Online 2 ľudia. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 7495 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 10:09:58 11.01.2021 Nevhodný príspevok?
Tento príspevok bol napísaný ako reakcia na príspevok číslo 7492 od adrian uverejnený dňa 07.01.2021 o 14:22:36.
Adrian podobne vnímam celú situáciu aj ja.V časoch primariátu Rndr.Daniša boli zo strany opozície kritizované niektoré jeho rozhodnutia ako ekonomicky defaultné a ako sa ukázalo oprávnene,nakoľko doteraz mesto nesie neblahé konzekvencie tých nekompetentných rozhodnutí.
V rozhodovaní terajšieho vedenia mesta je v smere racionálnejšieho a ekonomickejšieho riadenia viditeľný citeľný posun.Pre dôkazy takého tvrdenia nie je potrebné ísť ďaleko.Stačí si pozrieť záznamy zo zasadaní MsZ,na ktorých terajší primátor informuje o konkrétnych rozhodnutiach a úsporách nimi dosiahnutých.
V tej súvislosti je signifikantných viacero faktorov,ktoré tiež môžu mať pre občana a voliča určitú výpovednú hodnotu.
Po prvé časť poslaneckého zboru vnímaná občianskou verejnosťou ako opozičná k súčasnému vedeniu nenašla v konaní terajšieho vedenia mesta vážne pochybenia.
Po druhé zo záznamov MsZ je verejne známe,že terajší primátor rozosiela verejné pozvánky všetkým aktérom ktorých konania mali v minulom volebnom období najzásadnejší vplyv na chod mesta a jeho hospodárenie aj s prísľubom vytvorenia dostatočného časového priestoru na verejnú prezentáciu a vysvetlenie.Nikto z dotknutých túto podľa môjho názoru najtransparentnejšiu možnosť doteraz nevyužil.
Po tretie ak mám posudzovať dianie v meste a občianskej komunite v celej šírke,tak z celkového obrazu nemôžem vylúčiť aj názory občianskej verejnosti prezentované príspevkami na stránke Nováky.com. a iných internetových portáloch.Tu je možné na základe množstva obsahu príspevkov statusov skonštatovať,že širšia občianska verejnosť nemá zásadné výhrady s akceptáciou konania terajšieho vedenia mesta.
Hodnotenie: 0   0


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Ľudia, ktorí sa nezúčastnili prvého kola testovania, môžu prísť na druhé
Možnosť tento víkend majú aj tí, ktorí sa uplynulý víkend celoplošného testovania nezúčastnili. „Účasť na druhom kole testovania antigénovými testami spadá pod neodkladné vyšetrenie, môžu sa ho preto zúčastniť aj občania bez certifikátu z 1. kola celoplošného testovania,“ povedal minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
Bojnická nemocnica prosí o pomoc, chýbajú jej zdravotníci
Nemocnica vo štvrtok reprofilizovala desiatky ďalších lôžok.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.