Online 4 ľudia. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Primátor / Poslanci
931 príspevkov
Do tejto témy vkladajte sformulované otázky pre pána primátora a pre pánov poslancov.
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
19:54:49 28.11.2019 [7046] Nevhodný príspevok?
Dobrý večer prajem.

Pán lavida, ďakujem za rozbor môjho príspevku a teda dovolím si aj ja zareagovať ak dovolíte, len v krátkosti.

K vašej reakcii: „A prešli ste sa už Lelovcami a videli ste s koľkých domov odtekajú splašky do Nitry?To pôjdete pred domy tých občanov s transparentmi s nápismi okrádate a podvádzate nás vážení občania?“. Pán lavida, je rozdiel, keď niekto má žumpu, lebo jeho dom má 40 rokov a keď niekto nemá ani žumpu a ani čističku odpadových vôd a jeho dom má pár rokov. A pán Šimka nemal ani žumpu a ani čističku odpadových vôd a dom si postavil nedávno (pár rokov dozadu). Čiže aj vy rozlišujte. Ako to, že mu mesto pod jeho vedením skolaudovalo dom, bez žumpy a aj bez čističky a to všetko bez námietok? Ja osobne to považujem za podvod a priam môžem povedať, že ide aj o zneužitie právomoci verejného činiteľa pána primátora Šimku. Samozrejme do bližších „technických“ záležitostí sa nevyznám.

K vašej reakcii: „Mimochodom počas primariátu p.Daniša bolo tiež kúpené nové auto v tej naj výbave“. A povedzte mi, za koľko eur to bolo? Lebo kúpiť povedzme BMW v tej „naj“ výbave, nie je to isté ako kúpiť povedzme Pežot (neviem ako sa to píše) v tej „naj“ výbave. Dajte vedieť a porovnajme konkrétne ceny. Lebo aj ja môžem vaše tvrdenie, že sa kúpilo auto tiež v tej „naj“ výbave, považovať za mierne skreslenie informácií.

A áno máte pravdu v tom že: „občania sa nejak zvlášť neaktivizujú v snahe meniť stávajúce pomery v meste“, ale nesúhlasím s pokračovaním vášho tvrdenia a teda: „čo by mohlo nasvedčovať tomu,že sú vo všeobecnosti spokojní so stavom takým aký je“. Alebo to nasvedčuje tomu, že sa boja. Veď vieme prečo poslankyňa Mirka skončila na poste poslankyne. Ktože sa to bol „prihovoriť“ k jej zamestnávateľovi? Bol to práve pán primátor Šimka. Pán lavida, zrejme sa ľudia boja meniť tento stav presne z tohto a podobných dôvodov.

Prečítala som si pozvánku, ktorú dostal pán Oršula, kde ma zaujalo, že zaslal list v ktorom žiadal o zmazanie časových úsekov z videozáznamu. Ja sa vás pán lavida pýtam, toto je problematika, ktorá sa má riešiť na zastupiteľstve? Prečo sa teda nepreberá každá žiadosť, ktorá bola poslaná na mesto a prečo teda nie sú pozvaní listom všetci žiadatelia? Samozrejme vy odpíšete niečo v obdobnom znení, že teda na to primátor mal asi nejaký dôvod. Ale tu nejde o to čo mal primátor aký dôvod. On tu má byť pre ľudí a nie pre seba. Zaujímať by ho mali havarijné stavy v mestských budovách, mestské cesty a chodníky a všeobecne prospešné veci pre ľudí. A nie nejaký, s prepáčením, dopredu sa ospravedlňujem pán Oršula a jeho žiadosť. Myslíte si že toto naozaj ľudí trápi a zaujíma?

Do dnes nerozumiem tej záležitosti s tou kamerou v telocvični. Nepamätám si presne, ale ten právnik v tv povedal, že pokiaľ prevádzkovateľ zistil nedostatok, mal ho odstrániť. Prevádzkovateľ (zriaďovateľ) je mesto, ak teda dobre viem, ak nie tak ma opravte. A teda ak pán primátor Šimka zistil, že mu tam chýba nejaká nálepka, mal zariadiť aby ju tam nalepili. Namiesto toho zosmiešni celé mesto v celoštátnych televíziách. Myslíte si pán lavida, že toto je prospešné pre občanov a toto mesto? Alebo je to opäť len riešenie si jeho osobných záležitostí?

Pán lavida, vy možno veci vidíte z jedného uhla, ja ich vidím možno z druhého uhla, otázne je, aký uhol pohľadu majú ostatní a koľko (veľa) kandidátov na post primátora bude v ďalšom volebnom období. Ďakujem vám za váš názor a pevne verím, že akceptujete aj môj názor.

Pekný večer pán lavida a aj všetkým čitateľom.

Janka
Hodnotenie: 4   0
17:31:22 28.11.2019 [7045] Nevhodný príspevok?
JanaK.Pokúsme sa prebrať vašu reakciu vetu po vete.
"Stačí len to, že roky vypúšťal splašky do rieky Nitra a mal za to smiešnu pokutu cca 60€. To je podvod na občanoch, ktorí si všetko poctivo platia "
Po prvé z hľadiska trestného práva takéto konanie nie je možné klasifikovať ako podvod.A verím tomu,že keby tomu tak bolo,tak by to neskončilo pokutou 60€,ale jeho oponenti by sa postarali,aby si také konanie,keby bolo podvodom pekne odskákal.Po druhé pokutu mu vyrúbil úrad,teda nie on sám.Pokiaľ nie ste spokojná s jej výškou tak sa sťažujte tam,kde treba.Po tretie z politického hľadiska už vôbec nemôže ísť o podvod na občanoch.Kanalizáciu v Lelovciach je potrebné riešiť kompletne na novo vybudovaním.Tam sú ešte resty z obdobia,kedy neboli samosprávam zákonom pridelené také právomoci ako dnes.A prešli ste sa už Lelovcami a videli ste s koľkých domov odtekajú splašky do Nitry?To pôjdete pred domy tých občanov s transparentmi s nápismi okrádate a podvádzate nás vážení občania?
"prečo, keď sa asfaltovala štátna cesta, sa nemohla vyasfaltovať aj tá časť pred drogériou a ohodnotil to tým, že zrejme nie sú peniaze, ale na auto pána Šimku peniaze boli? Podviedol nás všetkých opäť "
Tiež som sa pýtal rovnako a bolo mi povedané,že sa to bude robiť.Tak uvidíme.V zásade ide o to,že túto rekonštrukciu realizuje štát a nie mesto.Pokiaľ ide o nové auto,tak bolo potrebné ho riešiť preto lebo starý Passat má už zničený motor,sám som videl,ako mu dymí z výfuku.Mimochodom počas primariátu p.Daniša bolo tiež kúpené nové auto v tej naj výbave a nikto nič neriešil.Ani vy nie.Peniaze na kúpu auta schválilo mestské zastupiteľstvo jednomyselne,teda nie Šimka si kúpil,ale mesto si kúpilo.Chápete ten rozdiel?Auto je kupované na lízing,teda je splácané postupne,plus ďaľšie z toho plynúce výhody.Pokiaľ Vám to nie je jasné,tak sa opýtajte všetkých tých ľudí,firiem a úradov,čo si takýmto spôsobom financujú kúpu áut.Taktiež pomyslite aj na to,že v prípade Šimkovho neúspechu v budúcich komunálnych voľbách,bude to auto používať jeho nástupca.No a spojiť kúpu nového auta pre mesto/financuje mesto/ a asfaltovanie cesty pred úradom/financuje štát,uznajte sama,že ten diskutér vo svojom príspevku aby som neurazil hodne prestrelil.A vy ste mu to uverili bez toho,aby ste si overili fakty.
"Ak tak nie je, nech sa tu zaregistruje a odpovie nám "
Pokiaľ mi pamäť dobre slúži,tak Šimka povedal,že toto je mafiánska stránka,čo si ja nemyslím,ale by som sa ozaj veľmi čudoval,keby sem niečo písal,ale na druhej strane ako je zrejmé z nováckej televízie a zo záznamov zasadnutí MsZ, s transparentnosťou momentálne u nás problém nie je ,čo ja osobne hodnotím ako zlepšenie stavu,ktorý tu bol za p.Daniša./cenzúra/Komunikácia s úradom funguje /osobná skúsenosť/,takže nevidím dôvod,prečo by ste nemohli na svoje pripomienky, sťažnosti a otázky využiť ponúkané možnosti.
"  A toto čo píšem je len minimum toho čo pácha na občanoch a na tomto meste. "
Táto veta z Vašej reakcie,je z rangu tzv.failovej argumentácie,nazvime ju po slovensky,že "faulovej".Podobnú argumentáciu používa aj jeden tunajší "sporadický" diskutér.Tu ide o to,že použitím slov a stavbou vety v takom tvare,teda zovšeobecňujúco a paušalizujúco hodnotený celkový stav nie je reálny,dokonca sa realite ani nepribližuje.Pochopte prosím,že keby to tak bolo,ako píšete,tak by Šimka vlastne nerobil nič iné,len páchal zlotu na občanoch a meste.A hádam len uznáte sama,že v takom prípade by sme s ním už dávno vybehli jak s horúcim popolom a nevolili ho do funkcie.
"Nakoniec ako píšete, uvidíme o tri roky pri zúčtovaní, len či o tri roky už nebude neskoro. Okolité dediny napredujú míľovými krokmi vpred."
No iste uvidíme ak dožijeme,ale domnievam sa,že je na škodu veci,pokiaľ by sme len čakali na to,čo bude bez toho,aby sme podľa svojich možností ovplyvňovali život v meste podľa svojich predstáv.Možno je to len môj subjektívny pocit,súdim len z množstva tu prispievajúcich a z množstva občanov vystupujúcich na zasadnutíach MsZ,ale domnievam sa, že občania sa nejak zvlášť neaktivizujú v snahe meniť stávajúce pomery v meste,čo by mohlo nasvedčovať tomu,že sú vo všeobecnosti spokojní so stavom takým aký je.
Pochopiteľne osobne si nemyslím ,že všetko je ružovučké a že niet čo zlepšovať,ale tak to bolo vždy,veci nie sú a nikdy neboli len čiernobiele a aby sme ich mohli zodpovedne posudzovať,čo je naša voličská,občianska,životná povinnosť,musíme sa učiť kriticky myslieť a následne vidiac problémy,nenechať druhých rozhodovať o nás bez nás.
Prajem pekný deň.
Hodnotenie: 0   1
18:07:19 27.11.2019 [7044] Nevhodný príspevok?
Dobrý večer prajem.

Pán lavida, vy sa pýtate čo Šimka "ukradol,predal,kúpil a koho podviedol"? Okráda nás všetkých občanov a taktiež nás všetkých občanov podvádza. Stačí len to, že roky vypúšťal splašky do rieky Nitra a mal za to smiešnu pokutu cca 60€. To je podvod na občanoch, ktorí si všetko poctivo platia. V inom nedávnom príspevku sa tu niekto pýtal, prečo, keď sa asfaltovala štátna cesta, sa nemohla vyasfaltovať aj tá časť pred drogériou a ohodnotil to tým, že zrejme nie sú peniaze, ale na auto pána Šimku peniaze boli? Viac ako milión slovenských korún za auto? Podviedol nás všetkých opäť. Ak tak nie je, nech sa tu zaregistruje a odpovie nám. Rada si prečítam jeho odpoveď, ak teda je schopný odpovedať na otázky bez toho aby urážal iných a hádzal vinu na každého iného. A toto čo píšem je len minimum toho čo pácha na občanoch a na tomto meste.

Nakoniec ako píšete, uvidíme o tri roky pri zúčtovaní, len či o tri roky už nebude neskoro. Okolité dediny napredujú míľovými krokmi vpred.

Ďakujem vám za váš názor.

Pekný večer.

Janka
Hodnotenie: 2   1
10:18:24 27.11.2019 [7043] Nevhodný príspevok?
Jana K takéto vaše zovšeobecňujúce tvrdenia a hodnotenia považujem za podsúvajúce a zavádzajúce.Vysvetlím Vám z akého dôvodu ich tak hodnotím.Aby vaše tvrdenia takými neboli,je treba byť konkrétna,to znamená,že je treba uviesť kto kde a kedy konkrétne čo ukradol,predal,kúpil a koho podviedol.
hlavne veta vo vašom príspevku "Myslím, že všetci občania tohto mesta veľmi dobre pochopili o kom je reč."je manipulátorský blud.To vám hovorím pri všetkej úcte.
Váš názor ,že Šimkovci len "kalia vodu" a "je to hanba"vám neberiem.Môj názor je,že to,čo riešia je za prvé ich výsostné občianske právo a za druhé to,či sa aj niečo pre mesto a jeho občanov vyrieši zhodnotíme my voliči v čase volebnom.
Hodnotenie: 0   3
09:00:06 27.11.2019 [7042] Nevhodný príspevok?
Pán Bošiak! Vystihli ste to na jedničku s hviezdičkou!!!!
Hodnotenie: 2   0
17:56:32 26.11.2019 [7036] Nevhodný príspevok?
Dobrý večer prajem.

Na jednej zo sociálnych sietí u jednej mojej známej som našla pekný citát:

„Niekomu veľmi dobre pasuje do hry, že sa ľudia nenávidia, že sa kalí voda. Medzitým, čo sa hádame o hlúpostiach, sa totiž výborne kradne – predáva, kupuje, kšeftuje a podvodníči neobyčajne nádherným spôsobom.“ (Karel Kryl)

Myslím, že všetci občania tohto mesta veľmi dobre pochopili o kom je reč. Nakoniec hovoria o tom aj nezmyselné pozvania pre rôznych ľudí na zastupiteľstvo a riešenie osobných problémov pána primátora Šimku. Pokiaľ pán primátor Šimka a jeho brat kalia vodu o niečom čo netreba riešiť, to ostatné, čo treba riešiť sa akosi nerieši. Doplácame na Šimkovcov všetci. Je to veľká hanba kam toto mesto smeruje.

Pekný večer.

Janka
Hodnotenie: 4   0
10:13:18 26.11.2019 [7034] Nevhodný príspevok?
Priatelia, ja teda neviem, ale ten lavida sa nezdá ,neskromne, o to viac úctivejšie ako doposiaľ sa približuje k tomu o čo nám vlastne ide. Vari nemá z niečoho obavu? Keď položili v rámci 30. Výročia „Nežnej revolúcie „ Fedorovi Gálovi otázku, cit.“ Máme osobné skúsenosti s anonymnou i s neanonymnou nenávisťou. Zdá sa, že pokojné, až stoické reagovanie na tú nenávisť nepomáha. Čo s tým, keď sa človek nechce nechať bez dôvodov a pre čokoľvek urážať? , jeho odpoveď znela, že cit. :„ Na najväčšie nehoráznosti treba reagovať vecne. Útokom na osobnú bezpečnosť a rodinu sa treba brániť trestnými oznámeniami. Na zamindrákovaných anonymných haj.z.lo.v nielenže netreba reagovať, ale netreba si ich ani všímať.", toľko protagonista nežnej Fedor Gál.
Priatelia, v poslednom už tradične nočnom seriálovom emaile od Mariana Šimku, okrem iných urážok som opakovane bol osočený z podozrenia , keďže nemienim prísť na základe pozvania pána primátora na zasadnutie poslancov Mestského zastupiteľstva, lebo mám vraj strach. Tu je moja odpoveď na pozvanie pána primátora, aby ste naozaj nežili vo viere, že mám strach.

Vážený pán primátor,
Dňa 23.11.2019 som od Vás obdržal list, v ktorom mi oznamujete, že sa dňa 02.12.2019 uskutoční zasadnutie mestského zastupiteľstva ( v roku 2012 išlo o priamy prenos k problematike mesta). Dôvodom na rokovanie má byť podľa slov v pozvánke verejne Vaše vystúpenie s vyjadrením vraj Vašej nespokojnosti k počtu mojich príspevkov, ktorými som prispel na stránku www.novaky.com a aj k obsahu spomenutých príspevkov, keďže podľa Vášho názoru vedome píšem o Vás ako primátorovi mesta Nováky.
Najskôr začnem pán primátor s Vašim dovolením asi takto. V súvislosti s Vašou pozvánkou mi prišiel na um Váš povzdych pri istej príležitosti a slová, ktorými Ste Váš povzdych sprevádzali a zneli jednoducho: „ To je politika“. Áno pán primátor, svet politiky je už taký, len Vy ste si to predstavovali ako v rozprávke z filmu “Pyšná princezná“, že Ste vstúpili do kráľovstva kráľa Miroslava, kde vládne iba spravodlivosť. Áno, verte mi, že by som Vám to zo srdca doprial, ale... „ V zemi krále Miroslava se všem žije dobře, protože panovník je laskavý, spravedlivý a moudrý „.
Pán primátor, neviem čo si predstavujete pod Vašou štábnou kultúrou, aké sú Vaše myšlienkové pochody, ale ak nemáte pocit, že mi účasť nariaďujete, alebo ak máte pocit, že ma nepozývate ako súkromná osoba, ale ma pozývate ako primátor mesta, mám za to, že by som si zaslúžil ako občan podieľajúci sa na budovaní tohto mesta, mimochodom tiež ako Váš predchodca na Mestskom národnom výbore, ako ma tituluje Váš brat Marian vo funkcii „ ako bývalý komunistický predseda“ kultúrnejšie pozvanie po dvadsiatich šiestich rokoch Vášho pontifikátu a určite okrem tohto posledného pozvania, aj pri iných príležitostiach tak, ako je to zvyklosťou v iných mestách a obciach.
Ak ste pochopili diskusiu na webe ako diskusiu o Vás, ak ju nechápete ako kritiku v istých prípadoch Vášho nezmysluplného konania voči poslancom, občanom nášho mesta, ktorých nemáte rád, tak potom sa vážne pýtam s očakávaním Vašej odpovede, načo také divadlo a hystéria, keďže Ste Vy a Váš brat Marian okrem iného, podali na moju osobu nezmysluplné trestné oznámenia a ja som k týmto veciam podával výpovede orgánom činným v trestnom konaní . Ak teda si myslíte, že neviete dôvody môjho konania a chcete ich vedieť, odporúčam Vám, spomeňte si, lebo ja ešte chvalabohu mám pamäť dobrú. A tak sa len čudujem Vašej namyslenosti, že beriete na seba úlohu vyšetrovateľa ,prokurátora, či sudcu. Som však hlboko presvedčený, že táto úloha Vám v mojom prípade, najmä voči mojej osobe a mojej rodine neprináleží!
Musím však konštatovať, že pravdou tiež je, že až takú pozornosť , ako občan mesta som si nezaslúžil, pretože celé Vaše praktizovanie takéhoto vysielania, musíte mi uznať , sa mi naozaj nemusí páčiť, naozaj sa mi nemusia páčiť Vami určované pravidlá, a keďže sa mi ani jedno také vysielanie Vami manažované doposiaľ nepáčilo ,oznamujem Vám ,že sa ho nezúčastním (!) vo Vami určenom dni, keďže je to vysielanie z pracovného zasadnutia poslancov a primátora mesta, teda Vás. Pre moju osobu, ako občana však nezáväzné, opakovane tvrdím nič nehovoriace o Vašej práci, ktorú hodnotím i naďalej ako slabú ,bez významných výsledkov.
Som však absolútne presvedčený, že ani moja prítomnosť, ani moja neprítomnosť Vám nezabráni tomu, čo vyslovíte, lebo už niekde som napísal, že nemáte cit na korektné vedenie rôznych hovorov, ani hovorov v orgánoch mesta a to ani vo voľnej debate, ani hovorov v priamom prenose. Nemáte trpezlivosť vypočuť názor druhého a neviete byť zdržanlivý po vyjadrovaní sa iných diskutujúcich, v podstate neznesiete akúkoľvek a najmä opodstatnenú kritiku voči Vašej osobe v postavení primátora mesta Nováky.
A na záver Vám rovnako oznamujem, že nie som taký naivný, aby som nepochopil, že som sa pre Vás stal objektom, na ktorom chcete postaviť kostru ďalších svojich postojov a výrokov, ako aj kostru svojho predmetného vysielania, ako svoj black piár, či svoje promo.
Vážený pán primátor, doposiaľ Vám Vaše ponuky na debatu a podávanie Vašej ruky cez televíznu obrazovku takmer všetci bývalí priatelia odignorovali, tak Vašu ponuku s „ ľútosťou“ keďže som nebol nikdy a teraz už naozaj ani nechcem byť Váš priateľ ,odmietam aj ja. Ak nájdete pán primátor v sebe odvahu , prečítajte moju odpoveď na Vaše „pozvanie“. Ale i tak Vám za Vaše „pozvanie“ ďakujem.

S úctou
Mgr. Peter BOŠIAK, dôchodca
P.s.:
• čl. 26 Ústavy SR • Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. • Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, písmom, tlačou, obrazom alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu. Sloboda slova alebo aj sloboda prejavu je právo slobodne prejaviť vlastný názor, rovnako ako aj počúvať/sledovať názory ostatných. Je jedna z občianskych slobôd; zakladá sa na slobode myslenia. V dnešnej dobe slobodu slova chápeme širšie ako pôvodný termín, preto sa niekedy používa termín sloboda vyjadrovania sa.

• ESĽP rozšíril hranice prípustnej kritiky reprezentanta štátnej moci v porovnaní s kritikou súkromnej osoby. Záver ESĽP: „Človek, ktorý vstúpil do politického života si musí uvedomiť, že jeho súčasťou je aj určité obmedzenie jeho práva na súkromný život a môže byť vo verejnom záujme predmetom širšej i ostrejšej kritiky, nie len zo strany novinárov, ale aj svojich politických oponentov.“
Hodnotenie: 3   0
19:01:37 23.11.2019 [7029] Nevhodný príspevok?
Ja len páni Ľubomír a Radoslav, aby ste v tom nezostali sami len vy, tak aj ja sa priznávam, že som obdržal od pána primátora spôsobom rovnakým ako vy, pozvanie na Mestské zastupiteľstvo, ktoré sa má uskutočniť 02.12.2019.
Ja však naopak pochvaľujem šetrnosť pána primátora, však nejako musí šetriť na márnivé cestovanie služobným automobilom ( na benzín), ktoré on apriori nazýva služobná cesta.
Pravdou však je, že už som raz v minulosti pozvánku od pána primátora obdržal, obsah mojej odpovede je aktuálny i dnes , takže som sa potešil, že sa nebudem trápiť s formuláciou odpovede pre pána primátora a opíšem tú samu moju odpoveď z októbra roku 2012, aj keď s odkazom na poštovú známku málinko v inom znení, pretože som v minulosti kriticky poukázal na to, že mi z MsÚ bola v mesiaci október 2012-om roku bola doručená pozvánka poštou –I.triedou, hoci bývam cca 400 metrov od radnice.
Ospravedlnenie a odôvodnenie moje neúčasti som napísal v emaili pánovi primátorovi s mojim zvolením, aby ho prečítal pánom poslancom PB
Hodnotenie: 0   0
10:51:32 23.11.2019 [7025] Nevhodný príspevok?
No, priatelia samozrejme, že pán primátor si môže pozvať kohokoľvek na zasadnutie poslancov Mestského zastupiteľstva. Samozrejme môže postupovať podľa programu , ktorý bol vypracovaný v jeho dielni, ale má to háčik. Ovšem za takých len okolností, že mu program schvália páni poslanci, alebo odmietnu rokovať o tom, ktorom bode, napr. aj ktorou je téma v osobnej pozvánke pána primátora doručenej Ing. Radoslavovi Oršulovi.
Ale tiež aj za takých podmienok, keďže doposiaľ pán primátor nenechal vypracovať a poslancami schváliť Etický kódex, ktorým by deklaroval slušnosť voči verejnosti, obyvateľom mesta, ( teda i tých, ktorých on osobnou pozvánkou pozýva na zasadnutie, rokovanie poslancov) ďalej voči poslaneckému zboru, jeho spolupracovníkom, pri jeho a ich výkone verejnej správy a pri vystupovaní pána primátora, poslancov a občanov pri verejných rokovaniach mestského zastupiteľstva!!!
Verím, že páni poslanci mu nebudú takéto výroky tolerovať. Tým sa dotknem aj zodpovednosti pána kameramana,ktorý sníma rokovanie zastupiteľstva, bez akejkoľvek osobnej etickej zábrany, nezamýšľa sa nad tým, že občanovi istý jeho záber vstúpi do osobnostných práv občanovi, pretože kameraman sám svojim postojom , tým, že bez obmedzenia (niekedy?) má vedomosť, že sa jeho nasnímané kamerou zábery zverejnia ,resp. uvedú do verejného priestoru bez akýchkoľvek pre neho z toho vyplývajúcich konzekvencií!!!.
Aj zásluhou pána kameramana, tu ide teda čisto o zvýraznenie PR pána primátora. Nie sme ovce. V krajine, kde kvitne čierne PR - za peniaze, keď mnohí ľudia v médiách pošpinia kohokoľvek a potom mu povedia povedzme po rozhodnutí súdu, sorry “neber to osobne” a sa ospravedlnia, tým považujú celú vec za vybavenú!!! To je už neskoro, pretože je to verejnosťou mnohokrát opozerané a verejnosť neskúma opodstatnenosť vyhlásenia zvoleného zástupcu, alebo len málokto, neskúma, ako trpí poškodený, jeho rodina blízky. Neskúma vari preto, však asi, že každý má predsa svoje problémy!!! Ale to je neférové. potom je naozaj najlepšie sa pridať k mlčiacej väčšine.
Aby sme nemuseli porovnávať stav vo vysielaniach zasadnutí poslancov MsZ s biznisom “black PR” a tiež cieleného promo, pretože nejde o pár eur, malo by sa s tým, s tzv. mestskou televíziou a jej tzv, "objektívnymi vysielaniami" konečne mestské zastupiteľstvo zaoberať a vysporiadať.
A tak je apel z mojej strany na vás páni poslanci, aký prístup zaujmete k programu vám pánom primátorom predložený. Alebo budete i naďalej tolerovať neslušné výroky pána primátora, alebo traumu mesta budete i naďalej predlžovať, alebo svojim rozhodným konaním pomaly utlmovať a tak ozdravovať verejné prostredie v našom mesta??? S úctou PB
Hodnotenie: 0   1
10:37:56 23.11.2019 [7024] Nevhodný príspevok?
Pán Oršula, ale veď zrejme vám chce pán urodzený osobne poďakovať za dlhoročnú prácu pre Nováky :-) :-) :-) Ale asi nie, že.....
Hodnotenie: 0   0
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Nových pracovníkov chce prievidzská radnica zamestnať v rámci spoločného projektu s mestami Handlová a Bojnice.
Cieľom tohto projektu je posilnenie koordinačných a implementačných kapacít v týchto troch mestách. Hlavným partnerom je mesto Prievidza, ďalšími dvoma partnermi sú mestá Bojnice a Handlová. Výška finančného príspevku, ktorý budeme žiadať, bude pravdepodobne až 500.000 eur
zobraziť podrobnosti »
28.03.2020
Web pre rodičov: ucimenadialku.sk
V spolupráci viacerých mimovládnych organizácií a MŠVVaŠ SR vznikla táto webová stránka ako nástroj oficiálnej komunikácie počas prerušeného vyučovania na školách a prerušenej prezenčnej výučby na vysokých školách v čase epidémie koronavírusu. Cieľom webovej stránky je pomôcť pedagogickým a odborným zamestnancom, manažmentu a zriaďovateľom škôl, ale i žiakom, študentom a rodičom zorientovať sa v množstve informácií, odporúčaní a usmernení, ako aj pomôcť všetkým aktérom počas prerušenia vyučovania či prezenčnej výučby nachádzať riešenia vzniknutej situácie.
zobraziť podrobnosti »
25.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.