Online 3 ľudia. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 7119 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 08:55:55 27.01.2020 Nevhodný príspevok?
Zbabelci a odvážny jednotlivec, dvojča??? Nie sme výnimkou ani v Novákoch ,ak sme i my dopustili, že sme volili tak ,aká je skutočnosť. Že nám a to i zo skúseností mnohých nás, tak, ako i vo firmách, v štáte, ale aj v obciach a mestách často chcú rozkazovať arogantní zbabelci – majúci silné reči, ale ich činy a výsledky za veľa nestoja. Chyby hádžu na druhých a prisvojujú si zásluhy, ktoré im nepatria. Radi plytvajú peniazmi nás všetkých, zbytočne vyhodených na drahé luxusné „služobné autá“ (?), minikamery, resp. špiónkamery na zhasínajúcu popovú hviezdu H.Vondráčkovú a rôzne iné peniaze a balíčky, ktoré sami nevytvorili.
Menia svoje názory tak, aby sa zapáčili čo najväčšiemu publiku, nemajú odvahu povedať pravdu, alebo priznať si svoju chybu. No a dvojča veľmi rád súdi iných. On sám, však v živote nikdy nebude mať toľko odvahy a preto len hlúpo označuje ako zbabelca niekoho, kto sa dokáže postaviť objektívnou kritikou atakom sebastrednému, egocentrickému primátorovi mesta. Nič by na tom nebolo zlé, keby slúžila primátorova a jeho suity prevaha k tomu, aby sa veci diali v prospech voličov ,obyvateľov mesta, lebo ak tomu tak nie je, potom ako vidíme, zaslepenosť niektorých skutočných zbabelcov, naozaj zaráža.
To, čo popisuje Ľubomír, je naozaj bohužiaľ iba zaslepenosť na jednej strane a na strane druhej možno malá informovanosť ľudí o bežnom využívaní niektorých praktík u ľudí, ktorým to primátor toleruje, vari len na potlačenie akéhokoľvek odporu.... akoukoľvek formou napr. očierniť ,ponížiť, napr. i verejne známu osobnosť, človeka. Pošpiniť jeho meno, zhodiť ho v očiach verejnosti nejakým obvinením z niečoho nemiestneho, zvrhlého a verejne odsúdeniahodného. Nemajú tiež , ale problémy pošpiniť susedov, rodinu, blízkych. Pomaly už budú kritizovať i špáranie v nose, alebo nám prikazovať, aby sme sa v nose špárali, lebo ak to neurobíme budú nás považovať za zbabelých, vari tak, ako keď im neodpovedáte v Rýchlej pošte na ich hlúpe otázky a požiadavky a nejaký lavida prikazuje ,k čomu sa mám vyjadriť. Ba, ako aj na tejto stránke čítate, keď im nedvíhate telefóny???. Takto to proste žiaľ, v našich Novákoch funguje. Lavida hovorí o klamstve, dvojča o zbabelcoch, ním vymenovaných obyvateľov nášho mesta.
A tak vážení, je to normálne, aby verejná osobnosť, primátor mesta, verejný činiteľ, toleroval svojmu dvojčaťu takéto správanie, voči obyvateľovi, ba obyvateľom nášho mesta??? Je normálne, ak samosprávna moc versus obyčajný človek takto cielene, takýmto spôsobom chce potláčať akože „možný odpor“???
Akýmkoľvek spôsobom povláčiť akože nepriateľa po kanáloch. Ale predsa samospráva nie je veľká politika a samosprávna politika má naozaj za úlohu iné ciele. Už i preto, že je to samospráva. Ukazujú svetu, čo malo byť skryté. Je naozaj neskutočné, ako ešte niektorí ľudia veria dlhoročným klamárom. Ja len nechápem, k čomu sú primátorovi potrební ľudia, ktorí takúto špinu hľadajú, vytvárajú, ak tam nie je, miesto toho, aby dotiahli veci do správneho konca.
A napokon aj otázka konfliktu záujmov, či to nie je povyšovanie osobného blaha primátorovi nakloneným ľuďom voči tým, ktorým sa osobné blaho života v meste len na základe toho, že objektívne kritizujú primátora ponižuje, potláča, keď by aj chceli v prospech mesta čosi vykonať ???. (Občana, ktorý zaviedol už ocenený tzv. Novácky pešibus???)
Ja si uvedomujem, že v našom meste sa nemôžu podľa konania primátora mesta, či podľa dvojčaťa, „kamarátiť ľudia“, ktorých oni odvrhli od seba, hoci stáli v čase po „Nežnej“ za jeho vstupom do komunálnej politiky a nie je ich málo (no na spomienke „k Nežnej revolúcii“ v DK nebol viditeľný ani jeden), „nemôžu“ byť priatelia a verejne sa stretávať medzi sebou spolužiaci, ktorí sú kamaráti od útleho veku, keď primátor bol ešte len na pláne ,že bude občan Novák. Ja si uvedomujem, že sa nesmieme ,aby nepadli do podozrenia straty dôvery u primátora a dvojčaťa porozprávať na námestí so zamestnancami úradu, s dôchodcami, s ľuďmi, ktorí sú mi vďační za to, že som im čosi v živote s ich problémom pomohol, lebo automaticky upierajú oči, s už iným pohľadom na budovu Mestského úradu.
Ja verejne vyhlasujem, že nie som zbabelec, ale dvojča je pre mňa ten, ktorého nemusím akceptovať, jednoducho som rovnocenný občan ako on. Je to z jeho strany extrémne znižovanie komfortu života občanovi nášho mesta, je to obmedzovanie , zneisťovanie ľudí sa zjednocovať, sa stretávať.
Avšak ľudia, čo chcú ukázať, aké špinavosti sa dejú, ako sme manipulovaní a ako veľmi tu niečo smrdí, sú zahádzaní množstvom špiny od ľudí, čo so špinou vedia narábať. Ak však nevie primátor mesta na základe, etických, morálnych a občianskych zásad na upevnenie občianskeho spolunažívania ako primátor všetkých obyvateľov mesta Nováky umravniť dvojča, mal by zvážiť svoje zotrvanie na poste primátora, mal by rezignovať na funkciu primátora mesta!!!.
A tak na záver. Trochu tomuto buditeľovi uniká skutočnosť, že práve v ňom je hlboko zakorenená tá socialistická výchova, hoci nám , niektorým nadáva do komunistov . Veď napokon, má naozaj ktokoľvek právo vynucovať na spoluobčanoch odvahu k hrdinstvu??? Ľudia chcú normálne žiť. Ak však niekto žije z ich peňazí, majú vari právo vedieť o spôsobe nakladania s ich peniazmi!!! Chcú proste vedieť, mať informácie a žiť.
Ako povedal Ján Werich: “Každý člověk je majitelem jenom jednoho života a musí jej žít.“ Je na tom něco špatného? Má někdo právo mentorovat je a povyšovat se nad nimi?PB.
Hodnotenie: 6   0

Kladne hodnotil:
27.01.2020 16:28:45 Milan Oršula
27.01.2020 18:08:56 Ľubomír
27.01.2020 18:35:07 Dezider
27.01.2020 21:09:31 Ema
28.01.2020 09:03:21 Vladimír
29.01.2020 20:20:10 majuska
Záporne hodnotil:

K tomuto príspevku boli napísané ďalšie reakcie:
[7125] 28.01.2020 08:19:11 od lavida otvor reakciu...


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Farebné noty pre deti - vhodné pod stromček.
Jednou vetou povedané: 8 nôt má 8 farieb, ktorými sú zapísané známe piesne. Notová osnova má 5 čiar a na jej začiatku je husľový alebo basový kľúč. Ak chceme zahrať pieseň podľa nôt, potrebujeme na to hudobné vzdelanie. Každá nota má svoju dĺžku (iný tvar) a výšku (iné umiestnenie na notovej osnove).
zobraziť podrobnosti »
13.12.2019
Prievidza peniaze na novoročný ohňostroj pošle do Prešova
Vedenie okresného mesta chce finančne pomôcť ľuďom postihnutým nedávnym výbuchom v bytovke na východe Slovenska. Pridať sa plánujú aj Nováky.
zobraziť podrobnosti »
13.12.2019
Slovenské mestá rušia silvestrovské ohňostroje. Peniaze chcú radšej venovať Prešovčanom
Prešovu pomáha celé Slovensko, ako sa len dá. Banská Bystrica a Liptovský Mikuláš rušia ohňostroj a peniaze radšej venujú metropole Šariša.
zobraziť podrobnosti »
12.12.2019
Bojnice majú novú atrakciu. Návštevníkov odvezie turistický vláčik
Turistický vláčik odvezie ľudí na dvoch trasách.
zobraziť podrobnosti »
09.05.2019
Nebezpečné znečistenie. Bývalý zamestnanec odhalil nekalé praktiky
NOVÁKY / Rybári už niekoľko rokov upozorňujú na znečistenú vodu v rieke Nitra. Tá je najmä v úseku pod Novákmi plná chemických látok. Do redakcie TV JOJ sa ozval bývalý hasič, ktorý pracoval v tamojšej chemičke. Informoval o tom, ako tam zneškodňovali ortuť.
zobraziť podrobnosti »
20.03.2019
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.