Online 3 ľudia. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Primátor / Poslanci
893 príspevkov
Do tejto témy vkladajte sformulované otázky pre pána primátora a pre pánov poslancov.
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
20:45:48 02.12.2019 [7056] Nevhodný príspevok?
Po objavení sa novej informácie v kauze kamera súhlasím s prispievateľom Accickvep,že v tomto prípade si primátor "na...l do vlastného hniezda".Ale pre poriadok zareagujem aj na prispievateľa Milan Oršula.Moja výtka ohľadom manipulovania bola jednoznačne určená prispievateľovi PBošiak z titulu niektorých jeho kontroverzných názorov,ale predovšetkým Webmasterovi ohľadom diskusiu retardujúcej cenzúry,teda zmazávania príspevkov.Úplne logicky by sa tu teraz v debate o kauze kamera mal objaviť príspevok p.M.Šimku a zrejme on aj príspevok poslal,ale bohužiaľ bol hneď zmazaný.Takže si ho budem musieť vyžiadať.No a pokiaľ primátor číta príspevky na tejto stránke,tak sa hádam vyjadrí aj na kameru.
Hodnotenie: 0   2
14:58:55 02.12.2019 [7055] Nevhodný príspevok?
No pozdravujem Nováky. Úprimne povedané, po prečítaní príspevku od Milana, neviem či mam ešte viac sa smiať, alebo už začať poriadne plakať. Tak nakoniec je to ešte lepšie ako som si myslel. Ing. Dušan Šimka ako zriaďovateľ a prevádzkovateľ základnej školy, zavolá na seba TV kde právnik povedal, že keď prevádzkovateľ zistil nedostatok, mal ho ihneď odstrániť. Namiesto toho si doslova nas..l do vlastného hniezda. Ale po prečítaní príspevku od Milana, je toto dvojnásobné nas....e do hniezda. Tak on nakoniec bol objednávateľom kamery do telocvične, o ktorej tvrdil že o nej ani netušil a že to všetko spravilo bývalé vedenie mesta. A teraz keď je to tu čierne na bielom čo povie? Že nečíta čo podpisuje? V reláciách sa vystatoval ako zvažuje podanie trestného oznámenia, takže nech podá na samého seba, že sám objednal kameru do telocvične. Štefan? Ty na to čo rozumné zase povieš? Asi nič také, keďže tvoj syn je jeho sused a nechcete mať suseda nepriateľa.
Hodnotenie: 2   1
19:01:27 01.12.2019 [7053] Nevhodný príspevok?
Priatelia, mnohí si isto pamätáte na oznam zverejnený na Novaky.sk, v ktorom SSC , ako správca štátnych ciest ,ktoré prechádzajú cez naše mesto, oznamuje obyvateľom mesta, že začiatkom mesiaca august 2019 vykoná IVSC Žilina opravu štátnej cesty I/64, ktorá bude pozostávať z vyfrézovania starého povrchu a nanesenia nového krytu vozovky tak, že sa práce začnú od budovy Hotela Domus(!!!) na ul.M.R.Štefánika a oprava trasy vedená od Domusu cez nám. SNP ukončí sa na Ul. A.Hlinku až niekde, ako je križovatka s ul. Šimonovskou. Nie nadlho, však bol oznam zmenený, že práce na oprave štátnej cestyI/64 sa z technických príčin odkladajú na neurčito. Druhý oznam, zverejnený len nedávno, určil pomerne rýchlo nový termín opráv a práce s malými nedorobkami sa naozaj vykonali, v dňoch od 18. 11. 2019 do 29. 11. 2019, na štátnej ceste I/64.
Z pohľadu stavu štátnych ciest v Trenčianskom samosprávnom kraji nie je zanedbateľná skutočnosť, že tento vlastní v stovkách km v nevyhovujúcom stave cesty a naozaj už dlhé roky čakali i obyvatelia nášho mesta na to, kedy sa začne s rekonštrukciou tej, ktorej cesty, najmä ak je frekventovaná a už miestami pôsobí skôr ako časť nejakej priemyselnej zóny, než ako ulica priamo v centre mesta, bez ohľadu na stav okolia –chodníkov, ostrovčeky, atď.
Nepopierateľnou pravdou však tiež je, že aj keď v prvom pôvodnom ozname práce z mesiaca august na štátnej ceste sa mali začať realizovať od Hotela Domus, na ul. M. R. Štefánika, ďalej mali pokračovať celým úsekom štátnej cesty na Nám. SNP a celým úsekom ulice A. Hlinku, sa tieto začali z opačnej strany (od Ul.A Hlinku ).
Vari nikto z obyvateľov mesta nemá nič proti tomu, ak si mesto a investor odtolerovali zmeny zverejnené o nástupoch na opravu štátnej cesty. To, že sa opraví povrch vozovky, ktorý je v mestskej časti už po dobe životnosti a tvorili sa na nej časté výtlky a deformácie je naozaj ľudsky povedané pre ľudí bývajúcich v mestskej časti Horné Lelovce v tesnej blízkosti opravenej vozovky „terno“, ktoré im prajeme.
No druhým dychom treba povedať, že oproti plánu, v akej dĺžke (od Hotela Domus po koniec Ul.A Hlinku ) sa verejnosti ohlásila oprava štátnej cesty I/64, sa dĺžka plánovanej opravy zmenšila o nemalý úsek v centre mesta v časti Ul.M.R.Štefánika,teda od začiatku cesty pred spoločnosťou Noving, po ohlasovaný cieľ - budovu s názvom Hotel Domus, dá sa domnievať, že pravdepodobne z dôvodu, vykonať opravu štátnej cesty v mestskej časti Horné Lelovce . Veď sa dá odvolať na štát, ta ne?
Neviem, čo si o tom môžeme myslieť, ale ako vidieť, narábať s finančnými prostriedkami plánovaných a rozpočtovaných štátom, pre štátnu firmu, nebolo jednoduché ani pred rokom, alebo tak nejako, v prípade rekonštrukcie štátnej cesty Nováky-Dolné Vestenice, vrátane Breziny a asi nie je len tak jednoduché, o čom svedčí i situácia, ktorú som vyššie opísal. Jednoducho je to štát. A štátny rozpočet nepopustí.
Resumé je napokon také, že z toho dôvodu si kritiku, ktorá predchádzala zo strany súčasného pána primátora, bolo zjavne potrebné odpustiť populistický veľký krik, rámus a pochybnú kritiku na opravu štátnej cesty v Horných Lelovciach smerom k bývalému vedeniu mesta. „Opiť rožkom“ ľudí bývajúcich pozdĺž štátnej cesty v centre mesta , že sa opraví štátna cesta so začiatkom od Hotela Domus, teda ul.M.R.Štefánika v jej časti, a ktorá sa napokon ukončí na križovatke s Ul.Rastislavovou, tak, že cca 200- 300 m štátnej cesty k Hotelu Domus sa jednoducho neopraví, technika sa zbalí a vybaví sa štátne cesta v mestskej časti Horné Lelovce , si viem predstaviť aj bez divadla , ktoré nám bolo naozaj zbytočne predvedené.
A tak napokon konštatovanie, pri všetkej úcte k občanom a pani poslankyni za mestskú časť Horné Lelovce, že nič by sa nebolo stalo, keby to bolo aj bez vystatovačného kriku, s kamerou na spôsob spravodajských hier a napokon bez značkovania svojich spoluobčanov, alebo jeho predchodcov vo funkcii, alebo kritických oponentov, ktorých verejne vyhlasoval na zasadnutí Mestkého zastupiteľstva za takých, alebo onakých.
Priatelia, keby sme boli naozaj objektívne kritickí, tak musíme pripustiť, že bohužiaľ i v tomto prípade, ako pomerne veľa krát, v prípade hodnotenia pánom primátorom svoju prácu s prácou druhých, v jeho populistickom konaní a nadhodnotení svojej práce, ide takmer vždy „o dvojaký meter“. Ten jeho meter , ako vidieť, hoci nie je vždy lepší, je podľa neho len akosi „metrovitejší“. Ide však o blackpíár, o udržanie si podpory jeho voličskej základne, napokon o priazeň jeho susedov v tejto mestskej časti bývajúcich. Aj keď meter je vždy meter. A za to ani jeden úsek ,či ten alebo onen nemôžu. A vari ani my.
A tak na záver priatelia,: „ nielen očami a ušami vedie cesta k človeku, ale tiež srdcom a citom. Jan Werich. PB
Hodnotenie: 2   0
17:53:26 01.12.2019 [7052] Nevhodný príspevok?
Kto v Novákoch manipuluje?
V Diskusnom fóre máme jedného nemenovaného diskutéra, ktorý sa snaží spochybňovať diskusné príspevky kritizujúce súčasného primátora Ing. Dušana Šimku, označovaním ako manipulatívne. Naposledy to bol príspevok od Janky K. Aby nebol môj príspevok označený ako manipulatívny doplním niekoľko faktov ohľadne kamerového systému v Základnej škole v budova na ul. J.C. Hronského, konkrétne v telocvični. Určite si všetci dobre pamätáte vystúpenie pána primátora v televízii a čo v nej odznelo, že dokonca zváži trestné oznámenie. Tak nech sa páči niekoľko faktov zo zmluvy na rekonštrukciu.
Rekonštrukcia ZŠ v Novákoch na ul. J.C. Hronského – Elektroinštalácia:
Číslo zmluvy: 154/2014 zverejnené na https://novaky.digitalnemesto.sk/DmApi/fileDownload/4303165
Dátum podpisu : 12.12.2014
Za mesto Nováky podpísal: Ing. Dušan Šimka
Príloha zmluvy : B.1 Predmet zákazky
str. 20
Škola bude vybavená kamerovým systémom AVINGILON s min. 4 ks kamier (3 ks vonkajší priestor a 1 x vnútorný priestor). Kamera umiestnená v priestore telocvične bude dodatočne zabezpečená v ochrannej OCL sieti proti mechanickému poškodeniu s kotvením na pevný poklad cez pružnú spojku proti, tak aby sa predišlo prípadným otrasom.
Toľko holé fakty vytiahnuté z uvedenej zmluvy. Medializovanú verziu prezentovanú p. primátorom poznáte. Ja kladiem otázky, či by sa pán primátor nemal ospravedlniť bývalej riaditeľke Základnej školy a bývalej zástupkyni riaditeľky na ročníkoch 1. až 4., za traumu ktorú im spôsobil nepravdivou medializáciou, prípadne nemal by podať trestné oznámenie alebo žalobu na toho kto túto nepravdivú manipuláciu spôsobil? Nemal by o tejto hrubej manipulácii informovať aj spoluobčanov prostredníctvom TV Nováky?
M.O.

Hodnotenie: 7   0
21:06:26 29.11.2019 [7049] Nevhodný príspevok?
Rekonštrukcia cesty 1/64.
Prečo sa ukončila rekonštrukcia cesty 1/64 pri Novingu nie pri Domuse?Dufam že nie preto že bola zrekunštruovana cesta 1/9 pri autobusovej stanici v Lelovciach.Tato bola vybavena pred planovanou rekonštrukciou cesty 1/64.
Hodnotenie: 1   0
20:15:57 29.11.2019 [7048] Nevhodný príspevok?
Jana K.Nestotožňujem sa s vašim názorom,že v kauze splašky šlo o podvod a zneužitie právomoci verejného činiteľa.Znie to nekompromisne,jednoznačne.Evokuje to zámerné protizákonné konanie a logika mi hovorí,že v prípade primátora ,kedy on nemá a nemal absolútne žiadnu motiváciu,dôvod /finančný,politický-dobrá povesť,preferencie/ takým spôsobom konať.Skôr by som sa tu priklonil k hodnoteniu,že naozaj nemal ani tušenie čo robí a to je potom možné pripísať na vrub nedôslednosti či nekompetentnosti.Pokiaľ sa dobre pamätám,tak povedal,že pre nedostatok času mu dom staval fakticky jeho teraz už nebohý otec. Vaša námietka ohľadom samopodpísania si kolaudačného konania je síce dôvodná,ale z pohľadu vtedy platných predpisov zavádzajúca,pretože nikto iný mu to ani podpísať nemohol.V tejto dobe po zákonných zmenách už by mu to museli podpísať na úrade v Lehote p.Vtáčnikom.To,čo je ale v tejto kauze zaujímavé, je skutočnosť,že niekto po celú dobu vedel,že boli porušené zákonné nariadenia,ale zámerne mlčal až do doby keď bolo politicky vhodné túto kauzu využiť v predvolebnom politickom boji.A tu by som ja skôr videl neetickosť ,nemorálnosť a aj protizákonnosť takého zámerného konania.Verte ,že za každú cenu primátora neobhajujem,len sa snažím vidieť a hodnotiť kauzu v celej šírke, a to čo mi v nej uniklo je vysvetlenie,ako je možné,že po toľkých rokoch vo funkcii nevedel o tom,že vybudovaná kanalizácia v Lelovciach je projektovaná len na zrážkovú vodu!
Pochopiteľne Jana K akceptujem váš názor,ako názor občana z jeho uhla pohľadu.Skutočnosť,že sa naše uhly pohľadu v mnohom nezhodujú,je ale úplne v poriadku.O tom predsa je pluralita názorov. Rozhodujúce by ale malo byť uvedomenie ,že by sme na základe rozdielnych uhlov pohľadu nemali skĺzavať do emočného a subjektívneho hodnotenia osobnosti občana ,na základe jeho uhla pohľadu,ako niekoho,kto nám chce zle.To by bola cesta škodlivej polarizácie a zbytočného hrotenia vzťahov.
Teda presne o tomto je pluralita názorov v demokratickej spoločnosti a o tom by mala byť aj táto stránka. Pokiaľ má otvorená verejná diskusia plniť funkciu "srdca demokracie" s jej hlavnou úlohou rozvíjať postupy,pomocou ktorých je možné harmonicky zosúladiť rôznorodosť a pluralitu veľmi odlišných názorov a záujmov spôsobom,umožňujúcim politické konanie v zmysle všeobecného záujmu,tak z toho plynie,že verejný diskusný priestor túto svoju funkciu môže plniť iba vtedy ak je neporušený.To znamená,ak nie je narušený.alebo manipulovaný skupinovými ,alebo subjektívnymi záujmami.
Z pohľadu občana potom vnímam aktivity terajšieho primátora ako naplnenie snahy o maximálnu transparentnosť a otvorenosť.V tomto kontexte je taktiež potrebné si uvedomiť,že je tu vždy aktuálna dôležitosť kontinuálnosti diania a udržania povedomia vnútornej kohézie v komunite.To nie sú len bezobsažné frázy,ale skutočná potreba,vyplývajúca zo serióznych vedeckých sociologických výskumov /August Comt;Magdolen a kol.;Ellis/ Veď predsa čo iné nám dáva poučenie do budúcnosti ,ak nie poznanie chýb minulosti.
Prajem Vám pekný deň.
Hodnotenie: 0   1
19:54:49 28.11.2019 [7046] Nevhodný príspevok?
Dobrý večer prajem.

Pán lavida, ďakujem za rozbor môjho príspevku a teda dovolím si aj ja zareagovať ak dovolíte, len v krátkosti.

K vašej reakcii: „A prešli ste sa už Lelovcami a videli ste s koľkých domov odtekajú splašky do Nitry?To pôjdete pred domy tých občanov s transparentmi s nápismi okrádate a podvádzate nás vážení občania?“. Pán lavida, je rozdiel, keď niekto má žumpu, lebo jeho dom má 40 rokov a keď niekto nemá ani žumpu a ani čističku odpadových vôd a jeho dom má pár rokov. A pán Šimka nemal ani žumpu a ani čističku odpadových vôd a dom si postavil nedávno (pár rokov dozadu). Čiže aj vy rozlišujte. Ako to, že mu mesto pod jeho vedením skolaudovalo dom, bez žumpy a aj bez čističky a to všetko bez námietok? Ja osobne to považujem za podvod a priam môžem povedať, že ide aj o zneužitie právomoci verejného činiteľa pána primátora Šimku. Samozrejme do bližších „technických“ záležitostí sa nevyznám.

K vašej reakcii: „Mimochodom počas primariátu p.Daniša bolo tiež kúpené nové auto v tej naj výbave“. A povedzte mi, za koľko eur to bolo? Lebo kúpiť povedzme BMW v tej „naj“ výbave, nie je to isté ako kúpiť povedzme Pežot (neviem ako sa to píše) v tej „naj“ výbave. Dajte vedieť a porovnajme konkrétne ceny. Lebo aj ja môžem vaše tvrdenie, že sa kúpilo auto tiež v tej „naj“ výbave, považovať za mierne skreslenie informácií.

A áno máte pravdu v tom že: „občania sa nejak zvlášť neaktivizujú v snahe meniť stávajúce pomery v meste“, ale nesúhlasím s pokračovaním vášho tvrdenia a teda: „čo by mohlo nasvedčovať tomu,že sú vo všeobecnosti spokojní so stavom takým aký je“. Alebo to nasvedčuje tomu, že sa boja. Veď vieme prečo poslankyňa Mirka skončila na poste poslankyne. Ktože sa to bol „prihovoriť“ k jej zamestnávateľovi? Bol to práve pán primátor Šimka. Pán lavida, zrejme sa ľudia boja meniť tento stav presne z tohto a podobných dôvodov.

Prečítala som si pozvánku, ktorú dostal pán Oršula, kde ma zaujalo, že zaslal list v ktorom žiadal o zmazanie časových úsekov z videozáznamu. Ja sa vás pán lavida pýtam, toto je problematika, ktorá sa má riešiť na zastupiteľstve? Prečo sa teda nepreberá každá žiadosť, ktorá bola poslaná na mesto a prečo teda nie sú pozvaní listom všetci žiadatelia? Samozrejme vy odpíšete niečo v obdobnom znení, že teda na to primátor mal asi nejaký dôvod. Ale tu nejde o to čo mal primátor aký dôvod. On tu má byť pre ľudí a nie pre seba. Zaujímať by ho mali havarijné stavy v mestských budovách, mestské cesty a chodníky a všeobecne prospešné veci pre ľudí. A nie nejaký, s prepáčením, dopredu sa ospravedlňujem pán Oršula a jeho žiadosť. Myslíte si že toto naozaj ľudí trápi a zaujíma?

Do dnes nerozumiem tej záležitosti s tou kamerou v telocvični. Nepamätám si presne, ale ten právnik v tv povedal, že pokiaľ prevádzkovateľ zistil nedostatok, mal ho odstrániť. Prevádzkovateľ (zriaďovateľ) je mesto, ak teda dobre viem, ak nie tak ma opravte. A teda ak pán primátor Šimka zistil, že mu tam chýba nejaká nálepka, mal zariadiť aby ju tam nalepili. Namiesto toho zosmiešni celé mesto v celoštátnych televíziách. Myslíte si pán lavida, že toto je prospešné pre občanov a toto mesto? Alebo je to opäť len riešenie si jeho osobných záležitostí?

Pán lavida, vy možno veci vidíte z jedného uhla, ja ich vidím možno z druhého uhla, otázne je, aký uhol pohľadu majú ostatní a koľko (veľa) kandidátov na post primátora bude v ďalšom volebnom období. Ďakujem vám za váš názor a pevne verím, že akceptujete aj môj názor.

Pekný večer pán lavida a aj všetkým čitateľom.

Janka
Hodnotenie: 4   0
17:31:22 28.11.2019 [7045] Nevhodný príspevok?
JanaK.Pokúsme sa prebrať vašu reakciu vetu po vete.
"Stačí len to, že roky vypúšťal splašky do rieky Nitra a mal za to smiešnu pokutu cca 60€. To je podvod na občanoch, ktorí si všetko poctivo platia "
Po prvé z hľadiska trestného práva takéto konanie nie je možné klasifikovať ako podvod.A verím tomu,že keby tomu tak bolo,tak by to neskončilo pokutou 60€,ale jeho oponenti by sa postarali,aby si také konanie,keby bolo podvodom pekne odskákal.Po druhé pokutu mu vyrúbil úrad,teda nie on sám.Pokiaľ nie ste spokojná s jej výškou tak sa sťažujte tam,kde treba.Po tretie z politického hľadiska už vôbec nemôže ísť o podvod na občanoch.Kanalizáciu v Lelovciach je potrebné riešiť kompletne na novo vybudovaním.Tam sú ešte resty z obdobia,kedy neboli samosprávam zákonom pridelené také právomoci ako dnes.A prešli ste sa už Lelovcami a videli ste s koľkých domov odtekajú splašky do Nitry?To pôjdete pred domy tých občanov s transparentmi s nápismi okrádate a podvádzate nás vážení občania?
"prečo, keď sa asfaltovala štátna cesta, sa nemohla vyasfaltovať aj tá časť pred drogériou a ohodnotil to tým, že zrejme nie sú peniaze, ale na auto pána Šimku peniaze boli? Podviedol nás všetkých opäť "
Tiež som sa pýtal rovnako a bolo mi povedané,že sa to bude robiť.Tak uvidíme.V zásade ide o to,že túto rekonštrukciu realizuje štát a nie mesto.Pokiaľ ide o nové auto,tak bolo potrebné ho riešiť preto lebo starý Passat má už zničený motor,sám som videl,ako mu dymí z výfuku.Mimochodom počas primariátu p.Daniša bolo tiež kúpené nové auto v tej naj výbave a nikto nič neriešil.Ani vy nie.Peniaze na kúpu auta schválilo mestské zastupiteľstvo jednomyselne,teda nie Šimka si kúpil,ale mesto si kúpilo.Chápete ten rozdiel?Auto je kupované na lízing,teda je splácané postupne,plus ďaľšie z toho plynúce výhody.Pokiaľ Vám to nie je jasné,tak sa opýtajte všetkých tých ľudí,firiem a úradov,čo si takýmto spôsobom financujú kúpu áut.Taktiež pomyslite aj na to,že v prípade Šimkovho neúspechu v budúcich komunálnych voľbách,bude to auto používať jeho nástupca.No a spojiť kúpu nového auta pre mesto/financuje mesto/ a asfaltovanie cesty pred úradom/financuje štát,uznajte sama,že ten diskutér vo svojom príspevku aby som neurazil hodne prestrelil.A vy ste mu to uverili bez toho,aby ste si overili fakty.
"Ak tak nie je, nech sa tu zaregistruje a odpovie nám "
Pokiaľ mi pamäť dobre slúži,tak Šimka povedal,že toto je mafiánska stránka,čo si ja nemyslím,ale by som sa ozaj veľmi čudoval,keby sem niečo písal,ale na druhej strane ako je zrejmé z nováckej televízie a zo záznamov zasadnutí MsZ, s transparentnosťou momentálne u nás problém nie je ,čo ja osobne hodnotím ako zlepšenie stavu,ktorý tu bol za p.Daniša./cenzúra/Komunikácia s úradom funguje /osobná skúsenosť/,takže nevidím dôvod,prečo by ste nemohli na svoje pripomienky, sťažnosti a otázky využiť ponúkané možnosti.
"  A toto čo píšem je len minimum toho čo pácha na občanoch a na tomto meste. "
Táto veta z Vašej reakcie,je z rangu tzv.failovej argumentácie,nazvime ju po slovensky,že "faulovej".Podobnú argumentáciu používa aj jeden tunajší "sporadický" diskutér.Tu ide o to,že použitím slov a stavbou vety v takom tvare,teda zovšeobecňujúco a paušalizujúco hodnotený celkový stav nie je reálny,dokonca sa realite ani nepribližuje.Pochopte prosím,že keby to tak bolo,ako píšete,tak by Šimka vlastne nerobil nič iné,len páchal zlotu na občanoch a meste.A hádam len uznáte sama,že v takom prípade by sme s ním už dávno vybehli jak s horúcim popolom a nevolili ho do funkcie.
"Nakoniec ako píšete, uvidíme o tri roky pri zúčtovaní, len či o tri roky už nebude neskoro. Okolité dediny napredujú míľovými krokmi vpred."
No iste uvidíme ak dožijeme,ale domnievam sa,že je na škodu veci,pokiaľ by sme len čakali na to,čo bude bez toho,aby sme podľa svojich možností ovplyvňovali život v meste podľa svojich predstáv.Možno je to len môj subjektívny pocit,súdim len z množstva tu prispievajúcich a z množstva občanov vystupujúcich na zasadnutíach MsZ,ale domnievam sa, že občania sa nejak zvlášť neaktivizujú v snahe meniť stávajúce pomery v meste,čo by mohlo nasvedčovať tomu,že sú vo všeobecnosti spokojní so stavom takým aký je.
Pochopiteľne osobne si nemyslím ,že všetko je ružovučké a že niet čo zlepšovať,ale tak to bolo vždy,veci nie sú a nikdy neboli len čiernobiele a aby sme ich mohli zodpovedne posudzovať,čo je naša voličská,občianska,životná povinnosť,musíme sa učiť kriticky myslieť a následne vidiac problémy,nenechať druhých rozhodovať o nás bez nás.
Prajem pekný deň.
Hodnotenie: 0   1
18:07:19 27.11.2019 [7044] Nevhodný príspevok?
Dobrý večer prajem.

Pán lavida, vy sa pýtate čo Šimka "ukradol,predal,kúpil a koho podviedol"? Okráda nás všetkých občanov a taktiež nás všetkých občanov podvádza. Stačí len to, že roky vypúšťal splašky do rieky Nitra a mal za to smiešnu pokutu cca 60€. To je podvod na občanoch, ktorí si všetko poctivo platia. V inom nedávnom príspevku sa tu niekto pýtal, prečo, keď sa asfaltovala štátna cesta, sa nemohla vyasfaltovať aj tá časť pred drogériou a ohodnotil to tým, že zrejme nie sú peniaze, ale na auto pána Šimku peniaze boli? Viac ako milión slovenských korún za auto? Podviedol nás všetkých opäť. Ak tak nie je, nech sa tu zaregistruje a odpovie nám. Rada si prečítam jeho odpoveď, ak teda je schopný odpovedať na otázky bez toho aby urážal iných a hádzal vinu na každého iného. A toto čo píšem je len minimum toho čo pácha na občanoch a na tomto meste.

Nakoniec ako píšete, uvidíme o tri roky pri zúčtovaní, len či o tri roky už nebude neskoro. Okolité dediny napredujú míľovými krokmi vpred.

Ďakujem vám za váš názor.

Pekný večer.

Janka
Hodnotenie: 2   1
10:18:24 27.11.2019 [7043] Nevhodný príspevok?
Jana K takéto vaše zovšeobecňujúce tvrdenia a hodnotenia považujem za podsúvajúce a zavádzajúce.Vysvetlím Vám z akého dôvodu ich tak hodnotím.Aby vaše tvrdenia takými neboli,je treba byť konkrétna,to znamená,že je treba uviesť kto kde a kedy konkrétne čo ukradol,predal,kúpil a koho podviedol.
hlavne veta vo vašom príspevku "Myslím, že všetci občania tohto mesta veľmi dobre pochopili o kom je reč."je manipulátorský blud.To vám hovorím pri všetkej úcte.
Váš názor ,že Šimkovci len "kalia vodu" a "je to hanba"vám neberiem.Môj názor je,že to,čo riešia je za prvé ich výsostné občianske právo a za druhé to,či sa aj niečo pre mesto a jeho občanov vyrieši zhodnotíme my voliči v čase volebnom.
Hodnotenie: 0   3
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Nových pracovníkov chce prievidzská radnica zamestnať v rámci spoločného projektu s mestami Handlová a Bojnice.
Cieľom tohto projektu je posilnenie koordinačných a implementačných kapacít v týchto troch mestách. Hlavným partnerom je mesto Prievidza, ďalšími dvoma partnermi sú mestá Bojnice a Handlová. Výška finančného príspevku, ktorý budeme žiadať, bude pravdepodobne až 500.000 eur
zobraziť podrobnosti »
28.03.2020
Web pre rodičov: ucimenadialku.sk
V spolupráci viacerých mimovládnych organizácií a MŠVVaŠ SR vznikla táto webová stránka ako nástroj oficiálnej komunikácie počas prerušeného vyučovania na školách a prerušenej prezenčnej výučby na vysokých školách v čase epidémie koronavírusu. Cieľom webovej stránky je pomôcť pedagogickým a odborným zamestnancom, manažmentu a zriaďovateľom škôl, ale i žiakom, študentom a rodičom zorientovať sa v množstve informácií, odporúčaní a usmernení, ako aj pomôcť všetkým aktérom počas prerušenia vyučovania či prezenčnej výučby nachádzať riešenia vzniknutej situácie.
zobraziť podrobnosti »
25.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.