravotne postihnutých. Krásny a dojímavý program, ktorí pripravili bývalí účitelia ZŠ p. Nemčeková a p. Petriska, bol nielen profesionálny, ale aj dojímavý a chytil každého z prítomných za srdce. Keď potom v podobe tzv. "Čerešničky na torte" pridal krásne melódie so svojou harmonikou Paľo Oršula, tak je úplnou samozrejmosťou, že u všetkých prítomných prevládal úsmev na tvári a dobrá nálada. Opäť sa raz ukázalo, že vieme byť aj iným mestom, akým nás vnímajú na okolí. Ukázalo sa, keď v takýchto oraganizáciach pracujú vo výboroch ľudia, ktorí robia tieto funkcie srdiečkom a z presvedčenia, že treba ľudí spájať a niečo najviac pre nich urobiť, tak aj v našom meste sa dá žiť radostnejšie a veselšie. Mnohokrát k tomu nepotrebujeme ani dovezenú kultúru z vonku. Sami pre seba si vieme pripraviť krásne podujatie.
Osobne verím, že po komunálnyh voľbách, nech už dopadnú akokoľvek, budú riadiť mesto ľudia, ktorí budú nielen podporovať akcie týchto organizácií, ale vytvoria im ešte lepšie podmienky na skvalitnenie ich činnosti
Toto však nie je jediná dobrá správa pre vás priatelia. Tou ďaľšou je skutočnosť, že za dva týždne sa všetci staneme najsilnejšími občanmi v našom meste!!! Aj keď to bude len na jeden deň, no my všetci budeme rozhodovať, kto bude spravovať naše mesto ďalšie štyri roky. Akcie o ktorých som písal svedčia o tom, že v našom meste žijú ľudia, ktorí nás vedia spojiť, ktorí prinášajú do Novák, úsmev, pohodu a náladu. Je len na nás, či odovzdáme svoju moc tým, ktorí budú vytvárať takýmto ľuďom, spoločenským, záujmovým organizáciam, športovým klubom podmienky na činosť, ktorá určite prispeje k lepšiemu a krajšiemu životu v našom meste. Ľudí, ktorí sa zasadia za to, že úcta prestane byť len slovkom a bude tu po celý rok. Nielen v októbri.
Tak šťastnú ruku priatelia.

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 0   0
18:44:35 30.07.2018 [6538] Nevhodný príspevok?
Gulášparáda – Novácka paráda.
Bývalý skvelý športový komentátor Karol Polák raz povedal : „ V živote nie je ani tak potrebné víťaziť, ako stretávať sa.“
Myslím si, že v podobnom duchu sa niesol aj 1. ročník Gulášparády v našom meste. Dobrá nálada, výborný program, pravá súťažná rivalita družstiev pri varení guláša, stovky návštevníkov, to je to najlepšie hodnotenie tejto akcie. Dokonca som na facebooku čítal hodnotenie tejto akcie od jedného z hostí, bývalého podpredsedu vlády SR p. Sergeja Kozlíka, ktorý hodnotil veľmi kladne túto akciu a poďakoval organizátorom za skvelý zážitok.
Je naozaj dobré, že aj v našom meste sú ľudia a spoločenské organizácie, ktoré sa snažia aj takýmito akciami spríjemniť život v Novákoch. Dnešný život nie je ani jednoduchý, ani ľahký, skôr je plný problémov a starostí. A tak určite každému dobre padne, ak niekto v meste zorganizuje akciu, kde ľudia zabudnú na každodenné problémy, starosti a prídu sa zabaviť, alebo len tak, posedieť si, podebatovať a relaxovať. Pevne verím, že tak, ako napr. Novácky jarmok, aj Gulášparáda sa stane v našom meste tradíciou na dlhé roky. Keď takéto akcie pre občanov dokážu už roky organizovať okolité obce, nemalo by to byť problémom ani u nás. Určite nie všetko sa rodí ľahko, nie všetko je bez problémov. Aj teraz ako hovoria bratia Česi sa chybička vloudila. Škoda, že sa organizátorom nepodarilo dohodnúť s mestom o zapožičaní ( prenajatí ) sociálnych zariadení v Dome kultúry. Škoda, že nemohli využiť a použiť tieto zariadenia počas akcie, vlastní občania. Veď DK a jeho zariadenia, by tu mali slúžiť a byť vždy k dispozícii predovšetkým nám občanom Novák. Alebo sa mýlim? No nič, myslím, že sa to nakoniec všetko zvládlo a verím že o rok bude aj tento nedostatok odstránený.
Samozrejme neosobujem si právo hodnotiť celú túto akciu, len som chcel na tejto stránke vyjadriť svoj názor. Myslím si, že najlepšie hodnotenie vystavili občania svojou účasťou. Chcel by som však poďakovať organizátorom celej akcie p. Vladovi Zaťkovi, spoločenským organizáciám, ako i súťažiacim družstvám za to, že minulú sobotu priniesli do nášho mesta skvelú náladu, pohodu a zábavu. Verím, že o rok sa možno ešte vo väčšom množstve na Nováckej Gulášparáde opäť v plnom zdravi stretneme..
Hodnotenie: 0   0
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
Budú sa preverovať výsledky volieb: Neúspešní kandidáti žiadajú o prepočítanie hlasov
NOVÁKY - Jeden z neúspešných kandidátov na primátora Novák v novembrových voľbách do orgánov samosprávy obcí požiadal Ústavný súd (ÚS) SR o prepočítanie hlasov. Podanie odôvodnil tesným rozdielom hlasov voličov medzi ním a zvoleným kandidátom.
zobraziť podrobnosti »
28.11.2018
Hlasuj za ZŠ Nováky a vyhraj
V hre sú 3x plne vybavené počítačové učebne s interaktívnou tabuľou v hodnote 21 000 € pre tvoju školu a viac ako 120 vecných cien pre teba, hlasovanie prebieha do 31.12.2018
zobraziť podrobnosti »
22.11.2018
Mestské zastupiteľstvo zo dňa 29. októbra 2018
Video-záznam.
zobraziť podrobnosti »
04.11.2018
Komunálne volby 2018 - kandidáti
Zoznam kandidátov.
zobraziť podrobnosti »
09.10.2018
Novácke noviny 2018
Vyšlo nové číslo Nováckych novín - prečítajte si ich online.
zobraziť podrobnosti »
24.09.2018
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa.