Online 6 ľudí. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Politika
82 príspevkov
Primátor, mestský úrad, podnikanie v meste...
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
17:08:41 18.03.2019 [6773] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň.
Chcel by som poďakovat COM-ke za uverejnnie výsledkov prezidentských volieb v našom meste. Potešilo ma, že k volebným urnám prišlo vyše 54% nováčanov. Možno pre mnohých to nie je podstatné, ale účasť vo voľbách i odovzdané hlasy, aspoň mne ukazujú v akom meste žijem. Aké názory, či hodnoty v ňom ľudia uznávajú, či preferejú. Za každým kandidátom sú totiž vždy určité hodnoty, ciele, programy i ďalšie veci, podľa ktorých sa rozhodujeme, komu dáme ten svoj hlas. No a podľa počtu získaných hlasov zistíme názorovú i hodnotovú hladinu v meste. Aj keď sa na prvý pohľad zdá, že úrad prezidenta je viac menej reprezentatívny, s jasným vymedzením určitých právomocí, nemyslím si, že by sme mali túto voľbu brať na ľahkú váhu. Prezident je hlavou štátu a patrí medzi štyroch najvyšších ústavných predstaviteľov. Tým, že ho volíme priamo, by po zvolení, nemal byť naviazaný na žiadnu politickú stranu a svoj mandát, by mal vykonávať len v zmysle svojich právomocí, ústavy a prirodzenej autority. Aj z toho ddôvodu je ptrebné, aby sa volieb a to nielen prezidentských, zúčastňovalo čo najviac ľudí, aby získaný mandát bol spojený, s čo najväčším počtom voličov. Čím viac hlasov je za mandátom, tým je mandát silnejší, tým viac sa môžeme pri vvýkone zvolenej funkcie oň oprieť.
Z histórie dobre vieme, že kedysi voliť nebolo samozrejmosťou a naši predkovia tvrdo bojovali za svoje volebné práva. Dnes je to už našťastie samozrejmosťou, no nie vždy túto samozrejmosť vieme doceniť, či využiť. Verím, že žijem v meste, kde ľudia pristupujú k volebným aktom s maximálnou zodpovednosťou a snažia sa využiť svoje právo v zmysle svojho najlepšieho vedomia a svedomia. Rovnako verím, že v kole druhom, ho využijeme ešte vo väčšom počte.

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 1   0
19:25:57 11.03.2019 [6766] Nevhodný príspevok?
Výzva slovenskému národu pred prezidentskými voľbami!


Nášmu svetu vládnu peniaze a spolu s nimi tí, čo ich majú najviac! Nášmu svetu vládnu peniaze, kvôli ktorým mnohí zabudli, čo je morálka. Peniaze, kvôli ktorým mnohí zrádzajú vlastné národy! A zrádzajú ich najbohatším, ktorí majú nesmierne veľa peňazí, ale chcú mať ešte viac. Títo najbohatší žijú v najbohatších a najvyspelejších krajinách sveta. Jednoducho povedané, na západe! No a vo svete neobmedzenej moci peňazí, v ktorom chcú byť najbohatší stále bohatšími, je verejná mienka obyvateľstva cielene formovaná do takej podoby, aby bola v súlade s prianiami, cieľmi a zámermi tejto samozvanej elity.

Viac sa dozviete na: http://kusvetlu.blog.cz/1903/slovaci-prezident-nesmie-byt-zradca
Hodnotenie: 0   0
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
Nebezpečné znečistenie. Bývalý zamestnanec odhalil nekalé praktiky
NOVÁKY / Rybári už niekoľko rokov upozorňujú na znečistenú vodu v rieke Nitra. Tá je najmä v úseku pod Novákmi plná chemických látok. Do redakcie TV JOJ sa ozval bývalý hasič, ktorý pracoval v tamojšej chemičke. Informoval o tom, ako tam zneškodňovali ortuť.
zobraziť podrobnosti »
NOVÉ! 20.03.2019
VIDEO: Prievidza má letisko. Ani Federer už nemusí dosadať na trávu
Lúka s ďatelinou bola dlhých sedemdesiat rokov letiskom v Prievidzi. To sa teraz zmenilo. Trávu nahradil asfalt. Pomôcť to môže celému regiónu.
zobraziť podrobnosti »
NOVÉ! 19.03.2019
Budú sa preverovať výsledky volieb: Neúspešní kandidáti žiadajú o prepočítanie hlasov
NOVÁKY - Jeden z neúspešných kandidátov na primátora Novák v novembrových voľbách do orgánov samosprávy obcí požiadal Ústavný súd (ÚS) SR o prepočítanie hlasov. Podanie odôvodnil tesným rozdielom hlasov voličov medzi ním a zvoleným kandidátom.
zobraziť podrobnosti »
28.11.2018
Hlasuj za ZŠ Nováky a vyhraj
V hre sú 3x plne vybavené počítačové učebne s interaktívnou tabuľou v hodnote 21 000 € pre tvoju školu a viac ako 120 vecných cien pre teba, hlasovanie prebieha do 31.12.2018
zobraziť podrobnosti »
22.11.2018
Mestské zastupiteľstvo zo dňa 29. októbra 2018
Video-záznam.
zobraziť podrobnosti »
04.11.2018
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa.