Online 2 ľudia. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Nováky pozitívne
62 príspevkov
Uveďte udalosť alebo čin, ktorý Vás v Novákoch zaujal a ktorý považujete za príkladný.
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
18:26:11 18.05.2020 [7276] Nevhodný príspevok?
Konečne aj niečo pozitívne.
Dobrý deň priatelia.

Vždy som tvrdil a na tejto stránke som sa o tom aj niekoľkokrát zmienil, že naše mesto a občania v ňom sú iní, ako sa neraz dozvedáme z mestskej televízie, či z mestského rozhlasu. Je pravda, že mestskú televíziu nepozerám, stačí keď ma o všetkom informujú tí, ktorí to pozerajú. Tie informácie mi úplne stačia, lebo sú od ľudí, ktorých si vážim a dôverujem im. Aj keď každý deň dookola počúvam v našom rozhlase termíny vysielaní, venujem svoj čas dôležitejším a príjemnejším veciam. To samozrejme záleží na každom z nás, ako vníma všetky tie dostupné informácie a aký názor si na to všetko spraví. Keďže nepozerám, tak ani úroveň ponúkaného spravodajstva nehodnotím. No podľa toho čo počúvam, resp. sa dozvedám, moc pozitívny signál o sebe, o živote a atmosfére v našom meste nevysielame. Negatívne informácie doslova valcujú tie pozitívne. Ako občana mesta ma to samozrejme mrzí, no nič s tým zrejme nenarobím. Kedysi mi jeden dobrý priateľ povedal krásnu myšlienku. „ Čo momentálne nemôžeš zmeniť, musíš sa s tým aspoň dočasne zmieriť. Takže asi tak.
Nakoniec, s tými signálmi von, to asi nebude až také zlé. Dnes som si na tejto stránke prečítal a pozrel som si aj video o úspechu našej mladučkej občianky Baške Piešovej. Tí ďaleko mladší, zrejme už dávno vedia o tomto našom speváckom talente. Ja som sa to vďaka tejto stránke dozvedel až dnes. Superstar, to síce už nie je pre mňa to pravé orechové, ale úspech tohto nášho mladého talentu ma potešil. Netrúfam si hodnotiť jej výkon, to urobila porota a následný postup už do finálových kôl. Ak sa na tejto stránke dávajú palce hore, tak ho dávam s veľkou radosťou i patričnou hrdosťou výkonu, ktorý predviedla Baška. To všetko je o to krajšie a príjemnejšie, že tento úspech prichádza v čase, keď nežijeme práve najšťastnejšiu dobu, keď nám chýbajú stretnutia s rodinou, priateľmi, či známymi. Keď nám tvár zakrývajú rúška a my mnohokrát ani nevieme, ako dotyčnú osobu pozdraviť. Našťastie to zlo už ustupuje a život sa pomaly vracia do normálu. Aj keď ešte zrejme dlho, tu bude zdvihnutý prst nad tým ako žijeme, ako sa správame k sebe, k prírode i k životu, ako takému. Každopádne však takéto informácie a úspechy nielen Novák, ale aj celého Slovenska, dávajú nádej na lepšiu príjemnejšiu a hlavne spokojnejšiu budúcnosť.
Vrátim sa však k nášmu mladému talentu. Verím, že tú príležitosť a hlavne nesporný talent využije čo najlepšie. Nie je ani tak dôležité, či túto súťaž vyhrá, aj keď by sme jej to všetci úprimne priali. Dôležitejšie bude, aby svoj talent správne využila v ďalšom živote. Má na to príležitosť, či šancu. Nie každý to dokáže správne využiť. Každopádne treba zabojovať a zistiť na čo má. V živote jednoducho treba využiť každú dobrú príležitosť, lebo ich nebýva veľa. Ak ju zvládneme, sme šťastnejší, ak nie, mali by sme byť z takejto skúsenosti aspoň múdrejší.
Už si presne nepamätám kto to povedal, no pred rokmi som si prečítal jednu úžasnú myšlienku, na ktorú si spomeniem vždy, keď sa o niečom rozhodujem :
„Len tí, ktorí sa odvážia v živote zájsť ďaleko, môžu zistiť, ako ďaleko sa v ňom dá zájsť.“

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 0   0
12:54:58 19.04.2020 [7237] Nevhodný príspevok?
Odkiaľ pochádzame? Kam smerujeme?
Dobrý deň, vážení spoluobčania.
Sprievodcom týchto dní je mi kniha Dana Browna „Pôvod“ ktorej dej je zameraný na dve základné otázky ľudstva. „Odkiaľ pochádzame? Kam smerujeme?" To ma jednoducho prinútilo zamyslieť sa aj nad našim dnešným životom. Možno ani nie tak, odkiaľ pochádzame, lebo to už ovplyvniť nijako nemôžeme, ale kam sa rútime? Práve v dobe , keď nás zasiahla neviditeľná hrozba, si ešte viac uvedomujem, aká je tenká hranica medzi životom a smrťou. Ako doslova hazardujeme nielen s našou budúcnosťou, ale aj so životom na tejto planéte. Honba za postavením, mocou, bohatstvom z nás vytráca ľudské hodnoty a čím ďalej viac a viac sa začíname meniť na predátorov. Meníme zem na džunglu, kde právo rozhodovať majú len tí mocní. Zlo, závisť, nenávisť, chamtivosť, mať viac ako sused, to všetko nás neuveriteľne mení, bez toho, aby sme si to uvedomili. Tradičné ľudské hodnoty, spolupatričnosť, solidarita, úcta, rešpekt, uznanie, vďačnosť a mnohé ďalšie, dostávajú každý deň na frak. Možno aj preto je dobré, že z času na čas nám dá príroda, či život výstrahu, aby sme si uvedomili, že nie sme takí jedineční, ani neporaziteľní ako si myslíme, že všetko je len dočasné a ohraničené. Žiaľ, až takéto výstrahy, akou je momentálne COVID 19, nás nútia meniť postoje a prehodnocovať hodnoty života. Teda aspoň by mali. Žiaľ, až takéto situácie v nás prebúdzajú strácajúcu sa solidaritu, spolupatričnosť, zodpovednosť, ochotu pomôcť tým slabším.
Ešte pred pár mesiacmi označovali moji priatelia z okolitých miest a obcí Nováky, ako mesto nevraživosti, rozhádanosti, zlosti a nedokázali pochopiť, že tu takto môžeme fungovať. Snažím sa im vysvetľovať, že tomu tak celkom nie je, že tu žijú dobrí a slušní ľudia, len tie signály vysielané von nie sú šťastné a vrhajú na nás takéto svetlo. To že som sa nemýlil dokazujú aj tieto dni, keď sme ohrozovaní neviditeľným nepriateľom COVIDom 19. Aj z toho mála čo môžem pozorovať je cítiť, že sme k sebe úctivejší, pozornejší, priateľskejší. Nakoniec svedčia o tom aj príspevky na tejto stránke, ktoré sú väčšinou o vďake, vzájomnej pomoci a solidarite. Som osobne presvedčený, že toto je skutočný obraz nášho mesta a ľudí v ňom. Aj preto si veľmi želám, aby s odchodom COVIDu neodišla z Novák aj táto atmosféra. Aby sme v takomto súžití pokračovali ďalej. Samozrejme ako to bude, do veľkej miery bude závisieť jednak od nás samotných, ale aj od tých, ktorí spravujú toto mesto. Budem naozaj rád, ak mestské zastupiteľstvá budú riešiť len problémy mesta a zaoberať sa jeho rozvojom. Verím, že MsZ sa opäť nestanú miestom, kde sa bude určovať kto je ctihodný občan mesta a naopak, kto je gauner, podvodník, či klamár. Verím, že aj medzi poslancami a primátorom bude vzťah, keď už aj nie priateľský, tak aspoň vzťah vzájomného rešpektu a úcty. Možno sa teraz mnohí nad týmito vetami len pousmejú a označia ich za akýsi môj naivný úlet. Ja nikomu jeho názor neberiem. Osobne som sa vždy snažil a budem snažiť, hľadieť na veci a život, čo najviac optimisticky. Rôznosť názorov som nikdy nebral ako nepriateľstvo. Ľudí s iným pohľadom, či presvedčením nepovažujem za nepriateľov, ale za súperov. To ma naučil život, šport, priatelia.
Takže vážení priatelia, záleží naozaj od každého z nás, aby sme rozhodli kam budeme v blízkej budúcnosti smerovať, ako budeme v tomto našom mestečku ďalej žiť. Ja sa pripravujem na všetky možné i nemožné alternatívy. Najradšej by som však bol, keby čo najdlhšie pretrvala tá dnešná. Samozrejme bez COVIDu!!! Celý život sa totiž všetci naháňame za množstvom vecí. Nakoniec aj tak zistíme, že len tri stoja za to.
Zdravie, rodina a úprimní priatelia.
S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 0   0
14:17:52 09.04.2020 [7225] Nevhodný príspevok?
Vďaka FB skupine „Pomáhame si v Novákoch“ bude od utorka distribuovaný aj takýto leták do schránok pre našich seniorov. Ponúkame vám ho k dispozícií aj na pozretie, aj pre prípadnú ďalšiu tlač a distribúciu. Leták obsahuje základné informácie a kontakty pre seniorov. Okrem iného, skupina „Pomáhame si v Novákoch“ už distribuovala viac ako 1000 rúšok zadarmo.

Tlač: http://www.novaky.com/dokumenty/20200409_letak.pdf

Na pozretie:


Hodnotenie: 1   0
14:00:17 09.04.2020 [7224] Nevhodný príspevok?
Braňo Gigac:

Ochranné štíty doručené banským záchranárom, ktorí dnes aktívne pomáhajú pri testovaní. Rovnako sme doručili do Novák na polikliniku, do nemocnice Handlová, doktorovi Mištinovi, doktorovi Svitkovi, doktorovi Hemzovi alebo na stanicu RLP v Prievidzi.
Pocit vďačnosti v očiach týchto ľudí, je neopísateľný.

Ďakujeme, že vďaka Vám môžeme pomáhať a robiť DOBRO ❤️.

Ďakujeme aj podnikateľovi Jarkovi Konoradskému, ktorý nám pomohol s materiálom na tlač 👏.

Tlač ochranných štítov môžete podporiť ešte dnes a zajtra ▶️
https://www.startlab.sk/projekty/1347-pomoz-zdravotnikom-na-hornej-nitre-/


Hodnotenie: 1   0
12:14:35 06.04.2020 [7221] Nevhodný príspevok?
Rúškomat už aj v Novákoch 😷 - na auto-umyvárni K2, hneď za pumpou Slovnaft. Nájdete tu viacej druhov rúšok, antibakteriálne mydlá, gély, dezinfekčné utierky, jednorazové rukavice...

Za info ďakujem @zuzana.cicmancova.9 na FB

Hodnotenie: 1   0
13:51:53 30.03.2020 [7211] Nevhodný príspevok?
Chcem touto cestou poďakovať Braňovi Gigacovi a jeho výzve “Pomôž zdravotníkom na hornej Nitre” a všetkým, ktorí sa do výzvy zapojili a prispeli.

Cieľom projektu je zabezpečiť 3D tlač minimálne 500ks ochranných štítov pre našich zdravotníkov, ktorí sa dnes vystavujú obrovskému riziku. Na základe dnešnej komunikácie, sme dostali informáciu, že sa počíta s ochrannými štítmi aj pre našich doktorov na Poliklinike v Novákoch.

Zbierka pokračuje a bude sa tlačiť toľko ochranných štítov, koľko umožnia financie a teda bude ich určite už teraz viac ako 500 kusov.

Výzva a zbierka:
https://www.startlab.sk/projekty/1347-pomoz-zdravotnikom-na-hornej-nitre-/

Braňo Gigac:
https://www.facebook.com/BranoGigac/
Hodnotenie: 0   0
20:44:31 26.03.2020 [7204] Nevhodný príspevok?
Poďakovanie za pomoc.

V kríze šírenia koronavírusu sa spojili občania mesta Nováky, nižšie menovaní poslanci MsZ a miestni podnikatelia, aby zabezpečili svojim finančným príspevkom nákup ochranných rúšok na pomoc tým, ktorí sú v prvej línii boja s touto chorobou a pracujú bez ohľadu na možné dôsledky pre dobro nás všetkých.

Týmto ďakujeme menovite:

1. Nasledovným poslancom MsZ v Novákoch, ktorí prispeli sumou vo výške ¼ ročnej odmeny za poslaneckú prácu v r. 2019 -
- Michal Gogola
- Marián Miština
- Ivan Hvojnik
- Dušan Žiak
- Juraj Svitok
- Roman Jakubis
- Branislav Adamec

2. občanom mesta Nováky a miestnym podnikateľom, ktorí prispeli ľubovoľnou sumou
- Vieroslava Hvojniková
- TH Stav - Tomáš Hvojnik
- Marika Tarnóczyová
- Radoslav Oršula
- Elektro - Jozef Meluš
- Ľubica Türkova
- Stolárstvo - Hajnovič
- Ján Hrnčiar

Z tohto finančného daru bolo zakúpených 315 kusov rúšok, ktoré boli následne distribuované takto:

- 50 ks - Opatrovateľky a opatrovaní v Novákoch
- 15 ks - Železnice Slovenskej republiky Nováky
- 15 ks - Pošta Nováky
- 50 ks - Nemocnica Bojnice Mudr. Juraj Svitok
- 25 ks - OO PZ SR Nováky

Poliklinika Nováky
- 20 ks - Mudr. Fomincev
- 20 ks – Mudr. Kohút
- 20 ks - Mudr. Modory
- 20 ks - Mudr.Čverhová

Zdravotné stredisko pri Baňa Nováky
- 20 ks- Mudr. Blahová
- 20 ks - Mudr. Zaťková

Zdravotné stredisko pri Fortischeme
- 20 ks - Mudr. Mundier
- 20 ks - Mudr. Reiterova

Zároveň ďakujeme veľkej skupine občanov, ktorí sa spojili cez sociálne siete a vzájomne si pomáhajúc šijú a distribuujú rúška pre našich občanov či zdravotníkov.

V tejto ťažkej dobe sa naplno prejavilo, že ľudia v Novákoch sú empatickí, obetaví a dokážu si pomáhať v ťažkej chvíli. Ďakujeme Vám, spoluobčania, za pomoc, ochotu i za disciplinovanosť. Iba spoločne sa vyhneme či porazíme túto chorobu a prekonáme zlé obdobie.
Hodnotenie: 0   0
15:25:16 22.03.2020 [7186] Nevhodný príspevok?
Ponuka od občana.
======================================================

Dobrý deň.

Robím objednávky dezinfekčných sprejov. Sprej má 96% alkoholu, 100ml a kokosovú vôňu. Prikladám aj fotky.

Kontakt: 0949236478 alebo bambulka307@gmail.com
Facebook: Mária Gregorová

Pekný deň.
======================================================
Hodnotenie: 0   0
12:16:11 22.03.2020 [7185] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň.

Tí ktorí ste zaregistrovaní na sociálnej sieti facebook.com, pridajte sa do skupiny občanov, ktorí vedia pomôcť, prípadne ktorí vedia o niekom, kto potrebuje pomôcť ohľadne pandémie, ktorá nás zasiahla. Ak šijete rúška, viete pomôcť s nákupom, alebo naopak potrebujete rúška a nakúpiť, pridajte sa.

https://www.facebook.com/groups/518360229112536/
Hodnotenie: 1   0
12:55:37 21.03.2020 [7174] Nevhodný príspevok?
POĎAKOVANIE

Dovoľte nám aby sme aj touto cestou v mene Webmasterov a v mene občanov mesta Nováky srdečne poďakovali všetkým, ktorí akokoľvek pomáhajú zvládať situáciu s Korona vírusom.

Veľká vďaka patrí tým, ktorí šijú rúška doma a poskytujú ich spoluobčanom. Menovite ďakujeme dámam: Višňovská, Záborská, Abik, Ilenčíková, Chlupíková, Borková, Kohútová a ďalším...

ĎAKUJEME

Všetky potrebné informácie nájdete na vládnom webe https://www.korona.gov.sk/
Hodnotenie: 0   0
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Nových pracovníkov chce prievidzská radnica zamestnať v rámci spoločného projektu s mestami Handlová a Bojnice.
Cieľom tohto projektu je posilnenie koordinačných a implementačných kapacít v týchto troch mestách. Hlavným partnerom je mesto Prievidza, ďalšími dvoma partnermi sú mestá Bojnice a Handlová. Výška finančného príspevku, ktorý budeme žiadať, bude pravdepodobne až 500.000 eur
zobraziť podrobnosti »
28.03.2020
Web pre rodičov: ucimenadialku.sk
V spolupráci viacerých mimovládnych organizácií a MŠVVaŠ SR vznikla táto webová stránka ako nástroj oficiálnej komunikácie počas prerušeného vyučovania na školách a prerušenej prezenčnej výučby na vysokých školách v čase epidémie koronavírusu. Cieľom webovej stránky je pomôcť pedagogickým a odborným zamestnancom, manažmentu a zriaďovateľom škôl, ale i žiakom, študentom a rodičom zorientovať sa v množstve informácií, odporúčaní a usmernení, ako aj pomôcť všetkým aktérom počas prerušenia vyučovania či prezenčnej výučby nachádzať riešenia vzniknutej situácie.
zobraziť podrobnosti »
25.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.