Online 3 ľudia. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Nováky pozitívne
43 príspevkov
Uveďte udalosť alebo čin, ktorý Vás v Novákoch zaujal a ktorý považujete za príkladný.
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
12:04:49 31.08.2019 [6920] Nevhodný príspevok?
Samozrejme že tento prispevok si zasluži kladne hodnotenie za omyl/lajk dole sa ospravedlňujem.
Hodnotenie: 0   0
16:28:57 28.08.2019 [6918] Nevhodný príspevok?
SNP – Návrat k hodnotám!!!

Národ, ktorý si neváži svoju minulosť a nehlási sa k nej, si nezaslúži lepšiu budúcnosť.

Dobrý deň vážení spoluobčania.

Chcem hneď v úvode poďakovať vedeniu mesta, primátorovi, ZPOZ, za dôstojné oslavy 75 výročia SNP. Takéto výročie by si určite zaslúžilo väčšiu pozornosť obyvateľov nášho mesta. Viac ma však mrzí, že tam neboli mladí ľudia. Teda aspoň ja som to nejako nepostrehol. Je to nezáujem, ľahostajnosť, či znechutenosť?
V dobe, keď mladí ľudia ovládajú niekoľko rečí, otvorený im je celý svet, ovládajú najzložitejšie veci a techniku, ktorú priniesla doba, vďaka internetu majú neobmedzený prístup k informáciám, by nemal byť problém vyznať sa i vo vlastnej histórii a vážiť si ju. Opak je však pravdou. Dnes mladí ľudia o SNP toho naozaj veľa nevedia a to ešte mnohokrát používajú aj poprekrúcané fakty. Žiaľ to je ten najsmutnejší fakt. Nechcem tu dnes na tejto stránke písať o najväčšej a najsvetlejšej udalosti v našich novodobých dejinách. Nechcem písať o hrdinstvách ľudí, ktorí išli do povstania, aby aj za cenu svojich životov, porazili fašizmus, čím zabezpečili, aby ďalšie generácie, samozrejme aj tá naša, mohla žiť v mieri. Ani si len nechcem položiť otázku, koľko ľudí by dnes riskovalo život, za lepšiu budúcnosť ďalších generácií? Našťastie táto otázka je dnes bezpredmetná a verím, že už aj vždy zostane.
Aj preto som privítal prístup vlády SR, NR SR, STV a samozrejme aj môjho mesta k oslavám 75. výročia SNP. Osobne to beriem ako veľké uctenie si pamiatky všetkých účastníkov SNP, samozrejme predovšetkým tých, ktorí položili svoje životy. Verím, že tieto oslavy nebudú len krátkym návratom do nedávnej minulosti Slovenska. SNP nám vyslalo množstvo odkazov nielen o hrdinstve ľudí. Boli to odkazy spájania sa národnosti, uvedomelosti, oddanosti i nádeje pre lepšiu budúcnosť. Dajme si ruku na srdce. Plníme dnes aspoň časť týchto pre Slovensko nesmierne vzácnych odkazov. Spomínať SNP a ľudí, ktorí sa ho zúčastnili, len pri oslavách jednotlivých výročí, je nielen málo, ale doslova trestuhodné. Zato dávame veľký priestor veciam, ktoré sú pre náš život absolútne nepodstatné. Zo života sa nám vytratili hodnoty, resp. sú pomaly ale iste nahrádzané inými. Zaoberáme sa nejakými dúhovými pochodmi, stavaniu stožiarov, sme k sebe zlí a nenávistní. Takéto odkazy nám určite SNP nezanechalo. Za toto určite neriskovali životy účastníci SNP.
Veľmi by som si prial, aby sa práve SNP stalo akosi symbolikou Slovenska. Aby sme si vždy a pri každej príležitosti uvedomili, že za život, ktorý dnes žijeme vďačíme aj tým, ktorí v roku 1944 pochopili, kde je ich miesto.
„Aby tí, čo položili životy za našu slobodu neboli nikdy zabudnutí. Aby tí, čo dnes žijú i tí čo tu budú po nás, na nich nikdy nezabudli.“

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 2   0
12:14:38 21.06.2019 [6850] Nevhodný príspevok?
Hokejová legenda v Novákoch.

Dobrý deň,
včera usporiadal klub Zdravotne postihnutých v Novákoch posedenie na Motoreste pri guláši. Z družnej besedy ich vyrušil príchod známej hokejovej legendy Jožka Golonku. Samozrejme nikto o jeho príchode dopredu nevedel, tak boli veľmi prekvapení. Privítali ho však veľkým potleskom, ktorý zaskočil aj hokejovú legenu. Jožko Golonka bol vyše hodinu pod paľbou otázok, fotenia i rozprávania o svojej výnimočnej kariére. Jeho účasť bola nielen oživením a spestrením celej akcie, ale aj možnosťou pre mnohých, osobne sa stretnúť a porozprávať s týmto výnimočným športovcom. Aj preto som rád, že môžem aj touto cestou tlmočiť poďakovanie Jožka Golonku všetkým prítomným, za príjemne prežité odpoludnie a oživenie jeho pobytu v kúpeľoch.

S úctou Ľubo Dzurák


PS. pripájam aj foto cez webmasteraHodnotenie: 0   0
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
Bojnice majú novú atrakciu. Návštevníkov odvezie turistický vláčik
Turistický vláčik odvezie ľudí na dvoch trasách.
zobraziť podrobnosti »
09.05.2019
Nebezpečné znečistenie. Bývalý zamestnanec odhalil nekalé praktiky
NOVÁKY / Rybári už niekoľko rokov upozorňujú na znečistenú vodu v rieke Nitra. Tá je najmä v úseku pod Novákmi plná chemických látok. Do redakcie TV JOJ sa ozval bývalý hasič, ktorý pracoval v tamojšej chemičke. Informoval o tom, ako tam zneškodňovali ortuť.
zobraziť podrobnosti »
20.03.2019
VIDEO: Prievidza má letisko. Ani Federer už nemusí dosadať na trávu
Lúka s ďatelinou bola dlhých sedemdesiat rokov letiskom v Prievidzi. To sa teraz zmenilo. Trávu nahradil asfalt. Pomôcť to môže celému regiónu.
zobraziť podrobnosti »
19.03.2019
Budú sa preverovať výsledky volieb: Neúspešní kandidáti žiadajú o prepočítanie hlasov
NOVÁKY - Jeden z neúspešných kandidátov na primátora Novák v novembrových voľbách do orgánov samosprávy obcí požiadal Ústavný súd (ÚS) SR o prepočítanie hlasov. Podanie odôvodnil tesným rozdielom hlasov voličov medzi ním a zvoleným kandidátom.
zobraziť podrobnosti »
28.11.2018
Hlasuj za ZŠ Nováky a vyhraj
V hre sú 3x plne vybavené počítačové učebne s interaktívnou tabuľou v hodnote 21 000 € pre tvoju školu a viac ako 120 vecných cien pre teba, hlasovanie prebieha do 31.12.2018
zobraziť podrobnosti »
22.11.2018
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.