Online 4 ľudia. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Viete, čo práve teraz robia vaše deti? Bolo 22 hodín!
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 7172 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 11:45:25 21.03.2020 Nevhodný príspevok?
Dostáva sa k nám množstvo dotazov a otázok na primátora mesta Nováky Ing. Dušana Šimku. Otázky uverejňujeme, tak, ako nám boli doručené. Prosíme primátora mesta aby odpovedal na otázky občanov písomne z bezpečia svojho domova prostredníctvom Internetu. Odpovede môžete napísať po prihlásení na http://www.novaky.com/?list=login po predchádzajúcej registrácií http://www.novaky.com/?list=registracia alebo nám odpovede môžete zaslať na webmaster@novaky.com. Keďže tento web podrobne sledujete, veríme, že aspoň v tejto kritickej situácií budete občanom odpovedať. (Doplnené 12:20 - otázky boli zaslané aj na primator@novaky.sk)

===============================================

Mohol by zverejniť Krízový štáb mesta Nováky zverejniť zápisnice zo svojich zasadnutí? Celkom by ma ako občana mesta zaujímalo pár vecí:

1. Koľkokrát zasadal tento štáb, kto je jeho členom, na koho sa priamo v meste obrátiť v prípade potreby?

2. S akými závermi, rozhodnutiami, organizačnými podnetmi, opatreniami na pomoc voči občanom mesta (nielen voči pracovníkom mestského úradu) krízový štáb prišiel? Kde si prečítame tieto závery a opatrenia?

3. Kedy bude zorganizovaná zo strany mesta reálna pomoc pre našich najstarších spoluobčanov? Ako bude zabezpečená kontrola osamelých občanov? Kto im zabezpečí rúška, nákupy, lekársku pomoc, informácie?

4. Koľko finančných prostriedkov mesto vyčlenilo na riešenie danej situácie či už z rozpočtu alebo z iných zdrojov? Ako komunikuje mesto s podnikateľmi, prevádzkami obchodov, zamestnávateľmi – teda, ak tu ešte nejakí sú – o ochrane zamestnancov?

5. Ako v tomto režime pracujú poslanci MZ? Ak aj bolo zrušené zasadnutie zastupiteľstva, je predsa možné aktívne pracovať aj online.

6. Sú podľa vedenia mesta dostatočne chránení naši, najmä starší občania, keďže tu stále nemáme Domov opatrovateľskej služby, Domov dôchodcov a pod.? Vieme, že mesto je prestárle. Aké opatrenia teda mesto zabezpečilo pre VÄČŠINU nášho obyvateľstva?

7. Ako pracuje primátor mesta v krízovom režime? Koľko a akých opatrení vydal? Ako komunikuje ohľadom zásobovania, prevencie s úradmi a obchodmi? Ako informuje občanov, ktorí nie všetci počujú mestský rozhlas, o opatreniach, ktoré majú občania dodržiavať?

Otázok je nesmierne veľa.....

Dočkáme sa odpovedí v podobe reálnych skutkov alebo počkáme na prvé úmrtia aj v Novákoch a potom budeme so smutnými očami hovoriť v mestskej televízii, ako nám je to ľúto?

Kde ste, vedenie mesta? Kde ste, krízový štáb?

Byť otcom mesta, byť vo vedení mesta znamená makať pre druhých bez ohľadu na svoju osobu najmä v krízovej situácii. Ak neviete ako, opýtajte sa primátorov Partizánskeho, Prievidze, Handlovej.... Tí vám to ukážu, ako sa to robí.... Či ste málo platený, p. primátor? Alebo to nové drahé auto je nefunkčné a nemôžete sa ním presúvať k občanom?

Rozhorčený občan.

===============================================
Hodnotenie: 0   0


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
NOVÉ! 31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Nových pracovníkov chce prievidzská radnica zamestnať v rámci spoločného projektu s mestami Handlová a Bojnice.
Cieľom tohto projektu je posilnenie koordinačných a implementačných kapacít v týchto troch mestách. Hlavným partnerom je mesto Prievidza, ďalšími dvoma partnermi sú mestá Bojnice a Handlová. Výška finančného príspevku, ktorý budeme žiadať, bude pravdepodobne až 500.000 eur
zobraziť podrobnosti »
28.03.2020
Web pre rodičov: ucimenadialku.sk
V spolupráci viacerých mimovládnych organizácií a MŠVVaŠ SR vznikla táto webová stránka ako nástroj oficiálnej komunikácie počas prerušeného vyučovania na školách a prerušenej prezenčnej výučby na vysokých školách v čase epidémie koronavírusu. Cieľom webovej stránky je pomôcť pedagogickým a odborným zamestnancom, manažmentu a zriaďovateľom škôl, ale i žiakom, študentom a rodičom zorientovať sa v množstve informácií, odporúčaní a usmernení, ako aj pomôcť všetkým aktérom počas prerušenia vyučovania či prezenčnej výučby nachádzať riešenia vzniknutej situácie.
zobraziť podrobnosti »
25.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.