Online 4 ľudia. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Kultúra / Školstvo
31 príspevkov
Mestský dom kultúry, Centrum voľného času, školy...
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
00:12:24 28.03.2018 [6457] Nevhodný príspevok?
To čo si môžeme kúpiť nám môže ktokoľvek a kedykoľvek vziať. Vzdelanie a hodnoty, ktoré nosíme v sebe, nám vziať nemôže nik.

Milí učitelia a pedagogickí pracovníci,
táto myšlienka ma napadla, keď som si prečítal článok riaditeľky ZŠ p.Chlupíkovej. Trošku ma zarazilo, že práve ona nám pripomína Deň učiteľov. Mali sme to byť hlavne my občania, mesto, poslanci, ktorí by sme mali na tejto stránke nielen ich sviatok spomenúť, ale predovšetkým im poďakovať za ich prácu, za výchovu budúcej generácie, ktorá raz bude spravovať aj toto mesto. Vlastne ani sám neviem, či pomenovanie práca je to správne. Skôr ako prácu, by som to nazval poslanie, ktoré môže výrazne ovplyvniť budúcnosť nášho mesta a život v ňom. Viem, že postavenie učiteľa v spoločnosti sa zmenilo, alebo ak chcete zhoršilo. To však neznamená, že význam nezostal ten istý. Dokonca keď vidím, ako sa spoločnosť vyvíja, ten význam by sa mal určite zvýrazniť. Veď vzdelanie je pre život skoro tak dôležité, ako zdravie. Škoda, že si to akosi neuvedomujú tí, ktorí o kvalite vzdelanie rozhodujú a vôbec tým nemyslím učiteľov. Práve naopak, len vďaka nim, ich presvedčeniu a možno i láske k tomuto povolaniu, to ešte zatiaľ funguje na želatelnej úrovni. Niekde som čítal, že pre dnešný život ani nie je tak dôležité svet vylepšovať, ako ho nezničiť. Aby sme ho naozaj v blízkej budúcnosti nezničili, treba k tomu vychovať aj dnešnú mladú generáciu. Pozrel som si všetky aktivity školy, detí, učiteľov v tomto roku. Musím smutne priznať, že toho urobili ďaleko viac, ako naši poslanci. A to je pre nás veľmi, veľmi zlé vysvedčenie. Aj preto som sa rozhodol napísať tento príspevok. Chcem nielen poďakovať všetkým nováckym učiteľom, ale aj ich ubezpečiť, že si ich činnosť nielen všímame, ale aj vážime.
Verím, že v blízkej budúcnosti aj vedenie mesta a poslanci svojimi rozhodnutiami prispejú k skvalitneniu úrovne vzdelania našich detí. Verím, že prácu a poslanie učiteľov si nebudeme pripomínať len 28. marca a nebudú nám ju musieť pripomínať, ani samotní učitelia.
Všetkým učiteľom želám a dúfam, že nielen ja, okrem zdravia, veľa energie, elánu a množstva nových nápadov. Robte vždy to v čo veríte a verte tomu, čo robíte.

S úctou Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 4   0
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
VIDEO: Mestské zastupiteľstvo zo dňa 19. februára 2018
www.video.novaky.sk
zobraziť podrobnosti »
NOVÉ! 14.04.2018
VIDEO: Vyjadrenie primátora mesta k aktuálnemu dianiu
VIDEO: Vyjadrenie primátora mesta k aktuálnemu dianiu
zobraziť podrobnosti »
21.03.2018
Počas likvidácie vetracej šachty nastali problémy (+FOTO)
KOŠ. Pri likvidácii bývalej vetracej šachty v Koši došlo v piatok k poškodeniu jedného z potrubí. Technickú poruchu, v súvislosti ktorej sa ľahko zranili traja zamestnanci Hornonitrianskych baní Prievidza (HBP), už odstránili. Informovala hovorkyňa spoločnosti Adriana Siváková.
zobraziť podrobnosti »
12.03.2018
Zemianskymi Kostoľanmi sa od včera šíri neznámy zápach
Včera vo večerných hodinách zaznamenali obyvatelia obce neznámy zápach. „Približne od osemnástej hodiny sme dostávali od občanov informácie o šírení zápachu. Postupne sme ho mali hlásený zo všetkých častí obcí,“ informovala starostka Zemianskych Kostolian Jana Školíková.
zobraziť podrobnosti »
08.03.2018
VIDEO: Koncert k 60. výročiu založenia umeleckého školstva v Novákoch
Ak máte čas a chuť, určite si pozrite záznam z koncertu k príležitosti 60. výročia založenia umeleckého školstva v Novákoch.
zobraziť podrobnosti »
31.01.2018
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa.