Stránku si prezeráš sám... VEPOS Novaky.sk VOĽBY 2022
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Primátor / Poslanci
1086 príspevkov
Do tejto témy vkladajte sformulované otázky pre pána primátora a pre pánov poslancov.
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
10:43:23 13.04.2022 [7658] Nevhodný príspevok?
Zdravím.

Janka, čistá pravda a ešte by som vedel aj horšie niečo napísať. Po zhliadnutí včerajšieho rokovania MsZ, už nikto nemôže pochybovať, že na stoličke primátora je psychopat ako vyšitý. O jednom nemenovanom referentovi som si tiež urobil obraz - nie pozitívny. Určite si ten včerajší záznam pozrite https://www.youtube.com/watch?v=oWXjdsNpRc4

ŠIMKOLAND - blázinec ako vyšitý.
Hodnotenie: 0   0
18:02:28 12.04.2022 [7657] Nevhodný príspevok?
Ahojte.

Som veľmi rada, že zastupiteľstvo sa vysiela naživo a aj na internete, nech všetci ľudia vidia široko ďaleko, aký doslova odpad je Ing. Dušan Šimka. On ani človek nie je, to je netvor. On ma slúžiť občanom, ale obhajuje si len svoje záujmy stále dookola, roky rokúce. Už nemôžme dopustiť, aby sa stal primátorom tento satan. Dobre si tie zastupiteľstva všetci pozrite.

Pokiaľ možno, prajem ešte pekný deň.

Janka
Hodnotenie: 2   0
06:22:57 13.02.2022 [7651] Nevhodný príspevok?
Primátor plače krvavé slzy.
Citujem:
P. Theis,
je mi ľúto, že ste sa sa vydali na cestu do pekla!!!
Čo sa to porobilo vo vašej hlave?!!
A takto stále vypisujete bláznovstvá na mafiánskej stránke, kde nemôžem na nič reagovať, lebo podvodník a gauner Rado Oršula všetko zmazáva!
(To isté napísal primátorov brat, ktorý má 10 účtov. Teraz, komu vlastne mažú príspevky???)
Vy ste verejne napísali môjmu bratovi, že zabezpečíte, aby jeho príspevok bol uverejnený. A opäť ste preukázateľne vedome klamali! Tak ako vo všetkom, čo vypisujete!!!
Vôbec sa nevyznáte v danej problematike a stále píšete bludy!
Aj o licencii. Licencia je udelená Radou pre vysielanie a retransmisiu!!!
Nikde nie je uvedené, že licencia nadobúda platnosť po 60 dňoch!!!
Kde ste toto nabrali?!!! A Horná je preukázateľné neuveriteľná klamárka!!!
A vy ste 25.1.2011 nahrali na kameru, keď Anton Kiaba povedal na rokovaní MsZ:,, Ja primátora zničím, ja ho zničím totálne!!!"
Toto vám zmizlo z hlavy?!!!
HOHOHO! HAMUJ ĎURI!"
To je aká štylistika? Čo s tým chcete povedať? Vy sa priznávate ku krádeži...
Mne z hlavy nič nezmizlo. Ja som o tom zázname ani nevedel. Až po rokoch ste mi to povedali:"Aká to bola náhoda. Tí na súde zírali. Kiabovi brada padla. To bol úlovok."... Po skončení MZ, vybral som kazetu z kamery a dal som ju priamo vám. Vy ste ju posunuli p. Kormaňákovi na spracovanie.  Až je pravda, že záznam jestvuje, vznikol náhodou. Keď som preložil kameru, nechtiac som ťukol do spúšte. Vy počujete, keď si niekto šuská vo vzdialenosti 50 metrov? Ja nie. Vďaka , resp. "vďaka" špičkovej zvukovej technike v kamere, sonda zaregistrovala zvuk a patrične si zvuk prispôsobila podmienkam. O tom som ja nevedel. Ale!
Spomenutý záznam, ktorý vznikol náhodou, vy ste Môj ZÁZNAM bez môjho vedomia doslova ukradli a poza môj chrbát ste záznam zneužili. Porušili ste moje  autorské právo na záznam. Záznamy som točil s mojou kamerou, nedostal som ani halier, ani za natáčanie, ani za amortizáciu kamery. Čo aj sám v svojom maili potvrdzujete.
Áno! Ukradli ste záznam a zneužili. Ako som mohol vedieť, kde sa čo bude odohrávať. Ja nemám v saku gombíkovú mikrokameru... Ja som nemohol vedieť, že 50 metrov od kamery si niekto niečo bude šepkať...
Zamotávate sa do vašich klamstiev. Znova ste potvrdili ďaľšiu skutočnosť, že som natáčal aj v roku 2011 Mestské zastupiteľstvo (fanaticky tvrdíte, že som robil kameramana IBA od marca 2012, vy sa vraj  na ostatné roky nepamätáte). Vysvetlíte mi to vaše protirečenie???
Koniec citátu.
Primátor pokračuje:
A teraz organizovaná skupina 8 poslancov, na čele s Danou Hornou, robí presne to isté, čo robila rovnaká 8 členná skupina poslamcov v r. 2012!!! A preukázal som to teraz priamo autentickými zábermi z rokovania MsZ z 20.3.2012!!! Anton Kiaba dával príkazy v Domuse - to ste teraz vedome nevideli v televízii? Alebo už máte,, zatemnený mozok"?!!!
Čo to stvárate na mafiánskej stránke?
Preto o vás musím verejne hovoriť na rokovaní MsZ! To som vám už raz napísal. Ale komu nie je rady, tomu nie je pomoci....
Presne tak ako D. Hornej! A organizovanej skupine poslancov.
Celé mesto bude onedlho vidieť ďalšie šokujúce informácie , čo postupne zverejním. O M Gogolovi ste to mohli vidieť teraz na rokovaní MsZ 8.2.2022.
Občania musia vedieť pravdu o gauneroch! Preto funguje Televízia Nováky od 15.3.1991!!!
Koniec citátu.
Televízia MUSÍ funovať, aby Kormaňák mal aký-taký dôchodok:
Citujem istú osobu, ktorá sa spozná:
"Keď Dušan skončí, skončí aj televízia, kde pôjdem? Nikto ma do roboty nevezme."...
Pán primátor!
Vysvetlite si tieto riadky ako chcete.
Psychopata ste už zo mňa spravili. Môžte zo mňa spraviť aj pxxxxu, čo je "v bunkri" a má strach prísť na MZ. Keď ste toho názoru, ja vám to neberiem.Ja nemám na váš ostrý klamársky jazyk , ktorý si roky brúsite. . (a nie som sám).
Ryba smrdí od hlavy. S podceňovaním, ponižovaním, odsudzovaním, ste začali vy. (Inú zbraň ani nepoznáte.) Nerád píšete, aby ste sa nezamotali do vašich klamstiev, radšej telefonujete, lebo slovo sa dá kedykoľvek odškriepiť...
Začalo to lístím. Keď spm ja robil na VPP, hrabal som lístie už v septembri. V polovici októbra som SÁM hrabal lístie v parku. Jeden chlapík mi povedal:"Keď sa tak pozerám na priestor, čo si ty pohrabal, vyzerá to ako Kiabova záhrada. Konečne poctivo vyhrabaný park. Nie ako tie dve z Veposu. Zametali cestu , nadvihli konáre a šup pod kríky. A ty ako chlap dvíhaš konáre a vyhrabuješ aj spod kríkov..." Alebo:"Kedy prídeš zametať pred Účko?" Podľa toho, kde ma pošlú." "Lebo, keď sa pozriem na tie dve, ako zametajú a na každom kroku blablabla, oblial by som ich močom, lebo lístie iba prevetrali."
Keď ing. Krajčí zastupoval Miša Jakubisa, mal som očistiť chodník k poliklinike. Keď som to skončil, o jedenádstej som si išiel pýtyť robotu. Náčelník MP s vypleštenými očami:"Ozaj? Neverím...A ja som myslel, že budem mať tri dni pokoj"... (Áno, hodnotil ma tak, ako aj ostatných, ktorí o pol deviatej ešte nerobili a o pol jednej už nerobili a preto som sa pýtal pracovať sám a NEHANBÍM sa ani dnes za moju robotu...)No, akú robotu vám dať?"
No a vy mi idete mydliť mozgy, že "hahaha, lístie padá. Všetko ide podľa plánu." Áno? A prvý krát až koncom novembra, keď pre lístie nebolo vidno ani chodník a na základe môjho podnetu ste museli zavolať firmu zo Žiaru nad Hronom, lebo VePOS nestíhal a VPP-čkárov nebolo vidno.
Ja som lístie hrabal v teptembri, v októbri... A nie iba lístie... Stalo sa, že ma pracovníčky z kúrie oslovili:"A vy do kedy robíte? Už je pol piatej."...Stalo sa.
A poobede, zobrať MOJU kameru, lebo bolo živé vysielanie. Trenčianska televízia, Duo s Peťom Suchým, s Mišíkom, s Gabikou Tyuchovou... Pracoval som s mnohými kameramanmi, aj s redaktorkami... (Tam vám pamäť nesiaha.)
Zabudli ste, ako ste narušovali scenár, lebo tesne pred vysielaním, ste "zozhodli", že na záver poviete ešte "záverečné slová divákom" , s čím ostatní účinkujúci samozrejme nesúhlasili, nakoľko o takej možnosti reč nebola a vy ste si svoje chválospevy pripravili v kľude doma. Áno! aj vtedy utrpelo vaše ego, lebo -všetci vám hádžu polená pod nohy".
Viac o tom vedia tí, čo tam boli... Pre orientáciu. Ja som stál za kamerou vľavo, smerom ku parku... Každý režisér vie, do kedy je možné podať NÁVRH a nie dopredu pripravený OZNAM... Za vysielanie zodpovedá režisér.
Ja za to nemôžem, že si dosť ľudí stále myslí, že robím pre TVN.(Zaujímavé. Podľa vás som robil iba pol roka a ľudia si ma roky pamätajú, lebo v skutočnosti som roky natáčal... Naposledy som natáčal za čias Daniša a to iba mesiac. Vtedy som vrátil kameru (nemal som ju ani mesiac) a koniec- koncov, kamera bola zakúpená na čiernom trhu. Niekto zarobil. Ja nepátram po tom, kto robil ten špinavý kšeft.
Faktúra je jedna vec, ale kamera bez označenia "E" je brakový tovar...
Mňa nezaujíma, kto je v tom zamočený, ale je to tak.
Ja sa médiam venujem od roku 1969 a teraz p. Horná má pravdu, že licencia bola pridelená, ale nie je schválená. Licencia je ako rozsudok. Rozsudok je platný až po určenej lehote.Licencia je platná po zapísaní do Obchodného registra.
Pamätáte, keď Kormaňák mal problém s vygumovaním AVT z obchodného registra a kým sa tak stalo, mal zakázané mať príjem? Ale u vás príjem mal a na čí účet šli peniaze, aby ste "neporušili" zákon ??? Až RPVaR odoberie licenciu, v tom prípade by to bolo tretí krát, dostanú sa na čiernú listinu a provider si môže pozbierať svoje švestky a Nováky budú tiež postihnuté. Udelená licencia a súhlas na vysielanie sú dve odlišné veci...
Asi sa smejete. Dobre.
Keď som hlasoval proti vstupu s Prievidzkou TV, boli by ste ma zožrali a nakoniec, kto mal pravdu? Aké "výhody" sme mali, keď sme boli v tom spolku? Žiadne. jedine stratu 40 tisíc Sk, ktoré sa vložili pri vstupe a vklad bol "nevratný"... Na to ste zabudli? Vy ste účelovo zabudli na viac vecí.
Vy si pamätáte iba to, čo chcete... Roky ste ma okrádali, keď som vám robil bieleho koňa. Iní mali zisk a ja nie iba finančnú, ale aj materiálnu škodu. Vtedy ste hrali spoločné husle aj s Hornou...
Vraj urážam p. Kormaňáka a p. Jánošíka. Ja som ochotný stretnúť sa aj s jedným, aj s druhým. Vysvetlia sa aspoň " urážky" , aj "pomoc", ktorú mi obaja štedro dávali.
O Jánošíkovom volebnom podvode do EU neviete? (Samozrejme, že nie, to je váš človek.) Ja o tom podvode viem dosť. A nie som sám. Ešte mi chýba vedieť, "ako"mi pomáhal. (To je na dlhú debatu.) V tejto súvislosti sa vás pýtam pán primátor!Prečo sa nechválite úspechami vašich priateľov a dokazujete iba svoje úspechy ? Vám to nič nehovorí, ale Jánošík vie, o čom rozprávam.
Boli ste vo viacerých inštitúciach, ale iba rekreačne. Dokážte svoju autoritu, dokážte, že sa ešte vrátite do nejakého vášho bývalého pôsobiska.
Aj p. Kormaňák má maslo na hlave, ale to je iná kategória.
Prvá premietačka sa ešte dala opraviť, musel som vymeniť tri poškodené hliníkové kladky o ktoré sa postaral p. Kormaňák, keď roztrhnutý film zospinkoval spinkovacím strojčekom a kovové spinky poškodili hliníkové transportné valčeky... To ešte nič nebolo. Druhú premietačku mi vrátil po roku, previazanú so špagátom. Položil mi ju na prah bytu a ušiel ako gágor:"Nemám čas. Musím sa ponáhlať."
A stav? Funkčný zosilovač, ale transport žiadny. Na ventilátori zlomená vrtula a trafo odpojené a viselo na jednej skrutke. A trčalo 9 odpojených vodičov, čím sa z premiatačky stal nepoužiteľný vrak.
Tak to je tá "pomoc"... Raz mi požičal kameru zo štúdia na jednu akciu v Topoľčanoch. Bolo to vtedy, keď mi p. Beková v štúdiu naschváľ poškodila kameru (bola pri tom prichytená.) (Zlomený plošný spoj.) To bola jedinná porucha, kde ste mi za opravu zaplatili...
Vraj som "Uurazil " p. Kormaňáka ... To bola urážka, keď som citoval rozčúleného chlapíka? To bol doslovný citát. Urážka vyzerá inak.
Nečudujem sa Vášmu bratovi, keď ma začal osočovať na stránke www.novaky.com., že som použil "vulgárne" výrazy. Kto neštudoval média, ten nemôže vedieť, čo je citát a čo je atakovanie, urážanie... Smutné, že ani vy to neviete... Zato,P. Kormaňák vás mohol usmerniť. On by tie veci mal ovládať a viem, že ich ovláda. Presvedčil som sa pred rokmi, keď p. Budáč vnikol svojvoľne do objektu ŠM v PD a keď ho vykázali a pranierovali v Prieboji, chcel žalovať Prieboj o milión korún... A nehanbil sa priznať, že nepozná zákon 102/1968 Z.z. No a p. Kormaňák ten zákon ovládal.
Ja si nesypem popol na hlavu. Ja nešmajchľujem, lebo "je zle". Ale, čo je pravda, to je pravda...
Krivda dlho bolí. A nie iba vás, ale - KARMA JE ZDARMA .Asi toľko.(Počujem búrlivý smiech."
Štefan Theis.
Hodnotenie: 0   0
23:10:15 10.02.2022 [7650] Nevhodný príspevok?
je neuveriteľné, aké BLÁZNOVSTVÁ vypisujete na,,mafiánskej" stránke a aj teraz, čo vypisujete na MsÚ. To nemá vôbec ani žiadnu logiku....
A tu sú tie "bláznovstvá":
APELUJEM NA ZDRAVÝ ROZUM PRIMÁTORA.
APELUJEM NA SVEDOMIE, KEĎ EŠTE NEJAKÉ MÁTE
APELUJEM NA CHARAKTER, AK EŠTE NEJAKÝ MÁTE
VŠETKO JE PODMIENENÉ DOBRÝM ZDRAVÍM,KTORÉ DÚFAM MÁTE
Žiadal som PRAVDIVÚ odpoveď na moje otázky. A poslal som žiadosť 211/200 tretí krát. A trafená hus zagágala:
Psychiater mesta píše:
P. Theis,
predpokladám, že ste asi so 100 % - tnou presnosťou popísali váš aktuálny duševný a zdravotný stav?!!!!!
Koniec citátu.
Dalo sa čakať niečo iné? Nie!
Kde končia argumenty, tam nastupuje arogancia.
Keď bude žiadúce, pošlem žiadosť aj štvrtý, aj piaty, aj šiesty krát...

Hodnotenie: 0   0
22:43:07 10.02.2022 [7649] Nevhodný príspevok?
SZZP je jedinná organizácia v meste, ktorá dostane dotáciu 2500€.
V SZZP je aspoň 40 % cezpoľných...
Čo dôchodcovia? Matica slovenská a pod. Tie sú od macochy?
Hodnotenie: 0   0
18:00:10 06.02.2022 [7646] Nevhodný príspevok?
Ďalšia anketa od portálu primatori.sk, v ktorej sa môžete vyjadriť:
https://www.primatori.sk/2022/02/06/dusan-simka/


Výsledky predchádzajúcej ankety portálu regióny zoznam.sk:
https://regiony.zoznam.sk/prieskum-spokojnosti-s-primatormi-a-starostami/prievidza/novaky/dusan-simka/
Páči sa vám, čo pre vás robí primátor Dušan Šimka v meste Nováky?
Výsledok: NIE 88.50%
Hodnotenie: 0   0
12:28:52 01.02.2022 [7645] Nevhodný príspevok?
Kto klame II.
Vzhľadom na to, že odpoveď na žiadosť podľa zákona 211/2000 bola klamlivá, zobral som to jako zlý vtip a preto som žiadosť podal znova a dal som termín do 28.2.2022, aby kompetentní mali dosť času na to, aby sa rozpamätali na skutočnosť a podľa svojho vedomia a svedomia napísali SKUTOˇVNÚ PRAVDU.
Dnes som otvoril mailovú postu a vyskočilo na mňa:
„Citujem:
THEIS-P.THEIS, je neuveriteľné aké BLÁZN…“ Odoslané 31.,1.2022 o 23.34 hod. „
Koniec citátu:
Ja to nečítam. Nie som zvedavý na ničnehovoriace výlevy …
Stúpil som niekomu na otlak? Nakoľko o pol noci presadzovať svoje Ego… nie je bežná záležitosť. Pripomína mi to narcizmus.
Len tak na okraj.
Pán primátor si okrem roku 2012 na nič iné nepamätá…
Nepamätá si Jarmoky, Koncerty, Novácku 500-vku, ajajaj. Akcií kopec. Iba ja mám doma 56 kusov 90 minútových kaziet… A nejaký z odvysielaného materiálu je aj na Youtube. (Dajte si Nova 258).
Primátor si nepamätá, keď som natáčal horiaci senník 19.9.1999. Telefonát:
„Okamžite berte kameru, na Andreja Hlinku horí senník. Idem po vás s autom“…A paradoxne, na moju druhú urgenciu mi dal 166 € (oprava stála 395 € - s ironickým pošklebkom:Tu je aspoň 165 €, aby ste nemali takú škodu, veď je to vaša kamera.“
Pán primátor! Kamera sa pokazila pri natáčaní pre TVN. Natáčal som požiar, nenatáčel som polonahé nočné tanečnice v bare.“ To som povedal, ale odpoveď na to som nedostal…
Primátor si nepamätá, že som natáčal zásah kukláčov na ulici Fraňa Kráľa v Novákoch dňa 22.6.2010. príspevok bol odvysielaný. Prešiel som cez tri konroly, musel som sa preukázať OP a s vizitkou TV Nováky – kým som sa dostal na stanovište aj ostatních (celoštátnych) médií…
Nuž, kto klame? Kto píše „bláznovstvá“ ???
Predpokladám, že odpoveď nedostanem, pošlem ďaľšiu žiadosť. Mne to problém nerobí…
A ešte dodatok:
Vraj som klesol, lebo som sa spojil so všetkými gaunermi, ktorí pôsobia na uverejňujú na „mafianskej stránke“.
Je zaujímavé, že na „mafianskej stránke má 10 účtov aj brat pána primátora… Vari sa chce stať adminom stránky, keď je atký aktívny ???
A moja odpoveď?
„Keby město malo zpätnú väzbu, jako má 90% mist a obcí na Slovensku – napíšem tam. Ale žiaľ. takú možmosť MU Nováky neposkytuje. Radšej sa telefonuje, lebo slová sa dajú kedykoľvek odškriepiť.
Hodnotenie: 0   0
22:46:44 28.01.2022 [7642] Nevhodný príspevok?
Kto klame ?
Na MsÚ som podal žiadosť o poskytnutie informácií podľa zákona 211/2000 Z.z.
V odpovedi, z 20 otázok som v 16-tych otázkách čítal:
5. mesto nedisponuje touto informáciou
6. mesto nedisponuje touto informáciou
7. mesto nedisponuje touto informáciou
8. mesto nedisponuje touto informáciou
9. mesto nedisponuje touto informáciou
10. mesto nedisponuje touto informáciou

Mesto nemusí disponovať informáciami, ale hlavný organizátor áno.
Takže, pán primátor, niečo na pripomenutie:
Citujem:

Pán primátor!
Čo klamem ?Napíšte mi, čo klamem. Nič viac.
Lístie trápilo celé Nováky. Mňa trápia iné veci.
Pán Primátor!
Otvorte oči. Napnite uši a choďte medzi ľudí a pešo!
Všetko možné píšete, ale je veľa nezodpovedaných otázok .
Aj voči mne.
U vás je človek dobrý iba vtedy, keď poklonkuje. Povie niečo proti - už je gauner, už podceňujete .
Vraj: "Budíček". (Ja nespím.)
Veľa ľudí ste tak stratili.
Veľmi ste aktívny v podceňovaní, v zastrašovaní ... a pílite si konáre pod sebou. Ale ten strom, z ktorého pílite tie konáre nemá 100 metrov... Tú brzdu by ste mali vy utiahnúť.
Vy sa tak rád vraciate do minulosti, dobre že nie do čias Márie Terézie,
ale do čias, keď som robil kameramana sa vrátiť nedokážete…To je pre vás, ako keby ste mali prekonať Pamír v šľapkách...
Vraj ste mi dôverovali. V čom? Že som doplatil materiálne?
Že ste ma finančne šklbali? (Vo viacerých prípadoch.)
Ja som stál hodiny za kamerou a iný bral krásne peniaze?, nakoľko ja som vždy bol "v rámci VPP". Aj vtedy, keď som bol na úplnom dôchodku...
Na krivdu sa nedá tak ľahko zabudnúť.
Je na čase, aby sa veci konečne vyjasnili.
Mne nebudete po nose brnkať, ako Horná vám.
S pozdravom.
š.t.
Štefan, zase píšete hlúposti!
Tak, ako ste napísali totálnu nehoráznosť, že vďaka tomu, že ste napísali na www.novaky.com sa zbiera lístie!!!! To sú úplné absurdnosti! Všetko ide presne podľa harmonogramu prác v meste! (Až koncom novembra ???)

Dňa 15.10.2021 som písomne odvolal D. Hornú z funkcie viceprimátorky mesta Nováky!!!!!
Za viceprimátora som vymenoval Mgr. Pavla Oršulu.

A k tej minulosti. Vy ste boli platený cez Okresný úrad práce, sociálnych vecí a rodiny!!!!
A tie pravidlá som musel rešpektovať!
STOP! Čo znamenajú tie slová???
Že ste ma zamestnali na čierno, v rozpore so zákonom a platiť ste ma nemohli, lebo ste museli dodržať zákon..
KTO KLAME ´???

Hodnotenie: 0   0
19:30:47 28.01.2022 [7641] Nevhodný príspevok?
Ako sa vám páčil adventný veniec za 137 338 Sk? (4558,80€)

Hodnotenie: 0   0
07:27:50 12.01.2022 [7639] Nevhodný príspevok?
Milí priatelia!
Keď som napísal kritiku za neodpratané lístie v meste (a bol už koniec novembra 2021), dostalo sa mi atakov, vydierania, zastrašovani, ba aj smiech:"Chachacha, ve´d lístie padá a odpratanie je v pláne." kedy? V zimnom období?
Paradoxne, keď som pracoval na VPP, hrabal som lístie, už v septembri, v polovici októbra som vyhrabal celý Park MŠtefana Moysesa a SÁM. Pýtal som sa sám pracovať, nakoľko vtedajší "spolupracovníci" o pol deviatej ešte nerobili a o 11,30 UŽ nerobili... A za moju robotu sa ani dnes nehanbím.
Na základe neodprataného lístia som dostal aj vyhrážky, že sa prípad "mafinaskejstránky" bude riešiť aj na mestskom zastupiteľstve a vraj "občania Novák" budú veľmi zvedaví, ako to odôvodním a ako na zastupiteľstve zhorím. Aj hovorca p. primátora mal podobnú rétoriku...
Čakal som za zastupiteľstvo, čakám a nič...
Je zaujívavé, že po uverejnení príspevku č.7630, NIKTO nereagoval. Ani "pán DOLEPALEC".
Predpokladám, že som to jasne nenapísal a ani titul nepomáha, aby zapli mozgové závity, aby sa zamysleli.
Z toho dôvodu som sa rozhodol slová odborníkov. Ide o dva z 18 porušených zákonov. Citujem:
1. Zamestnancom, ktorí vykonávajú prácu na základe dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru, nemožno nariadiť ani s nimi dohodnúť pracovnú pohotovosť a prácu nadčas. Zamestnancom, ktorí vykonávajú prácu na základe dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru, patrí za každú hodinu práce vo sviatok dohodnutá odmena zvýšená najmenej o 3,58 eura.
(Na doplnenie: Ráno som pracoval v meste. Neskôr v DK a po skončené televízia, zastupiteľstvo, živé prenosy.. A ZADARMO.)
2. Taktiež vo Vašej žiadosti uvádzate, že ste natáčal a robil živé prenosy s Vašou vlastnou kamerou. K uvedenému uvádzame, že v zmysle ustanovenia § 145 ods. 2 Zákonníka práce za podmienok dohodnutých v kolektívnej zmluve alebo v pracovnej zmluve poskytuje zamestnávateľ zamestnancovi náhrady za používanie vlastného náradia, vlastného zariadenia a vlastných predmetov potrebných na výkon práce, ak ich využíva s jeho súhlasom.
(Následkom poškodenia kamery pri natáčaní požiaru senníka je MOJA VLASTNÁ kamera už neopraviteľná...
Dúfam, že kompetentným corona nezahmlené oči a nečinný mozog a že nezabudli čítať. To by bola škoda. Nie pre mňa.

Hodnotenie: 0   0
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
Bane na hornej Nitre skončili, banskí záchranári sú v pohotovosti naďalej. Je otázne dokedy
Banskí záchranári pomáhajú i pri rôznych nešťastiach.
zobraziť podrobnosti »
12.01.2024
FOTO: Elektráreň Nováky odstavila poslednú turbínu, skončila sa tak výroba elektriny z uhlia
Výroba elektriny a tepla z domáceho hnedého uhlia v Elektrárni Nováky po 70 rokoch definitívne skončila.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
Final coal mining cart pulled from Nováky mine
More trains for Christmas holidays, Bratislava outskirts teeming with culture, and a recipe for Christmas baking.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
Z nováckej bane vyťažili posledný vozík uhlia, o zamestnanie prídu stovky ľudí
Uzatváranie bane potrvá roky.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
zobraziť podrobnosti »
15.03.2023
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.