Stránku si prezeráš sám... FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 7513 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 14:57:15 11.02.2021
Lavida, niekedy je fakt dôležité, mať čosi málo znalostí z rôznych oblastí, ktoré človeku vytvárajú určitý obraz o ľuďoch ,pre ktorých sa stal z nejakých, niekedy absurdných pohnútok záujmovým typom. Prvým momentom je isté poznanie , že žiaľ, väčšina ľudí sa mnohokrát domnieva, že sú v odlišnosti od iných nadpriemerní, inteligentnejší a možno krajší (Šimka tých ktorých nemá rád, opisuje ako o ksichte a nie o tvári) než ostatní ľudia. Je zjavné preto, že ilúzia nadradenosti, ktorú sme im niekedy voľbou do funkcie v komunálnych voľbách a nielen v nich poskytli, sa ako červená niť tiahne ich životom. Nič by na tom nebolo, keby v záujme tejto ilúzie nadradenosti nezanechávali s takouto charakteristikou – zásluhou v občianskych vzťahoch, v duši mnohých ľudí , spoluobčanov hlbokú brázdu vyrytú ich nesprávne pochopeným a správne užívaním fenoménu ilúzia nadradenosti.
A tak vidieť a aj som už napísal, že pri internetovej diskusii vedenej i na tejto stránke k predmetným článkom pisálkovia skrytí pod anonymom lavida, la vida,napokon i v poslednej dobe adrián, si tvrdo stoja za svojimi názormi a nezmenili ho ani vtedy, keď im ho niekto relevantné vyvrátil (viď taká maličkosť „primariát“). Teraz už lavida viete prečo sa nekompetentní,považujú za kompetentných???. A tak po odpozeraní každého rokovania poslancov Mestského zastupiteľstva , sa asi bude dobré zmieniť o slovách renesančného mysliteľa, humanistu Michela de Montaigne, ktoré geniálne popisujú pravú podstatu nekompetencie,: .“ Mať vo všetkom pravdu je znakom hlúposti „.
Lavida, dobre, ale naozaj dobre si ešte a nielen raz pustite vysielania rokovaní poslancov MsZ a rétoriku Šimku voči zamestnancom MsÚ, dehonestujúco vystupujúc voči občanom , byť aj bez ich prítomnosti na rokovaní,čo je porušenie zákona o ochrane osobných údajov a Kompetentný úrad rozhodol v neprospech mesta Nováky za výroky vyslovené Šimkom voči občanovi, zakladajúce sa na klamstve a ohováraní občana a nechceli by ste určite čítať Šimkove oficiálne vyjadrenie spomenutému ÚOOÚ, pozor, napísal ho ako verejný činiteľ. No chrapúnstvo!!! Ale tiež aj voči bývalým dlhoročným zamestnancom, ktorí riadili chod mesta a úradu vo veciach ,o ktorých Šimka nemal a možno doposiaľ nemá ani tušenia, pretože tých kompetencií o riadení mesta vyplývajúcich zo zákona je okolo 4 200 a tie bolo treba študovať (lavida aj o primariáte), poslancom, voči vedúcim zariadeniam v zriaďovateľskej kompetencii mesta . No a napokon , ak som spomenul, že Šimka bránil česť svojej manželky verejne v televízii za svoje vlastné faux pa, mali by ste čítať, ako píše o otcovi, ktorý bráni česť svojej dcéry. Však vy to viete, len ako vždy, vy lavida, hoci ste sám takýmto príspevkom prispeli, tak vy len okolo misy. Ja nič ,ja muzikant. No rovnaké chrapúnstvo. Lebo veci to nepomohlo, však ako cár Šimka aj tak rozhodol po svojom (viď vyššie Michel de Montaigne,: .“ Mať vo všetkom pravdu je znakom hlúposti „.)
Lavida, ako vidíte, to nie je o mne , to nie je len o mojom názore, ja sa len, my sa len bránime, proti Šimkovej neskonalej obsesivite, indiktrinovanej naozaj neskonalou túžbou po pomste a moci, Šimka sa nezmení ,toho dôvodom je aj to, že mesto v súčasnosti nemá vo vyšších stupňoch samosprávy a štátnej správy zastúpeni. Vy si myslíte, že to mám na svedomí ja? Tak rozmýšľajte. Alebo, to čo mne vytýkate a menujete ostrakizáciou či nespôsobil svojim vystupovaním a ne -reprezentáciou predstaviteľ nášho mesta???!!! Nikde ho nechceli, mali výhrady,(ZMO Horná Nitra, ZMOS ,nominoval sa na kandidátky a...???
Napokon, lavida, požiadajte Šimku, ,aby vám dal prečítať Uznesenie NS SR NS SR č. 16C/85/2010 zo dňa 31.3.2020, ktoré by malo slúžiť ako judikát,v ktorom sa konštatuje, že rovnako ako my, nezdieľa ani NS SR s konaním a výrokmi Šimku spoločný názor, keďže Šimka bez akejkoľvek opory v preukazovaní svojich nepravdivých skutkových tvrdení a neoprávnenou kritikou, nám rovnako ,ako poškodenej strane, ktorá sa uvádza v Uznesení NS SR podľa môjho názoru, v značnej miere zasahuje, bez osobnej sebareflexie (lavida spätné zrkadlo), najmä tu niektorým píšucim a ich rodinným príslušníkom do zákonom chránených práv, na ochranu osobnosti (podotýkam, že moje tvrdenie zakladám na skutočnosti, že mám o tom právoplatné a vykonateľné Rozhodnutie zo dňa 23.11.2020 Úradu na ochranu osobných údajov v Bratislave, ktorý rozhodol a potvrdil, že Šimka konal v rozpore so zákonom,). No, ale on už nemá žiadne brzdy, ako verejný činiteľ s hlavičkou mesta Nováky, s jeho parafou, čoby primátora mesta Nováky zasiela o občanoch vyjadrenia s neskutočne dehonestujúcim hodnotením občanov.
A tak by ste sa vari, ako jeho advokát mali zjednotiť v hodnotení mojej osoby, keď on píše o mne a oznamuje vyšetrovaciemu ÚOOÚ okrem iných znevažujúcich slov charakterizujúc kontrolnému a vyšetrovaciemu úradu , ako o človeku nebezpečnom pre našu spoločnosť a vy naopak aspoň vo vašom príspevku fakticky konštatujete, že cit.: Áno jedno je isté.Pán Bošiak rozhodne zaujíma v kronike mesta čestné miesto a bol by som vrcholne neobjektívny a nespravodlivý,keby som to popieral.Aj argum“ ,potiaľ citent o predávaní skúseností beriem,pretože to je úplne normálne,že zo skúseností sa učíme
Ako tomu mám lavida potom rozumieť??? Ak totižto „sloboda prejavu platí, presne potiaľ, odkiaľ začínajú iné práva fyzických osôb, napríklad právo na rešpektovanie Európskym dohovorom o ochrane základných práv a ľudských slobôd a Ústavou SR zaručenú prezumpciu neviny. Čo sa týka znášania istej miery kritiky, túto musí osoba, verejný činiteľ, alebo verejne činná osoba (politik, sudca, prokurátor, starosta), zniesť s väčšou mierou. Ak tomu Šimka nerozumie tak potom naozaj nech mi je odpustené ,ja len, že možno mu ,aby aspoň v e-meiloch mne zasielaných, ako sa vraví dožičím, cit.: maličkým kúsok slávy, lebo ich bude kráľovstvo nebeské.
Alebo možno i takto sa dá. Už som písal ako reakciu na váš,lavida príspevok o tzv. Dunning – Krugerovom efekte, ktorý sa zaoberal myšlienku v istom slova zmysle ako je to u človeka s jeho kompetenciou. Nechcem k tejto téme polemizovať,treba si to načítať, ale to je môj záver :“ ): „Jediný spôsob ,ako dokázať ľuďom ich nekompetenciu, je urobiť z ľudí kompetentných“. A to sa stalo v Novákoch , a či.... pochybujete??? PB
Hodnotenie: 1   0

Kladne hodnotil:
11.02.2021 17:48:08 Vladimír
Záporne hodnotil:

K tomuto príspevku boli napísané ďalšie reakcie:
[7515] 12.02.2021 08:39:30 od lavida otvor reakciu...


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Ľudia, ktorí sa nezúčastnili prvého kola testovania, môžu prísť na druhé
Možnosť tento víkend majú aj tí, ktorí sa uplynulý víkend celoplošného testovania nezúčastnili. „Účasť na druhom kole testovania antigénovými testami spadá pod neodkladné vyšetrenie, môžu sa ho preto zúčastniť aj občania bez certifikátu z 1. kola celoplošného testovania,“ povedal minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
Bojnická nemocnica prosí o pomoc, chýbajú jej zdravotníci
Nemocnica vo štvrtok reprofilizovala desiatky ďalších lôžok.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.