Online 4 ľudia. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Politika
70 príspevkov
Primátor, mestský úrad, podnikanie v meste...
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
08:41:33 11.12.2018 [6717] Nevhodný príspevok?
Ja to stále nechápem.Ak sa v niečom mýlim opravte ma.Ludia v Novákoch si zvolili za primátora p.Šimka tak čo potom riešite,že bolo málo zúčastnených,tak ste mali robiť na tom aby ich bolo viac.Nie som Nováčan,ale sledujem to a viem povedať,že asi ludia neboli spokojný ani s p.Danišom.Aj preto voľby dopadli tak ako dopadli a podanie na US len zvyšuje napätie.
Ja verím ,že novozvolený primátor dodrží všetko čo pred voľbama sľúbil.
Hodnotenie: 2   0
19:32:37 03.12.2018 [6711] Nevhodný príspevok?
Trošku na inú tému.
Dobrý deň
Aj keď ešte v meste rezonujú výsledky komunálnych volieb a zrejme ešte do rozhodnutia Ústavného súdu aj budú, predsa sa už treba zamerať aj na iné témy, pre naše mesto minimálne rovnako dôležité. Som veľmi rád a chcem poďakovať webbmajstrovi za to, že uverejňuje na tejto stránke aj to, čo momentálne dosť hýbe Slovenskom a je predmetom vyjadrenia politických strán a politikov. Aká je tenká hranica medzi politikou a politikárčením dokazuje ostatná "aktivita" Greenpeace. Nič nemám proti tejto organizácii a je dobré, že je tu niekto, kto dvíha varovný prst nad našim životným prostredím. Osobne si však myslím, že ich ostatná aktivita presiahla rámec ich činnosti. Nejde ani tak o obsah transparentu na ťažobnej veži bane v Novákoch, ako o nedovolený vstup na súkromný pozemok. Všetci si pamätáme ako pred časom postrelil pán Kňažko človeka, ktorý neoprávnene vnikol do jeho domu. Bolo to adekvátne, alebo nie??? Vtedy sa naši politici viac menej zdržali komentárov. Teraz už nie. Mnohí totiž zacítili získanie lacných politických bodov. Pritom všetci dobre vedia, že jedným z pilierov demokracie je aj ochrana súkromia a majetku. Demokracia, to nie sú len slobodné voľby, ale predovšetkým dodržiavanie pravidiel a zákonov. Ich porušovanie vedie k anarchii. Jednoducho povedané : V demokracii si nemôžeme robiť čo chceme a vstupovať bez dovolenia, kde chceme.
Iste útlm ťažby uhlia v našom regióne zaujíma celé Slovensko. Nie je žiadnym tajomstvom, že je to sociálna ťažba, ktorú dotuje štát. Na strane druhej však každá krajina sa snaží využiť predovšetkým vlastné zdroje na výrobu energií. O to sa snaží aj naša vláda. Všetci vieme, že zavrieť baňu nejde len tak, zo dňa na deň, ako iný závod. Navyše, ak sa raz baňa zavrie, už nikdy sa neotvorí a uhlie zostane navždy pod zemou.
Samozrejme rovnako všetci vieme, že za pár rokov sa to uhlie vyťaží. Aj preto sme v regióne založili Združenie zamestnávateľov hornej Nitry" aby predovšetkým tí, ktorí problematike rozumejú, pripravili variant útlmu baníctva v našom regióne. V spolupráci so ZMO HN sa tvorí dokument "Priority pre transformáciu HN." Kto iní, ak nie ľudia z regiónu by mali mať hlavné slovo práve v otázke útlmu baníctva. Určite najjednoduchšie je riešenie, ktoré ponúka Greenpeace. Zavrieť a basta!!! Keď sa však mnohých opýtate na náhradné riešenie, mlčia. My už nemôžeme postupovať tak ako po roku 1989 keď sa zatvárali podniky, likvidivali sa poľnohospodárske družstvá, len preto, že trh všetko vyrieši a čo nie, tak to z vonku dovezieme. A ľudia? Postarajte sa sami o seba! To nie je dobrá cesta pre krajinu, ktorá chce byť sociálnym štátom. Do nášho regiónu sa totiž nebudú hrnúť zahraniční investory, lebo k nám niet poriadnej cesty. Musíme sa jednoducho postarať sami o seba. Toto už Greenpeace zrejme nezaujíma.
Preto je náš prvoradý záujem, aby sa stal útlm baníctva v našom regióne čo najmenej bolestný. Zamestnanosť, dobre fungujúce podniky a firmy ako i malí podnikatelia, nielen zabezpečujú našu životnú úroveň, ale podporujú aj zdravotníctvo, školstvo, šport, kultúru, akcie miest a obcí atď, atď. Nehovoriac už o tom, že bane sú významné aj pre život v našom meste.
Uvedomujem si, že útlm baníctva v našom regióne je nevyhnutný, ako aj to, že každý máme na toto svoj názor. Už aj preto by sme nemali byť ticho, lebo sa nás to bytostne dotýka. Prajem si len jedno. Nech tento problém naozaj riešia odborníci, nie politici, ani záujmové, či spoločenské organizácie. Nech je predovšetkým na prospech občanov nášho regiónu i nášho mesta.

S úctou Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 2   0
11:34:05 30.11.2018 [6706] Nevhodný príspevok?
Prestaňme už plakať.
Dobrý deň.
Úmyselne som použil tento názov, lebo to bol odkaz pre mňa od môjho priateľa Petra Bošiaka, aby som neplakal nad nesprávnym hrobom. Peťo nie som s tých, ktorí po neúspechoch plačú, len som sa naučil brať neúspechy reálne. Život totiž nie je o tom, čo by sme chceli, ale o tom, čo je. Aj preto opakujem, že beriem výsledky volieb v Novákoch ako fakt, aj keď som si to všetko predstavoval inak. Pre mňa sa však osobne nič nezmení, nech by vyhral ktokoľvek. Svoje aktivity mám predovšetkým v Prievidzi a v Detskom domove v Handlovej. Tu maximálne zajdem na dobré pivo s priateľmi. V rozdelených Novákoch sa nesnažím byť na žiadnej strane. Možno aj preto hodnotím výsledky volieb svojsky. Rešpektujem, že vyhral Dušan Šimka a súhlasím, že to bolo vďaka tomu, že kandidovalo 6 kandidátov. Nesúhlasím však s tým, že Daniel Daniš prehral, lebo kandidovalo viac kandidátov. Pozrime si napr. Previdzu. Tam bolo tiež viac kandidátov a p. Macháčková to doslova prevalcovala. Prečo? Lebo dobre menežovala mesto. Keby bol terajší primátor dobrý menežer mesta, môže tu kandidovať aj desať kandidátov a on uspeje. Dušan Šimka prišiel oproti predchádzajúcim voľbám o 85 hlasov, Daniel Daniš o 854 hlasov, kto teda sratil na popularite? Summa-summarum: Vyhral D.Šimka a prehral D.Daniš. Ostatní len neuspeli, lebo nemohli prehrať, alebo prísť o primátorskú stolicu, lebo ju nevlastnili. Jednoducho nemôžme prísť o to čo nemáme!!!
Toľko k hodnoteniu. A čo ďalej? Sám som zvedavý, či nájde D.Šimka dosť pokory a sebareflexie. Mal som telofonáty od oboch bratov a nebola to žiadna selanka. Predovšetkým D. Šimkovi som sa snažil vysvetliť, že cesta nenávisti, pomsty, namyslenosti a neomylnosti vedie do pekla. Aj preto si veľmi želám, aby si táto stránka zachovala svoju úroveň a otvorenosť ( aj keď tu píšu aj anonymi a obávam sa, že ich časom ešte viac pribudne) Pokiaľ tu budem písať ja, tak určite len pod plným menom a určite nebudem tlieskať skrivodlivosti, neprávosti a demagógii. Takže je teraz úplne zbytočné maľovať čerta na stenu. Treba sa však pripraviť na to najhoršie. Ak to nepríde, tak to bude pre nás všetkých len dobre. Zatiaľ držmím palce primátorovi, poslancom, nech posunú toto mesto konečne dopredu. Zdvihnutý prst si však nechávam v zálohe.
P.S. Viem, že tento príspevok sa nebude páčiť asi nikomu a budú naň možno aj nepríjemné a poučujúce reakcie. Ja určite nebudem na žiadne reagovať, lebo tak ako ja, každý má právo vysloviť si na teto stránke svoj názor. Dokanca aj tí, ktorí sa boja, alebo hanbia podpísať.
S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 2   0
17:27:18 22.11.2018 [6701] Nevhodný príspevok?
Pravdupovediac nerozumiem obave pána Lubomíra,keď píše o akomsi riziku písať na túto stránku.Rád by som vedel,akú konkrétnu predstavu má na mysli,keď píše o riziku s tým spojeným.
Totižto platí,že pokiaľ sa niekto rozhodne napísať na túto stránku nejaký svoj subjektívny názor /pohľad/ na dianie v meste,nesie zaň plnú zodpovednosť,pokiaľ by jeho názor prekročil zákonné medze a tiež kódex prispievateľa.
Pravda neplatí to v prípade anonymných prispievateľov,ale to je vecou administrátora/ov/ tejto stránky,či umožnia prispievať na stránku len neanonymne.Pokiaľ sa zmenia pravidlá tohto diskusného fóra,tak je zrejmé,že to bude musieť každý prispievateľ ,ktorý bude mať záujem o zverejnenie svojho názoru,plne rešpektovať.
Ako príklad spomeniem mesto Liptovský Hrádok,kde majú občania na stránke mesta umožnené po zaregistrovaní zverejňovať svoje názory neanonymne.Kľudne to môže tak fungovať aj u nás.
Ja osobne sa zo strany administrátora/ov/ tejto stránky často potýkam s prístupom,ktorý sa korektným rozhodne nedá nazvať.Moje príspevky sú často zmazané a keď sa pýtam prečo,tak nedostanem žiadnu odpoveď.Takto sa dôvera v čestnosť ,nestrannosť a plnú transparentnosť vo verejnom diskurze nedá budovať,práve naopak stráca sa v bahne konšpirácií a jednostranných pohľadov a som presvedčený,že taký prístup nijako nezlepší obraz stavu demokracie v Nováckej komunite.
Nie je žiadnym tajomstvom,že som takýto podľa mňa škodlivý prístup administrátora/ov/ tejto stránky
kritizoval aj na fejsbúkovej stránke ......Tabuľa hanby Prievidza
Hodnotenie: 0   1
10:34:50 22.11.2018 [6699] Nevhodný príspevok?
Všade dobre, v Novákoch najhoršie???

Dobrý deň.
Nedávno prišla manželka za mnou s prosbou, aby som už na túto stránku nepísal, lebo si narobím len zle a mnohých ľudí si znepriatelím. Do určitej miery má asi pravdu. Vysloviť verejne svoj názor v našom meste je do určitej miery asi rizikom. No určite menším, ako po roku 1989. Aj vtedy som písal do celoštátnych denníkov, pod svojím plným menom a nie každý ma za tieto príspevky chválil. Tak nejako je to i dnes. Snažím sa verejne vysloviť svoj názor, aj s vedomím, že mnohým sa to nebude páčiť.
Naivne som si myslel, že po komunálnych voľbách sa zakopú vojnové sekery a pustíme sa do budovania lepších a úspešnejších Novák. Nakoniec ma o tom presviedčali aj programy kandidátov na primátora. Všetci sľubovali, lepšie a pokojnejšie Nováky. Z toho čo čítam, počúvam, dozvedám sa, mám však pocit, že sa vyťahujú ešte väčšie kalibre ako pred voľbami. Myslel som si že hlavnými témami budú zlepšenie zdravotnej starostlivosti pre občanov Novák a blízkeho okolia, plodná diskusia o možnosti výstavby penziónu pre starších spoluobčanov, využitie budov a zariadení, ktoré pomaly a iste chátrajú, no predovšetkým zlepšenie atmosféry a spríjemnenie života v meste. Určite to všetko má šancu ešte prísť, veď sme len na začiatku štvorročnej cesty. Nakoniec aj tento rok ukázal, že mesto má schopných a šikovných ľudí. Dobre tu pracujú spoločenské a záujmové organizácie, vďaka aktivite ľudí okolo vodného póla sa obnovila činnosť Národného vodnopólového centra, usporiadali sa akcie ako Guláš paráda a Western párty, kde sa prišlo zabaviť stovky ľudí, nehovoariac už o tom, že na tejto stránke sa pravidelne dozvedáme o úspechoch žiakov ZŠ a ĽŠU. To všetko ma viedlo a hádam aj stále vedie k optimizmu, že v Novákoch sa bude lepšie a radostnejšie žiť. Žiaľ už pár dní po voľbách je to akosi inak. Už tu niekto napísal ako treba zavrieť Vlaďa Pub, lebo je to dehonestujúca krčma na ktorú mesto dopláca. Asi je lepšie nech to zase chátra a plesnivie ako pred štyrmi rokmi a nebude z toho tak ako napr. z Gastropóla, ani cent príjmu do mestskej kasy. No a úplne som šokovaný, že hlavnou povolebnou témou sa stáva zbúranie tribúny na námestí. Nehnevajte sa, ale pre mňa osobne to nie je hlavný problém Novák. Baviť sa o tom, či sa to malo zbúrať v auguste, alebo až budúcom roku, alebo či sa dala stavba legalizovať, je už teraz asi zbytočné. Vedenie mesta rozhodlo a zrejme nové vedenie k tomu ešte zaujme svoje stanovisko. Vybíjať sa a presviedčať o svojej pravde práve teraz, keď je už po funuse pre mňa osobne nemá žiadny význam. To už nie je politika, ale len politikárčenie.
Takže ako ďalej nováčania??? Stále si myslím, že v našom meste je ďaleko viac vecí, ktoré nás spájajú, ako tých čo rozdeľujú. Je len a len na nás čo uprednostníme, čo budeme žiadať od nového vedenia mesta a poslancov MsZ. Ak uprednostníme to, čo nás rozdeľuje, bude nás riadiť pomsta a nenávisť, iný názor budeme brať ako útok, tak sa asi ďaleko nedostaneme. No a miesto lepších Novák nás bude čakať, poriadne horúca zima.

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 1   0
22:38:21 19.11.2018 [6694] Nevhodný príspevok?
Lavida, už to konečne pochop. Čierna stavba a teda neskolaudovaná sa nemohla používať ani počas jarmoku!!! Zapíš si to už za uši, alebo popros Mariána Šimku aby ti s tým pomohol. Melieš tu dve na tri, múdry si jak rádio. Ale článok si si asi ani poriadne neprečítal a nerozumieš vôbec tomu čo znamená čierna stavba, ktorú sa niekomu podarilo za primátorovania Ing. Dušana Šimku postaviť v roku 2009. Komu asi? Vladimír Zaťko nevie o tom niečo?

Okrem toho Ing. Dušan Šimka, porušuje niekoľko zákonov, je vyšetrovaný zo zneužívania právomoci verejného činiteľa (asi z troch zneužívaní), sa čudujem, že on aj mohol kandidovať na primátora. Veď je to človek čo vypúšťa splašky do rieky Nitra kde chytajú ryby, ktoré potom konzumujeme. Veľmi nechutné.

A tých 533 ľuďom čo ho volilo jeho prešľapy vôbec nevadia, asi niečo z toho majú.
Hodnotenie: 0   1
18:19:17 15.11.2018 [6685] Nevhodný príspevok?
Dnes postavili na mieste zbúraného pódia mobilné dočasné pódium pre účely kultúrnych vystúpení pri príležitosti Nováckeho jarmoku.
Ešte nepoznám odpoveď na to,koľko stálo postavenie mobilného pódia,ale už mi nikto nevyhovorí,že zbúranie pódia tri dni pred voľbami nebola čisto účelová a naprosto poľutovania hodná záležitosť.
Z rozhodnutia stavebného úradu Lehota pod Vtáčnikom vyplýva,že bol čas na vyriešenie pódia až do februára 2019.Keby ten,čo rozhodol o zbúraní pódia aspoň trošku rozmýšľal ekonomicky,tak mohol za prvé za 1500€ vyriešiť a zosúladiť pódium so zákonom a ušetriť vyše 10000€ za zbúranie.
Za druhé keď už bolo "nevyhnutné" zbúrať ,tak sa s tým mohlo počkať po jarmoku a ušetrilo by sa za stavbu mobilného pódia.
Za tretie teraz budeme stále platiť za stavanie mobilných pódií pre kultúrne akcie.
No sme my ale ohromní ekonómovia!
Hodnotenie: 1   0
13:00:06 11.11.2018 [6669] Nevhodný príspevok?
Ešte raz o ňufáku.
Dobrý deň vážení spoluobčania.

Výsledky volieb nie je treba veľmi komentovať, ale predovšetkým rešpektovať. Možno si všetci kandiáti predovšetkým na post primátora svoje výledky ešte vyhodnotia. Všetkým by som však osobne poďakoval, že do toho išli a vytvorili správnu predvolebnú atmosféru. Tu nikto určite nedostal po ňufáku!!! Akorát vyhral ten, ktorému voliči najviac uverili a dali mu najväčší počet hlasov. Nie je nič horšie a trápnejšie, ak devastujeme a zosmiešňujeme svojich porazených súperov. Neviem, ako staronový primátor pristúpi k výsledkom komunálnych volieb? Ak to bude formou pomsty, devastácie tých čo neuspeli, tak to bude zlé, veľmi zlé. Nie pre tých, ktorí neuspeli, ale pre Nováky. Lebo práve vtedy sa ešte viac roztvoria nožnice rozhádanosti a nenávisti v našom meste. Pokiaľ D. Šimka zoberie výsledky volieb s veľkou pokorou a úctou, bude si vážiť všetkých svojich súperov a občanov, aj tých ktorí ho nevolili, ak sa mu podarí zjednotiť poslancov, bude to ten najlepší začiatok pre začínajúce sa štvorročné obdobie. Pred nejakým časom som na tejto stránke napísal : "Nech už vyhrá ktokoľvek verím, že to Nováky posunie dopredu." Nie všetkým sa to páčilo, no rešpektoval som to. Dnes dodávam, aj keď to možno bude znieť naivne :" Verím, že nový primátor sa bude snažiť predovšetkým o spoluprácu so všetkými, ktorí prejavia o to záujem a prispeje k spokojnejšiemu životu v našom meste."
Samozrejme osobne som si výsledky volieb predstavoval ináč. Náš tím neuspel, lebo sme zrejme urobili nejaké chyby, alebo sme niečo podcenili. Určite si všetko časom vyhodnotím. Výsledky však neberiem tragicky. My sme nešli proti niekomu, my sme išli za niekoho. Vsadili sme na slušnosť, korektnosť, odbornosť a spoluprácu. Asi to bolo pre voličov málo?
Čo záverom?
Treba úprimne poďakovať všetkým tým, ktorí išli ako kandidáti za primátora a poslancov MsZ do volieb už len preto, že našli odvahu ísť do tejto súťaže a prispeli k zaujímavej predvolebnej kampani. Samozrejme treba zablahoželať všetkým tým, ktorí vo voľbách uspeli, ktorí verím, že urobia Nováky lepšie.

S úctou Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 0   0
10:00:40 11.11.2018 [6664] Nevhodný príspevok?
tuším ste dostali včera pekne po ňufáku : ) a dúfam, že slovo ňufák nie je vulgarizmus....

iba zbežne som si prečítal na internete info o situácii v Novákoch a som naozaj zvedavý na ďalší vývoj, gratulujem novému primátorovi k opätovnému zvoleniu !!!
Hodnotenie: 2   0
01:01:38 29.10.2018 [6617] Nevhodný príspevok?
Reakcia primátora mesta RNDr. Daniela Daniša
-----------------------------------------------------------

Dobrý deň pán Vida,

v priebehu niekoľkých dní môžete očakávať vo svojej schránke a aj na mojom webe zhodnotenie, čo sa nám v Novákoch za 4 roky počas môjho vedenia podarilo a čo chcem ponúknuť v rámci ďalšieho volebného obdobia.

Pekný večer.
RNDr. Daniel Daniš

-----------------------------------------------------------
Hodnotenie: 0   1
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
Budú sa preverovať výsledky volieb: Neúspešní kandidáti žiadajú o prepočítanie hlasov
NOVÁKY - Jeden z neúspešných kandidátov na primátora Novák v novembrových voľbách do orgánov samosprávy obcí požiadal Ústavný súd (ÚS) SR o prepočítanie hlasov. Podanie odôvodnil tesným rozdielom hlasov voličov medzi ním a zvoleným kandidátom.
zobraziť podrobnosti »
28.11.2018
Hlasuj za ZŠ Nováky a vyhraj
V hre sú 3x plne vybavené počítačové učebne s interaktívnou tabuľou v hodnote 21 000 € pre tvoju školu a viac ako 120 vecných cien pre teba, hlasovanie prebieha do 31.12.2018
zobraziť podrobnosti »
22.11.2018
Mestské zastupiteľstvo zo dňa 29. októbra 2018
Video-záznam.
zobraziť podrobnosti »
04.11.2018
Komunálne volby 2018 - kandidáti
Zoznam kandidátov.
zobraziť podrobnosti »
09.10.2018
Novácke noviny 2018
Vyšlo nové číslo Nováckych novín - prečítajte si ich online.
zobraziť podrobnosti »
24.09.2018
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa.