Online 5 ľudí. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Kultúra / Školstvo
30 príspevkov
Mestský dom kultúry, Centrum voľného času, školy...
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
17:46:31 23.03.2019 [6779] Nevhodný príspevok?
V Poprade sa koná konferencia „Učíme pre život 2019“, ktorej organizátorom je nezisková organizácia Indícia. Na tejto konferencii, ktorej téma je „INÉ DETI – INÉ ŠKOLY“, nechýba ani bývalá riaditeľka Základnej školy v Novákoch - PaedDr. Anna Chlupíková. Na úvodnej prednáške, ktorej sa najskôr ako divák zúčastnil aj prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska, ktorý sa neskôr aj prihovoril účastníkom konferencie, boli vyzdvihnuté dve štátne školy ako najinovatívnejšie a jednou z nich je práve Základná škola v Novákoch.

Ďakujeme PaedDr. Anne Chlupíkovej, za jej doterajšiu obetavosť a že Nováky zviditeľňuje po tejto pozitívnej stránke.Hodnotenie: 0   0
20:15:49 27.02.2019 [6757] Nevhodný príspevok?
Po prečítaní vyhlásenia pani riaditeľky ZŠ ale i diskusného príspevku JanyK mi nedá, aby som nereagoval na to, čo tu rozpútal primátor Šimka.
Plne sa stotožňujem s JanouK, že odchádza z funkcie riaditeľky výnimočná osobnosť a úžasná žena akou je p. PaedDr. A Chlupíková. Zároveň mi je veľmi ľúto, že bola donútená ku kroku, ktorý je v neprospech našej školy, našich žiakov a tým i v neprospech nášho mesta.
Je mi ľúto, že sa v našom meste musela vzdať diela, ktoré v nedofinancovanom školstve dlhé roky budovala.
Je mi ľúto , že sa v poslaneckom zbore nenašiel nikto kto by sa jej zastal, keď nie ako riaditeľky tak aspoň ako ženy.
Aj keď pani riaditeľka žiadne dôvody neuvádza, plne chápem jediný možný krok ktorý urobila. Iná možnosť, pri súčasnom primátorovi a väčšiny poslaneckého zboru, asi nebola.
Zároveň prajem pani riaditeľke pevné zdravie a psychickú pohodu, ktorú tu nemala. Ďakujem pani riaditeľka za odvedenú prácu v prospech školy a žiakov nášho mesta.
M.O.
Hodnotenie: 0   1
11:38:20 27.02.2019 [6756] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň všetkým.

Tak, pánovi Šimkovi aj s jeho bratom sa to predsa podarilo. Vyhnali z tohto mesta jednú z výnimočných osobností a úžasnú ženu, ktorá celý život obetovala svojej práci - práci s deťmi - našimi deťmi.

Viacerí z Vás možno videli len to inkriminované zastupiteľstvo, v ktorom ste mali možnosť vidieť nedôstojné správanie sa primátora Šimku k riaditeľke školy. Takto by sa nikto nemal správať, nie len k riaditeľke, ale ani k žene. Takmer nikto neviete koľko ročná a pretrvávajúca šikana predchádzala tomuto ťažkému rozhodnutiu zo strany úžasnej ženy PaedDr. Anny Chlupíkovej. Snáď raz prehovorí o všetkom verejne.

Ostáva len dúfať, že táto šikana skončí jej odchodom a nebude pokračovať, tam kde plánuje ďalej pôsobiť.

Pozdravujem, všetkých kandidátov na post primátora, vďaka ktorým máme v meste to čo väčšina z nás nechcela.

Pekný deň.

Janka
Hodnotenie: 3   0
13:50:50 15.11.2018 [6681] Nevhodný príspevok?
Ale frederika. Kde ty žiješ, veď Zaťko a Šimka si idú ruka v ruke. Myslíš, že to, že Zaťko kandidoval bolo preto, že chcel byť primátorom? Prd do Šumavy. To mal pekne so Šimkom dohodnuté aby stiahol hlasy Danišovi. Šimka mu tam tu krčmu nechá a ešte mu aj zníži nájomné. Neboj, oni sú už dávno dohodnutí. Maj sa.
Hodnotenie: 0   1
19:50:15 14.11.2018 [6676] Nevhodný príspevok?
A pani Frederika vie, že ta krčma tu bola odjakživa a bol to väčší chliev ako to je teraz? Keby to tak čítali tí, čo tam chodia, a by jej naložili...
Hodnotenie: 1   0
18:23:03 14.11.2018 [6675] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň pán primátor Šimka.

Pán primátor Šimka, mám požiadavku. Vy ste taký kultúrne založený človek. Určite so mnou súhlasíte, keď poviem, že krčma do kultúrneho domu nepatrí. Nepoviem keby tam je reštaurácia. Ale treťotriedna krčma v pivnici, by určite nemala sídliť v budove, kde vystupujú deti z materskej škôlky a kde sa človek ide kultúrne vzdelať.

Pevne verím, že si moju požiadavku premyslíte a zabojujete o to, aby v kultúrnom stánku nebola treťotriedna krčma, kde ožrani rihajú na schody takej peknej budovy.

Ďakujem pekne za vypočutie mojej požiadavky.

Frederika Fábry
Hodnotenie: 1   3
00:12:24 28.03.2018 [6457] Nevhodný príspevok?
Príspevok je schovaný!
Príspevok je dostupný len pre prihláseného používateľa.
16:40:25 01.02.2018 [6344] Nevhodný príspevok?
Príspevok je schovaný!
Príspevok je dostupný len pre prihláseného používateľa.
19:58:58 29.01.2018 [6341] Nevhodný príspevok?
Milí priatelia,

Dom kultúry Nováky pripravuje zájazd na muzikál „POVOLANIE PÁPEŽ“ do Divadla Andreja Bagara v Nitre dňa 19. marca (pondelok) 2018.

Cena zájazdu je 28,00 € - vstupenka + doprava autobusom. Nástupné miesta budú aj v Prievidzi a po trase do Nitry.

Zisťujeme predbežný záujem, aby sme mohli objednať zodpovedajúci počet vstupeniek a autobus s požadovanou kapacitou.

Kontaktujte nás prosím na +421 918 483 608, či máte záujem v termíne do 2. februára.

Vopred ďakujeme.

Peter Paulík
Hodnotenie: 0   0
22:05:11 21.06.2017 [6093] Nevhodný príspevok?
Materská škola Nováky prosí občanov Mesta Nováky o podporu projektu Bezpečne na cestách, kde cez Nadačný fond Slovenských elektrární v Nadácii Pontis máme možnosť získať 2000 eur na obnovu dopravného ihriska a vybudovanie náučného centra, ktoré by pozostávalo z exteriérového záhradného vybavenia – lavičky a stôl.

Centrum by slúžilo na osvojovanie teoretických poznatkov z oblasti dopravnej výchovy v podnetnom prostredí. Preto Vás prosíme, zahlasujte za nás - https://www.seas.sk/ukazte-sa-v-lepsom-svetle , vyberte - Rodičovské združenie pri Materskej škole v Novákoch a odošlite nám svoj hlas. Prostredníctvom Vás prosíme aj Vašich priateľov, aby za nás hlasovali.

Vopred ďakujeme.

Bc. Ľudmila Hartmanová
Riaditeľka Materskej školy Nováky
Hodnotenie: 0   0
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
Bojnice majú novú atrakciu. Návštevníkov odvezie turistický vláčik
Turistický vláčik odvezie ľudí na dvoch trasách.
zobraziť podrobnosti »
09.05.2019
Nebezpečné znečistenie. Bývalý zamestnanec odhalil nekalé praktiky
NOVÁKY / Rybári už niekoľko rokov upozorňujú na znečistenú vodu v rieke Nitra. Tá je najmä v úseku pod Novákmi plná chemických látok. Do redakcie TV JOJ sa ozval bývalý hasič, ktorý pracoval v tamojšej chemičke. Informoval o tom, ako tam zneškodňovali ortuť.
zobraziť podrobnosti »
20.03.2019
VIDEO: Prievidza má letisko. Ani Federer už nemusí dosadať na trávu
Lúka s ďatelinou bola dlhých sedemdesiat rokov letiskom v Prievidzi. To sa teraz zmenilo. Trávu nahradil asfalt. Pomôcť to môže celému regiónu.
zobraziť podrobnosti »
19.03.2019
Budú sa preverovať výsledky volieb: Neúspešní kandidáti žiadajú o prepočítanie hlasov
NOVÁKY - Jeden z neúspešných kandidátov na primátora Novák v novembrových voľbách do orgánov samosprávy obcí požiadal Ústavný súd (ÚS) SR o prepočítanie hlasov. Podanie odôvodnil tesným rozdielom hlasov voličov medzi ním a zvoleným kandidátom.
zobraziť podrobnosti »
28.11.2018
Hlasuj za ZŠ Nováky a vyhraj
V hre sú 3x plne vybavené počítačové učebne s interaktívnou tabuľou v hodnote 21 000 € pre tvoju školu a viac ako 120 vecných cien pre teba, hlasovanie prebieha do 31.12.2018
zobraziť podrobnosti »
22.11.2018
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.