Stránku si prezeráš sám... FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 7515 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 08:39:30 12.02.2021 Nevhodný príspevok?
Tento príspevok bol napísaný ako reakcia na príspevok číslo 7513 od Pbošiak uverejnený dňa 11.02.2021 o 14:57:15.
Nikdy nič nezmeníš bojom s existujúcou realitou. Aby si niečo zmenil, vytvor novú realitu, ktorá presunie starú realitu do zabudnutia… Buckminster Fuller.
Pán PB vaše osobné súdne spory a traumy ktoré ste si svojimi aktivitami v rámci mestského politického „ekosystému“ zrejme sám sebe privodil, sú len na marginále môjho záujmu.Môj primárny záujem je záujem o prácu primátora pre mňa a pre ostatných občanov ako jeho zamestnávateľov.Teda primárne ma zaujíma,ako je napĺňaný volebný program primátora.Pri mojom hodnotení vychádzam z informácií,ktoré sú verejne dostupné, z tých ktoré si vyžiadam a z tých ,ktoré mi predkladajú tí čo sú presvedčení o tom,že by som ich mal pri svojom hodnotení a vytváraní svojho názoru mať.Teda ak sa domnievate,že som informovaný nedostatočne,jednostranne,alebo sú mi informácie podávané selektovane,tak je zrejme len jedno riešenie.Moju mailovú adresu máte a je už len na vás aké informácie budete považovať za vhodné mi predložiť,aby ste tak prispel k „vytvoreniu novej reality“.Nie je v mojej kompetencii posudzovať do akej miery náležite vyhodnocujete a dostatočne predvídate dôsledky svojich vyjadrení,ale pokiaľ viete o porušeniach zákona zo strany Ing.Šimku,alebo rozhodnutiach ktorými prekročil svoje kompetencie, tak viete čo je vašou zákonnou povinnosťou,ale to,čo v príspevku prezentujete je z môjho pohľadu a tých kritérií,ktoré ja preferujem v práci primátora relevantné len okrajovo,pretože ako píšem môj primárny záujem je práca primátora pre mesto a občanov ako celku,ako fungujúcej samosprávnej jednotky štátu.Tie lapálie,ktoré riešite Vy, sú pre mňa z toho uhla pohľadu preto len na marginále,ale to neznamená,že ich nevnímam.A takisto rozhodne s vami nezdieľam názor,že Šimka už „nemá žiadne brzdy“,pretože domnievam sa je to presne naopak.Ako verejne činná osoba je o to viac v hľadáčiku verejnosti ako laickej,tak i odbornej a zrejme nie je dôvod predpokladať,že jeho oponenti nebudú váhať poukázať na akýkoľvek jeho prešľap,čoho ste sám dôkazom a on si to veľmi dobre uvedomuje.V tej súvislosti domnievam sa ako občan mesta nemám dôvod sa zvlášť znepokojovať,lebo tie prešľapy na ktoré je verejne poukazované ako uvádzam vyššie nie sú pre mňa svojou dôležitosťou určujúce pre hodnotenie práce primátora.A čo je dôležité pripomenúť,je skutočnosť,že Ing,Šimku rozhodne nie je možné považovať za niekoho,kto by mal problém s uplatňovaním zásad transparentnosti v porovnaní s pánom RnDr.Danišom o ktorom sa to povedať nedá.
Ešte k tej /ne/kompetentnosti.Je jasné,že ľuďom sa huby zapchať nedajú a reči sa jednoducho vedú.V konečnom dôsledku to vyzerá tak,že kecajú všetci do všetkého a je len otázkou miery do akej kecajú kompetentne.V tomto prípade je mojim právom a kompetenciou kecať do politík mesta a nikdy som netvrdil,že sa považujem za toho najkompetentnejšieho v porovnaní napr.s takým pánom PB.Ale v komparácii s inými občanmi mesta domnievam sa nie je možné ma považovať za úplne nekompetentného,pretože sa v porovnaní s tzv.mlčiacou väčšinou svojim spôsobom aktívne zaujímam a snažím sa do chodu mesta vnášať svoj pohľad.Nakoľko je môj pohľad kompetentný to posúdia iní občania, s tým rátam a som s tým zrozumený,ale v tomto prípade porovnávam naozaj len s tou tzv.mlčiacou väčšinou.
Záverom a len tak na okraj.V príspevku píšete:“ Mať vo všetkom pravdu je znakom hlúposti „
Domnievam sa,nešťastne zvolený citát.Rozdiel medzi nami je ten,že ja píšem svoje názory ako laik a verejne to prezentujem,takisto ako aj skutočnosť,že netrvám na pravdivosti svojich názorov,pretože uznávam relativitu pravdy/koľko hláv,toľko právd/.Na rozdiel od Vás,ktorý sa tu prezentujete ako etalón pravdy,hoci občania aj vďaka tejto stránke vedia,aká je skutočnosť/účelové klamstvo pred KAS v snahe vyhnúť sa dôsledkom vlastnej nekompetencie/.
Pokiaľ chcete aplikovať tento citát na prácu terajšieho primátora Ing.Šimku,tak buďte konkrétny v ktorých svojich vyjadreniach nemal pravdu,inak mi neostáva iné ,ako označiť vaše konanie za zavádzanie a manipuláciu,pretože vytvárať u občanov dojem,že primátor pravdou ani nedýchne je logicky nezmyslom.
Hodnotenie: 0   0


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Ľudia, ktorí sa nezúčastnili prvého kola testovania, môžu prísť na druhé
Možnosť tento víkend majú aj tí, ktorí sa uplynulý víkend celoplošného testovania nezúčastnili. „Účasť na druhom kole testovania antigénovými testami spadá pod neodkladné vyšetrenie, môžu sa ho preto zúčastniť aj občania bez certifikátu z 1. kola celoplošného testovania,“ povedal minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
Bojnická nemocnica prosí o pomoc, chýbajú jej zdravotníci
Nemocnica vo štvrtok reprofilizovala desiatky ďalších lôžok.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.