Online 2 ľudia. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Politika
97 príspevkov
Primátor, mestský úrad, podnikanie v meste...
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
08:18:54 21.12.2019 [7085] Nevhodný príspevok?
Požiadavka doby je taká,že je nutné správať sa maximálne ekonomicky a ekologicky v každej oblasti nášho konania.Pokiaľ občania kriticky poukazujú na zbytočne vyhodené prostriedky na silvestrovský ohňostroj,je to iste plne v súlade so spomínanou požiadavkou doby,ale popritom určite máme ešte aj iné možnosti ako prispôsobiť naše konanie,aby sme konali v jej intenciách.
Dnes by som chcel upriamiť pozornosť zodpovedných na prevádzkovanie verejného osvetlenia v meste.Už dlhšie si všímam,že verejné osvetlenie svieti,aj keď by nemuselo.Dnes ráno konkrétne bolo vypnuté o 7hod.25min,hoci pokojne by mohlo byť vypnuté o 7 hodine.
Teda je zrejmé ,že za 25 minút zbytočného svietenia sme vyhodili peniaze do luftu a z elektrickej sústavy odčerpali energiu,ktorú ako všetci vieme, vyrábame úplne neekologicky.Pokiaľ by sme tieto straty zrátali za celý rok,tak by to zrejme nebola len nejaká smiešna suma.Z toho dôvodu by zrejme bolo vhodné zmeniť nastavenie zariadenia spínajúceho verejné osvetlenie tak,aby citlivejšie reagovalo na denné svetlo.
Hodnotenie: 2   0
19:35:43 20.12.2019 [7084] Nevhodný príspevok?
Príspevok je schovaný!
Príspevok je dostupný len pre prihláseného používateľa.
13:50:44 20.12.2019 [7083] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň prajem.

Pán lavida, presne o tomto hovorím, mesto zrušilo program na tradičnom jarmoku, ale tradičný ohňostroj, čo sú doslova vyhodené a zapálené peniaze, tam už je postoj iný. Nie je to zaujímavé?

Janka
Hodnotenie: 1   0
21:42:19 19.12.2019 [7082] Nevhodný príspevok?
https://myhornanitra.sme.sk/c/22260461/novaky-reaguju-na-tragicku-nehodu-pri-nitre-zrusili-piatkovy-kulturny-program.html.
Nuž aj u nás sme si zažili tragické udalosti a teda veľmi dobre vieme,že v takých chvíľach je každá pomoc dobrá.Takisto pravda vždy boli tu boli aj snahy urobiť s tragédie politikum a vytĺkať poitické body.Čo sa už s tým dá robiť? Asi len pokiaľ možno uvažovať triezvo a racionálne a nie emocionálne.
Hodnotenie: 0   0
16:12:35 19.12.2019 [7081] Nevhodný príspevok?
Dobrý večer prajem.

Pán lavida, opäť ďakujem za rozbor môjho príspevku a teda dovolím si aj ja zareagovať ak dovolíte, len v krátkosti.

Vaše tvrdenie: "Tak to vyzerá,že staronové vedenie mesta nesedí na zadku,ale maká ostošesť."

To dosť preháňate. Ja mám pocit, že vás niekto núti písať takéto príspevky. Ak sa niekto chváli tým, že omaľoval 40 stĺpov verejného osvetlenia, alebo vymenil drevá na lavičkách, tak s prepáčením o čom je reč? Ideme sa chváliť bežnou údržbou? Veď o tri roky si porovnáme tie sumy, kto koľko preinvestoval, či pán Daniš alebo pán Šimka. Eurá neklamú.


Z nejakého dôvodu mám potrebu sa vyjadriť aj k tvrdeniam pána Šimku:

- "Na tragédiu v Prešove chcú reagovať aj Nováky. Ohňostroj, ktorý má na Nový rok v meste dlhoročnú tradíciu, však nezrušia. Podľa primátora Dušana Šimku sú ľudia zvyknutí na silvestrovské občerstvenie aj ohňostroj, nechce preto túto tradíciu prerušiť.

- "Na zasadnutí mestského zastupiteľstva 19. decembra však predložím návrh, aby Nováky vyčlenili sumu vo výške nákladov na ohňostroj, ktorú pošleme do Prešova ako prejav spolupatričnosti s ľuďmi postihnutými nedávnym nešťastím," informoval primátor."

Neviem ako vy ostatní, ale ja si myslím, že tu nejde o to, ktoré mesto prispeje a ktoré nie, ale hlavne ide o to, ktoré mesto súcití. A ten súcit vyjadrili tým, že oželieme tie oslavy a ohňostroje a strávime príchod nového roka aj tým, že si pripomenieme, že niekde inde sa ľudia nemajú ani tak dobre ako my. Toto asi pán Šimka zrejme nechápe.

Pozdravujem všetkých, prajem pekné sviatky, ďakujem za možnosť vyjadriť sa.

Janka
Hodnotenie: 3   0
10:45:39 19.12.2019 [7080] Nevhodný príspevok?
Samé dobré správy. Bude ohňostroj, občerstvenie na Silvestra zadarmo a aj Vondráčková príde zaspievať na ples. Tak to písali v novinách - hlásili v mestskom rozhlase a dokonca informujú vo videonovinách. Mám tomu veriť, alebo to brať s rezervou ? Neviem, pretože nie vždy je to pravda - viď rekonštrukcia cesty I/64 - ulica M.R.Štefánika nedotknutá, námestie SNP len do polovice. Koho tým zavádzame ?
Od nástupu "staronového" primátora sme informovaní o katastrofálnej finančnej situácií v meste, dokonca mesto je jedným z najzadlženejších na Slovensku. Môže to byť pravda. Potom však nechápem prečo sa mesto správa tak rozšafne. Ak som dobrý a zodpovedný hospodár, nebudem míňat za niečo, bez čoho sa zaobídem. Treba si uvedomiť, že zadarmo nie je nič, vždy to musí niekto zaplatiť. Ak budeme peniaze rozhadzovať, nezostanú nám na dôležité veci a potom budeme medzi úspechy počítať aj to, koľko sa podarilo natrieť stĺpov verejného osvetlenia.
Ledaže by tú kapustnicu s vínom zaplatil primátor zo svojho a p.Vondráčková by zaspievala v rámci charity.
Hodnotenie: 2   0
23:04:14 18.12.2019 [7079] Nevhodný príspevok?
Tak telocvičňu už máme zrekonštruovanú,radosť pozrieť.V rekordnom čase a dokonca vo farbách mesta.Tak to vyzerá,že staronové vedenie mesta nesedí na zadku,ale maká ostošesť.
Hodnotenie: 0   0
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
Farebné noty pre deti - vhodné pod stromček.
Jednou vetou povedané: 8 nôt má 8 farieb, ktorými sú zapísané známe piesne. Notová osnova má 5 čiar a na jej začiatku je husľový alebo basový kľúč. Ak chceme zahrať pieseň podľa nôt, potrebujeme na to hudobné vzdelanie. Každá nota má svoju dĺžku (iný tvar) a výšku (iné umiestnenie na notovej osnove).
zobraziť podrobnosti »
13.12.2019
Prievidza peniaze na novoročný ohňostroj pošle do Prešova
Vedenie okresného mesta chce finančne pomôcť ľuďom postihnutým nedávnym výbuchom v bytovke na východe Slovenska. Pridať sa plánujú aj Nováky.
zobraziť podrobnosti »
13.12.2019
Slovenské mestá rušia silvestrovské ohňostroje. Peniaze chcú radšej venovať Prešovčanom
Prešovu pomáha celé Slovensko, ako sa len dá. Banská Bystrica a Liptovský Mikuláš rušia ohňostroj a peniaze radšej venujú metropole Šariša.
zobraziť podrobnosti »
12.12.2019
Bojnice majú novú atrakciu. Návštevníkov odvezie turistický vláčik
Turistický vláčik odvezie ľudí na dvoch trasách.
zobraziť podrobnosti »
09.05.2019
Nebezpečné znečistenie. Bývalý zamestnanec odhalil nekalé praktiky
NOVÁKY / Rybári už niekoľko rokov upozorňujú na znečistenú vodu v rieke Nitra. Tá je najmä v úseku pod Novákmi plná chemických látok. Do redakcie TV JOJ sa ozval bývalý hasič, ktorý pracoval v tamojšej chemičke. Informoval o tom, ako tam zneškodňovali ortuť.
zobraziť podrobnosti »
20.03.2019
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.