Online 5 ľudí. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Politika
64 príspevkov
Primátor, mestský úrad, podnikanie v meste...
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
16:09:14 28.10.2018 [6615] Nevhodný príspevok?
Na stránke kandidáta na opätovné zvolenie na funkciu primátora pána Daniša je stále ten istý program,ktorý tam bol už pred predchádzajúcimi komunálnymi voľbami.Majú to občania chápať tak,že tento starý volebný program v takom istom znení je platný aj ďalej v prípade volebného úspechu pána Daniša?
Pýtam sa z toho dôvodu,že vo vyspelých demokraciách býva zvykom,že po uplynutí volebného obdobia vykoná kandidát úspešný v minulých voľbách tzv.odpočet toho,ktoré zámery sa podarilo a ktoré nie naplniť počas uplynulého volebného obdobia.
Domnievam sa ,že to nie je nič čo by sa vymykalo z rámca akejsi normálnosti,teda vykonať odpočet toho ,čo sa podarilo naplniť z volebného programu kandidáta úspešného vo voľbách.Takýto odpočet môže byť do určitej miery považovaný aj za vodítko pre občanov či budú akceptovať snahu kandidáta byť opätovne zvolený do funkcie a či mu dajú opätovne svoju dôveru a volebné hlasy.
Z dôvodov vyššie napísaných žiadam pána Daniša takýmto verejným spôsobom,aby verejne vykonal odpočet svojho minulého volebného programu a predstavil svoje zámery do budúcnosti.Domnievam sa,že ako občan mesta mám na to plné právo.
Hodnotenie: 1   0
13:59:08 28.10.2018 [6614] Nevhodný príspevok?
http://rtvprievidza.sk/home/region/5765-na-tvorbe-akcneho-planu-uz-pracuje-tim-expertov?fbclid=IwAR2cvJgG_NcvQq5OaeMSNvnSlF8Qir694KrnbJ2Aq1x0LbQQdaUO93AE2c0
Na pozadí diania v regióne v tejto predvolebnej dobe, Nováky potrebujú kandidáta na poste primátora,ktorý bude schopný stať sa aktívnym účastníkom v týchto rokovaniach a presadiť pre mesto v čo najväčšej miere prospešné projekty,aby sa z nás nestala čierna diera.
Hodnotenie: 1   0
11:38:12 25.09.2018 [6562] Nevhodný príspevok?
Medzi uchádzačmi na post primátora mesta Nováky je aj Indg. Dušan Šimka, ktorý dodnes vypúšťa splašky priamo do rieky nitra a nevykonal žiadnu nápravu!!! Nefackuje ho hanba? Je toto mozne len na Slovensku!!! Do dnes nemá ČOV a občanov žida o zvolenie?

Ako sa píse v liste od okresneho uradu PPrievidza (bol uverejneny aj na stranke novaky) kde ich zaverom je: Citujem" "Voči užívateľom rodinného domu Ing. Dušanovi Šimkovi (vtedajší primátor mesta Nováky) a manželke Eve Šimkovej bolo vedené priestupkové konanie a každému z užívateľov bola uložená sankcia za porušenie vodného zákona.", Nehoráznosť!!!

Pokuta vo výške cca 60€ a samozrejme odstrániť závadu. Závada do dnes nie je odstránená a z domu Ing. Dušana Šimku idú splašky spolu s chemikáliami priamo do rieky Nitra bez akejkoľvek ČOV alebo žumpy.... Greenpace by malo aj v tomto prípade konať! Predstaviteľ mesta by si predsa nemal dovoliť znečisťovať rieku!!! Alebo môže?

Do dnes porušuje zákon o odpadových vodách a nápravu nevykonal žiadnu!!! On je ten posledný kto by mal kandidovať!!!
Hodnotenie: 1   1
21:22:16 13.09.2018 [6549] Nevhodný príspevok?
Ako cez kopirák.

Dobrý večer.

Ospravedlňujem sa, ale žiaľ dobrý, či pozitívny príspevok znovu neprinášam. Dnes 13.9. bolo zvolané MsZ na ktorom sa tak ako na predchádzajúcom zúčastnili 2 poslanci, primátor s prednostom a pár občanov. Človek by si myslel, že aspoň ku koncu volebného obdobia si poslanci uvedomia vážnosť a dôležitosť svojho mandátu a prídu na rokovanie MsZ Žiaľ. Možno by mi to ani tak nevadilo, keby tí, ktorí nemájú čas, alebo záujem sa zúčastňovať rokovania MsZ, by už viac nekandidovali. Lenže 8 z nich sa bude o našu dôveru uchádzať znovu. Nerozumiem, nechápem???Prakticky celý tento rok sa neukázali na MsZ a bez mihnutia oka kandidujú znovu. Je to ich odvaha, alebo výsmech nám? Aj keby mali nejakú super príčinu ich neúčasti, tak mali aspoň prísť a vysvetliť nám občanom, prečo vlastne bojkotujú MsZ. Keby sa jednalo len o nich, čert s tým. No tu ide o mesto a nás občanov. Pozorne počúvam ľudí v meste a viem, že ich to konečne začína znepokojovať. Niektorí dokonca hovoria o tom, že to treba všetko vymeniť a dať príležitosť novým a zodpovednejším ľuďom. Nikdy som nebol za radikálne riešenia, ale začínam aj takéto úvahy chápať. Samozrejme už to do volieb musíme nejako spolu pretrpieť.

Očakávam, že sa aj na tejto stránke rozvinie k voľbám zdravá a vecná diskusia. Očakávam hlavne od tých čo kandidujú, že sa s nami podelia o svoje predstavy a názory, ako chcú ďalšie štyri roky spravovať toto mesto. Veď ako napr. môže niekto kandidovať na post primátora, keď nechodí ako poslanec, ani na zastupiteľstvá, keď ako poslanec prakticky ničím nevynikol. Pravda je, že každý má právo kandidovať, no nikto nemá právo so svojim mandátom hazardovať, lebo to nie je len jeho mandát. To je predovšetkým mandát tých, ktorí mu dali dôveru. Aspoň tak to funguje v okolitých obciach. Aj preto sú tie obce a mestá niekde inde ako Nováky. A možno terajší poslanci sa pri svojej kandidatúre spoliehajú na apatiu a nezáujem nás občanov. Ak to tak bude, tak im k zvoleniu naozaj postačia hlasy rodiny a priateľov.
Bude naozaj náročné, správne sa rozhodnúť, komu dáme svoj hlas. Priznávam, že ani ja dnes ešte neviem, koho budem voliť. Viem však celkom presne, koho voliť určite nebudem.

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 2   1
10:07:16 17.08.2018 [6544] Nevhodný príspevok?
V Novákoch je to žiaľ tak.
Naozaj ma mrzí, že nemôžem pozitívnejšie napísať svoj názor na účasť poslancov na zasadnutiach MsZ. No účasť dvoch poslancov na ostatnom zasadnutí MsZ vo štvrtok 16.8. ma doslova šokovala!
Iste každý z poslancov má svoju rodinu, zamestnanie, osobné problémy a samozrejme môže do toho prísť aj onemocnenie. No predsa neúčasť 9 poslancov z 11 poslancov je naozaj zarážajúca. Aj keď nešlo o plánované zasadnutie a takých bolo v tomto roku viac, treba aj k takýmto zasadnutiam pristupovať s plnou vážnosťou. Primátor ich určite nezvoláva z dlhej chvíle, alebo len tak na posedenie pri káve. Určite mal na zvolanie mimoriadnych zasadnutí vážny dôvod. Nevediem si štatistiku, no zúčastňujem sa podľa možností všetkých zasadnutí. Možno sa trošku mýlim, ale v tomto roku bolo zvolaných okolo 10 zasadnutí MsZ a z toho bolo minimálne 5 neuznášania schopných. To už nie je o osobných problémoch, za tým je aspoň podľa mňa politikárčenie. A keďže som už v živote i v politike niečim prešiel s istotou viem, že tam kde je politikárčenie, tam nejde o ľudí a v našom prípade ani o mesto. Preto by som ako občan mesta naozaj rád poznal odpoveď na prozaickú otázku. Načo kandidovali za poslancov tí, ktorí nemajú čas zúčastňovať sa zasadnutí MsZ, čím prakticky maria rozvoj nášho mesta a život v ňom??? Samozrejme nemám veci overené, len som presvedčený, že tu ide o akýsi bojkot s cieľom, ktorý si už určite čitatelia domyslia sami.
Osobne si myslím, že sme úplne zbytočne stratili štyri roky. Sám budem čakať na hodnotenie terajších poslancov od p. primátora. A rád by som sa v tom hodnotení aj dozvedel, ktorí poslanci k svojmu mandátu pridali aj nejakú nadhodnotu. To znamená, hodnotiť nielen účasť na zasadnutiach a dvíhanie rúk, za, proti a zdržal sa. Inak povedané, či poslanci sami pripravili nejaký projekt, zorganizovali akcie pre ľudí a stretnutia s voličmi, či dokázali priniesť aj nejaké finačné prostriedky do mesta, zabezpečili sponzorov, investorov a pod. Viem, nie je to ich povinnosť ale byť poslancom a obmedziť svoj mandát len na dvíhanie rúk, je strašne málo. Vlastne keď tak na sa to pozerám, my môžme byť asi radi, ak sa páni poslanci zasadnutia MsZ aspoň zúčastnia.
Vážení priatelia, to čo som teraz napísal, sa určite nevzťahuje na všetkých poslancov. No žiaľ asi tí, ktorí to berú zodpovedne a svedomite a vážne, sú asi v menšine. Sám som zvedavý, koľkí z dnešných poslancov sa rozhodnú opäť kandidovať a ako budú hodnotiť svoje funkčné obdobie. Myslím si, že to by malo zaujímať nás všetkých, ktorí sa rozhodneme prísť k volebným urnám. Ak totiž chceme, aby zvolení poslanci brali svoj mandát vážne a zodpovedne, tak rovnako vážne a zodpovedne by sme ich mali všetci aj voliť. Inak opäť budeme o štyri roky hovoriť o zahodených a premárnených rokoch.

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 2   0
00:14:59 20.07.2018 [6526] Nevhodný príspevok?
Príspevok je schovaný!
Príspevok je dostupný len pre prihláseného používateľa.
17:48:58 19.07.2018 [6525] Nevhodný príspevok?
Reakcia prednostu MsÚ Mgr. Milana Oršulu:
-----------------------------------------------------------------------
Dobrý deň pán lavida.

Pán Lavida, už v predošlých mojich stanoviskách som Vám ponúkol v tejto veci možnosť pracovného rokovania aj za účasti primátora. Na túto stránku v súčasnej dobe naše kroky prezentovať nebudeme z dôvodov, ktoré Vám taktiež v súčasnej dobe neposkytnem.

Každopádne upriamim Vašu pozornosť na web stránku mesta Nováky www.novaky.sk , kde najbližšie zverejníme pokračovanie stanoviska mesta k uvedenej problematike.

Za pochopenie ďakujem

Pekný deň.

Mgr. Milan Oršula
Prednosta MsÚ Nováky
-----------------------------------------------------------------------
Hodnotenie: 0   0
19:07:46 18.07.2018 [6521] Nevhodný príspevok?
http://www.novaky.com/dokumenty/20180509_NFP302020K992_mesto_novaky_rozhodnutie.pdf
Budem rád ,ak sa ku tomuto rozhodnutiu ministerstva vyjadrí niekto kompetentný,lebo nechcem byť informovaný len jednostranne,resp.nechcem byť dezinformovaný p M.Š. ako mi tu kdesi vyčítal p.B.
Hodnotenie: 0   0
08:32:49 12.07.2018 [6516] Nevhodný príspevok?
https://www.novaky.sk/spravodajstvo/843/Primator-podnika-kroky-na-zachranu-planovanych-investicii-mesta-Novaky
Z uvedeného článku pre mňa ako pre občana a voliča vyplývajú dve skutočnosti.

Tou prvou je informácia,že prokuratúra zmenila svoje stanovisko po opakovanom podnete pána M.Š.
To je prinajmenšom zarážajúce a skutočne rád by som sa dozvedel vysvetlenie,ako je niečo také možné,že prokuratúra posudzuje tú istú vec a vydá dve diametrálne odlišné stanoviská.
Pripomína mi to kauzu “Športservis”,kedy mestom platený právnik tiež “vypotil” vo veci tiež dva úplne opačné právne názory.

Druhá skutočnosť sa týka tých opatrení ,ktoré podniká p.primátor v uvedenej veci ,aby pre mesto zachránil čo sa dá.Tak neviem,možno že nie som schopný rozumieť písanému textu,možno že neviem čítať medzi riadkami,ale naozaj som nepochopil, aké že to vlastne primátor podniká kroky v tejto veci.
Pán prednosta tu pred časom napísal,že je to veľmi zložité.Nech už je tak či tak,ja len dúfam,že sa zodpovedným podarí úspešne z problémov vykľučkovať a naozaj niečo pre mesto vybojovať.Ja by som sa rozhodne oprel o tú zmenu stanoviska prokuratúry,tam kdesi je asi havo zakopaný.

Skutočnosťou stále ostáva ,že bývalý primátor upozorňoval na MZ na porušenie zákona vo veci nového PHSR a keby ho zodpovední počúvali a poškrabali sa aspoň trošku za uchom,tak mohlo byť všetko inak.

Hodnotenie: 0   0
18:52:10 05.07.2018 [6509] Nevhodný príspevok?
Nekonečný príbeh?

Už som si myslel, že výstavba novej Polikliniky v našom meste je hotovou vecou. Podpísané Memorandum, vypracovaný projekt, dohoda mesta s Unipharmou a.s. to všetko ma viedlo k tomu, že sa konečne dočkáme novej modernej Polikliniky. V Novákoch, je to však žiaľ na realizáciu takéhoto projektu asi málo.
Na ostatnom zastupiteľstve totiž vystúpil s návrhom na rekonštrukciu našej staručkej azbestovej Polikliniky zástupca Dr. Max s tým, že oni na svoje náklady, bez zaťaženia mesta, urobia rekonštrukciu existujúcej Polikliniky. Garantoval, že zachovajú súčasnú úroveň zdravotnej starostlivosti na dobu minimálne 15 -20 rokov. Nečudujem sa zástupcom Dr. Maxa, že prišli s takouto ponukou. Majú v prenajme na 15 rokov lekárne, ktoré sú v blízkosti starej polikliniky, tak z ich hľadiska je pre nich táto ponuka úplnou samozrejmosťou. Dokonca, keby som bol na ich mieste, takto nejako by som asi uvažoval aj ja.
Ak sa niečomu čudujem a som nemilo prekvapený, tak to je postoj niektorých našich poslancov k tejto pre nás občanov mimoriadne dôležitej veci. Keď som počul, ako niektorí doslova nadšene privítali tento návrh, bez toho, aby sa aspoň opýtali, prečo Dr. Max prichádza s týmto návrhom až teraz, keď je výstavba novej polikliniky prakticky už dohodnutá a projekt, ktorý sa pripravoval niekoľko mesiacov, nebol ani jednoduchý, ani lacný. Respektíve mala zaznieť aspoň otázka: Aké dôvody vedú Dr.Max k tomu, že chcú investovať do starej polikliniky v našom meste? Miesto toho zaznelo z úst jedného poslanca, že sa mu ten návrh páči, lebo ušetrené prostriedky na novú Polikliniku, sa budú dať využiť na niečo iné. Neveril som vlastným ušiam. Ak má mesto do niečoho zmysluplne investovať a trebárs sa aj pritom zadĺžiť, tak to je určite do zdravia a úrovne zdravotnej starostlivosti svojich občanov. Keby prišla Unipharma s návrhom, že chce postaviť na námestí napr. hrajúcu fontánu, aká je v Košiciach, tak som prvý proti tomu. To tu naozaj nepotrebujeme. Ale Polikliniku, ktorá bude slúžiť nám všetkým, ktorá bude zodpovedať našim potrebám, kde bude zabezpečená zdravotná starostlivosť na úrovni 21 storočia, tak to potrebujeme všetci. To je aspoň môj názor a naozaj ma mrzí, že je odlišný od názoru niektorých našich poslancov.
Nerád by som však bol, aby tento môj príspevok bol braný ako pranierovanie našich poslancov. Stále totiž verím, že nás chcú zastupovať čo najlepšie a najzodpovednejšie. No vždy na zastupiteľstve čakám, že lepšie a zrozumiteľnejšie vysvetlia svoje kroky a postoje. Veď ešte nedávno všetci tvrdili, že chcú novú polikliniku. Zrejme sa situácia zmenila a ja som to akosi nepostrehol. No čo už. Počkám čo bude zajtra. Možno sa aj v Novákoch opäť rozjasní. A možno, som sa ja doteraz vo všetkom mýlil. Ak tak bude, nemám problém sa všetkým, ktorých rozhodnutia som spochybňoval, sa verejne na tejto stránke ospravedlniť. Čas nám to všetko čoskoro ukáže. On je totiž vždy najlepším a najspravodlivejším hodnotiteľom životných situácií a rozhodnutí.

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 2   0
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
Mestské zastupiteľstvo zo dňa 29. októbra 2018
Video-záznam.
zobraziť podrobnosti »
04.11.2018
Komunálne volby 2018 - kandidáti
Zoznam kandidátov.
zobraziť podrobnosti »
09.10.2018
Novácke noviny 2018
Vyšlo nové číslo Nováckych novín - prečítajte si ich online.
zobraziť podrobnosti »
24.09.2018
Poézia všednosti
Radi by sme Vám uviedli do pozornosti výstavu výtvarného umenia „Poézia všednosti“, na ktorej predstavia tvorbu významných výtvarníkov so svojimi obrazmi. Výstava má filantropický rozmer a dobrovoľná finančná zbierka bude pre neziskovú organizáciu Plamienok - detský mobilný hospic v dňoch 14.9. až 6.10.
zobraziť podrobnosti »
18.09.2018
VIDEO: Mestské zastupiteľstvo zo dňa 19. februára 2018
www.video.novaky.sk
zobraziť podrobnosti »
14.04.2018
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa.