Online 10 ľudí. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
(1) Mimi
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Kultúra / Školstvo
28 príspevkov
Mestský dom kultúry, Centrum voľného času, školy...
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
00:12:24 28.03.2018 [6457] Nevhodný príspevok?
To čo si môžeme kúpiť nám môže ktokoľvek a kedykoľvek vziať. Vzdelanie a hodnoty, ktoré nosíme v sebe, nám vziať nemôže nik.

Milí učitelia a pedagogickí pracovníci,
táto myšlienka ma napadla, keď som si prečítal článok riaditeľky ZŠ p.Chlupíkovej. Trošku ma zarazilo, že práve ona nám pripomína Deň učiteľov. Mali sme to byť hlavne my občania, mesto, poslanci, ktorí by sme mali na tejto stránke nielen ich sviatok spomenúť, ale predovšetkým im poďakovať za ich prácu, za výchovu budúcej generácie, ktorá raz bude spravovať aj toto mesto. Vlastne ani sám neviem, či pomenovanie práca je to správne. Skôr ako prácu, by som to nazval poslanie, ktoré môže výrazne ovplyvniť budúcnosť nášho mesta a život v ňom. Viem, že postavenie učiteľa v spoločnosti sa zmenilo, alebo ak chcete zhoršilo. To však neznamená, že význam nezostal ten istý. Dokonca keď vidím, ako sa spoločnosť vyvíja, ten význam by sa mal určite zvýrazniť. Veď vzdelanie je pre život skoro tak dôležité, ako zdravie. Škoda, že si to akosi neuvedomujú tí, ktorí o kvalite vzdelanie rozhodujú a vôbec tým nemyslím učiteľov. Práve naopak, len vďaka nim, ich presvedčeniu a možno i láske k tomuto povolaniu, to ešte zatiaľ funguje na želatelnej úrovni. Niekde som čítal, že pre dnešný život ani nie je tak dôležité svet vylepšovať, ako ho nezničiť. Aby sme ho naozaj v blízkej budúcnosti nezničili, treba k tomu vychovať aj dnešnú mladú generáciu. Pozrel som si všetky aktivity školy, detí, učiteľov v tomto roku. Musím smutne priznať, že toho urobili ďaleko viac, ako naši poslanci. A to je pre nás veľmi, veľmi zlé vysvedčenie. Aj preto som sa rozhodol napísať tento príspevok. Chcem nielen poďakovať všetkým nováckym učiteľom, ale aj ich ubezpečiť, že si ich činnosť nielen všímame, ale aj vážime.
Verím, že v blízkej budúcnosti aj vedenie mesta a poslanci svojimi rozhodnutiami prispejú k skvalitneniu úrovne vzdelania našich detí. Verím, že prácu a poslanie učiteľov si nebudeme pripomínať len 28. marca a nebudú nám ju musieť pripomínať, ani samotní učitelia.
Všetkým učiteľom želám a dúfam, že nielen ja, okrem zdravia, veľa energie, elánu a množstva nových nápadov. Robte vždy to v čo veríte a verte tomu, čo robíte.

S úctou Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 3   0
16:40:25 01.02.2018 [6344] Nevhodný príspevok?
Priznám sa, v poslednom čase najradšej čítam v Diskusnom fóre príspevky, informácie, oznamy zo ZŠ a ZUŠ. To sú momentálne asi najpozitívnejšie a najperspektívnejšie správy zo života nášho mestečka. Veď kto z nás by nemal radosť z úspechu našich detí v rôznych súťažiach, olympiádach, talentoch športových, či úmeleckých. Osobitne ma zaujala akcia " Obdaruj iných" s myšlienkou - neodsudzuj pokiaľ nepoznáš.
Určite každý z nás vie, že investície do školstva, do mladej generácie sú nielen Nováky, ale aj Slovensko, tou najlepšou investíciou pre našu budúcnosť. Všetci to vieme, všetci sme o tom presvedčení, no realita je žiaľ iná. Samozrejme, mimo nášho vplyvu sú stredné a vysoké školy. Na čo však ako mesto máme vplyv, sú základné školy, ktoré patria pod mestá a obce. A tu si myslím, že v Novákoch sa môžeme skôr červeňať, ako sa pýšiť. Keď som na ostatnom MsZ videl fotografie telocvične a sociálnych zariadení našej školy, hanbil som sa ako pes. Ja teraz samozrejme nejdem vyčítať a hľadať vinníkov, lebo vinní sme asi všetci, že nedokážeme hlasnejšie kričať. Napriek takýmto podmienkam, sa však naše deti nestrácajú v rôznych súťažiach, dokonca ich aj vyhrávajú. Určite je za tým kus talentu a nadania. No je to predovšetkým práca, učiteľov, pedagógov a pár nadšencov z radu občanov, vďaka ktorým sú naše deti úspešné v súťažiach, so žiakmi s ďaleko lepšími podmienkami. A tak si myslím, že poslanci, primátor, vedenie mesta, by malo nielen ďaleko viac času venovať našej ZŠ a ZUŠ, ale preodvšetkým aj vytvárať podmienky na skvalitnenie celkovej úrovne oboch škôl. Zdravie a vzdelanie by malo byť vždy tou najväčšou prioritou každého primátora a MsZ.
Aby bolo jasné, nepíšem tieto riadky ako kritiku súčasného stavu. Skôr by som chcel vyzdvihnúť a poďakovať všetkým našim učiteľom za ich prácu a samozrejme aj pogratulovať žiakom za dosiahnuté výsledky. Vážme si, že ich tu máme. Uvedomme si, že byť učiteľom nie je zamestnanie, ale poslanie. Tak sa im to poslanie snažme uľahčiť.

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 3   0
19:58:58 29.01.2018 [6341] Nevhodný príspevok?
Milí priatelia,

Dom kultúry Nováky pripravuje zájazd na muzikál „POVOLANIE PÁPEŽ“ do Divadla Andreja Bagara v Nitre dňa 19. marca (pondelok) 2018.

Cena zájazdu je 28,00 € - vstupenka + doprava autobusom. Nástupné miesta budú aj v Prievidzi a po trase do Nitry.

Zisťujeme predbežný záujem, aby sme mohli objednať zodpovedajúci počet vstupeniek a autobus s požadovanou kapacitou.

Kontaktujte nás prosím na +421 918 483 608, či máte záujem v termíne do 2. februára.

Vopred ďakujeme.

Peter Paulík
Hodnotenie: 0   0
22:05:11 21.06.2017 [6093] Nevhodný príspevok?
Materská škola Nováky prosí občanov Mesta Nováky o podporu projektu Bezpečne na cestách, kde cez Nadačný fond Slovenských elektrární v Nadácii Pontis máme možnosť získať 2000 eur na obnovu dopravného ihriska a vybudovanie náučného centra, ktoré by pozostávalo z exteriérového záhradného vybavenia – lavičky a stôl.

Centrum by slúžilo na osvojovanie teoretických poznatkov z oblasti dopravnej výchovy v podnetnom prostredí. Preto Vás prosíme, zahlasujte za nás - https://www.seas.sk/ukazte-sa-v-lepsom-svetle , vyberte - Rodičovské združenie pri Materskej škole v Novákoch a odošlite nám svoj hlas. Prostredníctvom Vás prosíme aj Vašich priateľov, aby za nás hlasovali.

Vopred ďakujeme.

Bc. Ľudmila Hartmanová
Riaditeľka Materskej školy Nováky
Hodnotenie: 0   0
17:25:39 29.09.2016 [5880] Nevhodný príspevok?
Materská škola Nováky prosí občanov Mesta Nováky o podporu projektu Bezpečne na cestách, kde cez Nadačný fond Slovenských elektrární v Nadácii Pontis máme možnosť získať 2500 eur na obnovu dopravného ihriska a vybudovanie náučného centra, ktoré by pozostávalo z exteriérového záhradného vybavenia – lavičky a stôl.
Centrum by slúžilo na osvojovanie teoretických poznatkov z oblasti dopravnej výchovy v podnetnom prostredí. Preto Vás prosíme, zahlasujte za nás - https://www.seas.sk/ukazte-sa-v-lepsom-svetle , vyberte - Rodičovské združenie pri Materskej škole v Novákoch a odošlite nám svoj hlas.
Prostredníctvom Vás prosíme aj Vašich priateľov, aby za nás hlasovali.

Ďakujeme.

Bc. Ľudmila Hartmanová
Riaditeľka Materskej školy Nováky
Hodnotenie: 0   0
18:42:32 13.06.2016 [5787] Nevhodný príspevok?
Príspevok je schovaný!
Príspevok je dostupný len pre prihláseného používateľa.
10:26:13 02.05.2016 [5753] Nevhodný príspevok?
Veľké uznanie a blahoželanie žiakom šiesteho ročníka spolu s pedagógmi za výborné umiestnenie olympijskej vedomostnej súťaži. Žiaci ZŠ na Pribinovej ulici už vlani dosiahli popredné miesto v tejto peknej súťaži.

Študenti Gymnázia pravidelne každý školský rok dosahujú výsledky na prvých miestach v tejto olympijskej súťaži. Ich činnosť vyvrcholila v tomto roku, keď v medzinárodnej on line súťaži postúpili do finále v Budapešti, kde obsadili tretie miesto, ako najlepšia stredná škola v SR. Veľké uznanie patrí, okrem študentov aj Mgr. Pavlovi Oršulovi, ktorý ich pravidelne pripravuje. Nováky vzhľadom na olympijskú históriu našich kanoistov Peter Páleš, Ivana Kmeťová, Ľubomír Hagara a vodných pólistov Edo Baluch, Miro Jančich, Peter Nižný, Michal Gogola, Milan Cipov, Julo Iždinský, Juraj Zaťovič si zaslúžia omnoho viac.

Blahoželám a prajem ešte mnoho úspechov.

Dr. Grman Marian, člen SOA, VV OK Prievidza
Hodnotenie: 0   0
18:59:44 24.02.2016 [5719] Nevhodný príspevok?
Príspevok je schovaný!
Príspevok je dostupný len pre prihláseného používateľa.
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
Poézia všednosti
Radi by sme Vám uviedli do pozornosti výstavu výtvarného umenia „Poézia všednosti“, na ktorej predstavia tvorbu významných výtvarníkov so svojimi obrazmi. Výstava má filantropický rozmer a dobrovoľná finančná zbierka bude pre neziskovú organizáciu Plamienok - detský mobilný hospic v dňoch 14.9. až 6.10.
zobraziť podrobnosti »
NOVÉ! 18.09.2018
VIDEO: Mestské zastupiteľstvo zo dňa 19. februára 2018
www.video.novaky.sk
zobraziť podrobnosti »
14.04.2018
VIDEO: Vyjadrenie primátora mesta k aktuálnemu dianiu
VIDEO: Vyjadrenie primátora mesta k aktuálnemu dianiu
zobraziť podrobnosti »
21.03.2018
Počas likvidácie vetracej šachty nastali problémy (+FOTO)
KOŠ. Pri likvidácii bývalej vetracej šachty v Koši došlo v piatok k poškodeniu jedného z potrubí. Technickú poruchu, v súvislosti ktorej sa ľahko zranili traja zamestnanci Hornonitrianskych baní Prievidza (HBP), už odstránili. Informovala hovorkyňa spoločnosti Adriana Siváková.
zobraziť podrobnosti »
12.03.2018
Zemianskymi Kostoľanmi sa od včera šíri neznámy zápach
Včera vo večerných hodinách zaznamenali obyvatelia obce neznámy zápach. „Približne od osemnástej hodiny sme dostávali od občanov informácie o šírení zápachu. Postupne sme ho mali hlásený zo všetkých častí obcí,“ informovala starostka Zemianskych Kostolian Jana Školíková.
zobraziť podrobnosti »
08.03.2018
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa.