Online 11 ľudí. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
(1) Mimi
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Primátor / Poslanci
898 príspevkov
Do tejto témy vkladajte sformulované otázky pre pána primátora a pre pánov poslancov.
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
18:31:34 27.11.2017 [6247] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň.Čo nevidieť sú tu nové komunálne voľby a myslím ,že nastal ten správny čas na predstavenie sa kandidátov na posty poslancov MZ a Primátora mesta.Na zasadaní MZ 13 novembra ako prvý ohlásil svoju kandidatúru na Primátora p.Gombarčik.
Bez ohľadu na to,ktorí občania sa predstavia ako kandidáti na zodpovedné posty v najbližších voľbách,chcel by som ako občan mesta vyjadriť predstavu toho,čo budem preferovať vo volebných programoch občanov kandidujúcich do funkcií v samospráve mesta.
V pár predchádzajúcich mojich príspevkoch som vyjadril ľútosť nad skutočnosťou,že naše mesto nijakým spôsobom neprofituje z rozvoja turistického ruchu,hoci má na to dobré predpoklady vyplývajúce z blízkosti Bojníc,ktoré sú vďaka svojim lákadlám vychytenou turistickou atrakciou.
Bohužiaľ veľká časť turistov,ktorí navštevujú Bojnice cez naše mesto len tranzituje a nezastavia sa tu pretože im nemáme čo ponúknuť.Pardon mal som povedať,že to,čo môžeme ponúknuť,si môžeme tak akurát strčiť do zadku.Toto treba radikálne zmeniť a už konečne začať v našom meste chovať tú turistickú pipku,čo všetkým chápajúcim a príčinlivým ľudom znáša zlaté vajká.
Teda moju predstavu o kandidátoch na vedúce posty budú napĺňať takí ľudia ,čo povedia,že vo funkcii urobia všetko preto,aby sem turisti radi chodili a tým pádom aj plnili mestskú kasu.Budem preferovať takých ľudí,čo prídu s racionálnym programom rozvoja turistického ruchu.Nebude mi vadiť,ak povedia,že sa spoja aj s diablom,len aby z tohto mesta bolo trebárs Las Vegas,alebo Slušovice,alebo čokoľvek iné,len aby sme sem dostali turistov a z toho plynúce profity pre ďalší rozvoj.S nadšením budem podporovať ľudí ,ktorí nebudú váhať rozbúravať zažité konvencie a žiaden podnikateľský nápad nehodia len tak za hlavu.
Uvedomujem si,že v posledných riadkoch niektorí ľudia budú vidieť aj kus bláznovstva,ale uvedomujem si aj to ,že v histórii ľudstva sa nájde dosť príkladov ľudí,ktorí boli vo svojej dobe pokladaní za nenormálnych a uletených a ktorí sú teraz považovaní za veľkých vizionárov a zakladateľov pokroku.
Aby to,čo píšem nebolo zle pochopené,nie ja sa považujem za takého,ale ja si len prajem,aby sa tu u nás taký človek/ľudia/ našli a mesto potiahli z tohto prešľapovania razantne dopredu.Myslím,že je najvyšší čas,lebo baňa a elektráreň nám tu naveky nevydržia a kam asi pôjdu všetci tí ľudkovia,keď ten biznis skončí?Pôjdu do..preč a tunáka to zdochne nadobro.Ledaže by verchuška zariadila pre tých neschopákov na Hornej Nitre nejakého toho investora,čo bude potrebovať muklov na24 hodín denne plus sviatky bez príplatkov na to,aby si naplnil vrecká.Svoje vrecká pochopiteľne,nie tých muklov.
Resumé: Myšlienka je myslím jasná.Mesto potrebuje vo svojom čele ľudí s nápadmi a podnikateľským duchom,ktorí sú schopní myslieť nie len za hranice chotára,ale aj poriadne ďalej.
Sústreďme /zhromaždime/ nápady,ako začať kŕmiť tú turistickú pipku,čo znáša zlaté vajká a keď sa rozhodneme ako ju budeme kŕmiť,teda čo a ako konkrétne chceme v turistickom priemysle podnikať,tak do toho poďme naplno.
Ak sme dobre investovali,tak sa to musí odraziť v mestskej kasičke a potom už by nemal byť problém s ivestovaním do ďalších rozvojových programov,tak,aby raz Nováky boli hlavným mestom,nie vývozu toho čo spomínal vo svojom príspevku p.Bošiak,ale ukážkovo využitých možností súčasnej doby.

Hodnotenie: 0   0
07:12:01 27.11.2017 [6246] Nevhodný príspevok?
Keď dvaja robia to isté....
Lavida má určite dosť pravdy v tom, že sa mu videonahrávka s príhovorom primátora mesta, zdá byť podobná s nahrávkami exprimátora v predchádzajúcom volebnom období. Nebolo by hádam od veci to aj porovnať. Stačilo by na YouTube zverejniť aj videonahrávky príhovorov exprimátora. Známe príslovie totiž hovorí, že keď dvaja robia to isté, nie je to vždy to isté. Tiež by bolo pre porovnanie dobré - zverejniť aj nahrávky z rokovaní MaZ v minulom volebnom období.
V.Richter
Hodnotenie: 1   0
23:00:17 25.11.2017 [6244] Nevhodný príspevok?
Vo svojom vystúpení na youtube hovoril p.Primátor o tom ,že ponúkol poslaneckému zboru na schválenie viacero zaujímavých a užitočných rozvojových projektov,ktoré sa ale neuskutočňujú z dôvodu zámernej snahy niektorých poslancov ,aby mohli potom po uplynutí volebného obdobia poukazovať ,že sa za nového primátora nič neurobilo.
No ak takéto vyhlásenie nesie v sebe potenciál nejakej aspoň základnej logiky,tak priznám sa ,ja ho tam nevidím.
Totiž ak sa pozrieme na vec z pohľadu tých poslancov ,tak by museli byť na mentálnej úrovni bambusu a ešte aj ten by bol plnší,ak by takto rozmýšľali.Predsa je každému /takému poslancovi/jasné,že by takým prístupom aj sami sebe vystavili hodnotenie svojej činnosti vo funkcii za uplynulé volebné obdobie a preto by v nasledujúcich voľbách bola ich šanca na zvolenie občanmi nulová.
Ďaľšou otázkou ,ktorá ma napadá v tejto súvislosti je,že prečo sa tento problém objavil práve teraz,po troch uplynulých rokoch volebného obdobia,keď tu budú nové voľby ani sa nenazdáme?
Napadá ma ,že možno je tu dominantná snaha vedenia mesta možno aj riskantným spôsobom /preúverovanosť,neúčelné použitie financií/dosiahnuť riešenie niektorých projektov,aby bolo možné v predvolebnom období poukazovať na dosiahnuté výsledky a zaistiť si tak dobrý volebný výsledok.Naproti tomu /ne/činnosť tých “zlých “poslancov môže byť vedená dobrou snahou v zmysle žiaducich korekcií v lepšom menežovaní mestských rozvojových projektov.
Pravdou však je,že ja ako občan a volič v tomto prípade nemôžem na základe ponúknutých informácií zodpovedne posúdiť ,kde “nás tlačí topánka”,teda kde je pravda,lebo tej evidencie je žalostne málo.
Súhlasím s názorom,že mesto môže napredovať len pri vzájomnej spolupráci vedenia mesta s poslaneckým zborom,ale nemôžem sa zbaviť dojmu,že p.Primátor by mohol preukazovať omnoho väčšiu aktivitu v snahe o dosahovanie konsenzu pri presadzovaní ním navrhovaných rozvojových projektov v poslaneckom zbore . To znamená argumentovať,presviedčať,poukazovať,diskutovať ,dávať záruky,upokojovať,zasahovať z pozície nadhľadu a výhľadu do budúcnosti,myslím aj tej vzdialenejšej ako je dľžka volebného obdobia.Na toto treba viac ,ako len dobrú snahu.Prinajmenšom nám treba preradiť na šestku a pridať plný plyn./len klišé,aby som nenapísal niečo,za čo by som mohol byť naháňaný pre porušenie osobnostných práv ,osočovanie apod./
Pokiaľ je reč o viacerých predložených rozvojových projektoch,dá sa niekde dozvedieť o aké projekty sa jedná?Viackrát na tejto stránke odpovedal na otázky občana p.Prednosta úradu,tak možno on by mohol dať odpoveď.Hodnotenie: 3   0
21:24:34 25.11.2017 [6243] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň.Pozrel som si na youtube záznam príhovoru súčasného Primátora mesta.Vyjadril v ňom svoj kritický názor na aktuálne dianie v meste.V priebehu sledovania záznamu som mal silný pocit de javu ,ako keby som sa pozeral na vystúpenia bývalého Primátora v predvolebnom čase,keď sa vyjadroval takisto kriticky ku práci skupiny poslancov.
Opäť sa opakuje stav ,kedy sú občania a aj poslanci označovaní za tých ktorí zámerne škodia mestu len preto ,lebo sa nestotožňujú s niektorými stanoviskami,či rozhodnutiami súčasného vedenia mesta.
Paradoxné na tomto prístupe je,že jedným dychom sa volá po koordinovanej spolupráci.IMHO toto sa jednoducho vylučuje.
Ak má niekto leví podiel na súčasnej situácii,tak je to práve pán Primátor,ktorý podľa môjho názoru urobil pár základných politických chýb.
Prvou chybou bolo,že sa dlhodobo nevyjadroval ku kritickým vystúpeniam občanov na zasadnutiach MZ,neinformoval rázne a vehementne občanov o svojich postojoch a názoroch ku týmto vystúpeniam.Neobhajoval priebežne svoje názory a konanie.Nevyvracal faktami kritické názory a niektoré podozrenia občanov.Vo svojom vystúpení na youtube sa vyjadril prečo tak nekonal a ja to z pohľadu občana vnímam ako jeho chybu v prístupe.Mal sa vyjadrovať,mal hájiť svoje postoje,mal vysvetľovať,mal sa váhou svojho vplyvu politického a občianskeho zasadiť ,aby neboli zmazávané kritické príspevky občanov aj na stránkach internetových médií.Skrátka mal sa zasadiť o plnú informovanosť občianskej verejnosti o dianí v meste,lebo len takým spôsobom sa dá viesť plnohodnotná komunikácia vedúca k zmysluplným riešeniam problémov mesta.
Ako druhú chybu v práci súčasného p.Primátora vidím slabú spoluprácu na trajektórii mesto-poslanci.Sťažovať sa na prístup poslancov znamená priznať vlastnú slabú zainteresovanosť a snahu na fungovaní tejto spolupráce/tento aspekt bol mimochodom aj jedným z mojich kritických hodnotení práce bývalého Primátora./
Dá sa na túto oblasť vzťahov v meste pozrieť aj z pohľadu komparácie s vrcholovou politikou,kedy sú delegovaní zástupcovia občanov na vrcholných pozíciách riadenia spoločnosti denno denne konfrontovaní s názormi občanov reprezentovanými slobodnými médiami a musia svoje rozhodnutia chtiac nechtiac tvrdo verejne obhajovať.
Ak vyslovujem z pohľadu občana tieto kritické pripomienky ku práci a dianiu vo vedení našeho mesta,neznamená to,že nevnímam aj prejavy dobrej snahy ,ale chcem len IMHO poukázať na niektoré aspekty v ktorých sa určite dá čo-to zlepšovať.Jeden tip by som videl vo využití mestskej televízie.Bývalý Primátor hojnejšie využíval túto možnosť na to ,aby informoval občanov o dianí v meste a svojich pohľadoch na toto dianie.Tak asi nič nebráni súčasnému vedeniu mesta využiť túto možnosť v oveľa lepšom informovaní občianskej verejnosti.Taktiež je tu možnosť vo väčšej miere využiť mestský rozhlas. V čase predvolebnom mali občania možnosť získať informácie aj s Nováckeho občasníka.V tomto období sa kdesi vytratil.Prečo?Nevedno.Hodnotenie: 1   0
19:34:56 25.11.2017 [6242] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň. Sklamanie sa skladá možno z dvoch prvkov, ktorým je očakávanie a sklamanie. A tak, ako som už uviedol vo svojom príspevku č. 6240, že s tvrdeniami vo vystúpení Jožka Gombarčíka na novembrovom zasadnutí mestského zastupiteľstva som nie vždy súhlasil s výrokmi, dovolím si uviesť aj dôvody svojho nesúhlasu. Očakával som, ako som v úvode napísal, že on, ako občan, s množstvom bohatých skúseností z podnikateľského prostredia, prispeje svojim vystúpením k problematike konštruktívne ,vecne a v súlade s istou etikou, kriticky sa zamerať na činnosť v meste, alebo na ne - činnosť zamestnancov radnice, ktorí mu podľa jeho vyjadrenia spôsobujú problémy. Bol som sklamaný. Po toľkých príkladoch z politického života, ktoré nám predostreli celoštátne médiá, po kauze peniaze v igelitkách, anonymoch nájdených po príchode do práce na pracovnom stole, sa mi jeho tančeky v sebaľutovaní sa ,ako mu nikto ako podnikateľovi z radnice nevychádza v ústrety v podnikaní a aký anonym mu bol doručený, je na jeho skúsenosti a vek, nech mi je odpustené trápnou hrou. Aby som svoje sklamanie dal do nejakých súvislostí, tak si to porovnajme. Bývalá vedúca oddelenia, ktorá vykonávala stavebný dozor na stavbe rodinného domu(ďalej len RD) exprimátora odignorovala pri kolaudácii jeho RD závažnú procesnoprávnu podmienku podľa stavebného zákona, ktorou je, že ak nie sú vyvedené splaškové vody z novostavby RD do kanalizácie zavedenej do Čističky odpadových vôd, nazvime ju mestská, alebo do žumpy vybudovanej ako príslušenstvo RD, alebo do ČOV, vo vlastníctve stavebníka, nesmie byť v prípade podanej žiadosti stavebníkom o kolaudáciu RD, tento rodinný dom skolaudovaný. Rodinný dom exprimátora i napriek tomu, že nemá vybudovanú žumpu, svoju ČOV, neexistuje vybudovaná kanalizácia na odvedenie splaškových vôd do ČOV-ky ,úradníčky stavebného úradu rodinný dom exprimátora a nielen jeho ,ale aj rodinný dom exviceprimátorky, ktorá susedí s exprimátorom skolaudovali. Je známe, pretože to potvrdzujú skúsenosti i moje osobné, úradníčky Spoločného obecného stavebného úradu, ktorého predstaviteľom bol v čase kolaudácie práve spomenutý exprimátor, vystupovali v mnohých prípadoch voči jednoduchým stavebníkom viac ako opresívne, v tomto prípade s praxou submisivity nezaváhali. Odôvodnili to tým, že nemali poznatky o tom, že kanalizácia do ktorej sú vyvedené splašky z predmetných novopostavených rodinných domov nevyhovuje , že je neprípustná, najmä preto, že kanalizácia ústi a odvádza povrchové vody z miestnej komunikácie do Lelovského potoka, ktorý krátkym potrubím ústí do rieky Nitry. K tomu sa nedá čo viac komentovať .Navyše títo dvaja ľudkovia bez sebakritiky, bez snahy veci napraviť bez sebareflexie radia radnici a poslancom mestského zastupiteľstva ako najväčší odborníci a znalci pomerov v stavebnej legislatíve a stavebníctve. Aké sú dôveryhodné ich odborné rady a kritika zvážte sami. A v prípade, o ktorom píšem sa mi nedá uveriť, že by vedúca oddelenia spomínaná Jožkom Gombarčíkom prekročila rámec zákona. Je to nemožné. Tvrdenia môjho spoluobčana, hoci som presvedčený, že ani samotní páni poslanci, aspoň niektorí, nemali ani páru, o čo mu ide, žiaľ sú pre mňa sklamaním a tak sa dá len konštatovať, že keby sa sklamania dali z Novák exportovať , možno by sme sa zaradili medzi špičku, parafrázujúc nášho istého občana , možno aj svetovú .PB
Hodnotenie: 1   0
13:10:51 25.11.2017 [6241] Nevhodný príspevok?
K môjmu príspevku č.6239
Doteraz v mojom živote a mám už sedemdesiatdva preč, som nenapísal žiadny anonym. Nikdy som sa nehanbil a ani nebál, pod svoj výtvor podpísať.
Rozmýšľam a stále nemôžem na nič prísť, prečo by som ja mal písať nejaké anonymné udanie na občana J. Gombarčíka. Že sa on rozhodol anonym verejne prezentovať tým spôsobom, ako to urobil, je jeho problém a v mojich očiach tým nevyrástol. (Viď videozáznam z rokovania MsZ dňa 13.novembra 2017.) Pravdu povediac, o jeho podnikateľských aktivitách neviem vôbec nič a ani ma nezaujímajú. Ja som doteraz ani nevedel, že v našom meste existuje firma Carcoustic, čosi som sa o nej dočítal nedávno na stránke „naša Prievidza.“
Dôrazne však protestujem proti zaťahovaniu mojej dcéry do jeho konšpirácii. Spolu s manželkou sme svoje deti vychovali tak, aby žili v pravde a ctili pravdu. Pokiaľ moja dcéra sa vo svojej práci riadi platnou legislatívou a nepodľahne rôznym tlakom na jej obchádzanie, alebo porušovanie, som na ňu hrdý.
Ja som vo svojom profesionálnom, ale i osobnom živote vždy tvrdil, že najlepšia cesta je rovná cesta.
V.Richter

Hodnotenie: 1   0
12:11:32 25.11.2017 [6240] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň. Ozaj, vlastne prečo len mesto? Nechcem sa dotknúť podnikateľských subjektov, ale prečo len mesto opakovane, akosi veľmi osamelo pristúpilo k vytvoreniu vianočnej atmosféry v našom meste? Po prezretí si záznamu z posledného zasadnutia mestského zastupiteľstva sa viac ako inokedy natíska otázka, prečo sa zanedbali vzťahy s podnikateľmi ako osobami fyzickými, tak aj právnickými osobami, ktoré majú na území nášho mesta zavedené podnikateľské aktivity a kto v skutočnosti za túto skutočnosť zodpovedá. Hoci som nie vždy súhlasil s výrokmi v úvode mestského zastupiteľstva vystúpivšieho pána Jožka Gombarčíka, predsa má pravdu vo svojom tvrdení, že mesto postráda možno niekoľko desaťročí kontakt s podnikateľskými subjektami vykonávajúcimi podnikateľskú činnosť na území nášho mesta a ním kriticky poukazované na zaťažujúce pre podnikateľov až neúmerné zvýšenie daní pre podnikateľské subjekty sa mohlo nahradiť inou formou , užšou spoluprácou s mestom a bezplatnou pomocou podnikateľských subjektov sústredených na území mesta. Neskrývam sklamanie, že sme na toto zlyhanie zo strany bývalého primátora viac neupozorňovali, alebo len málo, keďže jemu postačovalo, aby podnikatelia prispeli na tomboly pri organizovaní mestských plesov a „kultúry“ v meste ako pr zvýšenie jeho PR, keďže ich osobne výhercom v tej ktorej tombole odovzdával. A tak je to opakovane o istej, rokmi z titulu nespolupráce zanedbanej interakcii s podnikateľskou činnosťou, ktorá sa po založení Rady riaditeľov neudržala, ba je dosť pravdepodobné, že zanikla. Mám však za to, že ešte nie je pozde a tak je možno dôležité, požiadať podnikateľov o stretnutie a osloviť ich v záujme mesta, napr v tejto vianočnej dobe o isté aktivity tak, aby „Vianočnú atmosféru v meste nevytváralo len osamotené mesto. Práve naopak, treba sa snažiť o čo najširšiu spoluprácu s tými, ktorí a nielen v centre mesta podnikajú. Podnikatelia s prevádzkami v jednotlivých častiach mesta, nevynímajúc okrajové časti mesta, by mohli po požiadavke mesta upraviť, skultúrniť priestory vonkajšie i vnútorné a vytvoriť vianočnú výzdobu pred svojimi prevádzkami, či vytvoriť zvýšené aktivity podpory predaja vo svojich prevádzkach, alebo možno sa dohodnúť na predĺžení prevádzkovej doby v pracovných dňoch, napr. do 19. hodiny. Nepochybne je na mieste, ak sa založí spolupráca so základnou a Združenou strednou školou, Základnou umeleckou školou, ktorých žiaci by vyzdobili vhodné buď podľa vlastnej predstavy alebo s mestom dohodnuté plochy, ozdobili vianočné stromčeky, zakúpené možno v réžii niektorých podnikateľov, či napr. výkladné skrine predajní. Podnikatelia by mohli viacej participovať na financovaní a podpore kultúrneho života na námestí počas Vianoc, zatraktívniť verejné priestranstvo na námestí a tým možno podnietiť impulz pre postupné oživovanie života v centre mesta. Mesto by na oplátku mohlo podnikateľom predostrieť ponuky spojené s možnosťou umiestnenia reklamy v televíznych vysielaniach mestskej televízie a pod. To všetko chce samozrejme osobné stretnutia ,ako nám už mnohokrát ukázala prax , alebo vzájomnú komunikáciu, pretože pre vzájomnú komunikáciu sú osobné stretnutia nevyhnutné a mestu nič nebráni, aby ich zorganizovalo a obnovilo vzťah podnikateľov k mestu na požadovanú úroveň, primeranú k potrebám mesta. PB
Hodnotenie: 2   0
18:33:16 24.11.2017 [6239] Nevhodný príspevok?
Človek je v podstate dobrý.
Možno to nie je celkom presne parafrázovaný výrok sv. Františka z Assisy, všimol som si ho vo filme o menovanom svätcovi, ktorý založil svetoznámu františkánsku rehoľu. Akosi nevdojak mi zišiel na myseľ po prezretí si záznamu z rokovania MsZ dňa 13. novembra 2017 na YouTube. Pre mňa bolo obzvlášť zaujímavé vystúpenie občana J.Gombarčíka hneď v úvode. Pochopil som, čo chcel „básnik“ povedať. No obávam sa, že len veľmi naivný človek by mohol jeho konšpirácii aj uveriť. Napriek tomu sa prikláňam k výroku sv. Františka, iba by som ho trochu modifikoval-nie síce každý, ale človek je v podstate dobrý.
V.Richter
Hodnotenie: 1   0
21:57:26 23.11.2017 [6238] Nevhodný príspevok?
Ahojte.

Chcel by som sa pani poslankyne Hornej opýtať, keď bola ešte riaditeľkou KCMN, koľko finančných prostriedkov dostávala na rok od mesta Nováky. Ak sa nemýlim bolo to niečo viac ako 100 000 eur. Prosím opravte ma ak sa mýlim. Sledoval som niektoré záznamy zo zastupiteľstva a teraz neviem či som správne pochopil, na kultúru je vyčlenených cca 20 000 eur a pani Horná navrhuje znížiť túto položku?

Prosím pani poslankyňu aby mi odpovedala, prípadne ma opravila a upresnila, lebo mám pocit, že to nie je celkom v poriadku, ak niekto kto dostával na kultúru 100 000 eur, teraz návrhu dať na kultúru menej ako 20 000 eur.

Vopred ďakujem za odpoveď.

PS: Pevne verím, že ma tu všetci hneď nebudete napádať, čo sem píšem, dal som len otázku a pevne verím že mi na ňu bude odpovedané.

Ahojte.

M.
Hodnotenie: 0   0
21:42:56 23.11.2017 [6237] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň. Surikaty sú malé šelmičky, pochádzajúce z Afriky. V zoologických záhradách sú nesmierne populárne pre neustálu aktivitu a obľúbené panáčkovanie. Ide o sociálny, to znamená skupinovým životom žijúci druh. Rodinné skupiny nazývané aj klany. A tak sa dá ľahko osvedčiť, odkiaľ vietor veje, či sa dá tiež veľmi ľahko pochopiť filozofia človiečika, ktorý si dal pod svoj príspevok nick surikata. Nuž, čo už. Čo je však podivuhodné , surikata neodpovedá na otázky, ktoré som mu na tejto stránke v mojich príspevkoch položil, aby zodpovedal, ako to bolo teda s demokraciou v našom meste po nežnej. Veru surikata a ani ostatní nickmeni mi doposiaľ nedali nijakú odpoveď a varia samú vodu. S istou dávkou jemu vlastnej nostalgie mi surikata pripomína, že som si dovolil žiť a pracovať na Slovensku v socialistickom režime. Ale čo už, sedemdesiat rokov môjho života len tak nepustí a hanbiť sa za to, čo sa do roku 1989 v meste za štyridsať rokov späť vybudovalo a za to, že som mohol istou mierou prispieť aj ja, sa ozaj s porovnaním za obdobie od roku 1990 do dnešného dňa hanbiť nemusím. Takže surikata, tento problém si riešte sám so sebou , prípadne vo vašom klane. Nebudem vám pripomínať, na čo ste mi doposiaľ vy a nikto z vášho klanu nedali odpoveď, ale rozbitie vzťahov medzi občanmi, ktorí mestu mohli viac pomôcť, najmä svojimi kontaktnými vzťahmi a skúsenosťami, za takýto nepochopiteľný nezáujem o interakciu so skúsenými spoluobčanmi si bývalí predstavitelia tohto mesta zaslúžia veľké mínus. Za dvadsaťštyri rokov si bývalý primátor nenašiel čas, aby pozval k sebe týchto, dnes už starcov a pohovoril si s nimi. To je vo všeobecnosti o demokracii surikata. Mnohí Nováčania – to sú tvorcovia demokracie - vláda ľudu, ktorí tvorili dejiny nášho mesta a bývalý primátor vo svojej bohorovnosti o nich ani nezakopol. Spomeňte si na 900. výročie vzniku nášho mesta. Prečo? Len preto, že prežili časť svojho života v období socializmu v statočnej práci, ktorú vy verejne mirnix dirnix, len tak dehonestujete? Surikata, prezraďte mi, v ktorej obci, v ktorom meste bola väčšia zomknutosť občanov pre pomoc mestu , ako v našom meste ? Nepamätám si takú obec, pretože v našom meste sa z titulu predpokladanej banskej činnosti takmer všetko, kvôli banskej uzávere budovalo v tzv. akcii „Z“. Mladí ľudia by sa čudovali, ako naši občania, ich otcovia a mamkz teraz už v mojom veku pred tridsiatimi a viac rokmi pomáhali mestu? A porevolučný demokratický predstaviteľ mesta 24 rokov rozprával, ako sa postará o týchto dnes už zostarnutých občanov. S nulovým efktom. Etos, morálka, demokracia, boli v čase jeho vlády pasé. Absolútny nezáujem o zabezpečenie komplexnej starostlivosti o starých ľudí, pretože za 24 rokov ani nezaťal , čo len slovom o dennom stacionári, aby naši starí spoluobčania netrávili posledné dni svojho života mimo svojho mesta, ktorého občanmi boli desiatky rokov a vytvorili, ako som uviedol hodnoty, ktoré sa nechali v istých prípadoch po roku 1990 napospas času. Môj vek ma už oprávňuje toto evidovať a vy surikata, odpútavate pozornosť čitateľov tým, že ma hlúpo tlačíte k tomu, aby som s vami viedol politicko - filozofickú debatu o období spred roka 1989. Ja súhlasím pokiaľ mi odpoviete na moje otázky vám položené a tieto vyplývajú z mojich predchádzajúcich príspevkov, ktoré som napísal na túto stránku. Možno, ak sa vám to bude máliť, postupne vám poviem ako som prežil obdobie bezprostredne po roku 1948, ako a do koho som bol zaľúbený v roku 1968, ale poviem aj ako som žil v období za prvej republiky a zabŕdnem, ako sa mi žilo v období za vlády cisára pána v c.k. monarchii. PB
Hodnotenie: 0   0
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
Poézia všednosti
Radi by sme Vám uviedli do pozornosti výstavu výtvarného umenia „Poézia všednosti“, na ktorej predstavia tvorbu významných výtvarníkov so svojimi obrazmi. Výstava má filantropický rozmer a dobrovoľná finančná zbierka bude pre neziskovú organizáciu Plamienok - detský mobilný hospic v dňoch 14.9. až 6.10.
zobraziť podrobnosti »
NOVÉ! 18.09.2018
VIDEO: Mestské zastupiteľstvo zo dňa 19. februára 2018
www.video.novaky.sk
zobraziť podrobnosti »
14.04.2018
VIDEO: Vyjadrenie primátora mesta k aktuálnemu dianiu
VIDEO: Vyjadrenie primátora mesta k aktuálnemu dianiu
zobraziť podrobnosti »
21.03.2018
Počas likvidácie vetracej šachty nastali problémy (+FOTO)
KOŠ. Pri likvidácii bývalej vetracej šachty v Koši došlo v piatok k poškodeniu jedného z potrubí. Technickú poruchu, v súvislosti ktorej sa ľahko zranili traja zamestnanci Hornonitrianskych baní Prievidza (HBP), už odstránili. Informovala hovorkyňa spoločnosti Adriana Siváková.
zobraziť podrobnosti »
12.03.2018
Zemianskymi Kostoľanmi sa od včera šíri neznámy zápach
Včera vo večerných hodinách zaznamenali obyvatelia obce neznámy zápach. „Približne od osemnástej hodiny sme dostávali od občanov informácie o šírení zápachu. Postupne sme ho mali hlásený zo všetkých častí obcí,“ informovala starostka Zemianskych Kostolian Jana Školíková.
zobraziť podrobnosti »
08.03.2018
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa.