Online 3 ľudia. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 7630 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 21:18:22 21.12.2021 Nevhodný príspevok?
Vážení poslanci! Mám k Vám malú prosbu.
Neviem, či by nebolo dobré schváliť peniaze na televíziu...
Možno by si primátor (skoro po tridsiatych rokoch) -spomenul aj na mňa,že som od roku 1992 robil kameramana pre TVN), že by aj mne dal nejakú žobrácke centy, alebo nejaké žobrácke Euro.
Či som bol v stálom zamestnaní, alebo v rámci VPP, vždy som bol platený – zadarmo…
Ráno som zametal cesty, hrabal lístie, šintoval chodníky a po 14. hodine , a cez víkendy a sviatky som bol aktívby, v pohotovosti. Musel som byť v pohotovosti natáčať akcie, zastupiteľstvo, štyri krát do roka som hodiny stál za kamerou na živom vysielaní, o čom sú dôkazy, záznamy, mám množstvo svedkov, s ktorými som spolupracoval…
Pozrite sa na chudáčika Kormaňáka, aký je podvyživený. Čaká na každý cent od primátora… Potrebuje si prizarobiť k biednemu dôchodku… (Možno ho hodnotí aj za praktickú pomoc při cenzurovaní záznamov… ) O tom viem tiež veľa.
Jedinný raz som bol platený za televíziu.
Primátor mi ponúkol výborný kšeft – (ale nie pre mňa). Od marca 2012 do polovice augusta 2012. So šibalským úsmevom na tvári mi povedal:
„Gabika Tyuchová bola veľmi drahá. Ona brala až 300 €, ale vy budete mať v prepočte AŽ 5 tisíc SK.“ Reálne to bolo 168 € HRUBÉ…
Keď som si v polovici augusta 2012 zlomil zápästie, kameru som na pleci neudržal, automaticky mi zrušili aj s Hornou zmluvu so slovami:“Nemôžu byť dvaja kameramani.“
Zobrali Milana Kormaňáka a so zpätnou platnosťou - od januára 2012 - mu zaplatili 300 € za natáčanie, 200 € za amortizáciu kamery , 150 € za každé jedno zastupiteľstvo.
(Ja som tie isté veci robil s mojou kamerou, bez amortizácie a ZADARMO…)Do marca 2012 a od januára 2013 ...
Keď sa mi kamera po natáčaní horiaceho senníka na ulici Andreja Hlinku – pokazila, (do kamery sa dostal čmud z horiaceho syna), Servis Sony v Londýne mi záruku neuznal a mal som na výber: “Zaplatiť 395 € za opravu, alebo zaplatiť dopravu do Anglicka a zpäť." Na môj typ kamery nemal nikto na Slovensku licenciu na záručné opravy. Vtedy aj Horná, aj primátor kývali s plecami:“To je vaša kamera.“… Podal som žiadosť podľa zákona 225 o náhrade škody při výkone pracovnj povinnosti. Primátor to neakceptoval, ale ironickým podtónom mi dal VEĽKODUŠNE 166 € so slovami:“Aby ste nemali takú veľkú škodu.“
A kde som si škodu spôsobil? Ja som natáčal požiar senníka na ulici A. Hlinku. Ja som nenatáčal tanečnice pri tyči.“…
Z Anglicka mi došlo upozornenie, že vzniklá porucha, spôsobená skratom (čmud z horiaceho sena) spôsobí po čase ďaľšiu poruchu, ktorá sa dopredu predvídať nedá… A stalo sa. Odišiel DV číp na výstupe … To už primátora netankovalo. Kamera je z toho dôvodu odstavená, je neopraviteľná, lebo náhradné diely na ňu už nie sú…
To sú fakty neprávom zaškatulkovaného „šimkovca“, ktorý bol v skutočnosti iba obyčajný a „okrádaný „šimkov biely kôň“…: Obrátil som sa na primátora s otázkou a čo mi odpísal?
V prílohe sú vyjadrenia právnika aj vyjadrenie pána primátora.
Paradoxne. Nechcite vedieť, akú odpoveď som dostal z Inšpektorátu práce…
Asi toľko. Ďakujem.
Štefan Theis.

=========================================
Neviem, prečo mi nevzalo tento link . Patrí k príspevku č.7630.

https://stevard222.rajce.idnes.cz/Primator/1519440626
Ďakujem za pochopenie.

Hodnotenie: 0   0

K tomuto príspevku boli napísané ďalšie reakcie:
[7631] 21.12.2021 21:50:10 od Theis otvor reakciu...


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Energetici a investicie, výpadky elektriny, problémy s produkciou
Odoberatelia elektriny na Hornej Nitre majú problém s častými výpadkami v sieti. Kým v domácnostiach si na to už zvykli, firmám spôsobujú krátkodobé opakujúce sa výpadky veľké škody v produkcii. Na situáciu sme sa pozreli vo včerajšom Klube komunálnej politiky. Nájdete ho v archíve alebo v podcastoch RTVS.
zobraziť podrobnosti »
13.01.2022
Očkovanie 21.12.2020
Mesto Nováky oznamuje, že termín očkovania 21. decembra je pre veľký záujem zaplnený. Dňa 21. decembra budú v Dome kultúry zaočkovaní všetci občania, ktorí boli zaregistrovaní na uvedený termín.
zobraziť podrobnosti »
19.12.2021
Ľudia, ktorí sa nezúčastnili prvého kola testovania, môžu prísť na druhé
Možnosť tento víkend majú aj tí, ktorí sa uplynulý víkend celoplošného testovania nezúčastnili. „Účasť na druhom kole testovania antigénovými testami spadá pod neodkladné vyšetrenie, môžu sa ho preto zúčastniť aj občania bez certifikátu z 1. kola celoplošného testovania,“ povedal minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
Bojnická nemocnica prosí o pomoc, chýbajú jej zdravotníci
Nemocnica vo štvrtok reprofilizovala desiatky ďalších lôžok.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.