Online 3 ľudia. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 7502 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 23:34:18 06.02.2021
Nuž, ako to je, a kto tomu rozumie!!!! Naozaj, sa aj ja prikláňam k slovám Ľubomíra v príspevku č.7500, v ktorom sa Ľubomír snaží veľmi sympaticky prispieť k pokojnej atmosfére a s pokorou ďakuje Šimkovi – primátorovi mesta, mestským orgánom, za dodanie rúšok zdarma, pre staršie osoby ,resp. seniorov z radov obyvateľov nášho mesta a takýto prístup zo strany mesta k seniorom považuje za chvályhodný. Napokon i počet lajkov so zobrazeným palcom nahor nasvedčuje o súhlase s obsahom príspevku Ľubomíra ako pozitívnom hodnotení atmosféry v našom meste.
To sa však nedá tvrdiť o témach, ku ktorým sa hlásia vo svojich uverejnených príspevkoch prispievatelia adrián v príspevku č.7492 a lavida v príspevkoch č.7495 a 7501. Domnievam sa, že ich, v tejto chvíli nepatričných príspevkoch, viacmenej polarizujúcich, občiansku spoločnosť, zjavne so snahou názorovo opakovane rozdeliť občanov mesta ako nazerajú na riadenie mesta, je v tejto, chvíli nežiadúce z ich strany, najmä však neobjektívne a neodborné a ničnehovoriace. Jednoducho žvásty,či blá,blá, blá. Keďže ich máme dobre prečítaných, opakovane nič v tej svojej bubline nevymysleli a len iritujú atmosféru vo svojom okolí.
Tak napríklad, ako vyplýva z príspevku lavidu č.7495,ktorý sa významovo stráca v nadmernom používaní cudzích slov snažiac sa občanom nimi argumentovať, ba sťaby ohúriť ich a jeho poznatky podložiť neprimeranou akože odbornou terminológiou. No, nejde mu to. Prečo? Totižto, označiť obdobia vlády exprimátora Dr. Daniša a súčasného primátora Šimku slovom „primariát“ je nepoužiteľné v kontexte príspevku, pretože ani jeden z primátorov nie je primár (lekár).
Avšak „Zákon o obecnom zriadení“, ustanovuje kedy vznikla funkcia primátora a čo všetko s ňou súvisí , aké zákonné znaky odlišujú primára primariátu ,napr. v Nemocnici a starostu obce, či primátora mesta. To po prvé. Po druhé, lavida sa priznáva adriánovi k tomu,že aj on vníma prijaté rozhodnutia v období, v ktorom na primátorskej stoličke sedel Dr.Daniš vraj ako“ekonomicky defaultné“. Nuž to už naozaj stojí za úvahu nazrieť do slovníka cudzích slov, v ktorom sa píše, že ,cit.: „Default : neschopnosť splácať dlh alebo iný záväzok. Tento pojem sa často používa na popísanie situácie, pri ktorej štát nie je schopný dodržať splátky svojich medzinárodných pôžičiek, tzn. nie je schopný plniť svoje záväzky... „ .potiaľ cit.
A tak si kladiem otázku, ak by boli tvrdenia lavidu pravdivé, prečo nie je mesto Nováky po nastúpení Šimku na post primátora v nútenej správe??? Tak lavida, je financovanie mesta kreditbilitné, alebo nie je???
Lavidove úvahy v ostatnej časti jeho príspevku vyššie označeného sú naozaj len jeho úvahy. Zachovám preto pri ich hodnotení svoj dekor a neznížim sa k vyjadreniu, ktoré by nedopadlo dobre i preto, že pre súčasný pandemický stav v republike,v našom meste si myslím, že teda naozaj platí do bodky, čo popísal môj priateľ Ľubomír, vrátane pochvaly pre Šimku.
Samozrejme lavida, ak reagujem na váš posledný príspevok môj názor, je taký, že ste zbytočne veštecký s krištálovou guľou vo vašej ruke. A k pochmúrnemu vášmu príspevku č.7501, len toľko, že naozaj platí,cit.:“ Keď človek plánuje, tak Boh sa usmieva, či tomu uveríte, alebo nie?
Ak som spomenul adriána, tiež si dovolím mu položiť otázku, čo a ako je to v meste s kultúrnou ustanovizňou,kultúrou??? Je alebo nie je produkovaná kultúra, a ako??? Alebo kultúrnik čaká na čas ,kedy mu cinkne mobil a oznámi mu, že mu nabehli na jeho účet euríčka, aby mal z čoho žiť???
Jedno si však neodpustím, keďže som si spomenul na jeden židovský vtip a rovnako súvisí s mentálnou výbavou adriána ,ako sa prejavil vo svojom vyššiespomenutom príspevku. Takže s dovolením, v češtine, cit.: „, Na hodině matematiky se učitelka ptá dětí kolik je 2 + 2.Dlouho se nikdo nehlásí, až tu najednou vyletí Moritzkova ruka, a tak ho paní učitelka vyvolá."A paní učitelko, prodáváme, nebo kupujeme?"
Vážení čitatelia, moji spoluobčania, priatelia, napokon výsledky ukážu, kto sa kedy a na koho bude pri hodnotení Volebného programu a hodnotení Šimkom vypracovaného a poslancami MsZ potvrdeného slávneho PHR mesta Nováky vyhovárať ,že prečo a začo a pod., to nešlo, hoci to mnohí už vopred vieme. I preto pre lavidu a adriána platí:Vox populi,vox dei“ PB
Hodnotenie: 3   0

Kladne hodnotil:
07.02.2021 12:51:43 Ľubomír
07.02.2021 20:10:59 Milan Oršula
08.02.2021 09:16:25 Vladimír
Záporne hodnotil:

K tomuto príspevku boli napísané ďalšie reakcie:
[7504] 08.02.2021 09:00:59 od lavida otvor reakciu...


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Ľudia, ktorí sa nezúčastnili prvého kola testovania, môžu prísť na druhé
Možnosť tento víkend majú aj tí, ktorí sa uplynulý víkend celoplošného testovania nezúčastnili. „Účasť na druhom kole testovania antigénovými testami spadá pod neodkladné vyšetrenie, môžu sa ho preto zúčastniť aj občania bez certifikátu z 1. kola celoplošného testovania,“ povedal minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
Bojnická nemocnica prosí o pomoc, chýbajú jej zdravotníci
Nemocnica vo štvrtok reprofilizovala desiatky ďalších lôžok.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.