Online 8 ľudí. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Primátor / Poslanci
830 príspevkov
Do tejto témy vkladajte sformulované otázky pre pána primátora a pre pánov poslancov.
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
21:30:56 17.10.2018 [6597] Nevhodný príspevok?
Príspevok je schovaný!
Príspevok je dostupný len pre prihláseného používateľa.
00:25:54 17.10.2018 [6596] Nevhodný príspevok?
Príspevok je schovaný!
Príspevok je dostupný len pre prihláseného používateľa.
00:24:07 17.10.2018 [6595] Nevhodný príspevok?
Vážení občania.

Mnohí ste nám v priebehu posledných dní zasielali otázky ohľadne kanalizácie kandidáta na primátora Ing. Dušana Šimku. Hlavne ste sa pýtali, prečo môže aj nadalej tolké roky vypúštať splašky priamo do rieky Nitra bez čističky odpadových vôd a aj napriek pokute, nemusel stále vykonať nápravu a stále znečisťuje rieku do tohto momentu.

Pred malou chvíľkou sme dostali odpoveď od brata Ing. Dušana Šimku a ponúkame vám jej znenie: "A odpoviem vám aj na položenú otázku ohĺadom kanalizácie exprimatora. Viem, že exprimátor situaciu ohĺadpm kanalizácie riešil, resp. rieši. Všetko rieši v zmysle zákona a požadovaných termínov.".

Vážení občania, voliči. Pevne veríme, že vás odpoveď uspokojila a že pánovi Šimkovi doprajete ešte veľa rokov, kým nezákonný stav napraví.

Pekný večer.
Hodnotenie: 1   0
11:26:43 16.10.2018 [6594] Nevhodný príspevok?
Príspevok je schovaný!
Príspevok je dostupný len pre prihláseného používateľa.
09:46:13 16.10.2018 [6593] Nevhodný príspevok?
Zdroj: Štefan Kráľ 16.10.2018 7:44 SME diskusia:

===========================

Vy bývate v Novákoch a nič ste si nevšimli? Tomu sa hovorí prevádzková slepota. Keď niekto chodí často po nejakej trase, tak si nevšimne nič nové, ale ani nič pokazené.
Ja chodím do Novák menej často, preto mi nové veci udrú do očí. Možno aj preto, že mi o tom povedia najmladší rodinní príslušníci.
Pochvaľujú si nový cyklistický "hrboľatý" ovál pri bývalom CVČ, na prechádzkach pri jazere si môžu zacvičiť na nových cvičiacich zariadeniach a takisto si chodia pri školu zahrať futbal na nové ihrisko.
Starí v rodine využívajú sociálny taxík, ktorý si veľmi pochvaľujú.
Vy asi nemáte tínedžerov v rodine, keď o tomto neviete. Ani starý nie ste, aby ste využívali sociálny taxík.
Ale mohli ste si všimnúť aspoň pekne opravený mostík do Leloviec, alebo zlepšené cestičky na cintoríne, či dokonca sú tam aj nové stromy. Alebo ani tam nechodíte?

===========================
Hodnotenie: 0   0
22:10:30 15.10.2018 [6592] Nevhodný príspevok?
Zdroj: Štefan Kráľ 15.10.2018 10:42 SME diskusia:

===========================

O poslancoch sa nebudem vyjadrovať. Len toľko, že nachápem tých, ktorí ignorovali rokovania zastupiteľstva, nechodili tam a znovu kandidujú.

Ku kandidátom na primátora:

Peter Balák vyzerá byť inteligentný, snaží sa prísť niektorým veciam na kĺb, ale pripadá mi ako nejaký bojko, ktorý sa zbavuje zodpovednosti. Bol v mestskej rade i nejakej komisii, ale vzdal sa nominácií. Čo ho k tomu viedlo. Dúfam, že nie zodpovednosť, lebo to by bola najhoršia vlastnosť budúceho primátora.

Daniel Daniš - ako primátor dosiahol dosť. Nato, že bol vo funkcii prvý krát prekvapil. Nebyť sústavných útokov zo strany bratov, tak mohol byť suverénna jednička. Málo sa bránil útokom, vôbec neprezentoval to, čo sa za jeho éry podarilo vybaviť pre mesto. Škoda.

Martin Mikula je pre mňa neznáma veličina. Dlho bol odsťahovaný. Pozrel som si jeho vystúpenie na zastupiteľstve zo dňa 24. septembra 2018. Nevýrazný a evidentne nemá ani poňatia o práci v samospráve. V rozpoltených Novákoch chce naivne spájať nespojiteľné.

Martina Petrisku diskvalifikuje strana, ktorú zastupuje. Nesporne má niekoľko sympatizantov, ale ak získa viac ako sto hlasov prekvapí.

Dušan Šimka je známy svojou dlhoročnou prácou pre mesto. Má však povahu nezlučiteľnú s takým významným postom, aký by chcel opäť zastávať. Primátor mesta má byť primátorom všetkých občanov mesta. No on od istého času berie každého, kto nezdieľa jeho názor ako nepriateľa. V posledných rokoch jeho primátorovania sa viac venoval kádrovaniu občanov a poslancov ako práci primátora.

Vladimír Zaťko pracuje viac ústami ako činmi. Je veľmi známy v meste a vie ovplyvniť jednoduchých ľudí. Posledné mesiace pracoval na svojej kampani poriadaním podujatí pod hlavičkou krčmy, ktorú vlastní jeho dcéra. No veľa občanov nezabúda na jeho minulosť. Najmä časy, keď bol pravá ruka bývalého primátora a jeho podiel na sekere, ktorú nechali spolu so Šimkom Danišovi, ako pozostatok výstavby ihriska s umelou trávou.

V roku 2007 som sa odsťahoval z Novák, preto ja hlasovať nemôžem. Pravidelne však do Novák chodím, navštevujem rodinu a zaujímam sa o dianie v meste. Myslím si, že za desať rokov života mimo mesta mám na kandidátov dosť nezávislý náhľad a moje hodnotenie je pre nerozhodnutých voličov.
===========================
Hodnotenie: 0   1
21:50:20 15.10.2018 [6591] Nevhodný príspevok?
Príspevok je schovaný!
Príspevok je dostupný len pre prihláseného používateľa.
10:05:39 15.10.2018 [6589] Nevhodný príspevok?
Príspevok je schovaný!
Príspevok je dostupný len pre prihláseného používateľa.
19:40:53 14.10.2018 [6588] Nevhodný príspevok?
Príspevok je schovaný!
Príspevok je dostupný len pre prihláseného používateľa.
14:19:34 14.10.2018 [6587] Nevhodný príspevok?
Príspevok je schovaný!
Príspevok je dostupný len pre prihláseného používateľa.
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
Bojnice majú novú atrakciu. Návštevníkov odvezie turistický vláčik
Turistický vláčik odvezie ľudí na dvoch trasách.
zobraziť podrobnosti »
09.05.2019
Nebezpečné znečistenie. Bývalý zamestnanec odhalil nekalé praktiky
NOVÁKY / Rybári už niekoľko rokov upozorňujú na znečistenú vodu v rieke Nitra. Tá je najmä v úseku pod Novákmi plná chemických látok. Do redakcie TV JOJ sa ozval bývalý hasič, ktorý pracoval v tamojšej chemičke. Informoval o tom, ako tam zneškodňovali ortuť.
zobraziť podrobnosti »
20.03.2019
VIDEO: Prievidza má letisko. Ani Federer už nemusí dosadať na trávu
Lúka s ďatelinou bola dlhých sedemdesiat rokov letiskom v Prievidzi. To sa teraz zmenilo. Trávu nahradil asfalt. Pomôcť to môže celému regiónu.
zobraziť podrobnosti »
19.03.2019
Budú sa preverovať výsledky volieb: Neúspešní kandidáti žiadajú o prepočítanie hlasov
NOVÁKY - Jeden z neúspešných kandidátov na primátora Novák v novembrových voľbách do orgánov samosprávy obcí požiadal Ústavný súd (ÚS) SR o prepočítanie hlasov. Podanie odôvodnil tesným rozdielom hlasov voličov medzi ním a zvoleným kandidátom.
zobraziť podrobnosti »
28.11.2018
Hlasuj za ZŠ Nováky a vyhraj
V hre sú 3x plne vybavené počítačové učebne s interaktívnou tabuľou v hodnote 21 000 € pre tvoju školu a viac ako 120 vecných cien pre teba, hlasovanie prebieha do 31.12.2018
zobraziť podrobnosti »
22.11.2018
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.