Online 2 ľudia. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Politika
122 príspevkov
Primátor, mestský úrad, podnikanie v meste...
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
13:56:06 21.03.2020 [7176] Nevhodný príspevok?
Pozdravujem všetkých aj Lavidu.

Dal som primátorovi mesiac čas, aby odpovedal na otázky, čo som tu uverejnil, ale teda odpovede nikde. Tak som sa uistil, že pokračuje v cenzúre a teda nemá záujem občanom odpovedať. Dnes tu vidím niekoľko veľmi dobrých otázok (sledujem podrobne) na primátora Duška Šimku, je tam napísané aj to, že otázky mu boli zaslané na jeho pracovný email a teda ak ani teraz už neodpovie občanom, len to potvrdí to že aj v ťažkých chvíľach je mu prednejšie jeho ego a jeho osoba.

Okrem toho, že sledujem túto stránku, tak mi do mailu pribudla informácia, že mesto v týchto ťažkých časoch PRÁVE TERAZ uverejnilo video a teraz VEĽKÝ POZOR!!!! Video k tridsiatemu výročiu založenia TV Nováky, ktoré bude 15.03.2021, pozor v roku 2021, čiže až o rok!!! Čiže Dušan nás v týchto ťažkých časoch, kedy očakávame úplne iné informácie, ide kŕmiť tým, čím nás kŕmi už 30 rokov, že založil TV Nováky. Je to veľmi choré konanie, ktoré nemá vo svete určite nikde obdobu!!!

Video na „júúútúúúbééé“ https://www.youtube.com/watch?v=CvqDMAfUCSg

!!! TOTO JE VRCHOL CHRAPÚŇSTVA !!!

Tak všetci si o ôsmej večer plesknime po čele na jeho konanie!!! Povinne.
Hodnotenie: 1   0
09:45:51 05.03.2020 [7165] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň. Len prednedávnom som dostal otázku od svojho známeho, ani nie tak vekom starého, ani nie tak vekom mladého človeka, slušne vzdelaného a slušne finančne založeného, ktorej obsah sa ma dotýkal asi v tom slova zmysle, že čo ma trápi, ak ešte ma akosi zaujímajú témy súčasných politikov ,ich politických strán, či spolkov rádoby obyčajných ľudí, či tých ľudí z najbohatších vrstiev našej spoločnosti ,alebo kvázi empaticy volajúcich po dobrom, či modrom anjelovi a pod. Najmä mu bolo čudné, že prečo ma zaujíma, čoby dôchodcu, stále viac obtiažnejší život starších a najmä tých chudobnejších ľudí.
Nepíšem naozaj z toho dôvodu ,pretože môj vek, viac ako sedemdesiatročného človeka, by ma k tomu už nemusel nútiť, ale píšem z toho dôvodu, že v blogu, ktorý napísala známa blogérka a zverejnila v periodiku PRAVDAu vystihuje môj názor na spoločenské dianie, na skon vlády triumvirátu, ako ho nazvala Fico-Danko- Bugár. Nechcem písať o vraj ich zlomenom (politickom) krku, lebo už dnes často čítam, ako protipól, kto a komu pôjde po krku. To považujem za trápne krédo súčasnej politiky.
Ide tu však najmä o problém generačný. Ide o to, že ľudia v mnohých prípadoch nastúpili do vlaku politiky, vo veľmi mladom veku a ak sa im zadarilo sa prekopať cez funkcie, až do veku ich života ,ktorý môžeme nazvať stredným vekom boli tak“ uhýčkaní“ tým množstvom peňazí, tej sebastrednosti, tým záujmom s dennodennou sledovanosťou v mainstreamových periodikách ,že áno , prestali sa zaujímať o skutočné problémy obyvateľov ich voličov. Starali sa o seba. Výroky ,moja vláda (SMER SD), ja som sa postaral o to a to (SNS), akési prisvojovanie si výsledkov kolektívnej činnosti za prácu , ktorá bola odmeňovaná naozaj primeraným platom z daní voličov i nevoličov, evokoval v nich, nebojím sa povedať narcizmus.
Nastala v ich živote morálna kríza. Kríza stredného veku. Stredný vek ich voviedol do pocitu sebastrednosti, egocentrizmu a namýšľania si, že jedine oni sú osou zemegule a my, voliči, sa máme okolo nej - nich točiť. Dá sa len súhlasiť s autorkou, že SMER SD, hoci i v súčasných voľbách získal najväčšiu podporu voličov i v našom meste, tento vytvoriac si s ostatnými stranami vládneho triumvirátu akési pašalíky, na ktoré rozdelili Naše Slovensko sa o skutočné problémy svojich voličov nijako významne nestarali, hoci, napr. obyvateľov nášho mesta sužovali jedna priemyselná tragédia za druhou a v neposlednom rade, očakávame ukončenie banskej činnosti, nosného to piliera zamestnanosti, tak ako to čítame, či sledujeme.
To, čo sa roky snažili obyvatelia nášho mesta dôstojne a s pocitom občianskej zodpovednosti ( strpieť stavebnú uzáveru a ako následok v určitom období maximálne obmedzená investičná výstavba a pod.) chápať voči štátnej politike, len veľmi málo dnes pociťujeme, že nás, obyvateľov, napr. v našom meste, s demografickou skladbou ešte stále prevládajúcou a ukazujúcou prestárlosť obyvateľstva), chápe náš štát a jeho establishment v rámci potrieb regiónu Hornej Nitry, potrieb obyvateľov mesta Nováky nevynímajúc A ak to aj pochopia, tak ako vždy, na Nováky sa akosi pozabudne bez pocitu straty cti a svedomia, alebo postavia obyvateľov nášho mesta pred fait accompli ( pred hotovú vec, napr.,že stavbu novej, modernej polikliniky v našom meste nechceme).
Takže áno, je to pre novú vládu , ale i pre vedenie nášho mesta, veľmi dôležitá úloha, a je zrejmé, že treba pozorne sledovať stav vo veci útlmu banskej činnosti a jej vplyvov na život v našom meste , koniec koncov na čo upozorňujeme už dlhšie obdobie. PB
Hodnotenie: 1   0
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
NOVÉ! 31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
NOVÉ! 30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
NOVÉ! 30.03.2020
Nových pracovníkov chce prievidzská radnica zamestnať v rámci spoločného projektu s mestami Handlová a Bojnice.
Cieľom tohto projektu je posilnenie koordinačných a implementačných kapacít v týchto troch mestách. Hlavným partnerom je mesto Prievidza, ďalšími dvoma partnermi sú mestá Bojnice a Handlová. Výška finančného príspevku, ktorý budeme žiadať, bude pravdepodobne až 500.000 eur
zobraziť podrobnosti »
NOVÉ! 28.03.2020
Web pre rodičov: ucimenadialku.sk
V spolupráci viacerých mimovládnych organizácií a MŠVVaŠ SR vznikla táto webová stránka ako nástroj oficiálnej komunikácie počas prerušeného vyučovania na školách a prerušenej prezenčnej výučby na vysokých školách v čase epidémie koronavírusu. Cieľom webovej stránky je pomôcť pedagogickým a odborným zamestnancom, manažmentu a zriaďovateľom škôl, ale i žiakom, študentom a rodičom zorientovať sa v množstve informácií, odporúčaní a usmernení, ako aj pomôcť všetkým aktérom počas prerušenia vyučovania či prezenčnej výučby nachádzať riešenia vzniknutej situácie.
zobraziť podrobnosti »
25.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.