Online 3 ľudia. VEPOS Novaky.sk VOĽBY 2022
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Politika
173 príspevkov
Primátor, mestský úrad, podnikanie v meste...
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
12:40:20 30.03.2023 [7782] Nevhodný príspevok?
Mediálny guru Jánošík...
Ľubomír Jánošík nad založením rodiny ste neuvažovali? Skúste sa nad tým zamyslieť. Aspoň nebudete mať mať čas na svojom FB profile na vypisovanie tých tliachanín, ktoré tam neustále publikujete. Možno nájdete aj vnútorný pokoj a motiváciu pre zmysel života.
Hodnotenie: 3   0
07:52:27 30.03.2023 [7781] Nevhodný príspevok?
Vďaka pán Dzurák za odpoveď-neodpoveď.Ak Vám dobre rozumiem,tak nové vedenie-primátor spolu s poslancami chystajú pre nás občanov v oblasti zdravotnej starostlivosti niečo iné ako to,čo bolo pripravované Šimkom a čo občania očakávali,ale pretože sa obávajú aby im to Šimka ako ten najväčší mestský sabotér všetkých dobrých zámerov nepokazil,tak to robia tak potichu netransparentne/o nás bez nás/ako sa len dá,aby to pre ježišboha ten Šimka náhodou neprekazil?
Ak sa teda nemýlim a chápem vašu odpoveď správne,tak v poriadku OK rešpektujem a neostáva mi iné,len sa pripojiť k prianiu,aby sa im to bohdaj podarilo,ale nedá mi si povzdychnúť,že zatiaľ si veľakrát pripadám ako divák nejakého absurdného filmu plného malomeštiackych postavičiek,predvádzajúcich len paródiu na demokraciu.Konkretizovať a rozvádzať to nebudem,aby sa niektorí necítili dotknutí práve pre to ich malomeštiactvo a nedostatky v chápaní princípov demokracie v ktorom je bežný aj taký mentálny obrat,že objektívna kritika je braná ako osobný ad hominem atak,alebo hádzanie polien pod nohy a tiež z toho dôvodu,že si uvedomujem platnosť naratívu,že my všetci chceme len aby dobre bolo a verte neverte som presvedčený,že aj ten admin/i/,čo tvrdo nedemokraticky na túto stránku a iné stránky nepustia napr.pána M.Š.,alebo primitívne účelovou cenzúrou ohýbajú verejný diskurz,tak som presvedčený,že aj títo ľudia konajú v mentálnom nastavení,len aby dobre bolo,akurát si neuvedomujú,že ich predstavu aby dobre bolo aplikujú v rámci demokratickej subnormy.No a teraz,keď som napísal tieto kritické sentencie mi neostáva len veriť.že mi uveria,že aj ja chcem len aby dobre bolo a že mi to nezmažú:)
Hodnotenie: 0   1
13:37:36 29.03.2023 [7780] Nevhodný príspevok?


Dobrý deň p. Vida,

pôvodne som rozmýšľal, že Vám odpoviem na Váš mail, lebo nerád reagujem na príspevky iných prispievateľov na tejto stránke. Rešpektujem osobný názor i pohľad na vec všetkých, čo sem píšu. Aj keď rešpektovať neznamená automaticky súhlasiť. Ale to Vy určite viete tak dobre, ako ja. Teraz ste mi však položili otázku, na ktorú v rámci slušnosti odpovedať treba. Mojou odpoveďou Vás zrejme sklamem. Myslím si však, že máte hodne životných skúseností i prehľad v dianí v našom meste, tak ma hádam pochopíte.
Nováky sú mesto, kde sa niekedy nevypláca hovoriť o veciach, ktoré sú ešte len v riešení, resp. ktoré sa plánujú. Osobne som to zažil, keď sa tu mala za spolupráce mesta s Unipharmou, postaviť nová Poliklinika. Určite si na to obdobie spomínate. Nakoniec sa to všetko obrátilo proti nám a boli sme obvinení z toho, že sme chceli mesto zadĺžiť a dostať ho do nútenej správy. Samozrejme všetko bolo inak. Nemá však význam sa teraz k tomu vracať, lebo to je už všetko pasé. No pre mňa osobne, určite poučenie. Takže ani teraz nechcem dopredu dávať info, lebo nakoniec môže byť všetko inak. To po prvé.
Po druhé, nebolo by v žiadnom prípade fér voči primátorovi a poslancom, aby som tu ja ako občan mesta dával nejaké informácie o tejto pre nás všetkých nesmierne dôležitej oblasti. Pevne však verím, že ak bude všetko dohodnuté p. primátor, vedenie mesta i poslanci veľmi radi dajú informáciu nám všetkým o tom, ako bude zabezpečená zdravotná starostlivosť v Novákoch. My obaja, spoločne s ďalšími našimi spoluobčanmi si musíme len priať a držať palce primátorovi a poslancom, aby sa im podarilo nájsť a realizovať také riešenie zabezpečenia zdravotnej starostlivosti, ktorá bude prospešná pre nás všetkých.

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 5   0
22:34:36 28.03.2023 [7779] Nevhodný príspevok?
..." Som rád, keď som sa z mojich rôznych informačných kanálov dozvedel, že vedenie mesta podniká kroky, vedie rokovania, ako zabezpečiť kvalitnú zdravotnú starostlivosť pre občanov mesta a samozrejme aj priľahlých obcí"...
Opýtam sa a dúfam,že to nebude brané ako stavanie prekážok novému vedeniu v ich úsilí,ale len volanie občana po tej sľubovanej transparentnosti.Otázka teda je,aké kroky nové vedenie podniká,aké rokovania vedie pre zabezpečenie zdravotnej starostlivosti?Lebo to,čo je doteraz verejne známe nasvedčuje tomu,že sa opakuje situácia spred rokov a to iste každý uzná nie je niečo,čím by sme sa mohli chváliť!
Hodnotenie: 0   2
18:33:21 28.03.2023 [7778] Nevhodný príspevok?
Vedome, cielene, premyslene a účelovo.

Dobrý podvečer, vážení spoluobčania.

V poslednom čase sa mi zintenzívnili nežiaduce správy na mojej e-mailovej adrese. Privítal by som, keby som sa v nich dočítal niečo nové, resp. pozitívne pre našu súčasnosť, či blízku budúcnosť. Žiaľ, sú ako cez kopirák. Na strane jednej čítam, akého skvelého primátora sme tu mali 7 volebných období, ako vždy robil pre mesto a ľudí, čo všetko pre nás spravil. Na strane druhej, akí sú neschopní, resp. zavádzajúci tí, ktorí prišli po ňom. Neodpovedám na tieto maily, lebo to je iste cieľom odosielateľa, vtiahnuť ma do tejto neplodnej diskusie. Navyše nemám najmenšiu chuť debatovať s človekom, ktorý diskutovať nevie. S človekom, ktorý neuznáva iný názor, nevie počúvať. S človekom, ktorý uznáva len svoju pravdu a tí ostatní sú klamári, gauneri, ľudia čo vedome, cielene, premyslene a účelovo nehovoria pravdu, resp. zavádzajú. Samozrejme súčasné vedenie mesta je v inej polohe a musí na veci reagovať. No a toto je vodou na mlyn ex primátorovi. Veď čím viac sa budeme hrabať v nemennej minulosti o to menej času budeme mať na riešenie súčasnosti. Tým nechcem povedať, že treba všetko zamiesť pod prah. Naopak, treba to rýchlo uzavrieť a pustiť sa do riešenia súčasných problémov. Tu si dovolím povedať že súčasným najväčším problémom mesta nie je vrátenie 260 000 eur, ktoré musí zaplatiť mesto zo svojej kasy. To je žiaľ už proste dané a nič na tom nezmeníme. Osobne vidím ako najväčší súčasný problém, zabezpečenie zdravotnej starostlivosti pre občanov mesta. Ak sa budeme ďalšie roky zaoberať tým, kto je za úroveň zdravotnej starostlivosti zodpovedný, tak nevyriešime nič. Napriek tomu, že mám na ex primátora svoj názor, som presvedčený, že aj jemu ide o to, aby zdravotná starostlivosť bola pre občanov nášho mesta čo najkvalitnejšia, čo najprístupnejšia. Žiaľ z jeho mailov, či vystúpení na MsZ to akosi necítim. Nakoniec s tým, že ex primátor zmení svoju rétoriku, voči tým, čo majú iný názor, či predstavu som ani nepočítal. Potvrdilo sa to, čo som tesne pred komunálnymi voľbami pár priateľom povedal, keď predpovedali, že po voľbách bude konečne v Novákoch kľud. “K zmene primátora určite príde, no kľud tu nebude,“ odpovedal som im.
Aj preto oceňujem, že súčasný primátor i poslanci reagujú na ex primátora a jeho spriaznených duší minimálne. Naozaj je to len plytvanie ich časom. Čaká ich zložité obdobie a vyriešenie momentálne najdôležitejšieho problému nášho mesta – zabezpečenie požadovanej úrovne zdravotnej starostlivosti. Som rád, keď som sa z mojich rôznych informačných kanálov dozvedel, že vedenie mesta podniká kroky, vedie rokovania, ako zabezpečiť kvalitnú zdravotnú starostlivosť pre občanov mesta a samozrejme aj priľahlých obcí. Zdravie je totiž prvoradé pre nás všetkých. Spoločne zaželajme primátorovi a poslancom, nech sa im oblasť zdravia podarí vyriešiť k spokojnosti nás obyvateľov. No a ak nechceme, resp. im nedokážeme pomôcť, tak im aspoň do ich úsilia nestavajme prekážky.

S úctou
Ľubo Dzurák

Hodnotenie: 6   0
13:09:16 28.03.2023 [7777] Nevhodný príspevok?
Po včerajšom vystúpení exprimátora Ing. Dušana Šimku a súčasného primátora Ing. Branislava Adamca na pôde zastupiteľstva TSK v Trenčíne sa dali očakávať reakcie zo strany Šimkovcov, ktoré neskôr aj prišli.

Svoj príspevok zverejnil na FB profile Jánošíka aj pán Štefan Vida o ktorom je známe, že skôr obhajuje kroky a konanie exprimátora Šimku. Ten včerajší jeho príspevok mi prišiel však najobjektívnejší zo všetkých, ktoré som od neho za posledné obdobie čítal. Dovolím si zverejniť ho v plnom rozsahu:

“ Ale no tak pán Jánošík, buďme objektívny a držme sa faktov! Menej je aj v tomto prípade viac, čo by neplatilo iba v prípade, že viete viac ako je verejne známe a o čom si dovolím mať pochybnosti. Pretože verejne nie je známy jediný prípad, jediné vyjadrenie terajšieho primátora, dokonca ani naznačujúca indícia dovoľujúca vysloviť vetu, že “Adamec dosiahol svoje”, teda, že jeho zámerom bolo, aby röntgen smeroval do Prievidze. Síce plne chápem a s vami zdieľam vašu frustráciu z vývinu udalostí, ale ak v bývalom primátorovi máme ukážkový príklad aký škodlivý dopad na komunitu môže mať politika založená na konfrontačných a neobjektívnych hodnoteniach situácií a konaní, tak ako racionálne a bez emócií zvažujúci človek by ste sa zrejme mal verejných vyjadrení tohto typu vyvarovať. Pochopiteľne aj s ohľadom na to, že takto dávate do rúk argumenty ľuďom,
ktorí vás kritizujú za neobjektívnosť, že majú pravdu ak tak robia”

Samozrejme na svojom FB profile bol onedlho aktívny aj Ľubomír Jánošík. Ten ako prvý napísal status:

“Adamec dosiahol svoje. Röntgen smeruje do NsP Bojnice!”

K týmto pár jeho slovám sa dá v stručnosti napísať:

Jánošík, prestaňte konečne blúzniť!

Na akých relevantných skutočnostiach sa zakladá vaše tvrdenie?
Tieto vaše slová jednoznačne potvrdzujú šírenie klamstiev a demagógie, ktorými sa všemožne snažíte ovplyvniť verejnú mienku a vnútiť svoj pohľad na vec občanom mesta.

Veľa ľudí v Novákoch vás má však už prečítaných a týmito zvrátenosťami ich neohúrite!

Súčasný primátor spolu s vedením mesta hľadajú možnosti ako najlepšie vyriešiť situáciu okolo polikliniky. Iba blázon si môže myslieť, že to tak nie je! Sám primátor má matku vo vyššom veku, ktorá už tiež potrebuje zvýšenú zdravotnú starostlivosť. To isté platí pre poslancov, ktorí majú taktiež mnohí z nich starších rodičov a pod..

Všetci títo by išli proti sebe, ak by Jánošíkov status mal byť pravdivý!

A ešte pár slov k exprimátorovi Šimkovi. Z ľudského hľadiska chápem vašu frustráciu z volebnej prehry. Nestotožňujem sa však so spôsobom akým to robíte. Presne týmto arogantným až agresívnym správaním ste sa vo voľbách diskvalifikovali sám.
Ľudia mali tejto vašej rétoriky a vystupovania už dosť a chceli zmenu! Aj v tejto dobe neustále útočíte na vedenie mesta a vyčítate mnohým poslancom, že svojou neúčasťou blokovali zastupiteľstvo.

Treba však začať od seba a hľadať príčinu, prečo sa tak dialo. Tá zodpovednosť bohužiaľ padá na vás. Nedokázali ste so zastupiteľstvom nájsť spoločnú reč a tak ste ako manažér zlyhali! To, ako má správne fungovať systém medzi vedením mesta a poslancami vidíme v súčasnosti na zastupiteľstvách.
Hodnotenie: 5   0
07:02:57 26.02.2023 [7762] Nevhodný príspevok?
 ...“Ak totiž budeme veľa času venovať tomu, kto zapríčinil súčasný stav, zostane nám málo času na riešenie toho, ako skvalitniť úroveň zdravotnej starostlivosti“…
S týmto názorom pána Dzuráka sa dá súhlasiť,ale s dovetkom,že si nemyslím,že dnes sme už v situácii ,že všetko,čo sa zdravotnej starostlivosti týka je minulosť a všetko už bolo povedané,vysvetlené a treba už pozerať len do budúcnosti.Tým chcem povedať,že my ako občania máme teraz pred očami aktérmi na našej malej politickej scéne vytvorený taký obraz,že súčasné vedenie vraví….. minulé vedenie to pohnojilo,nedá sa,zabudnite…. a snaha starého vedenia veci si vysvetliť a dať na pľac svoj pohľad je odignorovaná spôsobom „pán náčelník vyviesť“ a tiež neochotou pred kamerou transparentne /to bolo heslo na predvolebnom plagáte terajšieho pána Primátora/ si veci vyargumentovať a vysvetliť.Predsa logicky v situácii,keď sa ide opakovať nedávna história a starí zodpovední hovoria že sa to dá a noví že sa to nedá,je zodpovedný občan chcejúci pre seba len to najlepšie právom znepokojený a kladie otázky a žiada odpovede.
Aby si zasa nejaký prehnanou intencionalitou /predpokladané,myslené,odhadované smerovanie a motivácia mentálneho abstraktu/ obdarený čitateľ môjho príspevku nemyslel,že tu obhajujem Šimku a jeho názory,tak to ani náhodou.To,čo obhajujem je jeho právo,takisto ako aj právo každého jednoho občana žijúceho v demokratickom spoločenskom zriadení na slobodné vyslovenie názoru podľa zákona.
Z tohto uhla pohľadu je iste zarážajúce,že tým diskutujúcim,ktorí tu bez váhania slobodne „ordinujú“ s psychopatickými diagnózami občanov slobodne vyjadrujúcich svoj názor tam,kde im to je umožnené,tak že im vôbec nevadí,že na tejto stránke to tým občanom umožnené nie je.Je jasné,že narážam na diskutéra/ku/ Jana K a vice versa M.Šimka.Teda mne tu primárne nejde o to,aký je náš subjektívny emocionálny vnem a názor,ale explicitne o dodržiavanie hlavných zásad stanovených pre správne fungovanie demokratického spoločenského systému.
Ak by predsa len diskutér/ka/ Jana K nadobudla dojem,že čo píšem,píšem len preto,aby som ju a jej emocionálny postoj a názor dehonestoval,teda že reagujem faulovou ad hominem argumentáciou na jej osobu,tak by sa mýlila,pretože mne je úplne a stopercentne jasné,že aj ona chce pre seba a toto mesto len to najlepšie a robí to tak,ako to najlepšie vie ,presne tak ako aj ja a všetci ostatní.Takže peace v duši Janka K cmučky,cmučky:)
Hodnotenie: 0   2
05:44:54 25.02.2023 [7760] Nevhodný príspevok?
12:55:43 24.02.2023 [7758] Nevhodný príspevok?
„Minulosť už neovplyvníme, tak sa zamerajme na súčasnosť, aby sme pozitívne mohli ovplyvnili našu budúcnosť.“

Dobrý deň vážení spoluobčania.

So záujmom som si prečítal všetky ostatné príspevky reagujúce na MsZ zo dňa 20.2.2023. Som rád, že rokovanie MsZ nenecháva občanov nášho mesta ľahostajnými. Nechcem sa teraz vyjadrovať k vystúpeniam, občanov mesta na zastupiteľstve. To už niektorí pisatelia urobili. Vítam aj rôznosť názorov, čo robí celú diskusiu zaujímavejšou. Čo sa týka vystúpenia občanov na zastupiteľstve je normálne, že niektorí takúto rétoriku vítajú. rovnako že sú aj takí, ktorí tento spôsob odsudzujú. Dokonca sú možno aj takí, ktorí sa na tom všetkom len zabávajú. Ja som svoj názor na tieto vystúpenia telefonicky povedal novému prednostovi MsÚ. Osobne budem rád, keď aj na tejto stránke budú odznievať príspevky, kde pisatelia budú uverejňovať svoje názory, bez ohľadu na to, či sú negatívne, alebo pozitívne. Všetky názory môžu totiž byť veľmi nápomocné terajšiemu vedeniu mesta. Mali by ich viesť aspoň k zamysleniu sa, prečo občania na veci reagujú tak, či onak, čo ich vedie k pozitívnym, či negatívnym stanoviskám. Samozrejme musí to mať svoju kultúru, musí to byť bez urážok, dehonestovania a osočovania. Veď práve nedávna úroveň vedenia MsZ a zvolená rétorika na nich, bola jedným z dôvodov, prečo sme my voliči volili vo voľbách zmenu. Na hodnotenie práce terajšieho MsZ a vedenia mesta je však podľa môjho názoru, ešte príliš skoro.
Prečo teda píšem svoj dnešný príspevok? Odpoveď je jednoduchá. Prestaňme už riešiť minulosť, tú jednoducho nezmeníme. Aj keď súhlasím, že odpočet po každých voľbách urobiť treba. Občania majú právo vedieť v akom stave je mesto. No začnime sa viac venovať prítomnosti, aby sme zlepšili budúcnosť. Dnes, aspoň podľa mňa, je najdôležitejšie riešiť úroveň zdravotnej starostlivosti v našom meste. Tu nám iste nepomôže navzájom sa obviňovať, kto môže za súčasný stav. Treba urýchlene hľadať riešenie, lebo už v blízkej budúcnosti môžeme na to všetci doplatiť. Áno jedny dvere sa nám v tejto oblasti definitívne zavreli, to však neznamená, že neexistujú ďalšie dvere, ktoré otvoriť môžeme. Tu však nie je problém len Poliklinika. Pred dvoma týždňami som mal stretnutie s GR Fortischemu s. Mgr. J. Křičkom a ten ma informoval, že Fortischem od 1.4.2023 nebude poskytovať zdravotnú starostlivosť. Navyše úroveň zdravotnej starostlivosti začína byť vážnym problémom celého regiónu. Potvrdzuje to aj Petícia TSK, kde ľudia svojím podpisom požadujú zaradenie nemocnice v Bojniciach do vyššieho stupňa dôležitosti, čo by mohlo zlepšiť a skvalitniť dostupnosť lepšej zdravotnej starostlivosti pre občanov hornej Nitry. Uvedomuje si to aj Združenie zamestnávateľov hornej Nitry, v ktorom sú zastúpení členovia významných spoločností a podnikov v regióne. Počnúc HBP, Brose, Unikliniky, až po Fortichcem, ENO, či Porfix. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sa stretnú zástupcovia ZzhN s predsedom ZMO HN p. Vojtechom Čičmancom, aby našli spoločné noty nielen pri riešení otázky úrovne zdravotnej starostlivosti, ale aj udržania kvality životnej úrovne na hornej Nitre. Preto by som si veľmi želal, aby aj vedenie nášho mesta spolu s poslancami, venovali otázke zdravia maximálnu pozornosť a v prvom rade hľadali riešenie nedobrej situácie. Bude potrebné využiť aj tú skutočnosť že v MsZ máme dvoch lekárov, čo určite bude len prínosom. Ak totiž budeme veľa času venovať tomu, kto zapríčinil súčasný stav, zostane nám málo času na riešenie toho, ako skvalitniť úroveň zdravotnej starostlivosti. To je totiž oblasť, ktorá sa dotýka bytostne nás všetkých.
Vážení spoluobčania, nebol by som rád, keby ste môj príspevok brali ako šírenie negatívnych informácií. Náš život je našťastie postavený tak, že ak niečo končí, automaticky niečo nové začína. Je pravda, že môžeme zabudnúť na RTG, či schválený projekt na rekonštrukciu našej Polikliniky. To však neznamená, že sa nedajú pripraviť nové riešenia. Chce to však naozaj spojiť sily a nedať sa znechutiť súčasným stavom. V živote sú totiž úspešní hlavne tí, ktorí prekážky nepokladajú za problémy, ale za príležitosť, ako využiť svoje schopnosti a vedomosti.
S úctou Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 6   0
21:19:45 13.02.2023 [7747] Nevhodný príspevok?
A čo tak zrazu ste p. flash reportér Ľubomír Jánošík stiahli úmyselne zostrihané videá zo svojej FB stránky? Že by ste boli priamo prichytený a usvedčený z manipulovania predmetných videí, o ktorom podrobne píše v predchádzajúcom príspevku aj Jana K.??
Hodnotenie: 4   0
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
Bane na hornej Nitre skončili, banskí záchranári sú v pohotovosti naďalej. Je otázne dokedy
Banskí záchranári pomáhajú i pri rôznych nešťastiach.
zobraziť podrobnosti »
12.01.2024
FOTO: Elektráreň Nováky odstavila poslednú turbínu, skončila sa tak výroba elektriny z uhlia
Výroba elektriny a tepla z domáceho hnedého uhlia v Elektrárni Nováky po 70 rokoch definitívne skončila.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
Final coal mining cart pulled from Nováky mine
More trains for Christmas holidays, Bratislava outskirts teeming with culture, and a recipe for Christmas baking.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
Z nováckej bane vyťažili posledný vozík uhlia, o zamestnanie prídu stovky ľudí
Uzatváranie bane potrvá roky.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
zobraziť podrobnosti »
15.03.2023
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.