Online 6 ľudí. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Nováky pozitívne
37 príspevkov
Uveďte udalosť alebo čin, ktorý Vás v Novákoch zaujal a ktorý považujete za príkladný.
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
11:04:02 05.01.2018 [6317] Nevhodný príspevok?
Dve tváre nášho mesta.
Ani sám neviem, či sa tento môj príspevok hodí do tohto fóra. Ak nie nevadí, webmaster mi ho maximálne neuverejní. Budem mať aspoň odpoveď pre Mariana Šimka, ktorý mi pred pár dňami volal a medzi iným mi položil aj otázku: Prečo jemu zmazávajú príspevky a mne nie? Ja som mu fakt, ale fakt nevedel na to odpovedať. No ak mi tento príspevok zmažú, tak budeme na tom rovnako.
Predvčerom ma navštívil bývalý spolužiak, ktorý je na liečení v Bojniciach. Keď sa stmievalo vybrali sme sa na pivo. Prešli sme cez námestie a doslova ho uchvátila svetelná výzdoba nášho centra. V krčme sme si sadli k pár priateľom a podebatili. Cestou domov mi vraví. Keď sme išli na pivo takmer so všetkými, čo sme stretli si sa pozdravil. Rovnako to bolo aj v krčme. To vy sa tu fakt všetci poznáte? Vysvetlil som mu, že sme malé mestečko a tu sa viac menej všetci minimálne z videnia naozaj poznáme. Na to mi odpovedal, že to musí byť fajnové žiť v takom meste. Vraj u nich v Nitre sa žije viac menej ikognito, čo je určite na škodu pre život ako taký. Prišli sme ku mne, pustil som počítač a vravím. Tak a teraz Ti ukážem tú druhú tvár nášho mesta. Na Youtube som mu pustil tak v rýchlosti záznam z ostatného MsZ. Nevychádzal z údivu, ani nechcel veriť, že je to z Novák. Povedal len : Parádne Kocúrkovo. Vypol som počítač a bavili sme sa o študentských časoch. Na druhý deň som ho išiel pozrieť do kúpeľov. Tam pri káve sa ma spýtal, ako môžeme žiť v takom rozhádanom meste? Povedal som mu, že našťastie drvivá väčšina občanov si žije svoj život, aj keď má svoje starosti, je priateľská a pozitívne naladená. No výnimky sú samozrejme všade, včetne Novák. Tak to teda aspoň máte o zábavu a srandu celý rok postarané, uzavrel ironickou poznámkou debatu o našom meste, môj starý dobrý priateľ. Rovnako ironicky som mu oodpovedal. Vieš je to všetko také do smiechu, až by som niekedy plakal.

Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 4   0
12:39:06 01.01.2018 [6305] Nevhodný príspevok?
PF 2018
Vážení spoluobčania.
Je už krásnou ľudskou vlastnosťou, že do nového roku všetci vstupujeme s úprimnými želaniami, predsavzatiami a cieľmi. Aj keď mnohokrát vieme, že mnohé z nich sa nenaplnia, resp. ich naplnenie nezáleží len od nás. Napriek tomu je lepšie, vždy mať svoje predstavy, svoje ciele, ako len tak zo dňa na deň prežívať, alebo sa na všetko nečinne dívať.
Rok 2018 bude okrem iného aj rokom, kde budeme spoločne rozhodovať o ďalšej budúcnosti nášho mesta. Komunálne voľby sú vždy veľkou príležitosťou, ako posunúť Nováky dopredu. Samozrejme je tu aj opačná možnosť. ( o tej by som však nerád písal ) Sme malé mestečko a oproti tým veľkým máme jednu obrovskú výhodu. Tu sa prakticky všetci navzájom dobre poznáme, tu skoro všetci o všetkom vieme. Je preto šanca na to, aby sme sa mohli objektívne a správne rozhodnúť, predovšetkým na základe osobného poznania jednotlivých kandidátov. Samozrejme dnes ešte nikto z nás nevie, aká bude kandidátna listina na post primátora a na poslancov MsZ. Napriek tomu ja osobne som už dnes presvedčený, že tieto voľby budú konečne už len o schopnostiach jednotlivých kandidátov, že to bude súťaž myšlienok, schopností a osobností. K tejto optimistickej úvahe ma vedie poznanie z konca uplynulého roku. Ľudia v Novákoch sa konečne začali nielen zaujímať o veci verejné, ale začali sa spájať pre spoločné veci. A to je ten najlepší signál pre rok 2018.
Aby som však predišiel nejakým katastrofickým scenárom, či úvaham niektorých prispievateľov do Diskusného fóra, chcem povedať, že nemám ambície byť ani na jednej z dvoch kandidátnych listín. To však neznamená, že zostanem pasívny, že nebudem podporovať ľudí o ktorých budem presvedčený, že zabezpečia ďalší rozvoj aj môjho mesta. A verím, že tak urobí aj väčšina občanov Novák.
Vážení spoluobčania viem, že napriek optimistickým začiatkom, je každý rok zložitý a náročný. Nebude tomu inak ani v tomto roku. Mnohokrát však naozaj mnohé veci záležia len od nás, ako sa budú vyvýjať, či plniť. Preto bude treba zabojovať, možno i zariskovať, aby život v Novákoch sa uberal podľa našich predstáv. Aj risk patrí k životu. Nakoniec aj lode sa nestavajú preto, aby bezpečne kotvili v prístavoch. No opakujem. Využime to, že sa navzájom poznáme, na prospech mesta, ku prospechu
nás všetkých.
Aj keď vieme, že sa nenaplnia do bodky všetky naše tohoročné predsavzatia a ciele, aj keď vieme, že veľa vecí v živote je ťažko dosiahnuteľných a zvládnuteľných, však neznamená, že sa o to nemáme pokúsiť, že o to nemôžeme zabojovať.

Úspešný šťastný rok 2018
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 3   0
14:22:02 20.12.2017 [6302] Nevhodný príspevok?
Vianočné zamyslenie sa.

" Čím sme starší, tým máme kratší vianočný zoznam želaní. Postupom času totiž stále viac chápeme, že najkrajšie a najdôležitejšie veci v našom živote sú tie, ktoré sa nedajú kúpiť."

Vianoce sú určite tou najkrajšou a najúžasnejšou časťou každého roku. Aj keď deti to vnímajú inak, ako my dospelí. Každopádne okrem sviatočnej nálady, je to predovšetkým príležitosť na stretnutie s rodinou, priateľmi, s ľuďmi ktorých si vážime, alebo máme radi. Ja osobne vždy využívam túto neopakovateľnú vianočnú atmosféru aj na akési zamyslenie sa nad končiacim rokom, ale aj životom ako takým. Život naozaj hlavne pre nás starších strašne rýchlo letí. Doba je uponáhľaná. Prakticky nie je čas na pozastavenie sa, na obzretie okolo seba, prípadne dozadu. Trošku nostalgie na Vianoce aspoň mne padne vhod.
Hovorí sa, že ak nevieš kam kráčaš, obzri sa odkiaľ prichádzaš. Niekedy sa mi naozaj zdá, akoby moje mesto a ľudia v ňom naozaj nevedeli kam a ako ďalej. Dokonca aj tí, ktorí to vedia, resp. majú o tom predstavu narážajú automaticky na nejaké prekážky, odpor, skepsu, upodozrievanie .... Často mám pocit, že najlepšie je nič nerobiť, o nič sa nesnažiť, maximálne všetko kritizovať a vytvárať dojem, že sme mesto neschopných ľudí. To predsa ale nie je pravda!!! Naopak, tomu, že sme malým mestom máme množstvo schopných a múdrych ľudí. Mnohokrát však títo ľudia zostávajú v ústraní z dôvodu, že chcú mať kľud, že sa nechcú stať terčom kritiky, či upodozrievania. Akosi nedokážeme rešpektovať rôznosť názorov, súťaž si zamieňame s bojom, kde toho druhého treba zničiť.
Posledné týždne však ukázali, že ľudia už tej nečinnosti smerom k mestu majú dosť a začínajú sa viac zaujímať o to, čo sa v meste deje. Začínajú sa zaujímať o veci verejné. A úplne fantastickou, teda aspoňpre mňa je skutočnosť, že ľudia do procesu ďalšieho rozvoja a budúcnosti mesta začínajú aj aktívne vstupovať. Pre mňa je to tá najlepšia spáva v tomto roku. Samozrejme,jedna lastovička ešte leto nerobí, ale ten prvý krok sme zvládli. Teraz nejde len o schálenie výstavby novej Polikliniky. Ľudia v meste začínajú chápať, že ak sa pre dobré veci nespojíme a spoločne ich nepodporíme, tak nieč nedosiahneme. Verte a hovorím to s úplným presvedčením, že ak si nepomôžeme sami, nik nám nepomôže. Som naozaj rád, že ja osobne môžem svoje hodnotenie tohto roku ukončiť pozitívnou úvahou. Či to nasadenie a záujem občanou bude pokračovať aj v budúcom roku neviem, ale veľmi, naozaj veľmi si to želám. Je teda naozaj pravda, že pre život sú najdôležitejšie veci, ktoré sa nedajú kúpiť.
Vážení spoluobčania, chcem vám naozaj úprimne a zo srdca všetkým popriať krásne, pokojné a láskyplné Vianoce. Do Nového roku Vám prajem, aby ste mali vždy dostatok toho, čo sa kúpiť nedá.

S prianim šťastných Vianoc
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 4   0
16:19:16 19.12.2017 [6301] Nevhodný príspevok?
Petícia úspešná, Memorandum schválené.

Keď som včera vstúpil do sály, kde rokovalo MsZ neveril som vlastným očiam. Tak doslova nabitú sálu som ešte nevidel. Občania si museli nosiť nielen stoličky, ale mnohí museli aj stáť. Prvé čo ma vtedy napadlo, bolo slovíčko - Konečne. Konečne občania Novák prejavili záujem o veci verejné, konečne idú o dobrú vec zabojovať.
V úvode bodu v ktorom sa schvalovalo Memorandum vystúpil predseda Petičného výboru p. V.Zaťko. Odovzdal p. primátorovi petičné hárky na ktorých bolo 1453 podpisov za výstavbu novej Polikliniky, ktorú má realizovať mesto v spolupráci s Unipharmou - 1.slovenskou lekárnickou a.s.
To množstvo podpisov prítomných naozaj príjemne prekvapilo. Musím aj povedať, že za tým číslom je naozaj kus zodpovednej práce. Nie je o však len zásluhou Petičného výboru. Do petičnej akcie sa zapojilo množstvo ľudí a ja chcem aj touto cestou poďakovať najme klubu Zdravotne postihnutých, klubu Dôchodcov, ako aj p. Milke Kusej, Vlaďke Zaťkovej, Dušanovi Hagarovi, Ľubovi Cagalincovi a mnohým, naozaj mnohým ďalším. Rovnako by som chcel poďakovať za podporu vedeniu mesta, lekárom a samozrejme aj všetkým tým, kde nám umožnili mať petičné hárky. Najviac sa však chcem poďakovať občanom, ktorí napriek šíreniu niektorých doslova demagogických informácii, neváhali podpísať tieto hárky. Určite zbieranie podpisov nebolo jednoduché. Stretli sme sa aj s negatívnymi postojmi. To však patrí k životu a s tým sme aj počítali. Aj mne osobne niekoľko ľudí do očí povedalo, že to nepodpíšu len preto, lebo som v petičnom výbore. Samozrejme ma to zamrzelo a budem sa musieť zamyslieť, či sa v budúcnosti mám aktívne zapojiť do podobných akcií. Viac však ma mrzelo, keď to ľudia nepodpísali len z apatie, resp. absolútneho nezáujmu. Aj preto tvrdím, že ak bola petičná akcia úspešná, je to zásluhou vás, vážení spoluobčania.
No vrátim sa k rokovaniu o Memorande. Ani konečné schválenie sa nerodilo ľahko. Celé rokovanie o tomto bode trvalo viac ako 3 hodiny a miestami bolo doslova hektické. Som veľmi rád, že do tohto rokovania aktívne vstúpili aj občania Novák a poslanci VÚC. Nebudem sa k jednotlivým vystúpeniam vyjadrovať, lebo mi to neprináleží a tí čo tam boli si urobia o tom všetkom vlastný obraz. Pre mňa bolo dôležité, že Petícia, ako aj prítomní spoluobčania a ich vystúpenia, prispeli k schváleniu Memoranda, aj keď s nejakými úpravami. Za schálenie preto treba poďakovať aj poslancom MsZ, ktorí nakoniec Memorandum jednohlasne schválil. A to sa v Novákoch už dávno, naozaj dávno nestalo. Samozrejme si uvedomujem, že toto bol len prvý, ten ľahší krok. To náročnejšie ešte len príde. Mesto v spolupráci s Unipharmou musí čo najskôr dať na stôl projekt, ktorý bude už obsahovať všetko to, na čo sa poslanci pri rokovaní o Memorande pýtali. Bude v ňom potrebné zladiť záujmy mesta, možnosti Unipharmy a predovšetkým ho vypracovať tak, aby bol prijateľný nielen pre poslancov, ale aby nová Poliklinika slúžila čo najlpšie všetkým občanom mesta, ako aj občanom z okolitých obcí. Ten prvý krok sme všetci spoločne zvládli. Verím, že v tomto trende sa bude pokračovať aj v najbližších dňoch a týždňoch. Času naozaj nie je veľa, tak treba spojiť sily pre dobrú vec. Politikáčenie treba jednoducho odložiť, lebo nám ublíži a možno aj znemožní dostať peniaze z rôznych fondov. Bola by to pre nás všetkých nemierna škoda, prepásť ďalšiu šancu na novú Polikliniku. My občania sme urobili včera preto maximum. Teraz to už má v rukách mesto, Unipharma a polanci. Traba im len popriať, aby ich kroky úspešne viedli k vybudovaniu takého zdravotníckeho zariadenia, na ktoré budeme všetci nielen pyšný, ale ktoré potrebujeme a ktoré si už konečne aj zaslúžime.

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 4   0
11:29:38 07.12.2017 [6279] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň,
doslova ako balzam na dušu mi v týchto dňoch pripadajú príspevky na tejto stránke o aktivite i úspechoch našich detí. Akcia Bobor, zber vrchnáčikov, akcie a v úspechy v súťažiach detí zo ZUŠ v Novákoch, to každého nováčana musí doslova hriať. Za týmito úspechmi je nielen aktivita detí, či ich nadanie, ale aj mravenčia a cieľavedomá práca ich učiteľov. No toto nie je jediná vec čo ma hreje. Je to dobrá vízia do budúcnosti nášho mesta. Z nadaných a šikovných detí za môžu za pár desiatok rokov stať ľudia, ktorí budú zárukou ďalšieho úspešného rozvoja nášho mesta. Ak ich nepokazí život, nebude rozdeľovať politika a názory, ak si ponechajú zdravú súťaživosť a chuť sa neustále zlepšovať, tak to bude dobré pre všetkých. Tú
pomyslenú káru ktorú prevezmú od nás, určite spoľahlivo a verím, že ešte aj lepšie budú úspešne tlačiť ďalej.
Je predvianočný čas a možno aj my dospelí, by sme mali zakopať aspoň na chvíľu vojnové sekery. Predsa to nie je tak, že sa tu nič nerobí a že všetci vidíme len chyby a nedostatky. Dajme tým ďeťom aj pozitívne príklady z nášho života. Nováky sú mesto, ktoré máme všetci radi a všetci sa musíme pričiniť o to, aby tomu tak bolo stále.
A tak využívam aj túto prípežitosť, aby som poďakoval všetkým, ktorí sa starajú a vychovávajú naše deti a mládež za ich prácu. Viem, že v tejto dobe to nie je ľahké, ani jednoduché, no rovnako viem, že naši učitelia a pedagógovia to zvládnu.
Prájem všetkým príjemný predvianočný čas, šťastné a spokojné Vianoce v kruhu tých, ktorých máme radi.
S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 2   0
22:57:28 27.11.2017 [6251] Nevhodný príspevok?
Vážení spoluobčania,
v nasledujúcich dňoch sa budete môcť vyjadriť k Petičnej akcii v súvislosti výstavby novej Polikliniky v Novákoch. Svojim podpisom môžete vyjadriť súhlas k otázke :
Ste za to, aby novú Polikliniku v Novákoch vybudovalo Mesto v spolupráci s Unipharmou -1.slovenskou lekárnickou a.s. ?
Určite si teraz položíte otázku prečo Petícia? Otázka výstavby Polikliniky rezonuje v našom meste už takmer pol roka. Niekedy v mesiaci jún 2017 sa táto možnosť riešila aj na MsZ, kde poslanci predložený zámer neschválili. Žiaľ, stalo sa tak bez náležitej diskusie a teda prakticky aj bez žiadnej proti argumentácie tých poslancov, ktorí sa hlasovaním zdržali, čím návrh neprešiel. Škoda, dnes sme mohli byť už oveľa ďalej.
V decembri, presne 18.12.2017 bude na MsZ prejednávané Memorandum o výstavbe novej Polikliniky v našom meste. Keďže neviem, či od júna niektorí poslanci nezmenili na túto vec svoj názor, rozhodli sme sa formou Petície zistiť názor občanov. Skôr však ako sme vyšli s Petíciou sme túto vec prekonzultovali s vedením mesta, ako aj zástupcom lekárov. K Petícii nemal nik zásadné pripomienky. Cez mestský rozhlas v najbližších dňoch oznámime, kde sa budete môcť k výstavbe novej Polikliniky vyjadriť.
Spustiť Petičnú akciu nebolo jednoduché. Vieme, že Nováky sú značne rozdelené a mnoho občanov akosi automaticky spochybňuje všetko, čo sa tu má urobiť. Nemôžem hovoriť za ostatných členov Petičného výboru, no ja osobne som sa do toho rozhodol ísť aj napriek tomu, že ma mnohí budú obviňovať s osobných záujmov a prepojenia na Unipharmu. Pravda je však taká, že som to bol ja, ktorý takmer pred rokom presviedčal vedenie Unipharmy o tom, aby pomohli postaviť v Novákoch novú modernú Polikliniku a nie naopak, ako sa to niektorí občania snažia prezentovať. Tá stará už naozaj dožila a občania nielen potrebujú, ale si aj zaslúžia dôstojné zdravotnícke zariadenie. Je tu naozaj šanca postaviť niečo dobré a potrebné nielen pre nás, ale aj pre budúcu generáciu. Mesto žiaľ nemá dosť prostriedkov, aby tento projekt realizovalo samo. Tak teda z môjho hľadiska bolo úplne samozrejmé, že som oslovil spoločnosť, ktorá má skúsenosti s výstavbou a prevádzkovaním takýchto zariadení. Nemusím čitateľom pripomínať projekt Unikliniky v Prievidzi, ktorý nám závidia v mnohých susedných regiónoch. Podobné projekty realizovala Uniphrama aj v Bojniciach a Dubnici nad Váhom. Je teda celkom logické, že so oslovil spoločnosť, ktorej visačkou je spolahlivosť, serióznosť, skúsenosť a odbornosť. Ak mi to niekto chce vyčítať - prosím. Navyše všetci dobre vieme, že sa tu už jedna šanca na rekonštrukciu Polikliniky premárnila. Teraz máme šancu druhú. Ak premárnime aj túto, neviem kedy príde ďalšia. To je môj dôvod, prečo som sa stal členom Petičného výboru. A hovorím to úplne otvorene. Bol som na začiatku tohto projektu a urobím všetko preto, aby sa realizoval, lebo som hlboko presvedčený, že je to dobré riešenie pre všetkých obyvateľov mesta a blízkeho okolia.
Milí spoluobčania, obraciam sa ako člen Petičného výboru, ako občan Novák na vás s prosbou o podporu Petície. Samozrejme si uvedomujem, že vaše podpisy nebudú ešte zaručovať, že poslanci podporia Memorandum, ktoré sa bude v decembri na MsZ schvalovať. Môže to však byť pre nich veľmi silný argument na to, ako hlasovať. Cez túto Petíciu však máme všetci možnosť vyjadriť svoj názor k tak závažnej veci. Hovorí sa, že cenu zdravia poznáme až vtedy, keď ho stratíme. Modernou Poliklinikou, špičkovým vybavením ordinácií a tým aj včasnou diagnostikou môžeme predísť ťažším ochoreniam a tým si udržať to najvzácnejšie čo nám život môže dať - Zdravie.
S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 7   0
13:31:02 23.11.2017 [6236] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň,
od rána uvažujem, či mám napísať tento príspevok. Každý z tých čo sem píšu má na to asi svoj dôvod a sleduje tým aj určitý zámer. Ja nie som výnimkou, no teraz jednu spravím. Keď som sa rozhodol, že budem sem prispievať so svojimi názormi, tak som si povedal, dve základné veci. Budem sa snažiť pozitívne ladiť svoje príspevky, čo však neznamená, že by som nepoukázal na veci, s ktorými vnútorne nesúhlasím. No a po druhé, že nebudem reagovať na príspevky iných, lebo tiež si myslím, že na vyjasnenie vecí, názorov a stanovísk, je najlepší osobný kontakt. Aj preto sa nebudem vyjadrovať k poznámke, či som bol kandidát na nového primátora, aj preto sa nebudem vyjadrovať k dnešnému mailu od pána Mariana Šimku k tomu, že mu neuverejňujú príspevky na tejto stránke a nebudem reagovať, ani na ďalšie prípadné poznámky k mojim názorom. Som však vždy pripravený s kýmkoľvek a kdekoľvek o nich priamo diskutovať, len nie na tejto stránke. Proste tak som sa rozhodol, bez ohľadu na to, či sa to bude niekomu páčiť, alebo nie. Samozrejme vždy budem rešpektovať názor iných na to, čo napíšem. Rešpektovať však neznačí súhlasiť. Nechcem však, aby sa z tejto stránky aj mojim pričinením stal nejaký diskusný krúžok, ktorý aj tak veci nezmení. Moja predstav je možno naivná, ale bol by som rád, keby toto Diskusné fórum slúžilo najmä poslancom a vedeniu mesta na poznanie názorov a pohľad nás občanov na to, čo sa v našom meste práve deje. Mohol som aj ja využiť túto stránku na svoju predvolebnú kampaň, ale nebolo by to ani fér, ani správne. Preto som začal sme prispievať až teraz.
Takže zhrnuté a podčiarknuté. Pokiaľ sme presvedčení o svojej pravde, pokiaľ vidíme niečo pozitívne resp. negatívne v meste píšme, vysvetľujme. Ja však osobne nebudem využívať túto stránku na bezbrehé vysvetľovanie si svojich názorov a postojov. Navyše od roku 1989 neustále za niečo bojujem, vysvetľujem, presadzujem a už začínam byť unavený. Takže vždy radšej uprednostním na vysvetlenie si názorov, pohodové posedenie pri káve resp. pri pive. To je ako sa hovorí spojenie príjemného s užitočným.

So želaním pekného dňa

Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 2   0
11:38:24 21.11.2017 [6232] Nevhodný príspevok?
Príspevok je schovaný!
Príspevok je dostupný len pre prihláseného používateľa.
19:13:54 20.11.2017 [6230] Nevhodný príspevok?
Príspevok je schovaný!
Príspevok je dostupný len pre prihláseného používateľa.
19:16:03 11.11.2017 [6220] Nevhodný príspevok?
Príspevok je schovaný!
Príspevok je dostupný len pre prihláseného používateľa.
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
Mestské zastupiteľstvo zo dňa 29. októbra 2018
Video-záznam.
zobraziť podrobnosti »
04.11.2018
Komunálne volby 2018 - kandidáti
Zoznam kandidátov.
zobraziť podrobnosti »
09.10.2018
Novácke noviny 2018
Vyšlo nové číslo Nováckych novín - prečítajte si ich online.
zobraziť podrobnosti »
24.09.2018
Poézia všednosti
Radi by sme Vám uviedli do pozornosti výstavu výtvarného umenia „Poézia všednosti“, na ktorej predstavia tvorbu významných výtvarníkov so svojimi obrazmi. Výstava má filantropický rozmer a dobrovoľná finančná zbierka bude pre neziskovú organizáciu Plamienok - detský mobilný hospic v dňoch 14.9. až 6.10.
zobraziť podrobnosti »
18.09.2018
VIDEO: Mestské zastupiteľstvo zo dňa 19. februára 2018
www.video.novaky.sk
zobraziť podrobnosti »
14.04.2018
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa.