Stránku si prezeráš sám... VEPOS Novaky.sk VOĽBY 2022
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 7772 v téme Nováky pozitívne zo dňa 12:06:35 26.03.2023 Nevhodný príspevok?
Keď chceme byť múdri a s nami celý svet, učme ľudí. Učiť nie preto, aby sme učili, ale aby sme vedeli. Vedieť nie, aby sme vedeli, ale aby sme to dokázali v živote aj využiť“
Jan Amos KomenskýVážení učitelia, milí pedagogickí pracovníci.

V úvode si pomôžem citátom ktorý som si nedávno prečítal a ktorý ma zaujal.
“Za svoj život vďačíme svojim rodičom. Za svoje vzdelanie, za to, ako sa vďaka nemu vieme v živote presadiť, svojím učiteľom.“

Krátky, ale múdry a pre náš život výstižný citát. Aj preto je dobré a správne, že v našom kalendári je aj deň, ktorý zvýrazňuje prácu učiteľov. Vlastne to ani práca nie je, ale poslanie, ktoré sa snažíte vykonávať, ako najlepšie viete. Je do určitej miery aj symbolické, že Deň učiteľov je v deň narodením Jana Amosa Komenského, učiteľa národov. Rozhodol som sa dať na túto stránku svoj príspevok, aj keď si uvedomujem, že postavenie učiteľa sa v našej spoločnosti v poslednom období zmenilo, resp. žiaľ zhoršilo. To však neznamená, že by ste to svoje poslanie nevykonávali dobre a správne. Práve naopak aj v zložitejších podmienkach a mnohokrát platovo nedocenení, naďalej plníte svoje poslanie, ako najlepšie viete. Možno práve preto, že to pre vás nie je len práca. Uvedomujete si totiž, že od Vás bude závisieť naša budúcnosť. Vy ste totiž tí, ktorí dnes dávajú vzdelanie tým, ktorí budú možno v blízkej budúcnosti riadiť Slovensko, firmy, spoločnosti, inštitúcie, či naše mesto. Jednou vetou, uvedomujete si svoju zodpovednosť za úroveň vzdelanosti nasledujúcej generácie. To je to, prečo je vaše poslanie nenahraditeľné v našom živote. Hovorí sa, že v dnešnej dobe nie je dôležité svet vylepšovať. Ďaleko dôležitejšie je, nezničiť ho. Aby sme ho naozaj ľahkovážne nezničili, tak k tomu treba vychovávať a učiť aj generáciu, ktorej práve teraz odovzdávate svoje vedomosti, skúsenosti, schopnosti. Je teda len na škodu, že si túto závažnú vec neuvedomujú tí, ktorí dnes rozhodujú o úrovni a kvalite školstva na Slovensku. Tí starší mi hádam dajú za pravdu, že nebolo to tak dávno, keď školstvo patrilo k výkladným skriniam našej krajiny a slovo učiteľ znamenalo úctu a uznanie. Verím však, v blízkej budúcnosti, v pozitívne zmeny. Aj preto ma potešila správa na tejto stránke, že primátor mesta prijme učiteľov na MsÚ z príležitosti ich sviatku. Dúfam, že to nebude len zdvorilostné stretnutie, ale spolupráca, pomoc, uznanie ich činnosti, bude zo strany mesta celoročné.
Milí učitelia a pedagogickí pracovníci, aj keď, ako som už spomenul, že dnešná doba je pre vaše povolanie zložitá a náročná, chcem aj ja vysloviť slová vďaky nielen za výchovu a vzdelanie detí, ale aj za všetky vaše mimopracovné aktivity, ktoré vykonávate v našom meste, o ktorých pravidelne informuje Comka. Úprimné poďakovanie patrí nielen učiteľom všetkých školských zariadení na území nášho mesta, ale aj tým, ktorí už toto ušľachtilé poslanie nevykonávajú. Niektorých z nich osobne poznám a viem, že to učiteľské srdiečko v nich bije aj dnes. Prajem Vám všetkým nielen pevné zdravie, ktoré je pre nás to najdôležitejšie, pre plnohodnotný život. Prajem Vám aj veľa energie, nezlomnej viery a lásky k učiteľskému poslaniu.
„Jeden učiteľ, jedna kniha, jedno pero a môžeme meniť svet.“

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 3   0

Kladne hodnotil:
26.03.2023 16:50:01 Ajven
26.03.2023 18:32:32 Vladimír
27.03.2023 13:17:18 Mária123
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
zobraziť podrobnosti »
15.03.2023
Vo veku sto rokov a osem mesiacov zomrel najstarší československý baník Karol Mikuláš
Život Karola Mikuláša bol spätý s baníctvom a hornou Nitrou.
zobraziť podrobnosti »
14.03.2023
Marián Miština je novým prednostom mestského úradu, vzdal sa funkcie poslanca
Mestský úrad v Novákoch má nového prednostu, Jána Martinu v tejto pozícii strieda Marián Miština.
zobraziť podrobnosti »
12.01.2023
Slovenské elektrárne plánujú ukončiť prevádzku elektrárne Nováky koncom budúceho roka
Celý proces od ukončenia výroby elektrickej energie a tepla až po transformáciu celého areálu a prípravu na ďalšie využitie bude trvať niekoľko rokov.
zobraziť podrobnosti »
22.11.2022
Transparentnému psychopatovi Ing. Dušanovi Šimkovi zrazu vadí kamera
Deň pred konaním komunálnych volieb, psychopat bol nepríčetný, už mu zrejme všetko vadilo, zamkol zamestnancov v budove mestského úradu v Novákoch. V súvislosti s dosluhujúcim primátorom Šimkom a ním mnoho krát proklamovanou transparentnosťou, je na mieste otázka, prečo ak žiada transparentnosť, mu v tomto prípade vadila kamera?
zobraziť podrobnosti »
15.11.2022
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.