Online 17 ľudí. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Politika
63 príspevkov
Primátor, mestský úrad, podnikanie v meste...
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
20:00:40 22.05.2018 [6471] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň.Na zázname zo stretnutia primátora s občanmi na ktorom bola preberaná problematika výstavby novej polikliniky a jej konkrétneho umiestnenia na území mesta boli predstavené dve možnosti riešenia a to v parku vedľa terajšej polikliniky a potom v priestore terajšieho zberného dvora VEPOS-u.
Z pohľadu urbanistického riešenia centra mesta,celistvosti a jeho výzoru jednoznačne “vyhráva”umiestenie v priestore VEPOS-u.
Toto riešenie ale so sebou nesie nutnosť ďalších nemalých nákladov s presťahovaním zberného dvora a sanáciou toho terajšieho.
Na otázku občana asi v 50-tej minúte záznamu,kto bude znášať tieto vyvolané náklady odpovedal pán prednosta úradu a hovoril o odhadovanej sume 150000€ v súvislosti s vybudovaním krytých miest v priestore drevoskladu.O nákladoch na sanáciu terajšieho dvora nepovedal nič.
V tej súvislosti je teda potrebné odpovedať aj na túto otázku,teda s akými nákladmi bude treba rátať na sanáciu terajšieho dvora a prípravou pozemku pre stavbu?
V zázname tiež zaznel názor bývalého primátora,ktorý sa pýtal na možnosť,pri ktorej by vkladom mesta do projektu bol len pozemok za 1€ a ostatné náklady by znášala Unifarma.
Jednali zodpovední s Unifarmou aj o tejto možnosti?Ak áno s akým výsledkom?
Ďalšou otázkou je ,kto vlastne bude vlastníkom nového objektu a priľahlých pozemkov?Kto bude zodpovedný za údržbu a prevádzku parkovísk? Bude sa platiť parkovné a kto bude parkovanie prevádzkovať?
Ďalšia moja otázka sa týka času po výstavbe nového objektu.Akým spôsobom budú riešené náklady na prevádzku budovy?
V súvislosti s vystúpením pána Mladého z Unifarmy chcem povedať ,že na pozadí dnešných časov trhovej ekonomiky,kedy základom každého podnikania je tvorba zisku,pochybujem o úprimnosti jeho slov,že sa im v žiadnom prípade nejedná o zisk.Priznám sa ,že tomuto postoju /ak bol myslený úprimne/vôbec nerozumiem a budem rád ,ak mi to niekto polopatisticky vysvetlí,že prečo teda súkromná spoločnosť chce ísť do projektu,ktorý pre ňu predstavuje len stratu?
Predpoklad pána Mladého,že očakávajú zvýšený záujem zo strany lekárov z okolitých zdravotných stredísk,má reálny základ len v tom,že by mohol byť úspešný len v prípade ,že bude ponuka reálnych nákladov spojených s prevádzkou ambulantných pracovísk výrazne výhodnejšia ako majú doteraz.nakoľko zrejme len tam je možnosť znižovania prevádzkových nákladov ,pretože situácia s financovaním v zdravotníctve vyplývajúca s platnej legislatívy a s tým spojeným fungovaním zdravotných poisťovní a ich klientov/zazmluvňovanie/vytvára tlak na znižovanie nákladov.
Napokon len dúfam,že zodpovední za ekonomiku budú myslieť na všetky zradné miesta, všetko budú vedieť dobre zrátať,aby sa nestalo ,že mesto dostane stop na kopu rokov a nebodaj nútenú správu.
Pravda už vidím,ako niekto hovorí--čo ten tu zasa kuviká--ale ono sa dá aj inak myslieť.Totiž ak by sme zobrali tie peniaze,čo tu ideme v úvodzovkách investovať do síce pekného a energeticky úspornejšieho projektu,ale ekonomicky sporného a investovali ich do zmysluplného projektu v turistickom priemysle,tak by sa zaručene vrátili mnohonásobne.
Stará poliklinika by ešte s prehľadom pár rokov vydržala a potom by bolo aj na novú,aj na senior centrum a aj na iné potrebné veci.Chce to len šikovnú podnikavú hlavu s dobrými nápadmi.Dnešní radní pravdepodobne moje myšlienky do úvahy brať nebudú a ak aj,tak len ako úsmevné blúznenie na pobavenie.Nevadí,hádam sa raz dožijem aspoň diaľnice Trenčín-Prievidza.

Hodnotenie: 0   0
17:35:59 23.04.2018 [6461] Nevhodný príspevok?
Príspevok je schovaný!
Príspevok je dostupný len pre prihláseného používateľa.
16:37:56 29.03.2018 [6458] Nevhodný príspevok?
https://myhornanitra.sme.sk/diskusie/3278111/1/kraj-bude-zbierat-projekty-pre-transformaciu-hornej-nitry.html
Ponúka sa šanca na výraznejší rozvoj našeho mesta,ktorú je treba využiť.Chce to ponúknuť zmysluplné projekty čo najskôr,trebárs aj v spolupráci s okolitými obcami,aby sme nakoniec len smutne nezávideli tým tvorivejším.
Hodnotenie: 0   0
09:46:01 21.03.2018 [6448] Nevhodný príspevok?
07:51:33 10.03.2018 [6436] Nevhodný príspevok?
Príspevok je schovaný!
Príspevok je dostupný len pre prihláseného používateľa.
08:31:42 04.03.2018 [6421] Nevhodný príspevok?
https://myhornanitra.sme.sk/c/20768993/prievidza-ma-ambiciu-stat-sa-turistickym-centrom-hornej-nitry.html
Vyzerá to tak,že sa s každej strany,ozývajú hlasy volajúce po rozvoji turistického ruchu.Z pohľadu ekonomiky celého štátu ,ale aj našeho regiónu ide o lukratívnu záležitosť,pokiaľ si uvedomíme,že sú na svete štáty,ktorých ekonomické zdravie je priam životne závislé na príjmoch z turistiky.
To síce nie je tak úplne prípad regiónu Hornej Nitry,ale ak si uvedomíme,že zrejme nie je tak ďaleko doba,keď bude ukončená činnosť banského priemyslu a ENO,tak to vychádza tak,že je okrem iných oblastí,najvyšší čas začať pracovať aj na rozvoji projektov z oblasti rozvoja turizmu tu u nás v Novákoch.
Zámer podpory a rozvoja turizmu by sa z môjho pohľadu mal stať jedným zo strategických zámerov mesta a mali by sme mu venovať prioritne pozornosť,ak sa nechceme dožiť toho,že nás predbehnú okolité obce a turisti budú cez Nováky aj naďalej len tranzitovať.
Pre naplnenie takéhoto strategického zámeru je nutná omnoho väčšia aktivita zastupiteľov mesta v smere urýchleného vypracovania a presadenia konkrétnych projektov v tejto oblasti,následného získania prostriedkov na vybudovanie takýchto projektov z rôznych zdrojov a fondov ,ktoré ponúkajú takéto možnosti.Preto treba konať urýchlene,pretože ak budeme medzi prvými ,ktorí budú presadzovať kvalitné projekty,tak je zrejmé,že bude väčšia možnosť sa k týmto prostiedkom dopracovať.
V pripomienkovom konaní nového PHSR som podal viacero návrhov pre podporu rozvoja turizmu v meste a zdá sa ,že u spracovateľa projektu nového PHSR sa presadil len jeden a to projekt výstavby múzea baníckeho priemyslu celoslovenského významu,spojeného s múzeom techniky a science centra s interakčnými exponátmi.
Mám pocit a veľmi dúfam ,že sa mýlim,že u predstaviteľov mesta a podnikateľských subjektov v meste sa ešte nepresadila naplno myšlienka podpory turistického ruchu a jeho nespornej ekonomickej výhodnosti a prínosu pre celkový rozvoj regiónu.Myslím si,že je najvyšší čas na zmenu myslenia a celkového prístupu,lebo čas letí a okolie nespí,ale koná.
Hodnotenie: 0   0
17:49:20 03.03.2018 [6415] Nevhodný príspevok?
Vďaka Meter za info.
Ku kauze splašky som čakal na záznam,ale pretože žiadny nebol,tak neviem nič nové.
Hodnotenie: 0   0
16:33:11 03.03.2018 [6414] Nevhodný príspevok?
Ahoj Stefan. Tak zaznam asi nemoze byt ked zastupitelstvo je pozastavene, cize bude pokracovat a potom zrejme bude komplet zaznam, albo sa mylim?

A co ten Simka? Dal ti tie podklady ohladne covky na zverejnenie?
Hodnotenie: 0   0
20:14:34 02.03.2018 [6412] Nevhodný príspevok?
Hmm! Už je ohlásené ďalšie zasadanie MZ a na záznam z toho posledného sa niekde pozabudlo.Pripomínam preto zodpovedným,že sa nepatrí nechať občanov tak dlho čakať.
Hodnotenie: 0   0
18:32:53 12.02.2018 [6384] Nevhodný príspevok?
Myšlienka zlého nakladania s financiami mesta razantne ponúkaná povedzme že opozíciou v priebehu času/volebného obdobia/ a pri ktorej sa kompetentní tvária ,že nič nepočujú,sa zrejme /dá sa predpokladať/ s veľkým rámusom vráti v čase predvolebnom,kedy bude o to ťažšie obhajovať svoje zástoje a konania,lebo však vieme,že pre krátkosť času sa nedá povedať všetko ,čo je treba,aby sa veci dostatočne vysvetlili.
Z toho dôvodu zdá sa byť z pohľadu čistého politického kalkulu výhodnejšou tá prístupová alternatíva,ktorá nemá v merku pozametať špinu a vyhodiť ju do smetí,či tvárenie sa ,že špina vlastne nie je, ale pekne po poriadku tú špinu poctivo likvidovať v priebehu času/volebného/,aby sa na nás potom ,keď to bude na pretrase nevalila prúdom zo všetkých strán.
Inými slovami povedané,je omnoho ľahšie vyčarovávať volebné body sympatií voličov v priebehu volebného obdobia,ako v podenkovom čase pár predvolebných diskusií.
Možno toho adekvátnym príkladom z veľkej politiky by mohol byť prípad Kotleba,ktorého vysvetľovači sa svorne zhodujú v tom,že pôvodcom tohto nešťastného fenoménu je nekonanie a či laxné konanie zodpovedných.
Hodnotenie: 0   0
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
Mestské zastupiteľstvo zo dňa 29. októbra 2018
Video-záznam.
zobraziť podrobnosti »
04.11.2018
Komunálne volby 2018 - kandidáti
Zoznam kandidátov.
zobraziť podrobnosti »
09.10.2018
Novácke noviny 2018
Vyšlo nové číslo Nováckych novín - prečítajte si ich online.
zobraziť podrobnosti »
24.09.2018
Poézia všednosti
Radi by sme Vám uviedli do pozornosti výstavu výtvarného umenia „Poézia všednosti“, na ktorej predstavia tvorbu významných výtvarníkov so svojimi obrazmi. Výstava má filantropický rozmer a dobrovoľná finančná zbierka bude pre neziskovú organizáciu Plamienok - detský mobilný hospic v dňoch 14.9. až 6.10.
zobraziť podrobnosti »
18.09.2018
VIDEO: Mestské zastupiteľstvo zo dňa 19. februára 2018
www.video.novaky.sk
zobraziť podrobnosti »
14.04.2018
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa.