Online 7 ľudí. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Nováky pozitívne
13 príspevkov
Uveďte udalosť alebo čin, ktorý Vás v Novákoch zaujal a ktorý považujete za príkladný.
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
06:21:13 11.01.2017 [5962] Nevhodný príspevok?
Nemienim sa viac vyjadrovať k môjmu volaniu na MsP, denník neprijatých hovorov v mojom mobile a reakcie na príspevok p. prednostu od iných občanov mi stačia.
A na záver napíšem iba jedno: " Kto chce, hľadá spôsob, kto nechce - hľadá dôvod".
A v tomto meste je dôvodov a dôvodov a dôvodov.....
Hodnotenie: 3   0
09:30:48 10.01.2017 [5960] Nevhodný príspevok?
Ľudí zákaz pyrotechniky naštval, kupovali ju ešte viac
Mestská polícia v Košiciach sa na správanie ľudí nesťažuje, bratislavskí policajti sa s prísnym zákazom pyrotechniky trápili.
2. jan 2017 o 21:16 ROMAN CUPRIK
BRATISLAVA. Ak mali Bratislavčania pocit, že silvestrovské oslavy boli ešte hlučnejšie ako po minulé roky, zrejme sa nemýlili. Predajcovia pyrotechniky mali napriek pokusu poslancov zakázať takmer všetku pyrotechniku rekordné tržby. „Mali sme rekordný nárast. Chodili aj ľudia, ktorí si bežne pyrotechniku nekupujú, a od zlosti si ju kupovali,“ povedal Tomáš Šmitala z firmy Tomecollection, ktorá pyrotechniku predáva.
V hlavnom meste platí od novembra celoročný zákaz všetkých druhov pyrotechniky okrem detskej a profesionálnej, ktorá sa nedá bežne zohnať. Mestská polícia nepovedala, koľko pokút za nedodržanie zákazu dala. O problémoch s pyrotechnikou hovorí aj Správa Tatranského národného parku, kde je úplne zakázané ju používať. „Musí ešte veľa vody pretiecť v tatranských riekach, kým si tento národ bude Tatry vážiť a ceniť tak, ako by mal,“ zhodnotil riaditeľ správy parku Pavol Majko.
Naopak, mestská polícia v Košiciach si na dodržiavanie zákazu nesťažuje. Ľudia ju majú povolenú len na Silvestra od tretej popoludní do druhej ráno a väčšine to stačí, tvrdí Branislav Barna z košickej polície.
Čítajte viac: http://domov.sme.sk/c/20423845/ludi-zakaz-pyrotechniky-nastval-kupovali-ju-este-viac.html#ixzz4UgdeySWW.

A tak si myslím, že je to všetko o úcte k spolunažívaniu občanov aj v čase sviatkov. Takže zdá sa, že osvetu o dobrom spolunažívaní občanov a aj použitia pyrotechniky v našom meste v čase osláv s odchodom starého roka a príchodom nového roka musia kompetentní zahájiť už v polovine roka 2017. Je to v tomto roku úloha, ktorá ich čaká. Je to však ako vidieť ťažká úloha, lebo u mnohých ľudí , ako sa hovorí zvyk je železná košeľa a robia veci aj napriek istým zákazom. Máme tu LIDL, sme radi. Komu však slúžil kútik s pyrotechnikou, ak tento člen obchodného reťazca slúži pre celú spádovú oblasť k nášmu mestu? No a na záver ,okrem iného ako vidieť, nie všetko, čo sa zdalo byť doposiaľ „dobré“ a považovalo sa za akúsi možnosť sa v našom meste slobodne prejaviť , napr. aj týmto spôsobom, sa občanmi považuje za dobré i dnes. Považujte to prosím za názor, nie obhajobu, alebo obžalobu proti niekomu a niečomu. PB
Hodnotenie: 2   1
09:06:23 10.01.2017 [5959] Nevhodný príspevok?
Reakcia prednostu Mestského úradu Nováky pána Mgr. Milana Oršulu
===========================================================

Dobrý deň,
tak ako som Vám naposledy napísal, že si celú vec preverím, tak som aj spravil.

Vzhľadom k tomu, že som nemal presný údaj o tom kedy a v akých hodinách ste sa pokúšali dovolať na členov MsP moja otázka na náčelníka bola dosť všeobecná. Jeho vyjadrenie je nasledovné. Toto nie je priama citácia. V prípade, že sa občan alebo iná osoba nedovolá na uvedené telefónne číslo každý člen MsP konajúci službu následne si overí neprijatý hovor zavolaním späť na číslo uvedené v telefónnom aparáte. V prípade, že sa dotyčná osoba nemôže dovolať na stálu službu MsP môže občan kontaktovať štátnu políciu na č. 158. Oni následne tiež kontaktujú podľa potreby najbližšiu stanicu MsP.

Každopádne a to náčelník potvrdil so 100% istotou, je počas ich služby telefónny aparát - mobil zapnutý a funkčný. A dokonca štátna polícia disponuje aj priamym kontaktom na náčelníka MsP a vie ho kontaktovať aj mimo pracovného nasadenia.

S pozdravom
Mgr. Milan Oršula
Prednosta Mestského úradu Nováky
Hodnotenie: 0   2
07:56:09 10.01.2017 [5958] Nevhodný príspevok?
V Bratislave platí zákaz použiť voľne dostupnú pyrotechniku
Bratislava
SITA | 29.12.2016 15:40

Podľa všeobecne záväzného nariadenia (VZN) o pyrotechnike, ktoré tento rok schválili bratislavskí mestskí poslanci, v hlavnom meste SR Bratislave platí celoročný zákaz použiť voľne dostupnú pyrotechniku.Ľudia tak majú nielen počas silvestrovských osláv zákaz používať výrobky kategórie F2 a F3, čo sú svetlice, petardy a ďalšia pyrotechnika, ktorá spôsobuje hluk. Povolené sú len scénické ohňostroje a také, ktoré odpaľuje profesionálna fir­ma.

Ľudia tiež môžu používať prskavky. Silvestrovské oslavy v hlavnom meste budú tento rok na Hviezdoslavovom námestí v bratislavskom Starom Meste. Na dodržiavanie zákazu budú dohliadať mestskí policajti, ktorí za porušenie VZN môžu vyrubiť pokutu.

Všeobecne záväzné nariadenie sa týka používania zábavnej pyrotechniky a iných pyrotechnických výrobkov, ktoré obsahujú výbušné látky alebo zmes látok, ktoré produkujú teplo, svetlo, zvuk, plyn alebo dym a ľudia ich bežne dostanú v obchodoch.

Námestníčka primátora Bratislavy Iveta Plšeková v septembri po schválení VZN pred novinármi poznamenala, že Bratislava je prvým mestom, ktoré zakáže používanie zábavnej pyrotechniky. Je to podľa nej dobré, pretože ako hlavné mesto Slovenska môže byť inšpiráciou pre ostatné samosprávy.

„Ak bude veľký tlak, že samosprávy zakážu používanie zábavnej hlučnej pyrotechniky, môžu ju prestať aj predávať,“ spomenula námestníčka s tým, že prijatie VZN je prvý krok, ktorý môže samospráva urobiť. „Zákaz predaja tejto pyrotechniky nie je v našich rukách,“ dodala.

Mestská polícia upozorňuje, že ľudia by pyrotechniku počas silvestrovskej noci nemali používať len pre hroziace sankcie, ale hlavne pre ochranu zdravia, seba a ostatných. Pri vstupe na Hviezdoslavovo námestie budú policajti dohliadať na to, aby návštevníci do centrálnej zóny vstupovali bez sklenených fliaš i ostrých predmetov.Hodnotenie: 1   0
22:47:38 05.01.2017 [5955] Nevhodný príspevok?
Reakcia prednostu Mestského úradu Nováky pána Mgr. Milana Oršulu
===========================================================

Dobrý večer.

Ďakujem za Vašu reakciu. Plne akceptujem a preverím si Vaše tvrdenia. Ja som MsP nekontaktoval. Som synom pyrotechnika a človeka, ktorý pracoval s výbušninami cely svoj život a tak mi to nevadí. Dokonca sa nebojím priznať, že v detstve sme si vyrábali vlastnú zábavnú pyrotechniku. A u nej sa o bezpečnosti moc nedalo hovoriť ako u tej dnešnej. Zjavne som človekom, ktorý ma na to iný názor.

O šetrení Vašich podnetov Vás budem informovať.

S pozdravom
Mgr. Milan Oršula
Prednosta Mestského úradu Nováky
Hodnotenie: 0   0
16:48:54 05.01.2017 [5954] Nevhodný príspevok?
Vážený pán prednosta,
uvedomujem si, že sa nedá chytiť každý pri hádzaní petardy a nie, nemám žiadny návrh na to, ako zabrániť hádzaniu delobuchov kedy si kto zmyslí. Ale neurobiť celkom nič, len sa odvolávať na vyhlášky či VZNka, či na to, ako to kde nejde a nedá sa, je veľmi málo. Zato viem, že máme nový kamerový systém, s kamerami môže obsluha manipulovať, priblížiť si dané miesto a pod. a neverím, že na kamerách nezachytili počas decembra celkom nič! Potom asi začnem uvažovať, načo nám vlastne sú?
A koľkokrát som na MsP volala ja? Tak presne dva razy. A viete čo? Toto Vás istotne prekvapí: 2x mobil vypnutý t.j. nedostupný. A koľkokrít ste Vy kontaktoval MsP, keď sa mestom ozýval rachot a ohňostroj ešte aj 03.01.2017 ??? Prajem pekný deň bez petárd.
Hodnotenie: 1   0
16:51:38 04.01.2017 [5951] Nevhodný príspevok?
Reakcia prednostu Mestského úradu Nováky pána Mgr. Milana Oršulu
===========================================================

Dobrý deň,

Vážený občan, občianka je veľmi jednoduché povedať na adresu MsP alebo mesta, že voči činnosti našich ale aj Vašich spoluobčanov sa nekoná v zmysle ako popisujete.

Používanie zábavnej pyrotechniky upravuje vyhláška č.536/1991Zb. a pokiaľ viem tak tá nijakým spôsobom nezakazuje jej používanie a jej nadobúdanie, čo je prvotný podnet k tomu, že ten čo si ju kúpi ju aj použije. To rovno by sme mali obviniť výrobcov zábavnej pyrotechniky, že ju vôbec vyrábajú a distribuujú. Aj keby sme rovno pripravili a schválili VZN o používaní respektíve o zákaze používania zábavnej pyrotechniky nie je tej kontroly ani sily, ktorá by to na celom území mesta ustrážila. Možno Vy ale viete ako by to išlo, len pripomínam aj nedávne prijatie VZN o zákaze používania zábavnej pyrotechniky v meste Bratislava. Podľa vyjadrení MsP a štátnej polície v Bratislave sa im to vôbec nepodarilo ustrážiť s odôvodnením, že kým dorazili na miesto kde nastal výbuch už tam nikoho dávno nenašli.

Vážený občan, občianka či sa budete hnevať alebo nie je to všetko v nás ľuďoch a o tolerancii jedného k druhému. Prijať opatrenie, ktoré by bolo nad rámec zákona nie je moc efektívne a to už len z dôvodu, že bude napadnuté zo strany prokurátora a následne zrušené najbližším rokovaním MsZ. Ja si myslím, že vydanie prísnych opatrení a nariadení poprípade prijatím VZN o používaní pyrotechniky, ktoré by len kopírovalo vyššie uvedenú vyhlášku je len prázdne gesto smerujúce k tej hŕstke rozumných ľudí, ktoré by neviedlo ku zníženiu používania tohto novodobého fenoménu zábavy.

Na záver by som mal ku Vám malú otázku. Koľko hlásení ste z Vašej strany podali na MsP v priebehu sviatkov o neprimeranom používaní zábavnej pyrotechniky práve Vy?

Ešte záverom Vám odporúčam si pozrieť tento link kde samotné MV SR Vám vydá zásady ako túto pyrotechniku používať. http://www.minv.sk/?zasady-pouzivania-zabavnej-pyrotechniky

Čo k tomu dodať, asi len toľko, že musíme veriť, že raz budeme všetci rozumnejší a tolerantnejší. Ďakujem Vám za Váš podnet. V novom roku prajem Vám a samozrejme aj všetkým spoluobčanom, veľmi veľa zdravia a hlavne pochopenia.

S pozdravom
Mgr. Milan Oršula
Prednosta Mestského úradu Nováky
Hodnotenie: 0   1
19:27:04 02.01.2017 [5949] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň,
za príkladné považujem ničnerobenie vedenia mesta či Mestskej polície ohľadne petárd, delobuchov či iných život znepríjemňujúcich idiotín, nazývaných "zábavná" pyrotechnika. No, ja sa teda nebavím a určite ani veľká časť rozumných ľudí. To nevadí, že používanie je povolené len pár hodín na prelome rokov, koho by to aj zaujímalo. Veď niet nikoho, kto by to riešil. A tak oslavujme Stalingrad v Novákoch aj na sviatky pokoja a mieru, aj na Silvestra, po Novom roku, vo februári, máji atd... Len tak ďalej!
Hodnotenie: 0   0
12:58:44 30.03.2015 [5460] Nevhodný príspevok?
Príspevok je schovaný!
Príspevok je dostupný len pre prihláseného používateľa.
10:37:04 25.01.2015 [5378] Nevhodný príspevok?
Príspevok je schovaný!
Príspevok je dostupný len pre prihláseného používateľa.
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
Baška zložil sľub a začal nové volebné obdobie (+FOTO)
Predseda Trenčianskej župy Jaroslav Baška sa ako prvý z ôsmich predsedov krajských samospráv ujal funkcie na nové volebné obdobie.
zobraziť podrobnosti »
14.11.2017
Výsledky volieb do VÚC
Výsledky volieb do VÚC
zobraziť podrobnosti »
05.11.2017
MsZ - video záznamy
Záznam z MsZ nájdete online na youtube kanáli Mesta Nováky.
zobraziť podrobnosti »
02.10.2017
TB Hornonitrianske bane a.s. - Odmietame kampaň proti baniam, ktorá ohrozuje 11 tisíc miest!
Ing. Rastislav Januščák, predseda Dozornej rady Hornonitrianskych baní Prievidza, a.s., JUDr.Milan Minárik, vedúci právnik Hornonitrianskych baní Prievidza, a.s., Ing.Jaroslav Šinák predseda predstavenstva Prievidzského tepelného hospodárstva, a.s. reagujú na útoky politikov.
zobraziť podrobnosti »
06.06.2017
Štvorkajak s Myšákom nebude obhajovať striebro. Je to sklamanie, hnevá sa.
Rodák z Nitrianskeho Rudna nebude môcť na olympijských hrách 2020 v Tokiu obhajovať striebro na tisícmetrovej trati.
zobraziť podrobnosti »
01.05.2017
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa.