Online 8 ľudí. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Politika
64 príspevkov
Primátor, mestský úrad, podnikanie v meste...
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
20:48:42 02.02.2018 [6350] Nevhodný príspevok?
Stefan, uz si jak ti Simkovci. Dufam len ze aspon ty si taky ze si nechas veci vysvetlit a nie mliet dookola to iste stale ako oni. A nezabudni pisat otazky a nie tvrdenia.
Hodnotenie: 0   0
20:00:19 02.02.2018 [6349] Nevhodný príspevok?
P.Prednosta rozhodne netreba byť smutný.Poviem vám presne ,čo je treba.Ak napíšete názor,že p.Šimka svojím konaním poškodzuje záujmy mesta,tak je treba napísať aj ako a čím konkrétne sa tak deje a aké škodlivé následky pre mesto z konkrétneho jednania p.Šimku vyplývajú,lebo ak tak nerobíte ,ste len v polohe gágaja a táraja,teda takej istej,do akej inštalujete p.Š.
´Dalej je treba sa postarať o to ,aby tu boli zverejnené aj príspevky p.Š.M.Následne ak bude vypisovať kraviny,tak je potrebné v diskusii jasne a zretedeľne poukázať,kedy a v čom tára kraviny,aby to bolo všetkým občanom jasne a zrozumiteľne vysvetlené .Už som to vysvetlil.Len v diskusii je možné dokázať argumentmi,mylnosť niekoho názorov a nie tým ,že mu zavriem hubu.,alebo niečo zatajím.
Nemyslíte,že na poukazovanie na údajné prešľapy mesta je najlepším liekom adekvátna reakcia podporená argumentmi a nie len lakonické vyhlásenie,že kritik poškodzuje záujmy mesta?
Ak ste presvedčený,že mám len informácie zo strany p.Š,no tak sa postarajte o to ,aby som mal aj iné a nechajte už potom na môj úsudok,na ktorú stranu sa priklonia moje voličské sympatie.
Kauza PHSR je myslím úplne jasná a je jedno akou pozlátkou sa ju budete snažiť pozakrývať.Exprimátor pred časom iba upozornil na problém /teda nikomu nič nediktoval/a terazky sa potvrdilo zo strany prokuratúry,že mal recht.Prečo je taký problém zo strany mesta povedať sorry,pochybili sme,neviem.
Respektíve len si myslím,že viem,ale tu to písať nebudem,keď na to nemám dôkazy.
Váš názor,že p.Š je mojim nekonečným miláčikom je totálne scestný.Verte,neverte,nevolil som ho z toho dôvodu,že podľa mňa nezvládol prácu s poslancami,presne tak ,ako to teraz predvádza súčasný primátor,kde problémom bola a je zjavne slabá komunikácia na oboch stranách.Aby som bol úplne úprimný,tak musím povedať,že aj keď som ho nevolil,tak som očakával,že bude aj tak zvolený menším počtom hlasov ako bol zvyknutý a to ho donúti k sebareflexii a zmene prístupu ku poslancom.
Čo sa týka porušenia zákona z jeho strany čo do splaškov,som toho názoru,že ten problém je omnoho vypuklejší a na to ,aby ste sa presvedčil,že je to skutočne tak,stačí sa len prejsť po Lelovciach a dobre sa pozerať koľko odpadových rúr je do toho čúrika vyvedených.Z toho dôvodu diskriminovať stále dokola len jednoho občana nijako nerieši problém lokality.Ten môže byť vyriešený len komplexne výstavbou kanalizácie a ČOV.Napokon bol pokutovaný a zaviazaný k náprave a v tom zmysle aj koná.
Keď sme pri tom,dostala sa mi do uší informácia,že Vy a p.Bošiak ml. ste boli tiež pokutovaní tým istým úradom ,ako p.Š.Tak budem rád,ak sa k tomu vyjadríte,aby sa veci objasnili.
Ku ďalšiemu porušeniu zákona zo strany ex primátora som sa tiež vyjadril a nemám problém to zopakovať.S rozsudkom,na základe ktorého sa musel tu na stránke ospravedlniť dotknutej osobe sa plne stotožňujem a považujem ho za zákonný,teda plne legitímny.Predpokladám,že to postačuje na podporu môjho tvrdenia,že v žiadnom prípade nie som nejakým nekritickým zbožňovateľom p.Š a na vyvrátenie vášho naozaj ničím nepodloženého tvrdenia o opaku.
K vašemu impertinentnému ad hominem ohľadom mentálneho zdravia a morálky len toľko,že ak by ste predložil moje príspevky tu na stránke uverejnené posúdeniu odborníka v tom odbore príslušného,naozaj si myslíte ,že by vyriekol taký posudok?Majte sa.


Hodnotenie: 0   0
17:06:01 02.02.2018 [6347] Nevhodný príspevok?
Príspevok je schovaný!
Príspevok je dostupný len pre prihláseného používateľa.
13:07:16 02.02.2018 [6346] Nevhodný príspevok?
Tradičné povinné šimkalitánie z provenincie p.B akože ináč s jedinou snahou udržať pozornosť občanov v intenciách permanentne profilovanej fikcie,že vlastne za všetky lapsusy súčasného vedenia mesta je zodpovedný bývalý primátor.
Nedôstojné ideologické švindle p.B by mohli občanov ohlupovať,ale len vtedy keby nebol zreteľný ideologický background jeho prispievateľského úsilia zdokumentovaný významovou filozofiou vyplývajúcou z obsahovej štruktúry jeho príspevkov a tiahnúcou sa ako červená niť celým obdobím jeho prítomnosti na tomto fóre.
Ale aby som nemohol byť obvinený z nekorektnosti a prehnanej konfrontačnosti,či dokonca osobnej animozity voči p.B,tak musím zdôrazniť,že vnímam v jeho príspevku hoci aj nevýraznú,ale predsa len podporu mojich kritických postrehov na adresu p.prednostu,vyjadrenú slovami: “Ak majú zodpovední ľudia za činnosť na radnici aspoň ako takú sebareflexiu a dokážu zo seba vytlačiť racionálne závery ,myšlienky”.
Pokúsim sa zformulovať môj subjektívny názor na konkrétne jednanie súčasného p.primátora a zároveň vysvetliť z pohľadu občana a voliča ,z akých myšlienkových pochodov môj názor pochádza.
Vo volebnom programe p.primátora je uvedený zámer,že každý nový zamestnanec mestského úradu bude vyberaný prostredníctvom výberového konania.
Otázka teda znie:Bol p.prednosta pred prijatím do pracovného pomeru podrobený výberovému konaniu?
Odpoveď je ,pokiaľ sú moje informácie pravdivé,tak nebol.Ak je teda pravdou/vychádzajúc z takej premisy/,tak potom jeho prijatie a vymenovanie do funkcie je v priamom rozpore so skutočnosťami deklarovanými vo volebnom programe p.primátora.
Ďalšou veľmi významnou požiadavkou kladenou na najvyšší post v štruktúre zamestnancov mestskej samosprávy je potrebné vzdelanie,ktoré by malo byť zárukou čo najkvalitnejšieho výkonu v súlade s uplatňovaním všetkých potrebných legislatívnych noriem.A tu vidím ďalší profesionálny prešľap p.primátora,pretože vzdelanie kondičného trénera rozhodne nenaplňuje kritériá kladené na tak dôležitý post.Skutočnosť,že p.prednosta pracoval pred časom nástupu na funkciu prednostu ,na referentskom poste magistrátu Bratislavy,nezakladá domnienku,že ho táto kratučká prax kvalifikuje ašpirovať na post prednostu.
Z akého dôvodu si p.primátor neberúc ohľad na predsavzatia vo svojom volebnom programe a požiadavku na potrebné vzdelanie zvolil za svoju pravú ruku terajšieho p.prednostu je pre mňa záhadou.
Skutočná motivácia p.primátora prijať na post prednostu človeka bez potrebného vzdelania a praxe a bez patričného vysvetlenia zo strany p.primátora ,môže by ť len doménou konšpiratívnych teórií.
Pre mňa /čisto subjektívne/ pripadá ako najpravdepodobnejšie vysvetlenie domnienka,že ich spojila názorová zhoda v hodnotení primariátu bývalého primátora.To by pravda nebolo nič také ,čo by sa vymykalo z normálnosti,ale skutočnosť nedodržania volebného sľubu ohľadom výberu nových zamestnancov úradu výberovými konaniami,sa za normálnu označiť rozhodne nedá.Aj keď z ohľadom na komparáciu s veľkou politikou by sme používanie takého modu operandi mohli zaradiť pod kolónku-“na Slovensku je to skrátka tak, sľuby sa sľubujú a blázni sa radujú“.
Na pozadí vyššie napísaného,už je len na skok k úvahe,že možno práve niekde tu je možné vidieť črtajúce sa kontúry príčiny mnohých rozhodnutí vedenia mesta,ktoré sú na zasadaniach MZ tak hojne bývalým primátorom označované za škodlivé a finančné zdravie mesta poškodzujúce.Konkrétne trebárs množstvo podozrivých poradenských zmlúv,výberových konaní,neskromné zvyšovanie platov zamestnancov úradu a prideľovanie neprimeraných odmien.
Predkladám prípadnému čitateľovi do pozornosti,že pokiaľ ja sa snažím svoje myšlienky zaobaľovať do pláštika možnej omylnosti,vyplývajúcej zo subjektivity,tak naopak bývalý primátor je vo svojich vyjadreniach podstatne expresívnejší a hovorí otvorene a priamo o rozkrádaní a mrhaní prostriedkami mesta,porušeniach zákona a dokladá to aj písomnými dôkazmi.
V kauze PHSR,momentálne rezonujúcej mestom,signalizoval bývalý primátor na porušenie príslušného zákona už v dobe,kedy bola táto zákonná potreba nanajvýš aktuálna a bolo dosť času ju riešiť.Pamätám si dobre na reakciu p.prednostu na zasadaní MZ,kedy nanajvýš arogantne reagoval slovami: “Pán Šimka,vy nám tu nebudete rozkazovať,čo máme robiť!”Takto sa bude vyjadrovať len človek,ktorý sa vo svojej funkcii cíti nadradene voči kritickému postoju občana,neuvedomujúc si,že jeho pozícia je výsostne servisná a žiadna osobná animozita z profesionálneho hľadiska je z jeho strany na zasadaní MZ neprípustná.O to viac je taký prístup neprístojný ak ide o občana,ktorý má za sebou takú dlhoročnú úspešnú kariéru v samosprávnej politike,akou sa môže na slovensku pochváliť málokto.
Nech už je akokoľvek,nijako si nenárokujem na primeranosť identifikácie mnou videných a profilovaných nedostatkov v politikách mesta,ale v jednom som si istý.V kategorickom imperatíve súčasnej doby,ktorý velí mať na najvyšších rozhodovacích postoch ten najlepší “matroš”.Potrebujeme tam mať špecialistov odborníkov po stránke širokospektrálne vzdelanostnej a aj morálnej.Ľudia,čo obetúvajú nevyhnutnosť spolupráce pre dobro všetkých na oltári svojej osobnej animozity,názorových rozdielov a neochoty zmieriť sa s pluralizmom názorov vo svojom okolí,predstavujú presný opak toho,čo potrebujeme ,aby sme nezmeškali ten pomyselný expresný vlak vezúci príležitosti pre progres mesta.
Hodnotenie: 0   0
16:02:49 31.01.2018 [6343] Nevhodný príspevok?
Reakcia prednostu MsÚ Mgr. Milana Oršulu:
-----------------------------------------------------------------------

Dobrý deň lavida.

Pán lavida z Vášho vyjadrenia zjavne badať, že máte viac informácii akoby som si myslel a teda nerozumel som následne Vašej požiadavke. Takže už to nechám na Vás ako sa s tým vysporiadate. Myslel som, že sa pýtate na dôvod prečo mesto vypísalo výzvu na podanie CP na vypracovanie PHSR. Na Vašu otázku som Vám odpovedal. O proteste prokurátora a na jeho závery ste sa predsa nepýtali.

Takže kľudne pochybujte o mojej úprimnosti slov. Ale ja tvrdím, aká otázka taká odpoveď.

Pekný deň.

Mgr. Milan Oršula
Prednosta MsÚ Nováky
-----------------------------------------------------------------------
Hodnotenie: 0   0
10:56:42 31.01.2018 [6342] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň.Pravdupovediac,som na rozpakoch a neviem,čo si myslieť o reakcii p.prednostu Mgr.Oršulu na moju otázku ohľadom dôvodov na vypísanie cenovej ponuky na vypracovanie nového PHSR.
Totiž na pozadí nových informácií,ktoré mi boli doručené na mail a ktoré dali tejto problematike celkom nový rozmer,mám myslím vážny dôvod pochybovať o úprimnosti slov p.prednostu.
Tou doručenou informáciou bol písomný protest p.prokurátorky Bahýlovej,ktorý upozorňuje mesto na porušenie zákona neprijatím nového PHSR a navrhuje prijať nový.
Z porovnania informácií uvedených v reakcii p.prednostu a protestu p.prokurátorky je zrejmé,že informácie v reakcii p.prednostu neobsahujú žiadnu zmienku o predmetnom proteste p.prokurátorky.Naopak je tu explicitne uvedené,že mesto nijakým spôsobom neporušilo zákonné ustanovenia ohľadom ustanovení týkajúcich sa PHSR a že mesto v žiadnom prípade nie je vystavené neblahým dôsledkom pri VO.
Z uvedeného vyplýva,že informácie a hodnotenia uvádzané p.prednostom sú vo vážnom rozpore s hodnotením p.prokurátorky,čo do porušenia zákona o PHSR a s prihliadnutím na informáciu o neúspešnosti mesta pri VO na modernizáciu škôlky,aj čo do neblahých dôsledkov neprijatia nového PHSR na VO.
Z celého príspevku p.prednostu je ďalej zrejmá istá zaťaženosť párom negatívnych konotácií,ktoré by v určitom ohľade mohli pôsobiť až anekdoticky.
Už len skutočnosť,že mesto neváhalo predĺžiť platnosť záväzného dokumentu,ktorému p.prednosta vyčíta nedostatky je iste zarážajúca,pretože logika veci je jasná.Ak je tu zákonná požiadavka vypracovať nový PHSR a navyše podporená úvahou o nekoncepčnosti toho starého,tak je predlžovanie platnosti toho starého popretím akejkoľvek zdravej logiky.
Tou kvázi anekdotickou zložkou negatívnych konotácií vyplývajúcou z hodnotenia p.prednostu je skutočnosť,že tvorca starého PHSR,bývalý p.prednosta,je častým prispievateľom kritických príspevkov na bývalé vedenie mesta tu na stránke.Predpokladám,že také nelichotivé hodnotenie jeho práce terajším p.prednostom bude pravdepodobne podrobené kritike,hoci vzhľadom na dobu,ktorá uplynula od uverejnenia reakcie p.prednostu,to skôr vyzerá na urazené mlčanie.
Takisto argument p.prednostu,že je potrebné aktualizovať PHSR aj z dôvodu výstavby novej polikliniky,je zrejme len chabou náplasťou na pokrivkávajúcej argumentácii p.prednostu,pretože v čase,kedy bolo potrebné vypracovať a schváliť nový PHSR o výstavbe novej polikliniky nikto netušil.
Záverom môjho subjektívneho pohľadu na konkrétny problém mesta a jeho hodnotenie s prihliadnutím na reakciu p.prednostu som skôr naklonený k záveru,že reakcia p.prednostu vo veľkej miere nie je výsledkom analytického myslenia podporeného náročne štruktúrovanou argumentáciou,ale skôr ide o výsledok emocionálneho rozhodovania a intuície a má pramálo spoločného s ucelenou argumentáciou.Hodnotenie: 0   0
15:49:45 24.01.2018 [6336] Nevhodný príspevok?
Odpoveď pre p.Vladimíra.Nie pane,nemal ste pravdu.Z toho prostého dôvodu,že pozastavenie investigatívnej relácie RTVS "Reportéri"nebolo spôsobené následkom odvysielania konkrétnej reportáže o peripetiách mesta s firmou Športstav.Nikde v zdôvodnení takého kroku zo strany vedenia televízie nič také nebolo povedané.Teda nie je možné spojiť krok pozastavenia relácie ako celku s odvysielaním konkrétnej vami v príspevku citovanej reportáže.
Presne tak isto analogicky a podľa zákona nemal pravdu ani bývalý primátor p.Š,keď vyhodnotil vznik tejto stránky a spojil ho s diskreditáciou svojej osoby, na čo nemal žiaden dôkaz a na súde dopadol tak,že sa na stránke musel dotknutej osobe verejne ospravedlniť .
Hodnotenie: 0   1
21:17:37 11.12.2017 [6286] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň.Ak poukazujem na skutočnosť,že naše mesto nijakým spôsobom nerozvíja svoju činnosť v oblasti turistického ruchu,tak je to preto,lebo je veľa dobrých dôvodov ,aby sme tento prístup radikálne zmenili.
Stalo sa mi viackrát,že mi prišla na návštevu rodina z Čiech a z Chorvátska.Samozrejme vždy skončíme v Bojniciach,lebo tu u nás sa niet čím pochváliť.Pre mňa také smutné ,skľučujúce a zahanbujúce,keď sa vás rodina opýta....”A co tam u vás dělají na tý radnici?”.Ostáva mi len pokrčiť ramenami.
Pravda veľmi dobre si uvedomujem,že nič sa nedá urobiť len tak šuch -buch za deň dva a že dobrých projektov je ako šafranu a love mizerne málo,ale tiež sa akosi nechem zmieriť s myšlienkou,že by sa tu nenašiel nejaký osvietený človek/možno typu Baťa/,čo by nemal v hlave ozajstný plán rozvoja v podobe nejakých konkrétnych nápadov.
Myslím,že to je to,čo tu potrebujeme-človeka s nápadmi.S nápadmi ako využiť to,čo tu máme,aby sme z tej turistickej pipky vydolovali nejaké tie zlaté vajká,ktoré potom následne budeme môcť použiť na lepšie saturovanie potrieb komunity.
Ak hovorím o nápadoch,tak mám na mysli veci o ktorých sa dá hovoriť ako o svetových,lebo v dnešnej dobe sa asi nájde len málo ľudí,ktorí by prejavili záujem o historickú budovu ,čoby aj bola v dobrom stave.
Dnešný turizmus je o atrakciách.V kurze sú zábavné parky, vodné svety ,alebo adrenalínové dráhy a pod.Preto ak by sme chceli uspieť v tomto biznise,tak rozhodne musíme pustiť svoju fantáziu z uzdy a hľadať spôsob,ako byť svetovým.To znamená byť NAJ. Byť naj,je zárukou dobrej návratnosti vložených investícií.Byť naj znamená podnikať v turizme s niečím,čo má málokto,ideálne nikto.
Jeden prispievateľ tu spomenul kolobežkovanie z Vtáčnika.Na prvý pohľad sa to môže zdať ako blbosť,ale ja by som to hneď nezavrhol.Ten Vtáčnik tu stojí veky nevyužitý a pritom by nám mohol pekne zarábať.Na Madeire to funguje excelentne.Chlapíci vás tam odvezú v drevenej káričke z kopca až do mesta a ten adrenalín vám prajem zažiť.Je to ako... držte si klobúky,ideme z kopcááá.A napokon krňačky fungujú na podobnom princípe.Myslím ,že aj to naše Jazero by vedelo potešiť turistickú dušičku bažiacu po adrenalíne nejakou dráhou využiteľnou celoročne. A čo ten dymiaci komín?Nie je to ,že má využitie len na dymenie bohapustým nevyužitím jeho potenciálu na zarábanie peňazí z adrenalínových atrakcií?
A čo taká baňa? Aha vo Vieliczke len toť za kopcom Poliak loptošník ako pekne zarába na vodení turistov po podzemí.
Tých pár uvedených príkladov myslím si ,je potvrdením že aj tu u nás by sa dali pohľadať možnosti rozvoja turistického ruchu ,a tým sa nám darilo aj podstatne razantnejším spôsobom napĺňať mestský rozpočet a napĺňať vo väčšej miere potreby občanov.Chce to naozaj len naladiť sa na tú strunu a popremýšľať čo,kde,ako a s kým a stať sa tak príkladom,že keď sa chce,tak sa dá.

Hodnotenie: 0   1
15:02:39 07.12.2017 [6280] Nevhodný príspevok?
Asi mi už neostala iná možnosť,ako vysvetliť niektoré veci,lebo už mi dochádzajú slová a nechce sa mi donekonečna vysvetľovať to isté.Prosím niekoho,kto tu číta príspevky ,aby sa pokúsil vysvetliť p.Bošiakovi, aký rozdiel je v diskusii medzi reakciou konštruktívnou a tou druhou deštruktívnou/ad hominem/.
Uvediem príklad.Pokiaľ prispievateľ hovorí o zvýšení príjmov mesta z turistického ruchu a pridá príklady,tak konštruktívnym prístupom v diskusii a nerozhoduje či kritickým,alebo naopak,by bolo,keby reakcia obsahovala hodnotenie v zmysle nesúhlasím s názorm,alebo súhlasím a vysvetlenie z akého dôvodu s názorom nesúhlasím,alebo súhlasím.
Pokiaľ sa reakcia na príspevok obmedzí na lakonické hodnotenie typu ”fantazijné blúznenie”,má diskutujúci právo cítiť sa dotknutý a potom má možnosť sa rozhodnúť,či sa na to vy..... , alebo pošle dotyčnému kritikovi adekvátne štipľavú reakciu.
Ježiša zježeného,až ste z boha,vysvetlite to niekto tomu človeku a aj to,že to je zákon akcie a reakcie a pokiaľ chce hodnotiť všetko a všetkých,tak nech to robí,ale nie štýlom"mister arogant".

Hodnotenie: 1   1
21:15:51 01.12.2017 [6262] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň.Ak som označil skutočnosť,že sa p.Primátor/ako sám povedal/zásadne nevyjadroval ku kritike občanov, za politickú chybu,tak by nebolo z mojej strany fér ,keby som sa aj ja zásadne nevyjadroval,hoci z mojej strany by sa asi nemohlo hovoriť o politickej chybe,lebo nie som zvolený do funkcie a teda mi ani neprislúcha taká povinnosť pred občanmi.
Vyjadrím sa teda a budem dúfať,že moje vyjadrenie bude dostatočne pochopiteľné aj pre p.Bošiaka,aj keď v tomto smere mám myslím oprávnené obavy,no moje myšlienky smerujem aj iným ľudom,tak to považujem za potrebné.Pravda ani tu si nie som istý koľkým čitateľom sa prihováram,lebo s prihliadnutím na množstvo prispievateľov a laikujúcich asi nebudem ďaleko od pravdy,keď poviem ,že turistický ruch na Severnom póle je o poznanie živší,ako návštevnosť tejto stránky.
Asi najviacej z názorov p.Bošiaka sa ma dotýka jeho pochybnosť o mojej úprimnosti.Ako píše p.Vladimír,každý človek je v podstate dobrý a tak sa budem tejto altruistickej myšlienky snaživo držať,aj napriek tomu ,že ma p.Bošiak označil ako zlého človeka.Boh mu odpusť!
Teda najúprimnejšie ako sa dá...
Naozaj neviem,prečo si p.Bošiak stále myslí.že podporujem bývalého Primátora p.Šimku.V mojich príspevkoch nenájdete jedinú evidenciu potvrdzujúcu možnosť takého logického postulátu.To,čo v nich nájdete je tvrdohlavé bazírovanie na základných princípoch demokracie,postulovaných historickým vývojom ľudskej spoločnosti tými najlepšími pomazanými hlavami a pretavenými do regulátov slúžiacich na čo najlepšie fungovanie celej spoločnosti.
Z takého pohľadu ja sa nemám čo vyjadrovať ku skúsenostiam p.Bošiaka s bývalým Primátorom,aj keď viem pochopiť na akom základe vznikla jeho osobná animozita.Naopak moja skúsenosť s každým z nich,keď boli vo funkcii bola dobrá.
Myslím si ,že v mojom hlavnom záujme občana a voliča je skúmať/posudzovať/ pracovné výsledky funkcionárov a to nezaujate ,bez predsudkov a z pohľadu spravodlivosti čo najobjektívnejšie.Osobná citová zainteresovanosť,aj keď sa to do dôsledku nedá a je pre všetkých niekedy veľmi ťažké udržať city na uzde,by mala v tomto prípade ísť do úzadia,lebo nesie v sebe vysoký potenciál kontraproduktivity s jej neblahým účinkom na fungovanie vzťahov a spolupráce v samospráve.
Na to ,aby sme sa mohli zodpovedne rozhodovať ,potrebujeme mať všetky možné relevantné informácie.Pokiaľ má byť táto stránka skutočným miestom,kde sa majú rodiť konsenzuálne rozhodnutia na základe pluralitnej diskusie,je potrebné sa zasadiť,aby tu nedochádzalo k selektívnemu výberu príspevkov,lebo ten ,kto sa takto rozhoduje,v skutočnosti robí pravý opak toho o čo by nám všetkým malo ísť.Totiž ak sa má preukázať vysoká miera /zdanlivej/iracionality posudzovaných informácií,tak sa to nedá dokázať jej odmietaním,ale len v dialógu s ňou.
Ak sú v médiách /trebárs cestopisné seriály,šoty v TVN,rôzne prílohy časopisov/prezentované nasledovania hodné príklady,kde sa miestne obyvateľstvo ”naladilo na turistickú strunu” a profituje z takýchto činností,prečo mňa označujete ako turistického futuristu?Mám si to vysvetliť tak,že naozaj nechápete?Nič to za to,ja budem /aby som bol literárnejší/ z hĺbky duše dúfať,že sa tu u nás snáď nájde nejaká hlava/y/ otvorená,čo príde keď aj nie so svetovým nápadom,tak aspoň slovenským podnikateľským zámerom a dá našemu mestu možnosť “sa nadýchnuť”.
Ak niekto prijme túto myšlienku za svoju ,tak sa nevyhnutne bude pýtať sám seba ,či položky so zoznamu prezentovaného p.Prednostom predstavujú naozajstný skutočný rozvojový program našeho mesta a či by skôr nemali byť zaradené do položky údržba.
Ale pochopiteľne aj to je potrebné a vieme,že by si táto položka v rozpočte mesta určite zaslúžila pozornosť vo väčšej miere .A..a...a.. vo tom to je ten fu-turizmus.

Hodnotenie: 0   1
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
Mestské zastupiteľstvo zo dňa 29. októbra 2018
Video-záznam.
zobraziť podrobnosti »
04.11.2018
Komunálne volby 2018 - kandidáti
Zoznam kandidátov.
zobraziť podrobnosti »
09.10.2018
Novácke noviny 2018
Vyšlo nové číslo Nováckych novín - prečítajte si ich online.
zobraziť podrobnosti »
24.09.2018
Poézia všednosti
Radi by sme Vám uviedli do pozornosti výstavu výtvarného umenia „Poézia všednosti“, na ktorej predstavia tvorbu významných výtvarníkov so svojimi obrazmi. Výstava má filantropický rozmer a dobrovoľná finančná zbierka bude pre neziskovú organizáciu Plamienok - detský mobilný hospic v dňoch 14.9. až 6.10.
zobraziť podrobnosti »
18.09.2018
VIDEO: Mestské zastupiteľstvo zo dňa 19. februára 2018
www.video.novaky.sk
zobraziť podrobnosti »
14.04.2018
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa.