Online 6 ľudí. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Primátor / Poslanci
779 príspevkov
Do tejto témy vkladajte sformulované otázky pre pána primátora a pre pánov poslancov.
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
14:19:34 14.10.2018 [6587] Nevhodný príspevok?
Ing. Dušana Šimku voliť nebudem.
Komunálne voľby sa blížia, kandidátne listiny sú zverejnené a je tu teda čas sa zamyslieť nad tým, koho si zvolíme do funkcie primátora mesta a za poslancov mestského zastupiteľstva na ďalšie volebné obdobie. O post primátora nášho mesta majú záujem šiesti kandidáti a podobne ako Mgr. Bošiak a p. M. Oršula, už dnes mám aj ja jednu istotu. Stopercentne nebudem za primátora voliť Ing. Dušana Šimku. Dôvodov prečo ho nebudem voliť, mám strašne veľa a v rámci volebnej „antikampane“ sa budem snažiť niečo o tom napísať aj na tejto stránke. Za 16 rokov práce na MsÚ v pozícií prednostu som mal dostatok možností spoznať pravú tvár a hodnoty menovaného kandidáta. Pre spravodlivosť musím ale povedať, že spočiatku som ho aj uznával a považoval za dobrý typ vhodný na post primátora a prvé dve volebné obdobia (zo šiestich, v ktorých bol vo voľbách úspešný) som ho aj volil. Bol mladý, zdal sa mi byť bez pevnejšej viazanosti k nejakej politickej strane a domnieval som sa teda, že dokáže nášmu mestu postihnutému banskou činnosťou, pomôcť v jeho rozvoji. Že som sa mýlil, som zistil až neskôr.
Prvé obrovské sklamanie som zažil pri návšteve prezidenta našej republiky Ing. Michala Kováča nášho mesta. Vtedy ma totiž úplne vedome oklamal. Tesne pred termínom návštevy náhle vraj z rodinných dôvodov musel odcestovať mimo republiku. Mňa ubezpečil, že do prezidentovej návštevy sa určite vráti. Nevrátil sa a nemal ani toľko slušnosti v sebe, aby sa mi za klamstvo ospravedlnil. Toto časové obdobie sa zvykne v médiách nazývať ako obdobie Mečiarizmu a v tomto kontexte by som bol jeho ospravedlnenie aj prijal.
Nie síce priamo, ale tiež ma svojim spôsobom oklamal návštevou svetovej hospodárskej výstavy v Hanoveri. Zistil som totiž, že šéfom našej expozície na uvedenej výstave bol môj priateľ z detstva, rodák – sused Ing. Ján P. Zrodila sa vo mne myšlienka, že navrhnem primátorovi, aby sme sa spolu služobne zúčastnili tejto výstavy, naviac aj vzhľadom k mojej uvedenej známosti. Nestihol som ani nič navrhnúť a od kolegýň som sa dozvedel, že primátor ide služobne na výstavu, aj so svojim bratom a ďalšími dvoma účastníkmi, ktorých nechcem menovať. Nepovedal som nič, iba ma to veľmi mrzelo a cítil som sa byť oklamaný. Pracovníčky úradu vedeli viac, ako prednosta.
Asociácia prednostov mestských a obecných úradov v rámci svojich vzdelávacích aktivít raz za čas organizovala rôzne exkurzie so zameraním na problematiku obcí a miest. Bol som tiež členom tejto asociácie a so súhlasom primátora som sa prihlásil na exkurziu so zameraním na bývanie - do Londýna. Náklady exkurzie mala znášať asociácia i mesto po päťdesiatich percentách. Niekoľko dní pred odletom prišli podrobné informácie k exkurzií, vrátane rozpisu nákladov. Informoval som teda o podrobnostiach aj primátora. Na moje veľké prekvapenie on moju účasť na podujatí zavrhol s tým, aby som ju odvolal z dôvodu vysokých nákladov. Ako kompenzáciu mi prisľúbil účasť na inej akcií, ktorej sme sa mali zúčastniť spoločne.(To sa nikdy už neuskutočnilo). Bolo to v čase, keď som mal ešte niekoľko rokov do dôchodku a na Slovensku sa rozbiehala výstavba obecných bytov financovaných formou úveru zo Štátneho fondu rozvoja bývania a dotácie od štátu. Zrušenie mojej v podstate služobnej cesty vo mne zanechalo trpkosť a sklamanie. Samozrejme že som okrem pracovných vecí bol zvedavý aj na Londýn. Odvtedy som tam bol už viackrát a za svoje peniaze.
V tomto príspevku som uviedol iba moje tri osobné sklamania, pre ktoré Ing. Dušana Šimku nemôžem a nebudem voliť za primátora. Pripúšťam, že sa niekomu môžu zdať banálne alebo málo významné. Pre mňa však v danom čase boli veľmi významné a domnievam sa, že by mohli aj iným občanom voličom ilustrovať jeho charakter, aby sa pri voľbách vedeli lepšie rozhodnúť.
V.Richter

Hodnotenie: 3   0
23:20:59 13.10.2018 [6586] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň. A tak niečo o „Infozákone „ a jeho využívaní aj v našom mestečku. Zdalo by sa, že sme uspaté mestečko bez záujmu o dianie v ňom . V mnoho odborných, či len tak pre laickú verejnosť zverejnených úvahách, sa píše o vyjadreniach o „Infozákone“ prijatom pre Slovenskú republiku, alebo podobne pre Českú republiku. Spomínam aj ČR len z toho dôvodu, že podľa názoru Najvyššieho súdu ČR je zákon napísaný nevyvážene v prospech tých žiadateľov ,ktorí si ho zvolili ako svoju zbraň , či nástroj pomsty voči povinným subjektom, v našom prípade, napr. proti nášmu Mestskému úradu. Viackrát som o tom písal. A tak vraj, naši poväčšine dvaja nespokojní občania , bez toho napríklad, že by boli účastníci nejakých konaní, avšak opakovanými žiadosťami v rámci informačného zákona bombardovali od začiatku tohto roka Mestský úrad a veru, ani by ste neuverili, na aké neskutočne zvláštne otázky a radu podotázok si požadovali od radnice odpovede. Nie je zložité dospieť k tejto mnou podanej informácii , keďže na stránke mesta sú zverejnené materiály na jednotlivé zastupiteľstvá. https://www.novaky.sk/download/zastupitelstvo/1537256638_2-Sprava-o-cinnosti-24.09.2018.pdf Na každé zastupiteľstvo je predkladaný materiál: Informácia o činnosti Mestského úradu od zasadnutia Mestského zastupiteľstva .... Oddelenie vnútornej správy uvádza vždy v prvom riadku svojej činnosti nasledovné:
MsZ 19.2.18 Oddelenie vnútornej správy
- spracovanie 31 infožiadostí,
MsZ 23.4.18 Oddelenie vnútornej správy
- spracovanie 46 infožiadostí,
MsZ 2.7.18 Oddelenie vnútornej správy
- spracovanie 20 infožiadostí
MsZ 24.9.18 Oddelenie vnútornej správy
- spracovanie 80 infožiadostí,
Spolu za rok 2018 to bolo zatiaľ 177 žiadostí o informácie. Od 1. 1. 2018 do 18. 9. 2018 (deň spracovania materiálu podľa novaky.sk) bolo 179 pracovných dní. Z toho vyplýva, že pre potreby našich informácií chtivých občanov MsÚ v Novákoch denne spracováva nejakú žiadosť, t. j. úspešne zamestnávajú minimálne jedného zamestnanca MsÚ denne. Vysvetlenie, aké dôvody týchto žiadateľov vedú k zaslaniu takého množstva žiadostí o poskytnutie informácií, vedzte, že sa dá len domnievať. Môžem sa len domnievať, že minimálne jeden z nich, to možno z titulu vyplývajúcom z nostalgie za dobrými časmi na mestskom úrade, berie ešte stále, ako samosprávnu jazdu, alebo za úsmevnú detskú hru. A tak len pre poriadok, ak bude chcieť ktosi gúgliť uvediem, že ak som spomenul Českú republiku, tak napr. Krajský súd v Plzni zverejnil, že rekordman v istom len nedávnom roku podal 72 žiadostí o informácie. A to je úrad krajského stupňa. Na osobu sme pravdepodobne „ lepší borci“. V Novákoch nás žije cca 4.000 obyvateľov a Plzenský kraj má 572 459 obyvateľov. Čo k tomu dodať ? Posúďte sami!!!!!!!!!!!!!!. PB
Hodnotenie: 3   0
18:58:36 12.10.2018 [6584] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň. Bývalý primátor Ing. Dušan Šimka, by mal odstúpiť z kandidátky na post primátora. Skúsme sa zamyslieť , že prečo ? Skúsme sa zamyslieť my, obyvatelia Novák, ako už dlhšiu dobu doplácame na nedostatok spolupráce, medzi mestskými poslancami navzájom, z ktorého nedostatku vznikli samoštartovacie problémy, vo vzťahoch medzi zastupiteľstvom a primátorom a vice versa. Nikto vari nepochybuje o tom, že tento, ja tomu hovorím nenormálny vzťah, nielen v tomto volebnom období mal v konečnom dôsledku, nie veľmi lichotivý vplyv na výsledok, napr. aj vo zvýšenom počte neukončených rokovaní, v aktuálnom volebnom období. Čo myslíte, kto na to doplatil??? No predsa na rozbroje doplatili všetky dôležité opatrenia, ktoré malo a za istých okolností aj mohlo mesto presadiť, keby....??? Pre koho????. No predsa pre nás, občanov Novák. Ako však odstrániť stav „keby“ a ďalej sa posunúť, posunúť naše mesto k ceste do vyššieho levelu, ak nie priamo do vyššieho levelu. Dá sa to vôbec dosiahnuť? A za akých, v našom meste okolností ?????? V tejto chvíli, niet racionálnej odpovede , pretože už asi ani nie je vhodný čas, ju hľadať a nadobudnúť . Ale i tak si myslím, že dá sa. To však, sa musia títo ľudkovia, ktorých si zvolíme, aspoň sa priblížiť k istým charakterovým zásadám!!!!!!!!!!!!!! Dnes sa do komunálnej politiky chce dostať kde kto !!! S tým, akosi nič nenarobíme, lebo je to jeho, ich právo. Ale, ak majú títo občania právo byť volení, mám vari právo aj ja, volič si myslieť, že je zlé, ak sa v takom malom meste , ako sú Nováky , kde sa navzájom ozaj takmer všetci poznáme, zabrániť tým, ktorí majú snahu do komunálnej politiky vstúpiť a sú plní nenávistí, vulgárni, vyhrážajúci sa. A to až tak, že ich očakávania sú zvláštne ak sa vyjadria, že súčasný primátor, či ďalší pôjde s putami na rukách zo zasadačky Mestského úradu, očami ukazujúc na ľudí , ktorých sa to dotýka. Dôkaz je v zázname vysielania mestskej televízie. Alebo sa vyjadria na verejnosti tak, že vulgárne porovnávajú nesúvisiace obdobie Hitlera s riadením Mestského zastupiteľstva . Neodôvodnene spájajú ľudí s mafiou, nadávajú do zlodejov a klamárov a pod. Voliči by mali dať jasne najavo, že nesúhlasia s takýmito posmešným dešpektom a pohŕdaním bez akéhokoľvek uváženia nevhodných výrokov na verejnosti ako napr. „ Toto nerobil ani Hitler, čo robíte Vy, je to tak“ v čase po zasadnutí MsZ. Takéto prejavy kandidáta na primátora sa dajú jednoznačne považovať za zneužitie slobody prejavu, jeho verejný prejav, výroky s odkazovaním na Hitlera sú neprijateľné, neúnosné a v rozpore s ideálmi ľudskosti a šľachetnosti. Ja osobne s niečím takým nesúhlasím, nech už riešenie tejto veci dopadne akokoľvek. Niečo také, sa určite i ďalším občanom z duše, zo srdca bridí, protiví a je im z toho zle. Nielenže to odrádza mladých ľudí sa angažovať v tomto meste, za nás starších ľudí, pretože neustále byť proti niekomu, proti osobe takto sa vyjadrujúcej , ktorá nedajboh by náhodou zastupovala záujmy občanov, dokonca legitímne, na základe volebných výsledkov a navyše sedieť s ním v jednej miestnosti, kde sa stretáva poslanecký zbor nováckej samosprávy , tak to nie!!!!!!!!!. To vôbec nie!!!!!!!!. Mám svoju česť, hrdosť, svoje zásady empatie a aj zmysel pre pravdu. A nielen kvôli nemu. Dosť bolo jeho rozkoše. A tak výroky deklarované zo strany exprimátora a súčasného kandidáta na primátora Ing. Dušana Šimku v podstate možno porovnať i s takouto slohovou úlohou: „Vážený pán /súdruh/ PETER BOŠIAK, ... ... Zároveň by som sa Vás veľmi rád spýtal, prečo ste mi - aj so svojimi kolegami z Tímu novaky.com - zablokovali prístup na stránku www.novaky.com. Ak nie ste ešte členom tohto Tímu, tak sa Vám hlboko ospravedlňujem! Možnože viete, čo ma vedie k tejto úvahe... Vy, ako presvedčený komunista, máte určite veľmi bohaté skúsenosti so zmazávaním a škrtaním rôznych nepohodlných diskusných príspevkov a "odstavovaním" nepohodlných ľudí. Čítal som v rôznych článkoch, že dokonca komunisti aj "odstráňovali", resp. likvidovali nepohodlných ľudí! ..., koniec citátu. No, choré. To, že som xy krát zverejnil, že nie som majiteľ stránky, na ktorú prispievam, pre neho nepostačovalo. Furt je to dookola. Nebaví ma diskusia s takýmito ľuďmi, pretože títo ľudia stále nevedia pochopiť, že Slovensko sa musí riadiť istými pravidlami, zásadami v rámci zásad členstva v Európskej únii ( napr. aj o eurofondoch, ktoré exprimátor rád využíva k svojej sebareklame) . Ing. Dušan Šimka však nechce pochopiť, že podľa známej úvahy, ESĽP( Európsky súd pre ľudské práva ) pre občanov, obyvateľov Európskej únie, ktorej je naša Slovenská republika členom, sloboda vyjadrovania sa nesmie stať povolením na rozsiahle urážanie, znevažujúce vyhlásenia a negatívne hodnotiace úsudky, ktoré nemajú nič spoločné s politickými otázkami. Kritika činnosti je teda nepochybne prípustná, avšak nevyhnutnou podmienkou je, aby táto kritika bola primeraná a opodstatnená.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ak sa takýmto nevhodnými výrokmi . „ Toto nerobil ani Hitler, čo robíte Vy, je to tak“ bývalý primátor zapájal a zapája do diskusie na verejnosti, je to nehodné voľby za komunálneho politika a mal by odstúpiť z kandidátky!!!!!!!!.. Do istej doby som mal za to, že naše mestečko je pokojné, že v ňom žijú ľudia milí a priateľskí. Spomínam na športovanie v telocvični vo štvrtok, každý týždeň s kamarátmi pri futbale, bez akýchkoľvek odúvaní sa, osočovania, nedôstojných výrokov voči sebe, hašterenia, alebo možno aj, ale len vtedy, keď sa posudzovalo, či platí, alebo neplatí gól , pri posedeniach poslancov (skúste ich dať dnes dohromady a normálne ich nechať pokecať) so ženským spevokolom, priateľstvom na rôznych školeniach, mestských zábavách, Spartakiáde (nech si o nej myslí kto, čo chce, boli to skvelé stretnutia ľudí, celých rodín) v ZRPŠ, na zasadnutiach výborov rôznych športových oddielov, často zabúdame na chalanov, teda dnes už starých otcov, ktorí reprezentovali mesto v klube hádzanárskom (II.liga), žijú tu, medzi nami, atď.atď., či na stavbách budovaných našimi občanmi v rámci tzv. akcie „Z“, alebo v iných spoločenských a záujmových organizáciách a hoci sú medzi nami ľudia, ktorí tvrdia, že naše mestečko nemá čím zaujať, nedá sa s tým celkom súhlasiť, lebo mestečko je pokojné, pekné a malebné, príjemné pre domácich aj hostí, ktorí do neho zavítajú. Za to, že dnes mnohí konštatujeme, že tu zdochol pes a tieto vzťahy odvial čas, to nie je o nostalgii. Fakt sme tak žili. S tisíc malými bolesťami, ale aj radosťou, z dobrých výsledkov a priateľstva. Ako sme sa hrdili vodným pólom, ako sme sa hrdili futbalovou divíziou FK Dukla nováky, ale aj výsledkami FK Iskra, hádzanou ,výsledkami lyžiarskeho klubu, vodným športom na našom jazere a zároveň sme si vážili ľudí, ktorí viedli túto činnosť a boli v nej úspešní. Ale, bohužiaľ, žijú v ňom , v tomto našom mestečku aj takí ľudia, ktorí sa neštítia podlostí, urážok, dokonca vyhrážania sa - a to bez akýchkoľvek dôvodov. Rozumný, dobrý, čestný, spravodlivý, úprimný človek, takéto dôvody mať nemôže. Ľudia nečestní s myšlienkovými pochodmi, na ktoré som veľakrát kriticky poukázal nemôžu zastupovať všetkých občanov a aj ich reprezentovať? Ja takých voliť nebudem, pretože ozaj je na čase, aby sme ukázali, že nám na Novákoch a ich obyvateľoch záleží viac, než na osobných sporoch a animozitách a ich nenáležitých ambíciách. Teším sa na atmosféru, ktorá mi pripomenie časy, keď sa ľudia bežne pri sebe pristavili iba tak, na kus reči. Poteší ma , ak začnú existovať aj obyčajné ľudské témy, o ktorých sa dá všade porozprávať ,aj na schodisku pred činžiakom a nebude sa o vás primátor v mestskej televízii vyjadrovať, že s kým a kde trávite s priateľmi voľný čas, kto je koho syn, či dcéra a kto za koho, sa má okrem neho a jeho family hanbiť !!!!!! PB.
Hodnotenie: 3   0
10:37:31 11.10.2018 [6583] Nevhodný príspevok?
„ Prečo nemôžem voliť Ing Dušana Šimku !" Mojou ambíciou je, aby som sa vo svojich príspevkoch, čo najviac priblížil k realite dní minulých, ale i súčasných, ktorými sa dá odôvodniť moja odpoveď na otázku, prečo nemôžem voliť Ing. Dušana Šimku za primátora. Nuž, ako teda?????????????? V príspevku č. 6580 som voviedol čitateľov do roku 2013, kde som poukázal na nezáujem bývalého vedenia mesta, akokoľvek sa vysloviť ku otázkam, ktoré sme im kládli, teda nielen ja, ale i druhí prispievatelia, na zmysel a ne –vyhodnocovanie Programu hospodárskeho a sociálneho rozvoja nášho mesta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Vyčítali sme im spolu s ďaľšími občanmi laxný postoj k tomuto, za drahé peniaze vypracovanému PHSR mesta Nováky. O č ide??? Nuž o to, že Zákonná úprava zmeny regionálneho rozvoja obcí je účinná od 1. januára 2015. Podľa komplexného informačného systému pre verejnú správu na internetovej stránke sa Program hospodárskeho rozvoja a sociálneho rozvoja obce, resp. viacerých obcí a VÚC sa uvádza, že je možné (???????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) sa obmedziť na termín program rozvoja obce (!!!!)...... Ide totiž o legislatívne skratky (!!!!!!!!!), ktoré zákon zavádza a je preto žiaduce používať ich aj v odborných textoch. Program rozvoja obce má svoju legálnu definíciu, keď zákon NR SR č. 539/2008 Z. z. o podpore regionálneho rozvoja v znení neskorších predpisov definuje pod týmto termínom nasledovné: „Program hospodárskeho rozvoja a sociálneho rozvoja obce je strednodobý rozvojový dokument, ktorý je vypracovaný v súlade s cieľmi a prioritami ustanovenými v národnej stratégii a zohľadňuje ciele a priority ustanovené v programe hospodárskeho rozvoja a sociálneho rozvoja vyššieho územného celku, na území ktorého sa obec nachádza, a je vypracovaný podľa záväznej časti územnoplánovacej dokumentácie obce.“ Celkovo sa pri vypracovávaní programu rozvoja obce musia zohľadniť a aplikovať tri hlavné kritériá, resp. tri hlavné dokumentácie, s ktorými nesmie byť program rozvoja obce v rozpore. Na prvom mieste musí obec zosúladiť svoj dokument s národnou stratégiou (schvaľuje ju vláda SR pre územie celej Slovenskej republiky na návrh Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR). Ako druhý dokument, ktorý obec musí aplikovať a zohľadniť pri tvorbe svojho vlastného programu rozvoja, je program rozvoja vyššieho územného celku, v rámci ktorého územného obvodu sa daná obec nachádza. A ako tretí a posledný dokument, ktorý musí byť rešpektovaný pri tvorbe programu rozvoja obce, je ÚZEMNÝ PLÁN DANEJ OBCE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, konkrétne jeho záväzná časť, ktorá sa vyhlasuje vo forme všeobecne záväzného nariadenia obce !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Bolo že to počúvania, kriku až zúrivosti od istých spoluobčanov, ktorí sa na zasadnutiach mestského zastupiteľstva predvádzali, aký názov dať , ako sa má používať dokument s názvom Program hospodárskeho rozvoja a sociálneho rozvoja mesta Nováky. Nuž a takto je na webovej stránke obce Štrba definovaný tento dokument . Teda tej obce , ktorej starosta je predseda ZMOS-u Združenia miest a obcí Slovenska !!!. Takže citujem:“ PHSR obce má charakter strategického, resp. strednodobého rozvojového dokumentu (5-7 rokov). Má byť nositeľom rozvojovej politiky obce, predstáv jej vedenia a obyvateľov o smerovaní rozvoja obce. Spracovaním PHSR dá obec najavo záujem o svoju budúcnosť, ako aj o budúcnosť svojich obyvateľov, pričom v podobe dokumentu PHSR získava obec nástroj na aktívne riadenie rozvoja založené na iniciovaní potrebných a žiaducich zmien. Jasné stanovenie rozvojových priorít umožní obci realizovať dlhodobý rozvoj založený na cielenej stratégii a nie na náhlych, nekoordinovaných rozhodnutiach.Ide o dokument, ktorý má mať charakter otvorenej, flexibilnej koncepcie, schopnej reagovať na aktuálne zmeny východiskových podmienok. Aby bol PHSR skutočne živým dokumentom, musí byť permanentne aktualizovaný.PHSR obce poskytuje komplexný pohľad na súčasný stav hospodárskeho a sociálneho rozvoja obce a stanovuje strategické ciele, rozvojové priority a strategické oblasti v súlade s cieľmi Národného strategického referenčného rámca Slovenskej republiky a PHSR samosprávneho kraja.
Prílohy
Program hospodárskeho rozvoja a sociálneho rozvoja obce Štrba 2015 – 2023
Typ súboru: PDF | Zverejnené: 18.01.2017
Akčný plán k PHSR
Typ súboru: PDF | Zverejnené: 06.04.2017
https://www.google.sk/search?q=PHSR+obce+%C5%A0TRBA&rlz=1C1RUCY_skSK745SK745&oq=PHSR+obce+%C5%A0TRBA&aqs=chrome..69i57j69i60.8575j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8
A to je všetko. Lenže bolo ozaj potrebné vytvoriť takú atmosféru, okolo PHSR? Je to nedostatok kompetencií?!, alebo len záujem diskreditovať??????????
No a takéto má obec Štrba podporené projekty:
Podporené projekty
Zobraziť viac
Podpora predchádzania vzniku biologicky rozložiteľných komunálnych odpadov v obci Štrba
Zobraziť viac
Prevencia kriminality v horskom stredisku Štrbské Pleso
Zobraziť viac
Staňme sa súčasťou Európy
Zobraziť viac
Podpora sociálnej a profesijnej inklúzie rozvojom pracovných zručností MRK v obci Štrba
Zobraziť viac
Rekonštrukcia verejného osvetlenia
Zobraziť viac
Na cestách sakrálnej kultúry Gmina Poronin a Obec Štrba
Zobraziť viac
Knižnicou bližšie k čitateľovi
Máme ich vari menej ????????????, či o nich nečítame ?????????? PB
Hodnotenie: 2   0
20:27:11 10.10.2018 [6581] Nevhodný príspevok?
Mojou ambíciou je, aby som sa vo svojich príspevkoch, čo najviac priblížil k realite dní minulých, ale i súčasných, ktorými sa dá odôvodniť moja odpoveď na otázku, prečo nemôžem voliť Ing. Dušana Šimku za primátora. Ing. Dušan Šimka si sám povolil výstavbu rodinného domu v lokalite, kde už dnes býva a asi by som sa ani nemusel zamýšľať nad touto skutočnosťou, keby sa veci riešili s ohľadom na ďalších záujemcov o výstavbu rodinných domov v tejto lokalite štandardným spôsobom, čím myslím to, keby sa pozemky majetkoprávne mestom s pôvodnými vlastníkmi vyporiadali a rozmerali na použitie pre výstavbu rodinných domov a mesto ich ponúklo záujemcom o stavbu RD v tejto lokalite. Každá obec a mesto má vypracovaný a schválený PLATNÝ ÚZEMNÝ PLÁN !!!!!!!!!!!!!!, ktorý komplexne ustanovuje zásady a regulatívy priestorového usporiadania a funkčného využívania územia obce. V danom PLATNOM ÚZEMNOM PLÁNE sú presne vymedzené územia a plochy určené na zástavbu rodinných domov a ostatné plochy, teda (dopravná, občianska a technická vybavenosť). Dané regulatívy záujemcom o výstavbu RD určujú, aký typ domu môžete na danom mieste stavať, a ako presne ho na pozemok osadiť a umiestniť. Realizovať výstavbu mimo určeného územia je možné iba na základe ZMENY A DOPLNKU ÚZEMNÉHO PLÁNU . Exprimátor Ing. Dušan Šimka a v tejto chvíli kandidát na kreslo primátora nášho mesta a jeho bývalá zástupkyňa , tiež dnes kandidátka na poslankyňu Mgr.D.H. sa sami rozhodli, že rodinný dom si vybudujú v lokalite, na ul. Duklianskej. . Táto pozemková lokalita, ak ma pamäť neklame, bola podľa pôvodných zámerov v počiatočnej fáze vypracovávania tzv. ÚZEMNÉHO PLÁNU MESTA NOVAKY orientovaná, ako plocha pre vybudovanie základne pre Technické služby mesta Nováky. Dôvod bol prostý. Ťažké automobily pre služby občanom, by boli tak sústredené mimo centra nášho mesta. Priznám sa, nesledoval som až tak veľmi osudy tejto lokality. V záujme potrieb svojho bývalého zamestnávateľa, som sa spojil s vlastníkmi pozemkov (Na Slaminy), položených východne od ul. Sama Chalupku, a ktorí s maximálnym porozumením a pochopením a veľmi korektne a ústretovo HBP.a.s. vyšli v ústrety, keď svojim súhlasným postojom pomohli vyriešiť problémy uvedenej spoločnosti s uvoľnením rodinnej zástavby v mestskej časti Laskár pre ťažbu uhlia tým, že predajom pozemkov a súhlasom s procesnými úkonmi vykonanými v tejto veci , tak banská spoločnosť mohla na ul. Sama Chalúpku postaviť rad rodinných domov ,ako náhradu za domy podliehajúcich asanácii z titulu ťažby uhlia v mestskej časti Laskár. Poďakovanie spoločnosti bolo pôvodným vlastníkom o to úprimnejšie, keďže v tom čase potenciálni poškodení, naši spoluobčania z Laskára, výstavbu náhradných rodinných domov na ul. Duklianskej odmietli. Ostalo to teda na rozhodnutí mesta, mesto malo ruky rozviazané v tom slova zmysle, ako naloží s pozemkami v lokalite na ul. Duklianskej. Z mojej praxe a poznania vyplýva, že výber stavebného pozemku je prvým a aj najdôležitejším rozhodnutím stavebníka, pretože nevyberáme iba stavebný pozemok, ale aj miesto kde budeme tráviť zvyšok života. Nič proti tomu. Mesto však môže rozhodnutie stavebníkov o veľkosti pozemku, prispôsobovať podľa svojich zámerov a množstve poskytnutých stavebných pozemkov tak, aby sa neobmedzovala nielen stavebná kultúra, ale aby vyriešilo čo najviac záujemcov o stavbu rodinného domu . Pri určovaní správnych rozmerov pozemku netreba zabudnúť na to, že pri samostatne stojacich rodinných domoch (ak to nie je územným plánom určené inak) platia isté zákonom stanovené vzdialenosti-odstupy, atď. atď. Nebolo by nikomu zrejme k počudovaniu, keby sa pozemky rozložili v súlade s primeranou, viacmenej podľa možností, rovnakou výmerou a záujemcovia, ktorých žiadosti mesto Nováky evidovalo, by možno dnes už bývali v rodinných domoch vo väčšom počte tam postavených a mesto mohlo výrazne posunúť demografický priemer k omladeniu občanov nášho mesta i tam bývajúcimi ľuďmi. I napriek tejto úvahe je fakt, že naozaj sa v tejto lokalite ( na ulici Duklianskej ) rodinné domy aj postavili. No, čuduj sa svete, len dva, a ku každému nejakým záhadným spôsobom a rôznymi právnymi úkonmi, spôsobom change (zámenami) v rámci výstavby rodinných domov nadobudli vlastníci rodinných domov k nim príslušné pozemky , každý vo výmere cca 13 árov. Sú spokojní, vybrali si pozemky vari správne , pretože malé stavebné pozemky a parcely (do 400 m2) sú vhodné najmä na radovú zástavbu. Ak uvažujete o samostatne stojacom menšom rodinnom dome, je dobre mať stavebný pozemok o veľkosti cca 500 – 800 m2. Pri výstavbe väčšieho rodinného domu, príp. viacgeneračného domu alebo dvojdomu, je vhodné uvažovať o parcele min. 1000 m2. A tak podľa geometrického zamerania došlo k stavu, ktorý podľa môjho názoru a nielen môjho, ale i čo som mal si možnosť vypočuť od žiadateľov o pridelenie pozemku v tejto lokalite sa cítia podvedení, oklamaní z nečinnosti mesta z nepridelenia pozemku, ba niektorí žiadatelia nedostali ani odpoveď MÚ, že ich žiadosť evidujú. Po mojej kritike, nie tak dávno, k pozemkom v tejto lokalite, som bol poučený istým občanom odkazom na pozemky, po takejto dzmluvnej - o prevode, či zámene uzatvorenými zmluvami vzniknutej rošáde. Nebolo to z mojej strany hodné odpovede, veď niet vari nikoho, kto by si chcel postaviť dom na pozemku ohrozovanom hladinou spodnej vody, alebo na navážke v podstatne nevhodnom položení pre stavbu RD. Tieto novovytvorené parcely, zaradené do vlastníctva mesta, vôbec nespĺňajú základné kritériá cien, pretože ich dostupnosť značne znevýhodňuje potenciálnych záujemcov, čo svedčí aj skutočnosť, že ako sa povie ,nikto doposiaľ si za nimi nohy neláme. Možnosť napojenia na inžinierske siete s dostatočnými kapacitami, medzi ktoré nepochybne patrí elektrina (bez nej sa prakticky nedá stavba realizovať), plyn, voda, splašková a dažďová kanalizácia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, káblová TV, telefón.. by o dobrých pár tisíc eur zvýšili cenu pozemkovej nehnuteľnosti aj s otáznikom, či je to technicky možno zabezpečiť?! A to nehovoríme o riziku ochranného pásma vodného toku Nitra!!!!!!!!!!!!!!!! . Takže pozemky sú akoby odložené!!! Dospieť k väčšiemu pozemku, napr. 13-árovému je v Novákoch problém, tvrdil to sám exprimátor, že mesto Nováky má obmedzené možnosti k novým pozemkom a jeho vízia o vyporiadaní pozemku ,ktoré boli pod Futbalovým ihriskom na ul. Sama Chalupku je veľmi vzdialená od ich zrealizovania v prospech pridelenia pod výstavbu RD. Ani vari neviem aký záver by som tejto zapeklitej veci mal dať, lebo je pravda, že exprimátor sa záhadným spôsobom dostal k pozemkom, ku ktorým malo mať mesto náležitý záujem v zmysle PLATNÉHO ÚZEMNÉHO PLÁNU a teda malo tiež použiť inštitút VEREJNÉHO ZÁUJMU. Na celej čiare v rozhodnutí mesta, resp. jeho štatutára mesto zlyhalo. Nechcem upozorňovať prehnane na to, že akým spôsobom dospeli pozemky vo výmere 13 árov do vlastníctva práve bývalí exponenti nášho mesta , ale podstatné je to, že rozhodnúť o tom či sa urobila chyba, alebo to bol úmysel mala rozhodnúť akceptácia ÚZEMNÉHO PLÁNU MESTA NOVÁKY v súčinnosti s uplatnením inštitútu o VEREJNOM ZÁUJME. To v praxi znamená, že reálne mohlo dôjsť k porušeniu zásady verejného záujmu a politickej zodpovednosti exprimátora a jeho zástupkyne vo veci nadobudnutia pozemkov. LEGEM BREVEM ESSE OPORTET, QUO FACILIUS AB IMPERITIS TENEATUR „Zákon má byť stručný, aby si ho lepšie zapamätali neskúsení. Seneca Mladší, Listy Luciliovi.“ Túto zásadu by bolo vhodné pripomínať našim zákonodarcom, pretože vyznať sa v našom právnom poriadku, je obtiažne aj pre odborníkov. V tejto súvislosti sa len ťažko dá obísť otázka životného prostredia. Ak som spomenul splaškovú a dažďovú kanalizácia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a bývalú mestskú časť Laskár !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, nemôžem inak, len znova a tisíckrát opakovať, že takéto napĺňanie ochrany životného prostredia a jej uplatňovanie v PLATNOM ÚZEMNOM PLÁNE v našom meste Nováky, a zavezenie odpadom a bezprecedentné vytvorenie neriadenej skládky v bývalej časti mesta Nováky zdedené po primátorovi Ing. Dušanovi Šimkovi , ktorý bral problematiku životného prostredia len ako povinnú samosprávnu jazdu, je neúctivé k občanom mesta Nováky , je neúctivé k bývalým občanom mestskej časti Laskár. Nerozumiem ich konaniu a nech to kandidát na primátora Ing. Dušan Šimka verejnosti vysvetlí. PB
Hodnotenie: 0   1
21:11:03 09.10.2018 [6580] Nevhodný príspevok?
Mojou ambíciou je, aby som sa vo svojich príspevkoch, čo najviac priblížil k realite dní minulých, ale i súčasných, ktorými sa dá odôvodniť moja odpoveď na otázku, prečo nemôžem voliť Ing. Dušana Šimku za primátora. Je dôležité zo strany voličov, keďže boli zverejnený zoznam kandidátov, ktorí sa uchádzajú o post poslancov, resp. primátora, aby sa dôkladne oboznámili a presvedčili sa o tom kto sa za ľuďmi pokúšajucimi sa o našu dôveru skrýva!!!!! Kto len málinko pozná z týchto ľudí okolo neho žijúcich, mal by nájsť v sebe rozhodnutie to najsprávnejšie, ako a koho bude voliť, či komu dá hlas, v ten deň, keď pristúpi k volebnej urne. Pokiaľ k tomu dospejeme, je ešte málinko času na to, aby sme sa vyvarovali rôznych skresľujúcich vyhlásení, ktoré sa v tomto období prezentovali napr. v regionálnom periodiku PRIEVIDZSKO a rezonovali a možno rezonujú v našom meste ! Myslím tým prehnane vulgarizovaný spôsob, ktorým bolo poukazované autorom príspevku na Plán hospodárskeho rozvoja mesta Nováky (PHR),najmä súčasným kandidátom na primátora Ing. Dušanom Šimkom. Veľmi netolerantne poukazuje na plnenie PHR ,resp. vraj pochybenia súčasného vedenia mesta v jeho napĺňaní. Tak, ako to býva u neho zvykom, polopravdy a vari nič nepokazím, ak napíšem, že mi je ani nie trápne, ale vedie ma k úsmevu, ak Ing. Dušan Šimka a jeho suita tvrdia, ako sa snažili vyzývať vedenie mesta, aby konali v otázke PHR,(v minulosti PHSR) vraj kvôli eurofondom .Je to z ich strany faloš a tvrdenie bez sebareflexie. V niečom však majú pravdu a to musíme uznať. Ako osy v súčasnosti bodli vždy do toho miesta vo výkone činnosti vedenia mesta , na ktorú sme v minulosti za vedenia Ing. Dušana Šimku, bývalého primátora kriticky poukazovali, ako na zanedbávanú oblasť. Však posúďte sami. V mojom príspevku zverejnenom na tejto webstránke dňa 06.10.2013 o 17:35:10 som napísal takto: :Je už október 2013 a mesto „spí“ len dookola ako „mantru „ vysielal primátor príspevok spojený s prerozdeľovaním financií do športových oddielov.Je to choré,keďže je už október, no a vysielanie,“keď už ho zariadil“, sa mohlo využiť na oboznámenie s riešením iných politík mesta aj s prípravou nového rozpočtu. Samozrejme, chápeme prečo sa to opakovalo dookola, to ozaj vieme všetci prečo . Na vypracovanie Programu hospodárskeho a sociálneho rozvoja (PHSR)mesta, boli vynaložené finančné prostriedky, ktoré predstavujú desiatky, či stovky tisíc (vSKK). Ako teda splnilo úlohu mesto, ak podľa zákona je povinné plniť tento program, malo vypracúvať, schvaľovať, vyhodnocovať a zabezpečovať jeho plnenie? Takto je na oficiálnej stránke mesta Nováky uvedený PHSR. „Obsahom PHSR mesta nováky na obdobie 2008-2013 je analýza súčasného stavu, potenciálu a možnostiach rozvoja mesta v oblastiach, ktoré priamo , či nepriamo súvisia s rozhodovaním a právomocami samosprávy, SWOT analýza slabých stránok, silných stránok, príležitostí a ohrození a návrh stratégie rozvoja mesta prostredníctvom strategických zámerov, cieľov a nástrojov a ich implementácie na základe navrhnutých opatrení. Zámerom PHSR je, aby sa realizovali také riešenia , ktoré budú v súlade , atď.,atď. ... k udržateľnému rozvoju mesta“ . No a nasleduje moja otázka. Kto a ako ( v roku 2013!!!!!!!!!!!) vypracuje na ďalšie roky a ako sa úlohy v ňom za obdobie podliehajúce vyhodnoteniu ,za obdobie do konca roku 2013 vyhodnotia? Ďalej kladiem otázku. Kto ponesie zodpovednosť za nesplnené úlohy ? Kedy sa vypracuje tento plán na ďalšie obdobie (myslím -7 ročné)? Jeho vypracovanie stálo obrovské finančné prostriedky, ako sa však zdá , pre terajších zodpovedných za jeho plnenie, sa však tento ocitol na marginále ich záujmu. To by páni poslanci a kontrolór mesta nemali nechať tak. A ďalej píšem. A ešte na záver vážení spoluobčania. Ozaj si myslíte, že všetko je tak, ako má byť?. Ozaj si nemyslíte , že to len my žijeme v predsudkoch, ilúziách a očakávaniach , a že vo väčšine miest a obcí je to ináč, lepšie a prirodzenejšie. Tak vážení, toľko v mojom príspevku k PHSR v roku 2013.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A on nás teraz vyučuje, ako má súčasné vedenie mesta s PHR( teda v podstate s PHSR) robiť a nakladať a ako veľmi súčasné vedenie mesta upozorňoval na čosi ( asi vraj legislatívu o PHR) ?????????????????. Ale, že nereagoval bývalý primátor na túto výzvu v roku 2013, to nekomentuje!!!!!!!!!! Teraz bez sebareflexie o roku 2013 mlčí a snaží sa o post primátora, snaží sa o comeback – znovuzískanie moci!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tak len ostáva pravdou, že Nováky by nič nezískali, ba určite menej, ak majú dnes za daných okolností. Pôvodne som chcel nazvať svoje ďaľšie príspevky ako črepinky z rozbitého, čoby pohára poznatkov, ktoré kvária naše mesto a ktoré bude víťaz po voľbách zasadnuvší do kresla primátora ťažko zliepať do použiteľnej podoby a ako sa mu to podarí, to ešte len možno uvidíme .
Takže včera som našiel na stole, ale nie žartujem, dostalo sa mi do rúk oznámenie Obce Lehota pod Vtáčnikom v zastúpení Spoločným obecným úradom v Novákoch vo veci:“ Oboznámenie s podkladmi pre rozhodnutie „ vo veci a teraz dobre otvorte oči „ konanie o dodatočnom povolení stavby spojenou s kolaudáciou stavby:“ Vonkajšie osvetlenie pre športové ihrisko „ ... ... vedenej na Obci Lehota pod Vtáčnikom ako určenom stavebnom úrade ... ...pod číslom 105/2009/32/SOÚ. Ja k tomu nemám komentár, alebo mám tomu rozumieť, že celých deväť rokov bez stavebného povolenia?????, či ako, svietia funkčné osvetľovacie telesá, viacmenej vyhradené technické zariadenia na Futbalovom ihrisku????. Nerozumiem a nech to kandidát na primátora Ing. Dušan Šimka verejnosti vysvetlí. Alebo bývalý primátor ani o tom netušil??????????????? PB
Hodnotenie: 2   1
14:56:42 07.10.2018 [6578] Nevhodný príspevok?
IV. " Prečo nemôžem voliť Ing Dušana Šimku !" Mojou ambíciou je, aby som sa vo svojich príspevkoch, čo najviac priblížil k realite dní minulých, ale i súčasných, ktorými sa dá odôvodniť moja odpoveď na otázku, prečo nemôžem voliť Ing. Dušana Šimku za primátora. Verím, že je jeho šťastím, ak sa Slovensko v čase porevolučnom ocitlo možno aj zámerne v právnom bezvedomí a on právo v Novákoch uviedol do „právnej kómy“. Je jeho šťastím, že nebol prijatý zákon o hmotnej zodpovednosti (všetkých štátnych a komunálnych funkcionárov) za zjavné nezákonné rozhodnutia. A preto, ak ľuďom, ktorí mali potiaže so susedmi bývalý primátor riešil veci od stola, nehovoril s ľuďmi nedodržujúcimi pravidlá o ochrane životného prostredia, pravidlá Stavebného zákona, primátor takto navyše poškodeným ľuďom, občanom nepomôže, hľadiac na nich zvrchu, bez pokory, ako mu máme veriť, že po prípadnom jeho zvolení za primátora to nebude ešte horšie? Ako sa dá žiť v meste, kde vládu drží človek, ktorý mesto riadi ako je vyššie uvedené ,len podľa svojich pohnútok a zabúda pri tom na pokoru k ľuďom a veci rieši autoritársky, bez poznania podstaty, len pohľadom na občanov, ako sa vraví zvrchu a bez pokory k občanom? A tak pokračujem vo svojom príspevkoch ku kandidátom na primátora a poslancov , bodom 43., takto:
43. Ing. Dušan Šimka, okrem toho, že bol na pozícii primátora nášho mesta, po zriadení tzv. Spoločných obecných úradov, ktoré nadobudli význam po reforme verejnej správy v roku 2002, keď na obce bol presunutý výkon niektorých kompetencíí zo štátnej správy z oblasti: opatrovateľská služba, ochrana životného prostredia, regionálne školstvo, zdravotníctvo, pozemné komunikácie, vodné hospodárstvo a najmä stavebný zákon(!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)bol na základe spoločného rozhodnutia vyše dvadsiatich obcí ustanovený za šéfa tohto úradu, alebo nazvime to prednostu Spoločného úradu, ktorý mal a dodnes má sídlo v našom meste.
44. Ing. Dušan Šimka nikdy neprevzal na seba konzekvencie (zodpovednosť) za svoju nekompetentnosť a tak z titulu neznalosti zákonov, vkladal svoje rozhodnutia do rúk submisívnych úradníkov. Ako to však bolo s porušením Stavebného zákona, v prípade vydaného KOLAUDAČNÉHO ROZHODNUTIA,( ktoré si vlastnoručne ako šéf úradu aj podpísal pre svoj vlastný rodinný dom, tiež rodinný dom vtedy jeho zástupkyne Mgr.D.H.) (!!!!!!!!!!!!!!!) je dôležité vedieť, že v ich stavebnom spise založenom na stavebnom úrade, absentovala významná podmienka (!!!!!!!!!!!!!!!!) ku kolaudácii stavieb, aby tieto boli užívania schopné!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Nebolo totiž doložené do spisu zákonom stanovené a pre skolaudovanie stavby veľmi významné, právne relevantné –„VYHLÁSENIE SPRÁVCU KANALIZÁCIE“ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tento fakt potvrdzuje aj Rozhodnutie Oddelenia pre životné prostredie v Prievidzi, ktoré za porušenie zákona o Nedodržaní ustanovení Zákona o vodách obidvoch stavebníkov pokutovalo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
45. Na základe tejto nekompetentnosti, až svojvôle, kandidát na primátora Ing. Dušan Šimka a jeho bývalá zástupkyňa kandidátka na poslankyňu nášho mesta Ing.D.H. znečisťujú RIEKU ŽIVOTA HORNEJ NITRY tým, že splaškové vody zo svojich RODINNÝCH DOMOV, v ktorých bývajú a žijú, vyviedli do kanalizácie na odvedenie povrchových vôd, ústiacich do rieky NITRY.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! v čase, keď už platili prísnejšie regule podľa novely Stavebného zákona pri potvrdzovaní Kolaudačných rozhodnutí!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
46. KOLAUDAČNÉ ROZHODNUTIE je vydané stavebníkovi k tomu, aby sa stavba povedzme odobrila a uznala za užívania schopnú stavebníkom po kolaudácii vykonanej úradníkom stavebného úradu, príp.za prítomnosti orgánov a zástupcov organizácií podľa potreby prizvaných, samozrejme za účasti samotného stavebníka za stavbu zrealizovanú v súlade so stavebným zákonom a tak ako užívania schopná je to povolenie stavebníkovi aj stavbu užívať.
47. Tento laický výklad som zámerne volil, aby sme pochopili, že v súlade so Stavebným zákonom, musí obsahovať, okrem všeobecných podmienok, ktoré určuje Správny poriadok , aj podmienky na užívanie stavby, ktorými sa zabezpečí ochrana verejných záujmov a právom chránených záujmov účastníkov konania, najmä z hľadiska starostlivosti o životné prostredie, zdravia ľudí, požiarnej ochrany,bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
48. Tak, toto dokázal vyrobiť Ing. Dušan Šimka, bývalý primátor nášho mesta , ako píše sám o sebe, človek s „dvadsaťštyriročnou pozíciou primátora mesta“ a s predvolebným logom „Žijem pre naše mesto“ (?!!!!)
49. Je to nepochopiteľné aj z toho dôvodu, že stavebný dozor na stavbe jeho rodinného domu, mu vykonávala jeho podriadená, zamestnankyňa Mestského úradu, tým prirodzene submisívna, inak povedané, neskonale naklonená, vedúca stavebného oddelenia Mestského úradu v Novákoch, Ing. D.P., ktorá prirodzene , tak aspoň vyhlásila„ ŽE NEVEDELA O EXISTENCII-NEEXISTENCII KANALIZÁCIE-NEKANALIZÁCIE VRAJ CELKOM NIČ ??????
50. Konanie Ing. Dušana Šimku, ktorý sa chce stať primátorom mesta Nováky aj napriek tomu, že odvádza i naďalej splašky z jeho RODINNÉHO DOMU DO RIEKY ŽIVOTA HORNEJ NITRY, DO RIEKY NITRY ( iné, novšie informácie sa mi nedostali do rúk), považujeme za vrcholne nekompetentné ,neprofesionálne a neúctivé voči nám ostatným občanom, ktorí už i tak tu trpíme nadmerným znečisťovaním životného prostredia sústredenou priemyselnou aglomeráciou v našom meste.Veď to z vyhlásení GREENPEACE ako kedy tedy čítate aj vyplýva!!!!!!!
51. Ing. Dušan Šimka akiste vôbec necíti istú empatiu, porozumenie k tým slušným občanom, ktorí niekedy z titulu nedostatku peňazí na životné náklady síce s ťažkosťami, ale za odvedenie splaškov zo svojich bytov a rodinných domov poctivo vykonávajú úhradu Správcovi kanalizácie v Novákoch!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. On nemá komu!
52. Vyhlásenie Ing. Dušana Šimku, že „ON ANI NETUŠIL , ŽE TAM ( na ulici Duklianske) KANALIZÁCIA NA ODVEDENIE SPLAŠKOVÝCH VÔD NIE JE“!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! je absolútna nekompetencia primátora a zavádzanie verejnosti. Veď, kto iný, ak nie primátor by v roku 2012 mal mať vedomosti o „ Genereli Inžinierskych sietí nášho mesta“???????????????????????????????????. Veď kto iný ,ak nie primátor nášho mesta by mal vedieť čo,to o ÚZEMNOM PLÁNE MESTA(??????? ??????????????) Veď Nováky predsa nie sú Londýn, alebo Moskva ????? Jeho vyhlásenie o nevedomosti o existencii kanalizácie na odvedenie splaškových vôd na Ul. Duklianskej sa nedá inak vyhodnotiť , len ako NEKOMPETENTNÉ, INFANTILNÉ, ABSURDNÉ, ZAVÁDZAJÚCE VEREJNOSŤ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
53. Ing. Dušan Šimka zavádzal, klamal, pretože sme absolútne presvedčení, že zamestnanec MsÚ v Novákoch a rovnako zamestnanec samosprávy a najmä zamestnanec verejnej správy, MÁ ROZHODOVAŤ NA ZÁKLDE RELEVANTNÝCH A ZÁKONNÝCH PODKLADOV A NIE NA ZÁKLADE NEJAKÝCH OSOBNÝCH DOMNIENOK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
54. Právne Relevantný doklad, je v tomto prípade VYHLÁSENIE SPRÁVCU KANALIZÁCIÍ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Zákon bol obídený a porušený v tom, že tento doklad, ako podstatná náležitosť v stavebnom spise stavebníka Ing. Dušana Šimku absentuje (nenachádza sa v spise) (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) Prečo tomu tak bolo (?????????), vie vari len on a jeho, v tom čase podriadení zamestnanci úradov, ktoré v čase jeho vlády v našom meste mu zverili, aby ich v súlade so svojim vedomím a svedomím (???????????) riadil. Ako ich riadil??????????, práve ste dočítali. PB
55. Za ďalší dôkaz o klamstve a diletantstve, či pracovnej submisivite,náklonnosti, jeho podriadených, môžeme považovať tiež skutočnosť, že spomenutá vedúca stavebného oddelenia Ing. D.P. mala na svojom pracovnom stole „Projekt na výstavbu kanalizácie v mestskej časti Lelovce“.(!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!), so zakreslenou kanalizáciou, ktorá sa mala vybudovať a mala tak z titulu pracovného postu, ktorý v tom čase zastávala dôvod, si ho naštudovať.
56. Je nám jasné, že čo svojim vyhlásením kamuflovala. Časť kanalizácie v mestskej časti Lelovce, sa ešte počas trvania jej pracovného pomeru s mestom Nováky, resp. s Mestským úradom aj zrealizovala. Jej vyhlásenia preto pre mňa nemajú, ale i z iných dôvodov ani štipku dôveryhodnosti.
57. Hoci Mesto Nováky zaviazalo Ing. Dušana Šimku k náprave jeho pochybenia, v tejto veci, doposiaľ tak neučinil, žumpu, resp. Domovú ČOV-ku nevybudoval , zrejme si mysliac, že keď ho zvolia za primátora ,toto jeho pochybenie „ UHRÁ DO STRATENA „(???!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!).
58. No a o nekompetencii bývalého primátora nášho mesta Ing. Dušana Šimku svedčí táto absurdná informácia, ktorú bez mihnutia oka prehliadol, hoci ako nám predvádza ,všetky TV vysielania má zarchivované, a odpočítané, takmer na stotiny sekundy. A tak sa domnievame , že chybou by bolo, keby sme nespomenuli, že Ing. Dušan Šimka zavádzal a účelovo klamal poslancov Mestského zastupiteľstva v Novákoch pri stanovení ceny diela investičnej akcie, ktorá bola účelovo navýšená pretože a teraz dobre oči otvorte, VEDENIE MESTA SA „VRAJ BÁLO“, že poslanci Mestského zastupiteľstva v Novákoch im prípadné dodatky neodsúhlasia. O tomto všetkom vo verejnoprávnej televízii RTVS v relácii „REPORTÉRI“ informovala 13.03.2017 bývalá vedúca Oddelenia výstavby Ing. D. P.(archív RTVS). Možno vari pochybovať nad dôvodom, ak si položíte otázku ako ja , že prečo tak konali a zároveň si dáte na otázku odpoveď, či sa v tej chvíli nejednalo o zneužitie právomoci verejného činiteľa ???????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
To je záver tejto časti ,nechcem dlhými príspevkami unavovať čitateľov, dovolím si ukončiť tento príspevok s ubezpečením, že ak budem mať ako dôchodca čas a dovolia mi to okolnosti , dovolím si postupne pokračovať vo svojich úvahách. PB
Hodnotenie: 3   1
21:15:15 06.10.2018 [6577] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň. Treba isté veci opakovať do nekonečného nekonečna. Ing. Dušan Šimka nezniesol, že vari ako na veky vekov zavesená veličina k funkcii primátora mesta Nováky v roku 2014, neodvratne padol. Je fakt, že u časti nováckej verejnosti badať, že pre ňu je jeho pád ľahostajný, že jej je ukradnutý. Ale je tu jeden háčik. Potreba zaručiť právo na ľudskú dôstojnosť má v dnešnej dobe svoje opodstatnenie. V základnom zákone štátu v druhom oddiely Druhej hlavy Ústavy Slovenskej republiky sa v Článku 19, ods. 1 hovorí: „Každý má právo na zachovanie ľudskej dôstojnosti, osobnej cti, dobrej povesti a na ochranu mena." Ak sa nechceme opakovane vrátiť do obdobia „právnej kómy“(!!!) v našom meste, ktorej výhody pre seba si tento človek dvadsaťštyri rokov užíval, až dospel do obdobia bohorovnosti, neohroziteľnosti ,musíme opakovane zverejňovať, zdôrazňovať, že zasiahol do života rodín spôsobom, ktorý sa neodpúšťa, a po páde on a členovia jeho family v dôsledku jeho pádu, zasahovali celé štyri roky do dôstojnosti občanov. A práve, bežne porušoval to, čo mu malo byť najsvätejšie a čo je kľúčovým atribútom demokracie!!! Tým atribútom je zabezpečenie dôstojnosti občanov a ich základných práv!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. V občianskom práve je základom ochrana pred urážkami, ohováraním, nactiutrhaním a inými, najmä verbálnymi, prejavmi znevažujúcich názory o jednotlivcovi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Takže áno, nemôžem ani ja takéhoto človeka voliť, ktorý uviedol Nováky do právnej kómy len preto, aby sebe a svojej family zabezpečil spokojný život i tým, že ostatným ľuďom spokojnosti zo života odoberal spôsobom, ktorý je nehodný „otca nášho mesta“!!!!!!!!!!! A tých občanov je sakramentsky veľa. To, že v súčasnosti je preto časť našich občanov vyplašená a predháňajú sa niekedy menej, inokedy viac teatrálnejšie v tom, kto z nich dá od dotyčných ruky preč, hoci možno v tichosti so zvláštnym sebaklamom zvažujú, že ak to Ing. Dušan Šimka uhrá, pri ňom im bude dobre, je sebaklam. Občania s takýmto jeho postojmi už majú z rokov bezprostredne po jeho zvolení do funkcie primátora osobné skúsenosti!!!!!!!!!!!!!!!!!! Rozišli sa s ním, alebo ich z rôznych dôvodov zapudil!!!!!!!!!!!!!. Takže vážení, ilúzia!!! Po dobu bičovania našej nováckej spoločnosti držali ľudia so sebaklamom ústa, pretože nič sa ich dôstojnosti, jej poškodenia, v dôsledku konania Ing. Dušana Šimku nedotklo!!! Však áno, môžu tak zvažovať. Veď koniec koncov nielen v politických sporoch ,ale aj na komunálnej úrovni, ale aj v jeho susedských sporoch môžu padať aj mimoriadne ostré výrazy a veľmi kontroverzné obvinenia, vyjadrenia a veruže aj padali. Nemám v úmysle to rozmazávať, ale kto nezažil na vlastnej koži , ako mnohým občanom zasiahol do osobnej integrity, do ich osobnostných práv tým, že im spôsobil minimálne, byť len naštrbenú stratu dôvery u spoluzamestnancov, zamestnávateľov, pokusom o stratu dobrej referencie v zamestnaní, keď ich vyšetrovala Národná protikorupčná jednotka ,pretože bez pokory a racionálneho uváženia,len z dôvodu vlastnej bohorovnosti, podával na vlastných spoluobčanov, navyše poslancov bezdôvodné trestné oznámenia , kto toto nezažil, tak ten to nevie si dať dohromady, zrovnať si to, čo všetko dokázal tento kandidát na primátora Ing. Dušan Šimka proti občanom urobiť. Sami sledujete, ako zo spoločenskej situácie na Slovensku je v súčasnosti zásah do práce novinára celkom, ale ozaj celkom, iná spoločenská závažnosť. Takže, ak sa niekto takto vysporadúval so spoluobčanmi, ktorí nemali verejný status ako Ing. Dušan Šimka v čase jeho vlády v našom meste a teraz kandidát na poslanca (nezákonnými vyhláseniami s poukazom na kritické pripomienky občana v mestskom rozhlase, počas novoročného príhovoru občanom je neprijateľné bez akejkoľvek diskusie), znemožňoval, znemožňujú, len preto, lebo kriticky poukazovali a poukazujú na jeho činnosť na poste primátora ,s ktorými ako občania vnútorne nesúhlasili , čo k tomu dodať? No nič iné, len využiť svoje volebné právo a nevoliť ho. Aj preto ho ja voliť nemôžem a aj nebudem . PB
Hodnotenie: 3   1
12:12:52 06.10.2018 [6576] Nevhodný príspevok?
Záleží to na nás.
Zaujala ma táto myšlienka v diskusnom príspevku P.B. Myslím si, že by sa touto myšlienkou mali zodpovedne zaoberať všetci voliči nášho mesta, zaoberať preto aby sa nám nestalo, že sa vráti to, proti čomu sme bojovali pred štyrmi rokmi. Čitatelia tejto stránky majú dostatok informácii a hlavne faktov, prečo nevoliť Šimku za primátora. Nie je to o osobnej averzii, je to na základe týchto faktov ktoré sú známe. Je to na základe toho, že tento človek, ktorý sa opätovne snaží o návrat na primátorskú stoličku, v priebehu svojho primátorovania robil len to, čo mu malo priniesť budúci volebný úspech. Že to bol čistý populizmus, ktorý nám tu zanechal majetok mesta v hroznom stave, to ho nezaujímalo. Keď nestačil populizmus, neváhal použiť zastrašovanie svojich kritikov, či už cestou jeho televízie, podaní na políciu, pôsobenie na zamestnávateľov poslancov, dokonca pôsobenie na orgány občianskych združení, v ktorých sme nezištne pôsobili. Za to, že sme ho nezvolili, so svojim bratom zahájil boj proti novému primátorovi a prednostovi. Boj, na základe zmanipulovaných informácii, v médiám, na riadiacich orgánoch fondov, na zasadnutiach mestských zastupiteľstiev, v reklamných novinách, telefonovaním spoluobčanom, posielaním emailov. Nevadilo mu, že týmto škodí nie len primátorovi ale celému mestu, že škodí všetkým občanom tohto mesta. Stále ho zaujíma len jeho osobný prospech, ktorý neváhal povýšiť nad prospech mesta, ktorého sa chce stať primátorom. Pre toto nemôžem voliť Šimku za primátora. Verím, že v tomto meste sú ľudia múdri, ktorí pochopili tieto dôvody, dôvody ktoré stručne prezentujem v tomto príspevku a obšírne ich na tejto stránke publikuje aj P.B. Nenechajte sa zlákať zlomyseľnosťou a ľahkovážnosťou. Záleží to na nás.
Na záver pre Petra a Ľubomíra. Nie ste sami, len nie všetci dokážeme znášať ataky zlého človeka.
Prajem pekný deň.
M.O.
Hodnotenie: 2   1
20:16:18 05.10.2018 [6575] Nevhodný príspevok?
Volebný boj, či volebná súťaž? Pravidlá volebnej kampane upravuje v § 30 zákon č.346/1990Zb. O voľbách do samosprávnych obcí. Pamätám si na debatu v istej televíznej relácii na vystúpenie jej účastníka, JUDr. Petra Pitharta, českého politika, ktorý stál na čele českej vlády, ešte v rámci federácie, teda v období nejaký rok, dva po roku 1989. Vtedy v spomínanej relácii , tento vzdelaný človek, á priori v tejto televíznej besede odmietal v akejkoľvek politickej súvislosti u nás niečo v politike spájať so slovným výrazom „BOJ“. Totižto tvrdil, že v demokracii sa všetci korektne, demokraticky dohodneme a používať slovo „boj“ v politickom rangu, pri stretoch politikov podľa neho vraj stratilo tak opodstatnenie a už by sa nemalo po nežnej revolúcii, v takom poňatí používať. A tak, bojovať, alebo nebojovať vo voľbách? Používať výraz VOLEBNÝ BOJ, alebo nie a nazývať ho akousi volebnou súťažou??? Ak som spomenul ponovembrového politika v úvode, s dovolením, ešte jedného pripomeniem. V inauguračnom prejave na prezidenta republiky Václav Havel sľúbil, že našu krajinu privedie k slobodným voľbám. A zdupľoval to vzápätí aj v tradičnom prezidentskom novoročnom príhovore. Hoci už s istými obavami: „Máme pred sebou slobodné voľby, a teda aj „PREDVOLEBNÝ BOJ“!!! A pokračuje. Nedopustime, aby tento BOJ zašpinil doposiaľ čistú tvár našej vľúdnej revolúcie. Zabráňme tomu, aby sme sympatie sveta, ktoré sme tak rýchlo získali, rovnako rýchlo stratili tým, že sa zapletieme do húštiny mocenských šarvátok.“„ Potiaľ Václav Havel. Avšak na takýto morálny jeho odkaz, už v tom čase bolo prineskoro . Potiaľ Václav Havel. Kto si z nás pamätá, na prvé, v roku 1990 pomarcové vystúpenia designovaného predsedu Mestského národného výboru v Novákoch In.Dušana Šimku, a jeho prejavy a v tejto chvíli ako súčasného kandidáta na primátora, môže určite porovnať jeho výroky a vystúpenia v čase porevolučnom a v súčasnosti a zistiť tak, v čom a prečo sa jeho prejavy k verejnosti tak neporovnateľne zmenili a čo z tejto zmeny v jeho vystupovaní môžeme očakávať. Tí, ktorí nemajú krátku pamäť, si musia pamätať, na jeho pokoru a skromnosť, s očarujúcim úsmevom? A čo takýto názor na súčasné predvolebné obdobie a aktivity tohto kandidáta? Volebný boj má také pravidlá, že všetky aktivity musia smerovať k porážke všetkých protikandidátov; byť druhým sa rovná totálnej prehre. - Osobný boj kandidátov je bojom „na život a na smrť“, a preto sú v ňom povolené všetky druhy taktického boja – ohováranie, zosmiešňovanie, rôzne druhy psychologického nátlaku apod. To je ale riadna premena,však??? A tak sa dajú konštatovať, aby som nikoho neurazil, len úvahy v tejto rovine, že priemerný volič, niekedy ťažko rozlišuje pravdu od nepravdy. Žiaľ, ak to ja odmietam už dlhšiu dobu, napr. aj písaním príspevkov na túto stránku, pretože už veľmi dávno nielen pozorujem, ale osobne pociťujem drsné zásahy do integrity nielen mojej osoby a nielen členov mojej rodiny, priateľov a známych, ale hlavne pozorujem, že jemu ide o boj. Neskutočne drsný boj, jedného kandidáta a jeho family, frustrovaných prehrou vo voľbách v novembri v roku 2014, stratou mandátu primátora nášho mesta. Je pravdou, že som osamelý, možno s Ľubomírom, ale nie tak celkom. So stretávajúcimi sa spoluobčanmi v meste ,ale i mimo nášho mesta s priateľmi a známymi, dostávam podporu. Dá sa im uveriť, že úprimnú. Viac menej sú prekvapení, že prečo to robím? A tak ma teší, že mám viac súhlasnej podpory, ako negatívnej, teda, aby som to nechal tak. Možno by som mohol, ale ja odpovedám asi v tom zmysle, veď predsa kriticky na takéto praktiky a údery pod pás v predvolebnom to boji divokom v našom meste musí niekto upozorniť, kriticky poukázať. Veď nie sme ovce. Ľubko, čo sme si vychovali, resp. čo nám tu vyrástlo, to tu máme. Som rád,že sme dvaja, to je už kolektív. PB.
Hodnotenie: 2   1
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
Bojnice majú novú atrakciu. Návštevníkov odvezie turistický vláčik
Turistický vláčik odvezie ľudí na dvoch trasách.
zobraziť podrobnosti »
09.05.2019
Nebezpečné znečistenie. Bývalý zamestnanec odhalil nekalé praktiky
NOVÁKY / Rybári už niekoľko rokov upozorňujú na znečistenú vodu v rieke Nitra. Tá je najmä v úseku pod Novákmi plná chemických látok. Do redakcie TV JOJ sa ozval bývalý hasič, ktorý pracoval v tamojšej chemičke. Informoval o tom, ako tam zneškodňovali ortuť.
zobraziť podrobnosti »
20.03.2019
VIDEO: Prievidza má letisko. Ani Federer už nemusí dosadať na trávu
Lúka s ďatelinou bola dlhých sedemdesiat rokov letiskom v Prievidzi. To sa teraz zmenilo. Trávu nahradil asfalt. Pomôcť to môže celému regiónu.
zobraziť podrobnosti »
19.03.2019
Budú sa preverovať výsledky volieb: Neúspešní kandidáti žiadajú o prepočítanie hlasov
NOVÁKY - Jeden z neúspešných kandidátov na primátora Novák v novembrových voľbách do orgánov samosprávy obcí požiadal Ústavný súd (ÚS) SR o prepočítanie hlasov. Podanie odôvodnil tesným rozdielom hlasov voličov medzi ním a zvoleným kandidátom.
zobraziť podrobnosti »
28.11.2018
Hlasuj za ZŠ Nováky a vyhraj
V hre sú 3x plne vybavené počítačové učebne s interaktívnou tabuľou v hodnote 21 000 € pre tvoju školu a viac ako 120 vecných cien pre teba, hlasovanie prebieha do 31.12.2018
zobraziť podrobnosti »
22.11.2018
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.