Online 2 ľudia. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Primátor / Poslanci
936 príspevkov
Do tejto témy vkladajte sformulované otázky pre pána primátora a pre pánov poslancov.
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
11:45:25 21.03.2020 [7172] Nevhodný príspevok?
Dostáva sa k nám množstvo dotazov a otázok na primátora mesta Nováky Ing. Dušana Šimku. Otázky uverejňujeme, tak, ako nám boli doručené. Prosíme primátora mesta aby odpovedal na otázky občanov písomne z bezpečia svojho domova prostredníctvom Internetu. Odpovede môžete napísať po prihlásení na http://www.novaky.com/?list=login po predchádzajúcej registrácií http://www.novaky.com/?list=registracia alebo nám odpovede môžete zaslať na webmaster@novaky.com. Keďže tento web podrobne sledujete, veríme, že aspoň v tejto kritickej situácií budete občanom odpovedať. (Doplnené 12:20 - otázky boli zaslané aj na primator@novaky.sk)

===============================================

Mohol by zverejniť Krízový štáb mesta Nováky zverejniť zápisnice zo svojich zasadnutí? Celkom by ma ako občana mesta zaujímalo pár vecí:

1. Koľkokrát zasadal tento štáb, kto je jeho členom, na koho sa priamo v meste obrátiť v prípade potreby?

2. S akými závermi, rozhodnutiami, organizačnými podnetmi, opatreniami na pomoc voči občanom mesta (nielen voči pracovníkom mestského úradu) krízový štáb prišiel? Kde si prečítame tieto závery a opatrenia?

3. Kedy bude zorganizovaná zo strany mesta reálna pomoc pre našich najstarších spoluobčanov? Ako bude zabezpečená kontrola osamelých občanov? Kto im zabezpečí rúška, nákupy, lekársku pomoc, informácie?

4. Koľko finančných prostriedkov mesto vyčlenilo na riešenie danej situácie či už z rozpočtu alebo z iných zdrojov? Ako komunikuje mesto s podnikateľmi, prevádzkami obchodov, zamestnávateľmi – teda, ak tu ešte nejakí sú – o ochrane zamestnancov?

5. Ako v tomto režime pracujú poslanci MZ? Ak aj bolo zrušené zasadnutie zastupiteľstva, je predsa možné aktívne pracovať aj online.

6. Sú podľa vedenia mesta dostatočne chránení naši, najmä starší občania, keďže tu stále nemáme Domov opatrovateľskej služby, Domov dôchodcov a pod.? Vieme, že mesto je prestárle. Aké opatrenia teda mesto zabezpečilo pre VÄČŠINU nášho obyvateľstva?

7. Ako pracuje primátor mesta v krízovom režime? Koľko a akých opatrení vydal? Ako komunikuje ohľadom zásobovania, prevencie s úradmi a obchodmi? Ako informuje občanov, ktorí nie všetci počujú mestský rozhlas, o opatreniach, ktoré majú občania dodržiavať?

Otázok je nesmierne veľa.....

Dočkáme sa odpovedí v podobe reálnych skutkov alebo počkáme na prvé úmrtia aj v Novákoch a potom budeme so smutnými očami hovoriť v mestskej televízii, ako nám je to ľúto?

Kde ste, vedenie mesta? Kde ste, krízový štáb?

Byť otcom mesta, byť vo vedení mesta znamená makať pre druhých bez ohľadu na svoju osobu najmä v krízovej situácii. Ak neviete ako, opýtajte sa primátorov Partizánskeho, Prievidze, Handlovej.... Tí vám to ukážu, ako sa to robí.... Či ste málo platený, p. primátor? Alebo to nové drahé auto je nefunkčné a nemôžete sa ním presúvať k občanom?

Rozhorčený občan.

===============================================
Hodnotenie: 0   0
08:08:58 21.03.2020 [7171] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň.

Mohlo by mesto umožniť predaj ovocia a zeleniny na "tržnici", na parkovisku pred parkom ako tradične? Nespoplatňovať predajcov? V tejto situácii je bezpečnejšie nakupovať v exteriéry, ako v obchodoch s klimatizáciou a mať dostupné čerstvé potraviny. Ďakujem
Hodnotenie: 0   0
12:35:51 15.03.2020 [7169] Nevhodný príspevok?
Opatovne mám dotaz na pána primátora. Je výnimočný stav, chcem vedieť, akú má pán Šimka stratégiu pre obyvateľov mesta, akým sposobom chce pravidelne informovať / mestský rozhlas je jedna nezrozumiteľná ozvena/. Či zasadá krízový štáb, ako bude riešiť platenie nájmu občanov Benetu, vačšina rodín žije z mesiaca na mesiac, či lobuje s Benetom odklad nájmov, či Benet rieši s dodávateľmi takéto neplánované výpadky. Pán primátor by mal riešiť neviem či so štátom, alebo miestnymi lekárňami rúška, či sa chce vyhnúť psychózam a vie zariadiť doručenie rúšok rodinám do schránok / nakoľko pred voľbami nebol problém každej rodine doručiť predvolebné plagáty/. Pýtam sa v mene všetkých nováčanov. Riešenie štátu poznáme z médií, tam si každý odsleduje aktuálny stav. Nevieme, ako rieši stav pandémie a ekonomických strát rodín naše mesto. Ďakujem
Hodnotenie: 0   0
10:14:46 10.03.2020 [7168] Nevhodný príspevok?
Príspevok je schovaný!
Príspevok je dostupný len pre prihláseného používateľa.
21:46:44 17.02.2020 [7161] Nevhodný príspevok?
Príspevok je schovaný!
Príspevok je dostupný len pre prihláseného používateľa.
18:53:21 06.02.2020 [7139] Nevhodný príspevok?
Príspevok je schovaný!
Príspevok je dostupný len pre prihláseného používateľa.
18:22:25 05.02.2020 [7137] Nevhodný príspevok?
Príspevok je schovaný!
Príspevok je dostupný len pre prihláseného používateľa.
10:50:06 28.01.2020 [7126] Nevhodný príspevok?
Príspevok je schovaný!
Príspevok je dostupný len pre prihláseného používateľa.
08:19:11 28.01.2020 [7125] Nevhodný príspevok?
Príspevok je schovaný!
Príspevok je dostupný len pre prihláseného používateľa.
08:55:55 27.01.2020 [7119] Nevhodný príspevok?
Príspevok je schovaný!
Príspevok je dostupný len pre prihláseného používateľa.
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
Ľudia, ktorí sa nezúčastnili prvého kola testovania, môžu prísť na druhé
Možnosť tento víkend majú aj tí, ktorí sa uplynulý víkend celoplošného testovania nezúčastnili. „Účasť na druhom kole testovania antigénovými testami spadá pod neodkladné vyšetrenie, môžu sa ho preto zúčastniť aj občania bez certifikátu z 1. kola celoplošného testovania,“ povedal minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
Bojnická nemocnica prosí o pomoc, chýbajú jej zdravotníci
Nemocnica vo štvrtok reprofilizovala desiatky ďalších lôžok.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.