Online 2 ľudia. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 6921 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 10:59:49 01.09.2019 Nevhodný príspevok?

Priatelia, vzťahy vo verejnosti môžu byť rôzne. Tí, ktorí si v našich očiach zaslúžia byť považovaní za hrdinov, sú ľudia, ktorí aj z mála čo majú, dokážu žiť dôstojne a slušne. Títo ľudia žiaľ veľmi rýchlo rezignujú, odchádzajú do vnútornej emigrácie svojich záhradiek, hôr, ak si zaopatrili chatku, na chatku. Prestávajú mať záujem o veci verejné. Prestávajú veriť. Ak si však verejnosť zvolí do kresla primátora, politika „s hrošou kožou a so silným „ black PR „ musí vidieť, že v rozhodovaní, ako sa ukazuje, politický štýl aj nášho staronového pána primátora, znova vykazuje znaky malého despotu, nerešpektujúceho etiku, morálku a právny poriadok SR a vytvára si vlastné „ ad hoc normy“ a názory na to, ako má mesto fungovať!!! Že sa niekedy vystaví posmechu sám takýmto konaním, nás presvedčili jeho kuriózne pravidlá o parkovaní, určujúce ako, kedy a v ktorej lokalite, ulici sa má zaparkovať osobný automobil „predom a kedy ricky“. Lavida (vraj v pokoji),ktorý reaguje na accickvep, hrá neskryto po prevalení kauzy pani L. „nenápadnú“ hru na zníženie významu iniciatívy pána primátora v tejto hre a prehadzuje zodpovednosť za celú nechutnú situáciu, na veliteľa mestskej polície. Nuž návštevníci , pôvodom z Novák, vitajte doma. Ak sa vám zdá, že snívate, máte smolu. Je to skutočnosť.
Staronový pán primátor túži po uznaní, ktorého sa mu akosi nedostáva, hoci si presadil, aby ho vysielali v mainstreamových televíziách., STV 1, TV JOJ, TV MARKÍZA. A lavida, ako obvykle ,varí z vody. Nepochybujte však priatelia, ani na sekundu o tom, že opak je pravdou, ak tvrdí, že od primátora tohto mesta, nemá informácie. Mám preto pre lavidu Ezopovský odkaz..Lavida, ľahšie je brechať medzi ovcami, ako békať medzi vlkmi. Inak by ste si mnohokrát nedovilili to, čoho ste sa dopustili i na tejto webovej stránke.
Dr.Michal Kaliňák, hovorca a tajomník rady expertov združenia miest a obcí Slovenska vo svojom blogu,ktorý som nedávno čítal píše,že: „ samosprávy sú základným pilierom vedomostnej spoločnosti, keďže ide o najväčšieho zriaďovateľa v regionálnom školstve a nezabúdajme, že formujú prvotný vzťah ľudí tak k správe spoločných záležitostí, ako aj k ochrane a tvorbe životného prostredia???“. Potiaľ Dr.Kaliňák. Dá sa polemizovať s jeho názorom, pretože jeho slová platia všeobecne, ale za súčasných okolností a stavu občianskeho života neplatia pre naše mesto Nováky!!!!! V našom komunále, ako aj čítate od prispievateľov na tejto stránke, je prakticky v súčasnosti nemožná kritika, pretože reakcie pána primátora a jeho ekipy na kritikov, byť aj so slušným kritickým myslením sú tak toxické, že sa priečia logike. Vôbec netušia, že aký majú na svoje okolie negatívny vplyv. ... ... však to vnímate, keď sledujete záznamy z rokovaní MsZ, alebo čítate statusy a poniektorí e-meily, či absolvujete telefonický rozhovor s nimi. Ešte väčší negatívny vplyv má nedodržiavanie zákonov, ako v ostatných volebných jeho obdobiach, vo väčšom rozpore s pravdou.
Asi ako v tomto príbehu.
„Svojho času zakončil anglický biskup Butler omšu výzvou k veriacim, aby si prečítali sedemnástu kapitola Markovho evanjelia, pretože na nedeľnej omši bude hovoriť o lži. Na ďalšej omši vyzval prítomných, aby zdvihli ruky tí, ktorí si zmienenú kapitolu prečítali. Väčšina rúk sa zodvihla. Biskup povedal: „Budem vám skutočne musieť kázať o lži. Markovo evanjelium žiadnu sedemnástu kapitolu nemá.“
A tak si pripomeňme pravdu, ak pán primátor, Ing. D.P. vedúca stavebného oddelenia MsÚ v Novákoch, pani viceprimátorka, atď.,atď. tvrdili, že oni ani netušili, že na ulici Duklianska nie je kanalizácia na odvedenie splaškov z dvoch rodinných ,novopostavených po roku 1990 domov (???), hoci projekty na kanalizáciu Horných leloviec im na úrade ležali na stole. No a veľmi sa nevyznamenali ani iné orgány. Naozaj sme radi, pri všetkej úcte, k dvom porušovateľom zákona, ktorí po dlhom a hlbokom zvažovaní sa sami rozhodli riešiť svoje invalidné konanie, samozrejme za zvýšeného úsilia tlaku verejnosti. Je potrebné o tom verejnosť neustále informovať! Je to prvá výhra verejnosti i napriek lavidovým rečiam obskúrne vedeným.

Kto však chce veriť v Boha mal by poznať evanjelia z Biblie, lebo ona je zákon. Ona je „ Kniha kníh“ !!! A tak je to aj vo svetskom živote a v občianskej spoločnosti. Kto sa nechá zvoliť, a chce sa obetovať, živiť prácou pre ľudí, musí poznať a riadiť sa svetskými Zákonmi zoradenými v Právnom poriadku Slovenskej republiky. Určuje mu to zákon "O obecnom zriadení" Nemal by, ba nesmie klásť osobný záujem pred záujmom verejným, že zdvihne ruku za ( kvôli svojmu osobnému prospechu),hoci zákon vraví o opaku, pretože také ustanovenie podľa ktorého bolo vydané, napr. Kolaudačne rozhodnutie (ako potvrdili orgány o životnom prostredí)pre pána primátora a pani viceprimátorku v zákone neexistuje, teda ich konanie bolo nezákonné. !!!
Priatelia, som však naozaj prekvapený, ako bráni prispievateľ lavida stavebnú činnosť svojho syna, ktorý na ul. Duklianskej si stavia rodinný dom. A tak nech mi je odpustené, ale ak je podľa lavidu všetko OK, tak načo hus gága? Leda, že by bola trafená? Je tu ešte jedna možnosť. A to taká, že lavida zistil, aké je to nepríjemné, keď sa niekto naváža do detí rodičov, s cieľom znevážiť celé rodiny ,keď chce ponížiť, pokoriť, poukazovaním kto je koho syn, dcéra, zať , otec, atď., alebo keď dehonestuje a znevažuje deti pred rodičmi a urážlivo sa vyslovuje pred deťmi o rodičoch a tak ako vidíte lavida „kapánek zjihnul“. Hoci nepredpokladám takúto empatiu u lavidu ku nám ostatným, ale zdá sa, že aj on má dušu, asi ranenú(?), keď reagoval na stavbu a pozemok, bez výslovnej identifikácie o koho sa jedná, hoci napokon išlo o jeho syna. Lavida cíti, že môžu byť problémy???.
Nemajte obavu lavida, ja sa tak, ako ste sa vy, neznížim k takejto úbohosti. Inak lavida, veľa šťastných chvíľ vášmu synovi v bývaní v Novákoch. Vždy som mal záujem na riešení bytovej otázky pre mladých ľudí v našom meste akoukoľvek formou, okrem tej, že ak užívanie nezákonne skolaudovanej novostavby znečisťuje povrchové vody, a že sa primátorský byt na ul. Čerešňovej zmenil na peniažky pre posledného užívateľa (pána primátora) pred jeho predajom ( hoci sa v byte vykonala rekonštrukcia na náklady mesta) a tak mal zostať podľa verejného vyhlásenia, slov staronového primátora, byt v majetku mesta, ale nie je.. .
Takže v prvom rade sa lavida vskutku svojimi „odbornými zástojmi“ (???) vyjadruje ku „pestúnskej starostlivosti“,o pána primátora, či ku schopnosti pána primátora odpísať žiadateľovi podľa Infozákona informáciu. Lavida, to naozaj nikto nespochybňuje, veď ak by bol opak pravdou a mesto by neodpovedalo, porušilo by mesto zákon a tak, ako sa niektorí ľudia (z jeho rangu) v minulosti odvolávali z titulu porušenia ustanovení Infozákona na prokurátora, tak vari, kto by sa cítil poškodený, sa môže i v súčasnosti obrátiť na prokuratúru. Otázka však stojí lavida na inom a síce vyššom princípe a to, že skromne mlčíte o nepoužiteľnosti a nekompetentnom, nič neriešiacom, zastieracom obsahu, vyplývajúcom z odpovedí pána primátora, na žiadosti podaných v súlade s Infozákonom.!!!!!!!! A to je už predsa naozaj o čomsi inom, lavida!!!
V druhom rade, lavida venujete pozornosť nákupu osobného auta, na ktorom sa vyváža náš pán primátor. O osobnom automobile, možno až neskôr priatelia. Na rade v poradí dôležitosti jednať o správnosti rozhodnutia pána primátora by mali byť poslanci MsZ. Verím, že sa budú dotazovať. Lavida, ostatné všetko sú potom kecy. Naozaj len pre tie malé deti.
A na záver. Lavida rovnako ako vy, aj ja sa osobne domnievam, že porovnávanie je zdravé, mám na mysli vašu komparáciu medzi Dr. Danišom a Ing .Šimkom . Ale čo, ak niekedy kríva? Takže skúste aspoň raz vedenia nášho mesta porovnávať kriticky, s dávkou dobromyseľnosti vediac, že každé porovnanie kríva. Osôb, ktoré sa dokážu porovnávať, sa vari netreba obávať, pokiaľ si na tento účel vyberajú seberovných!!!. Mám na mysli, človeka s dvadsaťštyriročnou praxou a človeka bez praxe , ale vo voľbách mali za sebou rovnaké vox populi a vysoko prehral ten s dvadsaťštyriročnou praxou, aby nastúpil zvolený kandidát s nulovou praxou!!! A akú mu dal šancu, ten čo s ním boj o kreslo prehral? Myslím si, že obavu treba mať vtedy, ak sa osoba začne považovať za jedinečnú, neporovnateľnú a podľa toho, ako vidíme sa aj správa a ľudia vášho typu jej drukujú. Však, načo cikať proti vetru, keď sa môžem mať dobre? PB.
Hodnotenie: 0   1

Kladne hodnotil:
Záporne hodnotil:
04.09.2019 13:09:16 Daniel d


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Nových pracovníkov chce prievidzská radnica zamestnať v rámci spoločného projektu s mestami Handlová a Bojnice.
Cieľom tohto projektu je posilnenie koordinačných a implementačných kapacít v týchto troch mestách. Hlavným partnerom je mesto Prievidza, ďalšími dvoma partnermi sú mestá Bojnice a Handlová. Výška finančného príspevku, ktorý budeme žiadať, bude pravdepodobne až 500.000 eur
zobraziť podrobnosti »
28.03.2020
Web pre rodičov: ucimenadialku.sk
V spolupráci viacerých mimovládnych organizácií a MŠVVaŠ SR vznikla táto webová stránka ako nástroj oficiálnej komunikácie počas prerušeného vyučovania na školách a prerušenej prezenčnej výučby na vysokých školách v čase epidémie koronavírusu. Cieľom webovej stránky je pomôcť pedagogickým a odborným zamestnancom, manažmentu a zriaďovateľom škôl, ale i žiakom, študentom a rodičom zorientovať sa v množstve informácií, odporúčaní a usmernení, ako aj pomôcť všetkým aktérom počas prerušenia vyučovania či prezenčnej výučby nachádzať riešenia vzniknutej situácie.
zobraziť podrobnosti »
25.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.