Online 2 ľudia. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Primátor / Poslanci
931 príspevkov
Do tejto témy vkladajte sformulované otázky pre pána primátora a pre pánov poslancov.
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
10:50:06 28.01.2020 [7126] Nevhodný príspevok?
Opakovane si myslím, a ospravedlňujem sa, že musím písať na rovinu, a tak sa pýtam lavidu. Lavida, čo vás kvári? Vaše psi, drahšie mäso pre nich, menší rešpekt u spoluobčanov, ktorí ani nevedia, že ste. Veľmi správne však chápete moje písačky, hoci nesprávne ich posudzujete, vykladáte si ich po svojom, pretože.
Je preto na neuverenie, ak pán primátor a jeho okolie, teda i vy nechápu, že nespravodlivými a neslušnými výrokmi na ostatné rodiny, skresľujú obraz týchto rodín vo verejnom priestore a ich angažujúcich sa rodinných príslušníkov, hoci vedia, že tu mnohí občania žili, pracovali a žijú historicky ako rody, veľmi dlhé obdobie a i v súčasnosti tu majú svojich nasledovníkov!!!.
Je veľmi dôležité však povedať, to mi verte, že svojim konaním si vystavil Ing. Dušan Šimka, primátor mesta Nováky vysvedčenie tým, že vyvolal v rodinách bývalých aj súčasných poslancov, ale aj u ďalších občanov opovrhnutie voči sebe a ich vlastným rodinám !!!
Platí však i naďalej, že človek (i primátor mesta Nováky), ktorý vstúpil dobrovoľne do politického života si musí uvedomiť, že jeho súčasťou je aj určité obmedzenie jeho práva na súkromný život a môže byť vo verejnom záujme predmetom širšej i ostrejšej kritiky“ (Judikát Európskeho súdu pre ľudské práva)!!!!!!!!!!.
Takže ešte raz lavida, je mi naozaj ľúto,že posudzujete moje správanie. , pretože vy stále nie a nie pochopiť, že nie som sám, kto sa nestotožňuje s konaním primátora, ako osoby verejného záujmu, predstaviteľa mesta.
A z toho jednoduchého dôvodu a zákonného dôvodu ma, pri akomkoľvek excese voči mojej osobe a voči nielen ôsmim spoluobčanom nemá nikto, naozaj nikto právo nazývať klamárom a zbabelcom.
Ak ste to vy pán Š.V. tak vedzte, že i my tu máme svoje rodiny, svoje deti a ďalších potomkov, ktorí, ktoré nerozumejú, že po vašich lievancoch títo zbabelci musia vysvetľovať, že lavida pre nich nič neznamená, že je to rovnaký klamár ,ako on vypisuje o iných ľuďoch.
Veď je úsmevné a to svedčí o vašom výbere argumentov, z titulu, padni, komu padni len, aby ste osočili, ponížili, zosmiešnili lebo, ak napíšete a mňa zaradíte do skupiny socialistickej starej gardy, tak vám pripomínam, že vo vojnovom románe ruského spisovateľa Alexandra Fadejeva „Mladá garda“, išlo naozaj o mladých vlasti oddaných a za národ, za rodinu a svoju vlasť bojujúcich ľudí proti zachvatčikom.
A človek , pán primátor, ktorého veľmi obhajujete (nič proti vášmu gustu), ktorý preskákal politické strany od KSS, do VPN, cez HZDS do SF a vládne vám vo veku, keď má tri roky do dôchodkového veku je podľa vás to mladou nesocialistickou gardou, novou tvárou v komunálnej politike???.
Ale iďte voľakde lavida. Choďte si pýtať peniaze od toho, kto vás učil matematiku. Odrátajte počet rokov, ktoré má pán primátor , zalistujte si v jeho „curriculum vitae „ a ako v tom filme“Vypravěj“, nám všetkým povedzte, čo ste zistili.Už teraz sa smejem na vašej plodnej odpovedi. Lavida klídek, naozaj klídek.PB
Hodnotenie: 3   0
08:19:11 28.01.2020 [7125] Nevhodný príspevok?
Napísal som reakciu na tento príspevok Pbošiaka a bol zmazaný.Pretože stará garda vychovaná v socializme sa len tak nevzdáva,skúsim to znova trošku z inej strany.
Ako môže človek,akým je Pbošiak,ktorý ide po primátorovi vykrikujúc "primátor je klamár"priniesť morálnu očistu nováckej spoločnosti,keď je dokázateľne sám klamár?
Ako chceme ozdraviť novácku spoločnosť,ak pripustíme,aby tu fungoval systém,ktorého cieľom nie je argumentami poukázať a vyvrátiť na to,že druhá strana klame,tára,ale rovno zakázať,zamedziť svoje argumenty povedať?
Akú to má logiku?Snáď aj bedňa gitu má v tomto prípade väčšiu logiku.
Hodnotenie: 0   2
08:55:55 27.01.2020 [7119] Nevhodný príspevok?
Zbabelci a odvážny jednotlivec, dvojča??? Nie sme výnimkou ani v Novákoch ,ak sme i my dopustili, že sme volili tak ,aká je skutočnosť. Že nám a to i zo skúseností mnohých nás, tak, ako i vo firmách, v štáte, ale aj v obciach a mestách často chcú rozkazovať arogantní zbabelci – majúci silné reči, ale ich činy a výsledky za veľa nestoja. Chyby hádžu na druhých a prisvojujú si zásluhy, ktoré im nepatria. Radi plytvajú peniazmi nás všetkých, zbytočne vyhodených na drahé luxusné „služobné autá“ (?), minikamery, resp. špiónkamery na zhasínajúcu popovú hviezdu H.Vondráčkovú a rôzne iné peniaze a balíčky, ktoré sami nevytvorili.
Menia svoje názory tak, aby sa zapáčili čo najväčšiemu publiku, nemajú odvahu povedať pravdu, alebo priznať si svoju chybu. No a dvojča veľmi rád súdi iných. On sám, však v živote nikdy nebude mať toľko odvahy a preto len hlúpo označuje ako zbabelca niekoho, kto sa dokáže postaviť objektívnou kritikou atakom sebastrednému, egocentrickému primátorovi mesta. Nič by na tom nebolo zlé, keby slúžila primátorova a jeho suity prevaha k tomu, aby sa veci diali v prospech voličov ,obyvateľov mesta, lebo ak tomu tak nie je, potom ako vidíme, zaslepenosť niektorých skutočných zbabelcov, naozaj zaráža.
To, čo popisuje Ľubomír, je naozaj bohužiaľ iba zaslepenosť na jednej strane a na strane druhej možno malá informovanosť ľudí o bežnom využívaní niektorých praktík u ľudí, ktorým to primátor toleruje, vari len na potlačenie akéhokoľvek odporu.... akoukoľvek formou napr. očierniť ,ponížiť, napr. i verejne známu osobnosť, človeka. Pošpiniť jeho meno, zhodiť ho v očiach verejnosti nejakým obvinením z niečoho nemiestneho, zvrhlého a verejne odsúdeniahodného. Nemajú tiež , ale problémy pošpiniť susedov, rodinu, blízkych. Pomaly už budú kritizovať i špáranie v nose, alebo nám prikazovať, aby sme sa v nose špárali, lebo ak to neurobíme budú nás považovať za zbabelých, vari tak, ako keď im neodpovedáte v Rýchlej pošte na ich hlúpe otázky a požiadavky a nejaký lavida prikazuje ,k čomu sa mám vyjadriť. Ba, ako aj na tejto stránke čítate, keď im nedvíhate telefóny???. Takto to proste žiaľ, v našich Novákoch funguje. Lavida hovorí o klamstve, dvojča o zbabelcoch, ním vymenovaných obyvateľov nášho mesta.
A tak vážení, je to normálne, aby verejná osobnosť, primátor mesta, verejný činiteľ, toleroval svojmu dvojčaťu takéto správanie, voči obyvateľovi, ba obyvateľom nášho mesta??? Je normálne, ak samosprávna moc versus obyčajný človek takto cielene, takýmto spôsobom chce potláčať akože „možný odpor“???
Akýmkoľvek spôsobom povláčiť akože nepriateľa po kanáloch. Ale predsa samospráva nie je veľká politika a samosprávna politika má naozaj za úlohu iné ciele. Už i preto, že je to samospráva. Ukazujú svetu, čo malo byť skryté. Je naozaj neskutočné, ako ešte niektorí ľudia veria dlhoročným klamárom. Ja len nechápem, k čomu sú primátorovi potrební ľudia, ktorí takúto špinu hľadajú, vytvárajú, ak tam nie je, miesto toho, aby dotiahli veci do správneho konca.
A napokon aj otázka konfliktu záujmov, či to nie je povyšovanie osobného blaha primátorovi nakloneným ľuďom voči tým, ktorým sa osobné blaho života v meste len na základe toho, že objektívne kritizujú primátora ponižuje, potláča, keď by aj chceli v prospech mesta čosi vykonať ???. (Občana, ktorý zaviedol už ocenený tzv. Novácky pešibus???)
Ja si uvedomujem, že v našom meste sa nemôžu podľa konania primátora mesta, či podľa dvojčaťa, „kamarátiť ľudia“, ktorých oni odvrhli od seba, hoci stáli v čase po „Nežnej“ za jeho vstupom do komunálnej politiky a nie je ich málo (no na spomienke „k Nežnej revolúcii“ v DK nebol viditeľný ani jeden), „nemôžu“ byť priatelia a verejne sa stretávať medzi sebou spolužiaci, ktorí sú kamaráti od útleho veku, keď primátor bol ešte len na pláne ,že bude občan Novák. Ja si uvedomujem, že sa nesmieme ,aby nepadli do podozrenia straty dôvery u primátora a dvojčaťa porozprávať na námestí so zamestnancami úradu, s dôchodcami, s ľuďmi, ktorí sú mi vďační za to, že som im čosi v živote s ich problémom pomohol, lebo automaticky upierajú oči, s už iným pohľadom na budovu Mestského úradu.
Ja verejne vyhlasujem, že nie som zbabelec, ale dvojča je pre mňa ten, ktorého nemusím akceptovať, jednoducho som rovnocenný občan ako on. Je to z jeho strany extrémne znižovanie komfortu života občanovi nášho mesta, je to obmedzovanie , zneisťovanie ľudí sa zjednocovať, sa stretávať.
Avšak ľudia, čo chcú ukázať, aké špinavosti sa dejú, ako sme manipulovaní a ako veľmi tu niečo smrdí, sú zahádzaní množstvom špiny od ľudí, čo so špinou vedia narábať. Ak však nevie primátor mesta na základe, etických, morálnych a občianskych zásad na upevnenie občianskeho spolunažívania ako primátor všetkých obyvateľov mesta Nováky umravniť dvojča, mal by zvážiť svoje zotrvanie na poste primátora, mal by rezignovať na funkciu primátora mesta!!!.
A tak na záver. Trochu tomuto buditeľovi uniká skutočnosť, že práve v ňom je hlboko zakorenená tá socialistická výchova, hoci nám , niektorým nadáva do komunistov . Veď napokon, má naozaj ktokoľvek právo vynucovať na spoluobčanoch odvahu k hrdinstvu??? Ľudia chcú normálne žiť. Ak však niekto žije z ich peňazí, majú vari právo vedieť o spôsobe nakladania s ich peniazmi!!! Chcú proste vedieť, mať informácie a žiť.
Ako povedal Ján Werich: “Každý člověk je majitelem jenom jednoho života a musí jej žít.“ Je na tom něco špatného? Má někdo právo mentorovat je a povyšovat se nad nimi?PB.
Hodnotenie: 6   0
07:42:26 27.01.2020 [7118] Nevhodný príspevok?
Absolútne sa stotožňujem s príspevkom pisateľa "matka 123".
A "ďakujem" spoluobčanom, vďaka ktorým máme dnes na MÚ sučasného pána primátora. My, čo máme starcov rodičov, my čo máme nezamestnané deti, deti ktoré potrebujú bývať, my, čo sme v strednom veku a prichádzame o prácu v chemických závodoch a na bani Vám zo srdca "ďakujeme"....pretože na pár rokov ste pochovali toto mesto opatovne!!!!!!!
Posledná demonštrácia sily pána primátora tým, že pripravil o miesto fundovanú zamestnankyňu, degradoval ďalšiu a pripravil o pracovné miesto zamestnanca s ťažkým zdravotným handicapom sa už nedá nazvať riešením ega, ale zvrátenosťou.
Držím palce poslancom, aby dokázali niečo pri takomto vedení mestu vylobovať a poslancom, ktorí sú zištní a drukujú vedeniu v "ťažení" proti občanom, aby im to ľudia nezabudli, aby to pocítili na dennej báze v styku s občanmi a v budúcnosti nemali šancu priživovať sa.
Držme si palce nováčania. Tiež mám toto mesto rád a smutno mi je.....
Hodnotenie: 7   0
13:33:12 20.01.2020 [7107] Nevhodný príspevok?
A je po pauze.
Dobrý deň vážení spoluobčania.
Tak sme sa dúfam, že v pohode, všetci prehupli do roku 2020, v ktorom Vám chcem popriať, veľa zdravia, porozumenia a pokoja. Mnohí tvrdia, že tento rok by mal byť pre naše Slovensko prelomový. Nakoniec prečo nie. Voľby, ktoré budú o pár týždňov, toho môžu naozaj veľa zmeniť. Veď sú na to , aby sme mohli zodpovedne zhodnotiť prácu tých, ktorí doposiaľ spravovali našu krajinu.
Okrem tejto pre nás zrejme najdôležitejšej udalosti, by nás všetkých mal zaujímať aj život v našom meste, lebo to sa nás všetkých bezprostredne dotýka.
Osobne som aj ja vstúpil do tohto roku s mnohými predsavzatiami, podobne ako mnohí z vás s vierou, že aj tu sa život ukľudní a zlepší. Aj preto som nereagoval na niekoľko novoročných mailov od jedného z dvojičiek, ktoré nechcene dostávam do svojej pošty a ktoré sú vždy o tom istom. Povedal som si, že si dám dlhšiu pauzu a nebudem sa zaoberať tým istým, čo bolo v minulom roku, či pred niekoľkými rokmi. Rovnako som nechcel svojimi názormi a pripomienkami nikoho zaťažovať, ani dráždiť. Svoj názor som ale zmenil dnes po prečítaní ostatného príspevku od zrejme nového prispievateľa „matka 123“. Musím napísať, že už dávno som nečítal nič tak úprimné a ľudské. Bez nenávisti s určitou pokorou, vyjadrila táto pani ( dúfam, že je to žena ) svoj názor. Potešila ma aj tá skutočnosť, že aj ľudia v Novákoch začínajú citlivo vnímať a reagovať na to, čo sa v našom meste deje. Určite nie každý musí s jej názorom súhlasiť, no mňa oslovil. Mnohí to zrejme zoberú hlavne ako kritiku primátora. Ja to beriem ako hlboké zamyslenie sa nad tým, ako tu žijeme. Funkcie sú predovšetkým na to, aby sme svoje postavenie využívali na prospech životnej úrovne všetkých občanov. To však nie sú len právomoci, ale ja zodpovednosť. No a čím vyššia funkcia, tým nielen právomoc, ale je väčšia aj zodpovednosť a samozrejme aj verejná kontrola.
Som naozaj úprimne rád, že ľudia aj v Novákoch prestávajú byť ku svojmu okoliu ľahostajní. Práve naša ľahostajnosť a nezáujem dovoľuje tým mocným správať sa bohorovne. Majú len svoju pravdu a dehonestujú iných, za iný názor, či postoj. Snažia sa svojou silou a postavením vydobyť si rešpekt. Pritom zabúdajú, že prirodzený rešpekt a úcta sa získava úplne inak. Práve takýto spôsob politiky plodí zlé medziľudské vzťahy. To samozrejme neplatí len o komunálnej, ale aj tej veľkej politike. Z politických súperov sa takto stávajú nepriatelia, iné názory sa berú ako osobné útoky, ktoré treba, dehonestovať, či nejakým spôsobom potrestať. No a pokiaľ si to v iných mestách a obciach zodpovední uvedomujú a nesnažia sa presadzovať politiku sily, tak tam sa žije lepšie a spokojnejšie. Množstvo akcií pre občanov, rokovanie zastupiteľstiev bez invektív, so zameraním na potreby mesta, obce, občanov, bez dlhých rétorických a stále opakujúcich sa cvičení, bez vyhľadávania nepriateľov. Áno aj takto žijú mnohé okolité obce a mestá. Nakoniec aj tu boli ešte nedávno veľké akcie ako napr. Gulášové párty, Western párty, na ktorých sa zúčastňovalo stovky občanov. Tu nováčania jasne deklarovali, ako si predstavujú život v ich meste. Zostali žiaľ len spomienky. No čo už. Voľby sú naozaj tým faktorom, ktoré ovplyvňujú náš život. Aj preto by sme nemali pristupovať k nim ľahostajne, bez ohľadu na to, či sú to parlamentné, alebo komunálne. Ľahostajnosť sa potom dokáže vždy kruto vypomstiť. Veď všetci s tým máme nejaké skúsenosti. Všakže.

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 5   0
10:44:36 20.01.2020 [7106] Nevhodný príspevok?
Včera v súvislosti s uctením si pamiatky obetí v Kľaku p. prezidentka napísala:
„Ľudská civilizácia je založená na poznaní, že spoločenské problémy, ktoré trápia spoločnosť, sa majú riešiť dialógom, diskusiou a konsenzom. Fašizmus však namiesto toho pestuje v ľuďoch hnev, pohŕdanie inými a medziľudskú zášť. Politiku, ktorá má byť správou vecí verejných vo verejnom záujme, mení na organizovanie nenávisti.“

Pýtam sa, ako je to v tomto meste?

Pýtam sa, prečo musela onehdy veľmi dávno odísť z CVČ pracovníčka, ktorá si dovolila písať na Nováky.com kritický príspevok? Oficiálne bola prepustená pre zrušenie miesta, ale všetci vieme, že miesto bolo zrušené, aby mohla byť prepustená.
Výnimočná situácia?
Ani nie. Ako a prečo bolo zrušené ďalšie miesto na Mestskom úrade v Novákoch v decembri 2019 manželke poslanca, ktorý nehlasoval tak, ako mal?
Ako a prečo nebola predĺžená zmluva s Úradom práce, soc. vecí a rodiny, vďaka ktorej na Mestskom úrade pracoval syn poslanca, ktorý nehlasoval tak, ako mal?
Všetci si to v meste šuškáme. Všetci vieme, o čo ide.
Až vtedy, keď sa nás začne dotýkať bohorovnosť primátora mesta, až vtedy vyplavíme slzy. Pokiaľ jeho samoľúbe rozhodovanie, panovanie, trestné oznámenia zasahujú „len“ do života niekoho iného, mlčky sa prizeráme.

Všetko ste, p. primátor, urobili v súlade so zákonom. V súlade so zákonom ste prepustili rodinných príslušníkov neposlušných poslancov, v súlade so zákonom píšete a voláte ich zamestnávateľom, v súlade so zákonom obťažujete, prenasledujete ľudí, ktorí vám nie sú po vôli.

Lenže, to všetko je len štátny zákon. Dohovie, či vtedy, keď skláňate kolená v kostole, prosíte Boha o odpustenie toho, ako ubližujete ľuďom len za to, že majú iný názor, za to, že by chceli, aby sa v Novákoch už konečne začalo žiť, pracovať, radovať sa. Aké svedomie máte vtedy, tam, pred Bohom?

Pozrite okolo, občania, ako nás predbiehajú malé obce – budujú si oddychové zóny, cyklocesty, starajú sa o svojich občanov v denných stacionároch, domoch opatrovateľskej služby, stavajú nájomné byty, ochraňujú prírodu a využívajú jej dary, šľachtia prírodné jazerá, mokrade, poriadajú vzdelávacie podujatia, festivaly, budujú interaktívne parky, opravujú vzácne pamiatky.......
My chodíme pri Účku po desiatky rokov rozbitom chodníku, obchody sa zatvárajú, starkých dávame ďaleko z mesta do domovov dôchodcov, stromy pílime, kvety nesadíme, spoločenstvá mladých a pracujúcich nebudujeme, život v meste zomiera. Nemáme kde pracovať, Chemická padá na kolená, Bane takisto, neistota práce, budúcnosti, žiaden investor, nič nové....

Nováčania, zobudíme sa?
Nováčania, aj v našom meste môže vládnuť ľudskosť, priateľstvo, aj v našom meste môže byť spravodlivosť, radosť a rozvoj.

Vrátim sa k začiatku -
„Ľudská civilizácia je založená na poznaní, že spoločenské problémy, ktoré trápia spoločnosť, sa majú riešiť dialógom, diskusiou a konsenzom. Fašizmus však namiesto toho pestuje v ľuďoch hnev, pohŕdanie inými a medziľudskú zášť. Politiku, ktorá má byť správou vecí verejných vo verejnom záujme, mení na organizovanie nenávisti.“

Na hranici čoho žijeme, Nováčania?
Hodnotenie: 10   1
13:35:26 17.01.2020 [7100] Nevhodný príspevok?
Pekný deň pán Lavida.

Zrejme nerozumiete, alebo nechcete rozumieť o čom hovorím. Problémy sa majú riešiť doma a hlavne ich vyriešiť. Nie o nich rozprávať všade naokolo pred celým svetom. Takže nie, nebudem o problémoch písať, ale najskôr upozorním na problém mestský úrad a potom keď nepochodím, prídem na políciu a využijem svoje právo. Nerozumiem prečo by som mala niekde stále dookola roky vypisovať ako brat pána primátora Dušana Šimku a tak naše mesto pred celým svetom zosmiešňovať. Už tak sa o Novákoch a jeho primátorovi Šimkovi hovorí len v najhoršom svetle. Ako keby toho nebolo už dosť.

Pekný dníček prajem.

Janka
Hodnotenie: 2   0
17:17:15 16.01.2020 [7099] Nevhodný príspevok?
Lavida tento nádejný canis terapeut sa prejavil ako vykladač práva, ale na moje ospravedlnenie hrá fakt, že s pánom premiérom začal lavida. Takže z tlače o riešení súčasných problémov zo dňa 10.01.2020
.... Premiér Pellegrini vyzval štrajkujúcich autodopravcov, aby uvoľnili cesty a ďalej rokovali. „ ...Nikto nemôže bohapusto vydierať štát len preto, že sa mu nepozdávajú daňové sadzby, ktoré musí platiť za motorové vozidlá,“ vyhlásil Pellegrini na tlačovej konferencii v Liptovskom Mikuláši. ... Som zvedavý lavida, čoby zlý vykladač práva, možno do budúcna canis terapeuta, určite tiež nič moc, čo s tým urobíte?Každý si žijeme svoj život tak, ako žijeme, pravdou však je ,že „najprv musí zmeniť svoje myslenie a až potom môže začať meniť myslenie ostatných prispievateľov, na tejto stránke. O tom je etika a kultúra myslenia. Pravdou však tiež je a to platí pre vás lavida, keď sa niekto vŕta do toho, čomu nerozumie, etika je nevymožiteľná. A naozaj ,nielen etika, Ale o tom potom PB
Hodnotenie: 0   0
08:46:27 16.01.2020 [7098] Nevhodný príspevok?
Etický kódex nie je zákon.Je nevymožiteľný.Máme tu predsa platné zákony.Je nám treba moralizujúce "palice na bitie psa?Na to stačí aj slobodná diskusia,trebárs aj na takejto stránke,pravda pokiaľ sa bezhlavo nemaže aj to,čo by sa nemuselo.
Skrátka chce to len poznať zákon a dodržiavať zákon.Ako povedal premiér krajiny :"Padni komu padni".
V tej súvislosti,teda etického kódexu,ako má občan vnímať klamstvá Mgr.PBošiaka na tejto stránke ohľadom údajného trestného konania Ing.M.Šimku/vydieranie/ a následne pred komorou advokátov?A čo na to zákon?Nech o tom zvlášť podrobne pojedná PBošiak!
Hodnotenie: 0   0
19:28:24 15.01.2020 [7097] Nevhodný príspevok?
Nuž pani Jana K ,ale ak teda viete o nejakých závažných a podstatnejších problémoch, ktoré sú účelovo zahmlievané zo strany Ing. M.Šimku a jeho brata terajšieho primátora,tak prečo o nich nič nepíšete?
Hodnotenie: 1   0
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Nových pracovníkov chce prievidzská radnica zamestnať v rámci spoločného projektu s mestami Handlová a Bojnice.
Cieľom tohto projektu je posilnenie koordinačných a implementačných kapacít v týchto troch mestách. Hlavným partnerom je mesto Prievidza, ďalšími dvoma partnermi sú mestá Bojnice a Handlová. Výška finančného príspevku, ktorý budeme žiadať, bude pravdepodobne až 500.000 eur
zobraziť podrobnosti »
28.03.2020
Web pre rodičov: ucimenadialku.sk
V spolupráci viacerých mimovládnych organizácií a MŠVVaŠ SR vznikla táto webová stránka ako nástroj oficiálnej komunikácie počas prerušeného vyučovania na školách a prerušenej prezenčnej výučby na vysokých školách v čase epidémie koronavírusu. Cieľom webovej stránky je pomôcť pedagogickým a odborným zamestnancom, manažmentu a zriaďovateľom škôl, ale i žiakom, študentom a rodičom zorientovať sa v množstve informácií, odporúčaní a usmernení, ako aj pomôcť všetkým aktérom počas prerušenia vyučovania či prezenčnej výučby nachádzať riešenia vzniknutej situácie.
zobraziť podrobnosti »
25.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.