Online 7 ľudí. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Politika
64 príspevkov
Primátor, mestský úrad, podnikanie v meste...
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
18:19:17 15.11.2018 [6685] Nevhodný príspevok?
Dnes postavili na mieste zbúraného pódia mobilné dočasné pódium pre účely kultúrnych vystúpení pri príležitosti Nováckeho jarmoku.
Ešte nepoznám odpoveď na to,koľko stálo postavenie mobilného pódia,ale už mi nikto nevyhovorí,že zbúranie pódia tri dni pred voľbami nebola čisto účelová a naprosto poľutovania hodná záležitosť.
Z rozhodnutia stavebného úradu Lehota pod Vtáčnikom vyplýva,že bol čas na vyriešenie pódia až do februára 2019.Keby ten,čo rozhodol o zbúraní pódia aspoň trošku rozmýšľal ekonomicky,tak mohol za prvé za 1500€ vyriešiť a zosúladiť pódium so zákonom a ušetriť vyše 10000€ za zbúranie.
Za druhé keď už bolo "nevyhnutné" zbúrať ,tak sa s tým mohlo počkať po jarmoku a ušetrilo by sa za stavbu mobilného pódia.
Za tretie teraz budeme stále platiť za stavanie mobilných pódií pre kultúrne akcie.
No sme my ale ohromní ekonómovia!
Hodnotenie: 1   0
13:00:06 11.11.2018 [6669] Nevhodný príspevok?
Ešte raz o ňufáku.
Dobrý deň vážení spoluobčania.

Výsledky volieb nie je treba veľmi komentovať, ale predovšetkým rešpektovať. Možno si všetci kandiáti predovšetkým na post primátora svoje výledky ešte vyhodnotia. Všetkým by som však osobne poďakoval, že do toho išli a vytvorili správnu predvolebnú atmosféru. Tu nikto určite nedostal po ňufáku!!! Akorát vyhral ten, ktorému voliči najviac uverili a dali mu najväčší počet hlasov. Nie je nič horšie a trápnejšie, ak devastujeme a zosmiešňujeme svojich porazených súperov. Neviem, ako staronový primátor pristúpi k výsledkom komunálnych volieb? Ak to bude formou pomsty, devastácie tých čo neuspeli, tak to bude zlé, veľmi zlé. Nie pre tých, ktorí neuspeli, ale pre Nováky. Lebo práve vtedy sa ešte viac roztvoria nožnice rozhádanosti a nenávisti v našom meste. Pokiaľ D. Šimka zoberie výsledky volieb s veľkou pokorou a úctou, bude si vážiť všetkých svojich súperov a občanov, aj tých ktorí ho nevolili, ak sa mu podarí zjednotiť poslancov, bude to ten najlepší začiatok pre začínajúce sa štvorročné obdobie. Pred nejakým časom som na tejto stránke napísal : "Nech už vyhrá ktokoľvek verím, že to Nováky posunie dopredu." Nie všetkým sa to páčilo, no rešpektoval som to. Dnes dodávam, aj keď to možno bude znieť naivne :" Verím, že nový primátor sa bude snažiť predovšetkým o spoluprácu so všetkými, ktorí prejavia o to záujem a prispeje k spokojnejšiemu životu v našom meste."
Samozrejme osobne som si výsledky volieb predstavoval ináč. Náš tím neuspel, lebo sme zrejme urobili nejaké chyby, alebo sme niečo podcenili. Určite si všetko časom vyhodnotím. Výsledky však neberiem tragicky. My sme nešli proti niekomu, my sme išli za niekoho. Vsadili sme na slušnosť, korektnosť, odbornosť a spoluprácu. Asi to bolo pre voličov málo?
Čo záverom?
Treba úprimne poďakovať všetkým tým, ktorí išli ako kandidáti za primátora a poslancov MsZ do volieb už len preto, že našli odvahu ísť do tejto súťaže a prispeli k zaujímavej predvolebnej kampani. Samozrejme treba zablahoželať všetkým tým, ktorí vo voľbách uspeli, ktorí verím, že urobia Nováky lepšie.

S úctou Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 0   0
10:00:40 11.11.2018 [6664] Nevhodný príspevok?
tuším ste dostali včera pekne po ňufáku : ) a dúfam, že slovo ňufák nie je vulgarizmus....

iba zbežne som si prečítal na internete info o situácii v Novákoch a som naozaj zvedavý na ďalší vývoj, gratulujem novému primátorovi k opätovnému zvoleniu !!!
Hodnotenie: 2   0
01:01:38 29.10.2018 [6617] Nevhodný príspevok?
Reakcia primátora mesta RNDr. Daniela Daniša
-----------------------------------------------------------

Dobrý deň pán Vida,

v priebehu niekoľkých dní môžete očakávať vo svojej schránke a aj na mojom webe zhodnotenie, čo sa nám v Novákoch za 4 roky počas môjho vedenia podarilo a čo chcem ponúknuť v rámci ďalšieho volebného obdobia.

Pekný večer.
RNDr. Daniel Daniš

-----------------------------------------------------------
Hodnotenie: 0   1
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
Mestské zastupiteľstvo zo dňa 29. októbra 2018
Video-záznam.
zobraziť podrobnosti »
04.11.2018
Komunálne volby 2018 - kandidáti
Zoznam kandidátov.
zobraziť podrobnosti »
09.10.2018
Novácke noviny 2018
Vyšlo nové číslo Nováckych novín - prečítajte si ich online.
zobraziť podrobnosti »
24.09.2018
Poézia všednosti
Radi by sme Vám uviedli do pozornosti výstavu výtvarného umenia „Poézia všednosti“, na ktorej predstavia tvorbu významných výtvarníkov so svojimi obrazmi. Výstava má filantropický rozmer a dobrovoľná finančná zbierka bude pre neziskovú organizáciu Plamienok - detský mobilný hospic v dňoch 14.9. až 6.10.
zobraziť podrobnosti »
18.09.2018
VIDEO: Mestské zastupiteľstvo zo dňa 19. februára 2018
www.video.novaky.sk
zobraziť podrobnosti »
14.04.2018
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa.