Online 3 ľudia. VEPOS Novaky.sk VOĽBY 2022
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Primátor / Poslanci
1085 príspevkov
Do tejto témy vkladajte sformulované otázky pre pána primátora a pre pánov poslancov.
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
22:36:43 17.07.2012 [3190] Nevhodný príspevok?
Ivan Hvojnik reaguje na príspevok 3183:

Vážený pán Števo, pozývam Vás na osobné stretnutie, verím že za Vašimi názormi si stojíte a budete stáť aj keď vyjdete z anonimity. Osobne Vám odpoviem aj na vaše ďalšie otázky.

Ďakujem.

Ivan Hvojnik
Hodnotenie: 3   0
17:15:23 17.07.2012 [3189] Nevhodný príspevok?
Marián Miština reaguje na príspevok 3183:

Vyzývam Vás pán občan Števo na osobné stretnutie aby sme si vydiskutovali nastolenú problematiku mesta a osobne Vám odpoviem aj na vaše ďalšie otázky.

Ďakujem.

Marián Miština
Hodnotenie: 3   0
13:53:08 17.07.2012 [3186] Nevhodný príspevok?
Milan Oršula ml. raguje na príspevok 3180:

Vážený Števo,

dovoľ mi aby som teda zareagoval na tvoj príspevok 3180 zo dňa 16.7.12. Na niektoré veci reagovať nebudem a to z dôvodu, že mnohé vyplývajú z tvojej neinformovanosti a povrchnosti k problematike mesta. Preto zareagujem na otázku, ktorú si formuloval na konci svojho príspevku. Neodpoviem ti priamo pretože tento problém ako je situácia okolo KCMN sa tiahne už od začiatku môjho mandátu poslanca. Koniec koncov priamu odpoveď na konkrétnu jednoduchú otázku nevie dať ani primátor a preto vznikajú situácie, že ako poslanci sa snažíme, aby svoje monológy skrátil na konkrétnu odpoveď na danú otázku. Bohužiaľ keď to inak nejde volíme aj takéto nedôstojné spôsoby, aby sme zastavili jeho nedôstojný monológ urážajúci poslancov alebo poslanca plný nepodložených poloprávd a invektív. Ale to ty asi nevnímaš, že! No vrátim sa ku KCMN. KCMN vznikla na podporu kultúry v meste s právnou formou ako nezisková organizácia, ktorá má svoje právomoci zakotvené aj vo svojom štatúte, ktorý budeš zbytočne hľadať na internetových stránkach mesta Nováky alebo na stránkach KCMN. V ďalšej časti si KCMN rozšírila svoju činnosť na prevádzkovanie budov a zariadení, ktoré slúžia na kultúrne podujatia. V nájomnej zmluve sa zaviazala, že bude nakladať s majetkom mesta podľa platných zásad o hospodárení s majetkom mesta - odporúčam preštudovať, ďalej sa KCMN zaviazalo, že všetky náklady spojené z energiami bude znášať sama - odporúčam si vyžiadať nájomnú zmluvu na základe zákona o sprístupnení informácii, máš na to právo, pretože ju nikde inde nenájdeš. Ďalej, aby som dlho nepísal ti odporúčam preštudovať materiál, ktorý som ako predseda KKaŠ predkladal na MsZ,
http://www.novaky.com/dokumenty/ost/20111212_poslanecky_navrh_kcmn.pdf
Z tohto materiálu, kde číselné údaje vychádzajú z výkazov ziskov a strát, ktoré sú zverejňované vo vestníkoch si každý človek musí spraviť výstup sám. Preto ti tu nebudem ani vyvracať tvoje tvrdenia keďže vyplývajú z nedostatočného prístupu k informáciám, čo ti nezazlievam pretože informácie ktoré o činnosti tejto organizácie mám ja zbieram už veľmi dlho, ale jedno by si mal pochopiť, ak sa niekto rozhodne podnikať a je mu na to pridelený majetok mesta mal by sa správať trhovo a podľa zásad o hospodárení z majetkom mesta, vytvárať tak zisky pre plnenie si povinností vyplývajúcich z nájomnej zmluvy, to znamená, že náklady na údržbu a prevádzku kultúrneho domu si bude hradiť z vlastných finančných prostriedkov, ktoré sa vyrobili na základe prenájmov a činnosti, ktoré sú nad rámec toho na čo bolo KCMN zriadené a neťahať finančné prostriedky od daňových poplatníkov, aby si vykryli straty z predchádzajúcich rokov z dôvodu ich nehospodárneho zaobchádzania s majetkom mesta. Taktiež som riaditeľku KCMN informoval o možnosti získania dotácii z nenávratných finančných zdrojov ale na jej návrh a projekt, ktorý by predložila poslancom na zastupiteľstve budem čakať zbytočne. Pripomínam, že z týchto zdrojov je možné získať až 95% na náklady, ktoré by sa vedeli použiť na rekonštrukciu kultúrneho domu. Takže odpoveď na tvoju otázku ohľadne návrhu pani Hornej by som odpovedal negatívne a to aj z dôvodu netransparentného postavenia neziskovej organizácie, kde nie je umožnená kontrola zo strany poslancov teda príslušnej komisie napriek tomu, že zmluva o dotácii takéto ustanovenie má v sebe zakotvené a ktorá bola podpisovaná primátorom mesta a riaditeľkou KCMN.

Milan Oršula ml.
Hodnotenie: 3   0
13:45:28 17.07.2012 [3185] Nevhodný príspevok?
Gabriela Oršulová reaguje na príspevok 3182:

Otázka: prečo som nehlasovala za mimoriadne peniaze na opravu Domu kultúry

Po spoločnej diskusii s poslancami – keďže nás na zastupiteľstve postavili pred hotovú vec, sme sa zhodli na tomto riešení:

Zvolať zastupiteľstvo, ktoré by sa konalo do 2 týždňov a tam by sme schválili celý aktualizovaný rozpočet mesta Nováky. Pán primátor toto riešenie však striktne odmietol, a ako aj na predchádzajúcich zastupiteľstvách opäť trval len na dotácii, kde on zvážil, že je to nutné
(na jednom z predchádzajúcich zastupiteľstiev odporúčal mimoriadnu dotáciu do futbalu, ale riešenie, kde by dostali peniaze všetky športy, odmietol).

Ako dôvod odmietnutia zastupiteľstva do 2 týždňov uviedol argument, že sa budú konať dovolenky a nie je kedy to pripraviť.

Prekvapuje ma, že pán primátor zaujal takýto postoj – sám dobre vie, aká je aktualizácia rozpočtu pre všetky organizácie v meste dôležitá. Potom, ako nám ju mestský úrad (ktorý riadi on, číže je za všetky jeho výstupy plne zodpovedný) na zastupiteľstve v máji predložil v neprijateľnej podobe, nie je ochotný zorganizovať nové zastupiteľstvo na schválenie aktualizácie rozpočtu skôr ako v septembri. Prečo je to tak, keď stále tvrdí, že koná v záujme mesta, nad tým by sa mali zamyslieť hlavne občania, ktorí ho volili.

Gabriela Oršulová
Hodnotenie: 3   0
14:40:37 11.05.2012 [3022] Nevhodný príspevok?
Reakcia na Števo príspevok v téme Primátor / Poslanci zo dňa 14:37:27 11.05.2012 číslo 3021

Ešte raz zopakujem aj takto verejne (v RP som to písal niekoľko krát pánovi Števinovi), že ani jedno používateľské konto na stránke www.novaky.com nie je blokované. Ak má niekto problém s prihlásením, nech nás kontaktuje.

Pekný deň.
Hodnotenie: 3   0
19:10:09 05.04.2012 [2884] Nevhodný príspevok?
Vážený peťko.

Ak sme nezmazali nejaký príspevok, ktorý by mal byť zmazaný, prosím využite možnosť, tak ako to robia aj ostatní prispievatelia tejto stránky a pri nevhodnom príspevku zvoľte možnosť "Nevhodný príspevok". Takýto príspevok je znovu prehodnotený a prípadne aj zmazaný.

Pekný večer.
Hodnotenie: 1   0
19:02:40 05.04.2012 [2882] Nevhodný príspevok?
Vážený peťko.

Začali ste správne, takže kľudne odpovedajte aj na tie staršie otázky, ktorých je neúrekom, nie len na poslednú, ktorú ste našli.

Pekný večer.
Hodnotenie: 1   0
18:41:09 05.04.2012 [2880] Nevhodný príspevok?
Vážený peťko.

Diskusné fórum je o diskusii prispievateľov. Dostali ste tu niekoľko otázok, ktoré Vám dali ostatní prispievateľa. Takmer na žiadnu ich otázku nereagujete. Vy nediskutujete, Vy vediete monológ, v ktorom neustále urážate a vymýšľate si. Keď začnete diskutovať, potom Vaše príspevky sprístupnime.

Považujeme Vaše neustále opakujúce sa príspevky za organizovanú provokáciu, vedenú proti tomuto diskusnému fóru a proti občanom.

Keď začnete naozaj diskutovať, odpovedať na otázky a nie vymýšľať si, tak Vaše príspevky zverejníme.

Pekný deň.
Hodnotenie: 1   0
19:20:36 02.04.2012 [2841] Nevhodný príspevok?
Reakcia na príspevok od petko na tému Primátor / Poslanci zo dňa 18:32:54 02.04.2012.

Vážený peťko, Váš príspevok bol upravený. Úprava je označená.

Príspevok: karol33 na tému Primátor / Poslanci 18:35:42 02.04.2012 [2833]
bol zmazaný v súvislosti s úpravou príspevku od:
petko na tému Primátor / Poslanci 18:32:54 02.04.2012 [2832]

Zároveň prispievateľovi karol33 ďakujeme za obranu našej rodiny.

Rado Oršula
Hodnotenie: 11   0
13:11:04 27.03.2012 [2775] Nevhodný príspevok?
Príspevky od adrian číslo 2772 a 2773 boli presunuté z témy Kultúra / Školstvo do témy Primátor / Poslanci.
Hodnotenie: 0   0
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
Bane na hornej Nitre skončili, banskí záchranári sú v pohotovosti naďalej. Je otázne dokedy
Banskí záchranári pomáhajú i pri rôznych nešťastiach.
zobraziť podrobnosti »
12.01.2024
FOTO: Elektráreň Nováky odstavila poslednú turbínu, skončila sa tak výroba elektriny z uhlia
Výroba elektriny a tepla z domáceho hnedého uhlia v Elektrárni Nováky po 70 rokoch definitívne skončila.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
Final coal mining cart pulled from Nováky mine
More trains for Christmas holidays, Bratislava outskirts teeming with culture, and a recipe for Christmas baking.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
Z nováckej bane vyťažili posledný vozík uhlia, o zamestnanie prídu stovky ľudí
Uzatváranie bane potrvá roky.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
zobraziť podrobnosti »
15.03.2023
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.