Online 2 ľudia. VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 7652 v téme Nováky pozitívne zo dňa 16:57:04 01.03.2022
Solidarita.

Žiaľ, až v posledných dňoch som si uvedomil, akým šťastím je pre nás žiť v mieri. Moja generácia mala naozaj to veľké šťastie, že nezažila vojnový konflikt, resp. nebola k nemu ani blízko. Posledné dni ma však rýchlo vytrhli z tohto mierového sna. Ako keby nestačilo, že už vyše dvoch rokov nám život znepríjemňuje Covid 19. Prežívame naozaj dosť nešťastné obdobie. Z nášho života vplyvom rôznych okolností sa pomaly, ale iste vytrácajú krásne a ušľachtilé ľudské hodnoty. Navyše, príliš rýchlo sa z nášho života vytráca aj úcta, či rešpekt k iným názorom a ľuďom, ktorí ich prezentujú. Osočovanie, nevraživosť, neúcta, dehonestácia, sa začínajú udomácňovať v našom každodennom živote. Moc a postavanie, akoby nadraďovali tých, ktorí ju momentálne majú, nad ostatnými. No a pritom práve moc, postavenie, bohatstvo, či sláva, sú len dočasné a ohraničené presne tak, ako aj náš život na tejto planéte. Žiaľ, práve tí mocní a silní, vždy rozhodovali a rozhodujú o každej dobe. V posledných dňoch žiaľ, rozhodli o vojne blízko nás. Bolo by teraz asi zbytočné dohadovať sa kde je príčina, kto zavinil tento stav. To by opäť vnieslo do nášho života ďalšiu nenávisť a nevraživosť, ktorej je už aj bez vojny dosť. Popri tej klasickej vojne sa však rozbehla rovnako nebezpečná aj mediálna, či internetová vojna. Sociálne siete sú doslova zaplavené rôznymi protichodnými informáciami. Osobne nie som na Facebooku, nechodím ani na rôzne internetové siete, no to, čo sem tam dostávam mailom od rôznych ľudí ma utvrdzuje len v tom, že si musím zachovať zdravý a nestranný názor. O jednom som však presvedčený. Vojna je zlo, ktoré nepozná hraníc a doplácajú naň predovšetkým nevinní ľudia. Určite drvivá väčšina ľudí na tejto planéte je proti vojne. Predsa ju však nevieme odstrániť z nášho života.
V úvode môjho príspevku som napísal, že z nášho života sa vytrácajú ľudské hodnoty. Jedna však našťastie práve v týchto v týchto dňoch vyhráva na celej čiare. Tou je solidarita, či spolupatričnosť. Som naozaj veľmi šťastný, že aj my Slováci sme obdarení touto ušľachtilou vlastnosťou. Možno práve hrozba vojny, ktorá prebieha blízko nás, nás núti ľudsky rozmýšľať s cieľom pomôcť tým, ktorí to dnes potrebujú. No a rovnako som rád, že do tejto pomoci sa aktívne zapojilo aj naše mesto. Preto využime príležitosť i možnosť pomôcť tým, ktorí to teraz veľmi potrebujú. Úprimne si však spoločne želajme, aby sme my takúto pomoc od iných, nikdy nepotrebovali. Hovorí sa, že zlo a nešťastie dokáže ľudí spájať, pomáhať si a navzájom sa rešpektovať. Solidarita by dnes mala byť pre nás všetkých úplnou samozrejmosťou a jednou z ciest, ako zvíťaziť nad zlom.

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 2   0

Kladne hodnotil:
02.03.2022 12:15:40 Vladimír
03.03.2022 06:46:58 Milan Oršula
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Ing. Dušan Šimka čelí obvineniam - nezákonná odmena 3.551,00€
Ing. Dušan Šimka čelí obvineniam z: - neoprávnené obohatenie - neoprávnene nakladanie s verejnými financiami - zneužívanie právomoci verejného činiteľa z dôvodu, že si neoprávnene vyplatil odmenu asi vo výške 3.551,00€ (k 60. narodeninám), čím mal spôsobiť škodu mestu Nováky vo výške 4.793,00€.
zobraziť podrobnosti »
24.06.2022
VIDEO Tak takéto zastupiteľstvo len tak NEUVIDÍTE: Sú na SMIECH celému Slovensku!
VIDEO Tak takéto zastupiteľstvo len tak NEUVIDÍTE: Sú na SMIECH celému Slovensku!
zobraziť podrobnosti »
17.06.2022
VIDEO: TV Nováky, 30. výročie a vysielanie načierno.
TV Nováky, 30. výročie a vysielanie načierno.
zobraziť podrobnosti »
12.06.2022
VIDEO: Páči sa vám, čo pre vás robí primátor Ing. Dušan Šimka v meste Nováky? NIE!
On si myslí že áno.
zobraziť podrobnosti »
24.05.2022
PLUS JEDEN DEŇ: VIDEO Tak takéto zastupiteľstvo len tak NEUVIDÍTE: Sú na SMIECH celému Slovensku!
Rokovanie mestského zastupiteľstva má mať nejakú vážnosť, ale to, čo sa deje v Novákoch, nemá konkurenciu. Na sociálnej sieti sa objavil zostrih rokovania poslancov a primátora mesta Nováky Dušana Šimku, z ktorého si robí srandu celé mesto.
zobraziť podrobnosti »
17.05.2022
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.