Stránku si prezeráš sám... VEPOS Novaky.sk VOĽBY 2022
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Primátor / Poslanci
1086 príspevkov
Do tejto témy vkladajte sformulované otázky pre pána primátora a pre pánov poslancov.
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
13:43:24 23.06.2021 [7582] Nevhodný príspevok?
Priatelia, je mi ľúto adresátov, ktorým sú opäť zasielané nevyžiadané psychomaily. Šimkovci opäť nevydržali. Spustili nový diel mailovej psychohry, adresovaním nevyžiadaných psychomailov. Síce s obohranou LP platňou, so starým evergreenom „ My sme tí slušní, všetci ostatní ľudia sú gauneri a skôr, či neskôr skončia tam, kde patria.....“ No hotová tragédia. Nebojíme sa. Však všetci vieme prečo!!!
Priatelia, je mi ľúto, ak mi niektorí občania kladú otázky typu, či sedia na mestskej radnici v Novákoch kompetentní ľudia? Nedovolím si vysloviť odpoveď, ale isté pochybnosti vari áno.
Ako vyplýva z historických záznamov, vyhlásenie SNP v roku 1944 už zastihlo i občanov obce Nováky pripravených. Na naliehavú výzvu povstaleckého vysielača vo veľkom počte nastúpili k vojenskému útvaru v Zemianskych Kostoľanoch a spolu s vojakmi sa zúčastnili prvých bojov proti nemeckým okupantským vojskám v priestoroch Baťovian, Oslian, Skačian, Dolných Vesteníc a na Brezine pri Novákoch.
Blíži sa výročie pamätných dní Slovenského národného povstania a Nováky ako zvyčajne si možno vyrobili problém spočívajúci v nekompetentnom, neodbornom a neúctivom prístupe k občanom mesta Nováky, účastníkov bojov v SNP a najmä ešte k žijúcim pozostalým po priamych účastníkoch Slovenského národného povstania.
Už isté obdobie, teda od ukončenia prác na veľmi rozporuplne zo strany Šimku obhajovanom a ešte rozporuplnejšom, z pohľadu potrieb mesta, zateplení budovy Mestského úradu v Novákoch na fasáde budovy od cesty č. I/64 (ako ju v Novákoch nazývame, od Hlavnej cesty) do začatia zateplovacích prác bola osadená z príležitosti 15. Výročia SNP PAMÄTNÁ TABUĽA s označenými na nej zlatými písmenami , menom a priezviskami občanov nášho mesta Nováky, účastníkmi Slovenského národného povstania.
Súčasný stav je taký, že PAMÄTNÁ TABUĽA ,nie je umiestnená na svojom pôvodnom mieste?! Jednoducho jej niet. Aké má Šimka, primátor mesta vysvetlenie k takejto neúcte k účastníkom Slovenského národného povstania, nehovoriac o úcte k ešte v malom počte žijúcim pozostalým a navyše občanom mesta Nováky nemáme poznatky. Neosadenie PAMÄTNEJ TABULE na pôvodné miesto po vykonaní zateplovacích prác a ich skolaudovania pre mnohých a nielen obyvateľov nášho mesta, je nanajvýš nepochopiteľné, ak podiel obyvateľov obce Nováky na zapojení sa do Slovenského národného povstania nebol nijako najmä na Hornej Nitre bezvýznamný.
Na Internetovej stránke mesta Piešťany, a to podľa dostupného informačného zdroja „Press-PNKY, sme si prečítali článok s názvom: „ Umelecké dielo na fasáde – Mesto Piešťany, z obsahu ktorého vyplýva, že „ umelecké dielo na fasáde PRIOR-U zmizlo pod polystyrénom „???!!!
Totižto práve na Obchodnom dome Prior, ktorého riaditeľ je občan nášho mesta ,Marián Š., bolo až do zahájenia zateplovacích prác obvodového plášťa celej budovy OD Prior, vedľa vstupných dverí umiestnené umelecké dielo - plastika.
Plastika možno hodnotovo nepožívala postavenie chránenej kultúrnej pamiatky a preto ju pravdepodobne nič nezachránilo pred aroganciou súčasných „odborníkov“ ( ani riaditeľ OD Prior) a „pochovali“ ju pod polystyrén použitý ako zateplovací materiál, ktorý na plášť budovy OD Prior v Piešťanoch použili . A tak sa nečudujte pri čítaní tohto môjho statusu, že je tu istá paralela v konaní „zodpovedných funkcionárov !!!??? Ja si netrúfnem hádať o tom, čo sa v ich rozhodovaní zanedbalo.
Rozdiel je však v tom, že v Piešťanoch občania mesta Piešťany podľa toho, čo sme si mohli načítať, márne volali po záchrane, zanechaní plastiky, ktorej význam nepodceňujem ,ale ani nepreceňujem a ak to skončilo tak, ako skončilo, tak to aj pre mňa skončilo, ako nedôležité, ale asi nesprávne konanie.
Avšak v Novákoch? Je akosi divne ticho, hoci tak nekompetentne, ako odôvodnili zamestnanci z Mestského úradu v Novákoch neosadenie PAMÄTNEJ TABULE s menami účastníkov SNP na pôvodné miesto, po vykonaní zateplovacích prác na budove Mestského úradu v Novákoch, je neúcta k samotným, na PAMÄTNEJ TABULI označených našich bývalých občanov , zahynuvších v SNP, alebo zomrelých na následky zranení z bojov v II.sv. vojne a SNP, a väzenia v koncentračných táboroch.
Ak doposiaľ „veľká váha“ (To je vraj dôvod na neosadenie a hľadanie iného vraj vhodného miesta?!) PAMÄTNEJ TABULE nespôsobovala problémy a bola upevnená na fasáde budovy Mestského úradu roky, rokúce, až do jej zloženia v dôsledku zateplovacích prác, pri súčasných možnostiach a technike,nemohol byť problém PAMÄTNÚ TABUĽU súčasne s ukončením zateplovacích prác zabudovať- osadiť na pôvodné miesto!!!
Ak by niekto tvrdil opak, pripadalo by mi to ako absurdné tvrdenie, bez akéhokoľvek racionálneho základu, keďže stavebné úpravy vykonané na budove Mestského úradu boli povolené na základe vlastníka stavby, čo je Mesto Nováky a zrejme osadená tabuľa mala byť, čo sa týka po ukončení zateplovacích prác, súčasťou projektu, tejto investície.
Nemecká kancelárka Angela Merkelová, nie tak dávno označila deň útoku Nemecka pod vedením Adolfa Hitlera na Sovietsky zväz za „dôvod k hanbe pre Nemcov“. Je preto na škodu, že ponechávame občanov mesta v neistote a zvyšujeme intenzitu neúcty k spomenutým občanom zapísaným na pamätnej tabuli a ich pozostalých, či už zosnulých, alebo ešte žijúcich s blížiacim sa dátumom výročia SNP. Kto ubezpečí občanov Novák, že Mestský úrad zaujme zodpovedný postoj a PAMÄTNÚ TABUĽU nechá osadiť na pôvodné miesto, čo najskôr???. PB

https://www.vets.cz/vpm/18356-pamatna-tabula-obetiam-snp/#18356-pamatna-tabula-obetiam-snp


Nápis:
HRDINOVIA SLOV. NÁR. POVSTANIA
Z OBCE NOVÁKY, KTORÍ PADLI, ABY SME MY ŽILI.

PADLI V BOJI:
DADÍK VINCENT, GAŠPAROVIČ ĽUDEVÍT, HRDÝ JÁN, HRIVNÁK ANTON, HVOJNÍK ANTON, KROP JÁN, MARTINEK STANISLAV, PETRISKA JÁN, ORŠULA VALENT, ŠTANGA ANTON

ZAHYNULI V KONCENTR.
TÁBOROCH:
ANTAL ŠTEFAN, DOBROVODSKÝ JÁN, KOVÁČ VALENT, SRŠEŇ LADISLAV

NÁSLEDKOM UTRPENÝCH
CHORÔB:
CACHOVAN JOZEF, DUBEC STANISLAV, VIDA VALENT

SPB V NOVÁKOCH Z PRÍLEŽITOSTI 15. VÝROČIA SNP
ČESŤ ICH PAMIATKE !Hodnotenie: 2   0
20:53:19 14.06.2021 [7577] Nevhodný príspevok?
Milí priatelia,
dnes ma obostrel smútok. Smutná správa, ktorú mi priatelia telefonicky, alebo mailom oznámili ma zarmútia. Môj bývalý kolega a priateľ ,s ktorým sme pracovali v službách nášho mesta Nováky Ľubomír HVOJNÍK, nás navždy opustil. Veľmi som si vážil jeho oddanosť mestu, športovú zanietenosť , zodpovednosť, odbornosť a prirodzenú zdvorilosť. Bol nielen pre mňa, ale aj pre mnohých z nás, úprimným priateľom Pre tieto vlastnosti som si ho vážil. S Vašim dovolením som mu vďačný za všetko, čo pre naše mesto a jeho obyvateľov urobil. Patrí mu za to úcta a vďaka,
Česť jeho pamiatke.
Hodnotenie: 5   0
17:39:13 11.06.2021 [7576] Nevhodný príspevok?
Mailová psychohra začal opäť. Nuž ja viem, že šimkovci túžia veľkým srdcom ,azda ešte väčším ako je vystavené na námestí,ale ako vidieť slová môjho priateľa Ľuba neplatia naozaj pre nevychovaných ľudí. Potrebujú témy. Tak začnime.Prvé podlosti začal Šimka plodiť, keď si začal uvedomovať, že skutočne zmena režimu, ktorú spôsobila „ Nežná revolúcia“ mu vyhovuje. Ona „nežná“ mu dala dôvod egocentricky namýšľať si, že jeho konanie a rozhodnutia sú podľa jeho názoru absolútne zákonné a nikto nemá právo spochybňovať(?!!!) jeho rozhodnutia, výroky, hodnotenia, hoci sú rozporuplné a nezákonné . Počiatky nadobudnutej demokracie „krivil“ a kríví doposiaľ, len tak sviští . tak došiel nezákonne k bytu.
Šimka, primátor, si bezdôvodne začal prisudzovať akúsi imunitu, na udelenie ktorej síce ako primátor a verejný činiteľ nemal zákonný nárok,(napr. ako poslanci NR SR), lebo zákony mu ju nenadeľovali ,konal už v počiatkoch vstupu do samosprávnej politiky neoprávnene vo svoj prospech , v prospech svojej family,príbuzných, riešením osobných pracovnoprávnych vecí dvojčaťa mariana Š.), teda takmer hneď po nástupe do funkcie primátora.
A tak ,keď dnes čítame obsah ich nevyžiadaných mailov, v ktorých opakovane oni, tento krát dvojča primátora začali ďalšie kolo svojej psychohry , a v ktorých spolu so svojim dvojčaťom Marianom Š. v istej synergii urážajú svojich spoluobčanov, ktorí majú iný názor ako oni, no fuj!!! Nič primitívnejšie som už dlho nevidel. To je realita, Šimka, primátor nezohľadňuje vo svojich osočujúcich mailoch to, že Európsky súd pre ľudské práva (ESĽP) rozšíril hranice prípustnej kritiky reprezentanta štátnej moci v porovnaní s kritikou súkromnej osoby. Záver ESĽP: „Človek, ktorý vstúpil do politického života si musí uvedomiť, že jeho súčasťou je aj určité obmedzenie jeho práva na súkromný život a môže byť vo verejnom záujme predmetom širšej i ostrejšej kritiky, nie len zo strany novinárov, ale aj svojich politických oponentov.“
A dvojičky šimkovci ??? Arogancie majú na rozdávanie. Viete, keď bývalý supervízor a jeho dvojča- terajší správca kamennej tržnice sa rodinkársky spoja a arogantne nás poučujú, akí sme blázni, ak reagujeme na ich nezmysly, lebo vraj len oni žijú správne a teda len oni nás majú právo ochraňovať, tak niečo nie je s kostolným poriadkom. Napokon, možnože Šimka ,primátor možno (?) ale prečo primátor sa zapája do mailovej diskusie vyvolanej jeho bratom Marianom a chrapúnsky reaguje na človeka, ľudí, ktorého v nevyžiadanom maili jeho dvojča uráža, znevažuje a nespratné dvojča, Šimka, primátor ako rodinného príslušníka, obhajuje (ESĽP!!!). No rodinkárstvo vyšité ako remeň.
To je tak, keď guľový dolník nadobudne presvedčenie, že je srdcové eso. A tak je možno dobré vystaviť svietiace srdcia na námestí, ale ak dvojčatá nechápu ich prínos, zmysel ,k čomu sú vystavené na námestí??? Čo navrhujete s tým urobiť priatelia???V tichosti ich mali namontovať v kancelárii primátora. On je v tej kancelárii do večera zavretý, vraj pracuje. A píšu, až z každého z nich narastie taký gigantický chrobák Truhlík - všetko vedia lepšie a všetko nám vysvetlia.
Ani vzdelanie k tomu nepotrebujú. Načo knihy? Načo čítať? Múdrosť im vlievajú prevzaté články z novinových plátkov, ktoré vystavujú na obdiv ,ako vlastnú tvorbu. Problém je, že takéto nevzdelané a nabubralé nuly nás kádrujú, vynucujú si priestor v mainstremových médiách. Tvária sa, že určujú diskusiu. A kopú do bežných ľudí na sociálnych sieťach, do každého, kto má iný názor. PB.
Hodnotenie: 3   0
18:18:51 29.05.2021 [7572] Nevhodný príspevok?
Priatelia, dovoľujem si doplniť môj príspevok o dôležitú poznámku , ktorá nejakým technickým nedopatrením vypadla z môjho príspevku, a odstavec,ktorý citujem mal znieť takto,cit: „Zo Šimkovho konania vychádza možno i ten dôvod , že chcel Znalecký posudok použiť na okydávanie predchádzajúceho vedenia. O jeho výsledku sa primátor nechcel podeliť s poslancami asi z dôvodu, že výsledkom vyplývajúcim z obsahu Znaleckého posudku je ODPORÚČANIE dokončiť rekonštrukciu do úspešného konca, cit.: Z posúdenia rekonštrukcie vyplýva, že projekt zabezpečenia zníženia energetickej náročnosti objektu je potrebné cez garantovaciu energetickú službu dotiahnuť do úspešného konca pre obidve zainteresované strany. "Potiaľ cit.
Priatelia, takto znie ODPORÚČACIE VYJADRENIE POSUDZOVATEĽA A SPRACOVATEĽA ZNALECKÉHO POSUDKU. Naozaj záležalo len na kompetentnom prístupe , dobrej vôli nastupujúceho primátora, ktorý však zavrhol viacej podobných projektov pri nástupe do funkcie.

Ďakujem za pochopenie ,Mgr.Peter Bošiak
Hodnotenie: 2   0
12:39:03 29.05.2021 [7571] Nevhodný príspevok?
Priatelia, Šimka, klame a zavádza pri každej príležitosti, lebo si dobre uvedomuje, že mnohí z občanov nemajú záujem a mnohí ani nemajú vedomosť o možnostiach kontroly jeho výrokov či sú pravdivé ,alebo výmysly z jeho hlavy sú výmysel, blaf, ako napr., ... keď hovoril a poskytol neúplnú, negatívnu informáciu o finančnom zdraví mesta Nováky za minulé volebné obdobie, len aby si mohol kopnúť a aby verejne zostudil predchádzajúce vedenie mesta Nováky. https://youtu.be/N0oPhZL5-rE
Priatelia, Šimka môže zverejniť čokoľvek a hovoriť akokoľvek o finančnom zdraví mesta Nováky, pretože to je len jeho manipulovanie s informáciami o danej téme, ale pravda je asi takáto:
Šimka , ešte pred nedávnom v tej svojej mentálnej a „odbornej“ (?) výbave nekompetentne, evidentne v snahe znevážiť minulé vedenie, hostílne a difamujúco a zavádzajúco informoval o poslednej priečke ,na ktorej sa umiestnilo mesto Nováky pri informácii o Finančnom zdraví mesta Nováky. Je to len pár mesiacov späť. Áno je pravda, že sa stav zhoršil ,ale nie z dôvodov ako ich vyhodnotil a odôvodnil Šimka.
Hodnotenie vyplýva aj z nových úprav v hodnotení miest, kde sa píše: za uplynulý rok zhoršilo finančné zdravie miest Nováky, Dudince, Kežmarok, Leopoldov a Modrý Kameň – v prípade všetkých týchto miest došlo k poklesu známky najmä v dôsledku významného nárastu hodnoty dlhu.
Je pravdepodobné, že je to zväčša následok zmeny metodiky merania dlhu, teda, že tieto mestá už aj predtým mali dané záväzky, no s rozdielom, že do minulého roka sa do dlhu podľa zákona nepočítali, po novom tam už ale zahrnuté musia byť. Takže Šimka by mal hovoriť kompetentne a nezavádzať národ novácky.
Najskôr si odpovieme na otázku ,čo je podľa INEKO (INEKO je mimovládna nezisková organizácia, ktorá podporuje ekonomické a sociálne reformy s cieľom odstraňovať prekážky dlhodobého pozitívneho vývoja) ... finančné zdravie?
Priatelia, „FINANČNÉ ZDRAVIE“ vypovedá o tom, do akej miery hospodári samospráva udržateľne. Nehodnotí jej efektívnosť, teda či bolo každé euro využité najlepším možným spôsobom, ale či jej hospodárenie môže teraz alebo v budúcnosti spôsobovať problémy pri výkone správy.
Je to číslo v intervale 0 až 6 počítané zvlášť za každé mesto, mestskú čast, obec a vyšší územný celok na základe údajov za najnovšie 4 dostupné roky ako vážený priemer piatich vybraných ukazovateľov uvedených nižšie. Vyššia hodnota predstavuje lepší výsledok.
A tak sa pozrime na Finančné zdravie mesta Nováky, vyhodnotené podľa INECO za rok 2015- 2019 Nováky


Veľmi zlé
Zlé
Nedostatočné
Dostatočné
Dobré
Výborné
Finančné zdravie mesta Nováky, vyhodnotené podľa INECO za rok 2015 Nováky
Aktuálny stav
5,2
z max. 6
Výborné
finančné
zdravieFinančné zdravie mesta Nováky, vyhodnotené podľa INECO za rok 2016 Nováky
Aktuálny stav
5,1
z max. 6
Výborné
finančné
zdravie


Finančné zdravie mesta Nováky, vyhodnotené podľa INECO za rok 2017 Nováky
Aktuálny stav
5,1
z max. 6
Výborné
finančné
zdravie
Finančné zdravie mesta Nováky, vyhodnotené podľa INECO za rok 2018 Nováky
Aktuálny stav
4,7
z max. 6
Dobré
Finančné zdravie mesta Nováky, vyhodnotené podľa INECO za rok 2019 Nováky
Aktuálny stav
4,5
z max. 6
Dobré

Nuž vari niet čo k tomu navyše povedať. Ale pravdou je, že keby sa bola odovzdávala a preberala moc z rúk bývalého vedenia mesta do rúk Šimku, terajšieho primátora s ohľaduplnejšou a vyššou politickou kultúrou vo vzájomnom porozumení a pochopení potrieb občanov mesta, bez osobnej posadnutosti po pomste za stratenú moc na jedno volebné obdobie, mohli byť naozaj výsledky mesta Nováky úplne iné a vo väčšej miere prospešné pre obyvateľov mesta. Avšak Šimkova posadnutosť po pomste a túžba po moci bola prekážkou vzájomnému porozumeniu.
A tak si pozrite posledné výsledky uvedenej agentúry ,keď už sme takmer dva a pol roka po voľbách , ktoré sa uskutočnili v novembri roku 218.
https://povazska.dnes24.sk/odbornici-sa-pozreli-na-financne-zdravie-miest-povazska-bystrica-je-naspodku-381092
Priatelia veď aj zo súčasných Šimkových psychomailov , ktoré nám niektorým veľmi horlivo a v pomerne veľkom množstve adresoval v ním zavedenej mailovej veľmi, veľmi vulgárnej z jeho strany nehodiacej sa na postavenie primátora psychohry,
Šimkove odporúčajúce pokyny upozorňujúce časť poslancov MsZ (nazvime ich v tejto chvíli opozičných ) vyznievajú podozrivo ,ak nie smiešne, po toľkých urážkach a nekorektných, nekompetentných výplodoch voči nim, ktoré bez sebareflexie vyrobil Šimka sú tvrdá, arogantná manipulácia .
Je zarážajúce ak sa Šimka odvoláva na svoje (nekorektné) zistenia, avšak nevenuje pozornosť až trestuhodne, možno i s trestnoprávnou zodpovednosťou listine, ktorú zamlčal pred poslancami MsZ a napr. doposiaľ nezdôvodnil, kto nesie zodpovednosť za vynaložené prostriedky na objednávku Znaleckého posudku renomovaného a na Slovensku jediného odborného Ústavu na posúdenie Efektivity energeticko stavebných zariadení.
Je podľa môjho názoru v tejto chvíli irelevantné, že sa Šimka neriadil a neriadi pokynmi a odporúčaniami (hoci na jeho pokyn bol objednaný a bolo za jeho vypracovanie vyfakturované 10.000,-€ a hoci nebol Šimkom akceptovaný, Šimka neprevzal žiadne osobné konzekvencie za zbytočne vynaložené finančné prostriedky z rozpočtu mesta Nováky) uvedeného Ústavu pre ..... .
Zo Šimkovho konania vychádza možno i ten dôvod , že chcel Znalecký posudok použiť na okydávanie predchádzajúceho vedenia. O jeho výsledku sa primátor nechcel podeliť s poslancami asi z dôvodu, že výsledkomvyplývajúcim z obsahu Znaleckého posudku je ODPORÚČANIE dokončiť rekonštrukciu do úspešného konca, cit.:


Dá sa len domnievať ,že ak obsah znaleckého posudku nebol naklonený jeho – Šimkovej chuti okydávať kde koho a tak ho zavrhol,resp. zamlčal na pár mesiacov pred poslancami MsZ!!!, ... čo je v rozpore s jeho záväzkom,ktorým sľuboval pri svojom sľube pri nástupe do funkcie primátora, že bude dodržiavať Ústavu a príslušné zákony právneho poriadku SR na prospech občanov,voličov.
Podľa periodickej tlače, na júnovej schôdzi predloží parlamentu poslanec Miroslav Kollár „Návrh zákona o hmotnej zodpovednosti politikov“. – Ako sa uvádza v zdroji: spravy.pravda.sk, tak, exkluzívny prieskum agentúry AKO sa v máji tisícky respondentov pýtal, či by mali byť politici ako osoby finančne postihovaní a potrestaní za to, keď ich chybným rozhodnutím vznikne štátu,obci ekonomická škoda. Podľa výsledkov 67,2 percenta opýtaných uviedlo, že by mali byť politici určite potrestaní, podľa 23 percent by mali byť potrestaní. S trestaním nesúhlasilo 5 percent opýtaných a 4,7 percenta nevedelo alebo nechcelo odpovedať.
Vyzerá to tak, že Šimka s tým rátal, že ak raz dôjde na lámanie chleba nebudú ho stíhať. Ale ako vidieť ,nemusí to byť práve po jeho, hoci sa to stalo za neho. On pri inej príležitosti píše, že uvidíme v júni a ja mu kontrujem, že uvidíme v júni.
A tak ,ako rád vravieva Šimka, počkáme si ,pretože doteraz má a mal len šťastie, že mladí poslanci MsZ nemajú toľko síl ,možno odhodlania, lebo nerátali, že sa vo svojej práci poslanca, stretnú u Šimku s takou šialenou obsesivitou – posadnutosťou po moci a túžbou po pomste.
Šimka nás o týchto jeho charakterových vlastnostiach natvrdo presviedča takmer denno - denne v psychomailoch vo svojej,resp. ním zavedenej psychohry, ktorá spočíva v adresovaní nám jeho vulgárnych, nami nevyžiadaných e-meiloch. No,des a hrôza.
Poslanci nemajú toľko síl a odhodlania, aby presadili pravdu ,na základe relevantných dôkazných prostriedkov, napokon ako to vyplýva aj zo Znaleckého posudku. tak ako vidieť z výsledkov, ktoré sú uvedené na Internetových stránkach sa dá ľahko odhadnúť, ba potvrdiť, že zvolenie Šimku za primátora mesta Nováky bol omyl tých voličov, ktorí mu dali hlasy ,na základe ktorých vyhral tesne voľby ,rozdielom 10-ich hlasov. PB

Hodnotenie: 3   0
10:11:54 27.05.2021 [7568] Nevhodný príspevok?

Priatelia, u mnohých, ktorých poznám ako slušných ľudí, pozorujem prirodzený odpor, keď sa niekto teší z nešťastia iného. Pri stretnutiach mi mnohí spoluobčania dávajú za pravdu, vyjadrujú so mnou solidaritu, dávajú mi nahlas najavo, že obdivujú moju odvahu v prípadoch,ak kriticky poukazujem na to, pokiaľ šimkovci prenášajú dôsledky ich mailovej psychohry aj na najbližších rodinných príslušníkov, ich oponentov. To si nevymýšľam, to sa dá potvrdiť dôkazne. Nuž a šimkove výroky typu ,, Šialenec" vypisuje BLÁZNOVSTVÁ?!!!!! , potiaľ cit., musíte uznať, zamrzia, ale odhodlanie bojovať voči jeho egocentrizmu, zavedenému vulgarizme, hostílnemu prejavu, jeho sedláctvu, neznížia. Nepoľavíme.
Ja sa len čudujem Šimkovi, primátorovi a jeho blízkym ľuďom zo šimkovskej Bubliny, že veselo v prípade nášho mesta vymýšľajú jednu konšpiračnú teóriu za druhou, ale dôkazy o pravdivosti svojich tvrdení, hoci ich mnohokrát žiadame, však nezverejnia. No, to je naozaj perfektné. Pre šimkovcov stačí len šíriť nenávisť, proti niektorým spoluobčanom a vlastne teda občanom mesta Nováky.
A tak je pravdepodobné, že slová Šialenec" vypisuje BLÁZNOVSTVÁ?!!!!! sú ako vyššie uvádzam, reakcia Šimku ,primátora na link, ktorý som zverejnil v prílohe príspevku č.7565, nedôstojné vyjadrovaniu sa primátora mesta, pretože podľa môjho názoru mal vysvetliť dôkaznými prostriedkami, že prečo mesto Nováky je na to spôsobilou inštitúciou vyhodnotené na 130 –om mieste z celkového počtu miest 141 a na poslednom mieste z miest v našom okrese Prievidza.
Dodržiavanie princípov právneho štátu a demokracie je znakom vyspelosti štátu, jej občanov, politikov, osôb verejne činných atď.,atď. To pre Šimku primátora, je španielska dedina. Dvojčatá, ako ich nazývame medzi sebou, vypisujú v mailoch nezmysly, nechápu vlastne, kedy je ten-ktorý občan vinný, či vtedy, keď ho zadržala NAKA, alebo keď bol vzatý do väzby alebo vtedy, keď prokurátor podal obžalobu na súd alebo vtedy, keď to vykrikujú politici ,ako mnohokrát i Šimka, primátor. Jednoducho chaos a zmätok produkovaný z ich strany a pritom stačí rešpektovať prezumpciu neviny. Nuž a to nám známe dvojčatá roky rokúce nie a nie pochopiť.
A tak opakovane pre zvýšenie právneho vedomia dvojčiat , „Každý, proti komu sa vedie trestné konanie, považuje sa za nevinného, kým súd nevysloví právoplatným odsudzujúcim rozsudkom jeho vinu (čl. 52 ods. 2 Ústavy SR, Listina základných práv a slobôd, Dohovor o ochrane ľudských práv a slobôd a ostatné medzinárodno-právne normy). No a to dvojčatá neakceptujú, hoci po toľkých pre nich neúspešne skončených kauzách (v ich neprospech, či už osobných, alebo v rámci mesta Nováky, vieme o všetkých čo,to) by to už mohli pochopiť. Ale oni nie a nie. Nechápu vlastne, kedy je ten-ktorý občan vinný. Nerešpektujú tak, ako by mali rešpektovať, prezumpciu neviny, robia z vlastnej hlavy vymyslené rozporuplné závery , detinské konšpirácie, ako deti z materskej škôlky ,avšak neakceptujú objektívne vyšetrovania orgánmi na to zákonom určenými. Však to niektorí v ich nevyžiadaných mailoch v nimi zavedenej psychohre čítajú. Des a hrôza. Bežný občan by sa triasol z obavy, čo s ním bude,ak také nezmysly niekde napíše. Dvojčatá sú však bez obáv. Nepochopiteľné.
Priatelia, čo záverom? Treba len dúfať, že raz príde čas, keď sa nadšenia politikov, médií a občanov nebudú prejavovať v tom, že ich spoluobčan, prípadne aj politický oponent bol vzatý do väzby, bol odsúdený, boli nedodržané jeho práva v zverejňovaných rokovaniach poslancov MsZ v Novákoch (vyhrážky neustále zo strany Šimku primátor, pokračujú asi takto, citujem Šimkove vyhrážky z posledného psychomailu:“ Ale z televízie sa občania mesta Nováky dozvedia pravdu o všetkých ,indivíduách"! To mi verte. Mafiánska stránka vám už nepomôže“potiaľ Šimka. Nuž no koment.
Priatelia, viete koľko bolo na rokovaní poslancov v auditóriu zúčastnených občanov? Nula,možno plus,mínus jeden. Taký je záujem občanov o primátora a o jeho reči vedené na zastupiteľstve.
Ale naopak, budú sa tešiť z toho, že spoluobčan, prípadne aj politický oponent mal vo svojej práci úspech, že tento úspech je na prospech nášho mesta, Slovenska a teda na prospech nás všetkých. Priatelia tak ako mnohí z vás i ja, mám prirodzený odpor, keď sa niekto teší z nešťastia iného, hoci chápem, že niekedy sa bez spravodlivého potrestania nedá. Nechápem však, prečo aj pred prípadným potrestaním je potrebné človeka urážať, dehonestovať,znevažovať hostílne sa vyjadrovať.
Za dokonalé chrapúnstvo však považujem, pokiaľ niekto prenáša hostílne vyjadrenia znevažovanie, osočovanie aj na jeho najbližších rodinných príslušníkov. To sa však v Novákoch zo strany šimkovcov stáva veľmi často. A tak sa nečudujte, že sa bránime, proti takýmto svinstvám, a i naďalej sa budeme brániťPB

https://povazska.dnes24.sk/odbornici-sa-pozreli-na-financne-zdravie-miest-povazska-bystrica-je-naspodku-381092
Hodnotenie: 3   0
23:28:12 24.05.2021 [7565] Nevhodný príspevok?
Priatelia, rozišli sme sa so Šimkom,primátorom mesta v piatok minulý týždeň v domnienke, že asi pochopil, že otravovať starších ľudí, teda mňa a ostatných adresátov ho už nebaví a prestal adresovať v jeho mailovej psychohre s asi okolo dvadsiatimi adresátmi, okrem mojej osoby adresovaných im nevyžiadaných mailoch , v ktorých nás kŕmil, svojimi neskutočne ,naozaj neskutočne infantilnými rozumovými výplodmi, no naozaj ako malé decko. Myslel som si ,že ho to prestalo baviť.
Priatelia, mýlil som sa. Zrejme sa v ňom znova prebudila nedocenená samoľúbosť o jeho neskutočnej vodcovskej úlohe a v pondelok, hoci som nebol prekvapený, skôr sklamaný, že ho drží táto metóda, ktorou si šimkovci jednoznačne udržujú svoj“štandart“ a miesto odpovedí urážajú tak ako aj Šimka ,primátor výrazmi , ktoré sa hanbím zverejniť.že to vyslovuje takéto hanebné slová o svojich spoluobčanoch primátor.
Pravdou je, že doba a ľudia nie sú mu naklonení, nedarí sa, ale však ako mu pomôcť, keď nevieme ako, keď ho chytá predvolebná triaška a vtedy ,kto si len málo pamätá bol ako urvaný z reťaze.
Takže , Šimkov dôvod, aby ma kontaktoval, je jeho súkromné video o rekonštruovanej lávke, ktorá sa robila v minulom volebnom období,teda priatelia, nie za neho a vo videu sa náš milý Šimka predvádza ako malý chlapčisko. Čo však chcem zdôrazniť, opakujem zdôrazniť, že moja noha na lávku cez rieku Nitra smerom do Leloviec , alebo späť nevkročila najmenej 30 rokov. Takže sa zamýšľam nad zdravým rozumom Šimku, že čo tým myslel, keď mi poslal nevyžiadaný mail ku lávke cez rieku Nitra. No, choré. Treba nám len veriť,že sa voliči už nikdy nedopustia omylu a nepripustia, aby nám Ing.Dušan Šimka vládol i naďalej.
To, že Šimka nemá výsledky nasvedčuje aj v prílohe priložený link a teda v ňom sa potvrdzuje, že Šimka klame, zavádza občanov mesta Nováky. Občania, nenaleťme mu. A napokon sa vrátim k minulosti. Priatelia, ukážte mi obec,mesto na Slovensku, kde v máji nekvitne na verejnom priestranstve ani jediný kvietok,ani jediný malý tulipánček, kde sa nevysadí jeden krík, či strom????.
Kto si pamätá na Nováky spred tridsiatich rokov mi určite dá v Šimkom zanedbanej
kvetinovej výsadbe za pravdu. No a terminus technikus ,čoby výrok primátora po kritike na zaostávanie v kosení trávnatých plôch verejných priestranstiev len potvrdzuje jeho nekompetenciu, výrok znie asi takto:“ Nováky budú do konca mája „výborne pokosené“ ???!!!.
A tak priatelia, znova a opakovane tu pripomínam výrok Tomáša Baťu, ktorý v súvislosti so zvolením jeho osoby za starostu Zlína vyhlásil: Veci verejné musia riešiť ľudia mysliaci ,nielen zvolení (!!!),
Takže, opakovane sa ukazuje, že óda na „pamätník,“ , ktorý si Šimka postavil a ako hlasno ju ľudia z Bubliny ospevovali a ospevujú okolitému svetu, ako jeho triumf , že Ing. Dušan Šimka bol sedemkrát zvolený a že to postačuje na to, že by to malo byť dostatočým prejavom jeho kompetentnosti, vládnuť v Novákoch. Tak to teda nie. Z miest v okrese Prievidza sme, čo sa týka výsledkov ,ako vyplýva z priloženého linku mesto s najslabšími výsledkami, posledné v okrese. Takže naozaj Šimkovi dáme nie. Rastie nám nová garnitúra mladýc a mudrych i vzdelaných ľudí.Dáme im prednosť. Je z čoho vyberať.PB

https://povazska.dnes24.sk/odbornici-sa-pozreli-na-financne-zdravie-miest-povazska-bystrica-je-naspodku-381092


Hodnotenie: 2   0
19:15:09 18.05.2021 [7559] Nevhodný príspevok?
Co si nepokosis, nemas. Alebo ako pan primator “vraj” usetril na koseni pre mesto. Co k tomu dodat?... Trava pred bytovkou bola po pas. Manzelke urcite. Uz nie je.
Hodnotenie: 0   0
21:42:13 17.05.2021 [7556] Nevhodný príspevok?
Priatelia. opakovane mi primátor mesta na moju mailovú adresu doručuje jeho psychomalily a naozaj je nutné sa brániť a tak som sa rozhodol reagovať týmto spôsobom na konanie Šimku,primátora mesta.
Priatelia, zdá sa, že voľby klopú na dvere kancelárie primátora. Veru, veru. Nuž , čochvíľa nás dobehne rok 2022 a čo sa stane? No, len to, že každý z tých kandidátov, ktorí budú chcieť kandidovať na post primátora mesta Nováky v komunálnych voľbách v roku 2022, bude mať samozrejme handicap, lebo v rukách má teraz moc Šimka, terajší primátor a potenciálny kandidát na primátora do ďalšieho volebného obdobia 2022-2026.
Ak ste vážení, budúci kandidáti na post primátora zabudli, tak vám pripomínam, že Šimka, terajší primátor a jeho alter ego rachotili, bubnovali ,nechali sa vyhadzovať z obradnej siene, len aby sa dostali do optiky občanov, len aby sa pomstili za prehru v komunálnych voľbách v roku 2014, a aby moc nad mestom opäť v roku 2018 získali. Posadnutosť po pomste a moci, ktorú produkujú nemá v dejinách komunálnej politiky v nováckej pospolitosti obdobu. Je to strašné konštatovanie, ale pravdivé. A Šimka nemá v rukách len moc, ale vládne aj rozpočtom a jeho hra s peniazmi je všetkým, ktorí jej – jeho hre s prostriedkami v rozpočte rozumejú príliš priehľadná.
A tak sa pozerajte milí voliči, Nováčania, na fotozábery. Tie naozaj neklamú , kde sa kosí? Nuž tam , kde prevláda jeho – Šimkova , budúca voličská základňa, nuž tam kde by mohol zožať najviac výčitiek od občanov Horných Leloviec za možný konflikt záujmov. I preto sa Šimka dobre domnieva , ža ak uprednostní svoju voličskú základňu , lebo zistil, ako ju zanedbával a klamal v prospech seba a svojej family a tak robil síce akože pre Lelovce,ale preferenčne v prvom rade pre svoju blízku rodinu, na ul. Kollárovej a pre seba a známych na na ul. Duklianskej, aj keď viackrát v rozpore so zákonom. K tomu sa napokon ešte v blízkej dobe dostaneme. Takže Šimkovi odporúčam, aby mlčal .ako sa sťažoval na stránku www.novaky.com, pretože ako správne Šimka,primátor uviedol, ktorej majiteľom je Ing. Rado Oršula!!! Priatelia „MA-JI-TEĽ. Prečo ???
Nuž , vari i preto, že Šimka primátor a jeho alter ego naozaj píšu hostílne, difamujú, fabulujú, dogmaticky prekrúcajú pravdu, píšu polopravdy a lži , a takýmto spôsobom to zverejňujú bez akejkoľvek etiky, logiky, bez hanby, posmešne v nevyžiadaných mailoch, adresovaných adresátom, ktorých si šimkovci vyberajú, poväčšine s ich osobným záujmom, čo najviac obsahom mailu tej, ktorej dotyčnej osobe, čo najviac poškodiť a hrubo zasiahnuť v rozpore s GDPR ich osobnostné práva, napr. už tým, že ma neustále zaťahuje do svojej hororovej psychohry a adresuje mi nevyžiadané jeho maily!!!.
Nikto z rozumných ľudí preto nechápe, že prečo zaviedli mailovú psychohru, ktorej už celkom podľahli, a ktorú už roky produkujú, zasielaním znevažujúcich nevyžiadaných mailov osobám, vybraných podľa ich vôle, kľúča, poväčšine tým subjektom, aby čo najviac znevážili,ponížili.
Je pravdepodobné, že možno to naozaj začalo tým, keď sa Marián Š. začal sťažovať pánovi Milanovi Oršulovi v jednom maily takto, cit.: „ A keďže som - ako osoba Marián Š. na webovej stránke www.novaky.com, ktorej prevádzkovateľom je Váš brat - Xxxxxxxx Xxxxxx, a Vy - pán Milan Oršula ste údajne tiež webmaster uvedenej stránky, ohovárany,osočovaný a sú tam o mne uvádzané nepravdivé informácie, pričom sú tam všetky moje legitímne príspevky zmazávané, jedinou možnosťou, ako sa môžem vyjadriť, je e-mailová komunikácia... ,potiaľ Marián Š..
Priatelia, dvojčatá takýmto fabulačným, rozprávkovým odôvodnením, klamstvom začali opakovane v poslednom období intenzívne produkovať súbor klamstiev, poloprávd a lží. Obaja vo svojej hororovej „mailovej psychohre“, ktorú prostredníctvom nevyžiadaných mailov začali v rozpore s ustanoveniami zákona GDPR (zákon o ochrane osobných údajov), adresujú a rozposielajú rôznym adresátom nevyžiadané maily, aby pred nimi, šimkovcom nepohodlné im osoby, ostatných občanov, spoluobčanov, čo najviac osočili, znevážili a poškodili im povesť, či znížili ich ľudskú dôstojnosť, vážnosť, profesijnú a občiansku česť a dobré meno.
Je dôležité pripomenúť ,že právne vedomie obidvoch dvojičiek je na nízkej úrovni, napokon ho postupne odhalím, že hoci majú sestru absolventku práva , dvojičky šimkových, majú o práve a dodržiavaní zákonnosti veľmi úbohé vedomosti.
Takže priatelia, venujme sa možnostiam Mariána Š., Marián Š. sa stavia do role „mučeníka“,vo svojich príspevkoch klame a zavádza, ak v nich uvádza, že preto píšu a produkujú svoje statusy v nevyžiadaných mailoch ( s obsahom, aby adresátov-svojich ním vybraných spoluobčanov čo najviac osočili, znevážili a poškodili im povesť, či znížili ich ľudskú dôstojnosť, vážnosť, profesijnú a občiansku česť a dobré meno ) , hoci, už mohli byť roky a roky so svojim dvojčaťom, teraz primátorom mesta a ich suitou zo šimkovskej BUBLINY dávno realizované, čím by vlastne odstránili dôvod svojho klamstva v sťažnosti p. Milanovi Oršulovi.
Naozaj, občanovi Mariánovi Š. nerozumieme, že prečo sa cíti byť mučeníkom??? Nemá k tomu ani jeden dôvod!!!!! Prečo? Nuž preto, že si sám, alebo so svojimi priateľmi, či príbuznými mohol a môže založiť stránku, fcb skupinu, webku, profil a šíriť čo uzná za vhodné, čo sa mu a aj ostatným z jeho suity zo šimkovskej bubliny , zamanie! Samozrejme s plnou zodpovednosťou za obsah, ktorý zverejní. Priatelia, to je len jedna možnosť, existovali však aj ďaľšie možnosti,ktoré obaja bratia zavrhli.
Všimli ste si vážení, že Ing.Dušan Šimka ,nemal problém so zverejnením svojho podnetu ,poskytnutím informácie o pokračovaní v kosení trávy aj v ostatných častiach mesta Nováky???
Priatelia, to však nič nie je, že Šimka,primátor koná v rozpore so zákonmi. Zrejme si opakovane uvedomuje po krutej skúsenosti, keď v roku 2014 bol vo voľbách porazený, že musí voľby vyhrať a musí sa postarať, preto musí ukŕmiť v prvom rade svojich potencionálnych voličov, z Mestskej časti Horné Lelovce, ktorých sklamal.
A tak sa nečudujte ,kde sa kosia trávnaté plochy, tak ako nám to prezentuje Šimka na svojich foto, že sa kosia práve tie trávnaté plochy a práve v tej mestskej časti mesta Nováky, ktorá je mu asi srdcu najmilšia. Čo tam po harmonograme kosenia, čo tam po tom, že je centrum mesta zarastené vysokou trávou , ak platí´“ VYHRAJ VOĽBY, MÔŽEŠ VŠETKO. No a v Novákoch tento úzus ,ktorý vyslovil bývalý vysoký štátny činiteľ, to skvele ovláda Šimka, primátor mesta Nováky, odchovanec istej ,dnes už odpočívajúcej na smetisku dejín politickej strany.
Priatelia, je dôležité si uvedomiť ,že sa kandidáti na post primátora v čase pred voľbami budú nielen nenávidieť, však Šimka je doposiaľ, takmer 6 rokov obsesívny indoktrinovanou túžbou po pomste a moci, plný nenávisti voči bývalému vedeniu a ľuďom,ktorí si trúfli byť jeho protikandidátmi na post primátora, alebo tým, ktorí nesúhlasili s jeho spôsobmi v riadení mesta, ale sa stanú, takpovediac aj ideoví konkurenti a to hlavne z toho dôvodu ,že sú aj konkurentmi v boji o toho istého voliča aj v mestskej časti Horné Lelovce. No a v tom, ako čítate je Šimka, primátor šaman, majster. Takže, potencionálni kandidáti, ktorí nájdu odvahu bojovať o mandát primátora mesta Nováky zobuďte sa!!!!
A tak na záver s dovolením. Dobrý večer pán Ing. Dušan Šimka. Opakovane ma obťažujete svojimi nevyžiadanými urážlivými ,osočujúcimi a difamačnými e-meilami .Z uvedeného dôvodu, keďže si od mojej osoby týmito nevyžiadanými difamačnými výrokmi neustále vyžadujete moju pozornosť a konanie podľa Vašich pokynov!!!???, Vám opakovane oznamujem, že Ste pre mňa osoba nezáujmová a žiadam Vás, aby ste ma nekontaktovali na môj súkromný e -mail peterbosiak @gmail.com.
Vaše konanie považujem za nebezpečné prenasledovanie, stalking pretože svojimi výrokmi bez akejkoľvek opory v preukazovaní svojich nepravdivých skutkových tvrdení a neoprávnenou kritikou, mi podľa môjho názoru, v značnej miere zasahujete a mojim rodinným príslušníkom do zákonom chránených práv na ochranu osobnosti, čím nielen mne, ale aj mojim rodinným príslušníkom znižuje našu ľudskú dôstojnosť, vážnosť, profesijnú a občiansku česť a dobré meno nielen u našich spoluobyvateľov, ale i vo Vašich oficiálnych vyjadreniach v postavení ako verejného činiteľa, primátora mesta Nováky a znižujete kvalitu môjho života ,keďže ma kontaktujete bezdôvodne prostredníctvom elektronickej komunikačnej služby, proti mojej vôli.
V prípade, že budete pokračovať v obťažovaní mojej osoby prostredníctvom zasielania elektronickej pošty na moju súkromnú emailovú adresu Vás upozorňujem, že budem sa musieť brániť prostredníctvom svojho právneho zástupcu.PB,
Mgr.Peter Bošiak
Hodnotenie: 4   0
00:02:28 17.05.2021 [7554] Nevhodný príspevok?
Pokračovanie podnetov od občanov:

Milan Oršula:
ďakujem za odpoveď. Ešte rád by som sa opýtal. Viem, že časť kde mám RD je v časti kde nie sú pozemky vysporiadané. Ale nemyslíte si že keď platíme tiež dane máme nárok na to aby sme mali pokosené? Za môjho pôsobenia boli vyčistené všetky jarky až po rodinné domy. Dnes to všetko zarastá a objavujú sa tam opäť čierne skládky.

Zuzana Benkova Oršulova
Pán primátor pán Milan Oršula nie je môj brat (len menovec) ja som sa sem aj s manželom prisťahovala pred 7 rokmi. Prišli sme sem v nádeji že sa nám tu bude dobre bývať, že keďže Nováky sú menšie mesto isto sa bude primátor starať o to aby sa tu občanom žilo čo najlepšie, ale bohužiaľ som sa presvedčila že vo vašom prípade to tak nie je. Verejné budovy chátrajú, všade sa hromadia odpadky a zeleň ani nehovorím. Viete čo je zaujímavé, že sme žili aj v Nitre a tam sa verejné priestranstvá kosili každé 3 týždne nebolo tam kríku alebo stromu ktorý by nebol ostrihaný a verejné budovy, vždy sa našli v rozpočte peniaze aby sa nenechali schátrať. Vy ste asi nepochopil jednu vec vám ako primátorovi by malo najviac záležať, aby sem do mesta prichádzali žiť nový ľudia a hlavne aby sa tu žilo tým ľuďom dobre, no vy ste docielil pravý opak, vaši občania sú v tomto meste nespokojní ba dokonca sa aj boja na vás čo i len krivo pozrieť, aby náhodou nemali od vás trestné oznámenie, zdá sa vám toto normálne a v poriadku? Zaujíma ma ešte ako často je naplánovaná údržba zelene a ktoré verejné budovy plánujete v roku 2021 dať do stavu aby padajúce kusy omietky alebo striech niekoho z nás nezranili? Načo potom platíme mestu dane keď my občania nevidíme, že by sa tu meste niečo robilo?
Hodnotenie: 2   0
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
Bane na hornej Nitre skončili, banskí záchranári sú v pohotovosti naďalej. Je otázne dokedy
Banskí záchranári pomáhajú i pri rôznych nešťastiach.
zobraziť podrobnosti »
12.01.2024
FOTO: Elektráreň Nováky odstavila poslednú turbínu, skončila sa tak výroba elektriny z uhlia
Výroba elektriny a tepla z domáceho hnedého uhlia v Elektrárni Nováky po 70 rokoch definitívne skončila.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
Final coal mining cart pulled from Nováky mine
More trains for Christmas holidays, Bratislava outskirts teeming with culture, and a recipe for Christmas baking.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
Z nováckej bane vyťažili posledný vozík uhlia, o zamestnanie prídu stovky ľudí
Uzatváranie bane potrvá roky.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
zobraziť podrobnosti »
15.03.2023
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.