Online 4 ľudia. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Nováky pozitívne
31 príspevkov
Uveďte udalosť alebo čin, ktorý Vás v Novákoch zaujal a ktorý považujete za príkladný.
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
16:34:25 10.05.2018 [6467] Nevhodný príspevok?
Deň matiek.

Milé mamy, staré mamy,
aj keď tento sviatok nemá na Slovensku také dlhé tradície ako mnohé iné, veľmi rýchlo, opodstatnene a zaslúžene sa u nás udomácnil tak, že si ho každoročne viac a s veľkou úctou pripomíname. Veď slovo mama patrí určite k tým najúžasnejším a najkrajším slovám v každej krajine na tomto svete. Nakoniec slovo mama je to prvé slovko, ktoré dieťa po narodení dokáže vysloviť.
Určite mnohí z vás mi dajú za pravdu, že pri každej spomienke na svojich rodičov, dokážeme vnímať ten veľký rozdieľ oboma rodičmi. Objatia, pohľadenia, pritúlenia a slová mamy boli iné, ako tie otcove. Bolo z nich cítiť lásku, dobrotu, nehu, starostlivosť, bezpečnosť a istotu. Tieto krásne ľudské hodnoty, dokáže vniesť do života predovšetkým duša matky. My otcovia, im to môžeme len ticho závidieť. Aj keď samozrejme máme aj my svoj deň - Deň otcov, no s hodnotou Dňa matiek sa to porovnať nedá. A myslím si že je to nielen dobré, ale aj správne.
Nakoniec aj Božena Nemcová vo svojom románe Babička, odhalila všetko to, čo duša mamy, v jej prípade starej mamy skrýva. Múdrosť, láska, neha, dobrosrdečnosť, pokora, chuť neustále pomáhať a radiť, to je to, čo robí tento príbeh krásnym, pútavým a veľmi, veľmi poučným. Keď si pomyslím, aké vlastnosti prevládajú v dnešnom svete, tak len neveriacky krútim hlavou.
Práve preto je dobré, že tu máme Deň matiek, aby sme im mohli poďakovať nielen za naše životy, ale aj za hodnoty, ktoré do nášho žitia vkladajú. Aj slnko nesvieti len preto, aby mohli kvitnúť kvety. Kvety kvitnú preto, lebo svieti slnko. Rovnako aj láska, neha, porozumenie, spolupatričnosť, dobrota tu nie sú preto, aby sme žili. My žijeme preto, aby sme tieto hodnoty dostávali do nášho života. Osobne by som si veľmi prial, aby Deň matiek nebol len nejakou symbolickou úctou ku všetkým matkám, ale aby hodnoty, ktoré matky zdobia a robia výnimočnými, sa dostali čo najrýchlejšie späť do života nielen v Novákoch a na Slovensku, ale na celom svete.
Veľa zdravia, lásky, síl a porozumenia milé mamy.

S úctou Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 0   0
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
VIDEO: Mestské zastupiteľstvo zo dňa 19. februára 2018
www.video.novaky.sk
zobraziť podrobnosti »
14.04.2018
VIDEO: Vyjadrenie primátora mesta k aktuálnemu dianiu
VIDEO: Vyjadrenie primátora mesta k aktuálnemu dianiu
zobraziť podrobnosti »
21.03.2018
Počas likvidácie vetracej šachty nastali problémy (+FOTO)
KOŠ. Pri likvidácii bývalej vetracej šachty v Koši došlo v piatok k poškodeniu jedného z potrubí. Technickú poruchu, v súvislosti ktorej sa ľahko zranili traja zamestnanci Hornonitrianskych baní Prievidza (HBP), už odstránili. Informovala hovorkyňa spoločnosti Adriana Siváková.
zobraziť podrobnosti »
12.03.2018
Zemianskymi Kostoľanmi sa od včera šíri neznámy zápach
Včera vo večerných hodinách zaznamenali obyvatelia obce neznámy zápach. „Približne od osemnástej hodiny sme dostávali od občanov informácie o šírení zápachu. Postupne sme ho mali hlásený zo všetkých častí obcí,“ informovala starostka Zemianskych Kostolian Jana Školíková.
zobraziť podrobnosti »
08.03.2018
VIDEO: Koncert k 60. výročiu založenia umeleckého školstva v Novákoch
Ak máte čas a chuť, určite si pozrite záznam z koncertu k príležitosti 60. výročia založenia umeleckého školstva v Novákoch.
zobraziť podrobnosti »
31.01.2018
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa.