Online 2 ľudia. VEPOS Novaky.sk VOĽBY 2022
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 7758 v téme Politika zo dňa 12:55:43 24.02.2023 Nevhodný príspevok?
„Minulosť už neovplyvníme, tak sa zamerajme na súčasnosť, aby sme pozitívne mohli ovplyvnili našu budúcnosť.“

Dobrý deň vážení spoluobčania.

So záujmom som si prečítal všetky ostatné príspevky reagujúce na MsZ zo dňa 20.2.2023. Som rád, že rokovanie MsZ nenecháva občanov nášho mesta ľahostajnými. Nechcem sa teraz vyjadrovať k vystúpeniam, občanov mesta na zastupiteľstve. To už niektorí pisatelia urobili. Vítam aj rôznosť názorov, čo robí celú diskusiu zaujímavejšou. Čo sa týka vystúpenia občanov na zastupiteľstve je normálne, že niektorí takúto rétoriku vítajú. rovnako že sú aj takí, ktorí tento spôsob odsudzujú. Dokonca sú možno aj takí, ktorí sa na tom všetkom len zabávajú. Ja som svoj názor na tieto vystúpenia telefonicky povedal novému prednostovi MsÚ. Osobne budem rád, keď aj na tejto stránke budú odznievať príspevky, kde pisatelia budú uverejňovať svoje názory, bez ohľadu na to, či sú negatívne, alebo pozitívne. Všetky názory môžu totiž byť veľmi nápomocné terajšiemu vedeniu mesta. Mali by ich viesť aspoň k zamysleniu sa, prečo občania na veci reagujú tak, či onak, čo ich vedie k pozitívnym, či negatívnym stanoviskám. Samozrejme musí to mať svoju kultúru, musí to byť bez urážok, dehonestovania a osočovania. Veď práve nedávna úroveň vedenia MsZ a zvolená rétorika na nich, bola jedným z dôvodov, prečo sme my voliči volili vo voľbách zmenu. Na hodnotenie práce terajšieho MsZ a vedenia mesta je však podľa môjho názoru, ešte príliš skoro.
Prečo teda píšem svoj dnešný príspevok? Odpoveď je jednoduchá. Prestaňme už riešiť minulosť, tú jednoducho nezmeníme. Aj keď súhlasím, že odpočet po každých voľbách urobiť treba. Občania majú právo vedieť v akom stave je mesto. No začnime sa viac venovať prítomnosti, aby sme zlepšili budúcnosť. Dnes, aspoň podľa mňa, je najdôležitejšie riešiť úroveň zdravotnej starostlivosti v našom meste. Tu nám iste nepomôže navzájom sa obviňovať, kto môže za súčasný stav. Treba urýchlene hľadať riešenie, lebo už v blízkej budúcnosti môžeme na to všetci doplatiť. Áno jedny dvere sa nám v tejto oblasti definitívne zavreli, to však neznamená, že neexistujú ďalšie dvere, ktoré otvoriť môžeme. Tu však nie je problém len Poliklinika. Pred dvoma týždňami som mal stretnutie s GR Fortischemu s. Mgr. J. Křičkom a ten ma informoval, že Fortischem od 1.4.2023 nebude poskytovať zdravotnú starostlivosť. Navyše úroveň zdravotnej starostlivosti začína byť vážnym problémom celého regiónu. Potvrdzuje to aj Petícia TSK, kde ľudia svojím podpisom požadujú zaradenie nemocnice v Bojniciach do vyššieho stupňa dôležitosti, čo by mohlo zlepšiť a skvalitniť dostupnosť lepšej zdravotnej starostlivosti pre občanov hornej Nitry. Uvedomuje si to aj Združenie zamestnávateľov hornej Nitry, v ktorom sú zastúpení členovia významných spoločností a podnikov v regióne. Počnúc HBP, Brose, Unikliniky, až po Fortichcem, ENO, či Porfix. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sa stretnú zástupcovia ZzhN s predsedom ZMO HN p. Vojtechom Čičmancom, aby našli spoločné noty nielen pri riešení otázky úrovne zdravotnej starostlivosti, ale aj udržania kvality životnej úrovne na hornej Nitre. Preto by som si veľmi želal, aby aj vedenie nášho mesta spolu s poslancami, venovali otázke zdravia maximálnu pozornosť a v prvom rade hľadali riešenie nedobrej situácie. Bude potrebné využiť aj tú skutočnosť že v MsZ máme dvoch lekárov, čo určite bude len prínosom. Ak totiž budeme veľa času venovať tomu, kto zapríčinil súčasný stav, zostane nám málo času na riešenie toho, ako skvalitniť úroveň zdravotnej starostlivosti. To je totiž oblasť, ktorá sa dotýka bytostne nás všetkých.
Vážení spoluobčania, nebol by som rád, keby ste môj príspevok brali ako šírenie negatívnych informácií. Náš život je našťastie postavený tak, že ak niečo končí, automaticky niečo nové začína. Je pravda, že môžeme zabudnúť na RTG, či schválený projekt na rekonštrukciu našej Polikliniky. To však neznamená, že sa nedajú pripraviť nové riešenia. Chce to však naozaj spojiť sily a nedať sa znechutiť súčasným stavom. V živote sú totiž úspešní hlavne tí, ktorí prekážky nepokladajú za problémy, ale za príležitosť, ako využiť svoje schopnosti a vedomosti.
S úctou Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 6   0

Kladne hodnotil:
24.02.2023 13:55:16 Vladimír
24.02.2023 14:23:40 novacan7
24.02.2023 15:33:31 Aténa
24.02.2023 19:57:40 Jana K
25.02.2023 05:43:12 lavida
28.02.2023 15:50:38 Ajven
Záporne hodnotil:

K tomuto príspevku boli napísané ďalšie reakcie:
[7762] 26.02.2023 07:02:57 od lavida otvor reakciu...
[7760] 25.02.2023 05:44:54 od lavida otvor reakciu...


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky
Meno:
Heslo:
Bane na hornej Nitre skončili, banskí záchranári sú v pohotovosti naďalej. Je otázne dokedy
Banskí záchranári pomáhajú i pri rôznych nešťastiach.
zobraziť podrobnosti »
12.01.2024
FOTO: Elektráreň Nováky odstavila poslednú turbínu, skončila sa tak výroba elektriny z uhlia
Výroba elektriny a tepla z domáceho hnedého uhlia v Elektrárni Nováky po 70 rokoch definitívne skončila.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
Final coal mining cart pulled from Nováky mine
More trains for Christmas holidays, Bratislava outskirts teeming with culture, and a recipe for Christmas baking.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
Z nováckej bane vyťažili posledný vozík uhlia, o zamestnanie prídu stovky ľudí
Uzatváranie bane potrvá roky.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
zobraziť podrobnosti »
15.03.2023
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.