Online 2 ľudia. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Primátor / Poslanci
854 príspevkov
Do tejto témy vkladajte sformulované otázky pre pána primátora a pre pánov poslancov.
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
20:06:59 06.11.2019 [6995] Nevhodný príspevok?
Tomuto hovorí Pbošiak vážnejšia debata?Veď tu ide len o adhominem na lavidovu adresu.Tak to obyčajne býva,keď dojdu argumenty.
Citovaný článok v periodiku Prievidzsko od p.Ivana Brožíka som si prečítal a domnievam sa,že je z niektorých ulov pohľadu tendenčný a tiež sa autor snáď nevedome nevyhol nesprávnym momentom zovšeobecnenia,Autorské spojenie kritizovaného problému vulgarity vo verejnom priestore s časom vianočným a s potrebou akéhosi bližšie neurčeného stíšenia mi príde ako vecne nepatričné,hoci osobne proti kritike vulgarity vo verejnom priestore vo všeobecnosti nemám absolútne žiadne výhrady.
Napokon aj v reakcii na prispievateľa Dezider som tento môj postoj vyjadril dostatočne zrozumiteľne.
Z toho dôvodu je reakcia Pbošiaka len ďaľším potvrdením v lepšom prípade nepochopením písaného textu a v tom horšom /rozhodne pravdepodobnejšom/zámernou interpretáciou skreslenej formy reality,teda demagógiou.
Aby sme boli konkrétni,uvediem príklad toho, čo označujem v tzv.objektívnej kritike Pbošiaka za nadprácu. Sú vyjadrenia typu:
“ proti propagande sa aktívne postaviť , dôsledne ju demaskovať, odhaliť jej metódy a mechanizmy."
"Ing. Dušan Šimka, pán primátor nášho mesta poslancom a nám obyvateľom doposiaľ nepredstavil svoje ciele, priority a svoje plány, svoj program!!!. „
Na tomto príklade je vidieť na čo trpí „objektívna „ kritika Pbošiaka,pretože hovorí v súvislosti s primátorom o demagógii,ale už sa neobťažuje konkretizovať,ktoré jeho vyjadrenia je možné jednoznačne označiť za demagogické.Takisto tvrdenie,že primátor nepredstavil svoje ciele,priority a plány nezodpovedá skutočnosti,pretože jeho volebný program je verejne prístupný na internete a ak by som chcel byť mierne demagogický aj ja,tak veselo môžem tvrdiť,že aj na základe toho,bol opätovne občanmi zvolený do funkcie aj napriek hujerskej snahe Pbošiaka a jeho lobby/suity/.
A príkladov takejto nadpráce v tzv.objektívnej kritike Pbošiaka,ktorými hýria jeho príspevky je od začiatku jeho účinkovania na tejto stránke naozaj nad rámec.
Predpokladám,že odpoveďou na tento môj príspevok bude reakcia Pbošiaka v zmysle,že ako člen primátorovej suity,len plním svoju úlohu pridelenú mi v rámci objednávky na vytváranie jeho „píár“citujem:“Lavida dokola tlmí, zahmlieva, bagatelizuje a tak zjemňuje, zakrýva neschopnosť pána primátora sa vysporiadať s úlohami, ktoré vyplývajú s jeho nástupom do funkcie „
Pochopiteľne,je to blud ako Brno,teda aj moja úloha v suite,aj neschopnosť primátora vysporiadať sa z úlohami,ale tak ma napadá/keď sa teda bavíme vážne?/,že sa mi tu črtá možnosť privyrobiť si k dôchodku.Zavolám Šimkovi a otrčím dlaň.Kamoško pekne zaplať,keď ti tu tak ohromne píárujem.
Hodnotenie: 0   0
10:12:28 04.11.2019 [6994] Nevhodný príspevok?
Naozaj priatelia, je to už na čosi vážnejšiu debatu. Lavidovi, ktorý mnoho rokov ani neťukol o Nováky, totižto žil isté obdobie v okresnom meste, je v tomto období naozaj dobre sa priživovať a ťažiť z chýb iných !!! Megacirkus v Novákoch s občanmi... až občanmi s mnohými nnn , keď divákmi a čitatelia sú obyvatelia Novák a blízkemu okoliu nášho mesta , doposiaľ v ňom účinkujúci aj lavida, neukázal za celý rok žiadne výsledky.
Za ľudí, ktorí by aj písali na túto stránku, ale sa boja malý odkaz lavidovi. Aj keď nepíšu, čítajú ju. Najskôr začnem čo počúvame od ľudí. Lavida ukážte nejaké osobné výsledky v prospech obyvateľov a nie len v prospech seba, lebo inak je to z vašej strany farizejstvo.
A lavida po druhé, určite aj vy ste dostali, ako mnohí Nováčania do schránky posledné vydanie regionálneho periodika Prievidzsko!!!!. Lavida, poprosím vás, skúste sa prekonať a prečítajte si úvodník, ktorý píše šéfredaktor tohto periodika a zamýšľajte sa nad sebou a vašou partiou, čo vám odkazuje tento pán redaktor a čo vy produkujete do verejného priestoru, keď vy osobne infantilne, vašim osobitým štýlom obhajujete pána primátora, jeho vulgárne označovanie ľudí, teda obyvateľov nášho mesta.
Lavida, vari naozaj si ešte myslíte, že je to moja nadpráca, ak s kritickým myslením mám jednoznačné výhrady k používaným vulgárnym prejavom pána primátora voči obyvateľom, poslancom??? Ešte stále si myslíte, že je to len o mojom názore o mojej nadpráci (???), hoci prejav vulgarizmu, navyše zverejnený v zázname na YouTube je nielen podľa mňa neobhájiteľný. PB
Hodnotenie: 2   1
07:57:43 04.11.2019 [6993] Nevhodný príspevok?
No nech sa páči.Vtáka poznáš po perí a človeka po reči.A Pbošiak nám povedal opäť len to,čo už povedal X krát,že Šimka a jeho suita sú skazou pre naše mesto.K suite sa vyjadrovať nemá zmysel,lebo to je neznáma množina,existujúca zrejme len v Pbošiakovej hlave.
Ku kritike primátora len toľko,že pokiaľ je objektívna tak s tým nemám žiaden problém.Lenže v objektívnej kritike Pbošiaka je evidentná aj nadpráca ,ktorej sa prívlastok objektívna nedá pripísať.Teda nie je pravda,to čo píše Pbošiak,že každú kritiku je treba brať vážne.Vážne je treba zaoberať sa len s naozaj objektívnou kritikou.
K takej neobjektívnej kritike je možné priradiť aj výrok:“neschopnosť pána primátora sa vysporiadať s úlohami, ktoré vyplývajú s jeho nástupom do funkcie. „
Toto je ukážka tej nadpráce Pbošiaka,kde zovšeobecnením sú porušené veci zásadné.
Zamýšľam sa aj nad tým,z akého dôvodu Pbošiakovi nevadí,že Lavidovi a trebárs M.Šimkovi tu zmazávajú príspevky,hoci nijako neporušujú kódex prispievateľa.Veď predsa z pohľadu demokracie ide o základný princíp,keď subjekty v spoločnosťi by mali fungovať tak,aby realizovali svoje ciele a túžby a zároveň nebránili to isté druhým. V prípade PBOšiaka ide snáď o fenomén dlhoročného modu vivendi pretrvávajúceho doposiaľ v jeho vnímaní,keď v spoločnosti bola prípustná len jediná alternatíva pravdy,možno tiež posilnená prežitými rokmi vo funkcii v spojení s egom.S egom v dobrom zmysle slova ako subjektívne vnímaným prežitím seba a okolitého sociálneho prostredia.Iste je možné aj to,že taký stav mu zámerne vyhovuje,pretože si uvedomuje,že akákoľvek oponentúra jeho politických názorov by mohla znižovať ich váhu a konzekvencie v cieľovej komunite.Naozaj netuším ,čo je pravým dôvodom jeho zmýšľania,ale s jedným som si istý,že sa v tomto prípade potýkame s vážnou kolíziou s princípom demokracie ktorý hovorí asi toto: Pane hlboko s vami nesúhlasím,ale urobím všetko preto,aby ste mohol slobodne vyjadrovať svoje názory.
Teda ak pravidlá,tak by mali platiť pre všetkých a nie selektovane.Pokiaľ chceme byť komunitou s vysokou vnútornou kohéziou,tak je jasné,že takéto javy by sa mali stať natrvalo minulosťou.
Očakávam,že odpoveďou na tento príspevok Lavidu bude Pbošiakove pojednanie o tom,aký veľký je podiel terajšieho primátora na vnútornú kohéziu komunity,dokonca už sú tu na to aj stávky,tak uvidíme.A možno bude príspevok zasa raz zmazaný z dôvodu selektívneho vnímania princípov demokracie.Necháme sa prekvapiť.
Hodnotenie: 2   0
23:25:16 03.11.2019 [6992] Nevhodný príspevok?
Priatelia, každú kritiku treba brať vážne. Veď ako vidieť, nemá vždy zmysel hneď útočiť, najmä ak nekompetentné informácie a nekritické reakcie lavidu na kritiku práce pána primátora od Mojmíra a Dezidera (okrajovo lavida spomenul i mňa, preto píšem) dokolečka, dokola tlmí, zahmlieva, bagatelizuje a tak zjemňuje, zakrýva neschopnosť pána primátora sa vysporiadať s úlohami, ktoré vyplývajú s jeho nástupom do funkcie. Takmer rok po voľbách ( sa pán primátor vo funkcii stále hľadá!!!), zatiaľ bez náležitých výsledkov (avšak neustále pripomínajúc svoju dvadsaťštyriročnú vládu v tomto meste), ktoré by boli adekvátne jeho platu a bonusom k pohodlnému užívaniu si primátorského kresla.
Hoci sa dá uznať, že nikto nie je neomylný, pán primátor strká pred mnohými úlohami hlavu do piesku a tvári sa spolu so svojou suitou, teda i lavidom , ktorý sa k nemu vehementne hlási, že sa radnici, či mestu, ktoré vedie darí, alebo že je to len on, ktorý robí bez chýb.
Vedzte priatelia, naozaj, ak trošku, čo i len málinko pogúglite na stránkach obcí a miest SR, prepadnete do občianskej frustrácie a vyvoláte v sebe podozrenie, že s ohľadom na rozdielnosť vo výsledkoch rozvoja obcí a miest v neprospech nášho mesta ,naozaj vari „sa treba vrhnúť???“ na rozvoj cestovného ruchu, ktorý ako zahmlievací nápad, asi sedem rokov demonštruje na týchto stránkach lavida. Je pre mňa záhadou, že prečo sa však jeho geniálne myšlienky doposiaľ neobjavili ani v jedinej úlohe či volebnom programe súčasného staronového pána primátora, keďže by asi v osobnej ,či verejnej domluve s ním - s pánom primátorom, nemal mať problémy??? Takže zatiaľ kecy a nič iné zo strany lavidu len kecy. Ale, aby som bol úprimný, možnože to má vo svojom volebnom programe niektorý z poslancov vo volebnom obvode , v ktorom lavida má trvalý pobyt. Lebo, ako som napísal už minule, lavida sa naozaj nezdá.
Priatelia, veď všetkým ľuďom žijúcim v Novákoch je jasné, že niektorí dôchodcovia majúci záujem sa aktivizovať, alebo ľudia so zdravotným postihnutím, ako aj ďalší občania sa naozaj môžu, pokiaľ majú záujem, v rôznych spoločenských organizáciách a spolkoch stretávať. O tom , možno viac ako lavida čosi viem, pretože tieto veci sa až tak nemenia, aspoň nie v Novákoch ( leda okrem zariadenia pre seniorov???!!!). Ale, ako vidieť, ani to nie.
Avšak iné to je v otázke, ako lavida píše, možnosti demokratického získavania informácie. Takže na základe vystúpenia občana na verejnom MsZ. Tak si spomeňme na vyhlásenie pána primátora ,ktorý sám seba sa vyhlásiac za zjednocovateľa v spore spoluvlastníkov obytného domu č. 96/2 na ul Svätoplukovej o akýsi altánok, že ľudí zjednotí. Mĺkvo. A nič!!! Vlastníci bytov určite budú radi, ak sa mýlim. K tomu, ako sa správal k vystupujúcemu v tejto veci nášmu obyvateľovi, no... (jednoznačne je potrebné prijať Etický kódex správania sa primátora, poslancov a úradníkov MÚ)
K druhej možnosti, vraj osobne rokovať s pánom primátorom ( po toľkých skúsenostiach s nahrávaním telefonických rozhovorov a potenciálnou hrozbou kamerovania nakúpenými minikamerami a zverejnenia ich obsahu , si odpovedzte lavida sám, alebo už ste fakticky aj v príspevku odpovedali, že by sa tu črtala paralela s vysokou politikou???
Filozofia rozvedená lavidom o slove „klamať,klamár, je od neho neskutočne infantilná. A čo tak lavida vysvetliť význam vulgárnych, znevažujúcich výrokov ma adresu občanov, poslancov? . Takže vysvetľujte lavida vulgárne výroky k občanom ako sú barbari, záškodníci, organizovaná podvratná skupina, amatéri a najmä gauneri!!!. Kto dal takéto práva sa vyjadrovať na adresu spoluobčanov, poslancov najvyššiemu predstaviteľovi mesta??? Vy nevidíte v tom neslušnosť mierne povedané, neúctu k ľuďom žijúcim v našom meste?
Takže po tretie lavida, na rozdiel od vašich jednostranne prijímaných informácií od vašich donorov, na základe ktorých rozkokošene píšete nezmysly a kecy , a ktoré sa pravdivosťou len priblížili k hranici pravdy. Na rozdiel od vás pravdu si treba brať od slušných ľudí, slušných poslancov MsZ a vychádzať z ich objektívnosti a pravdivosti. A prípadne im pomáhať s návrhom na ich riešenie. To som presvedčený, že vy ste k takejto dispozícii, ešte nedošiel.
Lavida, ja si myslím, že obyvatelia Novák vyjadrili svoju ne - spokojnosť vo voľbách a nedá sa hovoriť, teda aspoň nie s takou istotou ako píšete, že väčšina obyvateľov je spokojná. Desať hlasov rozdiel. To je hodnotovo jeden názor na spokojnosť???!!!
Druhý je ten, na ktorý tu upozorňujeme už dlho, že naozaj, len ten človek získa informácie podľa toho, ako si ho ľudia vážia a akú v nich vyvolá svojou ochotou, odpoveďou, radou, či prípadnou pomocou reagovať a pomôcť jednoduchým ľuďom na ich osobné, či spoločenské problémy. A preto i mne je divné (jasné lavida, že mi to nie je divné), že prečo sa ľudia nevyjadrujú verejne. Ešte raz, lebo už som vám to viackrát písal, boja sa, nechcú mať starosti.
No a záverom. Takže, čo čaká obyvateľov s kritickým myslením v prípade ich nespokojnosti s riešením života v našom meste??? Ešte raz lavida. Kašlem na vaše lanovky z elektrárenského komína (skúste riešiť vraj navrhovanú spaľovňu odpadov), na vaše spomienky uletené do kopčekov v Chorvátsku, lebo vozík so štyrmi koliečkami, ale žiadame pripraviť a zverejniť volebný program na roky, ktoré najmä vekovo najstaršiu časť obyvateľov zaujímajú (lebo prirodzene,že starnú a sú nespokojní) a za tú mladšiu generáciu ( odpoveď na výstavbu bytov, dokončenie telocvične ,atď. ) odpočet za rok strávený na radnici na stoličke primátora. Je to presne to, čo žiadali Mojmír a Dezider, možno inými slovami. Toť vsjo. PB
Hodnotenie: 1   1
09:24:07 02.11.2019 [6991] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň.Reagujem na prispievateľa Mojmír.
Áno mal som v reakcii na príspoevok Dezidera napísať,že čo sa dĺžky záznamov týka,sú na tom občania Bojníc o kúštik horšie.Tak by to bolo vecne a významovo správne.Mohol som si ušetriť písanie vysvetlenia Mojmírovi,ale možno/čaro nechceného /to nakoniec bolo dobre.
Pokiaľ som označil informácie v Deziderovom príspevku ako diskutabilné,tak platí,že ako emotívne ladený názor to beriem,ale ako relevantný argument v objektívnom hodnotení rozhodne nie,pretože sú to tzv.fallacy argumenty.Podstatné v tomto prípade je uvedomiť si,že prílišným zovšeobecnením sú tu porušené niektoré /nie všetky/ veci zásadné a tak by to byť nemalo.
Cit.z príspevku Dezidera:“nepozerateľné,nepočúvateľné“ svedčia o emotívnom stave a nie o objektívnej realite,to hádam netreba vysvetľovať.
S názorom že:“rieši len seba a nie mesto a nováčanov;akýkoľvek názor berie osobne;nerieši zamestnanosť,seniorov a stratégiu mesta“ sa rozhodne nestotožňujem.
Neviem aký spôsob používa Dezider na získanie informácií o dianí v meste a práci primátora a poslancov,ale predpokladám,že sa obmedzuje len na sledovanie záznamov zo zasadnutí MsZ.Pokiaľ je tento môj predpoklad správny,tak pre Dezidera,ako aj pre všetkých občanov mesta platí,že je len na nich samotných ako využívajú demokratické mechanizmy zriadené pre občanov za účelom získavania informácií a tiež priameho ovplyvňovania života v meste podľa svojich predstáv!! Iste aj napísať svoj názor na túto stránku je možnosť,ale podľa množstva príspevkov súdiac v súčasnosti sa o nejakom enormnom záujme občanov zrejme hovoriť nedá,čo je iste škoda,ale tiež by to mohlo nasvedčovať aj tomu,že väčšina občanov je pravdepodobne celkove spokojná so stavom takým aký je.
To s čím sa s Deziderom stotožňujem,je jeho výtka primátorovi ohľadom používania slov „klamár,klameš“.Ide o to,že emotivita a expresivita týchto slov priamo evokuje súvislosť so zámerným nekalým,nečestným úmyslom predkladateľa takto vyhodnotenej a označenej nformácie.Iste ale netreba zabudnúť,že je tu aj možnosť chybného pochopenia a či účelovej dezinterpretácie/platí aj pre Pbošiaka/.Osobne by som s ohľadom na emotívnosť, expresivitu,zlepšovanie politickej kultúry,ale tiež aj negatívne konzekvencie v súvislosti s celkovým obrazom ktorý o nás ako komunite vytvárame,používal len v skutočne odôvodnených prípadoch.Pravda je aj to ,že sa tu črtá istá paralela s vysokou politikou,kde sú podobné koreniace prísady v polievočke tiež častou ingredienciou,čo nás pravdaže neospravedlňuje.
V súvislosti s riešením problému zamestnanosti,ktoré je predmetom Deziderovej výtky na adresu primátora si dovolím takpovediac prihriať si svoju polievočku a to pripomenutím politiky podpory rozvoja turistického ruchu v meste,ktorú považujem za jednu z významných možnosťí ako zvýšiť význam našeho mesta v regióne hojne navštevovanom turistami z celej republiky,ale aj zo sveta, hlavne kôli prítomnosti blízkych Bojníc s ich atraktívnym zámkom a ZOO.Zvyšujúci sa podiel ekonomických a iných spoločenských profitov v obciach ,kde si už uvedomili význam podpory podnikania v turistickom ruchu by mal byť aj pre nás stimulom,aby sme nastavili svoje vedomé snahy v oveľa väčšej miere týmto smerom.Príklady konkrétnych možných turisticky atraktívnych projektov nabudúce,lebo to nie je podstatou obsahu tohto príspevku.
Hodnotenie: 0   0
11:17:12 31.10.2019 [6989] Nevhodný príspevok?
Priatelia, teda ten lavida sa nezdá. Neustále dokola, dokolečka, prechádza touto stránkou a v príspevkoch, (teda ak obsah jeho príspevkov je v súlade s etickým kódexom tejto webovej stránky) píše o demokracii. Už myslím, že jedenkrát použil vo svojom príspevku slabikovanie JUDr. Harabína, keďže lavida chcel rovnako ako JUDr. Harabín dať dôraz na povýšenie svojho názoru. A tak lavidovi pripomínam tiež, že aj tieto slová vyslovil o pravde pán Dr. Harabín: „Američania často používajú nevedecký, zjednodušený princíp na rozoznanie pravdy podľa niekoľkých vonkajších znakov. Hovoria, že ak to vyzerá ako kačka, pláva ako kačka a ak to hovorí ako kačka, tak je to pravdepodobne kačka. A kde je lavida vaša pravda??? Trvá zasadnutie zastupiteľstva od 15,00 hod. do polnočnej hodiny? Trvá!!! Osočuje, nadáva do klamárov a gaunerov obyvateľom nášho mesta primátor mesta??? Áno, nadáva!!!. Rieši svoje problémy narážkami na predchádzajúce vedenie mesta, že ho v prípade neslušného jeho chovania nechali vyviesť zo zasadačky??? Rieši!!!. Tak si položme otázku. Čo sa to deje? Otvorme oči, ale neseďme v nemom úžase a paralyzovaní aroganciou človeka pri moci!!!.
Nesmieme dovoliť vládu plnú veľkohubej primitívnej nenávisti k vlastným spoluobčanom ,nesmieme dovoliť zmeniť naše mesto na štruktúru zastrašovaných úradníkov, potom neschopných hájiť práva a slobody obyvateľov tohto mesta.
Lavida, na tému socializmus, kapitalizmus a demokracia, sa už popísalo toľko, koľko len mohla sloboda slova uniesť. Aj vám vraj padli v roku 1989 klapky z očí. Avšak je tu isté múdre poňatie od pána Dr. Harabína, ktoré som kedysi čítal a tak s dovolením Vám ho priblížim“ Slobodu slova máme, len čo potom nastane? Ja mám poznanie, že každý sa na vás vykašle. A to je najhoršie!“ potiaľ citát.
A ak nechcem mať navyše starostí , snažím sa zdržať , čo však nie vždy je naozaj možné, i tak dávam na vedomie, že ja nemám záujem na tom, aby medzi mnou a lavidom vznikla akási prestrelka, najmä nie na stránkach sociálnej siete a zároveň, aby naša komunikácia slúžila na zastieranie, odpútavanie pozornosti od prešľapov pána primátora a jeho suity.
Totižto, už vedia, že ľudia majú veľkú moc, pretože sme im ich zlyhanie už preukázali, aj keď to dlhšie trvalo. Aby som pripomenul, odvádzanie splaškov zo svojho rodinného domu do rieky Nitry, pán primátor opravil svoje chybné, nezákonné konanie, nazvime to „osobnou stavebnou autoremedúrou“. Jeden boj verejnosti na podporu verejného záujmu je tak víťazný boj, za dodržanie zákonnosti zo strany primátora mesta.
To je moje vysvetlenie, k slovám vyplývajúcim z obsahu posledného lavidovho príspevku o mojich záujmoch a možnostiach hoci byť aj vo vzťahu k tejto webovej stránke. Lavida, jednoducho Etický kódex.
I z toho dôvodu mi lavida nevadí vymazávanie vašich príspevkov, lebo neberiem za ne zodpovednosť, nie som majiteľ ani webmaster tejto stránky. Zavedený Etický kódex tejto webovej stránky ma však nabáda položiť vám otázku, že z akých dôvodov ste doposiaľ nezverejnili dotaz na pána primátora – aký je dôvod absencie Etického kódexu, ktorý by ukladal správanie primátora nášho mesta, poslancov MsZ a zamestnancov radnice mesta Nováky, pri ich práci???!!!
A na záver, aby sme i v našom meste mohli realizovať myšlienku premiéra P.Pellegriniho, ktorý nabáda na ZMENU MYSLENIA, sa dá s jeho nasledovnými slovami plne súhlasiť. „. Posledné udalosti z parlamentu ma utvrdili v presvedčení, že potrebujeme zmenu!!! Potiaľ premiér. A parafrázujúc jeho slová, i v Novákoch slušní ľudia odmietajú chaos a škriepky. Požadujú prácu a konanie orgánov mesta uskutočňovať na stabilite a zodpovednosti, etike, morálky a slušnosti. Prajem pekný deň PB
Hodnotenie: 3   1
09:35:17 31.10.2019 [6988] Nevhodný príspevok?
Ospravedlňujem sa za svoju mentálnu výbavu, ale akosi som nepochopil obsah príspevku. Kto a v čom je pri rokovaní zastupiteľstva v Bojniciach na tom o kúštik horšie ako v Novákoch ? Žeby poslanci , ktorí nemusia dookola počúvať tie isté frázy, osočovanie a nezriedka zvýšený hlas sťaby neposlušní žiačikovia , pretože majú iný názor ako pán primátor? Že majú vytvorené dôstojné podmienky na svoju prácu a materiály a aj to občerstvenie si môžu položiť na stôl a nie mať to porozkladané na kolenách či nebodaj na zemi. Je to nedôstojné. Alebo v tom že rokujú dlhšie? Nuž Štefan čas 7:14 nech Ťa nemýli, medzi tým mali vyše dvojhodinovú prestávku na obed. Na budúce ak na niečo odkážeš , tak si to aspoň pozri.
Hodnotenie: 4   0
20:07:06 30.10.2019 [6987] Nevhodný príspevok?
Tak tak,chýbajú nám demokrati.Toto je jeden z mála názorov kde je možné s PBošiakom súhlasiť.Lebo veď aký iný logický záver si môže človek urobiť ,keď sú tu zmazávané príspevky diskutérov podľa kohosi ľubovôle. A ako sa zdá,tak nášmu demokratovi Pbošiakovi to nevadí,lebo práve naopak mu to zrejme ohromne vyhovuje.
Hodnotenie: 0   1
10:46:00 30.10.2019 [6986] Nevhodný príspevok?
Priatelia, tak ako píšem, niektorí to zvrátia vždy naopak. Ako deti na pieskovisku pri hre s pieskom. Len aby zahmlievali akútne problémy, ktoré v našom meste je potrebné riešiť, ale pre všetkých tu žijúcich ľudí. Prispievateľ Dezider naozaj relevantným spôsobom poukázal na konanie nášho pána primátora, ktorého konanie v súčasnom období je bez významného vplyvu na rozvoj mesta, ale rok „ošetruje“ svoje ego, „aby ľudia videli“.
No, a nadšenec zo suity pána primátora, na podporu ochrany jeho ega, poukazuje v príspevku celkom tak, ako to prebieha v tom imaginárnom našom pieskovisku . Poukazuje na iné, tam sa hrajúce deti, ktoré z nich je na tom lepšie, či to dieťa, ktoré sa pocikalo, alebo to ,ktoré sa pokakalo. Nuž, aby vedel, prezradím mu to. Najlepšie je na tom ten, kto sa už vie pýtať a nepoukazuje na nikoho, lebo nemá dôvod na nikoho poukazovať a buduje si svoje dielo.
Keď to prenesiem do života dospelých, obyvateľ s kritickým myslením, má záujem o život v tomto meste bez toho, aby poukazoval na život a nedostatočné správanie ľudí, poslancov, aparát v iných mestách, v inom cudzom svete, so škodoradosťou, že nič na tom nie je, veď aj v iných mestách, obciach , ba napr. v Afrike, je to horšie. Obyvateľ s kritickým myslením má však záujem na slušnom živote v našom meste!!! A o tom to je.
Z toho dôvodu sa dá s istotou konštatovať, že pripomienka lavidu na slová prispievateľa Dezidera je zlomyseľná, lebo však ľudia naozaj bez akejkoľvek spornosti, či diskutability vidia , ako to je v našom meste. Slová Dezidera sú naozaj primerané stavu v našom meste, ak nahliadnete na záznamy z rokovaním poslancov Mestského zastupiteľstva v Novákoch, ktoré vedie primátor nášho mesta. To predsa na rozdiel od uvažovania tých detí na pieskovisku, dospelý človek, obyvateľ nášho mesta vie vari racionálne posúdiť.
Vážime si kritické myslenie prispievateľa Dezidera. Nenechajte sa odradiť, veď ide o Nováky a my v nich riešime úplne iné starosti a problémy ako mesto Bojnice. Mimochodom odporúčam si všimnúť ,v akých podmienkach rokujú bojnickí poslanci MsZ PB
Hodnotenie: 2   0
19:39:28 29.10.2019 [6985] Nevhodný príspevok?
Názor Dezidera je diskutabilný.Myslím tým,že ako argument je diskutabilný,lebo aha toť kúštek za humnami v Bojniciach sú potom na tom ešte horšie. https://www.youtube.com/watch?v=8pJAZalSQMQ
Hodnotenie: 0   0
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
Farebné noty pre deti - vhodné pod stromček.
Jednou vetou povedané: 8 nôt má 8 farieb, ktorými sú zapísané známe piesne. Notová osnova má 5 čiar a na jej začiatku je husľový alebo basový kľúč. Ak chceme zahrať pieseň podľa nôt, potrebujeme na to hudobné vzdelanie. Každá nota má svoju dĺžku (iný tvar) a výšku (iné umiestnenie na notovej osnove).
zobraziť podrobnosti »
13.12.2019
Prievidza peniaze na novoročný ohňostroj pošle do Prešova
Vedenie okresného mesta chce finančne pomôcť ľuďom postihnutým nedávnym výbuchom v bytovke na východe Slovenska. Pridať sa plánujú aj Nováky.
zobraziť podrobnosti »
13.12.2019
Slovenské mestá rušia silvestrovské ohňostroje. Peniaze chcú radšej venovať Prešovčanom
Prešovu pomáha celé Slovensko, ako sa len dá. Banská Bystrica a Liptovský Mikuláš rušia ohňostroj a peniaze radšej venujú metropole Šariša.
zobraziť podrobnosti »
12.12.2019
Bojnice majú novú atrakciu. Návštevníkov odvezie turistický vláčik
Turistický vláčik odvezie ľudí na dvoch trasách.
zobraziť podrobnosti »
09.05.2019
Nebezpečné znečistenie. Bývalý zamestnanec odhalil nekalé praktiky
NOVÁKY / Rybári už niekoľko rokov upozorňujú na znečistenú vodu v rieke Nitra. Tá je najmä v úseku pod Novákmi plná chemických látok. Do redakcie TV JOJ sa ozval bývalý hasič, ktorý pracoval v tamojšej chemičke. Informoval o tom, ako tam zneškodňovali ortuť.
zobraziť podrobnosti »
20.03.2019
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.