Online 2 ľudia. VEPOS Novaky.sk VOĽBY 2022
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 7778 v téme Politika zo dňa 18:33:21 28.03.2023
Vedome, cielene, premyslene a účelovo.

Dobrý podvečer, vážení spoluobčania.

V poslednom čase sa mi zintenzívnili nežiaduce správy na mojej e-mailovej adrese. Privítal by som, keby som sa v nich dočítal niečo nové, resp. pozitívne pre našu súčasnosť, či blízku budúcnosť. Žiaľ, sú ako cez kopirák. Na strane jednej čítam, akého skvelého primátora sme tu mali 7 volebných období, ako vždy robil pre mesto a ľudí, čo všetko pre nás spravil. Na strane druhej, akí sú neschopní, resp. zavádzajúci tí, ktorí prišli po ňom. Neodpovedám na tieto maily, lebo to je iste cieľom odosielateľa, vtiahnuť ma do tejto neplodnej diskusie. Navyše nemám najmenšiu chuť debatovať s človekom, ktorý diskutovať nevie. S človekom, ktorý neuznáva iný názor, nevie počúvať. S človekom, ktorý uznáva len svoju pravdu a tí ostatní sú klamári, gauneri, ľudia čo vedome, cielene, premyslene a účelovo nehovoria pravdu, resp. zavádzajú. Samozrejme súčasné vedenie mesta je v inej polohe a musí na veci reagovať. No a toto je vodou na mlyn ex primátorovi. Veď čím viac sa budeme hrabať v nemennej minulosti o to menej času budeme mať na riešenie súčasnosti. Tým nechcem povedať, že treba všetko zamiesť pod prah. Naopak, treba to rýchlo uzavrieť a pustiť sa do riešenia súčasných problémov. Tu si dovolím povedať že súčasným najväčším problémom mesta nie je vrátenie 260 000 eur, ktoré musí zaplatiť mesto zo svojej kasy. To je žiaľ už proste dané a nič na tom nezmeníme. Osobne vidím ako najväčší súčasný problém, zabezpečenie zdravotnej starostlivosti pre občanov mesta. Ak sa budeme ďalšie roky zaoberať tým, kto je za úroveň zdravotnej starostlivosti zodpovedný, tak nevyriešime nič. Napriek tomu, že mám na ex primátora svoj názor, som presvedčený, že aj jemu ide o to, aby zdravotná starostlivosť bola pre občanov nášho mesta čo najkvalitnejšia, čo najprístupnejšia. Žiaľ z jeho mailov, či vystúpení na MsZ to akosi necítim. Nakoniec s tým, že ex primátor zmení svoju rétoriku, voči tým, čo majú iný názor, či predstavu som ani nepočítal. Potvrdilo sa to, čo som tesne pred komunálnymi voľbami pár priateľom povedal, keď predpovedali, že po voľbách bude konečne v Novákoch kľud. “K zmene primátora určite príde, no kľud tu nebude,“ odpovedal som im.
Aj preto oceňujem, že súčasný primátor i poslanci reagujú na ex primátora a jeho spriaznených duší minimálne. Naozaj je to len plytvanie ich časom. Čaká ich zložité obdobie a vyriešenie momentálne najdôležitejšieho problému nášho mesta – zabezpečenie požadovanej úrovne zdravotnej starostlivosti. Som rád, keď som sa z mojich rôznych informačných kanálov dozvedel, že vedenie mesta podniká kroky, vedie rokovania, ako zabezpečiť kvalitnú zdravotnú starostlivosť pre občanov mesta a samozrejme aj priľahlých obcí. Zdravie je totiž prvoradé pre nás všetkých. Spoločne zaželajme primátorovi a poslancom, nech sa im oblasť zdravia podarí vyriešiť k spokojnosti nás obyvateľov. No a ak nechceme, resp. im nedokážeme pomôcť, tak im aspoň do ich úsilia nestavajme prekážky.

S úctou
Ľubo Dzurák

Hodnotenie: 6   0

Kladne hodnotil:
28.03.2023 22:24:26 Aténa
28.03.2023 23:37:46 fofo23
28.03.2023 23:50:03 novacan23
29.03.2023 06:59:06 Vladimír
29.03.2023 08:25:00 Mária123
29.03.2023 09:07:45 Ajven
Záporne hodnotil:

K tomuto príspevku boli napísané ďalšie reakcie:
[7779] 28.03.2023 22:34:36 od lavida otvor reakciu...


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky
Meno:
Heslo:
Bane na hornej Nitre skončili, banskí záchranári sú v pohotovosti naďalej. Je otázne dokedy
Banskí záchranári pomáhajú i pri rôznych nešťastiach.
zobraziť podrobnosti »
12.01.2024
FOTO: Elektráreň Nováky odstavila poslednú turbínu, skončila sa tak výroba elektriny z uhlia
Výroba elektriny a tepla z domáceho hnedého uhlia v Elektrárni Nováky po 70 rokoch definitívne skončila.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
Final coal mining cart pulled from Nováky mine
More trains for Christmas holidays, Bratislava outskirts teeming with culture, and a recipe for Christmas baking.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
Z nováckej bane vyťažili posledný vozík uhlia, o zamestnanie prídu stovky ľudí
Uzatváranie bane potrvá roky.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
zobraziť podrobnosti »
15.03.2023
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.