Online 2 ľudia. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 7276 v téme Nováky pozitívne zo dňa 18:26:11 18.05.2020 Nevhodný príspevok?
Konečne aj niečo pozitívne.
Dobrý deň priatelia.

Vždy som tvrdil a na tejto stránke som sa o tom aj niekoľkokrát zmienil, že naše mesto a občania v ňom sú iní, ako sa neraz dozvedáme z mestskej televízie, či z mestského rozhlasu. Je pravda, že mestskú televíziu nepozerám, stačí keď ma o všetkom informujú tí, ktorí to pozerajú. Tie informácie mi úplne stačia, lebo sú od ľudí, ktorých si vážim a dôverujem im. Aj keď každý deň dookola počúvam v našom rozhlase termíny vysielaní, venujem svoj čas dôležitejším a príjemnejším veciam. To samozrejme záleží na každom z nás, ako vníma všetky tie dostupné informácie a aký názor si na to všetko spraví. Keďže nepozerám, tak ani úroveň ponúkaného spravodajstva nehodnotím. No podľa toho čo počúvam, resp. sa dozvedám, moc pozitívny signál o sebe, o živote a atmosfére v našom meste nevysielame. Negatívne informácie doslova valcujú tie pozitívne. Ako občana mesta ma to samozrejme mrzí, no nič s tým zrejme nenarobím. Kedysi mi jeden dobrý priateľ povedal krásnu myšlienku. „ Čo momentálne nemôžeš zmeniť, musíš sa s tým aspoň dočasne zmieriť. Takže asi tak.
Nakoniec, s tými signálmi von, to asi nebude až také zlé. Dnes som si na tejto stránke prečítal a pozrel som si aj video o úspechu našej mladučkej občianky Baške Piešovej. Tí ďaleko mladší, zrejme už dávno vedia o tomto našom speváckom talente. Ja som sa to vďaka tejto stránke dozvedel až dnes. Superstar, to síce už nie je pre mňa to pravé orechové, ale úspech tohto nášho mladého talentu ma potešil. Netrúfam si hodnotiť jej výkon, to urobila porota a následný postup už do finálových kôl. Ak sa na tejto stránke dávajú palce hore, tak ho dávam s veľkou radosťou i patričnou hrdosťou výkonu, ktorý predviedla Baška. To všetko je o to krajšie a príjemnejšie, že tento úspech prichádza v čase, keď nežijeme práve najšťastnejšiu dobu, keď nám chýbajú stretnutia s rodinou, priateľmi, či známymi. Keď nám tvár zakrývajú rúška a my mnohokrát ani nevieme, ako dotyčnú osobu pozdraviť. Našťastie to zlo už ustupuje a život sa pomaly vracia do normálu. Aj keď ešte zrejme dlho, tu bude zdvihnutý prst nad tým ako žijeme, ako sa správame k sebe, k prírode i k životu, ako takému. Každopádne však takéto informácie a úspechy nielen Novák, ale aj celého Slovenska, dávajú nádej na lepšiu príjemnejšiu a hlavne spokojnejšiu budúcnosť.
Vrátim sa však k nášmu mladému talentu. Verím, že tú príležitosť a hlavne nesporný talent využije čo najlepšie. Nie je ani tak dôležité, či túto súťaž vyhrá, aj keď by sme jej to všetci úprimne priali. Dôležitejšie bude, aby svoj talent správne využila v ďalšom živote. Má na to príležitosť, či šancu. Nie každý to dokáže správne využiť. Každopádne treba zabojovať a zistiť na čo má. V živote jednoducho treba využiť každú dobrú príležitosť, lebo ich nebýva veľa. Ak ju zvládneme, sme šťastnejší, ak nie, mali by sme byť z takejto skúsenosti aspoň múdrejší.
Už si presne nepamätám kto to povedal, no pred rokmi som si prečítal jednu úžasnú myšlienku, na ktorú si spomeniem vždy, keď sa o niečom rozhodujem :
„Len tí, ktorí sa odvážia v živote zájsť ďaleko, môžu zistiť, ako ďaleko sa v ňom dá zájsť.“

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 0   0


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Ľudia, ktorí sa nezúčastnili prvého kola testovania, môžu prísť na druhé
Možnosť tento víkend majú aj tí, ktorí sa uplynulý víkend celoplošného testovania nezúčastnili. „Účasť na druhom kole testovania antigénovými testami spadá pod neodkladné vyšetrenie, môžu sa ho preto zúčastniť aj občania bez certifikátu z 1. kola celoplošného testovania,“ povedal minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
Bojnická nemocnica prosí o pomoc, chýbajú jej zdravotníci
Nemocnica vo štvrtok reprofilizovala desiatky ďalších lôžok.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.