Online 8 ľudí. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Politika
64 príspevkov
Primátor, mestský úrad, podnikanie v meste...
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
13:17:20 09.02.2018 [6378] Nevhodný príspevok?
K príspevoku p.O.
Text príspevku je možné označiť za nekonkrétny,manipulatívny a preto zavádzajúci.
Zovšeobecnene označiť niekoho konanie za psychopatické zlo a spojiť ho s fiktívnym názorom celej komunity,je nelogické a nemá nič spoločného s tým ,čo tu je deklarované všetkými prispievateľmi a čo by sa dalo nazvať zdravou diskusiou.
Ide tu o subjektívny názor prispievateľa ,ktorý má len výpovednú hodnotu o osobnej animozite prispievateľa,ale absolútne žiadnu čo do zlepšenia vzťahov v meste a poukázania na konkrétne problémy mesta a ich riešenie.
P.O. je vo svojom príspevku nekonkrétny,neadresný,necháva na čitateľovi,aby si domyslel o čom je reč a popritom ho aj vedie tým ” svojim správnym smerom “.
Otázka potom je ,že prečo je to tak?
Prečo si p.O.myslí.že svojim opisom “skutočných cieľov “ toho ním spomínaného zla, sa jeho fikcia automaticky stáva reálnou pravdou?
Pokiaľ ja naproti tomu poviem,že ja nevidím zlo,ale snahu poukázať na chyby v riadení mesta a nedoložím to konkrétnymi faktami ,tak som tam ,kde aj p.O.,teda opisovateľa vlastného subjektívneho videnia sveta ,ale isto nie skutočnej pravdy.
Na to ,aby sa naše hodnotenia skutočnej pravde aspoň priblížili ,je potrebné dať priestor na vyjadrenie všetkým zúčastneným.
A ja tu nikde nevidím vyjadrenia p.primátora,ani p.Š.,tak ako sa mám k nim vyjadriť?
Hodnotenie: 1   0
14:30:53 08.02.2018 [6372] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň.
Ako sa ukazuje v médiách,zdá sa ,že aj najvyšší predstavitelia našeho štátu si plne osvojili myšlienku prospešnosti odvetvia cestovného ruchu na finančné “zdravie” našej ekonomiky a deklarujú okrem iného aj týmto smerom svoju plnú podporu celospoločenskému rozvoju a takisto deklarujú aj zámer využiť na túto podporu všetky prostriedky,ktoré by mohli taký zámer naplniť.
Táto skutočnosť by mala byť pre nás dostatočným signálom,že už je naozaj najvyšší čas zamyslieť sa,akým spôsobom by sme sa v našom meste mohli pripojiť k iniciatíve vlády, aj konkrétne pripravovanými projektami vedúcimi k naplneniu zámeru podpory cestovného ruchu .
To znamená pre mesto veľkú a vítanú príležitosť profitovať prostredníctvom použitia prostriedkov pripravovaných vládou na podporu príslušných rozvojových projektov.
Na to ,aby bolo možné aktívne sa zapojiť do iniciatívy vlády je teda potrebné zamerať sa na urýchlené vypracovanie konkrétnych projektov v oblasti podnikania v cestovnom ruchu,pretože je zrejmé,že vládou budú prednostne podporené také projekty ,ktoré budú z pohľadu výhodnosti a ekonomickej návratnosti použitých prostriedkov ,čo najviac napĺňať požadované ekonomické ukazovatele.
Dalo by sa to nazvať akousi výzvou súčasnej doby,kedy sa začali naplno presadzovať ekonomické a ekologické požiadavky presadzované v koncepciách štátu a Európskej únie a ktorých prínos na rozvoj spoločnosti je nepopierateľný.
Z vyššie uvedeného vyplýva,že by bolo od dnešných predstaviteľov mesta prinajmenšom nezodpovedné,keby sme nijako nereflektovali na požiadavky súčasnej doby a takpovediac zaspali vývoj.
Preto by som veľmi privítal,keby sa v práci predstaviteľov mesta prejavila zvýšená miera iniciatívy v smere podpory získania a následného vypracovania konkrétnych projektov v oblasti turistického ruchu,ktoré by mohli byť účastné pri vládou gestorovaných rozhodovacích výberových a schvaľovacích
konaniach a ktoré sú rozhodujúce pri rozdeľovaní prostriedkov na konkrétne projekty.
Zvýšená iniciatíva predstaviteľov mesta v tomto prípade získania a vypracovania konkrétnych projektov pre podporu podnikania v turistickom ruchu predstavuje okrem iného aj stretávanie sa a zvýšenú spoluprácu so zástupcami okolitých obcí a jednanie s miestnymi podnikateľskými subjektami.
V tomto smere by som privítal,aj to, keby sa predstavitelia mesta obrátili s takouto výzvou aj na občanov mesta prostredníctvom využita dostupných možností. Totiž ak si uvedomíme,že tu žije veľa občanov,ktorí pobehali svet a veľa takých, ktorí v zahraničí žijú,alebo tam žijú ich príbuzní,tak je možné predpokladať,že takýmto ľudom nebude ľahostajné,ako sa rozvíja ich rodná hruda a snáď by mohli svojim pričinením pomôcť.
Je potrebné si uvedomiť aj to,že naše súčasné snahy budú hodnotiť aj tí,čo prídu po nás a je zrejmé,že chceme,aby nás hodnotili s uznaním.Hodnotenie: 0   0
08:17:51 06.02.2018 [6367] Nevhodný príspevok?
Považujem za potrebné vyjadriť sa k stiahnutiu môjho príspevku č.6364 .
Plne akceptujem postup Webmastera stránky a aj odôvodnenie,prečo tak postupoval.Neuvedomil som si,že dotyčný príspevok mal byť predmetom súkromnej správy a nemal byť zverejnený na stránke.Bola to zaiste chyba z mojej strany a preto považujem za potrebné sa týmto verejne p.Bošiakovi ospravedlniť.Zároveň ho chcem ubezpečiť,že sa vynasnažím ,aby sa už podobná chyba z mojej strany neopakovala.Ďakujem za pochopenie.

Ale zároveň mi nedá pripomenúť,že pokiaľ má byť zachovaná moja dôvera k dodržiavaniu princípu nestrannosti a rovnosti prístupu ku všetkým prispievateľom tejto stránky,tak by som privítal ,keby bol takisto stiahnutý aj príspevok č.6347,ktorý bol reakciou p.prednostu MÚ na môj príspevok č.6346 a ktorý sa rozhodne nedá označiť za taký,čo by riešil problémy mesta.Ďakujem za pochopenie.
Hodnotenie: 0   0
15:57:43 03.02.2018 [6360] Nevhodný príspevok?
Prepáč Meter,ale nechcem mu druhý krát volať,lebo veď už prvý krát povedal,že to teraz nebude dopredu zverejňovať,ale až na zasadaní.Tak si počkajme,čo sa bude diať.Maj sa.
Hodnotenie: 0   0
14:07:16 03.02.2018 [6358] Nevhodný príspevok?
Ahoj Stefan, uz ta nebudem radit k Simkovcom. Ja by som velmi ocenil keby tie dokazy co ma Simka boli uverejnene tu, kde si ich mozeme vsetci precitat. Nie len to co chce on len mavat papiermi na MsZ a vykrikovat ako mu vsetci skodia. Prosim zavolaj mu este raz a popros ho nech ti to posle a uverejni to tu, velmi som na to zvedavy. Doteraz sa vyhybal kazdemu uradu co mu posielal v tej veci listy a zrazu ma vela dokazov. Tak ho popros nech ti to posle, lebo uz je tomu kolko rokov co byvaly primator Dusan Simka porusuje zakon? Dakujem Stefan ze sa snazis nam ostatnym sprostredkovat tie dokazy o ktorych sme vsetci zatial len poculi.
Hodnotenie: 0   0
11:59:30 03.02.2018 [6357] Nevhodný príspevok?
Ahoj Meter.Tak som zdvihol telefón a vytočil číslo D.Š. a požiadal som ho,aby ma ak je to možné informoval v akom stave sa nachádza kauza splašky.Aj som mu pripomenul,že na zasadaní MZ prehlásil,že pokiaľ mu to bude umožnené,tak sa k tomu vyjadrí a veci doloží.Jeho odpoveď bola,že to má pripravené a ak mu to bude umožnené,tak to na zas.MZ predostrie.Teda aj ty ,aj ja sme na tom čo do informácií o kauze rovnako a budeme si musieť počkať na najbližšie zas.MZ.Tak,ako som kúpil,tak predávam.
Ešte ťa chcem poprosiť,aby si ma neoznačoval za kamoša p.Š-ov,lebo zrovna na tejto stránke sa to spája s pejoratívnym významom slova a to mi nie je príjemné,zvlášť keď moja interakcia s týmito občanmi sa obmedzuje len na mailovú komunikáciu,za účelom získania informácií,konkrétne zmazaných príspevkov p.M.Š. na Nováky.com a doloženia dokladov /dôkazov/ ktorými sa oháňajú na zasadaniach MZ.
S p.D.Š. som sa stretol raz,keď mi doniesol DVD-čko s dôkazom,že v kauze napadnutia poslanca občanom na zasadaní MZ to v skutočnosti bolo presne naopak.Ak máš záujem,nemal by byť problém poslať.K tomu je ešte treba podotknúť,že z ich strany nikdy nebol problém dodať mnou žiadané informácie,čo napr.v prípade p.primátora povedať nemôžem.
V súčasnosti mestom rezonuje kauza protestu prokurátorky proti porušeniu zákonných povinností mestom v súvislosti neprijatia nového PHSR/plán hospodárskeho rozvoja mesta/.
Ak si prečítaš reakciu p.prednostu na môj príspevok,kde poukazujem na dotyčnú kauzu,tak predpokladám ,že budeš prekvapený zrejmým rozporom vo vyjadreniach p.prednostu a p.prokurátorky.V mailoch mám ten protest,ak chceš pošlem.Z toho aj mimo iné vyplývya ,že ako zodpovedný občan nedám len tak na nejaké rečičky,ale si v rámci mojich možností veci overujem.Maj sa.

Hodnotenie: 0   0
09:05:08 03.02.2018 [6355] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň. Takže znova a opakovane, pretože prispievateľ príspevku č. 6349 sa rozkokošil a znova mu, teda je pravda, že nemusím (už po koľký krát pripomenúť), ale predsa len, že Rozhodnutia o kolaudácii rodinných domov exprimátora a exviceprimátorky sú vydané, ale v rozpore s podmienkami , ktoré sa nedodržali v čase kolaudácie predmetných domov a tieto skolaudovali tak, že obišli Stavebný zákon a Zákony o ochrane vôd a životného prostredia. Ak teda sa prispievateľ príspevku č. 6349 domnieva, že to je len o pokute, týchto dvoch bývalých predstaviteľov mesta, nuž všetko čo doposiaľ tento, teraz už rozkokošený pisateľ napísal na túto stránku devalvoval a dá sa všetko a všetky jeho rozprávky považovať minimálne za nezmysly, aj keď by už mal akúkoľvek pravdu. A tak pekne po poriadku, V prvom rade si všimnime, za akých ľudí považuje bývalých vodcov nášho mesta a ako sa vo svojich príspevkoch k ich hodnoteniu vyjadruje, napokon uvádza tiež svoje vízie, ako by to malo vyzerať v súčasnosti, lebo tak to vraj bolo za Šimku a tak s dovolením začnem od jeho posledného hodnotenia: „ V kategorickom imperatíve súčasnej doby, ktorý velí mať na najvyšších rozhodovacích postoch ten najlepší “matroš”.Potrebujeme tam mať špecialistov odborníkov po stránke širokospektrálne vzdelanostnej a aj morálnej. Ľudia,čo obetúvajú nevyhnutnosť spolupráce pre dobro všetkých na oltári svojej osobnej animozity,názorových rozdielov a neochoty zmieriť sa s pluralizmom názorov vo svojom okolí,predstavujú presný opak toho,čo potrebujeme ,aby sme nezmeškali ten pomyselný expresný vlak vezúci príležitosti pre progres mesta. No a v príspevku č. 6335 tvrdí: „Naopak práve primátor má byť tým hráčom na ihrisku čo dáva hre ten správny “drive”a dokáže tím zjednotiť na spoločných stanoviskách.K tomu je potrebná okrem iných morálnych vlastností aj vrcholná osobná aktivita/žiť pre mesto 24h/, entuziazmus a zainteresovanosť. V umení dokázať ľudí zjednotiť na spoločných stanoviskách sa preukazuje skutočná sila otca mesta. No a v ďaľšom pre tento raz, hoci zverejnil viac takýchto básnických replík, ktoré sú od neho, prispievateľ tvrdí : Môj vzťah ku mestu je vzťahom občana a voliča, ktorý preferuje vo výkonných funkciách mesta osobnosti kvalitatívne na najvyššej odbornej a morálnej úrovni, lebo len takéto osobnosti sú zárukou pre napĺňanie všetkých kritérií, ktoré sú vychádzajúc z historického vývoja, celospoločensky prijaté a chápané ako prospešné pre želaný rozvoj spoločnosti a teda aj našeho mesta „, potiaľ prispievateľ príspevku č. 6349. A tak, ako to bolo v čase výstavby a kolaudácie oboch rodinných domov, teda domov v tom čase tých ľudí, ktorí boli ako píše prispievateľ osobnosti kvalitatívne na najvyššej odbornej a morálnej úrovni v našom meste a pritom si sám dáva odpoveď, lebo len takéto osobnosti sú zárukou pre napĺňanie všetkých kritérií, ktoré sú vychádzajúc z historického vývoja, celospoločensky prijaté a chápané ako prospešné pre želaný rozvoj spoločnosti a teda aj našeho mesta“,potiaľ prispievateľ. A ja tvrdím, že ak by malo byť pravdou to, čo tvrdí prispievateľ lavida, tak to nemôže byť, samozrejme okrem iných pochybení pravda, pretože títo dvaja ľudkovia bezprecedentne porušili Stavebný zákon a Zákon o ochrane životného prostredia a vôd, čo je nesporné. Ak teda prispievateľ tvrdí o istom stupni ich morálnej a odbornej úrovni, mám za to, že mali vedieť, vedeli a vedia (aj na základe zistenia orgánov životného prostredia a orgánov vo veci stavebného zákona, že porušili zákon) a i napriek tomu bez primeraného zariadenia akým je žumpa, alebo domová ČOV- ka pripustili Kolaudáciu svojich rodinných domov, z ktorých kanalizácia na vyvedenie splaškov z ich domov nebola zavedená do žumpy, alebo do domovej ČOV-ky (lebo neexistovali) ale bola zaústená do kanalizácie na odvedenie dažďových vôd Ul. Duklianskej a táto je zaústená do rieky Nitry, čo bolo pre nich najjednoduchšie riešenie a s takou filozofiou,presne ako píše lavida, že keď takto to môžu mať ľudia na celej ulici, tak kto nám to zakáže,aby sme si neodviedli splašky tak, ako ostatná ulica, veď som primátor a viceprimátorka. A tak nech niekto napíše ,čo je na tom nepochopiteľné ? A domy staršieho charakteru? Keďže došlo po roku 1990 k úprave zákonov vyššiespomenutých, ktoré pritvrdili, sprísnili kritéria pre kolaudačné konanie a vydanie Kolaudačného rozhodnutia ( stavebný dozor na stavbe vykonávala bývalá vedúca stavebného oddelenia radnice mesta, ktorá mala pod palcom ,čo sa týka územného plánu a existencie inžinierskych sietí v našom meste) a ochrany životného prostredia, tak tieto domy 50 a viacročné ( i v súčasnosti ten kto chce, keďže rezonuje v dnešných dňoch význam kanalizácie vo verejnoinformačných médiách), ktorých splašky sú do toho „čúrika“ vyvedené, teda do kanalizácie na odvedenie povrchových vôd, sa mali riešiť presne tak, ako uvádza lavida, v niektorom svojom príspevku: „vidím riešenie celého problému v komplexnom riešení situácie vybudovaním potrebnej infraštruktúry v príslušných lokalitách mesta“, teda presne tak, ako sa to vybudovale prednostne na ul. Kollárovej v časti bydliska M.Š.a časti ul. Lelovskej, Potiaľ lavida. Na moje prekvapenie však vo Volebnom programe exprimátora na roky 2014-2018 ani čiarka o kanalizácii a rovnako sa do dnešného dňa k tejto veci exprimátor verejne nevyjadril. Len jeho influencer stále dookola. Lavida odpovedá s krátkou pamäťou, alebo napíše len to, čo mu nadiktujú, či mu dodajú materiály, veci dotýkajúce sa mnohých skutočností jednoducho vo svojich príspevkoch obíde a nereaguje na ne. Pokiaľ sa týka jeho spomienky môjho syna, formálna pokuta pre môjho syna, táto mu bola udelená ako stavebníkovi( pretože zmenil projekt a vybudoval miesto žumpy domovú ČOV-ku, na ktorú bol potrebný osobitný súhlas) v čase, keď nebol ani poslanec, ani viceprimátor, hoci podľa môjho názoru nemusela byť, avšak čo je dôležité pre čitateľov nie pre lavidu, že môj syn reflektoval(!) na opatrenia a všetko má už dávno od vydania Kolaudačného rozhodnutia v poriadku, v súlade s požiadavkami zákona a správneho orgánu, zatiaľ čo splašky z domov exprimátora a exviceprimátorky i naďalej vytekajú do rieky Nitra celý čas od nezákonnej kolaudácie až podnes. Nebudem písať o obštrukciach radnice za bývalého primátora a nezáujem to riešiť - moje upozornenia radnici, keď som poukazoval, ako majú susedné domy (do bývalej studne, alebo do voľne vykopanej a otvorenej jamy vedľa domu, do ktorej voľne splašky vytekali ) a kde, vyvedené splašky na Ul. A.Hlinku. A prispievateľ príspevku č. 6349 píše:“ Z toho dôvodu diskriminovať stále dokola len jednoho občana nijako nerieši problém lokality. Ten môže byť vyriešený len komplexne výstavbou kanalizácie a ČOV. Napokon bol pokutovaný a zaviazaný k náprave a v tom zmysle aj koná.“ Ále lavida, ste presvedčený, že to je len o pokute? A čo tak o úcte k zákonom, k ľuďom, spoluobčanom, ktorí si statočne platia za odvedenie splaškových vôd a životnému prostrediu a k tomu ako píšete, teda už sa fakt opakujem: „tých ľudí, ktorí boli, ako píše prispievateľ „ osobnosti kvalitatívne na najvyššej odbornej a morálnej úrovni v našom meste a pritom si sám dáva odpoveď, lebo len takéto osobnosti sú zárukou pre napĺňanie všetkých kritérií, ktoré sú vychádzajúc z historického vývoja, celospoločensky prijaté a chápané ako prospešné pre želaný rozvoj spoločnosti a teda aj našeho mestakoná, a ak tak dokedy“? Ale vy sa s tým netrápte. Lebo, keď vám nadiktujú, skoč do rieky Nitry ,aj to urobíte, taká je vaša úloha. To, že sledujete politiku v meste mi nevadí, to že ste ovplyvňovač mi nevadí, ani to mi nevadí, že kladiete na háčik špeky, za účelom získania informácií, pre vašich donorov, aby ste zistili názor niektorých občanov na konanie bývalého vedenia radnice, aby ste získali materiál na isté témy, ale vadí mi to, ak píšete neobjektívne, tým pádom osočujete, urážate. A tak vám odporúčam prečítať si knihu od Ladislava Mňačku s názvom: „Ako chutí moc“. A na záver: Francois de la Rochefoucauld: „ Zdanlivo dobrí skrývajú svoje chyby pred sebou i pred ostatnými, skutočne dobrí ich poznajú a priznávajú“. PB
Hodnotenie: 1   0
09:05:07 03.02.2018 [6354] Nevhodný príspevok?
Zdravím Meter.Kukni prosím,na moje príspevky.To je presne to,o čom tu točím celý čas.To je presne to,čo chcem,aby veci boli vysvetľované a objasňované a z každej strany prebraté od A po Z.
A presne z toho dôvodu sa mi nepáči,že je tu podľa mňa zjavná diskriminácia p.Š,lebo je mu bránené tu uverejňovať svoje názory.Ak to niekto pokladá za podporu jeho názorov,tak sa veľmi mýli.
Z logiky veci vyplýva,že ja ani nemôžem nijako hodnotiť,alebo polemizovať s názormi p.Š,keď tu žiadne nie sú.A v ďalšom z toho vyplýva aj to,že ja som ten posledný,kto by si nenechal veci vysvetliť.Práve skutočnosť,že sa nevedie dôsledný dialóg a diskusia ide len po povrchu pokladám za jednu z príčin špatných vzťahov/viď reakciu primátora/ na radnici.Detto reakcia poslancov na kritiku p.Š-ov.
Opýtam sa takto.Je v poriadku,aby tu dlhodobo poukazovali občania mávajúc papierami,že nie je v poriadku nakladanie s financiami mesta a nikto sa tým seriózne nezaoberá?
Odpoveď je asi zrejmá,či? Podľa môjho názoru sa tým treba seriózne zaoberať,veci povysvetľovať,podozrenia vyvrátiť,použité postupy odôvodniť a keď sa ukáže,že kritika bola neoprávnená,tak na to jasne a zreteľne poukázať.Z takého postupu môžeme my občania mať len úžitok,lebo tu ide o nás, o naše prachy a životy.Toto nie je nič nové,to nevymyslel Lavia.To vedeli už komunisti,keď báči Gorbačov ohlásili "glasnosť".
Totižto je to aj o tom, že život pádí jako jelen,byvše do pr-dele střelen a každý premárnený deň sa zaráta,keď sa bude medzi štátmi a obcami hodnotiť a porovnávať,ako boli využité ponúkané šance na rozvoj.Maj sa.

Hodnotenie: 0   0
00:36:47 03.02.2018 [6353] Nevhodný príspevok?
Stefan, ked uz si so Simkovcami taky kamarat, tak nam objasni ako pan Dusan vyriesil ten protizakonny stav s jeho zumpou ktora neexistuje a s jeho kanalizaciou napojenou do rieky? Dlho to tu nikto nespominal, co si pamatam dostal nejaku smiesnu 60 eurovu pokutu a nic viac neriesil. A kedze Simkovci maju na vsetko aj pravdive dokazy svojich tvrdeni, tak tie by ti mohli poslat a mohol by si ich tu uverejnit. Alebo je to problem?
Hodnotenie: 0   0
23:59:48 02.02.2018 [6352] Nevhodný príspevok?
Dobrý večer lavida.

Pán Marián Šimka mal možnosť písať do diskusie a na jeho príspevky sme mu aj reagovali. Taktež sme reagovali na jeho emaily a správ RP. Ale pán Marián Šimka aj napriek predloženým dôkazom a vysvetleniam písal stále dookola to isté, len pozmenil príspevok, ale význam bol stále ten istý. A keď niekto neustále dookola opakuje to isté klamstvo, nepravdu, lož, tak potom to už je zavádzanie a manipulácia. Pán Marián Šimka mal veľa priestoru aby sa tu mohol vyjadrovať, ale žiaľ keď si tu niekto založí 15 používateľských profilov a navzájom si tu vypisuje a vyvoláva dojem diskusie viacerých rôznych ľudí, tak to už nie je celkom fér.

Pán Marián Šimka niekoľko krát dal najavo, že táto stránka, keď to máme v ľahkosti napísať, mu je nepríjemná. Preto nerozumieme, prečo ju navštevuje a prečo sa snaží stále prispievať do diskusie. Pán Marián Šimka si založil aj vlastný blog na portáli SME a tam si môže písať koľko len mu doprajú. Taktiež prispieva do diskusie pod článkami na portáli SME.

Sme radi, že máte otázky, ale počkajte si aj na odpoveď a nechajte si veci vysvetliť. A ak máte niečo, z čoho máte pocit, že je to protizákonné, tak Vašou povinnosťou je to oznámiť na polícií.

Pekný večer.

Webmaster
Hodnotenie: 0   0
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
Mestské zastupiteľstvo zo dňa 29. októbra 2018
Video-záznam.
zobraziť podrobnosti »
04.11.2018
Komunálne volby 2018 - kandidáti
Zoznam kandidátov.
zobraziť podrobnosti »
09.10.2018
Novácke noviny 2018
Vyšlo nové číslo Nováckych novín - prečítajte si ich online.
zobraziť podrobnosti »
24.09.2018
Poézia všednosti
Radi by sme Vám uviedli do pozornosti výstavu výtvarného umenia „Poézia všednosti“, na ktorej predstavia tvorbu významných výtvarníkov so svojimi obrazmi. Výstava má filantropický rozmer a dobrovoľná finančná zbierka bude pre neziskovú organizáciu Plamienok - detský mobilný hospic v dňoch 14.9. až 6.10.
zobraziť podrobnosti »
18.09.2018
VIDEO: Mestské zastupiteľstvo zo dňa 19. februára 2018
www.video.novaky.sk
zobraziť podrobnosti »
14.04.2018
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa.