Online 9 ľudí. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Primátor / Poslanci
1109 príspevkov
Do tejto témy vkladajte sformulované otázky pre pána primátora a pre pánov poslancov.
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
11:19:54 01.05.2017 [6074] Nevhodný príspevok?
Asi sme sa zle pochopili pan Oršula. Ja nemám "potrebu", ani "enormný záujem", ako ste to pomenoval. Ja som si dovolila ako občan tohto mesta, ktorý tu vychováva deti opýtať sa, či by mesto nepomýšľalo obnoviť tradíciu plaveckého klubu. Myslim, že percentuálne osloví plávanie viac detí, ako napr. kanoistika. A ano, ku tejto otázke ma tiež doviedla suma, ktorú mesto investovalo do lodenice....Moj dotaz bol apolitický a nezištný. Tiež som nechcela, aby mesto budovalo nejaké cyklotrasy pre deti a malo náklady na nejaké nové "samopaše"......len som chcela nadviazať na to, co tu roky fungovalo a k čomu má veľa nováčanov pozitívny vzťah. Ja ako obyčajný rodič ťažko niečo vylobujem u pána Gogolu, nemám čo ponúknuť. Nemám žiaden podnikateľský zámer. Preto som si dovolila osloviť Vás takýmto spôsobom......myslela som, že je to v kompetencii mesta vypočuť občana bez toho, aby som mala z Vašej reakcie pocit, že som prekročila akýsi limit. Ďakujem
Hodnotenie: 1   0
12:40:00 30.04.2017 [6071] Nevhodný príspevok?
Reakcia prednostu MsÚ Nováky Milana Oršulu:
====================================================

Dobrý deň.

Ak je tu z Vašej strany enormný záujem o plávanie, prosím Vás, aby ste sa obrátili na Klub vodného póla, konkrétne na pána Gogolu - manažéra klubu ( http://www.kvpnovaky.sk/kontakt/ ).

V prípade, že máte potrebu túto tému rozobrať podrobnejšie, som Vám k dispozícií počas týždňa na mestskom úrade, poprípade ma môžete kontaktovať na telefónnom čísle, ktoré nájdete na stránke https://www.novaky.sk/msu/24/Prednosta-MsU .

Ďakujem.

Pekný víkend.

Milan Oršula
Prednosta MsÚ
Hodnotenie: 0   0
20:41:13 29.04.2017 [6069] Nevhodný príspevok?
Dakujem pan Orsula za odpoved. No nemyslim, ze dlzka bazena je prekazkou...este za tenerskej ery pana Tarnoczyho, pana Kizeka nikomu neprekazala dlzka bazena. Pocas uradovania p. Simku mesto poporovalo stedro plavaren pre plavcov a samozrejme aj pre novacanov. Neviem, kto plati trenerov a nadsencov futbalu a kanoistiky, asi tam prispieva aj mesto....to skutocne neviem. Ale nedalo by sa "nadsencovi" pre plavanie platit, alebo prispiet na tych niekolko hodin mesacne a uhradit par hodin za prenajom niekolkych drah narodnemu centru???? Ja teraz nehovorim o ziadnom biznise...ale o nasich detoch. Ako rodic by som s radostou mesacne stedro prispievala ......viete, kde je vola, tam je cesta. A naopak.
Hodnotenie: 3   0
10:53:23 29.04.2017 [6067] Nevhodný príspevok?
Reakcia prednostu MsÚ Nováky Milana Oršulu:
====================================================

Dobrý deň.

Môžem len plne súhlasiť s Vašim názorom. No je nutné aby boli splnené dve podmienky: kto a kde. Síce mesto podporuje významným spôsobom športové kluby, no nevlastni ich. Je to iniciatíva nadšencov, ktorí sa popri iných povinnostiach venujú aj svojim záľubám, ktoré v prípade futbalu a kanoistiky sú na hranici profesionality. Preto je nutné aby boli, tak ako vyššie uvádzam, splnene tieto podmienky.

Musím podotknúť, že bazén v národnom vodnopólovom centre zďaleka nespĺňa, čo sa dĺžky bazéna týka, plavecké normy a teda nie je možné odborne sa v takýchto podmienkach rozvíjať.

Pekný víkend.

Milan Oršula
Prednosta MsÚ
Hodnotenie: 0   0
08:21:09 29.04.2017 [6066] Nevhodný príspevok?
Dobry den. Vidim, ze mesto investuje velke prostriedky do futbalu a lodenice. Chcela by som sa opytat, a myslim ze je to otazka mnohych rodicov, ci mesto neuvazuje o zriadeni PLAVECKEHO KLUBU v Novakoch. Plavanie tu malo dlhorocnu tradiciu, a myslim, ze si nevyzaduje od mesta take enormne financne naklady. Pokial sa deti nevenuju futbalu, alebo kanoistike, nemaju ziadny vyslovene sportovy klub, kde by sa mohli deti zdravo vyvijat.Myslim, ze vela rodicov by tuto moznost uvitalo a hradilo si. Dakujem vopred za odpoved.
Hodnotenie: 3   0
17:05:10 27.04.2017 [6064] Nevhodný príspevok?
Dalsi pekny cirkus v podani bratov Simkovcov na zastupitelstve. Zlodej krici chytte zlodeja. Dufam ze to bude v televizii a vsetci budu mat moznost si pozriet co za individua mame v meste. Oni sa maju asi velmi radi ked sa navzajom kameruju a fotia. Jeden bol uz vyvedeny z miestnosti, druheho to asi tiez neminie za take nehorazne spravanie. Katastrofa ti dvaja.
Hodnotenie: 0   3
21:06:55 23.04.2017 [6061] Nevhodný príspevok?
To je dobre, že konečne vynaložilo prostriedky na športové zariadenie v ktorom bol vychovaný olympijský medailista, majster sveta, majstri Európy, účastníci viacerých olympijských hier. Teda vynaložené na zariadenie pre najúspešnejší šport v Novákoch ale i okresu PD. Dúfam, že to bolo aj uhradené, aby sme nedopadli tak, aby potom mesto muselo zaplatiť súdne poplatky, ušlé úroky a podobné poplatky, ako muselo zaplatiť cca 60 000 € za nekompetentnosť bývalého primátora pri stavbe futbalového ihriska s umelou trávou. Alebo chcel potrestať svojho viceprimátora, ktorý sa odvážil proti nemu kandidovať na post primátora?
M.O.
Hodnotenie: 1   2
13:59:54 23.04.2017 [6060] Nevhodný príspevok?
Na pristavbu a prestavbu lodenice vynalozilo mesto 240000€. Cital som dobre?????
Hodnotenie: 1   2
22:06:22 31.03.2017 [6048] Nevhodný príspevok?
Ďakujem za odpoveď. Som zvedavý. Lebo mám pocit, že Šimkovcom sa záhadne všetko prepečie. Ako aj Hornej to KCMN.
Hodnotenie: 0   1
11:34:25 29.03.2017 [6046] Nevhodný príspevok?
Reakcia prednostu MsÚ Nováky Milana Oršulu:
====================================================

Mesto v tejto veci koná. Vzhľadom k tejto skutočnosti ďalšie informácie podávať do vyriešenia veci nebude.

Ďakujeme za porozumenie.

Milan Oršula
Prednosta MsÚ
Hodnotenie: 1   0
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
VIDEO: Koncert k 60. výročiu založenia umeleckého školstva v Novákoch
Ak máte čas a chuť, určite si pozrite záznam z koncertu k príležitosti 60. výročia založenia umeleckého školstva v Novákoch.
zobraziť podrobnosti »
31.01.2018
Baška zložil sľub a začal nové volebné obdobie (+FOTO)
Predseda Trenčianskej župy Jaroslav Baška sa ako prvý z ôsmich predsedov krajských samospráv ujal funkcie na nové volebné obdobie.
zobraziť podrobnosti »
14.11.2017
Výsledky volieb do VÚC
Výsledky volieb do VÚC
zobraziť podrobnosti »
05.11.2017
MsZ - video záznamy
Záznam z MsZ nájdete online na youtube kanáli Mesta Nováky.
zobraziť podrobnosti »
02.10.2017
TB Hornonitrianske bane a.s. - Odmietame kampaň proti baniam, ktorá ohrozuje 11 tisíc miest!
Ing. Rastislav Januščák, predseda Dozornej rady Hornonitrianskych baní Prievidza, a.s., JUDr.Milan Minárik, vedúci právnik Hornonitrianskych baní Prievidza, a.s., Ing.Jaroslav Šinák predseda predstavenstva Prievidzského tepelného hospodárstva, a.s. reagujú na útoky politikov.
zobraziť podrobnosti »
06.06.2017
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa.