Online 6 ľudí. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Primátor / Poslanci
1121 príspevkov
Do tejto témy vkladajte sformulované otázky pre pána primátora a pre pánov poslancov.
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
07:20:27 16.07.2017 [6099] Nevhodný príspevok?
Dovolím si otázku na predstaviteľov mesta. Je pravdou, ze sa má mesto opätovne vysoko zadlžovať, v priestoroch Veposu stavať novú polikliniku (čo je mimochodom nepredstaviteľné), Vepos presťahovať do priestorov pana Kiabu za nájomné a polikliniku má stavať spoločnosť pána Kiabu bez konkurzu? Budú informovaný občania o tomto zámere? Akým spôsobom? Dakujem za odpoveď.
Hodnotenie: 0   0
08:06:36 11.07.2017 [6098] Nevhodný príspevok?
Mame najviac znecistene mesto, vdaka Benetu najdrahsie byvanie, sluzby "nadstandartne"...posta otvorena do 15.30, sportoviska pre novacanov predrazene, radost byvat v tomto mestecku.
Hodnotenie: 0   0
11:21:05 28.06.2017 [6094] Nevhodný príspevok?
16:57:23 23.05.2017 [6086] Nevhodný príspevok?
Marián Šimka sa sťažuje, že, citujem: "na verejnom stretnutí občanov s primátorom a poslancami bolo menej ako 30 občanov". Ale veď kto by mal záujem tam ísť a byť kamerovaný Mariánom a Dušanom Šimkom? Videl som aj na zastupiteľstve ako tam poskakujú pred poslancami, takmer im kameru strčia až do nosa a na výzvy, aby nekamerovali, nereagujú. Tak prečo by som mal ísť na také stretnutie, kde budú títo dvaja, môžem s kľudom povedať výtržníci, lebo neakceptujú pokyny ani náčelníka polície a ani primátora mesta, prečo? Prečo by som ja mal ísť niekde kde sú takíto dvaja výtržníci, ktorí ma bez môjho súhlasu budú kamerovať, fotiť a porušovať zákony?
Hodnotenie: 0   4
22:14:30 01.05.2017 [6078] Nevhodný príspevok?
Ako sa tomu povie ked jeden clovek s menom Marian Simka ma na jednej stranke vytvorene dalsie mena (aspon tak sa pise v prispevku 5401) ako napriklad Mariann, novacania 2, Tono, Michal 2,Miroslav 7, Filip, Zoltan, obcan Novak, nazor obcana,novacan 001, Rolo,obcan Novak 2, pavel a pise pod nimi rozne prispevky a potom si ich aj sam z druhych mien oznaci, ze sa mu pacia.

Alebo napriklad v prispevku 6071, kde je odpoved od prednostu (konecne osoba ktora odpoveda na otazky, to za simku by sme mohli snivat) a zaporne hodnotili obcan Novak a pavel (cize dva krat marian simka) a v prispevku 6067 zaporne hodnotili Michal 2, obcan Novak a pavel (cize tri krat marian simka).

Chce mi niekto povedat ze toto je normalne? Aby niekto bol takto, neviem ako to napisat, nenormalny alebo co. Manipulacia zo strany Simkovcov stale pokracuje a nema hranic, samy podvod, klamstvo, manipulacia, skreslovanie a neviem co vsetko by sa dalo na to povedat na margo Mariana Simku a Dusana Simku.

A to nehovorim o tom, ze dusanova toaleta je stale napojena na rieku nitra kde chytavaju ryby rybari a hravaju sa deti. NESKUTOCNE!!! HNUSNE!!! CHORE!!! A ON BOL PRIMATOR?
Hodnotenie: 0   2
18:55:08 01.05.2017 [6077] Nevhodný príspevok?
Reakcia prednostu MsÚ Nováky Milana Oršulu:
====================================================

Dobrý deň florida.

Rado sa stalo, ďakujem za Váš prístup, sme k dispozícií na MsÚ.

Pekný deň.

Milan Oršula
Prednosta MsÚ
Hodnotenie: 0   0
18:42:36 01.05.2017 [6076] Nevhodný príspevok?
Dakujem za odoved pan Orsula. Skusim prekonzultovat s rodicmi, ktori prejavili zaujem o ozivenie plavania v Novakoch, ci by sa niektori podujali znovu ozivit tuto tradiciu pre nase deti a potom Vas oficialne oslovit. A dakujem za Vasu ustretovost.
Hodnotenie: 0   0
14:20:35 01.05.2017 [6075] Nevhodný príspevok?
Reakcia prednostu MsÚ Nováky Milana Oršulu:
====================================================

Dobrý deň florida.

Ospravedlňujem sa ak som vo Vás vyvolal pocit prekročenia akéhosi limitu, určite to tak nebolo myslené. Za Vaše otázky Vám ďakujem a som rád, že sa nájdu aj slušní ľudia, ktorí majú záujem komunikovať slušne. Tak poďme na to postupne.

Na Vašu otázku „či by mesto nepomýšľalo obnoviť tradíciu plaveckého klubu“:
Nemám vedomosť, žeby mesto niekedy prevádzkovalo plavecký oddiel. Všetky športy v našom meste sú zastúpené občianskymi združeniami, či už je to futbal, kanoistika, vodné pól, karate, tenis a podobne. Čiže mesto ako také, neprevádzkuje, žiadny športový oddiel, všetko sú to samostatné inštitúcie. Každá takáto inštitúcia podáva žiadosť na mesto o podporu. Mesto tieto žiadosti prijíma a ako píšete aj finančne podporuje. Čiže mesto určite chce podporiť aj plavecký oddiel, ale mesto ho nebude zriaďovať. Je na nadšencoch okolo plávania, aby si založili a obnovili tradíciu plaveckého klubu a podali žiadosť o podporu na mesto. Ja pevne verím, že poslanci by takýto klub podporili, tak ako to robia aj teraz pri podpore iných klubov.

Na Vaše tvrdenie „Myslim, že percentuálne osloví plávanie viac detí, ako napr. kanoistika.“:
Na toto Vám neviem zareagovať, z môjho osobného pohľadu je veľmi dôležité hlavne to aby deti niečo robili, či už športovali, alebo sa zúčastňovali iných záujmových krúžkov, či už športových, alebo vedomostných a podobne.

Na Vaše tvrdenie „Ja ako obyčajný rodič ťažko niečo vylobujem u pána Gogolu“:
Myslím, že za opýtanie sa a informovanie u pána Gogolu v Klube vodného póla nič nedáte, pokiaľ viem, robia rôzne výcviky či už plávania alebo vodného póla a zrejme by Vám vedeli poradiť aj s kým spolupracujú. Čiže stále odporúčam sa informovať aj v Klube vodného póla.

Na Vaše tvrdenie „Preto som si dovolila osloviť Vás takýmto spôsobom......myslela som, že je to v kompetencii mesta vypočuť občana bez toho, aby som mala z Vašej reakcie pocit, že som prekročila akýsi limit.“:
Ako som už spomínal úvodom, ospravedlňujem sa ak som vo Vás vyvolal pocit prekročenia akéhosi limitu, určite to tak nebolo myslené. V kompetencii mesta je samozrejme to aby si vypočul občana a som rád, že máte snahu komunikovať. Veľké množstvo občanov by len nadávalo kade tade bez snahy niečo vyriešiť.

Stále pripomínam, že stále máte možnosť túto tému rozobrať podrobnejšie so mnou osobne, som Vám k dispozícií počas týždňa na mestskom úrade, poprípade ma môžete kontaktovať na telefónnom čísle, ktoré nájdete na stránke https://www.novaky.sk/msu/24/Prednosta-MsU . V prípade, že sa nechcete stretnúť so mnou, môžete sa skontaktovať aj s poslancom MsZ pánom Kačenákom, ktorý je predsedom športovej komisie a informovať sa aj u neho (kacenak.j@gmail.com).

Zhrnutie a odporúčanie Vašich ďalších krokov:
- Kontaktovať poslanca MsZ a teda predsedu športovej komisie pána Kačenáka a prediskutovať možnosti.
- Kontaktovať KVP Nováky a zistiť aké sú možnosti pre plávanie.
- Založiť občianske združenie / plavecký oddiel a požiadať mesto o podporu.

Ďakujem Vám za Váš čas.

Pekný deň.

Milan Oršula
Prednosta MsÚ
Hodnotenie: 0   0
11:19:54 01.05.2017 [6074] Nevhodný príspevok?
Asi sme sa zle pochopili pan Oršula. Ja nemám "potrebu", ani "enormný záujem", ako ste to pomenoval. Ja som si dovolila ako občan tohto mesta, ktorý tu vychováva deti opýtať sa, či by mesto nepomýšľalo obnoviť tradíciu plaveckého klubu. Myslim, že percentuálne osloví plávanie viac detí, ako napr. kanoistika. A ano, ku tejto otázke ma tiež doviedla suma, ktorú mesto investovalo do lodenice....Moj dotaz bol apolitický a nezištný. Tiež som nechcela, aby mesto budovalo nejaké cyklotrasy pre deti a malo náklady na nejaké nové "samopaše"......len som chcela nadviazať na to, co tu roky fungovalo a k čomu má veľa nováčanov pozitívny vzťah. Ja ako obyčajný rodič ťažko niečo vylobujem u pána Gogolu, nemám čo ponúknuť. Nemám žiaden podnikateľský zámer. Preto som si dovolila osloviť Vás takýmto spôsobom......myslela som, že je to v kompetencii mesta vypočuť občana bez toho, aby som mala z Vašej reakcie pocit, že som prekročila akýsi limit. Ďakujem
Hodnotenie: 1   0
12:40:00 30.04.2017 [6071] Nevhodný príspevok?
Reakcia prednostu MsÚ Nováky Milana Oršulu:
====================================================

Dobrý deň.

Ak je tu z Vašej strany enormný záujem o plávanie, prosím Vás, aby ste sa obrátili na Klub vodného póla, konkrétne na pána Gogolu - manažéra klubu ( http://www.kvpnovaky.sk/kontakt/ ).

V prípade, že máte potrebu túto tému rozobrať podrobnejšie, som Vám k dispozícií počas týždňa na mestskom úrade, poprípade ma môžete kontaktovať na telefónnom čísle, ktoré nájdete na stránke https://www.novaky.sk/msu/24/Prednosta-MsU .

Ďakujem.

Pekný víkend.

Milan Oršula
Prednosta MsÚ
Hodnotenie: 0   0
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
VIDEO: Koncert k 60. výročiu založenia umeleckého školstva v Novákoch
Ak máte čas a chuť, určite si pozrite záznam z koncertu k príležitosti 60. výročia založenia umeleckého školstva v Novákoch.
zobraziť podrobnosti »
31.01.2018
Baška zložil sľub a začal nové volebné obdobie (+FOTO)
Predseda Trenčianskej župy Jaroslav Baška sa ako prvý z ôsmich predsedov krajských samospráv ujal funkcie na nové volebné obdobie.
zobraziť podrobnosti »
14.11.2017
Výsledky volieb do VÚC
Výsledky volieb do VÚC
zobraziť podrobnosti »
05.11.2017
MsZ - video záznamy
Záznam z MsZ nájdete online na youtube kanáli Mesta Nováky.
zobraziť podrobnosti »
02.10.2017
TB Hornonitrianske bane a.s. - Odmietame kampaň proti baniam, ktorá ohrozuje 11 tisíc miest!
Ing. Rastislav Januščák, predseda Dozornej rady Hornonitrianskych baní Prievidza, a.s., JUDr.Milan Minárik, vedúci právnik Hornonitrianskych baní Prievidza, a.s., Ing.Jaroslav Šinák predseda predstavenstva Prievidzského tepelného hospodárstva, a.s. reagujú na útoky politikov.
zobraziť podrobnosti »
06.06.2017
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa.