Online 3 ľudia. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Primátor / Poslanci
929 príspevkov
Do tejto témy vkladajte sformulované otázky pre pána primátora a pre pánov poslancov.
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
17:37:52 09.10.2020 [7426] Nevhodný príspevok?
„Aby ľudia videli.“
Túto vetičku si dovoľujem prevziať z príspevku priateľa Petra Bošiaka. Ona vlastne ani nie je jeho, možno v inom tvare, ale v takom istom zmysle, ju používa primátor mesta v rámci rokovaní mestského zastupiteľstva, keď sa otočí ku kamere a vyzýva kameramana nasnímať niektorého účastníka podľa jeho poňatia zvyčajne v negatívnom svetle. Nemám nič proti tomu, aby ľudia videli čo sa na tých rokovaniach deje. Dokonca som už v minulosti a aj nedávno vyjadril uznanie predchádzajúcemu primátorovi za zriadenie tohto portálu na internete. Lenže asi je tu, hovorí sa tomu, že chyba lávky. Občania už dávno nie sú ovce so sklonenými hlavami, ktoré okrem stebielok trávičky pred sebou ku ktorej ich dovedie pastier, ďalej nevidia. Ľudia - občania majú dnes hlavy hore, dovidia aj ďalej, ako im to niekto vnucuje. Občania vidia aj Jeho.
Občania vidia, že on kameru potrebuje hlavne k tomu, aby sa sám predvádzal, lebo to jednoducho je jeho narcisovská záľuba. On si hádam namýšľa, že je mimoriadne duchaplný a ľudia nedočkavo čakajú na každé jeho slovo? Netvrdím, že sa nenájdu aj takí, veď ho volilo v posledných komunálnych voľbách „až“ necelých 15 percent oprávnených voličov. V skutočnosti jeho siahodlhé monológy sú hlavne o jeho „záslužných“ činoch a o obrovskom množstve rokovaní s významnými ľuďmi, často v kostrbatých nezrozumiteľných vetách. Väčšinu občanov to určite viac otravuje, ako zaujíma. On bez hanby hovorí, ako nás niektorých prispievateľov na túto stránku pozýval pred kameru, aby sme si obhajovali vraj svoje bláznovstvá, ktoré píšeme a nazýva nás pritom gaunermi. On si vôbec nie je vedomý toho, že garde je opačné? Že nie my, ale on má obhajovať a zrozumiteľne vysvetľovať svoje kroky a konanie ako človeka ktorý jediný je v plnom rozsahu za naše mesto zodpovedný? On nechápe, že kritizovať jeho činy, ako činy verejného činiteľa, je naše posvätné právo? Vie on vôbec po 26 rokoch vo funkcii o čom tá práca primátora vlastne je? Dovolím si o tom vážne pochybovať.
Občania vidia a počujú ako sa takmer po dvoch rokoch na rokovaní mestského zastupiteľstva dňa 23.9.2020 bez ostychu chválil svojou nedočkavosťou po moci, keď na druhý deň po zložení svojho sľubu zvolal pracovnú poradu vedúcich pracovníkov úradu, hoci to bola sobota tesne pred vianočnými sviatkami, ktoré začínali nasledujúcim pondelkom. Ak by som chcel byť trochu zlomyseľný, by ma zaujímalo, kedy tú pracovnú poradu zvolával. Hádam nie na ustanovujúcej schôdzi mestského zastupiteľstva. Ak to urobil pred ňou, konal protiprávne, lebo ešte nemal na to kompetencie.
Občania vidia a počujú, ako si vo svojej nedočkavosti ani nenaštudoval príslušné ustanovenie Zákona o obecnom zriadení, v súvislosti s odvolaním hlavného kontrolóra. Hneď na prvom pracovnom rokovaní mestského zastupiteľstva ho aj protiprávne vyhlásil za odvolaného.( Podrobnosti viď môj príspevok č. 7410)
Občania vidia a počujú, ako pozná a ctí aj vnútorné pravidlá prijaté mestským zastupiteľstvom, konkrétne – Rokovací poriadok mestského zastupiteľstva, keď na rokovaní dňa 23.9.2020 bol nútený do jeho vyčíňania vstúpiť nový hlavný kontrolór, aby ho doslova umravnil prečítaním príslušného ustanovenia Rokovacieho poriadku. Osobne držím palce novému mladému hlavnému kontrolórovi, aby si dokázal uhájiť svoju autonómiu, pretože on nie je človek podriadený primátorovi. On má s primátorom len pracovnoprávny vzťah zamestnanca mestského úradu, obrazne povedané – hlavný kontrolór je akoby pracovníkom mestského zastupiteľstva, ktoré ho do funkcie voľbou ustanovuje a hlasovaním môže aj odvolať avšak nie prostou, ale iba nadpolovičnou väčšinou všetkých poslancov .
Občania vidia a čítajú moje príspevky a príspevky priateľov Petra Bošiaka a Ľuba Dzuráka ktoré píšeme na tejto stránke, ktorú primátor nazýva mafiánskou a môžu suverénne posúdiť vecnosť alebo serióznosť obsahu našich príspevkov. Vôbec to nezávisí od toho, ako to onálepkuje on, ktorý je vedený a hnaný zlosťou a nenávisťou k nám. Mimochodom, nikto z nás, ktorých nazýva gaunermi sa nefotil tak ako on so známym hľadaným kriminálnikom a teda ani nemohla byť zverejnená taká vytešená fotografia ako tá jeho v kruhu priateľov či priateliek, ktorá sa objavila v niektorom bulvárnom časopise. Je tomu už niekoľko rokov, keď som v niektorom na tejto stránke uverejnenom príspevku kritizoval plnenie tzv. PHSR (na roky 2007 až 2013), v ktorom bola aj úloha zriadiť internetovú stránku, možno aj na spôsob www.novaky.com. Keby bola bývala v zmysle uvedenej úlohy takáto stránka pod kuratelou mesta zriadená, určite by sme ju boli veľmi radi všetci traja využívali. Ale to sa nestalo, mestská diskusná stránka zriadená nebola, takže využívame slobodne bez nátlakov tú možnosť, ktorá sa nám naskytuje.
Občania vidia a posúdia aj jeho správanie na rokovaniach mestského zastupiteľstva k niektorým jemu nenakloneným poslancom. Ako je nervózny, gestikuluje so vztýčeným ukazovákom kričí, že on je primátor a oni sa mu snažia čosi brániť, či dokonca znemožniť. Občania videli aj jeho počínanie, keď s poslancom doslova zápasil o stránky zmluvy, ktoré chcel poslanec bližšie ukázať na kameru. Predvedená scéna bola na úrovni úplne porovnateľnej so slávnym videom z obce Fekišovce.
Na záver si dovolím ešte parafrázovať jeden citát, ktorý bol kedysi uverejnený na facebooku:
Buďme vďační aj za negatívnych ľudí v našom živote. Oni nám totiž presne ukazujú, akí nechceme byť.
V. Richter

Hodnotenie: 4   0
11:27:08 08.10.2020 [7423] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň. Keď sú fantázie „nedoceneného“ politika vydávané za pravdu. Tam, kde končia argumenty, nastúpia urážky a vyhrážky. Už by som naozaj mohol urážlivé difamačné,poškodzujúce moje osobnostné práva ,či osočenie prepočuť a vari mu –primátorovi uznať , že sme pre spoločnosť nebezpeční ľudia a naozaj by som ho mal ľutovať, áno mám sále na mysli primátora, ale veď by som aj, ale kto by už ľutoval narcistu egocentristu a sebastredného človeka, ktorý si nepochybne už chorobne namýšľa, že je osou našej matičky Zeme a my sa máme ako družice okolo neho točiť a pípať a navyše sa nechať sprosto uráža od verejného činiteľa.
Totižto, primátor na môj posledný príspevok, v ktorom som uviedol počet zhliadnutí jednotlivých videí Mestskej televízie, delených podľa relácií stále podľa scénára“One man show“v priemere na jednu reláciu 250-300 zhliadnutí, že píšem bláznovstva, že som preto gauner.Primátor, však ako inak, z titulu sebastrednosti len jemu vlastnej, odborne ,štatisticky, neodôvodnil, nespočítal, neoveril si môj odhad, veď je ekonóm, absolvent VŠ, vari len z dôvodu, že nemám právo spochybňovať jeho tvrdenia, teraz to radšej hodím na seba, človeka, ktorý riadi mesto ,v ktorom žijem takmer sedemdesiat rokov a možno mi odpustíte, ktorí chcete, ak napíšem, že sme aj s priateľmi pre toto mesto, aj niečo urobili. Naozaj v tejto chvíli nevidím dôvod, to popierať.Primátor, samozrejme to nechce vidieť,potvrdiť. Lebo, ja sám!!!.Však to poznáme.
Ing. Dušan Šimka však ešte pred rokom 2015,takmer na každom zastupiteľstve nezabudol pripomenúť, pri sporných debatách s poslancami, ktoré napokon pretrvávajú doposiaľ, niekoľkokrát opakoval bonomot ,obrátiac sa čelom ku kamere a slovami „aby ľudia videli“, čím chcel zvýznamniť svoje tvrdenia aj s pripomienkou, lebo v každej domácnosti to vraj sledujú. Na potvrdenie svojich tvrdení prikladám link SŠÚ o Obyvateľstve Slovenska. https://www7.statistics.sk/wps/wcm/connect/3fd49fca-03ae-4f0a-a606-305b8f290e70/Kolko_nas_je_ake_domacnosti_tvorime.pdf?MOD=AJPERES&CACHEID=ROOTWORKSPACE-3fd49fca-03ae-4f0a-a606-305b8f290e70-kFtfKVt
Na Slovensku podľa údajov Štatistického úradu priemerne pripadalo na jednu bytovú domácnosť 3,2 obyvateľa . Ak počet obyvateľov v Novákoch je cca 4200 obyvateľov. Teda štatisticky by malo byť v Novákoch, zo spoločne bývajúcich osôb v byte vytvorených 1313 domácností . Pán primátor s pridanou hodnotou,t.j. invektívou voči mojej osobe píše: ,cit: „ Veľmi dobre vieš, že televíziu Nováky sleduje ,( moja pznámka : hoci pre prípad istoty prípadnej výhovorky, v pochybení v jeho počtoch vložil vsuvku „asi“ ) každá domácnosť v Novákoch!!!. Priatelia, punktum. Toľká naivita. Ako decko. Aj vy si to myslíte? Nuž, s vašim dovolením, opovážte sa pochybovaťo slovách primátora.
A tak, sa správa ako monarcha. Mladí ľudia,ktorí nastúpili po roku 2010 ako poslanci, hoci vzdelaní boli nesmiernou jeho túžbou po moci a neobyčajne nezvyklou pracovnou metódou, ktorou si vytváral priestor na svoje obete a to boli práve poslanci, ktorí museli znášať diskreditáciu rodín, znôšky ohovárania, u zamestnávateľov, udávanie, podávanie bezdôvodných trestných oznámení, šikana. Títo mladí ľudia mali smolu v tom, že nepodľahli stať sa jeho bírešmi a nedali sa mu, čoby nášmu monarchovi, zahnať do maštale.Aj cisár František Jozef sa obracal výzvou „K mojim národom“ a hoci bol cisár, monarchia, často nazývaná žalár národov, sa mu rozplynula.
Vari dnes každý chápeme podstatný rozdiel medzi monarchiou a súčasnou demokratickou spoločnosťou, keďže nami volení zástupcovia, by sa mali logicky riadiť predvolebnými sľubmi a napĺňať aspoň program, s ktorým išli do volieb a vďaka nemu dostali podporu istej voličskej základne obyvateľov sa tiež zaviazali ,teda aj primátor, že budú konať podľa zákona ,čestne a spravodlivo, že nás nebudú difamovať,že nám nebudú sľubovať nesplniteľné, že nebudú klamať a urážlivo sa k nám vyjadrovať a kritiku prijmú s pokorou a uvážlivo sa budú snažiť naprávať veci,na ktoré občania kriticky poukazujú. .Samozrejme od ľudí s kritickým myslením a v prospech záujmov mesta, opakujem mesta Nováky, nie jeho, primátorovho osobného záujmu.
Takže, ak sa pánovi primátorovi, čoby verejnému činiteľovi nepáčime, nech odovzdá mandát a môže ísť späť do firmy, odkiaľ prišiel a robiť supervízora, keďže sa v nej na tento post vypracoval. Nikto mu nedal právo ako verejnému činiteľovi urážať občanov, obyvateľov s nepomerne dlhším trvalým pobytom, ako je jeho vek, ľudí, podstatne starších od neho, ktorí žijú statočne zo svojich dôchodkov a neužívajú si troj-štvortisícový plat aj so zvýhodneniami, bonusmi, aby takýto človek, navyše verejný činiteľ, si vyhradil právo nadávať im do gaunerov. Pokiaľ budem presvedčený, že mám pravdu a bude ma urážať hanlivo a difamačne musí za takýchto okolností zabudnúť, že sa budem napríklad ja a určite mi dajú za pravdu aj moji priatelia okolo neho točiť a byť mu vďačný za tie kýble špiny, ktorú na nás so svojou suitou z BUBLINY povylieval a i naďalej leje, ako zmyslov zbavený, neprestáva s urážlivými výrokmi, jednoducho ,ako papagáj, papagájuje,či má, alebo nemá pravdu, je mu to jedno.
Nemá zmysel sa zaoberať naozaj morálnou úrovňou človeka, keď sa napokon poslanci MsZ nechajú urážať a nikto ich vlastne, hoci na ich vlastnú obranu, neprinúti, aby sa zjednotili a trvali na vypracovaní Etického kódexu, v ktorom by si upravili pravidlá vzájomnej úcty a morálnej a etickej úpravy správania sa voči sebe poslancov, primátora mesta , i rovnako zamestnancov Mestského úradu . Jednoducho nechápem.
Ja viem, že atmosféra v súčasnosti v celej spoločnosti aj následkom pandemických starostí rodičov o svoje deti a naopak, detí o svojich starých rodičov a blízkych, ale toto je už vari na hrane, takéto vystupovnie a správanie sa primátora a navyše verejného činiteľa, ktorý používa svoju rétoriku, už vari naozaj nepochopiteľnú, pre racionálne mysliacich ľudí na klamanie verejnosti, ako zdôvodňuje, obhajuje svoje fantázie „nedoceneného“ politika vydávané za pravdu.
Ak sa predstaviteľ mesta cíti dotknutý ako nedocenený politik, mal by v prvom rade a predovšetkým chyby hľadať v sebe, vo svojom správaní ,konaní vystupovaní a správať sa v konformnom ,slušnom ,etickom a morálnom riadení v absolútnej pokore pred voličmi, že mu dovolili dostať sa na stoličku primátora.
RELÁCIA DIANIE V MESTE OD ROKU 2019
Apríl 2020 :
Téma:
Rokovanie MsZ,27.4.2020 –zablokované z dôvodu sťažnosti na ohováranie ?
Téma:
Jún 2020:
Téma:
Ocenenie B.Piešovevej,28.6.2020,počet zhliadnutí (ďalej pz) pz: 358
Rokovanie MsZ, 24.6.2020 –zablokované z dôvodu porušenia súkromia ?
Odstránené video z dôvodu porušenia súkromia ?
Dezinfekcia mesta (18.6.2020),pz: 98
Otvorenie MŠ,(1.6. 2020)pz : 104
Nástup žiakov do ZŠ,, (1.6.2020) pz: 132
Budúcnosť vykurovania po roku 2023, (pred 3 mesiacmi) pz:126
Rekonštrukcia CZT, , (pred 3 mesiacmi) pz:121
Zber veľkoobjemového odpadu , (pred 3 mesiacmi) pz:61
Júl 2020:
Téma:
Otvorenie telocvične ,6.7.2020, pz 279
August 2020 :
Téma:
Novácka päťstovka ,4.8.2020 ,pz 271
MsZ (24.8.2020)mimoriadne ,pz:385
SLOVAKIA DART CUP,pz: 285
September 2020:
Téma:
Budúcnosť vykurovania miest Prievidza,Nováky,Z.Kostoľany po roku 2023 (24.9.2020), počet zhliadnutí (ďalej len pz): 273
Otvorenie školského roka 2020-2021 v ZŠ Nováky (10.9.2020), pz:187
Počet relácií : 16
Počet zhliadnutí k 0 8.10.2020 (11.03 hod) je: 360,100,105,133,126,121,62,280,273, 385, 288,273, 189, celkom počet zhliadnutí :2695
Priemerný počet zhliadnutí na jednu reláciu je :168,4 zhliadnutí počet domácností je cca 1313. Takže tak ,alebo má primátor iný peoplemeter na sledovanie počtu sledujucich občanov, ktorí vytvárajú domácnosť, jeho One man show?. Ostatnú štatistiku pripravujem.PB
Hodnotenie: 3   0
23:54:41 06.10.2020 [7422] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň, priatelia, Ing. Dušan Šimka, primátor mesta mi e-meilom doručil jeho Volebný program (ďalej len VP), s ktorým sa prihlásil v roku 2018 v čase predvolebnom ako kandidát na získanie mandátu primátora mesta na roky 2019-2022, a ako nezávislý kandidát (- nezávislý, pretože v tejto situácii, je to azda pre neho veľmi pohodlné a bezpečné ... nebude ,či nemusí sa nikomu zodpovedať,nemusí utekať pred návštevou prezidenta, kvôli straníckej príslušnosti a zatajovať sa napriek získaným podpisom, veď načo ... nikoho to nezaujíma ... nemusí platiť členské, nemusí chodiť na schôdze, nemusí ich zvolávať na debaty s občanmi, ktorí ho volili, či nevolili, dokonca nemá a tu sme u koreňa veci, kontrolovateľný program, lebo takto spracovaný VP odsledujú voliči možno, alebo maximálne až v budúcom volebnom období a ..., atď. ... - ) rozdielom len 10 hlasov vyhral volebný boj o kreslo primátora. A tak jeho víťazstvo možno nazvať „Pyrhovo víťazstvo“.
Priatelia, nemám však tušenia, že prečo mi primátor jeho VP odoslal, keď ja takýto obsah VP u sedemkrát zvoleného človeka za primátora považujem jeho VP s prepáčením za čajový odvar, napokon však ho poznám, možno lepšie ako on, keďže ho pomerne často vo svojich statusoch spomínam, čím sa takmer zakaždým dostanem „do krížku“ s lavidom, pretože tento anonym, mi svojou oponenciou sa snaží akosi mi naznačiť,či ma donútiť, keďže samozrejme mi nemôže zakázať písať, že na niektoré veci sa nevyplatí reagovať a nechať to hniť vlastným životom.
No veď rádoby, ale je veľmi neslušné, ak sa na našu, pre niektorých tu píšucich povedzme adresu, urážlivými nádavkami do gaunerov, snaží o to primátor mesta Nováky. Primátor mesta a ľudia v BUBLINE si akosi osvojili pomenovávať veci a označovať ľudí svojským spôsobom, keďže ako si mnohí ako čitatelia tejto stránky akiste všímate, že hoci už by naozaj mohli prestať ju označovať za mafiánsku ,je to detinské, no a v neposlednej miere nás začínajú hnevať útoky na nás, priatelia, pretože tento článok, aby som si neprisvojoval, že len sám som podľa primátora nášho mesta gauner a že píšeme bláznovstvá , nie je ani tak o mne, ako o vás - dobrých ľuďoch, ktorí cítia nespravodlivosť, alebo majú záujem o dobrú,lepšiu spoločenskú atmosféru v tomto ťažkom pre všetkých ľudí pandemickom období..
Označujú vás za gaunerov, a rôzne inak sa vám vysmievajú dôchodcovský, vyšší vek, fabulujú na nás, že vraj sme to my, čo nenávidíme . V piatok minulý týždeň som prechádzal okolo Domu kultúry a oči mi zabehli do okien bývalého gastra, no na zaplakanie, koľko nehnuteľností nám chátra a sú zanedbávané, takpovediac ponechané navidomoči osudu- schátrať.
Kto, koho a prečo nenávidí sa len tak ľahko nedalo prehliadnuť pri zhliadnutí rokovania z posledného zastupiteľstva. Nikto nespomenul čo i len náznakom súdy, trestné oznámenia a pod, nikto sa takýmito výrokmi neoháňal v priamom prenose , len dvaja ľudia . jeden občan a primátor nášho mesta.
A tak späť k Volebnému programu. VP Ing. Dušana Šimku, neponúka DOBRÉ RIEŠENIA. Nováky nie sú otvorené mesto ,ak nemám pravdu, nech mi niekto oponuje, čím sa otvárajú voči svetu, veď ak si vygúglite počty zhliadnutí do posledného zastupiteľstva, tak je to v priemere na každý záznam približne 200 až 300 zhliadnutí od nástupu Ing.Dušana Šimku do funkcie primátora mesta Nováky. Podľa môjho názoru Nováky by mali byť – otvorené mesto, mesto komunikujúce bezprostredne so svojimi občanmi, v priamej občianskej atmosfére. Napokon to vyžaduje aj súčasný stav Transformačného programu Hornej Nitry. Otvorenosť a komunikácia s občanmi sú najlepšia cesta v boji proti spoločenským neduhom. Mestský úrad musí byť otvorený všetkým ľuďom a ľudia by mali mať úrad za miesto, kde sa chodí bez obáv
Primátor by si mal okrem ním, popularizovaných živých vysielaní raz do mesiaca realizovaných ako rokovaní poslancov MsZ nájsť čas a preto by si mal:
• Vyhradiť 1x týždenne čas na stretnutia s obyvateľmi
• Zorganizovať 1 x ročne Deň otvorených dverí na MsÚ
• Organizovať 1x ročne Verejné zhromaždenia s občanmi , kde budú občania informovaní o hospodárení mesta, investičných akciách atď. , ale tak, aby výkladu všetci porozumeli a pochopili, nie ako toť naznačil Vladimír rétorické primátorovo extemporé, ešte aj lavida ho ospravedlňoval a dal Vladimírovi za pravdu.
• Vytvoriť Radu seniorov, Radu podnikateľov ako poradné orgány primátora
• vytvoriť poradný orgán primátora tvorený zo zástupcov OZ, záujmových krúžkov, študentov .
otvorené mesto = dobrý úradník (nie šikanovaný) , zefektívnenie chodu radnice, možnože na princípe Stafino služby
Jasné je to, že politici sú bojovníci, ktorým ide o veľa, alebo inak povedané o moc...Ale myslím si, že občania nechcú, nemáme záujem ,aby bojoval len za seba , niekedy zákerne a klamstvom. Mám skúsenosti. Chválabohu, že u nás v meste neplatí konštatovanie, že , čím viac ľudí ho volilo, čiže, čím viac ľudí presvedčil o svojej pravde, tým väčšiu má moc. V podstate opak je pravdou, ale to sú naozaj paradoxy,ktoré dnes nevyriešime. Nemali by sme si zvykať na stav, že aj dlho a často omieľané klamstvo sa stáva akceptovanou pravdou pre veľa slepo veriacich ľudí.
Veď voľby sú za dva roky,priatelia. Reklama funguje, ľudia sú na to naučení. Ak sa nezlepší prístup primátora k ľuďom bez rozdielu, budeme, lebo musíme písať, len na túto webovú stránku,písať intenzívnejšie, lebo ako som uviedol, inak sa nemáme kde a ako vyžalovať, a kriticky poukázať na zanedbanie spravodlivosti v riadení nášho mesta. Táto stránka a jej opodstatnenosť je zárukou, že nás verejnosť má možnosť názorovo opoznať a číta tieto stránky, aj keď sa zatiaľ rady slušných prispievateľov rozširujú len pomaly Počkáme, možnože sa o potrebe tejto stránky presvedčia i ďalší..
A celkom na záver priatelia. Takto ,za takejto atmosféry sa len ťažko dá plniť Volebný program. A ako teda??? Realizácia akéhokoľvek volebného program závisí od vôle poslaneckého zboru, preto si to vyžaduje pripraviť a schváliť na ostatný čas „Programové vyhlásenie primátora a MsZ na obdobie 2019 – 2022 “ako vodítko akcií občanov, poslancov MsZ a vedenia mesta. Z toho,čo sa naživo vysiela,už to musím na plné ústa povedať, je obyčajný človek len oblbnutý a čím skôr ,tým vari lepšie pre neho,ak si prepne iné vysielanie ,alebo celkom vypne počítač, nieto, aby tam pretrpel v očakávaní,kedy na neho vystrelí primátorov ukazovák s urážlivým osočením. PB
Hodnotenie: 3   0
09:42:41 06.10.2020 [7421] Nevhodný príspevok?
Súhlasím s pánom Vladimírom a jeho hodnotením primátorovej odpovede na otázku poslanca p.Hajnoviča ohľadom poddimenzovanosti oddelenia výstavby ako rétorickej "perly".Musím sa priznať ,že ja tej rétoricky nesúrodej a ťažko zrozumiteľnej strapatej motanici významových skratiek a možných významových odbočiek nerozumiem.Rozhodne by som privítal,keby terajší primátor popracoval na skvalitnení rečového prejavu jeho skrátením a zjednodušením,lebo to potom pôsobí kontraproduktívne s jeho iste chválitebnou snahou čo najlepšie veci vysvetliť a teda občanov informovať.
Hodnotenie: 0   0
08:06:31 06.10.2020 [7420] Nevhodný príspevok?
F. Voltaire versus D.Šimka
Akosi nevdojak pri úvahách o úrovni a priebehu rokovaní mestského zastupiteľstva nášho mesta, som si spomenul na asi najslávnejší výrok francúzskeho filozofa a spisovateľa sedemnásteho storočia F. Voltaira, ktorý znie:
„Nesúhlasím s tým, čo hovoríš, ale do poslednej kvapky krvi budem brániť tvoje právo povedať to.“
Tak som si ho zo zvedavosti „vygúglil“, v nádeji, že nájdem aj viacero jeho múdrych myšlienok. Vôbec som sa nemýlil, ba skoro by som ho podozrieval, že už vo svojej dobe mal celkom jasnú víziu ako to v našej dobe bude vypadať aj u nás, na rokovaniach nášho mestského zastupiteľstva, keď napísal:
„Len tí, ktorí sa chcú robiť významnými, prenasledujú iných.“
Pri troche spodobenia s kráľovským dvorom, je celkom užitočná aj jeho rada možno vlastnému, alebo fiktívnemu synovi:
„Syn môj, na kráľovskom dvore najdôležitejšie nie je vedieť hovoriť, ale vedieť mlčať.“

Nuž, ale aj Voltaire by iste zbledol závisťou popri rečníckej perle nášho primátora po 26 rokoch vo funkcii, ktorú vykúzlil na rokovaní mestského zastupiteľstva dňa 23.9.2020:

„Pán Hajnovič, nie ste detailnejšie informovaný, samozrejme, ja reagujem hlavne podľa toho čo ako sa situácia vyvíja. Pani Trojanová keď bola vedúcou tak tu diskutovala niekoľkokrát, keď hovorila o poddimenzovaní oddelenia výstavby, tak tým každým mesiacom som zvažoval, až to vyvrcholilo teda koncom roka, minulého roka, že som ju odvolal z funkcie a keby som bol naplnil a to som perspektívne, lebo k tomu som jednoducho bol donútený niečo urobiť z odborného hľadiska, keby som bol naplnil slová pani Trojanovej, keď chcela, že projektového manažéra prijať, tak dneska je ona bez práce. Keby bolo, že príjmeme projektového manažéra, ja som presne bral ako zadné dvierka u Trojanovej, že keď ak skončí a budem mať na to dôvody a tých dôvodov bolo x (iks), teraz som vám ich aj vymenoval, tak že jej bude ponúknuté miesto projektovej manažérky. Keby už na jej mieste, za jej ako keby bola vedúca, a príjmeme niekoho tak ona musí z mestského úradu odísť. To som takto urobil, dostala šancu, ako projektová manažérka funguje. S pánom Antonom Horným, vedúcim oddelenia výstavby súčasným, som si všetky tieto veci rozoberal a samozrejme som povedal, že áno, súhlasím, tam je miesto momentálne pracovníka, ktorý je na materskej dovolenke.....“
(Súvislosti – viď môj príspevok č. 7408.)
V. Richter
Hodnotenie: 3   0
18:58:19 05.10.2020 [7419] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň, priatelia. Neviem, ako by som mal začať, ale po nahliadnutí, či prečítaní si e-meilov, SMS - iek odoslaných Ing. Dušanom Šimkom primátorom nášho mesta, v ktorých nezabúda i na mňa, a v ktorých nálepkuje, ostrakizuje ,zosmiešňuje a urážlivo značkuje občanov, nehľadiac na to, že títo sú už v dôchodkovom veku, som naozaj otrávený. Musím naozaj opakovane konštatovať, že v našom meste zastupiteľská demokracia v dnešnej podobe pod vedením Ing.Dušana Šimku primátora mesta Nováky nefunguje. Ani zo strany primátora, ani zo strany niektorých poslancov, ale i občanov, najmä ktorým je to jedno. Teória a prax sú niekde inde, alebo sa vari len málinko prelínajú.
S odpustením dovolím si pripomenúť výrok Tomáša Baťu, ktorý v súvislosti so zvolením jeho osoby za starostu Zlína vyhlásil: Veci verejné musia riešiť ľudia mysliaci ,nielen zvolení (!!!), Takže, opakovane sa ukazuje, že óda na „pamätník,“ , ktorý si postavil primátor a ako hlasno ju ľudia z Bubliny ospevovali okolitému svetu, ako jeho triumf , že Ing. Dušan Šimka bol sedemkrát zvolený a že to postačuje na to, že by to malo byť dostatočým prejavom jeho kompetentnosti, vládnuť v Novákoch. Tak sa na to pozrime.
Od pádu socialistického zriadenia, po „nežnej“ bola uplatňovaná v Česko-Slovensku ,neskôr v Slovenskej republike tzv. zastupiteľská demokracia a my sme si volili svojich predstaviteľov ,menovite v našom meste v komunálnych voľbách naposledy v roku 2018. Už vtedy sa začala moja mienka o zastupiteľskej demokracii v našom meste hlboko prepadávať do pochybností, či tento model za daných okolností je možné uplatňovať v Novákoch. Veď sama 14% - ná dôvera voličov, čo do počtu hlasov potvrdená v posledných voľbách súčasnému primátorovi je nielen na zaplakanie, ale aj svedčí o nedôvere k nemu u ostatnej časti voličov mesta .
Prečo, priatelia? Nuž, ak som povedal „a“, tak som si vedomý, že očakávate aj moju odpoveď, či lepšie povedané názor „b“., že prečo to niekedy nefunguje. Odvíjajúc svoj názor od najvyššieho zákon Ústavy SR, z článku 2, odsek 1, v ktorom sa hovorí, že: “Štátna moc pochádza od občanov, ktorí ju vykonávajú prostredníctvom svojich volených zástupcov alebo priamo.“ , pravdou asi je, že niekedy naozaj je ťažké určiť, aká je vôľa väčšiny a aké rozhodnutie zo strany voličov je pre budúcnosť nášho mesta to najlepšie. No a potom je na rade vari tá povinnosť, že nami volení zástupcovia, by sa mali logicky riadiť predvolebnými sľubmi a napĺňať aspoň program, s ktorým išli do volieb a vďaka nemu dostali podporu istej voličskej základne obyvateľov pokiaľ hovoríme o našom meste Nováky. To je myslím,i nespochybniteľné
Ešte raz priatelia, mali by sa riadiť predvolebnými sľubmi, ktoré si zostavili a predstavili v predvolebnej kampani aj so svojou, niekedy možno pre nich dôležito sa tváriacou nastylovanou na plagáte, či v regionálnom periodiku „peknou“ tvárou, lebo nie oni, ale tí ktorých chcel zvolený primátor uraziť majú vraj ksichty. No,nechajme to.
Ale nech vás však Boh opatruje, aby ste ako voliči poukázali, na niektorých kandidátov, uchádzajúcich sa o post, povedzme i ten najvyšší, post primátora mesta v čase predvolebnom, teda i v čase ich predvolebnej kampane, že ku nemu, kandidátovi na post primátora máte výhrady a že ho voliť nebudete.je to nepochopiteľné, keďže takto urazený sám kandidát verejne v predvolebnej súťaži sľubuje, nie vždy slušným spôsobom, čo chce urobiť a ako to chce robiť pre voličov, obyvateľov mesta zjednodušene pre mesto a bez problémov poukazuje na protikandidátov (napr.v Novákoch osobitne vytlačenou a distribuovanou tlačovinou vkladanou do schránok obyvateľov mesta, nie vždy s korektnou faktografiou, údajmi) , nie vždy férovo.
To by si, myslím mal uvedomiť aj primátor nášho mesta, keďže ako tu čítate, nie vždy sa správa, ako náš zástupca. Jeho výroky, konanie a postoje voči občanom často krát nasvedčujú tomu, akoby si neuvedomoval, že nežije v monarchii, že on sám nie je monarcha, ani pánom nášho mesta a že my nie sme jeho nevoľníci. A prečo je to tak?
Priatelia, hoci sme poznali jeho vlastnosti a záujmy, dovolili sme mu to!!!
Je len málo voličov, ktorí občas kontrolujú toho, tých, a Nováky sú excelentný príklad toho, že nespokojnosť ľudia vyjadria až vtedy, ak dôjde k niečomu extrémnemu, čo častokrát zneužijú jednotlivci, na vlastné zviditeľnenie sa. Veď to poznáte, hoci neskôr sa preukáže, že to bolo akosi inak, však čítate i na tejto stránke o pravde a lži, ako sa musí brániť občan proti lži a polopravde, nálepkovaniu, ostrakizovaniu, zosmiešňovaniu a urážlivo sa vyjadrujúcimi výrokmi voči občanovi zo strany vedenia mesta, či priamo primátora mesta.
Ako som vyššie uviedol, aký je to mandát, keď v komunálnych voľbách dostane kandidát na primátora14% aj voľačo z počtu približne polovicu ,teda asi 50,2% z počtu 3633 oprávnených voličov ?
Občania mesta Nováky, si myslím, že musia vyvíjať permanentný tlak na vedenie mesta, avšak zodpovedne a slušne a to najmä preto, priblížiť sa myšlienke, že oni, nami volení zástupcovia majú vykonávať našu vôľu – nie vôľu seba, či iných záujmových skupín. Voľby sú za dva roky priatelia.PB
Hodnotenie: 3   0
11:25:18 03.10.2020 [7418] Nevhodný príspevok?
„ Keď sme zdraví, máme tisíc želaní. Keď ochorieme, máme len jedno.“

Dobrý deň vážení spoluobčania.

Som naozaj veľmi rád, že Peťo Bošiak otvoril jednu z najdôležitejších tém, ktorá sa bezprostredne týka nás všetkých, ktorá je nesmierne aktuálna nielen pre naše mesto, región, ale aj celé Slovensko. Aj ja som osobne presvedčený, že v najbližšom období bude stáť naše mesto pred náročnou úlohou, minimálne zachovať úroveň zdravotnej starostlivosti v Novákoch. Ja sa naozaj teraz nechcem baviť o starej azbestovej Poliklinike v meste. Všetci síce vieme, že sme mali v nedávnej minulosti šancu na jej rekonštrukciu, dokonca i šancu na výstavbu novej. Viesť teraz diskusiu o tom nemá absolútne žiadny význam. Jednak minulosť ešte nikto nezmenil a navyše hľadanie vinníka a obviňovanie sa by ešte viac zhoršilo už aj tak zlú atmosféru v meste. To je jednoducho už pasé. Čomu však treba venovať mimoriadnu pozornosť, je zachovanie úrovne zdravotnej starostlivosti v ďalšom období. Nedostatok lekárov, vybavovanie špičkovými zdravotníckymi zariadeniami ich ordinácie, ako aj moderné a dôstojné podmienky pre ich prácu, to všetko nás možno už vo veľmi blízkej budúcnosti čaká. Peťo správne upozornil hlavne na personálnu hrozbu, ktorá sa môže rýchlo stať u nás veľmi aktuálnou. Lekárov je všeobecne málo a navyše už niektorí pracujú aj v dôchodkovom veku, resp. sú tesne pred ním. Nahradiť ich mladými lekármi bude viac ako zložité, nielen preto, že mnohí odchádzajú do zahraničia, ale aj preto, že azbestová Poliklinika, nebude pre nich veľkým lákadlom. A to nám ešte tikajú nástražné míny v zdravotníckom stredisku v našej chemičke, kde sú obaja všeobecní lekári v dôchodkovom, ako aj v stredisku na bani, kde končí ťažba uhlia a neviem, či niekto už teraz vie čo bude so strediskom a ordinujúcimi lekármi. Peťo veľmi správne pripomenul, že úroveň zdravotnej starostlivosti, by mala byť vždy jednou z priorít vedenia nášho mesta.
Vážení priatelia, je tu aj ďalší veľmi vážny dôvod pre zachovanie i zlepšovanie zdravotnej starostlivosti v Novákoch. Všetci veľmi dobre vieme, že náš región patril a ešte aj patrí medzi najpriemyselnejšie v rámci Slovenska. Na malom priestore bol sústredený ťažký i zdraviu škodlivý priemysel, ktorý na zdraví nás starších zanechal stopy. Určite si mnohí z vás pamätáte, že ak v noci padal sneh a ráno sme šli do práce, sneh nebol biely, ale šedý. Taký vzduch sme dýchali. Pracovné kategórie na bani i v chemickej boli z dôvodu rizikovej, či zdraviu škodlivej práci. Naše deti nechodil do školy prírody preto, lebo nám to niekto z protekcie zariadil. Takže priatelia aj nedávna priemyselná minulosť, ( aj keď ekológia v meste sa zlepšila ) by mesto mala nútiť zabezpečiť pre svojich občanov čo najkvalitnejšiu zdravotnú starostlivosť. A to už nespomínam spádovú oblasť a obyvateľov v nej.
Vážení priatelia, ja sa naozaj necítim byť nejakým odborníkom v tejto oblasti, som proste obyčajný laik. Pracoval som však takmer päť rokov ako marketingový manažér Unikliniky Kardinála Korca v Prievidzi, tak som trošku do problematiky zdravotnej starostlivosti vnikol. Mnohí z vás si ani nevedia predstaviť aké problémy sme museli riešiť, koľko pracovných stretnutí i určitého lobingu sme museli spraviť, aby Uniklinika plnila to, k čomu bola postavená. Preto mi verte, ak si v tomto nepomôžeme sami, nebudeme mať jasnú koncepciu ako ďalej, neurobíme aj potrebný lobing, tak dnešnú úroveň zdravotnej starostlivosti udržíme veľmi ťažko a sen o jej zlepšení a skvalitnení sa nám úplne rozplynie.


Som však presvedčený, že aj v našom meste žijú ľudia, ktorí nielenže veľmi dobre vedia o súčasnom stave poskytovania zdravotnej starostlivosti v meste, vedia o jeho blízkych problémoch a určite by vedeli, ako problémy ktoré nás možno už „zajtra“ čakajú riešiť. Práve z takýchto ľudí, by mali zodpovední ľudia v meste vytvoriť pracovný tím, ktorý by vedel tieto veci postupne riešiť. Zbavme sa ilúzie, ak problémy v tejto oblasti nastanú, niekto iný to vyrieši za nás.
Ak ste pozorne čítali príspevok Peťa Bošiaka k tejto téme, tak aj medzi riadkami navrhuje postup. Z rokovania MsZ naozaj treba odstrániť invektívy, osočovanie, znevažovanie, treba odstrániť témy, ktoré na rokovanie nepatria, rozvirujú už aj tak nepokojnú hladinu. To všetko treba nahradiť častejším rokovaním o zachovaní a zlepšení úrovne zdravotnej starostlivosti v našom meste. My sme si nevolili primátora a poslancov na to, aby sme sa stále vracali do minulosti, navzájom sa osočovali, či obviňovali. Práve naopak, chceme aby nám zachovali dôstojnú životnú úroveň v meste a starostlivosť o naše zdravie je pre nás všetkých prvoradá. Peťo ďakujem Ti za príspevok. Napísal si ho v mene väčšiny obyvateľov Novák.

S úctou
Ľubo Dzurák


Hodnotenie: 4   0
17:46:33 02.10.2020 [7417] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň. Téma, ktorú som dnes načal je v súčasnosti veľmi významná, lebo sa nás dotýka takmer všetkých bývajúcich, teda lokálnej verejnosti, ale i pacientov zo spádovej oblasti k mestu (niekedy ich jeden štatistik napočítal vraj až 24 000 tisíc) .
Priatelia, podmienky na zabezpečovanie zdravotnej starostlivosti vytvárajú samosprávy. Ak teda chýba lekár , či nie je v obci pohotovosť (v prípade nášho mesta, sa akosi na tento problém zrazu pozabudlo, nikto ho ako agendu už nevedie, hoci boli veľké reči bezprostredne po jej zrušení, zanikli, rovnako tak, ako prestala fungovať ambulancia na pľúcne ochorenia), tak aj tieto kompetencie v rámci mestských politík majú mestá vo svojej kompetencii, vo svojej pôsobnosti . Mám za to, že aj so slabšou mentálnou výbavou funkcionár, teda aj na najnižšom stupni riadenia v samosprávnych orgánoch vie, že dnes zabezpečiť praktického lekára či zubára do dediny alebo do odľahlého regiónu je veľký problém.
Nuž nečudo, že mnohé obecné samosprávy tento stav začali riešiť rôznymi spôsobmi. Kto napríklad sa zamýšľal nad onkologickou -ambulanciou a jej zrušením, najmä o dôvodoch a prípadnej podpory zo strany mesta, aby nezanikla, nepresťahovala sa do Prievidze, alebo neviem kam ??? Pýtalo si to vari len málinko u dotknutých subjektov vzájomného pochopenia, empatie a dať znať záujem o spoluprácu??? Neviem odpovedať. A my v Novákoch, čoby žiaľ, ako onkopacienti, sme ostali hluchí, slepí, mlčiaci, nehovoriac o 24 000 ľudí zo spádovej oblasti, z ktorých určite niektorí výkon lekára v tejto zdravotnej agende požadovali.
A tak sa vrátim k obecnej, mestskej samospráve. Niektoré obecné samosprávy napríklad ponúkajú lekárom byty, či lacnejšie priestory na ambulancie a pod. Ako vidieť, ani rôzne rezidentské programy (myslím, že sa zaviedol v roku 2014) a pod. nie vždy dokážu riešiť problémy s nedostatkom lekárov. A tak mnohí odborníci z prostredia , o ktorom píšem majú za to, že mladých lekárov to len naozaj s veľkými obtiažami privedie na vidiek a hoci sme mesto, nemám nikomu za zlé ,ak mi povie, že bývam na vidieku.
Nuž a tak, ak si niekto myslel, že takto pripravenou (?) rekonštrukciou Mestskej polikliniky, dlhú dobu pertraktovanej a predhadzovanej súčasným primátorom na oči (hoci nikdy nepovedal a podnes nik nemá vedomosť, ako by to realizoval on aj s ansáblom, keby nebol porazený vo voľbách, nepomohol (však na diametrálne odlišné spôsoby vedenia vzájomnej komunikácie to ani nebolo možné ,veď dôvody – charakterové črty a neustále difamačné správanie tu voči nám a tým, ktorí kriticky poukazujú na jeho nedostatky vo vedení mesta. Dokonca ma priatelia, má v tom negatívnom poňatí, v merku aj tých, ktorí lajknú môj príspevok palcom nahor. Nuž taký je život. Ale s tým ja nič nenarobím.
Priatelia, aj z patetického vyhlásenia primátora z posledného zastupiteľstva o „onej smutnej správe“ o stave na Mestskej poliklinike treba otvorene dať verejnosti na známosť, že „Miestne samosprávy majú najvyšší čas na prebudenie a voliči v nastávajúcich voľbách do miestnych samospráv by sa mali informovať u kandidátov na primátorov, starostov a poslancov, aký majú recept na tieto akútne problémy primárnej zdravotnej starostlivosti vo svojom meste či v obci,“ to totižto tvrdia odborníci z oblasti zdravotníctva, pretože sú to mestá a obce pri výkone samosprávy, ktoré vytvárajú v súlade so zákonom o obecnom zriadení podmienky na zabezpečovanie zdravotnej starostlivosti, no majú aj ďalšie kompetencie v oblasti ochrany zdravia a života, ktoré im plynú z iných zákonov.
To, čo obce a mestá smú či môžu, zákon presne definuje a vymedzuje. No o demgrafickej skladbe lekárov ordinujúcich na území mesta Nováky, sa nechcem a nebudem zmieňovať, neprináleží mi to, že však prídeme o dobrých odborníkov za krátku dobu je fakt, ak ich nenahradíme mladými lekármi. Čo potom bude,neviem. A už sa vôbec nechcem zmieňovať o tom, či existuje nejaká záchranná sieť pre naše mesto, ak sa ekonomické možnosti v dôsledku koronavírusu znížia?
A tak ako v Novákoch? Však to vidíte. Aj vy priatelia ste toho názoru, že byť sedemkrát zvolený za primátora stačí na vedenie nášho mesta? Aj vy si myslíte, že vrátením Ing. Dušana Šimku na post primátora sa neprepásla šanca vytvoriť v našej nováckej spoločnosti lepšiu atmosféru? Prečo? To, že sa menia podmienky v podpore zabezpečovania zdravia našich občanov, ako som ich vyrecitoval, nedáva primátorovi mesta sa takýmto spôsobom správať k zamestnankyni Mestského úradu ,k žene , matke troch detí s intelektuálnym rodinným založením navyše manželky miestneho odborného lekára v oblasti neurológie, ktorý tu má zriadenú ambulanciu a poskytuje ku všeobecnej spokojnosti nás všetkých lekárske služby? Nuž pán primátor spamätajte sa. Či vám mám opakovane pripomenúť, že okrem toho ,že je to odborník - lekár, je aj čestný človek, ktorý v čase výbuchu vo VOP-e ako jediny poslanec Mestského zastupiteľstva odmietol odmenu ako lekár, ktorú ste si nadelili, vraj za organizovanie havarijných prác, ktoré ste vraj riadili? A čo s tými ôsmimi nešťastnými ľuďmi, ktorý v dôsledku výbuchu sublimovali a čo s ich rodinami? A primátor spája moje meno s gaunerstvom, on nám nadáva do gaunerov!!! Posmeškujete sa z poslancov, zo žien matiek, ktoré sa snažili v jarných mesiacoch nastupujúcej pandémie, paradoxne k vášmu správaniu voči nim navodiť príjemnú atmosféru v tom, ako to ľudia využili na to, aby ukázali, že im na druhých záleží. Niekto ušil rúška a, bez ohľadu na to, čo si kto o nich myslí, bolo krásne, milé vidieť, ako ušili aj pre susedov. Iní sa starali o starších, nosili potraviny do bytu. ponúkali starším kontakt a aktivity cez web a telefón, aby sa počas nazvime to „ lockdownu“ necítili osamelí. Bolo to fajn. Proste spolupatričnosť, úcta, empatia. Do toho ste na mestskom zastupiteľstve, ale i mimo neho vošiel vy, so svojím jedom, nekompetentnosťou amaterizmom a nechvályhodne ste sa vyjadrili o dvoch našich občiankach, ženách, matkách, ktoré neurobili nič iné, len ich spojila túžba pomáhať ľuďom.
Nechajte nás na pokoji, nechajte rodiny lekárov a ich rodinných príslušníkov na pokoji. My starší ich potrebujeme a ešte ich možno budete aj vy sám potrebovať. A preto vás žiadam o zaujatie iného postoja, to čo konáte je zle, veľmi zlé!!! PB
Hodnotenie: 4   0
10:15:33 02.10.2020 [7416] Nevhodný príspevok?
Môj pohľad aj do minulosti.
Asi by rokovanie mestského zastupiteľstva dňa 23.9.2020 ani nebolo úplné, keby sa neobjavilo aj moje meno v ústach primátora mesta. Po jeden aj pol roku, som sa zasa totiž znova opovážil písať kritické príspevky k jeho práci na stránke www.novaky.com a on mi to predsa musí nejako odplatiť. Zaujala ma hláška, že po roku 1990 som vraj bol jeho prednosta . (viď videozáznam na YOUTUBE 3. hod. 41. min.)
Tak to teda nie. Mňa si on za prednostu nevyberal, ako je tomu teraz. Moju „inštaláciu“ do funkcie schvaľovalo mestské zastupiteľstvo myslím, že v decembri 1990 a nastúpil som po Novom roku 1991. No a musím neskromne povedať, že mal šťastie, že prednostom mestského úradu sa stal človek zabehnutý v plnej šírke hospodárskej sféry. Pracoval som totiž predtým 14 rokov ako technický námestník v podniku s okresnou pôsobnosťou zhruba s 1000 zamestnancami. On prišiel do primátorskej funkcie ako okresný funkcionár SZM a do roka 1990 sme sa navzájom vôbec nepoznali. Veď je odo mňa mladší o 16 rokov. Dnes sa tvári bohorovne, kričí a uráža poslancov, ktorí sa nechcú nechať viesť len „Jeho“ jedinou pravdou. Spočiatku bol skromnejší, tichší a pokornejší. Rokovania mestského zastupiteľstva po celých 16 rokov môjho prednostovania asi nikdy netrvali dlhšie ako dve alebo tri hodiny. Mimoriadne rokovania bývali úplne výnimočné. Rokovania spočiatku viedol ako moderátor mládežnícku schôdzu, takže som neraz musel zasahovať, aby rokovanie malo zmysel a dopracovali sme sa k žiadúcim záverom. Dokonca sa stalo že prišiel na rokovanie úplne nepripravený, otvoril ho a potom zistil, že nemal zo sebou ani program. Dnes sa tvári ako skúsený suverén, no kedysi som ho ja musel posmeľovať a učiť byť primátorom. Keby si to aspoň trochu uvedomil, nedovolil by si dnes na úrade šikanovať moju dcéru.( Za jej vystúpenie na poslednom rokovaní zastupiteľstva jej už stihol aj siahnúť na plat, čím naplnil jeho hrozbu.)
Vrátim sa ale k úvodu tohto môjho príspevku. Vraj sme prišli do stretu v súvislosti s poplatkom za komunálny odpad. Ja som údajne chcel všetky náklady na likvidáciu komunálneho odpadu preniesť na občana. On ako primátor to musel zachraňovať, aby občania neznášali predmetné náklady v plnej, teda skutočnej výške. Je fakt zarážajúce, ako sa on neustále potrebuje stavať do pozície kladného hrdinu, ktorý chce len a len dobre pre občana.(Koniec koncov je to i jeho svätá povinnosť.) Použijem jeho obľúbenú frázu, asi si neuvedomil ako mi sám „nahral na smeč.“ Ono to bolo totiž o trochu dosť inak. Bolo to síce po roku 1990, ale možno aj o 10 rokov neskôr, keď bol parlamentom prijatý prvý Zákon o odpadoch a nakladaní s odpadmi a bolo treba na úrovni mesta k tomu prijať aj príslušné VZN o poplatku za likvidáciu komunálneho odpadu. Vedúca ekonomického oddelenia bola vtedy aj teraz tá istá osoba a mohla by si dobre pamätať, ako to bolo s prípravou VZN. Samozrejme, tak ako aj v mnohých iných prípadoch sa musel úlohy dobrovoľne ujať a vyriešiť prednosta – teda ja. (Zdá sa mi, že dnes sa to už „nenosí“.) Bolo potrebné a dôležité v prvom rade napočítať jednotkovú sadzbu nákladov na likvidáciu komunálneho odpadu na obyvateľa a nájsť spravodlivý algoritmus účtovania týchto nákladov podľa počtu obyvateľov jednotlivých domácností a podnikateľských subjektov. Otázka koľko pôjde na občanov a koľko pôjde na úkor mestského rozpočtu bola a je aj teraz pri návrhu VZN otázka druhoradá. Koľko si za svoj odpad zaplatí občan z vlastnej kasy tak vtedy, ako aj teraz záležalo a aj teraz záleží od schválenia mestským zastupiteľstvom.
Takže neviem čo chcel „básnik“ tým „stretom“ povedať. Ba viem - potreboval moju osobu dobre očierniť, aby vynikol on v čo najkrajšom svetle. To je ale jeho pracovná metóda a vôbec ma neprekvapuje.
P.S.
„On“ pokračuje s hlúpymi a urážlivými e- mailovými odkazmi pre mňa, prostredníctvom mojej dcéry. Takže mám jeden aj ja pre neho. Platí to, čo som napísal v P.S. príspevku č. 7396. Prípadné ďalšie e-maily by boli aj pre neho stratou času, lebo ja ich bez prečítania rovno zmažem. Zároveň sľubujem, že pokiaľ mi zdravie dovolí a budem žiť, podľa mojich vedomostí budem na stránke www.novaky.com kritizovať a naprávať každú deformáciu pravdy predvedenú primátorom, poslancami či inými účastníkmi na rokovaniach mestského zastupiteľstva.
V. Richter
Hodnotenie: 5   0
10:53:47 01.10.2020 [7414] Nevhodný príspevok?
Príspevok je schovaný!
Príspevok je dostupný len pre prihláseného používateľa.
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Nových pracovníkov chce prievidzská radnica zamestnať v rámci spoločného projektu s mestami Handlová a Bojnice.
Cieľom tohto projektu je posilnenie koordinačných a implementačných kapacít v týchto troch mestách. Hlavným partnerom je mesto Prievidza, ďalšími dvoma partnermi sú mestá Bojnice a Handlová. Výška finančného príspevku, ktorý budeme žiadať, bude pravdepodobne až 500.000 eur
zobraziť podrobnosti »
28.03.2020
Web pre rodičov: ucimenadialku.sk
V spolupráci viacerých mimovládnych organizácií a MŠVVaŠ SR vznikla táto webová stránka ako nástroj oficiálnej komunikácie počas prerušeného vyučovania na školách a prerušenej prezenčnej výučby na vysokých školách v čase epidémie koronavírusu. Cieľom webovej stránky je pomôcť pedagogickým a odborným zamestnancom, manažmentu a zriaďovateľom škôl, ale i žiakom, študentom a rodičom zorientovať sa v množstve informácií, odporúčaní a usmernení, ako aj pomôcť všetkým aktérom počas prerušenia vyučovania či prezenčnej výučby nachádzať riešenia vzniknutej situácie.
zobraziť podrobnosti »
25.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.