Stránku si prezeráš sám... FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 7299 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 13:02:27 08.06.2020 Nevhodný príspevok?
Pozdravujem oklamaných spoluobčanov mesta Nováky. Kto nás pripravil o zateplenie budovy škôlky?

Tak som si odpozeral záznam z MsZ a teda veľmi ma potešilo ako pán Adamec prízvukoval priority, na ktorých sa poslanci dohodli už v minulom roku a teda na prvom mieste mali rekonštrukciu škôlky. Pýtal sa, prečo mesto chce zatepľovať budovu mestského úradu za 100000€, keď na budovu mestského úradu už má iný schválený a rozsiahlejší projekt za 470000€. Pán poslanec Miština upozornil, že ak sa schváli projekt na rekonštrukciu MsÚ za 100000€, tak automaticky padne projekt, ktorý už je schválený na rekonštrukciu MsÚ za 470000€, lebo bude porušená zmluva. Na čo pani Horná reagovala, že lepší vrabec v hrsti ako holub na streche. Pán Adamec sa pýtal, prečo sa nedala robiť škôlka namiesto mestského úradu. Na čo bol vysmiaty primátorom Šimkom a teda reagovala aj pani poslankyňa Horná, že projekt zateplenia bol len na budovy mestských úradov a že nedalo sa ho použiť na škôlku.

Preto sa pýtam, kto oklamal poslancov? Kto oklamal pani Hornú? Dal som si tej námahy, aby som si našiel ten projekt a teda výzva znie:

L. OBLASŤ: ZVYŠOVANIE ENERGETICKEJ ÚČINNOSTI EXISTUJÚCICH VEREJNÝCH BUDOV VRÁTANE ZATEPĽOVANIA Činnosť L6: Zvyšovanie energetickej účinnosti existujúcich verejných budov vrátane zatepľovania (mimo najmenej rozvinutých okresov)

Presne tak, výzva je určená pre „EXISTUJÚCE VEREJNÉ BUDOVY“ a teda kľudne aj pre škôlku. Ale namiesto toho, zrejme primátor Šimka, sa rozhodol, zatepliť budovu MsÚ a tak zrušiť projekt, ktorý je schválený. Poslancom predsunul a pripravil projekt s názvom “Modernizácia a obnova budov Mestského úradu a Obradnej siene Nováky“, a na MsZ zámerne klamal, že táto výzva je možná len na zateplenie budovy MsÚ a nedá sa použiť na zateplenie mestskej budovy škôlky.

Primátor Šimka nás takto pripravil o 470000€ zo schváleného projektu a zase naše deti nedostanú čo si zaslúžia!

Zdroj: http://www.envirofond.sk/sk/prehlady/dotacie/rozhodnute


Hodnotenie: 3   0

Kladne hodnotil:
08.06.2020 15:54:22 Pbošiak
09.06.2020 15:16:05 Dezider
15.06.2020 14:03:54 Jana K
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Nových pracovníkov chce prievidzská radnica zamestnať v rámci spoločného projektu s mestami Handlová a Bojnice.
Cieľom tohto projektu je posilnenie koordinačných a implementačných kapacít v týchto troch mestách. Hlavným partnerom je mesto Prievidza, ďalšími dvoma partnermi sú mestá Bojnice a Handlová. Výška finančného príspevku, ktorý budeme žiadať, bude pravdepodobne až 500.000 eur
zobraziť podrobnosti »
28.03.2020
Web pre rodičov: ucimenadialku.sk
V spolupráci viacerých mimovládnych organizácií a MŠVVaŠ SR vznikla táto webová stránka ako nástroj oficiálnej komunikácie počas prerušeného vyučovania na školách a prerušenej prezenčnej výučby na vysokých školách v čase epidémie koronavírusu. Cieľom webovej stránky je pomôcť pedagogickým a odborným zamestnancom, manažmentu a zriaďovateľom škôl, ale i žiakom, študentom a rodičom zorientovať sa v množstve informácií, odporúčaní a usmernení, ako aj pomôcť všetkým aktérom počas prerušenia vyučovania či prezenčnej výučby nachádzať riešenia vzniknutej situácie.
zobraziť podrobnosti »
25.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.