Stránku si prezeráš sám... FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 7500 v téme Nováky pozitívne zo dňa 18:21:52 04.02.2021
Dobrý podvečer vážení spoluobčania.

Zdravie. Najčastejšie toto slovo používame pri blahoželaní k rôznym udalostiam. V dnešnej dobe má však zdravie ďaleko väčší význam a ďaleko viac si uvedomujeme jeho hodnotu. Nešťastná pandémia vo forme Covidu 19 nám ohrozuje nielen zdravie, ale obmedzuje aj náš život, na ktorý sme boli doteraz zvyknutý a bol pre nás všetkých prirodzenou samozrejmosťou. Určite každý z nás má na túto pliagu svoj názor, každý reagujeme po svojom. Niekto to berie veľmi vážne, niekto dosť ľahkovážne. Sám v tom nemám úplne jasno. Možno je to aj pod vplyvom mnohých informácií a žiaľ i dezinformácií. Sú určite aj takí, ktorí sú presvedčení o tom, že je to len nejaký druh chrípky, ktorý ako prišiel, tak aj odíde a netreba z toho robiť vedu. Prosím, aj to je názor. No ak sú títo ľudia presvedčení, že nemusia chrániť seba, lebo im sa nič nestane, mali by chrániť aspoň tých druhých, menej odolných, či viac zraniteľných. To je ľudské, teda aj prirodzené. Práve v dnešnej dobe by sme mali byť k sebe viac ohľaduplnejší, pozornejší i vľúdnejší. Aj preto som dnes nielen ocenil, ale som sa aj potešil respirátorom v mojej poštovej schránke. Som rád, že aj naše mesto sa pripojilo k iniciatíve iných miest a obcí a takýmto spôsobom sa snaží nám pomôcť zvládnuť toto obdobie. Iste v prvom rade sa musíme o to pričiniť sami. No každá pomoc, aj keď možno malá, či zanedbateľná, je v tejto dobe vítaná a neoceniteľná. Vyjadrím to výrokom matky Terezy :

Niekedy máme pocit, že to čo robíme je len malá kvapka v mori. Treba si však uvedomiť, že každá takáto kvapka by moru veľmi chýbala.“

Aj preto by som chcel prostredníctvom tejto stránky poďakovať vedeniu mesta, poslancom, mestskej polícii, skrátka všetkým, vďaka ktorým sme si my skorej narodení, dnes našli vo svojich schránkach respirátor. Určite by som doprial takýto darček každému obyvateľovi nášho mesta, lebo si želám, aby to zdravie mal každý môj spoluobčan. Verím však, že zodpovedným prístupom spoločne vyženieme Covid 19 nielen z nášho mesta a Slovenska, ale aj zo sveta. Prajem všetkým, aby v zdraví prežili túto dobu, aby sme sa čo najskôr mohli vrátiť k spôsobu života, ktorý nás bude tešiť a robiť šťastnými.
S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 5   0

Kladne hodnotil:
04.02.2021 19:12:06 Pbošiak
05.02.2021 09:29:12 Milan Oršula
05.02.2021 12:02:37 Vladimír
06.02.2021 19:36:34 Vladoh
08.02.2021 10:34:20 Rado Oršula
Záporne hodnotil:

K tomuto príspevku boli napísané ďalšie reakcie:
[7501] 05.02.2021 13:36:38 od lavida otvor reakciu...


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Ľudia, ktorí sa nezúčastnili prvého kola testovania, môžu prísť na druhé
Možnosť tento víkend majú aj tí, ktorí sa uplynulý víkend celoplošného testovania nezúčastnili. „Účasť na druhom kole testovania antigénovými testami spadá pod neodkladné vyšetrenie, môžu sa ho preto zúčastniť aj občania bez certifikátu z 1. kola celoplošného testovania,“ povedal minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
Bojnická nemocnica prosí o pomoc, chýbajú jej zdravotníci
Nemocnica vo štvrtok reprofilizovala desiatky ďalších lôžok.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.