Online 3 ľudia. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Primátor / Poslanci
929 príspevkov
Do tejto témy vkladajte sformulované otázky pre pána primátora a pre pánov poslancov.
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
08:47:22 11.08.2020 [7345] Nevhodný príspevok?
Priatelia, dnes začnem netradične. Ak má niekto psa, najhoršie je, keď si drží psa zlý človek. Psa, ktorý zúrivo šteká na všetko, čo sa pohne. Niektorí si však určite myslíte, no a čo? Veď pes. A mnohí ste sa stretli s tým, ako ho pánko obhajuje, keď napríklad s ním chodí po meste bez vôdzky, náhubku. Obhajuje agresivitu svojho psa tak, že vraj pes vycíti to, keď je niekto zlý, alebo nervózny človek a potom je k takému človeku vraj nepriateľský.
Takže vlastne je to tak, že obeť si za to, že na ňu zazerá vrčiaci pes, s vycerenými zubami a prípadne zaútočil, môže sama. Vraj obeť nemala byť zlá (?!), nemala zazerať, alebo byť nervózna. Priatelia, tomu sa hovorí „ victim blaming“.
Ako to však vnímať, ak sa k takémuto „victim blamingu“ uchyľuje človek ? Argumenty pre „victim blaming“- obviňovanie obeti, tyxxxxx znie v zmysle, že si obeť činu „o to koledovala “, alebo, že „provokovala“, ba dokonca , že človek uchyľujúci sa k „victim blamingu“ nemal na výber, ale len se daným spôsobom správať. A tak si kladiem otázku. Nemal by sa tento človek aspoň hanbiť, ospravedlniť za pochybenie v návale emócií, najmä ak je človek v pozícii voleného funkcionára,teda vo funkcii ,ktorá si v záujme zastupovania voličov pri je výkone vyžaduje aj ľudí, ktorých môžme nazvať opozícia. Chápe takýto človek význam demokracie? Chápe, že úloha opozície je v skutočných demokraciách nenahraditeľná. Opozícia má povinnosť moc primátora kontrolovať, má jej nastavovať zrkadlo, kritizovať, namietať, pýtať sa, ba i spochybňovať.. a tým vlastne posúvať veci dopredu...
Priatelia, no a o to ide, že ak pri akomkoľvek opozičnom návrhu, pripomienke poslancov ,občanov sa uchyľuje k obviňovaniu, ktoré sa mnohokrát dá porovnať s verejným lynčom, najmä ak v difamačných e-meiloch, ktoré nám s „neúctou“ zasielali , zasielajú takíto ľudia tak, ako dnes v noci a aj na najvyššie štátne úrady, alebo ak si vynucujú viac ako polhodinové telefonáty na tému „o tom, akí sme naničhodníci, gauneri, vypisujú po vysokých úradoch, akí sme cvoci, a ako škodíme spoločnosti a zneužívajú médiá a témy podobné tej, ktoré mi zverejnili na tejto stránke, tak čo s tým urobíme? Verte mi, naozaj, taká je pravda, že to robí, ba ešte zlomyseľnejšie, ako si viete predstaviť..
Priatelia, obviňovanie obetí je typickým obranným mechanizmom manipulátorov . Mnohí obyvatelia nášho mesta sú už niekoľko rokov obviňovaní, že vystavujú objektívnej kritike súčasného primátora. a poukazovaním na pochybenia v činnosti primátora a koaličných poslancov ,obviňovaní sú z nevďačnosti , keď sa vyslovujú proti zlým rozhodnutiam a správaniu sa „tejto nováckej elity“, napríklad pri presadzovaní ich osobných záujmov, pred záujmom verejným apod.
Obvyklý mýtus, že zvolená, v demokratických voľbách osoba, ktorá má poskytovať pomoc, ktorá má ľuďom-voličom,občanom slúžiť, zároveň vraj nemôže být násilníkom, napomáha prehliadnuť to, že zvolený funkcionár k citovanému poslaniu, niekedy naopak, využíva svoje postavenie poskytovateľa autority k následnému zneužívaniu obetí na strane občanov!!! Píšeme o tom permanentne a vy, ktorí sledujete túto stránku. to predsa čítate, ba napokon niektorí aj vidíte zo záznamov z mestského zastupitelstva vo vystúpeniach primátora. Ide o to, že ak občan s kritickým myslením poukazoval na objektivně nedostatky, na zlý prístup k občanovi, k ľuďom , nemôže očakávať milosť. To sa dnes v Novákoch nenosí.
Povedzte priatelia, nie sú takto voliči, občania, kritici s kritickým myslením poukazujúci na prácu primátora , obete človeka derúceho sa po nadobudnutí a ak ju má čo i len málinko, po udržaní si takejto moci ? Obete človeka, ktorému, sa pretrhla v roku 2014 na obdobie štyroch rokov červená niť, ťahajúca sa od roku 1990 jeho politickou kariérou, dokázal zneistiť, znervózniť uraziť, osočiť, difamovať, diskrediovať celé rodiny, ktorých členovia sa stali obeťou jeho ťahu za mocou, jeho populizmu a zlým charakterovým vlastnostiam až tak, že im ohrozuje ich životné osudy, že im vstupuje do života?. A on, človek, ktorého sme obete, nechce pochopiť. Ale. veď je to také jednoduché. Ak chcel byť nekritizovateľný, stačilo málinko. Byť dobrým človekom, alebo nekandidovať na post primátora mesta.
A tak ešte k úvodným slovám príbeh v istom článku: „ ... raz som v lese stretol ženu s voľne pusteným vlčiakom, ktorý bol agresívny. Tak som zastavil pri nej a upozornil ju, že ho má mať na vôdzke a s náhubkom. Ona mi povedala že keď bežím okolo jej psa tak mám spomaliť, inak je agresívny. Ja som zopakoval že ho má mať na vôdzke a s náhubkom. A ona zase že keď bežím okolo jej psa, tak mám spomaliť lebo inak je agresívny. Takto sa to zopakovalo ešte asi tri krát. Hádať sa s ňou bolo úplne zbytočné. Skončilo to tak, že agresívneho psa som zneškodnil paprikovým sprejom. A to bol koniec našej debaty. Pre majiteľku psa to bol šok. Dovtedy bola asi v tom, že z jej psa majú všetci strach a nič ho nemôže ohroziť.... potiaľ príbeh.
Priatelia, už chápete, že prečo to píšem. Cítite, že niektorí, ak ide o pravdu, nemáme strach , a že nemienime byť i naďalej obeťou nášho velepolitika. Priatelia, verím, že sa mnohí zbavíte strachu. Veď voľby sa nezadržateľne blížia a je na nás ,aby sme spojili sily a vybrali naozaj jedného spoločného kandidáta na primátora nášho mesta, ktorého voliči, obyvatelia tohto mesta sa nestanú jeho obeťou, obeťou jedného človeka, ktorý sa cíti byť cárom nášho mesta a nie služobník občanov, obyvateľov nášho mestečka.
Musíme odstrániť nebezpečný trend vytvárania si nepriateľov a kastovania nášho mestečka, jeho občanov, na tých „našich“ – ktorí sa nemýlia a chyby sa im odpúšťajú a na tých ostatných, ktorí ak nevidia veci tak, ako my, stávajú sa nepriateľmi nášho bájneho spoločného dobra. Takto správne to vystihol aj môj priateľ Ľubomír Dzurák. A tu sú jeho slová, cit.: „ Čo ešte musí prísť ,aby sme prestali byť ľahostajní?“,... z jeho príspevku z periodika „ Nové slovo . A ja len dodávam známy výrok, po dnes v noci obdržanom e-meili od primátorovho dvojčaťa:“ Psy brešú, ale karavána ide ďalej“. PB
Hodnotenie: 2   0
22:39:43 07.08.2020 [7339] Nevhodný príspevok?
Priatelia a opäť neuspel, keďže šliapol hm ...vedľa. V periodiku Denník N z 31.júla 2020 na podnet , no uhádnite koho, samozrejme, že je ľahké uhádnuť, veď na podnet nášho primátora sa v článku pod názvom „Moderuješ míting Smeru, cenzuruješ vyjadrenia občanov. Problém? Pre OĽaNO nie, môžeš byť aj prednostom „ ... takto sa píše o inštalácii prednostov Okresných úradov z dielne OĽaNO, v ktorom sa o.i. ďalej uvádza, „ vylustrujte nám prednostov, vyzývalo OĽaNO.
A tak ako zvykne primátor Novák? Lustroval. Systémom pokus-omyl. A na lustráciu primátora mesta Nováky reakcia OĽaNO ? Je to kompromateriál, zareagovalo na konkrétne pripomienky, ktoré dostalo od primátora Novák na jeho bývalého podriadeného.“ https://dennikn.sk/1988312/moderujes-miting-smeru-cenzurujes-vyjadrenia-obcanov-problem-pre-olano-nie-mozes-byt-aj-prednostom/
A reál? Z Ing. Petra Paulíka je už prednosta Okresného úradu v Partizánskom. Veru tak, reč je o Ing.Petrovi Paulíkovi, bývalom kultúrnom pracovníkovi Mestského úradu v Novákoch. No však, najmä je to reč, o opakovanom, resp. ďalšom šliapnutí vedľa, predstaviteľa nášho mesta, ktorý opakovane, ako vo veľa, naozaj, dá sa už povedať vo veľa neetických, nemorálnych a diskreditačných krokoch, pri pomste hnanej túžbou poškodiť mnohým ľuďom, v tomto prípade človeku, ktorý nie vždy skákal, ako si primátor mesta Nováky Ing.Dušan Šimka želal, hoci aj po období ,keď už nesedel na primátorskej stoličke, keďže k jeho ľútosti, mu vo voľbách 2014 bola prerušená pieseň a nebol za primátora v rokoch 2014-2018 zvolený, a svoju boľačku z tohto obdobia, si ofukuje doposiaľ i takýmto nekompetentným spôsobom.
Áno, áno, a je zase tiež aj o primátorovi nášho mesta slovo, keďže, ako sa tiež vo vyššiešpecifikovanom periodiku píše, Dušan Šimka podľa Matovičových inštrukcií spísal pod svojím menom a s uvedením funkcie svoje skúsenosti s potenciálnym vtedy kandidátom na post prednostu Okresného úradu v Partizánskom na web Prednostovia.sk.
Priatelia, nie je vôbec podstatné, čo konkrétne. Podstatné je, že opäť v snahe poškodiť človeku, primátor nášho mesta NAHLÁSIL A NEPRESVEDČIL.(!!!) Tak, ako vždy v minulosti, o mnohých našich spoluobčanoch, NAHLÁSIL A NEPRESVEDČIL. Tak aj tentoraz, v prípade designovania Ing. Petra Pavlíka za prednostu Okresného úradu v Partizánskom, síce NAHLÁSIL A NEPRESVEDČIL. A znova je to len o morálnom pokrytectvo človeka, ktorý, v snahe sa pomstiť je hnaný túžbou poškodiť mnohým ľuďom a žiaľ, vo verejnom priestore sa vyjadruje tak, ako čítame v periodikách.
Má primátor mesta Nováky krátku pamäť? Zabudol totiž, že on v postavení primátora mesta Nováky, ( bol zvolený do funkcie o.i. i za HZDS ) odmietol, dnes už je úplne jedno z akého dôvodu (podľa pokynov HZDS?!), uvítať na vopred prezidentským úradom ohlásenej návšteve Ing. Michala Kováča, prezidenta Samostatnej Slovenskej republiky na Mestskom úrade, na území mesta Nováky. Chceš ,nechceš, celý uvítací protokol a starostlivosť o Ing. Michala Kováča, dnes už bývalého prezidenta Samostatnej Slovenskej republiky, bez problémov zmenežoval a zvládol, vtedajší prednosta Mestského úradu Ing.Vladimír Richter.
Nuž, tak porovnajme konanie primátora mesta Nováky, s moderovaním Ing. Petra Paulíka, dovtedy tiež známeho ako moderátora aj v Televíznych reláciách pre celé Slovensko, ktorý moderoval míting SMER-u SD pre kandidáta SMER-u SD, a ktoré moderovanie primátor nášho mesta vytýka, dnes už prednostovi Okresného úradu v Partizánskom. Čo k tomu viac dodať? Len vari málinko štatistiky .V posledných parlamentných voľbách (r.2020) v meste Nováky z celkového počtu voličov- občanov mesta Nováky!!! najviac hlasov bolo odovzdaných práve SMER-u SD ( 26,95%) a OĽaNO (22,03%). Uvedomil si túto skutočnosť primátor, alebo to bude občanom mesta Nováky – voličom SMER-u SD vytýkať,či pripomínať? Absolútna nekompetentnosť primátora Mesta Nováky. PB
Hodnotenie: 2   0
13:09:45 06.08.2020 [7337] Nevhodný príspevok?
Morálne pokrytectvo je situácia, v ktorej ľudia nedodržiavajú morálne pravidlá a princípy. Radnica, či Mestský úrad mesta si nevšíma v mnohých prípadoch odbornú argumentáciu obyvateľov nášho mesta. A tak sa nedajme primátorom mesta očariť aj rekonštrukciou úradnej budovy, v ktorej má on sám pracovné sídlo. O tom píše môj predchodca Vladimír vo svojom príspevku.
Priatelia, hoci kaštieľ rodiny Majthényi má počas svojej existencie niekoľko príbehov , vari najdôležitejšie z nich sú len dva, jeden majthényiovský a ten druhý, azda povojnový . Ten prvý ,má určite dlhší príbeh v užívaní kaštieľa rodinou Majthényi, pretože bol pre rodinu určite rozmanitejší, osobnejší. Jeho vlastníci v ňom žijúci ho opustili v povojnovej politickospoločenskej situácii, ktorej dôsledky neobišli ani pôvodných vlastníkov kaštieľa a ani našu obec Nováky.
A druhý, je už aj príbeh dotýkajúci sa súčasných obyvateľov mesta Nováky , keďže budova kaštieľa postupne rokmi poskytla svoje priestory pre mnohé činnosti ,počnúc od priestorov pre školskú výuku, neskôr pre úrad štátnej správy obce Nováky.
Niet sa preto čomu čudovať a je naozaj pochopiteľné, že budova Kaštieľa a jej interiér ,ale aj jej okolie prešli v tomto období až po dnešok rôznymi zmenami podľa daných možností, teda v ktorej dobe sa realizovali. Historicky by sa dalo konštatovať, že snaha o jeho obnovu (kaštieľa) bola na mieste, ak slúžil kaštieľ ako som uviedol a tým pádom sa dá rozumieť aj dôvodu, vyňať budovu zo zoznamu chránených kultúrnych pamiatok. Veď, to ju napokon možno zachránilo.
To však pravda neznamená, že budovu Mestského úradu, ktorú nadobudlo mesto Nováky do vlastníctva vysporiadaním zákonne uplatneného reštitučného nároku s oprávnenými osobami, je jej rekonštrukciu nutné vykonať nasilu, bez technických , stavebných a historických poznatkov (teda asi len ukázať, „aby ľudia videli“, ako sa dokážu minúť nezmysluplne peniaze) . Zdá sa, že súčasné necitlivé nakladanie s fasádou budovy Kaštieľa, s poukazom na zlikvidovanie dekoratívnych zložiek, prvkov na fasáde, ktoré charakterizovali určitý stavebný, či možno aj umelecký sloh . K tomu, aby sa na fasáde objavili po poslednej rekonštrukcii, bolo nutné vynaložiť isté peniaze, ktoré však jednoducho odrúbaním sekerou z fasády sa stratili do nenávratna. Mal vôbec niekto z úradu naštudovaný projekt do detailov? Asi nie.
Vykonávané stavebné práce zbytočne nehospodárne navyšujúcich potrebu finančných prostriedkov na zateplenie budovy ( obvodové múry o hrúbke 90 cm) znižujú priestor v rozpočte na ostatné práce , ktoré sa tak nerealizujú, ale sú zapotreby, keďže vek a stav budovy si to žiada. Uvidíme, ako sa primátor v tak vehementnej starostlivosti (?) o budovu Mestského úradu vysporiada napr. s vysokou vzlínavosťou spodnej vody, ktorá mnoho rokov devastovala objekt. Ako sa teda upravia pomery vlhnutia obvodových múrov, zateplených Nobasilom, etc.,etc. ? Alebo to zostane možno len v dobre renovovanom interiéri jeho kanclíka.
Sám som niekoľkokrát , okrem iného i na tejto stránke sa vyjadril k spolucíteniu s našim mestom, históriou, k zachovaniu artefaktov , vytvorených našimi ľuďmi, kultúrou, postojom k fašizmu protifašistickým odbojom, tradíciami. Pravdou je, že to mnohokrát nezaujalo ani súčasného primátora mesta, ani súčasnú viceprimátorku, čoby šéfku zlikvidovaného (!) KCMN. Bolo by to na škodu,ak to nezaujme najmä generáciu, povedzme dnes už stredného veku , ktorá, ak sa toho neujme, tak sa hodnoty a tvorba našich predkov stratí nadobro. Zdá sa, že súčasná rekonštrukcia Mestského úradu , nevráti genius loci tak významne, ako sa genius loci vrátil Kaštieľu pôvodne patriacom rodine Majthényi , v ktorom v súčasnosti sídli Spoločný obecný úrad , pretože sa pri jeho obnove zachovalo takmer všetko, čo sa zachovať dalo. Druhou stránku je či sa budova , v ktorej sídli SOÚ nemohla z hľadiska historického využiť napr. na celomestské účely, Mestské múzeum a pod. Ale i o tom už niektorí sme na tejto webovej stránke i súčasného primátora upozornili, nevynímajúc renováciu Kultúrnej pamiatky „Pmätníka SNP“ na vzdialenosť len pár metrov od radnice. PB

Hodnotenie: 2   0
10:08:43 05.08.2020 [7336] Nevhodný príspevok?
Majthényiovci sa môžu v hrobe obracať.
Budova Mestského úradu v Novákoch bola pôvodne kaštieľom rodu Majthényiovcov-pánov hradu Sivý kameň. Nechcem sa tu zapodievať históriou, kto by mal záujem, odporúčam článok https://myhornanitra.sme.sk/c/22208791/panmi-siveho-kamena-boli-majthenyiovci.htm .
Nie som rodený Nováčan, no viaže ma k tejto budove zvláštne puto. V čase, keď som nastúpil do práce do MsÚ na pozíciu prednostu, sa budova nachádzala v štádiu nedokončenej prístavby obradnej siene. Následne bolo potrebné vykonať ešte viacero nadväzujúcich prác modernizačného či údržbového charakteru na pôvodnej budove, vrátane brizolitovej fasády- ktorá bola po necitlivej prestavbe v päťdesiatych rokoch už značne ošumelá. Aj keď nie som architekt, môj technický cit ma nútil premýšľať o tom, ako prinavrátiť budove aspoň kúsok jej pôvodnej krásy. Trochu neskromne tvrdím, že sa to podľa mojich inštrukcii šikovným stavbárom aj podarilo. Dokonca sa o novej fasáde pochvalne vtedy vyjadril aj istý architekt z Bratislavy, v tom čase v našom okrese veľmi dobre známy.
Žiaľ to, čo sa s budovou deje v súčasnej dobe, nemožno nazvať inak, ako obyčajné barbarstvo. Doteraz som sa nikde nedočítal a ani som nepočul, že by sa niekde nobasilom zatepľovala budova kaštiela s kamennými múrmi o hrúbke asi 90 cm. Pracoval som medzi tými múrmi 16 rokov a nemyslím si, že ich zateplenie, má nejaký racionálny zmysel. Jediné čo sa tým dosiahne je podľa mňa ďalšia devastácia historickej pamiatky a minutie dotačných peňazí. Uvedomujem si síce, že budova nie je evidovaná ako chránená kultúrna pamiatka, no natíska sa mi tu otázka - nemala by byť chánená? Veď bola kedysi vlastníctvom toho istého panstva ako chránené nepatrné zbytky hradu Sivý kameň v neďalekom Podhradí.
Zaujímavé tiež je, že aj v roku 1992, keď bola budova „vypeknená“ bol a aj teraz je ten istý primátor mesta. Myslím, že aj to o niečom hovorí.
V. Richter
Hodnotenie: 2   0
17:57:46 03.07.2020 [7329] Nevhodný príspevok?
Zaujímalo by ma, z akého dôvodu je zatvorený mestský úrad od 2.7.2020. Na webovej stránke mesta je uvedené z technických príčin. Ale neviem, čo je tou technickou príčinou, to už mestský úrad neuvádza. Občanom táto informácia patrične zdvihla tlak. Predpokladajú, že príčinou je obava pána primátora z nákazy coronavírusom, ktorý sa vyskytol u prevádzkovateľa zmrzliny. Mesto má slúžiť obyvateľom, nech primátor vybaví zamestnancov rúškami a štítmi a nech pracuje pre ľudí. A pokiaľ sa obáva pán Šimka, nech pracuje z domu, možno to mestu aj prospeje. Plné nasadenie prezentuje primátor na siahodlhých zastupiteľstvách, kedy sa zaoberá len sám sebu, svojim egom a uráža a znevažuje všetkých okolo / okrem svojich agilných/.....ale keď má odovzdávať niečo občanom, zamkne zo strachu celý úrad. Trápne.
Hodnotenie: 0   0
19:44:22 28.06.2020 [7325] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň priatelia. Všetci to vedia, len pán primátor to netuší. Silou mocou nám preukazuje, aby sme si zvykli na to, že i v Novákoch plati, kto z poslancov, obyvateľov a slušných ľudí zasvieti svetlo, tak je zlý, je PODVODNÍK , CVOK, PSYCHICKY LABILNÝ ČLOVEK, a napokon vraj PRE SPOLOČNOSŤ NEBEZPEČNÝ ČLOVEK. Takže, takto boli i v minulosti, takto sú i v súčasnosti, nepravdivými skutkovými tvrdeniami, resp. nepodloženými hodnotiacimi jeho úsudkami hodnotení občania nášho mesta . Tak to asi pán primátor vidí, a aby som bol presnejší spolu s ním, aj jeho bývalí a súčasní nadbiehači a obľúbenci.
Prečo? Nuž preto, že pán primátor v každej svojej ONE MAN SHOW chce tmu, ktorá jeho nadbiehačom a obľúbencom a aj jemu samotnému vyhovuje. Kto však z voličov v Novákoch očakával svojou voľbou v komunálnych voľbách v osobe súčasného primátora nášho mesta zmenu, či ako sa dnes často opakuje, „novú tvár“ a uveril mu, musí byť určite sklamaný.
Veď napokon po odpozeraní naživo - rokovania zastupiteľstva, mnohí vnímame, že je to z jeho strany, celé zle. Aby som bol presný, je to celé zle s poukazom na ním produkovaný papalášizmus ,na jeho politickú nekultúru v riadení zasadnutia MsZ, ale i radnice a chod mesta, na ním porušované ZÁKLADNÉ ETICKÉ,MORÁLNE, SPOLUOBČIANSKE PRAVIDLÁ a v neposlednej miere ,v tom ktorom prípade, či momente bez SEBAREFLEXIE A POKORY a navyše zasahujúce do osobnostných práv občanom.
Je to naozaj HANBA na celý svet (!!!), ak to tomuto svetu, sám primátor mesta ukazuje, prostredníctvom priameho prenosu, ako v Novákoch, pod jeho riadením rokuje Mestské zastupiteľstvo, ako pod jeho riadením v súčasnosti radnica a mesto funguje a zmysluplnosť odôvodňuje slovami ,cit. „ aby ľudia videli“. Nuž, možnože to naozaj je dobré k tomu, aby ľudia videli, pretože je to naozaj čoraz viac, zo strany pána primátora NEKOMPETENTNÉ a je to naozaj čoraz viac o jeho neschopnosti spojiť záujmy – dnes už akoby nespojiteľných ľudí v našom meste.
Zdá sa, že pán primátor je naozaj nepoučiteľný. Nespomína pri konfrontácii s poslancami (veď aj na čo?), neuvedomuje si, že by mal byť naozaj pokornejší, a sebakriticky priznať svoje neúspechy v sporových kauzách, morálne svoje prešľapy. Veď už má vari dostatok dokumentov, aby sa spamätal, dokumentov preukazujúcich jeho pochybenia, ktoré len dotvárajú jeho neúspešnosť. Sú to uzavreté súdne spory - jeho osobné, vedené proti svojim spoluobčanom,susedom, či v rámci jeho funkcie primátora v ním zavedených kauzách, resp. súdnych sporoch, ako štatutár mesta, či dnes už právoplatných a vykonateľných súdnych rozhodnutí, počnúc rozhodnutiami najnižších súdnych inštancií, okresných súdov a naposledy, len nedávno mu doručeným Uznesením Najvyššieho súdu SR.
Je to naozaj z jeho strany celé zle.
Ak primátor mesta sa hrdí, že sa ním stal z vôle voličov vo voľbách a popritom á priori, jedným dychom úplne, naozaj úplne difamujúco uráža poslancov zvolených rovnako, ako bol zvolený on, v demokratických voľbách, popierajúc im hrdosť na vôľu svojich voličov, je celé zle. To by mu občania –voliči poslancov, pri najbližších voľbách nemali odpustiť.
Je to naozaj tragédia. Jeho prejav v riadení posledného naživo odvysielaného rokovania poslancov bol nehodný primátora mesta. Nedá sa mu poprieť a nikto ani nepopiera, že mu ľudia, voliči dali mandát. Nuž, naozaj mandát dostal, ale ako vidieť, ANI NETUŠÍ, na aký účel!!! Naozaj ho nedostal k tomu , čo stvára s poslancami na rokovaniach Mestského zastupiteľstva!!!
Rovnako mu vari voliči nedali mandát k tomu, aby občanom, celým rodinám, i rodinným príslušníkom poslancov MsZ zasahoval do zákonom chránených práv na ochranu osobnosti, znižoval ich ľudskú dôstojnosť,vážnosť, profesijnú a občiansku česť a dobré meno a tiež nemá mandát od svojich voličov uvádzať nepravdivé skutkové tvrdenia, resp. tvrdenia ničím nepodložené, hodnotiacimi úsudkami.
Písať o občanoch, rozprávať takéto reči, nepatrí ani do krčmy. Veď napokon nám je známe, že ak používa silné slová, na prekrytie samotnej podstaty problému, tak je to už čitateľné, lebo vždy keď má problém, hľadá nepriateľa. Veď tí občania, ktorí roky sledujú a sledovali aj posledné rokovanie poslancov ,to napokon videli a môžu posúdiť.
Výroky z úst pána primátora neomalene , bezprízorne vypúšťané v živom vysielaní rokovania poslancov do verejného priestoru, takmer bez sebaovládania, bez sebareflexie, bez štipky náznaku použiť vo svojom prejave istú politickú kultúru, dnes už naozaj nikoho z občanov nášho mesta nezaskočili. Je však naozaj celé z jeho strany zle, ak jeho výroky produkoval bez náznaku sebaovládania, bez náznaku naplniť princípy etiky, morálky a pokory.
Veď napokon sú neprehliadnuteľné výroky primátora, keďže i naďalej vyslovuje neoprávnené hodnotiace úsudky o občanoch, ktorými tak zasahuje do ich osobnostných práv a popritom je mu úplne jedno, či sú na rokovaní poslancov MsZ občania prítomní, alebo nie. Pre nás, obyvateľov mesta Nováky to znamená, že v žiadnom prípade nemožno trpieť takúto politickú nekultúru, paplášizmus zo strany predstaviteľa mesta - primátora mesta a nemožno považovať jeho difamačné výroky za správny postoj.
Z našich poslankýň a poslancov len ten, kto chce vidieť tmu a nechcel zasvietiť, nevidl, že pán primátor vo svojich výrokoch, vystúpeniach, odôvodneniach bol nekompetentný, nekompetentne argumentoval, nepresvedčivo preukazoval oprávnenosť svojich tvrdení a napokon tak, ako to označilo konštatovania Hlavného kontrolóra mesta Nováky Ing. Peťa Baláka, ktoré vyplynuli z pasáží jeho Správy vykonaných kontrolách, len potvrdzujú to, že nie sú naše názory márne, ak tvrdíme, že primátor Mesta Nováky bol a je nekompetentný. Je to zahanbujúce riadenie mesta. Je to tma. PB
Hodnotenie: 3   1
22:03:27 18.06.2020 [7323] Nevhodný príspevok?
Pán lavida, zatiaľ platí, ako som uviedol v predchádzajúcom príspevku:,, Neboj sa svojich nepriateľov, môžu ti vziať maximálne tvoj život. Je to však stále omnoho lepšie, než médiá. Tých sa boj, pretože ti ukradnú tvoju česť.“ Potiaľ citát Marka Twaina. A v týchto slovách je veľmi veľa pravdy. Takej pravdivej pravdy. Nie vašej pravdy, primátorovej pravdy a pravdy ľudí v jeho okolí.
Je to tak preto, že jeho pravda je pre vás a jeho okolie voda, ktorá vás drží nad vodou, hoci je kalná ,mútna. Je to voda, ktorá vás živí, ako následok jeho sebastrednosti, spríjemňuje vám a pár ľuďom v jeho okolí život v tomto meste a pomáha vám obchádzať problémy, ktoré iným občanom spôsobil primátor a musia ich so zaťatými zubami zvládať. Lavida nahrám vám na smeč.
Asi sa zdá, že vám vyhovuje takýto vzťah medzi samosprávnymi politikmi a občanmi. Teda, idem na to. Niektorí občania sa z nevysvetliteľných dôvodov domnievajú, že ich úlohou je vládnuť. Aj keď sprostredkovane, prostredníctvom svojho zástupcu. Dokonca svojich volených zástupcov pozorujú, či niečo robia. Takýto prístup občanov k nášmu politikovi, alebo k niektorým poslancom je podľa vás nekorektný. Veď komu by neliezlo na nervy, keby vás ustavične niekto pozoroval?
Aj zástupcovi občanov, pánovi primátorovi, by sa vládlo podstatne vyrovnanejšie, keby vedel, že občania mu, i koaličným poslancom dajú svätý pokoj. Je to vraj preto, že úlohou občanov nie je vládnuť, ale vyvoliť si svojich zástupcov. A tak hneď po vykonaní volebného aktu účasť občana, na správe vecí verejných, podľa vás končí. Až do najbližších volieb.
Čo z toho vyplýva? Nuž to, že sa takto občania delia i v Novákoch na dve skupiny:“ občania spokojní – pán primátor a politici pozostávajúci z časti poslancov , občania nespokojní-ostatní(okrem vás). To je vaša predstava o politikovi a občanoch v našom meste. Ak áno, nič sa nedá naozaj robiť. Veď i preto máte ďaleko, naozaj ďaleko od odbornej, spôsobilosti sa vyjadrovať k veciam verejným
1. A tak lavida, v minulosti nie tak dávnej ste mi radili ,ako mám klikať na google. A tak vám takto odpoviem k autu. Nuž ja som tiež nebol proti nákupu auta, ale po googlovaní som dospel k názoru, že prečo by mal mať primátor nášho mesta s počtom obyvateľov okolo štyritisíc, auto v nadštandartnej výbave a v cene (zámerne ju už neuvádzam), na ktorú sa všetci skladáme? A tak si nagooglite, v ktorých mestách, v podstatne s väčším počtom obyvateľov a podstatne nižšou cenou za jeho nákup sa vozia primátori, starostovia. Podľa môjho názoru je to správna pripomienka. Nehospodárny nákup!!!.A poslanci? Nuž schválili tak kúpu auta, ako i predaj pozemku podnikateľovi v centre mesta(rovno na námestí).Boli zavedení?
2. Lavida , ak stále pripomínate Volebný program, tak už konečne bod po bode s konkrétnymi úlohami(nie pseudoúlohami) zverejnite jeho Volebný program, či je v súlade s jeho sľubmi, čo sa podarilo cca za dvadsať mesiacov od volieb pripraviť a čo splniť tak, že sa to považuje za splnenú úlohu, ktorú si vo VP uložil, ktorú svojim voličom sľuboval. Zanedbateľné nie je ani to, v akej korelácii záujmov občanov , poslancov, tej ktorej časti mesta je plnená ním úloha a najmä napíšte termíny ukončenia úloh.
3. Submisivitu, nechápete ,pretože je nami niektorými a by ste sa čudovali, keby chceli hovoriť, koľko ich je, že zotrvanie pána A. H. na oddelení výstavby je výsmech nielen Etickému problému, ale aj zákonu. Pre vás ako občana ,ktorý si neuvedomuje, že Mesto Nováky ,nie je s.r.o.-čka pána primátora, že môže konať ako šéf firmy, že čo je dovolené. Pán primátor nie je majiteľ mesta, ale je verejný činiteľ, ex lége povinný, dodržiavať ako orgán moci Ústavu a zákony.!!! Ostatné vám dávam k dispozícii k vlastnému zamysleniu sa nad personálnou politikou na našej radnici.
4. Lavida, doposiaľ som v ničom nekonšpiroval a tak sa čudujem, že prečo ma obviňujete z takej hlúposti? Nuž lavida, som za a verím, že kritika napriek tomu, že bolí, je potrebná, ale vraj ju nesmie hovoriť politik.A to absolútne platí v Novákoch. Musí si nájsť slabšieho jedinca jednotlivca, ktorého na kritiku nahucká. Ďalej nemá zmysel sa touto vecou a vašim podozrievaním mojej osoby o konšpiráci zaoberať.Je to nezmysel a je to naozaj pod moju úroveň sa ďalej tomu venovať.
5. Lavida, čo vám vadí na príspevku Jany 1234, ak ste zástanca slušnej kritiky. Tak neosočujte ju. Sám ste ma upozorňovali na inštitút „argumentum ad hominem“. Nebuďte podráždený, veď naozaj ja určite a ani vy neviete, kto to píše pod nickom Jana 1234. Myslím si, že to bolo od nej úprimné a korektné. Ak vás dráždi jej vyjadrenie o mojej osobe, zverejnite svoje curricullum vitae. Je to o poznaní ľudí.
6. Čo vy splietate o Marianovi Mištinovi. Bude zastupiteľstvo a osobne si to sním vybavte. Že vás hanba nefackuje z takejto neúcty k jeho rodičom!!! Pokiaľ sa týka vašej výtky k poslancom je zarážajúce, že ste si vybrali práve p. Mariana Mištinu. Prečo si myslíte, že by Klub kanoistov nemohol poďakovať pánovi primátorovi a prečo by kriticky nemohol poslanec vystúpiť k zaujatosti pán primátora voči Klubu kanoistiky. Je to len otázka slušného vzájomného komunikovania a pochopenia,či argumentácie. A k tomu sa pán primátor nie veľmi rád približuje. A tak prečo práve vy, vyťahujete primátorské listy s poďakovaním mu za podporu, alebo platí bod 4.?
7. Lavida, veď áno utiera poslancov. Lavida, rozumiete vy vôbec tomu, ako zákon ukladá viesť primátorovi diskusiu na zasadnutiach Mestského zastupiteľstva ,zastupovanie a vystupovanie vo verejnom priestore? Ale nechajme to tak, už teraz viem, že to nechápete.
8. K Materskej škôlke sa vyslovím najskôr týmto bonmotom , ktorý vo všeobecnosti platí pre politikov. Charakter politika sa prejaví, keď končí v politike. Väčšina ľudí nie je so svojim povolaním spokojná a chcú ho zmeniť. Politik by nemenil za nič na svete. A to, že mal náš pán primátor v sebe po prerušenej piesni v období rokov 2014-2018 to, čomu sa hovorí „ťah za mocou“, nuž ,čo už?
9. Lavida, axióma je výrok, ktorý je absolútne pravdivý. Axióma je preto axiómou lebo platí. Punktum. Avšak nechápem tomu, že prečo jasáte, ak si strelil v súvislosti s rekonštrukciou MŚ, s prehratými súdnymi spormi, sám priznávate s umiestnením kamery v škole atď. atď. pán primátor gól do vlastnej brány rovnako tak, ako sme boli svedkami už po mnohokrát v minulosti. Veď áno, kritiku nemáme radi ani lživú, nieto ešte pravdivú.
Lavida, je preto pre mňa preto vaše hodnotenie, jeho politického marketingu na podklade ako tvrdíte mailov, ktoré dostávate k dispozícii od neho, nedôveryhodné. A asi aj preto tak na naše príspevky absurdne reagujete, alebo ste nám odpísali (bod 4)...No a hodnotiac podľa vášho príspevku celú situáciu som presvedčený, že vašu nenávisť ,ktorú neviete v sebe potlačiť a vychádza z vašich vnútorných pohnútok , neviete jej zamedziť, a ktorá ako prameň prýšti z vašich príspevkov, zverejňujete a spájate s človekom, ktorý verejne prezentuje svoju nenávisť voči skupine ľudí, hoci z jeho postavenia by mala vyplynúť iná úloha, a tou je úloha konať v záujme spájania ľudí. A to je váš problém. Je mi vás ľúto.A tak v závere si dovolím Vám položiť otázku. Vy nemáte obavu z pohľadu na tento fotozáber? Pekne si ho obzrite aj v reáli. Po dnešných opakovaných meteorologických výstrahách v správach v Televíznych novinách dávam z dôvodu na dnešné prognózy meteorológov do pozornosti vám a pánovi primátorovi , či vám nevadí, neprekáža tento záber, ak sa predpokladá v istých lokalitách veľké množstvo spadnutých vodných zrážok a hrozba záplav, a nikde nie je napísané, že to musí obísť naše mesto. PB
Hodnotenie: 0   1
08:56:14 18.06.2020 [7322] Nevhodný príspevok?
Primátor podľa vás  „ nevie ... kde, čo a ako „?A to je čo za argument? Mňa ako občana v prvom rade musí a aj zaujíma,ako plní svoj volebný program.
Auto mu schválili poslanci,takže pre mňa no problema.Že robí na úrade opatrenia,ktoré sa dotkli aj ľudí?Mal to vo volebnom programe?Mal.Takže pre mňa no problema.
Absolútna submisivita? A to je čo prosím?Aký to má vo výsledku súvis s prácou úradu pre mňa ako občana?Ja ako občan potrebujem,aby sa na úrade ku mne správali slušne,úctivo a s rešpektom a aby som bez problémov vybavil to,čo potrebujem.Teda submisivita je pre mňa takisto no problema.
„uvedomujem si,že ma chytáte na háčik“ ….Viete kam si môžete strčiť vaše konšpiračné háčiky?
….„ A tak sa nesmieme čudovať, že po 30 rokov, ako správne podotkla Jana1234 od nežnej revolúcie, to v našom meste nefunguje. „
Babička od Boženy Němcovej by řekla:“I jdi někam ty jeden brepto“.Ja si myslím,je to tak,že niečo funguje a niečo nie.To,čo v meste podľa mňa nefunguje,je relevantná politická opozícia.Písačky na tejto stránke sú z môjho pohľadu triviálne./“primátor okráda občanov“/Na zasadnutiach MsZ „utiera“primátor interpelujúcich poslancov ako nič.Viď príklad s pánom Mištinom,keď vyslovil názor,že primátor chce potierať šport v meste a zvlášť kanoistov,na čo primátor vytiahol ďakovný list za podporu práve od tých kanoistov.Tomu ja hovorím argumentácia par excellence a pochopiteľne je to pre mňa aj dôkazom kompetentnosti primátora a nekompetentnosti opozičného poslanca.A skutočnosť,že poslanci v návale emócií nedodržiavajú rokovací poriadok a skáču primátorovi do reči,je pre mňa viac frustrujúca,ako obsah toho,čo nakoniec povedia.
Prijateľným dôkazom napríklad v prípade kauzy škôlka by bolo vyjadrenie zodpovedných pracovníkov z ministerstva.Bolo by zaujímavé vedieť,či niektorý z pánov opozičných poslancov,či z radov občanov žiadal na príslušných miestach informácie podľa zákona.Bohužiaľ ako sa zdá,nič sa od Šimku za tie roky nenaučili.Šimka ani po volebnom neúspechu zo scény neodišiel.Bol neustále prítomný ako občan a zviditeľňoval sa prácou pre mesto a pre občanov.A čo robí taký pán Daniš?A ako sa zviditeľňujú prípadní kandidáti na primátora v budúcich voľbách?
….“Bez vzájomných úprimných medziľudských vzťahov to ani asi nepôjde. „
Ale pôjde to ,pôjde.Aj to ide a aj to pôjde.O to ja strach nemám,lebo vždy to nejako šlo,teda to aj nejako pôjde.:)sme se šebe pobavili? :)
Medziľudské vzťahy sú v mnohom determinované kvalitou komunikácie.V tomto smere mohla veľa pomôcť táto stránka,ktorá si dala do vienka motto:“Najlepšie je všetko si povedať“,ale realita je bohužiaľ niekde inde.Príspevky sa mažú jedna radosť.A keď taký zmazaný príspevok pošlem mailom,tak reakcia je „no interes“a zdvihnutý výhražný prst.Tiež ak sa opýtam z akého dôvodu bol príspevok zmazaný,odpoveďou je:“skúste porozmýšľať“.Opozičný poslanec sem prispel tuším dvakrát.Ale vraj sa chystá oficiálna fasabúková stránka mesta.Uvidíme.
Tunajšia opozícia sa od Šimku naučila len jedno-neustálu prítomnosť,ale kvalitou politiky sa mu ani nepribližuje.Nekonkrétnosť,slabá práca so zvýraznením a poukázaním na detail,zaoberanie sa nepodstatným v štýle mnoho kriku pre nič.Ale aby som bol korektný,takým prístupom sa sem tam prejavil aj primátor.Napr.v kauze kamery v telocvični.Tiež neschopnosť prezentovať svoj pohľad na dianie verejne na zasadnutiach MsZ,napriek verejným pozvaniam primátora.To opozíciu diskvalifikuje v očiach občana a robí jej politiku bezzubou.To na čo v našich malomestských podmienkach občan napokon pred voľbami reflektuje sú výsledky práce,ktoré vidí v meste na vlastné oči.Z toho dôvodu aj mňa bude v prvom rade zaujímať primátorský odpočet naplnenia volebného programu a pochopiteľne aj spôsob ,ako sa k nemu postaví opozícia.
Hodnotenie: 1   0
10:50:38 17.06.2020 [7321] Nevhodný príspevok?
Však áno lavida. Veď o to ide. Už sme si tu svoje odrecitovali a mohli by sme odložiť klávesnicu a odísť od počítača. A čo ďalej??? Ak sa však občania, ako píšete navyše pragmatickí domnievajú , že konanie človeka, ktorého voľbou poverili, aby ich zastupoval a preto mu zverili do rúk svoju moc ,nemal by si tento človek nezmysluplne namýšľať ,že už je cár, a že mi ostatní sedliaci. Hoci ja osobne mám sedliakov v úcte, pretože nie sú dosť učení na to, aby tárali dve na tri.
Ak však zo slovníkov vyplýva, že slovo pragmatický znamená - vecný, praktický, zodpovedajúci potrebám praxe; dbajúci o vnútorné súvislosti; rozumne a chladne uvažujúci a ja sa vraj k tomu, o čom píšem staviam podľa vás pragmaticky, dokonca mnohokrát v tom dobrom slova zmysle prispôsobivo , v čom a v kom je problém? Každý máme svoj štýl písania. Napokon existuje taký bonmot o štýle,že :“ : “Tí, ktorí píšu tak ako hovoria, píšu zle, aj keď hovoria veľmi dobre”. Potiaľ cit. Vyberte si .
Ale ak po šiestich volebných obdobiach primátor nevie ... kde, čo a ako ..., ako mu naznačíte ,poradíte, usmerníte, najmä ak je samostredný, ak je ako ten kráľ z rozprávky, ja sám, ja sám. Ako mu pomôžete, ak je zaťažený neskutočnou nenávisťou voči pomerne veľkej skupine ľudí, teda ľuďom žijúcim v tomto meste a neuhasína v ňom plameň pomsty.
Lavida, ja si uvedomujem,že ma chytáte na háčik, ale napíšem to. Len taká maličkosť ,napr. ako je možné, že na vedúcom poste obrazne povedané , neprežila manželka poslanca ,čoby zamestnankyňa Mestského úradu a musela ne-dobrovoľne odísť z úradu, hoci spĺňala všetky kritéria k funkcii, ktorú zastávala, len poslanec-jej manžel nebol vždy názorovo zhodný s výkladom, názorom a postojom pána primátora? To na jednej strane. Na strane druhej, ako je možné že po odstúpení vedúcej stavebného oddelenia povýšil do tejto funkcie zamestnanec, ktorý porušil stavebný zákon, uprednostnil osobný záujem pred verejným záujmom tak, ako pán primátor, pri stavbe rodinného domu,a nespĺňa kvalifikačné predpoklady jeho predchodkyne a naviac jeho manželka je v súčasnosti viceprimátorka a ako bývalá riaditeľka KCMN,n.o. túto organizáciu spolu s pánom primátorom zrušili, bez vyvodenia osobných konzekvencií. (Nález z kontroly NKÚ). Absolútna submisivita.A vy mlčíte o dôveryhodnosti týchto ľudí.
Nechce sa mi znova o funkcii prednostu, ani o kamerovom systéme v ZŠ a neskutočných bezdôvodných osočovaní občanov bez, v tejto prekérnej situácii (v súvislosti s vraždou vo Vrútkach) akejkoľvek pokory a ospravedlnenia bývalej pani riaditeľke ZŠ,pani zástupkyni ZŠ, a nechce sa mi vyjadrovať k našim učiteľom, z ne- solidarity našich učiteľov vyjadrených do verejného priestoru. Nuž, tak to chodí .
A tak sa nesmieme čudovať, že po 30 rokov, ako správne podotkla Jana1234 od nežnej revolúcie, to v našom meste nefunguje. (samozrejme dávam na vedomie,že to nemám v úmysle paušalizovať) To, o čo ľuďom má ísť… je naozaj hospodárenie... ...hospodárenie, ...hospodár a tí čo hospodária …ale naozaj hospodária a nie bašujú…. v hospodárskych jednotkách rodina, firma, samospráva ,...
Bez vzájomných úprimných medziľudských vzťahov to ani asi nepôjde.
Je rozdiel iba v tom, že mňa zaujíma, ako sa hospodári s mojimi, s vašim dovolením, vašimi peniazmi!!! Existujúcimi. Nie v lufte. A prečo je v tom problém? Počnúc od kúpy nového s plnou výbavou vybaveného automobilu a atď.,aď. Až po naposledy ambivalentnú rekonštrukciu jeho úradovne. Prečo nie Materská škôlka? Čo si ľudia o tom majú myslieť, aby neprekročili prah pochybovania o poznaní rodičovstva ? A rodičia? Mlčia.Prečo? A keď napíše niekto čosi, tak si to odrecitujeme tu, my sami, akurát, že sme vystavení okrem vás,vari všetci ostatní, neskutočnej zlobe pána primátora a jeho okolia. Ale i pre nich platí, že tu žijú mnohí rodičia a ich deti,či vnúčatá. PB
Hodnotenie: 0   1
18:59:32 16.06.2020 [7320] Nevhodný príspevok?
Cit.z prísp.:"Naozaj si myslím, že sa dajú s istotou potvrdiť názory, či závery jednej i druhej Janky, ale žiaľ, len tie negatívne, pretože tie pozitívne, ako aj oni potvrdzujú, v Novákoch nie sú.."
Bojužiaľ nemôžem súhlasiť s týmto názorom pána PB.Nie je to pravda,pretože sú tu aj pozitíva.Tento názor pána PB a aj oboch Janiek je neobjektívny.Zo strany Janiek vnímam dominanciu emócií nad objektivitou a pragmatizmom
a zo strany pána PB je vec hodnotenia myslím jasná.Tam je pragmatizmus a účelové zameranie nepopierateľné.
To pochopiteľne neznamená,že jeho vnútorné pohnútky nechápem,ale taktiež to neznamená,že s ním bojujem,alebo osočujem,alebo bohvie čo všetko mi tu povyčítal v tých svojich elaborátoch.
Hodnotenie: 0   0
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Nových pracovníkov chce prievidzská radnica zamestnať v rámci spoločného projektu s mestami Handlová a Bojnice.
Cieľom tohto projektu je posilnenie koordinačných a implementačných kapacít v týchto troch mestách. Hlavným partnerom je mesto Prievidza, ďalšími dvoma partnermi sú mestá Bojnice a Handlová. Výška finančného príspevku, ktorý budeme žiadať, bude pravdepodobne až 500.000 eur
zobraziť podrobnosti »
28.03.2020
Web pre rodičov: ucimenadialku.sk
V spolupráci viacerých mimovládnych organizácií a MŠVVaŠ SR vznikla táto webová stránka ako nástroj oficiálnej komunikácie počas prerušeného vyučovania na školách a prerušenej prezenčnej výučby na vysokých školách v čase epidémie koronavírusu. Cieľom webovej stránky je pomôcť pedagogickým a odborným zamestnancom, manažmentu a zriaďovateľom škôl, ale i žiakom, študentom a rodičom zorientovať sa v množstve informácií, odporúčaní a usmernení, ako aj pomôcť všetkým aktérom počas prerušenia vyučovania či prezenčnej výučby nachádzať riešenia vzniknutej situácie.
zobraziť podrobnosti »
25.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.