Stránku si prezeráš sám... VEPOS Novaky.sk VOĽBY 2022
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Primátor / Poslanci
1086 príspevkov
Do tejto témy vkladajte sformulované otázky pre pána primátora a pre pánov poslancov.
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
22:17:40 02.01.2022 [7636] Nevhodný príspevok?
Zdravím lavida.

Súhlasím s tebou, ale keď som hlasoval, tak percentá v novembri poskočili o 0,21% a teda ten počet hlasujúcich v tom čase si vieš vypočítať z tohto tvrdenia a dvoch možnosti výberu. Už vtedy to bolo viac ako 400 hlasujúcich.

Nakoniec aj tu som našiel anketu
http://www.novaky.com/?list=anketa&id=4
a táto tiež zodpovedá tej na
https://regiony.zoznam.sk/prieskum-spokojnosti-s-primatormi-a-starostami/prievidza/novaky/dusan-simka/

Čiže niekde bude pravda, keď aj voľby 2018 ukázali že Šimku volilo 14,67% voličov.

Tá jeho dôveryhodnosť je veľmi slabá.

Maj sa.
Hodnotenie: 0   0
16:05:25 29.12.2021 [7633] Nevhodný príspevok?
Čo sa tej ankety týka,jej dôveryhodnosť a výpovedná hodnota je veľmi ľahko spochybniteľná vzhľadom na zvolenú formu akou je anketa realizovaná.Totiž nie je možné iba na základe uvedených percentuálnych výsledkov robiť jednoznačné závery!Na vysvetlenie uvediem príklad.Pri absentujúcich údajoch o počte občanov v ankete hlasujúcich a absentujúcich identifikátoroch hlasujúcich je možný aj taký scenár,že ak v ankete hlasujú 3 občania a z nich 2 zahlasujú za "nie", tak percentuálny výsledok bude pre primátora negatívny,ale to predsa nemôže v žiadnom prípade znamenť,že všetci občania mesta sú toho istého názoru.
Nerád sa uchyľujem k fabulácii,ale s vysokou pravdepodobnosťou nebudem ďaleko od pravdy,ak vyslovím názor,že čo sa tejto internetovej "ankety" týka,tak o nej väčšina občanov ani netuší,ani nehovoriac o vysokej hodnote možnosti spochybnenia a tiež manipulácie výsledkov ankety.
Hodnotenie: 0   0
12:06:57 29.12.2021 [7632] Nevhodný príspevok?
Janka, vidíš ako pekne to v tomto meste funguje?

Posťažuješ sa tu na stránke a už začne Duško aj premýšľať. Konečne nebudeme vyhadzovať peniaze do vzduchu. Ako som spomínal "Predsa Dušanove najdôležitejšie veci sú televízia (aj keď vysiela roky na čierno), vianočná výzdoba a ohňostroj.", tak televíziu vypne, lebo vysiela na čierno a zvalí to na poslancov, veniec za 4500€ už nevráti, keď je pri kostole, ale aspoň stihol ten ohňostroj zrušiť. Veď rok dozadu tvrdil, aké by to bolo keby občania prišli o ohňostroj, ale tento rok už bol prinútený, lebo už by bol naozaj za chrapúňa.

https://www.novaky.sk/spravodajstvo/1333/Privitanie-Noveho-roku-2021-mestskym-ohnostrojom

Inak čo hovorí Dušan na anketu kde mu takmer 90% občanov vyslovilo nedôveru? Aj to je všetko klamstvo?
https://regiony.zoznam.sk/prieskum-spokojnosti-s-primatormi-a-starostami/prievidza/novaky/dusan-simka/
Hodnotenie: 0   0
21:50:10 21.12.2021 [7631] Nevhodný príspevok?
Neviem, prečo mi nevzalo tento link . Patrí k príspevku č.7630.

https://stevard222.rajce.idnes.cz/Primator/1519440626
Ďakujem za pochopenie.

Hodnotenie: 0   0
21:18:22 21.12.2021 [7630] Nevhodný príspevok?
Vážení poslanci! Mám k Vám malú prosbu.
Neviem, či by nebolo dobré schváliť peniaze na televíziu...
Možno by si primátor (skoro po tridsiatych rokoch) -spomenul aj na mňa,že som od roku 1992 robil kameramana pre TVN), že by aj mne dal nejakú žobrácke centy, alebo nejaké žobrácke Euro.
Či som bol v stálom zamestnaní, alebo v rámci VPP, vždy som bol platený – zadarmo…
Ráno som zametal cesty, hrabal lístie, šintoval chodníky a po 14. hodine , a cez víkendy a sviatky som bol aktívby, v pohotovosti. Musel som byť v pohotovosti natáčať akcie, zastupiteľstvo, štyri krát do roka som hodiny stál za kamerou na živom vysielaní, o čom sú dôkazy, záznamy, mám množstvo svedkov, s ktorými som spolupracoval…
Pozrite sa na chudáčika Kormaňáka, aký je podvyživený. Čaká na každý cent od primátora… Potrebuje si prizarobiť k biednemu dôchodku… (Možno ho hodnotí aj za praktickú pomoc při cenzurovaní záznamov… ) O tom viem tiež veľa.
Jedinný raz som bol platený za televíziu.
Primátor mi ponúkol výborný kšeft – (ale nie pre mňa). Od marca 2012 do polovice augusta 2012. So šibalským úsmevom na tvári mi povedal:
„Gabika Tyuchová bola veľmi drahá. Ona brala až 300 €, ale vy budete mať v prepočte AŽ 5 tisíc SK.“ Reálne to bolo 168 € HRUBÉ…
Keď som si v polovici augusta 2012 zlomil zápästie, kameru som na pleci neudržal, automaticky mi zrušili aj s Hornou zmluvu so slovami:“Nemôžu byť dvaja kameramani.“
Zobrali Milana Kormaňáka a so zpätnou platnosťou - od januára 2012 - mu zaplatili 300 € za natáčanie, 200 € za amortizáciu kamery , 150 € za každé jedno zastupiteľstvo.
(Ja som tie isté veci robil s mojou kamerou, bez amortizácie a ZADARMO…)Do marca 2012 a od januára 2013 ...
Keď sa mi kamera po natáčaní horiaceho senníka na ulici Andreja Hlinku – pokazila, (do kamery sa dostal čmud z horiaceho syna), Servis Sony v Londýne mi záruku neuznal a mal som na výber: “Zaplatiť 395 € za opravu, alebo zaplatiť dopravu do Anglicka a zpäť." Na môj typ kamery nemal nikto na Slovensku licenciu na záručné opravy. Vtedy aj Horná, aj primátor kývali s plecami:“To je vaša kamera.“… Podal som žiadosť podľa zákona 225 o náhrade škody při výkone pracovnj povinnosti. Primátor to neakceptoval, ale ironickým podtónom mi dal VEĽKODUŠNE 166 € so slovami:“Aby ste nemali takú veľkú škodu.“
A kde som si škodu spôsobil? Ja som natáčal požiar senníka na ulici A. Hlinku. Ja som nenatáčal tanečnice pri tyči.“…
Z Anglicka mi došlo upozornenie, že vzniklá porucha, spôsobená skratom (čmud z horiaceho sena) spôsobí po čase ďaľšiu poruchu, ktorá sa dopredu predvídať nedá… A stalo sa. Odišiel DV číp na výstupe … To už primátora netankovalo. Kamera je z toho dôvodu odstavená, je neopraviteľná, lebo náhradné diely na ňu už nie sú…
To sú fakty neprávom zaškatulkovaného „šimkovca“, ktorý bol v skutočnosti iba obyčajný a „okrádaný „šimkov biely kôň“…: Obrátil som sa na primátora s otázkou a čo mi odpísal?
V prílohe sú vyjadrenia právnika aj vyjadrenie pána primátora.
Paradoxne. Nechcite vedieť, akú odpoveď som dostal z Inšpektorátu práce…
Asi toľko. Ďakujem.
Štefan Theis.

=========================================
Neviem, prečo mi nevzalo tento link . Patrí k príspevku č.7630.

https://stevard222.rajce.idnes.cz/Primator/1519440626
Ďakujem za pochopenie.

Hodnotenie: 0   0
10:57:45 21.12.2021 [7629] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň.

JE ON NORMÁLNY?
Asi takto by som uviedla svoj dnešný príspevok. Existuje niekde vo svete dedinka, alebo mesto, kde by starosta alebo primátor mesta dva krát denne vyplakával v rozhlase hneď po tom ako odznie vianočná hudba a v predvianočnom čase? Pochybujem. Tak namiesto toho, aby poprial pekné sviatky občanom, bude opäť mesto zamorovať agresivitou a robiť takzvanú rozhlasovú vojnu s poslancami. Dosť bolo psychopata na dnes, úplne iné som chcela.

Prajem všetkým spoluobčanom, aby mali pekné sviatky, aby sme boli zdraví, aby sme boli k sebe tolerantní, aby sme si užili Vianočné sviatky a aby náš primátor už uzdravel.

Pekný dník.

Janka
Hodnotenie: 1   0
14:30:32 17.12.2021 [7625] Nevhodný príspevok?
Ooooo Janka, ooooo ooooo ooooo...

Predsa Dušanove najdôležitejšie veci sú televízia (aj keď vysiela roky na čierno), vianočná výzdoba a ohňostroj. Veľa miest a obcí ruší ohňostroj, lebo peniaze využijú inak. Niektoré ich využijú pre zvieratká, ktoré najviac ohňostrojom trpia.

U nás je Dušan schopný zobrať peniaze z rozpadajúcej sa škôlky a dať ich na ohňostroj. On takto hrá na city, síce neviem či ešte niekomu, ale stále si to myslí, že ľudia sú už naozaj sprostí, keď dá presnosť vencu za 4500 € čo je v prepočte viac ako 135 TISÍC slovenských korún, namiesto toho aby sa zrekonštruovali rozvody v ZUŠ. Veď nech tie decká tam aj pozahlúša, ohňostroj bude, aj výzdoba a aj JEHO-načierno-TELEVÍZIA. Psychopata nezastavíš pred ničím a nikdy.

Januška takto to chodí v Novákoch. A potom žiada poslancov o dodatočné schválenie, keď už veniec svieti. Ako poslanec Hajnovič povedal: TEN VENIEC ZA TIE PENIAZE NIE JE ŽIADNE TERNO!

A to by mohol byť aj nový pozdrav v Novákoch.

TEN VENIEC ZA TIE PENIAZE NIE JE ŽIADNE TERNO!
Hodnotenie: 5   0
23:56:43 09.12.2021 [7623] Nevhodný príspevok?
Ahojte.

Tak som si dala tu námahu a pozrela som si časť toho blázinca v podaní pána primátora Šimku na youtube. Určite odporúčam, pozrite si tie zastupiteľstvá z pondelka a utorka. Nedá mi to, ale musím okomentovať niektoré veci.

Takže pán primátor sa rozhodol zakúpiť veniec (vianočná výzdoba pri kostole) za 4500€ bez toho, aby to poslanci odsúhlasili a peniažky sa majú presunúť z rekonštrukcie elektroinštalácie ZUŠ. (Podotýkam že ten veniec za 4500€ mal vyzerať oveľa lepšie.) Primátor to zobral na svoje triko, že to je pre občanov a teda on to dal objednať a nainštalovať, aj keď na to neboli peniaze odsúhlasené. Chcem sa opýtať, zoberie si na vlastne triko aj to, keď v ZUŠ nejakého žiaka zabije elektrina? Potom asi nebude taký frajer. Takže výzdoba je dôležitejšia ako bezpečnosť žiakov ZUŠ? To už je aké rozmýšľanie?
Strana 84
https://www.novaky.sk/download/zastupitelstvo/1638301582_12-Navrh-rozpoctovych-opatreni-na-rok-2021.pdf
A aby to nebolo všetko rovno o pár minút na to jeden z pracovníkov (myslím, že to bol pracovník úradu) povie, keďže sú ušetrené peniaze, tak sa rozhodlo o kúpe zastrešenia na prenosné pódium pre kultúrne podujatia. Nerozumiem tomu len ja? Niekto mi to vysvetlite. Na bezpečnosť žiakov ZUŠ nie sú peniaze, ale sa ušetrilo a na iné sú peniaze?

A čerešnička na torte je, že pán primátor Ing. Dušan Šimka si dal rovno odmenu v hrubom 4793€ (v čistom 3551€) akože za to že mal 60 rokov? A zobralo sa to rovno z položky „Rekonštrukcia priestorov RTG“. Pekné narodeniny, aj ja chcem. Veď aj ja k narodeninám chcem 3500€ a navrhujem, aby sa zobralo z materskej škôlky z kúrenia, alebo z nejakej inej rekonštrukcie. Choré! To už naozaj si ten psychopat môže robiť čo chce? Áno tvrdé slová, ale keď si pozriete tie záznamy pochopíte čo za psychopata toto mesto zrujnuje https://www.youtube.com/c/MestoNov%C3%A1kySK/videos .

Nechutné, asi sa len odsťahovať z Novák. Neskutočne som sklamaná z toho čo som videla. A to chovanie primátor, to čo je?

Dobrú noc.
Janka
Hodnotenie: 2   0
12:52:40 30.11.2021 [7622] Nevhodný príspevok?
Ahojte,

túto informáciu som našla na FB a tiež by som rada vedela odpoveď a teda aj ja sa pýtam:

Zamýšľa sa niečo robiť aj s parkovacou "politikou" v baníckej kolónii pri Jednote? Štúrova ulica je plná odstavených áut a prejsť po nej v oboch smeroch je nereálne. Cesty tam sú úzke a ešte aj obsadené parkujúcimi autami. Ak je to už v riešení, som veľmi vďačná.

Ďakujem za odpoveď.

Pekný deň.

Janka
Hodnotenie: 0   0
16:28:56 29.11.2021 [7621] Nevhodný príspevok?
Uverejňujeme informáciu od Ing. Branislava Adamca, poslanca MsZ, člena MsR a predsedu EK v meste Nováky:
=================================================

Zdravím všetkých čitateľov, obzvlášť občanov mesta Nováky.

Ako som kedysi písal vo svojich príspevkoch uverejnených na tomto portáli, www.novaky.com, tento portál nenavštevujem často, zväčša len, keď som upozornený niekým zo spoluobčanov na nejaký príspevok. No a moje niekdajšie príspevky boli zväčša reakciou na príspevok iného prispievateľa, nakoľko sa týkali aj mňa.

Tentokrát je situácia iná, nereagujem na niekoho samotný príspevok, ale na aktuálne dianie v meste. Okruhov, či tém, na ktoré by sa dalo reagovať na dianie v meste a vyjadriť svoj názor verejne, napr. aj cez tento portál, by bolo dosť veľa, ale v tomto príspevku sa zameriam primárne na jeden aktuálny problém a to je parkovanie v centre mesta, resp. parkovacia politika nášho mesta Nováky.

Len tesne po voľbách (ktoré sa konali koncom roku 2018) sme v priebehu roku 2019 navrhli, spolu s niektorými kolegami poslancami, riešiť parkovaciu politiku v meste. A to komplexne. Ak sa nemýlim, tak túto problematiku s parkovacou politikou v meste sme začali preberať na tzv. pracovnej porade pred zasadnutím mestského zastupiteľstva – malo sa to riešiť komplexne, teda vrátane odstránenia neustálej preplnenosti parkovania na parkovisku v centre mesta, riešenia spoplatnenia parkovísk v meste (predovšetkým pre občanov nemajúcich trvalý pobyt v našom meste), sprejazdenia predovšetkých užších ulíc a uličiek (aby užšími ulicami pohodlne prešli autá našich občanov, návštevníkov mesta, či predovšetkých rôznych záchranných zložiek) a pod.

Realita však bola iná a parkovacia politika sa neriešila. Je síce pravda, že sa uskutočnilo aj stretnutie, na ktoré prišiel odborník na parkovaciu politiku (bolo to myslím už v priebehu roku 2019), ale akýkoľvek výstup zo stretnutia sa nijako neprejavil v praxi. Až donedávna...

V rámci zasadnutia Ekonomickej komisie, správy majetku a podnikateľskej činnosti (ďalej len EK), ktorej som predsedom a ktorá sa posledne uskutočnila dňa 18.11.2021, boli do programu EK zahrnuté aj dva body a to rozpočtové opatrenie (ďalej len RO; na vysvetlenie: RO sa používajú na presun finančných prostriedkov (ďalej len FP) v rámci realizovaného rozpočtu, z položky, kde je peňazí viac, ktoré sa nevyčerpajú a pod., do položky, kde sú potrebné – presun FP prostredníctvom RO sa však môže, zväčša, realizovať len po schválení zastupiteľstvom). Druhým bodom, týkajúci sa parkovania v meste, bol návrh rozpočtu mesta na rok 2022 ako aj nasledujúce roky. V oboch týchto predkladaných materiáloch (RO, návrh rozpočtu) bol navrhnutý presun, resp. naplánovanie FP vo výške cca 7.500,-€ na parkovaciu politiku v meste. (Ešte by som na okraj uviedol, že RO sa realizuje v bežnom roku, teda v roku, ktorý práve plynie a návrh rozpočtu sa týka nasledujúceho roku, či rokov).

Predkladané dva body boli však spracované Mestským úradom (ďalej len MsÚ) Nováky, resp. Ekonomickým oddelením (ďalej len EO) MsÚ Nováky zle. Duplicitne. Už na zasadnutí EK som na to poukázal a preto ani RO nebolo na EK schválené a bolo vrátené EO na prepracovanie. Ma mestskej rade, ktorá sa konala 22.11.2021, už aj samotné EO potvrdilo, že by išlo o duplicitné financovanie a teda naplánované financovanie parkovacej politiky na rok 2022 sa krátilo, resp. nulovalo.

Na samotnej MsR však prebiehala k tomuto bodu programu pomerne rozsiahla diskusia, kde nám (t.j. členom MsR, v ktorej je okrem mňa aj Mgr. Oršula a Bc. Hajnovič) bol ozrejmený princíp, či systém, zavedenia parkovacej politiky na parkovisku v centre mesta a pri pošte. S kolegom Hajnovičom sme namietali financovanie, nakoľko mestu majú vniknúť len náklady a žiaden zisk, resp. akýkoľvek príjem FP do rozpočtu mesta. Namietali sme aj spôsob realizácie, nakoľko o nejakom max. dvojhodinovom státí na parkovisku nebolo doteraz ani len zmienky (že autá, resp. ich prevádzkovatelia, ktoré budú parkovať na jednom z týchto dvoch parkovísk, si zakúpia mechanické parkovacie hodiny, ktoré pri odstavení vozidla nadstavia na čas, kedy vozidlo odstavili a budú môcť parkovať na jednom mieste max. len dve hodiny). Na otázku ako sa daný systém bude kontrolovať, vedenie mesta odpovedalo, že to bude mať na starosti mestská polícia. Sám som zvedavý ako to bude v praxi vyzerať, ako budú príslušníci MsP chodiť každú chvíľku po uvedených parkoviskách a kontrolovať, ktoré vozidlo je ako dlho odparkované, kedy má najneskôr opustiť parkovisko a pod. Pre občanov, či návštevníkov mesta, sa môže zdať následné konanie (kontrola parkovísk s parkovaním na dve hodiny) príslušníkmi MsP Nováky ako humorné, pre samotných príslušníkov MsP to bude ale asi skôr trápne...

Ja osobne hodnotím tento spôsob zavádzania parkovacej politiky, ktoré vymyslelo vedenie nášho mesta, minimálne za neracionálny! Racionalita a výsledný efekt s tým spojený sa totiž negatívne odzrkadlí iným spôsobom (úmyselne sem nejdem písať akým, aby som náhodou niekomu nedal návod, ako s týmto typom parkovacej politiky „vybabrať“, resp. ho obísť).

V rámci diskusie o probléme parkovania v centre mesta, boli na mestskej rade a to opakovane, spomínané aj slová, či slovné spojenia, ako parkovacie, či rezidenčné karty pre občanov mesta Nováky. Nikto z vedenia mesta (konkrétne myslím súčasného primátora a prednostu – spomínam ich dvoch, lebo na zasadnutí EK odznelo, že o parkovaní v centre mesta rozhodli títo dvaja páni), v pomerne rozsiahlej diskusii k tomuto bodu neuviedol, ani len náznakom, že by sa mali vydávať akékoľvek rezidenčné karty minimálne pre obyvateľov najužšieho centra mesta. Ale stalo sa. A ešte ako...

Vo štvrtok, 25.11.2021 som bol niekoľkými spoluobčanmi upozornený na skutočnosť, že pri tzv. „Ú-čku“ sú osádzané dopravné značky označujúce parkovisko s doplnkovou značkou vyhradenosti pre majiteľov rezidenčných kariet. Túto skutočnosť (o parkovaní pre rezidentov) som vzápätí prediskutoval aj s niekoľkými kolegami poslancami, pričom ani jeden z nich mi nepovedal, že by o takom niečom vedel, či počul, len potvrdili, že aj oni boli dopytovaní inými spoluobčanmi na daný problém. Prečo sme sa o tom (ako poslanci, príp. všeobecne občania mesta) nedozvedeli skôr, vrátane mňa (a to som sa zúčastnil aj rokovania MsR dňa 22.11.2021) – to vie hádam len vedenie mesta... Následne, hneď vo štvrtok, som sa telefonicky dopytoval na osádzanie predmetných dopravných značiek, kde od člena vedenia mesta som dostal odpoveď v tom zmysle, že „to sme realizovali my (nebolo konkretizované, kto je to „my“), keď sme prvotne ladili tento projekt“. Na ďalšiu moju otázku, prečo sa minimálne na zasadnutí MsR nehovorilo aj to, že sa majú osádzať aj dané dopravné značky pre rezidentov, resp. vydávanie rezidenčných preukazov, tak na to som odpoveď nedostal, len mi bola povedané, že bola uložená úloha náčelníkovi MsP, aby značky išiel dočasne prekryť. Svojské riešenie... Najprv niekto niečo vymyslí, celkovú realizáciu nedomyslí a potom to dopadne (také moje prirovnanie) ako v tých krátkych rozprávkach o Patovi a Matovi...

No a realizácia osadenia stĺpov s dopravnými značkami, tak to je už čisto „Pat a Mat“... To sa ozaj zastavuje zdravý rozum, keď stĺpik s dopravnou značkou parkovania je osadený v strede chodníka (ako napr. chodník k Ú-čku z Pribinovej ulice, zo západnej strany, teda od autobusovej stanice). Je aj škoda sa zamýšľať, či chybu urobil projektant v projekte, osoba, ktorá kontrolovala racionalizáciu projektu (ak taká vôbec bola), alebo človek/ľudia, ktorí reálne osádzali stĺpik s dopravnou značkou...

Záverom už len stručne toľko, že keby p. Dušan Šimka komunikoval s celým poslaneckým zborom, podotýkam, že vopred, t.j pred realizáciou nejakého svojho zámeru do reality, tak by sa nestávali rôzne faux pas ako je to aj v prípade parkovania v centre nášho mesta Nováky. Prečo tak koná ako koná, to (snáď) vie len on sám...

Z môjho pohľadu ale najsmutnejšie na tom je, že takéto konanie sa netýka len parkovania v centre mesta, ale aj mnohých iných oblastí v meste! Ale o tom niekedy inokedy...

S pozdravom

Ing. Branislav Adamec,
poslanec MsZ, člen MsR a predseda EK v meste Nováky
Hodnotenie: 2   0
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
Bane na hornej Nitre skončili, banskí záchranári sú v pohotovosti naďalej. Je otázne dokedy
Banskí záchranári pomáhajú i pri rôznych nešťastiach.
zobraziť podrobnosti »
12.01.2024
FOTO: Elektráreň Nováky odstavila poslednú turbínu, skončila sa tak výroba elektriny z uhlia
Výroba elektriny a tepla z domáceho hnedého uhlia v Elektrárni Nováky po 70 rokoch definitívne skončila.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
Final coal mining cart pulled from Nováky mine
More trains for Christmas holidays, Bratislava outskirts teeming with culture, and a recipe for Christmas baking.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
Z nováckej bane vyťažili posledný vozík uhlia, o zamestnanie prídu stovky ľudí
Uzatváranie bane potrvá roky.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
zobraziť podrobnosti »
15.03.2023
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.