Online 8 ľudí. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Primátor / Poslanci
830 príspevkov
Do tejto témy vkladajte sformulované otázky pre pána primátora a pre pánov poslancov.
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
10:40:45 27.05.2019 [6837] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň,

dnes 27.05.2019 sme prijali informáciu, že odpoveď nám bola zaslaná dňa 21.05.2019, ale žiaľ na zlú emailovú adresu, za čo sa nám MsÚ ospravedlnilo.

Informácie zaslané dnes 27.05.2019 obsahovali množstvo nesúvisiacich informácií s projektom, preto sme požiadali o konkrétne dokumenty, ktoré sa majú týkať pozastavenia projektu "Modernizácia a obnova budov Mestského úradu a Obradnej siene Nováky".


Pekný deň.

Webmaster
Hodnotenie: 0   0
23:18:32 26.05.2019 [6836] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň, do tejto chvíle sme nedostali odpoveď na, Vašu otázku, ktorá bola zaslaná na základe Zákona č.211/2000 §2 ods.1 o slobodnom prístupe k informáciám podľa §3 ods.1-3.

V žiadosti bol uvedený aj spôsob, akým žiadame odpoveď zaslať.

Dnes sme sa opäť pripomenuli a veríme, že odpoveď bude zaslaná v zmysle zákona č.211/2000, tak ako bolo uvedené v žiadosti.

Pekný deň.

Webmaster
Hodnotenie: 0   0
10:51:57 24.05.2019 [6834] Nevhodný príspevok?
Tak nám ho nezvolili. Priatelia, už aj Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) má nového šéfa. Snem ZMOS-u,ktorý sa uskutočnil len pred nedávnom, zvolil Branislava Trégera. Ako uvádza TASR , vedenie ZMOS-u sa mení po tom, ako sa Michal Sýkora rozhodol znovu nekandidovať. Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) bude v nasledujúcich štyroch rokoch viesť primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger . Za predsedu strešnej organizácie miest a obcí ho zvolili v tajnom hlasovaní účastníci Snemu ZMOS-u, ktorý sa konal v hlavnom meste 22. až 23. mája. O výsledku volieb informovali na začiatku štvrtkového rokovania snemu. Tréger bol zvolený nadpolovičnou väčšinou už v prvom kole tajnej voľby. V krátkom príhovore k účastníkom snemu po vyhlásení výsledkov nový predseda zdôraznil, že ZMOS bude pri obhajovaní záujmov miest a obcí pod jeho vedením korektným, konštruktívnym, ale i sebavedomým partnerom. Čo je dôležité pre mňa vedieť, že vyhlásil to, po čom tu v našom mestečku túžime niekoľko volebných období a nie a nie sa toho domôcť. Teda citujem slová novozvoleného predsedu ZMOS-u: „ ZMOS bude plniť svoje ciele tak, aby nešliapal po ľuďoch. Budeme počúvať všetkých, no budeme sa riadiť našimi hlavami, nebudeme klamať a ani si skracovať či zľahčovať cestu," Parafrázujúc slová významného českého spisovateľa Jaroslava Haška vo vete , ktorou začína najznámějšie jeho dielo „ Dobrý vojak Švejk“ („ tak nám ...., „), keďže o post predsedu ZMOS-u sa uchádzali štyria kandidáti a jeden z uchádzačov o post bol Dušan ŠIMKA, náš pán primátor „ tak nám ho zase nezvolili“ už vari budeme len konštatovať, treba počkať na prezidentské voľby. To môžeme, ale Nováky potrebujú celého človeka, ktorý sa obetuje pre mesto a bude konať tak,ako to vyhlásil novozvolený predseda ZMOSU-u opakovane citujem a zdôrazňujem, že :“ bude plniť svoje ciele tak, aby nešliapal po ľuďoch. Bude počúvať všetkých, no bude sa riadiť našimi hlavami, nebude klamať a ani si skracovať či zľahčovať cestu," . Veď on sám Dušan Šimka, nespočetnekrát poukazoval ,že v predchádzajúcom volebnom období sa nič neurobilo. Tak si opodstatnene myslíme, že ak sa nič nerobilo, tak sa treba venovať mestu a kariéru robiť, až ak preukáže výsledky v prospech obyvateľov mesta. Jediný výsledok zatiaľ uspokojivý, ale len pre neho, je jeho plat a nový osobný automobil s plnou výbavou, ktorý si zakúpil z poplatkov daňovníkov PB
Hodnotenie: 0   0
23:00:41 22.05.2019 [6832] Nevhodný príspevok?
Ja len tak na okraj, zaviazal som sa ,že sa ku príspevkom niektorých tu píšucich už nebudem vyjadrovať, ale ak mi to nebude zazlievať pokúsim sa ho málinko opraviť .
1. Prokurátor nedáva výkladové stanoviská k právnym predpisom iným orgánom, ani iným právnickým osobám, alebo fyzickým osobám.
2. Postavenie prokuratúry je upravené v článkoch 149 až 151 Ústavy SR a v zákone č. 153/2001 Z.z. o prokuratúre.
Možno by sa mohlo zdať,že postavenie prokurátora v trestnom konaní je zvláštne, možno preto, že je špecifické a to naozaj len podľa toho, v akom štádiu trestného konania sa nachádzame. V závislosti od toho sa mení aj jeho postavenie. Napr. v prípravnom konaní je pánom sporu (dominus litis), v konaní pred súdom sa stáva jeho stranou. A tak je možné, že sa menia jeho možnosti ovplyvňovať priebeh konania. Zjednodušene, v prípravnom konaní plní akúsi úlohu garanta procesu, keďže len on má možnosť vykonávať dozor nad činnosťou polície, kontrolovať ich postup, vyžiadať si od nich spisy, kontrolovať, či policajt vo veci riadne postupuje vo veci, či vyžadovať si od nich vysvetlenia, etc.etc. Prokurátor je teda ten, kto stojí nad činnosťou polície v trestnom konaní. Avšak na hlavnom pojednávaní a v konaní pred súdom už toto svoje postavenie stráca a od tohto momentu sa jeho činnosť v zásade obmedzuje na zastupovanie obžaloby pred súdom. Takže by som zvážil úvahy o postupe prokurátora , byť aj vo veci s pani ombudsmankou. Možnosť zverejniť svoj názor je dobrá vec, ale už som to niekde mojim priateľom, pri jednom ich spore, keď sa dostali povedzme do krížku , že demokracia je dobrá vec, ale keď sa dostanete do problémov z titulu zverejnenia niektorých konkrétnych vecí, ťažko sa hľadá ten, kto by vám pomohol. Vykladať zákony ako v biblii,nie je možné, teda tak,ako sa v biblii píše: „Faraón na to Jozefovi povedal: Zdal sa mi sen, ale nie je tu žiadny jeho vykladač. Nuž tak. Aha,skoro som zabudol,Ľubko platí, môžme hodiť kávičku s nealko PB
Hodnotenie: 0   0
16:31:52 22.05.2019 [6831] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň.
Patrí sa mi v krátkosti zareagovať na príspevky p. Bošiaka a p. Lavidu.

Peťo, presne tak ako si to napísal, som Tvoj palec hore pochopil. Nakoniec poznáme sa nejaký ten piatok. Za uverejnenie akejkoľvek informácie na tejto stránke som povďačný. Za tú poslednú by som dal aj päť palcov hore, lebo je pre nás občanov dôležitá. Navyše myslím si, že obaja nemáme z takejto info radosť a už vôbec nie škodoradosť. Čo som nepochopil, že niekto môže dať za takúto informáciu a to ešte z prokuratúry palec dole. Asi by sme mali dať kávu a Ty ako právnik, by si mi to mohol vysvetliť, nech nevypadám taký nechápavý.

Pán Lavida, s Vaším príspevkom sa podľa mňa dá len súhlasiť. No dúfam aj Vy ste pochopili, význam toho citátu. Rešpektovať ešte neznamená súhlasiť. Rovnako ako viac, neznamená vždy lepšie, mať dom, neznamená ešte mať domov, mať hodiny, neznamená vlastniť čas a mať sex, neznamená, že máme aj lásku.
Každopádne obom za reakciu úprimne ďakujem.

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 1   0
09:43:36 22.05.2019 [6830] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň.Azda trošku od veci,lebo hovorí sa o proteste prokurátorky,ale zaujal ma výrok v závere príspevku pána Lubomíra:
“Závery súdov a prokuratúry sa nekomentujú. Tie sa rešpektujú.“
Zaujal ma v súvislosti s mojim podnetom podanom na Prievidzskej Prokuratúre v prípade cenzurovania záznamov zo zasadaní MsZ v Novákoch ešte za primariátu pána Daniša.
Kto sleduje dianie na nováckej politickej mini scéne vie,že na jednom z prvých povolebných zasadnutí nového poslaneckého zboru bolo novým primátorom pánom Šimkom prečítané vyjadrenie verejnej ochrankyne práv pani prof.Judr.Márie Patakyovej Phd. ,v ktorom sa jednalo o právne posúdenie tej istej situácie,teda cenzurovania záznamov zo zasadnutí MsZ v Novákoch.
Len na okraj podotýkam,že na kanceláriu verejného ochrancu práv sa v tomto smere obrátil svojim podaním /otázkou/redaktor periodika My Hornonitrianske noviny prievidzské echo.
Z predmetného výsledku posúdenia prípadu verejným ochrancom práv jednoznačne vyplynulo,že v tomto prípade šlo o cenzúru a boli porušené práva občanov,ktorých kritické príspevky boli cenzurované.
A teraz k meritu veci,prečo o tom píšem?
Píšem z toho dôvodu,že na moje druhé podanie na Prokuratúru v Pd v ktorom som oznámil,že právny názor verejnej ochrankyne práv je v priamom rozpore s vyšetrovaním a právymi názormi príslušníka policajného zboru,ktorému bol môj prvý podnet pridelený, mi bolo z Prokuratúry poslané ďalšie vyjadrenie,v ktorom sa píše,že vyšetrovateľ Pol.Zboru postupoval správne a v súlade s príslušnými ustanoveniami Trestného poriadku.Vykonal všetky dostupné úkony za účelom objektivizácie skutkového deja a po ich vyhodnoten správne a zákonne postupoval v zmysle §197 ods.1 písm.d/Trestného poriadku,keď vydal uznesenie o odmietnutí veci.
Čo je na veci čudné,je tá skutočnosť,že k samotnému stanovisku verejnej ochrankyne práv sa prokuratúra nevyjadrila ani jediným slovom,hoci ja som výslovne vo svojom podaní uviedol a žiadal posúdiť zjavný právny rozpor medzi právnymi názormi dvoch relevantných štátnych orgánov,teda vyšetrovateľa PZ a verejnej ochrankyne práv v tej istej právnej veci.
Je hádam úplne pochopiteľné,že s takýmto stavom vecí nemôžem byť spokojný a zvažujem,ako mám v tomto prípade postupovať ďalej a na aké inštitúcie sa mám obrátiť so žiadosťou o vyriešenie tohto iste zaujímavého právneho prípadu.
Vychádzam pri tom z jednoduchej logiky,že v právnom štáte nie je predsa možné,alebo lepšie povedané,nemalo by byť možné,aby existovali v jednej a tej istej právnej veci dva diametrálne odlišné právne názory,zvlášť pokiaľ sa jedná o prípad dotýkajúci sa ústavného zákona o cenzúre.
Teda je celkom dobre možné,že celá kauza napokon skončí na ústavnom súde,ale to je pochopiteľne len môj laický pohľad.
Tento môj prípad som uviedol ako príspevok na zamyslenie k výroku pána Ľubomíra o rozhodnutiach súdov a prokuratúry,lebo ako všetci dobre vieme z médií,tak je z minulosti známych dosť prípadov rozporuplných a právne nejasných rozhodnutí našich súdov a je tiež jasné,že rozhodnutia súdov a prokuratúr sú rozhodnutia,za ktorými sú tiež len ľudia.


Hodnotenie: 0   0
08:43:08 22.05.2019 [6829] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň priatelia. Mojim palcom hore, aby bolo čitateľom zrejmé som označil rozhodnutie webmastera zverejniť Protest prokurátora . A k ostatným mojim názorom dodávam, že zatiaľ Ľubko nič nemením, ale tvoj príspevok bez mojej osobnej servility k tvojim názorom sa mi páči.PB
Hodnotenie: 0   0
11:04:53 21.05.2019 [6828] Nevhodný príspevok?
Celkom nechápem.

Dobrý deň.
Hovorí sa: "Koľko ľudí, toľko názorov." Dokonca zlé jazyky tvrdia, že ak sa stretnú traja sudcovia, tak majú štyri názory. Nekomentujem. Chápem, že niekto na to, čo napísal Peťo Bošiak môže zareagovať palcom dole. Nechápem však, ako môže niekto zareagovať palcom dole na informáciu o Proteste prokurátora, ktorú na tejto stránke zverejnil Webbmajster??? To my občania Novák nemáme právo vedieť takéto veci??? Je nesporné, že sa stala vážna chyba, omyl, lapsus, porušenie zákona, či ustanovenia. Môžme si vybrať, čo nám z tohto vyhovuje. Nákoniec sám pán novozvolený primátor na prvom zastupiteľstve vyhlásil, že občania budú vždy o všetkom čo sa v Novákoch deje pravdivo informovaní. Tak prečo ten palec dole, pán Občan, či Občianka Novák??? Nie som si však istý, či by sme sa o tomto Proteste prokurátora dozvedeli, nebyť tejto stránky. No viem si živo predstaviť, čo by sa v Novákoch dialo, keby takýto lapsus spravil bývalý primátor.
Napriek tomu, že v liste prokurátora je všetko jasne vysvetlené a zdokumentované, nerobím z toho zatiaľ žiadne závery. Tak si počkám aj na vyjadrenie, či stanovisko pána primátora. V našom živote nás totiž sprévádzajú mince a tie majú dve strany. Som presvedčený, že vždy treba dať šancu na vyjadrenie aj tej druhej strane. Tu musím priznať svoju zvedavosť, ako na toto zareaguje p. Primátor? Má prakticky dve možnosti. Buď sa k tomu postaví ako chlap, ako otec mesta a ak sa stalo pochybenie, tak ho prizná a ospravedlní sa. Ako vždy je aj druhá možnosť o ktorej však nebudem písať, lebo si myslím, že ju nevyužije. Pravda sa totiž nedá stvoriť ani mocou, ani funkciou, ani hlasovaním! Aj keď máte väčšinu. Takže až po vyjadrení p. primátora a následných krokov nášho zastupiteľstava, by sme mali dávať palce hore, dole. Potom môžme všetko s chladnou hlavou, bez zaujatosti, s nadhľadom vyhodnotiť.
Možno aj ja za tento názor dostanem pár palcov dole. To je však v poriadku, lebo so mnou nemusí každý súhlasiť. Dávať však palce dole na list prokurátora sa mi však zdá zcestné. Navyše jeden môj priateľ vynikajúci právnik, ktorý bol spolutvorcom ústavy SR vždy hovorí. Závery súdov a prokuratúry sa nekomentujú. Tie sa rešpektujú.

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 1   0
08:56:11 20.05.2019 [6827] Nevhodný príspevok?
Priatelia, verte, či neverte, ale akosi sa mi po čase úplne rozbil kompas. Fakt, kto je v tomto čase dobrý a kto ten zlý vodca nášho mesta, alebo obyvateľ? A tak som zvedavý, ako sa dostaneme z kola von, či z tej kamery, keďže, ako sme čítali v proteste prokurátora , taká esencia úbohosti vo výkone samosprávnych rozhodnutí od predstaviteľa mesta a časti submisívnych poslancov na Mestskom zastupiteľstve sa len tak ľahko nepočuje a vo vysielaní iných obcí a miest asi ani nevidí . Naozaj , ako je to s pravdou pred vysielaním a po slovách : „ ... a do tejto kamery vám hovorím, nech občania vidia, že hovorím pravdu, ktorú mám vždy podloženú dôkazmi“??? A vraj to hovorí človek, so skúsenosťami v komunálnej politike, dokonca sám Dušan Šimka, pán primátor nášho mestečka. Ako vidieť, túžba po pomste je zjavná, keďže za každú cenu i za cenu porušenia zákonov tvrdí svojim voličom ,že hovorí vždy pravdu!!!!. Ako vidieť konal a koná, ako už mnohokrát nekompetentne , zavádzajúco a v rozpore so zákonmi, s cieľom usadiť sa pevne na primátorskom stolci. Avšak zle .Nováčania, buďte bez obáv, divadlo pokračuje... Najväčší problém je v tom, že ľudia nerozumejú, ako má samospráva fungovať. Pred rokmi, po nežnej revolúcii nastal v našom štáte politický zlom, vstúpil do platnosti nový zákon o samosprávach. Ale ako vidieť, nielen ľudia mu zjavne nerozumejú, veď ako, keď má s ním problémy sám pán primátor a nie malé. A ľudia naďalej chápu mestské a obecné úrady ako národné výbory!!! Tak, ako to funguje? Nechcem ešte písať o peniazoch, ktoré sa v rozpočte mesta točili, točia a verte mi, že aj budú točiť, ako odtrhnuté ovocie zo stromov pri väčšom nápore vetra, hoci potom je na mieste otázka, kto ovocie ,úrodu pozberá a že prečo ťahajú práve poctivci za kratší koniec? Ak by sme tomu a iným negatívnym veciam ťahajúcim z rozpočtu peniažky chceli predísť, je vari dôležité mať dobrého , najmä odborne zdatného a kompetentného primátora. Kto to vie, že prečo to tak celé ne(funguje) . Ako poukázať na toho, ktorého človeka, že prečo je také ťažké tomu, povedzme zlému klepnúť po prstoch? Veď si to priatelia overte a spočítajme na našich poslancoch, ako ťažko sa hľadá v našom mestskom zastupiteľstve väčšina , povedzme, aby ste dokázali, že čo robia , nie je správne. Kto ste čítali „Protest prokurátora“, mi isto dáte za pravdu. Potom tak, ako sa musí hľadať väčšina v zastupiteľstve a čo a ako sa to deje v našom mestečku, mi veľmi pripomína spôsoby, ktoré určite poznajú niektoré samosprávy. Predstavte si našich poslancov s kartičkou v ruke. V našom nováckom zastupiteľstve je ich 11. Kto má najviac kartičiek, ten určuje pravidlá hry. Pán primátor ich potrebuje 7 (tri pätiny), aby mu prechádzalo zastupiteľstvom všetko, čo potrebuje. Určite mu ich doručia za akýchkoľvek dôvodov submisívni(úplne neskonale oddaní) poslanci, pretože len tak si presadia svoje záujmy. Jeden dostane post viceprimátora, druhý mestského kontrolóra, tretí môže byť spokojný, v rodine bude mať pokoj, lebo ako člen mestskej rady vie o všetkom a teda robí pracuje submisívne a bez obáv, pretože jeho rodinného príslušníka (napr. zamestnaného v organizácii, kde zriaďovateľom je mesto) sa nik nedotkne a keby bolo málo, šiestemu funkciu vymyslíme. Zvyšné kartičky vyloví primátor z rybníka ostatných poslancov ,akoby možno nezávislých. Je to poväčšine poslanec ,ktorý zväčša rieši problémy nejakej svojej úzkej komunity, ktorá ho zvolila. Tu pán poslanec chce lavičku, tu parkovacie miesto, altánok, tu opraviť ihrisko, či vysadiť kríček, či stromček. Veď napokon, primátor aj tak musí mať záujem osadiť nejakú tú lavičku, či opraviť ihrisko, takže sľub, že práve tie jeho lavičky pôjdu prednostne a všetky, ho nakoniec až tak veľa nestojí. Čo je však pozoruhodné, najlepšie je nájsť takého poslanca, ktorému na niečom veľmi záleží. Taký nebude vymýšľať a bude poslúchať aj pri problémových hlasovaniach. Predstavte si, že ste v komunálnej politike preto, lebo ste vo svojej komunite pôsobili na problémovom poste riaditeľa Kultúrneho centra Mesta, alebo primátorovi možno stačí na vhodnom mieste utrúsiť, že končiacu nájomnú zmluvu neplánuje navrhnúť predĺžiť doterajšiemu nájomcovi , napr. pre zabezpečovanie služieb v rámci infraštruktúry mesta a vraj uvažuje o vypísaní verejnej súťaže na nového nájomcu, alebo spoločne s pánom primátorom znášate odsúdenie verejnosti, že vypúšťate splašky zo svojho rodinného domu do rieky Nitry a roky rokúce tak za odvádzanie vami produkovaných splaškov nikomu neplatíte. Nuž tak si odpovedzte, ohrozíte fungovanie vášho celoživotného diela alebo radšej podporíte to, čo chce primátor ? A tak čo. Skúste primátora do niečoho prinútiť. Prajem veľa šťastia. Neplní pán primátor uznesenia poslancov? No a čo, nič mu nehrozí. Poslanci môžu vyhlásiť miestne referendum o odvolaní primátora, ale kto by to, ako už máme skúsenosti o účasti voličov aj robil? To by bolo čisté sci-fi, inými slovami, bude z toho trapas, akože aj prednedávnom bol i v našom meste, však??? Vari sa niekto postavil z voličov ,alebo zastal pár mladých chalanov, ktorí chceli zmenu v našom meste a spisovali petíciu!!! Možnože by poslanci mohli primátorovi neschváliť rozpočet. No, mohli. Ale vytrestali by však iba sami seba , no a voličov. Nebolo by možné míňať kapitálové výdavky, čo znamená žiadne nové detské ihriská, žiadne priority poslancov. Primátor však míňať môže!!!!. Rozpočtové provizórium umožňuje míňať do výšky predchádzajúceho schváleného rozpočtu. Otrlý primátor, akým náš pán primátor určite je, by dokázal vydržať rozpočtové provizórium aj roky. Veď si pamätáte, na prostriedky z nadácie PONTIS. Nebolo síce toho veľa, asi nejakých 10.000,-€ a použili sa na schodisko na námestí, hoci vaše deti v ZŠ sa učili pri zvetralých, nebezpečných oknách, cez ktoré prefukovalo v zime, možno aj so snehom. A on ,možno bez empatie k vašim deťom, mal určite po ruke odpoveď. Veď to poznáte. „Tam sa pozrite na poslancov, to je ich chyba, že nemáte detské ihrisko, že nie je dokončená telocvičňa, to je ich chyba, že nemáte okná na škole, to oni – poslanci mi nechcú schváliť rozpočet“. Človek, so skúsenosťami nášho pána primátora, s poslancami, občanmi a jemu podriadenými vedúcimi zamestnancami zodpovednými za zariadenia v majetku mesta vykýva, kedy sa mu a ako zachce. Veď to viete aj vy priatelia, ako staronový pán primátor bačoval s rozpočtom. Rozpočet je jedna vec, realita každodenného života druhá. Povedzme, že nastane vážna havária, ako napríklad, v jeho predchádzajúcom tomuto volebnom období v Základnej škole, vašich detí život ohrozujúce elektrické káblové rozvody, v hroznom stave wc-ká, padajúce okná, pri väčšom závane vetra a už si ani nepamätám čo všetko. Haváriu musíte ihneď sanovať (riešiť,), ale čo keď máte rozpočet v tejto položke už vyčerpaný? Na to slúžia takzvané rozpočtové opatrenia. Dobrý primátor zoberie peniaze z inej kapitoly a dá ich tam kde treba. To je účel, na ktorý majú rozpočtové opatrenia fungovať!!! A kreatívny primátor? No, kúpi si fungl nové osobné vozidlo a čo tam po telocvični!!!. Nuž, záverom. Ťažký život poctivého poslanca. A práve preto, ak ste páni poslanci chceli byť poslanci a ste poslanci, tak ho kontrolujte!!!. Však viete koho. Človek z radov voličov, nemá šancu a vari ani dôvod, ak má v zastupiteľstve poslancov s kartičkou pre voliča nevhodnou hrať sa na detektíva. A voľby sú ďaleko. PB
Hodnotenie: 0   1
21:12:35 19.05.2019 [6826] Nevhodný príspevok?
Prokurátor namieta uznesenie v ktorom odvolali kontrolóra mesta.
Hodnotenie: 1   0
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
Bojnice majú novú atrakciu. Návštevníkov odvezie turistický vláčik
Turistický vláčik odvezie ľudí na dvoch trasách.
zobraziť podrobnosti »
09.05.2019
Nebezpečné znečistenie. Bývalý zamestnanec odhalil nekalé praktiky
NOVÁKY / Rybári už niekoľko rokov upozorňujú na znečistenú vodu v rieke Nitra. Tá je najmä v úseku pod Novákmi plná chemických látok. Do redakcie TV JOJ sa ozval bývalý hasič, ktorý pracoval v tamojšej chemičke. Informoval o tom, ako tam zneškodňovali ortuť.
zobraziť podrobnosti »
20.03.2019
VIDEO: Prievidza má letisko. Ani Federer už nemusí dosadať na trávu
Lúka s ďatelinou bola dlhých sedemdesiat rokov letiskom v Prievidzi. To sa teraz zmenilo. Trávu nahradil asfalt. Pomôcť to môže celému regiónu.
zobraziť podrobnosti »
19.03.2019
Budú sa preverovať výsledky volieb: Neúspešní kandidáti žiadajú o prepočítanie hlasov
NOVÁKY - Jeden z neúspešných kandidátov na primátora Novák v novembrových voľbách do orgánov samosprávy obcí požiadal Ústavný súd (ÚS) SR o prepočítanie hlasov. Podanie odôvodnil tesným rozdielom hlasov voličov medzi ním a zvoleným kandidátom.
zobraziť podrobnosti »
28.11.2018
Hlasuj za ZŠ Nováky a vyhraj
V hre sú 3x plne vybavené počítačové učebne s interaktívnou tabuľou v hodnote 21 000 € pre tvoju školu a viac ako 120 vecných cien pre teba, hlasovanie prebieha do 31.12.2018
zobraziť podrobnosti »
22.11.2018
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.