Stránku si prezeráš sám... VEPOS Novaky.sk VOĽBY 2022
číslo príspevku:
Viete, čo práve teraz robia vaše deti? Bolo 22 hodín!
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Primátor / Poslanci
1086 príspevkov
Do tejto témy vkladajte sformulované otázky pre pána primátora a pre pánov poslancov.
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
13:19:53 31.01.2014 [4489] Nevhodný príspevok?
Peňažné pokuty dostala televízia Joj, Markíza aj televízia Nováky.

Televízia Nováky musí zaplatiť 700 eur za to, že 5., 14., 22. júla a 5. augusta minulého roka nevysielala 24 hodín denne, čo nie je v súlade s udelenou licenciou. RVR ju taktiež upozornila na porušenie zákona tým, že nedodala Rade na jej vyžiadanie súvislé záznamy celodenného vysielania z daných dní.
http://www.teraz.sk/slovensko/mediarada-pre-vysielanie-a-retransmisiu/68085-clanok.html


Komentáre na sociálnej sieti:

30.01.2014 19:32 MG: nech si to zaplati.......

31.01.2014 10:12 MO: Napriek tomu, že licenciu má BENET, tak pokuty budú platiť občania Novák zo svojich daní. Ale ako to už v Novákoch za 20 rokov chodí, príjmy sú súkromných spoločností no náklady nech hradia občania. Verím, že to ľudia v Novákoch už pochopili. Voľby sa blížia. :-)
Hodnotenie: 0   1
09:48:51 29.01.2014 [4482] Nevhodný príspevok?
V minulom roku sme vás informovali o prevádzke služobného motorového vozidla PD101CM, ktoré využíva primátor mesta Nováky Ing. Dušan Šimka. Podrobnú štatistiku za rok 2012 sme vám priniesli v tomto dokumente http://www.novaky.com/dokumenty/zosi/zosi_20130130_32_pd101cm_kj_2012_statistika.pdf kde je okrem iného uvedené aj:

Počet dní v aute - Nováky 97x – čo sa vybavilo, ohľadne čoho bolo stretnutie?
Počet dní v aute - Prievidza 51x – čo sa vybavilo, ohľadne čoho bolo stretnutie?
Počet dní v aute - Bratislava 40x (7x spanie v Bratislave) – čo sa vybavilo, ohľadne čoho bolo stretnutie?
Počet dní v aute- Trenčín 10x – čo sa vybavilo, ohľadne čoho bolo stretnutie?
a ďalšie...

Najazdené kilometre v roku 2012 spolu: 21.678 km a to je 86,61 km na jeden pracovný deň.
Veľmi nás potešila žiadosť o sprístupnenie kópie dokladu o prevádzke MV PD101CM za rok 2013 od poslanca Ivana Hvojnika.


Radi by sme si tiež porovnali koľko služobných ciest bolo vykonaných v roku 2013 oproti roku 2012 a v ktorom meste, avšak odpoveď bola nasledujúca:

„... došlo k strate evidencie prevádzky uvedeného automobilu.“

Je veľmi zaujímavé, že po našej štatistike za rok 2012, sa kniha jázd za rok 2013 stratila presne na konci roku 2013 – je to veľká náhoda. Avšak je známy stav tachometra, ktorý hovorí o tom že v roku 2013 vozidlo najazdilo spolu: 23.950 km (95,8 km na jeden pracovný deň). V roku 2013 bolo najazdených o 2.272 km viac ako v roku 2012, čo je na jeden pracovný deň o 9,19 km viac. Informácia o tom kde bolo toto vozidlo a čo sa vybavilo nám nie je známa. Žiadna správa z rokovaní, žiadne výsledky, žiadne informácie.

Veľmi radi by sme pánovi primátorovi ušetrili prácu so zapisovaním knihy jázd do zošita a preto poslancom navrhujeme zaviesť elektronickú knihu jázd pre služobné motorové vozidlo PD101CM (tak ako aj pre ostatné), aby nedošlo už nikdy k strate knihy jázd a hlavne aby sa pán primátor mohol venovať práci a nie zapisovaniu jázd do knihy.

Rok 2014 a služobné vozidlo PD101CM zatiaľ:
09.01.2014 – Banská Bystrica a Zvolen – čo sa vybavilo, ohľadne čoho bolo stretnutie?
13.01.2014 – Prievidza – čo sa vybavilo, ohľadne čoho bolo stretnutie?
15.01.2014 – Bratislava – čo sa vybavilo, ohľadne čoho bolo stretnutie?
16.01.2014 – Prievidza – čo sa vybavilo, ohľadne čoho bolo stretnutie?
17.01.2014 – Prievidza – čo sa vybavilo, ohľadne čoho bolo stretnutie?
22.01.2014 – Prievidza – čo sa vybavilo, ohľadne čoho bolo stretnutie?
... žiadne informácie...
http://www.novaky.com/dokumenty/zosi/zosi_20140128_36.pdf

--- pridané o 13:55 -------------------- prvé reakcie na FB sociálnej sieti:

- 11:59 RŠV: on pobeha po celom Slovensku a zdrzuje sa kolko chce aj dva-tri dni pred nejakym stretnutim a uziva si za nase peniaze,ktore by sa mohli vyuzit na skoly,ci skolku ci ine pamiatky mesta,ktore treba zrekonstruovat a nie stale len stanicu a sam pre seba mal.len ludia by mali konecne porozmyslat ci toto vlastne chcu,ked naco nam je primator,ktory chce len pre seba a nie pre obcanov a mladez a pre mesto budovat.takeho nepotrebuje nase mesto primatora!

- 10:41 LH: Neska som videl pri nchz:-D teda spz som si nevsimol

- 10:32 MS: To je ale nahoda;-) pekna vyhovorka;-) S tovto prihodou moze ist do skolky deti klamat aj to mu polovica neuveri;-) bal sa ze sa nieco prevali.. Treba zaviest GPS do mestkych aut aby bol prehlad o tom co obcania Novak platia..

--- pridané o 21:21 -------------------- prvé reakcie na FB sociálnej sieti:

- 15:09 PB: Ak sa ij kniha jázd stratila, nech sa pozrú do účtovníctva... kde, a kedy boli kupované pohonné látky na čerpacích staniciach!!!

- 17:38 MK: keby sa uz pan primator odtial stratil?! :))
Hodnotenie: 5   0
13:10:06 23.01.2014 [4467] Nevhodný príspevok?
Možno ste to nevedeli, ale PaedDr. Anna Chlupíková sa podieľa nielen na riadení školy, ale ako aktívna členka Slovenskej komory učiteľov vďaka svojim skúsenostiam a odbornosti nemalou mierou prispieva k hľadaniu riešení v slovenskom školstve.
A práve aj SLOVENSKÁ KOMORA UČITEĽOV vyjadruje svoju podporu pani riaditeľke PaedDr. Anne Chlupíkovej nasledujúcim listom, ktorý bol zaslaný aj primátorovi mesta Nováky:

Dokument na stiahnutie:
http://www.novaky.com/dokumenty/sku_podpora_anke_chlupikovej.doc
http://www.novaky.com/dokumenty/sku_podpora_anke_chlupikovej.pdf

Ak ešte nemáte dostatok informácií o činnosti Základnej školy Nováky pod vedením PaedDr. Anny Chlupíkovej, môžete si pozrieť 238 noviniek zo Základnej školy:
http://www.novaky.com/?list=news&show=zsnovaky
(z toho viac ako 130 noviniek za rok 2013)

Viac o Základnej škole Nováky nájdete na:
http://zspribno.edupage.sk/
https://www.facebook.com/zakladna.skola.v.novakoch

Otvorený list pánovi primátorovi mesta Nováky od pracovníkov Základnej školy Nováky:
http://www.novaky.com/?list=forum&prispevok=4462
Hodnotenie: 6   1
09:40:45 23.01.2014 [4466] Nevhodný príspevok?
Niekoľko minút po predvčerajšom uverejnení príspevku "Otvorený list pánovi primátorovi mesta Nováky.", sme zaznamenali niekoľko reakcií, ktoré Vám ponúkame nižšie:

Prvé reakcie na Facebooku:
MH: poviem to od srdca, mate gule pedagogickí pracovnici...
AT: Za Aničku sa oplatí bojovať...držím palce
RO: Taktiež podporujem!!!
LP: tiež podporujem...majú školu a riaditeľku, ktorú v dobrom - závidí zvyšok krajiny...
AV: Anka, drž sa !
SR: Anka Anna Chlupíková, máte absolútnu podporu. Primátori sa menia, ale riaditelia škôl zostávajú! Vaši kolegovia, deti a rodičia Vás nedajú!
MHJ: aj my tu z diaľky podporujeme " našu" pani riaditeľku!!!!! pani Anka je silná osoba, len tak to nevzdá, nech sa niekto neteší!!!!!!!
MH: Uz nevie do koho kopnut tak skusa toto?
IK: to je smutnee...
HP: to čo je za chmuľa, že nemá rešpekt voči dáme, ktorá už nejakú tú generáciu v Novákoch niečomu naučila. Voľte ho opäť aj v novembri a potom si tam otvorte pomocnú školu !!
Príspevok na facebooku videlo do tejto chvíle viac ako 10.100 používateľov siete Facebook.
Na stranke novaky.com padol rekord návštevnosti, keď si príspevok prečítalo za prvých 12 hodín viac ako 1.450 unikátnych návštevníkov portálu novaky.com

Podpora na FB prichádza aj od dôležitých osobností ako:
Vladimír Crmoman https://www.facebook.com/vladimir.crmoman
(Učiteľovi zo Spojenej školy Novohradská v Bratislave Vladimírovi Crmomanovi dala Aliancia Fair-play ocenenie Biela vrana.)
Saskia Repčíková https://www.facebook.com/saskia.repcikova
(Vedie Asociáciu súkromných škôl a školských zariadení.)

Podpora prichádza aj z portálu ini.sk:
Pani riaditeľka Anka Chlupíková, máš našu podporu!
http://www.ini.sk/pani-riaditelka-anka-chlupikova-mas-nasu-podporu/
http://vybrali.sme.sk/c/Pani-riaditelka-Anka-Chlupikova-mas-nasu-podporu/

Elektronickú knihu vydal aj Tibor Repček:
Už je to raz tak, podarilo sa mi vydať eKnihu...
Akí sú riaditelia slovenských škôl? Prečítajte si rozhovory a diskusie so 4 riaditeľmi škôl. Kúpte si eKnihu a pomôžte deckám z projektu Drogy SOS.
http://v.ht/riaditelia
Hodnotenie: 6   0
11:11:19 21.01.2014 [4462] Nevhodný príspevok?
Vzhľadom na opakované a neopodstatnené útoky primátora mesta Nováky Ing. Dušana Šimku voči pani riaditeľke Základnej školy PaedDr. Anne Chlupíkovej, sa pracovníci Základnej školy rozhodli napísať list primátorovi mesta Nováky v nasledujúcom znení:
--- --- --- --- ---
Otvorený list pánovi primátorovi mesta Nováky.

Naša škola je miesto, kde to žije. Žije nielen na papieri, ale v reálnom každodennom živote. Tento život je zachytený na internetovej stránke našej školy. Je tam množstvo fotografií, ktoré dokumentujú prácu a výsledky žiakov, pedagógov aj priateľov školy. Nie je tam však vidieť množstvo práce venovanej príprave, plánovaniu a zabezpečovaniu vhodných podmienok pre našich žiakov. Neprekvapuje nás, že nezainteresovaný človek nedokáže primerane posúdiť, prípadne ohodnotiť našu prácu. Úprimná pochvala, poďakovanie, povzbudenie je pre nás, učiteľov, však motiváciou a hnacou silou. Preto nás tešia slová uznania od rodičov našich žiakov, nášho vedenia, a dokonca aj školskej inšpekcie. Žiaľ, nie od osoby nášho zriaďovateľa. Mrzí nás, že náš zriaďovateľ nevidí úspechy „svojej“ školy. Mrzí nás správanie sa pána primátora voči pani riaditeľke na mestskom zastupiteľstve prezentované v TV Nováky, považujeme ho za nedôstojné, neúctivé a neprofesionálne a ohradzujeme sa voči nemu. O to zvlášť, že heslom Vašej predvolebnej kampane do VUC, p. primátor, bolo SOM TU PRE VÁS , kde v bode 3. ste proklamovali: „Chcem podporovať školstvo, najmä vzdelanosť mladých ľudí v odvetviach, v ktorých sa neskôr môžu v regióne aj uplatniť. Školstvo treba prispôsobiť potrebám regiónu, musí na ne pružne reagovať.“ Na základe postojov, ktoré pán primátor zaujíma voči potrebám školy, tým pádom i jej žiakom je zjavné, že pani riaditeľke školy záleží na naplnení týchto slov oveľa viac ako samotnému p. primátorovi. Dehonestácia jej projektov, ktoré v minulosti vypracovala a boli úspešné pre zabezpečenie skvalitnenia pedagogického procesu školy, je pre nás neprijateľná. Za touto činnosťou je kus vykonanej práce v mimopracovnom čase, po večeroch, po víkendoch. Nemôžeme súhlasiť s tým, že namiesto spolupráce, pomoci a poďakovania je jej odmenou znevažovanie jej osobnosti a práce.
Týmto otvoreným listom vyjadrujeme podporu našej pani riaditeľke a chceme oceniť jej prácu, ktorú vykonáva v prospech školy, v prospech jej žiakov a zamestnancov, v konečnom dôsledku aj v prospech tohto mesta. Zároveň týmto vyjadrujeme hlboké sklamanie nad postojom pána primátora k práci pani riaditeľky, ako i k jej osobe.

Pracovníci Základnej školy Nováky.
--- --- --- --- ---
(Originál listu bol zaslaný pánovi primátorovi s podpismi všetkých pracovníkov školy.)


Náhľad listu:

List na stiahnutie:
www.novaky.com/dokumenty/20140120_otvoreny_list_primatorovi_mesta_novaky.pdf
www.novaky.com/dokumenty/20140120_otvoreny_list_primatorovi_mesta_novaky.docx


Možno si prečítate o pár posledných aktivitách pani riaditeľky:

Anka Chlupíková: Ľudia sú dobrí. To je všetko.
http://www.ini.sk/riaditelka/

Vyspovedali sme Annu Chlupíkovú: Dôverujem svojim učiteľom
http://www.dobraskola.com/?tx_t3blog_pi1[blogList][showUid]=275&cHash=cdbd4c2c022b2ec8089a591e6849d6fa


Možno si pozriete 238 noviniek zo Základnej školy:
http://www.novaky.com/?list=news&show=zsnovaky
(z toho viac ako 130 noviniek za rok 2013)

Viac o Základnej škole Nováky
http://zspribno.edupage.sk/
https://www.facebook.com/zakladna.skola.v.novakoch

Ing. Dušan Šimka v roku 2012 najazdil na služobnom, mestskom aute 21678 km (to je 86,71 km na deň). Nikto nevie kde bol, čo vybavil, s kým sa stretol... Občania sú bez informácie o jeho aktivite... 40 krát v Bratislave, 50 krát v Prievidzi... Kto tu neinformuje?
http://www.novaky.com/dokumenty/zosi/zosi_20130130_32_pd101cm_kj_2012_statistika.pdf
Je toto sľubovaná podpora školstva?--- pridané 31.01.2014 ----------------------------------------
Podporný list SKU pre A. Chlupíkovú už aj na webe sku.sk
http://sku.sk/clanok-211-podporny-list-sku-pre-a-chlupikovu.html

Pridaný článok aj v TASR:
http://skolskyservis.teraz.sk/skolstvo/novaky-primator-riaditelka-spor/7912-clanok.html
Ktorý bol okomentovaný: MO: Pán primátor by mal tiež už prezradiť za čo postavil svoj dom a aké firmy, ktoré nesporne pracovali aj pre mesto sa u neho striedajú. Ako je možné, že predstaviteľ mesta sa môže ponížiť k takýmto tvrdeniam. Človek si vtedy pomyslí len jediné, že aj tá kopa hnoja má pre neho väčší osoh ako takýto primátor.
Hodnotenie: 27   1
10:40:42 03.01.2014 [4424] Nevhodný príspevok?
Reakcia poslanca Mgr. Milana Oršulu na príspevok číslo 4419 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 16:57:02 01.01.2014 od miroslav.

Pán miroslav o tejto skutočnosti som sa informoval. Svetlá v priebehu dňa boli rozsvietené z dôvodu, že sa inštalovali svietidlá nad prechodmi pre chodcov a bolo nutné ich nastaviť, aby svietili kde majú. Z toho dôvodu ste mohli v niektorých lokalitách mesta vidieť svietiť pouličné svetlá aj s výzdobou.

Pekný deň.

Mgr. Milan Oršula
Predseda komisie kultúry a športu
Hodnotenie: 0   0
10:14:04 03.01.2014 [4423] Nevhodný príspevok?
Reakcia na príspevok číslo 4422 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 23:48:00 02.01.2014 od petík.

Príspevok používateľa Ľubomír Kolibka ml. bol zmazaný z dôvodu zamedzenia ďalších negatívnych reakcií na obsah príspevku.

Webmaster
Hodnotenie: 0   1
23:47:22 02.12.2013 [4354] Nevhodný príspevok?
Klub rýchlostnej kanoistiky Nováky, aktuálny stav členskej základne:
pretekári tréningová skupina A: 28 pretekárov
pretekári tréningová skupina B: 23 pretekárov
členovia klubu: 38 členov
bývalí členovia klubu: 395 členov
Zdroj: http://www.krknov.sk/krknov/?data=cleza&zobraz=prehlad

Klub rýchlostnej kanoistiky Nováky, posilňovňa 02.12.2013
Skúste spočítať koľko ľudí môže trénovať v priestore cca 7x7m a koľko rokov ešte?
S pozdravom Milan Oršula
prezident Klubu rýchlostnej kanoistiky Nováky
Hodnotenie: 8   0
23:36:27 02.12.2013 [4353] Nevhodný príspevok?
Reakcia poslanca Petra Mištinu:

Otázka občana: Aké práce sa realizujú na Pribinovej ulici?

Odpoveď:
Na Pribinovej ulici spoločnosť Telekom ukladá optický kábel, takáto činnosť sa bude realizovať aj na ulici Kukučínovej a ďalších. Mesto dalo súhlas k týmto prácam, žiaľ aj napriek tomu, že sa blížia vianočné sviatky.

Otázka z príspevku 4316: http://www.novaky.com/?list=forum&prispevok=4316

Odpoveď:
Okolie novej bytovky sa upravuje, práce sa finalizujú. Chodník pred novou bytovkou zo zámkovej dlažby sa onedlho rozoberie nakoľko spoločnosť Telekom bude robiť výkopové práce pre optický kábel následne sa okolie upraví do pôvodného stavu.
Hodnotenie: 0   0
23:05:38 02.12.2013 [4352] Nevhodný príspevok?
Príspevok používateľa V. Krasický ml.:

Takto si predstavujem ja spolunažívanie v meste (v dedine, v ktorej mám trvalý pobyt). Takto sa chovajú občania k sebe a pán starosta, nemá problém požičať ktorémukoľvek občanovi miešačku, vŕtačku či odporučiť záručného majstra. Bol by som rád keby sme sa aj v Novákoch vedeli takto ku sebe chovať. Naša obec má necelých 1000 obyvateľov. No aj tak sa viac cítim nováčanom ako ratnovčanom. A pri tom vedia že tam už cez rok nebývame.

Hodnotenie: 3   0
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
Bane na hornej Nitre skončili, banskí záchranári sú v pohotovosti naďalej. Je otázne dokedy
Banskí záchranári pomáhajú i pri rôznych nešťastiach.
zobraziť podrobnosti »
12.01.2024
FOTO: Elektráreň Nováky odstavila poslednú turbínu, skončila sa tak výroba elektriny z uhlia
Výroba elektriny a tepla z domáceho hnedého uhlia v Elektrárni Nováky po 70 rokoch definitívne skončila.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
Final coal mining cart pulled from Nováky mine
More trains for Christmas holidays, Bratislava outskirts teeming with culture, and a recipe for Christmas baking.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
Z nováckej bane vyťažili posledný vozík uhlia, o zamestnanie prídu stovky ľudí
Uzatváranie bane potrvá roky.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
zobraziť podrobnosti »
15.03.2023
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.