Online 6 ľudí. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 7119 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 08:55:55 27.01.2020
Zbabelci a odvážny jednotlivec, dvojča??? Nie sme výnimkou ani v Novákoch ,ak sme i my dopustili, že sme volili tak ,aká je skutočnosť. Že nám a to i zo skúseností mnohých nás, tak, ako i vo firmách, v štáte, ale aj v obciach a mestách často chcú rozkazovať arogantní zbabelci – majúci silné reči, ale ich činy a výsledky za veľa nestoja. Chyby hádžu na druhých a prisvojujú si zásluhy, ktoré im nepatria. Radi plytvajú peniazmi nás všetkých, zbytočne vyhodených na drahé luxusné „služobné autá“ (?), minikamery, resp. špiónkamery na zhasínajúcu popovú hviezdu H.Vondráčkovú a rôzne iné peniaze a balíčky, ktoré sami nevytvorili.
Menia svoje názory tak, aby sa zapáčili čo najväčšiemu publiku, nemajú odvahu povedať pravdu, alebo priznať si svoju chybu. No a dvojča veľmi rád súdi iných. On sám, však v živote nikdy nebude mať toľko odvahy a preto len hlúpo označuje ako zbabelca niekoho, kto sa dokáže postaviť objektívnou kritikou atakom sebastrednému, egocentrickému primátorovi mesta. Nič by na tom nebolo zlé, keby slúžila primátorova a jeho suity prevaha k tomu, aby sa veci diali v prospech voličov ,obyvateľov mesta, lebo ak tomu tak nie je, potom ako vidíme, zaslepenosť niektorých skutočných zbabelcov, naozaj zaráža.
To, čo popisuje Ľubomír, je naozaj bohužiaľ iba zaslepenosť na jednej strane a na strane druhej možno malá informovanosť ľudí o bežnom využívaní niektorých praktík u ľudí, ktorým to primátor toleruje, vari len na potlačenie akéhokoľvek odporu.... akoukoľvek formou napr. očierniť ,ponížiť, napr. i verejne známu osobnosť, človeka. Pošpiniť jeho meno, zhodiť ho v očiach verejnosti nejakým obvinením z niečoho nemiestneho, zvrhlého a verejne odsúdeniahodného. Nemajú tiež , ale problémy pošpiniť susedov, rodinu, blízkych. Pomaly už budú kritizovať i špáranie v nose, alebo nám prikazovať, aby sme sa v nose špárali, lebo ak to neurobíme budú nás považovať za zbabelých, vari tak, ako keď im neodpovedáte v Rýchlej pošte na ich hlúpe otázky a požiadavky a nejaký lavida prikazuje ,k čomu sa mám vyjadriť. Ba, ako aj na tejto stránke čítate, keď im nedvíhate telefóny???. Takto to proste žiaľ, v našich Novákoch funguje. Lavida hovorí o klamstve, dvojča o zbabelcoch, ním vymenovaných obyvateľov nášho mesta.
A tak vážení, je to normálne, aby verejná osobnosť, primátor mesta, verejný činiteľ, toleroval svojmu dvojčaťu takéto správanie, voči obyvateľovi, ba obyvateľom nášho mesta??? Je normálne, ak samosprávna moc versus obyčajný človek takto cielene, takýmto spôsobom chce potláčať akože „možný odpor“???
Akýmkoľvek spôsobom povláčiť akože nepriateľa po kanáloch. Ale predsa samospráva nie je veľká politika a samosprávna politika má naozaj za úlohu iné ciele. Už i preto, že je to samospráva. Ukazujú svetu, čo malo byť skryté. Je naozaj neskutočné, ako ešte niektorí ľudia veria dlhoročným klamárom. Ja len nechápem, k čomu sú primátorovi potrební ľudia, ktorí takúto špinu hľadajú, vytvárajú, ak tam nie je, miesto toho, aby dotiahli veci do správneho konca.
A napokon aj otázka konfliktu záujmov, či to nie je povyšovanie osobného blaha primátorovi nakloneným ľuďom voči tým, ktorým sa osobné blaho života v meste len na základe toho, že objektívne kritizujú primátora ponižuje, potláča, keď by aj chceli v prospech mesta čosi vykonať ???. (Občana, ktorý zaviedol už ocenený tzv. Novácky pešibus???)
Ja si uvedomujem, že v našom meste sa nemôžu podľa konania primátora mesta, či podľa dvojčaťa, „kamarátiť ľudia“, ktorých oni odvrhli od seba, hoci stáli v čase po „Nežnej“ za jeho vstupom do komunálnej politiky a nie je ich málo (no na spomienke „k Nežnej revolúcii“ v DK nebol viditeľný ani jeden), „nemôžu“ byť priatelia a verejne sa stretávať medzi sebou spolužiaci, ktorí sú kamaráti od útleho veku, keď primátor bol ešte len na pláne ,že bude občan Novák. Ja si uvedomujem, že sa nesmieme ,aby nepadli do podozrenia straty dôvery u primátora a dvojčaťa porozprávať na námestí so zamestnancami úradu, s dôchodcami, s ľuďmi, ktorí sú mi vďační za to, že som im čosi v živote s ich problémom pomohol, lebo automaticky upierajú oči, s už iným pohľadom na budovu Mestského úradu.
Ja verejne vyhlasujem, že nie som zbabelec, ale dvojča je pre mňa ten, ktorého nemusím akceptovať, jednoducho som rovnocenný občan ako on. Je to z jeho strany extrémne znižovanie komfortu života občanovi nášho mesta, je to obmedzovanie , zneisťovanie ľudí sa zjednocovať, sa stretávať.
Avšak ľudia, čo chcú ukázať, aké špinavosti sa dejú, ako sme manipulovaní a ako veľmi tu niečo smrdí, sú zahádzaní množstvom špiny od ľudí, čo so špinou vedia narábať. Ak však nevie primátor mesta na základe, etických, morálnych a občianskych zásad na upevnenie občianskeho spolunažívania ako primátor všetkých obyvateľov mesta Nováky umravniť dvojča, mal by zvážiť svoje zotrvanie na poste primátora, mal by rezignovať na funkciu primátora mesta!!!.
A tak na záver. Trochu tomuto buditeľovi uniká skutočnosť, že práve v ňom je hlboko zakorenená tá socialistická výchova, hoci nám , niektorým nadáva do komunistov . Veď napokon, má naozaj ktokoľvek právo vynucovať na spoluobčanoch odvahu k hrdinstvu??? Ľudia chcú normálne žiť. Ak však niekto žije z ich peňazí, majú vari právo vedieť o spôsobe nakladania s ich peniazmi!!! Chcú proste vedieť, mať informácie a žiť.
Ako povedal Ján Werich: “Každý člověk je majitelem jenom jednoho života a musí jej žít.“ Je na tom něco špatného? Má někdo právo mentorovat je a povyšovat se nad nimi?PB.
Hodnotenie: 6   0

Kladne hodnotil:
27.01.2020 16:28:45 Milan Oršula
27.01.2020 18:08:56 Ľubomír
27.01.2020 18:35:07 Dezider
27.01.2020 21:09:31 Ema
28.01.2020 09:03:21 Vladimír
29.01.2020 20:20:10 majuska
Záporne hodnotil:

K tomuto príspevku boli napísané ďalšie reakcie:
[7125] 28.01.2020 08:19:11 od lavida otvor reakciu...


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Nových pracovníkov chce prievidzská radnica zamestnať v rámci spoločného projektu s mestami Handlová a Bojnice.
Cieľom tohto projektu je posilnenie koordinačných a implementačných kapacít v týchto troch mestách. Hlavným partnerom je mesto Prievidza, ďalšími dvoma partnermi sú mestá Bojnice a Handlová. Výška finančného príspevku, ktorý budeme žiadať, bude pravdepodobne až 500.000 eur
zobraziť podrobnosti »
28.03.2020
Web pre rodičov: ucimenadialku.sk
V spolupráci viacerých mimovládnych organizácií a MŠVVaŠ SR vznikla táto webová stránka ako nástroj oficiálnej komunikácie počas prerušeného vyučovania na školách a prerušenej prezenčnej výučby na vysokých školách v čase epidémie koronavírusu. Cieľom webovej stránky je pomôcť pedagogickým a odborným zamestnancom, manažmentu a zriaďovateľom škôl, ale i žiakom, študentom a rodičom zorientovať sa v množstve informácií, odporúčaní a usmernení, ako aj pomôcť všetkým aktérom počas prerušenia vyučovania či prezenčnej výučby nachádzať riešenia vzniknutej situácie.
zobraziť podrobnosti »
25.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.