Stránku si prezeráš sám... FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 7299 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 13:02:27 08.06.2020 Nevhodný príspevok?
Pozdravujem oklamaných spoluobčanov mesta Nováky. Kto nás pripravil o zateplenie budovy škôlky?

Tak som si odpozeral záznam z MsZ a teda veľmi ma potešilo ako pán Adamec prízvukoval priority, na ktorých sa poslanci dohodli už v minulom roku a teda na prvom mieste mali rekonštrukciu škôlky. Pýtal sa, prečo mesto chce zatepľovať budovu mestského úradu za 100000€, keď na budovu mestského úradu už má iný schválený a rozsiahlejší projekt za 470000€. Pán poslanec Miština upozornil, že ak sa schváli projekt na rekonštrukciu MsÚ za 100000€, tak automaticky padne projekt, ktorý už je schválený na rekonštrukciu MsÚ za 470000€, lebo bude porušená zmluva. Na čo pani Horná reagovala, že lepší vrabec v hrsti ako holub na streche. Pán Adamec sa pýtal, prečo sa nedala robiť škôlka namiesto mestského úradu. Na čo bol vysmiaty primátorom Šimkom a teda reagovala aj pani poslankyňa Horná, že projekt zateplenia bol len na budovy mestských úradov a že nedalo sa ho použiť na škôlku.

Preto sa pýtam, kto oklamal poslancov? Kto oklamal pani Hornú? Dal som si tej námahy, aby som si našiel ten projekt a teda výzva znie:

L. OBLASŤ: ZVYŠOVANIE ENERGETICKEJ ÚČINNOSTI EXISTUJÚCICH VEREJNÝCH BUDOV VRÁTANE ZATEPĽOVANIA Činnosť L6: Zvyšovanie energetickej účinnosti existujúcich verejných budov vrátane zatepľovania (mimo najmenej rozvinutých okresov)

Presne tak, výzva je určená pre „EXISTUJÚCE VEREJNÉ BUDOVY“ a teda kľudne aj pre škôlku. Ale namiesto toho, zrejme primátor Šimka, sa rozhodol, zatepliť budovu MsÚ a tak zrušiť projekt, ktorý je schválený. Poslancom predsunul a pripravil projekt s názvom “Modernizácia a obnova budov Mestského úradu a Obradnej siene Nováky“, a na MsZ zámerne klamal, že táto výzva je možná len na zateplenie budovy MsÚ a nedá sa použiť na zateplenie mestskej budovy škôlky.

Primátor Šimka nás takto pripravil o 470000€ zo schváleného projektu a zase naše deti nedostanú čo si zaslúžia!

Zdroj: http://www.envirofond.sk/sk/prehlady/dotacie/rozhodnute


Hodnotenie: 3   0

Kladne hodnotil:
08.06.2020 15:54:22 Pbošiak
09.06.2020 15:16:05 Dezider
15.06.2020 14:03:54 Jana K
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Ľudia, ktorí sa nezúčastnili prvého kola testovania, môžu prísť na druhé
Možnosť tento víkend majú aj tí, ktorí sa uplynulý víkend celoplošného testovania nezúčastnili. „Účasť na druhom kole testovania antigénovými testami spadá pod neodkladné vyšetrenie, môžu sa ho preto zúčastniť aj občania bez certifikátu z 1. kola celoplošného testovania,“ povedal minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
Bojnická nemocnica prosí o pomoc, chýbajú jej zdravotníci
Nemocnica vo štvrtok reprofilizovala desiatky ďalších lôžok.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.