Stránku si prezeráš sám... VEPOS Novaky.sk VOĽBY 2022
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Primátor / Poslanci
1086 príspevkov
Do tejto témy vkladajte sformulované otázky pre pána primátora a pre pánov poslancov.
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
22:56:35 07.07.2023 [7843] Nevhodný príspevok?
Po prečítaní príspevku diskutéra nováčan7 sa nemôžem zbaviť pocitu,že je akosi zvlášť významne frustrovaný mojou voľbou v komunálnych voľbách 2022 a že ma moja voľba v jeho očiach stavia do pozície nesvojprávneho mentálne subnormovaného podčloveka.Ako sa hovorí,hodím na to kladu,veď sociálne siete sú plné príkladov podobne zmýšľajúcich a nielen bežných občanov,ale aj politikov,teda volených zástupcov občanov.To je bohužiaľ jeden z negatívnych javov plurality názorov vo verejnom priestore majúcich regresívny vplyv na kvalitu vzťahov a celkový vývoj v celej spoločnosti a teda logicky aj v našej nováckej mikro komunite.
Predpokladám,že diskutér používajúci nick nováčan7 je v zásade slušný dobromyselný človek a preto budem štýlom no comment prehliadať simplexnosť a relevanciu jeho ad hominem útokov na moju osobu,ako aj simplexnosť tej ostatnej zrejme prevzatej-zdieľanej účelovo cielenej politicky ako aj obsahovo neobjektívnej argumentácie,ale pretože my insitní politológovia a fizolofi/chyba zámerná/ máme radi diskusiu opierajúcu sa o relevantný rigorózny argument,tak nemôžem prehliadnuť jeho mylné tvrdenie,že som NIKDY verejne nekritizoval konanie bývalého primátora.Teda si dovolím odporučiť do jeho pozornosti moje príspevky z minulosti,ktoré dokazujú,že kredibilita merita jeho tvrdenia je založená na riedkom vzduchu.Ide o príspevky č.7425,7421,7389,7386,7322,7302,7283.
Hodnotenie: 1   3
21:25:52 06.07.2023 [7842] Nevhodný príspevok?
Pán veľkoproducent nezmyseľných bludov, podávané v rámci § 211/2000 Z.z..
Keď s vami nebola rozumná reč, podal som aj ja žiadosť v rámci ! 211.2000 Z.z. Zaposmínajte, ako ste zareagovali.
Žiadosť...
Odpoveď...
Samozrejme, že „mesto“ ako také nemalo vedomosti, keď všetky svinstvá , ponižovania a podrazy ste produkovali Vy osobne.
Na jednu otázku som dostal kamuflovanú odveď. Pisateľ nerozoznal audiotechniku a videotechniku. Keď som protestoval, dal som tú istú otázku, dostal som odpoeveď, že mesto nevlastní takú faktúru. Nuž, kto tú faktúru vlastní??? A na poslednú otázku som do dnešného dňa žiadnu odpoveď nedostal... Tak sa riešili odpovede na §! 211/2000 Z.z. za čias bašovania exprimátora...
Dostanem aspoň teraz odpoveď???
Spomenul som medzisúdnu dohodu, dozvedel som sa, že som blázon, diktátor NERO nevie, čo sa v mojej hlave porobilo a že píšem na mafiansku stránku... To bola reakcia generálneho klamára – exprimátora...
Keď som blázon, ktorému niet pomoci, navrhol som riešenie:
Pamätáte, keď ste mi napísali, že som blázon. Vtedy som vám navrhol, že som ochorný podrobiť sa nezávislým odborníkom v lekárskej oblasti, ale spolu s vami. Som ochotný dať sa s vami zavrieť na psychiatrii na požadovanú dobu a viem, že psychiater sa nedá oklamať. Vďaka môjmu bývalémi kolegovi, filmárovi na medzinárornej úrovní (už raz menovaný MUDr. Cyril Šimkanin), ktorého poznali aj v Ženeve a natočil aspoň 30 zdravotníckych filmov, ktoré sú vo vlastníctve RTVS a SFU. Bol som na nejednej akcii. Videl som metódy šetrenia. Nemôžem opísať konkrétnosti, ale jedno vám poviem, že psychiatra neoklamete... Natáčali sme príbeh jedného chlapíka, ktorý zakrýval trestný čin ťažkou diagnózou a stačilo zopár nevinných ťahoch, kde bolo dokázané, že je normálny a trest ho neminul. Plus náklady za liečenie... No a ja som Vám navrhol, že navštívine akékoľvek psychiatrické oddelenie. Dáme sa obaja do rúk odborníkom a ja som VEĽMI zvedavý, aký nález budem mať ja a aký nález budete mať vy. Skrivili ste ústa. To bola vaša jediná reakcia...Všetko má svoje hranice a viete, že zneužitie zákona 211 /2000Z.z. je trestné? Keď prípad preberie Ústav na ochranu verejných činiteľov, oni môžu všetky nezmyselné otázky do detailov uverejniť, aj s menom autora a potom ako budete spievať? V tom prípade nejde nejde o „ochranu osobných údajov“... Až si to myslíte, ste na veľkom omyle. Len tak ďalej!!!
Vo vašich 21-kach píšete superxxxxxiny spĺňajúce kritéria dostať sa do do Guinnesovej knihy rekordov. Odpovede chcete presné, detailné, tisíckrát opakované, čo znamená, že si nepamätáte a nemáte evidenciu, čo ste vlastne písali...
Odvtedy uplynul dosť dlhý čas. Dúfam, že za ten čas ste sa rozpamätali na realitu môjho pôsobenia v TV Nováky – od jej vzniku. Celé Nováky si ma pamätajú, iba vy máte výpadok...
Bude vám príjemné čeliť 17-tym redaktorkám a kameramanom, s ktorými som sa v práci zoznámil???
Chcete vidieť záznam, kde som obsluhoval dve kamery sám?
Viete, prečo musel odísť Ing. Peter Suchý?
Viete prečo odišla redaktorka p. Alena Macková?
Viete, prečo doslova vyhodili p. Alenu Beckovú z televízie?
Viete mi povedať, aká bola realita pri výrobe DVD-čiek s vašim súhlasom? Vraj 300korún Šimkovi a 100 korún "mne". (Pozor! Osoba "mne" sa nevolá Theis.)
Ja som sa nechválil na pošte, že som "zarobil 26 tisíc" . Citujem:
„ Keď mi Dušan nedá chýbajúcich 14 tisíc, poviem Dušanovi také niečo, že s bradou bude rýpať chodník....“ ... Čiže ste boli vydierateľný.
Kto robil prenosy futbalových zápasov na štadióne? Obrazovka bola umiestnená pri dverách "Futbalky"...?
Celé Nováky ma poznajú a vy si "nepamätáte na nič".
Keď sa mi pri digitalizovaní archívuTV Nováky (zadarmo) pokazil prehrávač, poradil som vám, aby ste kúpili "Combo", kým sú ešte v predaji, nakoľko za digitalizáciu by ste platili po 8 € za jednu VHS:
„Hahaha!“ – bola vaša reakcia, „Osem eur?“
To spomenuté Combo ste kúpili, dali ste ho kamarátovi- Kormaňákovi a jemu ste platili 5 € za hodinu... Ja som doma, na vlastnom PC zdigitalizoval vyše 250 VHS-iek a zadarmo...
Aj ako poslanec som nedostal ani korunu – ani cent.“
„Vy ste blázon? Ako vás môžem platiť? Ste vedený na NÚP a ja musím zákon strikne dodržať...
V mali ste to napísali trochu slušnejšie...
Keď som vám predložil výsledky šetrenia z Inšpektorátu práce v Trenčíne:“Haha. Už je to premlčané.“...
To je vaša hierarchia ,ktorá nevie, kde je koniec.
Ale ten koniec je na blízku...
Hodnotenie: 1   1
12:04:38 06.07.2023 [7841] Nevhodný príspevok?
Pán Vida! Nevedel som, že ste aj právny analytik. Iba vy máte pravdu a všetci okrem vašej tlupy sú sprostí... Dostali ste zaplatené za právne služby? Ale to je vaša súkromná vec.
Teší ma, že ste dali na plac vyjadrenie exprimátora, že "trvá" na vrátení premietačiek a p. Dobiaš s tým "súhlasí". Z toho sa nedá vycúvať.
Takže je vaša psia povinnosť nie iba žvástať, ale konať a bude pokoj.
Čím viac sa bude záležitosť naťahovať, je predpoklad, že vyplávajú ďaľšie svinstvá, ktoré boli spôsobené. Nie z mojej strany.
Poraďte vašim klientom, aby napravili, čo spôsobili. je to v súlade so zákonom... Právo nepozná pojem:"Tak som to nemyslel."
Hodnotenie: 2   1
11:52:38 06.07.2023 [7840] Nevhodný príspevok?
Pán Vida, vy sa nemusíte obhajovať resp. vyviňovať v tom zmysle, že vám nejde o obhajovanie exprimátora Dušana Šimku. Už dávnejšie ste vo svojom príspevku poznamenali, že ste voličom Šimku a od začiatku to dávate aj jasne najavo. Dokonca ešte aj vaše konanie je často zhodné s konaním exprimátora. Ten nezmyselne a neustále zahlcuje primátora a celý MÚ známymi 211kami!! Jednoznačným jeho úmyslom je takto paralyzovať chod úradu! O to menej času má potom primátor s vedením mesta na riešenie skutočných problémov v súvislosti so zlepšovaním situácie v našom meste. Konanie exprimátora Šimku je o to podlejšie a zákernejšie, že podáva oznámenia po rôznych úradoch, ktoré následne musí primátor aj na úkor svojho voľna riešiť!
Pán Vida, okrem náklonnosti k bývalému primátorovi predsa tiež často vyžadujete odpovede na emeily, ktoré zasielate súčasnému primátorovi. Často ste vo svojich príspevkoch uvádzali, že zo strany vedenia mesta je slabá informovanosť o ich činnosti a o krokoch, ktoré podnikajú v plánovaní budúcich projektov. No ja sa novému vedeniu ani nečudujem zvlášť, keď tu máme takú podarenú bratskú dvojicu, ktorá by mohla svojou činnosťou negatívne zasahovať a tým negovať úsilie nového vedenia! Pán Vida, tá vaša náklonnosť k bývalému primátorovi tkvie aj v tom, že ešte ani raz ste sa nevyhranili voči Šimkovi, či už išlo o jeho písaný prejav, alebo ten verbálny na MsZ!
Hodnotenie: 4   0
10:01:52 06.07.2023 [7839] Nevhodný príspevok?
Pán Theis,účelom môjho príspevku bolo informovať a nie ako sa mylne domnievate obhajovať konanie bývalého primátora Ing.D.Šimku,alebo vyvolávať vo vás,či v niekom inom negatívne emócie:))
Hodnotenie: 1   3
23:57:22 02.07.2023 [7838] Nevhodný príspevok?
Pán Vida! Obdivujem vašu iniciatívu, zastať exprimátora za každú cenu.
Vy ste znalec na všetko - vy ste jasnovidec. Vy dokážete čítať myšlienky. Vy viete presne, kto-čo povedal pred dvoma rokmi, aj keď ste tam neboli...
Génius na pohľadanie. Alebo ste len nastrčená figurína, marioneta predstavujúca advokáta...
Pýtam sa Vás! Kde ste boli pred dvoma rokmi?
Prečo nie ste napísaný pri darovaní ako svedok?
Prečo tú záležitosť nevysvetlil sám exprimátor? Veď on je tam podpísaný – nie vy...
Viem, on sa nevie obhájiť. Vie iba kydať, ohovárať, osočovať, ponižovať, zosmiešňovať a vy ste jeho prikyvovač...
Exprimátor sa neozval. Nevie, čo má napísať? Prečo nemá vysvetlenie? Vari má hlavu plnú nezmyslov? Očakávam, že sa na MÚ ocitne ďalšia 211-ka s , v ktorej sa napr. bude pýtať:
Koľko kg vážia okná na budove MÚ ?
Koľkokrát bola budova omietnutá od roku 1993? Koľkokrát na jar a koľkokrát na jeseň?
Koľko krokov vykonáva pracovníčka ekonomického oddelenia počas svojej pracovnej doby...?
Fantázia? Nie! 99% realita. Pán veľkoproducent nezmyslov totiž už nevie, akú sprostosť vymýšľať.
A keď napíše e-mail, sú to urážky. Najradšej však telefonuje štýlom:“Ticho! Teraz ja rozprávam! ...Neprerušujte ma! „
Keď na mňa štvrtý krát zodvihol hlas, povedal som: „Keď tak jednáte, ja vás se****.“ A zložil som mobil. Jeho reakcia?“ Došiel mi email: Čo ste si to dovolili? Urazili ste verejne činnú osobnosť a to budem musieť riešiť verejne a pred kamerou.“... Prečo radšej telefonuje? Lebo hovorené slovo sa dá odškriepiť, kdežto, :“Co je psané, to je dané“ a tak sa riadi aj súdnictvo.
„Zle formulovaná veta“...? Prečo ste pána exprimátora na chybu neupozornili hneď, ale až teraz po dvoch rokoch ste na to prišli ? Pán profesor slovenského jazyka! Robíte hanbu skutočným profesorom...
Povedzte mi: Aký rozdiel je medzi darovaním a medzi bezoplatným odovzdaním“? Vysvetlite mi to ! To je také porovnanie, ako keby ste porovnávali faktúry dvoch stavebných firiem:
Jeden napíše – strecha, druhý napíše „zakrytie budovy“... Nezmysel? Áno!
Ale taký nezmysel ste napísali Vy.
Exprimátor dáva ruky preč, vraj: " Pani Horná to vybavila." ...
Pán Vida! Toto povedzte tomu, čo seno žerie a nie mne!.
Mgr.Horná „vybavila“ a Ing. Šimka je podpísaný. Prečo tam nie je podpísaná Mgr. Horná? Lebo ona s tým nič spoločného nemá !!!
A kto sedel v DK, robil rešerše pre vtedajšieho primátora? Nebol tam exot Jánošík? Ako prišli klúče od kina z DK do rúk exprimátorovi ??? Ako viem, Mgr. Horná bola v Prievidzi! Pán Vida! Ja som nechodil do Osobitnej školy. Predpokladám, že ani vy, ale nerozumiem, ako môžte na takú sprostosť naletieť??? Prečo neprotestoval?
Keď sa pred voľbami pohádali a keď Mgr. Hornej nadával „na chrapúňku“, prečo nepovedal, že bol Mgr. Hornou „prinútený“ podpísať darovací protokol, lebo ho „držala pod krkom“ ???
20 rokov mestský rozhlas vyblakoval: “INŽINIER Dušan Šimka zvoláva zasadnutie... INŽINIER Dušan Šimka rozmiestnil v meste veľkokapacitné kontajnery...INŽINIER to a ono...“ A inžinier sa nedovtípil, že je to trestný čin, prevedený počas zákazu vychádzania počas epidémie... Živá duša o tom nevedela. Spravil to poslancom poza chrbát...
Pán Vida! Tie premietačky majú HODNOTU.
Exprimátor nedaroval fúrik z vlastnej záhrady, on v tajnosti daroval hmotný majetok, ktorý patrí mestu a nie jemu... Otvorte oči!
Viem, že som vám zodvihol adrenalín, nuž, môžte si sadnúť za klávesnicu a Kydajte, kydajte, kydajte na mňa, lebo na viac nemáte. Inak by ste svoju identitu neprepožičali na taký nezmysel... Nech vám pánboh pomáha!
Hodnotenie: 5   0
11:14:21 02.07.2023 [7837] Nevhodný príspevok?
K tým prispievateľom Theis spomínaným premietačkám z kina mám od bývalého primátora tieto informácie:"Toto všetko dohodla Dana Horná!!!
Je to iba vystavené v Múzeu v Prievidzi!
Predsedom Správnej rady Múzea je súčasný
prvý viceprimátor mesta Prievidza Michal Dobiáš. Ten podpísal prevzatie s tým, že kedykoľvek to mesto Nováky bude chcieť vrátiť,
tak to múzeum VRÁTI!!!!!!
To bola moja podmienka, s ktorou Michal Dobiáš súhlasil."
Ak by som mal hodnotiť,pochopiteľne iba laicky ten zverejnený protokol o odovzdaní a prevzatí veci,tak je v ňom zmätočný článok1,kde sa píše,že mesto "daruje".Domnievam sa,že ak by to malo byť po právnej stránke správne,tak by tam malo byť namiesto slova "daruje"napísané,že mesto bezodplatne odovzdá tento majetok múzeu do užívania.Ale to je len môj čiste laický pohľad a on to už zrejme niekto posúdi z odborného hľadiska,teda ak je pravda,že to pán Theis ako píše posunul na NKÚ.
Hodnotenie: 0   1
10:13:21 28.06.2023 [7833] Nevhodný príspevok?

Vzhľadom na predošlé príspevky prispievateľa/ky/ florida predpokladám,že reč je o firme Benet,s.r.o.Podľa vyjadrení terajšieho primátora v tejto veci sa koná a bude konať.Prikladám kópiu jeho mailu na moju intervenciu ohľadom úspor energií a prostriedkov mesta vynykladaných na ich zabezpečovanie.
Nehospodárnosť o ktorej Vy píšete, je podstatne zložitejší problém ako sa na prvý pohľad javí (a zrejme aj Vám osobne). Faktúry za odber tepla nie sú len otázka priamych nákladov, variabilných, ale aj fixných. Vedeniu mesta nie sú ľahostajné výšky faktúr za teplo od spoločnosti Benet, pričom danú vec sme už začali dávnejšie riešiť, riešime a aj budeme riešiť (to nie je záležitosť jedného stretnutia a že by sa všetko zmenilo. Problém je v zle nadstavenej zmluve s Benetom z čias môjho predchodcu ako aj v politike štátu cez ÚRSO a pod.)
Hodnotenie: 0   0
09:32:08 28.06.2023 [7832] Nevhodný príspevok?
Bohužiaľ táto doba praje zlodejom a bláznom. Ale dôvod je ten, že slušný človek to pripustil a absolútne sa nebráni. V morálnej spoločnosti by to bolo neakceptovateľné a zlodej a blázon by bol okamžite vyobcovaný. To je nová norma, že paragraf využíva dekadentná strana len preto, že je bez sebareflexie a bez zábran a slušný človek sa nechá okrádať a spoločensky degradovať? Pokiaľ slušný človek nepoužije zákon na to aby sa bránil, tiež ho môžme považovať za blázna.
Hodnotenie: 1   0
14:49:47 27.06.2023 [7831] Nevhodný príspevok?
Komu to poslúži?
Ani vám, ani mne, ani občanom Novák, jedine svojim trom tajtrlíkom.
Nemá priamy kontakt na nich, že otravuje celý svet?
Aby si traja jeho tajtrlíci prečítali jeho fantasmagóriu,
(to je úplne jedno či je to dvojča č1, alebo dvojča č.2),zapája celý medialny kolos.
To je taká xxxxxina, ako keby som ja z,bytom na Hviezdoalvovej, požiadal napr. Markízu, aby odvysielala oznam môjmu kamarátovi na ul. Chemikov, aby mi v Prievidzi kúpil SD kartu do kamery... A zprávu by zaregistrovali aj v Dečíne...
Ako to slušne nazvať? Debilina, to je veľmi slabé slovo.
Dozvedeli sme o veľa špinavostiach, ktoré exprimátor spáchal. (Ktovie koľko je v imaginárnom depozite). Postupne vybuchujú ďaľšie jeho nášlapné míny.
Zahlcuje aj MÚ s nezmyselnými otázkami - pod hlavičkou zákona 211/2000Z.z.
Prečo to robí? Jeden dôvod poznám.
Musí odpútať pozornosť do septembra 2023. V septembri 2023 uplynú tri roky a záležitosť je premlčaná... Aká záležitosť?
Keď mesto „daruje“ nejakú vec“, to isté mesto má právo dar zobrať zpäť. Tým viac, že o dare rozhodol niekto, za chrbtom poslancov, v najväčšej tajnosti...
Pamätá na to občiansky zákonník, platí to medzinárodne (viď anexia Krymu) a Nováky majú na to legitímne právo. Tie premietačky nie sú šrot. Sú funkčné. Aj v dnešnej dobe vznikajú kiná nostalgie, filmové kluby a SFU naďalej požičiava nie len digitálne, ale aj klasické 35 mm filmy. To mám overené !Fotka premietačky je orientačná.

Cena ďaľšieho príslušenstva je v tisíckach eur. Viem, čo tam všetko bolo!!!Funkčnosť premietačiek je potvrdená aj v dohode (v červenom rámčeku).V dohode sa nepíše o šrote.Nejestvuje žiadna komisia, (viacčlenná) ktorá hnuteľný majetok vyradila. Skrátka okrem dohody žiaden relevantný dôkaz, ani doklad neexistuje...
To v čase, keď je rozpracovaný (neoficiálna) koncepcia mestského múzea...
Poznám dediny s 300-400 obyvateľmi a majú vlastné múzeum, vážia si svoju históriu. A je frekventované a často navštevované.
Aspoň jedno na ukážku:
https://www.youtube.com/watch?v=ndjZrtk2cCU&t=8s
Klokoč má 501 obyvateľov...
To je ten najspravodlivejší a najčestnejší, čo obviňuje, osočuje, ponižuje.
A z z ľudí (napr. Aj z ing. Gogolu) robí zlodejov...
Hodnotenie: 3   0
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
Bane na hornej Nitre skončili, banskí záchranári sú v pohotovosti naďalej. Je otázne dokedy
Banskí záchranári pomáhajú i pri rôznych nešťastiach.
zobraziť podrobnosti »
12.01.2024
FOTO: Elektráreň Nováky odstavila poslednú turbínu, skončila sa tak výroba elektriny z uhlia
Výroba elektriny a tepla z domáceho hnedého uhlia v Elektrárni Nováky po 70 rokoch definitívne skončila.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
Final coal mining cart pulled from Nováky mine
More trains for Christmas holidays, Bratislava outskirts teeming with culture, and a recipe for Christmas baking.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
Z nováckej bane vyťažili posledný vozík uhlia, o zamestnanie prídu stovky ľudí
Uzatváranie bane potrvá roky.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
zobraziť podrobnosti »
15.03.2023
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.