Online 5 ľudí. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Primátor / Poslanci
1061 príspevkov
Do tejto témy vkladajte sformulované otázky pre pána primátora a pre pánov poslancov.
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
22:25:26 03.03.2018 [6419] Nevhodný príspevok?
Skutočne som zmätený z tu prebiehajúcej diskusie. Naozaj neviem, aké kompetencie má primátor a aké prednosta. Posledné 4 roky prácu primátora v našom meste supluje prednosta....tak nepatria tie eurička, spomínané v jednom príspevku prednostovi? Určite mi to vysvetlí právne jeden z najväčších tu prispievajúcich odborníkov v okrese. Ďakujem.
Hodnotenie: 0   0
21:49:09 03.03.2018 [6418] Nevhodný príspevok?
Veru nie pán Lavida,
akosi zle ste mi rozumeli resp. nechceli porozumieť. Nedivím sa, máte zrejme svojho školiteľa a ja Vás nepreškolím. Alebo ste môj príspevok nedočítali do konca? Písal som predsa o prenesenom výkone štátnej správy. V „inkriminovanom“ prípade ide o tzv. stavebný poriadok – odbornú záležitosť, na ktorú sú v rámci SOU vyškolení špecialisti. Ak tomu nerozumiete ani teraz, je to Vaša vec.
V.Richter
Hodnotenie: 2   0
21:15:30 03.03.2018 [6417] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň. Výklad o povinnostiach prednostu obecného úradu lavida prosím ponechajte na iných. Prosím neberte to posmievačne, hoci sa v duchu nad vašou " exegézou práva" usmievam, ale ak by malo byť pravdou to, čo tvrdíte, nemalo by sa to dotýkať aj výšky mesačného zárobku prednostu obecného úradu v porovnaní s platom primátora mesta? O koľko euričkov by mal byť plat prednostu z titulu lepších vedomostí od primátora vyšší? Ale to je o veci len na okraj. Pre výklad o povinnostiach prednostu obecného úradu( pre Nováky prednostu Mestského úradu) a to je tým podstatným pre vás lavida je umenie pochopiť Zákon č. 369/1990Zb. o obecnom zriadení v znení zmien a doplnkov a jeho ustanovenie §-u 17 a až potom si urobiť relevantný názor o povinnostiach prednostu obecného úradu. Ách lavida,lavida,sklamali ste ma PB
Hodnotenie: 1   0
19:20:25 03.03.2018 [6416] Nevhodný príspevok?
Áno p.Vladimír,presne to si myslím,že prednosta úradu má kontrolovať postup primátora z pohľadu splnenia zákonných povinností a to z toho dôvodu,že primátor je volený zástupca občanov a to politicky a nie z hľadiska príslušnej právnej odbornosti.Nikde predsa nie je napísané,že primátor má byť odborník na všetko.Presne na to tam má toho prednostu,aby všetky rozhodnutia boli kóšer v rámci zákona.Sám ste tu napísal,že prednosta je pravou rukou primátora.
Hodnotenie: 0   2
21:28:38 02.03.2018 [6413] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň. Nuž zvláštne otázky dáva „mann, s nickom lavida „ . Je akýsi nešťastný, nervózny. Som absolútne presvedčený, že lavida nemá dôvod požadovať od kohokoľvek odpovede na svoje nezmyselné otázky vo veci kauzy splašky, ako ju nazýva. Som absolútne presvedčený, že o všetkom má podrobné znalosti, informácie. Pravdou je, že teraz už aj občania majú informácie a to priamo od exprimátora, čoby stavebníka a porušovateľa zákona, pretože vyvedenie splaškov z jeho rodinného domu do dažďovej kanalizácie a v konečnom dôsledku jej zaústenie do rieky Nitry nevyvrátil, potvrdil, avšak vybudovanie kanalizácie na vyvedenie splaškov zo svojho rodinného domu posunul alibisticky na iné osoby s odvolaním sa na akúsi jeho nevedomosť o konaní týchto osôb, rodinných príslušníkov, ktorí mu mali pomáhať pri stavbe jeho rodinného domu. A tak treba len dúfať, že sľuby, ktoré každé štyri roky za obdobie jeho pontifikátu v tomto znení sľuboval: „Sľubujem na svoju česť a svedomie, že budem riadne plniť svoje povinnosti, ochraňovať záujmy obce a Slovenskej republiky. Ústavu Slovenskej republiky, ústavné zákony, zákony a ostatné všeobecne záväzné právne predpisy budem pri výkone svojej funkcie starostu uplatňovať podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia „ dodrží a vybuduje si domovú ČOV-ku, alebo žumpu tak, ako vyhlásil pred auditóriom občanov na poslednom zasadnutí Mestského zastupiteľstva. Viac sa k veci nedá povedať. Ako sa vo svojom vnútri exprimátor s celou kauzou vysporiada, je však teraz už len jeho osobná vec. PB
Hodnotenie: 2   0
10:18:34 02.03.2018 [6411] Nevhodný príspevok?
Príspevok je schovaný!
Príspevok je dostupný len pre prihláseného používateľa.
10:17:30 02.03.2018 [6410] Nevhodný príspevok?
Reakcia prednostu MsÚ Mgr. Milana Oršulu:
-----------------------------------------------------------------------

Dobrý deň Linola.

Áno samozrejme od 1.3.2018 miesto pani MUDr. Judiny nastupuje pani MUDr. Čverhová.

Pekný deň.

Mgr. Milan Oršula
Prednosta MsÚ Nováky
-----------------------------------------------------------------------
Hodnotenie: 0   0
22:33:26 01.03.2018 [6409] Nevhodný príspevok?
Dobrý večer, chcela by som sa spýtať, či bude zabezpečená činnosť detskej ambulancie od 1.3.2018 v takom rozsahu ako bola pri Mudr. R. Judíny ? Ďakujem.
Hodnotenie: 0   0
21:54:45 01.03.2018 [6408] Nevhodný príspevok?
Pán Lavida,
znova ako už niekoľkokrát v minulosti, ste ma svojimi otázkami v príspevku č.6407, dobre pobavili. Viem dobre kam mierite a predstavte si, že podobnými otázkami telefonicky obťažoval mňa a aj príslušníkov mojej rodiny aj iný občan nášho mesta.
K Vašim otázkam: Na prvú určite ani moju odpoveď nepotrebujete. K tej druhej začnem protiotázkou. Vy si vážne myslíte, že na prešľape exprimátora mal nejakú vinu aj exprednosta? Hádam nepodceňujete odbornosť a dlhoročné skúsenosti exprimátora. Tiež dúfam, že si nemyslíte, že prednosta MsÚ by mal kontrolovať výkon primátora mesta na úseku preneseného výkonu štátnej správy.
O práci prednostu úradu sme sa bavili nedávno a nebudem sa teda opakovať. O práci starostu, či primátora mesta na úseku preneseného výkonu štátnej správy sa môžete viac dozvedieť z legislatívy dostupnej na internete. Podotýkam, že SOU (spoločný obecný úrad) zo zákona zriadený na tento účel, pripravuje potrebné doklady pre starostov ( v našom prípade pre primátora mesta), okrem mesta Nováky aj asi pre 25 obcí nášho obvodu a pokiaľ viem, len Lehota pod Vtáčnikom má zriadenú aj funkciu prednostu úradu.
V. Richter

Hodnotenie: 2   0
16:29:34 01.03.2018 [6407] Nevhodný príspevok?
K príspevku p.Vladimíra mám ešte dve doplňujúce otázky.
Kto bol v inkriminovanej dobe,teda v dobe keď bolo vydané kolaudačné rozhodnutie pre nehnuteľnosť p.Š. prednostom Mestského úradu ?
Otázka druhá: Môže sa vtedajší prednosta MÚ vyviniť zo zodpovednosti za celkový priebeh kauzy splašky?
Hodnotenie: 0   1
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
VIDEO: Mestské zastupiteľstvo zo dňa 19. februára 2018
www.video.novaky.sk
zobraziť podrobnosti »
NOVÉ! 14.04.2018
VIDEO: Vyjadrenie primátora mesta k aktuálnemu dianiu
VIDEO: Vyjadrenie primátora mesta k aktuálnemu dianiu
zobraziť podrobnosti »
21.03.2018
Počas likvidácie vetracej šachty nastali problémy (+FOTO)
KOŠ. Pri likvidácii bývalej vetracej šachty v Koši došlo v piatok k poškodeniu jedného z potrubí. Technickú poruchu, v súvislosti ktorej sa ľahko zranili traja zamestnanci Hornonitrianskych baní Prievidza (HBP), už odstránili. Informovala hovorkyňa spoločnosti Adriana Siváková.
zobraziť podrobnosti »
12.03.2018
Zemianskymi Kostoľanmi sa od včera šíri neznámy zápach
Včera vo večerných hodinách zaznamenali obyvatelia obce neznámy zápach. „Približne od osemnástej hodiny sme dostávali od občanov informácie o šírení zápachu. Postupne sme ho mali hlásený zo všetkých častí obcí,“ informovala starostka Zemianskych Kostolian Jana Školíková.
zobraziť podrobnosti »
08.03.2018
VIDEO: Koncert k 60. výročiu založenia umeleckého školstva v Novákoch
Ak máte čas a chuť, určite si pozrite záznam z koncertu k príležitosti 60. výročia založenia umeleckého školstva v Novákoch.
zobraziť podrobnosti »
31.01.2018
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa.