Online 3 ľudia. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Nováky pozitívne
29 príspevkov
Uveďte udalosť alebo čin, ktorý Vás v Novákoch zaujal a ktorý považujete za príkladný.
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
20:17:49 07.03.2018 [6431] Nevhodný príspevok?
Milé dámy, milé nováčanky,
uvedomujem si, že možno dnes nie je doba na Slovensku pre nejaké veľké oslavy. Mnohí hovoria, že je to preto, lebo je zlá doba. Celkom s tým nesúhlasím. Doba, teda aspoň podľa mňa je vždy taká, akí sme my ľudia. A platí to aj dnes. No myslím si, že predsa by sme mali práve teraz urobiť výnimku.
8.marec - MDŽ, zaslúžený sviatok žien na celom svete. Sviatok, ktorý by sme si mali vážiť vždy, bez rozdielu vyznania, politických sympatií, staršie, ale i mladšie generácie. Sú to totiž ženy, ktoré vnášajú do života nás všetkých radosť, porozumenie, vzájomnú úctu a lásku. Teda všetko to, čo nám v dnešnej dobe tak veľmi chýba. Súto hlavne ženy, vďaka ktorým je svet krajší, zaujímavejší a lepší.
Nie je v našom živote veľa takých dní, ktoré nás spájajú. MDŽ nielen svojou históriou, ale aj súčasnou aktuálnosťou, by sa malo radiť medzi tie najvýznamnajšie sviatky každej demokratickej krajiny. Aj keď je to už 110 rokov, keď v New Yorku sa postavili ženy, krajčírky, za svoje práva, tento sviatok, ani dnes nestratil na svojej aktuálnosti. Ženy na celom svete si jednoducho takýto sviatok zaslúžia.
Som úplne presvedčený, že my nováčania, teraz myslím hlavne nás mužov, určite na ženy nezabudneme. Aj preto si dovolím, v mene všetkých prispievateľov a čitateľov DF, úprimne zaželať nežnému pohlaviu v našom meste nielen veľa zdravia, lásky a porozumenia, ale aj dosť síl, odhodlania a viery, robiť nám mužom, ale aj život v našom meste, krajší, zaujímavejší a hlavne šťastnejší.

S úctou k vám

Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 2   0
12:06:31 05.03.2018 [6425] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň,
čitatelia v tomto DF vedia, že nevstupujem, ani nebudem vstupovať do diskusií, ktoré sú osobné, do ktorých až tak nevidím. Reagovať však na niečo pozitívne, zvlášť ak sa pod príspevok podpíše niekto vlastným menom si myslím, že je vhodné a dobré. Slovensko sa v posledných dňoch stáva rozhádanou a žiaľ aj rozpoltenou krajinou. No mám pocit, že hlavným mestom tejto krajiny, teda rozhádanej a rozpoltenej sú Nováky. S tým rozdieľom, že na Slovensku nás delia politici, v Novákoch sa rodeľujeme sami. Aj preto vítam príspevok p. Oršulu a jeho výzvu na akési zmierenie, na stlmenie emócií, vzájomnej nevraživosti a upodozrievania sa. O to viac je to v tomto roku aktuálnejšie a potrebnejšie, lebo sa blížia komunálne voľby, ku ktorým by sme mali všetci pristupovať bez vášni a emćií. Verte, to je ten najhorší radca, pri tak dôležitej udalosti, akou nepochybne voľby sú. Rôznosť názorov a postojov, by nám nemala byť prekážkou pri rozhodovaní vybrať z pomedzi kandidátov toho nejlepšieho primátora, tých najschopnejších poslancov. Tu sa totiž nerozhoduje o nich, ale o nás. Oni by mali byť len našimi služobníkmi v našom meste. Ak toho nie sú schopní, tak nech radšej nekandidujú. Určite nikto z nás nie je bez chyby a robia ich aj tí, ktorí sú vo funkciach. Dokonca aj ten, ktorý na zastupiteľstvách všetko kritizuje, spochybňuje a teraz sa ukazuje, že aj on robil chyby počas svojej funkcii.. Možno naozaj nevedel o niektorých veciach, možno len niečo podcenil. No ukazuje sa, že nikto z nás nie je bez chýb. Tie chyby aj pomýlania proste patria k životu. Niekedy, žiaľ vidíme len tie. Bol by som rád, keby sme všetci začali aj v Novákoch viac hľadať a presadzovať to pozitívne. Myslím si, že máme na čom stavať o čo sa oprieť. Takto nejako by to mohlo vyzerať aj v novembrových komunálnych voľbách. Určite každý z kandidátov bude mať chyby, lebo bez chýb nikto z nás nie je. Ak sa mýlim, prosím vás všetkých čo túto stranku čítate, dajte mi ihneď to meno. Pôjdem za ním a budem ho prehovárať, aby kandidoval za primátora. No je len na nás, čo uprednostníme pri voľbe, ktorá bude hlavne o nás, o našom meste. Ak k voľbám nepôjdeme s rozvahou, chladnou hlavou, s rešpektom, bez emócií a znevažoavania, nečakajme, že sa v tomto meste niečo zmení. Zostaneme naďalej len rozhádaným mestom, kde sa ľudia len osočujú a navzájom znevažujú.

S úctou Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 3   0
11:35:48 17.02.2018 [6398] Nevhodný príspevok?
V Novákoch je to proste tak.
Včera t.j. v piatok 16.2. som sa zúčastnil na dvoch akciách, ak chcete schôdzach nášho mesta. Tá prvá bola v obradnej sále mestského úradu a týkala sa ďalšieho rozvoja nášho mesta, presnejšie Programu socialneho a hospodárskeho rozvoja nášho mesta. Musím však povedať, že za takmer 40 min. pobytu na tejto akcii, som sa nič o rozvoji Novák nedozvedel. Tak som sa zdvihol a odišiel som na shôdzu záhradkárov, kde som prišiel síce neskoršie, pobudol som tam takiež cca. 40min. no dozvedel som sa všetko čo som potreboval vedieť. Nehovoriac už o tom, že tam bolo viac ľudí ako v obradnej sále. Pri ceste naspäť som videl, že sa ešte v obradnej sále svieti, tak som sa rozhodol, že sa tam vrátim, aby som sa predsa len niečo o rozvoji môjho mesta dozvedel. Aj keď som sa vrátil prakticky až o hodinu v rokovaní nenastala žiadna zmena. Osočovanie, kritizovanie, vzájomné znevažovanie sa. Proste v akom stave som rokovanie opúštal v takom štádiu som ho aj o hodinu našiel.
Niekoľko krát som sa už pozastavil nad nezáujmom, či akousi ľahostajnosťou občanov k tomu, čo sa u nás deje. Dnes sa už tomu prestávam čudovať. Fakt načo chodiť na takéto akcie, na zasadnutie MsZ, kde sa človek akorát môže znechutiť nad všetkým tým, čo sa v Novákoch deje, čo sa o nás píše, ako hľadia na nás občania nášho regiónu? Každý má určite kopec svojich osobných starostí a problémov. Pýtam sa. Potrebuje radový občan nášho mesta vidieť úroveň rokovania zastupiteľstva, správanie sa poslancov a počúvať neustále opakujúce sa tie isté diskusné príspavky niektorých občanov? Drvivá väčšina by odpovedala, že asi nie. Začínam mať nepríjemný pocit, že toto všetko sa deje úmyselne s cieľom, znechutiť občanom záujem o mesto. Rád by som sa v tomo veľmi mýlil, ale....
V tomto roku sa nás všetkých čaká rozhodovanie o ďalšej budúcnosti nášho mesta. Veľmi, naozaj veľmi by som si prial, aby to boli voľby, predovšetkým o kvalitách a prednostiach všetkých kandidátov. Z toho, čo sa dnes v Novákoch deje mám nepríjemný pocit, že to bude skôr naopak. Že to bude hlavne o dehonestácii, znevažovaní a vyčítaní chýb jednotlivých kandidátov. Takže občania sa zrejme budú rozhodovať pre tých, na koho sa toho špinavého popolu vysype najmenej. To by mi však ani nevadilo. Skôr mi bude vadiť, ak by takáto úroveň komunálnych volieb mala znechutiť ísť kandidovať takých občanov, ktorí by určite mali na to, aby toto mesto do z tohto marazmu vyviedli. No uvidíme.

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 2   0
12:15:48 11.02.2018 [6383] Nevhodný príspevok?
Bodka za športovým rokom 2017.

Prvýkrát v histórii mesta Nováky sa dňa 3.2.2018 uskutočnil ples športovcov, v spojení s vyhodnotením najlepších športovcov mesta za uplynulý rok. Športové kluby mohli nominovať svojich najlepších športovcov v troch vekových kategóriách. Návrhy prerokovala komisia športu MsZ a odporučila oceniť.

V najmladšej kategórii do štrnásť rokov boli klubmi navrhnutí a bez uvedenia poradia plaketami ocenení športovci:
Vanesa Kasáková - Klub lyžiarov Nováky,
Nikola Hvojníková - Klub rýchlostnej kanoistiky Nováky,
Marco Mihál - Klub vodného póla Nováky,
Alex Bendík - Futbalový klub Iskra Nováky,
Andreás Hajnovič - Futbalový klub Iskra Nováky.
Ocenenie menovaným športovcom odovzdali primátor mesta RNDr. Daniel Daniš a člen výboru FK Iskra Nováky p. Dalibor Riziky.


V druhej vekovej kategórii do osemnásť rokov boli navrhnutí športovci :
Marianna Klementová – Klub lyžiarov Nováky,
Matúš Jedinák – Klub rýchlostnej kanoistiky Nováky,
Matej Čaraj – Klub vodného póla Nováky,
Dávid Hrdý – Futbalový klub Iskra Nováky,
Denis Fábry – Mestský klub v elektronických šípkach Nováky,
a trošku s omylom omladená Marcela Kripnerová - Mestský klub v elektronických šípkach Nováky.
Ocenenie menovaným, spolu s primátorom mesta odovzdal člen komisie športu MsZ a manažér Klubu vodného póla p. Michal Gogola.


Tretia skupina ocenených nad osemnásť rokov bola v zložení:
Barbora Klementová – Klub lyžiarov Nováky, mimochodom prvá účastníčka tohtoročných OH v tohto klubu,
Martin Nemček – Klub rýchlostnej kanoistiky Nováky,
Róbert Martanovič – Klub vodného póla Nováky,
a Peter Jakubis - Mestský klub v elektronických šípkach Nováky.
Ocenenie tejto skupiny spolu s primátorom mesta vykonal p. Marián Miština, člen komisie športu MsZ a člen výboru Klubu rýchlostnej kanoistiky Nováky.


Na základe rozhodnutia komisie športu MsZ bol za najlepšieho športovca mesta Nováky za rok 2017 vyhlásený a zároveň peknou kryštálovou vázou odmenený Matúš Jedinák, pretekár Klubu rýchlostnej kanoistiky Nováky. Ocenenie spolu s primátorom mesta odovzdal prezident Klubu rýchlostnej kanoistiky p. Milan Oršula.


Celý akt vyhodnotenia ankety športovcov mesta Nováky za rok 2017 sa niesol v slávnostnej plesovej atmosfére pred zaplnenou veľkou sálou DK. Účastníci plesu nezabudli potleskom oceniť výsledky každého športovca, doložené moderátorom podujatia.

Myšlienka ocenenia športovcov na mestskom plese športovcov bola väčšinou účastníkov pozitívne hodnotená. Musím konštatovať, že je to i môj osobný názor a to hlavne z toho dôvodu, že športovci mestských športových klubov si to za pozitívnu reprezentáciu mesta Nováky na území Slovenskej republiky prípadne za jej hranicami, či už na podujatiach v rámci Európy alebo sveta, zaslúžia.

Zostáva nám len dúfať, že to bol pekný začiatok pravidelného každoročného verejného oceňovania tvrdej práce športovcov z našich klubov a tým i zadosťučinenia trénerom, funkcionárom, rodičom ale i sponzorom, ktorí sa na týchto úspechoch podieľali. Dúfam, že týmto podujatím, spojenia plesu športovcov s anketou o najlepších športovcov mesta, bola založená nová tradícia, ktorá sa bude pravidelne opakovať a bude športovcom prinášať radosť z ocenenia za ich dosiahnuté výsledky a občanom zároveň pripomínať, že peniaze mesta boli vynaložené k ich spokojnosti.

Čo sa týka celkovej spoločenskej a kultúrnej úrovne plesu športovcov, musím úprimne poďakovať organizátorom za program ktorý zabezpečili. Verím, že je to i názor väčšiny účastníkov plesu.

Fotogaléria: https://www.novaky.sk/fotogaleria/129/Mestsky-ples-sportovcov-03022018
Hodnotenie: 2   0
12:12:44 09.02.2018 [6377] Nevhodný príspevok?
Medzi tými informovanými je o pravde všeobecne známe okrem iných konotácií aj to,že je to predajná xxxxx.
Kto vie o čom hovorím,súhlasne prikývne hlavou,lebo si plne uvedomuje,že dokonca ani neexistuje nejaká stanovená definícia pravdy a ten,kto by si chcel nárokovať na post tej najvyššej pravdy,si neuvedomil,že obhajuje len tú svoju pravdu .
Z toho vyplýva ,že každý máme tú svoju pravdu a záleží len na tom do akej miery sme schopní tú svoju pravdu konkrétnymi dôkazmi obhájiť.
Tá spomínaná naša schopnosť obhájiť svoju pravdu a ktorá je priamoúmerná miere dosiahnutej na stupnici pravdy, /ak sa vôbec dá hovoriť o stupnici pravdy/je teda tým najdôležitejším činiteľom,ktorý sa uplatňuje pri tom ,ako sa tí ktorým je naša pravda určená s tou našou pravdou stotožnia.
V tejto súvislosti sa trebárs v právnej praxi používa aj termín dôkazné bremeno.
V mojom prípade občana mesta dlhodobo čítajúceho a hodnotiaceho príspevky na tejto stránke z pohľadu tej mojej subjektívnej pravdy je absencia príspevkov p.Š vyhodnotená ako pre mesto a z pohľadu dodržiavania princípov demokracie škodlivá cenzúra.
Ak som bol v takomto mojom subjektívnom hodnotení doteraz osamotený,je pre mňa potešujúce,že sa v príspevku p.Lubomíra objavuje názor,ktorý korešponduje s tým mojím.
Po prečítaní príspevku p.Webmastera som opätovne konfrontovaný s tvrdeniami,ku ktorým nie je možné zaujať ani postoj kladný a ani záporný, z toho dôvodu,že sú to iba všeobecné tvrdenia a nič viac.Kto čítal moje príspevky vie,že som tu na stránke už viac krát apeloval na prispievateľ príspevku a na skutočnosť ,že v tom konkrétnom prípade je potrebné doložiť svoje tvrdenia aj faktami ,ktoré podporujú jeho tvrdenia.
Vidím ,že si tento konkrétny príspevok prečítal aj p.Š. ,lebo pod článkom je vidieť aj to ,ako ohodnotil obsah príspevku.
Dovolím si vyjadriť svoj subjektívny názor k obsahu príspevku p.Webmastera z pohľadu p.Š. a znovu opakujem,že si uvedomujem mieru abstrakcie takéhoto vyjadrenia.
K výroku,že : “P.Š.je samotné peklo.”
Pri predstave ,že si toto prečítajú ľudia z okolia p.Š,rodina , susedia,priatelia ,spolupracovníci,široká verejnosť,tak sa mu zrejme zježili všetky vlasy a zrejme to bude považovať za urážku svojej cti a osoby a nečudoval by som sa ,keby pociťoval potrebu obhájiť svoju česť a osobu prinajmenšom tu na stránke,čo mu dúfam bude umožnené.
K výroku:
„Pán Šimka neustále šíri klamstvá aj keď má informácie o tom, že nie sú pravdivé. Či už je to na tomto diskusnom fóre, alebo na iných portáloch alebo v mailovej komunikácií. Preto jeho príspevky a tvrdenia, kde uráža samotných Webmasterov, alebo ich rodinných príslušníkov, ktoré sú skreslené a neustále sa opakujúce, nemajú čo na tomto diskusnom fóre byť uverejnené“
Tu v plnej miere platí ono známe-Quod errat demostrandum!-/čo bolo treba dokázať/,lebo logicky nie je možné posúdiť pravdivosť tohto výroku bez toho ,aby sme sa o tom presvedčili na vlastné oči.Ak tomu tak nie je,tak sa jedná len o subjektívny názor ,ktorého pravdivosť nie je možné posúdiť,pretože nie je ničím podložený.
Teda možno takto nejako by mohol rozmýšľať p.Š. po prečítaní príspevku p.Webmastera.
K výroku: „Zdravá diskusia“
Neviem,do akej miery je príspevok p.Webmastera oficiálny, alebo sa jedná len o subjektívny názor prispievateľa,ale minimálne vo výrokoch „peklo a neustále klame“rozhodne pochybujem o tom,že by boli v tomto prípade naplnené znaky toho,čo ba sme mohli nazvať zdravou diskusiou,lebo to sú výroky ,ktoré je potrebné jasne a zreteľne doložiť dôkazmi takých tvrdení.
A pokiaľ som nechyboval v mojej abstrakcii z pohľadu p.Š.,tak je možné abstrahovať aj tak,že takýmto príspevkom si p.Webmaster nepostupujúc v intenciách „zdravej diskusie“privodil ďalší problém z prípadnej obrannej reakcie zo strany p.Š.
Myslím,že sa dá uzavrieť s ťým,že je dôležité v prípade akejkoľvek diskusie ,akým spôsobom jednotliví diskutujúci prispievajú do diskusie,akým spôsobom podporia svoje názory a hodnotenia ,tak aby sa nedotkli citlivého miesta ,teda neprekročili tú tenkú hranicu,kedy sa spustí obranná reakcia urazených citov.
Zároveň je asi najdôležitejšie uvedomiť si,že inakosť toho našeho názoru neznamená automaticky aj to,že je ten najsprávnejší.A to prajem všetkým prispievateľom tejto stránky a aj diskutujúcim celého sveta,aby sa nám to darilo v čo najväčšej miere.
Hodnotenie: 1   0
20:46:15 08.02.2018 [6374] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň pán Dzurák.

Ďakujeme Vám za Vaše slová a nám neostáva nič iné len súhlasiť - nie je to ľahké.

Čo sa týka tvrdenia "Dostávam maily i telefonáty, že na tejto stránke vládne nejaká cenzúra."

Môžeme použiť štatistiku. Za rok 2018 bolo pridaných 69 príspevkov a z toho

--- zobrazených - 55 príspevkov (79,71%)
--- zmazaných - 13 príspevkov (18,84%)
--- Schovaných - 1 príspevok (1,44%)

Z 13 zmazaných príspevkov je 9 príspevkov od používateľa Marián Šimka. Podľa nášho názoru tu nie je žiadna cenzúra, len zabraňujeme tomu aby tu jedna osoba, ktorá má na tomto portáli ďalších 14 používateľských profilov, manipulovala verejnú mienku a šírila tvrdenia, ktoré už boli dávno v minulosti vyvrátené a vysvetlené.

Pán Šimka neustále šíri klamstvá aj keď má informácie o tom, že nie sú pravdivé. Či už je to na tomto diskusnom fóre, alebo na iných portáloch alebo v mailovej komunikácií. Preto jeho príspevky a tvrdenia, kde uráža samotných Webmasterov, alebo ich rodinných príslušníkov, ktoré sú skreslené a neustále sa opakujúce, nemajú čo na tomto diskusnom fóre byť uverejnené.

K tvrdeniu "Verte, že ak ľuďom je zakázané prezentovať svoje názory, je to cesta do pekla.", verte nám pán Šimka je samotné peklo.

K tvrdeniu "Občania Novák sú veľmi múdri a určite vedia čítať aj medzi riadkami.", väčšina vie čítať medzi riadkami, ale len odvtedy ako existuje tento portál a dostávajú informácie nie od jednej osoby, ktorou bol bývalý primátor Ing. Dušan Šimka (cez rozhlas, tv, letáky, vystúpenia primátora a podobne...), ale dostávajú informácie aj z iného zdroja.

K tvrdeniu "Zdravá diskusia, zdravá súťaž, zdravá konkurencia, rôznosť názorov, nás môže len a len posúvať dopredu.", súhlasíme, ale zdôrazniť treba slovo ZDRAVÁ a tu zdravú diskusiu musí niekto zabezpečiť, aby tie CHORÉ príspevky nenakazili tie zdravé.

K tvrdeniu "Aj preto som osobne rád, že sa našiel niekto, kto túto stránku zriadil.", áno je to človek, ktorý na polícií už strávil veľa času a všetko na podnety pána Šimku, takže držme sa ZDRAVEJ diskusie, aby tých sedení na polícií bolo čo najmenej.

K tvrdeniu "Medzi zdravou výmenou názorov a nenávistným osočovaním, je veľmi tenká bariéra.", áno je a to veľmi tenká, hlavne v písomnom prejave.

K tvrdeniu "Bude treba už dnes nastaviť jasné pravidlá aj na tejto stránke.", existuje kódex tohto webu a teda pravidlá sú dané.

K tvrdeniu "Či už chcete, alebo nie, aj Diskusné fórum bude mať pomerne výrazný vplyv na budúcnosť nášho mesta. Úprimne Vám želám, aby toto fórum aj Vašou zásluhou, prispelo k ďalšiemu rozvoju nášho mesta.", to že ma vplyv je jasné, hovorí o tom aj samotná návštevnosť. Stále sa snažíme stáť za občanmi a za ich názormi, ale dávame priestor aj mestu aby svoje zámery a záujmy obhájilo.

Momentálne s nami spolupracuje len pán prednosta, žiaľ niektorí poslanci nemajú záujem odpovedať na otázky, ktoré sa tu objavia. Napríklad pani Hornej sme preposlali otázky, ktoré tu uverejnili občania, ale bez odozvy. Pevne veríme, aj my, že zásluhou portálu novaky.com prispejeme raz k tomu, aby v tomto meste bolo čo najviac spokojných občanov a že ich naučíme, že o probléme treba informovať v prvom rade Mestský úrad Nováky (poslancov) a nie len v krčme nadávať pri pive.


PS: Čím viac napíšeme, tým dlhšie budeme sedieť na polícii...


Pekný deň.

Webmaster
Hodnotenie: 1   0
19:36:15 08.02.2018 [6373] Nevhodný príspevok?
Vážený pán webmajster,
tento príspevok je určený hlavne Vám, ale ak ho zverejníte nebudem mať žiadne námietky. Dostávam maily i telefonáty, že na tejto stránke vládne nejaká cenzúra. Osobne nie som o tom presvedčený, ale predsa... Myslím si, že som človek dostatočne skúsený a že som prešiel kus ťažkej a zložitej cesty. Verte, že ak ľuďom je zakázané prezentovať svoje názory, je to cesta do pekla. Občania Novák sú veľmi múdri a určite vedia čítať aj medzi riadkami. Veľmi ľahko dokážu rozoznať čo je pravda, čo je lož a čo je len akési predvádzanie sa a upozorňovanie na svoje ego. Ja osobne vítam rôznosť názorov. Na strane druhej odsudzujem, ak niekto osočuje niekoho len preto, že sa niekto odhodlal proti nemu kandidovať, alebo ísť s ním do nejakej súťaže a v tej súťaži prehral. Zdravá diskusia, zdravá súťaž, zdravá konkurencia, rôznosť názorov, nás môže len a len posúvať dopredu. Aj preto som osobne rád, že sa našiel niekto, kto túto stránku zriadil. Samozrejme ak sa to zmení na osočovanie a nenávisť, tak to treba hneď v zárodku zastaviť. Nezávidím Vám, spravovať túto stránku a rozhodovať sa, čo uverejniť a čo nie.. Medzi zdravou výmenou názorov a nenávistným osočovaním, je veľmi tenká bariéra.
Blížia sa komunálne voľby a bude potrebné aj na tejto stránke dať rovnakú príležitosť všetkým, ktorí sa budú uchádzať o priazeň voličov, aj keď s ich názormi nebudete súhlasiť. Bude treba už dnes nastaviť jasné pravidlá aj na tejto stránke. Či už chcete, alebo nie, aj Diskusné fórum bude mať pomerne výrazný vplyv na budúcnosť nášho mesta. Úprimne Vám želám, aby toto fórum aj Vašou zásluhou, prispelo k ďalšiemu rozvoju nášho mesta.
S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 2   0
12:31:52 07.02.2018 [6370] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň.Príspevok p.Lubomíra a to je prinajmenšom zaujímavé,prišiel potom,ako som pred nedávnom stál v hore pod dubom a rozmýšľal o tom,aký je to úžasný organizmus,aká úžasná životná sila sa v ňom skrýva a aký pominuteľný je náš ľudský svet oproti dlhovekosti takého velikána.
Príspevok p.Lubomíra ma inšpiroval k myšlienke,že by sme mohli zorganizovať nejakú akciu,ktorej výsledkom by bol výber toho našeho miestneho naj stromu,ktorým by sme sa mohli popýšiť pred svetom.
Hodnotenie: 3   0
23:22:02 06.02.2018 [6369] Nevhodný príspevok?
Dobrý večer vážení spoluobčania.
Aj keď sa asi tento príspevok sem nehodí, lebo sa absolútne netýka života, či problémov nášho mesta, no mohli by sme pomôcť niekomu inému.
V týchto dňoch vrcholí súťaž o Európsky strom roka 2018. Do súťaže je prihlásených niekoľko stromov z celej Európy. Slovensko zastupuje jabloň z nášho kraja - z Bošáce. Pred tromi rokmi uspela v tejto súťazi aj bošácka hruška, ktorá skončila na 3.mieste v Európe. Bol ju pozrieť aj klub zdravotne postihnutých z nášho mesta.
Po hruške po troch rokoch zvíťazila na Slovensku jabloň z Bošáce a tým získala právo isť do európskeho finále. Ako rodák z Bošáce i ako tamojší chalupár ma toto ocenenie stromu z môjho rodiska samozrejme teší. Ako človek činu sa však nechcem len nečinne prizerať, ale i pomôcť. Hľadám rôzne spôsoby ako osloviť ľudí, aby zahlasovali. Aj keď sme malou krajinou oproti iným aj s malým počtom obyvateľov, ak by sme dokázali spojiť sily a zahlasovali, nie sme bez šancí. Naša sila je v jednote a spolupatričnosti. Doslova geniálne to povedal Vladimír Mináč :
" Vždy budeme malým národom, no pokiaľ si budeme chrániť svoju pravdu a hodnoty, nikdy nebudeme bezmocní. Nie moc, ktorá je pominuteľná, ale duch ktorý v nás pretrváva, to je naša cesta, náš zmysel, náš osud."
Tak to je hlavný dôvod, prečo sa dnes vážení spoluobčania obraciam na vás, prečo využívam, alebo ak chcete možno aj zneužívam túto stránku. Je samozrejme na vás, ak toto webmajster zverejní, ako sa rozhodnete.
Všetky potrebné informácie nájdete na : www.bosaca.sk
V prípade, že sa rozhodnete poslať jabloni svoj hlas môžem povedať len jedno - Ďakujem.
S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 3   0
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
VIDEO: Mestské zastupiteľstvo zo dňa 19. februára 2018
www.video.novaky.sk
zobraziť podrobnosti »
NOVÉ! 14.04.2018
VIDEO: Vyjadrenie primátora mesta k aktuálnemu dianiu
VIDEO: Vyjadrenie primátora mesta k aktuálnemu dianiu
zobraziť podrobnosti »
21.03.2018
Počas likvidácie vetracej šachty nastali problémy (+FOTO)
KOŠ. Pri likvidácii bývalej vetracej šachty v Koši došlo v piatok k poškodeniu jedného z potrubí. Technickú poruchu, v súvislosti ktorej sa ľahko zranili traja zamestnanci Hornonitrianskych baní Prievidza (HBP), už odstránili. Informovala hovorkyňa spoločnosti Adriana Siváková.
zobraziť podrobnosti »
12.03.2018
Zemianskymi Kostoľanmi sa od včera šíri neznámy zápach
Včera vo večerných hodinách zaznamenali obyvatelia obce neznámy zápach. „Približne od osemnástej hodiny sme dostávali od občanov informácie o šírení zápachu. Postupne sme ho mali hlásený zo všetkých častí obcí,“ informovala starostka Zemianskych Kostolian Jana Školíková.
zobraziť podrobnosti »
08.03.2018
VIDEO: Koncert k 60. výročiu založenia umeleckého školstva v Novákoch
Ak máte čas a chuť, určite si pozrite záznam z koncertu k príležitosti 60. výročia založenia umeleckého školstva v Novákoch.
zobraziť podrobnosti »
31.01.2018
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa.